Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes se podíváme na ziskový obchod, který byl realizován jako protitrendový. Tento druh obecně nenabízí příliš vysoké procento zhodnocení, ale na druhou stranu se jedná o styl, který má vysokou úspěšnost. V tomto článku si popíšeme obchodní myšlenku a řízení samotného obchodu i s odůvodněním výstupu. Pojďme na to.
CHF/JPY – H4
Jak jsme si již řekli, tento obchod byl svojí povahou protitrendový a byl realizován na supportní zóně. Tento support byl tvořen proraženou konsolidací trhu, přičemž se po průrazu rezistence z tohoto levelu stal support. Jak je vidět na obrázku níže, trh reagoval ihned na horní úroveň levelu, od které se odrazil.
Díky této brzké reakci jsem se nakonec dostal do trhu pouze jedním obchodním příkazem, ale díky tomu, že level byl na své horní části silný, se jednalo zároveň o příkaz s největším objemem. Tento obchod trval cca 8 hodin s tím, že jsem vystupoval se ziskem na hodnotě nejbližší rezistence, na což se nyní podíváme.
CHF/JPY – M15
Vzhledem k tomu, že obchod byl realizován proti trendu, bylo potřeba počítat s aktivním řízením obchodu, do čehož je nutné zahrnout i výstup z pozice na nejbližší rezistenci. Toto rozhodnutí se postupem času ukázalo jako správné, protože trh po menší konsolidaci na rezistentní zóně opět pokračoval ve svém down trendu.
Z pohledu řízení obchodu se jednalo o učebnicovou záležitost. Po vytvoření swingového low bylo možné začít redukovat riziko a posunout stop loss pod jeho hodnotu. Od zasažení prvního vstupu trh navíc neustále vytvářel vyšší low, což je velmi důležitý signál pro řízení obchodu, který říká, že se kupci začínají ujímat vlády nad trhem.
Po vzniku iniciativní nákupní aktivity trh výrazně posílil, přičemž jsem z trhu vystoupil na předem nastaveném profit targetu uvnitř rezistentní úrovně. Tento obchod byl svým provedením poměrně snadný, nicméně bylo potřeba si uvědomit, že se jedná o obchod proti trendu, a proto bylo nezbytné si vzít zisk na nejbližší rezistenci.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass