Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku si ukážeme jednu z možností, jak lze přistupovat k obchodní přípravě. V následující ukázce budeme v trhu vyhledávat všechny možné supportní úrovně, na kterých může dojít k reakci trhu s tím, že si také můžeme zvolit možnost, jak jednotlivé úrovně obchodovat.
AUD/USD – H1
Cílem této obchodní přípravy je se zorientovat v cenové struktuře, do které by se trh mohl vracet. V případě podobných obchodních příprav je nutné si uvědomit, že se levely budou obchodovat proti trendu (momentu), takže je potřeba pracovat aktivně se SL a řídit riziko. Na jednotlivých supportech je možné si zvolit jako vstup limitní objednávku nebo market cenu. Vždy záleží na síle supportu a na jeho nastavení vzhledem k money managementu (nabízí možnost umístění SL).
Také je nutné si uvědomit, že tyto levely bude ovlivňovat i cenová struktura, která se bude teprve vykreslovat. Některé levely proto nebude možné obchodovat třeba kvůli brzké otočce trhu atd. Nová struktura rovněž může na trhu snížit profitabilitu jednotlivých supportů. Zkrátka v době přípravy nemusí být zcela jasné, zda se obchod vůbec uskuteční.
Zde si popíšeme jednotlivé supporty:
- horní hrana gapu + výběr likvidity pod low
- proražené cenové maximum
- spodní hrana gapu
- proražené pivotové high
- spodní hrana gapu a začátek volume profile
- point of control
Zde si obchodník může zvolit, zda bude čekat na reakci trhu na jednotlivých supportech s tím, že bude po vykreslení reverzní formace nebo tvorbě vyšších low vstupovat do trhu za market cenu. Také je možnost na prvních třech vstupech využít ředění obchodní pozice a vstupovat pomocí limitních objednávek.
Stejným způsobem lze přistoupit i k supportům 4 – 6, které navíc nabízí možnost umístění SL, což se u prvních třech říct nedá. Rovněž je možné zvolit další metodu a to všechny tyto menší supporty považovat za konfleunci jednoho swingového supportu a celou strukturu trhu analyzovat z vyššího časového rámce. V tomto případě by vznikl swingový level, který je možné obchodovat limitními objednávkami.
Pokud by se k této zóně přistupovalo jako ke swingovému levelu, tak i zde platí, že trh level půjde testovat po vytvoření swingového maxima. Dalším krokem by bylo stanovení lotáže jednotlivých limitních objednávek, což je na tomto přístupu největší alchymie.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz