Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes se podíváme na dva swingové levely, které by mohly být trhem v blízké budoucnosti otestovány. Myšlenky jednotlivých levelů se od sebe liší, jelikož na každém levelu očekávám odlišnou reakci trhu. Dnešní článek se proto bude věnovat hlavně před-exekuční přípravě. Pojďme se na to podívat.
GBP/USD – H4
První level, který budu sledovat, se nachází na hlavním měnovém páru GBP/USD. Jedná se o klasický příklad obchodního levelu, které v rámci swing tradingu vyhledávám, protože tento support je tvořený výrazným volume. V tomto případě více než samotné volume, mě spíše zajímá hrana volume profilu, která odděluje oblast trhu, ve které docházelo ke konsolidaci, od oblasti, kde docházelo k trendovému pohybu. Na rozmezí těchto dvou oblastí totiž trh velmi často reaguje.
Samotný level je následně podpořen i konfluencí, a to v podobě 50 % Fibonacciho retracementu, který byl vykreslen téměř na totožné hodnotě jako POC (point of control) volume profilu. Vzhledem k tomu, že ty nejsilnější bariéry se nacházejí ihned v první části supportu, tak jsem dal na první vstup největší objem a případný dokup v oblasti POC budu provádět již s menší lotáží. Také zde očekávám okamžitou reakci trhu, tedy konsolidace na levelu by nebyla podle obchodního plánu.
USD/JPY – H4
Tento level je svou strukturou mnohem složitější než ukázka výše. Na cenovou strukturu tohoto měnového páru lze pohlížet buďto jako na jeden level, nebo jako na dva menší levely. První rezistence je totiž tvořena úrovní, na které trh nedokázal prorazit na vyšší hodnoty. Jinými slovy tam došlo buď k vymizení kupců, nebo trhem pohnula silná prodejní aktivita. Vzhledem k tomu, že vše bude záležet na okamžiku testu této úrovně, budu rezistenci obchodovat konzervativně na základě vykreslení reverzní formace nebo tvorby nižší highs.
Druhá rezistence již vypadá silněji. Jedná se o proražené swingové low, na kterém trh před samotným průrazem konsolidoval. To, zda budu tento level obchodovat, záleží na tržní reakci na první level. Pokud by trh nabízel prostor pro realizaci zisku, bude mě tento level také zajímat, pokud ne, tak jej samozřejmě obchodovat nebudu.
Jelikož trh prozatím nevytvořil žádnou prodejní aktivitu a k levelům se blíží ze swingových minim, tak budu na těchto levelech očekávat i tržní konsolidaci. Přece jen se trh může před cenovým poklesem uchýlit ke konsolidaci. Tímto způsobem, který jsem popsal, si připravuji obchodní scénář pro jednotlivé levely, což mi umožňuje obchodovat přesně to, co chci. Pokud ovšem trh provádí něco mimo můj obchodní plán, tak se následně uchyluji k redukci rizika.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz