Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Letní měsíce jsou někdy na obchody velmi skoupé, a proto se většině vyplatí si jen lehnout někam k vodě, než sedět u PC v marné snaze nalézt nějakou obchodní příležitost. Nicméně japonský jen začátkem prázdnin nelení a díky poměrně agresivnímu výprodeji nabídl možnost jej obchodovat. V tomto článku si ukážeme a popíšeme obchod, který jsem realizoval na měnovém páru AUD/JPY.
AUD/JPY - H4
Vstup do obchodu byl na základě měsíčního volume profile, kterému jsme dal přednost před mým oblíbeným týdenním. Měsíční TF jsem zvolil, protože bylo potřeba analyzovat dlouhodobý swing pohyb, což by v případě týdenního volume profilu znamenalo velké a nepřehledné množství supportů. Měsíční VP celou situaci výrazně zjednodušil, jak lze také pozorovat na obrázku níže.
Tento level byl navíc podpořen menším neuzavřeným nákupním gapem a rovněž celý support vytvořil na grafu výraznou hranu, od které se trh následně odrazil. Po menší konsolidaci trhu na levelu, kdy bylo potřeba obchod podržet i přes CPI, trh přes noc začal tvořit zisk.
AUD/JPY - H1
Z obchodu jsem vystoupil v okamžiku, kdy trh testoval rezistentní zónu z předchozích cenových maxim. V případě, že by se trh na této ceně otočil, byl by to téměř učebnicový double top do trendu, nicméně se tak nestalo a trh i nadále rostl.
Japonský jen na všech měnových párech oslabuje, což jen potvrzuje, že tento krátkodobý trend silného jenu byl spíše technickou korekcí realizovanou na hlavním měnovém páru USD/JPY, kde trh reagoval na rezistentní zónu z týdenního grafu.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass