Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V tomto díle si ukážeme dva odlišné obchody. Jeden byl proti trendový, u kterého se zaměříme na důležitost agresivního řízení. Druhý obchod byl trendový, kde je potřeba hlídat fundament. Pojďme tedy na to!
EUR/GBP – H1
Jednalo se o spekulativní long obchod na výrazné supportní zóně. Vstup do obchodu byl již tradičně pomocí čekajícího limitního příkazu se SL pod Volume této oblasti. Důležité při každém obchodě je sledovat celkový kontext trhu z vyšších časových rámců. V tomto případě se jednalo o poměrně silný, proti trendový obchodu, proto bylo potřeba přistoupit k agresivnímu řízení obchodní pozice.
Po silné nákupní reakci na support bylo potřeba ihned utáhnout SL na hodnotu vstupu BE. Dále je v proti trendových obchodech potřeba cílit profit (nebo jeho větší část) na nejbližší S/R zónu tak, aby byla pravděpodobnost jejího dosažení co nejvyšší. Obchod s profitem jsem ukončil na nejbližší rezistenci v krátké konsolidaci. Sice šlo držet obchod o něco déle, jenže budoucnost nevidím a navíc naděje, že se trh na dalších několik stovek pipů otočí, by mě zde stála peníze.
Index S&P 500
To, že se akciový trh nachází v medvědím sentimentu, je obecně známá věc. V tomto obchodě jsem spekuloval na oslabení indexu SP500 poté, co heat mapa akcií byla již několikátý den v červených číslech. No přiznám se, šlo skutečně o spekulaci s velmi vzdáleným SL. Ale i tak zajímavý profit. Obchod jsem ukončil na základě technické reakce trhu na nižší ceny, kdy trh pomocí několika nákupních svící posiloval a tvořil výrazné Low.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass