Vítám vás u dnešního praktického okénka, ve kterém si představíme 3 silné supportní úrovně na měnových párech s eurem. Pro analýzu těchto supportů budeme používat metodu Volume Profilu (VP) v kombinaci s Fibonacciho úrovněmi. Také si popíšeme, jak je možné uvedené supporty obchodovat, popřípadě jak řídit riziko. Pojďme tedy na to.
EUR/AUD – H1
Euro v březnu výrazně poráží americký dolar, což se projevuje na cenových pohybech všech crossových párů. Silný cenový růst by tak mohl dát vzniknout zajímavým supportním úrovním. První z nich se nachází na měnovém páru EUR/AUD, kde Volume Profile signalizuje výrazný support. Drobnou vadou na kráse tohoto longu by mohl být cenový výběžek, který vznikl při prodejní korekci. Pokud by zafungoval jako rezistence, bude potřeba dlouhou pozici ukončit.
EUR/NZD – H1
Tento support nám navíc nabízí zajímavou konfluenci v podobě 61,8 % Fibonacciho retracementu, která se dokonce shoduje s POC Volume Profilu. Pokud tento support zafunguje a trh provede nákupní korekci, může se jednat o profitabilnější obchod, než na měnovém páru EUR/AUD. Cenový graf také nabízí strukturu, díky které by mělo být zřejmé, kam umístit stop loss pro řízení rizika.
EUR/CAD – H1
I v tomto případě můžeme na cenovém grafu pozorovat konfluenci Volume Profilu a 61,8 % Fibonacciho retracementu. Tuto, i výše uvedené úrovně, lze obchodovat několika způsoby. Například pomocí rozdělení celkového rizika do více vstupů. Všechny tři supporty totiž disponují hranou Volume Profilu, která může zafungovat jako první tržní bariéra a POC, což může být použito jako druhá vstupní úroveň. Díky rozdělení rizika do více vstupů obchodník získá lepší průměrnou cenu, a také možnost lepšího řízení obchodu v případě, že by supporty neplnily svoji podpůrnou funkci.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass