Smazat opačný pokyn
Pokud používáme čekající pokyny, které jsou zadávány, jako v případě London Break, na obě dvě strany obchodovaného pásma, případně pásma vytyčeného jinou metodou, potřebujeme si promyslet, jestli chceme mít možnost v případě aktivace jednoho z nich (long nebo short) druhý automaticky smazat nebo ho zachovat. V této věci je velmi těžké říci, jestli je lepší obchodovat pouze první aktivovaný pokyn nebo jestli je dobré počítat s otočením ceny a nechat připravený k aktivaci i pokyn opačný. Výhodnost člověk zjistí až v praxi, respektive backtestech a tak doporučuji nechat naprogramovat možnost volby. Řádek s touto možností může vypadat například takto: DeleteOpposite yes/no.
Počet obchodů za den
Tato položka se odvíjí od způsobu a strategie, kterou obchodník používá. Když obchoduje na vyšších časových rámcích, jako například na denním grafu, najdou se dny, kdy neudělá obchod žádný, naopak obchodník na minutovce udělá za jeden den obchodů třeba padesát. Proto je nutné mít možnost limitovat množství obchodů provedených v jeden den. Je to celkem jednoduchá funkce a její řádek může vypadat například takto: TradesPerDay 000.
Minut do zavření
Mimo možnosti ukončení obchodu pomocí Take-Profitu (TP), Stop Lossu (SL) nebo předem nastaveného času vypnutí (viz. 2 díl), je možné nechat naprogramovat funkci, která vypne obchod v pevně stanovené časové vzdálenosti od okamžiku otevření. Zcela jednoduše si potom můžete nastavit, že se každý obchod uzavře například 5 minut (volitelně) od jeho otevření. Já osobně takovou věc nepoužívám, ačkoliv ji mnou užívaný AOS má, nicméně trading je velice široká oblast plná nejrůznějších strategií a tak nepochybuji o tom, že se najdou nějaké, pro které to bude vhodné řešení. I kdyby ne, je to dobrou ukázkou toho, že se dá programovat skutečně cokoliv. Samotný řádek potom může vypadat například takto: MinToOver 000.
Michal Uma