Vítám vás u dalšího praktického okénka. Trhy v polovině září krásně trendují, což dává vykreslit nové cenové úrovně, na kterých při návratu trhu budeme hledat obchodní příležitosti. I dnes se budeme věnovat obchodní strategii, založené na vyhledávání cenových výběžků v kombinaci s Fibonacciho retracementem, který slouží jak pro potvrzení platnosti levelu, tak i jako nástroj pro řízení peněz.
EUR/NZD
První short level, který je téměř ukázkový pro tuto strategii, protože nabízí několik cenových výběžků, které kopírují cenovou hladinu 1.14200. Pokud trh uzavírá na jedné cenové hladině, je v trhu z pohledu aukčního procesu přítomna velká prodejní objednávka, která vybírá protisměrnou likviditu, což na konci aukce znamená stav nerovnováhy a cenový pohyb. Pokud byla cena 1.14200 v minulosti pro prodejce zajímavá, existuje pravděpodobnost, že tomu bude tak i v budoucnosti.
NZD/CHF
Spekulace na pokračování prodejního trendu bude probíhat na měnovém páru NZD/CHF. Tato cenová zóna je opět charakteristická výraznými cenovými výběžky a celý level je podle obchodní strategie potvrzen 50 % Fibonacciho retracementu. Stop loss stejně jako ve většině obchodních příležitostí, bude umístěn nad následující úroveň Fibonacciho retracementu, což v tomto případě 61,8 %, což je „shodou okolností“ konfluence s rezistentní zónou.
USD/JPY
Japonský jen je v letošním roce naprostým unikátem. Typické pro něj nyní je, že nedělá příliš mnoho korekčních pohybů. Ale i tak je dobré být na změnu sentimentu připraven, a proto jsme v trhu identifikovali zajímavou cenovou hladinu, která odpovídá pravidlům pro vstup dle naší obchodní strategie. Teoreticky by strategii odpovídala i cenová úroveň okolo 38,2 % Fiba. Ovšem svíček, které by uzavíraly na jedné cenové hladině, příliš mnoho není, proto se nejedná o silný supportní level, který by měl hrát výraznou roli při tržní reakci.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass