Ticker Tape by TradingView
Fidelity International: Investování v době nejistoty
Ať už se jedná o pokračující ságu na téma cel, evropských fiskálních výdajů, vývoje čínské umělé inteligence, domácí politiku USA nebo konflikt na Ukrajině, posledních několik měsíců přineslo množství novinových titulků, které zamávaly s trhy. Na pozadí stále nejistější makroekonomické situace se portfolio manažeři společnosti Fidelity, kteří spravují různá aktiva, zabývají tím, jak nyní přistupují k investování a co dělali posledních pár měsíců.
Klíčové body
- Investoři se potýkají se značnou nejistotou a neklidem na trzích, což ztěžuje vyvažování příležitostí a rizik.
- Destabilizující dopad kolísajících cel a dalších globálních problémů, jako jsou obchodní konflikty a širší geopolitické napětí, vede k nárůstu obav ze stagflace a možnosti recese v USA v roce 2025.
- Portfolio manažeři Fidelity International, co spravují více aktiv, se s vámi podělí o vlastní strategie pro zvýšení odolnosti portfolia a zdůrazní, že je důležité být připraven na celou řadu možných scénářů a nespoléhat se jen na jedno investiční téma.
Jak říká jedno přísloví, trhy nemají rády nejistotu. Tedy, nejistoty je nyní všude kolem spousta. Jako investoři se často musíme pohybovat v křehké rovnováze mezi „chycením příležitostí za pačesy“ a ochranou před potenciálními riziky. Nálada na trhu byla po nějakou dobu slušná, podpořená silou americké ekonomiky, přestože ocenění byla vysoká.
Nicméně taktika šoku a strachu, kterou Donald Trump použil v prvních měsících svého působení v úřadu, mnohé zaskočila. Navíc se zdá, že narativ o výjimečnosti USA je nyní méně jasný. Objevují se náznaky, že hospodářský růst USA, který stojí za většinou pozitivních nálad v roce 2024, nemusí být tak jistý, jak se myslelo.
Destabilizující rychlost změn americké politiky, zejména kolísavý přístup ke clům, začíná zasahovat do nálady podniků a spotřebitelů. Tým Fidelity International Global Macro nyní skutečně považuje za základní scénář pro USA v roce 2025 stagflaci, přičemž prudce vzrostla i pravděpodobnost recese.
Graf: Nejistota je neobvykle vysoká, zejména v souvislosti s obchodní politikou USA
Zdroj: Fidelity International, Economic Policy Uncertainty, březen 2025.
Trhy v posledních týdnech jasně prokázaly averzi vůči vysoké míře nejistoty a mnoha „známým neznámým“, které jsou stále ve hře. Od globálních obchodních cel, přes směřování domácí politiky USA, nové modely umělé inteligence z Číny až po konflikt na Ukrajině, zdá se, že každý den přináší nový titulek, který pohání sentiment jiným směrem. Jak tedy k tomuto období zvýšené nejistoty přistupují portfolio manažeři různých aktiv ze společnosti Fidelity?
Caroline Shaw a Chris Forgan
Multi Asset Open range
Existuje řada způsobů, jak zvýšit odolnost portfolií v dobách větší nejistoty a volatility na trzích. V rámci řady Multi Asset Open range máme k dispozici širokou škálu nástrojů, včetně využití opcí, zajišťovacích aktiv a alternativ, pokud je to vhodné, a také úpravy typu expozic vůči tradičním třídám aktiv s cílem zvýšit odolnost portfolia.
Nárůst nejistoty a známky zmírnění růstu v USA nás už přivedly k využití některých z těchto strategií. V posledních měsících jsme se stali opatrnějšími. Přestože jsme byli ostražití a zachovávali expozici vůči růstu trhu, měli jsme pocit, že větší škála možných výsledků si zaslouží diferencovanější přístup. Proto jsme podnikli kroky ke zvýšení ochrany našich portfolií. Obecněji řečeno, existuje několik přístupů, které bychom investorům doporučili zvážit v případě růstu volatility a zvýšené nejistoty.
Nejprve zvažte expozice vůči tradičním třídám aktiv tak, abyste si zvýšili ochranu. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je přesun expozic do oblastí s nižší betou. Tam se obvykle méně podléhá změnám sentimentu. Například v únoru jsme nahradili naši expozici vůči akciím se střední kapitalizací v USA strategií s minimální volatilitou. Vypadalo to, že na akcie se střední kapitalizací bude mít největší dopad politický program Donalda Trumpa zaměřený na domácí trh. Akcie se střední kapitalizací však mají tendenci být více cyklické, a proto jsou více zranitelné vůči změnám tržního sentimentu. „Nakvašená“ nálada nás vedla k přesunu do akcií s minimální volatilitou, které stále mají potenciál zachytit určitý růst, ale měly by být odolnější vůči volatilitě.
Dalším způsobem, jak vylepšit expozici s ohledem na vyšší nejistotu, je využití opcí. My jsme reagovali na větší nejistotu kolem americké ekonomiky nákupem prodejních opcí na americké akcie, abychom se ochránili před případným zvratem sentimentu. Tento přístup jsme upřednostnili před přímým prodejem amerických akcií, protože nám opět umožnil zachovat si expozici vůči případnému dalšímu růstu a zároveň nám poskytl určitou ochranu proti poklesu nákladově efektivním způsobem. Kromě toho jsme, vzhledem k možnosti zvýšených fiskálních výdajů v Evropě, zejména na obranu, nakoupili koncem ledna také evropské akciové kupní opce.
To nám poskytlo relativně levně způsob, jak získat expozici vůči případnému růstu při změně rovnováhy rizik, aniž bychom se vystavovali ztrátám, pokud by se rally nedostavila.
Za druhé, jsme velkými zastánci alokace do zajišťovacích aktiv, která pomáhají vyrovnávat výsledky v dobách volatility. Za tímto účelem již řadu měsíců držíme pozici ve zlatě, které má tendenci dosahovat dobrých výsledků i v dobách tržního napětí, ale také nabízí určitou ochranu proti hrozbě opětovného růstu inflace.
Za třetí, rádi máme v portfoliích několik různých zdrojů nekorelovaných výnosů. To je důležité zejména teď, kdy lepkavá inflace vytváří tlak na větší korelaci mezi dluhopisy a akciemi, což znamená, že portfolio obsahující pouze tyto dvě třídy aktiv může nyní nabízet menší diverzifikaci než v posledních několika desetiletích.
V neposlední řadě přizpůsobujeme náš přístup převládajícím tržním podmínkám. Ačkoli to nemusí být vhodné pro všechny investory, nedávno v jiném období vyšší volatility jsme byli v obchodování velmi aktivní a využívali jsme širokého otevřeného portfolia, abychom využili příležitostí, které se objeví. Na trzích, jako je tento, se vyplatí jednat rychle a být o svém jednání přesvědčený.
Mario Baronci and Becky Qin
Global Multi Asset obranná strategie
Na začátku roku 2025 to připomínalo rok 1999. Ocenění sice byla napjatá, ale solidní fundamenty a pozitivní nálada znamenaly, že zůstat mimo trh mohlo přinést ztrátu zisků. V posledních několika měsících však vzrostl počet „známých neznámých“, které mají potenciál změnit vývoj finančních trhů, včetně zveřejnění modelu DeepSeek, možného řešení situace na Ukrajině, vyšších výdajů na obranu v Evropě a samozřejmě změn politiky USA – zejména cel. A tento seznam není v žádném případě kompletní.
Jak by měli investoři reagovat? Domníváme se, že v současné době je rozumné zvýšit odolnost portfolií tím, že alokujeme prostředky do aktiv, která by měla pomoci výkonnosti, pokud se změní situace na trhu. Je důležité poznamenat, že se nesnažíme riziku zcela vyhnout, ale efektivně ho řídit. Náš přístup zahrnuje sestavení portfolia, které není závislé na jediném nápadu. Vložení všech peněz do tématu umělé inteligence by vám v posledních několika letech dobře posloužilo, ale spoléhání se pouze na jednu velkou myšlenku vaší investiční strategie vás pravděpodobně brzy zaskočí, až trh přinese překvapení. Žádné investiční téma totiž netrvá věčně.
Takže než se snažit správně předpovědět jedinou úzkou budoucnost, je třeba si uvědomit, že existuje celá řada různých budoucností, z nichž některé jsou pravděpodobnější než jiné. Pak je možné vytvořit kombinované portfolio, které to bude odrážet, s pozicemi, které mají šanci na dobrou výkonnost za různých podmínek.
Finanční trhy se málokdy pohybují lineárně. Někteří investoři mají skutečně třicetiletý horizont a výkyvy na trhu jim nevadí. Dlouholeté naslouchání klientům nás však naučilo, že většinu investorů to zajímají i výkyvy, zejména pokud je pravděpodobné, že kapitál bude v nějakém okamžiku jejich životní cesty potřebný. Behaviorální ekonomie totiž říká, že bolest ze ztrát je pociťována silněji než radost ze zisků, což je jev známý jako averze ke ztrátám. Proto při investování v kratším časovém horizontu záleží stejně na cestě jako na cíli. Zde přichází na řadu ochrana. Náš přístup ke řízení globální defenzivní strategie pro více aktiv toto odráží. Kombinujeme dvě portfolia s odlišnými cíli: jedno je zaměřeno na zachycení růstu trhu a druhé na ochranu.
Co to za současné situace znamená v praxi? Snižovali jsme riziko. Ale vzhledem k nebezpečí, že nás na tomto volatilním trhu může potkat bič, jsme toho dosáhli spíše snížením měnového rizika než snížením expozice vůči akciím nebo dluhopisům.
Naše růstové portfolio v současné době zahrnuje alokaci do cyklických a technologických sektorů vedle několika neoblíbených oblastí trhu, včetně REIT, akcií ze severských zemí a obranného sektoru. Obsahuje také expozici vůči aktivům s pevným výnosem, jako jsou dluhopisy rozvíjejících se trhů a krátkodobé dluhopisy s vysokým výnosem, které jsou atraktivní z hlediska generování výnosů, ale větší diverzifikaci a s menším rizikem durace než státní dluhopisy rozvinutých trhů.
Naše ochranné portfolio naopak zahrnuje zajišťovací aktiva, jako je zlato a komodity, které by měly poskytnout podporu v případě, že by se inflace opět zvýšila, dále pak švýcarský frank a prodejní opce. Opce jsou jedním z našich oblíbených způsobů, jak zvýšit ochranu portfolia, protože umožňují účast na tržních ziscích a zároveň nabízejí ochranu pro případ, že se podmínky nevyhnutelně změní. My jsme s opcemi ale využili příležitosti vybudovat si pozici v posledních několika měsících, kdy byla volatilita poměrně malá.
Klíčová slova: Hospodářský růst USA | Aktiva | Pravděpodobnost | Krátkodobé dluhopisy | Výkyvy | Defenzivní strategie | Vývoj finančních trhů | Geopolitické napětí | Situace na Ukrajině | Konflikty | Období zvýšené nejistoty | Inflace | Graf | Donald Trump | Open range | DeepSeek | Ekonomiky | Volatilita | Růst | Příležitosti | Pozitivní nálada | Behaviorální ekonomie | Volatility | BIC | Trh | Open | Využití opcí | Obchodní konflikty | Vice | Nejistoty | Rovnováhy | Kapitál | Společnosti | Budoucnost | Investiční téma | Range | Dluhopisy | Výkyvy na trhu | USA | Nálada na trhu | Vývoj | Americké akcie | Durace | Konflikt na Ukrajině | Recese v USA | Investiční strategie | Manažeři | Global macro | Investování | Trhy | Rizika | Stagflace | Komodity | Riziko | Portfolio | Recese | Prodejní opce | Frank | Pravděpodobnost recese | Obchodování | Trump | Portfólia | Směřování | Aktivum | Behaviorální | Situace | Akcie | Výsledky | Bolest | Fidelity | Potenciál | Rally | Hospodářský růst | Kupní opce | TIM | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Finanční trhy | Výkonnost | Situace na trhu | Fidelity International | Zlato | Portfolio manažeři | Nebezpečí | Rychlost | Fundamenty | Portfolia | Švýcarský frank | Sentiment | Investoři | Americké ekonomiky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Economic | Manažeři společnosti | Nejistota | Ekonomie | Opce | Státní dluhopisy | Alokace | Body | ROCE | REIT | Ocenění |
Čtěte více
-
Fidelity International: Globální ekonomika stabilně roste, ale neakceleruje, očekáváme přesun od měnových k fiskálním stimulům
Podle odborníků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, růst světové ekonomiky, jenž byl počátkem roku 2016 mírný, zrychlil v letních měsících na nejvyšší úroveň od r. 2013. Vývoj je stále pozitivní, nicméně nyní již odborníci neočekávají další zrychlování tempa růstu. Cestou k nastartování růstu ekonomik není podle Fidelity International ani tak monetární, jako spíše fiskální politika. -
Fidelity International: Globální nálada rychle klesá
Analytici společnosti Fidelity vnímají, že nálada mezi manažery společností, které pokrývají, se již několik měsíců zhoršuje. V červnu se objevily jisté známky oživení, když Čína začala znovu po lockdownech fungovat, ale toto oživení se zastavilo. Nálada se zhoršila i jinde, zejména v Severní Americe, Evropě a regionu EMEA/Latinské Ameriky. Jak ukazuje graf z tohoto týdne, indikátor nálady manažerů je nyní nejméně příznivý od doby, kdy jsme se na něj před dvěma lety začali našich analytiků každý měsíc dotazovat. Hlavní ukazatele se také nadále zhoršují a nyní jsou na úrovni srovnatelné s okamžikem vypuknutí pandemie Covid-19. -
Fidelity International: Hodnotové akcie hledejte v Evropě, ne v USA
Evropa má mnohem větší zásobu akcií, které se v současné době obchodují na zajímavějších násobcích než jejich americké protějšky. -
Fidelity International: Chart Room – Kde jsou skutečné výnosy
Vyšší reálné výnosy v některých oblastech rozvíjejících se trhů nabízejí atraktivnější příležitosti u nástrojů s fixním příjmem než trhy rozvinutých zemí – i když úrokové sazby v USA zůstávají po delší dobu na vyšší úrovni. -
Fidelity International: Chart Room – Tři strukturální faktory, které mají vliv na přetrvávající inflaci
V posledních měsících dominovala v titulcích inflace, přičemž celkový růst spotřebitelských cen v USA dosáhl 40letého maxima. „I když neočekáváme, že globální míra inflace zůstane na těchto rekordních úrovních, vidíme několik střednědobých až dlouhodobých inflačních faktorů,“ říká Timothy Foster, portfolio manažer Fidelity International. -
Fidelity International: Investiční výhled na 3. čtvrtletí 2024 - Hezky opatrně
Riziková aktiva vypadají atraktivně a ekonomiky po celém světě zůstávají silné. Některé regiony se vydávají vlastní cestou, což otevírá samostatné příležitosti. -
Fidelity International: Investiční výhled po 3. čtvrtletí 2017 – opatrný optimismus
Aktuální býčí trh – jeden z historicky nejdéle trvajících – má podle analytiků Fidelity International ještě potenciál pro pokračování. Pro Q3 2017 vidí odborníci Fidelity International jako stěžejní tato témata: -
Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují
Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi. -
Fidelity International: Investiční výhled pro 4. čtvrtletí v Asii
Pokles růstu v USA bude mít dopad i na tempo expanze v Asii, nicméně zpomalení také poskytne centrálním bankám v regionu prostor pro snížení úrokových sazeb. -
Fidelity International: Investoři se poohlížejí po rizikových dluhopisech
Holubičí postoje FEDu a ECB a oživení rizikového sentimentu pomohlo letos světovým trhům s rizikovými dluhopisy dosáhnout výnosů 6,7 procenta. Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International, vysvětluje i to, proč bude vysoký výnos pro investory stále důležitější. -
Fidelity International: Jak by měli investoři do dluhopisů přehodnotit strategie, když se centrální banky rozhodly dát si pauzu?
V současné době je možné získat atraktivní výnos z kombinace kvalitních státních a podnikových dluhopisů, které jsou relativně méně rizikové, což ukazuje i následující graf. Vyšší výnosy znamenají, že investoři mohou mít kvalitnější nástroje, aby si zajistili příjem. -
Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný
Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti. -
Fidelity International: Jaké jsou předpoklady kapitálového trhu v klimatické krizi?
Obavy, že investoři možná nemají dostatečné nástroje k tomu, aby zvážili dopady klimatických rizik na svá investiční portfolia rostou, a to zejména pokud to vnímáme z vrchní perspektivy. To je zásadní, protože předpoklady kapitálového trhu (CMA) se promítají do návrhů strategické alokace aktiv (SAA). Abychom pomohli překlenout tyto nedostatky, začleňujeme do naší analýzy makroekonomických a finančních rizik i klimatické scénáře. -
Fidelity International: Jak nový výzkum řeší nedostatek dat o biodiverzitě
V současné době se standardizované nástroje, které finanční instituce používají k měření biodiverzity spíše, než na přímé měření dopadu spoléhají na modelování potenciálního dopadu činnosti na základě toho, co je známo o místě, kde je činnost vykonávána. Rychlý, cenově dostupný a spolehlivý způsob, jak přímo vyhodnotit stav biodiverzity v dané lokalitě, to je cíl nejnovějšího projektu, na kterém Fidelity International spolupracuje. -
Fidelity International: Jak se bude dařit dluhopisům navázaným na inflaci, když inflace roste?
Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International. -
Fidelity International: Jak se orientovat na amerických trzích v roce 2025
Po období velmi dobré výkonnosti nyní americké trhy vstoupily do období zvýšené volatility, protože trhy řeší chování současné administrativy. USA i tak zůstávají pro investory atraktivním trhem. -
Fidelity International: Jaký bude rok 2025 – nevyhnutelnost změn?
Nadcházející rok slibuje finančním investorům odlišné prostředí, je však zřejmé, že se zisky v mnoha oblastech zlepší a globální nálada zůstane pozitivní. -
Fidelity International: Japonské společnosti na rekordních úrovních ve zpětném odkupu akcií
Odkupy akcií oznámené japonskými společnostmi letos zřejmě dosáhnou rekordních úrovní. Více společností také zvýšilo výplatu dividend. Pomohou tyto výsledky podnikových reforem v zemi japonským akciím překonat obavy z oslabení jenu? -
Fidelity International: Je čas na investování v Asii
Podle analytiků Fidelity International je čas soustředit se na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů dosud trvajícího býčího trhu, by měli být připraveni pružně alokovat svá aktiva. Makroekonomické faktory skrze široké spektrum indikátorů naznačují, že je na čase hledat základní hodnoty. Asie je tím místem, kde se může dařit je nalézt. Analytici Fidelity International očekávají pro tento region růst zisku na akcii ve výši 11,8 % pro rok 2017 a 7,3 % pro 2018. -
Fidelity International: Je „vyšší s delší splatností“ nově normální u korporátních dluhopisů?
Náklady na financování pro firmy letos v důsledku rostoucích úrokových sazeb prudce stouply a v dohledu není cesty, jak z toho ven. Možná by bylo nejlepší se nyní připravit na nové prostředí, které jsou úroky vyšší a splatnost delší.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.4.2025
Čínská ekonomika v 1Q meziročně vzrostla o 5,4 procenta
Aktuálně otevřené forex pozice 16.4.2025
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
Komodity: Ceny ropy klesají, barel severomořského Brentu se drží těsně nad 64 dolary
Pražská burza dál posílila, Erste získala čtyři procenta, ČEZ mírně ztratil
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, k dolaru oslabila
Forex sentiment 15.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 15.4.2025
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.4.2025
Čínská ekonomika v 1Q meziročně vzrostla o 5,4 procenta
Aktuálně otevřené forex pozice 16.4.2025
Forex: Americký dolar proti euru zpevňuje, odpoutal se od nejnižších hodnot za tři roky
Komodity: Ceny ropy klesají, barel severomořského Brentu se drží těsně nad 64 dolary
Pražská burza dál posílila, Erste získala čtyři procenta, ČEZ mírně ztratil
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru, k dolaru oslabila
Forex sentiment 15.4.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 15.4.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
Forexové online zpravodajství
EURUSD klesá po nadějích na čínsko-americké rozhovory, přesto si za den připsal 0,78 % 📌🖋️
Nvidia se před otevřením Wall Street propadá o 6 % – poplatek 5,5 miliardy dolarů a nové omezení vývozu čipů s umělou inteligencí 📉
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery na 16. dubna. Přehled včerejších obchodů na forexu
Výsledková sezóna s XTB: ASML se obává kroků Donalda Trumpa a reportuje slabší objednávky
Obchodní doporučení pro kryptoměnový trh na 16. dubna
Graf dne - Zlato (16.04.2025)
NZD/USD se obchoduje poblíž klíčových oblastí
Stříbro se obchoduje do strany
Ranní okénko - Mizerná nálada se pomalu dostává do Evropy. A začne v Německu
Pražská burza v úvodu obchodování mírně klesá, dvě brokerské firmy upravily cílovou cenu akcií CTP
EURUSD klesá po nadějích na čínsko-americké rozhovory, přesto si za den připsal 0,78 % 📌🖋️
Nvidia se před otevřením Wall Street propadá o 6 % – poplatek 5,5 miliardy dolarů a nové omezení vývozu čipů s umělou inteligencí 📉
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající tradery na 16. dubna. Přehled včerejších obchodů na forexu
Výsledková sezóna s XTB: ASML se obává kroků Donalda Trumpa a reportuje slabší objednávky
Obchodní doporučení pro kryptoměnový trh na 16. dubna
Graf dne - Zlato (16.04.2025)
NZD/USD se obchoduje poblíž klíčových oblastí
Stříbro se obchoduje do strany
Ranní okénko - Mizerná nálada se pomalu dostává do Evropy. A začne v Německu
Pražská burza v úvodu obchodování mírně klesá, dvě brokerské firmy upravily cílovou cenu akcií CTP
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
NZD/USD se obchoduje poblíž klíčových oblastí
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Nejlepší studentské firmy roku: cílí na zdravý životní styl a chtějí pomáhat
Forex: Zaostřeno na FX
Pokles kryptotrhů navzdory nové strategické bitcoinové rezervě USA a summitu v Bílém domě
USDJPY stoupá nad 150, protože Ueda zklamal očekávání trhů ohledně zásadní změny📈
Invesco: Srpnová výkonnost zlata
Prognóza pro pár GBP/USD na 16. dubna 2025
Ranní shrnutí (11.04.2025)
NZD/USD se obchoduje poblíž klíčových oblastí
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Nejlepší studentské firmy roku: cílí na zdravý životní styl a chtějí pomáhat
Forex: Zaostřeno na FX
Pokles kryptotrhů navzdory nové strategické bitcoinové rezervě USA a summitu v Bílém domě
USDJPY stoupá nad 150, protože Ueda zklamal očekávání trhů ohledně zásadní změny📈
Invesco: Srpnová výkonnost zlata
Prognóza pro pár GBP/USD na 16. dubna 2025
Ranní shrnutí (11.04.2025)
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Burzovní grafy: Historické rekordy se posouvají, býci vyhrávají možná až příliš snadno
Jak překonat závislost na tradingu
Praktická ukázka: Konečně ztráta
Kvůli chamtivosti proděláte peníze! Zde je 5 příznaků, že jde o chamtivost
Po delší době bez rekordů, akcioví býci ale zatím nemusejí být nervózní
Investovať do akcií alebo trejdovať forex?
Zlato – pokles ještě není u konce
Po dalších historických maximech index S&P 500 mírně oslabil
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Burzovní grafy: Historické rekordy se posouvají, býci vyhrávají možná až příliš snadno
Jak překonat závislost na tradingu
Praktická ukázka: Konečně ztráta
Kvůli chamtivosti proděláte peníze! Zde je 5 příznaků, že jde o chamtivost
Po delší době bez rekordů, akcioví býci ale zatím nemusejí být nervózní
Investovať do akcií alebo trejdovať forex?
Zlato – pokles ještě není u konce
Po dalších historických maximech index S&P 500 mírně oslabil
Vzdělávací články
Trpělivost v Prop Tradingu
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Prop Trading od RebelsFunding se slevou 25 % je tady!
Fundamentální analýza: Jednotkové náklady práce 2.
Úrokové sazby a jak ovlivňují forex
Trpělivost v Prop Tradingu
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Prop Trading od RebelsFunding se slevou 25 % je tady!
Fundamentální analýza: Jednotkové náklady práce 2.
Úrokové sazby a jak ovlivňují forex
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna v závěru týdne přidávala k euru i dolaru
Průmyslová výroba v EU i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu
Komodity: Ropa může vykázat další měsíční pokles po sobě, dolů ji táhnou statistiky z USA
Ropa WTI - Intradenní výhled 18.12.2019
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 16.5.2018
MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky
Komodity: Ropa oživuje po poklesu vyvolaném obavami o čínskou poptávku a ruské dodávky
Forex: EUR/USD úzká konsolidace a nerozhodnost
Intradenní technická analýza – GBP/USD (4.2.2013)
Komodity: Ropa kvůli pochybnostem ohledně účinnosti vakcín proti omikronu zlevňuje
Forex: Koruna v závěru týdne přidávala k euru i dolaru
Průmyslová výroba v EU i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu
Komodity: Ropa může vykázat další měsíční pokles po sobě, dolů ji táhnou statistiky z USA
Ropa WTI - Intradenní výhled 18.12.2019
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 16.5.2018
MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky
Komodity: Ropa oživuje po poklesu vyvolaném obavami o čínskou poptávku a ruské dodávky
Forex: EUR/USD úzká konsolidace a nerozhodnost
Intradenní technická analýza – GBP/USD (4.2.2013)
Komodity: Ropa kvůli pochybnostem ohledně účinnosti vakcín proti omikronu zlevňuje
Témata v diskusním fóru
Idem kúpiť prvé akcie...
gfhghjfujyfuy
Aby ste mali svoj trading pod kontrolou, prestaňte sa snažiť kontrolovať trh (1. časť)
Diskuze FOREX začátečníků
USD/JPY
ECB a kurz eura
Index S&P 500
Jak překonat závislost na tradingu
Price Action Trading Jakuba Hodana
Zlato - výhledy
Idem kúpiť prvé akcie...
gfhghjfujyfuy
Aby ste mali svoj trading pod kontrolou, prestaňte sa snažiť kontrolovať trh (1. časť)
Diskuze FOREX začátečníků
USD/JPY
ECB a kurz eura
Index S&P 500
Jak překonat závislost na tradingu
Price Action Trading Jakuba Hodana
Zlato - výhledy