Pátek 04. dubna 2025 08:10
reklama
XTB Online trading konference
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding

Fidelity International: Jak se orientovat na amerických trzích v roce 2025

03.04.2025 13:31  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po období velmi dobré výkonnosti nyní americké trhy vstoupily do období zvýšené volatility, protože trhy řeší chování současné administrativy. USA i tak zůstávají pro investory atraktivním trhem.

Podnikatelské prostředí je v USA přitažlivé díky kvalifikované pracovní síle, dostatku levné energie, nízkým sazbám daně z příjmu právnických osob, rozvinutým a efektivním finančním trhům a kvalitnímu managementu, který je vstřícný k akcionářům.

Navzdory krátkodobým problémům jsou američtí spotřebitelé odolní. Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu, spotřebitelské výdaje stále rostou a míra nesplacení úvěru je nízká, což omezuje rizika poklesu.

Konečně, hloubka a rozsah amerického trhu nadále nabízí atraktivní diverzifikaci s množstvím přesvědčivých investičních příležitostí ve společnostech se zdravými obchodními modely, silnými a trvalými konkurenčními příznivými podmínkami a schopností generovat udržitelné volné peněžní toky.

Fidelity uvádí pět klíčových témat, která mohou v krátkodobém horizontu vysvětlit část volatility. V konečném důsledku pak zaznívají přesvědčivé důvody pro investování na amerických akciových trzích.

1) Obchodní politika: Cla mohou způsobit krátkodobé narušení ekonomiky a k tomu i volatilitu trhu. Konečný cíl je však jasný: vrátit výrobu zpět do USA. Pro investory se tak nabízejí zajímavé příležitosti ve společnostech, které by mohly být v prvním a druhém pořadí příjemci onshoringu v USA. V rámci této strategie držíme stavební společnost Jacobs Solutions a společnost Norfolk Southern, která se zabývá železničními a přepravními službami, přičemž obě tyto společnosti mohou těžit z obnovy výroby v USA.

2) Pracovní trhy a imigrace: I přes očekávané omezení imigrace zůstáváme pozitivně naladěni na sílu a odolnost amerických pracovních trhů. Imigrační omezení mohou sloužit jako protivítr pro odvětví, která jsou silně závislá na levné pracovní síle, jako je stavebnictví, pohostinství a zemědělství. Pokračující pokrok v automatizaci by však měl tyto dopady poněkud kompenzovat, zatímco bohatá nabídka vysoce kvalifikovaných pracovníků nadále nabízí konkurenční výhody.

3) Odolnost amerického spotřebitele: Nejistota ohledně dopadu cel, vyhlídky na rozsáhlé propouštění ve federální správě a obavy z přetrvávající inflace vytvářejí krátkodobé obavy amerického spotřebitele. Americký spotřebitel však vychází z velmi silného základu. Míra nezaměstnanosti je na historických minimech, spotřebitelské výdaje jsou odolné a míra delikvence u spotřebitelských úvěrů je nízká. I když je tedy rozumné očekávat určitou normalizaci, krátkodobé problémy je třeba posuzovat v kontextu výchozího bodu, který by měl pomoci zmírnit rizika poklesu.

4) Výjimečnost USA: Americký trh nabízí množství strukturálních výhod, které podle názoru Fidelity International poskytují společnostem příležitosti k prosperitě a k tomu, aby i nadále přinášely investorům atraktivní výnosy. Americké společnosti mohou vybírat z vysoce kvalifikovaných pracovníků, dostatku levné energie, relativně nízkých sazeb korporátních daní a vyspělých kapitálových trhů. Americké společnosti jsou navíc jedny z nejlépe řízených na světě a jejich management je vstřícný k akcionářům.

5) Ocenění: Americký trh stále nabízí mnoho atraktivních investičních příležitostí. Pomineme-li bohaté valuace u akcií amerických megacaps nacházíme zajímavé investiční příležitosti ve společnostech střední Ameriky, což podporuje strategii směřující ke společnostem se střední kapitalizací. Mnoho společností nabízí přesvědčivou návratnost investic a růst zisků spolu s valuací, což splňuje investiční kritéria Fidelity, i za podpory dlouhodobých strukturálních „větrů do plachet“, jako je energetická odolnost a onshoring. To vše vypovídá o šíři a hloubce amerického trhu, který nabízí atraktivní příležitosti pro všechny typy investorů napříč tržním cyklem.

V takové situaci se i nadále zaměřujeme na vyhledávání společností se zdravými obchodními modely, silnými a trvalými konkurenčními podmínkami a schopností generovat udržitelné peněžní toky.

Obchodní politika:

Navzdory krátkodobé volatilitě nabízí snaha o návrat výroby do USA příležitosti pro investory, zejména ve Střední Americe Jako investoři bychom se neměli nechat rozptylovat krátkodobými pokusy taktizovat. Investiční rozhodování je nejlepší postavit na dlouhodobém cíli: tedy navrácení výroby do USA,“ vysvětluje Rosanna Burcheri, portfolio manažerka Fidelity International.

V krátkodobém horizontu mohou cla i nadále způsobovat značnou volatilitu na trzích. Cla by mohla vést k výraznému narušení dodavatelských řetězců, inflačním tlakům a nejistotě pro podniky, což by mohlo ovlivnit investice a potenciálně poškodit důvěru spotřebitelů.

Proto jsme ve Fidelity strategii nastavili tak, aby měla omezenou expozici vůči odvětvím, která jsou ve svém dodavatelském řetězci silně závislá na dovozu, jako jsou oděvy, počítače a elektronika a elektrická zařízení.Z dlouhodobého hlediska vytváří renesance výroby v USA pro investory zajímavé příležitosti. Tuto příležitost rádi využíváme k investicím do společností, které budou v první a druhé řadě představovat onshoring v USA. Držíme Jacobs Solutions, specialisty na strojírenství a stavebnictví, a Norfolk Southern, společnost poskytující služby v oblasti železniční a nákladní dopravy. Obě společnosti mají předpoklady těžit z oživení výroby a industrializace v USA,“ popisuje Rosanna Burcheri a dodává: „V důsledku onshoringu v USA pozorujeme také rostoucí investiční příležitosti ve Střední Americe, což podporuje příklon strategie ke společnostem se střední kapitalizací. Domníváme se, že společnosti založené na domácí ekonomice mohou těžit z nízké sazby daně z příjmu právnických osob a přístupu k levnějším energiím ve srovnání s jinými zeměmi, což napomáhá zvyšovat výkonnost společností.“

Trhy práce a imigrace

Omezení imigrace může pro některá odvětví představovat problém. Dostatek kvalifikované pracovní síly a další růst automatizace však může tlaky zmírnit. Imigrace obecně poskytuje slušnou nabídku levné pracovní síly, zejména v odvětvích s nižšími mzdami, jako je třeba stavebnictví, pohostinství a zemědělství. Poslední americká vláda však dala jasně najevo, že hodlá omezit všechny formy imigrace. V odvětvích, která jsou hodně závislá na pracovnících z řad přistěhovalců a kde náklady na pracovní sílu tvoří významnou část vstupních nákladů, může přísnější kontrola přistěhovalectví vést k výraznému snížení marží v důsledku tlaku na růst mezd, protože se projeví nedostatek pracovních sil. My však očekáváme, že dopad přísnějších kontrol imigrace bude relativně omezený.

Při širším pohledu nabízí totiž USA dostatek vzdělané pracovní síly. Díky kvalifikované pracovní síle a bohatství se USA staly jednou z nejinovativnějších ekonomik na světě, což podněcuje dynamický cyklus výzkumu a vývoje. Právě USA jsou průkopníky mnoha špičkových světových technologií. Proto i přes krátkodobé nákladové tlaky v některých oblastech ekonomiky zůstáváme pozitivně naladěni ohledně odolnosti a síly amerických trhů práce.

Odolnost amerického spotřebitele

Nejistota ohledně dopadu cel, vyhlídky na rozsáhlé propouštění ve federální sféře a obavy z přetrvávající inflace ovlivňují krátkodobý výhled pro amerického spotřebitele, což se odrazilo v nedávných datech, která ukazují výrazný pokles spotřebitelského sentimentu v USA.

Uvalení cel na dovoz široké škály zboží do USA může mít v blízkém období inflační charakter, ovlivnit kupní sílu spotřebitelů a zvýšit i obavy z přetrvávající inflace. Mezitím se očekává, že Department of Government Efficiency - DOGE, provede výrazné škrty ve státní pracovní síle s cílem snížit federální výdaje. Cíl je udělat prostor pro očekávané snížení daní později v roce 2025. Podle konsensuálních odhadů by mělo být propuštěno 300 000 federálních zaměstnanců, což představuje cca 0,2 % pracovní síly USA. I když se toto číslo nemusí zdát velké, může mít vzhledem k širokému záběru programu širší důsledky. Očekávání spotřebitelské nálady v USA je proto nejisté.

Je však důležité poznamenat, že americký spotřebitel má „slušný základ“. V lednu míra nezaměstnanosti klesla na 4,0 % v lednu 2025, což představuje nejnižší úroveň od května a dostala se těsně pod očekávání trhu ve výši 4,1 %. Spotřebitelské výdaje v USA navíc zůstávají odolné a v posledním roce rostou tempem 3,1 %, zatímco míra nesplácení spotřebitelských úvěrů zůstává nízká.


Ve Fidelity pozorně sledujeme data týkající se růstu mezd a nezaměstnanosti, která mohou být klíčovým signálem změny odolnosti amerického spotřebitele. Ačkoli je rozumné očekávat určitou normalizaci, krátkodobé problémy je třeba posuzovat v kontextu výchozího bodu, který by měl pomoci zmírnit rizika poklesu.

Výjimečnost USA žije dál

Argument o výjimečnosti USA je stále velmi silný. Americký trh nabízí množství strukturálních výhod, které poskytují společnostem příležitosti k prosperitě a investorům stále přináší atraktivní výnosy. USA jsou centrem inovací, těží z vysoce kvalifikované pracovní síly a velmi rozvinutých finančních trhů, které umožňují efektivní alokaci kapitálu.

Americké společnosti také profitují ze zásob levné energie, relativně nízkých sazeb daně z příjmu právnických osob, silného právního státu a politického prostředí příznivého pro podnikání, což nabízí další konkurenční výhody ve srovnání s ostatními rozvinutými trhy. Americké společnosti jsou navíc jedny z nejlépe řízených na světě a jejich management je vstřícný k akcionářům.

Z hlediska struktury jsou proto Spojené státy pro investory atraktivním trhem, na němž společnosti prokázaly schopnost dosahovat trvalého růstu zisků, který převyšuje růst na jakémkoli jiném vyspělém trhu na světě.

The US market has consistently exhibited higher earnings per share growth versus the rest of the world


Celkově se ocenění zdají vysoká

Bližší pohled ukazuje mnoho atraktivních investičních příležitostí. S koncem roku 2024 se valuace v USA jevily v porovnání s ostatními trhy vysoké. Bližší pohled ale nyní ukazuje, že mnoho atraktivních investičních příležitostí ještě zůstává.

Růst a rozvoj umělé inteligence vedl k extrémní koncentraci na amerických trzích a vysokému ocenění amerických megacaps společností, konkrétně „velkolepé sedmičky“ (Magnificent 7). Není pochyb o tom, že se jedná o výborné společnosti s přesvědčivými obchodními modely. Při nedávném ocenění jsou však rizika vychýlena směrem dolů.

Jako hodnotově orientovaní portfolio manažeři se snažíme identifikovat nejlepší příležitosti z hlediska ocenění a zaměřujeme se na investice do robustních podniků, které slušně generují peněžní toky. Téma umělé inteligence řešíme prostřednictvím investic do společností, které by mohly těžit ze snížení nákladů na umělou inteligenci a jejího většího rozšíření. Například společnost Alphabet (Google) koupila v roce 2014 společnost Deepmind, která se specializuje na vyhledávání pomocí umělé intelligence. Křivka nákladů na AI celkově klesá a společnosti Salesforce a Adobe, které se zabývají aplikačním softwarem, začlenily AI do své nabídky služeb, aby umožnily klientů fungovat efektivněji,” říká Rosanna Burcheri.

Obecněji řečeno, v indexu S&P 500 je mnoho společností, které dosáhly růstu zisku na akcii a návratnosti investovaného kapitálu nad 25 %. Pominemeli ocenění akcií amerických megacaps nacházíme zajímavé investiční příležitosti ve společnostech střední Ameriky, což podporuje příklon strategie ke společnostem se střední kapitalizací. Například společnost Lowe's Cos, dodavatel zboží pro kutily, nabízí ROIC přes 30 % a je připravena těžit z příznivých podmínek pro výstavbu bydlení v USA. Zde se po letech nedostatečných investic konečně zrychluje výstavba nových bytů. Podobně distributor zdravotní péče Cencora nabízí ROIC vyšší než 35 % a má dobrou pozici, aby těžil ze snahy snížit náklady na zdravotní péči v USA. Tyto rysy vypovídají o hloubce a šíři amerických trhů, které nabízejí atraktivní příležitosti pro všechny typy investorů napříč tržním cyklem.

There are abundant opportunities outside of the Mag 7



Navzdory krátkodobé volatilitě zůstávají Spojené státy pro investory atraktivním trhem.

Investoři musí svá portfolia nastavit tak, aby se vypořádali s krátkodobou volatilitou, a omezit expozici vůči těm sektorům, které by mohly být nejvíce ovlivněny politikou současné administrativy v klíčových otázkách, jako je obchod a imigrace. Spojené státy však zůstávají atraktivním trhem s množstvím investičních příležitostí, které jsou podporovány dlouhodobými strukturálními vlivy. “V této situaci se nadále zaměřujeme na identifikaci společností se zdravými obchodními modely, takové, které jsou schopné ustát konkurenci, a se schopností generovat udržitelné peněžní toky. Jsme přesvědčeni, že zaměření na ocenění a diverzifikaci by se mělo investorům dlouhodobě vyplatit,” uzavírá Rosanna Burcheri.

Klíčová slova: Inflace | USA | Daně | Rizika | Politika | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Investice | Investování | Nabídka | Portfolio | S&P 500 | Výkonnost | Investiční příležitosti | Investoři | Bohatství | Investiční | Management | Market | Ocenění akcií | Portfolia | Pro investory | Trh | Volatility | ROIC | ROCE | Spojené státy | Podnikání | Energie | Earnings | Americké trhy | Fidelity International | S&P | Nejistota | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výhled | Výnosy | Americká vláda | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Očekávání | Návratnost investic | Portfolio manažeři | Podniky | Růst zisků | Americké společnosti | Investiční kritéria | Růst mezd | Očekávání trhu | Snížení daní | Uvalení cel | Obchod | Rozvoj umělé inteligence | Vyhlídky | Propouštění | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Míra | Bydlení | Návratnost | Zemědělství | Spotřebitel | Google | Trhy | Pokles | Výdaje | Rozhodování | Valuace | Spotřebitelé | Další růst | Růst | Rozsáhlé propouštění | Ekonomiky | Práce | Pracovní síly | Spotřebitelské výdaje v USA | Dovoz | Manažerka | Manažeři | Umělé inteligence | Jacobs | Salesforce | Snížení nákladů | Nízké sazby | Ocenění | Období zvýšené volatility | Obchodní politika | Zdravotní péče | HAS | Fidelity | DOGE | Příležitosti | Sazby daně | Americký trh | AI | Odvětví | Chování | Společnosti | Společnost | | Rozšíření | Krátkodobý výhled | Lowe's | Zajímavé příležitosti | Levné energie | Zajímavé investiční příležitosti | Atraktivní příležitosti | Nákladové tlaky | Alphabet (Google) | Automatizace | Earnings per Share | Oděvy | Výkonnost společnosti | Výkonnost společností | DeepMind | Norfolk | Společnost Alphabet | Výborné společnosti | Magnificent 7 | Magnificent | Portfólia | Peněžní toky | Výhody | Zvýšené volatility | Služby | Norfolk Southern | Investiční rozhodování | Efficiency | Zařízení | Department of Government Efficiency | Náklady | Omezení imigrace |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Fidelity International: Investiční výhled na 3. čtvrtletí 2024 - Hezky opatrně
    Riziková aktiva vypadají atraktivně a ekonomiky po celém světě zůstávají silné. Některé regiony se vydávají vlastní cestou, což otevírá samostatné příležitosti.
  • Fidelity International: Investiční výhled po 3. čtvrtletí 2017 – opatrný optimismus
    Aktuální býčí trh – jeden z historicky nejdéle trvajících – má podle analytiků Fidelity International ještě potenciál pro pokračování. Pro Q3 2017 vidí odborníci Fidelity International jako stěžejní tato témata:
  • Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují
    Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
  • Fidelity International: Investiční výhled pro 4. čtvrtletí v Asii
    Pokles růstu v USA bude mít dopad i na tempo expanze v Asii, nicméně zpomalení také poskytne centrálním bankám v regionu prostor pro snížení úrokových sazeb.
  • Fidelity International: Investoři se poohlížejí po rizikových dluhopisech
    Holubičí postoje FEDu a ECB a oživení rizikového sentimentu pomohlo letos světovým trhům s rizikovými dluhopisy dosáhnout výnosů 6,7 procenta. Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International, vysvětluje i to, proč bude vysoký výnos pro investory stále důležitější.
  • Fidelity International: Jak by měli investoři do dluhopisů přehodnotit strategie, když se centrální banky rozhodly dát si pauzu?
    V současné době je možné získat atraktivní výnos z kombinace kvalitních státních a podnikových dluhopisů, které jsou relativně méně rizikové, což ukazuje i následující graf. Vyšší výnosy znamenají, že investoři mohou mít kvalitnější nástroje, aby si zajistili příjem.
  • Fidelity International: Jak být biodiverzifikovaný
    Lepší pozdě než vůbec, svět se probouzí s naléhavou hrozbou pro biodiverzitu a přírodní kapitál. Investoři hrají klíčovou roli v boji za zachování životně důležitých ekosystémů a mohou se tak chopit obrovské příležitosti.
  • Fidelity International: Jaké jsou předpoklady kapitálového trhu v klimatické krizi?
    Obavy, že investoři možná nemají dostatečné nástroje k tomu, aby zvážili dopady klimatických rizik na svá investiční portfolia rostou, a to zejména pokud to vnímáme z vrchní perspektivy. To je zásadní, protože předpoklady kapitálového trhu (CMA) se promítají do návrhů strategické alokace aktiv (SAA). Abychom pomohli překlenout tyto nedostatky, začleňujeme do naší analýzy makroekonomických a finančních rizik i klimatické scénáře.
  • Fidelity International: Jak nový výzkum řeší nedostatek dat o biodiverzitě
    V současné době se standardizované nástroje, které finanční instituce používají k měření biodiverzity spíše, než na přímé měření dopadu spoléhají na modelování potenciálního dopadu činnosti na základě toho, co je známo o místě, kde je činnost vykonávána. Rychlý, cenově dostupný a spolehlivý způsob, jak přímo vyhodnotit stav biodiverzity v dané lokalitě, to je cíl nejnovějšího projektu, na kterém Fidelity International spolupracuje.
  • Fidelity International: Jak se bude dařit dluhopisům navázaným na inflaci, když inflace roste?
    Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International.
  • Fidelity International: Jaký bude rok 2025 – nevyhnutelnost změn?
    Nadcházející rok slibuje finančním investorům odlišné prostředí, je však zřejmé, že se zisky v mnoha oblastech zlepší a globální nálada zůstane pozitivní.
  • Fidelity International: Japonské společnosti na rekordních úrovních ve zpětném odkupu akcií
    Odkupy akcií oznámené japonskými společnostmi letos zřejmě dosáhnou rekordních úrovní. Více společností také zvýšilo výplatu dividend. Pomohou tyto výsledky podnikových reforem v zemi japonským akciím překonat obavy z oslabení jenu?
  • Fidelity International: Je čas na investování v Asii
    Podle analytiků Fidelity International je čas soustředit se na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů dosud trvajícího býčího trhu, by měli být připraveni pružně alokovat svá aktiva. Makroekonomické faktory skrze široké spektrum indikátorů naznačují, že je na čase hledat základní hodnoty. Asie je tím místem, kde se může dařit je nalézt. Analytici Fidelity International očekávají pro tento region růst zisku na akcii ve výši 11,8 % pro rok 2017 a 7,3 % pro 2018.
  • Fidelity International: Je „vyšší s delší splatností“ nově normální u korporátních dluhopisů?
    Náklady na financování pro firmy letos v důsledku rostoucích úrokových sazeb prudce stouply a v dohledu není cesty, jak z toho ven. Možná by bylo nejlepší se nyní připravit na nové prostředí, které jsou úroky vyšší a splatnost delší.
  • Fidelity International: Jsou připravené „ingredience“ pro cenově-mzdovou spirálu?
    Vyvolávání přízraku stagflace 70. let minulého století je již delší dobu oblíbené, jak mezi investory, tak mezi politickými ekonomy. Příběh – dobře známý i těm, kteří v tomto období nepracovali (nebo se dokonce nenarodili) – vypráví o přetahování se mezi prací a kapitálem, aby na sebe zaměstnanci nenaložili hlavní tíhu cenového šoku z ropy, což vyústilo v cenově-mzdovou spirálu.
  • Fidelity International: Komentář Anny Stupnytské k zasedání FEDu
    Včerejší setkání FEDu proběhlo bez zvláštních událostí a vyhlášení následných kroků nepřineslo výraznější překvapení. Celkový tón byl optimistický i vzhledem k silnému růstu ve druhém čtvrtletí letošního roku a ostatním faktorům, které jsou s tím konsistentní. Ukazatele trhu práce zůstávají solidní, a to i přes mírný nárůst míry nezaměstnanosti v červnu. Data ohledně výroby jsou také silná, jak dokládá současný průzkum průmyslové výroby připravený organizací Institute for Supply Management. Inflace se přibližuje cíli, i když velmi pomalu. Vzhledem k tomu všemu neexistuje žádný zřejmý důvod, proč by Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl změnit svou politiku nebo se odklonit od té stávající. Obchodní válka je sice důvodem k obavám, avšak doposud nebyl dostatek důkazů, které by naznačovaly, že cla mají negativní dopad na ekonomiku. Sentiment byl do jisté míry ovlivněn, avšak obavy mezi členy FOMC se v oficiálním prohlášení dosud neobjevily.
  • Fidelity International: Komentář k dnešnímu zasedání Fedu a k dalším krokům
    Podle Kevina O?Nolana, portfolio managera ve Fidelity Solutions, trhy i nadále podceňují riziko zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem. A to i přes to, že se centrální banka snaží investory na další zvyšování připravit.
  • Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování
    Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet.
  • Fidelity International: Kurzové riziko USD/EUR klesá s délkou investičního období
    Při dlouhodobém investičním horizontu by se investoři neměli obávat investic do měn jiných průmyslových zemí, protože při dlouhodobém investování mají změny měnových kurzů obecně minimální vliv. Zatímco koncem roku 1990 stálo jedno euro 1,3633 amerických dolarů, o 25 let později byl směnný kurz 1,0887 amerických dolarů.
  • Fidelity International mění název fondu, zaměřuje se na budoucnost konektivity
    Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl