Úterý 21. ledna 2025 15:07
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025

Sazby daně

C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Zamrazilová: Prosincová inflace příjemně překvapila

13.01.2025 Prosincová inflace, kdy ceny meziročně vzrostly o tři procenta a meziměsíčně klesly o 0,3 procenta, byla příjemným překvapením. Pokud se nestane něco extrémního, v lednu se tempo růstu spotřebitelských cen vrátí pod tři procenta, řekla dnes novinářům viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. Podle ní se tím zvyšuje pravděpodobnost, že uvolňování měnové politiky bude moct začátkem letošního roku pokračovat. Zamrazilová také uvítala ohlášené zveřejňování předběžného údaje o inflaci, které chystá Český statistický úřad (ČSÚ), podle ní pomůže s rozhodováním bankovní rady.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Meziroční inflace překročila tři procenta

12.01.2025 Meziroční inflace se v prosinci zvýšila z listopadových 2,8 procenta a překročila tři procenta. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Podle nich sice meziměsíční růst cen výrazně nezrychlil, meziroční inflaci ale ovlivnila srovnávací základna z předloňského prosince, kdy výrazně klesly ceny potravin před změnou sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Za celý loňský rok inflace podle analytiků v průměru dosáhla zhruba 2,4 procenta po předloňských 10,7 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o prosincovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.
img

Daňové novinky pro rok 2025

30.12.2024 Pro příští rok se zvyšuje daňové zatížení OSVČ platící minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění i pro OSVČ v prvním paušálním režimu. Více na pojistném zaplatí i zaměstnanci s nadstandardními příjmy, zaměstnanci pracující na zkrácený úvazek s nízkou mzdou nebo osoby bez zdanitelných příjmů. Bude však možné si více přivydělat bez odvodů pojistného na pracovní dohody. Jaké jsou hlavní daňové novinky?
img

„Čtyři Trumpovy kroky“, které pravděpodobně ovlivní hospodářský růst

19.12.2024 Vzhledem k tomu, že Spojené státy už míří k druhému Trumpovu nástupu, svět sleduje, kdo bude součástí nové administrativy a které sliby z kampaně se naplní. My se v tomto krátkém článku snažíme proniknout šumem a zaměřit se na politiky, které by mohly mít největší dopad na ekonomiku a trhy.
img

Jaká jsou daňová pravidla pro vysoké příjmy v roce 2025?

27.11.2024 Z důvodu zvýšení maximálního vyměřovacího základu zaplatí v nadcházejícím roce lidé s vysokými příjmy více na sociálním pojištění. Naopak ale mohou ušetřit na dani z příjmu díky posunutí výše průměrné mzdy. 23% sazbě daně totiž budou podléhat příjmy až nad daňový základ 1 676 052 korun.
img

Komentář analytiků společnosti Fidelity: Trump zvítězil

08.11.2024 Donald Trump vyhrál prezidentské volby v USA. Ekonomové a investiční manažeři společnosti Fidelity International níže probírají, jaké to pravděpodobně bude mít následky.
img

Přehledně a stručně: Co chce s americkou ekonomikou udělat Trump a co Harrisová. A co by to znamenalo

05.11.2024 Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. Harrisová se zaměřuje na posílení sociální sítě a spravedlivější daňové zatížení, zatímco Trump prosazuje trvalé daňové úlevy a snižování korporátních daní. Odhady Výboru pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) ukazují, že Harrisová by mohla zvýšit zadlužení USA o 3,5 bilionu dolarů, zatímco Trumpův plán by mohl přispět k nárůstu až o 7,5 bilionu dolarů během jedné dekády.
img

Jaké daňové povinnosti čekají na absolventy?

19.09.2024 V srpnu nebo v září často v praxi nastupují do svého prvního zaměstnání úspěšní absolventi středních a vysokých škol. Jaké daně se odvádí v prvním zaměstnání? Jak je to s daňovými slevami a povinným pojistným?
C:\fakepath\akcie-26082024-uvod.jpg

Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)

26.08.2024 Dobré dividendové akcie nejsou jenom ve Spojených státech amerických, i v Evropě je celé množství zajímavých dividendových akcií, včetně České republiky.
img

Studie Forvis Mazars: Zdanění příjmů firem v ČR vzrostlo, v rámci zemí V4 zůstává nejvyšší

19.06.2024 Sazba daně z příjmů právnických osob se od ledna 2024 v České republice zvýšila z 19 na 21 procent. Už 19procentní sazba byla nejvyšší obecnou sazbou ze zemí Visegrádské čtyřky (V4), její nová hodnota tak tuto pozici jen potvrdila. Na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku zůstaly obecné sazby zachované na loňských úrovních. Z 25 evropských a středoasijských zemí, jejichž daňové systémy studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Forvis Mazars zkoumala, snížilo daň z příjmu právnických osob jenom Rakousko.
img

Daň z nemovitých věcí, kterou je třeba plně či zčásti uhradit do konce května, přináší řadu novinek. Jak mají poplatníci postupovat, když je jim výměr daně nejasný nebo k němu mají výhrady?

28.05.2024 Milióny majitelů nemovitostí, fyzické i právnické osoby, dostávají v tomto měsíci informace pro placení daně z nemovitých věcí včetně výměru daně na zdaňovací období roku 2024. Na nejvýznamnější změny, ke kterým v dani z nemovitostí došlo, a na způsoby, jak uplatnit případné výhrady k výměru daně, upozorňuje Petr Koubovský, daňový poradce z kanceláře Rödl & Partner a vedoucí Sekce majetkových daní Komory daňových poradců ČR.
img

Jednodušší daně na úkor dražšího piva v restauracích

30.01.2024 Česká republika od nového roku zjednodušila sazby DPH. Zjednodušení daní znamená pro podniky nižší účetní a provozní náklady. Pokud to však chcete oslavit u piva ve své oblíbené hospodě, budete si muset připlatit, protože se zvýšila i sazba DPH na čepované pivo. I přes nárůst ceny vypije průměrný Čech stále nejvíce piva na světě - 184,1 litru ročně, tedy asi jedno velké pivo denně.
img

Daňové novinky pro rok 2024

28.12.2023 Při platbě daní sáhnou v příštím roce všichni daňoví poplatníci hlouběji do kapsy, zaměstnanci budou nově platit nemocenské pojištění, zvyšuje se povinné pojistné pro OSVČ, ruší se některé daňové slevy nebo se zvyšuje daň z nemovitých věcí. Podívejme se na hlavní daňové novinky.
img

Zvýšení daní pro firmy a změny ve výhodách pro rodiny: Co nás čeká v novém roce 2024

20.12.2023 Vstupujeme do roku 2024, který bude rokem řady daňových změn. Od zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob až po omezení daňových výhod pro rodiny a zaměstnance - tyto a další změny budou mít rozsáhlý dopad na ekonomický život v České republice. Jaké jsou podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic ty nejzásadnější změny a jaký bude jejich dopad?
C:\\fakepath\\OECD2.jpeg

OECD: Nadnárodní firmy dál vykazují nízký zdaněný zisk, je to důvod k reformě

21.11.2023 Nadnárodní firmy stále vykazují nízký zdaněný zisk, a to i v zemích s vysokou sazbou daně z příjmu právnických osob. Ve zprávě o zdanění nadnárodních společností to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Podle ní je to důvod ke globální reformě daní. Jurisdikce s vysokými daňovými sazbami představují podle nové analýzy více než polovinu nízko zdaněných zisků, které celosvětově vykazují nadnárodní společnosti.
img

Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
img

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Portugalsko prodlouží nulovou DPH na základní potraviny do konce roku

07.09.2023 Portugalsko prodlouží nulovou sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) na základní potraviny do konce letošního roku. Podle agentury Reuters to ve středu oznámil portugalský premiér António Costa. Portugalsko snížilo DPH ze šesti procent na nulu u 46 položek potravin, včetně mléka, chleba, rýže, rajčat a některých druhů masa a ryb. Vláda opatření zavedla v dubnu, aby lidem pomohla v době rostoucích cen. Opatření mělo původně zůstat v platnosti do konce října.
img

Meziměsíčně deficit klesl na 215,4 mld. Kč

03.07.2023 V polovině roku činí deficit státního rozpočtu 215,4 mld. Kč, což je o 56 mld. Kč lepší výsledek než ke konci května. Do státního rozpočtu navíc ve zbytku roku přitečou ještě peníze z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ a z tzv. windfall tax.
img

Studie Mazars: Zdanění příjmů firem je v ČR nejvyšší ze zemí V4

20.06.2023 Sazba daně z příjmů právnických osob činí v České republice 19 %. To je nejvyšší obecná sazba ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Pokud však zohledníme další specifika daňových systémů zemí V4, zdanění právnických osob nemusí v Česku vycházet nejdráž. Například Maďarsko má sice nejnižší obecnou sazbu ve výši 9 %, v některých odvětvích však může celková sazba daně ze zisku dosahovat až 50 %.
img

Studie Mazars: V ČR narostla průměrná mzda o 10 %, je nejvyšší ze zemí Visegrádu

14.06.2023 Průměrná mzda v soukromém sektoru v eurech činí v Česku 1 683 eur (40 324 Kč), což je nejvyšší hodnota ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Absolutně nejvyšší průměrnou mzdu ze sledovaných států 25 evropských a středoasijských zemích však aktuálně nabízí lidem Rakousko, a to 4 497 eur (107 746 Kč). Rakousko se tak dostalo před Německo, kde průměrná mzda poklesla o 2 procenta na 4 045 eur (96 917 Kč). Nejnižší průměrná mzda 377 eur (9 033) je v Kyrgyzstánu, v Kosovu a současně i Uzbekistánu 400 eur (9 584 Kč) a na Ukrajině 469 eur (11 237 Kč). Vyplývá to z každoroční studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Mazars, která porovnává daňové trendy ve 25 evropských a středoasijských zemích.
img

Analytici: Změna daně z nemovitosti zdraží nájemní bydlení

11.05.2023 Vyšší daň z nemovitosti negativně ovlivní ceny nájemného, míní analytici. Uznávají však, že byla dosud oproti zbytku Evropy nebývale nízká, proto se zvýšení daně dalo očekávat. Změnu daně z nemovitosti představila vláda v rámci konsolidačního balíčku, zvýšit by se měla v některých případech až na dvojnásobek. Trh s bydlením ovlivní také snížení daně ze stavebních prací pro bydlení, která klesne o tři procenta na 12 procent.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nejvyšší korporátní daň v EU mají na Maltě a v Portugalsku, ČR patří pod průměr

11.05.2023 Nejvyšší daň z příjmu platí firmy ze zemí Evropské unie na Maltě (35 procent), v Portugalsku (31,5 procenta) a Německu (29,83). Nejnižší sazby daně z příjmů právnických osob mají Maďarsko (devět procent), Irsko (12,5 procenta) a Bulharsko a Chorvatsko (po deseti procentech). V průměru evropské země vybírají daň z příjmů právnických osob ve výši 21,5 procenta. To je mírně pod celosvětovým průměrem, který je podle údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) 23,4 procenta. Daň z příjmu právnických osob v ČR se podle dnes zveřejněného konsolidačního balíčku od roku 2025 zvýší na 21 procent z nynějších 19 procent. Česko tak bude lehce pod unijním průměrem.
img

Místo tří sazeb DPH jen dvě. Kdo na to doplatí?

11.04.2023 Ministr financí Zbyněk Stanjura zběsile hledá nové příjmy do státního rozpočtu. Už před delší dobou avizoval, že zruší stávající tři sazby daně z přidané hodnoty (DPH) a místo nich zavede sazby jen dvě. Původně tvrdil, že důvodem je zjednodušení systému daní, nikoli vyšší inkaso.
C:\fakepath\trader-06042023-31-zm.png

Portugalsko zavádí dočasnou nulovou DPH na základní potraviny

06.04.2023 Portugalský parlament dnes schválil zavedení nulové sazby daně z přidané hodnoty na 40 druhů potravin. Nulová DPH bude platit jen do konce října a má pomoc potravinářskému a zemědělskému sektoru, který čelí výraznému růstu výrobních nákladů, píše agentura EFE. V zemi se od začátku roku uskutečnila řada protestů i stávek za opatření proti nadměrnému zdražování potravin a zvyšování životních nákladů.
img

Má stát zvýšit daně, či spíše věk odchodu do penze?

19.02.2023 Vládní politici čím dále častěji vypouštějí balonek, jímž testují, jak veřejnost přijme záměr navyšovat věk odchodu do důchodu. Už loni ministr práce a sociálních věcí, lidovec Marian Jurečka hlásal, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí. Ministr financí Zbyněk Stanjura pak podle materiálu z jednání koaliční rady v minulém týdnu už črtá poměrně konkrétní obrysy toho, co se chystá.
img

Navýšení věku odchodu do důchodu o tři roky do veřejné kasy jen vrátí ty peníze, které odtamtud vzalo zrušení superhrubé mzdy. Nic moc

14.02.2023 Ve věku 65 let by se podle nyní diskutovaného záměru Fialovy vlády pracovat přestávat nemělo. Zamýšlená změna se ovšem nedotkne pracujících ve věku 57 let a starších, kteří půjdou do penze nejpozději právě v 65 letech. Ovšem třeba muž, jemuž je nyní 37 let, má jít podle záměru vlády do důchodu o rok později, v 66 letech, a nyní 26letý muž si na penzi počká dokonce až do 68 let. Při navýšení věku odchodu do důchodu o tři roky, ze 65 na 68 let, bude činit úspora pro veřejné rozpočty zhruba 110 miliard korun ročně – v současných cenách a při současném výkonu ekonomiky. Plyne z vládních výpočtů.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální minimální daň může rozpočtům přinést 220 miliard dolarů ročně

18.01.2023 Globální minimální daň z firemních zisků, která je součástí plánované reformy mezinárodního daňového systému, by mohla vytvořit dodatečné rozpočtové příjmy kolem 220 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč) ročně. To je téměř o polovinu více, než se dříve předpokládalo. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Výběr spotřební daně opět pod očekáváním

03.01.2023 „Inkaso spotřební daně z tabákových výrobků zaostalo za očekáváním ministerstva financí o 3,3 miliardy korun. Spotřební daň z tabákových výrobků s výnosem 59,4 miliardy korun je však stále jedním z nejvyšších příjmů státního rozpočtu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v listopadu klesla na 17,4 procenta, čekal se růst

30.11.2022 Míra inflace v Polsku v listopadu podle předběžných údajů klesla na 17,4 procenta z říjnové hodnoty 17,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Pro ekonomy je to překvapivé, čekali totiž další růst cen a inflaci 18 procent a více. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,7 procenta, zatímco analytici čekali více než procentní růst.
img

Krize životní úrovně ve Spojeném království se prohlubuje

21.11.2022 Minulý týden vláda Spojeného království oznámila rozpočtový program snížení výdajů a zvýšení daní v hodnotě 55 miliard liber. Země mezitím čelí nejprudšímu poklesu životní úrovně od začátku záznamů.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Němečtí hospodářští experti očekávají v příštím roce mírnější recesi než vláda

09.11.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 1,7 procenta, v nadcházejícím roce ale hospodářství čeká propad o 0,2 procenta. Ve své ptognóze to dnes uvedla expertní komise známá jako rada moudrých, která je poradním orgánem vlády. Komise na letošní rok počítá s inflací osm procent, na příští rok s jejím poklesem na 7,4 procenta.
C:\fakepath\trader-07112022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.11.2022 1) Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Svaz německého průmyslu vyzval k odkladu globálního zdanění firem o rok

07.11.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) vyzval k odkladu celosvětové minimální sazby daně z příjmů právnických osob nejméně o rok, tedy do roku 2025. S ohledem na současnou krizi chce, aby měly podniky více času na tuto změnu se připravit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Stanjura: Koalice se shodla na dani z mimořádných zisků

04.11.2022 Koalice se podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) shodla na podobě daně z mimořádných zisků. Řekl to dnes ČTK a České televizi po jednání zástupců všech pěti koaličních stran. Některé pozměňovací návrhy budou staženy, konkrétní Stanjura nebyl. Předseda poslanců TOP 09 Jan Jakob řekl, že stáhne svůj návrh, aby v roce 2023 platila sazba 60 procent a v následujících letech sazba 40 procent.
img

Ranní shrnutí (04.11.2022)

04.11.2022 Americké indexy včera po propadech FOMC dále klesaly a zakončily další seanci níže. S&P 500 klesl o 1,06 %, Dow Jones se posunul o 0,46 % níže a Nasdaq se propadl o 1,73 %. Russell 2000 klesl o 0,53 %.
img

Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají

20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Evropské akcie prudce rostou díky dobrým zprávám z Německa

19.10.2022 V souvislosti se zveřejněním dobrých statistických údajů z Německa v úterý hlavní evropské akciové indexy stoupaly. Investoři navíc bedlivě sledují zveřejnění zpráv o výsledcích hospodaření klíčových evropských firem za třetí čtvrtletí roku 2022.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které znepokojily trhy

17.10.2022 Britská vláda zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které před třemi týdny představil kabinet konzervativní premiérky Liz Trussové a které znepokojily trhy. Oznámil to dnes nový britský ministr financí Jeremy Hunt. Libra po jeho oznámení posiluje vůči dolaru, výnosy vládních dluhopisů naopak oslabují.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
img

Ranní shrnutí (03.10.2022)

03.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodují smíšeně. Nikkei si připsal 0,5 %, zatímco S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %. Likvidita se ztenčila kvůli tržním svátkům v Číně a Jižní Koreji.
C:\fakepath\trader-29092022-26-zm.PNG

Španělská vláda se rozhodla uvalit na bohaté obyvatele novou daň z majetku

29.09.2022 Obyvatelé Španělska se jměním v hodnotě nejméně tří milionů eur (zhruba 74 milionů Kč) budou v příštích dvou letech platit novou daň z majetku. Oznámila to dnes španělská vláda. Snaží se tak získat peníze k financování opatření, jež mají zmírnit dopady drahé energie a vysoké inflace na obyvatele s nižšími příjmy.
img

Rozbřesk: Fiskální experimenty nové britské vlády se nelíbí libře, koruna vyhlíží zasedání ČNB

27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst. Desetiletý dluhopis nese nejvíce od roku 2010.
img

Forex: Fiskální experimenty britské vlády se libře nelíbí

27.09.2022 Ačkoliv na začátku nového týdne britská libra část ztrát smazala, tak se v posledních dnech ocitá pod dlouho nevídaným tlakem. Výrazně ztrácí na frontě s eurem, ale ještě dramatičtější propad se odehrává vůči americkému dolaru, kde se britská měna ocitla na nejslabších úrovních od poloviny osmdesátých let minulého století. U úrokových sazeb přitom pozorujeme opak, tedy jejich výrazný nárůst.
img

GBP/USD. Libra je na cestě k velké krizi. Dojde k paritě?

26.09.2022 Na konci minulého týdne medvědí pozice na britské libře prudce zesílily. Zdá se, že se obchodníci do poslední chvíle snažili bránit tak silnému klesajícímu pohybu, ale nevyšlo to. Události se vyvíjejí tak, že libra v budoucnu může nejen aktualizovat vzdálená historická minima, ale také riskuje vytvoření nového antirekordu.
C:\fakepath\trader-23092022-34-zm.jpg

Španělsko plánuje zvýšení daně pro milionáře, aby pomohlo lidem v nouzi

23.09.2022 Španělská vláda vedená socialisty plánuje od příštího roku dočasně zvýšit sazbu daně z příjmu pro jedno procento nejbohatších obyvatel země. Chce tak získat peníze pro lidi v nouzi. Vyšší daň pro milionáře by doplnila mimořádné daně pro velké energetické společnosti a banky.
img

Nad librou se stahují mračna🌩

23.09.2022 Poslední seance tohoto týdne na trzích přináší obrovskou volatilitu. Akciové indexy zaznamenávají masivní poklesy a ještě zajímavější je měnový trh, kterému dominuje úplná kapitulace britské libry. Existuje několik důvodů pro tak velký výprodej, ale ty nejdůležitější jsou:
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální změna firemních daní by mohla být v platnosti od roku 2024

12.07.2022 Největší revize mezinárodních daňových pravidel za poslední generaci by mohla vstoupit v platnost v roce 2024. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem změny, nad kterou OECD dohlíží a na které se dohodlo loni téměř 140 zemí, je zohlednit nástup velkých digitálních společnosti jako Apple a Amazon, které mohou účetně vykazovat zisky v zemích s nízkými daněmi.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

USA vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění

10.07.2022 Spojené státy vypoví smlouvu s Maďarskem z roku 1979 zamezující dvojímu zdanění. Důvodem je rozhodnutí Budapešti zablokovat v Evropské unii zavedení nové globální minimální sazby daně z příjmu právnických osob ve výši 15 procent. Oznámilo to americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Evropský parlament podpořil minimální sazbu daně pro velké firmy

19.05.2022 Evropský parlament naprostou většinou hlasů podpořil zavedení minimální sazby daně pro velké společnosti. Vyzval také členské země, aby po pěti letech umožnily revizi, která by zhodnotila, zda není toto rozhodnutí nutné zpřísnit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Vláda padla do pasti svých slibů, schodek rozpočtu letos vzroste minimálně na 350 miliard korun. Budou se muset zvyšovat daně, nebo vláda rezignuje na slib ozdravování veřejných financí

17.04.2022 Schodek rozpočtu se letos zvýší zcela jistě, minimálně na 350 miliard korun. Stane se tak letos v létě, v rámci sestavování upraveného rozpočtu. Pokud by došlo na přerušení dodávek ruského plynu, bude schodek ještě vyšší, nejspíše kolem 400 miliard korun. Už nyní je třeba připočítat k původnímu schodku 280 miliard korun částku vynaloženou na pomoc ukrajinským uprchlíkům a také jiné výdaje související s válkou na Ukrajině. Tyto výdaje budou nakonec činit dle odhadu minimálně 70 miliard korun.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Vyšší daň, menší výběr – Česko daň na tabák přestřelilo

27.01.2022 O 10,78 miliardy korun za očekáváním vloni zaostal výběr spotřební daně z tabáku. Rozpočet z ní inkasoval 56,22 miliardy korun, což je přesně stejně jako před čtyřmi lety. Sazba daně přitom mezitím vzrostla o třetinu.
C:\fakepath\Německo.jpg

Ifo: Daňové zatížení příjmů v Německu se od roku 1986 téměř nepřetržitě snižuje

02.12.2021 Zatížení hrubých příjmů daněmi a příspěvky na sociální zabezpečení v Německu se od roku 1986 téměř nepřetržitě snižuje. Uvedl to dnes mnichovský institut Ifo, který se opírá o vlastní výpočty.
img

Trumpovy daňové škrty zaplatí firmy, investoři a boháči

29.09.2021 Prezident Spojených států, Joe Biden se snaží splnit jeden ze svých předvolebních slibů a tím je zvýšení daní, které poznamená především velké korporace a bohatší obyvatelstvo. Prezident chce nabyté finance investovat do nejštědřejšího sociálního programu v hodnotě 3,5 bilionu dolarů, v přepočtu přibližně 76 bilionů korun. I přesto, že jednání ješzě pár týdnů potrvají, nová daňová politika se rýsuje už teď.
img

Růst deficitu zpomaluje

01.09.2021 Za prvních osm měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 298,1 mld. Kč. Z historického pohledu se jedná o rekordní číslo, nicméně z pohledu dynamiky v posledních několika málo měsících pozorujeme zlepšující se trend. Zatímco ještě v dubnu a květnu schodek meziměsíčně rostl o více než 60 mld. Kč, v červenci meziměsíční přírůstek činil 14 a v srpnu necelých 19 mld. Kč. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 1,8 % (v červenci o 2,4 %), a celkové výdaje o meziročních 9,2 % (v červenci o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v srpnu zhoršilo o 67,8 mld. Kč.
C:\\fakepath\\g20.jpg

G20 vyzve k dokončení globální daňové dohody do října

09.07.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 podpoří dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob a budou usilovat o to, aby byly do října vyřešeny všechny otázky z navrhované globální dohody o zdanění firem. Vyzvou také, aby se k dohodě připojily i další země. Uvedla to dnes agentura Reuters. Ta se odvolává na návrh prohlášení, které má být zveřejněno v sobotu, na závěr dvoudenního ministerského zasedání v Benátkách.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

EK navrhne revizi zdanění energií, chce zdanit znečisťující letecké palivo

05.07.2021 Evropská komise vypracovala návrh minimálního zdanění znečisťujících leteckých paliv, informovala včera s odvoláním na dotyčný dokument agentura Reuters. Plán zapadá do klimatické strategie sedmadvacítky. Komise se chystá 14. července předložit revizi zdanění energií. Chce zdanit letecké palivo, které se dosud zdanění vyhýbá. Komise se k návrhu, který se před zveřejněním může ještě změnit, odmítla vyjádřit. Klimatickým cílem EU je snížit skleníkové plyny do roku 2030 ve srovnání se stavem v roce 1990 o 55 procent.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Letecké palivo | Developeři | Deficit veřejných financí | Výkon | Daňové reformy | Zkušenosti | Cenová hladina | Daňové otázky | Cap | Ekonomická situace v eurozóně | Macau | Vstupy | Důchody | Pozitivní vliv | Veřejné finance | EUR | Řecko | Trend | Patron Go | Pracovní dokument | Životní prostředí | Globální daňové dohody | Dow Jones Industrial | Sanofi | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Daňové povinnosti | Dovoz do země | Tempo růstu | Výplata dividend | Zdanění nadnárodních společností | Realitní transakce | Las Vegas Sands | Výše dividendy | Komunita | Výkyvy | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | DPFO | Schodek státního rozpočtu | Podíl na trhu | Stimulační balíček | CHNComp | Unilever | Evropská komise | Mazars | Splácení hypotéky | Kolaps | Pravděpodobnost | Forvis Mazars | Zvýšení cel | Německý rozpočet | Danske Bank | Nájemní bydlení | Více peněz | Asijské měny | Letecké společnosti | Daně pro milionáře | Diverzifikace | Potenciál růstu dividend | Český statistický úřad | Asijské trhy | SAS | Evropská země | Platba | Bidenova administrativa | Reality | Ekonom XTB | Ex-DIV | Poplatky | Ethereum | Snížení cen | Mimořádné daně | Růst sazeb | Německý DAX | Exchange | Výsledky obchodování | Evropské vs. americké dividendové akcie | Směřování měnové politiky | Investing | Geografická diverzifikace | Posilování dolaru | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Exchange Traded Funds | ČSÚ | VAT | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Daň z tabákových výrobků | Pohonné hmoty v Česku | Snížení DPH | Guardian | Saldo hospodaření | Vyšší daň | Risk On | Mathias Cormann | Makroekonomické zprávy | Daňové škrty | Biofarmaceutické společnosti | Aker BP | Daň z majetku | Minimální mzdy | Zdanění příjmů firem | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Bývalý prezident | MSCI Europe High Dividend Yield Index | Tomáš Jícha | Daně z dividend v USA | Volatilita | Srážková daň | Parlament dnes | Pohyby trhu | Invesco | Britové | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | ACA | Morningstar | Systém zdanění | Kwasi Kwarteng | BP | ČSOB | Vyšší dividendové výnosy | CZK | Nord Stream | Oslabení USD | Evropský automobilový sektor | Výhled | Výzkumy | Wall Street Journal | Akcie po Ex-Dividend Date | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Medicare | Obavy investorů | Nesoulad | Snížení nákladů | Cena pohonných hmot | Snižování inflace | Průmysl | Inflace | Irsko | Centrální banky | Válka | MSCI Europe High Dividend Yield | Hugo | Přijetí | IT společnosti | Obchodní týden | Klimatické strategie | Covid | Kongres | Lidovci | Domácnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Spotřební daně | Vysoké ceny energií | MFČR | Pandemie koronaviru | Donald Trump | Kirin | Zvýšení korporátní daně | Trh státních dluhopisů | Vladimír Pikora | European dividend | Vice | Prezident Trump | Futures | Inflace v eurozóně | Jeff Bezos | Nabídka zlata | XTB Pavel Peterka | Asie | Pohled na situaci | Top 10 akcií | Obchodní seance | European dividend stocks | Dovoz z Číny | Cyklus utahování měnové politiky | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Pochybení | Fiskální politiky | Odvětví | Obsluha státního dluhu | Utahování měnové politiky | Další růst | CL | Horší výsledky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zdražování potravin | Ex-DIV date | MIFID | Americké dividendy | Tomáš Havránek | Analytici | Omezení dodávek | NAFTA | Zdanění příjmů | Poslanec | Kandidáti | G7 | Radikální změny | ZTP | Sazba daně | Dividendové výnosy českých akcií | Dividend yield | Daně z dividend | Slovinsko | Růst deficitu | Jakub Rybacki | Boháči | Dopady drahé energie | Obchodní války | Inflační vlny | Země EU | Francouzský CAC 40 | Pohonné hmoty | Minimální sazby daně | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Pokles ceny | Farmaceutická společnost | Zařízení | Gabriela Ivanco | Zbyněk Stanjura | Graf | Úsilí | Manažeři | Roční výplata dividend | Očekávání trhu | CRFB | KOMB.PR | PwC | Výnosy | Poptávka | Důvod k reformě | Údaje o inflaci | Přehřátý trh práce | Pád libry | Ekonomiky | Historická minima | Akcie Volkswagenu | Tržní sentiment | Negativní dopad | Finanční zdraví společnosti | České dividendové akcie | Vysoká inflace | Pozitivní zpráva | Stabilní dividendový výnos | Bydlení | Cena barelu ropy | Zveřejněné údaje | Peníze | Sociální sítě | Brent | Základ daně | Ipsos | SYRI | Politika | Závazek | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | Obchodní dohody | Střední hodnota | Futures na DAX | Odhady PMI | UCITS | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Zvýšení minimální mzdy | Celní války | Výhody evropských dividendových akcií | Podnikatelské investice | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Financovat | Automobil | Janet Yellenová | Finanční společnosti | Lukáš Kovanda | Růst | WYNN | Britské státní dluhopisy | Nabídka | Překážky | PSE | Nadnárodní pojišťovna | Příležitosti | Obchodní sankce | Itálie | Obranný sektor | Výpadky | EUR/CZK | Pokles ceny akcie | MiFID II | BH Securities | Ex-Dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Sentiment na trhu | Evropské dividendové akcie | Prognóza | Souhrnný index | Výše zdanění | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Změny cen | Swiss | Britská centrální banka | Mercedes | Energetická infrastruktura | Systém zdanění dividend | Pochybnosti | Kamala Harrisová | Indikátor | Národní bezpečnost | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Výnosové křivky | Portál FXstreet.cz | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Cvičení | Korporátní daň | Treasuries | Financování opatření | Oxford Economics | Výsledky voleb | Drahé energie | Trh | 10 akcií | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus Index | Zkušenost | MSCI | Problémy | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Průměrné mzdy | Vrácení daně | Dividendový výnos | Společnosti | Index | Prognóza České národní banky (ČNB) | Dlouhodobý růst | Studie | Trumpův plán | MMF | Vládní koalice | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | AXA | Ministr zahraničí | Posílení | Agentura Reuters | Časové pojmy | Maďarsko | Majitel | Dluhopis | S&P | Vít Hradil | Objednávky | Daňová pravidla | Unie | Vysoká daň | Jiří Paták | Akciové indexy | Dividend stocks | Marka | Technické analýzy | Obchodní napětí | Srážkové daně | Základní potraviny | AA | Analytické zprávy | Masové deportace | Hang Seng | Migrace | Deficit | Salman Ahmed | Dividendové příležitosti | Statistický úřad | Společnost AXA | Akcie po Ex-Dividend | Měsíční mzda | Podnikání | Ekonomické aktivity | Výše daně z dividend | Odpor | Dow Jones Industrial Average | Paušální daně | Velcí obchodníci | Vládní konsolidační balíček | Zvýšení daně | Automobilový sektor | Roche | Opatření | Obchodní výsledky | Benzín | Podnikatelé | Světové trhy | Akciový index | Daně z nemovitosti | Pozornost | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | ETFs | | Zdanění firem | Měnové výhody | Expertní komise | Elektromobily | High-yield | Meziroční míra inflace | Apple Podcasts | Francouzská společnost | Ifo | Dobré dividendové akcie | Vítězství Donalda Trumpa | Ex-Dividend Date | Eurozone Dividend Yield Focus Index | Burzovní ukazatele | Hlavní ekonom | Burze | Nejvyšší deficit | Ripple | Daně z příjmů | Harrisová | Payout | Bitcoin | Pandemie nemoci | DPH na základní potraviny | Prognóza České národní banky | Řetězec | Regulace trhů | Hlavní ekonom XTB | Petr Motáček | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Británie | High Dividend Yield Index | Ministr práce a sociálních věcí | Obchodníci | Asos | Výrazné zvýšení daní | Pohyby na trzích | Ropa | Americké indexy | Úvěrové linky | Akcie švýcarské banky | Finance | Válka na Ukrajině | Situace v eurozóně | Ceny benzínu | Zvýšení DPH | USA | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Valorizace | Index PMI | Manažerka | HealthCare | Pavel Klein | Stříbro | Změny daní | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Graf akcií Komerční banky | Volby | Joe Biden | Rizika a nevýhody | Výdaje | Přijetí eura | Pozemky | ETF | Klouzavý průměr | Pohonné hmoty v ČR | Dow Jones | IPO Porsche | SWIFT | Svaz BDI | Bulharsko | Obchodníci s ropou | Belgie | Evropský parlament | Aktuální výše daně | Viceguvernérka České národní banky | Statistici | Zpomalení inflace | Ekonomové | Zdanění energií | Prohlášení | Členové Evropské unie | Spojené státy | Kosovo | Ex-dividend | Růst HDP | Výše daně | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosy českých akcií | Rödl & Partner | PIE | KOMB | Výše nájemného | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výkon ekonomiky | Europe High Dividend Yield Index | Amazon | Windfall tax | Daně na energetické produkty | EFE | Sazba daně z příjmů právnických osob | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Lety v Evropské unii | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Investiční doporučení | Nejvyšší korporátní daň | Konkurenceschopnost | Osobní zkušenost | Americké akcie | Nerozhodný výsledek | Korporátní daň v EU | Rozpočtový výhled | EUR/USD | Zemědělství | Platina | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Zdaněný zisk | Legal & General | Finanční zdraví | Měnové politiky | G20 | Porsche | Hlavní ekonom Cyrrusu | S&P/ASX 200 | Rok 2025 | Dánové | Atos | Frekvence výplaty | Nevýhody | Šéf Volkswagenu | Fiskální politika | Rodinné rozpočty | Ekonomická situace | Ceny akcie | Japonský ministr financí | Daňový poradce | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Jurisdikce | Daňová poradkyně | Obilí | Prezidentské volby | Velké energetické společnosti | Miliardy korun | Gigant Gazprom | Průměrný Čech | Comfort Finance Group | Snížení inflace | Agentura EFE | Sazby | Daň z nemovitých věcí | Inflace v České republice | Daň z příjmu | Vlastníci nemovitostí | Energetický gigant | Průměrný dividendový výnos | Tempo zdražování | Zvýšení produkce | Investovat | Přehřátý trh | Konsolidační balíček | Frekvence výplaty dividend | Investiční fondy | Regulátor | Renault | Průzkum | Firmy | Studie Mazars | Český státní rozpočet | Daňové dohody | Reálné mzdy | Zajištění | Zdanění příjmů firem v ČR | Regulační prostředí | Životní náklady | Aramco | Credit Suisse Group AG | Ruská ropa | Nejnovější zpráva OECD | Oslabení měny | Sazby daně z dividend | Kupovat akcie | Daňoví poplatníci | Investování | Fed | Viceguvernérka ČNB | M2 | Americká ministryně financí | María Jesús Monterová | Technologický Nasdaq | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Trhy | Nejvyšší korporátní daň v EU | Výběr spotřební daně | Jak vybírat evropské dividendové akcie | FTSE | Rizika | Rada ČNB | Portugalsko | Daň z dividend | Fond | Cena benzínu | Globální trhy | Americké banky | Nízký zdaněný zisk | Nemovitý majetek | Paweł Majtkowski | Úspory | Dánsko | Kyjev | Energetické společnosti | Cyklické sektory | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Nejbohatší člověk | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Stagflace | Ředitelka | Ministerstvo financí | Zdraví společnosti | CEE | Obchodní řetězce | Daně z kapitálových zisků | Tesla | Španělsko | Státní rozpočty | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Nestlé | Ekonomický plán | Kurz britské libry | Forvis Mazars v České republice | Zpráva OECD | Na burze | Akcionáři | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Studie Forvis Mazars | Evropské trhy | Ekonom Cyrrusu | Hospodaření | Ztráta | Dividendové výnosy | Wynn Resorts | FXstreet | Fundamentální pozadí | Obchod | Výrobní náklady | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus | Hospodářské politiky | Volkswagen | Změna daně z nemovitosti | EK | Riziko | Analytik | Emise | Zvýšení daně z nemovitosti | Trinity | MAM | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Yahoo Finance | Hnutí ANO | Cigarety | Cenový strop | Transakce | Šok | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | GBP | ACT | Placení daní | Mimořádná daň | Životní úroveň | Čína | Risk | Ceny | Stavební společnosti | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Aker | Kompozitní index | Záloha | FTSE 100 | Hargreaves Lansdown | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Centrální banka | BBC | DPH | ASML | Yahoo | Polygon | Praxe | Dividend Yield | Biliony | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Libra | Novartis | Odborníci | Dopad na trhy | Zákonodárci | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Sartorius | Důchod | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Liz Trussová | Solidarita | Výnos | České akcie | Podcast | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Marian Jurečka | Minulá výkonnost | Zastropování cen | Eni | Nadnárodní firmy | Časový limit | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | Index CAC 40 | GBP/USD | ASX | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Čínské zboží | Pracovní místa | ACEA | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | Zisk | ČNB | Bank of England | Demokraté | Daně z příjmů fyzických osob | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Zajišťovny | The Guardian | Obchodování | Největší firmy | Komentář analytiků | Vzdělání | Úroky | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Růst inflace | Ministr Jurečka | Stellantis | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Reliance | Francie | Předpověď | Šéf Tesly | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Srovnávací základna | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | DPA | FXstreet.cz | Britská měna | ex | Inflace v Polsku | Snížení daní | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Marže | Směřování | Zemědělci | Společnost XTB | Chorvatsko | Výnos akcií | Situace | Europe 600 | Miliardy eur | Tržby | Celní úřad | Vysoké příjmy | Černá Hora | Průměrný příjem | Býčí trh | FOREX | Sazby beze změny | Sociální síť | Peking | GfK | Investiční výdaje | Spready | HDP | Načasování | Daňové zatížení | Ekonom | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | JP Morgan | Zdanění | Etoro | Průměrná cena | Politici | Prime Market | Vyšší inflace | Členské země | Výprodej | Slovensko | Salmán | Zdraví | ČTK | Novinky | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Alokace aktiv | Životní styl | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Currency | Mzda | Pavel Peterka | Dramatický dopad | NERV | 5G | Výhody | Sociální demokraté | Podniky | Zakladatel Amazonu | Zrychlení růstu | Motivace | ONS | Ceny energie | Češi | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Obilí z Ukrajiny | USDJPY | Technologie | Dividendové ETF | Prognózy | Kurz | MSCI Europe | Daně | SOK | Ministři | Tichomoří | Spoluzakladatel | Index důvěry | Rekord | Výsledky | Míra inflace | BHS | Vyšší dividendový výnos | Bankovní rada | Investice | Business | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Odveta | Rally | Konkurence | Produkce energie | Kapitalizace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Myšlenka | Aktuální vývoj | Zisky | Dividends | Regulace | Zaměstnanci | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | OSVČ | Hospodářství | Daňové zvýhodnění | Protipandemická opatření | Vítězství republikánů | Výplata | CAC 40 | ODS | Russell 2000 | Budoucí prezident | Ukazatel | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Čínský celní úřad | Série ztrát | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Hospodářský růst | Politico | Ekonomický institut | Export | Rusko | Poradce | Signál | Snížení daně | GBPUSD | TABAK | Obchodování s kryptoměnami | BHS Štěpán Křeček | Britské měny | Zrušení daně | Organizace | Nervozita | 1 milion | Federální rezervní systém (FED) | Praha | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Rozšíření | Plány | Bankovní skupiny | Celkové příjmy | Administrativa | DOGE | COVID-19 | Korunový trh | Brusel | Hypotéky | Vývoz do USA | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Elon Musk | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Ministr práce | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Správce daně | Fiskální rok | Investiční manažeři | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Evropská unie | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | Výrazný pokles | Asociace | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Krize | Institut Ifo | High | Rostoucí trend | OECD | Měnový trh | Oslabení koruny | ABB | Volby v USA | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Focus | Růst tržeb | Cena | Německo | Digitalizace | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | Close | Kurzy | Finanční prostředky | Daňová sazba | Fidelity International | Drahé kovy | Odvody | BDI | Evropské akciové indexy | Premiérka Liz Trussová | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | Předsednictví EU | CEE Tax Guide | Debata | Nejbohatší člověk světa | Agentura DPA | Akcie společnosti | Zdanění dividend | Statistiky z eurozóny | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Schodek | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Nejvíce peněz | Banky | Daňové změny | Vlády | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Státní fond | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Fundamenty | Výplaty dividend | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | XTB | Čínské akcie | Pozice | Současná situace | Portfolia | Finance Group | Příprava | Štěpán Křeček | Chevron | Změna sazeb | Silná poptávka | Market | Las Vegas | Stoxx | Lídři | Zdražování ropy | Support | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | Výzkum a vývoj | FX | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Inflace ve Španělsku | Obchodní aktivity | Služby | Litva | Zvýšená volatilita | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Experti | Investoři | Nižší sazby | Spotify | Největší pokles | Spotřebitelé | Míra inflace v Polsku | Fiskální impuls | Investiční ředitel | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Polsko | Čínská vláda | Zastavení dodávek plynu | Ceny potravin | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Modelový příklad | Nová vláda | Dluhové trhy | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Snižování daní | Dividendové investování | Zdražování | Ropy | IPO | Předseda | Pokles poptávky | CBI | Invesco Ltd. | Růst cen potravin | Nárůst ceny | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Ekonomický dopad | Významné změny | Kabinet | Zvýšení daní | Legislativa | Nové příležitosti | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Zdražování pohonných hmot | BMW | Odhad inflace | Just Eat Takeaway | Viceguvernérka | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | CZ | Korporátní daně | Rallye | Propad | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Paušální daň | Tempo růstu spotřebitelských cen | Agentura AP | FinGO | Nemovitosti | Manažeři společnosti | Rok 2024 | Dividendové akcie | Nejistota | Nejvýraznější pokles | ING | Česká republika | Fixed income | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Makro | Vinci | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Forward | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Srovnávací základny | Přerušení dodávek ruského plynu | Body | Konečná sazba | Zvýšení inflace | Naftogaz | Vyšší daně | Evropské země | Diverzifikace portfolia | ROCE | Výhody a nevýhody | Konzervativci | EU | Miliardy | ASX 200 | Americké dividendové akcie | Úroveň supportu | Digitální daň | REIT | MIC | Plynárenské společnosti | Cestovní omezení | Zrušení superhrubé mzdy | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Investor | Americké vlády | NZD | Ukazatele | Nové údaje | Banka | Saudi Aramco | Vlastnictví | Ceny ropy a plynu | Nadnárodní společnosti | Statistika | Spotřebitelské ceny | News | V4
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Sazba u hypotečních úvěrů
Sazba z neinvestovaných prostředků
Sazby
Sazby bank na spořicích účtech
Sazby Bank of Canada
Sazby Bank of England
Sazby beze změny
Sazby centrální banky
Sazby centrálních bank
Sazby ČNB

Následující klíčová slova

Sazby daně z dividend
Sazby ECB
Sazby Fedu
Sazby hypoték
Sazby maďarské centrální banky
Sazby na dluhopisech
Sazby na hypotékách
Sazby na termínovaných vkladech
Sazby pro refinancování
Sazby pro spotřebitelské úvěry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít