Vyšší daně
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
CH50cash získává 5 % 📈
30.09.2024 Nový týden začíná pokračováním býčí nálady v Číně v souvislosti s rozsáhlým plánem snížit úrokové sazby a zavést další opatření na podporu ekonomiky. Tamní indexy rozšiřují své robustní zisky, mimo jiné šanghajské indexy se jen dnes obchodují o 7 % výše.
Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Německa v centru pozornosti
30.09.2024 Pondělní seance začíná skokovým nárůstem volatility na širokém asijském trhu. Nová stimulační opatření na trhu s nemovitostmi dnes ženou šanghajské indexy vzhůru o více než 7 %, zatímco v Japonsku se investoři obávají, že nový premiér Išiba bude ochoten zavést vyšší daně pro podniky a na kapitálové zisky, což zvedá index Nikkei o téměř 5 % níže. V samotné Evropě se dnes pozornost investorů obrací k údajům o indexu spotřebitelských cen z Německa, které budou zveřejněny ve 14:00, a z jednotlivých států v 10:00.
INVESTIČNÍ GLOSA: Jste investor, nebo vlastenec? Britské dilema odkrývá nepříjemnou otázku
23.09.2024 Být investorem znamená ovládnout umění řízení rizik – nejde jen o volbu investic, ale také o diverzifikaci brokerů nebo bank. A také o volbu země, v níž bude člověk daňovým rezidentem. Současné plány ve Spojeném království ukazují, že investor se musí rozhodnout, jestli chce profitovat, nebo být patriot.
Největší hrozba pro trhy do konce roku? | Investiční Memento #84
23.08.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 84. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Ruští zákonodárci schválili vyšší daně pro nejbohatší
10.07.2024 Ruští zákonodárci dnes schválili zvýšení daně pro nejbohatší Rusy. Má to pomoci financovat útočnou válku na Ukrajině, kterou Rusko vede třetím rokem. Návrh prošel třetím čtením ve Státní dumě a o několik hodin později jej schválila i Rada federace - horní komora parlamentu, informovala agentura Reuters. Aby norma začala platit, musí ji ještě podepsat prezident.
Německá vláda čelí rostoucímu tlaku, aby se dohodla na rozpočtu
04.07.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze se dostává pod tlak, aby urychlila přípravy návrhu rozpočtu pro rok 2025. Scholzovi sociální demokraté (SPD) naléhají na kabinet, aby k dohodě dospěl ještě do pátku, naopak ministr financí z liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner požadavky na rychlé řešení tlumí. Sporným bodem vznikajícího rozpočtu je otázka takzvané dluhové brzdy, kterou by SPD a Zelení rádi uvolnili, naopak Lindner na udržení rozpočtové disciplíny trvá.
Německá vláda se opět potýká se spory kvůli rozpočtovým škrtům
24.06.2024 Německá vládní koalice kancléře Olafa Scholze se při přípravě rozpočtu na nadcházející rok opět potýká se spory o to, zda kvůli chybějícím penězům škrtat, nebo se naopak více zadlužit. Zatímco Scholzovi sociální demokraté (SPD) i koaliční Zelení chtějí finanční disciplínu uvolnit, liberální svobodní demokraté (FDP) ministra financí Christiana Lindnera trvají na dodržení dluhové brzdy. Podle deníku Bild už tři desítky mladých poslanců FDP pohrozily, že v případě utrácení vládu ve Spolkovém sněmu nepodpoří.
Putinovi válečná ekonomika „padá na hlavu“. Hrozí protiofenziva nově vyzbrojené Ukrajiny, přitom Rusko čelí rostoucí inflaci a lidem i firmám musí zvedat daně
09.06.2024 V uplynulých měsících Rusko ve výzbroji přečíslovalo Ukrajinu v poměru až zhruba deset ku jedné. Přesto se mu nepodařil výraznější vojenský průlom. Okno příležitosti se přitom nyní zavírá ruku v ruce s tím, jak Ukrajina získává nové dodávky zbraní a munice. A to zejména díky dubnovému schválení nového balíku pomoci za více než 60 miliard dolarů. Tento Kyjevem dlouho vyhlížený krok amerického Kongresu nyní začíná měnit poměr sil na ukrajinském bojišti.
Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní
31.05.2024 Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní, které navrhlo ministerstvo financí. Informovaly o tom včera ruské tiskové agentury. Zvýší se progresivní sazba daně z příjmu, daň z příjmu právnických osob stoupne z 20 na 25 procent a více peněz budou státu odvádět i těžaři nerostných surovin.
Rusko chce zavést vyšší daně pro bohaté a vyšší daně z těžby
29.05.2024 Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2,4 milionu rublů (610.000 Kč) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
Únorové hospodaření státního rozpočtu skončilo druhým nejhorším výsledkem v historii, hůře bylo už jen loni. Rozpočet letos vykáže schodek 230 miliard, státu pomůže vyšší daně a odvody, nižší inflace i mimořádné zdanění zejména menšinových akcionářů ČEZ
01.03.2024 Hospodaření české vlády vykázalo ke konci letošního února druhý nejhorší výsledek v historie. Schodek totiž činí 102,5 miliardy korun. Výraznější deficit vykázal státní rozpočet za první dva měsíce roku už jen loni, kdy schodek za měsíce leden a únor činil dokonce 119,7 miliardy korun. Zlepšení salda rozpočtu v porovnání s loňskem má na svědomí fakt, že rozpočtové příjmy letos meziročně rostou znatelně výrazněji než výdaje. Zatímco příjmy narůstají o 10,7 procenta, výdaje jen o 2,5 procenta.
Graf dne - AUDUSD (20.02.2024)
20.02.2024 Dnes byl zveřejněn zápis z posledního zasedání australské centrální banky (RBA). Na posledním zasedání RBA rozhodla ponechat cílovou hotovostní sazbu beze změny na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na Exchange Settlement na úrovni 4,25 %. Toto rozhodnutí následovalo po diskusi mezi členy o tom, zda sazbu dále zvýšit, nebo ji zachovat. Argumenty pro zvýšení sazby se soustředily na potřebu více času na návrat inflace k cíli a dosažení plné zaměstnanosti na trhu práce. Naopak argumenty pro ponechání sazby beze změny vycházely z nedávných údajů, které naznačovaly, že zmírnění inflace a podmínky na trhu práce by se již mohly blížit plné zaměstnanosti, i když to bylo považováno za nepravděpodobné.
Začíná platit konsolidační balíček. Jeho důsledky, vyšší daně a odvody, letos Čechům v průměru „požerou“ navýšení reálné mzdy, dané poklesem inflace, takže domácnosti si nepolepší
01.01.2024 Ve svém vánočním projevu se premiér Petr Fiala poměrně výrazně věnoval také ekonomickým tématům. Správně uvedl, že v roce 2024 po letech „reálné mzdy začnou opět růst.“ Už však nedodal, že tento růst zcela požerou vyšší daně a odvody, tedy důsledek konsolidačního balíčku.
Ano, bude naděje. Kdo nechce v příštím roce chudnout, měla by se zajistit přidání na mzdě o alespoň 8 až 10 procent
30.12.2023 Nadcházející rok 2024 má být podle vánočních slov premiéra Petra Fialy „rokem naděje“. Naděje, jak známo, umírá poslední. Sázkou na poskytnutí naděje tak vlastně premiér nic moc neriskuje. Svým způsobem je to totiž nejmenší – protože to nejposlednější – pozitivní, co může veřejnosti přislíbit. Naději si veřejnost asi udrží, ať už bude příští rok jakýkoli.
Čechům se sice v roce 2024 zvýší reálná mzda, ovšem toto navýšení zcela požerou vyšší daně a odvody, tedy důsledky konsolidačního balíčku. Aneb co premiér ve vánočním projevu národu už neřekl
29.12.2023 Ve svém vánočním projevu se premiér Petr Fiala poměrně výrazně věnoval také ekonomickým tématům. Správně uvedl, že v roce 2024 po letech „reálné mzdy začnou opět růst.“ Už však nedodal, že tento růst zcela požerou vyšší daně a odvody, tedy důsledek konsolidačního balíčku.
Zvýšení firemní daně je nešťastné; má být trvalé, zatímco covidová pomoc byla dočasná. Takže politici těžkou mohou myslet vážně, že firmy vyšší daní vrátí covidovou pomoc, z níž navíc sami udělali politikum
21.10.2023 Zvýšení firemní daně z 19 na 21 procent je nešťastné samo o sobě, neboť snižuje tuzemskou konkurenceschopnost. Ještě nešťastnější je však jeho zdůvodnění – prý firmy mají vrátit pomoc, kterou jim stát poskytl během covidu.
Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně
19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník
01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska
26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR? I proto, že Češi si málo říkají o přidání, takže se vládě daří „zalepovat“ svůj dluh
03.09.2023 Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP. Navíc vláda díky této stabilizaci nyní evidentně upouští od svého loňského plánu získat pod svoji kontrolu, znárodnit, klíčové tuzemské elektrárny a výrobu elektřiny jako takovou – a mít tak pod kontrolou cenotvorbu elektřiny.
Proč české domácnosti v nárůstu spořivosti překonali i Němce?
21.08.2023 Na přetrvávající vysokou míru úspor českých domácností v rámci středoevropského regionu jsme již několikrát upozorňovali a je zřejmé, že její výše je předmětem zájmu také centrálních bankéřů v ČNB. Stále se pohybuje přibližně 6procentních bodů nad dlouhodobým průměrem a pokud by míra úspor měla výrazněji poklesnout, může to teoreticky podpořit výraznější oživení české ekonomiky a větší setrvačnost jádrových inflačních tlaků.
Disney na úrovni roku 2014 - zlepší výsledky sentiment?
09.08.2023 Dnes po skončení americké seance bude největší americká zábavní společnost Disney (DIS.US) oznamovat finanční výsledky. Investoři očekávají pokles čistého zisku a mírně vyšší tržby. Wall Street bude věnovat pozornost zejména segmentu streamingu, kde Disney+ musí bojovat s rostoucí konkurencí, a návštěvnosti a aktivitě zákazníků v zábavních parcích Disney. Ten zase může poskytnout více informací o celkovém zdraví spotřebitelů a jejich finanční aktivitě v zábavním sektoru. Podle zpráv agentury Reuters již společnost vytvořila skupinu, která má zlepšit její ziskovost prostřednictvím umělé inteligence. Vytáhne společnost Disney po letech odchodu z problémů navrátivší se generální ředitel Bob Iger?
Tesco: Inflace v Británii ustupuje, supermarkety za drahé potraviny nemohou
16.06.2023 Británie má vrchol inflace za sebou a napříč obchodními vazbami je pomalu znát, že růst spotřebitelských cen ustupuje. Řekl to dnes šéf společnosti Tesco, která je největším maloobchodním řetězcem v Británii. Zároveň odmítl kritiku, že za vysokou inflaci mohou supermarkety. Podnik za první čtvrtletí zvýšil srovnatelné tržby o devět procent a management potvrdil celoroční výhled tvorby zisku.
Nestrašme, Česko k bankrotu nemíří. Zvedat daně tedy není třeba, postačí výraznější škrty na provozu státu a dotacích
11.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Zatím se letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
Nestrašme, Česko nebankrotuje, zvedat daně netřeba
04.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
Vladimír Pikora: Vládní balíček je lepší, než jsem čekal. Přesto je nedostatečný
15.05.2023 Ekonomickou událostí roku bylo čtvrteční představení vládního ozdravného balíčku. Už jsem si myslel, že se vláda umoudří a začne srozumitelně komunikovat, když přišla s myšlenkou, že představí balíček jako celek. Mýlil jsem se. Vláda balíček představovala dvě a půl hodiny, přičemž v přehršli vládních proklamací nešlo udržet pozornost. Detaily chyběly úplně. Vláda chtěla komunikovat profesionálně, ale dopadlo to jako obvykle.
Loni a letos zdaňuje lidi inflace, od příštího roku to budou vyšší daně
12.05.2023 Loni a letos řadoví Češi splácí veřejný dluh zastřeně, prostřednictvím rapidní inflace, totiž takzvanou „inflační daní“, zatímco od příštího roku jej budou splácet nezastřeně. A to prostřednictvím celé řady opatření, včetně zvýšení hned několika druhů daní, která vláda včera prezentovala v rámci představení konsolidačního balíčku.
Vládní konsolidační balíček zdraží léky, vodu či bydlení. Vyšší daň čeká firmy a majitele nemovitostí, dlouhodobě příznivé je výrazné seškrtání dotací
11.05.2023 Konsolidační balíček, který dnes představila vláda, by měl v příštím roce zajistit státnímu rozpočtu úsporu zhruba 94 miliard korun, v letech 2024 a 2025 dohromady přibližně 148 miliard korun. Tyto sumy jsou evidentně kompromisní. Část vládní koalice totiž žádala úspory i citelně převyšující hranici 100 miliard korun již v příštím roce.
WSJ: Nová prognóza ukazuje, jakou fiskální díru už Bidenovi demokraté vykopali
16.02.2023 Zástupci Bílého domu se manipulativně chlubí, že prezidentství Joea Bidena je historické. A v jistém smyslu mají pravdu. Za pouhé dva roky se Biden postaral o největší rozšíření vlády od 60. let minulého století. To je skutečná zpráva z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Účet za toto rozhazování se ale teprve začíná skládat, napsala ve svém komentáři redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Oxfam: Extrémní bohatství i chudoba se poprvé za 25 let zvýšily současně
16.01.2023 Ve světě sílí nerovnost, poprvé za 25 let se extrémní bohatství i extrémní chudoba zvýšily současně. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Výrazné loňské zvýšení cen potravin a energií způsobilo, že miliardáři zbohatli ještě citelněji.
Krize životní úrovně ve Spojeném království se prohlubuje
21.11.2022 Minulý týden vláda Spojeného království oznámila rozpočtový program snížení výdajů a zvýšení daní v hodnotě 55 miliard liber. Země mezitím čelí nejprudšímu poklesu životní úrovně od začátku záznamů.
Shell zatím daň z mimořádných zisků v Británii neplatí, legálně se jí vyhne
02.11.2022 Britská společnost Shell, která patří k největším producentům ropy na světě a která citelně vydělává na energetické krizi v Evropě, zatím daň z mimořádných zisků v Británii platit nebude. Legálně využívá možností, jak platbu takové daně oddálit nebo snížit na nulu. To je podle komentátora listu Financial Times (FT) Davida Shepparda jeden z důkazů, že vláda systém dobře nepromyslela a musí jej přepracovat, což znamená hlavně zjednodušit.
Německý ministr financí chce kvůli inflaci lidem snížit daně o 10 miliard eur
10.08.2022 Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.
Pražská burza výrazně oslabila, PX táhl dolů ČEZ, který dnes odepsal 11 pct
27.06.2022 Pražská burza v úvodu týdne výrazně oslabila, index PX klesl o 2,18 procenta na 1260,11 bodu. Níže index naposledy uzavíral v první polovině března. Dolů ho dnes táhly především akcie energetické společnosti ČEZ, které ztratily téměř 11 procent, podle analytiků zřejmě kvůli zprávám, že jedna z vládních stran navrhuje vyšší zdanění energetických firem. Naopak se dařilo Komerční bance, získala přes procento. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
Musk prodal další akcie Tesly, za čtyři miliardy USD
29.04.2022 Generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla Inc. Elon Musk prodal další akcie ve firmě, celkem za čtyři miliardy USD (93,2 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení pro americkou Komisi pro burzy a cenné papíry. Musk v pondělí oznámil koupi sociální sítě Twitter za 44 miliard USD a prodej by mu mohl pomoci financovat akvizici, uvedla agentura Reuters.
Bloomberg: Rozpočtový deficit Německa letos vystoupí alespoň na 140 miliard eur
25.04.2022 Letošní hospodaření Německa skončí s rozpočtovým schodkem nejméně 140 miliard eur (3,4 bilionu Kč). Podle informací agentury Bloomberg s tím počítá německý ministr financí Christian Lindner, který ve středu předloží vládě kancléře Olafa Scholze rozpočtový dodatek zohledňující následky ruské invaze na Ukrajinu. Německo dosud pro letošní rok počítalo s deficitem 99,7 miliardy eur (2,43 bilionu Kč). Mimo rozpočet pak stojí zvláštní fond o objemu 100 miliard eur (2,44 bilionu Kč) na modernizaci armády.
GBP/USD: Hodlá Bank of England pokračovat ve zvyšování repo sazby?
25.04.2022 Co je pro měnu lepší, když vaše centrální banka vyčkává nebo udělala dva kroky a slíbila třetí a pak náhle zmáčkla brzdu? Růst kotací EUR/GBP ukazuje, že investorům se více líbí první možnost. Zatímco ECB se teprve chystá dát sbohem QE a začít zvyšovat sazby, Bank of England je zvýšila již dvakrát. S ohledem na třetí akt monetární restrikce v řadě se objevil zádrhel, kvůli kterému libra padá do propasti.
V USA už se prudce šlape na brzdu
14.02.2022 Číslem minulého čtvrtku byla zajisté lednová inflace ve Spojených státech. Ta vyšla nad odhady, když spotřebitelské ceny meziročně přidaly 7,5 % a jádrová složka povyskočila o 6,0 %, nejvíce za 40 let.
Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky
20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých
19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
Elon Musk prodal další akcie automobilky Tesla, utržil za ně miliardu dolarů
03.12.2021 Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934.091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Celkem se tento nejbohatší člověk na světě už z daňových důvodů zbavil asi deseti milionů akcií své firmy, celkem za ně získal zhruba 11 miliard dolarů.
WSJ: Bidenovi demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy
19.11.2021 Americký prezident Joe Biden a jeho demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy. Budou na ně potřebovat nejméně 4,6 bilionu dolarů (více než 103 bilionů Kč), jinými slovy o dva až tři biliony dolarů více, respektive skoro trojnásobek toho, co nyní tvrdí. Ve svém komentáři to napsala redakční rada ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně
31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Evergrande tíží trhy, co čekat?
29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Amerika odevzdala úvodní zisky. Mezi rizika se vrací vyšší daně
13.09.2021 Evropským akciím se i odpoledne daří slušně, ačkoli nejvyšší denní hodnoty neudržely. Mezi hlavními indexy si DAX připisuje 0,6 pct, půl procenta drží FTSE 100, AEX je +0,3 pct a CAC 40 roste o 0,2 procenta. Amerika začala růstově, ale zisky následně odevzdává. S&P 500 se nachází těsně v plusu, Nasdaq klesá o čtvrt procenta.
Ruský rozpočet bude v letech 2022 a 2023 v přebytku, pak vykáže deficit
08.09.2021 Ruský rozpočet skončí v letech 2022 a 2023 v mírném přebytku, v roce 2024 ale vykáže deficit. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Vláda podle něj plánuje v nejbližších letech zvýšit výdaje a sáhne i do fondu národního blahobytu. Ministr hospodářství Maxim Rešetnikov pak na finanční konferenci v Moskvě dnes uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce zvýší nejméně o 4,2 procenta. Doposud ministerstvo počítalo s růstem o 3,8 procenta.
Výprodeje akcií ustaly. Inflace klíčovou událostí, ale je třeba hledět i dál
12.05.2021 Už včera během amerického obchodování se začaly akcie zvedat s tím, jak nižší ceny přilákaly znovu kupce. Následně můžeme sledovat určitou nerozhodnost, jak nastavit pozice před důležitými americkými daty o inflaci. Evropské akciové indexy jsou na tom smíšeně, americké futures se obchodují v záporu. Výnosy na hlavních dluhopisových trzích se po výkyvech drží u včerejších hodnot. Inflační očekávání jsou stabilní. Eurodolar klesl a usazuje se u 1,2135.
Spolu s akciemi klesají i dluhopisy nebo zlato. Nervozita je vysoko
11.05.2021 Hlavní finanční trhy nadále svírá velká nervozita. Dnes vyšel lepší průzkum ZEW svědčící o rychlejším vylepšování očekávání o německé ekonomice, to ale investory stěží zajímá. V podvečer bude zveřejněn výsledek americké 3leté aukce a také vystoupí řada zástupců Fedu.
Bidenův plán zvýšit daně není pro trhy velkou hrozbou
23.04.2021 Včerejší obchodní seance se nakonec ukázala jako velmi nervózní, když zpravodajská agentura Bloomberg přišla se zprávou, že Joe Biden navrhuje zvýšení daní z kapitálových výnosů pro občany s vyššími příjmy. Joe Biden hledá cesty, jak vrátit peníze do státní kasy, ale má tento plán šanci na úspěch a mají se trhy čeho obávat?
Rekordní jízda pokračuje, index S&P 500 je nad 4 100
11.04.2021 Americké akcie zpevnily již třetí týden po sobě, index S&P 500 se zvýšil o pěkných 2,71 %.
Nový americký plán pro ekonomiku a evropské problémy s koronavirem
23.03.2021 Zájem o bezpečné dluhopisy včera povzbudily výprodeje turecké liry. I dnes, kdy se lira už konsoliduje, jsou však na tom dluhopisy dobře. Výnosy klesají v Německu o 4 a v USA o 6 bazických bodů na 10Y splatnosti. Za tímto vývojem hledáme hlavně táhnoucí se evropské problémy s koronavirem a také spekulace před odpoledními komentáři.
Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA
20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
Další překvapení z americké politiky, trhy však zůstávají odolné
07.01.2021 Prohlášení výsledků voleb Kongresem - běžná formalita, která nečekaně vyvolala násilný střet. Vedle toho Trumpovo zarputilé odmítání porážky ve volbách a snaha na poslední chvíli najít v procesu skulinku, aby mohl zůstat v úřadě. Tisk samozřejmě po takových věcech jde, mohou mít důsledky pro společnost či zahraniční politiku, ale z pohledu finančních trhů jsou to záležitosti se zanedbatelným "materiálním" dopadem.
Akcie v USA kvůli perspektivě demokratického Senátu klesají
06.01.2021 Americké akcie zahájily dnešní obchodování kvůli perspektivě demokraty ovládaného Senátu převážně poklesem. Mírný zisk měl pouze Dow Jonesův index. Investoři se obávají, že demokraté budou více regulovat zejména technologické firmy, ve hře by ale mohly být i vyšší daně pro podniky.
Futures na americké akcie v reakci na volby v Georgii klesají
06.01.2021 Futures na americké akcie převážně oslabují, nejvíce u technologických firem. Reagují tak na průběžné výsledky senátních voleb v americkém státě Georgia, kde se schyluje k vítězství obou kandidátů Demokratické strany. Trh se tak chystá na takzvanou modrou vlnu, tedy situaci, kdy mají demokraté pod kontrolou jak Senát, tak i Sněmovnu reprezentantů a v Bílém domě svého prezidenta.
Ještě jedny americké volby
04.01.2021 Jestli jste měli pocit, že po listopadovém vítězství Joe Bidena nebudou americké volby pro další 4 roky v pozornosti investorů, tak tento týden vás možná vyvede z omylu. Nepůjde sice přímo o Bílý dům, ale voliči rozhodnou o tom, jaká politická elita v Senátu bude v následujících letech schvalovat daňové zákony nebo potvrzovat jmenování centrálních bankéřů. A to už je pro finanční trhy slušné sousto.
Fidelity International: Biden podpoří čistou energii a garantuje zdravotní péči pro širší skupinu obyvatel
01.12.2020 Joe Biden už byl prohlášený vítězem voleb, a ačkoliv Donald Trump jeho vítězství stále zpochybňuje, je již možné věnovat plnou pozornost předpokládanému dalšímu vývoji trhů. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství demokratů na oblast energetiky, veřejný sektor, zdravotnictví i farmaceutický průmysl.
Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy
23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
Schodek rozpočtu je třeba zvýšit z 320 na 380 miliard, kvůli zrušení superhrubé mzdy. Města i kvůli tomu zvýší daň z nemovitostí
11.11.2020 Zrušení superhrubé mzdy a také zrušení takzvané solidární přirážky, které v říjnu Sněmovně předložil premiér Andrej Babiš, mají podle příslušné zprávy připravit veřejné rozpočty o 85,7 miliardy korun. Podle Národní rozpočtové rady dokonce o 88 miliard.
Analytici: Akciové trhy i dolar zareagují na předání moci v USA
08.11.2020 Akciové trhy i americký dolar budou nyní reagovat na dění kolem předání moci v USA, které nebude v rukavičkách. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK po zprávě amerických médií o tom, že kandidát Demokratické strany Joe Biden byl zvolen prezidentem Spojených států. V ekonomice očekávají uklidnění mezinárodních obchodních vztahů, ale také vyšší daně a další tisk peněz vedoucí k vyšší inflaci. Prezident Donald Trump zprávu o Bidenově vítězství dále odmítá.
Silnější euro i vyšší daně, to vše může vítězství Bidena přinést
06.11.2020 Prezidentské volby v USA se pomalu blíží ke svému rozuzlení. Dosavadní výsledky naznačují, že vítězem bude Joe Biden. Co lze tedy od jeho usednutí do prezidentského křesla očekávat? V krátkém horizontu se toho zřejmě mnoho změní. Joe Biden se bude snažit podpořit ekonomiku při pandemické krizi a snížit míru nezaměstnanosti, což by dělal i Donald Trump. Situaci ale může Bidenovi zkomplikovat, pokud by se Demokratům nepodařilo ovládnout Senát, což aktuální výsledky naznačují. To by se mohlo negativně projevit hned při projednávání druhého fiskálního balíčku. Trhy spoléhaly na to, že vítězství Bidena přinese výrazný fiskální impulz. Ten by se odrazil ve vyšším hospodářském růstu, ale i vyšší emisi vládních dluhopisů, ze které by výdaje byly financovány. To by pak tlačilo výnosy amerických dluhopisů směrem nahoru. Pokud by se tedy balíček Bidenovi nepodařilo prosadit, respektive podařilo, ale v nedostatečném rozsahu, ekonomika spojených států by rostla méně a výnosy amerických dluhopisů by čekal pokles.
Jak mohou americké volby ovlivnit celý svět?
04.11.2020 Volba amerického prezidenta stále probíhá a kdo se stane nejmocnější osobou na světě, se snad brzy dozvíme. Armáda, rozloha, dolar, a nejen surovinové bohatství činí z amerického prezidenta nejmocnější osobu na světě. Navíc ostatní ekonomiky jsou často závislé na rozhodnutí, které prezident učiní. „Držitel klíčů“ od bílého domu má tedy v rukách velkou moc a není třeba dumat nad tím proč se americké volby stávají vždy nejsledovanější události celého roku.
Babišův plán zrušení superhrubé mzdy znamená, že schodek příští rok bude až 375 miliard korun. Města i kvůli tomu zvýší daň z nemovitostí
26.10.2020 Zrušení superhrubé mzdy a také zrušení takzvané solidární přirážky, která dnes Sněmovně předložil premiér Andrej Babiš, mají podle příslušné zprávy připravit veřejné rozpočty o 85,7 miliardy korun. Část této ztráty bude kompenzována tím, že lidem ve výsledku zůstane v kapse v souhrnu více peněz. Část z nich použijí na navýšení své spotřeby, takže stát vybere více na DPH. Inkaso DPH se zvýší o šest miliard, tudíž celkový výpadek veřejných rozpočtů ze zrušení superhrubé mzdy a solidární přirážky má činit 79,2 miliardy korun. Státní rozpočet přijde z této částky o 52,1 miliardy, obecní rozpočty o rovných dvacet miliard a krajské rozpočty pak o 7,1 miliardy.
Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa
25.10.2020 Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za "nepřetržitý útok na demokracii". Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
Debata Trump-Biden nechala trhy v klidu. Více je zajímá, zda americký prezident bude vládnout rozdělenému Kongresu, či ne, a zejména to, zda se brzy objeví covidová vakcína
30.09.2020 První předvolební debata amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejšího viceprezidenta Joea Bidena, jeho vyzyvatele pro nadcházející čtyřleté období, je za námi. Stejně tak ji vstřebaly také světové trhy. Pokud si z klání – často spíše z „překřikované“ – něco odnesly, pak to, že pokud už vůbec něco změnilo, tak to, že Biden upevnil svůj dosavadní preferenční náskok před Trumpem. Nebo jinak: Trump nedokázal Bidenův náskok stáhnout ani o píď. Což však zároveň neznamená, že se mu to ještě nemůže podařit ve dvou dalších debatách, které budou následovat během října. Včerejší šanci ale promarnil.
Vláda už začíná mluvit o zvyšování daní, zatím jen těch z „neřestí“. V příštích letech ale přijde na vznik zcela nových daní, růst daní z pohonných hmot, nemovitostí či na navýšení DPH
01.09.2020 Žít na dluh nelze věčně. Vláda se začíná vážně zabývat tím, jak zalátá rekordní výpadek veřejné kasy. V letošním roce je třeba počítat se schodkem minimálně 400 miliard korun. V příštím roce nelze vyloučit deficit až kolem 300 miliard korun. To dohromady představuje minimálně 700 miliard korun. Podstatnou část této obrovské sumy musí vláda vzít řadovým občanům a firmám ve formě daní, protože sama žádné peníze nevydělává.
V Česku lidé za „hříchy“ – tabák, alkohol, drogy a prostituci – utrácí o 100 procent více než na začátku tisíciletí, plyne z nových údajů Eurostatu
09.08.2020 Lidé v Česku loni za „hříchy“ utratili historicky rekordní sumu přes 220 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. Mezi hříšnou spotřebu se řadí útraty z alkohol, tabák, drogy a prostituci.
Fond obnovy EU podle Macrona daně Francouzům nezvýší
22.07.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil, že občané země nebudou kvůli financování schváleného fondu Evropské unie pro pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí platit vyšší daně. Do budoucna chce prosadit celoevropskou digitální daň pro velké internetové společnosti. Podle agentury AFP to Macron prohlásil ve včerejším interview pro televizi TF1 s tím, že reformován bude daňový systém v celé Evropě.
Americký dolar v začarovaném kruhu
07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
Vyšší daně na tabákové výrobky se stanou každoročním koloritem
22.06.2020 „Výrazný růst daní na tabákové výrobky může navýšit dovoz nelegálních cigaret z ciziny. Rovněž může vést k omezení prodejů tabákových výrobků v pohraničí, kam jezdí nakupovat Němci a Rakušané,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Cenový kanál | Hospodářská situace | Republikánský prezident | Hodnota Tesly | Války | Vývoj | Vlády v západních státech | Češi | Radim Dohnal | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | DPH | EUR | Standard & Poor's | Snížit úrokové sazby | Klíčový ukazatel | Itálie | Obchodní deficit | Texas | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Ruští zákonodárci | Edison | Jüan | Nepříznivý vývoj epidemie | Daňové ráje | Poslanci | Státy eurozóny | Swiss Life | Veřejné finance | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Splácení hypotéky | Swiss | Investice | Ekonomické zotavení | Potenciál | Návrat inflace | Support | Akvizice | Lednová inflace | Hluboká recese | Růst amerického dolaru | Výhled tvorby zisku | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Experti | Raiffeisenbank | Výprodeje akcií | Oživení ekonomiky | FiveThirtyEight | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | ACA | Reality | Analytik portálu | Akcie společnosti | Chování trhu | Měnový pár GBP/USD | Milionáři | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Oxfam | Exchange | Obligace | Goldman Sachs | Tisk peněz | IHNED | ČEZ | Těžaři | Důvěra v ekonomiku | Kontrakty | Propad cen | JPY | AUDUSD | Brent | CEO | Peníze | Stimul | Robert Habeck | Strach | Letošní rozpočet | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | ČNB Rusnok | Prezidenti a premiéři | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Projekce | Měny | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Burza | Sazba daně | ZEW index | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | Dolar dnes | Dnešní obchodování | Slovenská vláda | Zastropování cen | Cash flow | EUR/CZK | Měnové války | Průměrná volatilita | Ekonomická aktivita | Regulace | Efekt na trhy | Noviny | Měnový fond | Inflační spirála | Hospodářské výsledky | GBP/USD | P.A. | Vyšší náklady | Média | Fincentrum | Graf indexu | Ruské ropy | CBO | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | OCBC | MiFID II | Vládní dluh | Kapitál | Ministr hospodářství | Nižší daně | Oživení hospodářství | Posílení | Dluhopisové výnosy | Občané | USD | Kč/USD | Zápis z posledního zasedání | Australský dolar | Christian Lindner | Makrokalendář | Plány | Funkční období | Kč/EUR | Vládní populismus | WSJ | Zisk | Viry | GBP/EUR | Přetrvávající vysoká inflace | BP | Patria | Tiskové agentury | Ed Miliband | Davos | Vládní výdaje | Disney (DIS.US) | Bohatí | CZK | Pokles cen komodit | Akcionáři | Kabinet | CRFB | Vít Hradil | Patria Online | Demokraté | Huawei | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Handelsblatt | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | Kurz zlata | Půjčka | Nikkei | NextEra | Deflace | Petr Fiala | Vítězství Joe Bidena | Tesla Elon Musk | Ruský rubl | TIM | Sociální demokraté (SPD) | České hospodářství | Tesco | Markets | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Společnost Shell | ZEW | Obrat trendu | Vládní představitelé | Daňový poplatník | Financial Times (FT) | Výsledky | Americké centrální banky | Ekonomické oživení | HUF | Portfolio | Průzkum | Minulá výkonnost | Zadlužování | Richard Bechník | Wall Street Journal (WSJ) | Petr Lajsek | Zvyšování daní | Průmyslové objednávky | ProCent | Eurostat | Marek Brávník | Energie | České banky | Fiskální rok | Hospodářství země | BHS | Objem | Snížení DPH | Klima | Deprese | Vývoj měnového páru | BDO | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Býčí trh | Ekonomický vývoj | Regulátor | Barack Obama | Firmy | Důchod | Snížit emise | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Znehodnocení koruny | Ruský oligarcha | Nástroj | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Válka | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Měna | Reakce trhu | Znárodnění | Rok 2024 | Vývoj federální daně z příjmu | Bydlení pro mladé | Firemní daně | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ruské společnosti | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Murray | Deficit | Lukáš Kovanda | Bydlení | Vojtěch Boháč | HUF/EUR | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | Fotovoltaika | Nová prognóza | GBP | Nabídka | Centrální banky | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Dow Jonesův index | Čínské trhy | Zprávy | Urals | Reálné mzdy | Vstupy | Liberální svobodní demokraté | Dopady na trhy | GBPUSD | Daně pro bohaté | Donald Trump | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Další růst | Evropské akcie | Dopady inflace | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | BBC | Ratingové hodnocení | Kongres | Jevgenij Suvorov | Bidenův plán | ETF fond | Akcionáři ČEZ | Tapering | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Inflace ve Spojených státech | Komise | Vyšší poptávka | Erste Bank | Bilion | České koruny | Nový premiér | Korekce | Sazby daně | AA | Průzkumy | Boháč | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Konkurenceschopnost | Obchody | Oživení české ekonomiky | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Zasedání Světového ekonomického fóra | Stimulační opatření | Rating | Pandemie koronaviru | xStation | Příležitosti | Příjmy z reklamy | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Spotřebitelská inflace | Demokratické strany | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | Long pozice | Podnikatelé | Andrew Bailey | Automobilky | Obchodní instrument | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Pokles cen ropy | Příjmy z ropy | Devalvace | CZK/USD | Downtrend | Graf | Levicové vlády v západních státech | Centrální banka | Severomořská ropa | Přehled | Kontext | Plyn | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Hospodaření | Fed | Prodej akcií | Zpomalení ekonomiky | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | Andrej Babiš | Dolar | Technologičtí giganti | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Reuters | Britská měna | Zvýšení úrokových sazeb | Horní komora parlamentu | Centrální vláda | Libra šterlinků | Deficit veřejných financí | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | VIG | DIS.US | Příjmy ruského rozpočtu | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Obchodování | Harris | Oleg Děripaska | PwC | Rychlý růst | Předseda | Výrazné ztráty | Libra | Americký dolar | Britové | Události roku | Financovat | George Akerlof | Alena Schillerová | Míra | Ministři financí | Úroky | MT4 | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Extrémní bohatství | ECB | Ceny | CHF | Kevin McCarthy | ČNB | Pokles | Covidová vakcína | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Zasedání Bank of England | Finance Group | Uhrazení závazků | Technologické firmy | TTIP | Index ISM | Tým Purple Trading | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nejistota | Podpora | Doporučení | COVID-19 | Disney+ | Finanční krize | Společnost XTB | Tisková zpráva | Index cen | Zestátnění | Německý ministr financí | Index PX | Daně | Lídři | OECD | Sport | Životní úroveň | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Globální ekonomika | Ratingové agentury | Pullback | Japanizace | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Zdravotní pojištění | RSI | Premiér Petr Fiala | Sazby beze změny | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Německá vláda | Inflace v Británii | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Vyšší úroky | Komise v přenesené pravomoci | Babišova vláda | Objem akcií | Společnosti | Prezident Joe Biden | FT | QE | Cena | Velké peníze | Pojišťovna VIG | BAT | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Investiční Memento | Bankéři | Spekulace | Republikáni | BNP | EMU | Evropské indexy | Domácnosti | OCI | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Cena ruské ropy Urals | Marže | Valuace akcií | SpaceX | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Státy EU | Capitalinked.com | Daně z příjmů | Twitter | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Vrchol inflace | Spotřební daně | Inflace v Austrálii | Lira | USD/CZK | Filip Kalčák | Akcie společnosti Disney | Statistiky | FXstreet | Moneta | Stagnace | Aukce | Růst mezd | RUB | Kurz | Evropská centrální banka | Vítězství Bidena | ISM | 256/2004 | Silnější euro | JCPOA | Regrese | Hodnota Muskova majetku | Inovace | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Ekonomové | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Prezidentské volby v USA | Investujte | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | Řetězec | AUD | Cena ruské ropy | Capitalinked | Amazon Prime | Analytici | Dobré zprávy | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Cenné papíry Komerční banky | Moody's Analytics | Snižování úrokových sazeb | Odvody | Průměrný příjem | Debata | Poptávka | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Moody's | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Ukončení konfliktu | Rostoucí ceny plynu | ASML | Ropný gigant | Německý ZEW index | Internetoví giganti | CZK/EUR | Sněmovna reprezentantů | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Prime | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Daňové reformy | Ministři | Balance | Dnešní zpráva | Změna sazeb | Ceny energií | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Ceny potravin | Fitch | Rizika | Eurozóna | Náklady na práci | Británie | Prezident Donald Trump | Počet firemních bankrotů | Francouzský CAC 40 | OSN | Rozkolísanost trhu | Finanční prostředky | Americké volby | Lineární regrese | Ceny plynu | Růst HDP | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | RBI | Míra inflace | Swiss Life Select | Windfall tax | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | CNN | Pomalé oživení | Nařízení | Akcie automobilky Tesla | Inflace cen | Nabídka a poptávka | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Cenné papíry ČEZ | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Investiční výdaje | Guvernér centrální banky | Průmysl | Podnikání | Tempo růstu | EU | Biliony | Co bude | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Vývoj federální daně | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | DAX | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Střední podniky | Fiskální politika | České měny | Business | Omyl | Facebook | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Barclays | Schodek | Pokles cen | Euro | ROCE | Veřejný dluh | Společnost Disney | Daňové zatížení | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Bankovní sektor | Daně z těžby | Akcie Tesly | Riziko ztráty | Ministryně financí | Společnost BP | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Reálné příjmy | Trinity | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Řetězce | Sentiment | Forexu | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Konkurence | Oliver Hart | PLN | Komunikace | Daň z tabákových výrobků | Americké futures | Obchodní aktivita | MAM | Strach z inflace | Evergrande | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Anton Siluanov | Ekonom | Optimismus | Hospodářské noviny | Investování je rizikové | Měnové politiky | Výrazná inflace | Plánování | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Byznys | Janet Yellen | Invaze | Výroba elektřiny | Poradenské společnosti | Výhled | Zdanění | Prodejní cena | Úrovně rezistence | FOMC | Kurzy měn | Dividenda | Komerční banky | Zestátnění ČEZ | Bezpečné dluhopisy | Economist | Josef Košťál | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Agentura DPA | FRED | Medvědi | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | Ruský ministr | Dobrý výsledek | Fundamentální pozadí | Expanze | Balík sankcí | Zisk BP | Fondy | Alvin Roth | Comfort Finance | Bílý dům | OSVČ | Kyjev | Cenové hladiny | Financial Times | Členské státy EU | Rekordní propad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Návrh rozpočtu | Optimalizace | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Energetické společnosti | Riziková aktiva | Volební den | Problémy | G20 | Informace z trhu | Členské státy | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Indikátor CCI | Úrovně supportu | ODS | Ropa | Denis Popov | České vlády | Rozvoj | Klouzavé průměry | xStation 5 | Nové sankce | Transakce | Volatility trhu | Podíl na daních | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Profitovat | Cenový vývoj | Spotřeba domácností | Investiční glosa | Tisknout peníze | Ruský rozpočet | Jasný signál | Politické riziko | The Wall Street Journal | Daňové příjmy | Ropa dnes | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Thomson Reuters | RBA | Paul Milgrom | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Obchod | Úroveň rezistence | Zahájení ruské invaze | Vyšší daně z těžby | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | Oligarcha | Daně z kapitálových výnosů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Veřejné zadlužení | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | WEF | Spojené státy | Zkušenost | Index německé burzy DAX | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Zdražování | Energetické krize | Investoři a obchodníci | EPS | Komerční banka | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Míra úspor | Sociální demokraté | Společnost | Úspěch | ESPN | Důchody | List The Wall Street Journal | Futures na americké akcie | Forbes | Nové prognózy | Generální ředitel | SEC | Politici | Slovensko | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bidenova politika | Nálada | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Vysoké ceny | Organizace | Digitální daň | Odpovědnost | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Zobchodovaný objem | Příjmy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Zajištění | Propad cen ropy | Pandemie | America first | Tým Admiral Markets | Hlavní finanční trhy | Index | Wall Street Journal | Zasedání WEF | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Historie | Bohatství | Obchodní vztahy | Výsledková sezóna | Konsolidační balíček | Politika centrálních bank | Valuace | Volby | Vyšší úroveň | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Klesající dolar | Fond obnovy EU | Zvýšení daně | Cíle | Výrobce elektromobilů | Zrušení superhrubé mzdy | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Výkyvy | Wood & Company | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Banky | TradingEconomics | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | CNY | Tučné zisky | Daně z kapitálových zisků | Dow Jones | Investiční doporučení | Comfort Finance Group | Šance | Zastropování cen energií | Sankce proti Íránu | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Fio | Odvětví | Šok | Britská společnost | Nová stimulační opatření | Rozpočtový deficit | Francouzský prezident | Růst ruské ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Renaissance Capital | Investiční společnosti | Výrobní sektor | Mzda | Fincentrum & Swiss Life Select | Řízení rizik | Měnový pár | Poradenství | Volby v USA | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Bankrot | Banka | Komentátor | AEX | Tržní hodnota | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Investiční analytik | ČSOB | Zisk na akcii | Dopady pandemie | David Marek | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Sazby hypoték | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Americké prezidentské volby | Moskva | Největší ztráty | Agrofert | Stabilita | Negativní dopad | Elon Musk | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Obchodování na forexu | Ekonom BHS | Celoroční výhled | Zdravotní péče | Marketingová komunikace | Finanční výsledky | Předpověď | Směnné kurzy | Daňový balíček | CCI | Ekonomický růst | Krize | Management | Průlom | Oživení z pandemie | Pákový efekt | Pražská burza | CNBC | Bohatí lidé | Železná ruda | Ekonomická teorie | Reálná mzda | Zvýšení firemní daně | Údaje | Prognóza Ministerstva financí | IMF | Vývoj indexu volatility | Shell | Rostoucí mzdy | CAD | Short | Krátkodobý výhled | Zdraví | Důvěra spotřebitelů | Intel | Významné události | Nemovitosti | Frustrace | Hlavní index německé burzy | Tesla Inc. | Práce | Národní rozpočtová rada | Procter & Gamble | Očkování | XTB | Podniky | Liberálové | Arbitráže | Konsolidace | Levicové vlády | Finanční ztráty | Volatility | Ekonomické podmínky | Zvyšování daně | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Rozpočet | Peter Cardillo | Vývoj epidemie | Nové daně | Schodek rozpočtu | Starteepo | Pracovní síly | Závazek | AUD/USD | Americká zábavní společnost | cTrader | Uptrend | Guvernér ČNB | Instrument | Hazard | Nárůst volatility | Německo | Czech Fund | Daň z mimořádných zisků | Biden | Ruská centrální banka | Daň z příjmu | Nerovnováha | Veřejný sektor | Akciový trh | Rheinische Post | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Směrnice | Viceprezident | Ztráty | Japonský jen | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Překoupenost | EUR/GBP | Investování | Mzdy | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Bidenovo vítězství | Ekonomické vztahy | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Trading | Propad indexu | Dividenda ČEZ | Chudoba | Situace na trhu práce | Turecké liry | Daňoví poplatníci | Finanční možnosti | Index německé burzy | Fidelity International | Čína | Koruna | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | Státní kasa | MIFID | Golden Gate | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Nejvyšší deficit | Změny klimatu | Tvorby zisku | Guvernér | Rezistence | Korporace | USA | Zemědělství | Riziko | František Bostl | Šíření koronaviru | Sazby | Short pozice | NERV | EET | Vladimir Putin | Největší pokles | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Deloitte | Burze | Velký problém | Zisk na akcii (EPS) | Fúze | Stimuly | Světové centrální banky | Denní graf | Ekonomické sankce | CentroCreditBank | Ekonomika padá | Analytik | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Chuej Kcha Jüan | Tým FXstreet.cz | Zábavní společnost | XTB Research | Podstoupení rizika | Německá vládní koalice | Statistika | Ruská ekonomika | Emise | Kancléřka Merkelová | Obchod s Ruskem | Výsledky amerických voleb | Zdanění firem | Nedostatek financí | Růst daní | LNG | Barclays Capital | Dodavatelské řetězce | Modrá vlna | Sociální sítě | Ceteris paribus | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Více peněz | Prodej | Nervozita | Analytici Fidelity International | Vyšší daň | Zdeněk Nekula | Investiční | Snížení daní | Populismus | Pozornost finančních trhů | Výkonnost | Fórum v Davosu | Vládní balíček | Růst cen ropy | Analytický tým | Opatření | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Eurobondy | Obchodní války | Akcie Evergrande | Oligopol | Index S&P 500 | DPA | Kurz české měny | Vládní deficit | Zlato | HDP | Kapitálové zisky | Obchodní řetězce | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | Anton Tabach | CL | Zvolení Trumpa | Hlavní akciové indexy | Vysoké příjmy | Fond | Podnik | Unijní diplomacie | Kurzy | Nový týden | Voda | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | Předseda správní rady | Akční plán | Zdanění bohatých | Inflační očekávání | Joe Biden | G7 | Úroveň supportu | Agentura Interfax | Averze vůči riziku | Nejhorší výsledek | Ruský ministr financí | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Nejbohatší člověk | Oslabování libry | Ministr financí Jeremy Hunt | Správa | Daňové změny | Rozpočtové příjmy | Miliardy | Výnosy | Tomáš Raputa | Promsvjazbank | Disney | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Vlády | Caixin | Kryptoměny | ONE | Zadluženost | Vítězství | Státní rozpočty | Konzultant | Tržní hodnota Tesly | Medvědí trend | Koronavirus | Investor | Zlepšení | ČTK | Válečná ekonomika | Měnové podmínky | Majetek státu | Amazon | Americká vláda | Tržby společnosti | Volatilní obchodování | Výběr daní | Wall Street | Výrobce elektromobilů Tesla | SPD | Downing Street | Ministr zemědělství | Základní úroková sazba | Držení akcií | Graf dne | Umění | Americké vlády | Spartan Capital Securities | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot