Pondělí 20. ledna 2025 16:51
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap trade smarter

Oxfam

C:\fakepath\miliardari.png

Počet dolarových miliardářů se loni zvýšil

20.01.2025 Na světě je 2769 dolarových miliardářů, jen loni jich přibylo 204. Jejich majetek vzrostl třikrát rychleji než v předchozím roce, zvýšil se o dva biliony dolarů (49 bilionů Kč) přibližně na 15 bilionů USD. Vyplývá to ze zprávy o nerovnosti, kterou před začátkem Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu zveřejnila mezinárodní nevládní organizace Oxfam.
C:\fakepath\miliardari.png

Miliardáři by prý měli platit dvouprocentní majetkovou daň

25.04.2024 Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
C:\fakepath\miliardari.png

Více než 250 miliardářů a milionářů vyzývá politiky k většímu zdanění bohatých

17.01.2024 Více než 250 miliardářů a milionářů dnes v otevřeném dopise vyzvalo politické představitele z celého světa k většímu zdanění velmi bohatých lidí. Informoval o tom server CNBC. Mezi signatáře dopisu podle něj patří například Abigail Disneyová z rodiny amerického animátora a filmového producenta Walta Disneyho, britský scénárista a komik Simon Pegg či Valerie Rockefellerová, členka věhlasné americké rodiny Rockefellerů.
C:\fakepath\trader-15012024-41-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2024 1) Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
C:\fakepath\miliardari.png

Oxfam: Svět by se do deseti let mohl dočkat prvního dolarového bilionáře

15.01.2024 Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
img

Česko získává možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. Získá tím i miliardy korun, které ovšem veřejné finance moc ozdravit nepomohou

27.10.2023 Česko získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Dnes to schválila Sněmovna. Co tomu předcházelo a co čekat?
img

Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem, jako drtivá většina jiných zemí světa. ČR tím získá miliardy korun

16.08.2023 Česko zřejmě získá možnost danit zisky velkých nadnárodních firem. Co tomu předcházelo a co čekat?
C:\fakepath\trader-16012023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.01.2023 1) Rekordní účast vládních a podnikatelských špiček se očekává na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), které dnes začíná ve švýcarském horském středisku Davos. V centru pozornosti 53. zasedání, které potrvá do 20. ledna, mají být války a konflikty, ekonomické tlaky a změny klimatu, kterým čelí rozdělený svět. Delegace Ruska, které už 11 měsíců vede válku proti Ukrajině, bude chybět.
C:\fakepath\money.jpg

Oxfam: Extrémní bohatství i chudoba se poprvé za 25 let zvýšily současně

16.01.2023 Ve světě sílí nerovnost, poprvé za 25 let se extrémní bohatství i extrémní chudoba zvýšily současně. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Výrazné loňské zvýšení cen potravin a energií způsobilo, že miliardáři zbohatli ještě citelněji.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Skupina především amerických milionářů vyzvala ke zdanění bohatých

19.01.2022 Skupina více než 100 miliardářů a milionářů především ze Spojených států se obrátila na politiky a podnikatele, kteří se sešli virtuálně na Světovém ekonomickém fóru (WEF), s výzvou "nechte nás platit vyšší daně". Skupina, která si říká vlastenečtí milionáři, uvedla, že extrémně bohatí nejsou v současnosti nuceni platit svůj podíl na celosvětové obnově hospodářství po pandemii.
C:\fakepath\dolary.jpg

Majetek nejbohatších lidí se za pandemie rozrostl, víc lidí je ale v chudobě

18.01.2022 Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí ocitlo v chudobě. Ve své zprávě o nerovnosti to včera uvedla britská nevládní organizace Oxfam. Nízké příjmy těch nejchudších podle ní přispěly ke smrti 21.000 lidí denně. Majetek deseti nejbohatších lidí se od března 2020, tedy od začátku pandemie, více než zdvojnásobil.
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
img

Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba dvě miliardy korun ročně

10.10.2021 Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti procent, které od roku 2023 budou čelit nadnárodní podniky. Ty dosud využívají třeba zemí typu Irska, kam účetně přelévají vlastní zisky, aby snížily svoji daňovou povinnost. Země, jako je Irsko, přestože je součástí EU, tak představuje svého druhu „offshore“. Dalšími „offshory“ jsou v rámci EU Nizozemsko nebo Lucembursko.
C:\fakepath\g7.png

Aktivisté kritizují dohodu G7 o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

08.06.2021 Aktivisté bojující proti chudobě včera kritizovali víkendovou dohodu členů skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 na zavedení daně ze zisku nadnárodních firem v minimální výši 15 procent. Z dohody podle nich budou profitovat bohaté země na úkor chudých. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Země G7 dojednaly minimální podnikovou daň, cílí i na technologické obry. Globální dohoda však může být obtížná, země jako Irsko přijdou o velké peníze

06.06.2021 Ministři zemí skupiny G7 se na svém dvoudenním londýnském jednání, jež skončilo včera, přelomově dohodli na principu boje proti daňovým rájům a současně na principu boje za geograficky vyváženější zdanění velkých technologických firem, jako je Amazon nebo Google.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Vyspělé země by mohly využít daní ke snížení nerovností

02.04.2021 Vyspělé ekonomiky by mohly využít progresivnější zdanění příjmů, daně z nemovitostí, dědické a darovací daně i daně na "nadměrné" firemní zisky ke snižování nerovností, které se prohloubily v důsledku pandemie covidu-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\dolary.jpg

Oxfam: Nejbohatší se z pandemie zotavili, chudým to potrvá 10 let

25.01.2021 Tisíc nejbohatších lidí se ze ztrát způsobených pandemií zotavilo za devět měsíců, nejchudším by to ale mohlo trvat i déle než deset let. Ve zprávě nazvané Virus nerovnosti to dnes odhadla charitativní organizace Oxfam. Podle ní se majetek deseti nejbohatších lidí světa od začátku pandemie zvýšil o půl bilionu dolarů (10,7 bilionu Kč), což by bez potíží každému zaplatilo vakcínu proti covidu-19 a zajistilo, že by nákaza nikoho neuvrhla do chudoby.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Studie: Virus může uvrhnout asi půl miliardy lidí do chudoby

09.04.2020 Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Švýcarské městečko v centru světové pozornosti

21.01.2020 „Světové ekonomické fórum v Davosu by mělo odpovědět na otázku, zda je možné dosahovat hospodářského růstu bez negativních vedlejších účinků, jakými jsou globální oteplování či vysoká míra nerovnosti mezi lidmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: 26 nejbohatších vlastní stejně jako polovina nejchudších, co stojí za novými čísly?

23.01.2019 Stává se z toho skoro tradice. V průběhu ledna dostane světová elita v Davosu varování od nevládní organizace Oxfam - rozdíly mezi majetkem nejbohatších a nejchudších se nadále rozevírají. Podle Oxfamu 26 nejbohatších lidí vlastnilo více než nejchudší polovina světové populace (skoro 3,8 miliardy lidí). Jmění nejbohatšího muže na světě Jeffa Bezose dosahuje skoro 112 miliard dolarů - podle Oxfam pouhé jedno procento z něj je stejně velké jako roční výdaje Etiopie na zdravotnictví (země se 105 miliony obyvatel). Jmění dolarových miliardářů jako Bezose vzrostlo v uplynulém roce o 12 % především kvůli dalšímu růstu akciových trhů (data jsou brána k říjnu 2018). To zní vcelku uvěřitelně. Větší problém má řada ekonomů s odhadem jmění nejchudší poloviny populace.
C:\fakepath\bruno_le_maire_sipa_1.jpg

Ministr financí Francie varoval před možným kolapsem kapitalismu

22.01.2019 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval před možným kolapsem kapitalismu v případě, že se bude dál prohlubovat ekonomická nerovnost ve světě. Zároveň vyzval skupinu předních vyspělých zemí G7, aby zvážila stanovení jednotné minimální daně z firemních zisků a řešila sílu obrovských nadnárodních společností.
img

Lidé více důvěřují firmám než vládám. Rozdíly mezi nejbohatšími a nejchudšími lidmi narůstají

21.01.2019 „Více než čtyři pětiny lidí žijících v Kolumbii, Indonésii a Indii věří, že se v příštích pěti letech budou mít lépe než nyní. Tyto země jsou tak nejvíce optimistické vzhledem k budoucímu vývoji. Naopak v Japonsku, Francii a Německu jsou lidé nejvíce pesimističtí. V pozitivní budoucnost v příštích pěti letech věří méně než třetina tamní populace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\global economy.jpg

Oxfam: Procento nejbohatších ovládá 82 procent bohatství

22.01.2018 Čtyři pětiny bohatství, vytvořeného loni ve světě, skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu.
meny 14122014.png

Daňové ráje prý nemají opodstatnění

09.05.2016 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton, autor ekonomického bestselleru Thomas Piketty a dalších více než 300 ekonomů z více než 30 zemí vybídlo světové lídry, aby skoncovali s érou daňových rájů. Jejich existence podle nich nemá "žádné ekonomické opodstatnění". Napsali to v dopise, který byl zveřejněn jen pár dnů před mezinárodním protikorupčním summitem v Londýně.
Související klíčová slova: Vládní dluhopisy | Důsledky koronaviru | Koronavirové krize | Energetické firmy | Alphabet | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Veřejné finance | Spolkový statistický úřad | EUR | Trend | Investigativní novinář | Bank of Japan | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Daňové povinnosti | Tempo růstu | Michal Stupavský | Jeff Bezos | Pravděpodobnost | Investment Management | Valerie Rockefellerová | Tuzemský průmysl | P/S | Index PX | Globální dluhopisové trhy | Energetika | Zasedání ECB | Český statistický úřad | Alexandr Novak | Geopolitické napětí | Lagardeová | Abigail Disneyová | Investing | Očekávání analytiků | Průměrná úroková sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Aktuální klíčová rizika | Velkoobchodní cena plynu | EIA | Guardian | Cena zlata | Uvalené sankce | Dluhopisy | Konflikty | Volatilita | Nizozemsko | Přežití pražské burzy | Vicepremiér | Německý export | Bohatí | CZK | Výhled | Simon Pegg | Poplatek | Organizace Oxfam | Americký prezident | Globální ekonomiky | Title Transfer Facility | Boom | Průmysl | Inflace | Zdravotní péče | Irsko | Centrální banky | Domácnosti | Covid | Zasedání Světového ekonomického fóra | Turecko | Ekonomické dopady koronavirové krize | Zdanění bohatých | Bilion | Donald Trump | Ropa Brent | Podnikové investice | Vice | Studie EU Tax Observatory | Inflace v eurozóně | Panama papers | Soukromé firmy | Akciové trhy | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Výsledky průzkumu | Odvětví | Negativní dopad | Analytici | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | G7 | Indikátor | Deutsche Bank | Obchodní války | Oligopol | Pandemie covidu-19 | Nositel Nobelovy ceny | Evropský statistický úřad Eurostat | Ekonomická nerovnost | EU Tax Observatory | Fortune | Hodnota majetku | Odhodlání | Výnosy | Obrat hlavního indexu PX | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Firmy z Jižní Koreje | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Průmyslová produkce | Hypoindex | Státní dluh | Bydlení | Peníze | Bill Gates | Brent | Politika | Finanční televize | Pandora Papers | Očekávání | Richard Kozul-Wright | Obchodní dohody | Mezinárodní dohody | Lucembursko | Kapitalismus | Růst globální ekonomiky | Fosilní paliva | Alza.cz | Prodeje akcií | Majetek | Měnový fond | P/E | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Nabídka | Itálie | EUR/CZK | Akcie firmy | Klíčové události ve světě | Prognóza | Výnosová křivka | Zasedání vlády | Koruna | Ropný trh | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Samsung | Americká centrální banka | Zpomalení hospodářského růstu | EBay | Národní ekonomická rada vlády | Investiční výhled | Úrokové sazby | Meziroční růst | Edelman | Trh | Cena akcií podniku | MSCI | Problémy | Fialova vláda | Společnosti | Index | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | MMF | Nejistoty | Kapitál | Posílení | Indexy PMI | Agentura Reuters | Maďarsko | Majitel | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Česká zbrojovka | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Měny rozvíjejících se ekonomik | Christine Lagardeová | Britský premiér | Hang Seng | Deficit | Statistický úřad | Majetek nejbohatších lidí | Nobelovy ceny za ekonomii | Virus | Podnikání | Budoucnost | Elity | Bankéři | Podíl majetku | Hrubý domácí produkt Německa | Ekonomické fórum v Davosu | Title Transfer Facility (TTF) | Firma | Česká koruna | Opatření | Podnikatelé | Offshore | Akciový index | Pozornost | | Server BBC | Meziroční míra inflace | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Pandemie covidu | Hlavní ekonom | Nákupy centrálních bank | Daně z příjmů | Mezinárodní organizace práce | Pandemie nemoci | Cena plynu | LVMH | Británie | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Ropa | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Ekonom Jeffrey Sachs | USA | Prezident Donald Trump | Vstup na pražskou burzu | Čistý zisk | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výdaje | Globální akciový index | Studie EU | Dow Jones | Durace | Extrémní bohatství | Technologická společnost | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ekonomové | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Tax Observatory | Finanční televize CNBC | Jeffrey Sachs | Conseq Investment Management | Fáze obchodní dohody | Aktuální konsenzus ekonomů | Nemoc covid-19 | Úroková sazba | Amazon | Obchodovaná společnost | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Thunbergová | Facebook | Americké akcie | Dopady pandemie | Plán G20 | OSN | Zisky firem | Analýza Oxfamu | Měnové politiky | G20 | Akcie v Číně | Podíl na daních | Eurodad | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Světoví miliardáři | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Miliardy korun | Růst mezd | Sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Investovat | Komoditní | Tesla Elon Musk | Generální ředitel | Hynix | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Inflace v Česku | Růst cen ropy | Globální daň | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Aramco | Platit daně | Fed | Globální rizika | Světové ekonomické fórum | Česká vláda | Trhy | Emerging markets | Larry Ellison | Mark Zuckerberg | Země OECD | Rizika | Vánoce | Přední technologické firmy | Fond | Vysoké ceny | Ministerstvo financí | WESP | Tesla | Miliardář | Španělsko | Státní rozpočty | Konzultant | Ekonomický růst | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Prezident Ifo | Akcionáři | Společnost | Fórum v Davosu | Ekonom Ifo | Ztráta | Conseq | MSCI All Country World | Chudoba | Greta Thunbergová | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | Pražské burzy | Buffett | Plyn | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Ceny | Recese | Pokles | Realitní trh | Války | Impuls | Centrální banka | BBC | Největší ekonomika světa | Jihoafrická republika | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Síla Sibiře | Instituce | Morgan Stanley | Ceny zlata | Milionáři | Výnos | Miliardáři | ČEZ | Ekonomická krize | Trinity Bank | Justice | Nadnárodní firmy | Miliardy USD | Dluhopisový index | David Cameron | Cena akcií | VIX | Tržní hodnota | Zisk | Klaus Wohlrabe | ČNB | Huawei | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejbohatší | The Guardian | Vzdělání | Petr Koblic | Úroky | Eurostat | Prezident | Hypoteční trh | Evropa | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Francie | Automobilky | Ekonomické události | Inflační vývoj | Technologické firmy | Obchodní konflikt | ProCent | SK Hynix | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Marže | Nový koronavirus | Velké peníze | Situace | Akciové alokace | Google | Miliardy eur | Tržby | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Americké akciové trhy | Ruský vicepremiér | HDP | Asset alokace | Skupina G20 | Ekonom | Dolar | Euro | Yield | Zdanění | Eskalace napětí | Politici | Brazílie | Míra inflace v eurozóně | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | FOMC | Akcie | Ekonomické nerovnosti | NERV | Nový Zéland | Pražská burza | Očkování | Podniky | Zakladatel Amazonu | Světová ekonomika | Reuters | Globální ekonomika | Napětí na Blízkém východě | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Kurz | Daně | Ministři | DXY | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Veřejně obchodovaná společnost | Daňové ráje | Společnost Microsoft | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Silnější dolar | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Investice | Microsoft | Zdravotnictví | Konkurence | Indie | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Společnost Huawei | Hospodářství | Konsenzus ekonomů | Nevládní organizace | Alokace investičních portfolií | Davos | Index MSCI | Měny | Profitovat | Burzy | Standard Oil | Hospodářský růst | Export | Rusko | Poradce | Forbes | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Organizace | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | COVID-19 | Průmyslová výroba v Evropské unii | Kurz zlata | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Elon Musk | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Guru | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Současný trend | Monopoly | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Hrubý domácí produkt | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | OECD | Odvaha | Těžba ropy | Zakladatel | S&P 500 | Prosincová inflace | Podpora | Ministři financí | MWh | Světová banka | Cena | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Apple | Arnault | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Bernard Arnault | Zbrojovky | Prezident Světové banky | Server CNBC | Akcie společnosti | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | WEF | Souhrnná hodnota | CFA | Indikátory | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Banky | Země G7 | Těžba ropy v Rusku | Americká vláda | Nemoc COVID-19 | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Index MSCI All Country World | Čínská ekonomika | Štěpán Křeček | TTF | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Lídři | Pandora | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Finanční ústav | Bilion dolarů | Experti | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Vzdělávání | Polsko | Index Dow Jones | Snižování daní | Ropy | Předseda | Oracle | Růst cen potravin | USD | Investing.com | Firemní zisky | Warren Buffett | Statistický úřad Eurostat | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Události ve světě | Americké ministerstvo | Bohatí lidé | Propad | Dopady koronaviru | Guvernéři centrálních bank | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Samsung Electronics | Nejistota | Investment | Majitel firmy | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | ECB | Splatnost | 500 nejbohatších | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Vyšší daně | Evropské země | ROCE | Reálné příjmy | Clemens Fuest | EU | Miliardy | Digitální daň | Globální finanční trhy | Jerome Powell | Ukazatele | Korporace | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Vlastnictví | Nadnárodní společnosti | UNCTAD | CNBC
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

OVO Energy Ltd
Ovoenergy.ltd
Owen Graduate School of Management
Ownest
Owpremium
OX Capital Markets
OX Capital Markets Ltd
OXCOINFLOWMININGTRADE
oxcoinflowminingtrade.com
OXCOINFLOWMININGTRADE (OXT)

Následující klíčová slova

Oxford Economics
Oxiag
OXIS & ASSOCIATES
OXIS & ASSOCIATES LLC
OXT
OXY
Oxygen Trade Solutions
OXY.US
Oyo Hotels
Oyu Tolgoi
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít