Středa 22. ledna 2025 05:20
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap forex

Conseq Investment Management

img

Sázíme na rozvíjející se trhy a hodnotové akcie

20.01.2025 Investoři by měli být v roce 2025 spíše opatrní, co se týče amerických akcií s velkou tržní kapitalizací z indexu S&P 500 a akcií z technologického sektoru. Nad druhou stranu pozitivně by mohly překvapit čínské akcie, které budou i nadále těžit z vysoce nadprůměrného hospodářského růstu čínské ekonomiky. Toto a další predikce finančních trhů zazněly na tiskové konferenci, kterou uspořádala společnost Conseq Investment Management a. s. 15. 1. 2025 v Grand Hotelu Michelangelo.
img

Ztracený rok pro dluhopisy? Ne tak docela

31.10.2024 Ke konci října se zdá, že rok 2024 by mohl být pro globální dluhopisovou třídu aktiv ztraceným obdobím. Výkonnost globálního dluhopisového indexu Bloomberg Global-Aggregate je totiž od začátku letošního roku přibližně na nule. A to je skutečně poněkud překvapující, když vezme v úvahu, že globální dezinflační trend v průběhu letošního roku pokračuje a hlavní centrální banky započaly cyklus snižování základních úrokových sazeb.
img

Po masivní rally z minulého týdne věříme čínským akciím i nadále

01.10.2024 Tempo růstu čínské ekonomiky je na naše evropské poměry stále vysoce nadprůměrné, když by dle aktuálního analytického konsenzu agentury Bloomberg mělo čínské HDP letos vzrůst o 4,8 % a příští rok o 4,5 %. Na druhou stranu je ovšem také pravda, že se Čína v posledních letech potýká s významnými ekonomickými problémy. Tím největším je pravděpodobně obrovský nárůst dluhu v čínské ekonomice od globální finanční krize v letech 2007 až 2009, který byl daleko výraznější než v USA či eurozóně. Jedním z důsledků enormního nárůstu dluhu v čínské ekonomice byla bublina na trhu rezidenčních nemovitostí, která v poslední letech pomalu ale jistě splaskává.
img

Průmysl přešlapuje namístě, domácnosti se rozbíhají

11.06.2024 Českým domácnostem se vrací optimismus, firmám nikoliv. Asi tak lze ve stručnosti shrnout výsledky posledních průzkumů předstihových indikátorů, z nichž také plyne, co v nadcházejících čtvrtletích bude ekonomiku táhnout a co nikoliv.
img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Gevorkyan, a.s. bude součástí indexu PX pražské burzy

12.03.2024 Společnost GEVORKYAN, a.s. bude součástí oficiálního indexu PX pražské burzy. Zároveň úspěšně upsala emisi zelených dluhopisů. Vydává i finanční výsledky rok 2023.
img

Globální akciové trhy: investoři by měli zůstat velmi selektivní

05.03.2024 Buffettův valuační indikátor globálních akciových trhů je nyní na úrovni 111 %. Tato hodnota výrazně převyšuje úroveň dlouhodobého mediánu s hodnotou 87 % a je dokonce poměrně výrazně i nad další klíčovou úrovní dlouhodobého mediánu plus jedné směrodatné odchylky s hodnotou 105 %. Globální akciové trhy jako celek se proto nyní zdají být dosti nadhodnocené.
img

Český průmyslový sektor pokračuje ve výrazném propadu

05.02.2024 Ve čtvrtek byl zveřejněn klíčový konjunkturální průzkum českého průmyslového sektoru, index nákupních manažerů PMI (Purchasing Managers Index) v průmyslu za leden. Přestože index vzrostl z prosincových 41,8 bodů na 43,0 bodů, stále se nacházel hluboko pod klíčovou 50-bodovou hranicí, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce. V průběhu ledna tak pokračovaly nepříznivé trendy z předchozího období. Průmyslová výroba dále výrazně klesala, stejně jako prodeje průmyslových podniků, a to kvůli velice utlumeným domácím i zahraničním poptávkovým podmínkám.
img

Houstone, máme problém!

20.11.2023 Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než 8 bilionu dolarů amerických vládních dluhopisů. Když k tomu navíc připočítáme plánový rozpočtový deficit v příštím roce na úrovni přibližně dvou bilionů dolarů, dostaneme se na hrubou výpůjční potřebu amerického ministerstva financí v následujícím roce na úrovni doslova astronomických 10 bilionů dolarů! A k tomu ještě musíme navíc samozřejmě připočítat kvantitativní utahování (quantitative tightening – QT) centrální banky Fed.
img

ČNB v pasti minulosti

13.11.2023 ČNB ponechala na svém posledním zasedání sazby bez změny. Při vzpomínce na odpor členů Bankovní rady k vyšším sazbám a při pohledu na makroekonomické fundamenty posledních měsíců to mohlo pro leckoho být překvapivé rozhodnutí. Vždyť růst ekonomiky zůstal ve třetím čtvrtletí záporný, poptávka domácností je nadále pod předpandemickou úrovní roku 2019 a nijak rychle neroste, jádrová inflace za třetí čtvrtletí byla stejná (0,5 %) jako v roce 2020, nová prognóza čeká v prvním čtvrtletí sazby o 1,5 p.b. nižší, než jsou teď... Argumentů pro snížení sazeb by nebyl nedostatek.
img

Ekonomika eurozóny směřuje do recese

27.10.2023 Ekonomika eurozóny velice pravděpodobně nyní směřuje do recese, naznačuje to kompozitní index nákupních manažerů PMI za říjen, jehož hodnota poklesla ze zářijových 47,2 bodů na 46,5 bodů. Úroveň tohoto veledůležitého indexu se tak dostala ještě hlouběji pod kritickou 50-bodovou hranici, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce, a zároveň se dostala na 35-měsíční minimum. Ekonomický propad eurozóny tak pokračoval pátým měsícem v řadě. Přitom výstup soukromého sektoru klesal nejrychlejším tempem za více než poslední dekádu, pokud bychom abstrahovali od kritického pandemického období.
img

Výrazná globální akciová korekce je nyní hodně pravděpodobná

25.10.2023 Akcie jsou na relativní bázi vůči dluhopisům z celkového globálního pohledu nejdražší od roku 2007. Globální akciová riziková prémie totiž nyní dosahuje velice deprimované hodnoty 1,6 %. Přitom dlouhodobý průměr dosahuje podstatně vyšší úrovně 4,2 %. Extrémní akciové nadhodnocení na relativní bázi vůči dluhopisům je jasně patrné také z toho, že aktuální hodnota 1,6 % se rovněž nachází poměrně výrazně pod důležitou linií dlouhodobého průměru poníženého o jednu směrodatnou odchylku na úrovni 3,1 %.
img

ČNB by zatím o snižování úrokových sazeb uvažovat neměla

13.10.2023 V úterý byla zveřejněna česká inflace za září. Dezinflační trend klesající míry inflace z posledního období v září pokračoval, když meziroční míra inflace poklesla ze srpnových 8,5 % na 6,9 % v září. Zářijové číslo přitom bylo oproti konsenzu trhu výrazně příznivější, když analytici v průměru očekávali zářijovou inflaci na 7,5 %. Česká národní banka a většina trhu v tuto chvíli očekává, že česká inflace v průběhu prvního pololetí příštího roku poklesne až poblíž dvouprocentního cíle ČNB. Já však tak pozitivní nejsem a domnívám se, že spotřebitelské ceny v prvním pololetí 2024 ještě porostou nadprůměrným meziročním tempem kolem 4 %.
img

Ceny nemovitostí klesají – všech nemovitostí a všude

20.06.2023 Ačkoliv nás „experti“ před pár měsíci zásobovali predikcemi, že „byty a domy nezlevní, neboť developerům se to nevyplatí“ (jakoby cenu zboží určovala jenom strana nabídky) a ještě doslova před pár týdny ujišťovali, že trh ožívá a ceny stagnují, realita je, jako obvykle, jiná.
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
img

Proč je především důležité investovat

28.02.2023 Klíčovým důvodem je kontinuální růst spotřebitelských cen v ekonomice neboli inflace, která je v čase navíc kumulativní. Jak ukazuje následující graf, za nákup, za který jste v roce 1995 zaplatili 100 korun, jste museli v roce 2022 zaplatit už 257 korun, což odpovídá kumulativní inflaci za uplynulých 27 let na úrovni 157 %!
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
img

Ženy v investování dohánějí muže

21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
img

Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice

20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
img

Eurozóna směřuje do mírné recese

04.08.2022 V pátek byl v eurozóně zveřejněn velice důležitý předstihový makroekonomický indikátor, který indikuje očekávaný hospodářský vývoj na příští dvě čtvrtletí. Konkrétně šlo kompozitní index nákupních manažerů (Composite Purchasing Managers Index – PMI). Z červnové hodnoty 52,0 bodů došlo v červenci k masivnímu poklesu na 49,4 bodů. Přitom hranice 50 bodů odděluje zrychlující se makroekonomickou dynamiku od klesající dynamiky. Hodnota indexu na 49,4 bodech jednoznačně indikuje, že eurozóna téměř s jistotou rychle směřuje minimálně do mírné ekonomické recese.
img

Přelomové zasedání ECB

25.07.2022 Ve čtvrtek proběhlo řádné zasedání Evropské centrální banky a zasedání to bylo do značné míry přelomové. ECB totiž poprvé od roku 2011 zvedla základní úrokové sazby o půl procentního bodu. Hlavní depozitní sazba tak byla zvýšena z -0,5 % na nulu. Přitom ECB ve své tiskové zprávě indikovala, že další zvyšování úrokových sazeb bude na dalších zasedáním pravděpodobně následovat.
img

Týden na finančních trzích - Akciím i dluhopisům se dařilo

25.07.2022 Přestože nová makroekonomická data byla v průběhu minulého týdne vesměs velmi slabá, např. indexy PMI v eurozóně a USA, a indikující, že se do eurozóny a USA blíží minimálně mírná recese, finančním trhům se minulý týden dařilo. Akcie solidně rostly, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 3,2 %. Jediným sledovaným trhem, který zaznamenal nepatrný pokles, byly čínské akcie (CSI 300 -0,2 %), pravděpodobně kvůli tamější splaskávající realitní bublině.
img

Globální akciové trhy budou růst

22.07.2022 Na Investičním výboru ve čtvrtek 21. července jsme se rozhodli zvýšit váhu akcií, a to napříč všemi akciovými regiony. Globální akciovou alokaci jsme tak posunuli z mírného podvážení na neutrální váhu. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik důvodů.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
img

ČNB opět zvedla sazby. Měla pro to dobré důvody

22.06.2022 Bankovní rada ČNB na svém posledním zasedání ve starém složení již po několikáté v řadě zvýšila sazby, tentokráte o 1,25% na 7%. Od konce 90. let sazby výš nebyly.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Vývoj na trzích 13.-19.6.2022

20.06.2022 Klíčovou událostí minulého týdne bylo středeční zasedání americké centrální banky Fed. Fed zvýšil cílové pásmo základní úrokové sazby, fed funds rate, o tři čtvrtě procentního bodu (0,75 %) na 1,50-1,75 %. Jednalo se tak o nejrazantnější zvýšení úrokových sazeb od roku 1994. Ekonomové přitom očekávali zvýšení pouze o půl procentního bodu (0,50 %). Na druhou stranu se nemůžeme Fedu vůbec divit, protože inflace je v USA nejvyšší za posledních 40 let. Šéf Fedu Jerome Powell navíc upozornil, že na dalším zasedání koncem července očekává další zvýšení o půl až tři čtvrtě procentního bodu.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
img

Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022

06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
img

Globální stagflace je tu

12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
img

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let

11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.
img

Stropování ceny paliv? Extrémní nesmysl

05.04.2022 Rozmohl se nám tu takový nešvar: nápad na stropování cen, tentokráte u pohonných hmot. Navrhuje to (s třešničkou na dortu v podobě odpuštění DPH po vzoru Polska) kupř. bývalá ministryně financí Schillerová, podporuje ji v tom ale i několik dalších ekonomických pozorovatelů. Zatímco od ministryně je to vcelku očekávatelný nápad, u ekonomů to zamrzí. Jedná se totiž o naprostý nesmysl.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
img

Tři důvody, proč bychom měli ČNB děkovat

30.11.2021 ČNB se již dvakrát v řadě odhodlala ke dvacet let neviděné akci – k růstu sazeb o víc než čtvrt procentního bodu na jednom zasedání. A aby toho nebylo málo, dodala, že s utahováním měnové politiky není u konce.
img

FED ve skluzu

24.11.2021 Americká centrální banka je „za křivkou“ a bude v příštím roce honit inflaci. Připravte se na růst amerických (a tudíž globálních) výnosů, silný dolar, výprask rozvíjejících se trhů a „technologických“ firem (a firem) bez zisku. Proč?
img

Conseq dokončil další úspěšnou veřejnou emisi dluhopisů. Emitentem se poprvé stala česká firma CONTEG Group a.s.

11.11.2021 Conseq Investment Management dokončil úspěšně proces přípravy a následného nabízení dluhopisů společnosti CONTEG Group a.s. Již od začátku roku 2021 probíhala diskuse a upřesňování podmínek dluhopisové emise, kde Conseq Investment Management vystupuje jako lead manažer, výhradní distributor a administrátor emise. Prvním upisovacím datem bylo 23.4.2021 v rámci neveřejné nabídky, velmi brzy poté emitent obdržel schválení prospektu od ČNB i pro veřejné nabízení. Celkový upsaný objem dluhopisů dosáhl 220 mil. CZK nominální hodnoty. Jejich splatnost je pět let a investorům nabízejí fixní výnos 5,25 % p.a.
img

Zasedání ČNB: připravme se na růst sazeb o procento

01.11.2021 Na posledním zasedání ČNB na samém konci září centrální banka překvapila. Ovšem nikoliv tím, že politiku utáhla, nýbrž tím, v jakém rozsahu tak učinila. Zvýšení sazeb o třičtvrtě procentního bodu na jednom jediném zasedání totiž bylo nejvyšší od prosince 1997, kdy dvoutýdenní reposazba vzrostla ze 14,8 % na 18,5 %. Za dveřmi je zasedání další a podle všech signálů se zdá, že se dočkáme dalšího utažení, které bude všechno jen ne standardní, čtvrtprocentní.
img

Dopady zvyšování sazeb na občany a firmy

26.10.2021 Na posledním zasedání koncem září ČNB rozhodla o skokovém zvýšení základních úrokových sazeb. Obecně se očekávalo, že dojde ke zvýšení sazeb několikrát v průběhu letošního roku, což se již nyní potvrdilo. Nicméně jen někteří ekonomové očekávali, že dojde k takto razantnímu zvýšení sazeb, nejvyššímu od roku 1997. Z mého pohledu se jedná o jasný signál ČNB pro trh a veřejnost, že centrální bankéři nebudou tolerovat zvýšenou inflaci, která má obecně negativní vliv na hospodářský růst. Znamená to tedy, že se situace vrací do předcovidové doby, kdy základní sazba byla 2,25 %.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
img

Globální dluh na novém historickém maximu

16.09.2021 Institut mezinárodních financí (Institute of International Finance) včera zveřejnil pravidelnou kvartální analýzu, která se věnuje celkové globální zadluženosti, tedy zadluženosti všech ekonomických subjektů – vlády, podniků a domácností. V průběhu letošního druhého čtvrtletí celkový globální dluh vzrostl o 5 bilionů dolarů na nový rekord 296 bilionů dolarů. Podíl celkového globálního dluhu na globálním HDP přitom díky silnému oživení světové ekonomiky ve druhém čtvrtletí mírně poklesl na 353 %, nicméně i tak se tento poměr pohyboval poblíž historického maxima. Celkově se tak jednoznačně potvrdil již poměrně známý fakt, že objem celkového dluhu ve světové ekonomice nebyl nikdy větší.
img

High-yield dluhopisy poprvé se záporným reálným inflačně očištěným výnosem

14.09.2021 Agentura Bloomberg minulý týden informovala, že průměrný reálný inflačně očištěný výnos do doby splatnosti na indexu vysoce úročených spekulativních korporátních dluhopisů (high-yield), denominovaných v euru, se poprvé v historii dostal do záporu. Jak ukazuje graf níže, průměrný nominální výnos do doby splatnosti těchto nejrizikovějších korporátních dluhopisů (po očištění o aktuální míru inflace v eurozóně, která byla v srpnu 3,0 % meziročně) se nyní pohybuje kolem -0,7 %.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Inflace na pořadu dne

10.08.2021 Léto je v plném proudu a většina lidí si užívá svou vytouženou a často odkládanou dovolenou z minulého roku. Může se zdát, že se na finančních trzích nic moc neděje, ale opak je pravdou. Pojďme si shrnout hlavní události, které hýbaly investorským světem za poslední měsíce.
img

Euforie v sektoru fondů soukromého kapitálu

17.06.2021 Podle dat poradenské společnosti McKinsey momentálně připomíná sektor fondů soukromého kapitálu (private equity – PE) doslova euforii. Celosvětový objem transakcí (nákupy/prodeje podniků) od začátku letošního roku dosahuje půl bilionu dolarů. Pokud bude toto tempo pokračovat i po zbytek roku, za celý rok 2021 se dostaneme přes úroveň jednoho bilionu dolarů, což by představovalo jednoznačný historický rekord.
img

Globální akciová valuace mírně poklesla

18.05.2021 Valuační proměnná Z-Score je definována jako aktuální hodnota zvoleného valuačního indikátoru mínus průměr a tento rozdíl je poté vydělen směrodatnou odchylkou. Moje globální akciová valuace Z-Score je přitom definována jako průměrné Z-Score za čtyři základní valuační indikátory – P/E, P/B, P/S a EV/EBITDA.
img

Očekávané zhodnocení amerických akciích do příštích let je extrémně slabé

04.05.2021 Valuace neboli ocenění hlavního amerického akciového indexu S&P 500 je momentálně na historickém rekordu. Valuace jsou dokonce vyšší než při technologické bublině v roce 2000. Valuační indikátor P/S – poměr ceny akcie k tržbám na akcií (price-to-sales ratio) – je aktuálně na novém rekordu na úrovni 3,0.
img

Rok 2021 je zatím rokem komodit

23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Přichází opět čas aktivně spravovaných fondů?

07.04.2021 V poslední dekádě převládá velký přesun investorů do pasivně řízených fondů, nejčastěji tzv. ETF (Exchange traded funds). Pasivně řízené fondy investují do indexu, jako je například SP500, přičemž nakupují automaticky všechny akcie, a to v poměru, v jakém se tyto cenné papíry podílí na ocenění daného indexu. Aktivní fond naopak může nakoupit jakoukoliv akcii, která mu přijde zajímavá. Atraktivita se velmi často odvíjí od ceny akcie, ale může jít i o jiné parametry.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Conseq se stal depozitářem

23.03.2021 Česká národní banka zapsala společnost Conseq Investment Management, a. s., do seznamu depozitářů investičního fondu. V České republice je Conseq sedmou společností s povolením k této činnosti, zároveň však prvním nebankovním obchodníkem s cennými papíry, který může vykonávat činnost depozitáře jak pro standardní fondy, tak pro speciální fondy i fondy kvalifikovaných investorů.
img

Tři investiční tipy pro rok 2021

16.03.2021 Říkáte, že je po posledním růstu cen finančních aktiv všechno drahé? Akciové indexy na historických maximech, tři čtvrtiny všech světových dluhopisů nesou výnos nižší než jedno procento ročně… Částečně s tím lze souhlasit, přesto pro letošek vidíme na trhu investiční příležitosti, které stojí za pozornost. Které to jsou?
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
img

Pasivním fondům se loni dařilo přilákat nový kapitál

23.02.2021 V posledních letech můžeme v investičním světě sledovat výrazný posun směrem k pasivním fondům a zároveň odklon od aktivních fondů. Tento trend pokračoval také v loňském roce.
img

ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé financuje zahraniční firmu

18.02.2021 ORBIT Capital prostřednictvím svého podfondu Conseq Venture Debt realizuje další transakci. Poté, co v loňském roce poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény, společnostem Twisto a rohlik.cz, tentokráte se neomezil hranicemi a posílá 2,5 mil. EUR do předního evropského technologického hráče LetsBuild.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

Rozvíjející se trhy nám zatím letos dělají radost

29.01.2021 Naší hlavní akciové sázce se zatím letos daří výborně. Rozvíjející se trhy totiž dle indexu MSCI Emerging Markets zatím letos připisují zisk 7,9 %, zatímco rozvinuté trhy dle indexu MSCI World připisují zisk „pouze“ 2,4 %. Rozvíjející se trhy tak zatím trhy rozvinuté outperformují o 5,5 %.
img

Akcie i dluhopisy jsou drahé

25.01.2021 Pro posouzení relativní atraktivnosti akcií vůči dluhopisům používáme indikátor EB faktor. Ten je definován jako rozdíl mezi převrácenou hodnotou globálního akciového P/E a průměrného globálního dluhopisového výnosu do doby splatnosti. Tento indikátor tedy indikuje aktuální výnosovou prémii globálního akciového trhu nad globálním dluhopisovým trhem. Čím vyšší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům atraktivnější. A naopak, čím nižší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům méně atraktivní.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Startující valuace jsou pro očekávané akciové výnosy zásadní

19.01.2021 Jak ukazují pondělní grafy investiční společnosti J.P.Morgan Asset Management, startující valuace jsou pro akciové výnosy – ve střednědobém horizontu pěti let – naprosto zásadní.
img

Šest důvodů proč investovat do realitních fondů

18.01.2021 Realitní fondy představují zajímavou alternativu ke klasickým fondů, které spravují finanční aktiva. V současné době je investování do těchto fondů velmi populární a i proto vznikají na trhu stále nové. Důvodů proč do nich investovat je více. V poslední době se ukazovala zejména relativně vysoká odolnost proti možným výkyvům trhu a vyšší míra jistoty dlouhodobého výnosu. Důvodů pro tyto skutečnosti vidím několik:
img

Dluhopisové výnosy do doby splatnosti jsou rekordně nízké

18.01.2021 Z celkového globálního pohledu jsou dluhopisové výnosy do doby splatnosti rekordně nízké. Jak ukazuje tento graf, 30 % všech globálně emitovaných dluhopisů nese záporný výnos do doby splatnosti. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti znamená, že pokud si investor takový dluhopis koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum

15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.
img

Akcie možná nejsou zase až tak drahé

14.01.2021 Podle klasických valuačních ukazatelů jako P/E jsou globální akciové trhy extrémně předražené. Pokud ovšem přihlédneme k masivnímu růstu globální peněžní zásoby vlivem bezprecedentního kvantitativního uvolňování klíčových centrálních bank, ocenění globálních akciových trhů zase až tak draze vypadat nemusí.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii

07.01.2021 Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii. Valuační proměnné modelu jsou zobrazeny v následující tabulce. Prakticky všechny valuační proměnné jsou na nebo blízko úrovně 100. percentilu neboli nejvyšší historické úrovně.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Daně podle Jana Barty a Pirátů

15.12.2020 V posledních dnech dominují stránkám novin daně, resp. zmatek kolem schválení rozsáhlých daňových změn koncem listopadu. Zrušení superhrubé mzdy, zvýšení slevy na poplatníka apod. jsou dobře známé návrhy zasekávající dodatečnou stotřicetimiliardovou sekeru do našeho rozpočtu. V celém chaosu trochu zanikl nápad pirátských poslanců Ferjenčíka a Lipavského danit přijetí příjmu z prodeje cenných papírů přesahující 20 mil. korun. Ještě že aspoň Senát na svém posledním zasedání schválil pozměňovací návrh, jímž mj. tuto novou úpravu zdanění navrhuje odsranit.
img

Objem dluhopisů se záporným výnosem na novém historickém maximu

10.12.2020 Globální objem dluhopisů se záporným výnosem do doby splatnosti se dostal na nové historické maximum, které momentálně činí 17,8 bilionu dolarů. Zároveň platí, že těchto 17,8 bilionu dolarů činí více než 20 % všech globálně emitovaných dluhopisů. Tudíž více než pětina všech dluhopisů na globálních finančních trzích nese záporný výnos do doby splatnosti.
img

Výnos portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu

09.12.2020 Výnos do doby splatnosti portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu a aktuálně se pohybuje na úrovni -0,006 %. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti přitom znamená, že investor, který si dluhopis za tento výnos koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy

19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.
img

Monetizace vládních dluhů je bezprecedentní

10.11.2020 Graf níže ukazuje rozvahu klíčových centrálních bank (FED, ECB, Bank of England, Bank of Japan) jako podíl na nominálním HDP. Můžeme vidět, že před 25 lety byl objem cenných papírů v bilancích těchto centrálních bank zanedbatelný.
img

Finanční represe na rozvinutých trzích

09.11.2020 Finanční represe je termín, který popisuje skutečnost, že na mnoha rozvinutých trzích jsou reálné dluhopisové výnosy do doby splatnosti, tedy nominální výnosy snížené o inflaci, záporné. Důsledkem tohoto faktu je, že držitelé vládních dluhopisů v reálném vyjádření dosahují záporných výnosů a držbou těchto dluhopisů reálná hodnota jejich kapitálu, resp. úspor v čase klesá.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Akciové valuace indikují podprůměrné očekávané výnosy

02.11.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře: nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,9 %.
img

Globální P/E na nejvyšší úrovni v tomto tržním cyklu

26.10.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,4 %.
img

„Skoro lockdown“ a těžké časy před námi

14.10.2020 V Česku znatelně přituhuje. Ne, počasí je zatím relativně v pořádku, takový standardní podzim, ale epidemiologicky přišla v posledních týdnech plnohodnotná arktická zima.
img

Americký trh práce je na tom stále velmi špatně

14.10.2020 Před vypuknutím globální pandemie se týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA pohybovaly kolem historického minima na úrovni 200 tisíc. Na konci března dosáhly týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti stěží uvěřitelného nového historického maxima na úrovni téměř 7 milionů.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Evropské korporátní dluhopisy investičního stupně již nejsou levné

25.09.2020 Přes globální pandemii Covid-19 a nejhlubší hospodářskou recesi od Velké deprese 30. let minulého století zatím v letošním roce zaznamenaly evropské korporátní dluhopisy investičního stupně velmi dobrou výkonnost, když je jejich index od začátku roku v plusu 0,9 %.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
img

Globální akciové a dluhopisové trhy nejdražší v historii

16.09.2020 Deutsche Bank vytvořila vynikající graf, který znázorňuje kombinovanou globální akciovou a dluhopisovou valuaci neboli ocenění za posledních 160 let od roku 1860. Výsledek pravděpodobně téměř nikoho nepřekvapí. Kombinovaná globální akciová a dluhopisová valuace je momentálně nejvyšší v historii.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
img

Akciové valuace jsou i po korekci velmi vysoké

10.09.2020 Akciové trhy od minulého týdne bez zjevného katalyzátoru mírně korigují své předchozí ohromné zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je tak zatím v září v mínusu 1,8 %. Od začátku roku je nicméně stále v plusu 1,6 %.
img

Americké akcie jsou nadhodnocené o 50 %

03.09.2020 Hlavní americký akciový index S&P 500 si od začátku roku připisuje vysoce nadstandardní zhodnocení +8 %. Domníváme se ovšem, že jsou momentálně americké akcie velice silně nadhodnocené. Na základě našeho valuačního modelu, který je postaven na datech od roku 2002, jsme dospěli k závěru, že jsou aktuálně americké akcie nadhodnocené o přibližně 50 %.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Přehřáté ekonomiky | Člen bankovní rady | Český průmysl | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | Hlavní centrální banky | Zvýšení základní úrokové sazby | Vládní dluhopisy | Zpráva z Německa | Ukončení kvantitativního uvolňování | Dopady inflace | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Trhy nadhodnocené | Alphabet | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Pozitivní vliv | Státní dluhopis | Spořící účet | J&T | Veřejné finance | Prabos plus | Měnový kurz | Dění na trzích | Pfizer | Spolkový statistický úřad | Obchodník | Index Bloomberg Barclays | EUR | Řecko | Pegas Nonwovens | Mince | Trend | Index strachu | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bank of Japan | Dění na finančních trzích | Pokles likvidity | Pokles životní úrovně | Životní prostředí | Volatility | Dow Jones Industrial | Mezinárodní měnový fond | Patria Finance | Přikoupení | Tempo růstu | Uvolnění limitů | Investiční banky | Korelace | Spořit na důchod | Michal Stupavský | Mean-reversion | Marže společností | Výkyvy | Aktiva | Discounted cash flow | Top Stocks | Podíl na trhu | Míra úspor | Vývoj finančních trhů | Evropská komise | České vlády | Splácení hypotéky | Pravděpodobnost | SP500 | Investment Management | Střední Evropa | Tuzemský průmysl | Aktuální klíčová rizika | Hluboká recese | Fond obnovy | Tempo růstu ekonomiky | Index akcií | P/S | Ztráty peněz | Dluhopisové emise | Tuzemská ekonomika | Quantitative Easing | Richard Kozul-Wright | Index PX | Labouristé | Více peněz | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | FTSE MIB | Ministryně financí Schillerová | Jak diverzifikovat | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Analytický tým | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Indické akcie | Geopolitické napětí | Investiční manažer | PLN | Lagardeová | Poplatky | GDP | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Richard Siuda | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | Růst ekonomiky USA | Expanze | Exchange | Americký akciový index | E-shopy | Akcie v roce 2019 | Petr Čížek | Nástroje měnové politiky | Zlatý důl | Průměrná úroková sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Německá výnosová křivka | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Edelman | Zpráva | Peníze z vrtulníku | Analytik agentury Ipsos | Snížení úrokových sazeb | BCPP Petr Koblic | Exchange Traded Funds | Finanční instrumenty | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Brexit | Investiční příležitost | Výnosy desetiletých dluhopisů | Turecká krize | Cena zlata | Měnový impuls | Americká inflace | Makroekonomické zprávy | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Cena akcií Applu | 1M | Jestřábí Fed | Základní úrokové sazby | Depozitní úroková sazba | Fondy kvalifikovaných investorů | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Burza cenných papírů Praha | Price-to-sales ratio | Roční zhodnocení | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akciový výhled | Finanční krize 2008 | Smíšené fondy | Morningstar | Dluhopisový fond | Spoření na důchod | Německý export | ČSOB | Hlavní události | Bohatí | CZK | Výhled | Složené úročení | Zasedání Evropské centrální banky | Řecká krize | Oznámení | Poplatek | Akciová společnost | Investiční platforma | Akciové podvážení | Báze indexu | Versute Investments | Americký prezident | Diskont | Správci aktiv | Index vládních dluhopisů | Neomezené kvantitativní uvolňování | Podnikatelská důvěra | Fondy soukromého kapitálu | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Investment management | Česká měna | ROE | BCPP | AKAT ČR | Ratingová agentura | Výrazný růst | Rozpočtové deficity | Covid | Domácnosti | EURCZK | Tapering | Investovat do fondů | Úpis nových akcií | Turecko | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Finanční produkt | Výkonnost pražské burzy | Bilion | Donald Trump | Ropa Brent | Podnikové investice | Vice | Akcie v Indii | Futures | Jeff Bezos | Investovaný kapitál | Úspory pro děti | Globální akciové valuace | Komerční banka | Twisto | Akciové trhy | Sell | Burzy cenných papírů | Finanční ředitelé | Akcie na rozvíjejících se trzích | Celkový globální dluh | Výsledky průzkumu | Britské volby | Asociace pro kapitálový trh | Náklady na těžbu ropy | Fiskální politiky | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Německý index DAX | Finanční gramotnost | Další růst | Moderna | Štěpán Hájek | Peníze.cz | Česká fintech asociace | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Erste Group | Snižování úrokových sazeb | Finanční poradce | Analytici | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Tomáš Kálal | Latinská Amerika | Očekávání analytiků | Zisková marže | Nákup akcií | Čínská centrální banka (PBOC) | Inflace zpomaluje | Jednorožec | Český rozpočet | Finanční investice | Znehodnocení úspor | Japonská vláda | Hodnota aktiv | Maturity | Člen představenstva | Quantitative tightening | Monetární politika | Bublina na trhu | Deutsche Bank | Uvolňování měnových politik | Ceny elektřiny | Běžný investor | Česká mincovna | Obchodní války | Washington | Pokles ceny | Burzovně obchodované fondy | TLTRO | Výnos do splatnosti | Nositel Nobelovy ceny | Graf | Ekonomická nerovnost | Depreciation | Portu | Výkonná ředitelka | Burza CME | Nesoulad | Válka mezi USA a Čínou | Úrokový diferenciál měn | ČNB a nemovitosti | Hodnota majetku | PX Start | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Ziskové marže | Zlatá koruna | Náklady na zajištění | Dezinflační trend | Zaměstnanost | Koronavirus | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | CECEEUR | Historická minima | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Daň z nabytí nemovitosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Členové bankovní rady | Rozpočtový schodek | Index pražské burzy PX | Brexit bez dohody | Devizové intervence | Nákupy vládních dluhopisů | Negativní dopad | Důstojné stáří | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Podíl akcií | Pozitivní zpráva | Pokles valuací | HDP Číny | Cenové hladiny | Mezinárodní finanční instituce | Bydlení | Fio | Peníze | Krize v Turecku | Bill Gates | Brent | Ipsos | Akcie a dluhopisy | Maloobchodní tržby | Politika | Finanční televize | Americký akciový býčí trh | Společnost Avast | Očekávání | Německé banky | Zonky | Obchodní dohody | Plány na důchod | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Dluhopisová výkonnost | Obchodování s cennými papíry | Červnová inflace | Posílení eura | Kapitalismus | JPMorgan Chase | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Relationship Manager | Alza.cz | Prodeje akcií | Největší zisk | Transparentní | ETF fondy | Globální akciový index MSCI | Deprese | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Ekonomické výhledy | Financovat | ZEN | Slušný zisk | Historie | Obchodní příležitost | Asociace pro kapitálový trh ČR | P/E | Fed Funds Rate | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | CZK/EUR | Růst | Analytika | Nabídka | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | EUR/CZK | Zveřejněná data | Akcie firmy | Klíčové události ve světě | Globální finanční krize | Hypoindex | Prognóza | Výnosová křivka | Akcie mediální skupiny CME | MF | Asset management | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Koruna | E-commerce | Zhodnocení amerických akcií | Řecké banky | Akvizice | Spotřebitel | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Finanční společnosti | index CECEEUR | Rozdávání peněz | Průměrné roční zhodnocení | Samsung | Konsolidace | DCF | Nastavení měnové politiky | Ekonomické zpomalení | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Devalvace | Makroekonomická data | Vysoké ocenění | Lira | Koruna posílila | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | Saxo | Výnosové křivky | Investiční výhled | Obrat tržního akciového trendu | Investorky | Oslabování koruny | Akciové trhy jako celek | Úrokové sazby | Fond Accolade | Stavební spoření | Meziroční růst | Treasuries | Oxford Economics | 0x | Oslabení eura | Trh | Zkušenost | Cena akcií podniku | Portfolio manažer | MSCI | Problémy | Riziková averze | Start Days | Fialova vláda | Akciová tržní kapitalizace | Spořící účty | SICAV | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Nový rekord | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | Korekce na dluhopisových trzích | Trh Start | Adam Erler | Nárůst zisků | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Investiční platforma Portu | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Developed markets | Nejziskovější | Historické maximum | Tržní kapitalizace | AXA | Kapitál | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Peníze z vrtulníků | Indexy PMI | Objem akcií | Valuační poměr | Zombifikace | Středoevropské trhy | Apollo | Maďarsko | Američtí centrální bankéři | Ministerstvo obchodu | Česká zbrojovka | Dluhopis | Americké investiční banky | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Tržní podmínky | Objednávky | Proroctví | Obrovský potenciál | Unie | Investiční portfolia | Sázky | CEESEG | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akciové indexy | Česká firma | Christine Lagardeová | Americké technologické společnosti | Konjunkturální průzkum | Fundamentální zprávy | Ocenění globálních akciových trhů | Očekávané zhodnocení | Ekonomický vývoj | Podílové fondy | Závislost | Investiční horizont | High Yield | Vývoj inflace | Hang Seng | Nová prognóza | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Active Invest | Investiční plán | Statistický úřad | Daň z nabytí | Nobelovy ceny za ekonomii | Ekonomické aktivity | PX START | Budoucnost | Virus | Růst daní | Top pick | Technologický index Nasdaq | Bankéři | Podíl majetku | Zadlužená Itálie | Sektor služeb | Odpor | Hrubý domácí produkt Německa | Durace portfolia | Barclays | Dividendový výnos | Firma | Fond fondů | Česká koruna | Člen bankovní rady Aleš Michl | Jednání ČNB | Opatření | Podnikatelé | Akciový index | David Kufa | Michal Straka | Index Nasdaq Composite | | Zdanění firem | Množství peněz | Akcie rozvinutých trhů | Martin Novák | High-yield | Hodnotové akcie | Meziroční míra inflace | Korporátní dluhopisy | Předběžné finanční výsledky | Bohatství | Ifo | Momentum | Futures kontrakty | USDCZK | Index nákupních manažerů | Historická zkušenost | Burze | Accolade Industrial Fund | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Equity | Průmyslové podniky | Akcie společnosti Gevorkyan | Helicopter money | LVMH | Platforma | Akcie na pražské burze | Vyšší sazby | Zájem o akcie | Británie | Spoření a investice na penzi | Větší pokles | Data o inflaci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Snížení základní úrokové sazby | Forwardový kurz | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Obnovitelné energie | Korporátní dluhopis | Ropa | Tovární objednávky | Největší ekonomika | Finance | Největší ztráty | Akciový býčí trh | Finanční údaje | Evropské korporátní dluhopisy | USA | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Index DXY | ROIC | Hlavní ekonom | Vstup na pražskou burzu | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Index PMI | Stříbro | Globální dluh | Investiční cíle | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Rostoucí ceny komodit | Finanční instituce | Asociace pro kapitálové trhy | Dopad kurzového pohybu | Pokles cen | Volby | FocusEconomics | Výdaje | ETF | IBEX | Globální akciový index | Německé hospodářství | Dow Jones | Durace | Vývoj ceny elektřiny | Depozitář | Belgie | Technologická společnost | Helena Horská | Tempo růstu hrubého domácího produktu | UBS | Zpomalení inflace | Měnové zajištění | Ekonomové | Cena akcií společnosti Tesla | Finanční represe | Prohlášení | Depozitní sazby | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Free cash flow | Nárůst negativního sentimentu | Zpomalení světové ekonomiky | Sázka na růst | Tempo růstu čínské ekonomiky | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | High-yield dluhopisy | Účastnický fond | Globální pandemie koronaviru | Euro vůči dolaru | Finanční televize CNBC | Martin Wasyliw | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Propad na finančních trzích | Spořit a investovat | Bojkot | Fáze obchodní dohody | Živočišné pudy | Investice na penzi | Index volatility | Filip Louženský | Nekonvenční měnové politiky | Americká data | Reposazba | Aktuální konsenzus ekonomů | Vývoj | Finanční aktiva | Světové rezervní měny | Úroková sazba | Amazon | Dluhová krize | Masivní propad | Technologický index | Podnikatelská nálada | Apollo Global Management | Erste Asset Management | Investiční poradenství | Agentura Fitch | Rizikové averze | Nadhodnocení | Protesty v Hong Kongu | Facebook | Americké akcie | Forwardové body | Zasedání České národní banky | Důvěra domácností | Akcie Applu | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | iShares | Volatilní | Fiskální situace | EUR/USD | Nízké sazby | Tiering | OSN | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Ceny průmyslových výrobců | Nové peníze | Další vývoj | Ekonomická recese | Měnové politiky | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Investování do nemovitostí | Finanční služby | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Fiskální politika | Likvidita na trhu | Globální ekonomická recese | Spojené státy a Čína | James Montier | Ekonomická situace | Vývoj měnových kurzů | Dna | Centrální bankéři | Tržní cena | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Price-to-Earnings Ratio | Nobelovy ceny | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Ceteris paribus | Burza cenných papírů | Akciový top pick | Krátkodobý výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Miliardy korun | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Zelené dluhopisy | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Akciová portfolia | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | Propad cen nemovitostí | UBS Global Wealth Management | Růstové akcie | Úrok | Investovat | Komoditní | Aktivní investiční strategie | Investiční specialista | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Inteligentní investor | Turecká měnová krize | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Globální index vládních dluhopisů | Horizont Invest | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Fundamentální informace | Zájem investorů | Cena ropy brent | Aramco | Zhodnocení amerických akciích | Výkonnost dluhopisů | Peněžní prostředky | Repo sazby | Provozní zisk | Ekonomický propad | Fio e-broker | Obchodník s cennými papíry | Poměr P/E | Conseq Venture Debt | Investování | Distribuce | Fed | M2 | Čistý dluh | LetsBuild | Zpomalování světové ekonomiky | Globální rizika | Rozpočtový deficit | Finmag | Česká vláda | Poradenské společnosti | Velmi vysoká volatilita | INVESTIKA | Dílčí index | Zadluženost | Trhy | Akcie v USA | Technologické bubliny | Emerging markets | Lukáš Maxa | Aktuální cena akcií | Aktuální stav | Mezinárodní investoři | FTSE | Volný kapitál | Zombifikace ekonomiky | Měnové trhy | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Restrukturalizace | Globální trhy | Řízené fondy | Poměr ceny akcie k tržbám | Fitch | Recese světové ekonomiky | Dluhopisový trh | Reverzní DCF model | Úspory | Měnová politika ECB | Pojištění k důchodu | Animal spirits | ORBIT Capital | Prodávající | Stock screener | Hodnota akcií | Pravidelné investice | BofAML | Martin Řezáč | Investment Banking | Zahraniční měny | Riziková aktiva | DCF model | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Snížení globální zadluženosti | Stagflace | Ředitelka | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Proč investovat | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Nákup cizoměnového aktiva | Tesla | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Japonský scénář | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Zpomalení světového obchodu | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Oddělení alternativních investic | Spendee | Propad globálních akciových trhů | Spoření a investice | Růst ekonomiky eurozóny | Vladan Kubovec | Prezident Ifo | Měnová krize | Společnost GEVORKYAN | Peněžní trh | Na burze | Akcionáři | Analytička | Výdaje v důchodu | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Global Business Outlook | Luděk Palata | Ekonom Ifo | Sázet | FAANG | Květnová inflace | Hospodaření | Akcie CME | Ztráta | Dluhové krize | Institucionální investoři | Conseq | EBITDA | Jak na realitní trh | Obchod | Inflace v české ekonomice | MSCI All Country World | Astrazeneca | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Nájemné | Benchmarky | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Bank of America | Úroková sazba ECB | Transakce | Šok | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | Ernst & Young | NATO | Plyn | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Risk | J.P. Morgan | CZK/USD | Ceny | Spotový kurz | Financování | FCF | Recese | Pokles | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Proinflační | Centrální banka | Price-to-Earnings | DPH | Predikce | Globální index | Největší ekonomika světa | Divergence | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Fyzické zlato | GEVORKYAN | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Průmyslový sektor | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Klima | Stratég | Kurzové riziko | Instituce | Propuštění | Důchod | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Solidarita | Předseda představenstva | EV | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Měnový systém | Index DOW | ČEZ | Index Nasdaq | Benchmark | Index strachu VIX | WACC | Úrokové sazby ECB | Burzovně obchodovaný fond | Přebytek ropy | Dlouhodobý trend | Austrálie | Trh Prime | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Dluhopisový index | Stoxx Europe 600 | CO2 | Ceny akcií | Ceny energií | Investiční perioda | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Inflační cíl | VIX | Pravděpodobnost recese | Euforie | EPS | Biliony dolarů | McKinsey | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Konzervativní investor | Čínské zboží | Bias | Německé HDP | Tržní hodnota | Vyšší hodnoty | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Obchodované fondy | Spekulovat | Swapy | Huawei | Středoevropské měny | Avast | Rating | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejbohatší | Obchodování | Vzdělání | Nové prognózy | Metalurgie | Petr Koblic | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Sebenaplňující se proroctví | Easing | Prémie | Cena akcií Tesly | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Výkonnost indexů | Inflační vývoj | Eurodolar | Finanční krize | Indikace | Investiční společnost | Běžný účet | ex | Technologické firmy | Medián | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Valuace akcií | Očekávaná recese | Nový koronavirus | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Velcí institucionální investoři | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Portfolio manager | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Časový horizont | Konsensus | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Býčí trh | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Investiční produkty | Guvernér | Cizí měny | Finanční podniky | Peking | Index pražské burzy | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Asset alokace | Omyl | Fed funds | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Yield | Klid | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Eskalace napětí | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Loterie | Prime Market | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Earnings per Share | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Private equity | Akumulace | Paul Volcker | Finanční plán | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Alokace aktiv | Index čínských akcií | Úvěr | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Ekonomická realita | Akcie | Měnové podmínky | MSCI China | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | SPOT | Vývoj ceny | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Nedostatek financí | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Alternativní investice | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | AKAT | Hodnota společnosti | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Akciové výnosy | Airbnb | Kurz | Daně | DXY | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Snížení těžby | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Centrální depozitář | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Rally | Členství v EU | Kapitalizace | Německý průmysl | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Zhodnotit své peníze | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | Společnost Huawei | Kurz eura | Hospodářství | Věštec z Omahy | Turecká měna | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Alokace investičních portfolií | Ukazatel | Prodej EUR | Index MSCI | Měny | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Spread | Cash flow | Trh s ropou | Export | Diskontní sazba | Rusko | Poradce | Robert Shiller | Signál | Aktuální cena | FANG | České firmy | Unicredit | Partneři | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | 1 milion | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Praha | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Nový kapitál | COVID-19 | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Americké společnosti | Advokátní kancelář | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Příjmy | Investiční riziko | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Třída aktiv | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Plán firmy | Index S&P 500 | Instrument | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Přehled | Tomáš Pfeiler | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Oživení světové ekonomiky | OECD | Index Nikkei | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Růst sazeb ČNB | Akcie firem | Zakladatel | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Očekávané výnosy | Německá vláda | Německo | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Partners | PX Pražské burzy | Otevírání ekonomik | Inflace v listopadu | Upisování | DSTI | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Zbrojovky | Erste | Fiskální balíček | Emise akcií | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | WEF | Slabé euro | CFA | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Tightening | Likvidita | Cíle | Ekonomické prognózy | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | DAX 30 | Bublina | Vypuknutí pandemie | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | ČR | Globální pandemie Covid-19 | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Index amerických akcií | CAPEX | Index MSCI All Country World | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Oxfam | Objem transakcí | Rozpočet 2020 | Příprava | Reálná hodnota | PX-TR | Dolarový index DXY | Analytik Broker Consulting | Slabší koruna | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Cenné papíry | Stoxx | Průměrný roční výnos | Medvědí trh | Globální dluhopisový index | Transparentnost | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Finanční ústav | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Investiční banka | Služby | Lednová inflace | Rizikovější aktiva | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Karanténa | Erste Group Bank | Polsko | Začít investovat | Regulovaný trh | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Massachusetts | Index Dow Jones | Auta | Saxo Bank | Vakcíny proti koronaviru | Nová vláda | Bond | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | IPO | Zisk EBITDA | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | P.A. | Předseda | Mimořádné zasedání | Emitent | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Karina Kubelková | USD | Světové hospodářství | Tištění peněz | Cestování | Globální pandemie | Hospodářský vývoj | Zprostředkovatelé | Technologické tituly | Ekonomické recese | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | 3M | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Akciové burzy | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | YCC | Program nákupu aktiv | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Price-to-earnings ratio | ANO | Magnificent Seven | Proinflační faktory | Hlavní akciové trhy | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Emise CO2 | Provozní zisk před odpisy | Stimulační program | Markets | PX index | Dluhopisoví investoři | Aleš Michl | ISIN | Nejistota | České dráhy | CME | Broker Consulting | Investment | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Vinci | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | ECB | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | 500 nejbohatších | Forward | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | IMPOSSIBLE | Accolade | Růst produktivity | ROCE | Spekulace | Analytické společnosti | Referendum | Americká výnosová křivka | Clemens Fuest | Konzervativci | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Prodeje | Fúze | Akciový trh | Trend klesající | Investor | Klíčové centrální banky | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Dynamika HDP | Saudi Aramco | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Vlastnictví | Jana Brodani | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | UNCTAD | Globální akcie | Akcie Uberu | CNBC | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Conseil Premium
Consensys
Conseq
Conseq Funds
Conseq Funds investiční společnost
Conseq IM
Conseq Invest
Conseq Invest Akcie
Conseq Invest Akcie Nové Evropy
Conseq Invest Konzervativní

Následující klíčová slova

Conseq korporátních dluhopisů
Conseq Michal Stupavský
Conseq realitní
Conseq Venture Debt
Conservative FOREX Trading
Consistency rules
CONSOB
Constellation
Constellation Brands
Constellation Brands (STZ.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna
Potvrďte prosím... Zavřít