Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:42
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap forex

Fáze obchodní dohody

C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla

14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):
C:\fakepath\wto-15092020-lv.gif

WTO: Americká cla na čínské zboží jsou v rozporu s pravidly

15.09.2020 Světová obchodní organizace (WTO) rozhodla, že cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou v rozporu s jejími pravidly. Informovala o tom dnes agentura AP.
C:\fakepath\top-25082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.08.2020 1) Akcie na asijských trzích odrážejí pozitivně laděné zprávy. Podle Úřadu amerického obchodního zástupce a čínských médií potvrdili nejvyšší zástupci USA a Číny projednání první fáze obchodní dohody mezi oběma ekonomickými mocnostmi. Dnes rostly akcie asijských leteckých společností po oznámeném pondělním růstu akcií United Airlines v USA.
img

Včera vakcína, dnes čínský závazek. Akcie pokračují vzhůru, euro zaostává

25.08.2020 Včerejšek i přes dílčí zaváhání přinesl další pěkné zisky americkým akciím a dnes navazuje novým růstem také Evropa. Zatímco začátkem týdne zlepšovaly investorům náladu zprávy o léku a vakcíně proti Covid-19, nyní se pozornost přesunula k čínsko-americkým vztahům.
img

Ranní komentář: Covid akcie včera pomohly indexům růst. Měny a komodity zatím vyčkávají

25.08.2020 Americké i evropské indexy za sebou mají další růstovou seanci. Tentokrát se dařilo především tzv. covid akciím, jako jsou výrobci letadel, aerolinky, nebo na turismus navázané společnosti. V růstu jim pomohly zprávy z USA, kde dál klesají počty hospitalizací a nových nakažených, a také optimismus ohledně vývoje vakcíny proti koronaviru. Indexy v USA tak postupně navyšují svá historická maxima.
img

Rychlé shrnutí

19.08.2020 Index Nasdaq a S&P 500 včera dokázaly růst, zatímco Dow Jones mírně ztrácel. Nálada je dnes ráno smíšená také v Asii. Čínské indexy klesají, zatímco Nikkei, Kospi a ASX rostou.
C:\fakepath\wall street.jpg

Mnuchin: Burzy v USA vyřadí firmy nedodržující účetní normy

11.08.2020 Firmy z Číny a dalších zemí, které nebudou dodržovat americké účetní normy, budu na konci příštího roku vyřazeny z akciových trhů ve Spojených státech. Uvedl to podle agentury Reuters americký ministr financí Steven Mnuchin.
img

Rychlé shrnutí

05.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci s mírnými zisky. S&P500 přidal 0,36 %, Dow Jones přidal 0,35 %.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

Akcie lehce v plusu. V závěru týdne mohou dostávat impulsy z různých stran

19.06.2020 Závěrem týdne se investoři budou muset poprat s řadou faktorů, mnohdy protichůdných. Jako první se nabízí evidence dalšího zrychlení nákazy koronavirem ve Spojených státech, kde tentokrát vyčnívá nárůst případů na Floridě. Lehká nervozita z viru je na trzích znát, ale zatím se promítá spíše do větší opatrnosti než výrazných výprodejů. Uvidíme, jestli k citelnějšímu zavírání pozic nepovede blížící se víkend, který představuje z pohledu nových statistik riziko.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínský vývoz i dovoz v květnu klesly, dovoz nejvíc za čtyři roky

07.06.2020 Vývoz z Číny v květnu klesl, propad dovozu byl pak největší za čtyři roky. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Omezení způsobená epidemií nemoci covid-19 po celém světě prudce snížila poptávku po čínském zboží. Bilance obchodu ale vykázala rekordní přebytek 62,93 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\top-02062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes opět rostly. Nejistotu ze zhoršování vztahů mezi USA a Čínou a rostoucí napětí a násilí v USA zastiňuje optimismus z toho, že ekonomiky se začínají vracet k normálu po pandemické krizi.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Trump dle zdrojů nemá na výběr v případě obchodní dohody s Čínou

02.06.2020 Americký prezident Donald Trump nemá příliš na výběr a bude se zatím muset držet první fáze obchodní dohody s Čínou, přestože je naštvaný na Peking kvůli koronavirové pandemii, novému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong a zmenšujícím se nadějím, že Čína splní stanovený objem nákupu amerického zboží. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na osoby obeznámené s rokováním americké vlády.
img

Zprávy z Číny ani slabá data nedostávají trhy pod tlak

01.06.2020 Americko-čínské vztahy se hrozí dál zhoršit, když čínská vláda zareagovala na poslední dění kolem Hongkongu. USA plánují provincii odebrat její zvláštní výhody a Čína zato omezila dovozy některých zemědělských produktů ze Spojených států. Zatímco při střetu o Hongkong zůstala první fáze obchodní dohody nedotčena, což potvrdil i Larry Kudlow, citlivé téma zemědělských plodin ji může ohrozit. Donald Trump sice řeší ožehavé téma masových protestů na domácí půdě, ale to neznamená, že nemůže utrousit útočnou poznámku i na čínskou adresu.
img

Ranní komentář: Trh nervózně vyčkává na projev Trumpa k Číně

29.05.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech poté, co začalo znovu růst napětí mezi USA a Čínou. Čína včera schválila zákon o národní bezpečnosti, proti kterému už několik dnů protestují demonstranti v ulicích Hong Kongu, a americký prezident se dnes chystá na schválení tohoto zákonu odpovědět. Ve hře je zrušení výsad, které má Hong Kong v obchodu s USA, případně další opatření, jako je zrušení první fáze obchodní dohody, kterou Spojené státy s Čínou uzavřely v průběhu minulého roku.
img

Po pandemii přichází další pohroma. Trump opět vyhrožuje obchodní válkou

20.05.2020 „To nejhorší, co by mohlo svět po pandemii koronaviru potkat, je propuknutí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Současný vývoj nám však bohužel naznačuje, že právě touto cestou se svět vydává,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Čína osvobodí další zboží z USA od cla. Česká vláda zase zásilky z Číny zdraží.

13.05.2020 Čína představila dalších 79 amerických produktů dočasně osvobozených od odvetných cel zavedených v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Česká vláda naopak schválila novelu výrazně zdražující drobné zásilky z Číny.
img

Německo na pokraji recese

11.02.2020 Poslední německá makroekonomická data představovala pro investorské býky studenou sprchu a ukázalo se, že pravděpodobnost recese v největší evropské ekonomice výrazně stoupla. V pátek zveřejněná data totiž ukázala, že německá průmyslová produkce představila nejhorší sadu čísel od ledna 2009. Průmyslová produkce v prosinci poklesla o 7 % meziročně a 3,5 % meziměsíčně. Z posledních sedmi měsíců to tak byl již pátý pokles. Navíc tovární objednávky také poklesly, konkrétně o 2,1 % meziměsíčně.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed: Hrozba recese v USA polevila, novým rizikem je koronavirus

09.02.2020 Pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech polevila, novým rizikem pro vyhlídky americké ekonomiky se nicméně stala epidemie koronaviru. Uvedla to americká centrální banka (Fed) ve zprávě o měnové politice určené Kongresu.
C:\fakepath\Ropa-31012020-lv.jpg

Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum

06.02.2020 Evropské akcie dnes posílily díky příznivým výsledkům bankovních společností a zprávě o snížení čínských cel na některé americké produkty. Panevropský akciový index STOXX 600 vzrostl o 0,44 procenta na 425,49 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v jeho historii.
C:\fakepath\USA.jpg

Obchodní deficit USA loni poprvé ze šest let klesl

05.02.2020 Deficit Spojených států v obchodování se zbožím a službami se loni snížil o 1,7 procenta na 616,8 miliardy dolarů (14 bilionů Kč). Zaznamenal tak první zlepšení za šest let, částečně proto, že celní válka mezi Washingtonem a Pekingem vedla k propadu dovozu zboží z Číny. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Rychlé shrnutí

04.02.2020 Nálada v Asii je rovněž pozitivní. Indexy na většině burz rostou a daří se jim likvidovat část dřívějších ztrát. Nikkei přidává 0,49 %, S&P/ASX 200 roste o 0,37 % a čínské hlavní indexy rostou o více než procento. PBoC dnes pokračovala v pumpování likvidity na mezibankovní trh repo operacemi v objemu 400 mld. CNY.
C:\fakepath\usa-03022020-lv.jpg

Zpracovatelský průmysl USA se v lednu vrátil k růstu

03.02.2020 Aktivita zpracovatelského průmyslu Spojených států v lednu poprvé za šest měsíců rostla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Institut řízení dodávek (ISM). Za obnovením růstu aktivity podle agentury Reuters pravděpodobně stojí pokles obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se nečekaně zlepšila

29.01.2020 Německým spotřebitelům se nečekaně vrátil optimismus. Index spotřebitelské nálady na měsíc únor se totiž vyšplhal nejvýše za uplynulých 12 měsíců, vyplývá z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnil institut GfK. Ve zlepšení nálady se odráží i dosavadní postup v řešení obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou, uvedla agentura Reuters.
img

Rozbřesk: MMF zhoršuje globální výhled, startuje setkání v Davosu

21.01.2020 Mezinárodní měnový fond zhoršil výhled pro tento i příští rok a současně snížil odhad růstu za rok 2019. Globální ekonomika v roce 2019 rostla podle odhadů MMF nejslabším tempem od roku 2009, a to pouze o 2,9 %. A ani plánované oživení růstu není nijak silné - v následujících dvou letech má globální ekonomika zrychlit na 3,3 a 3,4 %.
C:\fakepath\spx.png

Americké akcie na dalších rekordech, investoři vítají první fázi obchodní dohody

19.01.2020 Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý lednový ziskový týden. Připsal si 1,97 % a čtyřikrát uzavřel na novém historickém maximu.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,1 procenta

17.01.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne nepatrně oslabily, index PX klesl o 0,1 procenta na 1133 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce zpevnily opět akcie antivirové společnosti Avast, naopak největší pokles postihl akcie bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie přidaly 1,1 procenta.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Okénko trhu - čínská ekonomika zpomaluje

17.01.2020 Podle údajů Čínského statistického úřadu vzrostla čínská ekonomika v loňském roce jen o 6,1 procenta, což byl nejnižší růst za 29 let. Přitom v roce 2018 přidala tamní ekonomika 6,6 %. Dynamika HDP postupně slábne, v loňských posledních dvou čtvrtletích dosáhla shodně šesti procent. Nejnovější data odpovídají očekáváním analytiků a nacházejí se i v rozmezí 6 – 6,5 %, které jako cíl vytyčila čínská vláda pro rok 2019. Slabší hospodářský růst v Číně byl dán jednak domácími faktory, zvnějšku pak působily obchodní spory se Spojenými státy i zpomalení globální ekonomiky. Čína se v loňském roce potýkala s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Nejisté vyhlídky a váznoucí odbyt čínského zboží v zahraničí pak omezovaly průmyslovou výrobu i investice. Čínské hospodářství se ovšem bude muset vypořádat i se strukturálními změnami. Vlivem stárnutí populace bude postupně ubývat pracovní síla, tak nezbytná pro růst, zároveň už není ani tak levná, jako tomu bylo v minulosti. Čínská vláda se snaží prostřednictvím nejrůznějších opatření podpořit tamní ekonomiku. Pozitivním impulzem by mohlo být i nedávné podepsání první fáze obchodní dohody s USA. Přesto řada analytiků nevylučuje zpomalení tempa růstu HDP v letošním roce pod šest procent.
img

Dosáhne USDJPY nejvyšší úrovně od května roku 2019?

17.01.2020 Japonský jen v posledních několika dnech neprojevil žádné známky síly a USD/JPY tak dosáhl úrovně 110.00, což umožnilo obchodování měnového párů na nejvyšší úrovni od května 2019.
img

Situace na Blízkém východě tlačí na ceny ropy

16.01.2020 Když už to konečně vypadalo tak, že se napětí kolem dlouhotrvající obchodní války mezi USA a Čínou uvolňuje, a obě strany dospěly k podpisu první fáze obchodní dohody, situace se začala vyostřovat na Středním východě. To může z dlouhodobějšího hlediska znamenat značný trend na zvyšování cen ropy. Vše bude záležet na tom, zda se bude napětí stupňovat nebo se situaci podaří kompetentním uklidnit.
img

Solidní výsledky i data pomáhají akciím výš

16.01.2020 Evropské akcie odpoledne balancují kolem včerejších hodnot, změny hlavních indexů jsou malé. Výnosy německých a dalších jádrových dluhopisů naproti tomu lehce klesají. V zámoří je však situace jiná: Akciím se daří růst na nová maxima a dluhopisy jsou naopak na ústupu. Na globální sentiment má větší vliv Amerika a sledujeme tak i pokles cen zlata nebo naopak nárůst ropy.
img

BREAKING: US500 poprvé nad hranicí 3 300 dolarů

16.01.2020 Podpis první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou sice přinesl řadu nepříjemných otázek nad tématem obtížných jednání o podpisu druhé fáze této dohody, akciové indexy ale i tak pokračují ve svém navyšování historických maxim. Technicky vzato by divergence 14 denního RSI mohla být varovným signálem, ale zatím stále čekáme na potvrzení případné korekce první zajímavější medvědí svíčkou. Dnes si dají obchodníci pozor hlavně na výsledky Morgan Stanley a na americké maloobchodní prodeje.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v pozvoleném růstu, na FX si většina měn své pozice drží

16.01.2020 Máme za sebou další klidnou seanci, během které americký index Dow Jones překonal historickou metu, když poprvé uzavřel nad hranicí 29 tis. dolarů. Americké indexy tak v pohodě dál navyšují svá maxima a pozitivní nálada panuje i na ostatních akciových trzích. Na FX si většina měn své pozice drží a vyčkává na další tvrdá data, která by více napověděla o tom, zda skutečně pokračuje postupné oživování růstu světové ekonomiky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar před podpisem obchodní dohody klesá

15.01.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje ke koši měn. Investoři čekají na podpis první části obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy, která by měla zmírnit napětí mezi oběma zeměmi. Zveřejněné budou také bližší podrobnosti k dohodě.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: Zlato, Bitcoin, Tesla

15.01.2020 Rok 2020 začal na finančních trzích aktivně. Zlato výrazně vzrostlo kvůli růstu napětí na Středním východě. A výrazným vzestupem si těchto dnech prochází také Bitcoin. Na akciích jsme svědky extrémního nárůstu cen akcií automobilky Tesla. Dnes se podíváme na tyto finanční aktiva, a to také z pohledu technické analýzy.
C:\fakepath\top-15012020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v minusu, když investoři vyhlíželi podpis první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Delegace obou zemí mají dnes dohodu stvrdit ve Washingtonu.
img

Česká koruna k euru je nejsilnější za 7 let. Rušení cel se možná zdrží, světové trhy jsou opatrné

15.01.2020 Dnešek má přinést podpis první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou. Jde o záležitost, která už od posledního loňského kvartálu výrazně zvedá náladu investorů, čímž vyhnala západní akcie na nová historická maxima. Nyní přijde formální potvrzení už za situace, kdy byl možný pozitivní efekt dohody už hodně započten do cen. Maxim za 7 let dnes dosáhla česká koruna k euru.
img

Rozbřesk: Českou korunu posiluje vyšší inflace a optimismus. Co čekat dál?

15.01.2020 Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od nového roku si tak připsala skoro jeden a půl procenta (optikou posledních let nebývale prudký zisk) a je na dostřel od post-intervenčních maxim. Co stojí za poslední vlnou optimismu a má šanci vydržet?
img

Ranní komentář: USA do listopadových voleb další cla na Čínu snižovat nebudou

15.01.2020 Po včerejší klidné seanci se dnes na finanční trhy vrací lehká nejistota. Pomáhají k tomu zprávy o tom, že americká cla na Čínu zůstanou v současné podobě i po podpisu první fáze obchodní dohody, a to minimálně až do listopadových prezidentských voleb v USA. Až po nich se pak bude rozhodovat o jejich případném snížení, které bude vázáno na to, jak Čína plní podmínky první fáze obchodní dohody. Indexy dnes lehce ztrácejí, i když jsou ztráty zatím relativně malé.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Kurz dolaru zůstává beze změny, japonský jen klesl na osmiměsíční minimum

14.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Čínský jüan dříve dosáhl vůči dolaru maxima od července a nyní klesá, zatímco japonský jen spadl na osmiměsíční minimum. Zástupci Spojených státy a Číny mají tento týden ve Washingtonu podepsat předběžnou obchodní dohodu.
img

Evropské akcie míří dolů navzdory Americe a dobrým datům

14.01.2020 Po včerejším opatrném obchodování s evropskými akciemi, které většinou mířily dolů, překvapila Wall Street růstem na nová maxima. Jenže Evropa si inspiraci nevzala a dál jde vlastní cestou. Pokles hlavních indexů dnes dopoledne činí kolem 0,6 procenta.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína již podle USA nemanipuluje s měnou

14.01.2020 Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-14012020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.1.2020

14.01.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem. Náladu na burze podporuje optimismus z podpisu první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, a také očekávaní příznivých výsledků hospodaření firem za čtvrté čtvrtletí. Dařilo se hlavně technologickým firmám, v čele s akciemi Applu, Facebooku, Netflixu, Microsoftu a Amazonu.
C:\fakepath\FX1.jpg

Forex: Kurz dolaru dnes zůstává beze změny, čeká se na statistiku z USA

13.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Obchodníci spíše vyčkávají, protože tento týden budou zveřejněny nové důležité statistické údaje z USA. Blížící se podpis první fáze americko-čínské obchodní dohody také zlepšil náladu a poptávku po rizikovějších měnách. Výraznější pohyb dnes zaznamenala pouze britská libra, která klesá, protože údaje o slabém ekonomickém růstu zvýšily pravděpodobnost, že britská centrální banka tento měsíc sníží úroky.
C:\fakepath\top-13012020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v zelených číslech, když investoři vyhlíželi podepsání první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, ke kterému má dojít ve středu.
img

Úvod týdne lehce pozitivní, na programu smlouva i série dat

13.01.2020 Evropské finanční trhy vstupují do nového týdne mírně pozitivně. Těžko hledat nové zprávy, které by investory měly příznivě naladit, to však není třeba. Stále se držíme toho, že pozitivní sentiment se trhů udrží až do nějakého silnějšího šoku, případně do nárůstu pochybností, zda se příliš neodchýlil od fundamentu.
C:\fakepath\trump.jpg

Analýza: Trumpova cla stála americké firmy 46 miliard dolarů

10.01.2020 Cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem v rámci snahy o restrukturalizaci obchodních vztahů Spojených států stála americké podniky od února 2018 zhruba 46 miliard dolarů (více než bilion Kč). Vývoz amerických produktů, které se staly terčem odvetných opatření, navíc prudce klesl. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy údajů amerického ministerstva obchodu, kterou provedla poradenská společnost Trade Partnership Worldwide.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světová banka zhoršila prognózu růstu na 2019 a 2020

09.01.2020 Světová banka (SB) zhoršila svoji prognózu globálního ekonomického růstu za loňský a letošní rok o 0,2 procentního bodu. Důvodem je pomalejší oživení obchodu a investic, než se doposud čekalo, přestože obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou se zmírňuje. Loni ekonomika podle prognózy rostla nejpomaleji od finanční ekonomické krize, vyplývá z prohlášení zveřejněného v noci na dnešek.
img

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna

03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
img

Okénko trhu - zápis z prosincového jednání bankovní rady méně jestřábí

03.01.2020 Dnes byl zveřejněn zápis z prosincového měnového zasedání ČNB. Většina členů rady zhodnotila rizika prognózy vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb, přesto však, stejně jako v listopadu, hlasovali T. Holub a V. Benda pro jejich zvýšení. Ze zápisu vyplývá, že členové rady vnímají snížení rizik spojených se zahraničním ekonomickým vývojem, na druhé straně však pozorují výraznější vliv slabé zahraniční poptávky na domácí ekonomiku. Podle některých členů rady sice předstihové ukazatele z eurozóny naznačují obrat v hospodářském cyklu, nicméně přílišný optimismus není na místě, protože v datech z reálné ekonomiky tento vývoj zatím není patrný. Ohledně inflace, která vybočila z tolerančního koridoru, BR konstatovala, že tento vývoj byl dán kolísavými položkami (potraviny), zatímco jádrová složka zůstává mírně nad 2 %. Navíc inflační očekávání zůstávají pevně ukotvena. Měnová politika by se podle bankéřů měla soustředit nikoli na aktuální růst cen, ale na inflaci na horizontu měnové politiky (tam by měla být podstatně nižší). V naší prognóze rovněž očekáváme, že inflace bude postupně zvolňovat a v roce 2021 se dostane až pod cíl ČNB. Proto předpokládáme, že v závěru letošního roku ČNB přistoupí k prvnímu snížení úrokových sazeb.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

5 důležitých témat pro rok 2020

02.01.2020 Trhy na rekordních úrovních a hodně politických faktorů a intervencí centrálních bank - to je ve zkratce to důležité, co jsme na trzích zažili v roce 2019. Jaký bude rok 2020? V této analýze se podíváme na 5 událostí, se kterými by měl každý obchodník letos počítat.
img

Rychlé shrnutí posledního dění na trzích

02.01.2020 Ranní obchodování v Asii skončilo v pozitivním teritoriu. Australský index S&P/ASX 200 přidal desetinu procenta, většina čínských indexů zakončila obchodování o přibližně 1 % výše. Japonský Nikkei se dnes neobchodoval. Evropské indexy začaly seanci v jasně pozitivním teritoriu. Německý DAX brzy rostl o 0,6 %.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump oznámil, že první fázi dohody s Čínou podepíše 15. ledna

31.12.2019 Americký prezident Donald Trump na twitteru oznámil, že 15. ledna v Bílém domě podpisem stvrdí výsledek první fáze jednání o americko-čínské obchodní dohodě. Dodal, že později v Číně otevře druhou fázi jednání.
C:\fakepath\99209055.jpg

Forex: Americký dolar na závěr roku díky obchodní dohodě USA-Čína klesá

31.12.2019 Americký dolar na závěr roku klesá a ke koši měn se propadl nejníže za šest měsíců. Mohou za to důvěra investorů v další růst globální ekonomiky a oznámení termínu podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody, které vyvolaly zájem o rizikovější investice.
C:\fakepath\forex.jpg

Forex: Dolar klesá kvůli optimismu ohledně obchodní dohody USA s Čínou

27.12.2019 Americký dolar dnes klesá. Optimismus ohledně americko-čínské obchodní dohody u investorů vyvolal zájem o rizikovější aktiva. Kolem 18:00 se dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, snížil o půl procenta na 97,03 bodu.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie jsou na rekordu, za rok přidaly 24 procent

27.12.2019 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na další rekord a jsou na cestě k nejprudšímu celoročnímu růstu od globální finanční krize před deseti lety. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval čtvrt procenta na 419,89 bodu. Od začátku roku vykazuje nárůst o více než 24 procent.
C:\fakepath\eurusd-27122019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.12.2019

27.12.2019 Akcie ve Spojených státech včera pokračovaly v růstu na nové rekordy a technologický index Nasdaq poprvé překonal hranici 9000 bodů. K růstu přispěl optimismus z vývoje obchodních vztahů mezi USA a Čínou a posílení internetového prodejce Amazon.com po zprávách o vysokých tržbách v předvánočním období.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína od ledna sníží dovozní cla na stovky produktů

23.12.2019 Čína od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů od mraženého vepřového po některé typy polovodičů. Oznámila to dnes čínská vláda. Slíbila rovněž větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Peking se tak podle agentury AP snaží podpořit domácí ekonomiku, jejíž růst v poslední době zpomaluje.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zlevňuje, za celý týden je ale opět v zisku

20.12.2019 Ceny ropy dnes klesají, za celý týden ale opět vykazují zisk, a to už třetí týden po sobě. Uvolnění obchodního napětí mezi USA a Čínou totiž posílilo důvěru obchodníků a výhled růstu světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent kolem 19:10 SEČ ztrácela asi 0,7 procenta na 66,06 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,4 procenta na 60,34 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zdražuje, drží se blízko tříměsíčních maxim

19.12.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, pohybují se v blízkosti tříměsíčních maxim. Těží zejména z údajů o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech i ze zmírnění napětí v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Průzkum: Trumpovu ekonomickou politiku schvaluje půlka Američanů

19.12.2019 Hospodářskou politiku prezidenta Spojených států Donalda Trumpa v současnosti schvaluje téměř polovina Američanů, což představuje nejvyšší podíl za poslední rok. Vyplývá to z výsledků průzkumu televize CNBC.
img

Rozbřesk: Letos poslední zasedání ČNB nebude nezajímavé

18.12.2019 Poslední zasedání ČNB v tomto roce nebude zase tak nezajímavé. I když centrální banka nemá ve zvyku nic zásadního měnit na prosincových zasedáních, toto může patřit k těm zajímavějším.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie očekává v příštím roce zpomalení hospodářského růstu

17.12.2019 Francouzská centrální banka očekává v příštím roce zpomalení růstu domácí ekonomiky na 1,1 procenta z předpokládaných letošních 1,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletního hospodářského výhledu, který včera banka zveřejnila. Banka má nadále obavy z negativních hospodářských důsledků napětí v mezinárodních obchodních vztazích, a to navzdory pátečnímu oznámení první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\\fakepath\\R5.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, vliv má postup v jednáních mezi USA a Čínou

16.12.2019 Ceny ropy se dnes blíží tříměsíčnímu maximu. Reagují tak na páteční zprávu, že Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.12.2019)

16.12.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl dvě obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo ke vstupu do shortu na pullbacku, což všem skončilo na velmi malém Stop-Lossu (SL). Pullbacky často neobchoduji na H1 grafu, ale tento obchod se mi líbil právě díky tomu, že zde byl extrémně malý SL a pokud mi trh nabízí vstup s velmi nízkým rizikem (a slušným potenciálem ziku), tak toho vždy rád využiji. V místě ukončení tohoto shortu na SL však ihned došlo k otevření long obchodu, který postupně došel přesně do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Tento ziskový obchod dostatečně pokryl předchozí malý SL a ještě k tomu celkově vydělal. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Rozbřesk: Akcie opatrně dobývají nové rekordy

16.12.2019 Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.
img

Jsou lepší listopadová data z Číny indikátorem zotavení ekonomiky?

16.12.2019 V pondělí ráno byl zveřejněn set makroekonomických statistik za listopad z Číny. Výborných výsledků dosáhla průmyslová produkce, která meziročně vzrostla o 6,2 % - nejvíce od června. Výsledek výrazně překonal očekávání na úrovni 5,1 %. Lepších výsledků jsme se dočkali také v oblasti maloobchodních prodejů, které meziročně vyskočily o 8 %. Investice do fixních aktiv vzrostly o 5,2 % za prvních 11 měsíců tohoto roku.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
C:\fakepath\valka.jpg

Čína odkládá plánované zavedení cel na dovoz aut z USA

15.12.2019 Čína odloží plánované zavedení cel na dovážené americké automobily a další zboží. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení čínské vlády. Peking reaguje na příznivý vývoj obchodních jednání mezi oběma zeměmi a na páteční oznámení Washingtonu, že nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží.
C:\fakepath\spx.png

Burzovní grafy: Americké akcie pokračují v růstu

15.12.2019 Uplynulý týden byl díky posunu v obchodních vztazích USA a Číny pro akcie pozitivní, akciový index S&P 500 posílil na nová historická maxima a přidal 0,73 %.
img

Britské akcie po volbách posílily, rostly i další evropské burzy

13.12.2019 Britské akcie dnes díky jasnému vítězství konzervativců v parlamentních volbách výrazně posílily, hlavní index londýnské burzy FTSE 100 přidal 1,10 procenta na 7353,44 bodu. Rostly i další evropské akciové burzy, panevropský index STOXX 600 tak obchodování zakončil blízko svého rekordního závěru z roku 2015. Akcie těžily i ze zprávy o dosažení dílčí obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,2 procenta

13.12.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když index PX stoupl o 0,2 procenta na 1093 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím výrobce cigaret Philip Morris ČR, naopak nejvíce oslabily akcie telekomunikační společnosti O2 CR. Předcházející týden české akcie stouply o jedno procento.
C:\fakepath\usa-13122019-lv.jpg

USA a Čína dosáhly dílčí obchodní dohody

13.12.2019 Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. USA tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavedou plánovaná dodatečná cla na čínské zboží.
img

Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru

13.12.2019 Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
C:\\fakepath\\usa-13122019-lv.jpg

Spojené státy sníží podle Reuters cla na dovoz čínského zboží

13.12.2019 Spojené státy pozastaví plánované uvalení cla na další čínské zboží a sníží existující cla na čínský dovoz a Čína se výměnou za to zaváže, že příští rok koupí více amerických zemědělských produktů. S odvoláním na nejmenované americké zdroje obeznámené s jednáním o očekávané obchodní smlouvě USA a Číny o tom dnes informovala agentura Reuters. Zároveň uvedla, že cílem opatření je zmírnit obchodní válku mezi dvěma největšími ekonomikami světa.
img

Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou

13.12.2019 Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
C:\fakepath\eurusd-11122019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.12.2019

11.12.2019 Akciové trhy ve Spojených státech včera nepatrně oslabily. Investoři nyní čekají na nové informace o tom, zda koncem tohoto týdne vstoupí v platnost další vlna amerických cel na dovoz čínského zboží.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018

29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
img

Podpis zákona, který nepotěšil. Akcie korigují zisky

28.11.2019 Jeden den jsou trhy dobře naladěné z toho, že je Donald Trump ujistí o blízkosti obchodní dohody s Čínou. A druhý den jsou vystrašené, když podepíše zákon na podporu demonstrantů v Hongkongu. Americký prezident si podpis nějaký čas rozmýšlel, ale nakonec zvolil variantu, která sice podporuje udržení demokracie v klíčovém asijském finančním centru, ale zároveň naštve čínské vedení. To hbitě oznámilo, že přistoupí k tvrdým protiopatřením. Otázkou je, zda zůstanou rovněž v politické rovině, nebo se dotknou i citlivé otázky obchodní dohody.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa kvůli překvapivému růstu zásob v USA zlevňuje

27.11.2019 Ceny ropy se dnes snižují po zprávě o překvapivém růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Výraznějšímu propadu cen však brání naděje na brzké dosažení první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\top-27112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.11.2019 1) Klíčovým motorem tržní dynamiky dál zůstávají čínsko-americká jednání. Růst akciových trhů jde do značné míry právě za rostoucími šancemi na uzavření první fáze obchodní dohody. Po včerejším telefonátu hlavního čínského vyjednavače se svými protějšky, zněla čínská strana nebývale optimisticky. V podobném duchu vyzněly i výroky Donalda Trumpa, který potvrdil, že “obchodní jednání jsou v poslední fázi”.
img

Rozbřesk: Růst trhů se opírá o optimismus USA - Čína

27.11.2019 Klíčovým motorem tržní dynamiky dál zůstávají čínsko-americká jednání. Růst akciových trhů jde do značné míry právě za rostoucími šancemi na uzavření první fáze obchodní dohody. Po včerejším telefonátu hlavního čínského vyjednavače se svými protějšky, zněla čínská strana nebývale optimisticky. V podobném duchu vyzněly i výroky Donalda Trumpa, který potvrdil, že “obchodní jednání jsou v poslední fázi”. I proto si akciové trhy sahají, tedy alespoň v USA, na nová maxima. Dál ovšem platí, že akcie zůstávají relativně drahé a prostor pro další zisky v případě uzavření dohody je rozhodně menší než prostor pro ztráty v případě krachu jednání.
img

Na čínský průmysl doléhá pád cen ve výrobě

27.11.2019 Nálada na trzích zůstává pozitivní hlavně díky optimismu ohledně podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou. Obchodníci by však měli myslet také na to, jaké škody obchodní válka mezi oběma zeměmi stihla napáchat. To jim dnes ráno mohla připomenout i nová data z Číny, kde byly zveřejněny výsledky průmyslových zisků, které se v říjnu meziročně propadly o 9,9 %. Změna k lepšímu přitom jen tak brzy přijít nemusí. Čínské PMI ve výrobě si totiž prochází kontrakcí, přičemž už 17 měsíců v řadě zůstává v negativním teritoriu také subindex nových exportních objednávek. Situace by se pak mohla dramaticky zhoršit v případě, že by vstoupila v platnost nová americká cla, která jsou stále naplánována na polovinu příštího měsíce. Ta však může zažehnat podpis první fáze obchodní dohody. Ziskovosti firem ale nijak nepomáhá ani pokračující pád cen ve výrobě, které by navíc měly klesat také během tohoto měsíce. Na první signály oživení v čínském průmyslu si tak pravděpodobně ještě nějakou dobu budeme muset počkat.
C:\fakepath\eurusd-27112019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.11.2019

27.11.2019 Americké akcie včera mírně posílily, jejich hlavní indexy tak stejně jako v pondělí uzavřely na nových rekordních maximech. K růstu akciového trhu přispěl optimismus ohledně vývoje obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurusd-26112019-3.png

Forex: Dolar stagnuje, investoři sledují vývoj kolem obchodu

26.11.2019 Americký dolar se dnes vůči koši hlavních měn drží bez výraznějších změn, investoři sledují vývoj kolem obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou. Euro se kolem 16:30 SEČ prodávalo za 1,1015 EUR/USD, nacházelo se tak zhruba na úrovni pondělního závěru.
C:\fakepath\us dolar.jpg

Spotřebitelské ceny v USA v říjnu rostly více, než se čekalo

13.11.2019 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v říjnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšily o 0,4 procenta, více než se čekalo. Domácnosti zaplatily více za energii, zdravotní péči, potraviny a škálu dalšího zboží. Růst cen byl nejvyšší od března, v září se ceny nezměnily. Údaje, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce, podporují očekávání, že centrální banka USA (Fed) nebude v nejbližší době dále snižovat úroky.
Související klíčová slova: Střední Evropa | HSBC Holdings | Měsíčník finančních trhů | Celebrity | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Čínské strany | Cap | Války | Vývoj | Dolarový index DXY | Panevropský index | Vyhlídky americké ekonomiky | Rozhodnutí čínské strany | Globální růst | DPH | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Měnový pár EUR/HUF | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Kalifornie | David Malpass | Snížit úrokové sazby | Salesforce | Finanční ústav | Surová ropa | Statut celebrity | Itálie | Meta Trader 4 | Stoxx | Obchodní deficit | Cla na čínské zboží | Trade Partnership Worldwide | Akcie firmy | První den obchodování | Finanční aktiva | Projev Trumpa | Očekávání | Michal Stupavský, CFA | T-Mobile | Primární nabídka | Americká cla na čínské zboží | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | Odvetná cla | Trh práce | Evropská komise | Philip Morris ČR | Investice | Britská centrální banka | Čínský HDP | DXY | Saldo běžného účtu | Support | Nejdůležitější ekonomické události | South China Morning Post | Dění na světových burzách | Růst amerického dolaru | Příznivé údaje z Číny | Ifo | Rating České republiky | Hlavní index německých akcií DAX | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | Zpráva z Německa | Experti | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Člen bankovní rady ČNB | Evropské měny | FTSE MIB | Spekulativní sázky | Dění na trzích | Společnost Apple | Bidenova administrativa | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Výkonný ředitel | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Český průmysl | PKN Orlen | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | CSI 300 | Aktuální vývoj | Lagardeová | Cenné papíry | Opouští EU | Výnos | P/S | Oxfam | Soudní dvůr EU | Exchange | Goldman Sachs | Výnosová křivka | USMCA | Americké podniky | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Akcie Erste | Index DOW | Import | Richmondský Fed index | Společnost Huawei | Nikkei | Akcie roku 2020 | Konsenzus ekonomů | Credit Agricole SA | Automobilka Ford Motor | Investiční výhled | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | JPY | Britské akcie | Investing | Zboží z čínských e-shopů | Poradce Bílého domu | Brent | Peníze | Small caps | Dovoz aut z USA | Ukazatel | Coinmarketcap | Baidu | Rozhovor | Prezidenti a premiéři | Prognóza | FTSE 100 | Události ve světě | Měny | Amgen | Globální hospodářský růst | Nezaměstnanosti v Německu | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Helikoptérové peníze | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Burza | Bankovní rada ČNB | Zpracovatelský průmysl USA | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Evropské burzy | Burzy | USD/EUR | Dnešní obchodování | Daimler | Meta Trader | Export | Jim Yong Kim | Primární veřejná nabídka (IPO) | NFLX | Investiční podnik | Dluhopisový index | OIV | EUR/CZK | Internetový gigant | Ropná zařízení | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Škoda | Akcie Avastu | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Hongkong | Nabídka Aramco | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | ProCent | Mezibankovní | MT5 Supreme Edition | Parlamentní volby | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Dovozní cla | Jednotná evropská měna | MT5 | Obchodní deník | Finanční trh | Inflační cíl | Výrobci elektromobilů | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | FedEx | MetaTrader 4 | Caterpillar | Makrodata | Čínští výrobci | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Ruská ropa | Akcie ve Spojených státech | Negativní sentiment | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Jádrový index | Globální akciové trhy | Den obchodování | Ministr financí Steven Mnuchin | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Kč/USD | Boeing | Cíl ČNB | Karlsruhe | Qualcomm | Vývoj ceny ropy Brent | Kč/EUR | Americká média | Total | Zisk | AT&T | Euro dnes | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Největší ekonomika | Německý DAX | Sodexo | Tržní dynamiky | Patria | Růstové akcie | Analýzy | Nike | Billions | Bohatý | Bohatí | Růst německé ekonomiky | Amerika na prvním místě | Béžová kniha | CZK | Česká zbrojovka | Širší index S&P 500 | Nový koronavirus | Trump dnes | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | NFP | Investovat | Avast | Uber | Demokraté | Huawei | S&P | Brusel | Agentura AP | Úroková sazba | Německý export | Britské volby | Thyssenkrupp | Larry Kudlow | Dovoz | Unie | Nejlepší vanadiové akcie | Sběratel | Kurz zlata | Dobrá nálada | Model 3 | Kristalina Georgievová | Komoditní | TIM | Berkshire Hathaway | Státní subvence | Odhad SB | Blue chip akcie | Ekonomický kalendář | Prezident | Akcie Philip Morris | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Investing.com | ZEW | Nordea | Dnešní data | Společnost Pfizer | Ropné společnosti | Čínské zboží | Index cen domů | Spotřebitelské ceny v USA | Warren Buffett | Výsledky | Růst globálního obchodu | François Villeroy de Galhau | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | HUF | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Portfolio | Bank of America | Mezibankovní trh | Americký index | Eurostat | Energie | OPEC+ | P/E | Obchod Amazon | US500 | BHS | Raytheon | Kapitálové rezervy | Objem | Dobré výsledky | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Čínský akciový index | Hypoteční trh | Cenné papíry a burzy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Investiční výdaje | IEA | Subvence | Index Stoxx 600 | Supreme Edition | Akciové trhy ve Spojených státech | Firmy | Předstihové indikátory | Demokraté a Republikáni | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | AFP | Studie | Velmi bohatý | EUR/PLN | Zpráva | Polsko | Ratingová agentura | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Zbrojovka | Recese ve Spojených státech | Inflace v Česku | United Airlines | Cenová hladina | Měna | Bankéř | iPhone | Technologický index Nasdaq Composite | Janet Yellenová | Plynovody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Nájmy | Deficit | Zasedání Fedu | Ropný kartel | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Americká ropná společnost | OPEC | Ropná společnost | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Investice do platiny | GBP | XM | Nabídka | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Centrální banky | Obchodní týden | Admiral Markets | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Worldpay | Nerovnosti bohatství | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Obchodování v Asii | FB | BREAKING | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Stavebnictví | Britský statistický úřad | Donald Trump | Asie | Evropské akcie | Bank of Japan | Mexiko | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Ropa Brent | iFX | Výrobce léků | Earnings | Evropský statistický úřad Eurostat | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | Cena ropy brent | MetaTrader | Kongres | Vývoj měnového páru USD/JPY | Alstom | Business Insider | Akcie Amazonu | Hong Kong | Zmírnění obchodního napětí | Americké automobilky | Komise pro cenné papíry a burzy | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Audi | Komise | London Stock Exchange | České koruny | Počet bankrotů firem v Japonsku | Index londýnské burzy | Korekce | IAG | Indexy v Asii | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Index italských akcií FTSE MIB | Průzkumy | Francie | Obchodní strategie | Barrick Gold | Světová banka (SB) | Den díkůvzdání | Volby v Británii | S&P/ASX 200 | Yahoo | Propad | Philip Lowe | FTC | Trigger | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | HDP eurozóny | HKEX | Rating | Exxon Mobil | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | Koronavirová pandemie | Microsoft | Technické analýzy | Indigo | Alibaba | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | SBUX | Eurokomisař | Alza.cz | Společnost Tesla | Demokratické strany | Hrubý domácí produkt | Kjódó | Automobilky | Kurz dolarů | Televize CNBC | JPMorgan Chase & Co. | FAANG | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Omezení těžby | Zahraniční obchod | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Devalvace | Odhad růstu světové ekonomiky | Graf | FIAT | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Trumpova administrativa | Přehled | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | LYNX | Internetové akcie | Eurodolar | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Zveřejněná data | Akciový růst | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Axe Capital | BlackRock | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Italská vláda | API | Rizikovější investice | Béžová kniha americké centrální banky | G10 | Údaje o inflaci | Reuters | Dohoda USMCA | Britská měna | Akcie finančních společností | Rezervy bank | Klíčové události ve světě | Brexit | Chevron | Investment | Bernard Arnault | Londýnské akciové burzy | Markets | Depozitní sazba | Rada MMF | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Overbalance | Rekordní maximum | Akcie CME | ING | Pozornost | Levné akcie | BHS Štěpán Křeček | Firma | Index nových zakázek | J&T | Traders | Česká měna | Čínský statistický úřad | S&P 500 | Čínská společnost | Obavy z čínských elektromobilů | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Globální výhled | Předseda | Libra | Eva Miklášová | Americký dolar | Britové | Stoxx 600 | PSA | Agentura Kjódó | Snížení sazeb | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | Evropská měna | Zahájení výsledkové sezóny | Události roku | Kryptoměna | Philip Morris | ČNB Vojtěch Benda | Hong Kong Exchanges and Clearing | Airbus | Míra | Úroky | Refinitiv | MT4 | Harmony | Očekávání analytiků | United Airlines Holdings | Růst světové ekonomiky | ASML Holding NV | Akcie dnes | Ceny akcií | Prosincová inflace | Huawei Technologies | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Array Biopharma | CHF | Japonská vláda | MetaTrader 5 | Paypal Holdings | ČNB | Švýcarská ekonomika | Těžba ropy | Jiří Rusnok | Peníze z prodeje akcií | Global Times | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Prognóza ČNB | První obchodní den | ex | Vývoj akciového indexu | Americké společnosti | Seriál Miliardy | Globální rizika | Poplatek | Mercedes | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Portfolio manažer | Doporučení | ABN AMRO Bank | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | Economic | Disney+ | Finanční krize | Index cen | Purdue Pharma | Index PX | Čínská vláda | Daně | Výrobce léků Pfizer | Globální finanční trhy | Investment Management | OECD | Dnešní fundamenty | Capital Group | Dovoz z Číny | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | FCA | Prezident Trump | BNP Paribas | Americká data | Globální ekonomika | Boris Johnson | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Růst cen | Hladiny podpory | Momentum | RSI | Exxon | Hospodářské výsledky firem | Německá vláda | Dash | Čínský vicepremiér Liou Che | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Financování | ČSÚ | Severomořská ropa | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Americká lehká ropa | Pozornost obchodníků | USDJPY | UTC | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Maďarský forint | Wells Fargo | Tata Steel | Ceny zboží | Internetové firmy | Obchodní spory | Akcie roku | Zahájení obchodování | Seriál Billions | QE | Investice do ropy | Cena | CME | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | Analytik J&T | FTSE 250 | Kartel OPEC | Prodeje státních dluhopisů | Globální ekonomický růst | Prodávající | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Přenos | Starbucks | Shares | Obchodování s Čínou | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | Republikáni | Nord Stream | Evropské indexy | Zavedená cla | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Ocel | Marks & Spencer | Tržby | Primární nabídka akcií | Marže | Valuace akcií | Domácí měna | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Státy EU | Historické rekordy | Bill Gates | Erste Group | Twitter | Statistické údaje | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Prosus | Alphabet | Bilance běžného účtu | Společnost Chevron | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Abkajk | FXstreet | Ben Carlson | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Index tokijské burzy | ConocoPhillips | Aukce | Růst mezd | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Pew Research Center | Royal Dutch Shell | Arnault | Kurz | Market | Evropská centrální banka | IFO index | Merlin Entertainments | ISM | Google | Unicredit | Close | Grafy | Pandemie nemoci | Aktivum | První fáze | Účetní normy | Conference Board | Fiskální stimuly | EUR/HUF | Investujte | Kurz české koruny | Conseq | Konsensus | Analytik | Lego | Rozvíjející se trhy | AUD | Historická minima | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Světové měny | Cena akcií podniku | Pegas Nonwovens | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Kurz koruny | Citigroup | Přehled kurzů | Provozní zisk | Hospodářství | Amcor | Akciové alokace | Cena palladia | Hodnota majetku | RRR | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Equity | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Intermediate | Globální akciový index | Konglomerát | Alokace | Zasedání ECB | Převis | Conseq Investment Management | Poptávka | NN Group | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | FIS | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Makro | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Nissan Motor | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Situace na Blízkém východě | Začít investovat | Stavební povolení | Signály | Klouzavý průměr | Petr Kellner | Štěpán Křeček | 500 nejbohatších | Obchodní krize | Hospodářský růst v Číně | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | EASA | Růst čínské ekonomiky | Centrální banka USA | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Fitch | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Daňové přiznání | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Čínský průmysl | Prezident Donald Trump | OSN | Soud | Finanční poradce | Shanghai Composite | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Údaje z Číny | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Čínské ministerstvo | Ziskový obchod | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Míra inflace | Přebytek obchodu | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Ropné akcie | NAGA Capital | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Fed index | Covid akcie | Indexy | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Hrubý domácí produkt Německa | Rozkolísanost trhu | Tempo růstu | American Airlines Group | GfK | Aerolinky | Americké dluhopisy | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | ETF | FCC | Federální obchodní komise | Akciové trhy | T-Mobile US | Úrokové sazby | Rušení cel | Hlavní evropské indexy | Televize Sky News | Risk | Reporty | ANZ | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | AMGN | Bankovní rada | Komoditní index | Recese v USA | Asset alokace | DAX | Klíčový support | Fidelity National Information Services | Revize výhledu | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Časopis Forbes | Yield | Index německých akcií DAX | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Drahé kovy | Pokračování hospodářského růstu | Indikátor | Barclays | Pokles cen | Manažerka | Akcie O2 | Čínská centrální banka | Technologická společnost | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Know-how | Čínské akcie | Euro | Ministryně financí | Hliník | Vývoj na finančních trzích | Konkurenční devalvace | Německý statistický úřad | Clemens Fuest | Pochybnosti | Erste | Ztráty dolaru | Micron Technology | Bývalý šéf americké centrální banky | Stratég | FOREX | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Newmont | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Zbrojovky | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Breaking | Bývalý prezident | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Německá ekonomika | Alternativní taxislužby | MAM | Poplatky | Forint | Výprodej | GDP | Velká Británie | PLN/EUR | Hormuzský průliv | Francouzská centrální banka | Ekonom | Optimismus | Celní válka | Optimismus investorů | Trader | Zavedení cel | Letectví | Indie | J&T Banka | Očekávání trhu | Obchodní spor | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Obchodní válka | Německé automobilky | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | WTO | Výrobní index PMI | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Ceny zlata | Výhled | BofAML | Timeframe | České akcie | Eskalace napětí | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | FOMC | Kurzy měn | Dividenda | Americký akciový index | Worldometers | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Národní bezpečnost | Spojené státy a Čína | Finanční televize CNBC | Nová makrodata | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Filadelfský Fed | Josef Košťál | Centrální banky USA | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | NAGA | PayPal | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Statistický úřad | Expanze | Světová obchodní organizace (WTO) | Insider | Prostor pro růst | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Členské státy EU | Nikkei 225 | Soud v Karlsruhe | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | New York | Anadarko Petroleum | Aktuální kurz | MSFT | Dividendový výnos | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | Burzy v USA | EU | Problémy | Vývoj kolem obchodu | Santa Claus Rally | Akcie roku 2019 | Členské státy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | USA a Čína | Ropa | Měnové páry | Sázky na pokles | Newmont Mining | Dluhopis | Rozvoj | Makroekonomická data | Transakce | Údaje o vývozu a dovozu | Obchodní jednání | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | UnitedHealth | Pravděpodobnost hospodářské recese | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Bankovní sektor | Index MSCI | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Průzkum společnosti | Evropské akciové burzy | USDX | CFA | Obchodníci na finančních trzích | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Internet of Things | Forex Mart | Index podnikatelské nálady | MSCI | Salesforce.com | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | | PriceWaterhouseCoopers | Index S&P/ASX 200 | Obchod | Německá automobilka | AMZN | Kapitalismus | Patria.cz | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Apple TV+ | Odvolací soud | Poradce | Vicepremiér | Cla na dovoz čínského zboží | WEF | Obchodní den | Spojené státy | Ifo Clemens Fuest | Samsung | Írán | Porsche | Ekonomické krize | Člen bankovní rady | Ředitelka | EPS | ADP | Vanadiové akcie | RISK-ON | Trhy | Ropy | Úspěšné obchodování | Singapur | CHNComp | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Porušení pravidel | Koruna posílila | Si Ťin-pching | AAPL | Úspěch | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | ASX 200 | Forbes | KBC | Zboží z Číny | Allergan | AXA | Dnešní údaje | SEC | BMW | Cena akcií | Mark Carney | Technologický index | Abhijit Banerjee | Volatilita | Ropný trh | Vstup na pražskou burzu | Ritholtz Wealth Management | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Indikátory | Eura | Analytik GfK | Japonská ekonomika | Organizace | Akcie Erste Group | Digitální daň | Brazílie | CBI | Ceny pohonných hmot | Ratingová agentura Fitch | VIX | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | Stock Exchange | Růst | Streamovací televizní služba | Příjmy | Prodejní signál | Událostí ve světové ekonomice | JPMorgan | Prezident Ifo | Zajištění | Administrativa | Pandemie | Tradeři | America first | Index | Buy | Wall Street Journal | Wirecard | Bohatství | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Vyjednávání o brexitu | Valuace | Kurz dolaru dnes | Volby | Nordea Bank | Obchodní dohody | Private equity | Phil Hogan | Válka mezi USA a Čínou | HDP Německa | MasterCard | Bezpečnost | ASEAN | Nákupy centrálních bank | MSCI All Country World | Trumpova cla | Unipetrol | Nissan | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Yahoo Japan | Admiral Markets Forex Kalendář | Volatilní | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Největší ropná firma světa | Banky | BrandZTop | Výroby baterií | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | MT 4 | Prodeje | Dopady obchodní války | Ondřej Hartman | Okénko trhu | Edelman | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Vyšší cla | BrandZTop 100 | Dow Jones | Americké firmy | Olívia Lacenová | Poradenská společnost | INTC | Platinové akcie | Primární nabídka Aramco | Británie | Embraer | Covid | Biliony USD | Odvětví | Hrozba recese v USA | British Airways | Rakousko | Obchodní příležitosti | Edward Moya | Investiční společnosti | Maďarsko | Zmírnění chudoby | Shrnutí obchodování | Guvernér banky | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Volby v USA | Nord Stream 2 | Aktuální klíčová rizika | Světové akciové indexy | Dánsko | AMS | Index MSCI Emerging Markets | Banka | Plánovaná cla | Richard Kozul-Wright | Benchmarky | Tržní hodnota | VaR | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Ekonomická nerovnost | Christine Lagardeová | PX Pražské burzy | Inflace v USA | Blue chip | Snižování úroků | PSA Group | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Výhled pro Evropu | Evropa | Skupina Volkswagen | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Tesla | Rekordní maxima | Moskva | Obchodní deficit USA | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Americký prezident | Oanda | Cestovní kancelář | Prohlášení | Chrysler | Obchodní příměří | Dynamika HDP | Ekonom BHS | GM | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardář | Obchodní dohoda | Ropa roste | Jak se stát lepším investorem | Celní úřad | Francouzský Senát | Akciové burzy | CPI v eurozóně | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | ESMA | Kurz dolaru | Investujte na Forexu | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | West Texas Intermediate (WTI) | 5G | Krize | Automobilka | Management | Vyšetřování | Kvantitativní uvolňování | Podíl majetku | Pražská burza | Ceny stříbra | CNBC | High | Údaje | Sójové boby | 737 MAX | Důvěra investorů | RDSA | Vývoj indexu volatility | Měnový výbor centrální banky | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | CAD | Nově zahájené stavby domů | Největší primární nabídka akcií | ING Groep NV | Liou Che | Nemovitosti | Vlastnictví | Visa | Práce | Cla USA | Čínský vicepremiér | NAFTA | Podniky | Prezident Biden | Americká měna | Nabídka akcií | Akciové korporace | Aramco | Kanada | Index spotřebitelských cen | Pohyby na trzích | Američané | Volatility | Enel | Ministr financí | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Kraft Heinz | Klíčová rizika | Robert Lighthizer | Největší ropná firma | Maloobchodní prodeje | Výkonná ředitelka | Vánoce | Farmaceutické akcie | AUD/USD | Volkswagen | Vývoz z Číny | Amazon Jeff Bezos | Inflace v eurozóně | Německo | Peter Navarro | Kalendář událostí | Index technologického trhu Nasdaq | USD/JPY | Biden | Akcie opatrně | Měnový výbor | Seat | Clearing | Americké trhy | Akciový trh | Prohlášení čínské vlády | Výsledky hospodaření | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Offshore | Stav nouze | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Vivendi | STMicroelectronics | Crédit Agricole | NZD | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ropná firma | Louis Vuitton | EK | Investování | Koncern | Mzdy | Britské parlamentní volby | WHO | Vojtěch Benda | Dovoz oceli | Obchodníci | Zahraniční investice | Dovoz aut | Intradenní vývoj kurzu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Obchodní sankce | Altria Group | Společnost Saudi Aramco | Dluhopisy | Upjohn | Internet of Things (IoT) | Expirace | Výrobce letadel | Makroekonomický kalendář | Baker Hughes | Bank of New York Mellon | AbbVie | Tržní hodnota Microsoftu | Avon Products | Burzovní grafy | Uvalení cel | Fidelity International | Čína | Koruna | ČR | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Firma Alphabet | Statut | Zlepšení nálady | KOSPI | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Společnost IAG | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Low | Rezistence | Společnost Microsoft | Ford Motor | USA | Riziko | Japonská automobilka | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | SABIC | Black Friday | Výrobce aut | XTB | Netflix | Paul Volcker | Hypoindex | Změna dohody NAFTA | Ticker | Vladimir Putin | Největší pokles | Cla na americké zboží | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Patrick Drahi | Mylan | Finanční televize | Hlavní ekonom | Infineon | Zahraniční forex | Fiat Chrysler (FCA) | Burze | Durace | Podnikové investice | Meziroční inflace | Maloobchodní prodej | Zmírnění chudoby ve světě | American Express | Saudi Aramco | Česká vláda | Expirace opcí | Fúze | Domácí poptávka | Ekonomický poradce | Stimuly | Denní graf | Akcie v roce 2019 | Goldcorp | Největší americký výrobce léků | Americký ministr financí | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Projev Trumpa k Číně | DNB | Investiční stratég | Odchod Británie z Evropské unie | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Vlastní akcie | Celní války | Pumpování likvidity | Zákon o národní bezpečnosti | Fiat Chrysler | Index MSCI All Country World | Kancléřka Merkelová | Průmyslové podniky | Zátěžové testy bank | Jednání mezi USA a Čínou | Solidní výsledky | Wealth Management | Ceny amerických akcií | ForexMart | Dodavatelské řetězce | USTR | Milan Vaníček | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Více peněz | Prodej | Nervozita | Steven Mnuchin | Japonská centrální banka | Euforie | Investiční | IOT | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Ekonomika USA | CISCO | Čínský list | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Nejbližší support | Zájem investorů | EURCZK | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Panevropský index STOXX 600 | Budoucnost | Vakcína | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Walmart | Dovoz čínského zboží | Index S&P 500 | Hodnota primární veřejné nabídky | DPA | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Konzervativci | Producent ropy | Ranní komentář | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Bemis | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | TopForex | Cla na dovoz | Fond | Blue chips | Podnik | Forex kalendář | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Šéfové amerických podniků | Americká ministryně financí | Řešení obchodního sporu | Světová obchodní organizace | Index londýnské burzy FTSE 100 | Microchip Technology | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Počet bankrotů | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Čínský vývoz | Evropské akciové trhy | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Čínské vlády | UNCTAD | Prezident Světové banky | Fundamenty | Obchodování na newyorské burze | Japonský Nikkei | Index PMI | Americká cla | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Americká centrální banka FED | Renault | Boeing 737 Max | Pozitivní komentáře | Akcie bankovní skupiny Erste | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Caixin | Majetek 500 nejbohatších lidí | Apple Arcade | Nálada německých spotřebitelů | Index italských akcií | Firma Saudi Aramco | Ropný kartel OPEC | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | WESP | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Objem obchodování | Zlepšení | Soudní dvůr | ČTK | Americké akciové indexy | Amazon | Důsledky epidemie | Americká vláda | Počet bankrotů firem | Španělsko | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Jerome Powell | Emerging markets | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | Alokace aktiv | Základní úroková sazba | Aktuální konsenzus ekonomů | Zpomalení světového obchodu | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Faustin-Archange Touadéra
Favourite Options
Fawad Razaqzada
FAZ
Fáze distribuční
Fáze dolaru
Fáze evaluace
Fáze expanze
Fáze globalizace
Fáze konsolidace

Následující klíčová slova

Fáze racionalizace
Fáze růstu
Fáze silného růstu
Fáze trhu
Fáze trhů
Fáze verifikace
Fáze výroby
Fáze vývoje tradera
Fáze ztráty
Fáze 1
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít