Bezpečné dluhopisy
Zhoršení výhledu ČEZ nebude mít větší dopad na akcie
27.03.2024 Zhoršení výhledu hodnocení úvěrové spolehlivosti české energetické společnosti ČEZ nebude mít výraznější dopad na kurz jejích akcií a dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Mezinárodní ratingová agentura Moody's v úterý zhoršila výhled hodnocení ČEZ na negativní ze stabilního. Samotné hodnocení ponechala beze změny na stupni Baa1. Po 12:00 rostly akcie ČEZ na burze o 1,6 procenta na 846 Kč na akcii.
Putinova eskalace zasáhla trhy ještě před Fedem
21.09.2022 Abychom se při vyčkávání na večerní Fed nenudili, spustil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci a vystrašil trhy další eskalací konfliktu na Ukrajině. Tato možnost byla diskutována už dlouho dopředu. Bude tedy volně pokračovat debata, jak velkou hrozbu pro Ukrajinu představuje potenciální lidská vlna špatně vyzbrojených a vycvičených záložáků i jaká je mobilizace hrozba pro samotný ruský režim. Ani jedno z toho není radno podceňovat. Finanční trhy samozřejmě takové zprávy netěší, ale úplně se z toho také nehroutí.
Rozbřesk: Napětí mezi Ruskem a západem roste, co může konflikt způsobit na trzích?
21.02.2022 Tento týden bude opět udávat trhům tóninu i rytmus geopolitické napětí. Americký ministr zahraničí o víkendu zopakoval, že se ruský prezident pravděpodobně již definitivně rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ruská strana to sice odmítá, ale současně podle satelitních snímků nijak nesnižuje počty svých ozbrojených sil na ukrajinských hranicích a současně prodlužuje pobyt svých vojáků (přibližně 30 tisíc) v Bělorusku. Prezident Biden pak v neděli souhlasil s osobní schůzkou s Vladimírem Putinem, ale pouze za předpokladu, že nedojde k invazi.
Napětí mezi Ruskem a Západem roste…
21.02.2022 Tento týden bude opět udávat trhům tóninu i rytmus geopolitické napětí. Americký ministr zahraničí o víkendu zopakoval, že se ruský prezident pravděpodobně již definitivně rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ruská strana to sice odmítá, ale současně podle satelitních snímků nijak nesnižuje počty svých ozbrojených sil na ukrajinských hranicích a současně prodlužuje pobyt svých vojáků (přibližně 30 tisíc) v Bělorusku. Prezident Biden pak v neděli souhlasil s osobní schůzkou s Vladimírem Putinem, ale pouze za předpokladu, že nedojde k invazi. Co tedy čekat na trzích v tomto týdnu v případě, že by došlo k ruské invazi na Ukrajinu? V prvé řadě těžko odhadnout jakékoliv dlouhodobější dopady.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021
09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Nový americký plán pro ekonomiku a evropské problémy s koronavirem
23.03.2021 Zájem o bezpečné dluhopisy včera povzbudily výprodeje turecké liry. I dnes, kdy se lira už konsoliduje, jsou však na tom dluhopisy dobře. Výnosy klesají v Německu o 4 a v USA o 6 bazických bodů na 10Y splatnosti. Za tímto vývojem hledáme hlavně táhnoucí se evropské problémy s koronavirem a také spekulace před odpoledními komentáři.
Nejlepší doba vzít si hypotéku je právě teď. Úrokové sazby půjdou letos zase nahoru, i kvůli tomu, že se česká vláda enormně zadluží
03.01.2021 Emise dluhopisů vlády České republiky bude v příštím roce objemově sice o něco nižší než letos, avšak i tak jedna z neobjemnějších v historii ČR vůbec, konkrétně druhá nejobjemnější. To proto, že schodek veřejných financí bude v absolutním vyjádření zřejmě také druhý nejhlubší v historii ČR, i když nelze vyloučit, že i nejhlubší vůbec.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!
31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.
26.10.2020 Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020
26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
Nadšení akcií se stupňuje, dluhopisy preferenci rizika ustály
24.08.2020 Dnešek znovu ukázal, jak investory dokáže pozitivně naladit jakákoli zmínka o lécích či očkování proti Covid-19. Není to nic nového, trh se takto choval už několikrát, a důvod zůstává tentýž: s účinnou obranou proti této nemoci tolik nehrozí nová omezující opatření a ekonomiky se budou moci vrátit zpět k normálnímu fungování. Tentokrát jsou sice akcie už poměrně vysoko, ale funguje to stále.
Korekce včerejška posílá dolů akcie i korunu
07.07.2020 Světové finanční trhy si včera připomněly upálení mistra Jana Husa nikoli pietou, ale naopak poměrně euforickým obchodováním. Optimismu určitě napomohlo, že v posledních pár dnech se akcelerace nákazy v zámoří přerušila a že přicházejí stále velmi dobrá data z ekonomiky. Konkrétně šlo o index ISM ve službách.
Virus drží trhy v napětí, evropské akcie přesto rostou
25.06.2020 Evropské akciové trhy si dnes drží celkem slušné zisky od půl do jednoho procenta. To se jim daří i po začátku amerického obchodování, které nechává hlavní zámořské indexy mírně v červeném.
Euforii z dat narušují zprávy o viru. Powell trhy nezklamal
16.06.2020 Velmi pozitivní vstup evropských akciových trhů do dnešního dne byl pouze začátek. Nálada investorů následně přerostla v euforii, k níž se odpoledne přidala také Wall Street. Jenže později nálada začala opět vyprchávat a zisky klesají.
Strach z druhé vlny zpět na scéně. Ani Powell trhy asi nepotěší
13.05.2020 Varování bankéřů z Fedu před nebezpečím předčasného, ale také příliš pozdního otevření ekonomiky, nechalo trhy ještě docela v klidu. Když se ale přidal hlavní americký epidemiolog Fauci, který Kongres upozornil, že odvolání opatření hrozí vyvolat nové propuknutí nákazy, reakce už přišla.
Propad zaměstnanosti, skeptický Fed a smíšený vývoj trhů
06.05.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích je pomíchaný tak, že z něho těžko vyčíst nějaké jednotné téma či myšlenku. Akcie v Evropě klesají při ztrátách v Německu či Francii na úrovni jednoho procenta. Německo dnes sice zveřejnilo horší data o průmyslových objednávkách, ale zároveň kancléřka Merkelová představila plán poměrně rychlého uvolňování omezení.
Obavy překonány, akcie i ropa vyhlížejí návrat poptávky
05.05.2020 Investoři začali setřásat strach z nového kola obchodní války už včera v americkém obchodování. Dnes navazuje Evropa optimistickým začátkem, kdy se akciím i ropě daří díky opětovnému přesměrování pozornosti k otevírání ekonomik a návratu poptávky. Akciové indexy přidávají kolem dvou procent, ropa Brent roste o 7 procent.
Dolar a ropa se zvedají. Akcie se bojí dalšího obchodního střetu
04.05.2020 Akcie zůstávají dole, přičemž z evropských indexů sledujeme na DAXu pokles přes 3 procenta a na CAC40 skoro 4 pct. V zámoří klesá S&P500 asi o půl procenta, ale Nasdaq naopak roste.
Ropa se dnes zkouší stabilizovat, akcie v plusu
22.04.2020 Propad cen ropy zůstává mezi tím nejzajímavějším, co se na trzích momentálně děje. Ropa dnes registruje další ztráty, když Brent padá o 10 procent. 11 dolarů na WTI ale znamená už relativně drobný pokles a trh se dopoledne snaží aspoň stabilizovat.
Optimismus trhům nevydržel. Data a zprávy o šíření viru udělaly z víkendu riziko
31.01.2020 Vyhlídky zlomu a postupného odeznívání epidemie koronaviru narušily nové zprávy nedlouho poté, co WHO nepřistoupila k tvrdším opatřením proti šíření nákazy. Rusko a Británie se zařadily mezi země s potvrzeným výskytem nákazy, zatímco Spojené státy nebo Japonsko svolávají své občany z Číny a radí do této země necestovat. Mezitím počet čínských nakažených stoupl už k 10 tisícům.
Evropské akcie míří dolů navzdory Americe a dobrým datům
14.01.2020 Po včerejším opatrném obchodování s evropskými akciemi, které většinou mířily dolů, překvapila Wall Street růstem na nová maxima. Jenže Evropa si inspiraci nevzala a dál jde vlastní cestou. Pokles hlavních indexů dnes dopoledne činí kolem 0,6 procenta.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?
19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
Negativní spekulace o clech se roztáčejí, euro i koruna však odolávají
21.11.2019 Nepříznivé spekulace o vývoji obchodních jednání USA - Čína, které jsme rozvíjeli už včera dopoledne, začínají mít reálnější obrysy. A jde stále o to samé: USA nechce rušit zavedená cla a tlačí na závazek čínského nákupu zemědělské produkce, zatímco Čína to vidí opačně. Navíc, podle zdrojů Reuters, pokud se jednání nebudou vyvíjet dostatečně rychle a dojde k odložení do příštího roku, 15. prosinec přinese zavedení ohlášených amerických cel. Aby toho nebylo málo, jako komplikaci musíme znovu zmínit i Hongkong, neboť Čína už vyhrožovala odvetou, pokud USA zákonem podpoří demonstranty.
Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?
27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
Rozbřesk: Další zvrat v obchodní válce, USA odkládají platnost nových cel
14.08.2019 Donald Trump včera zmírnil obavy z globální obchodní války, když odložil uvalení cel na některé výrobky a jiné ze “sankčního seznamu” úplně vyškrtl. Cla na telefony a vybranou elektroniku budou nově uvalena až od poloviny prosince a dovozy farmaceutického zboží a výrobků důležitých pro národní bezpečnost byly ze sankčního seznamu úplně vyškrtnuty. Trhy přivítaly tento krok s nadšením. Akcie táhly vzhůru zejména technologické tituly - Apple si připsal přes 4 % a širší index S&P 500 povyskočil vzhůru o 1,5 %. Naopak bezpečné dluhopisy smazaly trochu ze svých masivních zisků z posledních seancí, stejně jako zlato, které spadlo ze šestiletých maxim.
Technologické akcie a bezpečné dluhopisy dnes rostou. Ropa ze zisků slevila
22.07.2019 Asijské akcie otevřely týden ztrátově, evropské indexy si následně drží skromné zisky a na Wall Street po otevření slušně roste IT sektor, zatímco zbytek žádné velké výkony také nepředvádí. Mezitím výnosy dluhopisů v USA a jádru eurozóny mírně klesají, přičemž na periferii mají naopak tendenci růst. Ropa od rána slevila ze svých zisků, ale stále je zhruba o procento nahoře.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2019?
24.04.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě.
Týden začíná v převážně pozitivním duchu, eurodolar lehce roste
25.02.2019 Začátek týdne pozitivně ovlivnila zpráva o pokroku v jednáních Čína - USA. Odložení nových cel, respektive nezvýšení stávajících, bylo jednou z pravděpodobných variant pro případ, že vyjednávání pokročí dostatečně kupředu. To se také děje, ovšem podle nás by už v cenách měl být pozitivní výsledek z velké části započítán. Vzhledem k tomu je i dnešní reakce na finančních trzích poměrně vlažná.
Amerika přebírá otěže – akcie slušně rostou, dluhopisy se prodávají. Eurodolar během dne obrátil
12.02.2019 Na hlavních finančních trzích se dál drží pozitivní nálada, přestože nové impulsy během dne už nechodily. Růst akcií a ústup od dluhopisů dál živí zejména šance na ukončení sporu o americký rozpočet, čímž by odpadl další shutdown. Zároveň se připojují i rostoucí sázky na dohodu USA s Čínou o vzájemném obchodě. Další kolo vyjednávání se nyní pomalu rozjíždí na nižších úrovních.
Další prodeje akcií a nákupy dluhopisů. Ke zhoršenému výhledu se přidává čínské téma
08.02.2019 Závěr týdne neukázal jasný směr hlavním měnovým párům. Dolar se vůči euru drží u 1,1335 a také proti jenu či libře se během dne spíše jen konsoliduje. Směr však rozhodně našly akciové a dluhopisové trhy. U akcií je to dolů, přičemž největší ztráty z hlavních indexů registruje opět německý DAX . Pouze s těsnou výjimkou evropských farmacií všechny sektory ztrácejí. Naproti tomu roste zájem o bezpečné dluhopisy a jejich výnosy tak dnes obnovily svůj pokles.
Eurodolar ještě lehce roste, ale jinde už pozitivní efekt nových zpráv není moc znát
07.01.2019 Americká data z trhu práce dopadla nečekaně dobře, komentář šéfa Fedu doložil připravenost být na ekonomiku měkčí, pokud to bude třeba, a obchodní jednání Čína - USA se rozjíždějí. Finanční trhy přijaly pozitivní zprávy s nadšením už v pátek, ale do nového týdne se dobrá nálada zrovna nepřenáší.
Trhy drží v dobré náladě Trump, ale odpoledne se opět dostane ke slovu Británie
12.12.2018 K uvolnění napětí na trzích přispěl vývoj kolem zatčené finanční šéfky Huaweie. Jednak ji Kanada propustila na kauci a navíc Donald Trump prohlásil, že by v této kauze zaintervenoval, pokud by měla ohrožovat obchodní dohodu s Čínou. Krom toho americká strana znovu uvedla, že se Čína chystá snížit cla na americká auta, jen ještě musí oznámit konkrétní načasování a potvrdit záměr na papíře. Trump rovněž oznámil, že Čína začala nakupovat „obrovské množství“ americké sóji, jenže obchodníci na komoditních trzích nic takového nesledují.
Příměří, nebo eskalace? Trhy se připravují na G20, měny drží pozice
30.11.2018 Hlavním tématem závěru týdne bude nepochybně summit G20, ze kterého můžeme dostat řadu velmi důležitých zpráv. Klíčovou oblastí je dohoda mezi USA a Čínou znamenající příměří v obchodní válce, respektive odložení dalších cel. Pokud by k ní lídři obou zemí dokázali najít cestu, jeden z klíčových problémů by mohl směřovat k řešení, z čehož by finanční trhy určitě měly radost. Efekt dohody / nedohody bude znát prakticky napříč trhy, ale největší ho čekáme u asijských a evropských akcií.
Předvánoční nákupy a Itálie zdrojem optimismu. Nový týden začíná na trzích v pozitivní náladě
26.11.2018 Nový týden začíná velmi dobře pro italská aktiva - dluhopisy i akcie míří strmě vzhůru. Už minulý pátek přinesl opatrné náznaky, že by italská vláda mohla nakonec souhlasit s úpravou rozpočtových plánů. V neděli naděje dál stouply po komentáři vicepremiéra Salviniho a na trzích se tak začíná sázet na snížení projektovaného deficitu, které by umožnilo zemi vyhnout se proceduře, na jejímž konci mohou být sankce EU. O rozpočtu má v pondělí večer jednat italská vláda a údajně se bude probírat pokles deficitu na 2,0-2,1 procenta HDP.
Hlavní měny i koruna zůstávají v klidu, zatímco evropské akcie vracejí včerejší zisky
22.11.2018 Po včerejším nádechu se dnes nálada na trzích opět zhoršuje. Už akciová Asie na to nebyla příliš dobře a v Evropě pak sledujeme pokles hlavních indexů skoro o procento. Ani tentokrát tedy růst dlouho nevydržel. Bezpečné dluhopisy v Evropě se opatrně kupují, zatímco periferní spíše klesají, ale pohyb to není velký.
Trhy se snaží vypořádat s drtivým začátkem na Wall Street. Strach ze zpomalování zpět na scéně
20.11.2018 Podobně jako včera i dnes otevření amerických trhů s sebou přineslo zhoršení tržního vývoje. Už Evropa sice během dne citelně klesala, ale byla to znovu Wall Street, která pokles akcií umocnila. Momentálně se hlavní indexy snaží vrátit aspoň na úvodní hladinu, která je však stále hodně pod včerejším závěrem. S&P500 aktuálně -1,7 procenta.
Trhy jsou na tom lépe než ráno, ale optimismus nezakořenil. Koruna testuje 26,00
14.11.2018 Makrodata ráno a dopoledne moc nepotěšila, když čínský maloobchod překvapivě zpomalil a o trochu větší, než se čekalo, byl i pokles německé ekonomiky. Od toho se také odvíjel negativní vývoj na hlavních finančních trzích.
Trhy sázejí na Trumpa a akciová rally pokračuje. Dolar stále pod tlakem
02.11.2018 Donald Trump se údajně bude snažit dosáhnout dohody s Čínou během tohoto měsíce a už pověřil administrativu připravit příslušné návrhy. Americký prezident znovu zkouší oblíbenou metodu, kdy po tvrdých hrozbách dává protistraně prostor k ústupkům a dohodě. Dříve přitom udělal dohody i bez velkých ústupků, což šanci na úspěch zvyšuje. Trhy se k dohodě s Čínou hodně upnuly a dá se říci, že šlo o klíčový spouštěč obratu akcií vzhůru. Nadto čínský prezident Xi hovořil o další podpoře pro soukromé firmy.
Fed, Itálie, brexit? Odpoledne přineslo obrat, akcie padají, kupuje se dluh
17.10.2018 Na zprávy z evropského summitu, který se dnes opět zabývá brexitem, stále čekáme. Libra mezitím lehce utrpěla nižší britskou inflací, ale nejde o nic zásadního. Také Fed teprve zveřejní zápis ze svého zasedání, mezitím se však na finančních trzích celkově zhoršila nálada vůči riziku, a to citelně.
Americké obchodování přináší zlepšení. Inflace i technika trhy zatím podržely
11.10.2018 Situace na finančních trzích je odpoledne lepší, k čemuž přispěla i nová data. Americké obchodování na akciových trzích ale začalo smíšeně a těžko zatím vyhlásit konec současné korekce. Evropské akcie trochu ubraly ze svých denních ztrát. Výnosy amerických dluhopisů mezitím lehce stoupají a dolar se snaží setřásat své mírné ztráty.
Výprodeje akcií odpoledne nabírají na obrátkách. Mezi měnami trpí dolar i koruna
10.10.2018 Úvod dnešního dne negativně ovlivnila Itálie. Oba vicepremiéři zchladili naděje, že by mohlo dojít k revizi rozpočtových plánů, a to poslalo dluhopisy dolů. Spolu s nimi pak trpěly i evropské akcie. Odpoledne je situace na trzích jiná, ale také negativní, a zejména pro akcie výrazně.
Trhům se odpoledne dýchá o něco lépe, ale riziko s Itálií narostlo
02.10.2018 Nervozita, kterou na trhu působí Itálie, její politika a rozpočet, odpoledne přece jen trochu ustupuje. Vidět to je zejména na italských akciích, které se dokázaly zbavit značné části ztrát z dnešního rána. Také italským dluhopisům se daří lépe, a to hlavně těm na krátkém konci křivky. I tak ale za dnešek jejich výnosy citelně narostly. Bezpečně v červeném pak zůstávají akciové indexy napříč Evropou, zatímco Wall Street začala v pozitivnějším duchu aspoň kolem nuly.
Situace na trzích se odpoledne zlepšuje, koruna však ztráty nesetřásla
27.09.2018 Během dopoledne si hlavní akciové trhy prošly slabšími chvilkami, když se do Evropy přenesl negativní vývoj z USA a Asie a nepotěšily zprávy o italském rozpočtu. Podařil se ale obrat a většina Evropy a spolu s ní také Wall Street už míří nahoru.
Evropské trhy se novými cly nenechaly rozházet, koruna i region drží pozice
18.09.2018 Po zhruba dvoutýdenním čekání americký prezident oznámil nová cla na čínské zboží. Objem zůstává avizovaných 200 mld. USD, pro začátek budou cla 10procentní, aby na konci roku narostla na 25 procent. Čína už oznámila, že nemá jinou možnost, než reagovat odvetou. Donald Trump však už rovnou varoval, že čínská odveta bude znamenat další várku cel, která by už pokryla prakticky celý čínský dovoz do USA.
Nová cla prý už dnes. Trhy však nepanikaří, koruna drží pozice
17.09.2018 Koruna zahájila týden bez pohybu, přičemž se drží vůči euru kolem 25,45. Tato úroveň znamená, že české měně zůstávají zisky, ke kterým jí v uplynulém týdnu pomohla silná indikace z centrální banky, že letos zvýší sazby ještě dvakrát. Dnes byly zveřejněny domácí výrobní ceny, které svým růstem překonaly odhady, ale do obchodování nezasáhly.
Euro se znovu dostává pod tlak, zatímco koruna mu i dnes úspěšně odolává
05.09.2018 Včerejší nečekaně dobrá data z USA i pozitivní odezva na zprávy o italském rozpočtu příznivě ovlivňovaly obchodování během odpoledne. Stačilo to ale pouze částečně a pozitivní vývoj byl většinou přechodný. Dnes ráno evropské akcie začínají dalším poklesem a eurodolar se po nádechu zanořuje níž, na 1,1550.
Amerika obchoduje v lepší náladě než Evropa, koruna si mírné zisky podržela
31.08.2018 V centru pozornosti světových trhů zůstává i koncem týdne zahraniční obchod. Na jedné straně je tu slibný vývoj revize NAFTA i z kanadské strany, ale proti tomu působí poslední výpady Donalda Trumpa. Připomínka, že se už příští týden chystá nový balík cel na čínské zboží, slovní útok na EU i opakovaná hrozba vystoupením z WTO určitě na náladě nepřidají.
Trhy vyhlížejí dohodu USA s Mexikem. Pozitivní nálady se chytila i koruna
27.08.2018 Optimismus, se kterým hlavní trhy vstupovaly do nového týdne, byl v Asii značný, ale v Evropě opatrný. Pozitivně působila podpora čínské centrální banky pro kurz jüanu a německý index Ifo. Příznivý vývoj ale později začíná upevňovat zejména vyhlídka obchodní dohody mezi USA a Mexikem. Údajně už dnes přijde oznámení o postupu ve vyjednávání o NAFTA, což naznačil na svém twitteru také prezident Trump.
Euro začalo týden dobře, ale rychle ztrácí dech
20.08.2018 Akcie v Evropě začaly pondělní obchodování velmi slušným růstem, zatímco bezpečné dluhopisy lehce ztrácejí. Eurodolar už v pátek v Americe vyrostl a do nového týdne vstoupil silnější, kolem 1,1440.
Výhled rychlého růstu sazeb koruně nestačí. Hlavní trhy dál trápí cla
02.08.2018 Zasedání bankovní rady ČNB podle očekávání přineslo zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Nová prognóza a slova guvernéra Rusnoka na konferenci přinášejí pro korunu protichůdné signály, které také vedly k volatilnějšímu odpolednímu obchodování. Výsledkem je slabší kurz na 25,65 za euro.
Dolar roste v očekávání rychlejšího HDP, koruna využívá lehce pozitivní nálady
27.07.2018 Páteční obchodování v Evropě můžeme označit jako opatrně pozitivní. Akciím na hlavních trzích se daří mírně růst, bezpečné dluhopisy nepatrně ustupují, zatímco ty periferní si připisují mírné zisky. Dolar má na páru s eurem navrch a postupuje na 1,1630. Momentálně sílí rovněž vůči japonskému jenu, ovšem tento pár během dopoledne nemá jasný směr.
Koruna nejvíce nadhodnocenou měnou světa?
10.07.2018 Česká měna začala den značným oslabením, které táhl negativní vývoj celého regionu. Ještě před 26,00 ale dokázala obrátit a nakonec tak z dneška vychází pouze s menšími šrámy při kurzu pod 25,90 za euro. Dění se dál řídí hlavně podle vztahu investorů k celé střední Evropě, zítra však mohou do hry vstoupit i domácí data v podobě inflace za červen. Zvýšení citelně nad cíl centrální banky by mělo přitáhnout aspoň část pozornosti k domácí měnové politice a načasování dalšího růstu sazeb, což koruně může krátkodobě pomoci.
Odpoledne na trzích vypadá lépe než ráno, euru ani koruně se ale nedaří
02.07.2018 Hlavní trhy vstoupily do nového týdne negativně, ale během pondělního evropského obchodování se přece jen situace zlepšila. Akcie v Evropě zmenšují své ztráty a v Americe už sledujeme u hlavních indexů pouze mírný pokles až stagnaci. Bezpečné dluhopisy jsou na tom smíšeně a oproti ránu tedy klesly. Dluhopisům na periferii se vesměs daří dobře, drahé kovy klesají.
Trumpova hrozba opuštěním WTO dementována. Akcie rostou, euro drží zisky
29.06.2018 Závěr týdne pozitivně ovlivnil summit EU, který neskončil žádnou katastrofou a členským zemím se nakonec podařilo najít jednotný postoj k imigraci. Hrozba obnovování vnitřních hranic tak pominula. Zároveň pomohl vstřícný čínský krok - ohlášení menších restrikcí pro vstup zahraničního kapitálu do čínských firem.
Cla se blíží a německý trh se netěší. Sentiment odpoledne chladne a koruně zůstávají ztráty
26.06.2018 Lehce pozitivní nálada se finančních trhů odpoledne horko těžko drží, spíše už chladne. V průběhu dne ji testovaly horší americká data a další komentář Donalda Trumpa. Ani v jednom případě nešlo o zásadní věc, ale postupně je dopad vidět. Akcie v Evropě se vzdávají zisků a německý DAX míří do červeného. Americké indexy se drží lehce v plusu a bezpečné dluhopisy jsou na tom smíšeně při malých změnách výnosů. Kde je vidět obnovená nervozita, jsou dluhopisy na periferii eurozóny, které vede dolů Itálie.
Více ropy a nová cla. Závěr týdne není nudný, euro klesá
22.06.2018 OPEC na dnešní schůzce našel shodu na navýšení produkce. Nakonec se podařilo dosáhnout kompromisu s Íránem, který se stavěl proti takovému kroku. Formálně má produkce narůst o 1 milion barelů denně, což efektivně znamená 600-700 tisíc barelů, neboť některé země nejsou schopny těžit víc. Výsledek je tedy zhruba takový, na jaký byl trh podle nás nastaven. Ropa za dnešek značně stoupla, ale většinu zisků si připsala ještě před zprávami z jednání OPEC. Brent nijak neutekl z hodnot, na kterých se nacházel v posledních dnech, WTI ovšem zamířila strmě nahoru.
Dopoledne se daří euru i koruně. OPEC jedná o produkci, cla zůstávají hrozbou
22.06.2018 V závěru týdne hned několik záležitostí poutá pozornost finančních trhů. První jsou stále obchodní války. Po lehkém zklidnění drží trh v napětí známky faktického dopadu cel, ať už v podobě varování německých automobilek, nebo možného vlivu na náladu amerických průmyslníků. Téma zůstává velmi živé a čekají se další oznámení politiků.
Koruna atakuje 26,00 - ranní pád naznačuje ústup spekulantů z české měny
21.06.2018 Klidnější vývoj na finančních trzích se přenáší i do dnešního rána. Evropské akcie vykazují většinou mírný růst, bezpečné dluhopisy se skoro nehýbou, ovšem ty periferní se ráno dostávají pod tlak. Eurodolar stále nenachází jednoznačný směr a zůstává u dílčích výkyvů, jejichž výsledkem je aktuální kurz 1,1565. Japonský jen se snaží korigovat ztráty z asijského obchodování a britská libra klesla k dolaru na 1,3145.
Trhům se vrací nálada, euro ani koruna z toho však neprofitují
20.06.2018 Pokles strachu z dalšího vyhrocení obchodní války pokračuje na trzích také dnes ráno. Asijské trhy se zvedají po propadu, když jim částečně pomáhá víra v podporu čínské administrativy. Centrální banka údajně plánuje podpořit ekonomiku uvolněním politiky skrze nižší povinné minimální rezervy.
Eurodolar smazal ztráty, Kima a Trumpa vystřídají centrální banky
12.06.2018 Výsledkem summitu Trump - Kim je dohoda o Korejském poloostrově bez jaderných zbraní. Detaily ještě přinese tisková konference, ale už teď asi můžeme říci, že summit naplnil očekávání a měl by z tržního pohledu korejské téma odsunout mimo hlavní pozornost.
Data podpořila dobrou náladu, dolar z nich však těží minimálně
01.06.2018 Finanční trhy při pátku dokázaly setřást všechny obavy, které by snad mohla vyvolávat italská politická situace, blesková výměna španělské vlády nebo obchodní přestřelka mezi Spojenými státy a EU.
Čína přestala trhy strašit, ale nový problém je Sýrie. Trhy se drží, přestože nálada chladne
11.04.2018 Po projevu čínského prezidenta dostaly finanční trhy příležitost se dál zklidnit a přehodnotit směrem dolů riziko vyhrocení obchodní války. Věříme, že jednání nakonec dokáží zabránit roztočení spirály cel a omezení, ovšem stále je ještě hodně času na ostrá prohlášení zejména z americké strany.
Čína přestala trhy strašit, ale nový problém je Sýrie. Trhy se drží, přestože nálada chladne
11.04.2018 Po projevu čínského prezidenta dostaly finanční trhy příležitost se dál zklidnit a přehodnotit směrem dolů riziko vyhrocení obchodní války. Věříme, že jednání nakonec dokáží zabránit roztočení spirály cel a omezení, ovšem stále je ještě hodně času na ostrá prohlášení zejména z americké strany.
Tržní nálada se zvedla, ale opatrnost převládá. Eurodolar se koncem týdne konsoliduje
23.03.2018 Strach z obchodních válek oběhl svět, ale na konci týdne se přece jen dostavilo zklidnění. Evropské akcie zmenšily úvodní ztráty a Wall Street se snaží držet lehce v plusu. Donald Trump se sice opět snaží kout železo, dokud je "rudé", ale jeho hrozba vetováním zákona o navýšení rozpočtových výdajů už další otřesy nevyvolala. Vzhledem k tomu, že přerušení vládních výdajů zatím vždy trvalo krátce a neznamenalo vážné škody, ho trhy vcelku oprávněně neberou jako bezprostřední hrozbu.
Tržní nálada se zvedla, ale opatrnost převládá. Eurodolar se koncem týdne konsoliduje
23.03.2018 Strach z obchodních válek oběhl svět, ale na konci týdne se přece jen dostavilo zklidnění. Evropské akcie zmenšily úvo...
Japonský jen pod tlakem euforie na akciích. Překvapivě špatně si vede dolar
04.01.2018 Velmi pozitivní nálada vůči riziku, která panovala na trzích ráno, přes den ještě nabrala na obrátkách. Evropské akcie zvýraznily své zisky a vzhůru se po otevření vydala také Wall Street. Bezpečné dluhopisy jsou dnes pod tlakem, ale třeba zlato nakonec svou ztrátu nahradilo. O rizikovější dluhopisy je slušný zájem.
Dolaru se daří, ale na jen nestačil. Tržní nálada odpoledne stoupá
06.12.2017 Jednou z mála měn, kterým se dnes proti dolaru viditelně dařilo, je japonský jen. Ten zúročil negativní sentiment na trzích, který se projevoval rotací investorů z rizikovějších do bezpečnějších aktiv.
Výprodej akcií začal přinášet zisky japonskému jenu
06.12.2017 Včerejší pokus amerického technologického sektoru o obrat nakonec nevyšel a v Asii i následně v Evropě se upevňuje negativní sentiment. Akcie padají napříč trhy a naproti tomu roste zájem o bezpečné dluhopisy či drahé kovy. Rotace do méně rizikových aktiv může být spojena se snahou vybrat zisky před koncem roku a může ji podporovat nejistota před finálním krokem ke schválení americké daňové reformy. Krom toho je pravděpodobné, že značnou část pozitivních efektů reformy už trhy do očekávání zahrnuly, a tak je prostor pro nějaké pozitivní překvapení dosti omezený.
Koruna se zbavuje ztrát, pomáhá jí vývoj na hlavních trzích
16.11.2017 Nervozita, která se v minulých dnech držela finančních trhů a k níž dávaly důvod zejména problémy s americkou daňovou reformou, dnes polevuje. Ke zlepšení sentimentu už včera přispěla nová data ze zámoří, která ukázala slušný výkon maloobchodu a mírně stoupající jádrovou inflaci. Sice z USA přišly také zprávy o nesouhlasu některých republikánských senátorů s posledním návrhem na změnu daní, ale to už nezabránilo ke zlepšení kondice rizikových aktiv.
Dnešek patří euru - přetlačilo dolar a nakonec i korunu
14.11.2017 Lehce pozitivní sentiment z dnešního rána finančním trhům příliš dlouho nevydržel. Akcie se ponořily do červeného, přičemž Evropa kráčí dolů před Amerikou. Poptávka se přenesla k dluhopisům, jejichž výnosy klesají zejména na delších splatnostech. Tzv. bezpečné dluhopisy jsou na tom lépe než ty rizikovější. Drahé kovy ovšem zůstávají poblíž včerejších hodnot.
Euro si připisuje mírné zisky, libra aspoň zmenšuje ztráty
13.11.2017 Během pondělního odpoledne to vypadá, že se Amerika snaží vylepšit den, který předtím Evropa pokazila. Po ranním klidu na trzích totiž převládla negativní nálada, kterou otupil až začátek amerického obchodování. Evropské akcie zmenšují své ztráty, ale zůstávají značně v záporu. Wall Street se nachází kolem nuly. Bezpečné dluhopisy velký příliv peněz neregistrují, ovšem výnosy na periferii eurozóny jsou opět o něco níž. Kde od rána oživila poptávka, jsou potom drahé kovy.
Euro se zvedá, polevuje negativní tlak ECB a Katalánska
30.10.2017 Týden nabitý novými daty, zasedáními centrálních bank i firemními výsledky na trzích začíná lehce pozitivně. Evropské akcie si připisují mírné zisky, zatímco drahé kovy či bezpečné dluhopisy se hýbou minimálně. Španělské výnosy značně klesají a naznačují pokles napětí kolem Katalánska.
Rostoucí české výnosy pomáhají koruně držet silné pozice
03.10.2017 Česká měna se včera usadila pod 26,00 za euro. Sice se nachází pouze mírně pod danou hranicí, ale zato své pozice drží. Pomáhá jí další nárůst výnosů českých dluhopisů. Ten se týká celé křivky, ale hodně výrazný je zvláště na jejím krátkém konci. Například dvouletá splatnost se vrací po delší době ze záporu těsně nad nulu po vytrvalém růstu v posledních dnech.
Dolar zůstává na růstové vlně vůči euru i libře
26.09.2017 Po lehce negativním výsledku německých voleb včera přišel výplach na technologických akciích a následovala další hrozba z KLDR, která chce sestřelovat americké bombardéry i mimo svůj vzdušný prostor. Pro akcie špatné zprávy, pro bezpečné dluhopisy naopak příznivé. Efekt však poměrně rychle odeznívá.
Eurodolar se úspěšně zbavuje ztrát. Pomáhají data i Kim
22.09.2017 Propad eurodolaru, který jsme sledovali po zasedání Fedu, nastal spolu s plošným posílením americké měny a byl poměrně citelný. Ani ne dva dny poté je však pohyb kurzu z velké většiny vymazán a nacházíme se u 1,2000.
Zlato a jen ztrácejí, zato euro se dolarem přetlačit nenechalo
18.09.2017 Inflace v eurozóně nepřekvapila - nebyla revidována - a další data na programu nebyla. Relativní klid panuje také v bezpečnostní oblasti, aspoň tedy kolem hlavního ohniska - Severní Koreje. Na finančních trzích při absenci nových impulsů a vyčkávání na výsledek zasedání Fedu zavládla pozitivní nálada. Zvýšenou poptávku po riziku dokládá růst hlavních akciových trhů, přičemž ty americké opět posouvají historická maxima.
Fondy fondů
01.07.2017 Ceny amerických akcií jsou v poslední době již poměrně vysoko a větší váha se přenáší na investování do akcií v Evropě. Nadšení po zvolení Donalda Trumpa již opadlo a na předvolební sliby již moc investorů nečeká. K celé věci se takto vyjádřili i manažeři investiční společnosti ING Lucembursko Loic Pellerin a Richard Edwards.
Zkažený konec týdne pro dolar. Důvod? Americká ekonomika
27.01.2017 Páteční obchodování se nese v lehce negativním duchu, pod což se podepisují nová americká data. HDP za poslední loňský kvartál zaostal za očekáváními a náladu nevylepšila ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, přestože byla na očištěné bázi mírně lepší než odhady. Revize spotřebitelské důvěry situaci už moc neovlivnila.
Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají
01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
Rozbřesk – Fed tento týden po devíti a půl letech zvedne oficiální sazby
14.12.2015 Tento týden se schyluje k historické události. Poprvé po devíti a půl letech si americký Fed vyzkouší, jaké to je zdražovat peníze. To pro trhy sice samo o sobě nebude velké překvapení - zvýšení sazeb o 25 bps čeká naprostá většina trhu. Zásadní bude doprovodná komunikace - výhled na sazby v příštím roce (tzv. Dot plot) a tisková konference šéfky Fedu Janet Yellenové. Celkově sázíme na to, že se Fed bude snažit udělat vše pro to, aby trhy spíše zklidnil a krátké americké výnosy zastavily svůj nárůst a dolar neměl moc důvodů bezprostředně po zasedání dál posilovat. Zda se to povede, zůstává otevřenou otázkou. Čekají na to nejen americké trhy, ale především řada rozvíjejících se trhů. Ty kvůli nervozitě před blížícím se Fedem a padajícím cenám ropy zažívají nepříjemné výprodeje - brazilský real, jihoafrický rand nebo turecká lira se staly otloukánky minulého týdne a v posledních dnech ztrácely 2-4 %. Dobře se nedýchá ani našim sousedům v regionu - maďarský forint a polský zlotý ztratily v uplynulém týdnu přes procento. Jen koruna, jako by se jí nic z toho netýkalo, pozvolna pluje v těsné blízkosti 27,00 EUR/CZK.
Obchodní analýzy - S&P 500 a EUR/USD
14.08.2015 Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 neovlivnila důležitá data z americké nezaměstnanosti (NFP report), jak jsem trošku očekával, ale až překvapivá akce čínské národní banky, která devalvovala kurz jüanu během 2 dnů o cca 4 %.
Šéf Bundesbanky Weidmann varoval ECB
05.12.2014 Šéf německé centrální banky Jens Weidmann dnes varoval Evropskou centrální banku (ECB) před...
Euro koriguje ztráty, zatímco jen začal znovu oslabovat
24.11.2014 Euro dnes vůči dolaru korigovalo své páteční ztráty. Ve srovnání s pátkem nešlo o velký pohyb, kurz se postupně sunul...
Koruna využívá korekce trhů k posílení, eurodolar se posunul vzhůru
25.06.2013 Dnes to na finančních trzích vypadá o poznání lépe. Asijské akcie sice dál klesaly, ale v Evropě vidíme naopak...
Prodeje rizika pokračují a region začal reagovat, koruna ztrácí
16.04.2013 Velmi negativní úvod týdne na finančních trzích nakonec nezanechal vážné následky na středoevropských měnách...
Japonsko míří za nákupy do Evropy
09.04.2013 Ve svém novém stimulačním balíčku pro podporu ekonomiky a návrat inflace do Japonska vyčlenila...
Koruna využívá příznivou situaci na hlavních trzích k navýšení včerejších zisků
06.03.2013 Nálada na hlavních trzích zůstává nakloněna rizikových aktivům a koruna díky tomu hájí, a dokonce mírně rozšiřuje vče...
Koruna italský šok ustála, euro svůj pád už přerušilo
26.02.2013 Světové trhy dostaly pod tlak italské volby, na středoevropských měnách ale vážné následky nezanechaly...
Koruna italský šok ustála, euro svůj pád už přerušilo
26.02.2013 Světové trhy dostaly pod tlak italské volby, na středoevropských měnách ale vážné následky nezanechaly. Koruna se k ...
Související klíčová slova:
Výnosy dluhopisů | Situace v eurozóně | LYNX | Cenový pohyb | Vládní dluhopisy | WTO | Jak obchodovat forex | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Zkušenosti | FDA | Koronavirové krize | Analytik Cyrrusu | Obchodník | Dluhopisové ETF | EUR | Řecko | Trend | Regionální měny | Inflační čísla | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Volatility | Tempo růstu | Historické události | Hlavní evropské indexy | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Stimulační balíček | Pravděpodobnost | Inflační cíle | Střední Evropa | Dopad na akcie | FBI | Nové peníze | Zasedání ECB | Diverzifikace | Asijské trhy | Výsledkové sezóny | Berkshire Hathaway | Mezinárodní ratingová agentura | Dlouhodobější dopady | Geopolitické napětí | PLN | Lagardeová | Krátkodobé dluhopisy | Experimentální vakcíny | Poplatky | Americké podniky | Asijské akcie | Ropa Brent | Německý DAX | Emise dluhopisů vlády | Zlato a stříbro | Dolar a ropa | Tržní nálada | Kurz eura a dolaru | Vzdělávací webináře | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | Peníze z vrtulníku | Bazický bod | Snížení úrokových sazeb | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Brexit | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akcie dnes | Dolary | ČSOB | Základní úrokové sazby | Maloobchod | Propad cen ropy | Volatilita | Index podnikatelské nálady ISM | Evropská měna | VIG | Index ISM ve službách | CZK | Širší index S&P 500 | Technická analýza EUR/USD | Výhled | Oznámení | Trpělivost | Hlediska technické analýzy | Americký prezident | Covid | Aktuální obchodní příležitosti | Britské akcie | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Centrální banky | Česká měna | Globální obchod | Výrazný růst | NFP report | Dobré výsledky | Ratingová agentura | Kongres | Snižování sazeb | Investiční analytik | Futures | Prezident Trump | Akciové trhy | Donald Trump | Vývoj eurodolaru | Asociace pro kapitálový trh | Utahování měnové politiky | Zavedení dovozních cel | Poplatek | Směnný kurz | Nový šéf Fedu | Investice do dluhopisů | Moody's | Intraday | Italské dluhopisy | Obchodní příležitosti | Obchodovat forex | Analytici | Americký epidemiolog | Měna fondu | Obchodní války | Růst akcií | DJIA | Úroková sazba v USA | Graf | Očekávání trhu | Emise dluhopisů | Šíření nákazy | Globální ekonomiky | Řízení rizika | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Agentura Moody's | Zaměstnanost | Ekonomiky | TLTRO | Investování do akcií | PLN/EUR | Webináře | Zasedání FED | Maďarsko | Spotový trh | Devizové intervence | Poptávka | Průmyslová produkce | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | xStation | Očekávání | Uspět na trzích | Světové finanční trhy | Inflační riziko | Margin | Zvýšení sazeb | Výnosy | Majetek | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Negativní dopad | Další růst | Situace na trzích | Prohlášení | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Nabídka | Hodnota amerického dolaru | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Hlavní akciové indexy | Prognóza | Výnosová křivka | Prezident Fedu | Swiss | Program kvantitativního uvolňování | Aktuální kurzy měn | Akvizice | Pochybnosti | Epidemiolog | Objem obchodů | Ceny dluhopisů | Evropské ekonomiky | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Technologické akcie | Long | Inflace v eurozóně | Evergrande | Vysoké ocenění | Lira | LYNX Trading | Koruna | Výnosy italských dluhopisů | Národní ekonomická rada vlády | Zasedání centrálních bank | AUD | S&P500 | Úrokové sazby | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Fincentrum | Trh | Dlouhodobý support | MSCI | EMU | Problémy | Ruský prezident | Společnosti | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Konsolidace | MMF | Výrobní ceny | Eura | Komise | Nejistoty | Zvýšení zadlužení | Kapitál | Vývoj eura | Ministr zahraničí | Uzdravování | S&P | Data z ekonomiky | Sázky | Emise dluhopisů vlády České republiky | Akciové indexy | Polský zlotý | Technické analýzy | Obchodní napětí | Swing | IEA | Ekonomický vývoj | Podílové fondy | Pozornost trhu | Kurz EUR/USD | Snížení ratingu | Nová prognóza | Rubl | Americké hospodářství | Podnikání | Virus | Odpor | Obchodní dohody | Kurz koruny | Nárůst výnosů | Česká koruna | Opatření | Skeptický Fed | Akciový index | Bankéři | Obchodování forexu | Forex tipy | Dluhopis | Profit-Target | Korporátní dluhopisy | Index nákupních manažerů | Americká měna | Propad zaměstnanosti | USA a Čína | Slabá čísla | Tomáš Cverna | Obchodníci | Obchodovat | Koronavirus | Proti-inflační riziko | Burze | Negativní účinky | Americké indexy | USA | Sazba PRIBOR | Kurz domácí měny | Pár EUR/USD | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Jak obchodovat | Spravované fondy | Stres | Stříbro | Británie | Světové trhy | Volby | Ropa | Joe Biden | ETF | Graf EUR/USD | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Summit EU | Indexy PMI | UBS | Dow Jones | Depozitní sazby | Vývoj kurzu EUR/USD | Důležitý support | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Levnější půjčky | Nálada na dluhopisových trzích | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Fáze obchodní dohody | Wood & Company | Americká data | Vývoj | Euro posiluje | Úroková sazba | Forex zdarma | Americké akcie | Forex zprávy | iShares | Šéfka ECB | Volatilní | EUR/USD | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Objem obchodování | Měnové manipulace | Fiskální politika | Měnový výbor | Ekonomická situace | Klesající úrokové sazby | CNY | Napětí mezi Ruskem a Západem | Jak se stát lepším investorem | Zavedená cla | Small caps | Tržní cena | ADP | Prezidentské volby | Platební bilance | Prezident ECB | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | Vladimír Vávra | Americký index S&P 500 | Jak uspět na trzích | Úrok | Investovat | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Průzkum | Firmy | Wood & Company Vladimír Vávra | Firemní výsledky | Vývoj ceny akcií ČEZ | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Euro dnes | Money management | Dopad na finanční trhy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Oslabení měny | Investování | Fed | Nejlepší dluhopisové ETF | Maďarský forint | Vyšetřování | Česká vláda | Trhy | Emerging markets | Vývoj epidemie | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | ISM | Globální trhy | Fitch | Celkový výsledek | Měnová politika ECB | Úvěrový rating | Energetické společnosti | Nová makrodata | České státní dluhopisy | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Obchodování dluhopisových ETF | Španělsko | Burza dnes | Ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Majetek ve fondech | Evropský průmysl | CAD | Financování dluhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Na burze | Společnost | Evropské trhy | Sázet | Zahraniční obchod | FXstreet | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Obchod | AUD/USD | Long Term | Trh cenných papírů | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Capitalinked | JPY | Vývoj EUR/USD | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | STAR | WP | J.P. Morgan | CZK/USD | Ceny | Forexový obchodník | Financování | Recese | Pokles | Války | Změna politiky | Impuls | Bundesbank | Centrální banka | WTI | Libra | Burzovní indexy | Rating vyšší | Dlužník | USD/EUR | Dobrá data | Forint | Ceny zlata | Předseda představenstva | Commerzbank | Výnos | Výnosy z dluhopisů | IHNED | ČEZ | Frank | CFD | Domácí měna | Trinity Bank | Rozhovor | Zhoršení výhledu | Austrálie | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Úspěšný trader | Podmínky půjčky | Švýcarské banky | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Vzácné kovy | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Výběr zisků | Euforie | Kurz eura k dolaru | Obchodní deník | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Vývoj ceny akcií | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Rating | Aktuální kurzy | Wolfgang Schäuble | Zůstatek | Obchodování | Úroky | Prezident | Cena mědi | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Francie | CII750 | Směnný kurz eura | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Převodník měn | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | Britská měna | Klesající tendence | ProCent | PRIBOR | Japonsko | Exxon | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Propad akcií | Situace | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | Obchodování forex | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | FOREX | Turecké liry | Signály | Guvernér | Trader | GasNet | Americké akciové trhy | Světové události | Spready | HDP | Devizový trh | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Klid | Ropa roste | Vyšší inflace | Optimismus na trzích | Výprodej | Měnové páry | Vývoj trhu | Akumulace | ČTK | Ztráty | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Obchodní nastavení | Japonský jen | Akcie | NERV | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Makléř | Vývoj ropy | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Zasedání měnového výboru | Koronakrize | Exekuce | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Nezaměstnanost v eurozóně | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Nepříznivý vývoj epidemie | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Potenciál | Rally | Sýrie | Komunikace | Oživení ekonomiky | Americké futures | Bod | Obchodování na akciových trzích | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Kancléřka Merkelová | WHO | Oslabení dolaru | Měny | Capitalinked.com | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Prezident Putin | Rusko | Zhodnocení | Nervozita | Jak uspět | 1 milion | Velikonoce | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Technická analýza | Ropa dnes | COVID-19 | Béžová kniha | Průměrný český investor | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Hypotéky | Ekonomika USA | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Zasedání Fedu | Bloomberg | Akcie v Asii | Evropská unie | Akcie v Evropě | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Asociace | Stimulační opatření | Výkonnost | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Index S&P 500 | Přehled | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Krize | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | CHF | Měnový trh | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | MT4 | Cena | Německo | Upozornění | Apple | Zadlužení | Evropské indexy | Dobrá nálada | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Maďarská měna | Akciové fondy | DAX | Erste | Podnik | Forexu | Debata | Kurzy měn | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Slabé euro | SEC | Schodek | Oslabení | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | Forex trading | Banky | Buy | Akcie ČEZ | Americká vláda | ECN broker | Investiční společnosti | Fundamenty | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | ČR | XTB | Dlouhodobý investor | Intervenovat | Pozice | Portfolia | Market Maker | Příprava | Švýcarský frank | Slabší koruna | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Cenné papíry | Lídři | Support | Cenný papír | Rozvíjející se trhy | Texas | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | OPEC | Měnové války | Broker | Sentiment | Index ISM | Investoři | Stop-Loss | Největší pokles | Rezistence | Index Dow Jones | Měnové riziko | Zpravodajství | Velké banky | Obchodujte | Bond | Ropy | XTB Tomáš Cverna | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | USD | CAC40 | Kurz jüanu | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Praktické tipy | Silný dolar | Dluhopisové fondy | Posilování eura | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Propad | Konec roku | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Stimulační program | Markets | Dluhopisoví investoři | Kanada | ISIN | Nejistota | HDP v eurozóně | Opce | ING | Zahraniční investice | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Makro | Slušné zisky | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Měnová politika | Oslabení japonského jenu | Doporučení | ECN | Inflační očekávání | Swiss Life Select | Vyšší daně | ROCE | Spekulace | Kupón | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Forex obchodování | Spekulanti | Plynárenské společnosti | Jak investovat | Kurz euro | Prodeje | Fúze | Akciový trh | Intradenní obchodník | Investor | Americké vlády | Jerome Powell | Měnový pár | Americké obchodování | Banka | Produkce ropy | Obchodování na forexu | Výnos dluhopisů | Markit | Významné události | Američané | Český investor | Nízká inflace | Statistika | Jihoafrický rand | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot