Středa 10. července 2024 10:30
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
InstaForex ETF

Yield

C:\fakepath\dividendy-23062024-uvod.jpg

Dividendy: Časové pojmy důležité pro dividendové investování (3. díl)

23.06.2024 Každý dividendový investor by měl znát určitá data a časové pojmy, které jsou pro dividendy specifické. Neznalost vás totiž může stát peníze. V dnešním díle vám proto vysvětlíme čtyři základní data a časové pojmy, které jsou důležité a běžně používané ve světě dividendového investování: Declaration Date, Ex-Dividend Date, Record Date a Pay Date a vše si ukážeme na příkladu akcií společnosti Coca-Cola.
img

BOJ Governor Signals Potential July Rate Hike Amid Economic Uncertainty

18.06.2024 Bank of Japan (BOJ) Governor Kazuo Ueda has signaled the possibility of an interest rate hike in July, contingent upon forthcoming economic indicators. This statement underscores the BOJ’s commitment to gradually increase borrowing costs from their current near-zero levels.
C:\fakepath\algo-trading-03062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití algoritmického obchodování ve fundamentální analýze (6. díl)

03.06.2024 Článek vysvětluje, jak se používají počítačové algoritmy k automatizaci obchodních rozhodnutí na finančních trzích. Čtenář se dozví o různých typech algoritmů, jejich přínosech pro rychlost, efektivitu a stabilitu trhů, a také o výhodách a nevýhodách algoritmického obchodování, včetně technických a finančních rizik.
img

Invesco: Jak to nyní vypadá na trhu aktiv s pevným výnosem

22.05.2024 Po březnovém vzestupu se trhy s pevným výnosem v dubnu vyvíjely špatně, protože očekávání snížení sazeb byla opět odsunuta. Silnější, než očekávaná ekonomická data z USA udržovala na začátku měsíce tlak na růst výnosů amerických státních dluhopisů a data o inflaci v polovině měsíce vedla k dalšímu růstu výnosů. Předseda Fedu Powell také naznačil, že vzhledem k tomu, že v posledních měsících nedošlo k dalšímu posunu při návratu inflace k cíli, bude možná nutné ponechat sazby na vyšší úrovni po delší dobu, což posunulo očekávání prvního snížení sazeb až na čtvrté čtvrtletí.
img

Gold prices hovered near $2,400 as attention turned to CPI data influencing potential rate cuts

16.05.2024 In Asian trading on Thursday, gold prices stabilized following significant gains overnight, driven by weaker inflation figures that dragged the dollar to one-month lows, heightening expectations of forthcoming interest rate reductions.
img

Rozdělený dluhopisový trh

29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.
img

Fidelity International: Asijské akcie v éře dividend

23.04.2024 Čína, Japonsko a Jižní Korea zintenzivnily snahu dotlačit podniky k vyšším dividendám a zpětným odkupům akcií. Asie je pro investory už dlouho především příběhem růstu, mohou tak vládní reformy uvolnit hodnotu dividendových akcií v tomto regionu?
img

Gold prices fell below $2,400 as expectations for interest rate cuts diminished

17.04.2024 Gold prices dipped in Asian trading on Wednesday as comments from key Federal Reserve officials tilted towards a more hawkish stance, lifting the dollar and Treasury yields, thereby exerting downward pressure on the precious metal.
img

Invesco: 2024 – Návratnost dluhopisového trhu

02.04.2024 Rokům 2022 i 2023 dominovala vysoká inflace a zvyšování úrokových sazeb, což vedlo k prudkému přecenění částí trhu citlivějších na duraci – tedy státních dluhopisů a korporátních dluhopisů investičního stupně. „Trhy korporátních dluhopisů s vysokým výnosem si vedly lépe, my jsme ale nyní opatrnější, pokud jde o dopad zvýšených nákladů na refinancování a zhoršujícího se ekonomického prostředí na emitenty z řad podniků s vyšší mírou zadlužení,“ říká Alister Brown, produktový ředitel společnosti Invesco.
img

Ranní shrnutí (19.03.2024)

19.03.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají druhý den týdne smíšené seance. Indexy v Japonsku, Austrálii a Singapuru posilují, zatímco trhy v Číně a Vietnamu ztrácejí.
img

Fidelity International: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024

13.03.2024 Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok 2024 proto bude ve znamení hledání alternativ k hotovosti.
C:\fakepath\akcie-11032024-uvod.jpg

Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)

11.03.2024 Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
img

Markets brace for US inflation, yen strengthens on BOJ remarks

29.02.2024 The dollar moved towards monthly gains on Thursday amid European inflation data releases and ahead of anticipated U.S. economic indicators. Concurrently, the yen recovered slightly as a policymaker hinted at the possibility of exiting ultra-easy policies.
img

Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut

27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
C:\fakepath\akcie-19022024-uvod.jpg

Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)

19.02.2024 V dnešním díle se lehce zanoříme do světa technické analýzy akcií. Probereme, co je to trend a představíme vám dva zajímavé nástroje, které můžete využít při analýze akciových grafů: jedná se o S/R zóny (supporty, rezistence) a klouzavé průměry. Připravte se na to, že se naučíte, co tyto nástroje jsou a jak je na grafu interpretovat. Věříme, že vám dnešní díl pomůže stát se zase o něco vzdělanějším investorem.
img

Gold Quiet, Copper Dips on Zambia Find

12.02.2024 In holiday-thinned Asian trade on Monday, gold prices showed minimal movement, maintaining a trading range set over the past week as traders awaited upcoming U.S. inflation data for further cues.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
img

Gold Prices Nervous Ahead of Inflation Figures

10.01.2024 Gold prices in Asian trade on Wednesday showed minimal movement, holding onto a significant portion of their losses from the previous week. The subdued performance came as investors continued to reevaluate and question the likelihood of early interest rate cuts by the Federal Reserve.
img

Gold Prices Hold Steady Ahead of Inflation Data

09.01.2024 Gold prices in Asian trade on Tuesday saw a modest increase, rebounding from a challenging start to the year, as market sentiment shifted on expectations of potential Federal Reserve rate cuts, ahead of pivotal U.S. inflation data later this week.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
img

The dollar remains stable as the risk rally pauses

03.01.2024 Higher U.S. Treasury yields bolster the dollar, attracting investors for better returns. Cautious sentiment on Wall Street often steers investors towards safer assets like the dollar amid perceived risks elsewhere. Tracking global economic indicators and central bank actions provides insights into the dollar’s near-term trajectory.
img

Paul Jackson, Invesco: Výhled pro alokaci aktiv pro první čtvrtletí roku 2024

29.12.2023 Ekonomiky v průběhu roku 2023 byly oproti předchozím odhadům odolnější, ale domníváme se, že zpomalují. Očekáváme, že inflace bude v roce 2024 nadále klesat, i když méně plynule než v roce 2023. Hlavní západní centrální banky začnou ve druhém čtvrtletí roku 2024 uvolňovat své sazby. Historie naznačuje, že jakmile Fed začne s uvolňováním měnové politiky, učiní tak rychle.
img

Gold prices stay above $2,000 amid Fed rate cut expectations

20.12.2023 Gold prices remained steady on Wednesday, maintaining a trading range set over the past week due to ongoing expectations that the Federal Reserve may cut interest rates sooner in 2024.
C:\fakepath\ecb-18122023-2.jpg

Je prudký pokles sazeb reálný?

18.12.2023 V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF

22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
img

Houstone, máme problém!

20.11.2023 Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než 8 bilionu dolarů amerických vládních dluhopisů. Když k tomu navíc připočítáme plánový rozpočtový deficit v příštím roce na úrovni přibližně dvou bilionů dolarů, dostaneme se na hrubou výpůjční potřebu amerického ministerstva financí v následujícím roce na úrovni doslova astronomických 10 bilionů dolarů! A k tomu ještě musíme navíc samozřejmě připočítat kvantitativní utahování (quantitative tightening – QT) centrální banky Fed.
img

Silver Prices Decline Amid Powell’s Hawkish Stance and Strengthened Dollar

13.11.2023 Silver witnessed a notable decline influenced by Federal Reserve Chair Jerome Powell’s hawkish remarks and a strengthened U.S. dollar, fostering increased risk appetite among investors.
img

Gold prices fluctuate as yield surge eases, spotlight on US data deluge

24.10.2023 Gold prices traded in a mixed range on Tuesday, holding on to recent gains as traders watched further developments in the Israel-Hamas war, while attention also focused on a slew of key US economic data due for release this week.
img

Gold Prices Weaken as Spot Slips Below $1,900 Amid Lingering Rate Hike Concerns

27.09.2023 Gold prices slid below key levels on Wednesday due to ongoing fears of rising interest rates following hawkish signals from the Federal Reserve, leading investors to favor the US dollar.
img

Gold Prices Stable Amid Fed Interest Rate Warning and Global Economic Worries

25.09.2023 Gold prices held firm on Monday, defying potential declines linked to Federal Reserve warnings of prolonged high interest rates, dollar strength, and mounting yield pressures. In recent weeks, gold has exhibited limited fluctuations within its trading range.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku fondů o strategie SFDR podle článku devět

11.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšířila svou nabídku fondů o osm fondů klasifikovaných podle článku 9 nařízení o udržitelném financování Sustainable Finance Disclosure Regulation ("SFDR"). Tato speciální skupina strategií aktivních a burzovně obchodovaných fondů ("ETF") je otevřena maloobchodním, velkoobchodním i institucionálním klientům. Fondy reagují na rostoucí poptávku klientů po strategiích, které investují do emitentů, kteří přispívají k přechodu na udržitelnější ekonomiku a mají z toho prospěch.
C:\fakepath\sp500-31082023-1.jpg

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500

31.08.2023 Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.
img

Gold prices fall, copper hits three-month high thanks to Chinese stimulus

01.08.2023 Gold prices slightly declined on Tuesday, with futures remaining slightly higher than spot rates, while copper prices were supported by increasing expectations of additional stimulus measures in China.
img

Ekonomický kalendář: začíná nejdůležitější týden roku🔎

24.07.2023 Tento týden je vzhledem k intenzitě událostí prakticky nejdůležitějším týdnem roku. Nejprve v USA začíná sezóna čtvrtletních výsledků a tento týden zveřejní údaje za 2. čtvrtletí 2023 hlavní technologické společnosti, jako jsou Amazon, Alphabet, Meta a Microsoft. Zadruhé, tento týden bude bohatý na údaje o PMI z největších světových ekonomik. Dnes již investoři viděli údaje PMI z Japonska a Austrálie a před sebou mají údaje PMI z USA, EU, Německa a Spojeného království. Zatřetí, trhy tento týden čekají na rozhodnutí tří nejdůležitějších centrálních bank (Fed, ECB, BoJ) o jejich měnové politice.
img

Nově registrovaná ETF společnosti Invesco v České republice

18.07.2023 Společnost Invesco registrovala v České republice 15 nových ETF. K dnešnímu dni má tak v české distribuci téměř třicet ETF.
img

Dolar čelí protivětrům a USD/JPY bude klesat

31.05.2023 USD/JPY bude klesat, protože dolar čelí protivětrům. Několikadennímu růstu dolaru vůči jenu dochází dech. Pár USD/JPY uzavřel svou druhou seanci v řadě v červených číslech a včera se hluboce propadl. Pojďme si probrat, proč pár tak prudce klesl a co ho čeká.
img

Dollar hits 6-month high

23.05.2023 The U.S. dollar touched a 6-month high against the yen on Tuesday, as expectations grew that U.S. rates would continue to be higher and as the debt ceiling impasse kept risk sentiment fragile.
img

Why the EU is limiting imports of grain from Ukraine

09.05.2023 Prior to June 5, Poland, Hungary, Romania, Slovakia, and Bulgaria will be prohibited from importing Ukrainian wheat, maize, rapeseed, and sunflower seeds, according to the European Commission.
img

Ekonomický kalendár: prejavy členov Fedu

09.05.2023 Najdôležitejšou publikáciou tohto týždňa bude pravdepodobne zverejnenie inflácie CPI v USA, naplánované na zajtra o 14:30. Dnešný kalendár je pomerne prázdny, podobne ako včerajší. Jeden z dôležitejších údajov bol zverejnený už o 5:00 – týkajúci sa zahraničného obchodu v Číne. V súlade s očakávaniami expertov vzrástol čínsky export medziročne o výrazných 8,5 %, zatiaľ čo import medziročne klesol o 7,9 %, čo viedlo k prebytku obchodnej bilancie vo výške 90,21 miliardy USD.
img

Invesco: Farmářský model pro pojišťovny – fixně úročené portfolio „buy and maintain“

21.04.2023 Současné podmínky považujeme za příznivé pro akumulaci výnosů investičního stupně, zejména kratších splatností, tedy v kapitálově efektivní části výnosové křivky.
img

Ranní shrnutí (06.04.2023)

06.04.2023 Indexy Wall Street zakončily včerejší seanci většinou níže. Náladu investorů zatížily makro údaje a komentáře Mesterové z Fedu, která poukazuje na zpomalení americké ekonomiky.
img

Fidelity International uvádí nové ETF: Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF

21.03.2023 Fidelity International oznamuje uvedení fondu Fidelity Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF, kterým dále rozšiřuje své investiční možnosti zaměřená na klima.
img

USD/JPY je v nebezpečné situaci

17.01.2023 Obchodníci na USD/JPY jsou nervózní. Japonská centrální banka ve středu shrne výsledky svého dvoudenního měnově-politického zasedání. Nyní by jakékoli překvapení od BOJ mohlo mít významný vliv.
img

Fidelity International: Soukromý úvěrový trh by mohl být defenzivní variantou pro investory

02.01.2023 V době, kdy se ekonomiky připravují na očekávanou recesi, by defenzivní variantou pro investory mohly být soukromé úvěrové trhy. A to díky jejich strukturálním vlastnostem a relativní síle této třídy aktiv. Soukromý úvěrový trh vykazuje určité rysy, které by mohly investorům pomoci vyhnout se těm nejhorším úrovním volatility ostatních tříd aktiv – především proto, že jakožto nástroje s pohyblivou úrokovou sazbou přinášejí v prostředí rostoucích úrokových sazeb vyšší výnosy.
img

Trhy potvrzují, že síla diverzifikace není pověra investičních staříků

10.11.2022 Nestane-li se do Vánoc něco hodně nečekaného, zařadí se rok 2022 v oblasti investic mezi nejhorší v novodobé historii. Současný vývoj je v ostrém kontrastu s předchozími dvěma covidovými lety, kdy po krátkém, ale prudkém propadu na burze rostlo prakticky cokoliv, zejména technologie. Mnozí investoři, kteří na trh vstupovali při tomto boomu, nyní zažívají bolavé vystřízlivění. A to je vhodná chvíle pro připomenutí jednoho ze základních pravidel, které na burzách platí.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
C:\fakepath\velci-investori-06022022-1.png

TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street

07.02.2022 Každý investor sní o tom, že jednoho dne bude vlastnit takové portfolio akcií, ve kterém bude téměř nemožné prodělat peníze. Pokud je toto i vaším snem, můžete se inspirovat těmito třemi giganty, kteří vlastní podíl téměř ve všech akciových společnostech, na které si vzpomenete.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více jak 7 %

05.01.2022 Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle Indexu českého investora CII750 celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.
img

Singapur povolil dva bitcoinové investiční fondy

29.11.2021 Společnost Fintonia Group, která je správcem investičních fondů v Singapuru a státním regulátorem Monetary Autority of Singapore (MAS), včera spustila dva bitcoinové fondy, které umožňují místním institucím lehkou expozici vůči Bitcoinu. Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund umožňují profesionálním investorům snadné a bezpečné vystavení vůči Bitcoinu.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

High-yield dluhopisy poprvé se záporným reálným inflačně očištěným výnosem

14.09.2021 Agentura Bloomberg minulý týden informovala, že průměrný reálný inflačně očištěný výnos do doby splatnosti na indexu vysoce úročených spekulativních korporátních dluhopisů (high-yield), denominovaných v euru, se poprvé v historii dostal do záporu. Jak ukazuje graf níže, průměrný nominální výnos do doby splatnosti těchto nejrizikovějších korporátních dluhopisů (po očištění o aktuální míru inflace v eurozóně, která byla v srpnu 3,0 % meziročně) se nyní pohybuje kolem -0,7 %.
img

Jak vydělávat po přechodu na Ethereum 2.0?

08.09.2021 Těžaři Etherea za necelý měsíc přijdou o práci, jelikož síť přejde na verzi Ethereum 2.0 (ETH 2.0), která nahradí současný model těžby za tzv. model stakingu.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
C:\fakepath\obrazek-21072021-1.png

Perpetuálne bondy a štátny dlh

21.07.2021 Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Velcí investoři sázejí na výprodej dluhopisů

16.03.2021 Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

👉 Co čekat od zasedání ECB? 👁‍🗨

10.03.2021 Zasedání ECB je na programu ve čtvrtek (rozhodnutí o sazbách proběhne ve 13:45, tisková konference začíná ve 14:30). Z banky v poslední době zaznělo několik verbálních útoků proti růstu úrokových sazeb v eurozóně, což pomohlo DE30 na historické rekordy a naopak poškodilo euro. Nyní však trhy čekají další kroky. Co více může ECB dělat?
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
C:\fakepath\krypto.jpg

Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!

26.11.2020 Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Ranní nadhoz - Počet nezaměstnaných v USA podle odhadů poklesnul

20.08.2020 Včera dopoledne byly zveřejněné finální údaje o dynamice spotřebitelských cen v eurozóně. Překvapení se nedostavilo a v souladu s tržním očekáváním ceny oproti červenci minulého roku vzrostly o 0,4 %. V meziměsíčním srovnání byl zaznamenán mírně vyšší pokles (-0,4 %), než bylo očekáváno (-0,3 %).
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
img

Raní komentář: Fed opět střílí z bazuky. Rusko a Saudové mají předběžnou dohodu na snížení produkce

10.04.2020 Včerejší seance přinesla další agresivní kroky americké centrální banky, která oznámila zavedení nového nástroje ve výši 2,3 bln. USD, pomocí kterého bude financovat půjčky malým a středním podnikům, nebo lokálním vládám. Zároveň tuto částku bude moci využít pro nákupy nejrizikovějších high yield dluhopisů, takže nyní pod svá křídla schovává prakticky celý dluhopisový trh v USA. Trhy na včerejší rozhodnutí Fedu reagovaly pozitivně a znovu ignorovaly jinak katastrofální výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se minulý týden zvýšily o dalších 6,6 mil. a za poslední tři týdny už o 16,8 mil.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Finanční trhy zažívají solidní start do nového roku

22.01.2020 Finanční trhy zažívají velice solidní start do nového roku. Důvodem jsou relativně příznivé fundamentální zprávy. Zaprvé Spojené státy a Čína podepsaly minou středu 15. ledna první fázi obchodní dohody, na což investoři netrpělivě očekávali. Vypadá to, že minimálně do amerických prezidentských voleb v listopadu by mohl na této frontě panovat relativní klid. Investoři si proto oddechli. Zadruhé se v posledním týdnu relativně uklidnila situace na Blízkém východě. Situace po zabití prominentního íránského generála Američany již naštěstí neeskalovala. A zatřetí přicházejí relativně příznivé makroekonomické zprávy ze světové ekonomiky. Vypadá to podle tvrdých i měkkých makroekonomických indikátorů momentálně tak, že by již dále světová ekonomika příliš zpomalovat nemusela.
C:\fakepath\graf1.png

ELLIOTT WAVE predikce pro rok 2020

07.01.2020 Ahojte tradeři, připravili jsme si pro vás výhledy na další rok u nejdůležitějších párů. V článku níže naleznete nejen predikce, ale hlavně i souvislosti, díky kterým dokážeme FX trhy sledovat v širším spektru. Doporučuji pečlivě projít každému, koho zajímá propojení a různé návaznosti v FX trzích.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Globální dluhopisové trhy: Potenciál se vyčerpal

18.11.2019 Globálním dluhopisovým trhům se v letošním roce velice výrazně daří. Široký globální dluhopisový index ICE BofAML Global Government totiž od začátku roku připisuje vysoce nadprůměrné zhodnocení 6 %. Ceny dluhopisů rostly prakticky kontinuálně, jak je to vidět na grafu níže. Průměrný globální dluhopisový výnos na začátku roku činil 2,0 % a do začátku září silně vyklesal až na úroveň 1,2 %. Samozřejmě přitom platí, že pokles dluhopisových výnosů, tj. výnosů do doby splatnosti (yield to maturity), měl za následek růst cen dluhopisů a kladné zhodnocení pro investory.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
img

Kreditní analýza aneb Smrtící koktejl pro korporátní dluhopis

21.08.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů (angl. corporate bonds). Jak se ovšem mohli investoři přesvědčit například na dluhopisech e-shopu s módou Zoot, s korporátními dluhopisy je vždy spjato nezanedbatelné kreditní riziko (angl. credit risk). Jak poznat korporátní dluhopis, u kterého je přítomno nepřiměřeně vysoké kreditní riziko, že společnost nedostojí řádně a včas svým závazkům zaplatit úroky a při splatnosti také jistinu? V našich kreditních analýzách sledujeme vývoj celé palety indikátorů, nejvíce se nicméně zaměřujeme na zadluženost a cash flow neboli peněžní toky. Toto přitom platí pro nefinanční a nerealitní společnosti. Finanční podniky jako banky a realitní společnosti se analyzují trochu jinak.
img

Připravme se na měnovou válku

15.08.2019 Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu podstatně stoupla s růstem rizika recese. Hrozí výprodej akcií s poklesem ceny až o 25 procent. Jaká bude reakce Fedu? Fed potřebuje co nejdříve snížit sazby o 50 bazických bodů. Dojde k tomu možná i mimo plánovaného zasedání banky. Snížení sazeb pak oslabí již tak slábnoucí dolar. Připravme se na možnou měnovou válku.
img

Americká výnosová křivka invertovala – Bude letošní akciový růst pokračovat?

15.08.2019 „Americká výnosová křivka invertovala.“ To je headline, který nyní můžeme vidět prakticky na všech zpravodajských serverech po celém světě. Co to vlastně znamená a jaké jsou implikace pro investory?
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
Související klíčová slova: Dividend growth | Index vládních dluhopisů | Příklad trendu do strany | Střední Evropa | Konvertibilní dluhopisy | Durace portfolia | Aktuální roční dividendový výnos | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Record Date | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Neel Kashkari | Cap | Opční prémie | Výnosy dluhopisů | Lidské činnosti | Globální fondy | Ozvěny trhu | Války | Návrat růstu cen na cíl | Standardní odchylka | Vývoj | Fond fondů | Historie dividend | Dolarový index DXY | Australská centrální banka | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Cíle měnové politiky | Globální růst | Společnost Invesco | Dividendový výnos (dividend yield) | Ascending bottoms | GTC | Akcie Vonovia | Základy algoritmického obchodování | EPS (Earnings Per Share) | EUR | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Kurz PLN | Graf akcií společnosti Deere & Company | Best bid | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Kotované dluhopisy | Cable | ABNB | Finanční ústav | Vanguard total stock market ETF | Brokeři | EPS v amerických dolarech | Cena severomořské ropy | Akciové společnosti | Dynamický support a rezistence | Vývoj ceny akcie Vonovia v EUR | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Očekávání v USA | Hlasovací právo | KoBold Metals | Mayr-Melnhof | PEPP | Vývoj ceny zlata | CBDC | Akcie firmy | Aladdin | Dividendový investor | Očekávání | Korelace | Volatilní | Trh dluhopisů | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Vyšší ROE | Varianta omikron | Prudký pokles sazeb | Období vyšších úrokových sazeb | Globální dluhopisové trhy | CMC Markets | Coca-Cola Company | Vanguard high dividend yield ETF | Swiss Life | Finance Yahoo | GOLDEN POCKET | Zasedání ČNB | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Market cap | Trh práce | Výhled Fidelity International | Vývoj depozitní sazby | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | US dluhopisy | Crypto | Swiss | Investice | Declaration Date | Britská centrální banka | Nejdůležitější den | DXY | Potenciál | Fondy SRI (social responsible investments) | Support | Návrat inflace | Diverzifikace | Nízké sazby | Finanční produkty | Zóny supportu | Akvizice | Oslabování měny | Přesnost | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Indicators | Ifo | Investopedia | Japonské akcie | Manipulace s trhem | Full time job | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | High-yield | Dividend capture | Hlasovací právo na valné hromadě | Balancovaný fond | LSEG | Podřízené dluhopisy | Chování | Skupina Saxo Bank | Raiffeisenbank | Investování v digitálním světě | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Dění na trzích | Společnost Apple | MSCI AC World | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | John Kenneth Galbraith | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | Hedžové fondy | Vanguard | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Dividendové investování | Reality | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Český průmysl | P/E ratio neboli Price-to-Earnings | Cena bitcoinu | Konkurenti | Profesionální obchodníci | Akcie společnosti | Custody transakce | ETH | Developed markets | CSI 300 | Benchmark | Rostoucí výnosy | Šinzó Abe | High-yield dluhopisy | Lagardeová | Demografie | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | DeFi | P/S | Velcí investoři | Investorský sentiment | Oxfam | K čemu jsou klouzavé průměry dobré? | Nákupy státních dluhopisů | Nikola | John Deere | Měnový pár USD/JPY | Brent | Asijské akcie | Upisovat nové akcie | REITs | Vývoj na trzích | SMA | Společnost Coca-Cola | Vzdělávání | Roční zhodnocení | Russell 2000 | Šéf Fedu | Úspěch v investování | Small caps | Forward Dividend | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Import | Posílení | Jakou hodnotu má daná akcie | Výsledky za určité období | Německý akciový index DAX | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Investiční strategie | Společnost Huawei | Státní dluh | MAE | Commodities | Podíl na zisku | Kontrakty | Úvěrové produkty | Virtuální měna | MiFID II | Online obchodování | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Investiční výhled | Platební neschopnosti | JPY | EURUSD | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Investiční příležitost | Zajištění portfolia | Dlouhodobý horizont | Index Russell | Negativní roky | Finanční a ekonomické ukazatele | Projekce | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Dividend Yield u akcií Coca-Cola | Unie | Hodnoty EPS | Investovat | The Coca-Cola | Měnová opatření | Základy fundamentální analýzy akcií | Charles Hoskinson | Certifikáty | Highlights | Investors | Prognóza | FTSE 100 | Koncept supportu | Služby | Seriál o investování do akcií | Bezpečné přístavy | Odpor | Tržní rizika | Saxo Bank | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Downside | Buy Price | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | EPS u akcií společnosti | Ropa WTI | Pokles cen nemovitostí | Vzácné kovy | Announcement date | Federální rezervní systém (FED) | Akcie Coca-Coly | Faktory ovlivňující monetární politiku | Brexit | Globální akciové valuace | Evropské burzy | Historická výkonnost | Moderna | Burzy | USD/BRL | Nové ETF | Americké ekonomiky | Kapitál | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Investiční horizont | Vývoj ceny akcie Vonovia | Bond | Broker | TerraUSD | Cash flow | Proražení | Hawkish | USD | Vývoj německého akciového indexu DAX | Export | Dluhopisový index | Technická analýza | Trevor Milton | Kurz zlata | Investiční analytik | Hyperinflace | Index MSCI Emerging Markets | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Hedge Fund | Růst kapitálu | Poměr PE | Třída aktiv | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Více peněz | Plány | Na burze | Určení trendu | Aktuální informace | Riziková averze | ČSOB | Price-to-Earnings | Investiční impéria | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Home office | Maďarsko | Garance | Podílový fond | Tichomoří | Úroková sazba | Prodělat peníze | Split | Elliott Wave predikce | Program nákupu aktiv | Broker Trust | Cena akcie Vonovia | Pověst | Tržní trendy | Spekulovat | Vanguard Information Technology ETF | P.A. | Česká zbrojovka | Investment grade | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Růst ekonomiky USA | Aramco | Templeton China A (acc) USD | Zvýšení sazeb | Cenové úrovně | Covid | Burzovní průvodce | EMEA Insurance Client Solutions | SaxoBank | Fidelity Fund | Očekávané zhodnocení | Nervozita | Měny vyspělých zemí | Německý export | SIX | Dovoz | Book Value | Velké instituce | Nejbohatší | Ochutnávka fundamentální analýzy | Běžný výnos | CII750 | Nikkei | Baissista | 1 milion | Fincentrum | Výkonnost indexů | Komoditní | Price-to-Earnings Ratio | Investiční specialista | High-frequency trading | Trend following | Největší ztráty | EUR/CZK | Zájem investorů | Elon Musk | Euforie | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Fungování | Portfolio | Instrument | Automobilky | Globální ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Americký prezident | OCBC | Fidelity | Dluhopisy s vysokým výnosem | Coca-Cola | Panama | Průzkum Fidelity | Jeff Bezos | Prezident ECB | Média | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Úrokové riziko | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Investice do dluhopisů | Investovaný kapitál | Jádrový index | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Peso | Richard Bechník | Graf akcií | Jak se jednoduchý klouzavý průměr počítá | Hospodářské oživení | Biden | Duke Energy (DUK.US) | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Sazby ECB | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Vzorce chování | Fannie Mae | Konkrétní společnosti | Uložení peněz | S&P/ASX 200 | London Stock Exchange | Pojišťovny | Evropský statistický úřad Eurostat | Prezident | Xetra | Pohyby trhu | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Bohatí | Hold | Nemovitosti | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Ropné společnosti | EMEA | APD.US | CEO společnosti | Analýzy | S&P 500 UCITS ETF | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Borsa Italiana | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Stakování | Nonfarm Payrolls | Invesco | Morningstar | Demokraté | Den zveřejnění výsledků | Ifo Klaus Wohlrabe | Hlavní události | Anglie | Úspěchy v investování | Easing | Charles Moussier | Akcie a dluhopisy | TRY | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Investiční riziko | Insolvence | Typy algoritmického obchodování | Fiskální rok | Potenciální rizika | Koupit akcie | Suez | Prodej | P/E | Spike | Zpráva | Bohatý | Prémie | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Růstové akcie | Futures | Huawei | Nový koronavirus | Dluhopisové výnosy | TradingFloor.com | Konzistence | S&P | Regulační rizika | Česká měna | Vzdělání | Členské země EU | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Obchodování | Zasedání Fedu | Dluhopisoví tradeři | Finanční nástroje | Brexit bez dohody | JOLTS | Meta | Akcie rozvinutých trhů | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | Roční dividendy | Management | Vlastní kapitál | Posilování eura | Podpora | EXY | Ekonomie | BIC (Bohemian Identification Code) | ROE společnosti | Dobré výsledky | Centrální banky | Fungování trhů | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Pákový efekt | Eurostat | S/R zóna | Zprávy | Ruský rubl | Invesco MSCI World UCITS ETF | Deflace | Monitorování | Dolary | Dlouhodobé investování | BREAKING | Tokeny | Turecká lira | Investiční banka | Akciový analytik | Averze k riziku | PwC | Události ve světě | Treasuries | Ceny ropy | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Inteligentní investor | Distribuce | Evropské akcie | Udržitelnost | Sazby v USA | Earnings date | Silný růst | Investiční centrum | Support zóna | Bezpečné investice | Saxo PrivatBank | YCC | Doba návratnosti | Globální index vládních dluhopisů | Pay Date | Úvěrování | Aktuální inflace | Vyhlídky | Firmy | CZ | Put opce | Ratingové hodnocení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Sharpe ratio | Čínské zboží | Míra | Investment management | Kryptoměnové burzy | Analýza sentimentu | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Nebankovní služby | Dění na finančních trzích | Marek Vaňha | Support a rezistence | Hong Kong | Podvodné jednání | Tapering | Raphael Bostic | Corporate Governance | Žádný trend | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Hedgeové fondy | Dluhopisové fondy | Michael Curtis | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Vývoj Etherea | Klíčová rizika | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | China Evergrande | Day trading | Silný dolar | Australský dolar | Financial Markets | Tether (USDT) | Finanční domy | Financial | Retracement | Koruna | Eli Lilly | Finanční služby | Cukr | Equity Funds | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nové akcie | Air Products (APD.US) | Ekonom Ifo | Kvalitní akcie | Tržní ceny | Kroky centrálních bank | Hypoteční trh | Kupující | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Marginální požadavky | Index cen průmyslových výrobců | Jakub Matis | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | xStation | Airbnb (ABNB.US) | Asociace | Spekulant | Swapová výnosová křivka | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Komplexnost | Výkonnost | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cointelegraph | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Pohyby směrem dolů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nákup a prodej | Údaje | Klima | Právo | Asie | Deprese | Secures Yield Fund | WHEAT | Výsledky společnosti | Podnikatelská nálada | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Prasknutí bubliny | Stablecoiny | Národní měny | Výsledky průzkumu | US dollar | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Hlavní indexy | RMB | Převodník měn | Devizové kurzy | Televize CNBC | Ask | Důchod | Zájem o dluhopisy | Podílový list | Equity | Pfizer | Analytika | Obchodování s akciemi | Sázka | Studie | CME FedWatch | Cena plynu | Deficit | Snížení sazeb | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Odliv dividend | CFDs | Masivní nákupy | Plyn | Návrat růstu cen | Bankéř | Ropa Brent | Maturity | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Investování do dividendových akcií | Real-time | Výnosové křivky | Fibonacci retracement | Upgrade | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | LEN | Finanční operace | Evropa | Magnificent Seven | Česká spořitelna | Tvrdý brexit | Aukce | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Ekonomické události | Argentinské peso | Podvážení | Arbitráž | Velký třesk | Masivní výprodeje | Investovat do indexu S&P 500 | Institut Ifo | Egypt | Investice do nemovitostí | Eurodolar | KB | Fiskální situace | Akciový růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Doporučený minimální investiční horizont | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Index Bloomberg Barclays | Trump | Stavebnictví | Grafy | Index volatility | FactSet | Ascending tops | Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF | ForexLive | Generuje ztrátu | Technické analýzy | Support nebo rezistence | MIFID | Mexiko | High | Stock market | Finanční krize | Rostoucí trend | Ekonomická situace | Vstupy | Sójové boby | Načasování vstupů | Bankovní úvěry | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Akciové výnosy | Kvantitativní zpřísňování | Stimulační program | Makro data | Refinancování dluhů | GBPUSD | TIPS | Macrotrends.net | Indikace | Stříbro | Švédsko | USDCAD | CHF | Vývoj těžby zemního plynu | Hamás | Zpomalování světové ekonomiky | Klíčové události ve světě | Nejlepší dluhopisové ETF | Instituce | COPPER | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | OECD | Investiční společnost | Index Nikkei | Úspory | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | High Yield | LNG | Vliv na investice | První support | Vývoj ceny zlata v USD | High risk | Japonská centrální banka | Americké akcie | Situace | Kristina Hooper | CEPS | Komplexní disciplína | Počítačové algoritmy | Společnost XTB | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Shanghai Composite | Divize | Ekonomické ukazatele | Spot | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Hedge Fund Research | Business Insider | Merrill Lynch | Vyplácení dividend | ex | Steen Jakobsen | Rozpočtový deficit | Průměrný roční výnos | Domácnosti | Apple | BNP | Martin Krištoff | Růst výnosů | Mario Draghi | Trh | Změna trendu | Fundamentální analýza akciových trhů | Komise | University of Michigan | Kevin McCarthy | Crown | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Rate Hike | Exchange Traded Fund | Stellar | Zakladatel | Akcie firem | USD/CZK | Dluhopisoví investoři | Next | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | ABNB.US | Analytici | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | PLATINUM | Algo | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Coca Cola dividend calendar | Klesající trend | Upozornění | Rubl | Tržní prostředí | Pozornost | Země EU | Prosincová inflace | Statistics | Nové trhy | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Index českého investora | Stablecoin | Downtrend | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | National Australia Bank | Dlouhodobé investice | Sázení | Atraktivita americké měny | Konkurenceschopnost | S&P 500 | USDT | Globální recese | Selský rozum | Automobilový průmysl | Kanada | Yahoo | Stagnace | Fixed Income Funds | Makro | JDE | Složitý svět | Posílení dolaru | Stock | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | DOT | ProCent | Poměr P/E | Ceny zboží | Náklady na půjčky | Americké akciové trhy | Rating | Inflace v listopadu | Amundi | Znalost | SNB | Snižování úrokových sazeb | Microsoft | USD/CHF | Nejziskovější | Příležitosti | Obchodování kryptoměn | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Daňové úlevy | Nákladová efektivita | Portfólia | Dividends | Alza.cz | Inflační vývoj | CME | Commission | Defi | Roční výnos | Sell | Správci aktiv | CL | Letadla | Long pozice | Fiskální balíček | Akcie CME | Fáze obchodní dohody | Známý investor | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Arnault | Vysoká hodnota | Makroekonomika | Agentura AP | Spotřební zboží | Dobré investiční rozhodnutí | mBTU | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Range | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Utility | Nifty 50 | Hodnota akcií | Invest | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | Očekávané výnosy | Rizikové investice | Riksbank | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Intraday | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Řízení rizika | Fondy peněžního trhu | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Finanční poradce | LYNX | Červnová inflace | Donald Trump | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Celkový roční výkon | Eurozóna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Dobré obchodní příležitosti | ETF s pevným výnosem | Prohlášení | Cena severomořské ropy Brent | Takata | Akciové fondy | Globální index | Obchodníci | Nová varianta omikron | Fúze a akvizice | Očekávání trhu | Komodita | Tempo růstu CPI v USA | Demand | Fiskální politika | CZK | Generuje zisk | Preferenční akcie | Reuters | USA | Výhled pro Evropu | High-frequency trading (HFT) | Konsenzus ekonomů | Podcast | Růst HDP | Kupón | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Druhy trendů | Škoda | Základy v technické analýze | Dividenda a Dividend Yield | Přehřátí ekonomiky | Depozitní sazba | Dluhy | Silné a dobré společnosti | Výstupy | BNP Paribas Flexi | ISM | Negativní úrokové sazby | Rolování | Předseda | Sazby beze změny | Levné akcie | Příklad býčího trendu | Americký index S&P 500 | Význam na moderních finančních trzích | Profesionálové | Nákupy vládních dluhopisů | Utahování měnové politiky | Británie | Waves | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Dna | Dividends Per Share | Jaké období pro klouzavé průměry zvolit? | Tištění peněz | Portfolio akcií | J&T | P/E ratio neboli Price-to-Earnings Ratio | Traders | Základy technické analýzy | Statistická arbitráž | Performance | Roční výkonnost | KBW | Příkaz | Conseq Invest | Ekonomiky | Investiční fórum | Floating | Online prostředí | Libra | Časové pojmy | Koronavirová krize | Eva Miklášová | GameStop | CFD | SMA 100 | Dividenda | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Cena akcie | Barclays | Růst ceny zlata | Silnější support | Americké ministerstvo obchodu | Nakoupit akcie | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Semi | Financovat | ONE | Technická analýza akcií | End of day trading | Hlavní akciové indexy | Full time | Federal Reserve | Deglobalizace | Startup | Základní úroková sazba | Vysoký výnos | Květnová inflace | Úroky | Refinitiv | Economic | Ranní nadhoz | Investice do akcií | Cena | Investiční banky | Finanční rizika | Slabé euro | DIP | Frekvence výplaty | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Guvernér Fedu | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Globální rizika | Ztráta | Inflační očekávání | 10Y US NOTES | Ceny akcií | Izrael | FTSE | Mezinárodní investoři | Vlastnit akcie | EBay | Dolar | Roční maximum | Čínská ekonomika | Historická výkonnost indexu S&P 500 | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | ČNB | Zajímavé příležitosti | Akciový graf | Příkaz Stop | Hodnota majetku | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Těžaři | Peníze z prodeje akcií | Pokles | Ceny komodit | Fenomenální růst | Vyšší ceny | Margin | Globální inflace | Nvidia | Taper | Makroekonomická situace | Investiční portfolia | Historická data | Take-Profit | Vyšší riziko | Rekordní zisky | Americké společnosti | KBC | Hedge | CARA | Pokles výnosů dluhopisů | Americký trh | Poplatek | Elliott | Mercedes | Akciové alokace | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Americká ekonomika | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Svět investování | Kurz koruny | Důvěryhodnost | Obchodník | Portfolio manažer | Long Term | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Kapitálové požadavky | ISIN | ROE | Trend na akciovém trhu | Evropská centrální banka | Index cen | Index PX | Dobré obchody | Vánoce | EBIT | Růst americké ekonomiky | Daně | Vonovia SE | Investment Management | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | BAT | Close | Zásoby ropy v USA | Argentina | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Momentum | EPS u akcií | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Current Yield | Fond | Finanční prostředky | Čína | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Růst zisků | Zisky | Low | Partners | Sázkové kanceláře | Konsensus | Konsenzus | BNP Paribas | Nevýhody | Historické rekordy | Akcie v eurozóně | EURIBOR | Globální ekonomika | Obchodní pozice | COST | Roční dividendový výnos | Swap | Miliardy eur | Daňové zatížení | WESP | Růst ceny | Benchmarky | Řízení měnového rizika | Voda | Indikátor | Splatnost | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Buy on close | Cena zlata | Forward | Hedge fondy | HSBC | Pullback | Množství peněz | Financial Highlights | Conseq | Snižování rizika | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Fincentrum & Swiss Life Select | Přecenění | Otevírání ekonomik | Růst kapitálu a příjmů | Breakout | Podílové fondy | Růst cen | Bull | Index Russell 2000 | Drahé kovy | RSI | Měnová politika | Akcie Apple | Alokace | PMI ve výrobě | Asset management | Pevné nervy | Býčí trh | ERA | Saxo | MSCI World | Financování | Úroková sazba v USA | Byznys | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Fitch | Slušný zisk | Finance | World Bank | Multi-asset | Prodávající | GMT | Historické maximum | Udržitelné investování | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Oslabení japonského jenu | Žádné dividendy | Elliott Wave | Korporace | Největší investoři | Republikáni | Psychologie | Asociace pro kapitálový trh ČR | USDJPY | Globální poptávka | Velké riziko | Investiční poradenství | Systém obchodování | Poptávka | Line | Hodnota amerického dolaru | Držitel preferenční akcie | ICE | Investor | Pierre Moscovici | Mali | Masato Kanda | Obchodovat | Ethereum 2.0 | NY FED | Ekonomická data z USA | Pokles akcií | Hospodářský růst | Výplata dividend | Kurz měny | Dividend yield | Finanční podniky | Americké státní dluhopisy | Bernard Arnault | Odhodlání | Jak si vedl akciový index | HAS | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Resistance | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Počasí | Podmínky na trhu | Rozpočtové deficity | Reporty | Shares | Pákistán | Sociální trading | Zisk společnosti | Hrubý domácí produkt Německa | Medvědi | RBNZ | FRED | Protocol | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Růst akcií | Klouzavý průměr | NEST | RBI | Světové události | Ex-DIV | Cyklická recese | Tweet | Používání kapitálu | Pokles zásob | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | Učitel | Intradenní obchodník | Liquid | Drobní investoři | Vývoj měn | Marže | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Technology | HDP | Diskont | Svatý grál | Bill Gates | Projevy centrálních bankéřů | BOOST | Kurz USD | Alphabet | Struktura | Důvěra v českou ekonomiku | Vedení společnosti | Zkušenosti | Firma | Asset alokace | Zbrojovky | Signály | Nejdůležitější pojem | Omikron | Lira | Načasování | Komerční banka | Ropa | Hodnota dividend | Peněžní zásoba | Náklady na obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Čínský index | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Global Markets | Ekonom | Perzistentní inflace | Neomezené množství | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Market | Referendum | Pasivní investování | Martin Klass | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Pokles výnosů | Horizon | UST | DUK.US | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Atlanta Fed | Investiční doporučení | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Právo na valné hromadě | Výhody a nevýhody | Dividendy na jednu akcii | Makroekonomické faktory | Globalizace | Výnos do splatnosti | Rychlost | Vanguard S&P 500 ETF | Reserve Bank of New Zealand | Pravidelný příjem | Měď | Fiskální stimuly | Bezpečné dluhopisy | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Binance | Exchange Traded Funds | Deere | Commodity | Úsilí | Clemens Fuest | Pozitivní sentiment na trzích | Pegas Nonwovens | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | PMI ve službách | Upisování | Citigroup | Hodnota EPS u akcií | Dividendový výnos | LME | Hospodářství | Stagflace | Japonský Nikkei | Čínský export | Výnosy státních dluhopisů | ROIC | Indikátor důvěry | EV | EBITDA | Koncepty fundamentální analýzy | JP Morgan | Obchod | Růst ekonomiky | Vývoj na akciových trzích | Automotive | Rada ČNB | Kam investovat | Globální akciový index | EU | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Closed trades | Conseq Investment Management | Monetary Autority of Singapore | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | xStation 5 | AKAT | Samsung | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | P/E Ratio | Kazuo Ueda | Fintonia | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Báze | Pojem technické analýzy | CZK/EUR | NZDUSD | Růst globální ekonomiky | Americký ekonom | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Burzovní indexy | Největší propad | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Air Products | Inflace ve Spojeném království | Globální pandemie | Výzva | Obchodní příkaz | Řízení společnosti | Balance | Transparentní | Kurz eura | Hydrogen Economy UCITS ETF | Silné euro | Daňový štít | Ceny energií | Graf indexu S&P 500 | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Základní sazby | Japonský premiér | Úspěchy | Kiwi | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Staking pooly | Multi-Asset obchodování | Prostředí finančních trhů | OSN | Majetek 500 nejbohatších lidí | China Evergrande Group | Eskalace napětí | Odhady růstu | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | UCITS | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Akcie State Street | Sterling | Předpovědi | Bondy | Asijský index | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Trend | Střadatelé | Pokles sazeb | Základy fundamentální analýzy | Dow Jones Industrial | Vanguard growth ETF | Japonský jen (JPY) | Akcie na burze | USOil | Oslabení | TradingEconomics | Míra inflace | Fyzické zlato | Fundamentální data | Platforma | Energetika | Manufacturing | Likvidní trh | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Soukromý sektor | Svět měnové politiky | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Dividend Yield | Finanční ukazatele | Nařízení | PoW | Prospekt | UNCTAD | Farmaceutické společnosti | BTC | Investování do podílových fondů | Bankovní sektor | KOSPI | Rezistence zóny | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Nejvyšší výnosy | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Základní druhy | Situace na grafu | Tempo růstu | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bankovnictví | Evergrande Group | Cenový trend (Price Trend) | Americké dluhopisy | Americká výnosová křivka | APD | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Akciové trhy | Supporty | Snižování ropné produkce | Tether | Centrální bankéři | Saúdové | Varování | Největší propady | Nově registrovaná ETF | Kurz amerického dolaru | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pandemie | Japonský index | Bear | Bitcoinové investiční fondy | Výplatní poměr | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | USDC | Aktiva | Klid | FOMC | Fundamentální analýzy | Finanční represe | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Politické události | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Jednoduchý klouzavý průměr | Tuzemský průmysl | Business | Fibonacci | Staking | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | Obor podnikání | Zdanění | Pokles cen | Obchodní příkazy | Tržní události | Kongres USA | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Peněžní trh | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Konsolidace | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Počet akcií | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Ratingová agentura Fitch | Bank of America Merrill Lynch | Ifo Clemens Fuest | | Vývoj depozitní sazby ECB | Spravované ETF | Index akcií | Obchodování s opcemi | České státní dluhopisy | Pracovní den | Stratég | Špatné zprávy | ETFs | Výhled pro rok 2024 | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Session | Automatizace | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Složitost a obtížnost | Order | Balancovaný fond (smíšený) | WEF | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Investiční ředitel | Tier 1 | Riziko a výnos | EURO INDEX | Yahoo Finance | MAM | Graf akcií společnosti Nvidia | Poplatky | I-Trader | Fintonia Bitcoin Physical Fund | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Investment Banking | Earnings per Share | Evropské společnosti | Investování do nemovitostí | Výhody a nevýhody | Real Estate | Členové bankovní rady | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Akcie | Úrokový výnos | Zlatá horečka | George Soros | Investování do ETF | SaxoTrader | Return on Equity | Nálada | Quant | Letectví | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Hlavní rizika | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Pasivně spravované ETF | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Dobrá zpráva | Řízení kapitálu | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | České akcie | ZEN | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Společnost Fintonia | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Americká centrální banka FED | Obchodování dluhopisových ETF | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Economist | Akciový index DAX | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Fondy ETF | Fundamenty | Private equity | Zaměstnanci | Evropský trh | Finanční trhy | Česká národní banka | Data o inflaci | Klesající úrokové sazby | Jak algoritmy interpretují základní data | Insider | LVMH | Největší ekonomika | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Fondy | Investiční příležitosti | Cryptocurrency | Bílý dům | Komoditní trhy | Fondy High-yield | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Riziko | USD za barel | Nikkei 225 | Dividend capture strategy | Spread | CZK/USD | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | Retail Investor | Finanční údaje | GS | Rizika a výzvy | Krize | Obligace | Pád akcií | Price-to-earnings ratio | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Optimalizace | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | BBB | Akcie IBM | Prodejní ceny | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Ceny akcie | Změny úrokových sazeb | Obchodní dohody | Makléř | Konzervativní investor | IBEX | Rizikovedluhopisy.cz | Šance | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Nárůst negativního sentimentu | Medvědí trend | Index strachu VIX | Oslabení dolaru | Investiční bankovnictví | CEO | Carry tradeři | Meziroční míra inflace v eurozóně | DIESEL | Strategy Research | Algoritmy | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Koncept klouzavých průměrů | Počet Američanů bez práce | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Index Topix | Výplata | Podíl akcií | Robert Shiller | Sazby | Nadnárodní korporace | Americké výnosy | Šance na úspěch | Graf indexu | Ředitelka | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Investiční tituly | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Trhy v Číně | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | LTRO | Index MSCI | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Fixní dluhopis | Švýcarské banky | Transakce | Vstup na pražskou burzu | Banka | Technologický index | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | Růst cen potravin | Oblíbené akcie | Stabilita | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Energie | Analytici společnosti | Anytime | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Nakupovat | Tradeři | DE30 | Spravované fondy | Dividendy | Měna | Trading | Finanční sektor | Oslabení eura | Kotace | Pohled na trh | Paul Volcker | Německé banky | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Hodnota bitcoinu | Thomson Reuters | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Hospodářský pokles | Nákupy centrálních bank | Tržby společnosti | Výnosy | Bullish | Poradenství | Miliardy dolarů | Hypoindex | Finanční trh | Algoritmické obchodování | Jednání zemí G20 | 100 SMA | Diamanty | Rozhodnutí centrální banky | Bloomberg Barclays | Trade | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Tightening | Prodeje | EOD | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Západní ekonomiky | EIA | Platformy | Rusko | Ceny výrobců | Tudor Jones | Akcionář | Správné načasování | Miliardy USD | Poradce | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Rates | Špatná investiční rozhodnutí | Zkušenost | Signál | Írán | Jerome Powell | S/R zóny | CMC | Development | State Street | EPS | ADP | Apple Podcasts | Náklady na zajištění | Biliony dolarů | CPI v USA | Joe Biden | Ropy | Historie | Správce aktiv | Ekonomický cyklus | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Dividendové výnosy | Akcie Coca-Cola | Podcasty | Výdaje | Přikoupení | Koruna posílila | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Rezervní měny | Časové období | Dividend Payout ratio | Důchody | Likvidní | Sázky | Stimuly | Průmyslové kovy | Mezinárodní obchod | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Disclaimer | Implikovaná volatilita | BlackRock | Utažení měnové politiky | Národní regulátor | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Target | ASX | Rozšíření | NBER | BBVA | Vitalik Buterin | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Decline | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Short Term | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Zpomalení v Číně | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Organizace | Analýza akciových trhů | Services | Americké firmy | Leverage | Ken Veksler | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Objem obchodování | London metal exchange | Durace | Alokace aktiv | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Akcie Vonovia SE | Risk-off | Emitent | Podnikové investice | Zajištění | Objem prostředků | Levels | Mentor | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Akcie PM | Fundament | Bohatství | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Finanční produkt roku | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | CFDWorld | Valuace | Návratnost investice | Aristoteles | Šperky | Online život | Schroder ISF Global Energy A Acc | Nevýhody algoritmického přístupu | Tim Cook u společnosti Apple | Program kontroly výnosové křivky | FX trhy | MSCI World UCITS ETF | Transparentnost a odpovědnost | Definice P/E | Zpracovatelský sektor | Ovlivňování | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Dluhopis | CECEEUR | Real Estate Investment Trusts | Co je hlavní cíl fundamentální analýzy? | Tržní cena | Saudi Aramco | ROE na stránkách Finance Yahoo | Technické analýzy akcií | Graf akcií společnosti | Trend na akcii | Jak zvýšit své šance na úspěch v investování? | Ilga Haubelt | Vysoce likvidní | Slušný ekonomický růst | Risk-off sentiment | Ex-Dividend | Dividend Payout | Příklad S/R zón | Support a rezistence zóny | Michal Stupavský, CFA | Pražská burza | WELL | Nulový úrok | Fondy soukromého kapitálu | Ex-date | Kupci | Příklad trendu | Roční dividendy na jednu akcii | Farmacie | Payout ratio | Alex Mashinsky | Petroleo Brasileiro | Den zveřejnění | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Buy on opening | Program nákupů dluhopisů | Edelman | Ukazatel ROE | Pozitivní roky | eFXnews | Období poklesu | Geopolitické události | ROE společnosti Coca-Cola | Automatizace obchodování | Akcie elektrické automobilky | Historie v investování | Dividend calendar | Zvýšení sazeb v eurozóně | Obchodovat s akciemi | Vedení dané společnosti | Elektrické automobilky | Dynamický support | Index českého investora CII750 | Výkon fondu | Investování | Zavírací ceny dané akcie | Trading range | Základ pro technickou analýzu | Celkový stav ekonomiky | Hodnota ROE společnosti | Rezistence | Vytváření zisku | Uvolnění zákazů | Japonský index Nikkei | Český investor | Silná bariéra | Učitel Warrena Buffetta | Dividendový výnos (Dividend Yield) | Graf akcií automobilky | Technické znalosti | Dot-com | Určení dlouhodobějšího trendu | Uvolňování měnových politik | Návratnost | Mentor a učitel | Software pro online život | Zajištěný fond | Měnové krize | Průlom | Poměr výnosu | Co je technická analýza? | Směnný kurz | Velmi oblíbené akcie | Zavírací ceny | Španělsko | Britské podniky | Date akcie | EPS neboli Earnings per share | Jak používat fundamentální analýzu? | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Analýza | Inteligentní investor od Benjamina Grahama | P/E ratio akcií | Odvětví | Aktuální klíčová rizika | Pracovní místa | Algo obchodování | Efektivní využívání kapitálu | Vysoká hodnota ROE | Moving Average | Fundamentální analýzy akcií | Commodity index | Průměrný český investor | Akcionáři | Current Ratio | Vakcinace | Dollar Index | ROE na stránkách Finance | Floating rates | Šance na úspěch v investování | Depozitní kurz | Dobrý výnos | Klaus Wohlrabe | Významný dopad | CCC | Koncept support a rezistencí | Richard Kozul-Wright | Pád akcií společnosti | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Graf S&P 500 | Korporátní dluhopis | Centralizace světové ekonomiky | Regulační změny | KoBold | Železná ruda | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Investiční analytika | QE ECB | Ekonomika USA | Trader 2.0 | Ekonomické podmínky | Treasury Yields | Norsko | Nákupy aktiv na trhu | Akcie Vonovia v EUR | Nízká inflace | Solidní růst | Sazby Fedu | Robustní strategie | Globální akcie | Tempo růstu CPI | Coca Cola dividend | Analytici fondů | Akciový index S&P 500 | Nízké úrokové sazby | Americký index | Quantitative tightening | Opční strategie | Duke Energy | Další pokles | Trend jdoucí do strany | Supporty a rezistence | German DAX | Peníze uložené | Trailing Twelve Months | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Akcie v Indii | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Trendový růst | Ministr financí | Atraktivita zlata | Bloomberg | Neomezené kvantitativní uvolňování | Komoditní fondy | Pohled na situaci | Market Data | Globální pandemie Covid-19 | Nový model | Indonésie | NICKEL | Paul Jackson | Bydlení | US NOTES | Ministerstvo obchodu | UBS | Prodej cenných papírů | EURIBID | Základní koncepty | Macrotrends | Portfolio management | Pokles HDP | Společnosti obchodované | Nerovnosti bohatství | České koruny | Custodian | Manažeři | Invesco Investment | Předpověď | Tudor | Koncept technické analýzy | IOTA | Obchodní války | Flat | Akcie na trzích | Příklad na dividendě | Spoření | Růst akcie | Jistota na akciovém trhu | Technologické společnosti | Hodnota měny | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Složení portfolia | Dlouhodobý investor | Dobré společnosti | Snižování sazeb | Skvělá investice | Conseq Invest Konzervativní | Pokles akcie | Carry trade | Fintonia Group | Nejsilnější ekonomiky světa | Akumulace | Akcie dané společnosti | Volumes | CTS | Fundamentální informace | Cena akcie klesá | Akciové valuace | Pokles ceny | Hodnota P/E ratio akcií | London Metal Exchange (LME) | Hlavní ekonom | Výsledky hospodaření společností | Hospodaření | XTB | Konec roku | Pasivně spravované | Navýšení dividend | Hodnota EPS | Externí rovnováha | Úrokové sazby Fedu | Německý PMI | Cash flow výnos | Banka State Street | Pozitivní výnosy | Největší investoři světa | Index CPI | Finparáda.cz | Inflační očekávání v USA | Svíčkový graf | Prezident Trump | Americké měny | Akciový index | Marginové požadavky | Přehled | Depozitní sazby ECB | Výše roční dividendy | Vonovia | Communication | Trendový vývoj | AQUA | Konkrétní výše roční dividendy | Supportní zóna | Stabilita finančního systému | Sestavování portfolia | Bývalý bankéř | Investiční nástroje | Obchodní konflikt | Cardano | Overbought | Custody | HFT | Mezinárodní faktory | MSCI ACWI | Index Option | Backtesty | Novozélandský dolar | Jak často se vyplácí dividendy | Roční výkon | Index pražské burzy PX | Chance | E-commerce | Výnosy pro investory | Latinská Amerika | xStation5 | AAA | Hotovost | Global Clean Energy UCITS ETF | Německo | Zisk 1 milion dolarů | US High Yield | ROE neboli Return on Equity | MT4 | Ceny akcie Vonovia | Market making | Celková ekonomika | Tim Cook | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Zadlužení | Výhled pro rok | Vice | Turecká krize | Kapitálové trhy | Celkový stav ekonomiky státu | Politické faktory | Zprávy a události | Cena akcií podniku | SPOT | Bid | Zpráva z Německa | Trader | Největší výnosy | Pomocník investora | Aktivum | Menší pohyby | Realitní služby | Uptrend | Dividend History | Reporting | Nuance | Běžný výnos (Current Yield) | CORN | Co je měnová politika? | Státní dluhopisy | Kupní síly peněz | Nové zakázky | Průmyslové podniky | Sideway trend | opPORTUnity | ROE (Return on Equity) | Index amerických akcií | Finanční televize | Celsius Network | VaR | Elasticita | Virgin Money | Vývoj ceny amerického zemního plynu | BofA | Václav Pech | Statistika | IG | Lepší výnosy | Investovaný kapitál ke generování zisku | Popularita umělé inteligence | Market sentiment | Tým FXstreet.cz | Generování zisku | Americká ministryně financí | Underweight | Podíl majetku | Vysoká inflace | Decentralizované finance | Pozice | Swiss Life Select | Býčí trend | Německé státní dluhopisy | Ekonomická nerovnost | P/E ratio (Price-to-Earnings Ratio) | Bear trend | Důležitý signál | Kapitál ke generování zisku | BofAML | EPS u akcií společnosti Coca-Cola | Globální trhy | ETF investiční portfolio | Cíl fundamentální analýzy | Obchody | Investor George Soros | Spready | Graf akcií farmaceutické společnosti | Akcie v roce 2019 | Závislost | Krypto | Dluhopisový trh | Výhled 2024 | Kvantitativní utahování | Implementace | Čistý zisk na akcii | Výhody algoritmického přístupu | Soukromé úvěry | Marika Čupa | Fidelity Funds | Druhy akciových trendů | Data a analýza | Globální ekonomický růst | Stávající trend | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Pohyby akcií | News | WHO | Společnosti obchodované na americké burze | Nástroje Fedu | Růst výnosů dluhopisů | Record date | Ex-Dividend Date akcie | Investing | Vývoj na akciích | Akcie prodat | Nové peníze | JP Morgan Asset Management | Celková změna trendu | Terminál Bloomberg | TTM | Evropské indexy | Dluhopisový fond | Revenues | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Put | Americké vlády | Celkový vlastní kapitál | Pevný výnos | Hedging | Dlouhodobí investoři | BAML | Výplaty dividend | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Komunikační politika | Sledováním grafů | Obchodní příležitosti | Take-Profit příkazy | Pohyby směrem nahoru | Analýza akcií | Daiwa Securities | Nižší úrokové sazby | Ceny akcie Vonovia v EUR | Finanční systém | Fixed income | Meziroční inflace | Krypto průmysl | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Tesla | Michal Lukáč | 500 nejbohatších | Country Funds | Společnost Microsoft | ABC | Budoucnost | ETH 2.0 | Banky | Stablecoins | Ray Dalio | Intervenovat | Firma Alphabet | S&P 500 ETF | Peking | Devizový kurz | Dlouhodobé investování akcií | FTSE Russell | Výhody | Scope | Čínské vlády | Mzda | Největší pokles | Greenlight Capital | Doporučení | Makroobezřetnostní politika | Geopolitika | Odvětví těžby ropy | Výnosy u dluhopisů | Očekávaný růst | Astrazeneca | Koš | Watch list | Dluhopisové ETF | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Emerging markets | Manuální obchodování | Market conditions | IMF | Vývoj mezd | Stav ekonomiky státu | Regulační orgány | USD za mBTU | Vanguard S&P 500 | Měnový pár | Union Bank | Ocenění | Powerhouse | UCITS ETF | Zlepšení výkonnosti | Transakční poplatky | Směr dlouhodobého trendu | REIT | Opatření | Sláva | Seriál o dividendovém investování | Hodnota ROE | Hodnota Forward Dividend | Udržitelné investice | ECB ve Frankfurtu | Poptávka po plynu | Akcie roste | Retail | Úrokové sazby | Stop-Loss a Take-Profit | Stock info | Žlutý kov | Obchodní válka | Vyšší výnosy | There is no free lunch on Wall Street | Federal Reserve Bank | Pozornost obchodníků | Balance sheet | Focus | Index Nikkei 225 | Ekonomické prostředí | FX Strategy | Období pro klouzavé průměry | Vanguard High Dividend Yield | FXstreet | Analýzy akcií | Bilance | Vývoj ceny | Zóny supportu a rezistence | Philip Morris | Ekonomický růst | Escondida | Nasdaq | Dekarbonizace | Druhy trendů podle směru | Graf akcií společnosti Deere | Výkonnost dolaru | Nevýhody a rizika | Profesionální instituce | Holding | Ex-Dividend Date | Hang Seng | Hodnota EPS u akcií společnosti | Výsledky hospodaření | Efektivní portfolio | Geopolitické napětí | Výkonnost pražské burzy | Hike | Graf akcií automobilky Nikola | Bull trend | Vyšší inflace | CFA | Akcie evropských společností | Declaration date | Práce | Měna fondu | Currency | BIC | Pioneer Investments | Fundamentální i technická analýza | CHNG | Vybavení na home office | Mentor a učitel Warrena Buffetta | Akcie elektrické automobilky Nikola | MSCI USA | Investment | Rentabilita vlastního kapitálu | Index DAX | Investovat do fondů | Rate cut | Simple Moving Average | Akcie na rozvíjejících se trzích | Hodnota Dividend Yield | Příznivý výhled | Fidelity International | Terra | Spojené státy | Rychlost a přesnost | Využití algoritmického obchodování | Zadluženost | Riziková prémie | Odliv prostředků | Úrokové politiky | Výprodej dluhopisů | Zpomalení hospodářského růstu | Janet Yellen | Fondy dividendové | Finanční výsledky za určité období | RPSN | Rychlé ekonomické oživení | Manažeři fondů | Nový Zéland | Kryptoměny | Index MSCI All Country World | Akcie společnosti Coca-Cola | Evropské akciové trhy | Využívání kapitálu | J.P. Morgan | Mzdy | Úspěch | Měnové zásahy | Ekonomové | Tiering | European Commission | Příklad medvědího trendu | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | MSCI All Country World | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Podílové dluhopisové fondy | Jak algoritmické obchodování funguje | Zvýšení likvidity | Větší pokles | Zlepšení | Obchodník s cennými papíry | Index čínských akcií | Evropské dluhopisy | Index českého investora (CII750) | Index relativní síly | Zlato | Společnost State Street | Doba splatnosti | Minimalizace inflace | Americká vláda | FocusEconomics | Balanced Funds | Ondřej Hartman | Uvalení cel | USD/JPY | Overnight | Záporné úrokové sazby | Základní koncepty fundamentální analýzy | Koronavirus | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | LookIntoBitcoin | Dánsko | NZD | ČR | Podniky | Private credit | Obchodování na burze | Akcie v Číně | Inflace v USA | Můj pohled na trh | Politici | Deere & Company | Černá labuť | Analytický tým | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | 200 SMA | Správa | Société Générale | Očkování | Americký akciový index S&P 500 | Cílení výnosové křivky | Instrumenty | FIXED | Lepší výnosy pro investory | Výnos dluhopisů | Payout | Aktuální konsenzus ekonomů | Bankrot | Emitenti | Měnové podmínky | Varování před riziky | Nákupy zlata | Amazon | Čistý dluh | Světové rezervní měny | Capture strategy | Kurz kanadského dolaru | Produkce ropy | Investování akcií | Akciový index Nikkei | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Hodnota P/E ratio | Americká Federální rezervní banka | The Coca-Cola Company | Jakub Kraľovanský | Markit | OTC | CNBC | Emise
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

YesOption
Yes Trading
Yettel
Yettel Hungary
YEW Trading
YEW Trading Ltd
YFI
YHOO
Ycharts
ycharts.com

Následující klíčová slova

YIT
YIT Stavo
YK Kapital
YK Trading
Ylehub FX
YNDX
Yogonet
Yolenger
YOLO
Yoni Assia
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít