Pondělí 23. prosince 2024 00:01
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner

Měnová autorita

img

Inflace znovu v české ekonomice negativně překvapila

19.11.2024 Volební komentáře pomalu utichly a nastal čas se vrátit do domácí reality. Inflace v českém hospodářství totiž znovu mírně zrychlila a od 2% cíle centrální banky se tak znovu víc odchýlila. Data ukazují negativní vývoj cen za říjen, která by mohla zahýbat i s politikou snižování sazeb. Tu české „churavějící“ ekonomice ordinuje domácí měnová autorita. Jaký by mohl být další vývoj? Přestane ČNB snižovat svoje úrokové sazby?
img

Ropný trh na konci roku 2024

02.10.2024 V posledních týdnech cena ropy klesala a dostala se na nejnižší úrovně od prosince roku 2021 před vypuknutím konfliktu na Ukrajině. Barel ropy BRENT se tak pohybuje kolem 71 USD. Na cenu „černého zlata“ dopadá hned několik významných fundamentů na straně poptávky, ale i nabídky. O jaké fundamenty v tento moment jde nejvíce a jaký by mohl být další vývoj?
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu

26.09.2024 Švýcarská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,00 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Vzhledem k tomu, že výrazně zvolňuje inflace, s dalším snižováním úroků počítá i do budoucna. V letošním roce je to už potřetí, co banka sáhla ke snížení základních sazeb.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla o 2,9 procenta

09.09.2024 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zejména kvůli slabším výdajům firem i domácností rostla pomaleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 2,9 procenta, zatímco v prvním čtvrtletí klesal tempem 2,4 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický odbor japonské vlády. Ekonomové čekali, že ekonomika vykáže růst o 3,2 procenta.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Britská centrální banka snížila základní úrok na pět procent

01.08.2024 Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na pět procent. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Dodala nicméně, že při dalším rozhodování o měnové politice bude postupovat opatrně. Základní úrok byl dosud v Británii nejvýše za 16 let a banka snížila úrok poprvé od března 2020, tedy od začátku pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Dolar po Bidenově odstoupení mírně oslabuje

22.07.2024 Dolar po nedělním oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že nebude usilovat o znovuzvolení na druhé funkční období, dnes na devizových trzích mírně oslabuje. Podle analytiků je důležité, co teď ukážou průzkumy veřejného mínění. Dolů zamířil i čínský jüan, který tak reaguje na překvapivé rozhodnutí čínské centrální banky snížit základní úrokové sazby.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila

26.04.2024 Ruská centrální banka dnes podle očekávání opět ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky sice postupně polevují, ale zůstávají vysoké. Banka nyní předpokládá, že inflace v Rusku bude v letošním roce činit 4,3 až 4,8 procenta a že příští rok se vrátí k jejímu čtyřprocentnímu cíli. V březnu letošní inflaci odhadovala na čtyři až 4,5 procenta.
img

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

11.04.2024 Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a jaký je možný výhled pro další měsíce?
img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 se dostal na maximum za 34 let

13.02.2024 Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
img

ECB v čase ekonomické recese

30.01.2024 Zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého týdne jen potvrdilo, co mnozí ekonomové a analytici již delší dobu tvrdí – politika ECB je dlouhodobě poměrně „schizofrenní“ a „bezkrevná“. Ve vztahu k ekonomice, vývoji inflace a úrokových sazeb v měnové unii, zůstává měnová autorita ve složité situaci. Zatímco se eurozóna potýká s určitou mírou ekonomického „nerůstu“ a odezníváním inflačních tlaků z minulých let, ECB čeká, co udělá americká centrální banka nebo data z ekonomiky. V jejím rozhodování panuje tedy tzv. politika „pohledu do zpětného zrcátka“.
img

Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima

24.01.2024 Uplynulý týden přinesl další markantní růst amerických akcií, které si tak vedou znovu nejlépe mezi rozvinutými trhy. Hlavní americký index S&P 500 uzavřel na rekordní hodnotě 4839 bodů, čímž překonal úroveň dosaženou na začátku roku 2022 před začátkem války na Ukrajině. Přestože trhy spíše předpokládají, že americký Fed v březnu ještě sazby nesníží, technologické akcie procházejí další mohutnou „rally“. Jaké jsou hlavní fundamenty, na kterých současný růst stojí? Má ještě trh určitý prostor nebo akcie předběhly již příliš svůj skutečný fundament?
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka zvýšila úroky výrazněji, než se očekávalo

27.10.2023 Ruská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o dva procentní body na 15 procent. Pokračujícím zpřísňováním měnové politiky reaguje na slabý kurz domácí měny a vzestup inflačních tlaků. Většina analytiků v anketě agentury Reuters předpovídala, že banka základní sazbu zvýší pouze o jeden procentní bod.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka zvýšila základní úrok na 35 procent

26.10.2023 Turecká centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o pět procentních bodu na 35 procent. Měnový výbor tím pokračuje ve zpřísňování měnové politiky, aby snížil vysokou inflaci, která v září činila 61,5 procenta. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka zvýšila kvůli inflaci základní úrok na 30 procent

21.09.2023 Turecká centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o pět procentních bodů na 30 procent. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Snaží se tak bojovat s vysokou inflací, která po přechodném zmírnění opět zrychluje a v srpnu se dostala na 59 procent. Základní úrok je teď v Turecku nejvýše za 20 let.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zvýšila kvůli inflaci základní úrok na 13 procent

15.09.2023 Ruská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 13 procent. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila inflačními tlaky, k nimž přispívá růst domácí poptávky, se kterou zatím růst výrobních kapacit nedrží krok. Značný vliv má také oslabení rublu v letních měsících.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok, chce zastavit pád rublu

15.08.2023 Ruská centrální banka dnes překvapivě a mimo své řádné zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o 3,50 bodu na 12 procent. Nouzovým opatřením se snaží zastavit pád rublu, který v pondělí oslabil za psychologicky důležitou hranici 100 rublů za dolar. Ruská měnová autorita o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\cnb5.jpg

Trhy začátek snižování sazeb zřejmě neodhadují správně, říká člen rady ČNB

25.07.2023 Trhy se patrně mýlí, když se domnívají, že Česká národní banka (ČNB) začne na podzim v rychlém sledu snižovat úrokové sazby. Podle agentury Bloomberg to řekl člen bankovní rady Jan Procházka. Dodal, že uvolnění měnové politiky v letošním roce si nedovede představit. Naopak zvýšení úroků na srpnovém zasedání rady podle něj není pravděpodobné, ale nelze ani vyloučit.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Média: Manipulaci s úroky za globální krize koordinovaly centrální banky a vlády

22.05.2023 Manipulace s mezibankovními úrokovými sazbami v době vrcholící finanční krize v roce 2008 byla podle médií hlubší, než se dosud uvádělo. Britský list The Times dnes na základě čerstvých důkazů zveřejnil nové poznatky, které ukazují, že manipulaci s klíčovými sazbami LIBOR a EURIBOR koordinovaly vlády a centrální banky západních zemí, aby na trhu uměle obnovily klid.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrok na 7,50 procenta

28.04.2023 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu na 7,50 procenta, kde ji drží od loňského podzimu. Mírně ale zlepšila výhled inflace, která by ke konci roku měla být v pásmu 4,5 až 6,5 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě.
C:\fakepath\Hongkong (1).jpg

Banky v Hongkongu zkoumají, jak bude vypadat digitální hongkongský dolar

18.04.2023 Banky v Hongkongu jsou teď v přední linii snah ujasnit si, jak bude vypadat digitální měna hongkongské centrální banky, označovaná e-HKD. S odkazem na své zdroje to dnes uvedl specializovaný server CoinDesk. Nejméně jedna banka se přiklání k vývoji na povoleném blockchainu. Digitální měna e-HKD je v podstatě elektronickou verzí bankovek a zaměřuje se na drobné spotřebitele a usnadnění jejich plateb.
C:\fakepath\trader-04042023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2023 1) Australská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 3,6 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Stala se tak první centrální bankou ve vyspělém světě, která udělala pauzu v nynějším cyklu zvyšování sazeb. Měnová autorita chce teď vyčkat na další statistické údaje, aby mohla posoudit, jak se dosavadní zpřísňování měnové politiky odráží ve vývoji inflace.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálie jako první ve vyspělém světě udělala pauzu ve zvyšování úroků

04.04.2023 Australská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 3,6 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Stala se tak první centrální bankou ve vyspělém světě, která udělala pauzu v nynějším cyklu zvyšování sazeb. Měnová autorita chce teď vyčkat na další statistické údaje, aby mohla posoudit, jak se dosavadní zpřísňování měnové politiky odráží ve vývoji inflace.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila základní úrok o čtvrt bodu na 4,25 procenta

23.03.2023 Britská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Uvedla to ve svém dnešním sdělení. Učinila tak navzdory problémům ve finančním sektoru kvůli vysoké inflaci, která je stále nad deseti procenty. Centrální banka se ale domnívá, že inflace začne z nynějších mnohaletých maxim klesat rychleji.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská centrální banka zvýšila úroky, navzdory krizi kolem Credit Suisse

23.03.2023 Švýcarská centrální banka dnes kvůli snaze bojovat s inflací zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě a dodala, že další zvyšování úrokových sazeb nevylučuje. Ke zpřísnění měnové politiky sáhla navzdory krizi kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka navzdory tlakům nezměnila měnovou politiku

18.01.2023 Měnový výbor japonské centrální banky na svém dnešním zasedání ponechal dosavadní politiku mimořádně nízkých úrokových sazeb beze změny. Nepodlehl tedy tlakům trhu, aby učinil víc a navázal na svůj prosincový krok. Tehdy umožnil, aby se výnosy klíčových státních dluhopisů se splatností deset let mohly pohybovat v širším rozpětí. Japonský jen a výnosy japonských dluhopisů v reakci na dnešní rozhodnutí centrální banky klesly.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zahajuje dočasně neomezené nákupy státních dluhopisů

28.09.2022 Britská centrální banka zahajuje neomezené nákupy státních dluhopisů. V dnešním oznámení uvedla, že nakoupí tolik dlouhodobých státních dluhopisů, kolik bude potřeba, aby stabilizovala finanční trhy. S nákupy dluhopisů začne okamžitě a ukončí je 14. října. Současně odloží zahájení prodeje státních dluhopisů, který měl začít příští týden. Centrální banka se k tomuto kroku odhodlala poté, co plán vládních daňových škrtů vyděsil trhy a způsobil pád britské libry.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila úrok na 13 procent, překvapivě výrazně

27.09.2022 Maďarská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 13 procent. Uvedla to po dnešním zasedání svého měnového výboru. Zvýšení základní sazby je výraznější, než se čekalo. Banka tak pokračuje v razantním zpřísňování měnové politiky ve snaze omezit inflaci a podpořit domácí měnu.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka překvapivě snížila základní úrok na 12 procent

22.09.2022 Turecká centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu, a to o jeden procentní bod na 12 procent. Oznámila to v tiskové zprávě. Ke snížení úroků přikročila druhý měsíc po sobě, turecká lira po oznámení oslabila vůči dolaru na rekordní minimum.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka úroky nezměnila, prosazuje uvolněnou měnovou politiku

22.09.2022 Japonská centrální banka dnes podle očekávání ponechala základní úrokové sazby beze změny. V plánu má pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice, aby tak podporovala růst domácí ekonomiky. Oznámila to v tiskové zprávě. Její postup kontrastuje s globální vlnou zpřísňování měnové politiky, kterým se centrální banky snaží dostat pod kontrolu rostoucí inflaci.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

Slábnoucí inflace umožnila ruské centrální bance snížit úrok na 7,5 procenta

16.09.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 7,5 procenta. Své rozhodnutí zdůvodnila zejména slábnoucí inflací, za jejímž poklesem je série faktorů zavedených začátkem letošního roku. Další snižování sazeb už ale centrální banka nenaznačila.
C:\fakepath\trader-14092022-31-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, spekulace o intervenci ale podpořily kurz japonského jenu

14.09.2022 Dolar dnes na forexových trzích oslabuje, a odevzdává tak část vysokých zisků, které nabral v úterý. Výrazně ale zpevňuje japonský jen, o jehož kurz se podle médií začala zajímat místní centrální banka. Mezi obchodníky se spekuluje, že japonská měnová autorita by mohla zahájit intervenci na obranu měny, která za poslední rok oslabila k dolaru téměř o 30 procent.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB: Realitní trh v eurozóně by mohl při rychlém růstu úroků začít klesat

25.05.2022 Předražený trh nemovitostí v eurozóně by mohl začít klesat, pokud sazby hypoték porostou rychleji než inflace. Uvedla to dnes Evropská centrální banka (ECB), podle které by se tak jasně ukázalo, jak financování na dluh vede v některých zemích ke vzniku cenových bublin. Někde jsou podle ECB nemovitosti nadhodnocené až o 60 procent.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden

13.03.2022 Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden. Informovala o tom dnes ruská centrální banka. Ruská burza je zavřená od 28. února. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akciová burza v Moskvě dnes neotevře, Kreml chystá odvetu za sankce

28.02.2022 Ruská akciová burza dnes neotevře, oznámila centrální banka. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil, že chystá odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v USA zatím na vzestupu

07.02.2022 Hlavním makroekonomických údajem tohoto týdne bude vývoj spotřebitelských cen za leden v USA. Všeobecně se čeká opětovné výrazné meziměsíční zdražení a zvýšení meziročního tempa inflace nad 7 %. Průmysl v Německou by měl vlivem zlepšení subdodávek zaznamenat růst. Ten bychom měli vidět i v případě průmyslové výroby za prosinec v ČR. Naopak od maloobchodní tržeb za stejný měsíc očekáváme meziměsíční stagnaci. Mexická a ruská a centrální banka pravděpodobně zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Erdogan: Vláda odrazila útok finančních spekulantů z Turecka i ze zahraničí

22.12.2021 Kurz turecké liry se po masivním propadu ze začátku týdne po zásahu vlády stabilizoval. Prezident Recep Tayyip Erdogan dnes řekl, že přijatá opatření na ochranu vkladatelů fungují a že se vládě podařilo odvrátit útok finančních spekulantů vedený z Turecka i ze zahraničí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 8,5 procenta

17.12.2021 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o celý procentní bod na 8,5 procenta. Reagovala tak na přetrvávající vysokou inflaci. Úrok zvýšila centrální banka letos už posedmé a ve svém dnešním oznámení nevyloučila, že bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat. Základní úroková sazba je tak nyní v Rusku nejvýše od září 2017.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka výrazně zvýšila základní úrok - na 7,5 procenta

22.10.2021 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o tři čtvrtě procentního bodu na 7,5 procenta. Je to více, než se očekávalo. Banka přistoupila ke zvýšení nákladů na úvěry v letošním roce už pošesté, a to kvůli trvale vysoké inflaci. Banka dnes v tiskové zprávě také naznačila, že by ve zvyšování úroků mohla pokračovat. Po překvapivě výrazném zvýšení základního úroku zpevnil i kurz ruského rublu.
C:\fakepath\trader-20102021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.10.2021 1) Maďarský forint sestoupil k euru na šestiměsíční minimum 363 za euro a odevzdal veškeré své zisky poté, co centrální banka oznámila začátek cyklu zvyšování sazeb.
C:\fakepath\Weidman.jpg

Šéf německé centrální banky Jens Weidmann z osobních důvodů odstupuje

20.10.2021 Prezident německé centrální banky Jens Weidmann se rozhodl ke konci roku odstoupit z funkce, překvapivý krok vysvětlil osobními důvody. Deutsche Bundesbank, jak se měnová autorita v Německu oficiálně nazývá, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Třiapadesátiletý Weidmann patří k nejkonzervativnějším členům Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), jíž je Bundesbank členem.
img

High-yield dluhopisy poprvé se záporným reálným inflačně očištěným výnosem

14.09.2021 Agentura Bloomberg minulý týden informovala, že průměrný reálný inflačně očištěný výnos do doby splatnosti na indexu vysoce úročených spekulativních korporátních dluhopisů (high-yield), denominovaných v euru, se poprvé v historii dostal do záporu. Jak ukazuje graf níže, průměrný nominální výnos do doby splatnosti těchto nejrizikovějších korporátních dluhopisů (po očištění o aktuální míru inflace v eurozóně, která byla v srpnu 3,0 % meziročně) se nyní pohybuje kolem -0,7 %.
C:\fakepath\manipulace.png

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.
C:\fakepath\z-07042021-lv.gif

Maďarská centrální banka ztrojnásobila objem zlata ve svých rezervách

07.04.2021 Maďarská centrální banka ztrojnásobila objem zlata ve svých rezervách, kovu má teď 94,5 tuny, což je nejvíce za desítky let. Měnová autorita dnes oznámila, že s pomocí zlatých rezerv hodlá po pandemii stabilizovat ekonomiku, kde kvůli rozsáhlým stimulačním opatřením hrozí vyšší inflace a vysoké zadlužení.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank vyzvala německé banky k přípravě na vlnu insolvencí

13.10.2020 Německá centrální banka vyzvala finanční ústavy v Německu, aby se připravily na vlnu insolvencí. Koronavirová krize totiž ohrožuje slabší podniky a mohla by mít i nepříznivé dopady na trh s nemovitostmi, který doteď zažíval boom, uvedla dnes Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název centrální banky.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka: Ekonomika se bude zotavovat pomaleji

06.08.2020 Britská centrální banka žádnou další podporu ekonomice neposkytne, rozhodl dnes její měnový výbor. Ten podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,1 procenta, kam ji kvůli dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru snížil v březnu. Bank of England, jak zní oficiální název britské centrální banky, dnes také uvedla, že hospodářství se bude z pandemie zotavovat patrně déle, než se banka původně domnívala.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum

24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Ukrajinský prezident přijal demisi šéfa centrální banky

02.07.2020 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijal demisi šéfa centrální banky. Ten ve středu překvapivě rezignoval se zdůvodněním, že čelí politickému tlaku. Zelenskyj podle tiskových agentur požádal poslance, aby rezignaci schválili. Na jednání parlamentu, který má v této věci konečné slovo, by se demise mohla dostat v pátek. Zpráva otřásla finančními trhy a Ukrajina se kvůli tomu dnes rozhodla zrušit plánovanou emisi dluhopisů.
img

Iluze levných peněz roztáčí v eurozóně nebezpečnou spirálu

08.06.2020 ECB minulý týden demonstrovala svoji ochotu dále držet zápornou úrokovou míru na depozitní sazbě – podle našeho soudu by bylo pro eurozónu podstatně lepší, kdyby následovala švédskou centrální banku a vrátila se do neutrálního pásma, a navíc přidala další miliardy, které uvolní na nákup dluhopisů.
C:\fakepath\cor-23042020-lv.jpg

Ekonomiku drtí koronavirus, ubývá práce a výhled není dobrý

23.04.2020 Evropskou i globální ekonomiku čím dál zřetelněji svírají dopady pandemie způsobené koronavirem, ubývá pracovních míst a vyhlídky se zatím jen zhoršují. V Evropě i jinde za březen a duben kvůli omezujícím opatřením vlád prakticky ustala ekonomická aktivita, americké podniky pak nevídaným tempem pokračují v propouštění. V některých zemích analytici v letošním roce očekávají nejvýraznější hospodářský útlum od druhé světové války.
C:\fakepath\top-23042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2020 1) Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB kvůli viru začne jako zástavu brát i dluhopisy horší kvality

23.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka snížila úrok na minimum 0,25 procenta

11.03.2020 Britská centrální banka dnes na mimořádném zasedání nečekaně snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,25 procenta. Jde o nouzové opatření, které má zmírnit dopady šíření nového koronaviru na ekonomiku. Základní sazbu centrální banka snížila poprvé od léta 2016, kdy ji kvůli referendu o brexitu snížila na minimum. Sazba je dokonce teď níže, než byla po minulé finanční krizi před více než deseti lety.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index se v prosinci propadl

19.12.2019 Švédská národní banka Riksbank, nejstarší centrální banka světa a zároveň první měnová autorita, která v roce 2009 zavedla negativní úroky na vklady komerčních bank, dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu z -0,25 %, kam se dostala v roce 2015, na 0 %. Motivací bylo přesvědčení bankéřů, že se švédská inflace na horizontu měnové politiky vyšplhá na požadovanou úroveň 2 %. Zároveň zesilují obavy, že dlouhodobě nízké úroky by mohly vést k přílišnému zadlužení firem i domácností. Tento krok má významnou symbolickou hodnotu, jelikož záporné sazby po Švédech zavedly i další centrální banky, včetně ECB, a tato neortodoxní strategie se od té doby navzdory mnohým kontroverzím stala v Evropě standardem. Od Evropské centrální banky se její opuštění ovšem v blízké době neočekává, jelikož evropská inflace má k cílové hladině stále daleko.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
C:\fakepath\TOP5-15072019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2019 1) Meziroční růst hrubého domácího produktu Číny činil ve druhém čtvrtletí jen 6,2 %, podle očekávání analytiků tak čínská ekonomika rostla nejpomaleji za předchozích 27 let. Informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na data zveřejněná čínským statistickým úřadem. Za zpomalením růstu je podle analytiků americko-čínská obchodní válka, která se projevuje poklesem domácí a zahraniční poptávky.
img

Zasedání ECB nepřineslo žádné zásadní novinky

26.10.2018 Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky žádné zásadní novinky nepřineslo. Měnová autorita eurozóny znovu potvrdila své plány graduálně normalizovat svou monetární politiku, nevyjádřila přílišné obavy ze slabších ekonomických dat z poslední doby či z rozepří mezi italskou vládou a Evropskou komisí kvůli italskému rozpočtu.
C:\fakepath\3664538.jpg

Ruská centrální banka po téměř čtyřech letech zvýšila úroky

14.09.2018 Ruská centrální banka zvýšila po téměř čtyřech letech úroky a do konce tohoto roku zastaví nákupy zahraničních měn. Tyto kroky jsou nutné kvůli riziku zrychlení růstu spotřebitelských cen a kvůli nestabilitě rublu. Hlavní úroková sazba se tak zvýší na 7,5 procenta z nynějších 7,25 procenta, oznámila dnes banka.
bank of japan.jpg

Japonská centrální banka znovu posunula dosažení inflačního cíle

20.07.2017 Japonská centrální banka dnes ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změny, opět ale posunula předpokládaný termín pro dosažení dvouprocentního inflačního cíle. Potvrdila tak očekávání, že měnovou politiku bude zpřísňovat pomaleji než ostatní významné centrální banky ve světě. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa za Spojenými státy a Čínou.
rusko 27112013.png

Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu na 9,25 procenta

28.04.2017 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 9,25 procenta. K redukci úroků letos přikročila již podruhé a naznačila, že vzhledem k poklesu inflace by v jejich snižování mohla pokračovat.
TOP5-04042017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2017 1) Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 1,50 %, když uvedla, že aktuální ekonomická data jsou konzistentní a naznačují mírný ekonomický růst. Problematický však podle centrální banky může být vývoj na trhu práce.
1467158555572.jpg

Bank of England čeká po brexitu potíže

05.07.2016 Britská centrální banka zmírní pravidla pro komerční banky, aby zajistila, že po referendu o odchodu Británie...
bank of england 24082013.png

BoE je připravena zajistit měnovou stabilitu

24.06.2016 Britská centrální banka (Bank of England – BoE) učiní veškeré nezbytné kroky, aby po referendu zajistila...
img

ČNB opět mírně posunula odstranění závazku

06.05.2016 Včera zasedala bankovní rada ČNB nad měnovými otázkami. K ruce od svých zaměstnanců dostala novou prognózu a i na základně jejího vyhodnocení rozhodla o jemném posunu načasování pravděpodobného opuštění kurzového závazku. Guvernér ČNB totiž na tiskové konferenci prohlásil, že bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku v polovině roku 2017. Před třemi měsíci totiž z jeho úst zaznělo, že bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku blíže polovině roku 2017.
img

Technická analýza - Fed se méně obává ekonomického vývoje v Číně

08.04.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuál...
img

Technická analýza - Formace hlava-ramena na denním grafu by mohla pomoci dolaru

17.02.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1152 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

Technická analýza - Pochybnosti v Béžové knize poslaly eurodolar blíže k úrovním 1,1500 EURUSD

15.10.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1448 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

RANNÍ ZPRÁVY: ASIJSKÉ AKCIE SE POTÁCÍ

14.10.2015 Asijské akcie dnes klesly kvůli tlaku dalších prodejů ropy, jelikož investoři čekají na výsledek čínského indexu spotřebitelů. Měnová autorita...
Russia interest rate 29052015.PNG

USD/RUB našel své dno

29.05.2015 S relativním uklidněním politické situace na Ukrajině a zastavením propadu cen ropy od ledna nastoupil ruský rubl do prudkého sílícího trendu, který stlačil kurz USD/RUB ze 72 až na 49 rublů za americký dolar. Kdo tento měnový pár shortoval během února až dubna, tak si přišel nejenom na velice dobré kurzové zisky, ale využil také úrokového spreadu mezi zmíněnými měnami. Rubl totiž tou dobou nabízel v průměru 14procentní zhodnocení, které i při minimální páce pomohlo k dalším ziskům.
img

Ruský rubl si před dnešním zasedáním centrální banky polepšil

31.10.2014 Na středoevropských devizových trzích včera panovalo klidné obchodování s tendencí měn mírně posilovat. Nejvýrazněji posílil maďarský forint...
novy zeland 19122013.png

Nový Zéland jako první zvýšil úrokové sazby

13.03.2014 Novozélandská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 2,75 procenta...
bank-of-england.jpg

Bank of England očekává výrazně lepší růst

12.02.2014 Britská centrální banka dnes výrazně zlepšila odhad růstu tamní ekonomiky na letošní rok a zároveň naznačila...
NZDUSD H4 03022014.PNG

Centrální banka srazila NZD/USD níže

03.02.2014 Ani novozélandský dolar neodolal výraznému zpevnění USD během minulého týdne a ve výsledku ztratil...
cinsky juan.jpg

Čína podpořila finanční systém další sumou

21.01.2014 Čínská centrální banka (PBOC) vložila do finančního systému další peníze, aby tak zmírnila obavy z nové...
img

Fed prý vyčká s vlastními pravidly pro banky na Basel III. Odvětví vítězí nad jeho regulací?

18.12.2013 Americká měnová autorita Fed vyčká s uvalením vlastních kapitálových požadavků na největší americké banky na dokončení nových globálních pravidel Basel III, uvedly zdroje obeznámené se situací pro Bloomberg. Je-li to pravda, vedoucí americké banky zřejmě mají znovu navrch nad regulátory. Americká Federal Deposit Insurance (FDI) prosazovala nastavení pravidel do konce roku 2013.
img

Bitcoin? Hodnotu hledám marně, říká Greenspan. Čína nasazuje regulaci

05.12.2013 Čínská centrální banka zakázala finančním institucím realizovat transakce v bitcoinu. Posunula se tak k regulaci virtuální „měny“ po jejím růstu na 89násobek hodnoty za poslední rok. Veřejnost do bitcoinu přes internet investovat může na vlastní riziko. Alan Greenspan, bývalý šéf amerického Fedu, před prudkým růstem bitcoinu a investicemi do něj varoval s tím, že v něm marně hledá ospravedlnitelnou hodnotu.
img

Fed vyšetřuje: Někdo na trhu věděl o ponechání QE předčasně a využil to

24.09.2013 Americká měnová autorita Fed vyšetřuje příliš rychlou a přitom tržně správnou reakci na finančním trhu na jeho ne...
img

Nervozita na japonském jenu stoupá

29.05.2013 V minulém týdnu jsme se zaměřili na výhled fundamentálních ukazatelů japonské ekonomiky a jejich dopad na měnovou politiku a kurz japonského jenu. Dnes se podíváme na to, jak by mohl kurzem jenu zahýbat vývoj na japonských vládních dluhopisech, což je speciálně v dnešní době velmi žhavé téma.
img

Euro bude slábnout pod taktovkou Draghiho

17.04.2013 Zatímco všechny ostatní centrální banky skupiny G4 (USA, Evropa, Velká Británie, Japonsko) nadále zaplavují finanční systém likviditou, Evropská centrální banka (ECB) se drží zkrátka.
img

Fed: Americké banky čekají letos růst kvality aktiv i přes dostupnější úvěry. Vláda zažaluje Standard&Poor?s

05.02.2013 Americké banky očekávají v průběhu roku 2013 růst kvality úvěrových aktiv přes fakt, že uvolnily podmínky poskytování ...
eurusd 22102012.gif

Začátek týdne na FOREXu: Japonský jen oslabuje

22.10.2012 Na forexových trzích přestalo klesat euro, oslabuje ale japonský jen. Centrální banka (Bank of Japan) zhoršila výhled...
usdjpy 22102012.gif

Japonsko zhoršilo výhled osmi z devíti regionů

22.10.2012 Japonská centrální banka (Bank of Japan) zhoršila ekonomické hodnocení osmi z devíti tamních regionů.
img

Dolar dál ztrácí k euru. Fed bude stimulovat, dokud nezaměstnanost nepadne pod 7 %. Korunu brzdí Moody?s i hrozba intervence

01.10.2012 Americká měnová autorita Fed bude činit vše na podporu americké ekonomiky, dokud se míra nezaměstnanosti...
img

O tříleté úvěry zažádalo v druhé vlně LTRO 800 bank, ECB jim půjčí 530 miliard eur

29.02.2012 Objem tříletých úvěrů, které si dnes komerční banky vyžádaly od Evropské centrál...
eurusd 04012012-2.png

Forex: Fed uvažuje o novém kvantitativním uvolňování

04.01.2012 Měnový pár EUR/USD se dostal až k úrovni 1.3050, kde momentálně konsoliduje.
fed banka.jpg

Americká centrální banka mění taktiku

04.01.2012 Americká centrální banka (Fed) mění taktiku a počínaje tímto měsícem začne zveřejňovat prognózu vývoje základních úrokových sazeb.
img

Fed podrobí banky tvrdému testu hluboké recese a šíření krize Evropy. Chce kontrolu nad dividendami a odkupy akcií

23.11.2011 Americká měnová autorita Fed uvalí na celkem 31 největších amerických bank nové zátěžové testy, které jejich portfolia podrobí scénáři hluboké recese ekonomiky v očekávání, zda mají dostatek kapitálu na krytí případných ztrát z ní plynoucích. U bank s nejrozsáhlejšími obchodními operacemi zahrnou také scénář šíření šoku na finančních trzích s epicentrem evropské dluhové krize. Testy se v jádru zaměří zejména na schopnost šestice největších bank, mezi které patří Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley a Wells Fargo, odolat náhlým změnám na trhu a šíření evropské krize. Výsledky Fed zveřejní v příštím roce. Samotné testy mají být dokončeny v lednu, jejich výsledky pak oznámeny v březnu roku 2012.
img

Siahne nám ECB hlbšie do peňaženiek

05.05.2011 Nové maximá vysoké rizikoPočas včerajšie...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Dividenda | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | Hedge | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Oscilátor | P/E | PRIBOR | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Support | Tištění peněz | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Swapová výnosová křivka | Satoši Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCHF | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Carry trading | Index | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Burza cenných papírů Praha | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | ČNB denní kurz | ČNB denní kurzy | ČNB devizové kurzy | ČNB devizové kurzy kurzovní lístek | ČNB euro | ČNB euro kurz | ČNB kalkulátor IBAN | ČNB kurz | ČNB kurz dolar | ČNB kurz dolaru | ČNB kurz EUR | ČNB kurz eur historie | ČNB kurz eura | ČNB kurz eura dnes | ČNB kurz eura historie | ČNB kurz euro | ČNB kurz euro dnes | ČNB kurz historie | ČNB kurz libry | ČNB kurz nákup | ČNB kurz střed | ČNB kurz USD | ČNB kurz valuty | ČNB kurzovní lístek | ČNB kurzovní lístek historie | ČNB kurzovní lístek historie střed | ČNB kurzovní lístek střed | ČNB kurzy | ČNB kurzy DE | ČNB kurzy devizového | ČNB kurzy devizového trhu | ČNB kurzy devizového trhu historie | ČNB kurzy historie | ČNB kurzy měn | ČNB kurzy měn eur | ČNB kurzy měn historie | ČNB měsíční PRIBOR | Denní kurzy | Devizové kurzy | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Euro kurz | Evropská měna | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | IBAN | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak získat peníze | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurz australského dolaru | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura dnes | Kurz eura historie | Kurz euro | Kurz euro dnes | Kurz libry | Kurzy devizového trhu | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurz rublu | Kurz švýcarského franku | Kurz turecké liry | Kurz USD | Kurzovní lístek historie | Kurzy | Kurzy měn historie | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Pád rublu | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | WTI | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | ING | Akontace | Čistý dluh | ČOJ | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Elon Musk | EV | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | P.A. | P/S | Protistrana | Redukce | ROCE | Tier 1 | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Trendový indikátor | Volby | Rozhovor | Burza dnes | Burze | Investment | SMBC | Markit | Deutsche Bundesbank | Sky News | Bank of New York Mellon | DPA | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Tokai Tokyo | Oxford Economics | State Street | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Berenberg | Berenberg Bank | Nomura Securities | Investing.com | TLTRO | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Mark Carney | Averze k riziku | Index pražské burzy | Der Spiegel | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Rada ČNB | Index FTSEurofirst 300 | Bloomberg TV | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Forbes | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Akcie bank | Index japonských akcií Nikkei | Japonský index Nikkei | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na finančních trzích | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Makroekonomické analýzy | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Britská měnová autorita | Proticyklický kapitálový polštář | Investiční divize | Standard Life | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Guvernér banky | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Elektronické peněženky | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Konec kurzového závazku | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Investoři do komodit | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Politico | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | GE Capital | Purple Trading | Bitstamp | Kurzové zisky | Ruské akcie | Okénko trhu | CIBC | Alokace aktiv | CoinDesk | Kurzotvorná informace | Tokai Tokyo Research Center | Objem zlata | Kurzový vývoj | Bitcoinové burzy | Hlavní fundamenty | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | Růst hodnoty bitcoinu | Binance | FundStrat | Tržní očekávání | EUR/RUB | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové valuace | Akciové výnosy | Geopolitická rizika | VŠE v Praze | Obchodní války | Jamie Dimon | Růstové akcie | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | CIBC Capital Markets | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Pokles turecké liry | Měny rozvíjejících se ekonomik | TradeCentrum | Propad kurzu liry | Hongkongský dolar | HKD | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Trhy v USA | Ruská centrální banka | Vývoj české koruny | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Americké podniky | Základní úroková sazba | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Růst dolaru | Sazby ČNB | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Globální rizika | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Michal Brožka | CNY | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | Brexit bez dohody | Společná měna | Nabídka akcií | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Obavy z recese | Akciové alokace | Kapitálové výdaje | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Snížení daní | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Kakao | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Hospodářské krize | Světové akciové indexy | Střadatelé | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Institut WIFO | WIFO | Michal Dvořák | HDP v USA | Hongkong | Býčí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Trh práce | Vyšší sazby | Statistické údaje | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Bilance | Co bude | Vývoj trhu | Růst světové ekonomiky | Statistici | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Vyšetřování | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Rozdělení zisku | Domácí měny | Prodeje státních dluhopisů | AFP | Bankovní tituly | Domácí poptávka | Dluhopisoví investoři | Financovat | Statistika | Průmysl | Jan Vejmělek | Úrokové sazby v Maďarsku | Na burze | Propouštění | CBDC | Digitální měna centrální banky | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Zdražování | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Růst amerických akcií | Prohlášení | Moskva | Časopis Forbes | Kalendář tento týden | KKCG | ÚOHS | Míra | Daniel Křetínský | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Americké centrální banky | Philadelphia Fed index | Fed index | Švédská inflace | Švédská národní banka | Švédská národní banka Riksbank | Andrew Bailey | Dot-com | Bydlení | Ztráta | Stratég | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Vývoj měnové politiky | Americký index | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zvýšení inflace | Místní centrální banka | CFA | Návratnost | Dobrá data | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Miliardy eur | Centrální vláda | Ifo | Předběžné výsledky | Poradenství | Zpřesněná data | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Silnější kurz | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Nájemné | Zajímavé zisky | Měnový pár EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Komunikace | Ropná pole | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Vlastní digitální měny | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Alokace investičních portfolií | Prodeje aut | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Bipan Rai | Americké ekonomiky | Americké banky | Digitální peníze | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Využití umělé inteligence | Globální indexy | Noviny | Ekonomické recese | Index aktivity | Výhled růstu globální ekonomiky | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Šok | Společnost IHS Markit | Příležitost k nákupu | Propad rublu | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Rozhodnutí centrální banky | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Třída aktiv | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Spiegel | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Bilion dolarů | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Kroky centrálních bank | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Neomezené nákupy | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Instituty | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Křetínský | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Jan Procházka | Schodek | Poradce | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | Mexiko | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Řemeslo | FANG | Emitenti | Vývoj HDP | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | Japonský export | S&P500 | Finanční pomoc | Cenové pohyby | Dluhopisy horší kvality | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Amundi | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Ekonomická realita | FDA | Růst výnosů | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | MSCI World | Generovat zisk | Regulační orgány | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Silný fundament | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Federální úřad pro vyšetřování | FBI | Spekulovat | Mluvčí MMF | Spolková vláda | Marek Brávník | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Investment management | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | PEPP | Střední Evropa | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Květnová inflace | Největší světová ekonomika | EPH | Covid | Zahraniční kapitál | Finanční ústavy | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Ukrajinská vláda | MAM | Výhled vývoje ekonomiky | Ocenění | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Životní úroveň | Následky pandemie | Insolvence | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Časový horizont | Časový úsek | Cenové hladiny | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Vládní koalice | Transparentnost | Nvidia | Japonské ministerstvo financí | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Biden | Akciová burza dnes | Digitální euro | Šéf centrální banky | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Měnový fond | Americké měny | Výrobce čipů | Podvážení | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Finanční represe | Kurz liry | Změny úrokových sazeb | Svět kryptoměn | DOT | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Daň z nadměrných zisků | Kov | Fosilní paliva | Vakcíny proti COVID-19 | V4 | Negativní vývoj | Růst Německa | Statistika z USA | Investoři a obchodníci | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Zvýšení základního úroku | Hodnotové akcie | Silný výhled | Reuters analytik | Rezervy zlata | K&H Bank | Dávid Németh | Německé instituty | Kurz ruského rublu | ERA | Investiční poptávka | Hospodaření firem | Ceny ve výrobě | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Renáta Kellnerová | Oslabení | Cíle | Příležitosti | Prodej | Zvyšování daní | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Vyšší úroveň | Cenové stability | Vývoj měnového páru USD/RUB | Makroekonomické indikátory | AI | Odvětví | Úřad pro finanční etiku | Načasování | Bilion | Kryptoměnový svět | Významná rizika | Chování | Ovlivňování | Subdodávky | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Elliptic | Medián | SpaceX | Funkční období | Společnosti | Opatření | Dna | The Times | Růst trhu | ANO | Reakce centrální banky | High-yield | High-yield dluhopisy | Vyšší hodnoty | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Napjatá situace | Energetické krize | Dmitrij Peskov | AutoStore | Robotické společnosti | Statoil | Americký podnikatel | Akcie Novavaxu | e-CNY | Čínské centrální banky | Šéf německé centrální banky | Nová historická maxima | Pozornost | Euroclear | Ruský prezident | Barnabás Virág | Česká národní banka (ČNB) | Digitální rubl | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Jim Reid | Deutsche Bank Jim Reid | Další růst sazeb | Míra inflace v Rusku | Narušené dodavatelské řetězce | Vývoj růstu mezd | TIM | Bezpečná aktiva | Sazby centrální banky | Zavedení digitální měny | | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Arm | Úrokové sazby v USA | Znehodnocování vkladů | Druhá největší světová ekonomika | Útok finančních spekulantů | Základní sazba | Vliv na ceny | Purple Trading Jaroslav Tupý | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | OFZ | Trh státních dluhopisů | BBC News | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Masahiro Jamaguči | SMBC Trust Bank | Devalvace rublu | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Ruská aktiva | Zahájení invaze | Invaze | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dopady války na Ukrajině | Postavení dolaru | Správa | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Velmi volatilní | Nová bankovní rada | Zvýšení úroků | Skokové posílení | Speciální daň | Kamala Harrisová | Výrobce čipů Nvidia | Dnešní zvýšení úroků | Zasedání Rady guvernérů | Načasování obchodů | Japonská měnová autorita | Spekulace o intervenci | Slábnoucí inflace | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Dysfunkce na trhu | Dysfunkce | Podstatné riziko | Riziko pro finanční stabilitu | Zahájení prodeje | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Keir Starmer | Šéf opozičních labouristů | Zvýšení zadlužení | Nový plán vlády | Plán vlády | Stratég Deutsche Bank | Oznámení centrální banky | Mimořádný zisk | Řešení energetické krize | List The Times | Tradingový portál FXstreet.cz | Implikace | Války na Ukrajině | Co se děje na finančních trzích | CZ | Inflační krize | Zajímavé investiční příležitosti | Joseph Capurso | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Pohled na akciové trhy | Měnová unie | Silná koruna | Akciové tituly | Pokračující pokles | Média | Bank Term Funding Program | Saudi National Bank | Zklidnění situace | Válka | Vyšší ceny | Srovnávací základna | Následky bankovní krize | Ruské ministerstvo hospodářství | Digitální hongkongský dolar | Banky v Hongkongu | e-HKD | Digitální měna e-HKD | Měna e-HKD | Digitální měna čínské centrální banky | Měna čínské centrální banky | Regulátor v Hongkongu | Patová situace | Vice | Vývoj akciového indexu Nikkei | Manipulace s úrokovými sazbami | Andy Verity | Nástroj manipulace | Zmanipulovat úrokové sazby | Úvěrování | Ceny hypoték | Transparentní | Vývoj měnového páru AUD/USD | Hafize Gaye Erkanová | Erkanová | ARM | Švýcaři | Inflační vlna | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Dot-com bubble | Kryštof Míšek | Argos Capital | Návrat inflace | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Statistický odbor japonské vlády | Odbor japonské vlády | Japonské vlády | ProCent | Sazby v USA | Zasedání k měnové politice | FUNDING | Capital | Portfólia | D1 | Hlavní index japonských akcií | Prosperity | Část zisků | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Vlády | Oznámení | Investiční horečka | Vítězství | Rok 2025
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Méně rozvinutý okrajový trh
Méně stresu
Měnící se podmínky na trhu
Měnící se poptávka
Měnící se tržní prostředí
Měnící trh
Měnící tržní podmínky
Menne Market
Menne Market Ltd.
Měnová arbitráž

Následující klíčová slova

Měnová báze
Měnová burza
Měnová diverzifikace
Měnová formace
Měnová instituce
Měnová intervence
Měnová kalkulačka
Měnová kalkulačka online
Měnová krize
Měnová opatření
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít