Měnová unie
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
02.01.2025 Samostatná kazašská měna existuje jen 31 let. Po rozpadu Sovětského svazu se země vydala na cestu vlastního platidla, jehož papírové bankovky se dnes pyšní vysokým počtem bezpečnostních prvků. Jaký byl příběh této měny, ukáže další díl cyklu CASH HISTORY.
Zhoršení ratingu Francie a Slovenska připomíná, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko. Euro totiž mezi zeměmi hloubí příkopy, místo aby je ekonomicky sbližovalo
15.12.2024 Světově významná ratingová agentura Moody’s v pátek v jediný den zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, a také Slovensku. Jde o další připomínku, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko.
Proč se rozevírají nůžky mezi ekonomikou USA a eurozónou a co s tím
05.12.2024 Globální ekonomická situace, jak ji prezentuje hospodářský výhled MMF, ukazuje na stabilní, ale utlumený růst v příštím roce. MMF tak předpovídá na rok 2025 celosvětový hospodářský růst ve výši 3,2 %. Ovšem s rozdílnou dynamikou. Zejména rozevírající se nůžky mezi Spojenými státy a Evropou budí u nás ekonomů rozpaky. Jaké jsou hlavní faktory tohoto vývoje? Kde se může vhodnými kroky podařit situaci zásadněji zlepšit?
Špatná zpráva pro euro. Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jeho vzniku neustále zvětšují, a v posledních letech ještě výrazněji, což může vést k jejímu nezadržitelnému rozpadu
24.11.2024 Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity (zde).
Jmenuje se po velkém vůdci, ale zažila život v útlaku. Jaký je příběh albánské měny?
09.10.2024 Albánský lek si pomalu hledá cestu mezi stabilní platidla. Balkánský stát v minulosti často okupovaly nejrůznější mocnosti a domácí měna tím dostala pořádně zabrat. Vítězná povaha platidla tak zatím zůstává jen v názvu. Na historii albánského leku se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem
28.08.2024 Rumunský leu (též lei) si v minulosti prošel řadou krutých měnových reforem, každou z nich ale země u Černého moře nakonec zvládla. Podobně jako Češi nebo Poláci se Rumuni zavázali, že budou jednou platit eurem. Na historii rumunského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
Podívejte se na historii švýcarského franku. Alpské měny, která vypekla i s eurem
20.06.2024 Švýcarský frank je jednou z nejsilnějších, nejčastěji obchodovaných a nejdůvěryhodnějších měn světa. V minulosti si ale i toto alpské platidlo prošlo několika karamboly, které znervózněly i Mezinárodní měnový fond. Na historii švýcarského franku se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
ECB v čase ekonomické recese
30.01.2024 Zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého týdne jen potvrdilo, co mnozí ekonomové a analytici již delší dobu tvrdí – politika ECB je dlouhodobě poměrně „schizofrenní“ a „bezkrevná“. Ve vztahu k ekonomice, vývoji inflace a úrokových sazeb v měnové unii, zůstává měnová autorita ve složité situaci. Zatímco se eurozóna potýká s určitou mírou ekonomického „nerůstu“ a odezníváním inflačních tlaků z minulých let, ECB čeká, co udělá americká centrální banka nebo data z ekonomiky. V jejím rozhodování panuje tedy tzv. politika „pohledu do zpětného zrcátka“.
Forex: Výhled roku 2024
05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny
01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat
15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
Slovensko dokládá, že přijetí eura má na rating dané země převážně negativní vliv. V „korunovém“ Česku se rating stále zlepšuje, na Slovensku po přijetí eura zhoršuje, stejně jako v dalších hned deseti zemích eurozóny
10.12.2023 Páteční zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejhorší úroveň za posledních více než 18 let dokládá, že přijetí eura má na rating dlouhodobě převážně negativní vliv. Vždyť z 20 zemí eurozóny se v době, po kterou eurem platí, zhoršil rating dle Fitche hned 11 z nich (tedy 55 %). Přitom ze sedmi zemí EU, které eurem naopak neplatí, se rating nezhoršil žádné (tedy 0 %). Alespoň tedy v období od vzniku eura, čili od 1. 1. 1999. Hned šesti z těchto sedmi zemí (Dánsku, Švédsku, Česku, Polsku, Bulharsku a Rumunsku) se rating zlepšil, v případě jedné – Maďarska – je nyní shodný jako právě 1. 1. 1999.
Dolar si užívá nadvládu
22.09.2023 Aktuálně nedokáže žádná z velkých majors měn americkému dolaru konkurovat.
Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny
30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
Ve světě dál sílí trend postupného odklonu od amerického dolaru
24.04.2023 Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.01.2023 1) Česká národní banka měla ukázat vůli a odhodlanost bojovat s vysokou inflací, aby ji dostala zpět na inflační cíl. Z globálního pohledu je inflace poptávkového charakteru, jelikož jsme si ji v minulosti vytvořili příliš uvolněnou měnovou a fiskální politikou, řekl v rozhovoru viceguvernér ČNB Marek Mora.
Podnikatelská aktivita v eurozóně se v lednu překvapivě vrátila k růstu
24.01.2023 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v lednu překvapivě vrátila k růstu, byť jen mírnému. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) podle předběžných údajů vzrostl na 50,2 bodu ze zpřesněné prosincové hodnoty 49,3 bodu. Dnes to uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. Ekonomický pokles v bloku podle analytiků proto nemusí být tak hluboký, jak se zdálo, a měnová unie by se mohla vyhnout recesi.
Michl: Čekala se delší měnová unie ČR a SR, odluka ale byla dobře provedená
01.01.2023 Po rozdělení Československa a společné centrální banky na českou (ČNB) a slovenskou centrální banku (NBS) se počítalo se zhruba půlročním pokračováním měnové unie obou zemí, ta se ale už po dvou týdnech ukázala jako obtížně udržitelná. Bylo proto nutné přistoupit k měnové odluce, která ale byla technicky i mediálně dobře připravená a neprovázely ji mimořádné události. V rozhovoru u příležitosti 30. výročí rozdělení Státní banky československé (SBČS) to v rozhovoru s ČTK řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
ECB zase reaguje pozdě
19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
Blíží se setkání kardinálů EU?
29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankJednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že krize ...
Blíží se setkání kardinálů EU?
29.06.2012
Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank
Jednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla
ta, že ...
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.cz
Steen Jakobsen
Zde je několik scénářů vyplývajících z řecké kr...
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.czSteen JakobsenZde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, kt...
Související klíčová slova:
Rozdělení Československa | Kazašská bankovka | Nejvyšší směnný kurz | IMF | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | Obrovské zásoby zlata | Developeři | Kč/EUR | Investoři do evropských akcií | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Prodeje dluhopisů | Finanční stabilita | Exporty | Veřejné finance | Japonská pošta | Vývoj kurzu rumunského platidla | EUR | Řecko | Mince | Trend | Obchodní příležitosti | Bank of Japan | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Přijetí do Evropské unie | Nástupnické platidlo | Důchodci | Výkyvy | Italská invaze | Bulharský lev | Britská libra | Aktiva | Alpské měny | Finsko | Vysoké ceny nemovitostí | Investiční kapitál | Zavedení eura v ČR | Pravděpodobnost | Náklady na půjčky | Oslabování měny | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Donohoe | Balkánský stát | Cenové stability | Labouristé | Evropský systém centrálních bank | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Analytický tým | Výhled ekonomiky | Index spotřebitelské nálady | USD/BRL | EFSF | Lagardeová | GDP | Rostoucí ceny | Jeden rubl | Exchange | Evropské záležitosti | Zlato a stříbro | Investing | Očekávání analytiků | Podíl čínského jüanu | Argos Capital | Snižování úroků v USA | Saúdská Arábie | Petr Fiala | Nezaměstnanost | ROL | Měny v oběhu | Pandemie | Růst cen | Aktualizovaný výhled | Kyrgyzstán | Zpráva | Euro standard | Benito Mussolini | Snížení úrokových sazeb | Brexit | Mimořádná inflace | Nízkoinflační bezpečný přístav | Sovětský rubl | Podíl dolaru | Albánské měny | Marcos Caramuru | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Petr Zahradník | Růst úroků | Znehodnocujícího platidla | Ekonomická transformace | Evropská měna | ISO kód | Nizozemsko | Skokový nárůst franku | Viceguvernér ČNB | Měnový pakt | Nejbezpečnější měny světa | Fiskální pakt | Uvolnění měnové politiky | CZK | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Wall Street Journal | Reálné výnosy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmysl | Inflace | Trend odklonu od amerického dolaru | Vývoj měnového páru | Leeuwendaalder | Irsko | Centrální banky | Válka | Česká měna | Přijetí | Kazašské tenge | Ratingové hodnocení | Největší příležitosti | Ratingová agentura | Americké státní dluhopisy | Covid | Osvobození Albánie | Lula | Měny světa | Reakce trhu | Politický šok | Bulhaři | Turecko | Jugoslávský dinár | Izrael | Vice | Futures | Devalvace | Inflace v eurozóně | Postsovětské státy | Zhoršení ratingu Francie | Krize eurozóny | Fašistická Itálie | Varšavské smlouvy | Výhled roku | Podniky ve Švýcarsku | S&P Global Market Intelligence | Papírové bankovky | ERA | Další měnová reforma | Asie | Růst Německa | Bankovky | Další růst | Hegemonie | Nacistické Německo | Měnové reformy | Směnný kurz | Zahraniční bilance | Nízké ceny energií | Zastavení intervencí | Analytici | Latinská Amerika | Globální finanční krize | Vývoj eura vůči švýcarskému franku | Samou | Negativní vývoj války | Leka | Samostatná kazašská měna | Vatikán | Nákup akcií | Stabilizační mechanismus | Evropský fond finanční stability | Slovinsko | FRED | Fukušima | Další růst úroků | Inflace v Japonsku | Bankovní unie | Obchodní války | Země EU | Pohonné hmoty | Oldřich Dědek | Zvolení Donalda Trumpa | RON/CZK | Neutrální země | Propad hodnoty platidla | Graf | Snižování úroků | Rumunský lei | Albánci | Gigantický pokles | Důvody pro posílení | Výnosy | Albánské HDP | Superstát | Kurz koruny | Parlamentní volby | Éra utlačování | Ekonomiky | Historická minima | Hodnota měny v oběhu | Čínský jüan | Kazašská měna | Polský zlotý | Noční můra | Digitální tenge | Spořiví investoři | Tisknutí peněz | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Evropský stabilizační mechanismus | Vyšší náklady na půjčky | Hlavní ekonom Saxo Bank | Vývoj kurzu eura | Sazby v USA | Zavedení eura v Chorvatsku | Peníze | Domácí firmy | Politika | Závazek | Jüan | Očekávání | Franga | Měď | Území Guyany | Lucembursko | Kapitalismus | Napadení Ukrajiny | Výzkumný institut | Makroekonomické indikátory | Války na Ukrajině | Zvyšování tržního podílu | Deprese | Majetek | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Důvěryhodnost | Gigantický pokles hodnoty | Historie | Hlavní úrokové sazby | Soudní dvůr | Přátelství Albánie | Moskva | Volný pohyb kapitálu | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Centrální bankéři z Fedu | Lukáš Kovanda | Carry trade pozice | Vývoj války | Růst | Úspory obyvatel | Příležitosti | Chaos na trzích | Itálie | EUR/CZK | Světové finanční krize | Nižší úroky | Národní měny | Albánský lek | Zásoby zlata | Alan Greenspan | Souhrnný index | Koruna | Venezuela | Celková hodnota měny | Veřejný dluh | Světová válka | Prodemokratické hlasy | Velké ekonomické krize v Evropě | Ukončení intervencí | Měnová unie ČR a SR | Měna euro | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Zásoba peněz | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Lira | Geopolitická rizika | Alpská země | Saxo | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Národní banka Kazachstánu | ECB Christine Lagardeová | Úrokové sazby | Malajsijský premiér | Treasuries | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Vývoj devizových rezerv | Trh | Známky konjunktury | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Deficit rozpočtu | Používaná platidla | EMU | CHF/CZK | Problémy | Balkánská země | Albánské označení | Varianta měny | Netradiční měnové páry | Rubl | Ekonom společnosti | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Nový rekord | Vyšší náklady | Platidla | Nová varianta měny | MMF | Dnes na forexu | Vládní koalice | Eura | Společná měna | Kapitál | Vývoj eura | Posílení | Přebytek běžného účtu | Tenge | Prestiž tamní měny | Vývoj německého akciového indexu DAX | Rumunsko | Maďarsko | Zpráva pro euro | Držení plné zaměstnanosti | Poměr zlata | Kosovo | S&P | Unie | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Volný pohyb | Vstup do eurozóny | Ministři financí zemí Evropské unie | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Marka | Christine Lagardeová | Rumunský leu | Mário Centeno | Kuvajt | Rating zemí | Sociální nepokoje | Anglie | Závislost | Fitch Solutions | Investiční horizont | Deficit | Evropská měnová unie | Stabilní platidla | Celková zásoba peněz | Termín rubl | Výraz pro peníze | Angela Merkelová | Dluhová krize v Řecku | Budoucnost | MXN | Centrální banka ve Frankfurtu | Brexit průmyslu | Vývoj švýcarského franku | Bankéři | ERM-2 | Oslabování hegemonie dolaru | Mark Tinker | Moldavský leu | Rada guvernérů | Česká koruna | Rumuni | Požáry v Rusku | Opatření | Členské státy | Vývoj německého akciového indexu | Zavedení jednotné měny | Hoteliéři | Svízelné situace | Pozornost | Výhled roku 2024 | Premiér Petr Fiala | 3М | USD/KZT | Krize v Evropě | Švýcarská centrální banka | Evropský systém | Bohatství | Ifo | Summit EU | Úvěrové podmínky | Index nákupních manažerů | Hlavní ekonom | Americká měna | Příběh albánské měny | Mario Centeno | Potomek rublu | Pevninská Čína | Filip Kalčák | Pandemie nemoci | Hegemonie dolaru | Vysoké inflace | Postsovětské republiky | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Vývoj indexu PMI | Předchůdce eura | Ropa | Leu | Finance | Válka na Ukrajině | Příběh kazašské měny | STOXX50 | USA | Popírání | Hlavní albánské měny | Utlačování leku | Kurz domácí měny | Ekonomický úpadek | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Vývoj kurzu kazašského tenge | Růst měnového páru | Pobaltské státy | Jak obchodovat | Pohyb kapitálu | Stříbro | Sankce | Mauricius | Albánské okupace | Pokles cen | Vlastní platidla | Volby | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Úpadek Rumunska | Přijetí eura | Nejslabší měna světa | ETF | Tolar | Denge | Bulharsko | Bankovní problémy | Majors | Belgie | Dluh zemí eurozóny | Ztlumení inflace | Špatná zpráva | Pozice albánského leku | Ekonomové | Nejbezpečnější měny | Prohlášení | Obří deficit | Hike | Spojené státy | Premiérka Liz Truss | Velké ekonomické krize | Euro vůči dolaru | Nejslabší měna | Zvyšování úrokových sazeb | Nejlepší rating | Historie albánské měny | Národní banka Kazašské sovětské socialistické republiky | Vývoj | Stabilizovaný lei | Časový rámec | Dluhová krize | ToscaFund | Skončení konfliktu | Ekonomické krize v Evropě | Sovětské satelity | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Akcie padají | Autonomní platidlo | Státy Osy | Pracovní síla | Podpora centrální banky | Chris Williamson | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | EUR/USD | Zemědělství | Varování | Finanční politika | Hybridní zlatý standard | Členské země Evropské unie | Pokles cen energií | Základní úrokové sazby v USA | Měnové politiky | Vývoj švýcarského franku vůči české koruně | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Asijský měnový fond | Měnový výbor | Zlotý | Dynamický ekonomický růst | Ekonomická situace | Komunistické reformy | Sovětský svaz | Centrální bankéři | Finanční stabilita Rumunska | Bezpečný přístav | Národní banka | Enver Hodža | Krása | Záplavy v Austrálii | Odliv kapitálu | Pakt stability | Dinár | Tirana | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Arménie | Anwar Ibrahim | Světová finanční krize | Posilování koruny | Sazby | Vývoj základní úrokové sazby | Draví obchodníci | České koruny | Andorra | Investovat | Vzestup turismu | Cedric Chehab | Hotovost | Spotřebitelská nálada v Německu | Švýcarská federální vláda | KZT/USD | Průzkum | Firmy | Rumunští obchodníci | Nespokojenost | Otočení britské politiky | HDP Německa | Zajištění | Kyrgyzský som | Zlatý standard | Investování | USD/RON | Měnový chaos | Plán zavedení eura | Fed | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Rozpočtový deficit | Ratingová agentura Fitch | První rumunský leu | Česká vláda | Latinská měnová unie | Latinské měnové unie | Zadluženost | Trhy | Trade | Pakt stability a růstu | USD/MXN | Rizika | Růst valuací | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Kritéria konvergence | Záchranný program | Fitch | Josef Tošovský | Úspory | Výkyvy kurzu | Lví tolar | Dánsko | MIB | Ministr obchodu | Vysoké ceny | Kazašský som | Invaze a války | ISO | KZT | Zahraniční měny | Pokles hodnoty eura | Stagflace | Éra utlačování leku | TradingEconomics | Paschal Donohoe | Průměrná míra inflace | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální vláda | Kazašské měny | Stabilita | Španělsko | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Deficit federální vlády | Ekonomický růst | CZK/ALL | Komodity | Etymologické kořeny | Kurzové zhodnocení | Arabské jaro | ROL na RON | Alpské platidlo | Stabilita Rumunska | Společnost | Zadlužování | Ziskové obchodní příležitosti | Meziroční inflace v eurozóně | Dluhové krize | FXstreet | Obchod | Používání eura | Tomáš Raputa | Tradeři | Protiinflační akce | Hospodářské politiky | Hospodářský pokles | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Trinity | JPY | Šok | Turecká lira | Portfolio | GBP | Čína | Capital | Inovace | Platidlo | Ceny | Financování | Recese | Pokles | IDEA | Úvěrový trh | Války | Impuls | Centrální banka | Italové | USD/TRY | Malajsie | Divergence | Biliony | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Libra | Zákonodárci | Evropské dluhové krize | Instituce | Vývoj kurzu amerického dolaru | Solidarita | Nová měna | IHNED | Frank | ERM | CFD | Domácí měna | Trinity Bank | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Rostoucí ceny energií | Singapur | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | Nové měny | Malta | Petr Pavel | Vývoj meziroční inflace | CASH HISTORY | Vyšší hodnoty | ČNB | Bank of England | EURUSD | Rizikové měny | Rating | Dovoz | Obchodování | Úroky | Eurostat | Prezident | Pokles hodnoty | Finanční pomoc | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Albánie | Evropa | Měna | S&P Global | SaxoBank | Zprávy | Francie | Měsíční časový rámec | Údaje | Inflace v Evropě | Finanční krize | FXstreet.cz | Vláda ČR | Britská měna | Medián | Digitální euro | ProCent | Podpory ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Úroveň parity | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Finanční svět | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Dostupná data | Stagnace | Černá Hora | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | FOREX | Podnikatelská aktivita | Guvernér | GfK | HDP | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Skokový nárůst | NEST | Politici | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Měnové páry | Slovensko | Měnové unie | EUR/CHF | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | ASEAN | Brazilský real | Meziroční inflace | Japonský jen | Vývoj české koruny | Akcie | Podniky | AAA | Tým FXstreet.cz | Češi | Vývoz | Reuters | Úroková míra | Růst v eurozóně | Prostor k růstu | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Ministři | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Investice | CBDC | Pro investory | Podnikatelské aktivity | Konkurence | Nezávislost | Německý průmysl | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | ESM | Zisky | tradingeconomics.com | Oddlužení | Hospodářství | Kontrakce | Ukazatel | Exotické měny | Měny | Profitovat | Hospodářský růst | Chaos | Krize v Řecku | Hyperinflace | Institut GfK | Partneři | Zhodnocení | Nervozita | Pro tradery | Prezident Petr Pavel | Praha | Valuace | Liz Truss | Plány | EUR/ALL | STAN | COVID-19 | Brusel | Devizové rezervy | Nikkei | Konvergence | Ekonomika USA | Macao | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Míra | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Hodnota měny | Televize CNBC | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Agentura Bloomberg | Spotřebitelská nálada | Krize | CHF | Index nákupních manažerů (PMI) | JDE | Podpora | Ministři financí | MT4 | Mexické peso | Cena | Německá vláda | Německo | Zadlužení | Komodita | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Úrokový diferenciál | Prohloubení deficitu | DAX | Předsednictví EU | Bali | Forexu | Debata | Kypr | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Geopolitika | Denní graf | Schodek | Indikátory | Oslabení | Ekonomické krize | Utaženější měnové politiky | Práce | Investiční příležitosti | LTRO | Lula da Silva | Bezpečnost | Banky | Brazilský prezident | Bankrot | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Měnové politiky v USA | ČR | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Portfolia | Příprava | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Market | Měnová autorita | Přijmout euro | Stoxx | Bankéři z Fedu | Uvolňování měnové politiky | Marek Mora | Litva | Ruský výraz pro peníze | Jestřábí hlasy | SNB | Investoři | Přecenění | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Campione d'Italia | Saxo Bank | W1 | Zavedení eura | České sazby | Ropy | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Úročení | USD | Občané | Peso | Ekonomický dopad | Kabinet | Ekonomické recese | Nárůst franku | Investing.com | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | CZ | Luiz Inácio Lula da Silva | Propad | Maastrichtská kritéria | Propad hodnoty | Rakousko | Mistrovství | Prestiž | Nemovitosti | USD/CHF | Aleš Michl | CME | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | RISE | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Bankovky a mince | Vývoj války na Ukrajině | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Parita | Evropské země | Měnová reforma | ROCE | Negativní vývoj | EU | Akciový trh | USD/JPY | Put | Měnový pár | Banka | Země eurozóny | Premiérka | Vlastnictví | Markit | CNBC | Hospodářský výhled | Strukturální problémy | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot