Světová válka

Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
08.04.2025 I když se novodobou hřivnou začalo platit až po osamostatnění ukrajinského státu v devadesátých letech, kořeny platidla sahají až do středověké Kyjevské Rusi. Hřivnou se na Ukrajině platilo i před tím, než ji spolkl Sovětský svaz. Více o měně si řekneme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Dolar včera spadl nejvíce za 20 let, burzy v USA nejvíce za 5 let. Trumpova cla totiž znamenají největší zvýšení daní v USA od roku 1968, jde o „ropný šok“ stylu 70. let
04.04.2025 Americká ekonomika má za sebou tak ponurý den, jaký dlouho nepamatuje. Dolar se vůči dalším světovým měnám propadl nejvíce minimálně od roku 2005, od kdy agentura Bloomberg příslušný ukazatel sestavuje. Hlavní akciový ukazatel, burzovní index Standard & Poor’s 500, odepsal takřka pět procent, a převážně technologický index Nasdaq 100 pak dokonce přes pět procent. Dohromady se z obou příslušných akciových trhů vypařila hodnota zhruba tří bilionů dolarů (což je přibližně 8,5násobek celoročního výkonu české ekonomiky, jejího hrubého domácího produktu).

Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
26.03.2025 Mohlo by se zdát, že markou po přechodu Němců na euro už ve světě nikdo neplatí. Jenže platidlo Bosny a Hercegoviny nese stále název konvertibilní marka a je navázané právě na německé platidlo. Na historii bosenské marky se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
18.03.2025 Ačkoli se Makedonie spojuje už se starověkým vojevůdcem Alexandrem Velikým, moderní Severní Makedonie získala nezávislost až na sklonku 20. století. Tehdy se také zrodil moderní makedonský denár. Na historii tohoto platidla si posvítíme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
11.03.2025 Maličké Moldavsko se o opravdovou nezávislost snaží už přes šest set let, dodnes je ale ve vleku politických a ekonomických plánů okolních mocností. Moderní moldavský lei vznikl ostatně až v roce 1993. Na historii tohoto platidla se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
05.03.2025 Na Balkáně pobíhá v názvu měn hned několik šelem a jedním z nich je i bulharský lev (někdy též leva). Jeho historie ovlivněná jáchymovským tolarem se ale začala psát až před první světovou válku. Přes čtyři sta let totiž Bulharsko spravovali Osmani. Na historii bulharské měny se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Mexiko i Kanada slibují odvetu za Trumpova cla, ten už připravil odvetu zase za navýšená mexická a kanadská cla – hrozí spirálovité stupňování celních sazeb. Přitom již nyní mají USA nejvyšší průměrnou celní sazbu od 2. světové války
02.02.2025 Mexiko i Kanada podniknou odvetu za Trumpova cla, zvýší svá cla na dovoz z USA. V Severní Americe tak hrozí spirálovité zvyšování celních sazeb s dopadem na celý svět.

Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
23.01.2025 Když po první světové válce vznikala československá koruna, měla našlápnuta k tomu zařadit se mezi nejprestižnější měny světa. Druhá světová válka, komunistický převrat a následná obludná měnová reforma ale plány zhatily. Na vývoj české a československé koruny se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Sýrii svírá už 13 let občanská válka. Podívejte se na historii tamní zničené měny
17.12.2024 Syrská libra patří mezi nejméně hodnotné měny světa. Platidlo od začátku vzniku trápí politická zemětřesení v zemi a už 13 let také občanská válka, která ekonomiku trhá na kusy. Na historii syrské libry se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Nese si dědictví Osmanů i Francouzů. Jaký je příběh alžírského dináru?
24.10.2024 Podobně jako ostatní africké státy si Alžírsko na svou nezávislost muselo počkat stovky let. Stejně tak dlouho na severu Afriky čekali na vlastní měnu. Nejdříve bylo Alžírsko v područí Osmanské říše, pak Francie. Na historii alžírského dináru se podíváme v další etapě cyklu CASH HISTORY.

Jmenuje se po velkém vůdci, ale zažila život v útlaku. Jaký je příběh albánské měny?
09.10.2024 Albánský lek si pomalu hledá cestu mezi stabilní platidla. Balkánský stát v minulosti často okupovaly nejrůznější mocnosti a domácí měna tím dostala pořádně zabrat. Vítězná povaha platidla tak zatím zůstává jen v názvu. Na historii albánského leku se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.

Z Florencie do největší hyperinflace v dějinách. Podívejte se na příběh maďarského forintu
25.09.2024 Maďarský forint začal psát svou historii už ve středověku, ačkoli moderní forma měny spatřila světlo světa až po druhé světové válce. Dnes se forint podobně jako koruna brání nástupu eura. A zatím to vypadá, že forint s námi ještě nějakou chvíli pobude. Na historii maďarského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.

Dánská koruna je odkazem rozpadlé aliance. Přežila i díky mazané válečné reformě
09.09.2024 Kdo jiný než Čech by měl pochopit slabost Dánů pro korunu. Dánsko si toto označení pro měnu oblíbilo už za úsvitu renesance a své platidlo uhájilo i přes německou okupaci během druhé světové války. Na historii dánského platidla se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Polská měna ještě stále odolává euru. U našich sousedů se platilo zlotým už ve středověku
16.08.2024 Podobně jako Češi se Poláci zavázali, že budou jednou platit eurem. Ale ani u našich sousedů se na měnovou transformaci nijak nespěchá. Poláci by se ostatně vzdali měny, jejíž název se zrodil už dávném středověku. Na historii polského zlotého se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.

Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD
22.04.2024 Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?
27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.

Zlato prolomilo trend
16.11.2022 Problém nastal. Kdo by si po ostrém projevu Jeroma Powella o vyšší sazbě federálních fondů pomyslel, že zlato se nejen odrazí, ale vrátí se na 3měsíční maxima? Ve skutečnosti je zpomalení tempa utahování měnové politiky Fedu býčím motorem pro XAUUSD. Pokud inflace zůstane na zvýšených úrovních po dlouhou dobu a centrální banka zpomalí měnová omezení, a nakonec je a zastaví, reálné výnosy státních dluhopisů klesnou, což umožní drahému kovu vzrůst nad 1800 dolarů za unci.

Bitcoin je příležitostí pro novou ekonomiku ve Střední Americe
23.09.2022 Vlastnosti bitcoinu z něj dělají perfektní aktivum pro získání vlastní suverenity. To ale neplatí jen pro jednotlivce. Toto je stejně důležité téma pro národní státy jako pro občany národa. Na individuální úrovni jsou často za nejdůležitější aspekty považovány atributy ochrany soukromí bitcoinu, skutečnost, že nemůže být cenzurován, a ochrana, kterou může poskytnout proti znehodnocující měně. Pro některé dnešní ekonomiky, zejména pro ty, které byly po desetiletí či staletí obětí nějaké formy kolonialismu, by bitcoin mohl představovat naději na nový nekontrolovaný průmysl, který je také přímo ziskový doma.

Můžu věřit Robertu Kiyosakimu?
04.07.2022 Proč bude bitcoin s největší pravděpodobností nadále klesat, jsme již rozebrali v dřívějších analýzách. Následující scénář je podle nás nejpravděpodobnější. Je třeba připomenout, že byste nikdy neměli brát něčí předpovědi za nominální hodnotu. Trh je velmi složitý systém, který může být ovlivněn mnoha nepředvídatelnými faktory. Kdo mohl předvídat vypuknutí epidemie, snížení úrokových sazeb centrálními bankami na nulu a rozsáhlé iniciativy kvantitativního uvolňování, které umožnily bitcoinu dosáhnout přibližně 80 000 USD? Obecně řečeno, poslední "býčí" trend by nenastal, kdyby nedošlo k pandemii. Jakýkoli úsudek nebo předpověď je tedy pouze názorem jednotlivce.

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL
09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.

Rusko-ukrajinský konflikt, den 22.
17.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou DOW Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely středu s výraznými zisky. Nejednalo se o přiměřenou reakci akciového trhu. Včera Fed shrnul své druhé letošní zasedání. Pozoruhodné je, že trh si byl dlouho téměř jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 0,5 %, ale ve skutečnosti Fed zvýšil sazby pouze o 0,25 %. Trhy byly na tento výsledek připraveny, takže americký dolar spíše klesl než vzrostl a akciový trh zakončil den spíše růstem než poklesem. I když se o zpřísnění měnové politiky mluvilo i tak, takže reakce stále není zřejmá.

Jak si povedou akcie, krypto aktiva a zlato, když se situace mezi Ruskem a USA vyostří?
21.02.2022 V dnešní analýze si rozebereme několik válečných období na trzích jako je akciový index Dow Jones a zlato. Jedná se totiž o důležitý precedens, když by se konflikt mezi USA a Ruskem případně v budoucnu vyostřil. Leč z historického vývoje lze samozřejmě vycházet při jakémkoliv válečném konfliktu mezi světovými mocnosti. Nebo klidně v průběhu jakýchkoliv geopolitických otřesů.

Začíná světová válka o vakcínu. A prvotní „výstřel“ v ní má na svědomí Evropská unie
31.01.2021 Evropská unie se dostává pod palbu kritiky pro své rozhodnutí omezit vývoz koronavirových vakcín mimo své území. Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že takové projevy „vakcinačního nacionalismu“ mohou zpomalit postup vakcinace a tím pádem i podvázat globální ekonomické zotavení.

Na co se také dívám v historii grafů
12.11.2020 Obchodování na FOREXu má, jako jednu ze svých velkých výhod to, že je možné konfrontovat svoje myšlenky na budoucnost s tím, co se stalo v minulosti. Historické grafy jsou dobrým vodítkem pro budoucnost, i když samy o sobě nejsou zárukou očekávaného úspěchu. Všichni je používáme k backtestům, ale dá se v nich hledat i vodítko pro jednu konkrétní situaci.

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka
13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.

Trading v období krize, dobrý nápad, nebo šílenství?
12.06.2020 Trhy čas od času zasáhnou chvíle, při kterých se takřka vše chová jako na horské dráze. Jedni v těchto okamžicích zastávají názor, že je čas, držet se stranou, a naopak jiní v hektickém chování trhů vidí ty největší příležitosti. Co je tedy lepší, držet se stranou, nebo vzít raději osud do vlastních rukou? Odpověď zní, je třeba se přizpůsobit.

Experti: Pandemie způsobila největší odstávku průmyslu od 40. let
19.03.2020 Historici a odborníci mají za to, že odstávka těžkého průmyslu vyvolaná současnou pandemií koronaviru nemá obdoby od 40. let minulého století. Po odvětvích, která se zaměřují na služby, se krize přesouvá po obou stranách Atlantiku na výrobu. Dřívější odstávky průmyslu v Číně se projevily v dodavatelských řetězcích po celém světě. Provoz v posledních dvou týdnech začaly zastavovat či omezovat automobilky v Evropě i ve Spojených státech a je možné, že světové hospodářství už je v recesi. Píše o tom agentura Bloomberg.

Jak se vypořádat s důsledky koronaviru ve svém finančním a investičním plánu
10.03.2020 Ve světě řádí od začátku prosince zcela nová infekce, virus COVID-19 ze skupiny koronavirů. Symptomy onemocnění se v mnohém podobají chřipce. Pokud je v případě chřipky řada otázek doposud nezodpovězena, pak koronavirus klade na vědce ještě větší nároky. O koronaviru toho zatím není mnoho známo. Přirovnání k chřipce se však přímo nabízí, a tak vznikají odhady založené na minulých chřipkových epidemiích a pandemiích. Z hlediska počtu obětí nicméně není aktuální daň koronaviru ničím ve srovnání s chřipkou, která řádí každoročně.

Propuká třetí světová válka, nebo ne? Trhy se kloní k druhému, zatím
05.01.2020 Smrt elitního íránského generála Solejmáního z rukou Američanů sice burzovním obchodníkům před víkendem poněkud „pocuchala nervy“, avšak žádný rapidní příval nervozity, či dokonce panické výprodeje nezpůsobila. Na burzách totiž zpětně převládlo přesvědčení, že ze strany USA nejde o zcela nepředvídaný, naprosto tedy šokující tah, ale o vlastně předpokládatelnou odezvu na poslední dobou stupňující se íránské provokace. Mezi ně patří i například útok na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny loňského září, který na trhu s ropou přechodně způsobil paniku.

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.

Válka a trhy
23.07.2014 Připravte se na pomalejší růst ekonomiky, období větší nejistoty a hrozící geopolitická rizika. Cena ropy je tím nejjednodušším ukazatelem geopolitických rizik.
Související klíčová slova:
EUR | Válka | Nový lev | Osamostatnění ukrajinského státu | Viktor Orbán | Stabilní směnný kurz | Vlastní mince | Virus Covid-19 | LYNX | Moldavské měny | Alžírská měna | Africká země | Ministát | Bosna a Hercegovina | Mince z Evropy | Zkušenosti | Energetické firmy | Konsorcium | Akciové trhy | Ark | USD/PLN | Zásadní ekonomické změny | Říšské marky | Banka Severní Makedonie | PLN | Akče | USD/BAM | Denár | Obchodník | Francouzský frank | Rudá armáda | Ztráty peněz | Řecko | Mince | Geopolitické riziko | Bosenské království | Makedonci | Přejít na společnou evropskou měnu | Trend | Moldavsko | Pokles indexu | Hnojiva | Investing | Statistiky | Moldavské mince | Bezcenné platidlo | Předpověď ceny | Americký prezident Donald Trump | Aktiva | Impéria | Nacistická říše | Reality | Způsob investování | Zvýšení sazeb Fedu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Zvýšení cel | Osmanské říše | Další finanční krize | Historie bulharské měny | Index strachu | Kolaps | Srbsko | Království Srbů | Unce zlata | Předchůdkyně eurozóny | Latinskoamerické země | Rigsdaler | Měny světa | Federální rezervní banka | Diverzifikace | Státní nezávislost | Alžírský frank | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Litevské groše | Srbské měny | Pravděpodobnost | Konvertibilní marka | Tulipánové horečky | Chování trhu | Kořeny platidla | Jugoslávská koruna | Ukrajinská lidová republika | Bolševici | Dovoz z USA | Arizona | Jeden rubl | Deflace | Karbovance | Expanze | Exchange | Výkyvy | Kiyosaki | Nevada | Prostředek směny | moderní forma měny | Měnové machinace | Monetární unie | Makroekonomické zprávy | Zničené měny | Rakousko-uherské koruny | Inflační cíle | Strach | Vývoj kurzu makedonského denáru | Bulharská říše | Nezaměstnanost | E-book o investování | Největší hyperinflace | HDP země | Sankce | Investiční analytik | Růst cen zemního plynu | Nejprestižnější měny | Albánské měny | Stalin | Nezávislý stát | Rumunský leu | Finanční krize 2008 | Skandinávská monetární unie | Kapitalismus | Světové krize | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Civilizace | Realizace měnové reformy | Znehodnocení | Moderní ukrajinská hřivna | Harald Modrozub | Bitcoin futures | Komunisté | Rostoucí inflace | Proces rozdělení měny | Hlavní události | Krona | Ruský soused | Základní úrokové sazby | Velké hospodářské krize | MDL/CZK | Nacistické Německo | Měnový pakt | Éra utlačování | Režim Bašára al-Asada | Měnový koš Mezinárodního měnového fondu | Sovětský měnový systém | FedWatch Tool | Otřesy | Znehodnocování peněz | Suroviny | Bulhaři | Daňový aparát | Černé pondělí | Koš světových měn | Dovozní cla | Volby | Finanční pád | Skokové oslabení koruny | Příběh alžírského dináru | Makedonský denár | Jugoslávský dinár | Americký prezident | Vichy | Vývoj kurzu bulharského lva | Krize 2008 | Benito Mussolini | Nouzový měnový systém | Historie moldavské měny | Růst cen | Ekonomické zotavení | Krytí dánské koruny | Britové | Varšavské smlouvy | Vývoj amerického dolaru | Platidla států Osy | Vývoj kurzu české koruny | Sentiment na trzích | MKD/CZK | Moderní makedonský denár | Přijetí | New York | Snížení úrokových sazeb | Karel I. Robert | Efekt na trhy | Výhled | Robert Novoměstský | Komunistický převrat | Vysoké riziko | Území Makedonie | Část Ukrajiny | Tedros Adhanom | Výrazný růst | Rubl | Osvobození Albánie | Samostatný stát | CZK | Oblíbenost koruny | Inflace | Sovětský rubl | John Williams | Symboly Bulharska | Platidlo Rakouska-Uherska | Chaos po volbách | Křížové mince | Důležité zprávy | EUR/DKK | Průmyslová výroba v Číně | Nová platidla | Mongolské invaze | Nový denár | Tajné tištění peněz | Národní banka Moldavska | Výjimečná situace | CZK/SYP | Norové | EUR/MKD | Alžírský dinár | Francouzská správa | Představitelé ECB | Mírová dohoda | Rafinerie | Para | Boom | Maloobchod | Plovoucí kurz | Utahování měnové politiky | Slavný malíř | Krejcary | Reálné výnosy | Rozdělení Československa | Měnové reformy | BP | HUF | Průmysl | Separatistický region | Leka | Trading v období krize | UAH/CZK | Vakcinace | Zánik československé koruny | Součást Srbska | Centrální banky | Zpráva | Svobodný stát | Návrat hřivny | Rakousko-uherská zlatka | Debata o přijetí eura | Dolar slábne | Gulden | Platidlo Bosny a Hercegoviny | Příjmy do státní pokladny | Měnový systém v Dánsku | Status kandidátské země | Podněstří | UAH | Kuruš | Dnešní Sýrie | Guatemala | Balkánský stát | Tulipány | Nová dánská koruna | Světová hospodářská krize | Směnné kurzy | Covid | Kolonizace | Rozpadlá Osmanská říše | Halving | Karbovanec | Futures | Max Švabinský | Dolary | Tulipánová horečka | Období krize | Globální ekonomiky | Západní země | Cla na dovoz z USA | Systémové problémy | Riziko hospodářského poklesu | DEM | Výzkumy | Uherské koruny | Německé platidlo | Moldavské knížectví | Důvody měnové reformy | Okupace | Svobodné měny | Československá koruna | Ceny pohonných hmot | Horké zboží | Pětiforintová mince | Levná ropa | Vývoj měnových systémů | Druhý zlotý | Srbové | Vlastní národní měny | EUR/BGN | Reakce trhu | Pád banky | Ekonomiky | Území dnešního Moldavska | Bulharská centrální banka | Velkoříše | Leu | Donald Trump | Politický problém | Fašistická Itálie | Ekonomická transformace | Volatilita | Maďarsko | Akciové investování | PLN/CZK | Ekonomické změny | Spotový trh | PKN Orlen | Fiorino d'oro | Gavrilo Princip | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Podpora eura | Odpor občanů vůči euru | HDP Číny | Státní dluh | Dow Jones | Obchodní války | Pád komunistického režimu | Peníze | CySEC | Mateřské měny | Brent | Politika | Očekávání | Rumunský lei | Popularita kryptoměn | Řízený kurz | Odvetná cla | Franga | Snižování sazeb | Přenastavení měny | Další měnová reforma | Měď | Kurz vůči franku | Příležitost k nákupu | Zvýšení sazeb | Vývoj kurzu měny moldavský lei | Akciový index Dow Jones | Prodeje akcií | Společnost JDE | Nové dánské platidlo | Oblasti Dánska | Deprese | Označení pro měnu | Invaze na Ukrajinu | Přechod z denáru na euro | Majetek | Alžírsko | Osmanská platidla | Financovat | Sentiment investorů | Přátelství Albánie | Tlak na Rusko | Italská invaze | Albánské HDP | Saxo | Národnostní hnutí | Nákupy | Růst | Příležitosti | Itálie | Chorvaté | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Varšava | Skandinávské unie | Národní měny | Oblečení | Albánský lek | Kupónový rubl | L.F. Investment | Starý kontinent | Rozvoj umělé inteligence | Rakouské krejcary | Trh práce | Jáchymovský tolar | Plán na měnovou reformu | Kongres | CBOE | Groše | Kurz dináru vůči dolaru | Vlastnosti bitcoinu | Transformace v Bulharsku | Pochybnosti | Albánci | Přechodný systém | Staré měny | Zloté | Izrael | Ropná krize | Skupina investorů | Stát Chorvatsko | Snížení ratingu | Nové bankovky | Vyhlášení nezávislosti | CME FedWatch | Volatility | Zvláštní práva čerpání | Vyzkoušet si trading | Maďaři | BGN/CZK | Chování | Bosna | Kontrakty | Hospodářské krize | Ropné společnosti | Revoluce v Rusku | Africké země | Lira | Kandidátské země | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Makedonie do Evropské unie | Foreign Exchange | Portál FXstreet.cz | Bouřlivá historie | Národní banka Severní Makedonie | S&P500 | Zdravotní péče | Dnes Moldavsko | Opatření | Další růst | Jáchymov | Vývoj kurzu | Směnný kurz | Trh | Barel ropy | Z denáru na euro | Index výrobní aktivity | Říšské poukázky | Používaná platidla | Lukáš Kovanda | Zkušenost | Czech Fund | Cena cibule | Náš měnový systém | Krádež století | Autonomní oblasti | Slabé měny | Tatarské mince | Balkánská země | Osmanské mince | Albánské označení | Rozdílové smlouvy | Skandinávská eurozóna | Index | Region Podněstří | Studie | Vice | Moldavský lei | Platidla | Německé marky | Alfons Mucha | Vstup do Evropské unie | Bollingerova pásma | Elektřina | MMF | Oblast dnešní Sýrie | Zpřísnění měnové politiky | Proroctví | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Hmotnostní jednotka | Odstávka těžkého průmyslu | Mladá Bosna | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | Kostarika | Zvýšení dluhového stropu | Polská podpora | Prodemokratické hlasy | EUR/MDL | Společnosti | Prozatimní vláda | Symboly | Balkánské války | S&P | Polské zlaté | Unie | Dánská koruna | Akciové indexy | Výroba v Číně | Marka | Úspory obyvatel | Shell | Hercegovina | Rozpadlé aliance | Moderní dánská koruna | Vysoká inflace | Americké měny | Druhá světová válka | Ingredience | Domácnosti | Ukrajinská hřivna | Bosenskohercegovská koruna | Bankovky | Slovenský stát | Úroda | Ocel | Syrské libry | Moderní Severní Makedonie | Timothy Guinnane | Delaware | Československo | Měnový dohled | Pirinská Makedonie | Čech | Leva | Měnový koš | Stabilní platidla | Odvetná opatření | Ceny Bitcoinu | Invaze | Americké hospodářství | Carské Rusko | Rakousko-Uhersko | Rok Afriky | Balkánské národy | Budoucnost | Termínové kontrakty | Hyperinflace v historii | Cukr | Republikáni | Virus | Kartel OPEC | Evropské národy | Kurz koruny | Prasknutí bubliny | Bankovní skandál | Král Karel | Území Bosny | OpenAI | Pravidelná investice | Mocenské skupiny | Eskalace | NAFTA | Měnový guláš | Bluetooth | Návratnosti investice | Bulharská národní banka | Royal Dutch Shell | Turecký kuruš | Třetí zlotý | Pád skandinávské unie | Kilogram ryzího zlata | Česká koruna | Megastát | Separatistický region Podněstří | Oficiální kurz | Autonomní oblasti Dánska | Benzín | Nástup komunistického režimu | PLZ | Akciový index | Premiér Viktor Orbán | Pozornost | Polský zlotý | CZK/DZD | Vliv Sovětského svazu | Polská vláda | Makedonie | Koloniální velmoci | Vlastní měnový systém | Banka Moldavska | Rozdělení měny | Závislost | Protektorátní koruna | Kurzový vývoj | Ekonomická transformace v Bulharsku | Bohatství | Vláda srpu a kladiva | ATR | Důvěra veřejnosti | Rumunsko | ERA | Vývoj kurzu ukrajinské hřivny | Středoevropská velkoříše | UMA | Tiskárny peněz | Salvador | Bitcoin | Viceprezident | Filip Kalčák | Poptávka | Kov | Fiorino | Měnové turbulence | Cla na dovoz | Libanonsko-syrská libra | Název zlotý | Vývoj kurzu eura | Odpor | Zdroj příjmů | Začátek syrské nezávislosti | JPMorgan Chase | Nejprestižnější měny světa | Technologický index Nasdaq | Cesta k samostatné měně | Design poštovních známek | Jednoforintové mince | Očekávání trhu | Osmanské platidlo | Obchodovat | Odpor vůči euru | Obchodníci | Finance | Investiční cíle | Dluhopisy | Moskva | Severní Makedonie do Evropské unie | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Florentinus | Analytici | Problémy | Libanonské libry | Utlačování leku | Bankovky rakousko-uherské | Stříbro | Slovenská koruna | Členské státy | Finanční instituce | Odpor občanů | Albánské okupace | Honduras | Dnes euro | Pokles cen | Důsledky koronaviru | Vlastní platidla | Ropa | Moderní moldavský lei | Současná dánská koruna | Mnohonárodnostní stát | Bankéři | Propad na finančních trzích | Monetární politika | Měnové systémy | Floriny | Škrtání nul | Přijetí eura | Pozemky | Přechodná měna | Dánské koruny | Ukrajinská měna | Nejméně hodnotné měny | Nezávislost Bosny | Vysoká rizika | Osmani | Omezení těžby | Německá marka | Tolar | Vliv Osmanské říše | Německá nacistická říše | Československé koruny | Bulharsko | Historická cesta | Byznys | Čekání na vlastní měnu | Asyřané | USD/BGN | Navázání na francouzskou měnu | Joe Biden | Alžírský odboj | Bosenská marka | Skandinávské monetární unie | Coronavirus (2020) | USD/SYP | Ekonomové | Pengő | USA | Systém v Dánsku | 3М | Eura za forint | Spojené státy | Sametové revoluce | Bulharská vláda | Zpomalení světové ekonomiky | Jugoslávie | Makedonie dnes | Pandemie | Nástupnický stát | Partyzánské hnutí | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Dřívější měny | Americké ministerstvo zahraničí | Osmanská lira | Bulharský lev | Společnost národů | Světové trhy | Historie albánské měny | Investování do akcií | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Moldavský lei vůči české koruně | Bosenské marky | Navázání na euro | Intervenovat na měnových trzích | Příběh maďarského forintu | Vývoj kurzu polského zlotého | Měna v poválečné Jugoslávii | Ekonomický útlum | Burze | Rakousko-uherské měny | Historie | Vývoj | Příběh albánské měny | Výnosy | DKK/CZK | Trading | Politická zemětřesení | Úroková sazba | Přijetí do Evropské unie | Prvorepubliková euforie | Vlastní stát | Časový rámec | Španělská chřipka | Bankovní aktiva | Přijmout jako měnu euro | Technologický index | Podněsterský rubl | Investiční poradenství | Západní sankce | Výdaje | Osvobození Bulharska | Ropná zařízení | Americké akcie | Autonomní platidlo | Státy Osy | Existence Osmanské říše | Forma měny | Obnovení československé koruny | Dánské platidlo | Financování vlády | Měnové systémy na Balkáně | Indexy amerického akciového trhu | Vítězství Donalda Trumpa | Obchodní příležitosti | Předchůdce OSN | Riziko ztráty | EUR/USD | Navázání na dolar | OSN | Německé společnosti | Připojení Maďarska do eurozóny | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Skandinávská země | Polská podpora eura | Nejvyšší rating | Sovětský svaz | Dění ve světě | Měnová formace | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Měnové politiky | Odvětví | Největší hyperinflace v historii | Italské liry | Onemocnění | Dánové | Koš Mezinárodního měnového fondu | Belgie | Fiskální politika | Řekové | Egypťané | Úvěrová krize | Koronavirus | Zlotý | Pozice albánského leku | Snížení ratingu USA | Hlavní albánské měny | Ekonomická situace | Alžírské mince | Těžby bitcoinů | Komunistické reformy | Dna | Centrální bankéři | Cenová bublina | Tržní cena | Občanská válka | Osmanská říše | Británie | Výhled pro rok 2024 | Alžířani | Národní banka | Důvěra veřejnosti v bankovní systém | Vývoj kurzu dánské koruny | Enver Hodža | Bulharští komunisté | Burzovní index | BGN | Geopolitické dění | Africké státy | Kuny | Ropný šok | Umělá inteligence | Dinár | Motocykly | Tirana | Dějiny ukrajinské hřivny | Území dnešní Ukrajiny | Kyjevská Rus | Geopolitické vlivy | Zlatka | Prezidentské volby | Čtvrtý zlotý | Bankovní systém | Třetí světová válka | Označení pro měny | Ukrajinské hřivny | Snížení inflace | Území Bosny a Hercegoviny | Finsko | Svržení cara | Rebelské frakce | Sazby | Hlavní ekonom | Daň z příjmu | Blízkovýchodní země | Ukrajinská historie | České koruny | Globální ekonomické zotavení | Investovat | Michal Uma | Vzestup turismu | Ruské rubly | Hodnotné měny | Generální ředitel | Hotovost | Banky Alžírska | Regulátor | Belgičané | Označení pro platidla | Firmy | Nezávislé Polsko | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | Zlatý standard | Osud Alžírska | Maďarská ekonomika | Bulharské měny | Oslabení měny | Moje obchody | První fáze | Nikaragua | Investování | Měnový chaos | Určení krize | Nápad | Fed | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Válečné výlohy | Specifika kontraktu | Okupace Francie | Přechod na euro | Nejlepší pozemky | Latinské měnové unie | Vznik dánské koruny | Trhy | Lech | Polská měna | Georgia | Státní měny | Rizika | Instinkt | Eurozóna | Komunistická garnitura | Autonomní tendence | Francouzská kolonizace | Severní Makedonie | Velký růst | CZK/HUF | Pšenice | Americké banky | Úspory | USD/DKK | Poptávka po bitcoinu | Pokles cen akcií | Dánsko | Kyjev | Prodávající | Energetické společnosti | Seminář | Invaze a války | Guldeny | Riziková aktiva | Finanční prospěch | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Stagflace | Silné inflační tlaky | Éra utlačování leku | TradingEconomics | Černý pátek | Ministerstvo financí | Cena kávy | Světová válka o vakcínu | Florencie | Benátské dukáty | ONE | Finanční polštář | Španělsko | Státní rozpočty | USD/DZD | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | CZK/ALL | Cena aktiva | Komodity | Zvolení Bidena | Poradenství | Moderní forint | Maďarská koruna | Maďarské pengő | Syrská libra | Viceprezident ECB | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Peršané | Raphael Bostic | Akciový boom | Loutkový režim | Dukáty | Ztráta | Platidla pengő | USD/UAH | Orbán | EUR/HUF | Druhá světová | FXstreet | Maďarská centrální banka | Kurz dináru | První světová válka | Obchod | Purple Trading | Latinské monetární unie | Válka o vakcínu | Průmyslová výroba v USA | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Riziko | Analytik | Trinity | Budapešť | Šok | Turecká lira | Plyn | Čína | Libanon | Naučte se obchodovat | Západní ekonomiky | Platidlo | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Ukrajina | Trh nemovitostí | Centrální banka | Předpovědi | Italové | WTI | Praxe | Libra | Odborníci | Výsledek voleb | Paříž | Instituce | Erste Bank | Forint | Vývoj kurzu amerického dolaru | Výnos | Měnový systém | Nová měna | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Frank | Zlevnění ropy | Index Nasdaq | CFD | Domácí měna | Trinity Bank | Izraelská armáda | Eni | Historická maxima | Časový limit | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Energetická krize | Vzácné kovy | VIX | Občanské války | Výběr zisků | Nové měny | Euforie | Írán | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Káva | Bez rizika | CASH HISTORY | Německé HDP | Vyšší hodnoty | Zisk | Globální krize | Demokraté | ExxonMobil | Rating | Dovoz | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Posílení dolaru | Cenový růst | Prezident | Růst inflace | Albánie | Prémie | Evropa | André Kostolany | Olej | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Dow Jones index | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Měsíční časový rámec | Spoření | Automobilky | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Těžby Bitcoinu | Drahý kov | Obchodování se CFD | ProCent | Japonsko | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Velmoci | Marže | JPMorgan Chase & Co | Výhled pro rok | Panické výprodeje | Grafy | Aktivum | CARA | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Stagnace | Finanční systém | Robert Kiyosaki | Světové války | Býčí trh | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Americké akciové trhy | Peking | New York Times | Aliance | Výrobní aktivity | HDP | Ekonom | Restrikce | Demo účet | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Výnosy státních dluhopisů | Ohlédnutí | Eskalace napětí | Politici | Celý svět | JPMorgan | Měnové unie | Hřivna | Finanční plán | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Vývoj české koruny | USD/HUF | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | All Time High | NERV | Návratnost | Základní úroková sazba | Coronavirus | Koš | Býčí trend | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Analýza EUR/USD | Kurz | Daně | SOK | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Americká ekonomika | Konkurenti | Světové ekonomiky | Výsledky | Nejlepší strategie | Investice | Pro investory | BUX | Potenciál | Rally | Sýrie | Nezávislost | Černé labutě | Bod | Hospodářská recese | Myšlenka | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Fondy | Hospodářství | Důvěra | WHO | Korsmønter | Výrazný růst cen ropy | Americký akciový trh | Ukazatel | Exotické měny | Měny | Fundamentální faktory | Burzy | Standard Oil | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Rafinérie | Signál | Partneři | Burzy v USA | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Praha | Média | Kontrakty na ropu | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Rozšíření | Plány | EUR/ALL | Administrativa | COVID-19 | Brusel | Macrotrends | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Znárodnění | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Zlaté mince | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Korekce | Makroekonomie | Obchodní strategie | Riziko recese | Trumpova administrativa | Short | Agentura Bloomberg | Krize | High | CHF | Měnový trh | Centrum | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Frustrace | Volby v USA | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | MWh | Obchodování s CFD | Skokové oslabení | Cena | Německo | Zadlužení | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Impérium | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Situace na trhu | Tempo inflace | CIA | Maďarská měna | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Podnik | Forexu | Hliník | Debata | Rizikový sentiment | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Indikátory | Balkán | Oslabení | Ekonomické krize | Práce | Úspěch | Navyšování cen | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Ark Invest | Čínské centrální banky | Černá labuť | Správa | Instrumenty | Analýza | L.F. Investment Limited | Světové akciové trhy | ČR | Ropný průmysl | Freedom Financial Services | Intervenovat | Bavlna | Burzovní trhy | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | ChatGPT | Francouzi | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Chevron | Cenné papíry | Vývoj HDP | General Electric | Trumpova cla | Inflační tlaky | Služby | Velký makroekonomický výhled | OPEC | Sentiment | Experti | Investoři | Bohatý | Největší pokles | Spotřebitelé | Polsko | Jeden dolar | Index Dow Jones | Saxo Bank | Ichimoku | Krone | Ropy | Investování do Bitcoinu | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Nárůst ceny | USD | Občané | Energetické akcie | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Měnová unie | Emoce | Zvýšení daní | D1 | Piráti | Investing.com | HDP v USA | Růst zadlužení | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Rusové | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Propad | Vysoká nezaměstnanost | Rakousko | ANO | Nemovitosti | Rise | Kanada | CME | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Investment | Česká republika | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | RISE | Evropská centrální banka | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Obchodovat ropu | ECB | Hospodářská krize | MAAE | Alokace | Ziskovost | Navýšení cel | Krypto | World Bank | Měnová reforma | ROCE | Spekulace | Navýšení | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Krypto aktiva | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | Cloudové služby | MOL | Prodeje | Komunistické strany | Akciový trh | Bitcoin a kryptoměny | Investovat peníze | Investor | Jerome Powell | Ukazatele | Šíření koronaviru | Banka | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Úřady | Američané | Průmyslové kovy | Domácí poptávka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot