Alžírsko
Nese si dědictví Osmanů i Francouzů. Jaký je příběh alžírského dináru?
24.10.2024 Podobně jako ostatní africké státy si Alžírsko na svou nezávislost muselo počkat stovky let. Stejně tak dlouho na severu Afriky čekali na vlastní měnu. Nejdříve bylo Alžírsko v područí Osmanské říše, pak Francie. Na historii alžírského dináru se podíváme v další etapě cyklu CASH HISTORY.
Alžírsko se může stát členem Nové rozvojové banky BRICS
01.09.2024 Alžírsko získalo povolení stát se členem Nové rozvojové banky BRICS (NDB). Včera to podle agentury Reuters uvedla prezidentka banky Dilma Rousseffová.
PŠENICE se odráží o 3,5 % z přeprodaných úrovní při silnější dovozní poptávce
19.07.2024 Futures na pšenici na Chicago Board of Trade dnes prudce rostou o téměř 3,6 % při vyšší mezinárodní poptávce a dlouhotrvajících podmínkách přeprodání. Futures na pšenici klesly ze 700 USD od poloviny května na 530 USD za bušl před týdnem a dosáhly minima od 11. března. Alžírsko nakoupilo 600 tisíc tun pšenice a Egypt zarezervoval 770 tisíc tun pšenice (největší nákup od roku 2022). Nejen mezinárodní obchod, ale také klesající evropské podmínky pšenice posunuly dnešní trh s pšenicí CBOT výše. Nyní WHEAT testuje krátkodobou zónu odporu blízko 560 USD za bušl. Komoditní fondy byly včera čistými kupujícími pšenice CBOT. Rozsah dnešní volatilní, silné cenové akce směrem nahoru je podobný jako 10.–11. července, ale mnohem rychlejší.
Ruského plynu v prvním pololetí proudilo do EU o čtvrtinu více než před rokem
16.07.2024 Objem zemního plynu, který Rusko potrubím vyváží do zemí Evropské unie, se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 24 procent. Vyplývá to z červencové zprávy, kterou v pondělí zveřejnila organizace zemí vyvážejících plyn (GECF). Spotřeba plynu v EU klesá.
Allianz Trade: Riziko neschopnosti firem splácet závazky loni ve světě kleslo
06.02.2024 Riziko neschopnosti společností splácet své závazky ve světě v roce 2023 kleslo. Vyplývá to z modelu hodnocení rizik, které každé čtvrtletí s aktualizovaným ekonomickým vývojem vydává společnost Allianz Trade. Ta za loňský rok zvýšila rating 21 zemím, snížila jej u čtyř z 83 sledovaných zemí. Tento výsledek je odlišný od roku 2022, kdy Allianz Trade zvedla osm ratingů a 17 snížila.
Riziko neschopnosti společností splácet za loňský rok celosvětově kleslo. Potvrzuje to Atlas rizika zemí od Allianz Trade
06.02.2024 V roce 2023 riziko neschopnosti společností splácet své závazky kleslo v celém světě. Dokazuje to první vydání Atlasu rizik zemí, který se zakládá na modelu hodnocení rizik, jenž každé čtvrtletí s aktualizovaným ekonomickým vývojem vydává společnost Allianz Trade. Za loňský rok společnost zvýšila rating 21 zemím, přičemž došlo ke snížení pouze u 4 z 83 sledovaných zemí. Analytici však varují před faktory, které v letošním roce mohou naopak vést k početnějšímu snížení ratingů.
Denní shrnutí: Bitcoin rally chytá dech, WTI klesá pod 70 dolarů
06.12.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem, protože nižší než očekávaný údaj ADP o změně zaměstnanosti byl vnímán jako holubičí vývoj.
Česko si polepšilo v ekonomické svobodě, je 17. nejsvobodnější na světě
19.09.2023 Česko je sedmnáctou ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 165 sledovaných států světa. Polepšilo si v absolutním hodnocení ekonomické svobody i relativně, když v loňském revidovaném žebříčku bylo na 22. místě. Vyplývá to ze zveřejněného žebříčku "Economic Freedom of the World Index" (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser, o kterém dnes ČTK v tiskové zprávě informoval Liberální institut. Ekonomicky nejsvobodnější zemí světa je poprvé Singapur, žebříček stejně jako v minulých letech uzavírá Venezuela.
Milník bitcoinu: Držitelů BTC je nyní více než obyvatel Španělska
05.09.2023 Údaje z řetězce ukazují, že síť Bitcoin dosáhla nového milníku, protože celkový počet držitelů nyní přesahuje počet obyvatel Španělska.
Smyslem skupiny BRICS není soutěžit s G7 či s USA, řekl brazilský prezident
22.08.2023 Smyslem bloku rozvíjejících se zemí, označovaného jako BRICS, není soutěž s ostatními skupinami států, třeba s uskupením vyspělých ekonomik G7, ani s USA, zdůraznil dnes brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Na summitu skupiny v jihoafrickém Johannesburgu poznamenal, že úkolem BRICS je "organizovat" takzvaný globální Jih, citovala jej agentura Reuters.
V JAR začíná summit zemí BRICS, budou jednat o rozšíření bloku
22.08.2023 V jihoafrickém Johannesburgu dnes začíná třídenní summit hospodářského uskupení BRICS, jehož členy jsou Čína, Rusko, Indie, Brazílie a JAR. Zástupci pětice zemí, které představují zhruba 40 procent světové populace a čtvrtinu globální ekonomiky, budou mimo jiné jednat o možném rozšíření bloku. Zájem o členství má podle agentur až 40 zemí, z nichž polovina podala oficiální přihlášku.
Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2023
28.07.2023 Kuvajt vyhlásil úplný zákaz investic do kryptoměn. Připojil se tak k deseti dalším zemím na Blízkém východě a v severní Africe, které nepovolují investice do digitálních aktiv.
Komodity: Ropa zlevňuje, trh počítá se zvýšením úrokových sazeb Fedem
06.07.2023 Ropa dnes zlevňuje. Trh počítá se zvýšením úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed), což zvyšuje obavy ze zpomalení globální ekonomiky. To v náladě trhu převážilo nad pondělním oznámením o omezení dodávek ze strany Ruska a Saúdské Arábie.
Komodity: Ropa zdražuje, trh vyhodnocuje ohlášené snížení nabídky a vývoj ekonomiky
05.07.2023 Cena ropy dnes pokračuje v růstu. Náladu na trhu dál určuje ohlášené snížení dodávek suroviny ze Saúdské Arábie a z Ruska a také vyhlídky globální ekonomiky. Krátce po 18:30 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent růst o 0,6 procenta zhruba na 76,70 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa WTI přidávala 3,1 procenta a byla těsně pod 72 dolary.
⛽ Ropa roste o 1,3%!
04.07.2023 Saúdská Arábie a Rusko oznámily na srpen snížení těžby v celkovém objemu 1,5 milionu barelů denně a Alžírsko navíc oznámilo dobrovolné snížení těžby o 20 tisíc barelů denně. Zatímco na začátku nového týdne se ropa navzdory těmto zprávám obchodovala na nižší úrovni, dnes se ceny ropy začaly v rámci obchodování s omezenou likviditou na pozadí amerického svátku zvyšovat.
Komodity: Ropa po oznámeném snížení dodávek ze Saúdské Arábie a Ruska zdražuje
04.07.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Obchodníci dál posuzují dopad avizovaného srpnového snížení dodávek, které oznámili největší vývozci, tedy Saúdská Arábie a Rusko, vedle toho se však objevují obavy ze slabšího výhledu globální ekonomiky a jeho dopadu na poptávku. Obchodování je ale klidnější, protože trhy ve Spojených státech jsou kvůli svátku zavřené.
Graf dne - OIL.WTI (03.04.2023)
03.04.2023 Členové OPEC+ o víkendu oznámili masivní dobrovolné snížení těžby ropy, což na začátku nového obchodního týdne vyvolalo prudký nárůst cen ropy. Celkové snížení těžby o 1,157 milionu barelů oznámilo 8 zemí OPEC a zemí mimo OPEC. Tyto škrty začnou platit od května a zůstanou v platnosti až do konce roku. Kromě toho Rusko oznámilo, že jeho snížení těžby o 500 tis. barelů, které mělo skončit do konce června 2023, bude prodlouženo do konce roku 2023. Jedná se o masivní snížení nabídky, které představuje více než 1 % celosvětové produkce, a nemělo by proto překvapit, že ceny ropy na začátku nového týdne vyskočily o více než 5 %. Je však třeba poznamenat, že takto masivní snížení těžby ropy může také naznačovat, že OPEC má vážné obavy ohledně výhledu poptávky. Vzhledem k tomu to nemusí být pro ceny ropy z dlouhodobého hlediska nijak povzbudivé. Dnes zasedá Společný monitorovací výbor ministrů OPEC+, který poskytne doporučení ohledně politiky. Všeobecně se očekávalo, že doporučení bude pro žádnou změnu produkce, ale víkendová oznámení vyvolala nejistotu.
Saúdská Arábie a další členové OPEC+ oznámili dobrovolné snížení těžby
02.04.2023 Saúdská Arábie a další členové skupiny OPEC+ překvapivě oznámili dobrovolné snížení těžby ropy o dalších zhruba 1,15 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podle nich podpořit stabilitu trhu s ropou. Rozhodnutí zřejmě zvýší ceny ropy, protože se očekávalo, že skupina se bude držet snížení o dva miliony barelů denně, na kterém se dohodla koncem loňského roku, uvedla agentura Reuters.
Evropa čelí „velkému úderu“
01.11.2022 Společnosti Eni SpA tvrdí, že se bude muset Evropa v příštím roce spolehnout na ropu z USA, aby dokázala nahradit ztrátu dodávek z Ruska.
Úspěch to rozhodně není, hodnotí čeští průmyslníci včerejší energetický summit v Bruselu
01.10.2022 Svaz průmyslu a dopravy ČR nepovažuje výsledky včerejšího energetického summitu v Bruselu za úspěch. „Slovo úspěch rozhodně nemůžeme za průmysl použít a nálada v mnoha firmách proto zůstává velmi napjatá,“ říká prezident svazu Jaroslav Hanák.
V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží
30.09.2022 Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy. To proto, že takové návrhy naráží na nejednotu v rámci EU. Pod stůl tak zatím padá třeba návrh zastropování cen dováženého ruského plynu.
Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují
25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny OPEC+ zvyšují, Brent je nad 84 USD
29.10.2021 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a zvyšují se. Přispělo k tomu očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, tedy skupina známá jako OPEC+, zachová současné omezení těžby. To by podle analytiků mohlo znamenat, že nabídka na trhu bude nadále nižší než poptávka.
Je ropa stále zajímavou investicí?
20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
OPEC se prý shoduje na potřebě prodloužit omezení dodávek ropy
30.11.2020 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se shodují na potřebě prodloužit nynější rozsah omezení dodávek ropy na trh o tři měsíce, tedy do konce března. Budou se snažit přesvědčit své spojence z širší skupiny OPEC+, aby takový krok podpořili. Uvedl to podle agentury Reuters alžírský ministr energetiky krátce před začátkem dnešního jednání ministrů OPEC.
OPEC kvůli koronaviru dál snížil výhled růstu poptávky po ropě
11.11.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli dalšímu růstu počtu infikovaných novým koronavirem opět snížila výhled celosvětového růstu poptávky po ropě na příští rok. Nyní počítá s růstem pouze o 6,25 milionu na 96,26 milionu barelů denně. To je zhruba o 300.000 barelů denně méně, než OPEC čekal před měsícem.
Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty
31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
Související klíčová slova:
FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Řecko | Čína | Bank of Canada | Korelace | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | G20 | HDP | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Swiss Life | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | BRICS | Bloomberg | CBOE | CBOT | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Ekonomika | Emerging markets | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Futures | G7 | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Koš | Kurz | MIFID | MT4 | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Platforma | Rally | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Support | Swiss | Trend | Ukazatel | Uptrend | VIX | Výkonnost | Wall Street | Časový rámec | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | CAD | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | FTSE | Evropská ekonomika | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Těžba ropy | Výsledky | Euronext | Oanda | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | BTC | Lukáš Kovanda | Obchodníci | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Banka | Barel ropy | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | Komoditní | Maďarsko | Markets | Pivot | Praní špinavých peněz | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Státní rozpočet | SWIFT | Trh | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj kurzu | WTI | Země BRICS | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | EIA | Cenové rozpětí | Indie | Přeprodání | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Pivot Pointy | Burze | Capital Economics | Markit | Again Capital | MSCI | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | PVM | Technický výhled | Brazílie | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Vývoj akciového indexu | Energie | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Economic | IHS | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropná společnost | Země OPEC | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | FTSE 100 | Šéf společnosti | Výhled | Poplatky | Organizace ADP | Exxon | Mzdy | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Predikce | Krize | Index amerických akcií | Výnosy | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | IHS Markit | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Vývoj ceny hliníku | Ceny pšenice | Bitcoin rally | Ceny hliníku | Vývoj ceny palladia | Palladium | ETH/USD | MiFID II | ETH | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Fincentrum | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | OPEC+ | Americká investiční banka | Pokles ceny | Geopolitika | Zasedání OPEC | Použití finanční páky | Trh s ropou | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Rozdílové smlouvy | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Omezení dodávek ropy | Gazprom | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Digitální aktiva | Nárůst cen ropy | Obavy z globální recese | Globální recese | Očekávání trhu | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | Tamás Varga | Ceny palladia | Nová měna | FATF | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Rozpočet | Deficit | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Ropné firmy | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Trh práce | Robert Shiller | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Pfizer | TradingEconomics | Zůstatek | Vysoké riziko | Bilance | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Vicepremiér | AFP | Zveřejněná data | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Omezení těžby | Průmysl | ADP | Na burze | Rozvoj | Problémy | Finanční ztráty | Libanon | Prognózy | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Jaroslav Hanák | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Automobil | xStation5 | WHEAT | Cena pšenice | Zasedání měnového výboru | Singapur | Světová válka | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Analýza společnosti | Írán | Irák | Ministr energetiky | Poradenství | Ministerstvo práce | Ukazatele | Komunikace | Prezident | 100 miliard dolarů | Trhy | Pohyby cen | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Průmyslníci | BP | Dodávky na trh | Dinár | Německé tovární objednávky | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | OIL.WTI | Craig Erlam | Situace na světovém trhu | Vývoj | Snížení těžby | Mince | Íránská ropa | Evropské země | Záchranné balíčky | Energetické společnosti | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Onemocnění | Zásobníky | Další pokles | Katar | Jordánsko | Kalifornie | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Graf dne | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Státní rozpočty | Potenciál | Boj s koronavirem | Allianz | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Těžba ropy v Angole | Brazilský prezident | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Afrika | Africké země | Údaje | Skupina OPEC | Eni | Ministři | Alexandr Novak | Břidlicové firmy | Dnešní statistiky | Statistiky | USD za barel | Trade | Nabídka ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Celosvětová poptávka po ropě | Surové ropy | Lucembursko | Ropa roste | Blízký východ | Kanadská obchodní bilance | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Zveřejněné údaje | Členské země | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | CL | Vakcína na covid-19 | Argentina | JDE | Unie | ČR | Vladimir Potanin | Výhled cen | Ruské úřady | Covid | Nové žádosti o podporu | Letecký průmysl | Den nezávislosti | Chorvatsko | SAE | Ceny | Rozdíly v názorech | Summit v Bruselu | Společnost XTB | Insolvence | John Kilduff | Nikl | Oživení poptávky | Venezuela | Kuba | Zdanění | Ropa dnes | Investiční prostředí | Plynovody | PVM Tamas Varga | Česká republika | Tržby v eurozóně | AEX | Libye | Nařízení | Podvážení | Pfizer a BioNTech | Jemen | Producent ropy | Ministerstvo energetiky | Pokles zásob | Počasí | Indexy na Wall Street | Nárůst ceny | Brent (OIL) | Kov | Fosilní paliva | Trendové linie | Rizika a příležitosti | Súdán | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Pandemie covidu-19 | Riziko likvidity | Sýrie | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Ceny ropy Brent | Island | Zvýšení ratingu | LME | Objednávky | Cenové akce | Riziko ztráty | Oslabení | První zvýšení sazeb | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Platidlo | Prodej | Thajsko | Spojené arabské emiráty | Hliník | Egypt | Prodej zboží | Spotové ceny | JAR | Americký trh | Štěstí | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Dna | Uhlí | Ceny plynu | Minulá výkonnost | Rumunsko | Ruská společnost | Dodávky z Ruska | Again Capital LLC | Držitelé Bitcoinu | Drahé energie | Společnost | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Společnost Allianz | TIM | Pozemky | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Kazachstán | Etiopie | Rozšíření | Celosvětový HDP | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Severní Korea | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Rusal | Kyjev | Rusko a Ukrajina | Invaze | Řetězce | Světové produkce | Britský FTSE | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Allianz Trade | Cena dnes | Rizikovost | Technický výhled trhu | Přijetí | Cenu plynu | Cena BTC | Marketingová komunikace | Centrum | Nárůst zásob | Zastropování cen | Energetický trh | Plyn z Ruska | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Gabon | Sudán | Omán | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | CZ | Zavedení cenového stropu | Nižší minima | Nižší maxima | Západní země | IntoTheBlock | Lula da Silva | Výhled trhů | Invest | Společnost Morgan Stanley | Počet obyvatel | Válka | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Zvýšení cen ropy | Těžba Kazachstánu | Tichomoří | Asie | Nezávislost | Boj proti praní špinavých peněz | Piráti | Tanzanie | Vice | Kongo | Milník | Hodnocení rizik | Inflační vlna | Futures na pšenici | WTI (OIL.WTI) | NDB | Paříž | Economic Freedom of the World Index | Index ekonomické svobody | Fraser | Ekonomická svoboda | Ekonomická svoboda v České republice | Martin Pánek | Zimbabwe | Filip Kalčák | tradingeconomics.com | TROJEK | Indie a Čína | Potenciální rizika | ProCent | Snížení ratingu | Atlas rizika | Chicago Board of Trade | Board of Trade | 256/2004 | Odpovědnost | Alžírský dinár | CASH HISTORY | Vývoj kurzu amerického dolaru | Platidla | Měsíční časový rámec | Francouzský frank | Francouzi | Světové války | Osmanská říše | Směrnice | Používaná platidla | RISE | Investování je rizikové | Kolonizace | První světová válka | Velmoci | Megastát | Vývoj kurzu české koruny | Africké státy | Africká země | Okupace | Příběh alžírského dináru | Osmanská platidla | Mince z Evropy | Starý kontinent | Politický problém | Francouzská kolonizace | Okupace Francie | Osmanské platidlo | Nejlepší pozemky | Měnový dohled | Banky Alžírska | Alžírský frank | Alžírské mince | CZK/DZD | Rozpadlá Osmanská říše | Osud Alžírska | Autonomní tendence | Koloniální velmoci | Alžírský odboj | Rok Afriky | Alžírská měna | Alžířani | USD/DZD | Navázání na francouzskou měnu | Koš světových měn | Řízený kurz | Kurz vůči franku | Kurz dináru | Kurz dináru vůči dolaru
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot
|
|