Plyn z Ruska
Německo loni mnohonásobně navýšilo své nákupy ruského plynu. Nelze vyloučit, že jej zčásti posílalo „ze západu“ do Česka, které současně navyšovalo svůj dovoz ruského plynu „z východu“
28.01.2025 Německo loni šestinásobně navýšilo své nákupy ruského zkapalněného plynu. Upozorňují na to německé, belgické a ukrajinské neziskové organizace, které dnes citují Financial Times. Nelze tak vyloučit, že plyn, který loni Česko získávalo díky přepravě přes Německo, byl částečně ruského původu, jako býval ruský plyn ten, jejž ČR v letech 1997 až 2017 nakupovala od Norska a proudil do tuzemska právě rovněž přes Německo. Do ČR by tak v takovém případě loni proudil ruský plyn částečně jak za západu, tak z východu. Byť přeprava z východu je od začátku letoška zastavena, spíše však jen přechodně, kvůli ukončení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu.
Po necelém měsíci může Ukrajinou opět téct plyn z Ruska na Slovensko. Bratislava vítá Zelenského víkendovou nabídku, cena plynu v EU znatelně klesá
27.01.2025 Po necelém měsíci se Slovensko může vrátit k dovozu plynu z Ruska ukrajinským tranzitem. Podnik Slovenský plynárenský priemysel podle svého dnešního vyjádření pro agenturu Bloomberg vítá možnost přepravy ázerbajdžánského plynu, kterou Slovensku o víkendu nabídl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Orbán blokuje prodloužení sankcí EU vůči Rusku. Bojuje tím i za Fica a levné pohonné hmoty v Česku
26.01.2025 Maďarský premiér Viktor Orbán vyráží do boje; a na pomoc Slovensku – a za udržení levných pohonných hmot v Česku. Zablokoval totiž prodloužení sankcí EU vůči Rusku. Jejich odblokování podmiňuje splněním hned tří požadavků.
Hampl, Havlíček: Klimatickou politiku EU je třeba přehodnotit
22.01.2025 Klimatická politika Evropské unie vznikla v době levných energií a nízkých výdajů na obranu. Kvůli novým prioritám, které nastaly po pandemii, ruské invazi na Ukrajinu a energetické krizi, ji ale bude nutné přehodnotit. Současně s těmito novými prioritami není v silách evropských států klimatickou politiku financovat. Na konferenci Excellence in Finance v Praze se na tom dnes shodli místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl.
Česko za tři roky vyvezlo tolik elektřiny, kolik jí za rok vyrobí dva Temelíny
05.01.2025 Česko za tři roky vyvezlo tolik elektřiny, kolik jí za rok vyrobí dva Temelíny, přitom elektřina českým domácnostem zdražila o 85 procent a je nejdražší v EU; masivně dovážejícím Maďarům prakticky vůbec. Čechům dramaticky více zdražil také plyn, přestože byl zhusta ruský – pořádně si tedy připlatili za to, že Rusku přispěli na válku na Ukrajině
Plynovod NordStream chce „za hubičku“ koupit americký investor, Trumpův štědrý sponzor
22.11.2024 Plynovod NordStream 2 chce podle listu Wall Street Journal koupit americký investor Stephen Lynch, štědrý financiér kampaně Donalda Trumpa. Podle Lynche nakonec potrubím plyn opět poteče, neboť to bude v silném zájmu jak Ruska, tak i Německa. Je prý lepší, když na přepravě bude vydělávat Amerika, než aby byla pod kontrolou Ruska.
Slovenský premiér Fico žádá Ukrajinu o „přátelské gesto“, ovšem může tak hrát ruskou kartu. Černý Petr ovšem zůstane v rukou Česku – poloprázdná potrubí za miliardy a vyšší účty za plyn pro domácnosti
08.10.2024 Slovenský premiér Robert Fico podporuje členství Ukrajiny v EU, nikoli však v NATO, a žádá svůj ukrajinský protějšek o „přátelské gesto“. Totiž aby Kyjev nechal proudit plyn z Ruska přes Ukrajinu i po 1. 1. 2025. Jinak, varuje Fico, Ukrajina přijde o poplatky z přepravy – a Slovensko ovšem též. Ukrajina prý navíc možná přijde i o potrubí samotná, neboť Rusové pak už nebudou mít motiv se jim – jako dosud – při svých válečných útocích vyhýbat.
Gazprom: Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu do EU se zvýšil na nedávné hodnoty
14.08.2024 Tranzit ruského zemního plynu do Evropské unie potrubím přes Ukrajinu se vrátil na nedávné hodnoty. Ruská společnost Gazprom uvedla, že dnes pošle odběratelům v EU přes ukrajinské území 42,4 milionu metrů krychlových suroviny, informovala agentura Reuters. Minulý týden ve čtvrtek objem tranzitu kvůli slabší poptávce klesl ke 37 milionům metrů krychlových.
Proč to bylo Rusko, a ne Ukrajina, které zavřelo Maďarsku a Slovensku ropné kohoutky? A proč Maďarsko a Slovensko mohou i přesto být těmi, kdo se smějí naposled, tedy nejlépe? Aneb o co ve skutečnosti jde v „letní ropné kauze“
04.08.2024 Tento týden vyšlo celkem nečekaně najevo, že to podle všeho byla ruská strana, a nikoli Ukrajina, která zavřela Maďarům a Slovákům kohoutky s ropou. Ale buďme přesní. Zavřela pouze kohoutky s ropou, kterou dodává ruská soukromá firma Lukoil. Takže ropa jiných ruských firem, například Kremlem přímo ovládaného podniku Rosněfť, proudí přes Ukrajinu na Slovensko, do Maďarska i do Česka dále.
BBC: Britská vláda prověří převzetí Royal Mail firmou Křetínského
01.08.2024 Britská vláda podrobně prověří plán převzetí pošty Royal Mail společností EP Group českého miliardáře Daniela Křetínského. Učiní tak podle zákona o národní bezpečnosti a investicích. Zajímají ji také případné vazby na Rusko, uvedla dnes veřejnoprávní stanice BBC. Vláda může dohodu zablokovat.
Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko
09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
Maďarsko neplánuje přestat nakupovat plyn z Ruska
06.06.2024 Maďarsko je spokojeno se spoluprací s Ruskem v dodávkách zemního plynu a nemá v plánu přestat jej od Moskvy nakupovat. A to navzdory tlaku, který je na Maďarsko v tomto ohledu vyvíjen. Na ekonomickém fóru v Petrohradu to dnes řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
Vyhlídky rakouské ekonomiky se zhoršily
22.03.2024 Vyhlídky rakouské ekonomiky se podle tamních hospodářských institutů zhoršily. Institut WIFO nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Rakouska se v letošním roce zvýší pouze o 0,2 procenta, zatímco ještě v prosinci letošní růst odhadoval na 0,9 procenta. Institut dnes navíc poukázal na nejistotu panující kolem dodávek plynu do Rakouska. Ta souvisí se záměrem Ukrajiny ukončit tranzit ruského plynu přes své území dál na západ Evropy.
Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?
23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
Ruský Gazprom žaluje český NET4GAS. Oba státní podniky jsou ve sporu už zhruba rok, protože ruská strana neměla české řádně uhradit pronajaté plynovody
05.02.2024 Rusko žaluje Česko. U petrohradského rozhodčího soudu. Tedy přesněji, exportní divize ruského státem ovládaného plynárenského podniku Gazprom žaluje českého provozovatele plynovodů NET4GAS (viz níže). Toho loni koupil český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu.
Do terminálu v Eemshavenu dosud připlulo 30 lodí s plynem pro Česko
05.01.2024 Terminál v nizozemském Eemshavenu dosud od předloňského září odbavil 30 lodí s plynem pro Českou republiku. Bylo v nich 2,7 miliardy metrů krychlových plynu, tedy více než třetina české roční spotřeby. Za loňský rok z toho bylo 26 lodí. Tempem dvou až tří lodí s plynem měsíčně by dodávky měly pokračovat i letos. ČTK o tom dnes informovala společnost ČEZ, která má terminál v pronájmu. Podle ní byl v dodávkách do terminálu vyloučen plyn z Ruska, většinu tvořily lodě z USA. ČEZ si loni také zajistil kapacity na LNG v Německu, plyn z nich bude k dispozici od roku 2027.
Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně zvolnila, činila 7,9 procenta
10.12.2023 Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně klesla, dosáhla 7,9 procenta ve srovnání s hodnotou 9,9 procenta v říjnu. Ve své zprávě to v pátek uvedl maďarský statistický úřad. Výrazně zlevnily energie, byť z vysoké srovnávací základny, naopak potraviny zdražily. Meziměsíčně ceny zůstaly beze změn, pohonné hmoty zlevnily.
FT: EU dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska
08.12.2023 Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream
02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
Česká vláda rozhodla utratit desítky miliard korun za Net4Gas – za plynovody, které ale žádný plyn nepřepravují. Aneb bere českým důchodcům, aby dala těm kanadským?
30.09.2023 Český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu, kupuje plynovodní síť v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů těchto plynovodů dosud vlastnila firma Net4Gas. Za ni stát zaplatí nejvýše pět miliard korun, přičemž ovšem pořizuje rovněž 6,8 miliardy korun finančních aktiv a hlavně 33 miliard dluhu.
Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun Net4Gas – za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?
26.09.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?
24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?
24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
Rakouská skupina OMV nehodlá omezit nákup plynu z Ruska, řekl její šéf
10.07.2023 Rakouská energetická skupina OMV nehodlá přestat nakupovat plyn z Ruska. Deníku Financial Times to řekl její šéf Alfred Stern. Podle něj společnost bude kupovat plyn od ruské firmy Gazprom podle smlouvy, která platí až do roku 2040. Stern však dodal, že se firma snaží své dodavatele plynu diverzifikovat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.07.2023 1) Objem obchodů s kryptoměnami v prvním pololetí meziročně klesl o 18 procent na zhruba 1,8 miliardy korun. V samotném červnu Češi zobchodovali kryptoměny za přibližně 300 milionů korun, což je stejně jako loni a zároveň o šest procent méně proti předchozímu měsíci. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
DIHK: Válka na Ukrajině bude stát Německo zhruba čtyři procenta HDP
19.02.2023 Válka na Ukrajině bude stát německou ekonomiku do konce letošního roku kolem 160 miliard eur (3,8 bilionu Kč), což odpovídá zhruba čtyřem procentům hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to šéf Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Peter Adrian v rozhovoru s listem Rheinische Post. Válka tak podle něj sníží německý HDP o 2000 eur (téměř 50.000 Kč) na osobu, napsala agentura Reuters.
Bude rok 2023 rokem vodíku?
12.01.2023 Vodík mnozí považují za řešení, které během nadcházející dekády umožní dekarbonizaci ekonomiky. Akcie, které mají co do činění s vodíkem, zahájily letošní rok výrazným posílením, za nímž stojí několik velkých průmyslových objednávek. To naznačuje, že by se mohl vodík v tomto roce konečně prosadit ve velkém. Obnovitelné zdroje je sice možné budovat rychleji než jaderné elektrárny a ve srovnání se spalováním zemního plynu jsou ekologičtější, nepředstavují ale stabilní zdroj energie.
Norsko počítá s dalším růstem těžby ropy, těžba plynu zůstane blízko rekordu
10.01.2023 Norsko počítá na letošní rok s růstem těžby ropy o 6,9 procenta, zatímco těžba zemního plynu by měla zůstat stabilní v blízkosti rekordu. Ve svém výhledu to uvedl norský úřad pro ropné zdroje NPD. Norsko je klíčovým producentem ropy a plynu v Evropě, po omezení dodávek surovin z Ruska v důsledku války na Ukrajině se jeho význam pro Evropskou unii ještě zvýšil.
Moldavsko nemá signály, že by mu Rusko v prosinci zastavilo dodávky plynu
23.11.2022 Moldavsko zatím nemá z Ruska žádné signály toho, že by mu Moskva v prosinci zastavila dodávky plynu. Je však připraveno na jakýkoliv scénář. Uvedla to podle agentury Reuters dnes moldavská premiérka Natalia Gavrilitsaová. Ruský plynárenský gigant Gazprom v úterý varoval, že by mohl začít od 28. listopadu snižovat dodávky plynu přes Ukrajinu do Moldavska, protože Ukrajina zadržuje část plynu, který je pro zemi určen.
Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku
22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
Evropa čelí „velkému úderu“
01.11.2022 Společnosti Eni SpA tvrdí, že se bude muset Evropa v příštím roce spolehnout na ropu z USA, aby dokázala nahradit ztrátu dodávek z Ruska.
Cena plynu klesá, ale vyhráno není
01.11.2022 Poslední dobou se ve zprávách objevují titulky, které oslavují výrazný pokles cen plynu v Evropě. Za pokles vděčíme dvěma hlavním faktorům. Na straně spotřeby se jedná o úspory, které jsou navíc podpořeny super teplým startem podzimu. Na straně nabídky pomáhá stlačit ceny rychlé doplňování zásob, které překonává i původně ambiciózní evropské plány.
Rozbřesk: Cena plynu sice klesá, ale vyhráno rozhodně není
01.11.2022 Poslední dobou se ve zprávách objevují titulky, které oslavují výrazný pokles cen plynu v Evropě. Za pokles vděčíme dvěma hlavním faktorům. Na straně spotřeby se jedná o úspory, které jsou navíc podpořeny super teplým startem podzimu. Na straně nabídky pomáhá stlačit ceny rychlé doplňování zásob, které překonává i původně ambiciózní evropské plány. V severozápadní Evropě, která je pro kontrakt TTF obzvláště relevantní, je naplněno více než 95 % kapacity zásobníků. A právě kombinace relativně nízké spotřeby a relativně vysoké nabídky (neboli skoro plných zásobníků) se na trhu s nepružnou nabídkou a poptávkou projevuje učebnicově. A sice tak, že plyn krátkodobě zlevňuje (na den dopředu na cca 34 EUR/MWh ze srpnových průměrných 230 EUR/MWh).
Ceny plynu v Evropě prudce klesly
24.10.2022 Ceny plynu v Nizozemsku klesají pod 100 EUR / MWh poprvé od začátku války na Ukrajině. Je to dáno tím, že zásobníky v Evropě jsou plné, s velmi teplým říjnem a vcelku dobrou předpovědí počasí na další měsíce. Země EU navíc stále pracují na diverzifikaci dodávek a diskutují o zavedení cenových stropů. Není však známo, zda by se to v EU týkalo celého trhu s plynem, nebo pouze ruského, protože zavedení maximální ceny plynu pouze na plyn z Ruska by mohlo vést k nižším transferům do zemí jižní Evropy.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.10.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
Orbán: Maďarsko si v Bruselu zajistilo výjimku, dál může dovážet plyn z Ruska
21.10.2022 Maďarsko si na čtvrtečním summitu v Bruselu zajistilo výjimku z cenového stropu, který se na dovážený zemní plyn chystá zavést Evropská unie. Oznámil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Znamená to, že Maďarsko bude moci nadále dovážet plyn z Ruska na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má na 15 let uzavřenou s ruskou plynárenskou společností Gazprom. Uvedla to agentura Reuters.
Itálie dnes nedostane plyn z Ruska, tranzit přes Rakousko není možný, uvedla ENI
02.10.2022 Itálie dnes nedostane žádný plyn z Ruska. Uvedla to italská energetická společnost ENI s odkazem na informaci od ruské společnosti Gazprom. Podle ruské firmy totiž není možné zaručit tranzit přes Rakousko kvůli regulačním změnám. Před válkou Itálie pokrývala dovozem z Ruska na 40 procent své spotřeby plynu.
Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá
26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
Související klíčová slova:
Tranzitní země | Celková produkce ropy | Ázerbájdžán | Bruno Le Maire | Hlavní ekonom | Ceny plynu v Evropě | Burzovní cena plynu | Zkušenosti | Financial Times (FT) | Kpler | Premiér Viktor Orbán | Viktor Orbán | EUR | Plynárenská společnost | Kolaps | Bank of Japan | Citigroup | Hnojiva | Statistiky | Investiční banky | Břidlicové firmy | Výkyvy | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pravděpodobnost | Adria | Plynovody | Goldman Sachs | Ruská společnost Gazprom | Poplatky | Ukrajinský prezident | Financial Times | Agentura APA | Investing | Objem obchodů s kryptoměnami | Ruský trh | Petr Fiala | Onet | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Zpráva | ČSÚ | Kanadský penzijní fond | Nejvyšší inflace | Pohonné hmoty v Česku | EUR/MWh | Nákup plynu | Ruská společnost | Peter Garnry | Dolary | ČSOB | Dodávky ruského plynu | Rafinerie | MTI | Inflace v Maďarsku | Zkušenosti na trhu | Volatilita | Ministr hospodářství | Institut WIFO | Ceny pohonných hmot | Vicepremiér | Předseda sněmovny | CZK | Výhled | Ukrajinské síly | Prima | Společnost Eni | Dovoz ropy | APA | Americký prezident | Nigérie | Onet.pl | Wall Street Journal | Title Transfer Facility | Eustream | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Přijetí | Neziskové organizace | Ratingová agentura | Invaze | Sabotáž | Sefe | Terminál na LNG | Suroviny | Alibaba | Dodávky ropy | Analytici | Vice | Soukromé firmy | Průtok plynu | Nord Stream | Donald Trump | Alternativní zdroje | G7 | Rheinische Post | Zdražování potravin | MIFID | Terminál | Ceny zemního plynu | Maďarský premiér | Zásoby suroviny | Platby za plyn | Bývalý prezident | Moldavsko | Volodymyr Zelenskyj | Omezení dodávek | CL | E-Control | Felbermayr | Ukončení války na Ukrajině | Charles Michel | Objem plynu | Marketingová komunikace | Lukoil | Bílý dům | Obchodní války | Země EU | Západní země | Domácnosti | Washington | Pokles ceny | Graf | Převzetí Royal Mail | Úsilí | Pierre Moscovici | Norský úřad | Snižování úrokových sazeb | PLUG | Společnost Alibaba | Ekonomiky | Běžný účet platební bilance ČR | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní podnik | Šéf institutu WIFO | Výhled německé ekonomiky | Economist | TurkStream | Ropné zdroje | Peníze | Americký investor | Poptávka | Politika | Kakao | Očekávání | Odvetná cla | Pohonné hmoty | Palladium | Institut IHS | Napadení Ukrajiny | Války na Ukrajině | Výnosy | Invaze na Ukrajinu | Allianz | Alžírsko | Financovat | Cena elektřiny | Lukáš Kovanda | Nákupy | Zastavení dodávek ruského plynu | Růst | Nabídka | Kapitál firmy | Dceřiné společnosti | Itálie | EUR/CZK | MiFID II | Dodavatel plynu | Libye | Plyn v EU | Situace na Blízkém východě | Výzva | Síly měny | První obchodní den | Německý ministr hospodářství | Ruská firma | Allianz Trade | WIFO | Turk Stream | Republikáni | Objem obchodů | Maďaři | Kontrakty | ETS | Koruna | Saxo | Karel Havlíček | Úrokové sazby | Meziroční růst | Drahé energie | Roklen24 | Odvětví | Trh | Ruský plyn | Moskva | Problémy | Členské státy | Fialova vláda | Ruský prezident | Počasí | The Washington Post | Automobilka Volvo | Společnosti | Studie | Parlamentní volby | Elektřina | NEL | Eura | Komise | Energetický regulátor | Kapitál | Ministr zahraničí | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Agentura Reuters | Povolenky | Temelín | EP | S&P | Covidové krize | Unie | Ceny plynu | Energetická skupina | Komise v přenesené pravomoci (EU) | EnAppSys | Vládní představitelé | Shell | Český premiér Petr Fiala | IEA | Závislost | Klimatická politika | Firma | Podnikání | Cukr | Statistický úřad | Míra inflace v Maďarsku | Americká banka | Plyn v rublech | Odpor | Francouzský ministr financí | Plynárenské firmy | Vývoz ruského plynu | Ballard Power | Křetínský | Title Transfer Facility (TTF) | Inflace v Evropské unii | Twitter | Nord Stream 1 | Opatření | Pozornost | Premiér Petr Fiala | 3М | Průtok plyn | Ekonomické sankce | Aukce | Soukromá firma | Omezení dodávek surovin | Cena plynu | Firma Lukoil | Obchodníci | Členské státy EU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Německý kancléř Olaf Scholz | Zákaz dovozu ruského uhlí | Finance | Válka na Ukrajině | Norsko | USA | Růst úrokových sazeb | Platformy | NPD | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny benzínu | Sankce | Agentura MTI | Británie | Plyn přes Ukrajinu | Pokles cen | Volby | Ropa | Joe Biden | Výdaje | IKL | Belgie | Evropský parlament | EP Group | Ekonomové | Spojené státy | ANSA | Ceny zemního plynu v Evropě | Produkce plynu | Předseda Evropské rady | Ropná společnost | Vývoj | Ekonomická aktivita v eurozóně | Český stát | Norský úřad pro ropné zdroje | Sazby v eurozóně | Podnikatelská nálada | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Ruská plynárenská společnost | Dovoz ruského plynu | Washington Post | Akciový stratég | Ministerstvo průmyslu a obchodu | TAP | Plynovod Nord Stream 2 | OSN | Porsche | Společnost Net4Gas | Společné nákupy plynu | Nordstream 2 | Norský úřad pro ropné zdroje NPD | Ballard Power Systems | Plyn z Norska | SOCAR | Jaderná energie | Penzijní fond | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Zhejiang Geely | Terminál v Eemshavenu | Nordstream | Miliardy korun | Volvo | Gigant Gazprom | Platební bilance | Royal Mail | Automobilka | Velkoobchodní ceny plynu | Sazby | Americké automobilky | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Celkový objem ropy | Generální ředitel | Regulátor | Berlín | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Ruské společnosti | HDP Německa | Nákupy plynu | Zajištění | Averze k riziku | Západní firmy | Bit.plus | Ratingová agentura Fitch | Česká vláda | Dovoz ruské ropy | Trhy | Trade | Plynová krize | Plynovod TAP | Rizika | Fond | ISM | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Úspory | Kyjev | Energetické společnosti | Zahraniční měny | Ruský Gazprom | Cenu plynu | Produkce ropy a plynu | Mojmír Hampl | Vývoz do Kazachstánu | Bilance | Obchodní řetězce | Vladimir Putin | Stabilita | Objem ropy a plynu | Akcie Meta | Poradenství | Termínový kontrakt | Měnová krize | Společnost | Lanžhot | Orbán | Globalizace | Kukuřice | Obchod | EK | Riziko | Ruské firmy | Poptávka po plynu | Trinity | Ant | Spotové ceny | Budapešť | FT | Cenový strop | Transakce | Meta | NATO | Plyn | CEPS | Německá ekonomika | Čína | Capital | Ceny | Akcie Meta Platforms | Pokles | Gazprom | Obranný průmysl | Války | Ukrajina | Analytické platformy | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | WTI | Státy EU | Blízký východ | Praxe | Úrokové sazby v eurozóně | Společnost Equinor | Stratég | Dodávky z Ruska | Prezident Vladimir Putin | EV | ČEZ | Německé ekonomiky | Green Deal | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Snap | Eni | Obchodní den | Ceny energií | Energetická krize | Írán | Čínské zboží | Pracovní místa | Ukrajinská ekonomika | Lídři zemí EU | ČNB | Ruské ropy | Nord Stream 2 | Rating | Dovoz | Ruské banky | Obchodování | Prezident | Ropovod | Francouzský ministr | Evropa | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Dodávky plynu | Automobilky | Pojišťovny | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Běžný účet | xStation5 | ProCent | Zemní plyn | Zemědělci | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Situace | Miliardy eur | Obchod s ropou | NATGAS | Signály | HDP | Protekcionismus | Ekonom | Zkapalněný zemní plyn | Průměrná cena | Politici | Zhoršení ratingu | Členské země | Burzovní cena | Slovensko | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Dekarbonizace | Západoevropské trhy | Zásobníky | Americké firmy | Vytápění | Nakupovat | Akcie | Jamal | Kupci | Výhody | Podniky | Koš | Češi | Vývoz | Reuters | Zoufalství | Nálada v průmyslu | Technologie | Prognózy | Daně | Atlantik | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Výsledky | Míra inflace | Business | Návrh zákona | Plug Power | Potenciál | Konkurence | Komunikace | Německý průmysl | Indie | Bod | Ekonomická aktivita | Makrodata | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Hospodářství | Důvěra | DIHK | Běžný účet platební bilance | Evropské firmy | Měny | Hospodářský růst | Trh s ropou | Export | Prezident Putin | Rusko | Rafinérie | Zahájení ruské invaze | Devizové rezervy České národní banky | Geely | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Global Payments | Johan Sverdrup | Organizace | Services | Britská vláda | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Norské společnosti | Brusel | Devizové rezervy | Elon Musk | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | Evropská komise (EK) | Financial | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Rozvoj | Capital Economics | Vyhlídky | Míra | Equinor | Divize | LNG | Výrazný pokles | Rosněfť | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Předčasné parlamentní volby | Ministerstvo energetiky | NET4GAS | Hrubý domácí produkt | Krize | Centrum | Růst výnosů | Mluvčí společnosti | Německý HDP | Příliv kapitálu | Volby v USA | S&P 500 | JDE | MWh | Prezident Joe Biden | Cena | Německá vláda | Německo | Zadlužení | Česká ekonomika | Závislost na Rusku | Royal | Tranzit ruského plynu | Podnik | Hliník | Server CNBC | Zastavení dodávek | Dolarové úrokové sazby | Ekonomika | Odpovědnost | Balkán | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | OMV | Cíle | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Vlády | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Elektroauta | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropovody | Lithium | Současná situace | OCI | Inflace v EU | TTF | Chevron | Robert Habeck | Čokoláda | Společnost ČEZ | Eurokomisař | Lídři | Ozbrojený konflikt | Americký Senát | Import | Družba | Mluvčí | Plynovod Nord Stream | Řetězce | Experti | Investoři | Objem ropy | IHS | Podíl ve firmě | Von der Leyenová | Míra inflace v Evropské unii | Německé automobilky | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Dodavatel plynu do EU | Ceny potravin | Analytici společnosti | Nařízení | Zdražování | Ropy | Předseda | USD | Kabinet | Legislativa | Investing.com | Trh s komoditami | BMW | Obchodní smlouvy | Rusové | Zákaz dovozu | Telegram | Rakousko | ANO | Úvěrové pojišťovny | Evropský trh | Platební bilance ČR | Arbitráže | Další rozvoj | Zestátnění | Česká republika | Ceny komodit | Zajištění bezpečnosti | Makro | Evropská centrální banka | ECB | Voda | Vysoká poptávka | Doporučení | Plynárenský gigant | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | Akcie Snap | Analytické společnosti | Zemní plyn (LNG) | EU | Miliardy | MIC | Prodeje | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Autoprůmysl | Vlastnictví | Nadnárodní společnosti | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot