Ukončení války
Orbán dnes hovořil s Putinem, po včerejším setkání s Trumpem. Podle agentury Bloomberg má maďarský premiér našlápnuto stát se „hlasem Evropy“, místo Macrona, von der Leyenové či Kallasové
11.12.2024 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. A to po včerejším setkání se zvolenou hlavou USA Donaldem Trumpem. Potvrzuje se, že Orbán může hrát klíčovou roli při dojednávání skončení válčení na Ukrajině. Jeho nadstandardní kontakty s Trumpem nyní z Maďarska činí „geopolitickou soft-power“.
Biden prý zvažuje přísnější sankce na ruský obchod s ropou
11.12.2024 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje, že uvalí nové a přísnější sankce na ruský obchod s ropou, aby omezila schopnost Moskvy financovat válku na Ukrajině. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Biden příští měsíc končí ve funkci.
Že by Češi mohli dohnat Němce a Rakušany ve mzdách? Zřejmě ani za dalších 35 let, vždyť v posledních pěti letech se zaostávání Čechů za nimi dále citelně prohloubilo, Češi jsou na tom nejhůře ze všech zemí OECD
17.11.2024 Premiér Petr Fiala dnes v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019.
Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou, trhy se připravují na volby v USA
04.11.2024 Ceny ropy dnes rostou. Může za to víkendové rozhodnutí skupiny OPEC+ odložit o měsíc plány zvýšení těžby. Trhy se také připravují na důležitý týden, ve kterém se ve Spojených státech uskuteční prezidentské volby.
Slovensko a Maďarsko v září dále prudce navýšily dovoz ruské ropy. Od ukrajinských sankcí se přitom čekal efekt přesně opačný, jenže Tataři sankcionovanou ropu nahradili
06.09.2024 Maďarsko a Slovensko nyní počátkem září dramaticky navýšily dovoz ruské ropy jižní větví ropovodu Družba. Ukrajinské sankce na přepravu ruské ropy Lukoilu tedy mají opačný než očekávaný efekt, neboť výpadek v dodávkách ropy Lukoilu více než kompenzuje jiný ruský podnik, Tatněfť. Ten má dokonce blíže samotnému Kremlu než Lukoil, jehož šéf Ravil Maganov v létě 2022 zemřel po pádu z nemocničního okna. Vedení Lukoilu se dokonce v prvních dnech po invazi, zahájené v únoru 2022, vyslovilo pro rychlé ukončení války, což je na ruské poměry nezvyklé a zřejmě se stalo osudným nejen Maganovovi, leč i několika dalším členům jeho vedení podniku, kteří skonali krátce po něm.
Harrisová přijala nominaci demokratů, nabídla novou vizi
23.08.2024 Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v projevu na závěr sjezdu demokratů ve čtvrtek pozdě večer (dnes ráno SELČ) formálně přijala nominaci své strany do listopadových prezidentských voleb a voličům vzkázala, že mají šanci vytyčit "novou cestu vpřed". Ve snaze vymezit se vůči polarizující rétorice republikánského protikandidáta a někdejšího šéfa Bílého domu Donalda Trumpa také přislíbila, že bude prezidentkou všech Američanů, a zavázala se k mírovému předání moci. Informovaly o tom světové tiskové agentury.
Proč to bylo Rusko, a ne Ukrajina, které zavřelo Maďarsku a Slovensku ropné kohoutky? A proč Maďarsko a Slovensko mohou i přesto být těmi, kdo se smějí naposled, tedy nejlépe? Aneb o co ve skutečnosti jde v „letní ropné kauze“
04.08.2024 Tento týden vyšlo celkem nečekaně najevo, že to podle všeho byla ruská strana, a nikoli Ukrajina, která zavřela Maďarům a Slovákům kohoutky s ropou. Ale buďme přesní. Zavřela pouze kohoutky s ropou, kterou dodává ruská soukromá firma Lukoil. Takže ropa jiných ruských firem, například Kremlem přímo ovládaného podniku Rosněfť, proudí přes Ukrajinu na Slovensko, do Maďarska i do Česka dále.
Proč Ukrajina sankcionuje jen jednu ruskou ropnou společnost, soukromý Lukoil, a ne také státní Rosněfť? Přitom Rosněfť vozí do své německé rafinérie ropu údajně z Kazachstánu, která může být ve skutečnosti ruská
01.08.2024 Houstnoucí střet mezi Maďarskem a Slovenskem na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé ohledně dovozu ruské ropy přes její území je pozoruhodný i z jednoho spíše přehlíženého důvodu. Ukrajina totiž nesankcionuje ruskou ropu jako takovou. Ukrajina sankcionuje pouze ropu jedné ruské společnosti, a to Lukoilu. To je podstatný rozdíl. Neboť ropa jiné ruské společnosti, Rosněfti, přes Ukrajinu ropovodem Družba v klidu teče dále. I když je to ropa ruská stejně jako ta od Lukoilu.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky v Číně klesají, Brent je nad 81 USD
25.07.2024 Ceny ropy dnes klesají, vliv na ně mají zejména obavy o vývoj poptávky v Číně, která je největším dovozcem ropy na světě. Tyto obavy převážily i nad zprávou o poklesu zásob ropy ve Spojených státech, která ve středu naopak poslala ceny ropy vzhůru.
Komodity: Ceny ropy dnes rostou, zásoby komodity v USA klesly více, než se čekalo
10.07.2024 Ceny ropy na světových trzích dnes rostou. Severomořská ropa Brent před 18:00 SELČ připisovala téměř jedno procento na 85,47 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu přidávala téměř 1,22 procenta na 82,40 USD za barel. Děje se tak poté, co ceny komodity poslední dvě burzovní seance za sebou klesaly. Její zásoby v USA minulý týden klesly více, než se čekalo.
Ropa dnes druhý den za sebou oslabuje
09.07.2024 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu poté, co hurikán v Texasu způsobil menší škody, než se čekalo, což zmírnilo obavy z možného přerušení dodávek suroviny. Severomořská ropa Brent krátce kolem 16:30 SELČ klesala o téměř o 0,3 procenta na 85,50 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu odepisovala 0,23 procenta na 82,14 za barel.
Komodity: Ceny ropy díky naději na dohodu o příměří v Pásmu Gazy klesají
08.07.2024 Ceny ropy dnes po čtyřech týdnech růstu klesají, protože díky naději na dohodu o příměří v Pásmu Gazy se zmírnily obavy z přerušení dodávek. Většímu poklesu však brání hurikán Beryl, který by mohl mít dopad na dodávky v USA.
Německo podle Scholze prochází těžkým obdobím, je ovšem patrné ekonomické oživení
03.07.2024 Německo prochází těžkým obdobím, kdy čelí následkům pandemie nemoci covid-19 a také následkům ruské invaze na Ukrajinu. Dnes to v debatě s poslanci Spolkového sněmu prohlásil kancléř Olaf Scholz, podle kterého už jsou patrné známky hospodářského oživení. Řekl také, že pro jeho vládu jsou prioritami bezpečnost Německa, ekonomický růst a soudržnost společnosti.
Komodity: Ceny ropy rostou s tím, jak se vzdaluje naděje na příměří v Gaze
06.05.2024 Ceny ropy na začátku týdne rostou. Nahoru je tlačí především růst napětí na Blízkém východě, protože vyhlídky na dohodu o příměří v Pásmu Gazy slábnou.
Leyenová: EU bude chránit své podniky před nekalými praktikami Číny
06.05.2024 Evropská unie je odhodlaná chránit evropské firmy a ekonomiky před nekalými praktikami Číny. Po dnešním jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Paříži to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Uvedla také, že počítá s vlivem Čína na Rusko pro ukončení války na Ukrajině.
Finanční trhy – výhled roku 2024
15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky
29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma
12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
Bloomberg: Orbán naznačil možné přehodnocení vztahů s Ruskem
09.03.2023 Maďarsko možná bude muset v budoucnu přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, naznačil dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda Orbán, jehož spolupracovníci údajně podnikají technické přípravy setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, svými slovy signalizoval potenciální obrat v politice, napsala agentura Bloomberg.
První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓
23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
Rusko podle Putina hodlá přeorientovat vývoz energií z EU k novým partnerům
15.12.2022 Rusko hodlá přeorientovat vývoz svých energetických surovin na perspektivnější partnery, než je Evropská unie, a to na rychle rostoucí trhy v Asii, na Blízkém východě, v Latinské Americe a v Africe, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v dnešním projevu vysílaném televizí. Rusko se potýká s dopady západních sankcí, které mají Moskvu přimět k ukončení války proti Ukrajině.
Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině
15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku
11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
Euforie na trzích díky jedné statistice
11.11.2022 Brutální „game changer“. Takový byl včerejší americký inflační report, který zalil optimismem akciové i dluhopisové trhy a strhl prudkou vlnu výprodejů amerického dolaru. Přitom stačilo relativně málo, místo 0,5 % očekávaného růstu jádrové inflace se mezi zářím a říjnem v USA zvedly tyto ceny očištěné o potraviny a energie jen o 0,3 %.
🛢Vrátí se cena ropy nad 100 USD?
12.10.2022 OPEC+ překvapil svým rozhodnutím výrazně snížit svůj produkční cíl, což by mohlo vést ke zvrácení klesajícího trendu na trhu s ropou. Na druhé straně se trh stále obává možné globální recese a Spojené státy se připravují na volby v polovině volebního období. Existuje vzhledem k této skutečnosti šance, že se ceny ropy vrátí nad 100 dolarů za barel?
Skončí válka na Ukrajině ještě před 16. říjnem? Na Putina zřejmě tlačí čínský prezident, který má před sebou životní událost, a napomoci by mohl i Kissinger
25.09.2022 Válka na Ukrajině by mohla skončit letos před 16. říjnem. Vyplývá to z rozhovoru Deutsche Welle s ruským ekonomem Andrejem Illarionovem, poradcem ruského prezidenta Vladimira Putina z let 2000 až 2005. Podle Illarionova Putin v posledních dnech znatelně změnil svoji dosavadní strategii. Zatímco ještě donedávna se zdálo, že na Ukrajině upřednostní dlouhou opotřebovávací válku, nyní náhle velmi pospíchá, vyhlašuje v zabraných ukrajinských regionech referenda, částečně mobilizuje a chřestí jadernými zbraněmi.
Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině
17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska
25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
Kreml: Rusko nevydírá, nadále je spolehlivým dodavatelem plynu a ropy
27.04.2022 Požadavek platit za dodávky ruského plynu v rublech není vydíráním, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle agentury TASS. Rusko podle něj obnoví dodávky plynu Polsku a Bulharsku, jakmile za ně tyto země "náležitou formou" zaplatí. Rusko zůstává spolehlivým dodavatelem energetických surovin, dodal mluvčí.
Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l
27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky
24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce
22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce
17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise
17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu
07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
Hospodářská komora: Česká ekonomika letos poroste o 1,2 procenta
31.03.2022 Česká ekonomika letos stoupne ve srovnání s rokem 2021 o 1,2 procenta. Silná inflace dopadne na firmy i domácnosti, průmysl jako celek ale nebude paralyzován. Vyplývá to z nejnovější národohospodářské prognózy Hospodářské komory ČR (HK). Předpokladem predikce je brzké ukončení války na Ukrajině. Ještě v prosinci komora očekávala růst HDP letos o 4,3 procenta.
Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde
20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
Swingový výhled 10. týden 2022
14.03.2022 Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce.
Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou a oznámení ECB
10.03.2022 Pozitivní změna, které jsme byli svědky v rizikové náladě, ve středu výrazně zatížila dolar a pomohla rizikově citlivým aktivům k prudkému nárůstu.
Aktivity v Rusku omezují další podniky, včetně firem Philip Morris a Nestlé
09.03.2022 Své aktivity v Rusku v důsledku války na Ukrajině omezují další západní podniky. Nadnárodní výrobce cigaret Philip Morris International (PMI) dnes například uvedl, že pozastavil plánované investice v Rusku a své výrobní aktivity tam hodlá omezit. Britský konkurent Imperial Brands ohlásil dokonce zastavení veškerých svých aktivit v Rusku, včetně výroby v továrně ve Volgogradu. Omezování činnosti v Rusku oznámila také švýcarská potravinářská společnost Nestlé či americká mediální firma WarnerMedia.
Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun
08.03.2022 Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005. Podle oslovených ekonomů by se cena pohonných hmot mohla vyšplhat i přes 55 korun za litr, v nejhorších případech i přes 60 korun.
Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?
07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Beta | Bloomberg | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Dezinflace | Diverzifikace | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forward | G7 | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Low | MIFID | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Support | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Dluhopisové trhy | Sázka | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Credit Suisse | Jak obchodovat | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Obchodní seance | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | EURCZK | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Průlom | Volatilní | Akcie RWE | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Maďarsko | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování komodit | Online obchodování | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Světové měny | SWIFT | Trh | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Benzín | Burzovní seance | Čistá úroková marže | EBITDA | Indie | Intermediate | Měď | MIC | P.A. | ROCE | Tier 1 | CTA | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Intervenční nákupy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Blog | 1 milion | DPA | MSCI | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | RBC Capital | Agentura AP | The Guardian | Zvyšování sazeb | Brazílie | Finanční systém | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Příprava | Klid | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Fidelity International | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Economist | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Panické výprodeje | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Odhodlání | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Predikce | Hospodářská situace | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Ziskové obchodování | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Devizy | Silicon Valley Bank | Protiruské sankce | Vývoj ceny platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | MiFID II | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Nemovitostní fondy | Lithium | Vzácné kovy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Raytheon | Lockheed Martin | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Stock picking | Capitalinked.com | Podniky | Globální růst | Akcie společnosti | Nákup zlata | Akciový výhled | Výsledek amerických voleb | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Posilování eura | Růst zisků | EK | Evropská komise | Ceny kryptoměn | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Obchodovat na finančních trzích | Zájem investorů | Inflace v ČR | Ropovod | Akciový stratég | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Riziko recese | NATGAS | Štěpení akcií | Gazprom | Defenzivní akcie | Pokles cen | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Růst mezd | Depozitní sazby | Deutsche Welle | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Analytik portálu | Ceny benzínu | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Výdaje státního rozpočtu | Obchod s ropou | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Obchod | Vyšší sazby | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Bilance | Co bude | Generální ředitel | Čínský prezident | Ukrajina | Si Ťin-pching | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Předvolební průzkumy | HUF | PLN | Centrální banka USA | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Prognózy | Ruská ropa | Státy EU | Světové obchodní organizace | Plyn | Zásoby komodity | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Přerušení výroby | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Předseda | xStation5 | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Nejbližší support | Bydlení | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Analytik Cyrrusu | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Inovace | Washington | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Ifo | Negativní zprávy | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Šéf Bílého domu | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájmy | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Čerpání peněz | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Pohyby cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | BP | Dodávky na trh | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Nejvýraznější ztráty | Průměrná mzda | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Mzda | Videokonference | Rishi Sunak | Zásoby ropy v USA | Poradci | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Brusel | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | New York Times | Gazprombank | Zastavení výroby | Viceprezident | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Historie | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Texas | UNA | Katar | Kongres | Škoda | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Poslanci | Potenciál | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Umělá inteligence | Sláva | Práce | Afrika | Údaje | DPH | Mexiko | Společnost Saxo Bank | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Česká ekonomika letos | Majitel | Statistiky | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Americké produkce | Trade | ODS | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Posílení | Kristina Hooper | Dnešní statistika | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Blízký východ | Růst výnosů | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Rakouský kancléř | Obchodní přebytek | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Průmyslové kovy | Omezení investic | Auta | CL | Manažeři | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Americká obchodní komora | Argentina | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Asad | Bašár Asad | Lukoil | Kommersant | Vedení společnosti | Firma Lukoil | Berlín | Tchaj-wan | Nestlé | Rostoucí trend | Covid | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Reshoring | MAM | Nizozemská vláda | Chorvatsko | E.ON | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Společnost XTB | Akcie těžařů | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Plynárenské společnosti | Nikl | Největší firmy | Důvěra | Indonésie | Zvýšené napětí | Podhodnocené akcie | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Ropovody | Prezidentské kampaně | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Ruské firmy | Energetický sektor | Ceny bytů | Embargo | Nařízení | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Hospodářský vývoj | Swingový výhled | Orbán | Emise akcií | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Brands | CARA | Mar-a-Lago | Výrobní aktivity | Akcie BP | Růst produktivity | Psychologický efekt | Statistika z USA | Dnešní statistika z USA | Riziková prémie | Oživení americké ekonomiky | Záchranný plán | Fidelity | Průzkum analytiků | Silná inflace | Hodnotové akcie | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | LMT | Ceny ropy Brent | Imperial Brands | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Rostoucí ceny | Ministr práce | Větší korekce | Těžaři | Oslabení | Ruský ministr | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Prodej | Shortování | Nový cyklus | Vyšší úroveň | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Ekonomický šok | Hliník | Egypt | Philip Morris International | Zvýšení produkce | JAR | Odvětví | Vývoj reálného výnosu | Boom | Guidance | Ziskový potenciál | Objem vkladů | Dřevo | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Logistika | Čínští výrobci | Základní sazby | Byty | Varšava | Očekávaná inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Mediální společnost | Společnosti | Guardian | Opatření | Uhlí | RBC | Energetika | TIPS | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Konfederace | Los Angeles | Ceny kovů | Jednotné Rusko | WarnerMedia | Utahování měnových podmínek | CDU/CSU | Konzervativní unie | TTF | Úročení | Energetická krize | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Fialova vláda | Společnost | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Burzovní cena | Raketový růst | Družba | TIM | Hirojuki Kikukawa | 3М | Vietnam | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Bidenova administrativa | Meziroční inflace v ČR | Mluvčí Kremlu | Miliardy USD | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Vývoj německého akciového indexu | Ruský plyn | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Základní úrok | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Zmírnění sankcí | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce na Rusko | Sankce | Krok Moskvy | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Boje na Ukrajině | Nokian | Kyjev | Západní firmy | MWh | EUR/MWh | Ruská aktiva | Logistické firmy | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Tlak na Rusko | Řetězce | Aktivity v Rusku | Štěpení | Odchod z Ruska | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Ukončení konfliktu | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Výrobce pneumatik Nokian | Platby za plyn v rublech | Oleg Tiňkov | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Kancléř Olaf Scholz | Měsíční report | Petr Fiala | Rosbank | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Potravinová a energetická krize | Boj s inflací | ZEN | Přijetí | Nové sankce | Vývoj německého akciového indexu DAX | Propuštění | Růst těžby v USA | Cenový strop | Marketingová komunikace | Kamala Harrisová | Zákaz dovozu | Zpřísnění finančních podmínek | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Bolest | Energetické komodity | Cenové stropy | Ruské ropy | Plyn z Ruska | Velké centrální banky | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Rozvojové země | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Game changer | Inflační report | Americký inflační report | Meziroční vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace v USA | Valuační násobky | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Bureau of Labor Statistics | Euforie na trzích | Vztahy Moskvy se Západem | Status tržní ekonomiky | Tržní ekonomiky | Respektování územní celistvosti | Bali | Konec války na Ukrajině | CZ | Rafinerie | Budapešť | Polovodiče | Západní země | Mzdy v Česku | Růstové vyhlídky | IKL | Diverzifikátor | Právo | Otevření Číny | Dodávky ruské ropy | Výprodeje | Prezident Biden | FDIC | Globalizace | Vyšší náklady | Pokles cen energií | SVB Financial | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | Invesco Ltd. | Válka | Výrobní závody | Vice | Levice | Finanční problémy | Patterson | Predikovatelný | Hamás | Izraelská armáda | Hnutí Hamás | Nadšení | Hurikán | Vývoj akciových indexů | Covidová pandemie | Eskalace | Snížení cen | Státní podnik | ProCent | Rok 2024 | Brent nebo WTI | Rafinérie | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Konjunktura Spojených států | Konjunktura | Vývoj indexu bankovního sektoru | Utility | Dojné krávy | Ohromné zisky | Real-estate | Volba příštího prezidenta | Zavedení dovozní cel | Pád Ukrajiny | Výstup USA z NATO | Výstup USA | Navýšení rizikové prémie | Rizikové prémie | Východoevropské akcie | Zajímavý výnos | Inflační očekávání v USA | 10letý reálný výnos | Reálný výnos amerických bondů | Výnos amerických bondů | Zajímavé zhodnocení | Výnos amerických bondů (TIPS) | Reálný výnos v Evropě | Výnos v Evropě | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Diverzifikátor akciových ztrát | Zhodnocení v desítkách procent | Snížení dodávek | Snížení dodávek na trh | Uskupení OPEC | Uskupení OPEC+ | Pokračující růst těžby v USA | Nastavení ropného trhu | Geopolitické eskalace | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Region Guyany | Uzavření Rudého moře | Uzavření Rudého moře pro tankery | Snížení geopolitického rizika | Nízký potenciál | Silné mexické peso | Nákup platiny | Auta se spalovacími motory | Vývoj cen kryptoměn | Odhadnout tržní sentiment | Pozice bitcoinu | Obliba bitcoinových peněženek | Realitní portfolia | Reálné hodnoty bytů | Hodnoty bytů | Reálné hodnoty | Náklady financování | Ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů | Mediánové ceny bytů v Praze | Mediánové ceny bytů | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Capital | Výzva | Ceny ropy WTI | Adria | Suroviny | Prezident společnosti | Ochrany klimatu | Vlády | Soukromá firma | SOK | Vítězství | Účastníci trhu | Národní sdružení | Národní sdružení (RN) | Léto | Kamala | Situace ve světě | Zařízení | Ruský obchod | Ruský obchod s ropou
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot