Středa 22. ledna 2025 05:35
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new

Dovoz ruské ropy

img

ExPro: Tranzit ruské ropy přes Ukrajinu loni klesl, tok do ČR se snížil o třetinu

14.01.2025 Tranzit ruské ropy přes Ukrajinu do Evropy jižní větví ropovodu Družba vloni klesl o 16 procent na zhruba 11,36 milionu tun. Dostal se tak na nejnižší úroveň nejméně od roku 2014 a pravděpodobně byl nejnižší od roku 1991, kdy Ukrajina získala nezávislost. Dodávky ropovodem Družba do České republiky klesly o více než třetinu. Uvedla to dnes poradenská společnost ExPro, která se zabývá ukrajinským energetickým sektorem.
C:\fakepath\cesko.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2024 v ČR

31.12.2024 1. - Prezident Petr Pavel v novoročním projevu mj. řekl, že po letech by se měly začít dělat konkrétní kroky, které Česko dovedou k naplnění závazku přijetí eura. Společná evropská měna je podle hlavy státu logickou budoucností.
img

Reuters: Ruské dodávky ropovodem Družba jsou od čtvrtka pozastaveny

20.12.2024 Dodávky ropy ruským ropovodem Družba, kterým proudí ruská ropa přes Bělorusko do Maďarska, na Slovensko a do České republiky a který také přesměrovává kazašskou ropu do Německa, jsou od čtvrtka pozastaveny. Na vině jsou technické problémy. S odkazem na čtyři zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Mluvčí české rafinerie Orlen Unipetrol agentuře ovšem řekl, že dodávky ropy Družbou teď pokračují bez přerušení. ČTK zjišťuje podrobnosti.
C:\fakepath\sankce-12122024.jpg

Biden prý zvažuje přísnější sankce na ruský obchod s ropou

11.12.2024 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje, že uvalí nové a přísnější sankce na ruský obchod s ropou, aby omezila schopnost Moskvy financovat válku na Ukrajině. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Biden příští měsíc končí ve funkci.
img

Slovensko a Maďarsko v září dále prudce navýšily dovoz ruské ropy. Od ukrajinských sankcí se přitom čekal efekt přesně opačný, jenže Tataři sankcionovanou ropu nahradili

06.09.2024 Maďarsko a Slovensko nyní počátkem září dramaticky navýšily dovoz ruské ropy jižní větví ropovodu Družba. Ukrajinské sankce na přepravu ruské ropy Lukoilu tedy mají opačný než očekávaný efekt, neboť výpadek v dodávkách ropy Lukoilu více než kompenzuje jiný ruský podnik, Tatněfť. Ten má dokonce blíže samotnému Kremlu než Lukoil, jehož šéf Ravil Maganov v létě 2022 zemřel po pádu z nemocničního okna. Vedení Lukoilu se dokonce v prvních dnech po invazi, zahájené v únoru 2022, vyslovilo pro rychlé ukončení války, což je na ruské poměry nezvyklé a zřejmě se stalo osudným nejen Maganovovi, leč i několika dalším členům jeho vedení podniku, kteří skonali krátce po něm.
img

Šok v Budapešti i v Bratislavě. Ukrajina už v roce 2025 nepustí do Maďarska a na Slovensko ruskou ropu, Slovensko přitom i přes ukrajinské sankce na Lukoil v červenci několikanásobně navýšilo dovoz ruské ropy, která ve velkém tekla i do Maďarska

30.08.2024 Maďarsko a Slovensko musí urychleně hledat nové, ne-ruské dodavatele ropy. Kyjev se totiž dnes nechal slyšet, že hned zkraje roku 2025 zastaví přepravu ruské ropy ropovodem Družba. Jeho jižní větví v současnosti teče ropa do Maďarska, na Slovensko i do Česka. Česko však v příštím roce plně přejde na dodávky ropy prostřednictvím ropovodu TAL, který vede z italského přístavu Terst přes Alpy a jehož kapacita se za tím účelem nyní navyšuje.
img

Slovensko v červenci i přes ukrajinské sankce několikanásobně navýšilo dovoz ruské ropy, jež ve velkém tekla i do Maďarska, díky Tatarům. Budapešť i Bratislava přitom varovaly, že jim v důsledku sankcí a nedostatku ropy hrozí palivová krize

27.08.2024 To je nečekané. Slovensko nakonec letos v červenci dováželo několikanásobně více ruské ropy než v předchozích měsících (viz graf Bloombergu níže). Ve velkém ruská ropa dále proudila také do Maďarska. Obě země ji odebírají jižní větví ropovodu Družba.
img

Šéf Orlenu: Po rozšíření infrastruktury v Česku firma odmítne ruskou ropu

19.08.2024 Největší polská energetická skupina Orlen je připravena odmítnout veškerou ruskou ropu a stát se na dovozu této suroviny z Ruska zcela nezávislá. Stane se to, až se rozšíří potrubní infrastruktura v České republice, řekl dnes polské agentuře PAP generální ředitel Orlenu Ireneusz Fonfara. Orlen v České republice vlastní rafinerskou skupinu Orlen Unipetrol, která zahrnuje síť čerpacích stanic.
img

Proč Ukrajina sankcionuje jen jednu ruskou ropnou společnost, soukromý Lukoil, a ne také státní Rosněfť? Přitom Rosněfť vozí do své německé rafinérie ropu údajně z Kazachstánu, která může být ve skutečnosti ruská

01.08.2024 Houstnoucí střet mezi Maďarskem a Slovenskem na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé ohledně dovozu ruské ropy přes její území je pozoruhodný i z jednoho spíše přehlíženého důvodu. Ukrajina totiž nesankcionuje ruskou ropu jako takovou. Ukrajina sankcionuje pouze ropu jedné ruské společnosti, a to Lukoilu. To je podstatný rozdíl. Neboť ropa jiné ruské společnosti, Rosněfti, přes Ukrajinu ropovodem Družba v klidu teče dále. I když je to ropa ruská stejně jako ta od Lukoilu.
img

Fiala: ČR se závislosti na ruské ropě zbaví nejpozději do poloviny příštího roku

04.06.2024 Česká republika se závislosti na ruské ropě zbaví nejpozději do poloviny příštího roku. O zrušení výjimky na dovoz ruské ropy chce premiér Petr Fiala (ODS) požádat ihned poté, co bude dokončen projekt rozšíření italského ropovodu TAL. Práce na něm se nyní naplno rozběhly. Technologické úpravy budou hotové do konce letošního roku. Následovat budou dokončovací práce a provozní testy. Na ruské ropě z ropovodu Družba nebude ČR závislá po 60 letech, řekl dnes Fiala po setkání s vedením státní společnosti Mero v Centrálním tankovišti ropy Nelahozeves.
C:\fakepath\trader-04062024-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.06.2024 1) Akcie v Indii zažívají nejhorší den od pandemie covidu-19, jejich hlavní index v polovině obchodování ztrácel kolem osmi procent. Investory překvapily dílčí výsledky voleb, které pro koalici nynějšího premiéra Naréndry Módího vycházejí hůř, než se čekalo. Módího strana sice vede, průzkumy ale naznačovaly drtivé vítězství, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

22.01.2024 Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a pokles cen nekončí. Úterní ukončení výjimky na dovoz nafty z ruské ropy se v cenách u čerpacích stanic v ČR zatím neprojevuje, ještě však není všem dnům konec

07.12.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu opět zlevňovaly. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 52 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 36,96 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 39 haléřů na litr, na 37,24 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od června, nafta pak od srpna.
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
img

Česko v tichosti obnovilo dovoz ruského plynu, a hned poměrně razantně. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

25.11.2023 Proklamace tuzemských politiků, že se Česko zbavilo své závislosti na ruském plynu, jsou od minulého měsíce poněkud v rozporu s údaji z předávací stanice v Lanžhotu. Od začátku října totiž plyn na této hraniční stanici už neteče z Česka na Slovensko jako předtím, ale ze Slovenska do Česka. A to v objemu až 100 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu níže). Znamená to tedy, že Česko bez výraznějšího zájmu médií obnovilo svůj dovoz ruského plynu. Výrazných až čtyřicet procent do Česka dováženého plynu je nyní právě ruského původu.
C:\fakepath\trader-06092023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2023 1) Dovoz ruské ropy do Indie je prospěšný nejen pro hospodářský růst v Indii, ale také pro světovou ekonomiku. Podle serveru americké televize CNBC to uvedla největší indická ropná společnost Oil and Natural Gas Corporation (ONGC).
C:\fakepath\ropa-fx.png

Dovoz ruské ropy do Indie podle tamní ropné firmy pomáhá světové ekonomice

06.09.2023 Dovoz ruské ropy do Indie je prospěšný nejen pro hospodářský růst v Indii, ale také pro světovou ekonomiku. Podle serveru americké televize CNBC to uvedla největší indická ropná společnost Oil and Natural Gas Corporation (ONGC).
C:\\fakepath\\trader-20072023-43-zm.jpg

Komodity: Ropa kvůli nižším zásobám v USA a vysokému dovozu do Číny mírně zdražuje

20.07.2023 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, za jejich růstem stojí nižší zásoby ve Spojených státech a vysoký dovoz suroviny do Číny. Na trhu nicméně přetrvává nejistota ohledně budoucího vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent si kolem 19:00 SELČ připisovala zhruba 0,3 procenta a nacházela se blízko 80 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst skoro o půl procenta a blížila se k 76 dolarům za barel.
img

Pohonné hmoty po dlouhé době zdražují, ale nevydrží jim to dlouho. Leda že by o víkendu překvapil kartel OPEC, na jeho vídeňský summit nečekaně nejsou pozvána klíčová média typu agentur Reuters či Bloomberg

01.06.2023 Jak benzín, tak nafta v uplynulém týdnu zdražily. To je na poměry posledních měsíců nezvyklé. Zejména nafta totiž má za sebou letos masivní zlevnění, když od 1. ledna do včerejška klesla její cena z 36,70 na jen mírně nad 31 korun za litr. V uplynulých sedmi dnech zdražila o dva haléře na litr, benzín přidal 15 haléřů na litr na 36,67.
img

Česká národní banka buduje „zlatý poklad Česka“, už má 13,5 tuny zlata – a chce přes 100 tun. Česko se zásobuje zlatem nejvíce na světě, společně s „pračkami špinavé ruské ropy“

29.05.2023 Česká národní banka nadále rozšiřuje své rezervy ve zlatě. Koncem letošního března měla v sejfech 13,5 tuny žlutého kovu. To je o 1,54 tuny více než na začátku letošního roku. Rychleji své zlaté zásoby rozšiřují ve světě podle dnešní zprávy Světové rady pro zlato už jen Singapur, Čína, Turecko a Indie. Vesměs toto kvarteto zemí přitom patří k těm, jež jsou označovány za „pračky špinavé ruské ropy“.
img

Reuters: Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy na sedmiměsíční maximum

29.05.2023 Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy Urals na sedmiměsíční maximum, turecké rafinerie zvýšenými nákupy reagují na nízké ceny této ropy. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv Eikon a z informací od obchodníků, na které se odvolává agentura Reuters. Turecko je teď jediným velkým dovozcem ropy Urals po moři v Evropě, většina ostatních evropských zemí se kvůli ruské vojenské invazi na Ukrajinu dohodla na embargu na tuto ropu.
img

FT: Zákaz dodávek ruské ropy stojí PKN Orlen miliony dolarů denně

08.05.2023 Zákaz dodávek ruské ropy stojí polskou rafinerskou společnost PKN Orlen miliony dolarů denně. Firma uvádí, že má problém shánět alternativní dodávky pro svou českou rafinerii v Litvínově, píše na svém webu deník Financial Times (FT). Podle generálního ředitele polské firmy Daniela Obajteka by protiruské sankce měly být přísnější.
img

Ropa nesplnila očekávání

02.05.2023 Ropa nebyla schopna splnit očekávání. Od začátku roku optimismus ohledně oživení Číny a pesimismus ohledně amerického dolaru vytvořily pro ropu Brent býčí pozadí. Na jaře se zdálo, že ropa North Sea dostala další silný růstový impuls v podobě nečekaného snížení produkce OPEC+ o 1,1 milionu barelů denně. Ropa však promarnila všechny své úspěchy a od začátku roku 2023 ztratila asi 8 % své hodnoty.
img

Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí

25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Dodávky ruské ropy do Číny v březnu meziročně stouply o polovinu na rekord

21.04.2023 Dodávky ruské ropy do Číny se v březnu meziročně zvýšily o polovinu na rekordních 9,61 milionu tun, což je 2,26 milionu barelů denně. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Rusko tak zůstalo největším dodavatelem ropy do Číny, uvedla agentura Reuters.
img

Cena nafty v Česku padá nejníže za rok a půl a dále zlevní. Ovšem i kvůli tomu, že do EU stále a navzdory sankcím proudí ruské ropné produkty – v čele právě s naftou – za stovky miliard korun

20.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl. Za poslední týden klesla její průměrná cena o 38 haléřů na 34,06 koruny za litr. Naopak benzin oproti předchozí středě zdražil o 24 haléřů na 37,87 koruny, a je tak nejdražší za posledních dva a půl měsíce.
img

Ruská ropa za stovky miliard nadále proudí do EU, třeba skrze Čínu, zjišťuje nová finská studie. Čína a další země závratně vydělávají na „praní špinavé ruské ropy“ a jejím přeprodeji na Západ

19.04.2023 Země EU a skupiny G7 loni a ještě letos na přelomu roku v rámci svých sankcí zakázaly nebo zásadně omezily dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ve skutečnosti ale i přes tyto sankce proudí ruská ropa ve velkém na Západ dále. A to ve zpracované podobě – třeba jako motorová nafta. A skrze třetí země typu Číny. Ve velkém tak dochází k „praní špinavé ruské ropy“. To zjišťuje dnes zveřejněná studie finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
img

Polská PKN Orlen bude žádat kompenzace za zastavení dodávek ruské ropy

06.03.2023 Polská rafinerská společnost PKN Orlen bude požadovat kompenzace kvůli únorovému zastavení dodávek ruské ropy prostřednictvím ropovodu Družba do Polska. Uvedl to šéf podniku Daniel Obajtek. Neposkytl však další podrobnosti, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou

03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
C:\fakepath\trader-02032023-39-zm.PNG

Komodity: Ropa mírně posiluje, větším ziskům brání obavy z dopadů zvedání úroků v EU

02.03.2023 Ceny ropy dnes mírně rostou. Nahoru jim pomáhají příznivé ekonomické údaje z Číny, která je největším dovozcem ropy na světě. Větším ziskům ale brání obavy z dopadů možného zvedání úroků v eurozóně.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy a plynu podle IEA v lednu klesly téměř o 40 procent

28.02.2023 Příjmy Ruské federace z vývozu ropy a plynu v lednu meziročně klesly o 38 procent na 18,5 miliardy dolarů (409 miliard Kč), uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výnosy exportu, který je pro Moskvu nejlukrativnější, stlačily západní sankce a cenové stropy zavedené kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Loňský leden byl posledním měsícem před invazí.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Čína loni díky růstu vývozu zaznamenala rekordní obchodní přebytek

13.01.2023 Čína má za loňský rok díky růstu vývozu rekordní obchodní přebytek 877,6 miliardy dolarů (19,5 bilionu Kč). Rekordní byl také obchod s Ruskem, který činil 1,28 bilionu jüanů (4,2 bilionu Kč), informují dnes tiskové agentury s odkazem na čínskou vládu a data celního úřadu. V prosinci už byl však vývoj odlišný, kvůli slábnoucí zahraniční poptávce objem obchodu výrazně klesl.
C:\fakepath\trader-12012023-38-zm.PNG

Komodity: Ropa dál zdražuje, Brent se dostal nad 84 dolarů za barel

12.01.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, těží ze zprávy o poklesu inflace ve Spojených státech a z nadějí na oživení poptávky v Číně. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SEČ připisovala zhruba 1,8 procenta a dostala se nad 84 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,7 procenta a blížila se k 79 dolarům za barel.
img

Rusko letos bude přicházet o 200 miliard korun měsíčně jen kvůli zastropování cen ropy a ropných produktů v režii Západu. Už v prosinci přitom Kreml měl historicky nejhlubší rozpočtový schodek

11.01.2023 Rusko bude letos kvůli embargu EU a zastopování cen ropy a ropných produktů přicházet v přepočtu o zhruba 200 miliard korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
C:\fakepath\ropa-03012022.png

Ropa bude zdražovat

03.01.2023 Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

V roce 2023 pohonné hmoty zdraží, zejména kvůli Číně a Indii. Nelze vyloučit ani dramatické zdražení opět k 50 korunám za litr

22.12.2022 V příštím roce by se měla průměrná cena barelu ropy Brent pohybovat kolem úrovně jednoho sta dolarů. Tedy bude v průměru vyšší, než je dnes, kdy činí 82 dolarů za barel. Spojené státy a Evropa sice v příštím roce projdou ekonomickým útlumem, což jejich poptávku po ropě oslabí, ovšem toto oslabení budou více než kompenzovat zejména Čína a Indie. Tyto a četné další asijské ekonomiky v příštím roce poměrně svižně porostou, což podpoří globální poptávku po ropě a ropných produktech. Čína poroste z velké části proto, že letos koncem roku opustila politiku drakonických covidových uzavírek a restrikcí, což by mělo být její ekonomice významnou vzpruhou. Čína či Indie přitom patří k největším dovozcům ropy a ropných produktů na světě.
img

Polsko a Německo požádaly na příští rok o dodávky ruské ropy, tvrdí Transněfť

20.12.2022 Ruská společnost Transněfť obdržela z Polska a Německa požadavek na dodání ropy v příštím roce. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekl šéf Transněfti Nikolaj Tokarev. Jeho slova jsou však podle agentury Reuters v rozporu s postojem Varšavy, která v listopadu tvrdila, že ropu z Ruska nechce. Německo dnes navíc popřelo, že hodlá v příštím roce ruskou ropu kupovat. Evropská unie na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu uvalila sérii sankcí a od 5. prosince zakazuje dovoz ruské ropy na tankerech.
C:\fakepath\trader-20122022-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2022 1) Japonská centrální banka šokovala finanční trhy nečekaným rozhodnutím změnit politiku ovlivňování výnosové křivky, čímž de facto umožnila, aby se zvýšily dlouhodobé úrokové sazby. O změně politiky dnes informovala v tiskové zprávě. Kurz japonského jenu v reakci prudce zpevnil, zatímco akcie výrazně oslabily. Japonsko je poslední vyspělou ekonomikou, která na růst inflace ve světě zatím nereagovala zvyšováním základních úroků.
img

Maďaři už platí za naftu více než Češi. Po nouzovém zrušení zastropování cen jim paliva „v mžiku“ skokově zdražila, z čehož Budapešť klamně viní Brusel

07.12.2022 Maďarská vláda premiéra Viktora Orbána včera pozdě večer ukončila takřka třináct měsíců trvající zastropování cen pohonných hmot. Učinila tak nouzově, po naléhání ropného a plynárenského podniku MOL, který již dále nebyl s to stále kritičtější situaci zvládat. Zhruba čtvrtina jeho čerpacích stanic v Maďarsku – tedy přibližně sedmdesát z nich – se včera ocitla zcela bez pohonných hmot. Motoristé podléhali panice a i pod vlivem spekulací o blížícím se ukončení zastropování hekticky paliva vykupovali, aby se předzásobili.
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-05122022-36-zm.jpg

Západ omezil dovoz ruské ropy, podle Moskvy to destabilizuje trh

05.12.2022 V zemích Evropské unie dnes začal platit zákaz dovozu ruské ropy na tankerech, který má Moskvu připravit o část zdrojů na financování válečné agrese proti Ukrajině. Unie společně se skupinou hospodářsky vyspělých zemí G7 paralelně zavedla cenový strop 60 dolarů (zhruba 1390 Kč) za barel ruské ropy přepravované do dalších států. Moskva dnes uvedla, že opatření destabilizuje globální energetický trh, ale neovlivní její schopnost pokračovat v bojích na Ukrajině.
img

🛢Nechtěný dopad stropu cen ruské ropy?

05.12.2022 Na trhu s ropou bylo v poslední době poměrně rušno. Země EU a G7 se rozhodly zavést cenový strop na vývoz ruské námořní ropy. Co to znamená, alespoň teoreticky? Třetí země budou moci využívat flotilu tankerů registrovaných v zemích G7 a EU a využívat pojistné smlouvy pouze v případě, že budou přepravovat ruskou ropu nakoupenou za 60 USD za barel nebo méně. Dohoda o cenovém stropu má být každé dva měsíce přezkoumána, aby se zajistilo, že strop zůstane na úrovni, která je alespoň o 5 % nižší než průměrná tržní cena ruské ropy. Některé země, jako například Polsko, chtěly, aby byl strop stanoven ještě níže - až na 20-30 dolarů za barel -, ale Spojené státy s tím nesouhlasily, aby na trhu s ropou nevznikl příliš velký výpadek nabídky.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy pokračují ve výrazném poklesu, Brent sestoupil pod 87 USD

18.11.2022 Ceny ropy dnes pokračují ve výrazném poklesu. Na trhu přetrvávají obavy z dopadů koronavirových opatření v Číně a rostoucích úrokových sazeb ve Spojených státech na poptávku po palivech. Severomořská ropa Brent kolem 15:15 SEČ ztrácela zhruba 3,5 procenta a pohybovala se pod 87 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o více než čtyři procenta a nacházela blízko 78 dolarů za barel.
img

Čerpadláři opět „čarují“ s maržemi. Naftu naceňují o 10 korun na litr dráže než v předvečer invaze, přestože je dnes cena ropy v přepočtu do korun srovnatelná jako tehdy

18.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,38 koruny za litr, tedy o 62 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,50 koruny na litr, na 44,49 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
img

Pohonné hmoty v Česku prudce zlevňují, stále jsou však dražší než v Itálii či Francii – což je neobvyklé

17.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,54 koruny za litr, tedy o 51 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,43 koruny na litr, a to ze 46,18 na 44,75 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
img

Zásoby dieselu jsou proklatě nízko

09.11.2022 V komoditně zaměřených komentářích často zdůrazňujeme, že kromě spotových cen se vyplatí sledovat i celou forwardovou křivku. Hezký příklad, proč je to vhodné a který jsme komentovali nedávno, je kauza zlevňujícího evropského plynu. Trochu stranou pozornosti zůstává v posledních měsících ropa, respektive ropné produkty.
img

Rozbřesk: Zásoby dieselu jsou proklatě nízko

09.11.2022 V komoditně zaměřených komentářích často zdůrazňujeme, že kromě spotových cen se vyplatí sledovat i celou forwardovou křivku. Hezký příklad, proč je to vhodné a který jsme komentovali nedávno, je kauza zlevňujícího evropského plynu.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr, zdražuje už také nafta. A zdražování neskončí, kartel OPEC dnes totiž zřejmě škrtne hodně ze své těžby

05.10.2022 Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr. V pátek, v poslední zářijový den, stál jeho jeden litr celorepublikově průměrně 37,54 koruny. Včera už to bylo 38,62 koruny. Od soboty 1. 10. je totiž zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedla o 1,50 Kč/l.
img

Jen o 17 haléřů zdražil benzín za první dva dny od zrušení jeho slevy v podobě snížené spotřební daně. Další růst ale přijde

03.10.2022 Benzín v prvních dvou dnech od zrušení snížení spotřební daně z něj zdražil jen o sedmnáct haléřů na litr. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů společnosti CCS.
img

Ceny pohonných hmot v ČR jsou poblíž svého dna, benzín podraží již tento týden. OPEC a Rusko totiž ve středu zřejmě rozhodnou razantně omezit těžbu ropy; delegáti se poprvé za 2,5 roku nečekaně sejdou osobně

02.10.2022 Od včerejška je zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedá o 1,50 Kč/l. Když 1. 1. 2010 stoupla v rámci Janotova balíčku spotřební daň o 1 Kč/l, benzín v dalším týdnu rychle zdražil o 1,80 Kč/l. Ropa ale tehdy zdražovala; během prosince 2009 stoupla korunová cena barelu ropy Brent o 4,5 procenta.
img

Benzín je nejlevnější od začátku invaze. Zlevňování pohonných hmot nekončí

29.09.2022 Benzin je v Česku nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu, v průměru stojí 37,56 koruny za litr. Zlevňuje také nafta. Její průměrná cena 43,01 koruny za litr je nejnižší za posledních pět týdnů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Pohonné hmoty v Česku zlevňují zhruba od začátku července, s výjimkou konce prázdnin.
C:\fakepath\trader-26092022-35-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily

26.09.2022 Ceny ropy dnes klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily. Na trhu panují obavy z recese a na cenu působí i silný dolar. Investoři čekají na detaily ohledně dalších protiruských sankcí.
img

Putinova mobilizace Čechům pohonné hmoty nezdraží. Zatím

22.09.2022 V Česku paliva v uplynulém týdnu opět zlevnila, cena nafty se dostala pod 44 korun za litr. Za týden nafta na litru zlevnila o 73 haléřů, ve středu za ni řidiči platili v průměru 43,97 koruny za litr. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,35 Kč, před týdnem byl o 74 haléřů dražší. Benzín je nejlevnější od letošního 26. února, tedy od třetího dne po invazi Ruska na Ukrajinu. Cena benzínu je už je jen o necelou korunu na litr vyšší než v poslední den před invazí.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se po vyhlášení částečné mobilizace v Rusku citelně zvyšují

21.09.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích výrazně zvyšují, před polednem přidávaly více než dvě procenta. Reagují tak na vyhlášení částečné mobilizace v Rusku, která vyvolává obavy z omezení dodávek ropy a plynu.
C:\fakepath\trader-19092022-31-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli očekávání slabší poptávky a silnému dolaru

19.09.2022 Ceny ropy dnes klesají kvůli očekávání slabší globální poptávky a silnému dolaru před možným zvýšením úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Výraznějšímu poklesu cen brání obavy z omezení dodávek.
img

Ruská ropná společnost Rosněfť zvýšila v pololetí zisk o 13 procent

15.09.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť v prvním pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 13 procent na 432 miliard rublů (177 miliard Kč). Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Rosněfť se zároveň snaží snižovat náklady a s nimi i dluh. Tržby vzrostly o 32,5 procenta na 5,17 bilionu rublů (2,1 bilionu Kč).
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 se dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů

02.09.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank ze skupiny vyspělých zemí G7 se dnes dohodli na zavedení cenového stropu na ruskou ropu i ropné produkty. O mechanismu stanovení cen se teprve rozhodne, informují zahraniční tiskové agentury.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
img

Refinitiv: Turecko letos více než zdvojnásobilo dovoz ruské ropy

22.08.2022 Turecko od začátku letošního roku více než zdvojnásobilo dovoz ruské ropy. S odkazem na své záznamy to dnes uvedla společnost Refinitiv Eikon. Ankara zatím zvýšila dovoz nad 200.000 barelů ropy denně, zatímco loni ve stejném období činil 98.000 barelů denně. V kontextu sankcí, které Západ uvalil na Moskvu za její invazi na Ukrajinu, se Rusko s Tureckem chystají rozšířit hospodářskou spolupráci, zejména v energetice, uvedla agentura Reuters.
img

Pohonné hmoty v ČR mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

28.07.2022 Řidičům v Česku letos tak jako nikdy hrozí zdražování, jaké nepamatují. Největší americká banka JP Morgan totiž prognózuje, že cena ropy může v důsledku ruské odvety za nové sankce, které Západ nyní chystá, vyletět až na úroveň 380 dolarů za barel. Přitom barel ropy Brent se nyní prodává za necelých 108 dolarů za barel.
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
img

Čína a Indie nakupují více ruské ropy

15.06.2022 Rusko minulý měsíc předběhlo Saúdskou Arábii a stalo se druhým největším dodavatelem ropy pro Indii. Průměrný denní vývoz ruské ropy do Indie je podle údajů 819 000 barelů, v porovnání s "ubohými" 277 000 barely denně v dubnu.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Lavrov: Rusko letos vykáže prudký nárůst zisků z vývozu energie

05.06.2022 Rusko v letošním roce zaznamená prudký nárůst zisků z vývozu energie, protože politika západních zemí vedla ke zvýšení cen. Uvedl to včera podle agentury Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\rusko-03062022.jpg

Dopad embarga EU na ceny ropy

03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
img

Ceny ropy rostou kvůli dohodě lídrů EU na částečném zákazu ruské ropy

01.06.2022 Lídři EU se dohodli, že do konce roku sníží dovoz ruské ropy o 90 %. Dohoda je již hotová, budou upřesněny pouze podrobnosti. Podle agentury Reuters je asi 65 % ruského vývozu ropy do Evropské unie dodáváno na kontinent tankery, zbytek připadá na ropovod Družba. Polsko a Německo se již zavázaly ukončit dovoz ruské ropy prostřednictvím ropovodu Družba do konce roku, čímž se pokrytí zákazu zvýšilo na přibližně 90 %. V první řadě embargo ovlivní provoz tankerů.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
img

Rozbřesk: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

Komodity: Jak ovlivní evropské embargo cenu ropy?

01.06.2022 Lídři členských zemí EU se včera dohodli na uvalení embarga na dovoz ruské ropy. Výsledná podoba je evidentně kompromisní – do konce roku by měla Evropa přestat nakupovat ruskou ropu dováženou po moři, která představuje přibližně tři čtvrtiny celkových dovozů. Skrze ropovod bude moci ruská ropa proudit dále, ovšem Německo a Polsko přislíbily zastavení dodávek prostřednictvím severní větve ropovodu Družba, díky čemuž by se mohly celkové dovozy ruské ropy do EU snížit až o 90 %.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

Graf dne: OIL.WTI (31.05.2022)

31.05.2022 Embargo EU na ruskou ropu je dnes ráno největší story finančních trhů. Členové Evropské unie se konečně shodli na podobě embarga. EU rozhodla o zákazu ruského námořního dovozu ropy, který tvoří přibližně dvě třetiny celkového importu ruské ropy do EU. Byla udělena výjimka pro import ropy ropovody kvůli zamítavému postoji Maďarska. Zákaz dovozu ropy z Ruska po moři vstoupí v platnost do šesti měsíců a zákaz dovozu ropných derivátů po moři vstoupí v platnost do osmi měsíců. Přestože tok ropy ropovodem Družba byl osvobozen od embarga, tak Polsko a Německo, země napojené na severní větev ropovodu, se zavázaly snížit dovoz ruské ropy na nulu. To znamená, že by Evropská unie měla do konce roku snížit celkový dovoz ruské ropy a ropných derivátů o 90 %.
img

Embargo EU na ruskou ropu přichází pro Fialovu vládu v nejhorší čas, ropa prudce zdražuje v předvečer snížení spotřební daně z paliv. Putin kvůli embargu přijde o 230 miliard korun ročně, vítězem situace je Indie a Čína

31.05.2022 Lídři EU se včera pozdě večer v Bruselu dohodli na embargu na námořní dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ropu budou embargovat do šesti měsíců od vstoupení opatření v platnost, ropné produkty do osmi měsíců. To znamená, že v období do začátku příštího roku se EU odstřihne od zhruba dvou třetin dodávek ruské ropy (Bulharsko má výjimku a delší čas na odstřižení se od ruské ropy, přepravované po moři; další výjimku má Chorvatsko). Takový krok právě teď citelně přispívá k růstu cen ropy na světových trzích.
C:\fakepath\trader-26052022-28-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim mimo jiné napjatá globální nabídka

26.05.2022 Ceny ropy rostou, vystoupaly na dvouměsíční maximum. K jejich růstu přispívá mimo jiné napjatá globální nabídka. Evropská unie se dohaduje s Maďarskem ohledně plánů na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\trader-26052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarské fondy na ropu jsou u ledu, Polsko vyhlíží odblokování svých miliard

26.05.2022 Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\trader-25052022-34-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli napjaté nabídce a růstu aktivity amerických rafinérií

25.05.2022 Ceny ropy uprostřed týdne rostou. Je to důsledek napjaté nabídky a růstu aktivity amerických rafinérií, která je nejvyšší od začátku pandemie. Krátce před 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupala o 0,1 procenta na 113,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala taktéž 0,1 procenta na 109,90 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-24052022-31-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim napjatá nabídka a růst poptávky v USA

24.05.2022 Ceny ropy rostou, pomáhá jim napjatá globální nabídka a se začátkem motoristické sezony i růst poptávky po pohonných hmotách ve Spojených státech. Tyto vlivy přebily obavy z možné recese a čínských koronavirových uzávěr.
C:\fakepath\trader-20052022-36-zm.png

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují blízko závěru z předchozího dne

20.05.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry kolem svého závěru z předchozího dne. Působí na ně obavy z plánů zakázat dovoz ruské ropy do Evropské unie na jedné straně a z toho, že zpomalení globálního hospodářského růstu sníží poptávku po ropě, na straně druhé.
img

Čína chce nakupovat extrémně zlevněnou ruskou ropu do svých strategických rezerv. Vítězem střetu mezi Západem a Ruskem je právě ona

19.05.2022 Čína zahájila s Ruskem jednání o odkupu jeho zlevněné ropy. Tou zamýšlí doplňovat své strategické rezervy dané suroviny. Ruská ropa – typu Ural či Sokol – se obchoduje třeba o s třetinovou slevou oproti severomořské ropě Brent, jejíž cena představuje světový standard.
img

Po čtyřdenním vzestupu se ropa ustálila

17.05.2022 Ropa se po uzavření na nejvyšší úrovni za téměř osm týdnů stabilizovala, když obchodníci vážili sílu na klíčových produktových trzích a na údajích z Číny, které signalizovaly možné uvolnění některých antivirových omezeních.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Růst ekonomiky EU letos výrazně zpomalí na 2,7 procenta, odhaduje EK

16.05.2022 Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Unijní exekutiva nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky členských zemí o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně dodávek

13.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,9 procenta na 110,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,2 procenta na 109,49 dolaru za barel.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: Inflace v Evropě dosáhne vrcholu ve druhém čtvrtletí

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo v dalších evropských zemích včetně ČR, která je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století, dosáhne vrcholu během letošního druhého čtvrtletí. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Allianz Trade. Na růstu cen se budou podle ní téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin.
img

Rekordní inflaci ženou nahoru hlavně ceny energií. Může být ještě hůř?

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo i dalších evropských zemích včetně ČR je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století. Podle analýzy pojišťovny Allianz Trade se na růstu cen budou téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin. Podle aktuální analýzy přitom ještě cenové tlaky nedosáhly vrcholu, ten pojišťovna očekává během druhého čtvrtletí.
img

Benzín a nafta prudce zdražují kvůli chystanému embargu EU na dovoz ruské ropy a paliv

12.05.2022 Pohonné hmoty třetí týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo ještě rychlejší než v předchozím týdnu. Cena benzinu od minulé středy stoupla v průměru o 1,03 koruny na 44,25 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 87 haléřů více než před týdnem, nyní stojí průměrných 46,44 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března v důsledku ruského vpádu na Ukrajinu, benzin stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny. Nyní jsou pohonné hmoty nejdražší za celé období posledního více než měsíce.
C:\fakepath\trader-11052022-23-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje o pět procent v reakci na pokles toku ruského plynu do Evropy

11.05.2022 Ropa dnes zdražuje o zhruba pět procent poté, co v předchozích dvou dnech ztratila téměř deset procent. Reaguje na pokles toku ruského plynu do Evropy a na snahy Evropské unie docílit shody ohledně embarga na dovoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-10052022-29-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám o vývoj světové ekonomiky a silnému dolaru

10.05.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Na trh působí obavy z hrozících sankcí Evropské unie vůči ruské ropě spolu s obavami o poptávku v souvislosti s pandemickou uzávěrou v Číně, ale také silný dolar a rostoucí riziko recese.
img

Země G7 se zavázaly ukončit dovoz ropy z Ruska

10.05.2022 Členové skupiny G7 se o víkendu na virtuálním mítinku zavázali omezit své nákupy ruské ropy. Podle zprávy agentury AFP se k ukončení nákupů ruské ropy zavázaly USA, Francie, Kanada, Německo, Itálie, Japonsko a Velká Británie, neupřesnily ale, jak a kdy tak učiní. Někteří členové skupiny G7, například Velká Británie, USA a Kanada, už zákaz dovozu ruské ropy zavedli. Jde ale o velmi malé dovozce ruské ropy, takže tyto zákazy měly na příjmy Ruska z uhlovodíkového průmyslu, který se G7 snaží sankcemi přiškrtit, jen malý dopad. Naprosto odlišný je případ Japonska. Dosvědčuje to prohlášení ministra hospodářství, obchodu a průmyslu Koichiho Hagiudy z minulého týdne, že pro Japonsko bude omezení dovozu ruské ropy těžké. Japonský premiér Fumio Kišida po víkendovém zasedání G7 prohlásil, že země dovoz ruské ropy zakáže. Dodal, že pro zemi, která je silně závislá na dovozu energie, je takové rozhodnutí velmi obtížné. Nejdůležitější je ale soulad s G7. Ceny ropy se stále drží nad úrovní 100 USD:
C:\fakepath\ropa3.jpg

Sofia nepodpoří sankce EU, nedostane-li také výjimku z embarga na ruskou ropu

09.05.2022 Bulharsko nepodpoří nový balík sankcí Evropské unie vůči Rusku, pokud nedostane také výjimku na chystané embargo na dovoz ruské ropy. Podle agentury Reuters to řekl v neděli večer bulharský vicepremiér Asen Vasilev. O návrhu sankcí mají dnes či v úterý znovu jednat velvyslanci zemí EU, kteří se na něm podle nedělní informace serveru Politico zatím neshodli.
img

Maďaři dnes zablokovali uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Rusko zároveň ujišťuje své odběratele plynu v EU, že mohou platit, jsou zvyklí – tedy v eurech

08.05.2022 Maďarsko i po dnešku blokuje uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Maďaři tak činí přesto, že si už dříve vyjednali výjimku spočívající v tom, že mají čas se od ruské ropy odříznout až do konce roku 2024. Stejnou výjimku má v EU už jen Slovensko. Česko by se muselo odříznout do června 2024. Ostatní země EU by to musely zvládnout už letos. Chorvatsko ovšem zvažuje, že o výjimku zažádá taktéž.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky dál zvyšují, Brent vystoupil na 112 USD

06.05.2022 Ceny ropy dnes pokračovaly v růstu, zejména kvůli přetrvávajícím obavám z omezení dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování ropy ale brání vyhlídky na zpomalování růstu světové ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent se dostala až nad 113 dolarů za barel, než část zisků smazala.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Evropské akciové indexy ve středu klesly, protože centrální banky zveřejnily svou měnovou politiku

05.05.2022 Hlavní evropské indexy ve středu klesly, přičemž STOXX Europe 600 ztratil 1,1 %. DAX klesl o 0,5 %, CAC 40 ztratil 1,2 %, FTSE 100 spadl o 0,9 %, zatímco FTSE MIB a IBEX 35 klesly o 1,4 %, resp. 1 %.
img

Benzín a nafta prudce zdražují kvůli chystanému embargu EU na dovoz ruské ropy a paliv. Hrozí „dieselový hladomor“

05.05.2022 Pohonné hmoty druhý týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo rychlejší než v předchozím týdnu. Cena benzinu od minulé středy stoupla v průměru o 50 haléřů na 43,22 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 62 haléřů více než před týdnem, nyní stojí průměrných 45,57 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března v důsledku ruského vpádu na Ukrajinu, benzin stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Foreign Exchange | Forwardová cena | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Investice | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Obchodní bilance | Opce | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Pozice | Rally | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trading | Trend | Tržní cena | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | IEA | Oanda | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní deficit | Facebook | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | JP Morgan | Komoditní | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz čínského jüanu | Maďarsko | Management | Měna euro | Minimální mzda | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | WTI ropa | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Daniel Beneš | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Genesis | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Dow Jonesův index | DPA | Microsoft | Home Credit | ANZ | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | PVM | BBC | Destatis | Kurz koruny vůči euru | Brazílie | Japonský premiér | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Creditas | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | City | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Členství v EU | IBEX | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční metropole | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Rizikovější aktiva | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Výrobní aktivita | CzechInvest | Ztráty | Opatření centrálních bank | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Obilniny | FTSE 100 | Tesla | Výhled | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Predikce | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Historické rekordy | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | cTrader | Alphabet | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Bankovní společnost | Růst ekonomiky | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Politico | Devizy | Purple Trading | Obchodování ropy | TV Barrandov | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Český zlatý poklad | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Obchodování s cizími měnami | Akcie v Indii | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | European Energy Exchange (EEX) | Estee Lauder | Česká investiční skupina | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Asijské trhy | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Očekávání investorů | Wood Mackenzie | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Přijetí eura | Podniky | Silný americký dolar | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Fond kvalifikovaných investorů | Posílení rublu | Zasedání OPEC | Trh s ropou | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Jiné měny | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Vstup do eurozóny | Česká firma | Český miliardář | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Makléřská společnost | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Státní fond | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Ruská firma | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | Obiloviny | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Riziko recese | Prodej ropy | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | KB | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | PPF | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Energetické firmy | Asijská finanční krize | Společnost Deutsche Börse | Zerohedge | Equinor | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Investiční skupina | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Rijád | Obchod | Inflace v říjnu | Skupina ČEZ | Server Politico | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Statistický úřad Eurostat | Firma | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Americký Senát | Co bude | Avast | ROTE | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | AFP | Valdis Dombrovskis | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Globální trh | Financovat | Omezení těžby | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Impuls | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Soukromé firmy | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Philip Morris ČR | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Půjčka | Plyn | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Záložna | KKCG | Škoda Auto | ÚOHS | Míra | RWE | RegioJet | Ovocnářská unie | Energetický a průmyslový holding | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Nápojářská skupina | Skupina Kofola | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | AT&T | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | BREAKING | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Peking | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Hospodaření | Zbrojovky | Růst poptávky | Klesající trend | Silný support | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | IKEA | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | O2 | O2 Czech Republic | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Zpevňování koruny | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Ceny energií | Ptačí chřipka | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | NICE | Google | WhatsApp | Instagram | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | BRIC | Zdražovat | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Starbucks | Boeing | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Výrobce roušek | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Deník The Wall Street Journal | Švýcarská banka UBS | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | NCOZ | Noviny | Index aktivity | Výhled růstu globální ekonomiky | Cestovní kanceláře | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Zasedání OPECu | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Současná cena | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Aerolinky | IBEX 35 | Lufthansa | Akcie včera | Olaf Scholz | Mince | Tencent | Další vývoj | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Přísná opatření | Další pokles | MPO | MF | Pravidla EU | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Ministryně financí | Úřad práce | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Graf dne | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Německý statistický úřad | Křetínský | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Angola | VW | Člen představenstva | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Pesimistické odhady | Ministři | Ministři energetiky | Chřipka | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Snížení produkce | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Technické problémy | Výpadky | Activision Blizzard | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Poradenské společnosti | USD za barel | Obchodovat ropu | Trade | Nabídka ropy | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Úřad INSEE | Cestování | Zisk automobilky | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Huť Liberty | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Zaměstnanci | Dopravci | Soud | Herbert Diess | Maloobchodní tržby v eurozóně | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Státní banka | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Členské státy | Členské země | RBI | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Volatility trhu | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Recyklace | CL | Zboží z Číny | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Renault | Investovat peníze | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Lukoil | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Automobilka Renault | Měsíční mzda | Zbrojovka | Čínské továrny | Špatné zprávy | Ondřej Vlček | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | ProSiebenSat.1 Media | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Novo Nordisk | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Státní pomoc | Civilní letectví | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Exporty | Novavax | Sony | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Emirates | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Společnost XTB | Odhady HDP | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Odveta | Výzkumy | Indonésie | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Hyundai Motor | Bruegel | Koupěschopnost | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Czechoslovak Group | Hnojiva | Vládní koalice | Venezuela | Průměrné mzdy | Seznam Zprávy | Odborníci | Kroger | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Jan Čermák | Caroline Bainová | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | GROWING WAY | Česká republika | Tržby v eurozóně | Epiq | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Frakování | Měnový fond | Allegro | Libye | iPhone | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Výsledky amerických voleb | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Společnost Pfizer | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Pád cen | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Diem | Ministerstvo energetiky | Proražení | Obchodní bilance Číny | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | EP Corporate Group | Maďarská vláda | Orbán | Futures na ropu WTI | Cenné papíry a burzy | Voda | Refinitiv Eikon | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Kofola ČeskoSlovensko | ProSiebenSat.1 | VMware | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CBC | Konopí | MJ | Josep Borrell | Situace na trhu | Polská společnost | J&J | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | MIB | Poslanci Evropského parlamentu | Maersk | FTX | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Pandemie covidu-19 | Pandemická omezení | Výrazný růst | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | SLR | Síla amerického dolaru | Komoditní tradeři | Discovery | CPI Property Group | CPI Property | Reuters analytik | EDF | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Primoco | Prudký růst cen | Správa železnic | Zátěžové testy | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Francouzská společnost | EEX | Riziko ztráty | Těžaři | Německé společnosti | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Výhled růstu české ekonomiky | MNB | Ruský ministr | Nejbohatší člověk | Firmy z EU | Rockaway Capital | Největší americká banka | Cíle | Dodávky plynu | Zajišťování | Konkurence | Vláda v Pekingu | Prodej | Nové prognózy | ČD-Telematika | České dráhy | Dovoz ropných produktů | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Letecké palivo | Mluvčí společnosti | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Spotové ceny | UST | Cenový rekord | Budějovický Budvar | Budvar | Zvýšení produkce | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Ceny suroviny | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Otevřené pozice | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Tomáš Pleskač | ČEZ Tomáš Pleskač | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Futures na železnou rudu | Sankce Spojených států | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Ocelárny | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Varšava | AvaTrade | Naeem Aslam | Americká ministryně financí | Společnosti | Opatření | Dna | The Times | Evergrande | China Evergrande | Platební síť | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Puma | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | Ceny plynu | Konfederace | Česká společnost | Televizní studio | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | Česká pošta | Kompenzace | Čepro | Telecom | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Rohlík.cz | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Evergrande Group | Společnost | Nové emise | Inflace ve Spojených státech | Burzovní cena | American Petroleum Institute | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | Polské firmy | TIM | Pozemky | Změny klimatu | Broadcom | | CMA | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Konzum | Zlotý | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Annalena Baerbocková | Bidenova administrativa | CPIPG | CPI Property Group (CPIPG) | Jamal | Společnost China Mobile | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | Konvergence | China Evergrande Group | Rozšiřování kapacit | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Facebook Ireland | Skupina Creditas | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Diamant | Hry | Cena akcií společnosti | Dražší energie | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Electrolux | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Zemědělské půdy | Chvaletice | Sev.en | Útok na Ukrajinu | Společnost CPI Property Group | Invaze na Ukrajinu | CITIC | Ukrajinské síly | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Sberbank CZ | Kyjev | Západní firmy | RDIF | Ministr dopravy | MWh | Sedmadvacítka | Evropský blok | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Intervence České národní banky | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchod s Ruskem | Pokles inflace | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Zlevňování ropy | Štěpení | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Ochranné známky | Opatření v Číně | Antimonopolní pravidla | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Ruské ropné společnosti | GMC | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Novorossijsk | Skupiny PPF | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Petr Fiala | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Sociální síť Twitter | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Ratingový výhled | Závislosti na ruské ropě | Ropovod TAL | Iva Palusková | EuRoPol Gaz | Vývoz plynu do Finska | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Podíl Ruska | Nárůst zisků | Vývoj cen pohonných hmot | Škoda Group | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Nové sankce | Snížení inflace | EdF | Cenu plynu | Cenový strop | Společnost EDF | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Sloučení | Fotovoltaické elektrárny | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | 787 Dreamliner | Dreamliner | Akcie společnosti Disney | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | iPhone 14 | Ruské exporty | Topné oleje | Investiční cíle | SOCAR | Společnost SOCAR | Türkiye Petrol Rafinerileri | Tüpraş | Türkiye Petrol Rafinerileri (Tüpraş) | SOCAR Turkey Aegean Refinery | SOCAR Turkey Aegean Refinery (STAR) | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Hospodářské problémy | Koncern Agrofert | Zasedání Rady guvernérů | Síla Sibiře | Photon Energy | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Objem majetku | Marka | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Motorová nafta | Putinova mobilizace | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Plyn z Norska | Energetický trh | Plyn z Ruska | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | CFD (Rozdílové smlouvy) | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Camelot | Národní podnik | Omezení COVID | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Powerball | Jackpot | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Zásoby dieselu | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Dodávky ropy Družbou | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Čínské rafinerie | Rafinerie | Budapešť | OilPrice | Zavedení cenového stropu | RSBC | AREX | Abú Zabí | ERÚ | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Západní země | Německý koncern | Koncern RWE | Nedostatek paliv | Výrobce sportovních vozů | Zrušení zastropování cen | Photon Energy Group | Varování | Mimořádné daně | Bankovní rady ČNB | Zdanění mimořádných zisků | Avatar | Nikolaj Tokarev | Společnost Transněfť | FTX sídlo | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Právo | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Sankce na ruský ropný sektor | Ruský ropný sektor | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Těžební náklady | Federální rezervy | Prezident Biden | Dovoz ruského plynu | Spotřeby plynu | Petr Pavel | Prezident Pavel | Prezident Petr Pavel | Pokračující pokles | PAP | Dodávky energií | Plynové elektrárny | Společnost Heineken | Heineken | Pivovary | Média | Skupina Orlen | Pivovary CZ Group | Daniel Obajtek | Polská rafinerská společnost | Společnost PKN Orlen | Vklady | Zklidnění situace | Společnost Philip Morris ČR | ČNB Aleš Michl | Práce v Německu | Americké sankce | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | Michal Strnad | CSG | Dceřiné společnosti | Závazek | Ministr zemědělství | Nezávislost | Pravidla regulace | Piráti | Dodávky ruské ropy do Číny | Vývoz energetických produktů | Vývoz energetických produktů z Ruska do Číny | Výrobní závody | Ministerstvo pro místní rozvoj | Místní rozvoj | Zákaz dodávek ruské ropy | Železnice | Koncové ceny | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Místopředseda představenstva | Zlatý poklad Česka | Zlatý poklad | Poklad Česka | Rohlik.cz | CZC.cz | Rohlík | Francouzská společnost EDF | GasNet | ARM | SCB | Insolvenční návrh | Miliarda | Komárek | Podíl ve firmě | Ukroboronprom | Návrh rozpočtu na příští rok | Arkády Pankrác | Arkády | Finanční analytický úřad | Emirates Telecommunications Group | Emirates Telecommunications | Provozovatel ropovodů | Novo | Country Garden | Britský vývojář čipů | Vývojář čipů | Vývojář čipů Arm | Akcie čínských realitních firem | Systém emisních povolenek | Společnost Thyssenkrupp | PPF Renáta Kellnerová | Kupující | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Ivan Bartoš | Bývalý premiér | Services | OnSemi | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Nebezpečí | Zetor | Sev.en Global | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Skupina investorů | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | SYNTHESIA | Společnost CPI Property | Společnost CPI | Lex ČEZ | Pivovary CZ | Ficova vláda | Petr Očko | Nejhorší den | Státní podnik | Pandemie covidu | ProCent | Petr Fiala (ODS) | Emma Capital | Nové vedení | Trigea | Fond Trigea | Nemovitostní fond Trigea | Pankrác | Maspex | Ministr dopravy Kupka | e& | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Hodnota transakce | Letadla | Jozef Síkela (STAN) | STAN | Financování války na Ukrajině | Financování války | Holding | Capital | Nový zákon | Dotace | Miroslav Štěpán | Kupka | Platformy | Primoco UAV SE | UAV SE | UAV | Investments | D1 | Kaprain | Synthesia | Londa | Mluvčí | Letiště | CBC Europe | Martin Dvořák | Martin Dvořák (STAN) | Ministr pro evropské záležitosti | Evropské záležitosti | Systémová rizika | Ministerstvo financí (MF) | Prodeje | Nové zdroje | Výplata věřitelů | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Suroviny | Žebříček | Průměrný denní objem | Denní objem | Fruko-Schulz | Český hospodářský holding | Hospodářský holding | Josef Nejedlý | Rezervy | Vlády | PDZ | Soukromá firma | IIA | Nedostatky | SOK | Vítkovice Steel | Tameh | Služby | Český trh | Vítězství | Crans Montana | Lyžařský resort | Úřady | Protest | Společné evropské měny | Colt CZ Group SE (Colt CZ) | EPCG | EP Corporate | EP Corporate Group (EPCG) | Dozorčí rada společnosti | Dozorčí rada | Světové války | Izraelský úřad pro inovace | Izraelský úřad | Izraelský úřad pro inovace (IIA) | Úřad pro inovace | Avast Software | Léto | Body | TCF Capital | Nordic Telecom Holding | Nordic Telecom | Nordic Telecom Regional | J&T ARCH INVESTMENTS | Royal | PPP | EP Group | Growth Expert | Penam | Spolupráce | Čuprova skupina | Adient | TKSE | Thyssenkrupp Steel Europe | Německá společnost Thyssenkrupp | Rolls-Royce SMR | Modulární reaktory | Kanceláře | Zařízení | Rohlik.cz Finance | Odbory | Celkové škody | Sev.en Global Investments | Pražská energetika | ČEPRO | ŠKODA Group | PRIMOCO | CE Industries | Čupr | Rohlik.cz Finance II | Ruské dodávky | Navýšení | Celsa | Sev.en Global Investments (GI) | Skupina Sev.en | Minimální mzdy | Kinetic | Kinetic Group | Získaný kapitál | Regulace trhu s kryptoaktivy | Náklady | Zrušení poplatku | Vytápění | Ruský obchod | Ruský obchod s ropou | Dukovany | Ředitel společnosti | Lesy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dovoz i vývoz z Německa
Dovozní ceny
Dovozní cla
Dovozní clo
Dovozní clo na rýži
Dovoz oceli
Dovoz ropných produktů
Dovoz ropy
Dovoz ruského plynu
Dovoz ruského zlata

Následující klíčová slova

Dovoz ruských diamantů
Dovoz uhlí
Dovoz uhlí z Ruska
Dovoz ukrajinského obilí
Dovozy potravin
Dovozy potravin z USA
Dovoz z Británie
Dovoz z Británie do EU
Dovoz z Číny
Dovoz zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít