Ropné zásoby
Komodity: Ceny ropy se snižují po překvapivém růstu ropných zásob ve Spojených státech
14.08.2024 Ceny ropy se snižují poté, co překvapivě stouply ropné zásoby ve Spojených státech. Zároveň se zmírnily obavy, že by širší konflikt na Blízkém východě mohl ohrozit těžbu v jednom z hlavních světových regionů, které produkují ropy. Kolem 17:30 SELČ cena severomořské ropy Brent ztrácela 0,33 procenta a prodávala se za 80,42 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu odepisovala 0,5 procenta a dostala se pod hranici 78 dolarů za barel.
Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů
14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
Komodity: Ropa zdražuje třetí den po sobě, pomohl jí pokles amerických zásob
29.03.2023 Ceny ropy rostou třetí den po sobě. Pomáhá jim výpadek dodávek z Kurdistánu, zmírnění obav z bankovní krize i pokles jejích amerických zásob.
Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
Íránská měna je na svém historickém minimu kvůli Evropské unii, která připravuje další sankce
21.02.2023 Íránská národní měna se nachází na historickém minimu, jelikož EU má v plánu uprostřed pokračujícího napětí se Západem uvalit na zemi nové sankce.
Zemní plyn se nachází nad 2,5 USD, zlato a ropa klesají
15.02.2023 V úterý se výprodej zemního plynu pozastavil, protože to vypadalo, že se trh po 2 měsíčním propadu dostal do zlomové situace, přičemž analytici uvádí, že k obchodu je potřebuja větší přesvědčení o poptávce, aby se ceny topného paliva smysluplně zvýšily.
BREAKING: Ropa po údajích o zásobách DOE mírně klesá
23.11.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky se nepodařilo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože na rozdíl od odhadů analytiků ukázaly velký nárůst.
5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy
31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
BREAKING: Ropa mírně klesá po týdenních údajích o zásobách v USA
19.10.2022 Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Ropa neočekávaně klesla, zatímco zásoby benzínu klesly méně, než se očekávalo. V údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože v rozporu s očekáváním trhu a včerejším vydáním rozhraní API ukázaly sestavení
BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách klesá
14.09.2022 Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky způsobilo na trhu s ropou drobné pohyby. Zásoby ropy vyskočily více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly více, než kolik činil odhad analytiků. V údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože ve srovnání s očekáváním trhu a včerejším vydáním rozhraní API ukázaly větší sestavení
Silné poklesy v amerických zásobách ropy
31.08.2022 Americké ropné zásoby poklesly o 3,3 mil. barelů, zatímco se očekával pokles o 0,95 mil. barelů, dřívější propad byl o 3,3 mil. barelů. Zásoby benzínu poklesly o 1,2 mil. barelů, zatímco se očekával propad o 1 mil. barelů a nedávný propad činil méně než 0,03 mil.
Po čtyřdenním vzestupu se ropa ustálila
17.05.2022 Ropa se po uzavření na nejvyšší úrovni za téměř osm týdnů stabilizovala, když obchodníci vážili sílu na klíčových produktových trzích a na údajích z Číny, které signalizovaly možné uvolnění některých antivirových omezeních.
BREAKING: DOE potvrzuje mohutný růst ropných zásob
16.03.2022 Zpráva amerického ministerstva energetiky o zásobách ropy byla zveřejněna dnes v 15:30. Zpráva víceméně potvrdila změny zásob signalizované včerejší zprávou API. Zásoby ropy zaznamenaly prudký nárůst, zatímco zásoby benzínu se propadly.
Komodity: Ceny ropy klesají, přestože OPEC+ podle očekávání těžbu zvýší jen mírně
02.02.2022 Ceny ropy uprostřed týdne klesají, navzdory tomu, že skupina OPEC+ podle očekávání těžbu zvýší jen mírně, a přestože ropné zásoby ve Spojených státech klesají. V posledních dnech se objevily spekulace, že by se kartel složený z Organizace zemí vyvážejících ropy (OPEC) a jejích spojenců v čele s Ruskem vzhledem k prudkému nárůstu ceny na úrovně z roku 2014 mohl rozhodnout dodávat na trh více suroviny.
Komodity: Ropa sestoupila z maxim od roku 2014, ztráty brzdí obavy o dodávky
20.01.2022 Ceny ropy dnes sestoupily ze svých maxim od roku 2014 v reakci na růst amerických akcií. Posléze ale ztráty začaly vymazávat díky silné poptávce a obavám o dodávky.
Komodity: Ropa mírně zdražuje kvůli sázkám, že její nabídka zůstane omezená
17.01.2022 Ropa začátkem týdne mírně zdražuje kvůli sázkám, že její nabídka zůstane omezená. Její dnešní růst tak navazuje na silné zisky z minulého týdne, který byl čtvrtý ziskový po sobě.
Ekonomický kalendář: Na programu je ZEW a ropné zásoby API
07.12.2021 Evropské trhy otevřely do výrazně pozitivního teritoria. Strach z mutace Omicron klesl po vyjádření Dr. Anthony Fauciho. Řekl, že počáteční data o nové mutaci Omicron jsou slibná. Dnešní makrodata by neměla příliš vychýlit dění na finančních trzích. Mezi nejdůležitější fundamenty však budou jistě patřit výsledky německého ZEW indexu. Také bude zveřejněn třetí odhad HDP pro eurozónu, nicméně tato data nemají obvykle výrazný dopad na euro ani další trhy. Odpoledne budou v USA zveřejněna data produktivity a nákladů na jednotku práce. Pozdě večer se pak těšíme na výsledky zásob API z ropného trhu.
Komodity: Ropa zlevňuje, čeká na reakci OPEC+ ohledně uvolňování rezerv
25.11.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři čekají na reakci skupiny OPEC+ na uvolňování ropných rezerv ze strany Spojených států a dalších zemí, které jím chtějí ochladit trh. OPEC+ sdružuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další těžařské země včetně Ruska.
Po zprávě, že zásoby ropy v USA klesly její cena roste
24.09.2021 Po zprávě, která informovala svět že v USA klesly zásoby ropy po dvou hurikánech více než se očekávalo, její cena stále stoupá. Ropa Brent kolem 17:05 SELČ ukazovala nárůst o 1,65 procenta na 75,59 dolarů za barel. Cena americké ropy West Texas Intermediate vzrostla o 1,6 procenta na 71,64 dolarů za barel. K nárůstu ceny přispěl i fakt, že někteří z členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) jen obtížně dodávají na trh tolik ropy, jak se zavázaly.
Komodity: Ropa zdražuje po zprávě, že zásoby v USA klesly více, než se čekalo
22.09.2021 Ceny ropy pokračují v růstu po zprávě, že se její zásoby ve Spojených státech minulý týden snížily po dvou hurikánech více, než se čekalo. Slabší dodávky se tak potkaly s vyšší poptávkou.
Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem jsou centrální banky a nálada na trzích
21.09.2021 Situace na trzích se během noci mírně zklidnila. Evropské a americké futures na indexy našly pevnou půdu pod nohama. Nicméně možný kolaps čínského developera Evergrande zůstává systémovým rizikem. V následujících dnech musí firma splatit úroky z dluhopisů. Pokud by se tak nestalo, tak dojde k technickému bankrotu.
Ranní komentář: Ceny energií pokračují v růstu, čínské indexy navyšují ztráty
16.09.2021 Americké indexy včerejší seanci ukončily v zelených číslech. Z jednotlivých sektorů se tentokrát nejvíce dařilo energiím, které dál těží z pokračujícího růstu cen ropy a zemního plynu. Ropa včera vzrostla nad 72 dolarů za barel poté, co byly zveřejněny americké ropné zásoby, které v minulém týdnu klesly o skokových 6.2 mil. barelů. V prudké růstu pak pokračují také ceny zemního plynu, které se v USA dostaly krátce až na 5.6 dolaru.
Komodity: Ropa přidává přes tři procenta i přes nárůst amerických zásob
21.07.2021 Cena ropy díky větší chuti investorů riskovat druhým dnem roste a přidává přes tři procenta. A to přesto, že minulý týden nečekaně stouply americké ropné zásoby a výhled poptávky kazí stoupající počet nakažených covidem-19.
Komodity: Ropa dál klesá v obavách, že pokles poptávky se sejde se zvýšenou produkcí
20.07.2021 Ropa dnes mírně prohlubuje pondělní hluboký pokles cen. Dolů ji tlačí obavy, že pokles poptávky zaviněný nárůstem případů nákazy covidem-19 se sejde se zvýšenou produkcí těžařského uskupení OPEC+.
Komodity: Ropa klesá, výhled na oživení poptávky ji ale drží poblíž tříletých maxim
24.06.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají, díky výhledu na oživení poptávky se ale drží poblíž téměř tříletého maxima. Podporuje je pokles amerických ropných zásob a zrychlování ekonomické aktivity v Německu.
Komodity: Ceny ropy mírně oslabují, Brent během seance vystoupal nejvýš od září 2019
03.06.2021 Ceny ropy po dvou seancích zisků mírně oslabují. Ropa Brent dříve během seance vystoupala nejvýše od září 2019. Americké zásoby ropy za minulý týden klesly, zatímco zásoby benzinu a destilátů stouply.
Komodity: Ceny ropy výrazně klesají, vývoj pandemie v Asii vzbuzuje obavy ohledně poptávky
19.05.2021 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Vývoj pandemie covidu-19 v Asii vzbuzuje zneklidnění ohledně poptávky po ropě. Investoři se dále obávají, že nárůst inflace by mohl vést k tomu, že americká centrální banka (Fed) zvýší úrokové sazby, což by mohlo omezit ekonomický růst.
Komodity: Brent by díky výhledu poptávky mohl uzavřít nejvýše za téměř dva roky
12.05.2021 Ceny ropy dnes rostou a severomořská ropa Brent by díky známkám rychlého ekonomického oživování a optimistickému výhledu poptávky po energiích mohla uzavřít nejvýše za téměř dva roky. Zvyšují se i přesto, že americké ropné zásoby minulý týden klesly méně, než se čekalo.
Komodity: Ceny ropy rostou v reakci na slabší růst amerických zásob, než se čekalo
28.04.2021 Ceny ropy podporuje očekávaní vyšší poptávky po pohonných hmotách, které přebilo obavy z prudkého růstu nakažených koronavirem v Indii. Dále jim pomohla také zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA) o výrazně slabším růstu amerických ropných zásob, než se čekalo.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku z Evropy a zásobám v USA
17.03.2021 Ceny ropy dnes klesají už čtvrtý den po sobě. Dolů je tlačí obavy o poptávku z Evropy a rostoucí ropné zásoby ve Spojených státech.
Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!
22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
Komodity: Ropa je po poklesu amerických zásob na 11měsíčním maximu
07.01.2021 Ceny ropy se dnes po zprávě o poklesu amerických ropných zásob a díky slibu Saúdské Arábie, že sníží těžbu více, než se očekávalo, dotkly 11měsíčního maxima. Posléze ale část zisků odepsaly.
Ranní komentář: Americké indexy opatrně navyšují maxima, pandemie ale stále nepolevuje
09.12.2020 Akciové trhy pokračují v konsolidaci svých vysokých zisků. Indexy v USA včera rostly o několik desetin procenta na nová historická maxima, zatímco v Evropě spíše stagnovaly. V dalším růstu akciím brání především pandemická situace a její postupné zhoršování v USA, kde se za včerejšek počet obětí covidu znovu dostal nad hranici 2 900 osob. Situace se komplikuje také v Evropě, kde řada vlád uvažuje o prodloužení současných opatření.
Komodity: Ropa mírně zdražuje, IEA ale zpochybňuje rychlé oživení poptávky
12.11.2020 Ceny ropy dnes mírně rostou, přestože Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zpochybňuje rychlé oživení poptávky a navzdory zprávě o nečekaném růstu amerických zásob suroviny. Těží z naděje, že největší světoví producenti nepřistoupí k plánovanému zvýšení dodávek a z naděje na vakcínu proti nemoci covid-19.
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?
01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
Komodity: Ceny ropy se pohybovaly oběma směry
30.09.2020 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry. Dolů je tlačí obavy z nárůstu nových koronavirových onemocnění a z možných opatření proti jejich šíření, která by mohla podkopat poptávku. Pozitivně působí na cenu naopak zpráva o poklesu amerických ropných zásob.
Ranní komentář: Euro zpět nad 1,19 EURUSD. Slabší dolar pomáhá znovu drahým kovům
19.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Nasdaq a S&P 500 navyšovaly historická maxima, zatímco Dow Jones mírně ztrácel. Na trzích ale i tak převládá spíše pozitivní sentiment, ke kterému včera pomohly výsledky z amerického trhu s bydlením, který se stává jedním z pilířů stále velmi křehkého ekonomického zotavení. Pozitivní dopad na trhy pak měl i komentář Nancy Pelosi, která naznačila, že jsou demokraté ochotni slevit ze svých požadavků, aby se dohodli s republikány na podobě dalšího fiskálního balíčku.
Ranní komentář: Akcie na nízkých objemech udržují pozice, dolar mírně ztrácí
18.08.2020 Včerejší seance probíhala na nízkých objemech, které byly na amerických a evropských burzách o pětinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Nálada na trzích zůstává pozitivní, i když nervozita ani zdaleka zcela nemizí. Téma koronaviru, nebo komplikovaných vztahů mezi USA a Čínou může akciové indexy znovu zasáhnout prakticky kdykoliv.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli růstu zásob i případů koronavirové nákazy
23.07.2020 Ceny ropy dnes dále klesají. Dolů je tlačí vysoké americké ropné zásoby a obavy z prudkého nárůstu počtu případů koronavirové nákazy. Nepodpořil je ani slabý dolar, který jinak ropu prodražuje.
Komodity: Ropa zlevňuje po zprávě o růstu amerických zásob
10.06.2020 Ceny ropy dnes klesají po zprávě o růstu amerických zásob, která oživila obavy z převisu nabídky a slabé poptávky způsobených koronavirovou krizí.
Rychlé shrnutí
16.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Částečně k tomu přispěla i horší data, jako výsledky maloobchodních prodejů, průmyslová produkce, nebo NY Fed index.
Ranní komentář: WTI zpět pod 20 USD. Trump dnes promluví o plánu na otevření ekonomiky
16.04.2020 Akciové indexy včera zamířily znovu do červených čísel a korigovaly část svých dřívějších ztrát. Sentimentu nepomohly nové fundamenty z USA, v čele s výsledky maloobchodních prodejů, průmyslové produkce a NY Fed indexu výrobní aktivity, které shodně skončily velmi špatně a také pod většinovým konsenzem. Zároveň náladu určitě nezlepšily ani další slabší výsledky amerických bank, když včera svá čísla reportovaly banky Goldman Sachs, Citigroup a Bank of America.
Ranní komentář: Bílý dům se s demokraty dohodl na fiskálním balíčku
25.03.2020 Akciové indexy za sebou mají historickou seanci. Americký Dow Jones vystoupal během jediného dne o 11,37 %, když těžil hlavně z očekáváné dohody nad fiskálním balíčkem v USA a z opatření, které v minulých dnech přijala americká centrální banka, které se podařilo stabilizovat situaci na trhu s korporátními dluhopisy.
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?
13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
Komodity: Ropa výrazně zdražuje po zprávě, že vědci mají lék na koronavirus
05.02.2020 Ropa dnes zdražuje asi o čtyři procenta poté, co některá média přinesla zprávu, že vědci vyvinuli lék proti koronaviru, jehož rychlé šíření negativně ovlivňuje světovou ekonomiku. Počet nakažených novým typem koronaviru v Číně vystoupal oproti úterý o téměř 4000. Místní úřady tak nyní evidují již přes 24.300 infikovaných, zatímco téměř 500 lidí viru podlehlo.
Vyplatí se nakupovat ropa?
06.01.2020 Na Blízkém východě to znovu vře. Po americkém atentátu na íránské vojenské eso Kásima Solejmáního vystřelilo vzhůru politické riziko a s ním i ceny ropy. Žádné dodávky zatím nejsou ohroženy, ale pouhá představa, že by Írán mohl zkusit blokovat Hormuzský průliv, kudy proudí téměř 20 % světových dodávek ropy, poslala ceny výše.
Komodity: Ropa zlevňuje v reakci na nečekaný růst amerických ropných zásob
11.12.2019 Ceny ropy dnes klesají zhruba o procento. Reagují na nečekaný růst amerických ropných zásob. Investoři ovšem také vyčkávají, zda v neděli vstoupí v platnost nová sada amerických cel na čínské zboží.
Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou žene výše ceny bezpečných přístavů
04.12.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v korekci, když dál rostlo napětí mezi USA a Čínou. Americký prezident včera uvedl, že dohoda s Čínou může být podepsána až v roce 2020, což by teoreticky znamenalo, že by nová americká cla mohla vstoupit v polovině tohoto měsíce v platnost. Americká Sněmovna reprezentantů pak mezitím schválila zákon na podporu muslimských menšin v Číně, což zřejmě vyprovokuje reakci ze strany Číny a ještě více zkomplikuje případné obchodní jednání.
Komodity: Ropa zdražuje po překvapivém poklesu zásob v USA
14.11.2019 Ceny ropy dnes rostou v reakci na překvapivý pokles zásob ve Spojených státech, oznámený ve středu, a po komentářích Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o nižší než očekávané těžbě ropy z břidlic v USA v roce 2020.
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?
08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
23.10.2019 Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
Ranní komentář: Akcie zatím pozice drží, nervozitu na trzích zvyšují hlavně politická rizika
17.10.2019 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci a dál vyčkávají na zvýšených úrovních, když DAX atakuje resistenci na 12 670b., zatímco S&P500 dál vyčkává přibližně procento pod historickým maximem. Nálada na trzích je ale navzdory vysokému ocenění akcií nervózní, což má na svědomí celá řada politických rizik, počínaje stále nejistou obchodní dohodou mezi USA a Čínou, přes situaci v Sýrii až k tématu brexitu. To vše, společně se zpomalující světovou ekonomikou, ale zároveň dál zvyšuje šance na další snížení amerických sazeb a právě uvolněná měnová politika je zdá se klíčovým faktorem, který drží finanční trhy nad vodou.
Ranní komentář: Šance na říjnové snížení sazeb v USA rostou
02.10.2019 Včerejší seance přinesla překvapivě slabé výsledky z amerického výrobního sektoru. Tamí ISM se propadl v září až na 47,8b., zatímco konsenzus počítal s růstem zpět nad úroveň 50b. Jednalo se o pátý pád indexu v řadě, a to až na nejnižší úrovně za posledních 10 let. Horší čísla zvyšují pravděpodobnost říjnového snížení sazeb v USA, která momentálně dosahuje už více než 60 %. To následně dostalo pod tlak hlavně americký dolar a také akcie, zatímco se dařilo bezpečným přístavům, v čele s drahými kovy a JPY.
Komodity: Ropa zdražuje o více než dolar v reakci na pokles zásob v USA
28.08.2019 Barel ropy je dnes dražší zhruba o dolar. Pokles amerických ropných zásob totiž zmírnil obavy z nižší poptávky v důsledku americko-čínské obchodní války. Kolem 18:00 SELČ stoupla cena severomořské ropy Brent o 2,08 procenta na 60,75 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu vzrostla o 2,6 procenta na 56,36 dolaru za barel.
Tři trhy na tento týden
13.05.2019 Po překvapivém krachu v jednání mezi USA a Čínou se z tohoto tématu stává klíčový fundament, který bude rozhodovat potenciálně o dalším směřování světové ekonomiky. I když nás tento týden čeká několik zajímavých fundamentů, politická rizika budou pro další dění na trzích rozhodující.
Ropa zlevňuje kvůli obchodní válce Čína-USA
07.05.2019 Ceny ropy táhnou dolů obnovené obavy o osud americko-čínských obchodních rozhovorů a globálního růstu. Odepisují téměř dvě procenta a pohybují se kolem svého měsíčního minima. Ještě větším ztrátám brání nižší nabídka vyvolaná americkými sankcemi proti Íránu a Venezuele.
Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry
18.04.2019 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry navzdory poklesu zásob ve Spojených státech, pokračujícím škrtům v produkci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců a americkým sankcím proti Íránu a Venezuele.
Komodity: Ceny ropy se k večeru snižují
03.04.2019 Ceny ropy se k večeru začaly snižovat kvůli překvapivému růstu jejích amerických zásob. V průběhu dne ale byly téměř beze změny, protože těžební škrty Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a americké sankce proti Íránu a Venezuele drží nabídku dostatečně nízkou na to, aby se ceny pohybovaly poblíž pětiměsíčních maxim.
Jednání mezi USA a Čínou pomáhají zlepšit náladu na trzích
03.04.2019 Podle Financial Times je téměř 90 % všech otázek v rámci jednání mezi USA a Čínou vyřešeno. Na zbylých 10 % je stále třeba pracovat a budou potřebovat ústupky z obou stran. Tato zpráva dnes pomohla zlepšit rizikový sentiment na finančních trzích napříč většinou regionů. Nutno ale dodat, že podobné komentáře tohoto typu již přicházely dříve a jejich finální dopad nakonec nebyl nijak velký. Právě proto by dnešní zprávy měly být brány spíše s rezervou a s jen opatrným optimismem. FT dále uvedl, že chce Čína po USA kompletní zrušení všech zavedených cel, zatímco USA požadují výměnou garance mechanismu, kterým bude možno vynutit dodržování uzavřené dohody. Připomeňme, že jednání na nejvyšší úrovni začala znovu minulý týden a budou tento týden pokračovat ve Washingtonu. FT dále uvedl, že pokud se oběma zemím nepodaří najít dohodu, mohou být jednání prodloužena až do června, kdy se koná summit G20 v Japonsku.
Týdenní kalendář: NFP bude jen jedním z důležitých reportů
01.04.2019 Slabší evropská data z poslední doby znovu oživila debatu o možném ekonomickém zpomalení. První dubnový týden nabídne hned několik důležitých dat z Evropy i z USA, což znamená, že může další směřování této debaty zásadně ovlivnit.
Ekonomický kalendář: Brexit zůstane v popředí zájmu i během tohoto týdne
25.03.2019 Velká Británie měla opustit EU už tento týden 29. března. Datum bylo ale posunuto minimálně o dva týdny. Téma brexitu s námi proto na trzích zůstane. Z dalších fundamentů pozor na výsledky evropské inflace, nebo na reporty týkající se ropy.
OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo
18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
Světové burzy dění v Británii zatím netrápí, ztrácí jen britský FTSE100
16.01.2019 Finanční trhy dnes pokračují v relativně klidnému obchodování a bez větších výkyvů. Přestože mediálním tématem číslo jedna zůstává i nadále situace v Británii a včerejší odmítnutí plánu Theresy Mayové v britském parlamentu, dopad na světové trhy je zatím mírný a pod tlakem jsou pouze akcie v Británii. Z hlediska dění na akciovém trhu se tak mnohem větším tématem zatím zdá být probíhající výsledková sezóna, která po včerejším mírném zklamání (výsledky JP Morgan), dnes nabídla o něco lepší čísla Goldman Sachs a Bank of America. Obě banky dokázaly příjemně překvapit, i když se i na jejich výsledcích negativně podepsala slabší výkonost fixed income sekce a vysoká volatilita z konce minulého roku.
Obchodní rozhovory mezi USA a Čínou pomohly ropě
09.01.2019 Cenu ropy žene vzhůru optimismus ohledně americko-čínských obchodních rozhovorů. Jednání v Pekingu by mohlo přinést řešení sporu, který narušuje globální obchod.
Ekonomický kalendář: Páteční NFP report přivítá investory naplno v roce 2019
31.12.2018 Většina trhů se dnes představí pouze ve zkráceném obchodování, pokud tedy dnes vůbec otevřely (DAX30 zůstává zavřený). Zítřejší den pak přinese uzávěru naprosté většiny důležitých akciových trhů. Dalo by se tak očekávat, že tento týden by mohl proběhnout v klidu, nicméně páteční makrodata by mohla přinést alespoň trochu vzrušení. Fundamentem číslo jedna jsou statistiky z amerického trhu práce NFP. Dočkáme se také dat z trhu s ropou, které jsou tentokrát posunuty až na pátek. A v Evropě bude zveřejněn Index spotřebitelských cen.
EU vyhrožuje Itálii pokutou, akcie v Evropě i v USA konečně mírně rostou
21.11.2018 Středeční seance na finanční trhy konečně přináší o něco více klidu. Po výplachu z předchozích několika dní se situace na světových burzách stabilizuje a indexy v Evropě i v USA se vrací znovu do zelených čísel. Zisky sice ve většině případů nepřesahují jedno procento, i to je ale zlepšení o 180 stupňů proti tomu, co v posledních dnech akciové indexy předváděly. Klíčovou otázkou je nyní to, zda zlepšení sentimentu není jen dalším krátkodobým výkyvem.
Cena ropy klesá. Jak hluboko ale až může klesnout?
14.11.2018 Ceny ropy vypadaly děsivě ještě před několika týdny, ale jakmile začaly spekulace o ceně 100 dolarů, ceny rázem prudce spadly. Co přesně se na trhu stalo? Může OPEC posunout ceny výše? Jak mohou některé měny reagovat na cenu ropy? Odpovědi naleznete v této analýze.
OPEC možná znovu omezí těžbu
08.11.2018 Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.
Ropa sa po amerických zásobách odrazila od supportu pri úrovni 75,5
31.10.2018 Zásoby rástli o 3,2 mil. barelov. Po dlhých týždňoch dopadli o niečo horšie ako sa čakalo (3,6 mil). Aj naďalej však rastú pre posledné kvartály málo vídaným tempom. Za posledných šesť týždňov vzrástli o 32 mil. barelov, to sa naposledy stalo koncom zimy 2017 (takisto v tom čase naposledy rástli šesť týždňov po sebe). Ich medziročný pokles sa znížil na 6,4%. Naposledy bol tak nízko pred 11. mesiacmi. Čiže trend pribúdania zásob v USA naďalej pokračuje, čo nie je pre ropu práve najlepšia správa.
Euro kvůli špatnému marku kleslo na 1,14 EURUSD, akcie dnes o něco klidnější
24.10.2018 Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na finančních trzích začíná pozvolna uklidňovat. Lví podíl na tom má hlavně včerejší close v USA, kdy americké akcie dokázaly umazat velkou část odpoledních ztrát, takže dnes Asie i Evropa mohla otevřít v zelených čísel. Svou roli ale sehrává i výsledková sezóna, která dnes nabídla například nečekaně příznivé výsledky za 3Q u společnosti Boeing. Během dnešního pre-marketu zveřejnilo svá čísla zatím 19 společností a jen dvě nedokázaly naplnit konsenzus v oblasti zisku na akcii (EPS).
Ranní komentář: Nervozita na trzích stále nepolevuje, dnes zasedá Bank of Canada
24.10.2018 Také včerejší seance dostala akciové trhy do červených čísel, i když se po otevření Ameriky nakonec situace začala pozvolna uklidňovat. Růst averze k riziku, a jeho následné zvolnění, byl patrný napříč finančními trhy, když nejprve pomohl bezpečným přístavům (zlato, JPY), aby je následně o část jejich dopoledních zisků připravil. Trhy zůstávají viditelně nervózní a tento sentiment se na nich pravděpodobně nějakou dobu ještě udrží. I dnes bude obchodníky velmi zajímat hlavně výsledková sezóna, ale odpoledne pozor také na zasedání BoC, nebo na výsledky z amerického trhu s bydlením.
Komodity: Trump, sankce a cla
19.10.2018 Směřování řady hlavních komodit budou i nadále ovlivňovat rozhodnutí americké vlády v posledním půlroce. Kromě počasí, které představuje problémy i příležitosti v zemědělském sektoru, stanoví náladu do konce roku hlavně Trumpova obchodní válka s Čínou a sankce proti Íránu.
Nižší zásoby, riziko hurikánu a sankce proti Íránu tlačí ceny ropy nahoru
13.09.2018 Ceny ropy pokračují v růstu v důsledku poklesu amerických zásob. Trh také cítí riziko hurikánu přibližujícího se k východnímu pobřeží Spojených států, který může narušit klíčovou infrastrukturu. Výsledkem momentální situace na trzích s ropou bude pravděpodobně i růst cen pohonných hmot.
Rast ropy po poklese zásob v USA dlho nevydržal. Priestor pre rast obmedzuje OPEC.
31.05.2018 Dnešné ropné zásoby z USA priniesli pre ropu pozitívne prekvapenie. Oproti predošlému týždňu klesli o 3,6 mil. barelov. Čakal sa len jemný pokles o 0,4 mil. Medziročne stále klesajú o takmer 15%, čo je pre ropu už dlhšie obdobie pozitívny faktor. Na druhej strane sa však zrýchlil rast ťažby, v minulom týždni vzrástla ťažba o 44 tis. barelov denne a medziročne rastie o viac ako 1,4 mil. barelov za deň, čo pokrýva takmer všetok globálny rast dopytu. To je zase pre ropu zlé, celkovo však z dnešného reportu pripravili väčšie prekvapenie zásoby ako ťažba.
Komodity: Cena ropy dnes výrazně roste
09.05.2018 Ceny ropy dnes výrazně rostou v reakci na rozhodnutí Spojených států odstoupit od mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Cena severomořské ropy Brent tak přesáhla hranici 77 dolarů za barel a je tak nejvýše od roku 2014.
Ranní videokomentář: Akciové trhy dál přešlapují na místě, dnes kanadská inflace
23.02.2018 Finanční trhy za sebou mají další klidnou seanci, během které si většina akciových indexů své ceny podržela, zatímco úroveň rizikových přirážek mírně klesla. Z nových fundamentů zaujaly hlavně americké ropné zásoby, které dokázaly opět klesnout, což pomohlo cenám ropy růst. Dnes jsme zvědavi hlavně na výsledky z Kanady, kde bude zveřejněna lednová inflace, která může výrazně rozvlnit kanadský dolar. Na většině ostatních trhů by ale i dnes měla zůstat nálada stabilní, což signalizuje i začátek evropské seance, během které se futures na indexy držely v zelených číslech.
USD/CAD
22.02.2018 USD/CAD pokračuje ve svém vzestupném trendu pátý po sobě následující den. Pár zlomil hlavní odpor 1,26886 high price z 9. února 2018 a skočil až na 1,277 v době psaní. V současné době se obchoduje kolem 1,27746. Včerejší vzestup USD / CAD byl způsoben jestřábím zápisem z Fed minutes. Očekává se, že centrální banka zvýší více než třikrát sazby v 2018. DXY se obchoduje na úrovni 89.79.
Komodity: Ropa je na měsíčním minimu
07.02.2018 Cenám ropy pomohl k propadu na měsíční minimum nečekaný nárůst zásob amerických ropných produktů. Z dnešní zprávy amerického vládního Úřadu pro energetické informace (EIA) také vyplynulo, že kromě zásob benzínu a nafty se minulý týden o 4,4 procentního bodu zvýšila i míra využití amerických rafinérií.
WTI
31.01.2018 Americký WTI vytvořil dočasný top téměř dvojitý vrchol kolem 66,63 USD a začal klesat z této úrovně. Zlomil trendovou podporu 64,65 dolarů a klesl včera až do výše 63,65 dolaru. Hlavním důvodem poklesu ceny ropy byl rostoucí obava z vzrůstající nabídky oleje v USA. V současné době obchoduje okolo 64,30 USD.
Brent se po přiblížení k 70 USD dostává k důležité resistenci. Klíčovou roli ale sehrává fundament
16.01.2018 Ropa má za sebou úctyhodný býčí trend, díky kterému se v případě severomořského brentu vyhoupla na hranici 70 dolarů za barel. Pro příznivce fibo úrovní tato hranice znamená důležitou bariéru, protože se nachází téměř přesně na 50 % návratu mimořádně silného medvědího trendu, kterým si ropa procházela od poloviny roku 2014 do začátku roku 2016, kdy si sáhla krátce až na cenu 28 dolarů za barel.
Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Monety
15.11.2017 Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl o 0,90 procenta na 1052,88 bodu. Dolů táhly burzu hlavně akcie ČEZ a Moneta Money Bank. V červených číslech zakončila dnešní obchodování většina hlavních emisí burzy. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
XTB Market Barometr
07.09.2017 Po včerejší divoké seanci na CAD by nás dnes mohla čekat velmi zajímavá seance také na všech eurových párech. Důvodem je zasedání ECB a i když její dnešní verdikt pravděpodobně nebude zdaleka tak překvapivý jako včerejší růst sazeb v Kanadě, má ECB rozhodně co nabídnout, takže na všech eurových párech počítáme s výrazně nadprůměrnou volatilitou. Co se ale silného trendového pohybu na EUR týká, tím si až tak jistí nejsme a bude hodně záležet na finálním doprovodném komentáři.
Čtyřtýdenní volume na DAXu nejníže od začátku roku, USD díky příznivému makru začíná znovu zpevňovat
30.08.2017 Po včerejším uklidnění na finančních trzích v USA se dnes také na evropské burzy vrátila dobrá nálada a evropské indexy pozvolna likvidují své dřívější ztráty. Většina evropských burz roste o půl procenta, i když i tentokrát obchodování probíhá na výrazně podprůměrných objemech, které jsou například v Německu 50 % pod dlouhodobým průměrem. O nízkých objemech poslední dobou mluvíme téměř každou obchodní seanci, což je trochu zvláštní vezmeme-li v potaz, že se srpen z pohledu implikované volatility zdá být zatím nejzajímavějším měsícem. Realita je ale skutečně taková. Například v případě německého DAXu se čtyřtýdenní klouzavý průměr u denních objemů v posledních pár týdnech výrazně propadl a je nejníže od začátku letošního roku. Růst averze k riziku je tak do značné míry spíše jen mediálním tématem a i když evropské trhy ztrácí, nízké objemy nasvědčují tomu, že obchodníci zůstávají i nadále v naprostém klidu a nemají potřebu své pozice ve výrazněji přeskupovat.
Ceny ropy na světových trzích dnes rostou
23.08.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes rostou zhruba o procento. Podpořily je zprávy o poklesu amerických zásob v minulém týdnu o 3,3 milionu barelů a o jen slabém růstu americké ropné produkce.
Ceny ropy dnes po zprávách o snižování zásob rostou
22.08.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes v reakci na náznaky o postupném snižování především amerických zásob rostou. Čeká se na další zprávy o stavu ropných zásob ve Spojených státech.
Úvěrový impuls značí nižší růst. Jsou akcie imunní vůči zpomalení?
10.08.2017 Po dalším dobrém výkonu světových akcií ve druhém čtvrtletí, kdy nejvíce vydělaly akcie Číny a rozvíjejících se trhů, se objevilo několik náznaků možného zpomalení ve čtvrtletí třetím. To je spojeno zejména s rizikem propadu globálního úvěrového impulsu, který začal v Číně, ale šíří se i do USA. Na akciových trzích se nyní objevily první trhliny, ztrácely např. australské či brazilské akcie.
Ropa atakuje hranici $42/barel. Začíná medvědí trh?
23.06.2017 I přes všechnu snahu se členům kartelu OPEC vůbec nedaří oživit ropný trh. Před několika týdny se zástupci zemí sešli ve Vídni a dohodli se na prodloužení těžebních limitů, které měly stimulovat padající ceny černého zlata. Dohoda byla prodloužena o 9 měsíců do března roku 2018, těžební limity zůstaly stejné, na kterých se členové dohodli loni v listopadu (snížení o 1,8 milionů barelů denně).
Ranní videokomentář: Šance na brzký růst sazeb v Británii klesly, dnes zasedá RBNZ
21.06.2017 Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na ropu a na britskou libru. Na ropě jsme byli svědky spíše technické reakce na prolomení supportu v podobě květnového minima, zatímco na libře hrál roli fundament, když šéf BoE oznámil, že se zvyšováním sazeb kvůli obavám z Brexitu nebude banka nikam pospíchat. Situace na ostatních trzích byla ale jinak tradičně klidná a na celkově pozitivním sentimentu se ani navzdory mírné korekci na akciových trzích nic nemění. Dnešní seance bude zajímavá hlavně pro obchodníky s NZD, když nás ve večerních hodinách čeká zasedání novozélandské centrální banky.
Fed nechal v květnu úrokové sazby beze změny. Černý týden zažila ropa
05.05.2017 Jednou z nejsledovanějších událostí minulého týdne bylo středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, který rozhodoval o případné změně aktuálních úrokových měr. Podle převažujícího očekávání ponechal Fed v květnu úrokové sazby beze změny. V platnosti tedy zůstávají stávající úrovně, základní úrok je v pásmu 0,75 – 1,00 %, kam byl Fedem posunut letos v březnu. Investoři očekávají, že další utažení měnové politiky může přijít v červu. Podle vyjádření měnových tvůrců by se základní úroková sazba letos měla zvýšit ještě dvakrát.
Světové ceny ropy dnes dále klesají
03.05.2017 Světové ceny ropy dnes dále klesají. Dolů je tlačí zpráva americké vlády, podle níž se americké zásoby ropy snížily méně, než se očekávalo.
XTB Market Barometr
12.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
Media žijí brexitem. Trhy ale zatím brexit příliš netrápí
29.03.2017 Evropské trhy dnes řeší jedno jediné téma, kterým je Brexit. Theresa Mayová totiž odpoledne předala do rukou Donalda Tuska dopis, ve kterém oficiálně požádala o vystoupení Británie z EU a média celý den plní vyjádření britských a evropských politiků, kteří připravují odpověď a plány na další vyjednávání. Zdá se být ale velmi pravděpodobné, že první důležitá vyjednávání začnou stejně až po francouzských volbách, takže to zatím obchodníci nemají důvod s reakcí na dnešní události přehánět. Evropské indexy proto na průměrných objemech oscilují v bočním trendu a dál čekají na stimuly, které by je dokázaly znovu rozpohybovat.
Ceny ropy za poslední týden znovu ztratily
24.03.2017 Ceny ropy na světových trzích v závěru týdne mírně stouply v naději na to, že omezení těžby v zemích OPEC začne na trh vracet rovnováhu. Za celý týden ale ceny vlivem přetrvávajících obav z přebytku suroviny dál ztratily.
Fed zvýšil úrokové sazby. OPEC má problémy udržet ceny ropy
21.03.2017 Nejsledovanější událostí minulého týdne bylo jednoznačně zasedání členů americké centrální banky a rozhodnutí o úrokové sazbě. Podle očekávání se Fed rozhodl zvýšit úrokovou míru o čtvrt procentního bodu na 0,75 – 1,00 %. Poslední navýšení sazeb proběhlo před třemi měsíci a Fed letos plánuje zvýšit sazby ještě dvakrát. Zvyšování ale má být podle členů FOMC postupné. V následující tiskové konferenci potvrdila předsedkyně Fedu Janet Yellenová dobrý stav americké ekonomiky.“Krátkodobá rizika pro hospodářský výhled jsou vyrovnaná. Vzhledem k nynějším a očekávaným podmínkách na trhu práce a vývoje inflace se členové FOMC rozhodli pro zvýšení sazeb.“
Komodity: Ceny ropy dnes prudce klesly
08.03.2017 Ceny ropy se dnes propadly zhruba o tři procenta. Dolů je tlačí nečekaně prudký růst zásob ve Spojených státech, který podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zvýšení cen prostřednictvím omezení těžby. Cena severomořské ropy Brent sestoupila pod 55 dolarů za barel a dostala se nejníže od 20. ledna.
Ropa se odrazila od supportu. V růstu jí nezabránilo ani prudké zvýšení amerických zásob
09.02.2017 Náš včerejší call na ropě nám docela vyšel, z čehož samozřejmě máme radost. Na druhou stranu ale jedním dechem dodáváme, že včerejší price action je přinejmenším hodně zvláštní a nebyli jsme asi zdaleka jediní, kdo s ní měl trochu problém.
Ropná dohoda je pořád v kurzu. Jenže v USA se vrtá stále víc
10.01.2017 Obavy z nezamýšlených důsledků ropné dohody pomohly v pondělí se strmému propadu na ropě. Ceny strategické komodity se propadly nejvíce za posledních pět týdnů. Panují obavy, že přelomové ujednání OPEC a spolupracujících zemí o snížení společné produkce povede ke zvýšení těžby někde jinde - ve Spojených státech. Těch se ropná dohoda netýká.
Wall Street i US dollar stále blízko maxim, VIX na minimech
27.12.2016 Předvánoční obchodní týden se nesl v poklidném duchu, americké akciové indexy se obchodovaly bez velkých intradenních výkyvů a týden zakončily prakticky na nule. Námi sledované futures kontrakty na indexy uzavřely týden na následujíccíh cenách: index S&P 5OO uzavřel na 2258,625, index Dow Jones zakončil týden na 19860,00 a technologický index Nasdaq 100 uzavřel na 4946,75. Index volatility VIX, který je přezdíván jako „index strachu“ se stáhl na velmi nízké hodnoty, ve středu klesl dokonce až pod 11 bodů, což je nejníže od loňského srpna.
Ropné zásoby v USA zrejme katapultovalo nahor upokojenie počasia
02.11.2016 Dnešné zásoby ropy brutálne prekvapili. Týždňový nárast o 14,4 mil. barelov bol najvyšší minimálne od roku 1984, kedy sa začala táto štatistika merať. Odhady pritom hovoril o raste o 1,6 mil. barelov. Hovorí sa o tom ako o niečom úplne nečakanom, z nášho pohľadu tu však určité riziko väčšieho rastu bolo. Od septembrového najvyššieho poklesu zásob od roku 1999 o 14,5 mil. barelov sme viackrát upozorňovali, že môže dôjsť ku korekcii týchto pohybov.
Ropa se z výprodejů rychle otřepala, pomáhá jí hlavně solidní fundament
29.06.2016 Abychom nemluvili pouze o brexitu, tak jeden postřeh k ropě, která se s dopadem britského referenda pere zatím velmi s...
Související klíčová slova:
Zásoby zemního plynu | Dlouhé pozice | Světové akcie | XTB Market Barometr | Vývoj | Obchodní platformy | Globální růst | Brent Crude Oil | Zdražovat | EUR | Ochota k riziku | Surová ropa | XOM | Itálie | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Korelace | CMC Markets | L.F. Investment | Růst amerických akcií | Pro investory | Ruské invaze na Ukrajinu | Venezuela | Rizikovější investice | CPI v Británii | Investice | Uranové akcie | DXY | Support | ADP report | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Julius Bär | Prognózy | Britská libra | NYSE | IHNED | Volby USA | Kurz ropy | LYNX Trading | Experti | Futures kontrakt | Zpevňování koruny | Ropovodní síť Evropy | Úrokové sazby v USA | Bidenova administrativa | Obchodní seance | Investiční strategie | EUR/USD | Ruské embargo | Vanad | Markets | Morgan Stanley | Hrozba globální recese | Price Action | Akcie společnosti | Výnosnost | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Cenné papíry | Celosvětová poptávka po ropě | Asijské akcie | Exchange | Goldman Sachs | Delta | First Citizens | TNOTE | Akcie těžařů | Rozhodnutí o sazbách | Import | Producenti ropy | Miliardy dolarů | Ukazatel | ČEZ | Akcie roku 2020 | Kontrakty | Cena americké ropy | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Investovat do akcií | AUDUSD | Ropný trend | Odhad HDP | Brent | Ekonomický sentiment | Peníze | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Americká lehká ropa WTI | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výhled poptávky | MiFID II | Dnešní obchodování | Analytici společnosti | Pokles ceny ropy | Měny | Barel ropy | Saxo Bank | Export | Aurora Cannabis | Palladium | Strach | Ropa WTI | Burza | Komoditní | USD | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Gabon | Evropské burzy | Mutace omicron | Burzy | Vývoj ceny ropy | Poradenská společnost | Kapitálové strategie | CFD (Rozdílové smlouvy) | Ropná zařízení | Nervozita | Nervozita na finančních trzích | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | City Index | Vybírání zisků | Louise Dicksonová | Aktuální cena ropy brent | Tovární objednávky | PVM Oil Associates | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | P.A. | Klaus Wohlrabe | Studená válka | Unie | Euronext | Evropa | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | Zasedání Fedu | Dlouhodobý graf ceny ropy | Makrodata | Pád měny | Investoři | Patria Online | Sója | Těžba ropy v USA | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Inflace v lednu | Kontrakty na ropu | DAX30 | Globální obchod | ACB.US | FXstreet.cz | Obchodní platforma | Obchodní deník | Globální ekonomiky | Kč/USD | Rijád | Britské libry | Vývoj ceny ropy Brent | Jak investovat do komodit | Sestupný trend | Posilování koruny | Americká ropa WTI | Kč/EUR | Zveřejnění zprávy | Výzkumy | Zisk | Světové burzy | Německý DAX | Total | Ruské ropy | Bank of England | Trade Brokers | Zotavování světové ekonomiky | Evropské ekonomiky | BP | Patria | Bohatý | FedEx | Garance | Asijská seance | Hlavní události | Trump dnes | Béžová kniha | Energie | World Gold Council | Demokraté | S&P | Burzovní průvodce | NFP | Koruna | Dezinflace | Úroková sazba | Handelsblatt | Dovoz | Nejlepší vanadiové akcie | ADR | Nikkei | ADBE | Portfolio | Investovat | Válka na Ukrajině | NFP report | Dobrá nálada | Sazby v USA | Průlom ve vývoji vakcíny | Napětí mezi USA a Čínou | Strach z koronaviru | Čínské zboží | Index cen domů | ZEW | Investment | Výsledky | RIC | Sazby | Minulá výkonnost | Analytik | Mezinárodní agentura pro energii | Cena ropy WTI | Bank of America | Západní sankce | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Zdražování pohonných hmot | Rystad Energy | TIM | Eurostat | Prezident | CAC 40 | Silný dolar | OPEC+ | SAE | Brunei | Aktuální cena ropy | Ropné společnosti | Objem | Oživení v Číně | Jak můžete investovat do ropy? | Sladká ropa | Boj s inflací | Graf vývoje | Podnikatelská nálada | Swing | Národní měny | Malajsie | Předpověď | Přehled | Firmy | CAD USD | Snížit emise | Fiskální rok | ActivTrades | Blízký východ | Josep Borrell | Finance | Odhad analytiků | Zpráva | Polsko | Kolaps | Dění na finančních trzích | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Tvrdý brexit | Ropný kartel | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | GBP | Bezpečné útočiště | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Měna | Centrální banky | Nasdaq | Trump | Dnešní růst | Turecko | Zprávy | Dolary | Federální rezervní systém | Rystad | BREAKING | Evropské trhy | GBPUSD | Averze k riziku | Trigger | Futures | Ceny ropy | Evropské akcie | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Americké akcie | Mexiko | Cena ropy brent | Vyhlídky | Obchodujte ropu | MetaTrader | Ex-dividend | Earnings | Kongres | Obchodní rozhovory | Zveřejněná data | Aurora Cannabis (ACB.US) | Velké pohyby na trhu | Generální sekretář OPEC | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Pandemie nemoci COVID-19 | Úřad pro energetické informace | Kurz EUR/USD | Investování s LYNX | Korekce | Vývoz ropy | Upozornění | Money management | NYSE Euronext | Ekonom Ifo | XTB Research | Dopad na trhy | Akcie | Globální recese | Francie | Obchodní strategie | Plyn | Yahoo | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Stock | Americké zásoby ropy | Rating | Investice do platiny | SNB | Microsoft | Pandemie koronaviru | Dopad na cenu | KOL | Technické analýzy | Daňové úlevy | Světové ceny ropy | Americká měna | Spotřebitelská inflace | Long pozice | LYNX webinář | Kurz dolarů | Ropa Brent | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Investiční rozhodnutí | Měnová politika | Graf | Centrální banka | Ceny komodit | Nejlepší akcie | Běžný účet | LYNX | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Jádrová inflace | Eurodolar | Fed | Rovníková Guinea | Bilance | Institut Ifo | Americká centrální banka | Dnešní zprávy | Cena severomořské ropy | API | Další růst | Turbo certifikáty | Nadbytek ropy | Investovat v roce 2020 | Reuters | Silný kurz dolaru | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Sinopec | Brexit | Chevron | Donald Trump | Výrobní aktivita | Analýzy | Zásoby ropy ve Spojených státech | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | EURUSD | Embargo na dovoz ruské ropy | Česká měna | Uzavření trhů | Volby USA 2020 | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Nigérie | Libra | xPartners | Druhy ropy | CFD | Zasedání Bank of Canada | Open | Evropská měna | Dnešní aukce | Pohyby na trhu | Řecko | Aktuální cena | Válka o ropu | Philip Morris | Normalizace měnové politiky | ING | Hlediska technické analýzy | Míra | Hedgeové fondy | Úroky | Makroekonomický kalendář | Plodiny | Bloomberg TV | Mutace viru | Vice | Žádosti o podporu v USA | Dluhopisy | Akcie dnes | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Počet úmrtí | Konžská republika | Ceny | Prudký pokles | CHF | Těžba ropy | MT4 | Pokles | Contango | Pokles zásob | E-mini | ex | Onemocnění | Surové ropy | Carry trade | Těžba v USA | Ceny zemního plynu | Poplatek | Omicron | VaR | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Podpora | Obchodník | Invest | PVM | COVID-19 | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Index cen | Index PX | Daně | ECB | Nejistota | Spotová cena zlata | Pokles cen ropy | Dnešní fundamenty | Zásoby ropy v USA | Pozitivní sentiment | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Range | Prezident Trump | Globální ekonomika | Summit G20 | Nejprudší pokles | Oklahoma | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cena zlata | Pullback | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Breakout | Tamás Varga | Růst cen | Riksbank | Celosvětová poptávka | Rivkin Securities | Dnes na trzích | Financování | Jednání OPEC | JDE | Ruská ropa | Výhled poptávky po ropě | Margin | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Obchodní válka | Severomořská ropa | USDJPY | Gelber & Associates | Globální poptávka | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | PBOC | Akcie roku | MetaTrader 4 | Indikátory | Názory analytiků | Mero | Investice do ropy | Cena | CME | Hospodářský růst | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | Ekonomika | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | RBNZ | Polský zlotý | Odpor | Čína | Cena ropy dnes | Americké maloobchodní prodeje | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Marihuanové akcie | EU | Obilniny | Fundamentální ukazatele | Event driven | Saúdská Arábie | CVX | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | Španělsko | Cena ropy | FTSE | Inflace | X-Trade | NYMEX | Situace | Zlato a stříbro | Aktuální ceny ropy | Krach | Spotová cena | Zkušenosti | ROCE | Investovat do ropy | Koronavirus | Rafinérie | Statistiky | Peněžní zásoba | Americké akciové trhy | Světová ekonomika | Diverzifikovat | FX | Aukce | Optimismus | Royal Dutch Shell | NAFTA | Stagnace | Kurz | Market | Skupina OPEC | Sudán | Tamas Varga | Růst mezd | Horší data | CME Group | Důležitá rezistence | Close | Kazachstán | Grafy | Tržby | Íránská měna | Cena ropy klesá | Obchodování ropy | Forex.com | Pandemie nemoci | Aktivum | Investiční cíle | Žlutý kov | Investujte | Měď | Sweet Crude Oil | Rozvíjející se trhy | Vysoká poptávka | AUD | Jeffrey Halley | Bod zlomu | FDX | Breakout Trader | Vysoké ceny | Fibo | Analytici | Citigroup | Mario Draghi | Pád cen | Hospodářství | Zpracovatelský průmysl | Útok Hamásu | Cena palladia | Hang Seng | Kirkúku | Intermediate | Zasedání ECB | Převis | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Recese | Index strachu | Celosvětový růst | Bank of Canada | Makro | FXstreet | Vývoj pandemie | Index Dow Jones | Globální pandemie | Prodeje existujících domů | Ministři | ETN | Nízká cena ropy | Guvernér | ISM | David Cameron | Dnešní zpráva | Swapová křivka | Čínské indexy | Konsenzus | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Snížení produkce | Futures kontrakty | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Ekonomická recese | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | CySEC | ACB | OSN | Teroristický útok | Komunita | Shanghai Composite | Henry Hub | Saxo | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Nákup komodit | Majors | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Míra inflace | Zdražování ropy | Spotřebitelská důvěra | Cenový vývoj | CNN | Signály | CBOT | Snížení emisí | Nařízení | Ropné akcie | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Oživení poptávky | Zvýšení produkce | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Gold | Guvernér centrální banky | Angola | Pšenice | Průmysl | Lehká ropa WTI | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Libye | JPMorgan | SVB | Obavy o poptávku | ETF | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Moneta Money Bank | Prezidentské volby USA | Spekulanti | Družba | Reporty | Íránská ekonomika | Palladiové akcie | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Vývoj trhu | Komoditní index | Co bude | Sentix index | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Business | MIFID | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Růst ceny | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Investice do stříbra | Klouzavý průměr | Čínské akcie | Riziko ztráty | Cena severomořské ropy Brent | Firma | Graf ropy | Futures na ropu | Sentix | Přirážka | Trhy dnes | Vzrušení | Obavy z koronaviru | Pochybnosti | Trinity | Špatné zprávy | FOREX | Pokračování poklesu | WTI ropa | Sky News | USD/JPY | Sentiment | Spekulace | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Ceny ropy Brent | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Backwardation | Americké futures | Yahoo Finance | Akcie těžařů stříbra | Poplatky | Konsolidace | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Celosvětový počet úmrtí | Ekonom | Trader | Mohammed Barkindo | Indie | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Nálada na trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Obchodování s cizími měnami | Invaze | Commerzbank | Euro | Omezení těžby | Ceny zlata | Výhled | Deriváty | Kurzy měn | Embargo | Filadelfský Fed | Počty nakažených | Zvyšování úrokových sazeb | Bankovní krize | Medvědi | Finanční trhy | Aktuální situace | Nízké ceny ropy | Pandemie covidu-19 | Američtí těžaři | X-Trade Brokers | Akciový trh | Fondy | Bílý dům | Austrálie | DAX | Financial Times | Klid | Risk | USD za barel | Nikkei 225 | Burze | Počet nakažených | Spread | Čínská televize | Theresa Mayová | New York | Dodávky ropy | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | G20 | Cíle | Investiční společnosti | Pokles poptávky | Akcie roku 2019 | Členské státy | Likvidní | Súdán | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Ropa | Graf ceny ropy | Protekcionismus | Rozvoj | OIL.WTI | Západní ekonomiky | Nové sankce | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Dolar | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Filadelfský Fed index | Royal Dutch Shell (RDSA) | Sezónnost | Jaký je výhled? | Zaměstnanost | Profitovat | Rozjednané prodeje domů | Cena surové ropy | Slabší dolar | DE30 | Ropa dnes | Situace na trhu s ropou | Kypr | Cena barelu ropy | Kontrakty na ropu WTI | Cushing | SEB | Risk On | JP Morgan | Sentiment na trzích | Černé zlato | Světová zdravotnická organizace | Čínská měna | EIA | Stav trhu s ropou | Rusko | Vysoké riziko | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Úsilí | Futures na indexy | FDX.US | Poradce | Ole Hansen | Spojené státy | Signál | Precedens | Írán | Zdražování | EPS | Vanadiové akcie | FOMC | Ropy | Purple Trading | Rozdílové smlouvy | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Platforma | Pohonné hmoty | Rafinerie | Společnost | Mitsubishi UFJ Research | Barel WTI | ZEW index ekonomického sentimentu | Obchodujte | Ocenění akcií | Transakční náklady | Vysoká volatilita | SEC | Cena akcií | Snížení základní úrokové sazby | Úvěrový rating | Volatilita | Země OPEC | Ropný trh | Nálada | Eura | Organizace | Brazílie | Gap | VIX | Banky | Růst | Ukrajina a Rusko | Burza dnes | 3М | Příjmy | Nejlepší palladiové akcie | Finanční situace | Risk-off | Zajištění | Administrativa | Členové OPEC | Politické riziko | Silicon Valley | Šéfka Fedu | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Schodek | Bankovní sektor | Volume | Průmyslová produkce | Měnový pár | Chop | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Světové produkce | Šíření nákazy | Dnešní události | Analytický tým | Poradenství | Dnešní makrodata | Intradenní obchodník | Odvětví | CPI v Kanadě | Rusko a OPEC | Výkyvy | Volatilní | Jižní Sudán | Ukazatele | Société Générale | Dow Jones | Repo operace | Platinové akcie | Islámský stát | Program nákupů dluhopisů | Investice do konopí | Prohlášení | Portugalsko | Americké ceny nemovitostí | Banka | Foreign Exchange | Sankce proti Íránu | Agentura AP | Produkce ropy | Pád cen ropy | Covid | Americká administrativa | Páteční NFP report | Odvětví ropy | Low | Analytický tým FXstreet.cz | Astrazeneca | Cena kontraktu | Ropovodní síť | NZD/USD | Ministr financí | Graf ceny zlata | ExxonMobil | Trhy | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Zasedání centrální banky | Síla amerického dolaru | Konflikt na Blízkém východě | Resistence | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Analytička | Spotová volatilita | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Černé pondělí | S&P 500 | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Index spotřebitelských cen | Vyšší ceny ropy | Údaje o inflaci | Oanda | Americký prezident | cTrader | Kurz EUR | Mutace delta | Ycharts | Onemocnění COVID-19 | L.F. Investment Limited | City | NZD | Jak se stát lepším investorem | TRY | Skupina OPEC+ | mmBtu | Členské státy OPEC | Nový Zéland | Kurz dolaru | American oil future | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Američané | Silicon Valley Bank (SVB) | Krize | Management | Market Barometr | High | US dollar | Ropné zásoby ve Spojených státech | UBS | Údaje | Slabý dolar | FedEx (FDX.US) | Obchodníci | Ztráty | Akcie v Británii | Baker Hughes | Shell | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Short | Politické vztahy | Uptrend | Převodník měn | Kurzy měny | Investice do zlata | Globální ekonomický růst | Brokers | Nemovitosti | Projev šéfky ECB | Stříbro | Globální pandemie Covid-19 | Ceny ropy WTI | Zdražení ropy | Cukr | Marketingová komunikace | Teherán | Zemědělství | Americké ropné zásoby | Obchodovat ropu | Pandemická situace | Co je to ropa? | Tesla | Volatility | Aramco | xStation5 | Kanada | Alžír | Julius Baer | Maloobchodní prodeje | SPX | Švédsko | Projev šéfky ECB Lagardové | Tempo růstu CPI | Německo | Americké trhy | Vývoj ceny | Mitsubishi | Norská koruna | Investování do ropných akcií | Investování | Světové trhy | Bavlna | Kontrakt | Žádosti o podporu | Měnové trhy | Volby | Německá obchodní bilance | Akumulace | Mzdy | Státy OPEC | WHO | Šíření koronaviru | Nákupní signál | Velké investice | Hamás | Americké zásoby zemního plynu | Pozice | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální trh | Zlepšení | Hnutí Hamás | Úrokové sazby | Riziko | Cena za barel ropy | Platina | OPEC Mohammed Barkindo | Rezistence | USA | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Ticker | Graf vývoje ceny ropy | IEA | Pražská burza | Aktuální cena ropy (graf) | Investovat peníze | Saudi Aramco | Páteční NFP | Předpokládaný vývoj | Trendová linie | Akcie Facebook | Mero.cz | Indikátor | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Vývoj amerických ropných rezerv | Analytik finančních trhů | Inflace v USA | WEI | Splácení dluhu | Dovoz ruské ropy | Emise | Bid | Cena American oil future | Globální trh s ropou | Práce | Vliv členů OPEC | Více peněz | Poptávka po pohonných hmotách | BOSSA | Největší ekonomika | Průmyslové objednávky | Investiční | Zmírnění obav | Úvěr | Výkonnost | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Prognózy na cenu ropy | Růst cen ropy | Kuwait | Omán | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Opce | Obchodní války | Eskalace konfliktu | Index S&P 500 | USO | Nové žádosti o podporu v USA | Závislost | Kurz české měny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nejlepší ropné akcie | Štěpán Hájek | HDP | Maloobchodní tržby | CL | Zlato | Brazilský real | Komise v přenesené pravomoci | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Ranní komentář | Phillip Futures | Fujitomi Securities | Short pozice | Členské země | Vývoj cen ropy | DAX 30 | USD/CAD | Základní úrokové sazby v USA | XTB | Tým FXstreet.cz | RDSA | Americká cla | Komodity | Denní graf | Makléřské společnosti | Miliardy | Zásoby benzinu | Očkování | Polský zlotý (PLN) | Ropný průmysl | CAD | Výnosy | Objem obchodování | ČTK | Irák | Implikovaná volatilita | Býčí trend | Americké akciové indexy | Jak investovat | Abenomika | Vývoj ropy | Akcie ČEZ | Analýza ceny | AUD/USD | Růst ceny ropy | Investor | Analýza | ČR | Akcie v roce 2020 | Wood Mackenzie | Americká vláda | Investiční doporučení | Japonský jen | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Trading | Jihoafrický rand | Fundamenty | Wall Street | Poptávka po ropě | Británie | Růst poptávky po ropě | CPI v eurozóně | Oživení ekonomik | Průlom | Nepokoje na Blízkém východě
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot