Komoditní index
Z komodit na světových trzích loni výrazně zdražilo kakao i káva
03.01.2025 Z komodit na světových trzích loni výrazně zdražily především kakao, káva a zemní plyn. Zvýšily se i ceny zlata, stříbra či uhlí. Naopak výrazně zlevnila železná ruda, ocel, pšenice či sójové boby, mírně klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg za loňský rok stoupl o 0,1 procenta.
Z komodit letos výrazně zdražuje kakao a káva
01.12.2024 Z komodit na světových trzích v prvních 11 měsících letošního roku výrazně zdražily především kakao a káva, jejíž cena se dostala na rekordní hodnoty. Zvyšují se i ceny zlata, stříbra či plynu. Naopak výrazně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce listopadu klesl o jedno procento.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.11.2024 1) Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta ve třetím čtvrtletí pokračovala v prodeji akcií. Její hotovost se tak vyšplhala na rekordních 325,2 miliardy dolarů (zhruba 7,6 bilionu Kč). Firma podle dnešní zprávy přikročila mimo jiné k dalšímu snížení svého podílu v technologické společnosti Apple, napsala agentura Reuters. Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy.
Z komodit na trzích letos roste kakao, káva či zlato
04.11.2024 Z komodit na světových trzích v prvních deseti měsících letošního roku výrazně zdražuje zlato, stříbro, kakao nebo káva, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce října stoupl jen o 0,25 procenta.
Z komodit na trzích letos zdražilo kakao či zlato
02.10.2024 Z komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila železná ruda, ocel, kukuřice či sójové boby. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce září stoupl o půl procenta, a to díky sedmiprocentnímu zářijovému růstu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.09.2024 1) Ceny ropy se dnes výrazně snižují, protože neuspokojivé údaje o čínské ekonomice posílily obavy ohledně vývoje poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent ztrácí zhruba čtyři procenta. Sestoupila tak pod 75 dolarů za barel a dostala se na nejnižší úroveň od začátku letošního roku, napsala agentura Bloomberg.
Z komodit na trzích letos zdražilo zlato či kakao
03.09.2024 Z komodit na světových trzích v prvních osmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila železná ruda, bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce srpna klesl o tři procenta.
Z komodit na trzích letos zdražilo zlato a kakao
31.07.2024 Z komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro a hlavně kakao a káva, zvýšila se ale i cena ropy, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce července klesl o dvě procenta.
Kdo vsadil v prvním půlroce na technologie, je v investicích vítězem. Které tituly potěšily na domácí burze?
09.07.2024 První polovina roku 2024 byla pro akciové trhy příznivá, když se drtivá většina hlavních světových indexů pohybovala v jasně pozitivním teritoriu. Hlavní americký index S&P 500 vykázal dvojnásobné zhodnocení než evropský EURO STOXX 50. Z velké části je společným jmenovatelem tohoto růstu boom umělé inteligence. Dařilo se ale i komoditám. Na pražské burze rostla nejvíce firma, která těží z napjaté bezpečnostní situace ve světě.
Ceny komodit na trzích v pololetí spíše stouply, index přidal tři procenta
02.07.2024 Ceny komodit na světových trzích se v prvním pololetí spíše zvyšovaly. Výrazně zdražila měď, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce června vykázal nárůst o tři procenta.
Ceny komodit se letos zvyšují, jejich index přidal 5,5 procenta
02.06.2024 Ceny komodit na světových trzích se v letošním roce vesměs zvyšují. Výrazně zdražila měď, nikl, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, sójové boby nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce května vykazuje nárůst o 5,5 procenta.
Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané
01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin
03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr
02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent
01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta
03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct
05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct
29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent
04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.09.2023 1) Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct
02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato
02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
Snídaně opět podraží
22.06.2023 Komodity jsou letos nejhůře prosperující třídou aktiv. To však neplatí pro potravinářské komodity, jejichž značná část nadále zdražuje. Snídaňový index eToro od začátku roku vzrostl o 5 %. A podle ČSÚ potraviny za posledních 12 měsíců zdražily o 14,5 %.
Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent
04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.04.2023 1) Akcie na světových trzích v prvních třech měsících letošního roku většinou zpevnily. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 si za první čtvrtletí připsal 7,5 procenta, evropský index Euro STOXX 50 pak téměř 12 procent. Řada evropských akciových indexů přitom dosáhla historických maxim, dařilo se hlavně technologickým titulům, ukazují statistiky.
Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020
03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.02.2023 1) Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
Čokoládové bonboniéry na Valentýna letos nebudou chutnat tak sladce
14.02.2023 Ve vzduchu je sice cítit láska, ale pro spotřebitele v EU má letos vysokou cenu, protože inflace ohrožuje dostupnost těchto romantických oslav. Podle valentýnského indexu (1) sociální investiční sítě eToro bude stříbrný šperk tím „nejvýhodnějším“ dárkem, který můžete vybrat, přičemž ceny stříbra vzrostly od roku 2021 pouze o 3 %. Pokud se spotřebitelé rozhodnou pro zlato, musí se připravit na to, že zaplatí o 13 % vyšší cenovku než před dvěma lety.
Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo
05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
Rok 2022 aneb Ztracené iluze o investičních trzích
27.01.2023 Aniž bych chtěl nějak fušovat do řemesla panu spisovateli Balzacovi, titul jeho knihy Ztracené iluze mi připadá pro dění na akciových a dluhopisových trzích v uplynulém roce velice příhodným. Na počátku roku byly totiž trhy v zajetí hned několika různých iluzí. Co si z toho odnést do roku letošního?
Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily
29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily
04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
Smíšené zprávy na trhu s komoditami
06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu
27.07.2022 Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
Týden na finančních trzích - Akciím i dluhopisům se dařilo
25.07.2022 Přestože nová makroekonomická data byla v průběhu minulého týdne vesměs velmi slabá, např. indexy PMI v eurozóně a USA, a indikující, že se do eurozóny a USA blíží minimálně mírná recese, finančním trhům se minulý týden dařilo. Akcie solidně rostly, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 3,2 %. Jediným sledovaným trhem, který zaznamenal nepatrný pokles, byly čínské akcie (CSI 300 -0,2 %), pravděpodobně kvůli tamější splaskávající realitní bublině.
Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022
18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
Vývoj na trzích 20.-26.6.2022
27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
Varovných signálů přibývá
24.06.2022 Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.
Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022
13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022
06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022
30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022
16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
Shrnutí dění na trzích
02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
Shrnutí dění na trzích
25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022
09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
Americké akcie vzhledem k neuvěřitelně vysokým cenám ropy klesly
02.03.2022 Americké akcie ve středu dál klesaly, protože konflikt na Ukrajině vyvolal rekordní růst cen komodit. Zmírnil tak ekonomický výhled a zvýšil poptávku po státních dluhopisech.
Zlato na dvouletých maximech
23.02.2022 Zlato se obchoduje nad úrovní 1 900 USD – částečně kvůli geopolitickým obavám, které vzhledem k napětí na Ukrajině zesílily. Podle mnoha odborníků by mohlo jít ještě výš, protože se stalo lídrem komoditního sektoru.
Americký dolar koriguje na měsíční minima
02.08.2021 Minulý týden americký dolar konečně podlehl pozitivnímu sentimentu na finančních trzích a korigoval na jednoměsíční minima. Investoři se rozhodli pro rizikovější měny, zatímco akciové indexy si udržely nebo testovaly nová historická maxima a komoditní index CRB zaznamenal nové maximum cyklu. Na trzích nadále převládá pozitivní nálada a investoři si vybírají rizikovější nástroje, které odrážejí dobrou ekonomickou situaci.
Americký dolar pokračoval v konsolidaci
26.07.2021 Minulý týden světová rezervní měna konsolidovala kolem čtyřměsíčního maxima a hledala další směr. Na finančních trzích převládal pozitivní sentiment, hlavní americké akciové indexy se vrátily na nová maxima a komoditní index CRB se rovněž obchodoval kolem maxim současného býčího cyklu. Tento optimismus však neměl výrazný negativní dopad na hodnotu amerického dolaru, která zůstala ovlivněna pouze okrajově.
Rok 2021 je zatím rokem komodit
23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný
20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
Měsíčník finančních trhů – Březen 2021
07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
Inflační tlaky mají proč růst
09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020
06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020
01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020
02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
Měsíčník finančních trhů – Září 2020
06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
Zlatu se letos daří
14.07.2020 Zlato je v letošním roce se ziskem 20 % jednoznačně nejlépe performujícím aktivem. V úterý se poprvé od roku 2011 přehouplo přes hranici 1800 dolarů za trojskou unci a aktuálně se obchoduje na úrovni 1823 dolarů. Historický rekord přitom činí 1890 dolarů z 22. srpna 2011. Do tohoto rekordu tak už zlatu zbývají pouze 4 %.
Měsíčník finančních trhů – Červen 2020
03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
Měsíčník finančních trhů – Květen 2020
03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
Měsíčník finančních trhů – Duben 2020
06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
Měsíčních finančních trhů – Březen 2020
01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
Měsíčních finančních trhů – Únor 2020
04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala
17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Graf dne: Komodity si procházejí prudkým výprodejem, ne za vše může koronavirus
29.01.2020 Zatímco většina akciových indexů v tomto roce stále vykazuje růst, tak naopak komoditní trhy si procházejí těžkým výprodejem. V prvé řadě se pokles týká průmyslových komodit včetně energií. Zemědělské komodity si naopak svoji cenu drží. Cena mědi v Londýně však už od začátku roku ztrácí téměř 8 % a ztráty niklu už překonaly desetinu. Zajímavější je situace na ropě, která se ještě na počátku měsíce nacházela na sedmiměsíčních maximech kvůli krizi na Středním východě. Dnes se už ztráty ropy WTI blíží 12 %. Slabý výkon mnoha surovin se výrazně projevil na Bloomberg komoditním indexu, který padl na nejnižší úroveň od srpna minulého roku. Hlavním faktorem propadu na komoditách je panika obchodníků okolo koronaviru, který by mohl výrazně ovlivnit čínský a potažmo také globální ekonomický růst v tomto roce. Nejedná se však o faktor jediný, protože ceny klesaly už před vypuknutím nákazy. Cenový propad je také odrazem problémů výrobního sektoru, které se z Evropy přesouvají do USA. Tamní index ISM z výrobního sektoru předvedl v závěru minulého roku vůbec nejhorší výsledek za poslední dekádu.
Finanční trhy zažívají solidní start do nového roku
22.01.2020 Finanční trhy zažívají velice solidní start do nového roku. Důvodem jsou relativně příznivé fundamentální zprávy. Zaprvé Spojené státy a Čína podepsaly minou středu 15. ledna první fázi obchodní dohody, na což investoři netrpělivě očekávali. Vypadá to, že minimálně do amerických prezidentských voleb v listopadu by mohl na této frontě panovat relativní klid. Investoři si proto oddechli. Zadruhé se v posledním týdnu relativně uklidnila situace na Blízkém východě. Situace po zabití prominentního íránského generála Američany již naštěstí neeskalovala. A zatřetí přicházejí relativně příznivé makroekonomické zprávy ze světové ekonomiky. Vypadá to podle tvrdých i měkkých makroekonomických indikátorů momentálně tak, že by již dále světová ekonomika příliš zpomalovat nemusela.
Graf dne: Komoditám se v závěru roku daří
31.12.2019 Komoditní trhy neměly v posledních letech na růžích ustláno. Od roku 2011 jejich ceny klesly o více než polovinu. Jedinou výjimkou byl snad jen rok 2016, kdy si vzaly zpět desetinu předchozího poklesu. A špatně by na tom nemusely být komodity ani letos, a to hlavně díky silnému závěru roku. Bloomberg komoditní index vzrostl od začátku roku 2019 do dnešního dne o 6,2 % a aktuálně se obchoduje na nejvyšších úrovních od dubna. Ještě na počátku prosince však přidával pouze půl procenta a reálné hrozilo, že letošní rok bude na komoditních trzích už sedmým ztrátovým z posledních devíti let. Finanční trhy povzbudily v závěru roku centrální banky svoji uvolněnou měnovou politikou a také se investoři konečně dočkali dohody na nové obchodní smlouvě mezi USA a Čínou. Právě Čína je největším spotřebitelem komodit na světě.
Čínská reakce v obchodní válce poslala dolů akcie, dolar i ropu
05.08.2019 Čína zareagovala v obchodní válce se Spojenými státy s razancí a trhy panikaří. Na akciových trzích se dnes výprodej přenesl z Asie přes Evropu na Wall Street, kde širší akciový index S&P 500 pod tlakem technologických výrobců a sektoru spotřebního zboží prodloužil pokles do šestého dne a padá o více než 2 %. Celkově jsou hlavní americké indexy v podvečer na skoro dvouměsíčních minimech, zatímco evropské burzy zažívaly nejhorší dvoudenní pád od referenda o brexitu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.06.2018 1) Americký prezident Donald Trump pohrozil, že uvalí 10% cla na vybrané čínské zboží, jehož roční dovoz do Spojených států dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč). Požádal Úřad obchodního zmocněnce USA, aby připravil seznam čínských produktů, které by se staly terčem těchto cel.
Forex: AUD/USD by podle Westpac mohl oslabit na 0,7000
19.06.2018 Analytici přední australské banky Westpac se domnívají, že měnový pár AUD/USD by mohl ve druhé polovině příštího roku oslabit směrem k hladině 0,7000. Mají k tomu několik důvodů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.04.2018 1) Čína bude reagovat protiopatřením "stejného rozsahu a se stejnou intenzitou" na seznam 1 300 čínských výrobků, na něž chtějí USA uvalit 25% clo. Dnes o tom informovala agentura AP. Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že krok Spojených států napadne u Světové obchodní organizace (WTO). Americké opatření je podle Bílého domu reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
Geopolitická nejistota zvýšila cenu ropy a zlata
26.03.2018 Po rozhodnutí prezidenta Trumpa uvalit cla ve výši až 50 mld. USD na čínské zboží se situace na geopolitickém hřišti výrazně zhoršila. Čína okamžitě reagovala tím, že se zaměřila na americké vývozy v hodnotě 3 mld. USD a přemýšlí o dalších odvetných opatřeních.
Bloomberg komoditní index prolomil maxima z roku 2016. Komodity začaly rok 2018 na jedničku
25.01.2018 Slabý dolar se zdá být požehnáním pro trh s komoditami a dokazuje to nejen ocenění jednotlivých komodit, ale také agregátní bloomberg commodity index (BCI), který mapuje koš více než dvaceti nejobchodovanějších komodit z šesti komoditních sektorů. BCI díky jejich růst a slabšímu dolaru pokračuje od poloviny měsíce v býčím trendu, díky kterému se vyhoupl včera až nad hranici 90b. a konečně tak prolomil maxima z roku 2016.
Rozbřesk: Komodity v minulém roce nepřesvědčily, co rok 2018?
09.01.2018 Komoditní trh se v roce 2017 rozhodně nenudil, ovšem i přes mocný finiš ve druhé části roku investory příliš nepotěšil. Komoditní index agentury Bloomberg, který mapuje vývoj cen koše 22 hlavních komodit, vynesl bídné 2 %. Jiné komoditní indexy vykazují sice zisky vyšší, ale stále nikterak přesvědčivé. Komodity tak přenechávají záři reflektorů jiným aktivům, především akciím, které zažily snový rok – například akciový index S&P 500 vynesl 20 %. Na stranu druhou, celková výkonnost komoditních indexů říká jen pramálo o tom, jak si vedly jednotlivé skupiny komodit.
Ozvěny trhu: Ani letošek nebude rokem dolaru
05.01.2018 První obchodní dny roku 2018 zatím nepřinesly z pohledu kurzového vývoje nic, co by šlo zásadně proti předpokladům. Vloni se na globálním devizovém trhu příliš nedařilo americkému dolaru. Dolarový index si v roce 2017 odepsal více než deset procent. Nový rok znamenal pokračování trendu. Viditelné to bylo na kurzu proti společné evropské měně, středoevropským i komoditním měnám.
Ranní zpráva z akciového trhu: Na akciových trzích převládají prodejní příkazy
15.11.2017 Americký akciový index S&P 500 v průběhu včerejší seance postupně korigoval svoje ztráty z počátku obchodování, které dosahovaly až 0,7 %. Nakonec zakončil o čtvrtinu procenta níže. Dolů jej stáhlo trio energetických, telekomunikačních a komoditních sektorů, které přišlo o 1,1 až 1,5 %. Důvodem byl především propad cen komodit. Komoditní index Bloombergu klesl nejvíce za posledních šest měsíců.
Hledáte trendující trhy? Mrkněte občas na některé komodity
20.06.2017 Poslední dobou to na finančních trzích s aktivitou nevypadá nijak závratně. Akciové indexy si své ceny více méně drží a jen nepatrně rostou. Na devizovém trhu to také není žádná sláva, takže pokud obchodníci hledají alespoň nějaký zajímavý trend, příliš možností se jim na tradičních aktivech nenabízí. Naštěstí zde ale máme také komodity, které nám i nadále docela zajímavě trendují. Naznačuje to například komoditní index agentury Bloomberg, který mapuje ceny futures 22 komodit napříč 7 komoditními sektory. Ten nám po roční stagnaci začal letos v březnu znovu klesat a momentálně se nachází na nejnižších úrovních od května loňského roku těsně nad hranicí 80b.
Komoditní měny navázaly na včerejší pád, mírně ztrácí také indexy
04.04.2017 Na akciové trhy se dnes pomalu začínají vracet objemy, ale ani zvýšené objemy dnes ceny indexů ke větší aktivitě nevybízí. Po včerejší korekci dnes německý akciový index DAX jen nepatrně ztrácí a pod mírným tlakem jsou také ostatní evropské indexy. Ztráty však nejsou podepřeny novými fundamenty a jedná se proto o spíše technickou korekci. Té na DAXu velmi pravděpodobně napomáhá i technická situace, když se německý index v minulých dnech začal přibližovat ke hranici historického maxima, které vytvořil v roce 2015.
Ropa klesá díky likvidaci dlouhých pozic u komodit
10.03.2017 Ve středu se surová ropa připojila na rozšiřující se seznam komodit, které zaznamenávají pokles, a na trhu nadále přetrvává nervozita před zasedáním americké centrální banky Fedu, jež se odehraje příští týden. Obecně se očekává, že až se Federální výbor pro volný trh 15. března sejde, provede navýšení o dalších 25 bazických bodů. To v kombinaci se silnými americkými hodnotami podnítilo širší vzchopení dolaru a výnosy z amerických dluhopisů nadále výrazně stoupají – výnosy z amerických desetiletých vládních dluhopisů nyní směřují k maximu z 15. prosince ve výši 2,64 %.
Hledání nové rovnováhy
20.01.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank
V roce 2016 se komodity přehouply zpátky do výnosů, a aby tento ...
ČSOB sestavila žebříček nejvýkonnějších fondů roku 2016. Čtyři z nich překonaly hranici 10procentního růstu.
17.01.2017 Ačkoliv průměrný výnos korunových otevřených fondů ČSOB dosáhl v loňském roce 1,65 %, celkem čtyři ČSOB fondy meziročně překonaly hranici 10procentního růstu. Vůbec nejvyššího výnosu dosáhl fond ČSOB Komoditní (+15,94 %) následovaný akciovými tituly: ČSOB Akciový vodního bohatství (+12,92 %), ČSOB Akciový BRIC (+10,79 %) a ČSOB Akciový Amerika (10,27 %). Také v roce 2017 můžeme očekávat, že nejlepších výsledků dosáhnou akciově zaměřené fondy díky pozitivní odezvě akciových trhů na předpokládaný globální ekonomický růst.
Futures na surový cukr prudce posílil až na 4-leté maximum
30.06.2016 Posílení brazilské měny poslalo nejaktivnější futures kontrakt na surový cukr na burze v New Yorku raketové vzhůr...
Komodity už překonaly Brexit, jede se dál na vyšší hodnoty?
29.06.2016 Komoditní trhy ustály propad po výsledcích pátečního referenda ve Velké Británii se ctí. Na rozdíl od spousty dalších rizikových aktiv předvedly zpravidla mírnější poklesy, které se navíc týkaly hlavně průmyslu a energií. Kupříkladu drahým kovům se na události podařilo vydělat.
Donutí Brexit australskou centrální banku ke snížení sazeb?
28.06.2016 Australská centrální banka RBA by mohla snížit sazby už na svém srpnovém zasedání v důsledku globální nejistoty po poz...
Je rally na zlatě udržitelná?
03.05.2016 Po mohutné rally v závěru minulého týdne se zlato vyšvihlo nad hladinu 1300 dolarů za unci. Navázalo na růst v prvních...
Komoditní trhy mají za sebou úspěšný měsíc, nejvíce rostl zemní plyn
31.03.2016 Přestože zbývá ještě několik hodin do závěru obchodní seance, velmi dobré březnové výsledky komodit se snad dají komen...
Týdenní shrnutí v kostce: Čínské turbulence srazily akcie, ropa klesla na nová minima, dařilo se naopak bezpečným přístavům
08.01.2016 Dramatický první týden v roce pocuchal nervy všem investorům, kteří spoléhali na novoroční rally. Akciové trhy propadl...
I přes oživující dolar zlato stále nachází nabídky
06.01.2016 Zlato zahájilo rok 2016 útokem na vyšší ceny, zejména v eurech. Nabídky z bezpečných přístavů a nižší výnosy z dluhopisů spojené s napětím na Blízkém Východě...
Jak se projeví vyšší sazby Fedu na ceně aktiv?
22.12.2015 16. prosinec 2015 se zapíše do ekonomické historie jako den, kdy americká centrální banka (Fed) ukončila po 9 letech politiku ultra nízkých úrokových sazeb, se kterou bojovala proti recesi způsobenou finanční krizí, a posunula základní úrokovou sazbu z rozmezí 0 - 0,25 procenta do zóny 0,25 – 0,50 procenta.
Akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí za poslední 4 roky, klesaly také komodity. Co nás čeká do konce roku?
01.10.2015 Výkon mnoha aktiv na trzích byl pro obchodníky ve třetím kvartálu studenou sprchou. Akcie i komodity za vysoké volatil...
Dočkáme se ceny za unci stříbra ve výši 8 dolarů?
11.09.2015 Cena stříbra podobně jako cena zlata, ale i ostatních vzácných kovů platiny a paladia čelí prodejnímu tlaku, který zesílil koncem loňského roku. Situaci na poli komodit nejlépe vystihuje souhrnný index komodit, tzv. Thomson Reuters CRB index, který se propadl pod klíčovou dlouhodobou hodnotu podpory 200 bodů (minima z roku 2009 a 2003). Výsledkem prolomení této silné podpůrné úrovně jsou očekávání pokračování cenového poklesu komodit.
Gross: Svět je nebezpečně blízko deflace
09.08.2015 Světová ekonomika se pohybuje nebezpečně blízko deflaci, tedy všeobecnému poklesu cen, domnívá se respektovaný americký investor Bill Gross. Poukazuje hlavně na hluboký pokles cen komodit. "Jakmile se objeví náznak deflace, situace se zvrátí a začne se vyvíjet špatným směrem," řekl Gross rozhlasovému servisu agentury Bloomberg.
Do kdy může klesat cena ropy?
06.08.2015 Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.
Týdenní shrnutí v kostce: Komodity zůstávají pod tlakem, akcie hledaly směr a dolar předvedl páteční veletoč
31.07.2015 Týden nabitý fundamenty přinesl důležité impulsy na finanční trhy. Byli jsme svědky docela zajímavých obratů, ale čast...
Komoditní index Bloombergu padl na 13 leté minimum, nedaří se celému spektru komodit
21.07.2015 "Long" komoditní pozice procházejí těžkými časy. Bloomberg komoditní index (BCI) včera klesl na nejnižší hodnoty od roku 2002. Dostal se až na 96,07 bodů. V posledních měsících už byl překonán pád na komoditních trzích, který byl důsledkem hospodářské krize 2008 - 2009. Komoditní index BCI klesá s přestávkami už od roku 2011, kdy dosáhl pokrizových maxim na úrovni 175,42 bodů.
Čína musí jednat, pokud chce odvrátit politickou krizi
10.07.2015 Náš postoj k potenciálu čínské ekonomiky je již dlouho skeptický a skutečnost, že předpovídáme nižší růst, než na jakém se shoduje většina, tyto pochyby odráží. Uprostřed chaosu, který v současné době v Číně propuká, je naprosto jasná jedna věc – čínská ekonomika musí přejít na systém orientovaný na poptávku, který se více přiblíží západnímu modelu, neboť na růst poháněný investicemi se už dále spoléhat nemůže.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Invaze | Člen bankovní rady | Cena stříbra | Fibo | Analytický tým FXstreet.cz | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | HSBC | Gate | Zvýšení základní úrokové sazby | Zdražuje zlato | Cena platiny | Vládní dluhopisy | Vývoj ceny zemního plynu | Charles Schwab Corp | Bloomberg komoditní index | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Alphabet | Refinitiv | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Exporty | Cena pšenice | China Three Gorges Group | Dění na trzích | Pfizer | Rolování | Spolkový statistický úřad | Obchodník | Index Bloomberg Barclays | EUR | Řecko | Pegas Nonwovens | Firma Exxon Mobil | Trend | OTM | Index strachu | Rozkolísaný | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bank of Japan | Citigroup | Volatility | Nikl | Dow Jones Industrial | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Přikoupení | Tempo růstu | Rozpočet EU | WTO | Investiční banky | Korelace | Řešení sporů | Komunita | Michal Stupavský | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Bezpečné útočiště | Michala Moravcová | Evropská komise | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Investment Management | Unce zlata | Střední Evropa | Tuzemský průmysl | Aktuální klíčová rizika | Fond obnovy | Index akcií | Danske Bank | P/S | Tuzemská ekonomika | Největší obchodník s ropou | Vývoj ceny hliníku | Richard Kozul-Wright | Index PX | Futures kontrakt | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | FTSE MIB | ČSOB Asset Management | Kurz čínské měny | Janus Capital | Oživení v Číně | Český statistický úřad | Analytik společnosti XTB | Gold | Index volatility VIX | Nezaměstnanost v Česku | Analytický tým | FAO | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Ruský vývoz plynu | Velcí investoři | Geopolitické napětí | Lagardeová | Vývoj na trzích | Snížení cen | Německý DAX | Financial Times | EFSF | Trojúhelníkové formace | Exchange | Zlato a stříbro | Příkaz | Americký akciový index | Investing | Propad cen | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Průměrná úroková sazba | Investice do infrastruktury | Saúdská Arábie | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nová data | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Edelman | Vakcinace | Výprodeje | Zpráva | USD/INR | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Brexit | Cena zlata | Dříví | Ceny aktiv | Dolary | Měny emerging markets | Uvalené sankce | Rekordní zisk | Makroekonomické zprávy | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | NZD/USD | Jestřábí Fed | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Roční zhodnocení | Vývoj amerického dolaru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Cena Brentu | Turecký statistický úřad | Evropská měna | Invesco | Pokles dolaru | Vývoj ceny ropy Brent | Dollar Index | Obchodník s ropou Vitol | Investiční analytik | Dluhopisový fond | Německý export | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Hlavní události | Bohatí | CZK | CISCO | Index agentury Bloomberg | Handelsblatt | Výhled | Philip Morris | Zasedání Evropské centrální banky | Černé pondělí | Trpělivost | Poplatek | Wall Street Journal | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | YTD | Index vládních dluhopisů | Pozitivní sentiment | Boom | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Vlastní jmění | Centrální banky | Investment management | Prodej elektromobilů | Válka | Česká měna | ROE | Rezervní měna | New York | Dobré výsledky | Ratingová agentura | Výrazný růst | Možnost poklesu | Rozpočtové deficity | Commodity Futures Trading Commission | Covid | Vývoj ceny kakaa | Texaská ropa | Domácnosti | Australská měna | Hedgeové fondy | Statoil | Komoditní měny | Ceny cukru | Události tohoto týdne | Akcie automobilek | Turecko | Ceny surových diamantů | Pandemie koronaviru | Nejvyšší produkce | Růst úroků | Vývoj komoditního indexu | Výkonnost pražské burzy | Bilion | Donald Trump | Investiční firmy | Ropa Brent | Podnikové investice | Ceny na čerpacích stanicích | Vice | ÚRS | Akcie v Indii | Futures | Jeff Bezos | Investovaný kapitál | Rekordní ceny | Krize eurozóny | Globální akciové valuace | Komerční banka | Akciové trhy | Globální poptávka | Kontrakt na burze | Cena pšenice v Evropě | Akcie na rozvíjejících se trzích | Surové ropy | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Odvětví | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Těžba ropy z břidlic | Další růst | Bankovní vzdělání | Moderna | Ceny paliv | Štěpán Hájek | Snižování úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Analytici | Ekonomický institut Ifo | Zpomalení globální ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Ceny obilovin | Guvernér Fedu | Nepřízeň počasí | NAFTA | Latinská Amerika | Conseq Funds investiční společnost | Očekávání analytiků | Měkké komodity | Frankfurtský DAX | Hormuzský průliv | Komoditní index londýnské burzy | Texaská ropa WTI | Čínská centrální banka (PBOC) | Intervence centrální banky | Cena palladia | Norská vláda | Ceny hliníku | Monetární politika | Deutsche Bank | Commodity futures | Ranní zpráva z akciového trhu | Ceny elektřiny | Akciový index PX | Obchodní války | Washington | Ruby Equity | Pokles ceny | Vývoj na komoditních trzích | DJIA | Burzovně obchodované fondy | Graf | Ekonomická nerovnost | Úsilí | Očekávání trhu | Vývoz plynu do Evropy | Emise dluhopisů | Kartel OPEC | Hodnota majetku | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | TD Securities | Náklady na zajištění | Koronavirus | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | CECEEUR | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Země OPEC | Čínský jüan | Evropský statistický úřad Eurostat | Členové bankovní rady | Kukuřice na chicagské burze | Nákupy vládních dluhopisů | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Kanadský dolar | Investiční plány | Warranty | Cena železné rudy | HDP Číny | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Commodities | Mezinárodní finanční instituce | Bydlení | Peníze | Obchodování na zámořských trzích | Bill Gates | Brent | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Analytik investiční společnosti | Politika | Finanční televize | HUF/EUR | Stimul | Kakao | Společnost Berkshire Hathaway | xStation | Jüan | NIKL (NICKEL) | Očekávání | Daňové úlevy | Obchodní dohody | Sucho v Brazílii | Malé podniky | Kurz novozélandského dolaru | Zpomalení globálního růstu | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Milánský FTSE MIB | Palladium | Vybírání zisků | Výhled na rok | Červnová inflace | Vyšší výnosy | Kapitalismus | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Stimulační politika | Alza.cz | Prodeje akcií | Ozvěny trhu | Války na Ukrajině | Deprese | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Majetek | Typ ropy | Financovat | Slabý americký dolar | Slušný zisk | Cena elektřiny | Zásoby ropy | P/E | Fed Funds Rate | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Analytika | Nabídka | Americký index | Americké HDP | Bill Gross | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | Opatření centrálních bank | Míra inflace v Turecku | Akcie firmy | Klíčové události ve světě | Hedžové fondy | Globální finanční krize | Jednání FOMC | Hypoindex | Charles Schwab | Prognóza | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Asset management | Situace na Blízkém východě | Počet nezaměstnaných | Obligace | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Mercedes | Aktuální kurzy měn | Kov | Ask | Káva Arabica | Index Topix | Ropný trh | Růst firemních zisků | Exxon Mobil | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Finanční společnosti | index CECEEUR | Samsung | Konsolidace | Nastavení měnové politiky | Ekonomické zpomalení | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Jednodenní krach na burze | Long | Kontrakty | Ruby Equity Investment | Inflace v eurozóně | Devalvace | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Evropská inflace | Ropný benchmark WTI | Lira | Koruna posílila | Supreme Edition | Ceny palladia | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | Dřevo | Výnosové křivky | Akciový index DAX | Investiční výhled | Oslabování koruny | S&P500 | Akcie americké finanční společnosti | Úrokové sazby | Conseq Funds | Dodávky ropy | Meziroční růst | Americké státní dluhopisy | Oslabení eura | Cena kakaa | Trh | Poměr PE | Cena akcií podniku | MSCI | Vývoj ceny plynu | Problémy | Šíření viru | Riziková averze | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Ruský prezident | Ruský vývoz plynu do Evropy | Open | Rubl | Společnosti | Index | Nový rekord | Investment grade | Studie | Průzkum společnosti | SaxoStrats | Zpomalení v Číně | Očekávaná data | Elektřina | MMF | Vývoj ceny stříbra | TradingView | Eura | Komise | Nejistoty | Gold.plus Martin Stránský | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Indexy PMI | Ceny plynu | Agentura Reuters | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Golden Gate Pavel Ryba | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | Česká zbrojovka | S&P | Cena elektřiny na burze | Americké ministerstvo obchodu | Tržní podmínky | Objednávky | Unie | Cenový boom | Důvěra investorů | Investiční portfolia | Sázky | Měny rozvíjejících se ekonomik | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Americké technologické společnosti | Počasí | Ropné zásoby | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Dluhopisový král | Polský zlotý | Ed Yardeni | Fundamentální zprávy | Technické analýzy | Úroda | Ocel | Bank of Canada | IEA | Anglie | Pozornost trhu | Závislost | Vývoj na měnových trzích | Akcie Volkswagen | Investiční horizont | EUR/GBP | Hang Seng | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Krach na burze | Komoditní index agentury Bloomberg | Statistický úřad | Americké hospodářství | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Index londýnské burzy | Cukr | Technologický index Nasdaq | Podíl majetku | Globální dodavatelské řetězce | Nejvýraznější ztráty | Hrubý domácí produkt Německa | Durace portfolia | Barclays | Pomerančový džus | Dividendový výnos | SaxoTraderGO | Firma | Twitter | Statistické údaje | Česká koruna | G10 | Člen bankovní rady Aleš Michl | Opatření | Benzín | Cena komodit | Podnikatelé | Akciový index | Vývoj ceny platiny | Pozornost | Vývoj ceny preferenční akcie | 3М | Burzovní ceny ropy | Obchodník s ropou | Akcie rozvinutých trhů | High-yield | Hodnotové akcie | Cena hliníku | Meziroční míra inflace | Range | Korporátní dluhopisy | Bohatství | Ifo | Momentum | Obchodování komodit | Futures kontrakty | Sladká americká ropa WTI | Summit EU | Index nákupních manažerů | Burze | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Počet žádostí o podporu | Růst vývozu | Bitcoin | Nio | Cena plynu | Skupina OPEC | Ole Hansen | Cena kukuřice | LVMH | Vysoké inflace | Británie | Spekulativní investice | Inflace v Turecku | Větší pokles | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | EUR/MWh | Vývoj ceny cukru | Pavel Ryba | Celková inflace | Ropa | Americké indexy | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Pomoc vlád | Zhodnocování měny | Norsko | Ceny benzínu | Omezení těžby | Dnešní zprávy | Výrazné pohyby | USA | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Vstup na pražskou burzu | Čistý zisk | Index PMI | Investice do zlata | Stříbro | Světové trhy | Sankce | Finanční instituce | Futures trading | Pokles cen | Technický pohled | Volby | Výdaje | Komoditní index Bloombergu | ETF | IBEX | Globální akciový index | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Vývoj komoditního indexu LME | Dow Jones | Durace | Vnitřní Mongolsko | Indikátor průmyslové výroby | Vývoj ceny elektřiny | Zasedání Bank of England | Rusko a Ukrajina | USD za tunu | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | Cena zemního plynu | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Statistici | Bloomberg Commodity Index | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Cena kontraktu | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Ruská krize | Trading | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Severomořský Brent | Finanční televize CNBC | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Investoři do komodit | Fáze obchodní dohody | Index volatility | Nekonvenční měnové politiky | Aktuální konsenzus ekonomů | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj ceny pšenice | Úroková sazba | Petrodolar | Amazon | Dluhová krize | Technologický index | Podnikatelská nálada | Rizikovost | Gold.plus | Rizikové averze | Investiční doporučení | Americké akcie | Zasedání České národní banky | Růst americké ekonomiky | iShares | Volatilní | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Zemědělství | Platina | OSN | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Spotřebitelská důvěra | Pokles cen energií | Finanční zdraví | Další vývoj | West Texas Intermediate | Le Monde | Recese v USA | Měnové politiky | Země platící eurem | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Komodity denominované v USD | Akcie v Číně | Unieuro | Cena kávy arabica | Aktuální situace | Měnové manipulace | Sankce proti Íránu | Spojené státy a Čína | Výkyvy počasí | Volatilní vývoj | Index Russell | Obchodovaných komodit | Hlavní americký akciový index | Martin Stránský | CNY | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ifo Clemens Fuest | Ceny komodit na světových trzích | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | AI | Daimler | Obilí | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Miliardy korun | Světový obchod | Měny střední a východní Evropy | Komoditní index DJ-USB | Nákupy dluhopisů | Sazby | Evropské maloobchodní tržby | Důvěra v českou ekonomiku | Změny v ekonomice | Americký index S&P 500 | České koruny | Růstové akcie | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Hotovost | Investiční fondy | Boj s inflací | Průzkum | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Globální akciové indexy | Firmy | Americké finanční společnosti | Inflace v Česku | Masivní výprodeje | Stratég Saxo Bank | Globální index vládních dluhopisů | Panika | Bezpečnostní situace | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Aramco | Širší index amerických akcií S&P 500 | Ruská ropa | Peněžní prostředky | Růst cen komodit | Provozní zisk | Index CRB | Ceny kovů | Investování | Distribuce | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Globální rizika | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Poradenské společnosti | Cena bavlny | Trhy | Emerging markets | Jiří Tyleček | Těžařská společnost | Ceny futures kontraktů | Mezinárodní investoři | FTSE | Volný kapitál | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | VESA | Rizika | Oživení ekonomické aktivity | Výrobní sektor v USA | Vánoce | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Cena benzínu | ISM | Přicházející recese | Globální trhy | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Nicky Shielsová | Americké banky | Dluhopisový trh | Paweł Majtkowski | Úspory | Ceny niklu | Futures na ropu | Vesa Equity Investment | Dánsko | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Fundamentální základ | Zasedání centrální banky | Zahraniční měny | Cena zlata od začátku roku | Riziková aktiva | Country Garden | Růst ekonomiky | Stagflace | Ruby | Renminbi | Cenový vývoj | TradingEconomics | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Sucha | Ministerstvo financí | WESP | Studie poradenské společnosti | Bilance | Americké akciové indexy | Cena kávy | CEE | Vladimir Putin | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Týdenní nárůst | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Rozhodný den | Vliv amerického dolaru | CAD | Ceny komodit na trzích | China Three Gorges | Prezident Ifo | Americká ropa WTI | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Plány na podporu ekonomiky | Evropská dluhová krize | Ceny bavlny | Evropské trhy | Ekonom Ifo | Sázet | Květnová inflace | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Rozpad eura | Ztráta | Gold/Silver Ratio | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dluhové krize | Cena kukuřice na chicagské burze | FXstreet | Conseq | EBITDA | Reporty | Kukuřice | Obchod | Tomáš Raputa | Ceny ropy Brent | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Astrazeneca | Energetický index | EK | Zahraniční forex | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jan Frait | Analytik | Emise | MAM | Benchmarky | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | Kristina Hooper | INSEE | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Risk | Vývoj ceny niklu | CZK/USD | Ceny | Tisk peněz | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Global Markets | Zahraniční kapitál | Pokles | Ceny sóji | Realitní trh | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Velký propad | Centrální banka | Rekordní rok | Sektor nemovitostí | Předpovědi | Predikce | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Surová ropa | Globální index | Největší ekonomika světa | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Stratég | Prodeje automobilů | Instituce | Erste Bank | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Indexové fondy | EV | Milionáři | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Rychle zbohatnout | Bankovní krize | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | Benchmark | Index strachu VIX | Vývoj ceny palladia | Austrálie | Historická maxima | Posílení koruny | Dluhopisový index | Situace na komoditních trzích | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | RUB | Pravděpodobnost recese | BOSSA | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Makroekonomický výhled | Čínské zboží | Křiž smrti | Káva | Vyšší hodnoty | Zisk | Klaus Wohlrabe | Commission | ČNB | Bank of England | World Gold Council | EURUSD | Obchodované fondy | Huawei | Vesa | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Obchodování | Zajištění na stáří | Vzdělání | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Cena mědi | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | TRY | Prémie | TradingFloor.com | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Podvážení | Francie | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Drahý kov | ex | Technologické firmy | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Výrazné cenové pohyby | RBOB | Nový koronavirus | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Merrill Lynch | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Psychologie | Guvernér | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Spready | HDP | Asset alokace | Ekonom | Optimismus | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Fnac Darty | Klid | LME | Zpomalení růstu | Index euro | Eskalace napětí | Etoro | Westpac | Akciové portfolio | Průměrná cena | USD/CAD | Varovné znamení | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ropný benchmark | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Brazilský real | Alokace aktiv | Americké firmy | Technický výhled | Index čínských akcií | Meziroční inflace | Japonský jen | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Fundamentální výhled | Měnové podmínky | Kupci | Dramatický dopad | Société Générale | Žebříček | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Růst ceny ropy | Propad indexu | Zrychlení růstu | Koš | Vývoj ropy | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Vitol | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Ceny pšenice | Akciové výnosy | Kurz | Daně | DXY | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Intermediate | Snížení těžby | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Pro investory | Traders | Potenciál | Špatné zprávy | Rally | Ceny kakaa | Pokles inflace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | COPPER | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Oddlužení | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | Společnost Huawei | USD za barel | Hospodářství | Věštec z Omahy | Zotavení | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Daňové zvýhodnění | Oslabení dolaru | Situace v Číně | Alokace investičních portfolií | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Downside | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Cash flow | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Rusko | Další drahé kovy | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | FANG | PinBar | Geopolitická nejistota | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny dřeva | 1 milion | Stock Exchange | Poptávka centrálních bank | Eva Zamrazilová | Václav Pech | Negativní sentiment | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Paládium | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Nižší poptávka | Objem prostředků | COVID-19 | Cena ropy WTI | Hypotéky | Rekordní růst | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Short selling | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Evropská komise (EK) | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Ceny stříbra | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | EY | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | ForexLive | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Televize CNBC | Carry trade | Index S&P 500 | Hodnota firmy | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Společnost Berkshire | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Ropné futures | Index Nikkei | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Frustrace | Vysoké ztráty | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | MWh | QE | MT4 | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Krach | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Evropské indexy | Snížení sazeb | Arnault | Prime | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Bernard Arnault | Medvědi | DAX | Zbrojovky | Erste | Zavedení cel | Forexu | Hliník | Vývoj ceny kávy | Kurzy měn | Agentura DPA | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Nepříznivé počasí | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Preferenční akcie | Denní graf | CFA | Schodek | Indikátory | Oslabení | Invaze Ruska | EUR/TRY | Ekonomické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Nový býčí trh | Ceny kávy | Likvidita | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | EET | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Vývoj ceny bavlny | Ceny v Česku | Vlády | Americká vláda | CBOT | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Dlouhodobý investor | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Oxfam | Techničtí obchodníci | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Cenné papíry | Stoxx | Americká lehká ropa WTI | Globální dluhopisový index | Support | Dluhový strop | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Import | Londýnské burzy | Lednová inflace | Krize na Blízkém východě | Ceny energetických komodit | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | OPEC | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Alcoa | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Největší pokles | Nákupy aktiv | Americké objednávky | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Čínská vláda | Vývoj ceny sóji | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Vakcíny proti koronaviru | The Wall Street Journal | Bond | Emise uhlíku | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Výrobní sektor | Ocenění akcií | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | USD | Commodity index | Tištění peněz | Cestování | Síla amerického dolaru | Globální pandemie | Contango | D1 | Investing.com | Rally na ropě | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Vesa Equity | Federální rezervní systém | Události ve světě | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Poptávka v Číně | Ceny nafty | CZ | Akcie České zbrojovky | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Britské libry | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Agentura AP | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Stimulační program | Markets | Investiční kovy | Další rozvoj | Aleš Michl | Zestátnění | Nejistota | CME | Světová rezervní měna | Opce | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Propad cen komodit | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | 500 nejbohatších | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Arabica | Parita | Vývoz plynu | Obilniny | ROCE | Spekulace | Referendum | Negativní vývoj | Clemens Fuest | Cena niklu | Mnichovský ekonomický institut | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | KBC | Společná evropská měna | Pimco | Spekulanti | Globální finanční trhy | Prodeje | Linie podpory | Komunistické strany | Akciový trh | Uhlí | Investor | USD/JPY | Šperky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Nejvyšší propad | Saudi Aramco | Banka | Ceny lithia | Produkce ropy | Země eurozóny | Markit | Ceny ropy a plynu | UNCTAD | Makléřské společnosti | Průmyslové kovy | CNBC | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Jihoafrický rand | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot