Opatření centrálních bank

Investování v době nejistoty. Jak se chovat v nestabilním světě?
01.04.2025 Žijeme v době turbulencí na finančních trzích - pandemie, vojenské konflikty, politická nejistota, hrozící dluhová krize v USA a rychle se měnící globální ekonomická politika nutí investory hledat způsoby, jak ochránit svůj kapitál a zároveň dosáhnout výnosů - a to i v náročných podmínkách.

Výsledková sezóna a vývoj sazeb na světových trzích: v Asii se radují, dolar naopak ztrácí
16.01.2025 Globální akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco americký dolar oslabil, protože jádrová inflace v USA se snížila, což zvýšilo očekávání dalšího uvolnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Jen se mezitím dostal na měsíční maximum v reakci na spekulace, že by Bank of Japan mohla příští týden rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb.

Výhled globálního portfolia s alokací aktiv do prvního čtvrtletí roku 2025
28.11.2024 Americká aktiva si v roce po volbách obvykle vedou dobře. Proto vzhledem k tomu, že očekáváme nižší inflaci, politiku uvolňování u centrálních bank a větší růst, si myslíme, že měl by být rok 2025 pro finanční trhy dobrý. Po silném růstu cen v roce 2024 však opatrně podstupujeme riziko.

Komodity: Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky zvyšují, Brent je pod 95 dolary
18.09.2023 Ceny ropy se na začátku týdne zvyšují. Investoři se zaměřili na hrozbu nedostatečných dodávek na trh ve čtvrtém čtvrtletí, vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie a Rusko prodloužily dobrovolné omezení dodávek.

Čínské PPI překvapilo 📊 HKComp s velmi malou reakcí
09.06.2023 Makrodata z Číny jsou sledována s velkou pozorností investorů, protože mohou ovlivnit obavy trhu z recese. Vzestupná ekonomická dynamika ze začátku roku zřetelně zeslábla (v ceně se špatně fungujícími čínskými indexy) a investoři začínají zemi opět vnímat jako nestabilní – a to i geopoliticky. Napětí mezi Pekingem a USA stále trvá. Problém Tchaj-wanu zůstává nevyřešený a volby na ostrově se blíží letos na podzim, takže vnímání rizikového investičního klimatu v Číně může být déle.:

Analytici Citi jsou v roce 2023 nakloněni zlatu, avšak ne ropě 📊
19.12.2022 Analytici Citibank se s trhem podělili o prognózu, v níž odhadují, že ceny zlata by mohly ve druhé polovině roku 2023 dosáhnout 1 900 USD za unci díky silnější poptávce po zlatě v prostředí pokračující hospodářské recese. Existuje také šance, že druhá polovina roku 2023 bude pro trhy příznivější ze strany opatření centrálních bank, což by mohlo podpořit býčí dynamiku na trhu drahých kovů. Banka zároveň snížila prognózu vývoje cen ropy. Podle analytiků ropa nakonec dosáhne 70 dolarů za barel. Citi poukázala na oslabení globální poptávky, kdy OPEC+ a Rusko dodávají více ropy, než trh očekával.

Americké akciové indexy v pondělí klesly
28.06.2022 Hlavní americké akciové indexy v pondělí uzavřely v záporných hodnotách, Dow Jones ztratil 0,2 %, S&P 500 ztratil 0,3 % a NASDAQ klesl o 0,72 %.

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022
30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují blízko závěru z předchozího dne
20.05.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry kolem svého závěru z předchozího dne. Působí na ně obavy z plánů zakázat dovoz ruské ropy do Evropské unie na jedné straně a z toho, že zpomalení globálního hospodářského růstu sníží poptávku po ropě, na straně druhé.

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.

Míra nezaměstnanosti v Česku stoupne k deseti procentům, nízko ji držíme jen na dluh
26.06.2020 Koronavirová krize začala jako nabídkový šok, jenž postupně přerostl a slil se s šokem poptávkovým. Synergický efekt těchto dvou šoků je tak silný, že nyní vyvolává šok realokační. Firmy zjišťují, že některé zaměstnance potřebovat už nikdy nebudou, zatímco některé jiné, nové ano.

Úvodní růst je pryč. Večer nás čekají zprávy z Fedu
10.06.2020 Evropské akcie vstoupily do středečního obchodování docela dobře, ale úvodní růst postupně vyprchal a hlavní indexy nyní míří rychle do červeného. DAX už ztrácí přes půl procenta. Naopak se začíná dařit dluhopisům při poklesu 10Y výnosů na hlavních trzích zhruba o 1 až 2 bazické body. Zlato je dnes mírně v plusu. Eurodolar i po včerejšku pokračuje lehce vzhůru na 1,1365.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.04.2020 1) Čínská centrální banka dnes snížila jednu ze svých klíčových úrokových sazeb na rekordní minimum a zmírnila požadavky na rezervy komerčních bank. Snaží se tak podpořit ekonomiku, která se potýká s negativními důsledky koronaviru. Ohlášená opatření napumpují do finančního systému celkem 43 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.

Cena zlata se vyšplhala nejvýše od roku 2012
14.04.2020 Cena zlata se dnes vyšplhala na zhruba 1747 dolarů (téměř 43.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2012. Investoři nákupem zlata reagují na obavy z hospodářských dopadů koronaviru a na opatření centrálních bank na podporu ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Americké akcie kvůli obavám z koronaviru výrazně klesly
01.04.2020 Americké akcie zahájily druhé čtvrtletí výrazným poklesem. Dolů je tlačí rostoucí obavy investorů z dopadů šíření koronaviru na ekonomiku Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 4,44 procenta a obchodování zakončil na 20.943,91 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 4,41 procenta na 2470,50 bodu a technologický index Nasdaq se snížil rovněž o 4,41 procenta na 7360,58 bodu.

Forex: Dolar posiluje, investoři ho považují za bezpečné útočiště
01.04.2020 Americký dolar dnes posiluje, investoři ho považují za bezpečné útočiště v období obav z rozsáhlých hospodářských důsledků koronaviru. Euro krátce po 16:55 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba procento na 1,0920 EUR/USD.

Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná
25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.

Akcie v EU výrazně zpevnily, německý index DAX nejvíce od 2008
24.03.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně zpevnily, k růstu jim pomohla další podpůrná opatření centrálních bank. Investoři též očekávají, že americkým Senátem projde balíček určený na pomoc ekonomice.

Akcie v EU zpevňují, pomáhají opatření centrálních bank
24.03.2020 Akcie na evropských trzích v úvodu dnešního obchodování zpevňují, k růstu jim pomáhají především další podpůrná opatření centrálních bank. Částečnou podporu ale může podle analytiků poskytovat i fakt, že ačkoliv se pandemie způsobená novým koronavirem dál šíří světem, v Itálii se počet nakažených i počet mrtvých v pondělí proti předchozímu dni opět snížil. Itálie zůstává epicentrem současné nákazy.

Technická analýza BTC/USD: Bitcoin bulls z 3 900 na 6 700 USD. Jsou propady definitivně zažehnány?
20.03.2020 Dnes se podíváme na Bitcoin a jeho týdenní růst z 3 900 USD k 6 700 USD. Po výrazném propadu přichází s denním 20% růstem.

Evropské akcie posílily, podpořila je nová stimulační opatření
19.03.2020 Evropské akcie po středečním poklesu posílily, k růstu přispěla nová opatření britské centrální banky na podporu ekonomiky. Panevropský akciový index STOXX 600 si dnes připsal 2,91 procenta na 287,80 bodu. Ve středu se kvůli obavám z dopadů koronaviru na ekonomiku propadl o téměř čtyři procenta a uzavřel na nejnižší úrovni za bezmála sedm let.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.03.2020 1) Centrální banky Spojených států (Fed) a Austrálie (RBA) zavádějí nová opatření na podporu svých ekonomik, které se potýkají s problémy kvůli šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem. RBA snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na minimum 0,25 %, zatímco Fed spustil třetí nouzový úvěrový program pro banky. Fed a RBA tak následují Evropskou centrální banku (ECB), která v noci na dnešek představila nový program nákupu dluhopisů.

Ekonomický kalendář: Čekáme na telefonát lídrů skupiny G7
16.03.2020 Množství mimořádných opatření centrálních bank (Fed, RBNZ, BoJ) v posledních hodinách nedokázala zabránit propadům na finančních trzích. Asijské akcie propadly po boku futures na americké indexy. Evropské indexy otevřely do výrazně negativního teritoria. Index DE30 (DAX) se krátce po otevření propadl až k 8400 bodů, kde se nacházel naposledy v roce 2014. Investoři by více než makrodata měli sledovat dění v centrálních bankách a novinky okolo dopadu šíření koronaviru na významné ekonomiky. Spekuluje se, že by dnes měla s dalšími opatřeními přijít Bank of Canada.

Okénko trhu - MMF snížil odhad globálního růstu
16.10.2019 Ceny průmyslových výrobců se v září meziměsíčně zvýšily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika ovšem dále zvolnila na 1,9 %. K růstu nejvýrazněji přispívaly ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které se meziročně zvedly o 7,7 %. I přes určité zvolnění pak stále trvá rychlý růst cen v potravinářství (o 3,6 %). Na druhé straně klesaly ceny koksu, rafinovaných ropných výrobků a chemických látek, tedy produktů ovlivněných nižší cenou ropy. V následujících měsících očekáváme postupné slábnutí cenových tlaků u producentů, ať už vlivem pomaleji rostoucích cen agrárních komodit, tak i v důsledku slábnoucí poptávky. Výrobní ceny v eurozóně v srpnu přešly do meziročního poklesu, což se bude s určitým zpožděním promítat i do tuzemské průmyslové inflace. Průměrný růst cen výrobců by měl v letošním roce dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %, vlivem vysoké dynamiky v H1.

MMF: Světová ekonomika letos vzroste nejméně od finanční krize
15.10.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ještě v červenci počítal na letošní rok s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.

Centrální banky hrají nebezpečnou hru
18.08.2016 Světové trhy během léta výrazně posílily díky příznivým krokům centrálních bank v čele s Bank of England, která zahájila nové kolo kvantitativního uvolňování s cílem absorbovat šok po výsledku referenda o brexitu. Výsledek volby nedokázal zničit důvěru v britský státní dluh a britské akcie i globální trhy si s úlevou vydechly. Na druhé straně Atlantiku se zdá, že největší světová centrální banka, americký Fed, se vzhledem k neslaným, nemastným údajům o americké ekonomice drží zpět a neplánuje další zvyšování úrokových sazeb. Pokud jde o ECB, ta hlasitě oznámila nadcházející přehodnocení své politiky na svém jednání 8. září, což zvýšilo očekávání dalšího možného uvolňování.

Trading analýza indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
05.08.2016 Americký akciový index S&P 500 (SPX) v úterý naznačil možný začátek výraznějšího poklesu, nicméně ten byl opět v zárodku zastaven a následně zkorigován. Očividně se někdo mermomocí brání tomu, aby se náhodou nespustil větší výprodej, který se na současných rekordních úrovních může lehce přenést v prodejní paniku. Pak samozřejmě veškerá několikaletá podpůrná opatření centrálních bank by přišla víceméně vniveč.

Market Color aneb co se děje na finančním trhu
14.07.2016 Akcie na Wall Street ve středu mírně posílily a poslaly indexy Dow Jones a S&P 500 na nová historická maxima. Investoři věří v dobré výsledky firem, které by měly trhu pomáhat k dalšímu růstu. Index Dow Jones zavřel ve středu o 0,1 procenta výš na rekordním závěru 18 372,12 bodu, širší index S&P 500 posílil o 0,01 procenta na nový rekord 2152,43 bodu a technologický Nasdaq přidal 0,3 procenta na 5005,73 bodu.

Forex: Shrnutí obchodování 14.7.2016
14.07.2016 Americké akcie skončily včera takřka beze změn, hlavní indexy přesto dosáhly na nové rekordy. Investoři se...

Shrnutí páteční obchodní seance 1.7.2016
02.07.2016 Akciové trhy ve Spojených státech dnes mírně zpevnily, a završily tak čtvrtý růstový den v řadě. Přispěly k tomu zejména...

Brexit a prezidentské volby v USA – řada nezodpovězených otázek pro obchodníky s měnami
15.06.2016 Do britského referenda o EU, které nás čeká 23. června, zbývá jen několik málo dní. Poslední průzkumy naznačují příklon k odmítnutí EU. Nejdramatičtější výsledek předpovídá v pátečním průzkumu ORB. S desetibodovým náskokem se obyvatelé Velké Británie rozhodnou pro odchod z EU. Trh obchodující s kurzem libry je za současné situace nefunkční, na trhu opcí s datem splatnosti po referendu v podstatě neexistuje likvidita. Nestabilita malého objemu opcí, které se ještě obchodují, vyskočila na úroveň, jakou jsme nezažili ani v nejčernějších chvílích globální finanční krize.

OECD dnes představí aktualizovaný hospodářský výhled
01.06.2016 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes představí aktualizovanou prognózu...

Je rally na zlatě udržitelná?
03.05.2016 Po mohutné rally v závěru minulého týdne se zlato vyšvihlo nad hladinu 1300 dolarů za unci. Navázalo na růst v prvních...

Trichet (ex-prezident ECB): Standardy nestandardní měnové politiky
21.08.2012 Mezi předními centrálními bankami široce rozšířené zavádění nekonvenčních opatření v oblasti měnové politi...

Investoři doufají v nová opatření centrálních bank
10.08.2012 Investoři stále doufají v nová opatření centrálních bank na podporu hospodářského růstu.

Riziko se uvolňuje, opatření centrálních bank jsou považována za nevýznamná
31.08.2010 31/8/2010, Mads Kofoed, stratég trhu, Saxo BankKomentář ? Riziko se opět uvolnilo a dává...
Související klíčová slova:
Tempo růstu | Fibo | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dow Jones | Nejvýkonnější akcie | Vládní opatření | Jackson Hole | ETC | Generování zisku | Zkušenosti | Světové akcie | Energetické firmy | Akciové trhy | Pozitivní vliv | Jasný trend | PLN | Obchodník | Dluhopisové ETF | Refinitiv | EUR | Long pozice | Vojtěch Benda | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Trend | Bank of Japan | Strategické řízení rizik | BTC | Výrobní PMI | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Rok 2025 | Frank (CHF) | Investing | Kroky Fedu | Korelace | Londýnské akciové burzy | Asijské akcie | Britská libra | Aktiva | Dolar (USD) | Exchange Bank of Canada | Citigroup | Saúdskoarabský ministr energetiky | Energetika | Bezpečné útočiště | Michala Moravcová | Reality | Invesco | Širší index S&P 500 | Vedoucí pracovníci | Line | Střední Evropa | Zdraví ekonomiky | Prasknutím internetové bubliny | Obchodní systém | Komunita | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Míra nezaměstnanosti v ČR | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Cenové stability | Výkyvy na peněžních trzích | Americká inflace | Deflace | Expanze | Exchange | Rostoucí ceny | Americký dolar (USD) | Výkyvy | Saúdská Arábie | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Citibank | Nová data | Volby | Směrnice | Strach | REITs | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Akcie dnes | Vysoce rizikové | Desinflační trend | Dow Jonesův akciový index | EURCHF | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Bob Haberkorn | Vývoj inflace | Organizace ADP | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Gold | Konflikty | Brexit | VIG | Dopad na finanční trh | Americký prezident | Celková inflace | Technická analýza BTC/USD | Vojenské výdaje | Technické znalosti | Ján Kopil | Tradiční finanční trhy | Cena zlata | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Vysoké riziko | CZK | Inflace | Podnikání | Dolarový index | Politická rozhodnutí | Vývoj měnového páru | Bloomberg komoditní index | Obavy investorů | Flexibilita | Dividendy | BOJ Kazuo Ueda | Prima | Globální ekonomiky | Klid před bouří | Obchodní seance | Boom | Pomoc ekonomice | Graf | Nejdůležitější ekonomické události | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vývoj ceny ropy Brent | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Akcie třiceti významných amerických podniků | Donald Trump | YTD | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Zvyšování sazeb | Nízká likvidita na trhu | Dobré výsledky | Britské akcie | Rozhodnutí centrálních bank | Ratingová agentura | Covid | Cartier | Znehodnocování měn | Futures | Dolary | Nabídka | Výsledky průzkumu | Uchovatel hodnoty | E15 | TD Securities | Ukazatel zdraví ekonomiky | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Norská centrální banka | Ekonomiky | CL | TSMC | PLN/EUR | Volatilita | Rétorika centrálních bank | Maďarsko | Index podnikatelské aktivity | Obchodní války | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Zaměstnanost | Státní dluh | Zveřejněné údaje | Peníze | Omezit potenciální ztráty | Defenzivní akcie | CySEC | Brent | Snižovat riziko | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Jüan | Očekávání | Snižování sazeb | Vybírání zisků | Koloběh zadlužení | Odchod z EU | Zvýšení sazeb | Výnosové křivky | Finanční plánování | Války na Ukrajině | Šíření onemocnění | Obchodní týden | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | IHS Markit | Evropské měny | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Politická nejistota | Janet Yellenová | CZK/EUR | Růst | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Futures na Nasdaq | Program kvantitativního uvolňování | Vanguard | MiFID II | Národní měny | Zásoby zlata | Prognóza | L.F. Investment | Souhrnný index | Akcie v EU | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Trh práce | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Kongres | CBOE | Pochybnosti | Gita Gopinathová | Hospodářské recese | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Postupy centrálních bank | RJO Futures | Růst akcií | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Extrémní výkyvy na peněžních trzích | Klíčové události | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Vyzkoušet si trading | Ministr energetiky | Long | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | AUD | Vývoj měnového páru GBP/USD | Standard Chartered | Opatření | Investujte zodpovědně | Pozornost trhu | Trh | Lukáš Kovanda | Utility | Futures na Nasdaq 100 | Czech Fund | Bankovní úvěry | MSCI | HKComp | Počasí | Pověst | Dollar Index | Pandemie koronaviru | Rozdílové smlouvy | Index | Zprávy a události | Vice | Sell | Rezervní měny | MMF | Japonský jen (JPY) | Výrobní ceny | Eura | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Finanční televize | Obchodování na devizovém trhu | Videokonference | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Posílení | Základní zboží | Hlavní ekonomka | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Fair Value | Institute for Supply Management (ISM) | Společnosti | Údaje o inflaci | Negativní dopad | Vysoká rizika | Rada guvernérů | Světové rezervní měny | S&P | Unie | Omezení dodávek | Inflace ve Spojených státech | Finanční stability | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Trading analýza | Přehřátí ekonomiky | Narušení dodávek | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Soukromý sektor | Ekonomické aktivity | Traderky | IEA | Asie | Nová prognóza | Market Color | Deficit | Aktivita v americkém průmyslu | Index Stoxx 600 | Důsledky koronaviru | Invaze | Index pařížské burzy | Budoucnost | Akcie na Wall Street | Polský zlotý | G7 | Nejnovější údaje | Nízká likvidita | Nike, Inc. | Analytika | Oddělení forexu | Produkce zlata | Situace v USA | Investiční plány | Nové peníze | Eskalace | Nabídka a poptávka | John Augustine | MIFID | Akciový index | Pozornost | Šíření nového koronaviru | Nejprudší pokles | Energetický sektor | Meziroční míra inflace | Profit-Target | Bohatství | Futures kontrakty | Výkyvy trhu | Náklady | Statistický úřad | Coinbase | Globální finanční krize | Očekávaná data | Bitcoin | Ukazatel zdraví | Poptávka | Kov | Nejstarší kryptoměna | Odpor | Makroekonomická zpráva | Research | JPMorgan Chase | Marketingová komunikace | Trh s fyzickým zlatem | Technologický index Nasdaq | Burzovně obchodované fondy | Aktivita zpracovatelského sektoru | Obchodovat | Německý index DAX | Americké indexy | Digitální zlato | Obchodníci | Největší ztráty | Finance | Krize v USA | Indikátor | Dluhopisy | Prezident Donald Trump | Analytici | Problémy | Durace portfolia | Stříbro | Aktivita zpracovatelského sektoru USA | ANZ | Ropa | Bankéři | Zpomalení hospodářského růstu | ETF | PMI index | Emise dluhopisů | Omezení těžby | Zprávy z Fedu | Short pozice | Fiat měny | Američtí demokraté | Makroekonomická data | Asijské akcie dnes | Poptávka po čipech | Řízení volatility | Měnové zajištění | Ekonomové | Huntington National Bank | Plánování | Prohlášení | Bank of Canada | USA | Globální inflace | Růst cen výrobců | 3М | Spojené státy | Underweight | Ekonomka MMF | Člen bankovní rady | Růst HDP | Pandemie | Světové trhy | Euro vůči dolaru | Úrokové sazby | Finanční televize CNBC | Nejdramatičtější výprodej | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Index volatility | Spuštění hyperinflace | Boeing | Stabilní společnosti | Burze | Historie | Vývoj | Dnešní údaje | Výnosy | Trading | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Dluhová krize | Abdalazíz bin Salmán | Masivní propad | Technologický index | Investiční poradenství | Výdaje | Americké akcie | Vítězství Donalda Trumpa | Durace | Volatilní | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Expirace opcí | Varování | Zisky firem | Intervence | Světové produkce | Podnikání na kapitálovém trhu | Halving | Joseph Capurso | Měnové politiky | G20 | Odvětví | Investiční doporučení | Ceny nemovitostí | Manufacturing | Likvidita na trhu | Koronavirus | Akcie Coinbase | Růstový potenciál | Riziko a výnos | Vojenské konflikty | CNY | Americká administrativa | Británie | Vítězství | Investiční strategie | Koordinovaná opatření | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Citlivost trhu | Analýza BTC | AI | ADP | Extrémní volatilita | Prezidentské volby | Tisková konference | Prezident ECB | Řízení cen | Riziko ztrát | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Index milánské burzy | Sazby | Manažeři | Nouzový úvěrový program | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Americký index S&P 500 | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Úvěrový program | Generální ředitel | Průzkum | Firmy | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Bayerischen Landesbank | Zasedání Bank of Canada | Růst cen komodit | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Nezávislost Fedu | Dovoz ruské ropy | Trhy | FTSE | Vyšší riziko | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Žlutý kov | Eurozóna | Fond | Pinpoint Asset Management | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Dluhopisový trh | Dánsko | Rostoucí mzdy | Oblasti umělé inteligence | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Výkyvy akcií | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Stagflace | Etsy | Ministerstvo financí | Babypips | Americké akciové indexy | Low | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Denní zisk | Na burze | Významný dopad | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Sázet | Gold/Silver Ratio | Wells Fargo | Psychická odolnost | Situace na trhu práce | FXstreet | Obchod | Purple Trading | Akcie energetických společností | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Riziko | Analytik | Emise | Klesající ceny | FIAT | JPY | Citi | Pokles výnosů | Bank of America | Obchodování s futures | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Nástroj | GBP | NATO | Vývoj dolaru | Čína | Commonwealth Bank of Australia | CZK/USD | Omezení dodávek ropy | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Rada guvernérů ECB | ETN | Centrální banka | ASML | WTI | Salesforce | Obchodování v New Yorku | Biliony | Zajištění portfolia | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Stratég | Panevropský akciový index | Forint | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Zasedání RBA | FTSE/MIB | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | 256/2004 | Technická analýza BTC | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Podkladové aktivum | Historická maxima | Ceny energií | Barometr | GBP/USD | Bezpečné přístavy | VIX | Euforie | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | Bez rizika | Zisk | ČNB | Bank of England | Overweight | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Obchodování | Úroky | Eurostat | Prezident | Obavy trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Evropa | Libra k americkému dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Údaje | Ekonomické události | Eurodolar | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Běžný účet | Analytici Citi | Obchodování se CFD | xStation5 | Electronic Arts | Změny sazeb | Finančnictví | Portfólia | Japonsko | Směřování | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Finanční systém | Konsensus | Euro STOXX | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Expirace | Cizí měny | HDP | Měnové kurzy | COMEX | Devizový trh | Index DAX burzy | Ekonom | Optimismus | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Globální investoři | Optimismus na trzích | Výprodej | JPMorgan | Salmán | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Infineon | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Základní úroková sazba Fedu | Výhled trhů | Americké firmy | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Panevropský akciový index STOXX 600 | Index dolaru | Vývoj jádrové inflace | NERV | John Hardy | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Napětí na trzích | Švýcarský frank (CHF) | Koš | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Index VIX | Napětí na Blízkém východě | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | Snížení těžby | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Investice | Pro investory | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Devon Energy | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Výdaje na obranu | ESM | Makrodata | Index volatility CBOE | Zisky | Makroekonomický vývoj | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Luxusní zboží | CAC 40 | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Profitovat | Dollar | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Export | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Řízení rizik | Mnozí investoři | Organizace | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Společnost IHS Markit | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | Potenciální ztráty | Technická analýza | Plány | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | NFP | Potenciální zisky | Umělé inteligence (AI) | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | Bondy | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Pákový efekt | Index pařížské burzy CAC 40 | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | Výkonnost | Televize CNBC | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Krize | Rostoucí trend | OECD | CHF | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Americký trh | Snížení sazeb | Ochrany kapitálu | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Jefferies | Richemont | Co bude | DAX | Forexu | Merck | Kurzy měn | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní graf | SEC | Střední podniky | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Úspěch | LTRO | Likvidita | BTC/USD | Kryptoměny | Likvidní | Banky | BlackRock | Výrobci čipů | Zisky společnosti | Vlády | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Poptávka po ropě | Wall Street | Analýza | Umění | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | ČR | XTB | Program nákupu dluhopisů | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Hospodářské cykly | Market | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Platební systém | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Finanční ústav | Nové dluhopisy | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Obchodní aktivity | Služby | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Dnešní růst | OPEC | Úroková sazba Fedu | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | IHS | Obchodní bariéry | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Polsko | Coinbase Global | Ceny potravin | Index Dow Jones | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Nařízení | Ropy | RBA | Předseda | Internetové bubliny | Americké ekonomiky | USD | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Investing.com | Nízké úrokové sazby | US500 | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Čínská centrální banka | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Finanční regulace | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Nemovitosti | Makro data | Ministerstvo financí USA | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | Makroekonomické údaje | Akcie na evropských trzích | Kryptoměna | Nvidia | Investment | Indexy | Americký dolar | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | HICP | Stoxx 600 | Splatnost | Výkonnost akcií | Alokace | Doporučení | Body | Payrolls | ROCE | Spekulace | Index londýnské akciové burzy | Referendum | Cykly | EU | Miliardy | PBOC | Zpracovatelský průmysl | Janney Montgomery Scott | MasterCard | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Investovat peníze | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Nové údaje | Banka | Stav americké ekonomiky | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Nízká inflace | Globální akcie | CNBC | SPX | Spotřebitelské ceny | Finanční kapitál | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX