Střední podniky
Němečtí vývozci čekají letos pokles tržeb o 2,7 procenta
21.01.2025 Zhruba 80 procent německých podniků, které obchodují se zahraničním, očekává v letošním roce pokles tržeb o 2,7 procenta. Uvedl to dnes Spolkový svaz velkoobchodu, zahraničního obchodu a služeb (BGA). Dalším rizikem pro německou ekonomiku jsou cla slíbená americkým prezidentem Donaldem Trumpem, která podle něj podpoří výrobu ve Spojených státech.
Obchody na akciovém trhu pražské burzy loni klesly
06.01.2025 Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy loni meziročně klesly o 12,5 procenta na 107,9 miliardy korun. Pokles nastal podruhé v řadě, předtím byly tři roky nárůstů. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
Jan Berka: Největším rizikem příštího roku je nejistota
27.12.2024 Šéfredaktor finančního portálu Roklen24 a hlavní FX analytik Jan Berka připomíná, že ve světě panuje na prahu roku 2025 značná nejistota. „Nejistota nedělá dobře trhům ani ekonomice,“ říká v rozhovoru pro FXStreet.cz. Investiční příležitosti vidí především v akciích, a to především ve Spojených státech. Nebrání se ani kryptu v investičním portfoliu. „Zůstali bychom však u bitcoinu, případně u bitcoinových ETF,“ dodává. V rozhovoru dále mluví o tom, co očekává od české koruny nebo co by doporučil traderům v příštím roce.
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 13. prosince (americká seance)
13.12.2024 K testu ceny 1,2653 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od linie nula, což potvrdilo platný vstupní bod k prodeji libry. V důsledku toho se pár propadl o více než 30 bodů. Nákup při odrazu od cílové úrovně 1,2640 přinesl zisk okolo 20 bodů.
Společnost Shopify zaznamenala během víkendu Black Friday rekordní prodeje
05.12.2024 Společnost Shopify, přední technologická platforma pro online obchodníky, opět potvrdila svou dominanci a během víkendu Black Friday - Cyber Monday zaznamenala rekordní prodejní výsledky. Společnost nabízí svým zákazníkům všechny nástroje, které potřebují k provozování svých e-shopů, od webových stránek až po zpracování plateb a doručovací služby. Letos navíc uzavřela řadu partnerství, aby tyto výhody ještě více rozšířila. Promítne se taková strategie do budoucího růstu, který po pandemii stagnoval?
S blížícími se Vánocemi narůstá počet kyberútoků na malé a střední firmy. Mastercard radí, jak se chránit
19.11.2024 Období před vánočními svátky a koncem roku je pro většinu malých a středních firem nejrušnějším obdobím roku. A totéž platí i pro kyberzločince. Úměrně tomu, jak prudce narůstá počet online transakcí, navyšují své aktivity i kyberzločinci pokoušející se využít případných zranitelností, především v systémech malých a středních podniků. Podle nedávného průzkumu společnosti Mastercard přitom kybernetickému útoku v loňském roce čelilo 95 % českých a slovenských firem.
Němečtí výrobci varují před obrovským pádem ve svém odvětví
18.11.2024 Za 44 let od zahájení provozu německé společnosti Beckhoff Automation nezažil majitel firmy Hans Beckhoff podle svých slov takovou ekonomickou krizi, jako je ta současná, píše server BBC. "Obvykle můžete očekávat krizi jednou za zhruba pět až osm let," řek Beckhoff. "Tentokrát je to hrozivý pád, opravdu hluboký," dodal.
EU je připravena na spolupráci s USA ohledně Ukrajiny i Blízkého východu
08.11.2024 Evropská unie je podle předsedy Evropské rady Charlese Michela připravena spolupracovat se Spojenými státy, zejména pokud jde o Ukrajinu či situaci na Blízkém východě, ale také v oblasti obchodu a bezpečnosti. Michel to uvedl po skončení dnešního neformálního summitu EU v Budapešti. Na tiskové konferenci vystoupil společně se šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který setkání hostil.
Borrell: Evropská unie musí být jednotnější a posílit bezpečnost
08.11.2024 Evropská unie musí být podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella jednotnější a musí posílit vlastní bezpečnost. Borrell to řekl novinářům na okraj dnešního neformálního summitu EU v Budapešti. Hlavními tématy tohoto jednání je posílení konkurenceschopnosti EU, ale i vztahy s USA a situace na Ukrajině či v Gruzii.
Malé a střední podniky drží úroveň předcovidových tržeb. Pomáhá jim v tom přizpůsobivost a přítomnost v onlinu
08.11.2024 Malé a střední podniky si i přes nepříznivé podmínky během posledních tří let dokázaly udržet úroveň tržeb. Překonaly období pandemie, vysoké inflace i vysokých úrokových měr a přizpůsobily se změnám v nárocích svých zákazníků a odběratelů. Čeští drobní podnikatelé navýšili podíl tržeb v oblastech sportovních potřeb, hraček, potravin a oděvů. Výrazně také zvýšili podíl online tržeb v sektoru cestovního ruchu a zábavy. Dosáhli toho především posílením svých online prodejů, což je cesta, jak účinně konkurovat velkým firmám. Data ukazuje nejnovější studie Institutu ekonomických studií společnosti Mastercard.
Náklady českých firem stouply meziročně o 1,5 procenta
28.10.2024 Náklady českých malých a středních podniků stouply v září meziročně o 1,5 procenta. Zároveň ale firmy nakupovaly o desetinu procenta častěji než ve stejném období loni. Vyplývá to z Indexu firemních nákladů, který společnost Fidoo sleduje na vzorku více než tisícovky malých a středních firem. Fidoo je český fintech, který nabízí společnostem finanční správu.
Index: Náklady českých firem v srpnu meziročně klesly
27.09.2024 Náklady českých malých a středních podniků klesly v srpnu meziročně o 13,2 procenta. Navzdory tomu ale firmy nakupovaly o 7,1 procenta častěji než loni, i když srpen bývá jedním z byznysově nejslabších měsíců. Vyplývá to z Indexu firemních nákladů, který společnost Fidoo sleduje na vzorku více než tisícovky malých a středních firem. Fidoo je český fintech, který nabízí společnostem finanční správu.
V Česku přibylo firemních bankrotů. Podniky si musejí hlídat cash flow, radí expertka
26.06.2024 Květen byl z pohledu firemních bankrotů zatím nejhorším měsícem letošního roku. I přesto celkové statistiky stále vyznívají optimisticky, jelikož krachujících podniků je nejméně za poslední tři roky. Odborníci přesto varují především malé a střední firmy, aby dávaly pozor na tok hotovosti, jelikož nečekaný výpadek příjmů pro ně může být fatální.
Analytici: Reforma stabilizuje trh EU s elektřinou, je pozitivní pro spotřebitele
21.05.2024 Reforma trhu s elektřinou, kterou dnes v Bruselu definitivně schválily členské státy EU, by měla podle analytiků zvýšit stabilitu a předvídatelnost trhu. Podle nich bude mít reforma pozitivní důsledky zejména pro spotřebitele, které má prostřednictvím mechanismu pro krizové situace ochránit před neočekávaným kolísáním cen energií. U dodavatelů lze naopak počítat s vyšší administrativní zátěží. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.
USD/JPY. Zahráváme si s ohněm: jen se nachází v rizikové zóně
21.03.2024 Měnový pár USD/JPY se řítil směrem k hodnotě 152. Výsledek březnového zasedání Bank of Japan japonské měně nepomohl: obchodníky zklamalo holubičí zvýšení úrokových sazeb, tón doprovodného prohlášení a postoj Uedy. Ve skutečnosti pár aktivně rostl již před zasedáním, ale po oznámení rozhodnutí BoJ se kupující USD/JPY vrhli vpřed a stanovili nová lokální cenová maxima.
USD/JPY: Co čekat od zasedání Bank of Japan?
19.03.2024 Bank of Japan oznámí 19. března výsledky svého zasedání. V žádném případě nejde o rutinní záležitost. Bez ohledu na výsledek, tedy zda regulátor ponechá svou politiku beze změny, nebo se rozhodne zvýšit úrokovou sazbu, se trh na možných výsledcích březnového zasedání neshodne. Jakýkoli výsledek proto nevyhnutelně vyvolá zvýšenou volatilitu páru USD/JPY. Otázkou je pouze to, v čí prospěch – jestli kupců, nebo prodejců.
USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje
19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
KB první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ na pobočkách 3,114 miliardy Kč
18.03.2024 Komerční banka první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ prostřednictvím poboček 3,114 miliardy korun. Drtivá většina zvolila osobní žádosti na pobočce před on-line žádostí, kde je nárok na celkovou výplatu do maximálně 100.000 korun. Denní kompletní čísla, tedy i s on-line žádostmi, zveřejní KB po 19:00. ČTK to řekla mluvčí KB Šárka Nevoralová. Věřitelé, jichž je přes 15.000, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
Zvýší Bank of Japan sazby❓
18.03.2024 Ačkoli je na tento týden naplánována řada rozhodnutí centrálních bank o úrokových sazbách, zdá se, že nejzajímavější bude zítřejší rozhodnutí Bank of Japan během asijsko-pacifické seance. Očekává se totiž, že japonská centrální banka zvýší sazby ze záporného pásma! Pojďme se podívat na to, co trh očekává, a také na to, co by mohlo být považováno za jestřábí či holubičí překvapení!
Správkyně: Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března
27.02.2024 Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března. ČTK to dnes řekla insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. Věřitelé, kterých je přes 15.300, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
Německé investice v Číně loni stouply na rekord
14.02.2024 Přímé zahraniční investice Německa v Číně se v loňském roce zvýšily o 4,3 procenta na rekordních 11,9 miliardy eur (301,7 miliardy Kč). Zvýšil se také podíl Číny na celkových investicích země. Vyplývá to z analýzy údajů německé centrální banky, kterou provedl hospodářský institut IW.
Ukrajina přepracuje pravidla pro podnikání, aby podpořila ekonomiku
09.02.2024 Ukrajinská vláda pracuje na revizi systému pravidel podnikání s cílem zrušit a aktualizovat stovky dokumentů. Chce tak podpořit podnikání a pomoci válkou zničené ekonomice v oživení. Agentuře Reuters to řekl náměstek ukrajinského ministra hospodářství Oleksij Sobolev.
Akcie výrobce dronů Primoco budou od 29. ledna na hlavním trhu BCPP
24.01.2024 S cennými papíry výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE se bude od pondělí 29. ledna obchodovat na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel a majoritní akcionář společnosti Ladislav Semetkovský. Firma podle něj dokončila závěrečnou fází příprav, od schválení prospektu Českou národní bankou až po přechod na finanční výkaznictví podle mezinárodních standardů.
Obchody s akciemi na pražské burze loni klesly o 26 procent na 123,5 mld. Kč
03.01.2024 Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy vloni meziročně klesly o 26 procent na 123,5 miliardy korun. Pokles nastal po třech letech růstů v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku
01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
Týdenní kryptografické události z Asie
20.11.2023 Asijské kryptoměnové prostředí se v uplynulém týdnu hemžilo významnými událostmi. Od inovativních imigračních návrhů Hongkongu týkajících se bitcoinu až po pokroky Singapuru v oblasti digitálních měn – tento region byl horkým místem kryptoaktivity.
Německý ministr hospodářství: Financování cenového stropu energií je ohroženo
20.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu ohrožuje budoucnost regulovaných cen elektřiny a plynu, což by pro odběratele znamenalo zdražení. V rozhovoru s německým rozhlasem Deutschlandfunk to dnes prohlásil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Ústavní soud označil převod peněz do klimatického fondu, které byly původně půjčeny pro rozpočet v roce 2021, ale zůstaly nevyužity, za protiústavní před týdnem ve středu. Spolkové vládě tak v rozpočtu chybí 60 miliard eur, které nemůže použít. Rozsah dopadu soudního verdiktu vláda vyhodnocuje.
Habeck: Německo podpoří průmysl a průmyslové firmy 50 miliardami eur
24.10.2023 Německo v příštích čtyřech letech podpoří průmyslové odvětví a průmyslové firmy částkou 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Pomoc, ze které budou těžit i malé a střední podniky a také zaměstnanci, zdůvodnil nezbytností investic, pokud má Německo zůstat průmyslovou zemí i po přechodu na bezuhlíkové hospodářství. Zároveň varoval před možným zaostáváním Německa v inovacích.
Reuters: Německo se chystá podpořit firmy částkou asi 50 miliard eur
24.10.2023 Německo se chystá v příštích čtyřech letech podpořit své průmyslové a další firmy částkou zhruba 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, podle které s tím počítá nová průmyslová strategie. Návrh ministerstva hospodářství mimo jiné počítá i s daňovými úlevami. Z pomoci by měly mít prospěch hlavně malé a střední podniky.
EK představila balíček, který má usnadnit život malým a středním podnikům
12.09.2023 Evropská komise dnes představila nový balíček opatření, která mají usnadnit život malým a středním podnikům. Ty v posledních letech zasáhlo množství krizí, od pandemie covidu-19, přes vyšší náklady na energie způsobené ruskou válkou proti Ukrajině až po zvyšující se inflaci. Jedním z hlavních předložených pravidel je návrh nařízení o opožděných platbách v obchodních transakcích. Ten má pomoci zajistit, aby podniky získávaly své peníze včas. Součástí balíčku je i směrnice o zjednodušení daní pro malé a střední podniky zapojené do přeshraniční činnosti.
Technická analýza páru BTC/USD na 22. srpna 2023
22.08.2023 Představitelé Hongkongu se shodují na tom, že aby si poloautonomní čínské území udrželo status globálního finančního centra, který ohrozily roky přísných covidových omezení a plošné zásahy proti disidentům, potřebuje získat víc hráčů na trhu.
Japonské firmy podle odborů nabídly nejvyšší růst mezd za 30 let
05.07.2023 Japonské firmy nabídly při letošních jednáních se zaměstnanci nejvyšší zvýšení mezd za posledních 30 let. Vyplývá to z průzkumu organizace Rengo, což je největší odborová skupina v zemi. Podle ekonomů růst mezd pomůže oživit chřadnoucí spotřebitelskou poptávku. Japonsko se léta potýkalo s velmi nízkou inflací, v některých letech i s deflací, tedy poklesem cen.
Allianz Trade uzavřela partnerství se společností 4Trans. Ta meziročně vzrostla o 350 %
30.05.2023 Společnost 4Trans, fintech specializující se na finanční produkty pro logistické společnosti, uzavřela partnerství s Allianz Trade, aby malým a středním podnikům v EU nabídla přístup k bezpečným řešením financování a ochranu před možnou ztrátou příjmů. 4Trans financovala 82 000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun, což představuje 350% meziroční nárůst.
Nový svět přináší vyšší úrokové sazby
20.04.2023 Po téměř patnácti letech, kdy úrokové sazby ignoroval, si teď svět začíná pomalu uvědomovat jejich citelné dopady na makroekonomickou situaci. To může přinést celou řadu problémů.
Co je to tokenizace? Klíč k jejímu pochopení
11.04.2023 Technologii blockchain si většina lidí spojuje pouze s kryptoměnami. Tato asociace není zcela mylná, blockchain byl původně vyvinut pro potřeby kryptoměny Bitcoin. Od roku 2009 (kdy byl Bitcoin představen) se však mnohé změnilo a spektrum technologie blockchain se neustále rozšiřuje. V současné době je jednou z nejpoužívanějších konceptů této technologie tokenizace. Co to ale vlastně tokenizace je? A proč ji využívat?
TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií
11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let dosáhl deseti bilionů Kč
02.04.2023 Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let od zahájení obchodování dosáhl deseti bilionů Kč. Za posledních deset let to bylo 2,4 bilionu Kč. ČTK to řekl mluvčí Burzy cenných papírů Praha Jiří Kovařík. Burza v těchto dnes slaví 30 let od svého založení. Její budoucnost je podle analytiků nejistá, problémem je odchod velkých firem.
Jak atraktivní jsou evropské akcie?
23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate
09.02.2023 Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.
Obchody na pražské burze loni stouply na 166,2 mld. Kč, nejvíce za šest let
02.01.2023 Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy loni meziročně stouply o 18,3 procenta na 166,2 miliardy Kč, což je nejvíc za posledních šest let. Vzrostly potřetí v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
Začíná platit windfall tax i cenové stropy na elektřinu a plyn
01.01.2023 Dnes začíná platit daň z mimořádných zisků firem v energetickém, těžebním, petrochemickém a bankovním sektoru. Výnos z daně má společně s odvodem nadměrného zisku při výrobě elektřiny, který funguje už od prosince, zajistit peníze na stanovení cenových stropů na elektřinu a plyn. Cenové stropy nahrazují takzvaný úsporný tarif, kterým stát od října do prosince dotoval domácnostem ceny energií. Na rozdíl od úsporného tarifu ale bude moct cenový strop využít i většina firem.
Zastropování cen energií pro velké podniky přichází. Hrozí „maďarský scénář“?
14.12.2022 Vláda dnes projedná zavedení zastropování cen energií pro velké podniky. Na ně se zatím zastropování cen nevztahuje, platí totiž nyní jen pro domácnosti, malé a střední podniky a organizace financované z veřejných rozpočtů, jakou jsou třeba městské dopravní podniky. Kabinet však s největší pravděpodobností rozhodne od příštího roku zastropovat právě též ceny energií velkým podnikům. A to na stejných cenových úrovních, jaké budou platit pro ostatní, tedy na úrovni 6000 korun za jednu megawatthodinu včetně DPH v případě elektřiny a 3000 korun včetně DPH v případě plynu.
Průmysl: podobný výkon jako v srpnu
07.11.2022 Situace v průběhu září byla v průmyslu podobná jako během letních měsíců. Automobilky dohánějí “ztracený čas” a výrazně opticky vylepšují celkový obrázek. Zejména díky nim nakonec meziměsíčně průmyslová produkce jen lehce poklesla (-0,2 %) a meziroční dynamika zrychlila na 8,3 %. Zatímco v sektoru automotive působí letos nízká srovnávací základna pozitivně, v řadě jiných sektorů je to naopak.
Polská vláda představila maximální ceny elektřiny pro domácnosti a menší firmy
11.10.2022 Polská vláda dnes představila maximální ceny u dodávek elektřiny pro domácnosti, malé a střední podniky a sociální instituce, jako jsou například školy, sirotčince a nemocnice. U domácností by podle vlády měla od začátku prosince do konce příštího roku platit maximální cena 693 zlotých (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh), u malých a středních podniků a sociálních institucí pak 785 zlotých za MWh. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.
Polsko hodlá napřesrok zajistit snížené ceny elektřiny pro téměř všechny firmy
09.10.2022 Polská vláda bude příští rok udržovat náklady na elektřinu na snížené úrovni až pro 98 procent polských podniků. Uvedl to včera podle agentury PAP polský ministr rozvoje Waldemar Buda.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.09.2022 1) Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná
27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
Síkela: Opatření EU na boj s drahými energiemi by se mohla rozšířit
26.09.2022 Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat.
Vláda po volbách „přiznává barvu“: zastropování cen energií domácnostem se nebude vztahovat na celý rozsah jejich spotřeby. Ekonomicky je to rozumné
25.09.2022 Zastropování cen elektřiny či plynu pro domácnosti a malé a střední podniky se zřejmě nebude vztahovat na celou úroveň jejich spotřeby. Dnes to uvedl ministr obchodu a průmyslu Jozef Síkela. Jedná se o poměrně zásadní zvrat v rétorice vládních představitelů. Dosud z jejich výroků plynulo, že v případě domácností by mělo být zastropování bez omezení. Zastropování se tak mělo vztahovat k celému rozsahu spotřeby.
Forex: Spotřebitelské ceny v USA po více než dvou letech klesly
13.09.2022 Po včerejších tuzemských datech srpnové inflace se údajů o vývoji spotřebitelských cen dočkáme z USA. Oproti červenci očekáváme mírný pokles spotřebitelských cen, což jsme viděli naposledy v květnu roku 2020. Nicméně jádrová složka ukáže na pokračující cenové tlaky. Německá finální čísla srpnové inflace již budou znamenat pouze potvrzení předběžných odhadů bez nových tržních impulsů. Z Německa bude zajímavější zářijový ZEW index očekávání investorů. Obáváme se dalšího zhoršení sentimentu ve složce očekávání, i když ne tak výrazné, jak se obává trh.
ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost
21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace
04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
Rusko zvažuje povolení dovozu bez souhlasu majitele ochranné známky
18.03.2022 Rusko uvažuje o tom, že dovolí maloobchodníkům dovážet ze zahraničí zboží bez souhlasu majitele ochranné známky. Uvedl to dnes ruský antimonopolní úřad FAS. Rusko povolení takzvaného paralelního dovozu zvažuje poté, co řada globálních značek přerušila prodej na ruském trhu či pozastavila vývoz do Ruska v reakci na ruský útok na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
Technická analýza páru ETH/USD na 17. ledna 2022
17.01.2022 Generální ředitel Tesly Elon Musk oznámil, že Tesla přijímá k platbě za své zboží dogecoiny. Produkty, na které se program DOGE v Tesla Store vztahuje, lze zakoupit zasláním kryptoměny do peněženky Tesla Dogecoin.
Fixed.zone dnes obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií
15.10.2021 Společnost Fixed.zone dnes obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie výrobce příslušenství pro mobilní zařízení bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start pražské burzy. Fixed.zone to dnes sdělila ČTK. Start je určen pro malé a střední podniky.
Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“
30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
Německá skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři Arrows a chce masivně investovat do jejího růstu
23.09.2021 Do české advokátní kanceláře Arrows, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.09.2021 1) Japonské akcie dnes výrazně překonaly zbytek asijsko-pacifického regionu růstem o dvě procenta poté, co premiér Yoshihide Suga oznámil, že nebude svou funkci obhajovat v nadcházejících volbách. Čínský index nákupních manažerů ve službách klesl v srpnu na 46,7 bodu z červencových 54,9 bodu.
Čína plánuje v Pekingu otevřít akciovou burzu pro malé a střední podniky
03.09.2021 Čína plánuje v Pekingu otevřít novou akciovou burzu, která by sloužila malým a středním podnikům. Oznámil to čínský prezident Si Ťin-pching. Neposkytl k tomu ale žádné podrobnější informace, například termín otevření burzy. Kontinentální Čína má v současnosti dva velké akciové trhy, které sídlí v Šanghaji a Šen-čenu.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.6.2021)
29.06.2021 Trhy začínají pomalu vnímat novou variantu delta koronaviru, která se šíří po Evropě a některé státy už omezují cestování pro cestující z Británie. Pod tlak se včera dostaly evropské akcie a ropa. Technologické akcie však včera znovu rostly o 1 %, čemuž pomohl především Apple.
G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem
21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
BHS Private Equity Fund
17.06.2021 BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
Moneta: Čistý zisk za Q1 21 mírně nad odhady, potvrzený výhled
29.04.2021 Moneta Money Bank oznámila dnes ráno výsledky za první kvartál tohoto roku, které překonaly očekávání trhu. Čistý zisk dosáhl 598 mil. CZK, což je nad tržním konsensem 576 mil. CZK. Jádrová položka tržeb, čistý úrokový výnos dosáhl 2,07 mld. CZK. Klesly také náklady na riziko a Moneta potvrdila své celoroční cíle.
Co očekávat od NFP reportu?
04.03.2021 NFP report z amerického trhu práce za únor (pátek, 14:30) je hlavní makro událostí tohoto týdne. Trh očekává vzestup o 185 tisíc nových pracovních míst po růstu zaměstnanosti o 49 tisíc v lednu. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat nezměněna na 6,3 %. ADP report, který byl zveřejněn ve středu, však vykázal růst zaměstnanosti o pouze 117 tisíc. Máme se bát o zdraví největší světové ekonomiky?
Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií
04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
Pandemie nadále posiluje e-commerce odvětví
18.02.2021 Jen před několika dny jsme mluvili o vynikajících výsledcích výdělků z Amazonu, Alibaba a eBay a včera jsme se dozvěděli o výsledcích Shopify. Opět platí, že i tyto přišly lépe, než se očekávalo, což nám díky pandemii Covid-19 dalo další dobré znamení síly sektoru elektronického obchodování.
Rozbřesk: Nejrychlejší růst zadlužení od pádu Lehman Brothers…jaké mohou být problémy?
18.02.2021 V uplynulém roce vzrostly v Evropě úvěry podnikům nejrychlejším tempem od roku 2008. Je to logické. Řada odvětví musela překonat výpadky v tržbách a sáhnout si na úvěry garantované (alespoň z části) národními vládami. S tím, jak se pandemie prodlužuje, nicméně také roste riziko, že řada úvěrů nebude splacená.
FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!
17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
Hospodářské svazy žádají po německé vládě plán otevírání
16.02.2021 Jasnou strategii pro otevírání uzavřených provozů po karanténě kvůli pandemii nemoci covid-19 žádají po německé vládě hospodářské svazy. Ministr hospodářství Peter Altmaier jim na dnešním virtuálním ekonomickém fóru přislíbil, že konkrétními plány se bude kancléřka Angela Merkelová věnovat na svém příštím krizovém jednání s premiéry německých spolkových zemí 3. března.
Orbán slíbil odklad splácení půjček až do července
20.12.2020 Maďarská vláda prodlouží domácnostem a podnikům odklad na splácení půjček do července, aby zmírnila dopady koronavirové krize. Uvedl to včera premiér Viktor Orbán. Ten na facebooku také uvedl, že místní daň pro malé a střední podniky se od Nového roku sníží o polovinu.
Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy
23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
Průzkum: Více než čtvrtina firem na odložené splátky nemá
27.10.2020 Více než čtvrtina malých a středních firem nebude mít na splátky svých úvěrů peníze. V sobotu přitom končí šestiměsíční období odkladu splátek úvěrů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu společnosti Lidya mezi 330 podnikateli. Vzhledem k tomu, že výzkum se uskutečnil ještě před zavedením aktuálních vládních opatření, lze čekat, že realita bude horší.
Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy
22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
Francie chystá úvěry pro menší firmy v objemu 20 miliard eur
16.10.2020 Francie chystá program úvěrů pro malé a střední podniky v objemu 20 miliard eur (zhruba 545 miliard Kč). Firmám půjčí banky, které pak 90 procent úvěrů nabídnou k prodeji institucionálním investorům. Za zbytek se zaručí stát, čímž riziko ztráty bankám klesne na dvě miliardy eur. Cílem opatření je zabránit vlně krachů malých a středních firem, které byly už před koronavirovou krizí zatíženy vysokými dluhy. Uvedla to dnes agentura Reuters.
České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA
29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.
Rychlé shrnutí
25.09.2020 Americké indexy včera dokázaly růst. Index Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 rostl o 0.3 % a Nasdaq o 0.4 %.
Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná
01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy
22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 firem
02.06.2020 Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 společností. V roce 2018 to bylo 19 firem. Co se týká celkového objemu investovaných peněz, v roce 2019 meziročně narostl o 127 procent. Objem nových peněz od investorů, tedy fundraising, dosáhl téměř 100 milionů eur (267 milionů Kč), což je třetina roku 2018. Vyplývá to ze společné zprávy společnosti Deloitte a Czech Private Equity & Venture Capital Association (CVCA).
Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem
29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI
22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
Indie a Pákistán už chtějí obnovit chod částí ekonomiky
13.04.2020 Indie a Pákistán mají v plánu obnovit chod některých částí ekonomiky dříve, než budou uvolněna všechna omezující opatření zavedená kvůli šíření koronaviru. S odvoláním na představitele vlád v obou zemích o tom dnes informovala agentura Reuters. V důsledku zákazu vycházení jsou miliony lidí bez práce. Podle odhadů Světové banky (SB) by tak hospodářský růst Indie mohl v nynějším fiskálním roce zpomalit na 1,5 až 2,8 procenta, což by bylo nejméně za 30 let.
Forex: Shrnutí obchodování 10.4.2020
10.04.2020 Akcie v USA včera potřetí za čtyři dny posílily. Index S&P 500 za sebou má podle agentury AP nejvyšší týdenní nárůst od roku 1974. Americká centrální banka (Fed) oznámila, že uvolní balíček 2,3 bilionu dolarů (56,68 bilionu Kč) na úvěry malým a středním podnikům a místní samosprávě. To zastínilo i zprávu amerického ministerstva práce, že o podporu v nezaměstnanosti požádalo ve Spojených státech minulý týden asi 6,61 milionu lidí.
Ministři EU se dohadují o plánu na oživení ekonomiky
07.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie by dnes měli přijít s koordinovaným a rozsáhlým plánem na podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Před začátkem videokonference unijních ministrů to řekl šéf takzvané euroskupiny Mario Centeno, podle něhož musí EU doplnit již přijaté akutní kroky dalšími závazky, které poskytnou ekonomikám dostatek financí na budoucí obnovu. Zásadním tématem jednání je vydání společných dluhopisů eurozóny, na což ale mají státy používající společnou měnu rozdílné názory.
SB je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160 miliard USD
03.04.2020 Světová banka (SB) je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard dolarů (zhruba čtyři biliony korun), aby pomohla státům řešit zdravotní důsledky šíření koronaviru a podpořit hospodářské oživení. Uvedla to včera banka.
Reakce průmyslu na pandemii: Firmy začaly vyrábět nové dezinfekční přístroje a respirátory
02.04.2020 České a slovenské průmyslové firmy ze sektoru malého a středního podnikání pružně reagují na aktuální situaci. Ve snaze zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19, vyvinuly nové přístroje, které zabíjí koronaviry. Rovněž začaly vyrábět vysoce účinné respirátory, které chrání před jejich šířením.
Přední ekonomové chtějí pomoct vládě, zakládají KoroNERV-20
01.04.2020 Přední ekonomové zakládají iniciativu KoroNERV-20. Chtějí posuzovat kroky veřejných institucí a hledat krátkodobá řešení, jak kormidlovat hospodářství v krizi způsobené dopady koronaviru, ale i přijít s dlouhodobými návrhy, jak vrátit Česko k prosperitě. Mezi iniciátory projektu patří například Danuše Nerudová, Petr Stuchlík, Mojmír Hampl, Tomáš Sedláček nebo Mariana Čapková. Napsal to server Peníze.cz.
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná
25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.
Lék na krizi: Hotovost
23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
Vláda by mohla podpořit podnikatele a firmy až bilionem korun
18.03.2020 Vláda by mohla na základě analýz poskytnout na podporu podnikatelů a firem postižených šířením koronaviru až jeden bilion Kč. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Na přímou pomoc by podle něj mělo směřovat zhruba 100 miliard korun a na záruky 900 miliard korun.
Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?
12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
Britská centrální banka snížila úroky
11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice
10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
Jižní Korea podpoří ekonomiku dodatečnými penězi
04.03.2020 Jižní Korea podpoří svou ekonomiku částkou 11,7 bilionu wonů (skoro 225 miliard Kč) na zmírnění dopadů nákazy novým typem koronaviru. Oznámil to dnes ministr financí Hong Nam-ki. Jižní Korea je po Číně druhou nejvíce zasaženou zemí onemocněním COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Vládním návrhem na dodatečný rozpočet, z něhož se bude pomoc financovat, se bude ve čtvrtek zabývat parlament.
Malé a střední podniky v Číně se zotavují, vláda je podpoří
27.02.2020 Malé a střední podniky v Číně, důležité pro hospodářský růst, se zotavují z nuceného přerušení činnosti v důsledku koronaviru a nyní jsou zhruba na třetině běžného výkonu. Na tiskové konferenci to dnes řekl zástupce čínské státní plánovací komise. Úřady slíbily na oživení ekonomiky levné půjčky a další pomoc. Vládnoucí komunistická strana nařídila v oblastech s nižším rizikem nákazy obnovení činnosti továren, restaurací, obchodů a dalších podniků, které byly měsíc preventivně zavřené kvůli epidemii.
Pražská burza sníží minimální investici na trhu Start
17.09.2018 Pražská burza zvýší na svém neregulovaném trhu Start od příštího roku počet obchodních dnů z nynějších čtyř na 12. Současně sníží minimální investici na 100.000 Kč. Této možnosti budou moci využít zejména menší firmy, které na trh míří pro nižší desítky milionů korun. BCPP o tom dnes informovala ČTK.
Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií
06.05.2018 Výrobce strun do 3D tiskáren Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií. Dříve byl 3D tisk spíše pro nadšence, ale hobby tiskárny začínají využívat i velké firmy.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Kolaterál | Invaze | Fibo | Retracement | Special Purpose Acquisition Company | Akcie Komerční banky | HSBC | Koupit akcie | LYNX | Programování | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Primoco UAV | MONETA Money Bank | Snaha Fedu | Bitcoinové rezervy | CPI v Británii | CPI v Kanadě | Overbalance | Koronavirové krize | Dopady inflace | Reporting | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Zkušenosti | Retailové obchodování | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Nárůst objemů | Alphabet | Prodeje dluhopisů | Důchody | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | Veřejné finance | Prabos plus | Viktor Orbán | Obchodník | František Bostl | Silicon Valley Bank | EUR | Analytik Jan Berka | Německý vývoz | Obrovský růst | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Allianz Trade Dalibor Trojek | Řecko | Trend | Zastropování cen energií | ČSOB Aleš Blažek | Bank of Japan | Objem akciových obchodů na pražské burze | BTC | Volatility | Společnost Primoco | Private Equity Fund | Generální ředitel skupiny ČSOB | Ekonomické dopady pandemie | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Automobilka Volkswagen | Statistiky | Tempo růstu | Makroekonomický základ | WTO | Investiční banky | Korelace | Fixed.zone | Zajímavé akcie | Zadlužení České republiky | Vzdělávací webináře | Výkyvy | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Napjatost trhu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dlouhodobý úspěch | Procyklické měny | Vládní opatření | Výrobce příslušenství pro mobilní zařízení | Line | Evropská komise | Spojení | Náklady dluhu | České vlády | Pravděpodobnost | Japonská měna | Investment Management | Capital Markets | Czech Credit Bureau | Japonské firmy | Rozhodnutí centrálních bank | Měnová politika pro nadšence | Fiskální expanze | Situace na Ukrajině | Splasknutí bubliny | Bohumil Pavlica | Výrobce dronů Primoco | ETL Group | Akcie Square | Internetový obchod | Více peněz | Zasedání ECB | Diverzifikace | Obchodování FinTech akcií | EFPA | Depozitní sazba | BOCO PARDUBICE machines | Brookings Institution | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Technické signály | Výkon amerického dolaru | Kapitálový poměr | Investiční manažer | Vedení centrální banky | Lagardeová | Objemy obchodů na akciovém trhu | Jiřina Lužová | Poplatky | Asijské akcie | Německý DAX | Expanze | Exchange | Odklad splácení | E-shopy | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Josef Síkela | Rostoucí inflace | Investiční nemovitosti | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Měnová opatření | Zpráva | BCPP Petr Koblic | Kybernetický útok | Pokles ceny ropy | Nová historická maxima | Uplynulý rok | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Dividendy | Velké korporace | Analýzy | Burza | Situace na trhu s ropou | Akcie výrobce dronů | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Investiční příležitost | Creative Dock | Maďarská vláda | Vysoké riziko | Akcie dnes | Dolary | ČSOB Bohatství | Výhody tokenizace | Home Credit | Makroekonomické zprávy | Těžební farmy | Základní úrokové sazby | Karel Havlíček | Fondy kvalifikovaných investorů | Soukromé podniky | Rizika a příležitosti | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Petr Zahradník | Burza cenných papírů Praha | Přístup k financím | Maloobchod | Alternative Investments & Corporate Finance | Bývalý prezident | Propad cen ropy | Postoj USA | Trendová linie | Volatilita | Obchody s akciemi na BCPP | Růst zaměstnanosti | HYQ | CapitalPanda | Ministr hospodářství | ČSOB Smart | Standard & Poor's 500 | Dovoz uhlí z Ruska | Token | Invesco | Nizozemsko | Přežití pražské burzy | Prudký pokles | Jakub Dohnal | VIG | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Garance | CZK | Podpůrné programy | Implikace | GEN | Handelsblatt | Výhled | Philip Morris | Financování cenového stropu | Oznámení | Polský premiér | Politický chaos | Inovativní řešení | Oživování ekonomiky | Poplatek | Konkurz na Sberbank | Bibby Financial | Versute Investments | EIA | Americký prezident | Jihoamerické měny | Breakout | Obavy investorů | Švédská nábytkářská značka | Nové studie | Summit Evropské unie | Snížení nákladů | Odborový svaz | Fondy soukromého kapitálu | Breakout Trader | Průmysl | Antivirus | Bílý dům | Inflace | Graf vývoje | Vývoj měnového páru | Hlavní FX analytik | Square (SQ) | Irsko | Centrální banky | Investment management | VPN | Česká měna | Hodnota indexu PX | Globální obchod | BCPP | Tipy pro začínající obchodníky | NFP report | Šíření onemocnění | Dobré výsledky | FB | Obchodní plán | Hlavní rezervní měny | Covid | Marshallův plán | Kongres | Regresivní daně | Domácnosti | Švédská centrální banka | Okrajový trh | Souhlas ČNB | Společnost Shopify | Úpis nových akcií | BrikkApp | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Výkonnost fondu | Snižování sazeb | Finanční produkt | Přímé zahraniční investice | Danuše Nerudová | Bilion | Donald Trump | Czech Fund | Ropa Brent | Vice | Měnové intervence | Futures | Švédská centrální banka Riksbank | Úrokové míry | Komerční banka | Akcie Gamestop | Akciové trhy | Burzy cenných papírů | Crowdfundingové platformy | Fidelity National Information Services (FIS) | Uttarpradéš | Objem úvěrů na bydlení | Asie | Výsledky průzkumu | Problémy čínské ekonomiky | Cestovní ruch | Web3 | Konkurz na Sberbank CZ | Bohumil Kartous | Genesis Capital Equity | Fiskální politiky | Odvětví | Na volné noze | Australská vláda | Další růst | CL | Cyber Monday | LIBOR | Due diligence | Štěpán Hájek | Peníze.cz | TLTRO3 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Dušan Ševc | Rizika evropské ekonomiky | Hrozné zprávy | Erste Group | MIFID | Zvýšení zisku | Ředitel skupiny ČSOB | Analytici | Proměnné finančních trhů | Maďarský premiér | Globální ekonomiky | Ukončení činnosti | Negativní hospodářské dopady | Zvyšování mezd | Moneta | První veřejná nabídka akcií (IPO) | Charles Michel | Antimonopolní úřad | Evropské společnosti | Polská vláda | Obchodování kryptoměn | Financování cenového stropu energií | G7 | RRR | Tuzemská inflace | Stimulační balík | TŽ | Hamburg Commercial Bank | Výrobce sportovního oblečení | FX analytik | Uvedení společnosti na burzu | Webináře | Trhy: Měnová politika pro nadšence a investory | Japonská vláda | Člen představenstva | Bezvavlasy | České fondy | Ceny elektřiny | Obchodní války | Byznys | Země EU | Qontigo | Investování do akcií | Evropský růst | Marketingová komunikace | Washington | Pokles ceny | Zařízení | Videokonference | Pandemie covidu-19 | Data z USA | Avalanche | Zbyněk Stanjura | Fundraising | Graf | Index exportních očekávání | Úsilí | Šíření nákazy | Výrobci automobilů | Očekávání trhu | Deficitní financování | Odklad splácení půjček | Výkonná ředitelka | Helikoptérové peníze | Kartel OPEC | Nejlepší kolaterál | IKEA | Embargo na dovoz uhlí | Tier 1 | Výnosy | Poptávka | Christian Gorny | Barbora Tyllová | Ziskové marže | Short pozice | Obrat hlavního indexu PX | Pohonné hmoty | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Německá automobilka | Amsterodam | Hospodářské svazy | První zvýšení sazeb | Garanční systém finančního trhu | Mastercard pro Českou republiku a Slovensko | Německý zahraniční obchod | Německé investice | BHS Private Equity Fund | Negativní dopad | Silná ekonomika | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Pozitivní zpráva | Kanadský dolar | Aleš Blažek | Economist | Úvěrování | Bydlení | Stablecoin | ERA | Výpadek příjmů | Peníze | Měnová politika pro nadšence a investory | Tomáš Sedláček | Vzdělávání finančních poradců | Brent | Jaroslav Ton | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Malé podniky | Schodek zahraničního obchodu | Vítězství Bidena | Ondřej Vičar | Expert | Podniky v Číně | Evropské burzy | UCITS | Obchody s akciemi | Expert na vzdělávání | Výhled na rok | Poměr nákladů a výnosů | Investice do fondu | Hongkongský dolar | JPMorgan Chase | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Investujeme | Fosilní paliva | Rekordní prodeje | HKD | Výrobní podniky | Války na Ukrajině | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Společnost Fixed.zone | Měnový fond | Allianz | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Financovat | Cyrus de la Rubia | Ghana | Standard & Poor's | Jan Berka | Blockchain | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Zprávy z krypto průmyslu | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Fond s proměnným základním kapitálem | První veřejná nabídka akcií | P/E | Evropská opatření | Technický výhled trhu | Lukáš Kovanda | Nákupy | Objem aktiv | Americké výnosové křivky | Růst | David Malpass | Války a geopolitika | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Nabídka | Garanční systém | Eva Miklášová | Příležitosti | HARDWARIO | Akcie a ETF | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Opatření centrálních bank | MiFID II | Akcie firmy | MetaTrader | Digitální věk | BH Securities | UBS Group | Institut IW | Podnikání na kapitálovém trhu | Americká společnost Apple | Kritické myšlení | Globální finanční krize | Německé firmy | Období záporných úrokových sazeb | EPC | Prognóza | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Nálada investorů | Trh práce | Ochranné známky | Koruna | E-commerce | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Kov | Hrozba | Allianz Trade | Akvizice | Aktuální tržní podmínky | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Finanční společnosti | Rozdávání peněz | Samsung | Evropští ministři | Konsolidace | First Republic Bank | Indický stát | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Objem akciových obchodů | Aktivita v čínském průmyslu | Silicon Valley | Koronavirová krize | Nové hypotéky | Velká Británie | Spolupráce | Pavel Machajdík | Evropské ekonomiky | Puma | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Mariana Čapková | Americké produkce | Coloseum Holding | Long | Nejvyšší soud | Chování | Kontrakty | GTAI | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Celkový objem úvěrů | EBay | Tuzemské banky | KoroNERV-20 | Umělá inteligence | LYNX Trading | Rušení pracovních míst | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Americká spotřebitelská důvěra | Investiční portfolio | Saxo | AUD | Výnosové křivky | Akcie Fidelity National Information | Akciový index DAX | Investiční výhled | Cena akcií Primoco UAV | S&P500 | Úrokové sazby | GME | Meziroční růst | Přímé zahraniční investice Německa | Šéfové států | Americké státní dluhopisy | CRO | Rozpočtové opatření | Roklen24 | Eskalace obchodních válek | Trh | Fond Czegg Ventures | Alstom | Deficit rozpočtu | Celkové objemy | Peníze pro Ukrajinu | Arrows a ETL | Digitální aktiva | Prezidenti a premiéři | Akcie Visa (V) | MSCI | Rozpoutání obchodní války | Bollingerova pásma | Problémy | Prezident Evropské centrální banky | Start Days | Fialova vláda | Analytici Fidelity International | Průměrné mzdy | BGA | Česká národní banka (ČNB) | Rubl | Ekonom společnosti | Square | Hospodářství Evropské unie | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Nový rekord | Akcie výrobce dronů Primoco | Kapitálová pozice | Studie | Průzkum společnosti | Vyšší náklady | Recyklace | Trh Start | Parlamentní volby | Bithumb | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Vládní koalice | Zpřísnění měnové politiky | Jozo Perić | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Vliv geopolitiky | Tržní kapitalizace | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Kapitál | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Ceny plynu | Agentura Reuters | Jak zhodnotit peníze | Růst ruské ekonomiky | Krizový plán | Poskytování úvěrů | Objem akcií | Zombifikace | Komise pro regulaci akciových trhů | Středoevropské trhy | Maďarsko | Dow Jonesův akciový index | Majitel | Aktivity v Číně | Digitální hongkongský dolar | Hypoport (HYQ) | Klienti Sberbank | S&P | TWD | Tržní segment | Šéf centrální banky | Vít Hradil | Tržní podmínky | Unie | Masivní investice | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Polský zlotý | Britský premiér | Obchodní napětí | Sázka na silnější dolar | Kapitálový poměr Tier 1 | Závislost | Jan Večerka | Objem obchodů s fondy | Hodnota indexu PX-TR | Hang Seng | Síla růstu cen | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Czegg Ventures | Organizace EFPA | 4Trans | Asijské akcie dnes | Průmysl a zahraniční obchod | České inovativní firmy | Geopolitické dění | Angela Merkelová | Firma Avast | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Natalia Lechmanová | Virus | Tempo růstu CPI | Emisí politika | Pokračující pokles | Bankéři | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Plánování | Regulace kryptoměn | Dalibor Trojek | Objem celkových klientských vkladů | Eskalace | Peter Altmaier | Dividendový výnos | Inditex | Firma | Česká koruna | Opatření | Členské státy | Devizové trhy | Podnikatelé | Německá vládní koalice | Akciový index | Hotovostní prostředky | Pozornost | Premiér Petr Fiala | Řešení migrace | 3М | Technická rezistence | Zdanění firem | CEVRO Institut | Server BBC | UAV | CCR | Financial Conduct Authority | Japonské společnosti | ČSOB Premiéra | Hlavní FX | Obchody na pražské burze | Bohatství | Advokátní kancelář Arrows | Ifo | Stratégové | Momentum | Reakce průmyslu na pandemii | Aukce | EFPA ČR | Náklady | Úvěrové podmínky | Americký repo trh | Index nákupních manažerů | Tomáš Cverna | Burze | Make Europe Great Again | Daně z příjmů | Šéfredaktor finančního portálu | Akcie Apple | Povolení dovozu | Equity | Mario Centeno | ETH/USD | Průmyslové podniky | USD/SGD | Bitcoin | Pandemie nemoci | Cena plynu | Odvetná opatření | Čínský trh | Platforma | Vysoké inflace | Kótování | Zájem o akcie | Británie | Obchodníci | Nezaměnitelný token | Cenový graf | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Vítězství Trumpa | BOJ Kazuo Ueda | Snížení základní úrokové sazby | Uniper | Nynější krize | Členské státy EU | DWS | Investice v Číně | Německý kancléř Olaf Scholz | Pohyby na trzích | ITC | Ropa | Americké indexy | PPF | Finance | Aktiva pod správou | Nákupy státních dluhopisů | Americké domácnosti | Nový investiční fond | USA | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | Indický premiér | Platformy | Trhy: Měnová politika pro nadšence | Raiffeisenbank a.s. | Čistá úroková marže | FX analytik Jan Berka | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Rostoucí úrokové sazby | Index PMI | Manažerka | Investice do zlata | Premiér Viktor Orbán | CEVRO | American Depositary Receipt | Vyplácení dividend | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokles cen | Iniciativa | Volby | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Joe Biden | Výdaje | Short squeeze | ETF | Martin Chvoj | Klouzavý průměr | Podíl nevýkonných úvěrů | Růst firmy | Pomoc státu firmám | Dow Jones | Durace | Investiční aktivita | Depozitář | Předseda Evropské rady | Následky pandemie | Hodnocení makroekonomického vývoje | New Deal | Belgie | Repo trh | Evropský parlament | Mmcité | Interní systémy | Přední ekonomové | Německé hospodářství | Petr Smejkal | Signál k nákupu | UBS | Ekonomové | Non-fungible token | FTSE Russell | Bitcoiny | Prohlášení | Televize ARD | Důležitý support | Spojené státy | Hlavní Prime Market | Potenciál dalšího růstu | Trading | Českobudějovická společnost | CDU/CSU | Účastnický fond | Společnost Primoco UAV | Podřízené dluhopisy | Ruská ekonomika | Cena akcií Primoco | Conseq Investment Management | Sázka | Novodobé obchodování | Evropská rada | Světová banka (SB) | Free Market | Skupina Starteepo | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Výsledek NFP | Jiří Kovařík | Home Credit Group | Pákistánský premiér | Americká data | Rakouský kancléř | Vývoj | Coloseum | Průzkum Cambridgeské univerzity | IW | Hrubý domácí produkt země | Hospodářský institut IW | Christopher Dembik | Úroková sazba | Deloitte | Amazon | Obchodovaná společnost | Windfall tax | Vlastní prostředky | BHS Timur Barotov | Petr Stuchlík | Naréndra Módí | Tokenizace nemovitostí | Ceny domů v USA | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Podíl nesplácených úvěrů | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Dopady pandemie | Akcie Fidelity National Information Services | Bidenovo vítězství | Deutschlandfunk | Bankovní účet | Data z průmyslu | Volatilní | EUR/USD | Zahájení obchodování | Globální zdanění firem | Zemědělství | Akcie Hypoport | OSN | Německé společnosti | Intervence | Světové obchodní organizace | Portfolio fondu | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | CVCA | Zprávy z krypto | ČMZRB | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | Finanční služby | Onemocnění | Rok 2025 | Objem obchodování | Aktuální situace | Méně rozvinutý okrajový trh | ShrtCut Studio | Akcie Paypal (PYPL) | Fiskální politika | Akcie Hypoport (HYQ) | Kompenzace | Zlotý | Peněžní trhy | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Trh Standard | Investice Německa v Číně | Ekonomická situace | Růstový potenciál | Centrální bankéři | KOSPI | Americká administrativa | FCA | Daňový poradce | Vítězství | Investiční strategie | Deportační programy | Jáchym Petřík | Úvěrová pojišťovna | Dovoz uhlí | Apple (AAPL) | Miliardy dolarů | ADP | Burza cenných papírů | Snížení úroků | Intradenní strategie | Fenestra Wieden | Obchodování eura | Sociální demokraté (SPD) | Prezidentské volby | Zuzana Picková | Řešení vysoké inflace | Uvalení amerických cel | CRIF | Miliardy korun | Pozvolný růst | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | Arrows | Automobilka | Reálné ekonomiky | Obchodovat na trzích | Sazby | Jak investovat do zlata | Index nových zakázek | Akciová portfolia | Invaze ruských vojsk | Daň z příjmu | Jana Lvová | Přístup na burzu | Otevření obchodu | České koruny | The Economist | Ekonomický dopad koronaviru | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Německé investice v Číně | Partnerský program | Počet potvrzených případů nákazy | Úrok | Investovat | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Konsolidační balíček | Steven Mnuchin | Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Objem divestic | Hotovost | Investiční fondy | Vliv ekonomického prostředí | Regulátor | Boj s inflací | Průzkum | Hlavní analytik | Global Finance | Firmy | Konzervativní unie | Mimořádný rollover | Zvýšení mezd | Platforma pro elektronické obchodování | Počet potvrzených případů | Panika | OSL | Reálné mzdy | Zajištění | Bank of Ghana | Životní náklady | Partnerství | Money management | Akciové dividendy | Ravi Menon | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | ETL Global | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Euroskupina | Dnešní fundamenty | Michal Mejstřík | Boris Johnson | Česká vláda | Hry | Dílčí index | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie v USA | Daniel Münich | Překoupení | Kybernetická bezpečnost | Nárůst výdajů | Akcie Fidelity | Mezinárodní investoři | FTSE | Vyšší riziko | První peníze | Akcie Visa | Německá automobilka Volkswagen | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Spravedlivé důchody | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Šéf unijní diplomacie | ISM | Jaroslav Palát | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Rizika eskalace | Výplata věřitelů | Vývoz a dovoz | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Pivotní body | Wüstenrot | Hotelnictví | Úspory | Finanční výkonnost | Pokles cen akcií | Dánsko | Server Peníze.cz | Prodávající | Kyjev | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Cyklické sektory | Kyberzločinci | Vysoké ceny | Ředitelka | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Dogecoiny | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Německá skupina | Regulační orgány | Španělsko | Týdenní nárůst | Brookings | Konzultant | Ekonomický růst | Zklamání z Trumpa | Kapitálová přiměřenost | Inflace v USA | Imran Chán | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Evropský průmysl | Akcie Square (SQ) | Cenové války | Pravidla pro podnikání | Lék na krizi | Shares | Společnost GEVORKYAN | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Skupina ETL | Spotřebitelské ceny v USA | Mastercard pro Českou republiku | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Velké firmy | Expertka | ETL | Evropské trhy | CEO Arrows | Luděk Palata | Analytická společnost | Technický výhled na trh | Hospodaření | CBECI | Zahraniční obchod | Riksbank | Paras Anand | Inovativní firmy | Orbán | Očekávání do budoucna | BHS Fund II. | Souhlas ČNB k veřejné nabídce | Investice Německa | Server Peníze | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | EBITDA | Reporty | Obchod | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Cyrrus Vít Hradil | Purple Trading | Velké investiční fondy | Obchodní rozhodnutí | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | Graf indexu Nasdaq | EK | Zahraniční forex | Jiří Nekovář | Riziko | Marta Gellová | Analytik | Emise | Trinity | Capitalinked | JPY | Pražské burzy | Budapešť | Rollover | Citi | Pivot | Ekosystém | Šéf společnosti | Cenový strop | Transakce | USDX | Šok | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | UCITS ETF | Úspěšný začátek | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Inovace | Ceny | ETH | Financování | Recese | Pokles | Jak fungují akcie | Německý ZEW index | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | WTI | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | Yahoo | Praxe | Biliony | Divergence | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | Libra | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | Celní politiky | Nejvyšší růst | Klima | Stablecoiny | Instituce | Erste Bank | FinTech akcie | Mateusz Morawiecki | Novavax | Ceny zlata | Živobytí | Worldometers | Výnos | Visa (V) | Čínští výrobci | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Akcie Apple (AAPL) | CFD | Metaverse | Pasiva | Algoritmy | CEO | US30 | Provozní náklady | Trinity Bank | Přebytek ropy | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trh Prime | Zastropování cen | Historická maxima | Miliardy USD | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Fintech společnosti | Zvyšování daní | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Centrální depozitář cenných papírů | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | McKinsey | Jasný signál | Akcionář | Pracovní místa | Shopify | Ukrajinská ekonomika | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Zisk | Koronavirové pandemie | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Christian Lindner | Huawei | Sberbank CZ | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nejbohatší | Venture Capital | Vklady | Obchodování | Gen Digital | Jan Vejmělek | Vzdělání | Petr Koblic | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Ropovod | Úsporný tarif | Růst inflace | Kurz jenu | Prémie | Statistiky z trhu práce | Colt CZ | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | InvestingFox | Předpověď | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Dodávky plynu | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Genesis Capital | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | PYPL | Finanční krize | EGAP | Sberbank | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Běžný účet | SGD | Drahý kov | Snížení daní | Medián | FinTech akcie 2021 | xStation5 | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Visa | Různé trhy | Velké objemy | Bollinger Bands | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | Primoco | Chorvatsko | Situace | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Roční výnos | Unijní diplomacie | Ruský útok | Dluhy | Vrcholy | Velký problém | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Signály | Guvernér | Trader | Počet firemních bankrotů | Peking | GfK | Ranní komentář | Spready | HDP | Technology | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Krizové situace | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Obchodování s emisemi | Obratu trhu | Zpomalení růstu | Zdanění | Politici | Dopady na ekonomiku | Prime Market | Podíl Číny | Brazílie | Ukrajinská vláda | Poradenské firmy | AAPL | Slovensko | JPMorgan | Private equity | Premiér Boris Johnson | ČTK | Investiční fond | Novinky | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Soukromí investoři | 1D | Nárůst objemu obchodů | Výhled trhů | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Nakupovat | Blahobyt | Akcie | Ruský útok na Ukrajinu | Dnešní videokomentář | MSCI China | Čínské podniky | Prodej podílů | NERV | Bohaté zkušenosti | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Očkování | Sociální demokraté | Přizpůsobivost | Podniky | SPAC | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Black Friday | Obchodní výhled | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Obchod s Čínou | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | SPD | Švýcarská vláda | Světová ekonomika | Změny na trhu | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Vývoz | Reuters | USDJPY | Elektronické obchodování | Radim Dohnal | Logistika | Hodnota společnosti | Vývoj pandemie | Technologie | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Airbnb | Kurz | Daně | Ministři | Spoluzakladatel | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Atlantik | Úspěchy | Veřejně obchodovaná společnost | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Silnější dolar | Cyklické faktory | Zprávy z pracovního trhu | Investice | Centrální depozitář | CBDC | NVAX | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Objem úvěrů | Návrh zákona | Potenciál | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Automatizace | Rally | Konkurence | Pražský městský soud | Akcie zbrojovky | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Vnímání | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | ESM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Genesis | Zisky | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Majoritní akcionář | Výplata | ODS | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Roklen | Index MSCI | Evropské firmy | Měny | Capitalinked.com | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Trh s ropou | Politico | Export | Rusko | David Matulay | Poradce | Signál | Roční růst | Zahájení ruské invaze | České firmy | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Burzy v USA | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | 1 milion | Services | Graf indexu | Praha | Napětí mezi Čínou a USA | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Valuace | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Plány | Administrativa | DOGE | Nový kapitál | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Možný scénář | Signál k prodeji | Zasedání Bank of Japan | Oživení evropské ekonomiky | FDP | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Zpomalující inflace | Advokátní kancelář | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Příjmy | Insolvence | CSRC | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | ADR | Admiral Markets | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Guru | Vliv na ceny | Tokeny | Kurzarbeit | Britský ministr financí | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Colt | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | Odhady trhu | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Asociace | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Dobré jméno | Index S&P 500 | Německý výrobce | FTC | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Short | Akcie 2021 | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | Politbyro | Euler Hermes | OECD | GameStop (GME) | Technické problémy | Nabídka akcií | Centrum | Zastropování cen elektřiny | Zvýšení úrokových sazeb | Příliv kapitálu | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | MT4 | First Republic | Starteepo | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | ARD | Snížení sazeb | Prime | UAV SE | DOT | BAT | IG | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Situace na trhu | Fidelity International | FIS | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | DAX | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Podnik | Ukončení konfliktu | Emise akcií | Fibonacciho retracement | Debata | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Denní graf | SEC | Schodek | Odpovědnost | Jan Procházka | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Indikátor MACD | IPO Airbnb | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Primoco UAV SE | Intel | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Inflační data | EET | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Banky | Koronavirová opatření | Akcie ČEZ | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Zisky společnosti | Automotive | Vlády | Americká vláda | Kotace | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | CZG | Analýza | Ministr financí | Umění | cTrader | Elektroauta | Zlepšení | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Veřejná nabídka akcií | Zvyšování úroků | Čínské akcie | Pozice | Portfolia | Americké zásoby ropy | Pullback | Štěpán Křeček | PX-TR | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Cenné papíry | Varianta delta | Lídři | Německé vlády | Support | Hold | Valná hromada | Americký Senát | Převody peněz | Transparentnost | Kurz forintu | FX | Vývoj ceny zlata | Texas | Inflační tlaky | Soud | Mluvčí | Investice do bitcoinu | Telekomunikace | Western Union Business Solutions | Fidelity National Information Services | Služby | Obchodování britské libry | Server Politico | OPEC | Technologie blockchain | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Stop-Loss | Růst libry | Pomoc firmám | Zlatá horečka | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výkonný ředitel | Erste Group Bank | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Reddit | Šéfové | Regulovaný trh | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Ichimoku | Nová vláda | Obchodujte | Nařízení | Bond | Emise uhlíku | Rostoucí náklady | Nízké daně | Ropy | Hodnocení současné situace | IPO | XTB Tomáš Cverna | Těžba bitcoinů | MT5 | Předseda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Emitent | Počet uživatelů | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Cenové stropy | Cena za akcii | Ministři EU | USD | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Viry | Cestování | Ekonomický dopad | Růst aktivity | O2 | Kabinet | Získané peníze | Půjčka | Technologické tituly | Nové příležitosti | PayPal | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Platby v kryptoměnách | Provozní výnosy | BMW | Výkonnost fondů | iPhone | Cena ropy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | YCC | Správkyně Sberbank | Digitální měny | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Dezinflace | Období zvýšené volatility | Znovuzvolení | Reddit WallStreetBets | ANO | Britské libry | Objemy obchodů | Dogecoin | Hospodářské oživení | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Markets | Samsung Electronics | Dezinflační proces | Francouzská vláda | Invest | Cenová maxima | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Dnes ČTK | Investice do fondů | Investment | Take-Profit | ING | Zahraniční investice | Majitel firmy | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Akcie Monety | Blue chips | Makro | Akcie Philip Morris | ECB | Institut | Průmyslové firmy | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Růst ceny | Měnová politika | Asijské země | cTrader Purple Trading | Ziskovost | Doporučení | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Náklady na práci | Body | Výhled na rok 2025 | Německé podniky | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Pákistán | ROCE | Spekulace | Objem vkladů | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Akcie PayPal | Americký dluh | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | IG Metall | MasterCard | Jak investovat | Cena jedné akcie | Prodeje | Daň z mimořádných zisků | Logistické společnosti | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Emitenti | Hlavní trh | Ovlivňování | Banka | Premiérka | Vlastnictví | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | UNCTAD | Olaf Scholz | Německý kancléř | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Indonésie | Margrethe Vestagerová | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot