Dopady koronavirové krize
Nastává éra dluhopisů?
18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
WTO: Za nedostatkem zboží stojí hlavně zvýšená poptávka, potíže by měly polevit
14.02.2022 Za současným globálním nedostatkem zboží stojí spíše zvýšená poptávka než problémy v dodavatelském řetězci. Uvedl to dnes podle agentury Reuters hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman. Předpověděl, že v příštích měsících tento nedostatek pravděpodobně poleví a klesne tlak na růst cen.
Ranní okénko - Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje možnost odchylky pro eurozónu
30.11.2021 ČSÚ vydá zpřesněný údaj o HDP za Q3. Následovat bude i Francie, Polsko a další státy EU. V eurozóně se očekává zveřejnění listopadové inflace. Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje šance, že i souhrnné číslo pro eurozónu nakonec převýší predikovaných 4,5 %. V USA jsou na řadě indikátory sentimentu hodnotící důvěru spotřebitelů a náladu v průmyslu. I zde budou negativně působit vyšší ceny ve výrobě, ale i pro spotřebitele.
Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta
28.10.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta ze zářijových 5,5 procenta. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se snížil o 39.000 osob, zatímco analytici v anketě agentury Reuters předpovídali pokles o 20.000 osob.
Lidí bez práce je v Německu za srpen opět méně, vliv pandemie ale trvá
31.08.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v srpnu díky pokračujícímu oživení ekonomiky dál snižoval. Celkem bylo bez práce 2,58 milionu lidí, což je podle sezonně neupravených údajů skoro o 12.000 méně než v červenci a zhruba o 377.000 méně než ve stejném měsíci loni. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 5,6 procenta. Uvedl to dnes spolkový úřad práce.
Počet firemních bankrotů v Německu se v únoru snížil o 21,8 procenta
12.05.2021 Počet firemních bankrotů v Německu v únoru pokračoval v klesajícím trendu a meziročně se snížil o 21,8 procenta na 1195 případů. Oznámil to včera spolkový statistický úřad, podle kterého zpráva ukazuje, že hospodářské problémy mnoha podniků způsobené koronavirovou krizí se ještě nepromítly do zvýšeného počtu bankrotů.
Komodity: Ceny ropy klesly o více než procento, následně však ztráty smazaly
11.05.2021 Ceny ropy dnes klesly o více než procento, později však své ztráty smazaly. Na ceny mají negativní vliv silná vlna epidemie covidu-19 v Indii a pokles na globálních akciových trzích. Vzhůru je naopak tlačí přetrvávající obavy ohledně výpadku potrubní sítě pro přepravu ropných produktů americké společnosti Colonial Pipeline.
Tvorba pracovních míst v USA v březnu překonala očekávání
02.04.2021 Ekonomika Spojených států v březnu vytvořila asi 916.000 pracovních míst. Růst zaměstnanosti tak překonal očekávání a byl nejsilnější od loňského srpna. Míra nezaměstnanosti klesla na šest procent z únorových 6,2 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce.
Pětina Čechů si nemůže finančně dovolit ani týdenní dovolenou jednou ročně
19.03.2021 Týdenní dovolenou si v Česku nemůže finančně dovolit 18,7 procenta lidí. Vyplývá to z údajů, které za loňský rok nově zveřejnil Český statistický úřad. Na první poslech je pětina osob, co nemají ani na týdenní dovolenou, vysoké číslo. Ovšem příznivý je nepochybně alespoň trend. A také mezinárodní srovnání.
Turecká centrální banka zvýšila úrokovou sazbu na 19 procent
18.03.2021 Turecká centrální banka dnes kvůli růstu inflace a slábnoucímu kurzu měny zvýšila základní úrokovou sazbu o 200 bazických bodů na 19 procent. Je to dvojnásobné zvýšení, než jaké čekal trh, turecká lira proto v reakci prudce posílila. Informují o tom tiskové agentury.
Španělsko podpoří malé a střední firmy částkou 11 miliard eur
12.03.2021 Španělská vláda dnes schválila soubor opatření za 11 miliard eur (přes 288 miliard Kč) na pomoc malým a středním podnikům. Balík, který má firmám pomoci vypořádat se s dopady koronavirové krize, zahrnuje mimo jiné sedm miliard eur přímé podpory. Informoval o tom dnes španělský kabinet.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.02.2021 1) Burzy v Číně, Hongkongu, Jižní Koreji a Singapuru zůstaly dnes kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku zavřené. Akciové indexy burz v Japonsku a Austrálii se mírně snížily.
Norská ekonomika loni podala nejslabší výkon za 75 let
12.02.2021 Norská ekonomika loni podala zřejmě nejslabší výkon od konce druhé světové války, uvedl dnes norský statistický úřad (SSB). Hrubý domácí produkt (HDP) klesl o 2,5 procenta. Dopady koronavirové krize se však této skandinávské zemi dařilo zvládat lépe než jiným evropským státům.
Forex: Dnešní zasedání Fedu mnoho nového nepřinese
27.01.2021 Zasedání americké centrální banky bude tentokrát patřit spíše k těm méně zajímavým. Již v prosinci centrální banka sdělila, že s nákupy aktiv plánuje pokračovat minimálně ve stávající výši a že změnu v tomto ohledu v nejbližší době neplánuje. Medián výhledu úrokových sazeb pak počítal se stabilitou úrokových sazeb až do konce roku 2023. Nový výhled dnes publikován nebude, a tak změny nelze čekat ani na tomto poli. Jinak kalendář nabízí pouze francouzskou spotřebitelskou důvěru, která si v lednu mírně pohoršila a americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které naopak vykáží solidní růst.
Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent
14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
Rozpočtový schodek USA byl za 3 měsíce rekordních 572,9 mld. USD
14.01.2021 Rozpočtový deficit Spojených států za první tři měsíce fiskálního roku dosáhl rekordních 572,9 miliardy dolarů (12,3 bilionu Kč). Meziročně narostl o 60,7 procenta. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
Japonská vláda kvůli pandemii schválila rekordní rozpočet
21.12.2020 Japonská vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští fiskální rok v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,3 bilionu Kč). Země se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru a se stárnutím populace, což je v Japonsku vleklý problém. V poslední době se ale tématem stávají i bezpečnostní problémy, uvedla agentura Kjódó. Rozpočet bude v rekordním objemu už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady pandemie. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
Orbán slíbil odklad splácení půjček až do července
20.12.2020 Maďarská vláda prodlouží domácnostem a podnikům odklad na splácení půjček do července, aby zmírnila dopady koronavirové krize. Uvedl to včera premiér Viktor Orbán. Ten na facebooku také uvedl, že místní daň pro malé a střední podniky se od Nového roku sníží o polovinu.
Japonsko chystá kvůli pandemii rozpočet v rekordním objemu
17.12.2020 Japonsko plánuje na příští finanční rok základní rozpočet v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,1 bilionu Kč). Rekordní bude už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady koronavirové pandemie. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
Umírá více lidí, než se rodí dětí. Počet obyvatel ČR však narůstá
14.12.2020 „Dopady koronavirové krize se promítly do statistických dat o české populaci. Za devět měsíců letošního roku bohužel zemřelo o 1 037 lidí více než ve stejném období loňského roku. Statisticky významný nárůst počtu zemřelých byl pozorován hlavně v září,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA v listopadu zrychlil
10.12.2020 Spotřebitelské ceny v USA v listopadu stouply o 0,2 procenta, meziročně se pak zvýšily o 1,2 procenta. Uvedlo to dnes americké ministerstvo práce. V říjnu ceny zůstaly po zářijovém růstu o 0,2 procenta beze změny. Inflace po letním vrcholu zpomaluje i kvůli dalšímu šíření nového koronaviru.
Činitelé Fedu diskutovali o možných úpravách nákupů dluhopisů
26.11.2020 Představitelé americké centrální banky (Fed) na svém posledním zasedání diskutovali o možnostech, jak upravit program nákupu dluhopisů, aby poskytoval větší podporu finančním trhům a ekonomice. Vyplývá to ze zápisu ze zasedání, které se konalo začátkem listopadu.
Skupina G20 dohodla zmírnění dluhu nejchudších zemí
13.11.2020 Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny ekonomicky nejvýznamnějších zemí G20 se dnes dohodli na zmírnění zadlužení nejchudších států, které jsou citelně zasaženy dopady koronavirové krize. Rozhodnutí padlo na jejich virtuálním jednání. Nový rámec, jak dluh považovaný za neudržitelný snížit nebo restrukturalizovat, mají schválit lídři G20 na virtuálním summitu příští týden. Uvedla to agentura Reuters.
Pokles ruské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zpomalil na 3,6 procenta
12.11.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním třetím čtvrtletí meziročně snížil o 3,6 procenta kvůli negativním dopadům pandemie covidu-19 a nízkým cenám ropy. Hospodářský pokles nicméně výrazně zpomalil z osmi procent ve druhém kvartálu. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Pacifiku dnes skončilo v plusu, výjimkou byla Čína. Investory potěšila zpráva stran nadějné vakcíny proti koronaviru vyvíjené společnostmi Pfizer a BioNTech.
Zájem o dluhopisy EU na řešení dopadů koronavirové krize trvá
10.11.2020 Evropská unie získá z prodeje speciálních dluhopisů dalších 14 miliard eur (přes 370 miliard Kč). Jde o druhé kolo nabídky dluhopisů, s jejichž pomocí chce unie řešit dopady koronavirové krize na zaměstnanost. Zájem o dluhopisy byl mimořádný, stejně jako v prvním kole v říjnu. Investoři nabídli 140 miliard eur, tedy desetkrát tolik, než kolik chce unie získat. S odkazem na manažery emise to dnes uvedla agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v plusu. Investory neznervóznila ani hrozba táhlé právní bitvy kvůli výsledku amerických prezidentských voleb. Burza v Hongkongu stoupla podle indexu Hang Seng o 3,25 %.
Britská centrální banka rozšířila nákupy dluhopisů, úrok zůstal
05.11.2020 Britská centrální banka dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o 150 miliard na 895 miliard liber (zhruba 26,5 bilionu Kč). Snaží se tak pomoci domácímu hospodářství překonat negativní dopady koronavirové krize. Svou základní úrokovou sazbu ponechala beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta.
Inflace v eurozóně zůstává nejníže za více než čtyři roky
30.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v říjnu v meziročním srovnání klesly o 0,3 procenta. Zůstávají podobně jako v září na nejnižší hodnotě za čtyři roky. Vyplývá to z rychlého odhadu evropského statistického úřadu Eurostat.
ECB nechala svou politiku beze změny, signalizovala nová opatření
29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se banka chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
ECB ponechala měnovou politiku včetně úroků beze změn
29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se ECB chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
Dluh eurozóny byl letos v polovině roku vůči dluhu České republiky nejvyšší v tomto tisíciletí. Česko bylo loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou v EU, vyplývá z nových dat Eurostatu.
28.10.2020 Letos v prvním pololetí došlo k citelnému růstu zadlužení napříč Evropou. Vyžádala si jej protipandemická opatření, resp. nutnost boje s jejich ekonomickým dopadem. V České republice narostl veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu z úrovně 30,2 procenta na začátku roku na 39,9 procenta k 30. červnu. To představuje nárůst o 9,7 procentního bodu.
Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil
23.10.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu dosáhl dvacetiměsíčního maxima, příliv nových zakázek však mírně zpomalil kvůli pokračujícímu šíření koronaviru a opatrnosti před listopadovými prezidentskými volbami. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
Forex: Shrnutí obchodování 16.10.2020
16.10.2020 Americké akcie včera mírně oslabily kvůli nepříznivým údajům o vývoji na trhu práce a klesajícím nadějím na brzkou dohodu o nových opatřeních na podporu ekonomiky Spojených států, která se nadále potýká s negativními dopady pandemie covidu-19.
Forex: Dolar a japonský jen těží z obav ohledně ekonomiky, libra oslabuje
15.10.2020 Americký dolar a japonský jen dnes posilují. Investoři v těchto měnách hledají bezpečné útočiště kvůli nepříznivým ekonomickým údajům a nejistotě kolem dalších stimulačních opatření ve Spojených státech. Výrazně naopak oslabovala britská libra, která se dostala pod tlak kvůli obnoveným obavám ohledně osudu brexitové dohody.
Pandemie podle spořitelen zatím platební morálku Němců nezasáhla
12.10.2020 Koronavirová krize zatím neměla negativní dopady na platební morálku německých spotřebitelů. Agentuře DPA to řekl prezident německého svazu spořitelen Helmut Schleweis. Poukázal rovněž na rostoucí míru úspor.
Španělská centrální banka: přísná karanténa zhorší čekanou krizi
06.10.2020 Guvernér španělské centrální banky dnes varoval, že přísnější karanténní opatření proti nynější vlně pandemie nemoci covid-19 by mohla způsobit horší krizi, než byl dosud nejpesimističtější odhad banky. Španělsko patří k zemím, které pandemie zasáhla nejvíce. Koronavirem se zde nakazilo přes 813.000 lidí, přes 32.200 jich zemřelo. Centrální banka očekává, že tamní hospodářství letos poklesne o 10,5 až 12,6 procenta.
Ekonomická moc krajů v posledních letech citelně roste. Příjmy i výdaje krajských rozpočtů stoupají znatelně rychleji, než je tomu v případě státního rozpočtu
04.10.2020 Objem veřejných prostředků přerozdělovaných na úrovni krajů v posledních letech citelně narůstá, a to rychlejším tempem než objem prostředků přerozdělovaných v rámci státního rozpočtu.
Forex: Dolar oslabuje kvůli růstu zájmu o rizikovější měny
01.10.2020 Americký dolar dnes oslabuje, protože naděje na nová stimulační opatření ve Spojených státech podpořily poptávku investorů po rizikovějších měnách. Euro si vůči dolaru kolem 18:05 SELČ připisovalo zhruba 0,3 procenta na 1,1750 EUR/USD.
Turecká vláda letos navzdory koronaviru očekává mírný nárůst HDP
30.09.2020 Turecká ekonomika by v letošním roce měla navzdory negativním dopadům koronaviru vykázat nárůst o 0,3 procenta. Uvedl to včera turecký ministr financí Berat Albayrak. Upozornil nicméně, že v případě nejhoršího scénáře by letos mohl hrubý domácí produkt (HDP) Turecka klesnout o 1,5 procenta.
Francie příští rok ekonomiku povzbudí balíkem 42 miliard eur
29.09.2020 Francouzská vláda představila rozpočet na rok 2021. Z nejhorší recese od konce druhé světové války chce ekonomiku vyvést pomocí balíku 42 miliard eur (1,14 bilionu Kč). Na dvouletý plán oživení hospodářství Paříž celkem vyčlenila 100 miliard eur. Vláda očekává, že druhá největší ekonomika eurozóny letos klesne o rekordních deset procent. Informovala o tom agentura Reuters.
Spotřebitelská důvěra v Německu roste pomaleji
23.09.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu se zvyšuje, její růst je však pomalejší, než se předpokládalo. Vyplývá to z dnešních údajů institutu GfK, které tak podkopávají naděje, že výdaje domácností zajistí rychlé oživení německé ekonomiky.
Ministr: Ruská ekonomika bude na úrovni před krizí do roka
16.09.2020 Ruská ekonomika, kterou v letošním roce ničí nízké ceny ropy a dopady šíření pandemie nemoci covid-19, se vrátí na úroveň před krizí do třetího čtvrtletí příštího roku. Řekl to dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Propad hrubého domácího produktu (HDP) pak letos odhaduje na 3,9 procenta. Ceny ropy, které na jaře prudce klesly, by se podle něj měly postupně zotavit.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.09.2020 1) Akcie na burzách v Asii a Tichomoří dnes zpevnily. Výrazně zdražily cenné papíry japonské SoftBank Group po oznámení, že společnost prodá výrobce čipů pro mobilní telefony ARM Holdings americké firmě NVIDIA.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.9.2020)
14.09.2020 V minulém týdnu na nedošlo k aktivaci žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého obchodního nastavení z týdenního článku. Trh totiž neprolomil žádnou aktivační S/R zónu a všechny čekající příkazy tak zůstaly neaktivní.
Rozpočtový schodek USA za 11 měsíců činil tři biliony dolarů
13.09.2020 Rozpočtový deficit Spojených států za prvních 11 měsíců fiskálního roku dosáhl rekordních tří bilionů dolarů (přes 67 bilionů Kč). Oznámilo to v pátek americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů, které mají ekonomice pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
ECB: Ekonomika vykazuje oživení, aktivita ale zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem
10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. Prezidentka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že ekonomika od zmírnění karanténních opatření vykazuje silné oživení, aktivita ale i nadále zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem.
ECB ponechala měnovou politiku včetně úroků beze změn
10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupu dluhopisů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně. Čínský technologický index ChiNext, který je obdobou amerického indexu technologického trhu Nasdaq Composite, spadl o 4,7 %. Investoři nyní čekají, jakým výsledkem skončí zasedání Evropské centrální banky.
Institut DIW výrazně zlepšil výhled německé ekonomiky
10.09.2020 Dopady koronavirové krize na německou ekonomiku budou podle výzkumného institutu DIW mírnější, než se předpokládalo. Institut nyní očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o šest procent, zatímco v červnu počítal s propadem o 9,4 procenta. Odhad růstu HDP na příští rok pak dnes institut zlepšil na 4,1 procenta z dříve předpokládaných tří procent.
Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o osm procent
10.09.2020 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o osm procent. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), kterou včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Propad způsobila karanténní opatření proti šíření koronaviru a také pokles cen ropy, klíčové exportní komodity země.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.09.2020 1) Obchodování na velkých asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínský index nákupních manažerů v sektoru služeb potvrdil dobrý stav druhé největší ekonomiky světa. Japonské cenné papíry rostly díky nadějím na zavádění dalších opatření na podporu ekonomiky a poklesu obav z konce současné měnové politiky po rezignaci premiéra Šinzá Abeho.
Řecká ekonomika klesla o 14 procent, recese se prohloubila
03.09.2020 Řecká ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 14 procent, což je nejvíce od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly zveřejňovat. Recese se tak v zemi ještě více prohloubila. Ukázaly to údaje, které dnes zveřejnil statistický úřad ELSTAT. Vývoj odráží stav, kdy se začaly projevovat dopady koronavirové krize.
Francie představila stimulační plán v hodnotě 100 miliard eur
03.09.2020 Francouzská vláda dnes představila podrobnosti svého stimulačního plánu v hodnotě 100 miliard eur (zhruba 2,6 bilionu Kč), který má během dvou let odstranit negativní hospodářské dopady koronavirové krize. Plán zahrnuje veřejné investice, dotace i snižování daní, napsala agentura Reuters.
CBO: Rozpočtový deficit USA dosáhne 3,3 bilionu dolarů
03.09.2020 Rozpočtový deficit Spojených států v tomto fiskálním roce kvůli koronavirové krizi dosáhne rekordních 3,3 bilionu dolarů (zhruba 73,5 bilionu Kč), což odpovídá 16 procentům hrubého domácího produktu (HDP). Předpověděl to včera Rozpočtový úřad Kongresu (CBO).
Coca-Cola chystá reorganizaci, zruší tisíce pracovních míst
28.08.2020 Americká společnost Coca-Cola, která je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě, plánuje reorganizaci svých aktivit. Firma dnes uvedla, že také zruší tisíce pracovních míst. Coca-Cola se nyní podobně jako mnoho dalších firem potýká s negativními dopady koronavirové krize. Bližší informace o celkovém rozsahu rušení míst ale Coca-Cola zatím neposkytla. Firma koncem loňského roku zaměstnávala zhruba 86.000 lidí.
GfK: Nálada německých spotřebitelů se na září zhoršila
28.08.2020 Nálada německých spotřebitelů se na konci léta zhoršila, vyplývá z průzkumu, který dnes zveřejnil institut GfK. Přispělo k tomu hlavně očekávání slabších příjmů. Index nálady spotřebitelů na měsíc září se podle institutu snížil na minus 1,8 bodu z předchozích minus 0,2 bodu. Pokles indexu tak vyvolává obavy, zda jsou výdaje domácností v největší evropské ekonomice dostatečně silné na to, aby se hospodářství mohlo dál zotavovat z koronovirového šoku.
Mimořádné moratorium neznamená, že Smartwings jsou „pryč z hrobníkovy lopaty“
26.08.2020 Letecké společnosti Smartwings a ČSA ze skupiny Smartwings Group dnes podaly návrh na vyhlášení mimořádného moratoria. Za běžné situace moratorium umožňuje podniku v tíživé finanční situaci „koupit si čas“ prostřednictvím odložení splatnosti svých dluhů. S tímto moratoriem ovšem za běžné situace musí souhlasit nadpoloviční většina věřitelů daného podniku.
Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla o 9,7 pct.
25.08.2020 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla proti předchozím třem měsícům kvůli koronavirové krizi o rekordních 9,7 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak upravil svůj první odhad, v němž uváděl pokles o 10,1 procenta.
Průzkum: Snížení DPH v Německu spotřebu moc nepovzbudilo
24.08.2020 Přechodné snížení daně z přidané hodnoty (DPH) k většímu růstu spotřeby v Německu nevedlo. Výraznější impuls ekonomice by přinesly vyšší jednorázové bonusy na děti nebo velkorysejší podpora pro lidi, kteří kvůli koronaviru přešli na práci v režimu kurzarbeit. Zjistil to dnes zveřejněný průzkum zadaný institutem IMK nadace Hanse-Böcklera, ze kterého na svém webu cituje list Handelsblatt.
Inflace v EU i v eurozóně v červenci mírně vzrostla
19.08.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v červenci mírně zrychlil na 0,9 procenta z červnových 0,8 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Zároveň potvrdil svůj dřívější odhad, podle kterého v samotné eurozóně meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil na 0,4 procenta z červnových 0,3 procenta. Inflace v zemích používajících euro tak nadále zůstává hluboko pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB).
IPO Airbnb bude pravděpodobně přece jen ještě v roce 2020
13.08.2020 IPO Airbnb mělo být nejžhavější veřejnou nabídkou roku 2020. Místo toho gigant krátkodobých pronájmů ubytování propustil 25 % svých zaměstnanců a očekává, že příjmy budou letos o polovinu menší než v roce 2019. Přesto to vypadá, že plány na IPO Airbnb nakonec ještě v letošním roce uskuteční.
Forex: Shrnutí obchodování 7.8.2020
07.08.2020 Americké akcie včera navzdory počátečnímu poklesu posílily a index Nasdaq poprvé uzavřel obchodování nad hranicí 11.000 bodů. Za růstem akciového trhu stojí naděje na další balík stimulačních opatření, jenž by měl ekonomice Spojených států pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
Forex: Dolar mírně posiluje po zprávě o trhu práce v USA
06.08.2020 Americký dolar dnes mírně posiluje po zprávě o poklesu počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech. Euro krátce před 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1848 EUR/USD.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.08.2020 1) Americký prezident Donald Trump prohlásil, že podle amerických vojenských expertů byl příčinou úterní exploze v libanonské metropoli Bejrútu zřejmě pumový útok. Libanonské úřady ovšem nic podobného neuvedly. Výbuch si podle nejnovější bilance libanonského ministerstva zdravotnictví vyžádal přes 100 mrtvých a téměř 4000 zraněných.
Komodity: Cena zlata poprvé překonala hranici 2000 USD za troyskou unci
04.08.2020 Cena zlata dnes poprvé v historii překročila hranici 2000 dolarů (zhruba 44.400 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Od začátku roku již vzrostla téměř o třetinu, podporují ji negativní hospodářské dopady koronavirové krize.
Ropný gigant BP má rekordní ztrátu, dividendu snížil na polovinu
04.08.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za druhé čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy dolarů (149,4 miliardy Kč) po zisku 2,8 miliardy USD před rokem. Firma také nastínila plány do budoucna, v nichž počítá s tím, že do roku 2030 výrazně sníží produkci ropy i plynu. Poprvé za deset let se také rozhodla snížit dividendu. Tak jako další ropné firmy BP tvrdě pociťuje dopady koronavirové krize, která snížila poptávku po pohonných hmotách.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.08.2020 1) Asijsko-pacifický region zakončil dnešní obchodní seanci v kladných číslech. Australský maloobchod za červen meziměsíčně vzrostl o 2,7 %, což je více něž očekávání ekonomů. Ti předpovídali jen 2,4 %. Japonské akcie navázaly na pondělní úspěch a připsaly si na hlavních trzích regionu další zisky.
Růst cen v eurozóně v červenci nečekaně zrychlil
31.07.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 0,4 z červnových 0,3 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace překonala očekávání analytiků, kteří ji v anketě agentury Reuters odhadovali na 0,2 procenta. Zůstala však hluboko pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB).
Huawei se stal největším prodejcem smartphonů na světě
30.07.2020 Čínská společnost Huawei Technologies se ve druhém čtvrtletí navzdory americkým sankcím stala díky odbytu na čínském trhu největším prodejcem chytrých telefonů na světě. Dodala 55,8 milionu přístrojů. Ukázala to data, která zveřejnila analytická společnost Canalys. Čínský podnik tak na druhé místo odsunul jihokorejského rivala Samsung Electronics, který trhu smartphonů kraluje už několik let. Třetí je americká společnost Apple.
Aerolinky Ryanair se kvůli koronaviru propadly do ztráty
27.07.2020 Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair Holdings se v prvním finančním čtvrtletí, které skončilo 30. června, propadla do ztráty 185 milionů eur (téměř pět miliard Kč) po zisku 243 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma, která se stejně jako konkurenti potýká s negativními dopady koronavirové krize na leteckou přepravu. Její ztráta však byla nižší, než očekávali analytici. Ti předpokládali, že Ryanair prodělá 232 milionů eur, napsala agentura Reuters.
Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum
24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
Britské aerolinky žádají pozastavení daně z leteckých pasažérů
21.07.2020 Skupina zastupující britské aerolinky včetně firem British Airways a easyJet vyzvala britskou vládu k dočasnému zrušení daně na osobní leteckou přepravu, které by podpořilo poptávku a pomohlo tomuto odvětví překonat dopady koronavirové krize. Informovala o tom agentura Reuters.
DPA: Objem programu obnovy EU by mohl být nižší, než se navrhovalo
19.07.2020 Objem programu, který má ekonomikám Evropské unie pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize, by mohl být výrazně nižší, než se původně navrhovalo. Podle francouzských diplomatů jsou totiž německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron připraveni snížit plánovaný objem nevratných plateb o 100 miliard eur na 400 miliard eur (zhruba 10,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura DPA.
Automobilce PSA v pololetí klesl odbyt skoro o 46 procent
16.07.2020 Francouzské automobilce PSA v pololetí klesl odbyt o 45,7 procenta na 1,03 milionu vozů. Firma se podobně jako její konkurenti potýká s negativními dopady koronavirové krize. Společnost se teď chystá na sloučení s automobilkou Fiat Chrysler a dnes také uvedla, že v samotném červnu zvýšila odbyt proti květnu o 71 procent.
Brusel schválil státní pomoc pro nizozemské aerolinky KLM
13.07.2020 Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v objemu 3,4 miliardy eur (zhruba 91 miliard Kč) pro nizozemskou leteckou společnost KLM. Ta je součástí francouzsko-nizozemské letecké skupiny Air France-KLM, která se stejně jako další letečtí přepravci potýká s negativními dopady koronavirové krize.
Červnová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB
10.07.2020 Červnová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezonní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Meziroční inflace v červnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,3 procenta.
Fitch v pololetí zhoršila rekordní počet státních ratingů
03.07.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů koronavirové krize na veřejné finance zhoršila rekordních 33 státních ratingů. Zhoršování hodnocení úvěrové spolehlivosti států navíc patrně ještě není u konce. Informuje o tom dnes server televize CNBC.
Nezaměstnanost v EU v květnu mírně stoupla, nejnižší zůstala v ČR
02.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu stoupla na 6,7 procenta z dubnových 6,6 procenta. Nejnižší zůstala v České republice, ačkoli zde vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů statistického úřadu Eurostat.
Airbus kvůli koronavirové krizi zruší 15.000 pracovních míst
30.06.2020 Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15.000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl.
Evropské akcie zažily nejprudší čtvrtletní nárůst od roku 2015
30.06.2020 Panevropský akciový index STOXX 600 se během druhého kvartálu zvýšil o 12,6 procenta. Evropské akcie tak zažily nejprudší čtvrtletní nárůst od roku 2015. Těžily z rozsáhlých stimulačních opatření, nadějí na vakcínu proti nemoci covid-19 a relativně nízkého počtu případů nákazy koronavirem v Evropě. Od začátku roku nicméně index STOXX 600 ztrácí 13,6 procenta, píše agentura Reuters.
Shell v důsledku koronavirové krize odepíše až 22 miliard dolarů
30.06.2020 Britsko-nizozemská energetická společnost Royal Dutch Shell sníží hodnotu svého majetku o 15 miliard až 22 miliard dolarů (zhruba 358 miliard až 526 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že tak chce zohlednit dopady koronavirové krize na poptávku po ropě a plynu a na výhled cen energií.
Benzín už stojí zase více než 27 korun za litr, koronavirová láce je pryč. I tak řidiče čeká zřejmě nejlevnější léto za dvacet let, na cestě do Chorvatska tam a zpět ušetří zhruba tisícovku
25.06.2020 Průměrná cena benzínu Natural 95 se včera vrátila nad úroveň 27 korun za litr. Konkrétně na úroveň 27,04 koruny za litr. Naposledy se benzín v průměru prodával za 27 korun či více v polovině letošního dubna. Jedná se tedy o neklamný znak toho, že ceny pohonných hmot se po propadu způsobeném vrcholící koronavirovou krizí postupně normalizují. V porovnání se svým květnovým dnem, 25,60 koruny za litr, už benzín Natural 95 zdražil o více než 1,40 koruny na litr. Jen v uplynulém týdnu jeho cena vzrostla o více než třicet haléřů na litr. Zdražuje také nafta, byť v menším rozsahu než benzín. Za posledních sedm dní vzrostla její cena o 25 haléřů na litr. Nafta je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.
ČNB dnes úroky nezměnila. Nechce destabilizovat banky a bere na zřetel riziko druhé vlny pandemie
24.06.2020 Česká národní banka na dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala své základní úrokové sazby na stávající úrovni. V poslední době se tři členové bankovní ČNB, včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, vyslovili pro ponechání sazeb tam, kde jsou, aby byla možnost vyhodnotit dopad dosavadních měnověpolitických kroků a také samotný ekonomický vývoj v letních měsících. Zároveň poukazují na to, že v posledních měsících ČNB již sazby snížila dostatečně razantně.
ČNB příští týden úroky nezmění. Nechce destabilizovat banky a bere na zřetel riziko druhé vlny pandemie
19.06.2020 Česká národní banka na měnověpolitickém zasedání příští týden ve středu, 24. června, ponechá své základní úrokové sazby na stávající úrovni. V poslední době se tři členové bankovní ČNB, včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, vyslovili pro ponechání sazeb tam, kde jsou, aby byla možnost vyhodnotit dopad dosavadních měnověpolitických kroků a také samotný ekonomický vývoj v letních měsících. Zároveň poukazují na to, že v posledních měsících ČNB již sazby snížila dostatečně razantně.
ČNB zrušila další z limitů pro hypotéky
18.06.2020 Česká národní banka zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Od dubna činil 50 procent. Zároveň banka ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. ČNB o tom dnes informovala na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala Zprávu o finanční stabilitě 2019/2020. Poměr dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI) zrušila ČNB již v dubnu.
Britská centrální banka rozšířila program nákupu dluhopisů
18.06.2020 Britská centrální banka dnes podle očekávání rozšířila program nákupu dluhopisů o 100 miliard na 745 miliard liber (22 bilionů Kč). Svou základní úrokovou sazbu ponechala beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta, což je rovněž v souladu s očekáváním analytiků.
Plyn a elektřina by mohly zlevnit, ceny na burzách klesají
15.06.2020 Českým domácnostem by mohly na podzim před příští topnou sezonou zlevnit plyn a elektřina. Důvodem je pokles cen na velkoobchodních burzách. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Kolik přesně peněz lidé ušetří, záleží podle nich logicky na tom, na co všechno danou komoditu používají. Míní, že výraznější může být pokles u plynu, jehož konečná cena by mohla klesnout až kolem deseti procent. U elektřiny má být úspora zhruba poloviční. Možný pokles cen opatrně připouští i dodavatelé.
Španělsko vynaloží 3,75 miliardy eur na podporu autoprůmyslu
15.06.2020 Španělská vláda vynaloží 3,75 miliardy eur (100 miliard Kč) na podporu automobilového průmyslu, který těžce zasáhla koronavirová krize. Oznámil to španělský premiér Pedro Sánchez. Vládní podpora se podle něj bude soustředit zejména na automobily s elektrickým pohonem.
Výroba aut v Německu bude letos podle experta nejnižší od roku 1974
14.06.2020 Výroba automobilů v Německu v letošním roce klesne o 26 procent na 3,4 milionu vozů, tedy na nejnižší úroveň od roku 1974. Předpověděl to podle agentury DPA odborník na automobilový průmysl Ferdinand Dudenhöffer. Varoval rovněž, že v německém automobilovém průmyslu hrozí vlna propouštění zaměstnanců.
Odbyt VW v květnu klesl, prodej škodovek se propadl o 45 procent
12.06.2020 Odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen v květnu meziročně klesl o 33,7 procenta na zhruba 609.400 vozů. Odbyt koncernové značky Škoda se propadl dokonce o 45,1 procenta na zhruba 57.700 vozů. Oznámil to dnes Volkswagen. Automobilový průmysl se nyní po celém světě potýká s negativními dopady koronavirové krize, která těžce zasáhla výrobní aktivity i poptávku.
Ukrajina snížila základní úrokovou sazbu na rekordní minimum
11.06.2020 Ukrajinská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu na šest z osmi procent. Sazba se tak dostala na nejnižší úroveň od vzniku nezávislé Ukrajiny v roce 1991. Banka úroky snížila poté, co si vláda zajistila půjčku pět miliard dolarů (118 miliard Kč) od Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Lufthansa chce zrušit 22.000 míst, z toho polovinu v Německu
11.06.2020 Německá letecká společnost Lufthansa se chystá zrušit asi 22.000 pracovních míst, z toho polovinu v Německu. Odpovídá to asi 16 procentům pracovní síly. Informovala o tom dnes agentura AFP. Lufthansa, na kterou podobně jako na celé odvětví letecké přepravy doléhají dopady koronavirové krize, ještě na konci dubna předpokládala, že zruší asi 10.000 pracovních míst.
Květnová inflace byla vyšší, než odhadovala ČNB
10.06.2020 Květnová meziroční inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezónní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Naopak propad cen pohonných hmot byl proti odhadům ČNB výraznější. Meziroční inflace v květnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,9 procenta.
Německo podpoří restaurace výrazným snížením DPH u jídel
28.05.2020 Německý Spolkový sněm dnes schválil snížení daně z přidané hodnoty (DPH) u jídel v restauracích o více než polovinu na sedm z 19 procent. Snaží se tak restauracím pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.
Japonsko připravilo druhý balíček na podporu ekonomiky
27.05.2020 Japonská vláda dnes schválila druhý balíček na podporu ekonomiky zasažené dopady koronavirové krize. Vynaloží na ni dalších 31,9 bilionu jenů (7,3 bilionu Kč), což činí spolu s prvním balíčkem navrženým před méně než měsícem 230 bilionů jenů, tedy 40 procent hrubého domácího produktu (HDP) země. Oznámená pomoc je v souhrnu největší na světě, informují světové tiskové agentury.
Propady HDP za první čtvrtletí hlásí většina hlavních ekonomik
27.05.2020 Británie - Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. Znamená to nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Britská centrální banka minulý týden uvedla, že ekonomika Spojeného království by letos mohla vykázat nejhlubší propad za více než 300 let. HDP by mohl klesnout o 14 procent, v příštím roce by naopak mohl vykázat až 15procentní růst. Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996.
Ministr: Opatření proti koronaviru už Francii stála 450 mld. eur
25.05.2020 Opatření na ochranu ekonomiky před dopady koronavirové krize už Francii stála 450 miliard eur (12,3 bilionu Kč), což odpovídá 20 procentům hrubého domácího produktu (HDP) země. Televizi BFM to dnes řekl ministr financí Bruno Le Maire. Zároveň se vyslovil pro odklad letních výprodejů jako pomoc obchodníkům, kteří byli řadu týdnů bez tržeb.
Automobilový sektor může doufat v podporu od EU
20.05.2020 Automobilový průmysl, který těžce zasáhla koronavirová krize, může doufat v podporu od Evropské unie. V jednom z pracovních dokumentů Evropské komise se například navrhuje vynaložit v následujících dvou letech 20 miliard eur (téměř 550 miliard Kč) na program, který by motivoval spotřebitele k nákupu vozů šetrných k životnímu prostředí. Informuje o tom dnes agentura DPA.
Související klíčová slova:
Zbrojovka | Akcie včera | Akcie Komerční banky | HSBC | LYNX | IMK | Vládní dluhopisy | WTO | Značka Amazon | Tvorba pracovních míst | Bruno Le Maire | Hlavní ekonom | Španělská centrální banka | Kč/EUR | Akcie Erste | Australská centrální banka | SSHR | Nízká cena ropy | Postmates | Uber | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | USD/PLN | Koronavirové krize | J&T | Veřejné finance | Ministerstvo hospodářství | Pfizer | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | Obchodník | EUR | Řecko | Trend | Španělský premiér | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | MUFG | Libra vůči dolaru | TPG Capital | Koruna zpevnila | Mezinárodní měnový fond | Automobilka Volkswagen | Patria Finance | Tempo růstu | DPH u jídel | Finanční injekce | Agentura S&P | Oživení poptávky | Londýnské akciové burzy | Úřad práce | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Škoda Auto | Unilever | Evropská komise | Rosstat | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Firmy v Evropě | Japonské firmy | Index aktivity | Akcie herních vývojářů | Společnost BP | Šéf Fedu Powell | Přikoupení | Nové peníze | ChiNext | Index PX | Více peněz | Letecké společnosti | Hertz Global Holding | Burzovní hodnota | Rozpočtový deficit USA | Počet firemních bankrotů v Německu | Český statistický úřad | SAS | Nezaměstnanost v Česku | Výsledkové sezóny | Goldman Sachs | Koncern Volkswagen | Současný propad | Mezinárodní ratingová agentura | Alipay | Reality | Prezident institutu | Agentura AFP | Akcie Activision Blizzard | Nizozemská vláda | PLN | Lagardeová | Sněmovna reprezentantů USA | Poplatky | Přísná opatření | Americké podniky | Dow Jonesův index | Ropa Brent | CBS | Expanze | Exchange | Ministryně hospodářství | Americký akciový index | Odklad splácení | Norská vláda | Investing | Propad cen | Stephen Innes | Vzdělávací webináře | Roberto Azevedo | Saúdská Arábie | Nová data | Obnovení rovnováhy na trhu | Nezaměstnanost | TeamViewer | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Guvernér španělské centrální banky | Bernard Looney | ČSÚ | Dolarový index | Postupné otevírání ekonomiky | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Čekající příkazy | Index spotřebitelské nálady | Výhled ratingu | Dluhopisy s kratší splatností | Představitelé ECB | Maďarská vláda | SoftBank Group | Snížení DPH | Cena zlata | Lámání rekordů | Ceny ve výrobě | Akcie dnes | Dolary | Huawei Technologies | General Atlantic | Vývoj ceny ropy WTI | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Soukromé podniky | Americké ministerstvo financí | Maxim Rešetnikov | Snížení odměn za těžbu nových mincí | Soud v Haagu | Analytici poradenské společnosti | Negativní výhled | Maloobchod | Propad cen ropy | Propouštění zaměstnanců | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Cena Brentu | Ministr hospodářství | Levná ropa | Evropská měna | Události roku | Evropský výrobce letecké techniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Nadia Calviňová | Vicepremiér | Zveřejněná data | Prudký pokles | BP | Robert Wilson | Tiskové agentury | Německý export | CZK | Širší index S&P 500 | Státní pomoc | Výhled | Handelsblatt | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výdaje státního rozpočtu | EIA | Americký prezident | Ratingová agentura S&P | Covid | Breakout | Italský premiér Giuseppe Conte | Wall Street Journal | Breakout Trader | Průmysl | Inflace | Obchodní deficit USA | Vývoj měnového páru | Aerolinky KLM | HUF | Výroba v eurozóně | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Česká měna | Letecká společnost Virgin Atlantic | Výzkumný pracovník | Zasedání Evropské centrální banky | Ratingová agentura | Americké dolary | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Kongres | Opatření proti koronaviru | Povzbuzení ekonomiky | Macron | Wood and Company | Michael McCarthy | Forward guidance | Turecko | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | Rozpočtový schodek USA | Alibaba | Euro včera | Dodávky ropy | Czech Fund | Období nejistoty | Odhad vývoje HDP | Investiční analytik | Přímé zahraniční investice | Futures | Jeff Bezos | Therese Coffeyová | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | LPR | Květnový kontrakt na WTI | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nord Stream | Burzy cenných papírů | Antivirus | Zájem o dluhopisy | Donald Trump | Docomo | Výsledky průzkumu | Trafigura Group | LMC | Cestovní ruch | Paal Sletten | Pohyby na trzích | Rekordní rozpočet | Nejdůležitější ekonomické události | Oslabení liry | Ropný institut | CMC Markets | Směnný kurz | Domácnosti | The Telegraph | Akcie Domino’s Pizza (DPZ) | Domino’s Pizza | Coca-Cola | Institut API | Očekávání analytiků | AxiCorp | Erste Group | Royal Dutch Shell | Analytici | Kontrakt na WTI | Předstihové indikátory | Cena palladia | IPO Ant Group | Kč/USD | Futures na stříbro | Deutsche Bank | Bílý dům | Ceny elektřiny | Guillaume Faury | Obchodní války | E15 | Byznys | Země EU | Washington | Ropný institut API | Kontrakt na ropu Brent | Aktuální hodnoty měny | Chesapeake Energy | Toyota Motor | Světové tiskové agentury | Graf | Balík stimulačních opatření | Odklad splácení půjček | ECB dnes | Šíření nákazy | Globální ekonomiky | Doba na nákup ropy | Exchange Bank of Canada | Snižování úrokových sazeb | Dění na akciových trzích | Odhodlání | PwC | NAFTA | Vyšší inflace v Německu | Dluhopisy | Akcie s LYNX | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | Odhady ČNB | Investování do akcií | RBI | Webináře | Evropský statistický úřad Eurostat | Prohlášení Světové zdravotnické organizace | Ben Luckock | Maďarsko | Německá automobilka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Britský trh práce | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Airbus | Průmyslová produkce | Výhled německé ekonomiky | Scandinavian Airlines (SAS) | ETF iShares Silver Trust | Negativní hospodářské dopady | Stimulační plán | HDP Číny | Robert Koopman | Státní dluh | Rozpočtový schodek | Bydlení | ERA | Výpadek příjmů | Peníze | Výrobní index | BH Securities | Akcie ve Spojených státech | Postavení USA | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Agentura Kjódó | Společnost Avast | Vedení společnosti | Očekávání | Státy eurozóny | Autopůjčovna Hertz | Pohonné hmoty | Výrobce letecké techniky | Ekonomika EU | NFLX | Palladium | Světové finanční trhy | Balíček na podporu ekonomiky | Inflační riziko | Nejnovější údaje | Ukončení obchodní války | Červnová inflace | Společnost Wirecard | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Alternativa oficiálních měn | Výzkumný institut | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Americký výrobce letadel | Výnosy | Britská letecká společnost | Majetek | Měnový fond | Opatření proti šíření koronaviru | Financovat | Společnost Cineworld | Negativní dopad | Akcie Walmart (WMT) | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Norwegian Air Shuttle | Další růst | Prohlášení | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Kristalina Georgievová | Analytika | Fiat Chrysler (FCA) | Nabídka | AFP | Akcie a ETF | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Prezidenti Turecka | Výhled cen | Americká společnost Apple | Nižší daně | Počet lidí bez práce | Španělé | LMC Automotive | Palladiové akcie | Prognóza | Petr Král | Souhrnný index | Zasedání vlády | Světové centrální banky | Trh práce | Automobilový koncern | Německý Spolkový sněm | Mandát ECB | Program kvantitativního uvolňování | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Chesapeake | Veřejný dluh | Vysoká inflace | Ropný trh | Japonská vláda | Pochybnosti | Finanční společnosti | Americký podnik | Samsung | Šíření nemoci COVID-19 | Republikáni | Conference Board | Epidemiolog | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Evropské ekonomiky | Nedostatek zboží | Americká centrální banka | Automobilka Renault | Přírůstek obyvatelstva | Karanténní opatření | Robert Novoměstský | Zvýšení základního úroku | Nejvyšší soud | Colonial Pipeline | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | EasyJet | BitStock | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Důsledky koronaviru | Lira | Institut DIW | Zisk firmy | Borsa Italiana | Ministerstvo spravedlnosti | LYNX Trading | Koruna | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Farmaceutická společnost | PSA Group | Vývoj měnového páru GBP/USD | Akcie v roce 2020 | Kurz bitcoinu | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Trh | Barel ropy | Alstom | Období po brexitu | Karlsruhe | Prezidenti a premiéři | Dluh Británie | Problémy | Šíření viru | Ukrajinská centrální banka | UFO | Reserve Bank of Australia | Britská ropná společnost | Halving | Počet nezaměstnaných | Snížení odměn | CMC | Společnosti | Index | Nový rekord | Studie | Znovusjednocení země | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Komerční banka | Historie | Noví investoři | Elektřina | MMF | Burzy v Šanghaji | Eura | Komise | Nejistoty | Nejziskovější | Tržní kapitalizace | Výroba automobilů v Německu | Kapitál | Investice do akcií | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Agentura Reuters | Čínský sektor služeb | Skupina OPEC+ | Francouzská automobilka | Globální finanční krize | Ministerstvo obchodu | Ministerstvo práce | Česká zbrojovka | Současný propad cen ropy | S&P | Scandinavian Airlines | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Unie | Důvěra investorů | Pokles prodeje | Propad příjmů | Kurz dolaru | Akciové indexy | Francouzský ministr financí | Vládní představitelé | Česká firma | Christine Lagardeová | Shell | Prodej nových osobních automobilů | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | NTT | Bankovní rada České národní banky | Activision Blizzard | Souhrnný index aktivity | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Federální dluh | Hang Seng | Rubl | Prodej dluhopisů | Deficit | Firma | Index Stoxx 600 | Státní protiinflační dluhopisy | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Průmysl a zahraniční obchod | Akcie Saudi Aramco | Angela Merkelová | Podnikání | Ranní okénko | WSF | Výhled úvěrového ratingu | Virus | Sektor služeb | Odpor | Panika na finančních trzích | Výroba aut | Automobilový sektor | Opakování krize | Vlna koronaviru | Gilead Sciences | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Offshore | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | HDP Ruska | 3М | Bankéři | Nejprudší pokles | Tendr | Server BBC | Opatření ECB | DIW Claus Michelsen | Dluhopis | Členské státy | Šíření nového koronaviru | Bohatství | Ifo | Burza v Hongkongu | Soudní dvůr | Index nákupních manažerů | Opatřením na podporu ekonomiky | Bitcoin | Člen bankovní rady | Slabá čísla | Ekonomické dopady koronavirové krize | Micron Technology | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Cena zlata dnes | Čínský trh | Německý soud | Akcie na pražské burze | Seat | Rekordní schodek rozpočtu | SSB | Výsledky makroekonomických statistik | Obchodníci | Obchodovat | Platforma | Koronavirus | Snížení základní úrokové sazby | Video | Burze | Patria Online | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | Největší ekonomika | Finance | Akcie mediální skupiny CME | Norsko | Společnost Lufthansa | Vylepšení teorie aukcí | Omezení těžby | Spotřebitelské ceny v eurozóně | USA | Růst úrokových sazeb | KLM | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Tržní síly | Premiér Giuseppe Conte | Čistý zisk | Ekonomické aktivity | Nabídky akcií | Premiér Viktor Orbán | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Stříbro | Globální dluh | IPO roku | Norská ekonomika | Finanční instituce | Nákup ropy do rezerv | Británie | Pokles cen | Volby | Ropa | Joe Biden | State Street | Výdaje | ETF | Odbory palubního personálu | Výrobce elektromobilů Tesla | Investujte do akcií | Bulharsko | Alexandre de Juniac | Fungování ropného trhu | Červnový kontrakt | Problémy amerických těžařských firem | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Situace v německém autoprůmyslu | České mzdy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé hospodářství | Michael O'Leary | UBS | Dow Jones | LVMH | Zpomalení inflace | Finanční společnost | Ekonomové | Bitcoiny | Současný propad cen | Spojené státy | Trading | Nezaměstnanost v EU | Německý automobilový průmysl | Hrubý domácí produkt země | Růst HDP | Levnější půjčky | Šíření nemoci | DAWN akcie | Ropná společnost | Akcie podniku | Propad domácí měny | Boeing | Euro vůči americkému dolaru | Kurz dolarů | Vývoj | Ekonomika Evropské unie | Snížení odměny za těžbu | Výkon ekonomiky | Objem programu obnovy EU | Společnost British Airways | Snížení DPH v Německu | Úroková sazba | Taro Aso | PPF | Masivní propad | Technologický index | Německý parlament | Amazon | Turecký ministr financí | Rolf Bürkl | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | TikTok | ARM Holdings | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | LATAM Airlines | Americké akcie | Facebook | Ruská centrální banka | Dnešní zasedání Fedu | Erdogan | iShares | Plán G20 | Šéfka ECB | Průmyslové revoluce | Nákupy dluhopisů ECB | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Počet zemřelých | Zahájení obchodování | Zemědělství | Obchodní komora | OSN | Dopady pandemie | Světové obchodní organizace | Ruská ekonomika | Veřejný dluh Británie | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | West Texas Intermediate | Vydávání dluhopisů | Měnové politiky | G20 | Bývalý ministr financí | Onemocnění | Řecká ekonomika | Činitelé Fedu | Objem obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | Šíření nového typu koronaviru | Pokles ruské ekonomiky | Italský premiér | Odhad HDP | Největší IPO roku | Martin Stránský | Japonský ministr financí | Automobilka Škoda Auto | Americké vládní dluhopisy | FCA | Japonská ekonomika | Britská ministryně práce | Paul Milgrom | Letecká společnost | Analytik Wood and Company | Odměny za těžbu | Miliardy dolarů | ADP | Snížení úroků | Vládní výdaje | Miliardy korun | Volvo | Celní režim | Tisková konference | Brexitové dohody | Obchodovat s cennými papíry | Propady HDP | Ministr financí Steven Mnuchin | Automobilka | Nákupy dluhopisů | Sazby | Index nových zakázek | Vladimír Vávra | Lufthansa | Patria | Švýcarská banka | Míra nezaměstnanosti v Británii | Úrok | Investovat | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Akcie Domino’s Pizza | Generální ředitel | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Spotřebitelská nálada v Německu | Regulátor | Britská centrální banka dnes | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Hertz Global | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Berat Albayrak | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Britské aerolinky | Cena ropy brent | Air France | Pablo Hernández de Cos | Aramco | Nový celní režim | Pumový útok | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Provozní zisk | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Investování | Přední světoví těžaři | Fed | Maďarský forint | Výrobce letadel Boeing | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Erik Bregar | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Poradenské společnosti | Dílčí index | Primární nabídka | Trhy | Domino’s Pizza (DPZ) | Paypal Holdings | Akcie v USA | Federální úřad pro letectví | Walmart | Americký ropný institut | FTSE | Odbory palubního personálu (UFO) | IPO Uber | Německý ústavní soud | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Rada ČNB | iShares Silver Trust | Eurozóna | Podnikatelská situace | Portugalsko | Ropné firmy | Akcie Netflix (NFLX) | Fond | Cena benzínu | ISM | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Záchranný program | Fitch | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Krize z 30. let | Ropné velmoci | Turecká vláda | Americký Federální úřad pro letectví | Philip Lowe | Activision Blizzard (ATVI) | Úvěrový rating | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Boeing 737 Max | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Ekonom Klaus Wohlrabe | Nissan | STMicroelectronics | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Ondřej Hartman | Americký kongres | Vladimir Putin | Protiinflační dluhopisy | Tesla | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Nizozemské aerolinky | Druhá vlna | Dluhopisy EU | Mzdy | Komise pro cenné papíry | General Motors | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | DPH v Německu | Aktuální Price Action | Smartwings | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Společnost Walt Disney | Analytik DIW | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Claus Michelsen | Obchodování na trzích | Analytická společnost | Meziroční růst HDP | Květnová inflace | Hospodaření | DPZ | Akcie CME | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Ferdinand Dudenhöffer | Orbán | Restaurace v Německu | Severomořská ropa | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Ceny ropy Brent | Volkswagen | TCL | Stříbrné ETF | Dluh eurozóny | Chudoba | Astrazeneca | Obchodník s komoditami | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Německá finanční společnost | Trinity | Ant | FIAT | JPY | Nákup ropy | Pražské burzy | Citi | Bankovní skupina | IPO kalendář | Bank of America | Soudní dvůr EU | Transakce | Virgin Atlantic | USDX | Šok | LTV | CashFlow | Turecká lira | Portfolio | GBP | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Akcie aerolinek | Analytik GfK | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Akcie americké společnosti | Virtuální měny | Jak fungují akcie | Digitální převody peněz | FTSE 100 | Brand Finance | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Softbank | VW | WTI | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Skupina Erste Group | Státy EU | Největší ekonomika světa | Biliony | EUR/JPY | CFTC | Libra | FAA | Rating vyšší | Plán investic | Cena severomořské ropy | Dlužník | Erste Bank | Panevropský akciový index | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | České akcie | Pokles ekonomiky | Snížení odměny | Index DOW | ČEZ | Počet nakažených | Index Nasdaq | General Motors (GM) | CFD | Ekonomická krize | Herbert Diess | Trinity Bank | Růst podnikatelské aktivity | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost Virgin Atlantic | Jagjit Chadha | Podmínky půjčky | Forex trader | Ministryně práce | Ceny akcií | Šinzó Abe | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Ryanair | Událostí ve světové ekonomice | Nejlepší palladiové akcie | Biliony dolarů | Očkování proti covidu | McKinsey | Pracovní místa | ACEA | Tržní hodnota | Ant Group | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | Demokraté | Nord Stream 2 | Huawei | Čínské hospodářství | CBO | Avast | Hospodářské dopady | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Milan Vaníček | Obchodování | Úroky | Prezident | Eurostat | Růst inflace | Aerolinky Ryanair | Stellantis | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Tiffany | Letecká přeprava | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Nový výhled | Francie | Anthony Fauci | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Omezení pohybu | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Španělská ekonomika | Čínský vicepremiér Liou Che | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Japonsko | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Rakouská bankovní skupina | Zasedání americké centrální banky | Marže | Caixin/Markit | Japonská centrální banka | Výroba automobilů | Situace | USD/CZK | Google | Miliardy eur | Tržby | Amazon Jeff Bezos | Dluhy | Průměrný příjem | FOREX | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Počet firemních bankrotů | Peking | GfK | HDP | Důvěra v Německu | Skupina G20 | Ekonom | Norwegian Air | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Kurzy.cz | Dolar | Euro | Klid | Akcie Netflix | Westpac | Průměrná cena | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zadlužení Německa | Vyšší inflace | Brazílie | Slovensko | Trans Adriatic Pipeline | AMZN | EBRD | Domácí měny | ČTK | Letecký průmysl | Odhad letošního růstu | Infineon | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Soukromí investoři | Obchodní nastavení | Záchranný balík | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Akcie | Panevropský akciový index STOXX 600 | Turecká ekonomika | Skupina Volkswagen | Hans Dieter Pötsch | NERV | MUFG Bank | 5G | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Liou Che | Institut ZEW | Zrychlení růstu | ONS | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | SPD | Světová ekonomika | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Rekordní maximum | Price Action | Hodnota společnosti | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Nexi | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Konkurenti | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Snížení těžby | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Údaj o HDP | Aerolinky | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Časopis Forbes | Evropské banky | Pro investory | Návrh zákona | Platební společnost | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Odklad splátek | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Fitch Ratings | Americký soud | Ekonomika eurozóny | ESM | Zisky | Soukromá spotřeba | Zaměstnanci | Oddlužení | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | USMCA | Podnikatelské aktivity v USA | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Jak se obchoduje | WHO | Rating České republiky | J&T Banka | Výhled do budoucna | DIHK | Ukazatel | Měny | Značný pokles | Tvorba pracovních míst v USA | Nezaměstnanosti v Německu | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Výraznější impuls | Export | UNA | Světová zdravotnická organizace | Odškodné | Rusko | Vývoj ceny ropy | FANG | Úbytek | Institut GfK | Forbes | Firma McDonald's | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Pedro Sánchez | Britská společnost Cineworld | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Akcie Erste Group | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Jižní Korea | Air | Shrnutí obchodování | Celkové příjmy | Toyota | Snížení dividendy | Thomas Schäfer | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | ATVI | Největší IPO | Brusel | Spolkový sněm | DAWN | Hypotéky | Ekonomika oživuje | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Americké společnosti | Německé vládní strany | Úrokový výnos | ZEW | Akcie na burzách | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Inflace v květnu | Třída aktiv | Akcie v Asii | Evropská unie | Guru | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Korekce | Květnový kontrakt | Odbyt VW | Americký výrobce | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Kjódó | Index S&P 500 | Německý výrobce | Akcie Walmart | Hrubý domácí produkt | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Thomas Cook | Guvernér banky | Nabídka akcií | BFM | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Turecký prezident | Nakoupit akcie | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | T. Rowe Price | VDA | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Opel | Dluh USA | Arm | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Analytik J&T Banky | Co bude | Infineon Technologies | Erste | Podnik | Světová obchodní organizace | Agentura DPA | Akcie společnosti | Tempo růstu HDP | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | SEC | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Akciové futures | Finanční situace | Odvolací soud | Japonská společnost | Evropské akciové trhy | IPO Airbnb | Práce | Úspěch | Protikoronavirová opatření | ČNB dnes | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena americké ropy WTI | Banky | Seznam.cz | Americká vláda | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Britská společnost | Renaissance Capital | Bankrot | Netflix | Chrysler | Jukos | Zisk na akcii | GM | Wall Street | Historie se opakuje | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Freedom Financial Services | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Snowflake | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Oxfam | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Saldo běžného účtu | Komise pro cenné papíry a burzy | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Měnová autorita | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Cenné papíry | IPO Saudi Aramco | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Valná hromada | Převody peněz | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Bilion dolarů | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Česká zbrojovka Group | Soud | Obchodní aktivity | Londýnské burzy | Volný čas | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Německý automobilový koncern | OPEC | Ministryně financí | Zisk před zdaněním | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra v Německu | IHS | Americké objednávky | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Automobilka Škoda | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Karanténa | Německé automobilky | Automobilka PSA | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Čerpací stanice | Reddit | Ceny potravin | Index Dow Jones | Zpravodajství | Česká zbrojovka Group SE | Vakcíny proti koronaviru | Obchodujte | Nařízení | Salesforce.com | Zdražování | Ropy | RBA | Hertz | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Úročení | USD | Vývoj dolarového indexu | Cena americké ropy | Cestování | Americký dolar dnes | Pivovar | Netflix (NFLX) | Kabinet | Zprostředkovatelé | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Warren Buffett | Růst zadlužení | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Americké ministerstvo spravedlnosti | BMW | Růst cen v eurozóně | Hlavní úroková sazba | Posilování eura | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Výrobce letadel | Pokles HDP | Předseda dozorčí rady | Fiat Chrysler | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Růst spotřebitelských cen v USA | WMT | IATA | Guvernéři centrálních bank | Hodnota primární veřejné nabídky | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Walmart (WMT) | Turecká centrální banka | Markets | Počet úmrtí | Zneužití tržní síly | PSA | Výroba aut v Německu | BlackBerry | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Aleš Michl | Kanada | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | Kryptoměna | Opce | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Takata | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Analytik J&T | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Těžaři | Vývoz z Německa | Forward | Měnová politika | Doporučení | Francouzský prezident | Největší ekonomika eurozóny | Evropské země | Počet lidí bez práce v Německu | ROCE | Lot | NIESR | Soud v Karlsruhe | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Silné euro | Společná evropská měna | Caixin | Cushing | Čínský vicepremiér | Cestovní omezení | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | ASM International | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Intradenní obchodník | Air France-KLM | Investor | Nákup dluhopisů | Americké vlády | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | Společnost Uber | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Primární veřejné nabídky akcií | Výnos dluhopisů | Campbell Soup | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Olaf Scholz | CNBC | Statistika | Koncern | Spotřebitelské ceny | Cineworld | Indonésie | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot