Francouzský ministr financí
EUR/USD. Přehled a analýza. Pár EUR/USD začíná nový týden opatrně.
18.06.2024 Pár EUR/USD začíná nový týden zdrženlivě a snaží se konsolidovat nedávné těžké ztráty. Spotové ceny se v současnosti obchodují kolem úrovně 1,0700.
Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii
17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
Forex: Euro by mohlo zaznamenat největší týdenní propad za dva měsíce
14.06.2024 Euro je na cestě zaznamenat největší týdenní propad za dva měsíce. Na vině je politická nejistota ve Francii před předčasnými volbami, protože z nich vzešlá nová vláda by mohla zhoršit fiskální situaci země. Na dolar jednotná evropská měna kolem 16:30 SELČ ztrácela 0,5 procenta na 1,0681 EUR/USD. Za celý týden by euro mohlo odepsat 1,2 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.06.2024 1) Japonská centrální banka dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Oznámila však, že v budoucnosti omezí rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů. To představuje další krok v odchodu od mimořádně uvolněné měnové politiky, jejímž prostřednictvím se banka dlouho snažila podporovat domácí ekonomiku. Informuje o tom agentura Reuters.
Bruno Le Maire varuje před výhrou jak krajní pravice, tak levice
14.06.2024 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že druhá největší ekonomika eurozóny by se mohla vyskytnout na prahu finanční krize, pokud v nadcházejících parlamentních volbách ve Francii zvítězí krajní pravice nebo levice. Oba směry mají v plánu vysoké výdaje, uvedl podle agentury Reuters Le Maire.
Německý ministr financí varoval před obchodní válkou s Čínou
24.05.2024 Německý ministr financí Christian Lindner dnes varoval před obchodní válkou s Čínou. Obchodní války podle něj nemají vítěze, pouze poražené. Lindner to uvedl na zasedání ministrů financí skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7.
Francouzská vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky
19.02.2024 Francouzská vláda zhoršila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na jedno procento, dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. V rozhovoru s televizní stanicí TF1 to řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Vyhlídky francouzské ekonomiky zastiňují dopady války na Ukrajině a v Pásmu Gazy, ale i slabý hospodářský vývoj v Německu a Číně, což jsou přední obchodní partneři Francie, napsala agentura Reuters.
Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel
20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
Biden se pustil do Číny jako nikdy: je to prý „tikající časovaná bomba“, v čele má samé „lumpy“. Z jeho výroků se dělá mdlo třeba i v centrále Volkswagenu
11.08.2023 Americký prezident Joe Biden se nevídaně ostře pustil do Číny, resp. její ekonomiky. Při včerejší sponzorské večeři v Utahu se však dopustil rovněž řady nepřesností, často i podstatných, které koriguje agentura Bloomberg.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.07.2023 1) Chatovací robot ChatGPT, který švýcarská banka USB v únoru označila za nejrychleji rostoucí spotřebitelskou aplikací v historii, zaznamenal v červnu poprvé pokles měsíční návštěvnosti svých webových stránek i počtu unikátních návštěvníků.
Ministr financí: Růst cen potravin ve Francii začal v červenci polevovat
06.07.2023 Růst cen potravin začal ve Francii tento měsíc polevovat a v příštích týdnech by tento trend měl zrychlit. V televizi BFM to řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že v potravinářském průmyslu je stále čtyři nebo pět velkých hráčů, kteří nesplnili požadavek vlády na snížení cen. Jejich jména nezveřejnil, pohrozil ale, že pokud požadavek nesplní, názvy těchto firem zveřejní do příštího týdne.
Macron jedná ve Versailles s Muskem a dalšími investory, láká je do Francie
15.05.2023 Na zámku ve Versailles u Paříže se dnes postupně schází přes 200 zahraničních investorů, přijel také miliardář a šéf americké automobilky Tesla Elon Musk. Očekává se, že francouzský prezident Emmanuel Macron oznámí zahraniční investice zhruba za 13 miliard eur (306 miliard Kč). Informují o tom francouzská média. Investorské konference se podle sdělení francouzského velvyslanectví v Praze účastní i dva čeští zástupci - Daniel Křetínský za koncern EPH a Petr Cingr z Agrofertu.
Ranní shrnutí (28.03.2023)
28.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou výše, ale technologické akcie zaostávaly. S&P 500 si připsal 0,16 %, Dow Jones se posunul o 0,60 % výše a Russell 2000 přidal 1,08 %. Nasdaq klesl o 0,47 %.
Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, polevil strach o banky
20.03.2023 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, akcie bankovních titulů se zotavily z tříměsíčního minima. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 nakonec přidal o 0,98 procenta a uzavřel na 440,6 bodu, ačkoli během dne ztrácel téměř dvě procenta. Investoři posuzovali důsledky nedělního oznámení, že největší švýcarská banka UBS převezme svého rivala Credit Suisse, který se ocitl v problémech.
Francouzská vláda se dohodla s řetězci na nabídce potravin za nízké ceny
06.03.2023 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire se dohodl s předními řetězci supermarketů na mechanismu, který má spotřebitelům pomoci vypořádat se s růstem cen potravin. Řetězce souhlasily, že budou po dobu tří měsíců nabízet "nejnižší možné ceny" u souboru vybraného zboží. Samy však mohou rozhodnout o tom, které zboží do tohoto souboru zařadí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
EU na rozdíl od Spojených států není proti Číně, řekl Le Maire
20.01.2023 Evropská unie má jinou čínskou politiku než Spojené státy. Serveru CNBC to na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle něj se EU nechce stavět proti Pekingu, ale chce s ním spolupracovat a to na základě společných pravidel.
Biden Macronovi řekl, že bude podporovat americký průmysl, ale ne na úkor Evropy
02.12.2022 Americký prezident Joe Biden řekl francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že americký zákon o snížení inflace (IRA), který počítá s masivními subvencemi amerického průmyslu, mohou Spojené státy "vyladit" tak, aby neškodil evropským firmám, napsal dnes list The Washington Times.
Dilema na obzoru: Pokud Fialova vláda vyhoví USA & spol., Česko patrně bude bez ruské ropy. Schová se vláda za Orbána?
04.09.2022 Fialova vláda stojí před zásadním dilematem. Již poměrně záhy se totiž bude muset rozhodnout, zda jako členská země EU podpoří sankci, kterou v pátek schválili ministři zemí skupiny G7. Ta by spočívala v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři.
Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí
31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
Ukrajina kvůli vrácení turbíny spílá Kanadě: „Vrážíte nám dýku do zad“. Ode dneška bude EU prakticky bez ruského plynu, s turbínou však Rusko podle Berlína přichází o záminku, proč Nord Stream 1 nezprovoznit
11.07.2022 Dnes nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že dalším významným plynovodem, Jamalem, už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.06.2022 1) Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
Francouzská vláda letos navzdory válce a vysoké inflaci čeká růst ekonomiky
06.06.2022 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire předpokládá, že francouzská ekonomika v letošním roce navzdory válce na Ukrajině a vysoké inflaci vykáže růst. Ministr to podle agentury Reuters řekl v rozhovoru s francouzskou rozhlasovou stanicí Europe 1. Dodal nicméně, že vláda začátkem příštího měsíce zreviduje své hospodářské prognózy.
Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá
26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku
22.04.2022 Ceny ropy dnes klesají kvůli obavám o poptávku, za kterými stojí vyhlídky na pomalejší růst světové ekonomiky a vyšší úrokové sazby i koronavirové uzávěry v Číně. Cena severomořské ropy Brent krátce po 18:15 SELČ vykazovala pokles o zhruba 1,7 procenta na 106,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,6 procenta na 102,13 dolaru za barel.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.04.2022 1) Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
EU připravuje embargo na dovoz ruské ropy, Macron ho podporuje, řekl Le Maire
19.04.2022 Evropská unie připravuje embargo na dovoz ropy z Ruska a Francie se snaží přesvědčit váhající země, aby jej podpořily. Rozhlasové stanici Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle něj je zastavení dodávek ruské ropy nutností, pokud Evropa myslí svou podporu Ukrajiny vážně a chce přiškrtit příjmy, z nichž Rusko financuje válku.
Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá
31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
Putin: Za ruský plyn se musí od pátku platit v rublech
31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého od pátku odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech. Zahraniční kupci mají podle dekretu peníze na rubly směňovat pomocí účtů v ruské bance. Putin rovněž prohlásil, že pokud se tyto platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Podle agentury DPA nicméně odborníci nepředpokládají, že by Putinův dekret měl na odběratele ruského plynu vážnější dopady.
Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají
31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
Podle ministrů Francie a Německa je požadavek na platby v rublech vydírání
31.03.2022 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire a německý ministr hospodářství Robert Habeck odmítli nový požadavek prezidenta Vladimira Putina, aby zahraniční kupci za ruský plyn platili v rublech. Podle nich jde o nepřijatelné porušení smluv a vydírání. Obě země se podle ministrů připravují na zastavení dodávek plynu z Ruska.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.03.2022 1) Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
Francie zmrazila téměř 850 milionů eur v ruských aktivech
21.03.2022 Francouzské úřady už zmrazily majetek ve výši téměř 850 milionů eur (21 miliard korun), patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Uvedl to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire, podle kterého Paříž nevylučuje další sankce zaměřené na energetický sektor.
EU se dohodla, že odstřihne od SWIFTu sedm ruských bank, Sberbank ušetřila
02.03.2022 Zástupci Evropské unie se dohodli, že odstřihnou od mezinárodního platebního systému SWIFT sedm ruských bank. Největší z nich - Sberbank - mezi nimi není. Informovala o tom agentura Bloomberg. Odpojena nebude ani banka částečně vlastněná ruským plynárenským gigantem Gazprom. Podle úředníků obeznámených s rozhodnutím jsou zasaženy banky VTB, Bank Rossiya, Otkritie, Novikombank, Promsvjazbank, Sovkombank a VEB.RF. Zasílání zpráv v systému SWIFT umožňuje transakce v hodnotě bilionů dolarů po celém světě.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.03.2022 1) Nejznámější kryptoměna bitcoin od začátku ruské invaze na Ukrajinu zpevnila asi o 13 %. Přispívají k tomu Rusové i Ukrajinci, kteří své peníze vkládají do anonymních a decentralizovaných kryptoměn, uvedla dnes agentura Reuters. Denní objemy obchodů s bitcoiny nakupovanými za rubly od minulého čtvrtka vzrostly proti předchozímu dni o 259 % na 1,3 miliardy rublů (přes 291 milionů Kč).
Sankce povedou podle Francie ke kolapsu ruské ekonomiky
01.03.2022 Sankce, které na Rusko uvalily západní státy v odvetě za invazi na Ukrajinu, povedou ke kolapsu ruské ekonomiky. Stanici France Info to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který dodal, že Západ je připravený ještě přitvrdit.
Francie vloží 2,1 miliardy eur do energetické firmy EDF, která má potíže
18.02.2022 Francouzský stát vloží do energetické společnosti EDF 2,1 miliardy eur (51,2 miliardy Kč). V rozhovoru s rozhlasovou stanicí RTL to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podnik má finanční potíže mimo jiné kvůli nařízení státu, aby prodával elektřinu pod tržní cenou, a rovněž kvůli výpadkům jaderných reaktorů. EDF proto vyhlásila akční plán a prodejem akcií chce zvýšit kapitál o 2,5 miliardy eur.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.02.2022 1) Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů, řekl v nizozemské televizi NPO 1. Knot je známý jako takzvaný jestřáb, tedy bankéř, pro kterého je důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.
Francouzský ministr: Evropa vytvoří fondy pro investice do technologií
07.02.2022 Evropská unie vytvoří fondy, které budou mít k dispozici miliardy eur a které budou investovat v odvětví vyspělých technologií. Řekl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Evropa se podle něj musí připravit na to, aby mohla lépe konkurovat technologickým obrům z Asie a z Ameriky.
Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická
18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
Evropské akcie opět posílily a uzavřely na novém rekordu
04.01.2022 Evropské akcie dnes opět posílily a uzavřely obchodování na novém rekordním maximu. Těží z dalších známek toho, že koronavirová varianta omikron by mohla být méně nebezpečná, než se původně předpokládalo. Panevropský akciový index STOXX 600 si dnes připsal 0,82 procenta na 494,02 bodu.
Komodity: Ropa zdražuje kvůli optimismu ohledně poptávky, cena Brentu překročila 80 USD
04.01.2022 Ropa dnes výrazně zdražuje kvůli optimismu ohledně vývoje poptávky. Cena severomořské ropy Brent překročila 80 dolarů za barel, dostala se tak na nejvyšší úroveň od listopadu, napsala agentura Reuters. Kolem 17:15 SEČ si Brent připisoval 1,5 procenta na 80,17 USD. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 1,5 procenta na 77,24 USD.
Francie poskytne úvěry za 700 mil. eur firmám, jež mají problémy s dodávkami
14.12.2021 Francie oznámila nová opatření na podporu průmyslových podniků, které mají potíže s dodávkami, včetně úvěrů až na deset let. Prostřednictvím státní investiční banky Bpifrance bude k dispozici až 700 milionů eur (15,8 miliardy Kč) na posílení provozního kapitálu. Dlouhodobé půjčky jsou navrženy tak, aby nepoškodily investiční schopnost podniků. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Francouzský ministr financí se vyslovil proti snížení daní na paliva
18.10.2021 Francie by měla pomáhat domácnostem s nižšími příjmy čelit rostoucím cenám energie spíše poskytováním finančních příspěvků než snížením daní na paliva. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že snížení těchto daní by mimo jiné mohlo být vnímáno jako podpora fosilních paliv, na kterých se chce Francie stát méně závislá.
Le Maire: Výkon francouzské ekonomiky se letos vrátí na předkrizovou úroveň
12.10.2021 Francouzská vláda zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 6,25 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Oznámil to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že výkon francouzské ekonomiky by se měl v prosinci vrátit na úroveň období před příchodem koronavirové krize.
Irsko oznámilo, že podpoří vznikající dohodu o globální dani
08.10.2021 Irsko podpoří dohodu o globální dani, oznámila včera vláda v Dublinu. Země dosud těžila ze své nízké podnikové daně 12,5 procenta, která nalákala mnoho nadnárodních společností, například Apple, Google a Facebook, aby si vytvořily své evropské centrály právě v Irsku. V pátek mají zástupci 140 zemí dohodu dovést do konečné podoby na setkání organizovaném Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Plán OECD navrhuje daň ve výši 15 procent. Cílem společného postupu proti nadnárodním firmám je to, aby platily daně tam, kde skutečně působí, a nikoli pouze tam, kde mají svou oficiální adresu.
Dohoda o globální dani bude do konce října, myslí si francouzský ministr financí
07.10.2021 Dohody o globální dani by mohlo být dosaženo před koncem měsíce. V rozhovoru s televizí CNBC to včera řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Země skupin G7 a G20 počátkem léta podpořily společný postup proti nadnárodním firmám. Jsou pro to, aby nadnárodní společnosti platily daň tam, kde působí, a nikoli pouze tam, kde sídlí. Počítá se se sazbou 15 procent. V Paříži včera skončilo zasedání rady Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni.
Celkem 130 zemí podpořilo dohodu o minimální dani ze zisku nadnárodních firem
02.07.2021 Většina zemí, které na on-line zasedání pořádaném Organizací zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jednaly o globální minimální firemní dani, dnes podpořila plán sazby 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Tato minimální sazba by podle OECD mohla celosvětové daňové příjmy zvýšit o přibližně 150 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč) ročně.
Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple
06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
Rozpočtový deficit Francie letos stoupne na rekordních 220 mld. eur
30.05.2021 Rozpočtový deficit Francie v letošním roce stoupne na rekordních 220 miliard eur (5,6 bilionu Kč). Řekl to v rozhovoru s agenturou AFP francouzský ministr financí Olivier Dussopt. Částka je zhruba o 47 miliard eur vyšší, než vláda doposud uváděla. Proti loňskému roku schodek stoupne o 20 procent kvůli opatřením na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19.
Ministr: Francouzská ekonomika bude na předpandemické úrovni v 1. pololetí 2022
10.05.2021 Hospodářská aktivita Francie se vrátí na úroveň před pandemií v prvním pololetí příštího roku. Řekl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Potvrdil zároveň, že druhá největší ekonomika Evropské unie letos vzroste o pět procent.
Německo a Francie vidí dokončení globální daňové dohody nadějně
06.04.2021 Německo a Francie dnes přivítaly slib americké ministryně financí Janet Yellenové spolupracovat na globální minimální sazbě firemní daně. Podle nich to znamená, že nová daňová dohoda mezi více než 140 zeměmi je nyní možná. Státy usilují o dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob do poloviny roku v rámci jednání, jehož cílem je aktualizovat pravidla přeshraničního zdanění obchodu, napsala agentura Reuters.
Francie: Evropa by měla dohnat USA ve stimulačních opatřeních
01.04.2021 Evropa by měla dohnat Spojené státy v opatřeních na podporu hospodářského růstu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Nový americký prezident Joe Biden minulý měsíc podepsal balík stimulačních opatření v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (přes 42 bilionů Kč). Ekonomiku plánuje podpořit rovněž investicemi do infrastruktury v hodnotě 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.03.2021 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly. Na burzách byly cítit pozitivní dozvuky víkendového schválení americké podpory ekonomice, na druhou stranu investoři vyjadřovali obavy ohledně dalšího vývoje ekonomik v regionu.
Ministr: Francouzská ekonomika po zrušení omezení rychle poroste
09.03.2021 Francouzská ekonomika se po zrušení protikoronavirových omezení rychle vzpamatuje a mohla by touto svou schopností překvapit zbytek eurozóny. Televizní stanici France 2 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau pak dnes v rozhlasové stanici Franceinfo uvedl, že ekonomika by letos měla přidat pět procent, což by znamenalo nejprudší oživení za 50 let.
Francie příští rok ekonomiku povzbudí balíkem 42 miliard eur
29.09.2020 Francouzská vláda představila rozpočet na rok 2021. Z nejhorší recese od konce druhé světové války chce ekonomiku vyvést pomocí balíku 42 miliard eur (1,14 bilionu Kč). Na dvouletý plán oživení hospodářství Paříž celkem vyčlenila 100 miliard eur. Vláda očekává, že druhá největší ekonomika eurozóny letos klesne o rekordních deset procent. Informovala o tom agentura Reuters.
Prezident Světové banky žádá další kroky na pomoc chudým zemím
19.07.2020 Prezident Světové banky David Malpass dnes vyzval ekonomicky významné státy skupiny G20, aby kvůli koronavirové krizi do konce příštího roku prodloužily svou nabídku zmrazit nejchudším zemím splátky dluhů. Malpass rovněž uvedl, že státy G20 by měly začít jednat o snížení dluhu některých zemí, informovala agentura Reuters.
Spotřeba ve Francii se už podle vlády téměř vrátila k normálu
13.07.2020 Spotřebitelské výdaje ve Francii se už téměř vrátily k normálu a peníze, které domácnosti ušetřily v období restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru, by mohly podpořit spotřebu ve zbytku roku. Uvedl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire.
Automobilce Renault podle ministra hrozí zánik, musí se adaptovat
22.05.2020 Francouzský výrobce automobilů Renault by mohl zaniknout, pokud v brzké době nedostane pomoc, která mu umožní čelit dopadům koronaviru. Řekl to francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle agentury Reuters také poznamenal, že automobilka se teď musí přizpůsobit novým podmínkám.
Evropská komise schválila státní pomoc pro Air France
04.05.2020 Evropská komise (EK) dnes Francii schválila navrhovanou státní pomoc v objemu sedmi miliard eur (zhruba 190 miliard Kč) pro leteckou společnost Air France. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Úvěrová pomoc podle komise zajistí podniku finanční prostředky, které naléhavě potřebuje, aby se vypořádal s dopady šíření koronaviru.
Francouzská vláda zpřísní restrikce u mimoevropských investic
29.04.2020 Francouzská vláda zpřísní restrikce mimoevropských investic do francouzských společností, aby omezila zahraniční vliv na strategická odvětví a technologie. V rozhovoru s televizí LCI to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podobný krok na začátku měsíce učinil i Berlín.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.4.2020)
13.04.2020 V minulém týdnu nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře, který jsem na webu FXstreet.cz uveřejnil. Trh se pohyboval v relativně nízké volatilitě a nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden byl tak na EUR/USD bez obchodu.
Michel svolal na 23. dubna další videokonferenci lídrů EU
10.04.2020 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes svolal na 23. dubna další videokonferenci prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Zabývat by se na ní měli hlavně tím, jak pomoci evropskému hospodářství postiženému pandemií covid-19. Už ve čtvrtek se ministři financí EU dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Na vydání společných dluhopisů se ale neshodli.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.04.2020 1) Francouzské hospodářství letos čeká nejhorší recese od skončení druhé světové války, odhaduje francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Propad hrubého domácího produktu by mohl přesáhnout 2,2 %, řekl dnes ministr na slyšení v komisi pro ekonomické záležitosti francouzského Senátu.
Ministr: Francii letos čeká nejhorší recese od roku 1945
06.04.2020 Francouzské hospodářství letos čeká nejhorší recese od skončení druhé světové války, odhaduje francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Propad hrubého domácího produktu (HDP) by mohl přesáhnout 2,2 procenta, řekl dnes ministr na slyšení v komisi pro ekonomické záležitosti francouzského Senátu.
G20 se dohodla na přípravě společné koronavirové strategie
23.03.2020 Ministři financí skupiny největších ekonomik světa G20 se dohodli na přípravě společné strategie, která pomůže překonat krizi způsobenou šířením koronaviru. Uvedl to na twitteru francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dnešní jednání ministrů financí a centrálních bankéřů se uskutečnilo prostřednictvím videokonference a skupina už předem oznámila, že po skončení jednání nevydá žádné prohlášení.
Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum mimořádně již dnes
20.03.2020 Několik evropských zemí v čele s Itálií a Francií volají po neodkladném zásahu EU v boji se šířící se nákazou. Italský premiér G. Conte vybízí EU k použití Evropského stabilizačního mechanismu, kde od roku 2012 je k dispozici 500 mld. EUR. Ke Contemu se přidávý francouzský ministr financí B. Le Maire, který vybízí eutozónu ke společné akci. ECB ve středu ohlásila navýšení kvantitativního uvolňování až do výše 750 mld. EUR, někteří funkcionáři se ovšem obávají, že tento krok zmírňuje nátlak na vlády eurozóny spustit koordinovaný rozpočtový plán.
Řím, Paříž a Berlín nevylučují při záchraně podniků zestátňování
17.03.2020 Italská vláda se chystá převzít zadluženou leteckou společnost Alitalia. Ta se s problémy potýká už roky, Řím ale k nezvyklému kroku přikročil až v kontextu nouzových opatření proti dopadům pandemie způsobené novým koronavirem. Zestátňování při pomoci velkým podnikům ale nevylučuje ani Francie, řekl dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Jako jeden z možných kroků u strategických podniků zmínil podle týdeníku Der Spiegel zestátňování i německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
Kdo může za koronavirus? I politici, ti čínští, etiopští, íránští,...
26.02.2020 Koronavirus doputoval „za humna“ České republiky. Je patrně jen otázkou času, kdy budou první nakažené hlásit i tuzemské nemocnice. Snad zůstane jen u nakažených, nezbývá než doufat. Jisté je, že onemocnělí či jejich nejbližší se budou intenzivněji než doposud tázat, kde se nákaza vlastně vzala a proč nakonec z Wu-chanu dorazila až k nám.
Svět se bojí, že koronavirus způsobí globální pandemii. Zlato je nejdražší v dějinách, japonský jen přestává být bezpečným útočištěm a výnos amerických bondů asi spadne na historické minimum
24.02.2020 Cena zlata dnes během obchodování vystoupala na nové více než sedmileté maximum, zejména v důsledku opětovného růstu obav z šíření koronavirové nákazy, tentokrát mimo čínské území. Podle studie londýnské Imperial College z minulého týdne dosud nebyly odhaleny přibližně dvě třetiny případů nakažení mimo Čínu. Dosud převážně „čínský“ resp. dokonce jen „wu-chanský problém“, se stává globální záležitostí, přičemž riziko vzniku celosvětové pandemie je dosud nejvyšší.
Skupina G20 je připravena řešit ekonomické dopady koronaviru
23.02.2020 Finanční představitelé skupiny největších světových ekonomik G20 se dohodli, že podniknou náležité kroky k omezení dopadů epidemie nového typu koronaviru na globální hospodářství. Uvedl to dnes podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr financí Muhammad Džadaán po dvoudenním zasedání finančních představitelů G20 v Rijádu.
MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky
23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
DPA: Evropa chce prosadit rychlé zavedení globální digitální daně
23.02.2020 Německo, Francie a další evropské země se snaží prosadit rychlou globální daňovou reformu, která by zajistila spravedlivější zdanění velkých digitálních společností, jako je Google, Apple, Amazon či Facebook. Velké digitální firmy teď dosahují vysokých zisků ve státech, kde nemají oficiální sídlo. Podle odhadů díky tomu platí na daních méně než polovinu ve srovnání s průmyslovými podniky, uvedla včera agentura DPA.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.01.2020 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v minusu kvůli obavám z nového koronaviru. Nejvíce ztratily čínské akcie, jež oslabily zhruba o 3 %. Zaznamenaly tak nejprudší jednodenní pokles za téměř devět měsíců. Investoři prodávali zejména akcie podniků, které působí v dopravním a zábavním průmyslu, například leteckých společností či provozovatelů kin a zábavních parků.
Ministr: Francie se s USA dohodla na postupu k digitální dani
23.01.2020 Francie se dohodla se Spojenými státy na postupu, jak vyřešit zdanění digitální ekonomiky. V Davosu to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dohoda předpokládá, že se bude v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jednat o zavedení daně s celosvětovou působností. Digitální daň ve Francii platí už od loňska, ve středu se ale Paříž a Washington dohodly na příměří.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.01.2020 1) Asijské akciové trhy dnes převážně zpevnily poté, co čínská centrální banka pro leden ponechala beze změny jak jednoletou zápůjční sazbu, tak i sazbu pětiletou.
Stávky ve Francii mají podle vlády jen omezený dopad na ekonomiku
20.01.2020 Současná rekordně dlouhá vlna demonstrací a stávek namířených proti plánu důchodové reformy ve Francii bude mít pouze omezený dopad na místní ekonomiku. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Provoz na železnicích a v pařížském metru se dnes pomalu vrací k normálu a zlepšení lze očekávat i v dalších dnech. Odboráři však plánují další zesílení stávky na pátek.
Francie a USA chtějí vyřešit spor o digitální daň do dvou týdnů
07.01.2020 Francie a Spojené státy chtějí vyřešit spor o francouzskou digitální daň do dvou týdnů. Prohlásil to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který v pondělí po telefonu o věci hovořil s americkým ministrem financí Stevenem Mnuchinem. Le Maire dodal, že Paříž má v této záležitosti podporu Evropské unie.
Francie varuje USA před odvetou za digitální daň
06.01.2020 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že případná odveta Spojených států za francouzskou digitální daň by mohla hluboce a trvale poškodit vzájemné vztahy. Washington má obavy z negativních dopadů nové daně na americké technologické podniky a hrozí uvalením cel na vybrané francouzské zboží. Zavedení digitální daně plánuje i Česká republika.
Reuters: Francie a USA dosáhly kompromisu ohledně digitální daně
26.08.2019 Zástupci Francie a Spojených států dosáhli kompromisní dohody ohledně francouzské digitální daně, kvůli které americký prezident Donald Trump pohrozil zavedením cla na dovoz francouzského vína. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj blízký jednáním. Francouzská digitální daň je namířena proti internetovým gigantům, jako jsou například americké firmy Google, Amazon či Facebook.
Související klíčová slova:
Uvolněné měnové politiky | ChatGPT | Náměstkyně pro očkování | Cap | Války | Monevis Funding | Vývoj | Rizikové prémie | IW | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Le Journal du Dimanche | David Malpass | Reformy fiskálních pravidel | Itálie | Stoxx | Obchodní deficit | Texas | Očekávání | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Poslanci | Uvolněné měnové | Zasedání vlády | Londýnské burzy | Veřejné finance | Varianta omikron | Ruské invaze na Ukrajinu | Market cap | Evropská komise | Saúdská ropná zařízení | Skupina G7 | Investice | Snížení daní na paliva | Evropské akcie dnes | Finanční stabilita | Paříž | Ekonomické dopady koronaviru | Ifo | Americký zákon o snížení inflace | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Onet | Prognózy | Intervence | Finanční rovnováha | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Bidenova administrativa | Imperial College | Analytik společnosti XTB | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Vývoj dolarového indexu | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Levice | Konkurenti | Price Action | Agentura AFP | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Cenné papíry | Výnos | Penzijní systém | Goldman Sachs | Soukromá spotřeba | 100 miliard dolarů | Šéfové | Import | Státní dluh | Splátky dluhů | KLDR | Zastavení dodávek plynu | Kontrakty | Praxe | JPY | Zákaz dovozu ruského uhlí | AUDUSD | Nabídky akcií | Investing | Polovodiče | Poradce Bílého domu | Síť Threads | Casino | Jiřina Lužová | Brent | Velké německé firmy | Peníze | Fond ESM | Robert Habeck | Strach | Russell 2000 | Coinmarketcap | Šéf nizozemské centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Analytici společnosti | Měny | Investiční strategie | Monevis | Palladium | Dividendy | Ruská společnost | Vývoj ceny ropy | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Zastropování cen | Ukradené kryptoměny | Intervence SNB | Export | Kryptoměna Bitcoin | EUR/CZK | Ropná zařízení | Italský premiér | Fialova vláda | Měnový fond | Fungování | Partneři | Šinzó Abe | Elysejský palác | IPO | Inflační spirála | Hospodářské výsledky | Účetní ztráty | Světová finanční krize | Firma Meta Platforms | Francouzský akciový index | Index CAC 40 | Panevropský akciový index | Sovkombank | Měnový pár EUR/USD | Onet.pl | Média | Nejprudší jednodenní pokles | Izraelský premiér | Jednotná evropská měna | Model Y | Server BBC | ENA | Pracovní místa | Ruské ropy | Světový obchod | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Nordstream | Bank of England | Americké ekonomiky | MiFID II | Severní Korea | Kapitál | Firma Meta | Záchranný fond | Ministr hospodářství | Oživení hospodářství | Posílení | USD | Christian Lindner | Vývoj ceny ropy Brent | Tranzitní plynovody | Plány | Daniel Křetínský | Politická nestabilita | Největší ekonomika | Americký zákon o snížení inflace (IRA) | Analýzy | Les Echos | Spotřebitelský sentiment | Gigant Gazprom | Švýcarská banka | Béžová kniha | CZK | Akcionáři | Kabinet | Investovat | Čínské hospodářství | Demokraté | Hospodářský vývoj | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Úroková sazba | Handelsblatt | Larry Kudlow | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | Německý výrobce | České firmy | EUR/MWh | Eurokomisaři | Nikkei | Instagram | Meta | Akcie Didi | Kristalina Georgievová | Tesla Elon Musk | Největší švýcarská banka | TIM | Německé firmy | Tranzit ruského plynu | Praha | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | Prezident | Investing.com | Společnost Pfizer | Daňová pravidla | Financial Times (FT) | Akcie bank | Výsledky | François Villeroy de Galhau | Roger | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Státy Evropské unie | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Dovoz ropy | Zvyšování daní | ProCent | Eurostat | RATP | Energie | OPEC+ | Růst inflace | Ruská vojska | Objem | LCI | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Velké firmy | IEA | Tržní podíl | Index Stoxx 600 | S&P Global | Firmy | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | AFP | Studie | Investice do technologií | Převzetí Credit Suisse | Nástroj | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Prémie | Ratingová agentura | Zpomalení české ekonomiky | Francouzský ministr | Stávky ve Francii | Měna | Reakce trhu | Bankéř | EPH | Janet Yellenová | Plynovody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | ADR | Fiskální pravidla | BYD | Udržitelnost | S&P/ASX 200 | Bezpečné útočiště | Centrální banky | Útok na saúdská ropná zařízení | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Dnešní růst | Prezidentka ECB | Zprávy | Odborový svaz | Jachty | Index STOXX Europe | Dolary | Ministerstvo práce | Kurzarbeit | Inflace ve Francii | Le Figaro | Britský ministr financí | Donald Trump | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Mexiko | Podnikatelská důvěra | Apple | Ropa Brent | S&P Global Ratings | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vyhlídky | BBC | Globální daňové dohody | CZ | BBC News | Výdělky | Thierry Breton | EDF | Nový týden | Americké automobilky | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Audi | Komise | Války na Ukrajině | Bilion | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Corpay | ArcelorMittal | Index londýnské burzy | Cena zlata dnes | Akcie bankovních společností | Průzkumy | Videokonference | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Americký stimulační plán | Dopady koronaviru | Platit daně | Propad | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hlavní měny | Stimulační opatření | Rating | SNB | Oslabení koruny vůči euru | Plyn z Ruska | Jiří Gavor | Daňové úlevy | Obchody | ANO | Hrubý domácí produkt | Kjódó | Siemens Energy | Automobilky | Pravděpodobnost | Futures | Obchodní praktiky | Futures na DAX | Carrefour | Graf | Nifty 50 | Didi | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Společnost Volkswagen | Přehled | Plyn | Paralýza | Pár EUR/USD | Hospodaření | Fed | Čínský statistický úřad | Prodej akcií | Cena drahých kovů | Zpomalení ekonomiky | Odhad letošního růstu | Růst spotřebitelských cen | Andrej Babiš | Index německých akcií | Italská vláda | Dolar | Cena severomořské ropy | G10 | Reuters | Portu | Analytici finančního ústavu | Londýnské akciové burzy | DPH u elektřiny | Depozitní sazba | VTB | Rekordní maximum | Brutální výprodej | Cena Brentu | Pozornost | Výnos bondů | Firma | Česká měna | EP | S&P 500 | Institut DIW | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | Koronavirová krize | Ministerská náměstkyně | Charles Michel | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Dopad na ekonomiku | Devizový účet | Evropská měna | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Kryptoměna | Příprava | Řecko | Green Deal | Alena Schillerová | Míra | Ministři financí | Americký průmysl | MT4 | Ranní nadhoz | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dogecoin | Akcie dnes | Vedení Volkswagenu | Huayou Cobalt | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Technologie | Japonská vláda | ČNB | Evropská unie | Míra inflace ve Francii | Jiří Rusnok | Pokles | Země EU | Americké společnosti | Kryptoměny bitcoin | Tržní očekávání | Společnost Volkswagen Group | Americká ekonomika | Zelené investice | Nejistota | Podpora | AJ Bell | Doporučení | Plynárenská společnost | Americká společnost | COVID-19 | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Sberbank | Německý ministr financí | Banka Credit Suisse | Daně | Lídři | OECD | Dovoz z Číny | Platby za plyn v rublech | Ekonom ECB | Valdis Dombrovskis | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Oslabení koruny | Plyn v rublech | Bankovní rada České národní banky | Růst výnosů | Cena zlata | Kancléř Olaf Scholz | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Trinity Bank | Přecenění | Vice | CARA | Růst cen | Sazby beze změny | Německá vláda | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Plynovod Jamal | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Americká lehká ropa | Společnosti | Internetové firmy | Guvernér francouzské centrální banky | Prezident Joe Biden | Partnerství | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Opatření proti šíření koronaviru | FT | Jedno euro | Cena | Rozpočtový deficit Francie | Choose France (Zvolte si Francii) | WTI | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Next | Spekulace | Peter Altmaier | Nord Stream | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Domácnosti | FTSE | LES | Inflace | NYMEX | Tržby | Situace | Státy EU | Zlato a stříbro | Capitalinked.com | Daně z příjmů | IKEA | Ripple | Klaas Knot | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Google | INSEE | USD/CZK | FXstreet | Světová ekonomika | Spolkový statistický úřad | Aukce | UNSA | Finanční systém | Kurz | Air France | Market | Evropská centrální banka | Pandemie covidu | Ekonomické zpomalení | Dublin | Koncern | Pandemie nemoci | Akcie podniku | Threads | Úspory | Ekonomický institut | Ruský plyn | Analytik | Rostoucí úrokové sazby | AUD | Výprodeje na finančních trzích | Ondřej Hartman | Didi Global | Capitalinked | Analytici | Elektromobily | Kurz koruny | Citigroup | Dluhy | Ruská firma | Hospodářství | Francouzský statistický úřad | Stimulační balík | Gigafactory | Intermediate | Coinbase | Credit Suisse | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Taro Aso | Akcie Credit Suisse | Miliardy eur | Recese | Nissan Motor | Výroby elektromobilů | France Info | Banka Morgan Stanley | Napětí na Blízkém východě | Aktuální Price Action | Stavební povolení | Klouzavý průměr | Zákon o snížení inflace | Daňové reformy | Ministři | Konečná sazba | Americké ministerstvo práce | Centrální banka USA | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Neomezené množství | Ceny ropy Brent | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Japonský premiér | Eurozóna | Úspěchy | Británie | Atlantik | Prezident Donald Trump | Americké banky | Rostoucí inflace | Snížení závislosti na plynu | Směnárna | Kurz bitcoinu | Reporty | Technologický sektor | OSN | Globální trhy | Nákaza koronavirem | Finanční prostředky | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Růst HDP | Trend | Obchodovat | Míra inflace | Ekonomické údaje | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Ruská banka | Veřejné zdraví | Nařízení | HDP Francie | Indexy | Vývoz plynu | Odborníci | Německé podniky | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Podnikání | Tempo růstu | EU | Bankovnictví | Aerolinky | Francouzská ekonomika | Uniper | Ministerstvo dopravy | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Co bude | Bilion dolarů | Akciové trhy | Problémy Credit Suisse | Úrokové sazby | Družba | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada | Macron | DAX | Server CNBC | Aktiva | Německý kancléř Olaf Scholz | SWIFT | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Paolo Gentiloni | Schodek | Euro | ROCE | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Raiffeisenbank a.s. | Bankovní sektor | Know-how | Čínské akcie | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Sentix | Trhy dnes | Dohody o globální dani | Pochybnosti | RTL | Trinity | GSK | FOREX | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Ekonomika | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Šéfka MMF | Komunikace | Pařížský dopravní podnik RATP | Německá ekonomika | Skupina G20 | Deutsche Telekom | Výprodej | Danni Hewsonová | Další vývoj | Ekonom | Objemy obchodů | Trader | Letectví | Nákupy | Technologické akcie | Spotřeba ve Francii | Měnové politiky | Dovozní ceny | Plynárenský gigant | Oxford Economics | Země eurozóny | Ruská společnost Gazprom | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Zdanění | ESM | Kukuřice | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Ethereum | Embargo | Počasí | Zaměstnanci | Agentura DPA | Evropský trh | Finanční trhy | Statistický úřad | Aliance | SAIC | Fondy | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Německé ekonomiky | FUNDING | Financial Times | USD za barel | Velkoobchodní cena plynu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Akcie DiDi Global (ADR) | Aktuální kurz | Ukrajinská vláda | Obchodní bilance | Výdaje | Energetické společnosti | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Jednotná měna | G20 | Nové americké stimuly | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dodávky plynovodem | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výplata | Objem investic | Ropa | Dodávky zemního plynu | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Baterie | Transakce | Růst cen potravin | Tsingshan Group | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Irsko | Japonský ministr financí | Výprodeje | Míra inflace v eurozóně | Sankce proti Rusku | USDX | Europe 1 | Dodávky plynu | Růst spotřebitelských cen ve Francii | Daňové příjmy | Ropa dnes | Společnost Amazon | Thomson Reuters | Paschal Donohoe | 3М | Obchod | Německá automobilka | Nová vláda | Zahájení ruské invaze | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Oslabení | Ruský prezident Vladimir Putin | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | EIA | Sberbank CZ | Platformy | Rusko | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Miliardy USD | WEF | Negativní hospodářské dopady | Spojené státy | Pakt stability | Signál | Írán | S/R zóny | Britská vláda | Komerční banka | Gazprombank | Trhy | Sankce | Ropy | Úspěšné obchodování | Forex trader | Guvernér české národní banky | Sociální demokraté | Společnost | Covidové pandemie | Plynárenské společnosti | ASX 200 | Negativní výhled | Úvěrový rating | SEC | Politici | ASX | Slovensko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Rishi Sunak | Tisková konference | Eura | Organizace | Digitální daň | DIW | Choose France | Růst | Energetické komodity | Příjmy | Finanční situace | Světoví těžaři | Administrativa | Šéf podniku | Snížení inflace | Pandemie | Index | Čínský trh | Bohatství | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Farmaceutická společnost | Index STOXX Europe 600 | Volby | Společnost GSK | Maggie Throupová | Předčasné volby | Výrobce elektromobilů | Výrobce elektromobilů XPeng | Jednání ministrů financí | Nový americký prezident | Výkyvy | Francouzský parlament | Ministryně financí Alena Schillerová | Fitch Solutions | Ekonom Evropské centrální banky | Obchodní nastavení | Plynovod Nord Stream | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Zdanění nadnárodních společností | Dostatek energie | TF1 | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dow Jones | Firmy z EU | Americké firmy | Evropské firmy | Meta Platforms | Tok ruského plynu | Ministerstvo financí ČR | Bělorusko | Dodávky ruského plynu | Šance | Dopady války na Ukrajině | Údaje o hrubém domácím produktu | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Rozpočtový deficit | Dohoda o globální dani | Francouzský prezident | SAIC Motor | XTB Jiří Tyleček | Předseda Evropské rady | Rakousko | Odpojení Ruska | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Maďarsko | Společnost Sentix | Vývoz plynu do Finska | Předpověď počasí | GAFA | Spor o digitální daň | Dopady koronavirové krize | Platby za plyn | Poradenství | Dealogic | Měnový pár | Chatovací robot | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Banka | Jestřáb | Cena plynu pro evropský trh | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | EuRoPol Gaz | NPO 1 | Ekonomické aktivity | Výkon francouzské ekonomiky | Zemní plyn ve Spojených státech | Ekonomika Evropské unie | Analytička | Nasdaq Private Market | Zastropování cen ruské ropy | Ekonomiky | Úvěrové linky | Evropa | Tesla | Tedros Adhanom | Moskva | Stabilita | Elon Musk | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Bank of Canada | Karl Schamotta | Koruny vůči euru | Miliardář | Lídři zemí EU | Správkyně Sberbank | Volkswagen Group China | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Nákupy vládních dluhopisů | Evropská komise (EK) | Předpověď | Výprodej na francouzských trzích | Francie a USA | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Automobilka | Zvolte si Francii | Průlom | Vyšetřování | Nemoc COVID-19 | Spravedlivější zdanění | Křetínský | CNBC | UBS | Údaje | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Akcie DiDi Global | Vlastní sociální sítě | Důvěra investorů | Regulační orgány | Důvěra investorů v ekonomiku | Přední světoví těžaři | Orsted | Shell | Sedmadvacítka | Daňové dohody | Brokers | Nemovitosti | Stříbro | Nadnárodní společnosti | Spotové ceny | Práce | Očkování | Stimulační plán | XTB | Zákaz dovozu | Francouzská vláda | Fiskální udržitelnost | Podniky | Teherán | Data ze Spojených států | Kanada | Dovozce ruského plynu | Ministr financí | UFC | Lehman Brothers | RBC | Rozpočet | xStation5 | Pakt stability a růstu | Farmaceutická společnost GSK | Pracovní síly | Pandemie covidu-19 | Ruské banky | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Volkswagen | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Instrument | Největší ekonomika eurozóny | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Pokračující geopolitické napětí | List Financial Times | Biden | Le Penová | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Objem zakázek | Daň z příjmu | Růst české ekonomiky | Společnost Volkswagen Group China | Země G7 | Viceprezident | Ztráty | Japonský jen | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Banka UBS | Země G20 | Komunistické strany | MWh | Air France-KLM | Světoví lídři | Koš | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | EK | Investování | Jamal | Splácení dluhu | Zvýšení těžby | Zahraniční investice | Hospodářský vývoj v Německu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Poslanec | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Švédská společnost | Ministři financí EU | Zavedení globální digitální daně | VEB.RF | Ceny zemního plynu v USA | Zákon o snížení inflace (IRA) | Čína | Koruna | Olaf Scholz | ČR | DiDi Global | Hlavní ekonom | MIFID | Rozpočtové deficity | Německý kancléř | KOSPI | Ministerstvo financí | Guvernér | Platina | Panevropský akciový index STOXX 600 | Ruské dodávky plynu | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Ministr zahraničí | USA | Riziko | Praní špinavých peněz | Šíření koronaviru | Sazby | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | FranceInfo | Miliardy dolarů | Burze | Dramatický dopad | PGNiG | Česká vláda | Zásobníky | Ekonomický poradce | Stimuly | Konkurent | Uzavření dohody | Ekonomické sankce | Výplata věřitelů | Tým FXstreet.cz | Globální hrozby | Závislost na ruských energetických surovinách | Výhled globální ekonomiky | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Fungování finančních trhů | Průmyslové podniky | Intervenovat | Dovoz ruské ropy | Politico | Sociální sítě | Válka na Ukrajině | Prodej | Steven Mnuchin | Japonská centrální banka | Plynovod Nord Stream 1 | Investiční | Zavedení digitální daně | Cena plynu | Snížení daní | Oznámení | Snížení státních výdajů | Včerejší obchodování | Berlín | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | West Texas Intermediate | Energetický sektor | DiDi Global (ADR) | Americká banka | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tempo růstu spotřebitelských cen | Index CPI | Obchodní války | Opatření | DPA | Závislost | BFM | Státy G20 | Export do Ruska | Zlato | HDP | Výkyvy na finančních trzích | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | CL | Členské země | Cla na dovoz | Fond | Balík stimulačních opatření | Podnik | Luboš Růžička | Monevis Brokers | Benjamin Netanjahu | Francouzský statistický úřad INSEE | Restrukturalizace | Akční plán | Dnešní zprávy | Index londýnské burzy FTSE 100 | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Joe Biden | G7 | Italský ministr hospodářství | Zastavení dodávek | Koronové dluhopisy | Evropské země | Ropovody | Uhlí | Prezident Světové banky | Omikron | Růst ekonomiky | Komodity | Analýza | Sankce na ruskou centrální banku | Renault | Společnost Gazprom | Versailles | Zákaz dovozu ruské ropy | Miliardy | Výnosy | Zahraniční měny | Promsvjazbank | Disney | Francouzská národní banka | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Kryptoměny | Investiční doporučení | Americké stimuly | Landesbank Hessen-Thüringen | Vítězství | Koronavirus | Zlepšení | ČTK | Oživení ekonomik | Devizy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Česká národní banka | Ropný průmysl | Záporné úrokové sazby | XPeng | Základní úroková sazba | Výše ruských aktiv | Nákup dluhopisů | Čínské firmy | Nakupovat | Kolaps ruské ekonomiky | Manažeři
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot