Veřejný dluh
Co stojí za pádem brazilského realu?
23.12.2024 Brazilský real zažívá prudký pokles. Jeho hodnota se propadla na historická minima vůči americkému dolaru, což vyvolalo otřesy na finančních trzích. Tato měnová krize odráží hluboce zakořeněné ekonomické a politické problémy největší ekonomiky Latinské Ameriky. Investoři ztrácejí důvěru v rozpočtovou politiku prezidenta Luize Inácia Luly da Silvy, který nyní čelí rostoucímu tlaku na stabilizaci financí země a obnovení důvěry.
Francie čelí problémům s dluhem, zatímco EU udržuje stabilní úroveň zadlužení
10.12.2024 Francie se potýká s vážnými fiskálními problémy, přičemž její veřejný dluh dosáhl ve druhém čtvrtletí roku 2024 úrovně 112,2 % HDP. Tato vysoká úroveň zadlužení vedla k politické nestabilitě, která vyústila v nedávné svržení vlády premiéra Michela Barniera po hlasování o nedůvěře.
Agentura Moody's zhoršila výhled ratingu Maďarska
01.12.2024 Americká ratingová agentura Moody's zhoršila výhled ratingu Maďarska ze stabilního na negativní. Obává se, že země ztratí přístup k miliardám z evropských fondů. Také podle ní hrozí, že Budapešť před parlamentními volbami zvýší výdaje, což se negativně odrazí na státních financích, které se už nyní vyvíjejí nepříznivě. Moody's o tom v pátek informovala na svém webu. Hlavní rating zůstává na stupni Baa2.
Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.
Šéfka MMF čeká ve střednědobém horizontu slabý růst a vysoké zadlužení
17.10.2024 Nové prognózy Mezinárodního měnového fondu ukazují, že budoucnost světové ekonomiky bude obtížná. Ve střednědobém horizontu fond očekává nevýrazný růst, eskalující obchodní napětí a vysokou úroveň zadlužení. V projevu před podzimním zasedáním MMF a Světové banky, které se koná příští týden, to uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Dodala ale, že je stále možné udělat něco pro zvýšení růstu, snížení zadlužení a vybudování odolnější ekonomiky.
MMF: Globální veřejný dluh letos překročí 100 bilionů dolarů
15.10.2024 Celosvětový veřejný dluh v letošním roce překročí hranici 100 bilionů dolarů (zhruba 2,3 biliardy Kč), což odpovídá 93 procentům globálního hrubého domácího produktu (HDP). Ve své dnešní zprávě to předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Uvedl také, že do roku 2030 by se měl poměr celosvětového veřejného dluhu k HDP vyšplhat ke 100 procentům.
Hospodářský výhled: Americká ekonomika zpomaluje. Německo se dostane z recese koncem roku
10.10.2024 Celosvětový růst HDP pro období 2024-2026 bude stabilní – každoroční nárůst by se měl držet na úrovni 2,8 %, což odpovídá dlouhodobému průměru. Dle nejnovější analýzy společnosti Allianz Trade brání většímu růstu přetrvávající zpomalování americké ekonomiky, kde se očekává zpomalení růstu HDP na 1,7 %. Naopak v Evropě se postupně objevuje dynamika vedoucí k růstu, i když Německo zůstane výjimkou a jeho ekonomika vystoupí z recese až koncem roku 2024.
Politika opět promlouvá do vývoje finančních trhů
09.10.2024 Politické události v USA i Číně mohou v blízké budoucnosti výrazně ovlivnit finanční trhy. Blížící se prezidentské volby a čínské stimulační programy představují pro investory šance na zajímavé výnosy, a to především v prostředí vyšší volatility a nových tržních trendů.
Zlato je na rekordu, co bude s úroky?
29.09.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
Zaujalo nás: Rumunsko nad průměrem EU. Ve vývoji ekonomiky i ve využívání obnovitelných zdrojů energie
27.08.2024 Rumunsko, nahlížené optikou dnešních dnů, už rozhodně nepatří na chvost EU. Za poslední roky se tato ekonomika posunula z pozice „chudého příbuzného“ výrazně vpřed a v řadě žebříčků se nachází nad evropským průměrem. A to nejen v případě makroekonomických ukazatelů, ale i ve využívání obnovitelných zdrojů energie. Společnost WOOD & Company vsadila na investiční potenciál obnovitelných zdrojů energie, když na jaře letošního roku otevřela podfond nabízející investování od OZE. Ten v květnu uzavřel první akvizici na výstavbu solárního parku v Rumunsku. Výstavba parku byla zahájena v červnu, zkušební provoz je plánován na začátek 2025.
Analytici souhlasí s NKÚ, který doporučil rozpočtovou obezřetnost a reformy
26.08.2024 Analytici souhlasí s Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ), který k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2023 doporučil rozpočtovou obezřetnost a systémové reformy. Loňský ozdravný balíček na konsolidaci veřejných financích podle nich sice pomohl, přesto vyzývají k dalším reformám.
NKÚ kvůli rostoucím výdajům státu a zadlužení radí systémové reformy
26.08.2024 Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2023 doporučil rozpočtovou obezřetnost a systémové reformy. Česká ekonomika loni reálně klesla, inflace byla druhá nejvyšší v Evropské unii a stát se dál rychle zadlužoval a rostly jeho výdaje, uvedl. Státní rozpočet loni zatížila energetická krize a inflace, vláda ale přijala ozdravný balíček, jehož dopady se v letošním rozpočtu již projevují, uvedlo v reakci ministerstvo financí.
MF zhoršilo výhled růstu HDP na 1,1 procenta
22.08.2024 Ministerstvo financí zhoršilo výhled vývoje ekonomiky v letošním roce. Hrubý domácí produkt (HDP) podle něj vzroste o 1,1 procenta, zatímco v dubnu očekávalo růst 1,4 procenta. Zhoršení výhledu je dáno revizí dat o HDP z minulých let, kterou v červnu provedl Český statistický úřad (ČSÚ). Novinářům to dnes při představení nové makroekonomické prognózy řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
Státní rozpočet je stále v utajení, vládě to může spíše uškodit
20.08.2024 Vláda vsadila na sestavování státního rozpočtu na příští rok v režimu utajení před médii i veřejností. Znemožňuje jí to tak komunikovat i o věcech, kterými by se mohla pochlubit.
Státní rozpočet je v černé skříňce, vládě to může spíše uškodit. Češi totiž mají citelně vyšší čisté výdělky než Poláci, aniž by to stav české veřejné kasy zhoršovalo
10.08.2024 Vláda vsadila na sestavování státního rozpočtu na příští rok v režimu utajení před médii i veřejností. Znemožňuje jí to tak komunikovat i o věcech, kterými by se mohla pochlubit.
Kdepak, Poláci Čechy ve mzdách nedotáhli. V čistém mají Češi v průměru o takřka 3000 Kč měsíčně více, hlavně díky zrušení superhrubé mzdy
27.07.2024 Značný mediální ohlas vzbudila v tomto týdnu studie poradenské společnosti Forvis Mazars, podle níž už průměrná mzda v Polsku dotáhla tu českou – a dokonce ji převyšuje. To však je pravda jen v hrubém vyjádření. Jenže lidi mnohem spíše zajímá mzda čistá. A tu mají Češi stále zřetelně vyšší. V průměru takřka o 3000 korun měsíčně.
MAKROEKONOMICKÁ PROGNÓZA PLÍŽENÍM VPŘED!
25.07.2024 Růstové momentum se od loňského závěrečného čtvrtletí vytrácí. Letošní růst tak nepřekročí jedno procento. Vývozní aktivitu stále narušují potíže s dodávkami dílů v automobilovém průmyslu, domácí poptávku táhne výlučně spotřeba domácností, investiční aktivita zůstává i ve světle přetrvávající měnové restrikce slabá. Spotřební výdaje podporuje růst reálných mezd v souvislosti s napjatým trhem práce a návratem inflace ke svému cíli. I ve zbytku roku se inflace bude pohybovat v blízkosti svého cíle, příští rok dokonce pod ním. Sazby centrální banky tak půjdou dolů, nyní již pravděpodobně standardním tempem po 25 bazických bodech. Reálné úrokové sazby tedy zůstanou kladné a restriktivní.
Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
Ukrajina obnovila jednání s držiteli svých dluhopisů
18.07.2024 Ukrajina zahájila s držiteli svých dluhopisů nové kolo oficiálních rozhovorů o restrukturalizaci dluhu více než 20 miliard USD (462,5 miliardy Kč), uvedla agentura Bloomberg. Kyjevu se krátí čas, ve kterém musí dojednat dohodu, jinak bude čelit hrozbě platební neschopnosti. Zemi 1. srpna vyprší zmrazení plateb, které bylo dohodnuto před dvěma lety po ruské invazi.
USA jsou v režimu Fiskální dominance
17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
Daří se vládě ozdravovat veřejné finance? Detailní pohled na čísla
12.07.2024 Hospodaření státního rozpočtu – tedy to, za které odpovídá vláda – bylo letos v prvním pololetí nejlepší od roku 2019. Pololetní schodek vládního hospodaření je totiž nominálně nižší než v letech 2020 až 2023, necelých 180 miliard korun. Přesto veřejný dluh narůstá za vlády premiéra Petra Fialy zhruba stejně rychle jako za covidu. I když mezitím stouply daně a odvody, nejen v rámci konsolidačního balíčku. Jak to jde dohromady? A plní současná vláda svůj předvolební slib konsolidace veřejných financí?
Fidelity International: Dluh bude po volebním překvapení pro Francii problémem
10.07.2024 Navzdory nečekanému vítězství levice v nedělním druhém kole hlasování ve Francii to vypadá nepravděpodobně, že by se podařilo sestavit vládu. Blok má méně než 289 křesel potřebných pro většinu a nemá dostatečný politický přesah do zbytku parlamentu, aby mohl vytvořit funkční koalici. Mnohem lepší, než očekávaný výsledek centristické strany Ensemble prezidenta Emmanuela Macrona však otevírá možnost vzniku tzv. duhové koalice umírněné levice a pravice. Takovou koalici by trhy pravděpodobně považovaly za ten nejméně špatný závěr voleb, ale stále méně příznivý, než je současný stav. Trhy však povzbudí vyhlídka na proevropský parlament, který by měl umožnit další evropskou integraci.
Banka pro mezinárodní platby nabádá k opatrnosti při snižování sazeb
04.07.2024 Banka pro mezinárodní platby (BIS) se se svojí poslední zprávou přiřadila po bok “konzervativnějších” hlasů varujících před přetrvávajícími inflačními riziky a nabádá spíše k opatrnosti při snižování úrokových sazeb. Velká část vyspělých ekonomik dál čelí kombinaci vysoké inflace služeb, rychlého růstu nominálních mezd a relativně málo ukotvených inflačních očekávání.
Deficit rozpočtu se v červnu zmírnil, MF věří ve splnění celoročního plánu
02.07.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního června se schodkem 178,6 mld. CZK. Oproti 210,4 mld. CZK v květnu se tedy meziměsíčně zmírnil o více než 30 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 36,7 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Červen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek mimo jiné vlivem sezónního inkasa záloh na DPPO příliš nezhoršuje nebo dokonce zlepšuje. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních šest měsíců nejnižší od roku 2019. Schodek veřejných financí by tak mohl letos poprvé od té doby skončit v celoročním vyjádření pod 3 % HDP.
Veřejný dluh narůstá za Fialovy vlády zhruba stejně rychle jako za covidu. I když mezitím stouply daně a odvody, nejen v rámci konsolidačního balíčku
02.07.2024 Veřejné zadlužení České republiky činilo koncem letošního března 3 332,3 miliardy korun. Nominálně se jedná o historicky vůbec nejvyšší úroveň zadlužení Česka. Na konci roku 2021 přitom činilo 2 566,7 miliardy korun. Zhruba v tom čase se vlády ujímal kabinet Petra Fialy, jehož klíčovým slibem bylo snížení zadlužení Česka, nebo alespoň snížení tempa zadlužování.
Deficit rozpočtu se v červnu zmírnil, MF věří ve splnění celoročního plánu
01.07.2024 Stát hospodařil ke konci letošního června se schodkem 178,6 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 36,7 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Červen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek mimo jiné vlivem sezónního inkasa záloh na DPPO příliš nezhoršuje nebo dokonce zlepšuje. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních šest měsíců nejnižší od roku 2019 a mohl by tak letos poprvé od té doby skončit v celoročním vyjádření pod 3 % HDP.
Fundamentální analýza forexu – makroekonomické faktory a jejich vliv na forexové trhy (2. díl)
27.06.2024 Článek se zabývá tím, jak různé ekonomické ukazatele jako zaměstnanost, veřejný dluh, průmyslová výroba, maloobchodní tržby, a peněžní zásoba ovlivňují hodnotu měny na devizových trzích. Čtenář se dozví, jak tyto faktory signalizují sílu nebo slabost měny a proč jsou důležité pro forex obchodování.
Francie zničí euro
17.06.2024 Při vyhlášení předčasných parlamentních voleb ve Francii Emmanuel Macron doufal, že lidé se oklepou a po porážce jeho Obnovy ve volbách do Evropského parlamentu jí projeví důvěru. Ve skutečnosti bylo všechno jinak. Vládní strana ztrácí podle průzkumů nejen na pravici vedenou Marine Le Penovou, ale i na socialisty. Program druhé jmenované strany, který spatřil světlo světa, znamenal další ránu pro pár EUR/USD.
Zahraniční investice na Ukrajině loni dosáhly 4,25 miliardy dolarů
11.06.2024 Zahraniční investice do ukrajinské ekonomiky loni navzdory pokračující ruské invazi dosáhly 4,25 miliardy dolarů (98 miliard Kč). To je sice více než v předválečných letech, ale nestačí to, uvedla dnes v Berlíně ukrajinská ministryně hospodářství Julija Svyrydenková.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.06.2024 1) Akcie v Indii dnes umazávají část úterních ztrát, hlavní akciové indexy dopoledne přidávaly více než dvě procenta. Investoři podle agentury Reuters negativně reagovali na výsledky voleb, které dopadly pro vládnoucí koalici premiéra Naréndry Módího hůře, než se očekávalo.
UNCTAD: Globální veřejný dluh vzrostl na 97 bilionů dolarů
05.06.2024 Celosvětový veřejný dluh se v loňském roce zvýšil o 5,6 bilionu dolarů na rekordních 97 bilionů dolarů (zhruba 2,2 biliardy Kč). Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ve své zprávě rovněž poukázala na rychlý růst veřejného dluhu rozvíjejících se zemí.
Estonsko má nově horší rating než Česko. Vůbec poprvé od roku 2010, tedy za celou dobu, po kterou platí eurem – euro tedy není dostatečnou bezpečnostní pojistkou
03.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s v pátek zhoršila rating Estonsku, ale také Litvě, Lotyšsku a Francii. Případ Estonska je však z českého pohledu zvláště pozoruhodný. Estonsko totiž představuje nejméně zadluženou zemi Evropské unie. Jako jediná v EU loni vykázala veřejný dluh nižší než 20 procent HDP, konkrétně 19,6 procenta HDP. Estonský dluh je tudíž ani ne poloviční v porovnání s tím českým. Navíc Estonsko jako jedna z mála zemí EU má nižší zadlužení než Česko hned dlouhodobě. To už se v EU dá jinak říci jen o Bulharsku a Lucembursku.
MMF se předběžně dohodl s Ukrajinou na uvolnění dalších peněz
02.06.2024 Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) dokončila čtvrtý přezkum úvěrového programu pro Ukrajinu ve výši 15,6 miliardy USD (354,9 miliardy Kč). Země plní kritéria, což jí otevírá cestu k vyplacení 2,2 miliardy dolarů z úvěru. Vyplývá to z pátečního prohlášení.
Agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii. Jde o předvolební fiasko pro Macrona a varování pro celou eurozónu
01.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s zlomově zhoršuje rating Francii, z hodnocení AA na AA-. Tak špatné hodnocení splácet svůj dluh země v jejích očích dosud nikdy v historii neměla. Z hlediska francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jde o předvolební fiasko, neboť jeho klíčovým slibem bylo zkrocení veřejných výdajů Francie. Jenže podle agentury Standard & Poor’s má veřejný dluh země vzrůst do roku 2027 na 112 % HDP.
Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?
22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
MMF přezkoumá vývoj ukrajinské ekonomiky
17.05.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) zahájí v nadcházejících týdnech novou misi na Ukrajině, kde bude posuzovat plnění podmínek úvěrového programu 15,6 miliardy USD (354,6 miliardy Kč) a nejnovější vývoj a výkon ekonomiky země zasažené už déle než dva roky trvající ruskou ozbrojenou agresí. Řekla to podle agentury Reuters na včerejší tiskové konferenci mluvčí MMF Julie Kozacková.
Riziko překonání plánovaného deficitu rozpočtu ve výši 252 mld. roste
02.05.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního dubna se schodkem 153,1 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 46,9 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Duben většinou bývá měsícem, kdy se schodek prohlubuje o něco výrazněji, když na příjmové straně nedochází k platbě záloh na DPPO a navíc u DPPO i DPFO probíhá u části poplatníků vyrovnání na základně podaného přiznání. V dubnu byl také přerušen letošní trend meziročního nárůstu měsíčního inkasa DPH, které ve srovnání s rokem 2023 pokleslo o více než 9 %, což naznačuje zmírnění oživování spotřebitelské poptávky.
Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu
24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.
Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA
22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street
21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
Růst ruské ekonomiky by se měl udržet na 3,6 procenta
21.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska by se měl v letošním roce zvýšit stejným tempem jako loni, kdy vzrostl o 3,6 procenta. Předpověděl to podle agentury Reuters ruský ministr financí Anton Siluanov.
Investoři se připravují na forexové intervence Bank of Japan. Přehled vývoje USD/JPY
03.04.2024 Bank of Japan 2. dubna zveřejnila kompletní soubor údajů o březnovém indexu Tankan, který je důležitý z hlediska hodnocení výhledu inflace. Jak vyplývá ze zveřejněných údajů, výrobní ceny produkce ve třech odvětvích nejvíce ovlivněných inflací rostly. To by bylo špatné znamení pro každou zemi, nikoli však pro Japonsko, které se obává návratu deflace.
V březnu se deficit rozpočtu neprohloubil, schodek za Q1 dosáhl 105 mld. CZK
02.04.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního března se schodkem 105 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61,2 mld. CZK mělčí, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst byl totiž v letošním prvním čtvrtletí patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku. Meziroční pokles výdajů odráží hlavně loňskou vysokou srovnávací základnu danou výplatou mimořádné pomoci domácnostem a firmám v souvislosti s vysokými cenami energií.
Deficit státního rozpočtu v únoru dosáhl 102,5 mld. CZK
01.03.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního února se schodkem 102,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 17,2 mld. CZK mělčí deficit, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy na začátku letošního roku. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst je totiž na začátku roku patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku.
Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka
25.02.2024 Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka. Ke zlepšení výhledu však Fialově vládě stačilo jen málo, což svědčí o tom, že její předchozí řeči o rozvratu tuzemských veřejných financí byly nadsazené.
Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl
07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura
07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
Deficit státního rozpočtu v lednu dosáhl 26 mld. CZK
01.02.2024 Státní rozpočet v lednu 2024 hospodařil se schodkem 26 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 19,2 mld. CZK hlubší deficit. Srovnání s loňským rokem je však tentokrát výrazně ovlivněno výdaji na regionální školství, které letos byly na rozdíl od loňského roku realizovány již v lednu, nikoliv v únoru.
Investiční glosa: Dlužím, tedy jsem. Podívejte se, jak pákují evropské státy včetně Česka
29.01.2024 Globální ekonomika se točí kolem kolem dluhu. Dluží státy, dluží firmy, dluží jednotlivci. Pro řadu domácností mohou být investice prostředkem, který jim pomůže se z dluhu vyvázat. Těžké je ale učit lidi finanční gramotnosti, když člověk zjistí, jak moc jedou jednotlivé země na dluh.
Ano, dejme dluhovou brzdu do ústavy. Současně ale také podmiňme náš vstup do eurozóny snížením jejího dluhu alespoň do přiměřené blízkosti naší dluhové brzdy
28.01.2024 Návrh ministra financí Stanjury dát "dluhovou brzdu" do ústavy je správný a je třeba jej podpořit. Přesně proto, aby ji nemohla zrušit každá vládní většina.
Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo
22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
Forex: Řecko, euro a mýtus o hladkém přistání
19.01.2024 V souvislosti se vzrušenou debatou o euru zaznívá ve veřejném prostoru celá řada mýtů. Jeden z nich se týká Řecka a hodnocení jeho hospodářského vývoje po dluhové krizi prizmatem posledních let jako “úspěch” nebo dokonce “hladké přistání”. Jedná se o zajímavý intelektuální obrat – původně byl totiž řecký příběh akcentován především odpůrci přijetí eura jako odstrašující příklad.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.1.2024)
08.01.2024 První obchod nového roku 2024 dopadl skvěle a dočkali jsme se ziskového obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prorazil spodní vyznačenou vstupní S/R zónu, což znamenalo aktivaci sell obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK
04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.01.2024 1) Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy vloni meziročně klesly o 26 procent na 123,5 miliardy korun. Pokles nastal po třech letech růstů v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
Veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 34 bilionů USD
03.01.2024 Celkový veřejný dluh federální vlády Spojených států poprvé překonal 34 bilionů USD (764,6 bilionu Kč). Oznámilo to v noci na dnešek americké ministerstvo financí. Členové Kongresu se nyní připravují na další sérii bojů o financování federální vlády, upozornila agentura Reuters.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel
20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
Tisková konference ECB po rozhodnutí
14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
Deficit státního rozpočtu na konci listopadu dosáhl 269,1 mld. CZK
01.12.2023 V listopadu se schodek stejně jako v říjnu prohloubil. Stát totiž neinkasoval žádné mimořádné příjmy, které v letošním druhém a třetím čtvrtletí hospodaření výrazně zlepšovaly. V září se jednalo zejména o první zálohu na tzv. windfall tax (WFT), v předchozích měsících pak šlo hlavně o příjmy z EU (Národní plán obnovy), nadstandardní dividendu z ČEZu a vysoké příjmy z DPPO. Listopad tradičně nebývá spojen ani s inkasem daní, které jsou placeny čtvrtletně (např. DPPO). Proti tomu naopak zpravidla v tomto měsíci rostou běžné i kapitálové výdaje. V meziročním srovnání byl listopadový deficit v kumulaci od začátku roku menší o 68 mld. CZK.
Češi jsou nejvíce „odíraným“ národem v Evropě, plyne z dat OECD a Světové banky. Ve své výplatě dostávají nejmenší část toho, co skutečně odpracují; ale i tak „drží pusu a krok“
16.11.2023 Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří. Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).
Deficit státního rozpočtu na konci října dosáhl 210,7 mld. CZK
01.11.2023 V říjnu se přerušil čtyřměsíční trend zmírňování schodku. Stát totiž neinkasoval žádné mimořádné příjmy, které v minulých měsících hospodaření výrazně zlepšovaly. V září se jednalo zejména o první zálohu na tzv. windfall tax (WFT), v předchozích měsících pak hlavně příjmy z EU (Národní plán obnovy), nadstandardní dividendu z ČEZu a vysoké příjmy z DPPO. V meziročním srovnání byl říjnový deficit v kumulaci od začátku roku menší o 76 mld. CZK.
Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje
23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
Samé dobré zprávy pro Fialovu vládu. Inflace v Česku klesá nejrychleji v EU a současně nejrychleji za 22 let, ratingové agentury navíc přestávají hrozit zhoršením ratingu
23.10.2023 Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Ratingová agentura Standard & Poor’s mu přitom současně potvrzuje hodnocení úvěruschopnosti, a dokonce i příslušný výhled. Fialova vláda tak získává mezinárodně přijímaný „štempl“, že zvládla podstatnou část odstřižení od dodávek ruských energií, aniž by destabilizovala veřejné finance. To může být jeden z klíčových „trumfů“ předvolební kampaně.
Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata
17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
Ministři financí EU budou debatovat o reformě fiskálních pravidel
17.10.2023 Ministři financí Evropské unie budou dnes v Lucemburku jednat o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou už loni navrhla Evropská komise. Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat. Česko bude na jednání zastupovat ministr financí Zbyněk Stanjura.
Češi si myslí, že země bankrotuje, ratingová agentura Standard & Poor’s ale říká, že veřejné finance jsou v solidním stavu. Kdo má pravdu?
14.10.2023 Jako příslovečná lesní včela musí být nyní zmatena ta část veřejnosti, která uvěřila řečem řady politiků, že české veřejné finance jsou v rozvratu, ba dokonce spějí k bankrotu. Renomovaná ratingová agentura Standard & Poor's totiž říká něco docela jiného.
Významná ratingová agentura Standard & Poor’s tleská Fialově vládě: zvládla odstřižení od ruských energií, aniž by destabilizovala veřejné finance. Rating i výhled proto ponechává beze změny
14.10.2023 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s dnes večer potvrdila Česku hodnocení bonity jeho úvěruschopnosti na stupni „AA-“. Agentura dokonce ponechává beze změny i ratingový výhled, který tudíž nadále zůstává „stabilní“. Celkové hodnocení Českého veřejného dluhu v podání Standard & Poor’s tedy zůstává neměnné už od srpna 2011.
Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?
19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura
06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
Akcie ve světě klesají v reakci na historické zhoršení ratingu USA. Přední američtí experti mají zhoršení ratingu za absurdní
02.08.2023 Akciové trhy ve světě klesají v reakci na zhoršení ratingu bonity dluhu Spojených států. K němu se včera historicky poprvé uchýlila ratingová agentura Fitch – jedna ze tří světově nejvýznamnějších. Během dnešního obchodního dne lze předpokládat, že oslabí také aktiva vnímaná jako rizikovější, což by znamenalo oslabení české koruny a růst úroků na dluhopisech české vlády.
Agentura Fitch poprvé v historii snižuje rating Spojeným státům. Světovými trhy to může pořádně otřást; může oslabit koruna a stoupnout úroky na dluhu české vlády
02.08.2023 Ratingová agentura Fitch včera, 1. srpna, přistoupila k mimořádnému kroku – ke snížení ratingu Spojených států. Jedna ze tří světově nejvýznamnějších ratingových agentur tak učinila večer středoevropského čas, po zavření amerických burz. Rating dlouhodobých závazků vůči cizoměnovým věřitelům snižuje z nejlepší „známky“ AAA o stupeň níže, na úroveň AA+. Dosavadní „negativní“ ratingový výhled mění na „stabilní“, ovšem už pochopitelně při zhoršeném vlastním ratingu. Došlo tedy ke zhmotnění dosavadního negativního výhledu.
Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste
21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.07.2023 1) Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD
13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
Za Fialovy vlády roste veřejný dluh zatím dvakrát rychleji než za vlády Babišova kabinetu. Veřejný dluh poprvé v historii překračuje hranici tří bilionů korun
03.07.2023 Vládě Petra Fialy se zatím nedaří zbrzdit tempo zadlužování, dokonce právě naopak. Veřejný dluh za vlády současného kabinetu totiž nominálně narůstá zhruba dvojnásobným tempem v porovnání s nárůstem za vlády předchozího kabinetu Andreje Babiše. V letošním prvním čtvrtletí také veřejný dluh České republiky poprvé v historii překonal psychologickou úroveň tří bilionů korun. Vykázal úroveň bezmála 3,1 bilionu korun.
Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP
29.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP
26.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
Loni a letos zdaňuje lidi inflace, od příštího roku to budou vyšší daně
12.05.2023 Loni a letos řadoví Češi splácí veřejný dluh zastřeně, prostřednictvím rapidní inflace, totiž takzvanou „inflační daní“, zatímco od příštího roku jej budou splácet nezastřeně. A to prostřednictvím celé řady opatření, včetně zvýšení hned několika druhů daní, která vláda včera prezentovala v rámci představení konsolidačního balíčku.
GBP/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Libra a euro se nadále obchodují v prázdném kalendáři téměř synchronně.
30.03.2023 Ve středu strávil měnový pár GBP/USD téměř celý den poblíž klíčové Murrayovy úrovně "6/8" (1,2329). Pohyb nahoru naposledy skončil poblíž této úrovně a odraz z ní by mohl vyvolat nový pád v páru, což je podle nás nejpravděpodobnější výsledek. Ještě více než euro v poslední době vzrostla cena libry. Vzhledem k tomu, že Bank of England může objektivně zvýšit svou sazbu nad sazbu Fedu v roce 2023, problém může spočívat v očekávání trhu a sazeb. Trh však může takovou možnost zahrnout do současného směnného kurzu páru. Ale i v tomto případě již libra nadměrně vzrostla a na 24hodinovém TF se stále obchoduje ve vedlejším kanálu mezi 1,1840 a 1,2440. Výsledkem je, že i takový silný pohyb, jaký jsme v poslední době viděli, postrádá smysl. Nic víc než série "swingů" v bočním kanálu.
Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu
24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne
14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
Index prosperity: Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v EU
02.03.2023 Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v Evropské unii. Ve srovnání s loňskem si pohoršila o tři příčky, zejména kvůli vysoké inflaci a nízké přidané hodnotě produkce. Vyplývá to z nového Indexu prosperity zaměřeného na ekonomiku, který sestavili a dnes zveřejnili analytici České spořitelny a portálu Evropa v datech. Nejsilnější evropskou ekonomikou je podle indexu Švédsko.
WSJ: Nová prognóza ukazuje, jakou fiskální díru už Bidenovi demokraté vykopali
16.02.2023 Zástupci Bílého domu se manipulativně chlubí, že prezidentství Joea Bidena je historické. A v jistém smyslu mají pravdu. Za pouhé dva roky se Biden postaral o největší rozšíření vlády od 60. let minulého století. To je skutečná zpráva z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Účet za toto rozhazování se ale teprve začíná skládat, napsala ve svém komentáři redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Zlato by mohlo v roce 2023 prudce stoupnout, protože poptávka po dolaru dál klesá
20.01.2023 Pokračující oslabování dolaru bude zlato pravděpodobně podporovat po celý rok 2023 – zvlášť proto, že kov už zahájil rok 5% růstem. Dolar navíc klesl od zářijového 20letého maxima téměř o 10,5 %.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích
25.12.2022 Po třiceti letech od rozpadu federace Češi „porážejí“ Slováky prakticky ve všech klíčových makroekonomických ukazatelích. Češi bohatnou rychleji, Slováci se ovšem rychleji zadlužují, mají trvale výrazně vyšší nezaměstnanost a ani přijetí eura je „nenakoplo“.
Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí
09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 48 miliard, ale její daňový příjem je o 111 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru
01.11.2022 Za prvních deset měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 48,2 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce října meziročně hned o přibližně 111,4 miliardy korun více.
I se schodkem 295 miliard bude moci Fialova vláda stabilizovat veřejné finance, aniž by zvyšovala daně. Pomůže jí rapidní inflace a z ní plynoucí „inflační daň“
26.10.2022 Sněmovna dnes začíná schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Přestože se jedné o extrémně vysoké číslo, před rokem 2020 vlastně nemyslitelné, Fialův kabinet může s tímto deficitem a podobnými v dalších letech stabilizovat veřejné finance ještě během svého funkčního období, tj. do roku 2025. Aniž by přitom opravdu razantně škrtal nebo navyšoval daně.
Agentura Fitch ponechává rating Česka beze změny. Fialově vládě totiž pomůže dluh udržet poměrně nízko inflace a s ní související inflační zdanění lidí
23.10.2022 Agentura Fitch Česku včera pozdě večer potvrdila svůj dosavadní rating AA-. Výhled ale ponechává negativní. Negativní výhled uplatňuje už od svého posledního, květnového posudku. Vývoj zadlužení vidí Fitch pesimističtěji (cca 45 procent HDP už v roce 2023) než jiná vlivná agentura, Standard & Poor's (poblíž 40procent HDP až do roku 2025), která své ratingové hodnocení ČR zveřejnila minulý týden. I podle Fitche ale zadlužení ČR zůstane nižší, než je průměr srovnatelně hodnocených zemí.
Nová čísla MMF naznačují, že Fialova vláda může splnit své oba klíčové sliby. Stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala daně – to vše díky inflaci, která lidi „zdaňuje“ místo vlády
21.10.2022 Fialova vláda se zaklíná, že stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala běžné daně. Jsou to vlastně její dva zcela stěžejní sliby. A nepochybně podle jejich splnění či nesplnění bude před dalšími volbami posuzována její úspěšnost. Zdálo by se, že se chytla do pasti: může naplnit první slib, může naplnit slib druhý, ale nemůže splnit oba najednou. Ne tak docela. Vládě totiž mimořádně nahraje současná mimořádná inflace.
Fialova vláda i přes „babišovský“ schodek 375 miliard nakonec bude mít udržitelné veřejné finance, díky inflaci. Roku 2025 tak ČR splní kritérium pro přijetí eura i bez zvýšení daní
19.10.2022 Před rokem, loni v říjnu, tehdejší Babišova vláda schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, během rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. Po včerejším sněmovním schválení se ale možný letošní schodek vrací na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
Agentura Standard & Poor’s Česku potvrzuje rating, jde o dobrou zprávu pro Fialovu vládu. ČR podle agentury energetickou krizi zvládne, i díky svému nízkému dluhu
15.10.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, dnes potvrdila ratingové hodnocení i ratingový výhled dluhu České republiky. Rating agentury tak zůstává na stupni „AA-“, přičemž výhled je nadále „stabilní“.
V týdnu poslanci rozhodnou, zda schodek letos bude 375 miliard. Pokud ano, bude skoro přesně tam, kde jej před rokem plánovala ještě Babišova vláda
08.10.2022 Takřka na den přesně před rokem tehdejší Babišova vláda znovu schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, za cenu rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. V příštím týdnu se ale letošní schodek může opět vrátit až na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 55 miliard, ale její daňový příjem je o 105 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru
03.10.2022 Za prvních devět měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 55,4 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce srpna meziročně hned o přibližně 104,6 miliardy korun více.
Vláda příští rok a pak až do roku 2025 počítá se schodky v pásmu 250 až 300 miliard korun. Nic moc, ale veřejné finance se ani tak do rozvratu nedostanou, vládě totiž pomůže inflace
27.09.2022 Po devíti měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Ve své nejnovější zprávě to ostatně konstatuje i Národní rozpočtová rada. A včera vláda jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 295 miliard korun. To také úplně nedokládá jednoznačné úsilí ozdravit veřejné finance.
Francie představila rozpočet na rok 2023, energie zdraží maximálně o 15 procent
26.09.2022 Francie dnes představila rozpočet na příští rok, v němž ministerstvo financí vyčlenilo 45 miliard eur (1,1 bilionu Kč), aby omezilo růst cen plynu a elektřiny na 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Očekává se, že zvláštní odvody energetických společností sníží čisté náklady vlády na toto opatření na 12 miliard eur (296 miliard Kč). Největší prioritou je boj s inflací, řekl při prezentaci ministr financí Bruno Le Maire.
České předsednictví nechce v pátek diskutovat otázku zastropování cen ruského plynu. Vyjmutí tohoto bodu je rozumný záměr, jeho realizace by dále plyn v EU zdražila
07.09.2022 České předsednictví EU se pokusí na pátečním jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku vyjmout otázku zastropování cen plynu dováženého do EU plynovody z Ruska. Jde o rozumný záměr. Zastropování cen dováženého ruského plynu by totiž velmi pravděpodobně vedlo k tomu, že jej Rusko do EU přestane dovážet zcela. Rusko nyní dováží do EU plyn tranzitním plynovodem přes Ukrajinu a také černomořským plynovodem TurkStream.
Související klíčová slova:
Wealth Report | Italský premiér Giuseppe Conte | Návratnost investice | Štempl | Jihoevropské země | Jakub Seidler | Cenový kanál | Hospodářská situace | CIC | Cena libry | Budoucnost eura | Míra nezaměstnanosti v EU | Růst zisků | BCPP | Celosvětový dluh | Jak fungují akcie | Jüan | Růst v eurozóně | Objemy peněz | Dukascopy | Alžírsko | Války | Lithium | Vývoj | Valorizace | Inflace v Německu v prosinci | Cena železné rudy | Investiční aktivita | Allianz | Panevropský index | Odhad vývoje ekonomiky | Globální růst | Radim Dohnal | CECE | Rating Česka | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Posílení japonského jenu | Autopůjčovna Hertz | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Přijmout euro | Standard & Poor's | Zpravodajské události | HDP Ruska | Záchranný bankovní fond | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Digitální převody peněz | Itálie | Finanční ústav | Stoxx | Reformy fiskálních pravidel | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Společnost Avast | Očekávání | Korelace | Možnosti obchodování | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Americký soud | General Motors (GM) | Navýšení důchodů | Swiss Life | Dluh rozvíjejících se zemí | Vakcína proti covidu | Češi | Německý rozpočet | LYNX Trading | Zpráva CNBC | Brand Finance | Inflace v září | Chování | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Veřejné finance | Český premiér Petr Fiala | Pro investory | Nexi | FAA | Globální spolupráce | Evropský fond finanční stability | Stimulační balíček | Trh práce | Sněmovní volby | Zadlužení firem | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Rozpočtová pravidla | Dluh státu | Přerušení těžby | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | Saldo běžného účtu | Potenciál | Plyn v EU | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Rating České republiky | Kurzové intervence | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Nejdůležitější ekonomické události | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Pokrok ve vývoji | Zajímavé výnosy | Ifo | Ruské invaze na Ukrajinu | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Růstové momentum | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Finanční zdroje | Odklad splátek | Interactive Brokers | Změny HDP | Experti | Americké centrální banky | Forexový trh | Německý parlament | Mimořádná inflace | Veřejný dluh Británie | Rekord | Raiffeisenbank | Allianz Trade | Bitcoiny | Reformy fiskálních pravidel EU | Francouzský dluh | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Evropské měny | Zlato a bitcoin | Zadlužení Evropské unie | Moody's Investors Service | Investing | Společnost Apple | Nejvíce zlata | Úrokové sazby v USA | IHS | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruno Le Maire | Bruegel | Spotřebitelé | Rozpočtové deficity vlád | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Von der Leyenová | Reality | Český průmysl | PKN Orlen | Současná cena | Finanční páka | Objemy obchodů na akciovém trhu | Christos Staikuras | Price Action | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Agentura AFP | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Ropa Brent | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Automobilka PSA | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Budapešť | Vatikán | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Deficit rozpočtu | Výnos | Brexit | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Tisk peněz | Pivovar | Delta | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Dlužník | Vývoj na trzích | USMCA | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Soukromá spotřeba | Růst sazeb | Dopravci | 100 miliard dolarů | Reddit | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | Import | ČEZ | Odhad letošního růstu ekonomiky | Investiční portfolio | Státní dluh | Společnost Huawei | KLDR | LSEG | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mimořádné daně | Investor Warren Buffett | Boeing | Kontrakty | Kamala Harrisová | Způsob obchodování | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ferrari | Spotřebitelské inflace | Reálné mzdy | Propad cen | Peníze z vrtulníku | Prezidenti a premiéři | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Zavedení eura | CapitalPanda | Deficit rozpočtu Itálie | Obnovení důvěry investorů | Premiéři zemí Evropské unie | Nejvýraznější růst | Členové eurozóny | Evropská centrální banka | Instituty | Reálné ekonomiky | Herbert Diess | Brent | Uber Technologies | Podnikové objednávky | Ekonomické vztahy | Globtrex.com | Peníze | Nabídky akcií | Výhled do budoucna | Stimul | Ukazatel | SOLEK | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Rozhovor | Šéf ECB | Srovnávací základna | Odškodné | Prognóza | FTSE 100 | Snowflake | Světový obchod | ISTAT | SZIF | Small caps | Neúspěch | Plaza Accord | Analytici společnosti | Long obchod | Měny | Evropský výrobce letecké techniky | MiFID II | Americký Fed | Rekordní rozpočet | Avast | Tuzemská ekonomika | Vstup do eurozóny | Export | Bezpečný přístav | Výsledek hospodaření | Strach | Ropa WTI | Dividendy | Představitelé ECB | Bankovní rada ČNB | OX Capital Markets Ltd | Oděvy | Burza | Ceny dluhopisů | Nákupy dluhopisů | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Vakcína | Burzy | Americké ekonomiky | Výrazný vzestup | Trend oslabování | Společnost Virgin Atlantic | Snížení dluhu | Miliardy dolarů | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Daňové škrty | CZ | Výraznější impuls | Dolar dnes | Dinár | Zastropování cen | Rumuni | Cash flow | Posílení koruny | Partneři | Evropské dluhové krize | Vedení ECB | NFP | Finanční trh | Gilead | Levice | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Lámání rekordů | Znárodnění | Francouzská automobilka | Škoda | Italský premiér | Burza cenných papírů | Politické problémy | Nižší daně | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Euronext | Bezpečná měna | Růst cen nájmů | Maďarská centrální banka | Značka Amazon | Noviny | Covidové pandemie | Měnový fond | Investor Warren | Italský dluh | Hertz | Obsluha státního dluhu | Na burze | Tržní úrokové sazby | Litva | IPO | Hypotéky v Česku | Paříž | Tovární objednávky | Roční růst | Fitch Ratings | Zavedení eura v Chorvatsku | Bankroty | Ekonomika oživuje | Kapitálový trh | USD | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Vyšší náklady | Politická nestabilita | P.A. | GBP/USD | Zadlužení EU | Měnový pár EUR/USD | Malta | Daně z příjmů fyzických osob | Růst úroků v USA | Německý kancléř Olaf Scholz | Marek Mora | WOOD SICAV | Spready | Chilské peso | Členské země EU | Agentura Standard & Poor's | Hospodářské dopady | Automobilový koncern | Média | Růst inflace | Fidelity International | Ministr hospodářství | Ministři financí zemí Evropské unie | Světová finanční krize | Hospodářské výsledky | Čínští výrobci | Investoři | Boj s inflací | Burza cenných papírů Praha | Podnikové dluhopisy | Vysoké úroky | Oddlužení | Fidelity | Poptávka centrálních bank | Růst akciových trhů | Nejistoty | BCM Begin Capital Markets CY | KB | Výnosy řeckých dluhopisů | Bit.plus | Vývoj dolarového indexu | Index PPI | Společnost Wirecard | Agentura Bloomberg | Měnová krize | Slovenská ekonomika | Damoklův meč | Kapitál | World Wealth | Airbnb | Fiskální pravidla EU | Tranše | Obchodní deník | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Kč/USD | Recep Tayyip Erdogan | Otřesy na finančních trzích | Tisková konference ECB | Tempo hospodářského růstu | Sestupný trend | Makroekonomická prognóza | Kč/EUR | Průzkumy | Rakousko | Tržní podmínky | Roubini | Údaje | Návrat inflace | ČSSD | Výhled růstu Japonska | Ropné společnosti | Funkční období | Plány | ProCent | Maloobchodní sektor | Konvergence | WSJ | Zisk | Summit Evropské unie | HUF | Karlsruhe | Ant Group | Důvěra domácností | Revize fiskálních pravidel | Viry | Cestování | Devalvace měny | Pandemie nemoci COVID-19 | Bank of England | GBP | Oživení hospodářství | Uložení peněz | CRFB | Poradenská společnost | Evropské ekonomiky | Vývoj ukrajinské ekonomiky | Les Echos | Zadlužování | Americké HDP | Porovnání vývoje | Nobelovy ceny za ekonomii | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Divize | Bohatý | Patria | Růst německé ekonomiky | Dluh Británie | Nadšení | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Brazilská ekonomika | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Béžová kniha | Automobilka Škoda | Rizikové měny | Předstihové indikátory | Česká zbrojovka | Akcionáři | Rozpočtový přebytek | 100 procent HDP | Uber | Bohatí | Demokraté | Huawei | Obchodní problémy | CZK | Krátkodobý kapitál | Ekonomický kalendář | CBO | Tempo zdražování | Dluhopisové výnosy | Podpůrné programy | Technická analýza EUR/USD | Dopady koronavirové krize | České předsednictví | Spolkový sněm | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Růstové akcie | Týdenní pivot | Plaza v New Yorku | Brusel | Reakce trhu | Hospodářský vývoj | Andrej Babiš | Prosincová inflace | Zvýšení daní | Úroková sazba | Vít Hradil | Nejdůležitější události | České firmy | Mzdový nárůst | Legislativa | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Firmy | Deflace | Program Antivirus | Kristalina Georgievová | Rizikové prémie | Petr Fiala | Politická situace | Natland | Německé firmy | Slabý trh | Covidové krize | Páka | Trpělivost | Historický vývoj | Pozitivní zprávy | Český plynárenský svaz | NFP report | Praha | Zahraniční investoři | Raketové útoky | Hospodářské cykly | Investovat | Ruský rubl | Sazby v USA | Události roku | Velké hospodářské krize | Zhodnocení měny | Investing.com | Prodej | Válka na Ukrajině | W1 | Kevin Tran Nguyen | Statistický úřad Eurostat | Index cen domů | Vzdělání | Výsledky | Dnešní data | Mechanismus ERM | STAN | Tiff Macklem | Financial Times (FT) | Propady HDP | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | Fundamentální analýza | Ekonomické oživení | Fungování fiskální politiky | Zvyšování daní | Agentura Fitch | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | London Stock Exchange (LSE) | Mezinárodní agentura pro energii | Premiér Giuseppe Conte | Portfolio | Globální ekonomiky | Řešení krizí | Finanční instituce | Richard Bechník | Následky pandemie | Pandemie koronaviru | Pokles úrokových sazeb | Soud v Haagu | Eurostat | Prezident | OPEC+ | HDP Německa | TIM | ČSOB Petr Dufek | Novela zákona o ČNB | Závislost na americkém dolaru | BHS | Japonské ministerstvo financí | Energie | Objem | Murray | Minimální mzda | Úřad Eurostat | Kurzarbeit | Finanční pomoc | Jednotné měny | Cestovní kanceláře | Sociální nepokoje | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investujte do akcií | Televize CNBC | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Propuštění | Velké firmy | Cena mědi | Energetický sektor | Pravidla EU | Záchranné programy | Tržní kapitalizace | Regulátor | M5S | Nízké úrokové sazby | Borsa Italiana | Týdenní pivotní body | Hypoteční trh | Dlouhodobý výhled | Odhad inflace | Evropská dluhová krize | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Fiskální rok | Solární energie | AFP | Studie | Hodnotové akcie | Jednotná evropská měna | Udržitelnost | Americký podnik | Stellantis | Ant | Ratingové hodnocení | Premiér Andrej Babiš | Hertz Global | Zpráva | Polsko | Lula | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Ekonomické dopady | Zbrojovka | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Válka | Buffett | Forexové intervence | Prémie | Hypotéky | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Majitel | Přijetí | Rozpočtová politika | Zákon o sankcích | Jackson Hole | Vláda a kongres | Natland Petr Bartoň | Inflace v Česku | Nejznámější kryptoměny | USD/PLN | OPEC | Snížení DPH | Fed | Ukrajina | Letecká společnost Virgin Atlantic | Fiskální pravidla | Kolo jednání | Bloomberg | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | Státní rozpočet | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Index Stoxx 600 | Plynovody | Vládní podpory | Lukáš Kovanda | Předpověď | Oslabení amerického dolaru | Evropa | Centrální banky | Breakout strategie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Alert | Dow Jonesův index | Ekonomické ztráty | Prohloubení schodku | Dobré výsledky | Nová prognóza | Silnější dolar | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | Americké prezidentské volby | Žebříček miliardářů | Podniky | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Admiral Markets | Tiffany | Deficit | Federální rezervní systém | ERM-2 | Letecká přeprava | Evropský stabilizační mechanismus | Ministerstvo obchodu | Týdenní shrnutí | Vyhlášení předčasných voleb | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Instituce | Ceny ropy | Čínské trhy | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Investice do fondu | Evropské akcie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vládní dluh | Podnikatelská důvěra | Ziskovost bank | Jan Dvořák | Rating dlouhodobých závazků | Ministerstvo práce | Dopady epidemie koronaviru | Britský ministr financí | Treasuries | Marka | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Britský statistický úřad | Rozhodnutí vlády | Kongres | BBC | Alibaba | Dopad pandemie | MetaTrader | Vojenský konflikt | Výdělky | Fiat Chrysler | Poklesy HDP | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Silný růst | Česká koruna | Výkonnost | Vysoké ceny energií | Alstom | Oslabení měny | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Vyhlídky | Výdaje | Trh | Snížení těžby | Komise | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Premiér Boris Johnson | Pokles hodnoty | Technologické společnosti | Rekordní ceny | Snížení zadlužení | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Sociální faktory | Úvěrový rating a státní dluh | Mezinárodní vztahy a obchod | Toyota Motor | LNG | Skupina Erste Group | Současný trend | Nové trhy | Hnutí ANO | Političtí vůdci | Vývoj ekonomiky | Digitální měny | Zadlužení v EU | Money management | Výrazný růst | Opatření proti koronaviru | Pražské burzy | České koruny | Česká bankovní asociace | Portfólia | Míra zadlužení | Konkurenceschopnost | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Uvolňování karanténních opatření | Koruna | Řecká vláda | Makroekonomie | Kypr | Šéf euroskupiny | Odhad letošního růstu | Vyšší poptávka | Analytická společnost | Stock | Včerejší obchodování | Období poklesu | Vice | Stoxx 600 | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Odhad růstu HDP | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Španělská ekonomika | Zemní plyn | Agentura S&P | Americký výrobce | Graf páru | Úroveň důvěry veřejnosti | Platit daně | Lucembursko | Koronavirová pandemie | Rosněfť | Propad | Maastrichtská kritéria | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Příležitosti | Kjódó | Francouzská centrální banka | Ekonomický propad | Sazby ČNB | Trigger | Turecko | Dopady koronaviru | Asociace | ČR do ERM | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Investice do platiny | Eurokomisař | Nový rekord | Hodnota měny | Posílení kurzu | Demokratické strany | Snížení daně z příjmu | Finanční rezervy | Long pozice | Vakcína proti covidu-19 | Nejznámější akciové indexy | Pomoc Ukrajině | Záporné reálné úrokové sazby | Exxon Mobil | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Čeští exportéři | Ekonomické problémy | Česká bankovní asociace (ČBA) | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq | Hospodaření státního rozpočtu | Příjmy z prodeje ropy | Omezení pohybu | Spotřebitelská inflace | Meziroční růst HDP | Short obchod | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | ANO | Bilion | Ministryně práce | Videokonference | Spotřební zboží | Evropská banka | Americké měny | Investiční glosa | Výpadky | Objem obchodů | Automobilky | FIAT | Podpůrná opatření | Zadlužení státu | Odchod z EU | Nové zakázky | Gazprom | FAANG | Graf | Skončení války | Centrální banka | Počet živnostníků | IATA | Sázka | Investice do akcií | Hrubý domácí produkt | Tempo růstu spotřebitelských cen | Andrew Bailey | Fialův kabinet | Agentura AP | Fondy peněžního trhu | LYNX | London Stock Exchange | Německý výrobce | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Rezidenční nemovitosti | Jana Maláčová | Short | Evropský trh | Eurodolar | Stabilita | Zpomalení ekonomiky | Výnosové křivky | Deficit Itálie | Přehled | Dopady války na Ukrajině | Maďarský premiér | Ekonom Jan Švejnar | SOK | Obnovitelné zdroje | Pár EUR/USD | Reakce trhů | Rumunský ministr financí | Fúze | Čeští ekonomové | Finanční společnost | Václav Klaus | Cena severomořské ropy | HDP | Italská vláda | Fiskální situace | Mluvčí | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Analytik Cyrrusu | Reuters | Unilever | FXstreet.cz | Estonsko | Chevron | Devalvace | Inflace v eurozóně | Hospodářské oživení | Propad poptávky po ropě | Volatilita na trzích | Donald Trump | Měkké přistání | Dopady krize | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Výstupy | Salutem | Akciový index Dow Jones | Krize eurozóny | Analýzy | Negativní úrokové sazby | Stavebnictví | Pokles české ekonomiky | Deficit veřejných financí | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Veřejný dluh ČR | Veřejné finance ČR | EURUSD | Česká měna | Střední kurz | Italský statistický úřad ISTAT | Fungování | Fond kvalifikovaných investorů | Institut Ifo | Letošní úroda obilovin | Rekordní růst | Americká centrální banka | Wealth | Standard & Poor’s 500 | Oslabování dolaru | Úrokové míry | Čínské firmy | Data z amerického trhu práce | Zveřejněná data | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Chod firem | Postmates | Předseda | Evropské banky | Pokutování za volný byt | Nigérie | Libra | Koronavirová krize | NERV | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Portu | Zvýšení základní úrokové sazby | Pivot Point | Rostoucí trend | AA | CFD | Největší IPO roku | Agentura Kjódó | SARS-CoV-2 | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Běžný účet | Dopad na ekonomiku | 3M | Open | Růst ruské ekonomiky | Rozpočtový deficit | Time-Frame | Strategie Ondřeje Hartmana | Evropská měna | Analýza trhu | Životní úroveň | Financovat | Pomoc ekonomice | Ekonomika Francie | PSA | Příprava | Řecko | Makroekonomické ukazatele | Rostoucí náklady | Green Deal | Velká rizika | Zvýšení sazeb ČNB | Wall Street Journal (WSJ) | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | Airbus | Akciový index | Míra | Hospodaření státu | Úroky | Omezení těžby | Tržby | Ekonomická stagnace | Ekonomické ukazatele | Státní svátek | Vysoká nezaměstnanost | Marže | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Index CPI | Obchody | Nárůst HDP | Volby v USA | Naše ekonomika | Úroda | Bearish Engulfing | Bezpečnostní situace | Silný trh | Air | Snížení daní | Ceny akcií | Izrael | Defenzivní akcie | Huawei Technologies | E-shopy | Klesající trend | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Hrubý domácí produkt České republiky | BlackBerry | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Koronakrize | Kurz dolar | Angela Merkelová | Technologie | CHF | Současný stav | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Harmonizovaná inflace | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | JDE | Těžba ropy | Parlamentní volby | Forexové trhy | Akcie Microsoft | Podpora | Investujeme | Jiří Rusnok | Zahraniční obchod | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Vyšší úroky | Veřejný sektor | Finanční systém | Zakladatel | Ceny v průmyslu | Globální inflace | Onemocnění | Carry trade | Pozornost | Čínská společnost | Clemens Fuest | Vláda ČR | Země EU | Revize fiskálních pravidel EU | Americké společnosti | Docomo | Kryptoměny bitcoin | Historické rekordy | Jan Vejmělek | Poplatek | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Momentum | Index ISM | Nejistota | NTT | Velké korporace | Americká ekonomika | Vyjádření premiéra | Dluh Řecka | Zelené investice | Americký výrobce letadel | Obchodník | Portfolio manažer | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | Bukurešť | Americký dluh | Economic | Finanční krize | Index cen | Finančnictví | Šíření koronaviru | Apple | Airbus Group | Index PX | Daně | Novela zákona | Lídři | Splatnost | Výhled úvěrového ratingu | Úrokové sazby centrálních bank | OECD | Pivot | Japonská ekonomika | Český stát | Historická data | Pozitivní sentiment | Valdis Dombrovskis | Český veřejný dluh | Řecká krize | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | FCA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Unijní země | BNP Paribas | Oslabení koruny | Nobelovy ceny | Pokles cen ropy | Sell | Globální ekonomika | Výroba aut v Německu | VDA | ACEA | Vládní pomoc | Boj proti inflaci | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Obrovské ztráty | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | ILO | Poradenství | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Toyota | Dopady koronaviru na ekonomiku | Federální rezervní banka | Konflikty | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Skluz | Dluh USA | Světové obchodní organizace | HSBC | Japonsko | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rekordní pokles | Rizikové averze | Trinity Bank | Přecenění | Flash Crash | Breakout | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Nuance | Růst cen | Rating vyšší | Informované zdroje | Akcie v USA | Paypal Holdings | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | Letecká doprava | Premiér Petr Fiala | Rumunsko | Zásobníky | Nejvýraznější pokles | Čínský vicepremiér Liou Che | Heiken Ashi | Konsensus | Dnes na trzích | Financování | Řízení rizika | Exxon | ČSÚ | Česká firma | Státní dluh České republiky | Vývoj úroků | Automobilový průmysl | Kryptoměna | Stárnutí populace | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Bund | Domácnosti | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Orbán | Masivní spekulace | Růst úroků | Refinanční sazba | Celkový deficit | USDJPY | 3M PRIBOR | Margin | Hotovost | Investiční poradenství | Společnosti | Ceny zboží | Akcie roku | Hodnota amerického dolaru | Zadlužení | Opatření proti šíření koronaviru | FT | Úvěrový rating Maďarska | Směnný kurz | Google | ISIN | Schodek rozpočtu | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | Malé podniky | ECB dnes | Dnes ČTK | Akcie | Ekonomiky zasažené krizí | Profesionální obchodník | Opatření | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Gauti Eggertson | Šíření viru | Investiční rating | Devizové trhy | Severomořská ropa | Odhodlání | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Miliardy korun | Chorvatská ekonomika | Akcie americké společnosti | Nájemné | Úspory | Zpřísnění finančních podmínek | Balík stimulačních opatření | Dluhové krize | Platební bilance | RBNZ | PRIBOR | Ukrajinské ministerstvo financí | Reserve Bank of Australia | Nejziskovější | Daně z neočekávaných zisků | Nord Stream | EMU | Dluhová pravidla | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Přenos | Guvernér australské centrální banky | Přímé zahraniční investice | Luboš Růžička | Šíření koronavirové nákazy | Mezinárodní finanční instituce | LES | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Veřejný dluh Francie | Finanční svět | Primární nabídka akcií | Růst české ekonomiky | Značné riziko | Rozpočtový deficit Itálie | Česká republika | Petr Bartoň | Takata | Státy EU | Koruna zpevnila | Capitalinked.com | Společnost XTB | Bill Gates | Erste Group | Snížení schodku | Index nákupních manažerů | Kurz USD | Ceny komodit | Nouriel Roubini | ECB | Daně z příjmů | Zprostředkovatelé | Ruská ropa | Struktura | Global macro | EUR/HUF | Spotová cena | Situace | Zkušenosti | Kov | Intervenovat | Agentura Scope | TradeCentrum | Počet žádostí o podporu | Emmanuel Macron | TASS | Americký dolar | Přizpůsobovat se | Spotřební daně | Ursula von der Leyenová | Filip Kalčák | Jens Klatt | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Americká měna | Obchodní podmínky | New Deal | Světová ekonomika | Výsledky makroekonomických statistik | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dluhopisové trhy | Státní dluhopisy | FX | Zákonné platidlo | Aukce | Světové finanční trhy | Krize eura | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Mario Centeno | Vstup do ERM | USD/CZK | Používání kryptoměn | Pandemie covidu | 256/2004 | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Analýza EUR/USD | Kazachstán | Grafy | Inflace v ČR | Occidental | Nižší náklady | Mezinárodní investoři | Stimulační balík | British Airways | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Deficit státního rozpočtu | Analýza | Forexové intervence Bank of Japan | Půjčky od MMF | Investujte | Růst mezd | Finanční architektura | Ekonomický institut | Proinflační | Stagnace | Ruský plyn | NAFTA | ANZ | AUD | Splátky úroků | Česká ekonomika | Guvernér | Snížení sazeb | Nižší růst | Čínské akciové trhy | PMI ve výrobě | Breakout Trader | Závislost | Chorvatsko | Cena severomořské ropy Brent | Capitalinked | Ropa | Predikce | Těžba ropy v Angole | Banka Mizuho | Prognózy inflace | Analytici | Prudký růst cen | Nejlidnatější země světa | Hans Dieter Pötsch | BAT | Dobré zprávy | Kurz koruny | Žlutý kov | Zahraniční kapitál | Citigroup | Srovnání fiskální politiky | Softbank | Hospodářské škody | IFO index | Mario Draghi | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Historická minima | Koruna dnes | Moody's Analytics | Členské země eurozóny | Největší rizika | Ropné firmy | Deficit italského rozpočtu | Pandemie nemoci | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Arm | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Premiér Babiš | Vládní koalice | CVVM | Vyšší úrok | Šéf fondu ESM | Ekonomická krize | Německá kancléřka | Cenové stability | Partners | ERM II | Zasedání ECB | Posílení kapacit LNG | Odhad vývoje veřejných financí | Credit Suisse | Dluhopisový trh | Společnost British Airways | Portfolia | Aktuální prognóza | Převis | Organizace spojených národů | Zrušení daně z nabytí | Zahraniční firmy | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Taro Aso | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Riziko | Moody's | Nemoc COVID-19 | Miliardy eur | Sazby beze změny | Recese | Poptávka po plynu | Zoufalství | Celosvětový růst | Capgemini | Prezidentské volby v USA | Makro | Ropný gigant | Záloha | FXstreet | Erdogan | Virtuální měny | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Alokace | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Mezinárodní instituce | Příjmy a výdaje | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Růstový trend | HICP | Štěpán Křeček | Měnová politika | Záchranný program | Globální pandemie | Daňové reformy | Pokles dovozů | Geopolitika | Ministři | Odvody | Prudký propad | ERM | Romain Boscher | Znehodnocení úspor | Kapitálové výdaje | ISM | Inflace v listopadu | Americké ministerstvo práce | Mechanismus ERM II | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Šíření nového typu koronaviru | Britský veřejný dluh | Kurz eurodolaru | Společnost Cineworld | Ceny energií | Doporučení | Makléřské firmy | Energie v Evropě | Washington | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Úrokové platby | Měnový kurz | Načasování | Dluhy | Břidlicové ropy | Základní sazby | Spiegel | Rizika | Eurozóna | Nejnižší dluh | ERA | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Ziskovost | Ekonomický institut Ifo | Potravinová a energetická krize | Christine Lagarde | Výnosy státních dluhopisů | Politické otřesy | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Komunita | Cena elektřiny | Těžaři | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Dluhopisy | Finanční prostředky | Bankovky a mince | Mince | Zásoby ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Obchodovat | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Pierpaolo Benigno | Míra inflace | Oslabení | Zrušení superhrubé mzdy | Antivirus | Kurzy měn | Windfall tax | Fundamentální data | Opatření vlády | Hertz Global Holding | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trh s bydlením | Soukromý sektor | Problémy Francie | Velký problém | Otevírání ekonomik | Náklady na úvěry | XTB Štěpán Hájek | Ekonomové | Signály | Tempo inflace | Kapitálové trhy | Nařízení | Sazba hypoték | Měnové intervence | Poptávka | Nemovitostní trh | Železná ruda | Pierre Moscovici | Převody peněz | BTC | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Mizuho | Kurz domácí měny | Severomořská ropa Brent | Německý kancléř | Zpřísnění měnové politiky | Obchody pro EUR/USD | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Černá Hora | Angola | Průmysl | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bublina v USA | Akcie Apple | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Druhá vlna koronaviru | Oslabení japonského jenu | Marže společností | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Poradenské společnosti | Tomáš Holub | Snížení daně | Studie World Wealth | Bankovnictví | Aerolinky | Podnik | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | NBP | Biliony | Divergence | Prodávající | ETF | Firma | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Nálada spotřebitelů | Krypto | Dukascopy Europe | Dlužníci | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Varování | LATAM Airlines | Snížení ratingu | Hospodářské soutěže | Situace na trhu | Německá ekonomika | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Capital | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Největší ekonomika eurozóny | SARS | Spokojenost | Internetový obchod | Fischer | Poptávka investorů | Aktiva | Pokles inflace | Pivotní body | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Chesapeake | Vývoj finančních trhů | České měny | Poradci | Tuzemský průmysl | Kvantitativní uvolňování ČNB | Finance | Ekonomické prostředí | Business | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Paolo Gentiloni | Nezisková organizace | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Vydávání dluhopisů | Růst ceny | Tempo růstu ekonomiky | Platební společnost | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Operace na volném trhu | Úsilí | Společná evropská měna | Studie poradenské společnosti | Nový stavební zákon | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Hospodářský růst Evropy | Zdravotnictví | Růst HDP | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | Francouzský ministr financí | GfK | Ministryně financí | Pšenice | Globální trhy | Bankéři | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Německý statistický úřad | Smartwings | Joseph Stiglitz | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Nemovitosti v Česku | Koncentrace | Obnovení důvěry | Trinity | Stratég | Soud v Karlsruhe | Úrokový diferenciál | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Hospodářský šok | Know-how | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Záchranné balíčky | Zrychlení inflace | Kancléř Olaf Scholz | Kurzové riziko | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Trendový kanál | Covid-krize | La Stampa | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Brazilský real | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Bulharsko | Burzovní hodnota | Období krize | Tržní síly | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Reporty | MAM | Strach z inflace | Světová obchodní organizace | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | GDP | Soběstačnost | Velká Británie | Americký Federální úřad pro letectví | Anton Siluanov | Omikron | Investování do nemovitostí | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Objemy obchodů | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Miliardy | Rozpočtový deficit USA | Trader | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Objem obchodování | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Tisknout peníze | Výrazná inflace | Nominální růst | Akciové indexy | Společnost Gilead | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Daňové zatížení | Rekordní propad | Volby do Kongresu | Evropské akciové trhy | Elektřina | WTO | Dluhopisy řecké vlády | Volný byt | Výrobní index PMI | Peking | Sněmovna reprezentantů USA | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Dluhová krize | Spořící účty | Bankovní rada České národní banky | Parita | Investiční manažer | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | České akcie | Počasí | ESM | Fiskální politika | Dividenda | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Úspěch | Americký trh práce | Problémy Evropy | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Co bude | Ethereum | Rezervy | Trhy | Embargo | Economist | Předkrizové úrovně | Lot | Analytik skupiny | Finanční podmínky | Roberto Azevedo | Členské státy | Americká společnost Apple | Propouštění | Snížení spotřební daně | Rozhodování | Zaměstnanci | PayPal | Agentura DPA | Jaromír Gec | FRED | Čerpací stanice | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Ruský ministr | Julie Kozacková | MIFID | Vyšší daně | Měnové kurzy | Aliance | Pákistán | Cyrrus | Expanze | eBook | Turistický ruch | Růst cen energií | Prostor pro růst | Fiskální balík | General Motors | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Místopředseda Evropské komise | Obrovská panika | Walt Disney | Bílý dům | Rada ČNB | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Globtrex | Měnová reforma | Zlato | Financial Times | Il Sole 24 | Výhled německé ekonomiky | Poslanecká sněmovna | Počet nakažených | Payrolls | Dluhopisy Saúdské Arábie | Spread | Dohoda z Plazy | Bankovní fond | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Salutem Fund | Významné riziko | Emisní povolenky | Riziko korekce | Pohonné hmoty | Srovnání měnové politiky | Paul Tudor Jones | Problémy | Uvolněná měnová politika | Uvolnění rozpočtových pravidel | Spekulace | Celkový výsledek | G20 | Změny úrokových sazeb | Jednotná měna | Pokles poptávky | Participace | Rekordní schodek | Investiční bankovnictví | Výhled České republiky | Akcie roku 2019 | Akcie ve světě | Společnost Walt Disney | Schodek | Konzervativní strana | Erste | Prezidentské volby | Obnovení růstu | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Dolarový index | Indikátor CCI | Celková inflace | Výplata | Menší poptávka | Dodávky ropy | Devizový trh | ODS | Hospodářské vyhlídky | Ceny aktiv | České vlády | Domácí měny | Záchranný bankovní fond (SRF) | Desetileté dluhopisy | Rozvoj | Monetární politika | Asociace exportérů | Plánované obchody pro EUR/USD | Nákup ruské ropy | Znehodnocení měny | Risk | Saudi Aramco | Švýcarské banky | Deutsche Bank | Předsednictví EU | Dluhová pravidla Evropské unie | Protekcionismus | Česká národní banka (ČNB) | MPSV | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | World Wealth Report | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Norwegian Air | MSCI Europe | Rozjednané prodeje domů | Spojené státy | Boeing 737 Max | Mezinárodní ratingové agentury | Akciové tipy | Manažerka | Reinvestice | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Slabší dolar | Energetické krize | Optimismus | Pád Kábulu | Zelené energie | Daň z mimořádných zisků | USDX | Dodávky plynu | Nemovitosti v ČR | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Inflace v Německu | Oslabení eura | Ekonomka | Řecké dluhopisy | Forexu | Ukončení obchodní války | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | Lockdowny | Závěr dnešního obchodování | Analytik finančních trhů | Thomson Reuters | Index podnikatelské aktivity | RBA | Dolar | Paul Milgrom | Podhodnocený | Ceny realit | Reserve Bank of New Zealand | Veřejný dluh Spojených států | Politická stabilita | SEC | Londýnský index | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Maďarská vláda | Robert Wilson | Německá automobilka | Vlastnictví | Nová vláda | Růstové vyhlídky | GFCF | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Virgin Atlantic | Philip Lowe | EFSF | Byznys | Daňové změny | Jak to ovlivňuje forex | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | IPO roku | Světová zdravotnická organizace | Salmán | Cykly | EIA | Redukce | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | Kukuřice | Otevření ekonomik | Miliardy USD | Snižování daní | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Pakt stability | Světová obchodní organizace (WTO) | Signál | Obchodní válka | Zdražování | S/R zóny | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Afrika | Měny rozvíjejících se trhů | Inflační vlna | Britská vláda | Thomas Schäfer | ADP | Dividendový výnos | Přijetí eura | Biliony dolarů | Bezpečnost | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Zpomalení růstu | TradingEconomics | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Obchod | Poradenské firmy | Zadlužení země | Podmínky půjčky | Navýšení úrokových sazeb | JP Morgan | Devizové rezervy | SICAV | Forex trader | Uhlí | Guvernér české národní banky | Kyjev | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Rezervní měny | LTV | Časové období | Úvěrová aktivita | Důchody | List The Wall Street Journal | Ratingová agentura Fitch | Libra k dolaru | Sázky | Forbes | Obchodujte | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Komerční banka | Ekonomika | Negativní výhled | Generální ředitel | Chování čínských spotřebitelů | Summit EU | BMW | Cena akcií | Globální finanční krize | Veřejný dluh zemí eurozóny | Mezinárodní vztahy | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | Ruská agrese | Rozšíření | Ekonomka Raiffeisenbank | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | Daň z příjmu | Americké ministerstvo financí | Nálada | Energetické společnosti | Evropské méně | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Ekonomický výhled | Negativní hospodářské dopady | Výkon dolaru | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Akcie Erste Group | Ryanair | Obilí | Carige | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Zadluženost Španělska | VIX | Svíčková formace | Stock Exchange | Odvolací soud | Růst | Pips | ČTK | Ředitelka | Helena Horská | Centrální banky USA | Příjmy | Makroekonomická data | Událostí ve světové ekonomice | Prezident Ifo | Světoví těžaři | Risk-off | Volvo | Propad ceny | Zpomalování inflace | Investujte zodpovědně | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Propad poptávky | CzechTrade | Administrativa | Ziskový obchod | Schodek veřejných financí | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Platforma | Snížení inflace | America first | M2 | Růst průmyslové výroby | Index | Rozpočtové schodky | Cenový vývoj | Wall Street Journal | Počet výdělečně činných osob | Index FTSE 100 | Bankovní sektor | Wirecard | Čínský trh | Odpůrci eura | Eva Zamrazilová | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Crédit Agricole | Obchodní bilance | Objednávky | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Engulfing | Dostupnost bydlení | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | ISM index | 3М | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Aktuální kurz | Komentář Fidelity International | Ošetřovné | Server Meduza | MF | Dánsko | Ukazatele | Stabilizační mechanismus | Brazílie | Kótování | Celkové investice | Ifo Clemens Fuest | Italský statistický úřad | Situace evropských bank | Index prosperity | DPFO | Koronavirové pandemie | Španělé | Mazars | Ztráty | Čistý dluh | Ministři financí Evropské unie | Zadlužení České republiky | Zajímavý rozhovor | Výkyvy | Celní politiky | Volatilní | Bilance | Letecká společnost | Konsolidace | Schodek státního rozpočtu | Znepokojení na trhu | Tradeři | Měnové unie | Martin Gürtler | Evropská měnová unie | Kurz jenu | Růst platů | Investiční strategie | Obchodovat s cennými papíry | Produkce ropy | Rating Maďarska | Fiskální pakt | Komerční nemovitosti. | Bankovní skupina | Zprávy z krypto | Trhy s komoditami | Rozvíjející se země | Šéf Fedu Jerome Powell | Technická analýza GBP/USD | Ovlivňování | Program nákupů dluhopisů | NKÚ | Spotřebitelské ceny v ČR | Ondřej Hartman | Ekonomická situace | Scope | Platinové akcie | Turecký statistický úřad | Velké zadlužování | Olívia Lacenová | Poskytování likvidity | Rozsáhlé propouštění | Země eurozóny | Lufthansa | Snížení nákladů | Bankovní rady ČNB | Andorra | Banky | Primární veřejné nabídky akcií | Jednání ministrů financí | Grexit | Průměrný kurz koruny | Covid | Obnovitelné zdroje energie | Výhled ratingu USA | Výrobní ceny | Kosovo | Šok | Sazby na hypotékách | Platidla | Situace na trhu práce | Hospodaření | Evropský statistický úřad Eurostat | Analytický tým FXstreet.cz | Francouzské akcie | Výzvy a rizika | Léto | Kupci | Investování | Italský premiér Mario Draghi | Maďarsko | Český rozpočet | Dow Jones | Britská společnost | Vlastní jmění | Bankovní asociace | Harris | Deloitte | Zrušení daně | Portugalsko | Roční zhodnocení | Počet dolarových milionářů | Nižší úrokové sazby | Dopady pandemie | Očkování | Nord Stream 2 | Lazard | Dnešní údaje | Premiér Mario Draghi | Západní společnosti | Prognóza Evropské komise | Vlna koronaviru | Žádosti o podporu | Kamala | CL | Japonská společnost | COVID III | Wall Street | Kotace | Globální oteplování | Šance | Vakcinace | Tržní hodnota | Technická analýza | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Studie World Wealth Report | Zneužití tržní síly | Cestovní ruch | Zbyněk Stanjura | Jakub Matis | Významný dopad | Analytička | Čínská poptávka | ČSOB | Investor | HDP USA | Američané | Snižování úroků | PSA Group | Úrok | David Marek | Ekonomiky | Halliburton | Bitcoinové investičních fondy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Rozhodnutí japonské centrální banky | Zasedání FOMC | S&P 500 | Chesapeake Energy | Markit | Harrisová | Přehřátí ekonomiky | Astrazeneca | Devalvaci měn | Next Finance | Rekordní maxima | Liou Che | Indikátory | Bloomberg Economics | Intervence Bank of Japan | Obchodní deficit USA | Norsko | Údaje o inflaci | Panika na ropě | Metalurgie | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Vývoj ceny americké ropy | Tudor | Expanzivní fiskální politika | Nastavení celní politiky | Vysoké školy | Ekonom BHS | Britský premiér | Americké ministerstvo spravedlnosti | Záporné úrokové sazby | Dostatek likvidity | Propad veřejných financí | Koruny vůči euru | Společnost Uber | Zdravotní péče | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Podnikatelé a firmy | Celní úřad | Akciové burzy | David Einhorn | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | Závislost na dolaru | Akcie v Indii | Vysoké úrokové sazby | Výdaje státního rozpočtu | Finanční situace | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Ministerstvo spravedlnosti | CCI | Obchodování na forexu | Chudí | Ruský ministr financí | Úvěry britské vlády | První obchod | Krize | Automobilka | Fundamentální analýza forexu | Cíle | Podnikatelská aktivita | Spolupráce | Management | Omezení cestování | Rozhodnutí o úrokové sazbě | BCM | Kvantitativní uvolňování | Splácení zahraničního dluhu | Dánové | Trade | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Mezinárodní obchod | Cílové priority | Hlavní ekonom | High | Vzdělávací články | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | Ekonomická teorie | Ukrajinská ministryně hospodářství | NATO | Úvěrové ratingy | Veřejné zadlužení | Rotace | Německá automobilka Volkswagen | Sazby centrálních bank | Gilead Sciences | Základní úrokové sazby ČNB | Obchodování na trzích | Forex obchodování | Poptávka po dolaru | Hlavní refinanční sazba | Ministr financí | Ratingový výhled | 737 MAX | Rozpočtovaný schodek | Důvěra investorů | Repo sazba | Sazby | American Airlines | Nejvyšší kontrolní úřad | Přední světoví těžaři | Baker Hughes | Šok na trhu | Veřejný dluh USA | Předseda dozorčí rady | Práce | Úvěrový rating | PX Pražské burzy | Konec roku | Wood & Company | Dluh Itálie | Roční maximum | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Pracovní síly | Osobní výdaje | Beta | UNCTAD | Posilování české koruny | BlackRock | Likvidní | Nissan | Ekonomiky EU | Plán obnovy | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Vyšší inflace | Capital Markets | Výrobce elektromobilů Tesla | Rozpočtový schodek | Salvador | Snížení úroků | Příjmy domácností | Pandemie | Američtí politici | Největší banky | Brokers | Kontrakt | Nemovitosti | Zpomalování americké ekonomiky | Ekonomické prognózy | Úvěrový program | Riziková prémie | Zahraniční forex | Odpovědnost | Národní rozpočtová rada | Zdroje energie | České mzdy | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Zdražení ropy | Nákupy centrálních bank | Francouzská vláda | MIC | Spoření | Stavební zákon | Tesla | Úrokové sazby na nízké úrovni | Marketingová komunikace | Plán zavedení eura | Počet nemocných | Rozpočtové deficity | WIFO | Prezident Biden | Nabídka akcií | Politické události | Durace | Odhad letošního růstu HDP | ECB Christine Lagardeová | Výnos dluhopisů | ČR | Dluh zemí eurozóny | Řecký dluh | Investiční příležitosti | Zvyšování úrokových sazeb | TCL | Inflace v únoru | Dlouhodobý investor | Panika | Dluhopis | Průměrná míra inflace | Pandemická situace | Analytický tým | Vývoj trhu | Přesun výroby | Aramco | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Návratnost | xStation5 | Kritéria konvergence | Banky pro mezinárodní platby | Vstupu do EU | Vypuknutí pandemie | Komentář Fidelity | Úvěr | Pražská burza | Míra inflace v Německu | Předsedkyně Evropské komise | Švédsko | Zadluženost | Závazek | Výrobce letadel Boeing | Obchodní výhled | Obchodovat s akciemi | LVMH | Poptávka po ropě | Digi24 | Investiční apetit | Eugal | FOMC | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Raiffeisenbank Helena Horská | Vývoz z Číny | JPMorgan | Hazard | Ekonomický plán | Navýšení dluhového stropu | Cena zemního plynu | Německo | Vstup do ERM II | Czech Fund | Český vývoz | Pohyby na trzích | Kobalt | Koronavirus | Bankovky | Levnější půjčky | Ruská centrální banka | Nejvyšší rozpočtový deficit | Tržní rizika | Politici | Klaus Regling | Pozitivní výhled | Historie | NASDAQ 100 | Sedmadvacítka | Platina | Politická rozhodnutí | Výhled veřejných financí | Paschal Donohoe | Shazování peněz z vrtulníku | Rheinische Post | Etické kodexy | Náklady | Směrnice | Rekordní pokles HDP | Fyzické akcie | Čínský vicepremiér | Měnový pár | Služby | 5G | Nemoc covid-19 | Index spotřebitelských cen | Zvýšení ratingu | ONE | Skvělý zisk | Země G20 | Ukrajinská agentura | Odhady analytiků | EK | Volby | Španělsko | Globální akcie | Pravidla Evropské unie | Pandemie covidu-19 | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Politický tlak | Low | Akciový trh | Lehman Brothers | Úroda obilovin | Evropské země | Alokace aktiv | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | CNBC | WHO | Investice do fondů | Biden | Obchodování na burze | Prodeje | Skupina Volkswagen | Euro vůči americkému dolaru | Bankovní unie | XTB Research | Počet nezaměstnaných | Zlepšení | Rozvojové ekonomiky | Slovensko | Pozice | Mzda | Stimuly | Průběžné výsledky | Výdaje na osobní spotřebu | Obchodní nastavení | OX Capital Markets | Ocenění | Výhled růstu HDP | Nízká inflace | Burze | Chrysler | Británie | Intradenní obchodník | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | ETC | Meduza | Goldenburg Group Ltd | Warren Buffett | Zpomalení růstu ekonomiky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Renaissance Capital | Globální trh | Česká národní banka | Úrokové sazby | Další pokles | Centrální bankéři | CNY | ARM Holdings | Finančníci | Světové rezervní měny | Dluh eurozóny | Kompenzační programy | Evropské dluhopisy | Rostoucí mzdy | Automobilka Škoda Auto | Ministři financí EU | Globální veřejný dluh | Klimatické změny | Nerovnováha | Zisk na akcii | Ministerstvo financí | Prohlášení | Zahraniční investice | Banka pro mezinárodní platby | Podfond WOOD | Belgie | Šíření nákazy | Next Finance Vladimír Pikora | Přerušení dodávek ruského plynu | Silné hospodářské oživení | Výrobce elektromobilů | Stephen Poloz | Olaf Scholz | Federální úřad pro letectví | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ČNB | Statut | USA | Cenu plynu | USD/CNY | Mário Centeno | Daňový balíček | Poptávky po ropě | Unijní instituce | Zemědělství | Nízké úroky | Inflace v USA | Tudor Jones | Obchody s akciemi | Trans Adriatic Pipeline | Il Sole 24 Ore | BTC/USD | IEA | Oživení ekonomik | Nákup dluhopisů | Investiční doporučení | USD/JPY | Forvis Mazars | Air France-KLM | Rychlost | Banka | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Fiat Chrysler (FCA) | Hospodářský výhled | Ekonomické vysoké školy | Úrokové sazby v Česku | Druhá vlna | MOL | Vývoj jádrové inflace | Malý prostor | Meziroční inflace | Bankrot | Analytik | ONS | Výkon | ČR do ERM II | Ministr financí Jeremy Hunt | HDP v eurozóně | Americké vlády | Vítězství | Trading | Průměrná sazba hypoték | Jerome Powell | Ekonomická realita | Americká centrální banka FED | Bonita | Florin Citsu | Tým FXstreet.cz | Antiticyklické akcie | Cyklické růstové akcie | Výnosy dluhopisů | Cineworld | Fit for 55 | Federální dluh | Návrat do práce | Kurz kuny | Ceny bytů | Věřitelé USA | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Unijní činitelé | Greenlight Capital | Nulový úrok | Propad zaměstnanosti | Růstové sektory | Poměrové ukazatele | Analytik XTB | Klimatická opatření | Německá finanční společnost | Italové | Rozpočtový schodek USA | Růst úrokových sazeb | Zadlužení Francie | Emerging markets | Formace Bearish Engulfing | Co je to fiskální politika? | Stimulace hospodářského růstu | Tempo ekonomického růstu | Dolar zpevňuje | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Koncern | Výkonná rada MMF | Měnové zóny | Salman Ahmed | S&P | Pevný výnos | Dun & Bradstreet | Společnost PwC | Server BBC | Znehodnocení | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Obchodování na forexových trzích | Giuseppe Conte | Investiční potenciál | Michal Dvořák | Měnové reformy | Americký akciový trh | Der Spiegel | Revolut | HDP v EU | Větší ztráty | Rekordní nárůst | Ministryně hospodářství | Vklady | Členské země | Zvyšování sazeb ČNB | Zvyšování úroků | Donohoe | Americké univerzity | Více peněz | Investiční rozhodnutí | Vzácné kovy | Internetové akcie | Markets | BOSSA | Směřování americké zahraniční politiky | HDP Británie | Market alert | Organizace spojených národů (OSN) | Daň z mimořádného zisku | Německý PMI | Patria Online | Sociální sítě | Podnikatelé | Největší IPO | Dovoz | Masivní investice | Daňový poplatník | Vládní představitelé | Růst zadlužení | Fundamentální pozadí | Ekonomika USA | Euroskupina | Vojtěch Benda | Hodnota zlata | Zhoršení ratingu Francie | Kabinet | Maďarský forint | Průzkum | Globální dluh | Berlín | Největší ekonomika | Nvidia | Investiční | Expanzivní politika | Výroba aut | Pokles HDP | Potřebná povolení | Budoucnost | Obchodní konflikt | Rok 2024 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministryně práce a sociálních věcí | Obchodní války | Průmyslová výroba | Pomoc pro Ukrajinu | RISK-ON | Goldenburg | Jeff Bezos | Hodnota primární veřejné nabídky | Práce z domova | Úroveň důvěry | Ekonomie | CME | Další růst | Výsledky průzkumu | Růst sazeb ČNB | Panevropský index STOXX 600 | DRFG | Základní úroková sazba | Bitcoin | Úbytek pracovních míst | Rubl | Euro vůči dolaru | Emise dluhopisů | SkyBridge Capital | Bohuslav Sobotka | Futures | Investiční firmy | Vládní nástroj | Volkswagen | Ústup inflace | Kontext | Indikátor | Ceny v Česku | Sazby centrální banky | Realitní bublina | GM | DPA | Podnikání | Německá vláda | Burzy cenných papírů | Rakouská bankovní skupina | Vysoký veřejný dluh | Šéfové států | Růst spotřebitelských cen | Politické fráze | VaR | Restrikce | Chudoba | Eurokomisař pro ekonomiku | Komodity | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Eurobondy | Ekonomické aktivity | Fond | Hlavní akciové indexy | Výkonná ředitelka | Česká vláda | Investiční fond | Obchodní dohody | Prodeje domů | Vladimir Putin | Americká vláda | Premiér Viktor Orbán | Plánované obchody | Státní dluh ČR | Pakt stability a růstu | Koronové dluhopisy | Směřování | Komise v přenesené pravomoci | Opce | Fiskální udržitelnost | Nárůst výdajů | Obchodní partner | Pravděpodobnost intervence | TopForex | Štěpán Hájek | Ekonomické krize | Mluvčí MMF | Kurzy | Sazba ČNB | Inflační očekávání | Hlavní ekonomka | Anticyklické akcie | Měnové trhy | G7 | Jozo Perić | Domácí poptávka | Vysoké příjmy | Jukos | Ukrajinská vláda | Vývoj cen ropy | Obchodní model | Odvětví | Daň z nabytí | Zadlužení Německa | Korporátní dluhopisy | Amazon | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Rozvojové země | Rostoucí úrokové sazby | Kompenzace | Akcie stabilních společností | Kontrola inflace | Obchodníci | Potravinová krize | Alexandre de Juniac | Nesoulad | Solidní růst | Videosummit | První odhad | AUD/USD | BH Securities | Nové peníze | Disney | EBITDA | Jan Švejnar | Italské dluhopisy | Boj s koronavirem | Veřejné investice | Ekonomický růst | Legendární investor | Index PMI | Investiční byt | Vlády | Demografické trendy | Denní graf | Hlubší deficit | Největší ekonomiky | SABIC | Oslabení české koruny | Vládní konsolidační balíček | Renault | Ministerstvo hospodářství | Pokles hodnoty eura | Nový virus | Vylepšení teorie aukcí | Aktuální Price Action | Fiskální dominance | Mezinárodní dluhopisy | XTB | Flexibilita | Zavedení jednotné měny | Růst cen plynu | Ekonomické teorie | Podfond | Používání eura | Zhoršení ratingu | Primární nabídka | Spotřebitelské ceny | Výzvy | Tomáš Raputa | Letošní úroda | Prognóza Ministerstva financí | V4 | Euro | Joe Biden | Výnosnost | Odklad hypoték | Investování je rizikové | Ruská ekonomika | Likvidita | Platidlo | EU | BIS | Japonský jen | Julija Svyrydenková | Kryptoměny | Agentura Moody's | Ministryně financí Alena Schillerová | Výnosy | Vývoj ceny americké ropy WTI | EBRD | M1 | Deficity vlád | Technický výhled | Investiční platformy | AAA
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot