Pondělí 20. ledna 2025 23:02
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025

Prognóza Ministerstva financí

img

Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku

06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF nechalo odhad letošního růstu HDP 1,1 pct

06.11.2024 Ministerstvo financí letos očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) 1,1 procenta, dnes potvrdilo odhad ze srpnové prognózy. Výhled růstu na příští rok proti srpnu zhoršilo o 0,2 procentního bodu na 2,5 procenta. Očekávanou inflaci ministerstvo financí pro letošní rok potvrdilo na 2,4 procenta, v příštím roce 2,3 procenta.
img

Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou

31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF zhoršilo výhled růstu HDP na 1,1 procenta

22.08.2024 Ministerstvo financí zhoršilo výhled vývoje ekonomiky v letošním roce. Hrubý domácí produkt (HDP) podle něj vzroste o 1,1 procenta, zatímco v dubnu očekávalo růst 1,4 procenta. Zhoršení výhledu je dáno revizí dat o HDP z minulých let, kterou v červnu provedl Český statistický úřad (ČSÚ). Novinářům to dnes při představení nové makroekonomické prognózy řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflace v březnu byla dvě pct., letos by neměla překročit 3 procenta

11.04.2024 Meziroční inflace byla v březnu dvě procenta, zůstala tak na stejné hodnotě jako v únoru. Proti předchozímu měsíci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1 procenta, vyplývá z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace byla o 0,9 procentního bodu nižší, než očekávala v únorové prognóze Česká národní banka (ČNB). Podle analytiků se vývoj spotřebitelských cen vrátil do normálních kolejí a letos by inflace neměla výrazněji překročit tři procenta, klesat ale už spíš nebude. Včera zveřejněná prognóza ministerstva financí očekává za celý rok průměrnou inflaci 2,7 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF zlepšilo výhled ekonomiky, čeká růst HDP 1,4 procenta

10.04.2024 Ministerstvo financí zlepšilo odhad vývoje ekonomiky v letošním roce. Hrubý domácí produkt (HDP) podle něj vzroste o 1,4 procenta a průměrná inflace dosáhne 2,7 procenta. Uvádí to nová makroekonomická predikce, kterou dnes představil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). V lednové predikci ministerstvo očekávalo hospodářský růst 1,2 procenta a inflaci 3,1 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

ČSÚ dnes zveřejní hodnotu lednové inflace

15.02.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o lednovém vývoji spotřebitelských cen. Analytici předpokládají, že meziroční inflace výrazně klesla z prosincových 6,9 procenta, podle části z nich se dostala pod tři procenta. Upozorňují ale na nejistoty spojené s lednovými úpravami ceníků. Lednová inflace do značné míry předznamenává cenový vývoj v celém roce.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu klesla, část odborníků ji čeká pod třemi procenty

13.02.2024 Meziroční inflace v lednu výrazně klesla, většina ekonomických analytiků, které ČTK oslovila, ji očekává těsně pod třemi procenty. V prosinci byla inflace 6,9 procenta. Za snížením meziročního tempa růstu cen bylo podle odborníků zlevnění potravin, projeví se také odeznění statistického vlivu úsporného tarifu na energie z roku 2022, který v posledních třech měsících loňského roku vykazovanou inflaci zvyšoval. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o lednové inflaci ve čtvrtek.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika se ani letos nedostane na úroveň před pandemií

29.01.2024 Česká ekonomika se ani letos nedostane na úroveň před pandemií covidu-19. Spotřeba sice díky odeznění inflace a růstu mezd posílí, s problémy se ale bude potýkat průmysl. Hrubý domácí produkt tak vzroste jen zhruba o jedno procento, uvádí prognóza společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici. Materiál rovněž upozorňuje, že v první polovině roku bude slábnout koruna a její kurz by se mohl přiblížit ke 25 CZK/EUR.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

MF zhoršilo letošní výhled ekonomiky, čeká růst HDP 1,2 procenta

25.01.2024 Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) podle dnes zveřejněné predikce vzroste o 1,2 procenta, v listopadu předpokládalo růst 1,9 procenta. Česko se tak ani v letošním roce nevrátí na ekonomickou úroveň před pandemií covidu-19, řekl novinářům vrchní ředitel sekce hospodářské strategie a politiky ministerstva financí David Prušvic. Výhled inflace ministerstvo naopak zlepšilo o 0,2 procentního bodu, za celý rok by měla dosáhnout 3,1 procenta.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Mise MMF čeká letos pokles HDP v Česku 0,4 procenta, příští rok růst 1,2 pct.

22.11.2023 Česká ekonomika letos klesne o 0,4 procenta a v příštím roce vzroste o 1,2 procenta. Uvádí to hodnotící zpráva mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V říjnovém výhledu přitom MMF očekával, že letos český hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 0,2 procenta a příští rok o 2,5 procenta. Mise MMF také předpokládá, že inflace dosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB) na počátku roku 2025.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

MF zhoršilo výhled ekonomiky, čeká letos pokles HDP o 0,5 procenta

10.11.2023 Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky, hrubý domácí produkt (HDP) podle něj klesne o 0,5 procenta. V srpnové prognóze předpokládalo pokles o 0,2 procenta. Důvodem zhoršení je slabší spotřeba domácností v důsledku vysoké inflace, řekl dnes novinářům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Průměrnou inflaci letos ministerstvo očekává 10,8 procenta, proti srpnu zlepšilo odhad o 0,1 procentního bodu.
img

Před zprávou o inflaci v USA se na trzích obchodovalo klidně. Přehled USD, NZD, AUD

14.09.2023 Před vydáním indexu spotřebitelských cen za srpen zůstala volatilita nízká, výnosy dluhopisů se téměř nezměnily a CAD byl jedinou měnou, která se snažila posílit vůči americkému dolaru. Důvodem jsou rostoucí ceny ropy, které v úterý dosáhly ročního maxima. Rozhodnutí OPEC+ dále snížit úroveň produkce podporuje ceny ropy a poskytuje podporu komoditním měnám, a to navzdory skutečnosti, že globální poptávka roste pomaleji, než se očekávalo.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

MF zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká pokles HDP o 0,2 procenta

18.08.2023 Ministerstvo financí v dnešní prognóze zhoršilo výhled ekonomického vývoje pro letošní rok. Očekává pokles hrubého domácího produktu o 0,2 procenta, zatímco v dubnu počítalo s růstem 0,1 procenta. Důvodem zhoršení je větší než očekávaný pokles spotřeby domácností, řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Odhad celoroční inflace ministerstvo ponechalo na 10,9 procenta.
img

V době „před balíčkem“ ministerstvo financí prognózovalo schodek pro příští rok 235 miliard, „po balíčku“ se hovoří minimálně o 270 miliardách. Kde se ztratila úspora skoro 100 miliard, kterou má balíček zajistit?

23.06.2023 Ministerstvo financí v těchto dnech zalévá studený pot. Resort podle všeho již vyčerpal všechen možný schodek legislativně „povolený“ pro letošní rok – deficit státního rozpočtu tedy překonává hodnotu 295 miliard. Vláda tak bude muset novelizovat rozpočtový zákon pro letošní rok. Nejistota a zmatek však obestírají i rozpočet na rok příští. Chaos už houstne natolik, že jej ministerstvu financí vytýkají političtí spojenci – tedy jak prezident Pavel, tak vládní koaliční partneři.
img

Balíček povede ke snížení rozpočtového schodku na 210 miliard korun v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, uvádí vládní návrh zákona k němu. Působí ale chaoticky a vyvolává otázku, zda „to není málo“

23.05.2023 Vládní konsolidační balíček by měl vést ke snížení schodku státního rozpočtu na 210 miliard v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, předpokládá vláda.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zlepšilo výhled ekonomiky, letos čeká růst HDP o 0,1 procenta

12.04.2023 Ministerstvo financí dnes v nové prognóze zlepšilo výhled české ekonomiky pro letošní rok. Očekává letos růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta, zatímco v lednové predikci předpokládalo pokles o 0,5 procenta. U inflace ministerstvo zhoršilo výhled o půl procentního bodu na průměrnou roční inflaci 10,9 procenta.
img

Schodek státního rozpočtu se v červenci prohloubil

01.08.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního července hospodařil s deficitem ve výši 192,7 mld. Kč. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 86,7 mld. Kč, což odráží zejména vyšší daňové příjmy. V menší míře se na meziročním snížení deficitu podepsaly i nižší výdaje, které letos již nezahrnují pandemické kompenzace. Schodek státního rozpočtu by podle nás letos mohl skončit kolem 320 mld. Kč.
C:\fakepath\USDCZKH1.png

Forex: Koruna dnes zpevňovala k dolaru i euru

24.08.2021 Česká měna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 zpevnila oproti předchozímu závěru k euru o šest haléřů na 25,50 Kč/EUR a k dolaru o osm haléřů na 21,69 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ministerstvo financí ve své nové prognóze přiznává, že zrušení superhrubé mzdy se letos moc neprojeví

14.04.2021 Ministerstvo financí zlepšilo výhled vývoje tuzemské ekonomiky v letošním a příštím roce. Letos české hospodářství vzroste podle nové, dnes zveřejněné prognózy o 3,1 procenta, stejně jako podle prognózy lednové. Ovšem v roce příštím by si mělo polepšit o 3,7 procenta, zatímco podle lednové prognózy to mělo být jen o 3,4 procenta.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rozpočtový schodek Ruska byl loni nejvyšší za desetiletí

22.01.2021 Rozpočtový schodek Ruska v loňském roce dosáhl 4,1 bilionu rublů (1,2 bilionu Kč), tedy 3,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Byl tak nejvyšší za desetiletí, protože pandemie covidu-19 přinutila vládu ke zvýšení výdajů, zatímco levnější ropa vedla k poklesu rozpočtových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných údajů, které včera zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
img

Nasazují si na „financích“ až příliš růžové brýle? Ministerstvo financí vidí loňský výkon ekonomiky optimističtěji než jiné instituce, zlepšilo hlavně odhad výkonu zahraničního obchodu

20.01.2021 Nová, lednová makroekonomická prognóza ministerstva financí je poměrně optimistická ohledně loňska, ohledně letoška již tolik ne. A je také ovšem optimističtější než poslední, zářijová prognóza téhož úřadu. A to zejména díky lepšímu než ještě v září předpokládanému výkonu tuzemského zahraničního obchodu, který ve druhé polovině loňského roku zaznamenal nečekaně silný „finiš“.
img

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA

20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
img

Novou prognózu Ministerstva financí hodnotíme jako realistickou, daňové příjmy mohou být vyšší

15.09.2020 Nová prognóza Ministerstva financí počítá pro tento rok s poklesem ekonomiky o 6,6 % a pro příští rok s návratem k růstu o 3,9 %. Pro tento rok je tak v souladu s očekáváním trhu a pro příští lehce pesimističtější. Na druhou stranu naše prognóza je pro oba roky o pár desetin optimističtější (-6,0 %, resp. 5,0%). V základních rámcích se ale s Ministerstvem financí shodujeme. V detailu o něco optimističtěji vidíme spotřebu domácností a naopak negativněji vývoj investic. Podle Ministerstva financí by spotřebitelská inflace měla v příštím roce výrazně zpomalit z letošních 3,2 % na 1,9 %, což je v obou případech o dvě desetiny vyšší hodnota, než s jakou počítá naše prognóza. Ta však ještě nezahrnovala aktuálně vyšší inflaci, která překvapila finanční trhy i ČNB.
Související klíčová slova: Výdaje na podporu ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Deficit veřejných financí | DPFO | Kč/EUR | Odhad vývoje ekonomiky | USD/PLN | Sekce měnové | Veřejné finance | EUR | Trend | Pokles sazeb | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Patria Finance | Tempo růstu | Aktivita firem | Oživení poptávky | Výhled růstu HDP | Schodek státního rozpočtu | Měnové zasedání | Evropská komise | ČBA | Tuzemská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v ČR | Mise MMF | Český statistický úřad | Nákladové tlaky | Výhled ekonomiky | PLN | Rostoucí ceny | Ruské ministerstvo financí | Propad cen | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Tempo ekonomického růstu | Zpráva | ČSÚ | Dividendy | Burza | Zveřejněné predikce | Snížení DPH | NZD/USD | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Konflikty | Propad cen ropy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí inflace | Ceny pohonných hmot | Růst českého HDP | David Marek | Uvolnění měnové politiky | CZK | Výhled | Svaz průmyslu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Podnikatelská důvěra | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Lednový růst spotřebitelských cen | Centrální banky | Česká měna | Přijetí | Domácnosti | Dnešní makroekonomické ukazatele | Zvolení Trumpa prezidentem | Spotřební daně | Snižování sazeb | Donald Trump | Ropa Brent | Vice | Futures | Portu | Komerční banka | Globální poptávka | Dovoz z Číny | Odvětví | Další růst | Negativní dopad | Analytici | Výhled české ekonomiky | Zvyšování mezd | Globální finanční krize | Mezinárodní instituce | Český rozpočet | Kč/USD | Janet Yellen | Aktuální hodnoty měny | Pandemie covidu-19 | Zbyněk Stanjura | Graf | Výnosy | Poptávka | Rozpočtový schodek Ruska | Zaměstnanost | Veřejné investice | Ekonomiky | RBI | Rozpočtový schodek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Novozélandský dolar | Snížení schodku | Peníze | Pozitivní očekávání | Brent | Čínský dovoz | Politika | Republikáni | Očekávání | Česká národní banka (ČNB) | Největší švýcarská banka | Vyspělé země | Zvýšení sazeb | Měnový fond | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Zastavení dodávek ruského plynu | Růst | Vývoj české ekonomiky | Analytika | Itálie | EUR/CZK | Koaliční partneři | Prognóza | Petr Král | MF | Analytik České bankovní asociace | Trh práce | Koruna | Veřejný dluh | Kamala Harrisová | Prognóza České bankovní asociace | Národní ekonomická rada vlády | Návrh rozpočtu | AUD | Vládní koaliční partneři | America first | Úrokové sazby | Meziroční růst | Vývoj kurzu | Trh | Problémy | Odhad meziroční inflace | Společnosti | Kapitálový trh | Index | MMF | Komise | Nejistoty | Odborníci České spořitelny | Agentura Reuters | Rumunsko | Vít Hradil | Objednávky | Unie | Základní potraviny | Soukromý sektor | Ekonomický vývoj | Závislost | Vývoj inflace | Nová prognóza | Deficit | Statistický úřad | Bankéři | Sektor služeb | Vedení ČEZ | Vládní konsolidační balíček | Opatření | | Aukce | Pandemie covidu | Hlavní ekonom | Daně z příjmů | Harrisová | Český kapitálový trh | Deloitte | Vysoké inflace | Prognóza MMF | Patria Online | Participace | Celková inflace | Ropa | Finance | Naše prognóza | USA | Platformy | Raiffeisenbank a.s. | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokles cen | Nová prognóza Ministerstva financí | Volby | Joe Biden | Výdaje | Kurz NZD | Dovoz do USA | Investiční aktivita | USD za tunu | Mezinárodní banky | Zvolení Trumpa | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Růst HDP | Ruská ekonomika | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Česká ekonomika letos | Vývoj | Výkon ekonomiky | Agentura Fitch | Ruská centrální banka | Rostoucí ceny ropy | České měny | EUR/USD | Spotřebitelská důvěra | Měnové politiky | Odhad letošního růstu HDP | Kompenzace | Investorský sentiment | Vládní výdaje | Miliardy korun | Růst mezd | Sazby | Daň z příjmu | Patria | Švýcarská banka | Konsolidační balíček | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Reálné mzdy | Odhad růstu HDP | Maďarský forint | Rozpočtový deficit | Pokračující růst | Trhy | Trade | Nárůst výdajů | Náměstek ministra financí | Růst české ekonomiky | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Fond | Index inflace | Fitch | Ekonomiky EU | Cenový vývoj | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bankovní asociace | Španělsko | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | CAD | Makroekonomická prognóza | Výhled vývoje ekonomiky | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Situace na trhu práce | Obchod | Schodek Ruska | Energetický regulační úřad | Hospodářské politiky | AUD/USD | Hospodářský pokles | Riziko | Analytik | Trinity | Pražské burzy | Spekulativní pozice | Čína | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Německý ZEW index | Meziměsíční inflace | Války | Raiffeisenbank | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | ASML | Evropské centrální banky | Odborníci | Instituce | Forint | Morgan Stanley | Zlevnění potravin | Pokles ekonomiky | Insider | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Zhoršení výhledu | ERÚ | Ceny energií | Energetická krize | ČNB | Demokraté | Dovoz | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Krátká pozice | Obchodování | Úroky | Prezident | Státní rozpočet | Měna | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Biden | Finanční krize | ProCent | Růst spotřebitelských cen | ABN | Marže | Prezident Pavel | Situace | USD/CZK | Aktuální prognóza | FOREX | Signály | Guvernér | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | HDP | Devizový trh | Ekonom | Dolar | Euro | Zpomalení růstu | Zdanění | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | ČTK | Odhad letošního růstu | Guvernér ČNB | Česká národní banka | Meziroční inflace | Největší ekonomiky | NERV | Pražská burza | Sociální demokraté | Český HDP | Index cen | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Úroková míra | Vývoj ekonomiky | Nižší DPH | Prognózy | Kurz | Daně | Výběry | Jádrová inflace | Výsledky | Napjatá situace | Investice | Business | Návrh zákona | Česká měna dnes | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Fitch Ratings | Ekonomická aktivita | Cyrrus | Hospodářství | Důvěra | ODS | Ukazatel | Měny | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Export | Rusko | Signál | Partneři | Nervozita | Česká spořitelna | ZEW | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | Finanční trhy | Míra | Národní rozpočtová rada | Riziko recese | Asociace | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Krize | OECD | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | JDE | Ceny zboží | Geopolitické faktory | MT4 | Mexické peso | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Česká ekonomika | Situace na trhu | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Schodek | Oslabení | Práce | Cíle | Znovuzvolení Donalda | Banky | Obchodní podmínky | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Ruská vláda | Návrh dividendy | Průlom | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Pozice | Mzdový růst | Jakub Seidler | Oděvy | ČNB Petr Král | Sestupný trend | Trumpova cla | Inflační tlaky | Lednová inflace | Marek Mora | Litva | OPEC | Řetězce | Sentiment | Míra nezaměstnanosti | Průměrná hodnota | Přecenění | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Rezistence | ZEW index | Inflace v březnu | Ropy | RBA | ABN Amro | Hospodářské výsledky | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Peso | Odhad inflace | Obavy z recese | Regulační úřad | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Znovuzvolení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hospodářské oživení | Levnější ropa | Nejistota | Indexy | Koruna dnes | ECB | Měnová politika | Ziskovost | Navýšení cel | Vyšší daně | Jaderné elektrárny | ROCE | EU | Redukce | Miliardy | Zrušení superhrubé mzdy | Schodek veřejných financí | Pracovní síly | Bloky | NZD | Ukazatele | Banka | Banka UBS | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | Další pokles
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Prognóza České národní banky (ČNB)
Prognóza ČNB
Prognóza ECB
Prognóza Evropské komise
Prognóza Fedu
Prognóza IE
Prognóza IMF
Prognóza kurzu
Prognóza kurzu EUR/CZK
Prognóza kurzu koruny

Následující klíčová slova

Prognóza MMF
Prognóza německé vlády
Prognóza OPEC
Prognóza poptávky
Prognóza USD/CAD
Prognóza USD/CAD na rok 2023
Prognóza vývoje
Prognóza vývoje české ekonomiky
Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR
Prognóza vývoje měnového páru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít