Aktivita firem
Sezónní vývoj ovlivnil červencovou nezaměstnanost
08.08.2024 „V červenci nezaměstnanost v Česku mírně vzrostla. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat Úřadu práce. Zatímco v předchozích měsících dosáhla svého minima, v květnu i v červnu činila nezaměstnanost 3,6 %, v červnu narostl podíl nezaměstnaných o 0,15 procentního bodu na 3,8 % zaokrouhleně. Jedná se však o běžný, každoroční jev, který je pro toto období roku typický.
Americká ekonomika odmítá zahájit přistávací manévr
26.07.2024 Soudě podle výsledků amerického HDP za 2. kvartál se největší ekonomika světa na nějaké přistání nepřipravuje. Vykázaný růst ve výši 2,8 % donutí leckterou instituci přehodnotit očekávaný růst americké ekonomiky pro rok 2024. To platí jak pro nás (KBC/ČSOB), tak pro Fed. My tudíž okamžitě zvedáme odhad amerického růstu pro rok 2024 na 2,5 %, přičemž Fed tak může učinit až v září v příští kvartální prognóze. Pravda, pohled do střev včera zveřejněného reportu o HDP nám říká, že ne vše vypadá tak růžově, jako celkové růstové číslo.
Ekonomice se nedaří vrátit na úroveň před pandemií, shodují se analytici
29.09.2023 České ekonomice se stále nedaří vrátit na úroveň před pandemií covidu-19. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení zpřesněných údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) korigoval předchozí data směrem dolů, HDP podle něj mezičtvrtletně stagnoval a meziročně klesl o 0,6 procenta. Analytici předpokládají, že ve druhé polovině roku přijde mírné oživení, za celý rok by tak Česko mohlo zaznamenat mírný hospodářský růst.
Míra úspor domácností i zisků firem zůstává vysoká
29.09.2023 Zpřesněný odhad českého HDP přinesl mírnou revizi směrem dolů. V mezičtvrtletním srovnání ekonomika stagnovala místo původně avizovaného růstu o 0,1 %. V meziročním vyjádření pak klesla o 0,6 %, zatímco podle předchozích dvou odhadů to bylo o 0,4 %. Ekonomika tak stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, a to o více než jedno procento.
ČNB podle analytiků ani na nadcházejícím zasedání úrokové sazby nezmění
24.09.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ani na svém středečním zasedání nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na sedmi procentech, kde je od loňského června. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich se sice inflační statistiky vyvíjejí příznivě, členové bankovní rady ale ve svých vyjádřeních varovali před proinflačními riziky v případě předčasného uvolnění měnové politiky. Snižování sazeb na zářijovém jednání vyloučil minulý týden i guvernér ČNB Aleš Michl.
Struktura HDP je i přes jeho slabý růst poměrně povzbudivá
29.08.2023 Zpřesněný odhad českého HDP potvrdil jeho mírný mezičtvrtletní nárůst ve druhém letošním čtvrtletí o 0,1 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou. Výkon ekonomiky tak zůstal slabý, když v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval. Meziročně pak ekonomika klesla o 0,4 %, tedy stejně jako v prvním čtvrtletí. V meziročním vývoji se stále odráží mírná recese z druhé poloviny loňského roku. Jen nepatrný mezičtvrtletní růst HDP ve druhém čtvrtletí tudíž nezměnil nic na tom, že ekonomika stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, a to o rovné jedno procento.
Struktura HDP je i přes jeho slabý růst poměrně povzbudivá
29.08.2023 Zpřesněný odhad českého HDP potvrdil jeho mírný mezičtvrtletní nárůst ve druhém letošním čtvrtletí o 0,1 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou. Výkon ekonomiky tak zůstal slabý, když v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval. V meziročním vyjádření pak ekonomika klesla o 0,4 %, tedy stejně jako v prvním čtvrtletí. V meziročním vývoji se totiž stále odráží mírná recese z druhé poloviny loňského roku. Jen nepatrný mezičtvrtletní růst HDP ve druhém čtvrtletí tudíž nezměnil nic na tom, že ekonomika stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, a to o rovné jedno procento.
Český HDP letos podle MF klesne o 0,2 pct., celoroční inflace bude 10,9 pct.
18.08.2023 Českou ekonomiku letos čeká pokles o 0,2 procenta, příští rok hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 2,3 procenta. Celoroční inflace letos bude 10,9 procenta, příští rok tempo růstu spotřebitelských cen klesne na 2,8 procenta. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes představilo ministerstvo financí. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň uvedl, že neočekává prodloužení kompenzací vysokých cen energií do příštího roku. Vláda také zváží, zda bude v dalších dvou letech uplatňovat daň z mimořádných zisků, tzv. windfall tax.
MF zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká pokles HDP o 0,2 procenta
18.08.2023 Ministerstvo financí v dnešní prognóze zhoršilo výhled ekonomického vývoje pro letošní rok. Očekává pokles hrubého domácího produktu o 0,2 procenta, zatímco v dubnu počítalo s růstem 0,1 procenta. Důvodem zhoršení je větší než očekávaný pokles spotřeby domácností, řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Odhad celoroční inflace ministerstvo ponechalo na 10,9 procenta.
Fed asi začal krotit svou rétoriku příliš brzy, dluhopisy i akcie padají
31.05.2022 Představitelé americké centrální banky se až na výjimky semkli kolem výhledu, který předpokládá razantnější zvýšení sazeb o 50 bodů na příštích zasedáních a následné zpomalení tempa. Mezitím se ustálila i očekávání na finančních trzích, který už nesází na ještě agresivnější postup. Možná to ale bylo předčasné.
ČNB zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci
04.11.2021 Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst HDP o 1,9 procenta a příští rok o 3,5 procenta. V předchozí srpnové prognóze přitom počítala letos s růstem o 3,5 procenta a příští rok o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pro rok 2023 ČNB odhad zlepšila na 3,8 procenta z předchozích tří procent.
Eurodolar po obratu zpět pod 1,16, akcie zmenšují úvodní ztráty
29.10.2021 Inflace v eurozóně potvrdila, že cenové tlaky sílí rychleji, než jsme čekali. Přidala se tak k negativním faktorům po bok firemních výsledků a předešlých makrodat. Na druhou stranu však během dne přišlo několik dobrých zpráv, které trochu přispěly ke zlepšení situace na trzích. HDP eurozóny nebyl ve 3Q špatný, dokonce mírně překonal svým růstem očekávání. Aktivita firem podle průzkumu v Chicagu nečekaně zrychlila na vysoké hodnoty a spotřebitelská důvěra v USA se mírně zvedla.
Forex: Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby rostou
27.10.2021 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA dnes zřejmě potěší dalším růstem. Svůj deficit naopak prohloubí americká bilance zahraničního obchodu. V obou případech svou roli sehrají chybějící zásoby i ochota firem investovat. V důsledku vysoké srovnávací základny poklesne peněžní zásoba v eurozóně. Ta se bude kvůli nižším nákupům aktiv Evropskou centrální bankou snižovat i nadále. Regionální měny budou pokračovat ve sledování vývoje společné evropské měny a pandemické situace. Oba faktory je budou držet spíše na slabších úrovních.
Americká ekonomika šlape, ale zpomalení ji nemine
29.07.2021 Americká ekonomika si zopakovala výkon z prvního čtvrtletí a ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostla o anualizovaných 6,5 %. V meziročním srovnání je výstup ekonomiky vyšší o 12,2 % a podařilo se dokonce překonat před-covidovou úroveň.
Zahraniční obchod přidává, nejen díky srovnávací základně
07.05.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila březnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 18,5 mld Kč, což je jen mírně za výsledkem v únoru a lednu, kdy bilance činila 22,5, respektive 24,6 mld. Kč.
Export na začátku roku zpomalil
09.03.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila lednová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 24,6 mld. Kč oproti prosincovým 17,7 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 7,3 mld. Kč.
Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP
02.03.2021 Zpřesněný odhad hrubého domácího produktu za čtvrtý kvartál 2020 přinesl vylepšení růstu ekonomiky z původně avizovaných 0,3 % na 0,6 % mezičtvrtletně, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 4,7 % oproti původním 5,0 %. Celkově tak česká ekonomika uzavřela loňský rok se ztrátou 5,6 %. Současně byl revidován i výsledek za třetí kvartál, který přinesl zlepšení z původních 6,9 % k/k na 7,1 % k/k. Meziroční ztráta ve třetím čtvrtletí tak činila 4,9 %. V kontextu zásahu, jaký koronavirus představuje, se jedná o dobré výsledky, když s příchodem pandemie ukazovaly tržní odhady na dvouciferný pokles.
Zahraniční obchod překvapil vyšším přebytkem
08.02.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila prosincová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 17,7 mld. Kč oproti listopadovým 32,2 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 25,9 mld. Kč. Celkově se v roce 2020 přebytek salda zahraničního obchodu vyšplhal na 190 mld. Kč a byl tak meziročně o 44,3 mld. Kč vyšší. V porovnání s rokem 2019 se vývoz snížil o 4,5 % a dovoz o 5,9 %. Jedná se o dobrý výsledek, když si připomeneme, že například v půlce minulého roku trh ještě očekával pokles okolo 10 %.
Česká ekonomika zvládla závěr roku překvapivě dobře
02.02.2021 Podle rychlého odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za čtvrté čtvrtletí minulého roku mezikvartální růst o 0,3 %. V meziročním srovnání HDP pokleslo o 5,0 %, tedy stejně jako ve třetím čtvrtletí 2020. Za celý minulý rok pak česká ekonomika poklesla „jen“ o 5,6 %, přičemž odhady z poloviny roku počítaly s propadem přesahujícím 7 %. Nicméně vzhledem k nejistotám sběru dat během ekonomických uzavírek nelze vyloučit, že zpřesněný odhad přinese revize. Vývoj české ekonomiky v závěru minulého roku se tak připisuje na seznam překvapivě dobrých výsledků, které jsme již pozorovali napříč Evropou minulý týden.
Dolar ke koruně klesá na 22,00, akcie se obchodují smíšeně
28.08.2020 Americké akcie jako obvykle rostou a dnes je to znovu hlavně o technologiích, takže index Nasdaq s půlprocentním růstem překonává ostatní benchmarky. V Evropě ovšem akcie zůstávají v červeném, přičemž DAX navyšuje ztráty na 0,7 pct.
Zahraniční obchod v květnu pozitivně překvapil
07.07.2020 Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách mírným přebytkem 1,3 mld.Kč. Výsledek předčil tržní očekávání, která počítala se schodkem o více než 8 mld. Kč. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v květnu snížil na 29,8 % meziročně, zatímco na straně importů pokles dosáhl -24,9 %.Celkovou bilanci zahraničního obchodu se zbožímovlivnily doznívající opatření proti šíření koronaviru, tedy odstávky výrob a přerušení provozu firem, které narušily dodávky zboží. Současně poptávka zůstává i nadále velmi utlumená. To se projevuje zejména podstatným snížením kladného salda obchodu s motorovými vozidly (meziročně o 22,5 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil nižší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
Cena ropy mírně stoupá
05.05.2020 Ke zvýšení ceny ropy přispívá zejména uvolňování karanténních opatření a snižování její těžby na trhu. To převažuje nad sporem USA a Číny ohledně původu koronaviru.
Stavebnictví v závěru roku pozitivně překvapilo
06.02.2020 Stavební výroba v prosinci meziročně vzrostla o 6,3 %, což je téměř trojnásobné tempo, než byl průměr loňského roku. Po propadu produkce v podzimních měsících tak stavebnictví stále ukazuje solidní kondici. K tomu přispěly vyšší teploty oproti předchozímu roku, které dovolily větší množství stavebních prací, a vyšší počet pracovních dní.
Ranní nadhoz - Británie k dnešní půlnoci opouští EU
31.01.2020 Inflace v Německu (EU harmonizovaná) dosáhla v lednu hodnoty 1,6 % a je tak nejvyšší za posledních devět měsíců. Zaostala sice mírně za očekáváními, přesto se jedná v porovnání s předchozím měsícem o zrychlení o desetinu procentního bodu. To je dobrá zpráva pro ECB, která již několik let vede ne zcela úspěšný boj s příliš nízkou inflací a podle mnohých již i téměř vyčerpala možnosti, jak ji přiblížit cíli.
Okénko trhu - Ekonomická důvěra v eurozóně vzrostla
30.01.2020 Americká centrální banka Fed na včerejším měnověpolitickém zasedání podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, nachází se tak i nadále v rozmezí 1,50-1,75 %. Šéf Fedu Powell zopakoval, že z pohledu bankéřů si kondice americké ekonomiky nežádá intervenci, přičemž poukázal hlavně na silný trh práce. Americká inflace se sice nachází mírně pod cílem, nicméně Fed je přesvědčen, že k žádoucím úrovním pomalu ale jistě směřuje. Jedinou změnou, ke které došlo, tak bylo zvýšení sazby na přebytečné rezervy o 5 bazických bodů na 1,6 %.
Aktivita firem v eurozóně zůstává slabá, v Německu se zlepšila
24.01.2020 Aktivita v podnikovém sektoru eurozóny zůstává slabá, její souhrnný index za leden zůstal na hodnotě 50,9 bodu, a zaostal tak za odhady analytiků. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Útlum výroby ale podle průzkumu polevil a vývoj v Německu ukazuje zlepšení. Index zahrnuje podnikatelskou aktivitu v průmyslu i ve službách.
Související klíčová slova:
FOREX | Brexit | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Německo | Pražská burza | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Indikátor | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Měny | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Trader | Trend | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Americká lehká ropa | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Kurz koruny | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CAC 40 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | EUR/HUF | Burzy | Ceny akcií | Raiffeisenbank | Index | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Evropské měny | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Investiční | Jiří Rusnok | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Trh | Vývoj ceny ropy | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | EUR/PLN | CEE | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rozhovor | Markit | CNN | Generali Investments CEE | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Energie | KBC | Přehled | Kč/EUR | Ekonomická aktivita | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | IHS | Hlavní indexy | Propad | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Analytik Komerční banky | Tempo růstu | FTSE 100 | Šéf společnosti | Výhled | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | IHS Markit | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Lipow Oil Associates | Aleš Michl | Tržní očekávání | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Americká investiční banka | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | USMCA | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Tvrdý brexit | Prezident Trump | Odhady analytiků | Oživení trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | CNY | Pokles sazeb | Vyšší mzdy | Snížení sazeb | Čínský trh | Britský premiér | Situace na trzích | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Nárůst cen ropy | Vývoz do Číny | Poptávka po ropě | Finanční situace | Český HDP | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Deficit | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Radomír Jáč | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Souhrnný index | Domácí měny | Americká data | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Struktura HDP | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | HUF | PLN | Dnešní data | Impuls | 2222 | Výrazný pokles | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Míra | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | Bydlení | Americké objednávky | Ztráta | Úbytek | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Investiční aktivita | Růst poptávky | Schodek zahraničního obchodu | Ministr zahraničí | Budoucnost | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Ceny energií | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Souhrnný index aktivity | Aktivita firem v eurozóně | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Opouští EU | Výdaje | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | SEC | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Růst sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Restrikce | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Moore Czech Republic | Míra nejistoty | Pokles vývozu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Spotřebitelé | Texas | MF | Komerční banky | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Úřad práce | Peněžní zásoby | Růst | Signál | Spotřebitelská důvěra v USA | Propad HDP | Ekonomiky | Jana Steckerová | Schodek | Práce | Skupina OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Inflace v české ekonomice | Česká ekonomika letos | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | USD za barel | Zbyněk Stanjura | ODS | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Posílení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Propad exportu | Maloobchod | Finanční polštář | Akcie padají | Mike Pompeo | Andy Lipow | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Oživení české ekonomiky | CNN Prima News | Umělé inteligence | Vývoj peněžní zásoby | Předstihové ukazatele | ČR | Pokles investic | Střední Evropa | Předkrizové úrovně | Banka Creditas | Covid | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Exporty | Ceny | Praha | Celkový výsledek | Odhady HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Oživení poptávky | Pandemická situace | Prognóza Ministerstva financí | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Slabší kurz | Politici | Lockdown | AEX | Přebytek zahraničního obchodu | Nové zprávy | Představitelé americké centrální banky | Růst průmyslové produkce | Online prostředí | Dobrý výsledek | Měsíční data | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Pandemická opatření | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | Objednávky | Oslabení | Spotřeba domácností | Nové prognózy | ICT | Pozitivní vliv | Přidaná hodnota | Nezaměstnanost v červenci | Opatření | Dna | Amsterdam | Česká národní banka (ČNB) | Reálné úrokové sazby | TIM | 3М | Jaromír Gec | Základní sazba | Index PCE | Politický tlak | Prima | finGOOD | Vít Endler | Jan Frait | Velmi volatilní | Daň z mimořádných zisků | Windfall tax | Český statistický úřad (ČSÚ) | Vysoké inflace | Zboží každodenní spotřeby | Fingood | ČNB Aleš Michl | Překážky | Klesající inflace | Ředitel investiční platformy | Vice | Vývoj tržeb | News | Rok 2024 | KBC/ČSOB | Vlády | Letní prázdniny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot