Neděle 22. prosince 2024 11:01
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Nastroje

Finanční polštář

img

Průzkum Partners Banky: Většina Čechů zdědí nemovitost, počítat s tím ale nechtějí

06.11.2024 Dědictví je přirozenou součástí finančního života, která může zásadně ovlivnit rodinný rozpočet. Průzkum Partners Banky však ukázal, že 83 % Čechů dědictví nijak nezohledňuje v rámci svého finančního plánování. A to i přesto, že 6 z 10 lidí – budoucích dědiců – uvádí, že by dědictví pozitivně ovlivnilo jejich finanční zabezpečení. Téměř polovina české generace Z ví, že v budoucnu bude po svých příbuzných dědit či si již dědickým řízením prošla. Nejčastější formou dědictví je podle průzkumu nemovitost, v pozůstalostech se objevuje až v 70 procentech.
C:\fakepath\prop-trading-18102024.jpg

Prop Trading a finanční krize: Budou prop firmy v ohrožení?

18.10.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak by mohla vypadat budoucnost prop tradingu, co bychom mohli čekat od prop firem, jaké podmínky by mohly postupně vznikat a kam se bude celé odvětví vyvíjet včetně nových metod, jakými prop firmy počítají dovolené ztráty. V dnešní kapitole se podíváme naopak na téma, které by mohlo mnoho obchodníků zajímat, jelikož není nic horšího, když během finanční krize prop firmy pozastaví svou činnost a vy byste byli náhle bez obchodních účtů, může se to stát? Na to se podíváme v dnešním článku o prop tradingu a finanční krizi.
img

Investování se aktivně věnuje 4 z 10 Čechů. Jako ziskové hodnotí své investice 76 % z nich

16.10.2024 Dvě třetiny Čechů se snaží zhodnotit své peníze, nejčastěji prostřednictvím spořicích účtů, penzijního spoření nebo investic. Přímému investování se pak aktivně věnuje 41 % české populace, přičemž nejčastěji mají uloženou částku do 100 tisíc korun. Z průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, dále vyplývá, že když už se Češi do investování pustí, hodnotí ho v 76 % případů jako ziskové.
img

Nejlepší čas investovat už byl, ale nejhorší je, neinvestovat vůbec

02.09.2024 Investice, jako vše v životě, s sebou nesou příležitosti i rizika, a výsledky naší snahy nemusí skončit v zelených číslech. Na kapitálových trzích se střídají býčí a medvědí trhy v cyklické obměně růstu a poklesu, i když historicky víme, že ze statistického hlediska převažuje právě růst.
img

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024 „Výzkum Goldman Sachs poukázal na 4 různé makroekonomické scénáře a přiřadil ke každému optimální konstrukci portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Finanční restart Čechů? Lidé touží opět více investovat do volného času i vlastní budoucnosti. Na jídle a bydlení chtějí naopak šetřit!

01.07.2024 Ekonomická situace v Česku se postupně stabilizuje a s ní i odvaha Čechů utrácet a zároveň si uvědomit, kde rodinný rozpočet krvácí nejvíce. Průzkum Provident Financial ukázal, že téměř polovina lidí by ráda více škrtila výdaje na nejnákladnější položky, jako jsou energie, údržba bytu i jídlo. Naopak v investicích do spořících produktů či vlastního volného času by Češi rádi opět přidali.
img

Ranní okénko - Dnešek nabízí pesimistickou predikci spotřebitelské důvěry v Německu

26.06.2024 Dnešní den nabízí nejprve data z Německa, a to odhad spotřebitelské důvěry v červenci, kterou již před pár okamžiky publikovala společnost Gfk společně s Norimberským institutem pro tržní rozhodování (NIM). K povzbuzení trhu však nedošlo, důvěra nejen že zůstala stále záporná, dokonce se oproti předchozímu měsíci (-20,9) zhoršila na -21,8. Medián analytiků přitom počítal se zlepšením na -19,5. Brzdou je i letos zejména stále nízká ochota k nákupům, která se tentokrát ještě mírně zhoršila.
img

19. duben je Světovým dnem investičních fondů. Jak se jim v Česku daří?

17.04.2024 19. dubna se narodil Abraham van Ketwich, který v roce 1774 založil historicky první investiční fond. Stejné datum proto bylo zvoleno jako připomínka v rámci Světového dne investičních fondů. Obliba investování mezi Čechy v posledních letech roste. K 31. prosinci 2023 aktiva podílových fondů v ČR představovala objem 1 307,3 mld. Kč, což je 5,3 krát více než před 10 lety. Analytička WOOD & Company Eva Sadovská se podívala na to, proč jsou podílové fondy u Čechů populární a do kterých fondů Češi investují nejvíce. Analýza vychází z nejaktuálnějších údajů České národní banky.
img

V novém roce chceme více spořit i vydělávat. Finanční předsevzetí si letos dal každý druhý Čech

10.01.2024 Novoroční předsevzetí jako symbol nového začátku se nevyhýbají ani českým peněženkám. Průzkum Provident Financial ukázal, že s předsevzetím v oblasti financí do roku 2024 vkročilo až 53 % lidí. To je o 1 p. b. více než na přelomu roku 2022 a 2023. Ve srovnání s loňskem se bude méně šetřit na sportu a volnočasových aktivitách. Více Čechů ale plánuje tvořit finanční polštář i zvyšovat příjem.
img

Finanční bilance: Letošní rok Češi zakončují optimističtěji než loni. Rok 2024 vidí ještě nadějněji

29.12.2023 I navzdory náročným finančním zkouškám, které rok 2023 Čechům přinesl, zavládá při zpětném ohlédnutí spíše optimismus. Vyplynulo to z prosincového průzkumu Provident Financial. Za finančně úspěšný hodnotí letošní rok o 3 p.b. lidí více než rok předtím. Méně lidí zároveň letos škrtilo opasky či sahalo do úspor. V meziročním srovnání o polovinu více lidí investovalo a o čtvrtinu více si půjčilo. Nejnáročnějším obdobím z hlediska financí bylo pro polovinu lidí léto. Ve srovnání s loňskem do nového roku letos více lidí vstupuje s pozitivním výhledem. Obavy ze zvládnutí finanční situace má na přelomu roku o třetinu méně Čechů než loni.
img

Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste, o práci mohou přijít desítky tisíc lidí. Klíč k záchraně má předně majitel hutí Gupta, situace ale ohrožuje hlavně Fialovu vládu

19.12.2023 Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste. Byl by to problém hlavně pro region jako takový, protože je v něm spousta firem a subdodavatelů navázaných na Liberty. Makroekonomicky to Česko celorepublikově nepocítí, v rámci kraje to však bude znatelná rána, s níž by došlo alespoň přechodně ke zvýšení regionální míry nezaměstnanosti. Nastal by řetězový efekt, subdodavatelské firmy by neměly komu dodávat a počet lidí, kteří přijdou o práci, by mohl být vyšší, než zhruba šest tisíc – tedy než kolik jich zaměstnává samotná Liberty Ostrava. V krajním případě může jít o desítky tisíc lidí.
img

Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste. Klíč k záchraně má předně majitel hutí Gupta, situace ale ohrožuje hlavně Fialovu vládu

17.12.2023 Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste. Byl by to problém hlavně pro region jako takový, protože je v něm spousta firem a subdodavatelů navázaných na Liberty. Makroekonomicky to země celorepublikově nepocítí, v rámci kraje to však bude znatelná rána, s níž by došlo ke zvýšení regionální míry nezaměstnanosti. Pak by nastal řetězový efekt, firmy by neměly komu dodávat a číslo lidí, kteří přijdou o práci, by mohlo být daleko vyšší.
img

Úrokové sazby ještě porostou – Fed, ECB a ČNB

10.07.2023 „Centrální banky ve svém tažení proti inflaci nedosahují očekávaných výsledků, a to je staví do nepohodlné pozice,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Akciím evropských firem zaměřených na luxus se mimořádně daří, z důvodu oživení čínské ekonomiky. Kvůli rostoucímu geopolitickému napětí jsou lepším způsobem, jak se vézt na růstové vlně Číny, než přímo čínské akcie

15.05.2023 Tyto dny patří na burzách třpytu okázalosti. Ikony luxusu jako švýcarská společnost Richemont, pod jejíž křídla patří třeba značka Cartier, rostou málem do nebes. Zrovna akcie Richemontu v pátek pokořily svůj historický cenový rekord poté, co firma zveřejnila lepší než předpokládané výsledky. Nečekaně výrazně jí svědčí ukončení covidových restrikcí v Číně, k němuž došlo loni koncem roku. Silnější než předpokládaná čínská poptávka zapříčila již dříve pozitivní překvapení při ohlášení výsledků za první letošní čtvrtletí jak v případě společnosti Louis Vuitton Hennessy Moet (LVHM), tak třeba i Prady.
img

Splatit předčasně úvěr nebo tvořit rezervu?

09.05.2023 Mnoho domácností si vzalo hypoteční či spotřebitelský úvěr v době, kdy se úrokové sazby pohybovaly kolem 2 až 3 % u hypoték a 5 % u úvěrů spotřebitelských. Dnešní optikou můžeme říct, že to byly peníze takřka zadarmo. „Česká národní banka musela kvůli inflaci vyhnat základní úrokovou sazbu na 7 % a zdražila tak veškeré peníze na úrovně, které si pamatujeme naposledy z devadesátých let. Úrokové sazby hypoték se díky tomu nyní pohybují okolo 6 % a průměrné sazby spotřebitelských úvěrů okolo 10 %. To už není malý úrok, který se samozřejmě propisuje do výše měsíční splátky dlužníka. Pro mnoho lidí se tím staly úvěry nedosažitelným zbožím,“ říká ve svém komentáři Tom Kadeřábek, vedoucí produktového managementu společnosti Swiss Life Select.
img

Češi plánují šetřit především na jídle v restauracích a na dovolených

24.04.2023 Čtyři z pěti Čechů (80,1 %) počítají s tím, že se budou muset kvůli zvyšujícím se cenám uskromnit. Omezovat budou především výdaje za jídlo v restauracích (49,4 %), ušetřit chtějí také na dovolených (38,6 %) a nové výbavě do domácnosti (39,4 %). Ukazují to čísla z dotazování investiční platformy Portu v rámci Indexu investiční gramotnosti.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Hlavní ekonomickou brzdou je inflace, snižuje spotřebu domácností

31.03.2023 Dnešní zpřesněné údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji hrubého domácího produktu potvrdily, že Česko vstoupilo do recese. Hlavní ekonomickou brzdou je inflace, kvůli níž klesá spotřeba domácností, shodují se analytici oslovení ČTK. Očekávají, že během dalších měsíců přijde postupné hospodářské oživení.
img

Úspory domácností rostly, míra zisku firem stagnovala

31.03.2023 Statistický úřad dnes zveřejnil třetí odhad HDP za Q4. Ten potvrdil, že ekonomika v tomto čtvrtletí mezikvartálně poklesla o -0,4 % a ve druhé polovině loňského roku si tak prošla mělkou recesí. V meziročním srovnání pak došlo pro Q4 k mírné revizi z 0,2 % na 0,3 %. Celkově tak tuzemská ekonomika v minulém roce vzrostla o 2,5 %. Společně se zpřesněným odhadem byly publikovány i sektorové národní účty.
img

ECB zvýší sazby o 50 bb, jak slíbila

15.03.2023 Na svém čtvrtečním zasedání Evropská centrální banka pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů tak, jak již avizovala. Tento krok očekáváme i navzdory panice, kterou na trzích vyvolal pád tří amerických bank. Předpokládáme, že po odeznění počátečního šoku se pozornost vrátí zpět k inflaci, která je výrazně nad cílem ECB. Náš odhad proto počítá s tím, že úrokové sazby půjdou nahoru i v následujících měsících.
img

Mzdy v Česku rekordně padají, životní úroveň klesá nejvíce od vzniku republiky, o 9 %. V příštím roce se k pokračující drahotě připadá propuštění, jaké Češi dlouho nepamatují

05.12.2022 Průměrná mzda se ve třetím čtvrtletí po zohlednění inflace propadala nejvýrazněji v historii ČR, stejně jako ve druhém čtvrtletí o 9,8 procenta. Za první až třetí čtvrtletí se reálná průměrná mzda propadá o devět procent. Životní úroveň Čechů tedy letos klesá takřka o desetinu, což je rekord.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Téměř každý pátý Němec sahá do úspor, aby vyžil, vyplývá z průzkumu Kantar

22.11.2022 Téměř každý pátý obyvatel Německa musel už v této době vysoké inflace a energetické krize kvůli pokrytí každodenních výdajů sáhnout po úsporách. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila agentura Kantar. Rostoucí inflace snižuje kupní sílu spotřebitelů. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Vláda měla úsporný tarif zacílit – a mohla za stejné peníze ještě navíc snížit DPH na potraviny

24.08.2022 Stěžejní problém nynější koncepce vládní pomoci s drahými energiemi tkví v tom, že není dostatečně adresná. Pokud by například dnes blíže představený energetický úsporný tarif byl koncipován tak, aby od drahých energií ulevil pouze skutečně potřebným, tedy chudým a lidem z nižších středních vrstev, a ne plošně všem, bude sociálně a koneckonců i ekonomicky dávat daleko větší smysl. Jestliže by pomoc tarifu ulevovala pouze skutečně potřebným, tedy zhruba čtvrtině sociálně nejzranitelnějších domácností, vyjde tarif dokonce i při zdvojnásobení vyplácené pomoci opravdu potřebným stále jen na zhruba polovinu jeho nynějších nákladů.
img

Pokud vláda zacílí úsporný tarif jen na skutečně potřebné, může snížit trvale DPH na potraviny – a nezadluží se ani o haléř

16.08.2022 Výrobní ceny v zemědělství dramaticky rostou. V červenci přidaly ceny zemědělských producentů bezmála 40 procent. Zemědělci se potýkají s dramaticky zdražujícími cenami energií. Ty se promítají do citelného růstu cen paliv, hnojiv či krmiv, což dále umocňuje inflační tlaky. Slabou náplastí na inflační bolístku je fakt, že třeba úroda obilovin by letos mohla být nejlepší od roku 2004. Inflace drtí jak zemědělce, tak návazně i potravináře. Z byznysu už odcházejí například někteří pekaři. Nejsou schopni se popasovat například se zdražením plynu tak, aby zůstali ziskoví.
img

Žijete od výplaty k výplatě, a přesto si chcete dávat peníze stranou? Stačí se zbavit zlozvyků a můžete mít rázem navíc více než 3000 korun

14.07.2022 Každý by měl mít finanční rezervu nejen na větší výdaje v budoucnu, ale třeba i na přilepšení k důchodu nebo na dobrou školu pro děti. Otázkou je, kde na to vzít peníze, když člověk netrpělivě čeká na každou výplatu. Odpověď nemusí být složitá. Pokud se člověku podaří omezit zlozvyky nebo zbytečné výdaje, například alkohol nebo cigarety, rázem mu v rozpočtu zbude v průměru více než 3000 korun měsíčně. Vyplývá to ze struktury aktuálního spotřebního koše, který zveřejňuje Český statistický úřad.
img

Fed asi začal krotit svou rétoriku příliš brzy, dluhopisy i akcie padají

31.05.2022 Představitelé americké centrální banky se až na výjimky semkli kolem výhledu, který předpokládá razantnější zvýšení sazeb o 50 bodů na příštích zasedáních a následné zpomalení tempa. Mezitím se ustálila i očekávání na finančních trzích, který už nesází na ještě agresivnější postup. Možná to ale bylo předčasné.
img

Bankovní statistika - duben 2022

31.05.2022 Bilanční suma bankovního sektoru v průběhu dubna vzrostla o 0,9 % meziměsíčně na konečných 9 637 mld. Kč. Hlavním důvodem byl nárůst objemu úvěrů a vkladů u centrálních bank, kam se vrátilo v březnu odčerpaných 72 mld. Kč. Objem dluhových cenných papírů v držení bank, který byl po řadu měsíců tahounem růstu celkových aktiv, zpomalil tempo růstu z březnových 2,7 % na aktuálních 0,6 %. Růst aktiv také korigoval objem klientských úvěrů, který poklesl o 0,8 % meziměsíčně.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Zalando padá do ztráty, lidé kvůli inflaci přestávají nakupovat zejména oděvy a obuv střední cenové kategorie. Mohou se „ulouct“ po slevách

05.05.2022 Lidé mají kvůli inflaci méně peněz, takže přestávají nakupovat oblečení a obuv střední cenové kategorie, plyne z dnes zveřejněných údajů společnosti Zalando. Ta je největším provozovatelem e-shopů s oblečením a obuví v Evropě, od roku 2018 působí také v Česku.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina potřebuje peníze, kvůli riziku invaze má omezený přístup na trhy

27.01.2022 Ukrajina si potřebuje od mezinárodních organizací a v rámci bilaterální pomoci vypůjčit asi pět miliard dolarů (téměř 110 miliard Kč). Agentuře Reuters to dnes řekl poradce vlády Oleh Ustěnko. Hysterie, která se podle něj rozpoutala kolem vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem, Kyjevu znemožňuje vypůjčit si peníze klasicky na kapitálových trzích. Možnost invaze ruských vojsk na Ukrajinu je příliš riskantní záležitost na to, aby investoři teď Ukrajině půjčili peníze.
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

Spotřebitelské úvěry byly v srpnu levnější než v červenci, průměrná úroková sazba klesla na 5,77 %

29.09.2021 Průměrná sazba úvěrů na cokoli nabrala v srpnu po měsíčním výkyvu opět klesající směr. Jak ukázaly výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů, v porovnání s červencem se její hodnota snížila o 0,67 procentního bodu na 5,77 %. Podle odborníků by se však žadatelé o úvěr měli připravit na postupné zdražování úvěrů ze strany bank a úvěrových společností.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
C:\\fakepath\\USA dolar.jpg

Janus Henderson: Čistý dluh firem letos vzroste výrazně méně než loni

07.07.2021 Čistý dluh firem po celém světě v letošním roce vzroste asi o 600 miliard USD (13 bilionů Kč), což bude výrazně méně než loni. Firmy totiž začnou utrácet část hotovosti nahromaděné v době pandemie. Vyplývá to ze studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni si firmy půjčily rekordních 1,3 bilionu dolarů, k utrácení však přistupovaly opatrně, takže jim zůstalo v hotovosti přibližně 5,2 bilionu USD.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Ministr: Opatření proti koronaviru už Francii stála 450 mld. eur

25.05.2020 Opatření na ochranu ekonomiky před dopady koronavirové krize už Francii stála 450 miliard eur (12,3 bilionu Kč), což odpovídá 20 procentům hrubého domácího produktu (HDP) země. Televizi BFM to dnes řekl ministr financí Bruno Le Maire. Zároveň se vyslovil pro odklad letních výprodejů jako pomoc obchodníkům, kteří byli řadu týdnů bez tržeb.
C:\fakepath\trading-pauza.jpg

Kdy si dát od tradingu pauzu?

01.05.2020 Každý trader ve své obchodní kariéře zažil období, kdy měl větší počet ztrátových obchodů po sobě a klesající ekvitní (equity) křivku na obchodním účtu. Takovýto trader nyní stojí před důležitou otázkou.
Související klíčová slova: Partneři | FXstreet | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnové trhy | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | ECB | Ekonomika | Eurobondy | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Index DAX | Index PX | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | MMF | Marže | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Fondy kvalifikovaných investorů | Peněžní zásoba | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Stagflace | Stop-Loss | Swiss | Trader | Trading | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Maturity | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Investiční příležitosti | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitost | Bohatství | Partners | Obchodovat | CAC 40 | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Colosseum | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | Dlouhodobé investice | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investiční služby | Investování do akcií | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Management | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodujeme | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Shares | Termínované vklady | Trh | Tržní podíl | Ukrajinská hřivna | Volatility | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Benzín | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | Christine Lagarde | Měď | MIC | P.A. | Redukce | ROCE | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Vzdělání | Burze | Podvědomí | Investment | Generali Investments CEE | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Bavlna | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Krach burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Snižování úrokových sazeb | Energie | Přehled | Odvaha | Klid | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Objem investic | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Index CAC 40 | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výhled | Depozitní sazba | Poplatky | Nakupovat akcie | Mzdy | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikovější investice | Česká vláda | Ekonomické údaje | Hřivna | Index cen domů | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Generali Investments | Swiss Life Select | Alokace aktiv | BHS | Fed Survey | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Diverzifikace aktiv | Investiční nástroj | Wood & Company | Burzovní trh | Energetické akcie | Asociace pro kapitálový trh ČR | Jamie Dimon | Propad kapitálu | Spoření na důchod | Podniky | Inflace v eurozóně | Portu | Portu.cz | Šéf Fedu | Růst úrokových sazeb | Fungování trhů | Americké podniky | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zvýšení sazeb | Diverzifikace rizika | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Statistický úřad | Inflační očekávání | CNY | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Wealth Management | Capital Partners | Ziskové obchody | Výnosové křivky | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Bohatí | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Broker Consulting Index | Růst mezd | Depozitní sazby | Nárůst cen ropy | Globální recese | Finanční situace | Data z Německa | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Energetické firmy | Ziskové výsledky | Bankovní statistika | Nízká nezaměstnanost | Kakao | Cena akcie | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Obchodní model | AKAT ČR | Rozpočet | Káva | Trinity | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | Vyšší riziko | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | PLN/EUR | BAT | Radomír Jáč | Růst cen | Zůstatek | Studie | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Statistici | Ukrajina | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | Prop Trading | Vyhlídky | Průzkumy | Rozdělení zisku | Domácí měny | Financovat | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Zvýšená volatilita | Volckerovo pravidlo | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Běžný investor | Soukromé firmy | NAFTA | Pojišťovny | Podíl akcií | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Moskva | PKN Orlen | Míra | Švýcarská společnost | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Americké centrální banky | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Počet investorů | Stratég | Přelom roku | Předsevzetí | Kraft Heinz | Investiční platformy | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Stabilní společnosti | Hospodaření | Světová válka | Krátkodobé obchodování | Bruno Le Maire | Návratnost | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Miliardy eur | Budoucnost | Zemědělství | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Spotřební koš | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Ceny v zemědělství | Spotřebitel | Zamyšlení | Krach | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Trhy | Aktivita firem | Šíření koronaviru | Impérium | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Geopolitické dění | Obchody | Výdaje | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Růst sazeb | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Americký Fed | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Změny trhu | Volatilita na finančních trzích | Sazby hypoték | Aerolinky | Opatření proti koronaviru | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Největší propad | Spotřebitelé | Období finanční krize | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Spoření | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Americká banka | Potenciál | Reálné mzdy | Ekonomiky | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Ztrátové obchody | Spotřebitelské úvěry | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Splátky dluhů | Celková inflace | Trh dluhopisů | Více peněz | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Statistiky | Zhodnocování peněz | Madrid | Kontrakty na ropu | Finanční pomoc | Ceny domů v USA | BFM | Cenové pohyby | Posílení | Cenový propad | Liberty Ostrava | Osobní příjmy | Maloobchod | Jiří Hruška | Racionální mysl | Pozastavit obchodování | Série ztrátových obchodů | Série zisků | Obchodní kapitál | Dostatečný obchodní kapitál | Poslední peníze | Peníze na obchodním účtu | Akcie padají | Soud | Oddlužení | Minimalizovat ztráty | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Pozastavení obchodování | Akcie a dluhopisy | Dluhy | ONE | RBI | Auta | Spekulovat | Zhodnotit své peníze | Umělé inteligence | Investovat peníze | Technologická revoluce | JDE | Unie | ČR | Index spotřebitelských úvěrů | Uzavírání pozic | PEPP | Střední Evropa | CVC Capital | Čínská poptávka | Banka Creditas | Nižší DPH | Propad cen | Úvěrové podmínky | Covid | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | Míra zisku | Ziskové marže | Objem aktiv | Úroda | Úroda obilovin | Nepředvídané události | Generace Z | Riskování | Větší riziko | Zájem o investování | Ocenění | Šance | Maserati | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Dluh státu | Životní úroveň | Celkový výsledek | Bohatí lidé | Důvěra | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Časový horizont | Zalando | Hnojiva | Snížení DPH | Časovat trh | Zrušení superhrubé mzdy | FTMO | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | Odborníci | Propad cen akcií | Politici | Diverzifikovat | Ranní okénko | Česká republika | Měnový fond | Akademie věd | Množství peněz | GS | Tempo inflace | Nové zprávy | Oživení čínské ekonomiky | Akciové investování | Růst amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | Životní prostředí | TABAK | Peníze navíc | Stabilní příjem | Orbán | Ceny aktiv | Voda | Zdravotní péče | Stop-Loss příkazy | Bilanční suma | Růst produktivity | FOMC minutes | Skluz | Míra inflace v Německu | Holubičí tón | GFG Alliance | Míra úspor | Realitní fondy | Podíl nesplácených úvěrů | Cigarety | Nejvíce peněz | Objednávky | Nárůst objemů | Hodnocení současné situace | Vyšší zhodnocení | Zpřesněné údaje | Oslabení | Velký účet | Přístup k riziku | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Cíle | Příležitosti | OK POINT | Zajišťování | Prodej | Kantar | Nové prognózy | Jak profitovat | Pozitivní vliv | Obchodní dovednosti | Technologie | Ekonomický šok | Průměrný Čech | Čistý dluh firem | Dluh firem | Cenový rekord | AI | Odvětví | Boom | Rekord | Instant Research | Objem vkladů | Chování | FC Barcelona | Barcelona | Messi | CVC Capital Partners | CVC | Drahota | BUX | Ocelárny | Poptávky po oceli | Richemont | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Medián | Školení | Společnosti | Manchester City | Opatření | Dna | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | TIPS | Luxusní značky | Amsterdam | Růst sazeb ČNB | BOOST | Riziko ztrát | Růst cen zemního plynu | Nejnovější zprávy | Češi | Energetické krize | Rychlý růst cen | Pozornost | Index investiční gramotnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Klima | Společnost | Cartier | Další růst sazeb | TIM | | Časové období | Rostoucí inflace | Zemědělci | Inflační spirála | Infografika | Hodnoty měny | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Dynamika trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Ceny domů | Instituce | Přístup na trhy | Provident Financial | Provident | Kabelky | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Motivace | Chelsea | Politický tlak | Harmonizovaná inflace | Invaze | APP | Politika ČNB | Paris Saint-Germain | MOL | Online platformy | Patrik Novotný | Vlastnictví | Tereza Hrtúsová | Zvednutí sazeb | ZEN | Business model | Propuštění | Nová bankovní rada | Úsporný tarif | Hike | Současná situace | Peníze uložené | Opatrný optimismus | Tučné zisky | Motivátory | Lukáš Raška | Vysoké inflace | CZ | Aktuální stav trhů | Pokles trhů | Stav trhů | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Mzdy v Česku | Konstrukce portfolia | Moët | Hennessy | Další růst úrokových sazeb | Právo | Náklady spojené s bydlením | Psychologické faktory | Tom Kadeřábek | Dlouhodobé investiční strategie | Hermes | Ženy | Vklady | Sport | Pád amerických bank | Spojení | Prop firma | Proprietární obchodování | Závazek | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Zvedání sazeb | Spokojenost | ETF (Exchange Traded Funds) | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Jak se daří investičním fondům | První investiční fond | Světový den investičních fondů | Světový den | Den investičních fondů | Inflace ve Spojeném království | Neziskové organizace | Petr Javůrek | Vztah k riziku | Pohledávky | Vlastní bydlení | Vice | Aktuální stav | SPY | Lidstvo | Finanční cíle | Mzdově-inflační spirála | Ochránit úspory | Reálné příjmy | Potenciální ztráty | Generativní umělá inteligence | Partners Banka | Plánování | Fintokei | Struktura | Japonské vlády | Prop firmy | Řešení problémů | ProCent | Rok 2024 | Finanční bilance | Dobrá zpráva | Finanční předsevzetí | ETF kopírující index S&P 500 | Rizikové prémie | Portfólia | 1D | Prosperity | Wealth | Rozdělení zisků | Prodeje | Vyhlídky do budoucnosti | Očekávaný výnos | Radek Zalubil | Diverzifikace obchodních strategií | Ukotvení | Dosažení zisku | Klasický prop trading | Financial | Rezervy | Druhy příjmů | Vlády | B-book | A-book | Zvýšené volatility | Materiály | Služby | Vzdělávací kurzy | Větší ztráty | Půl milionu | Nejlepší čas | Obchodování na vlastním účtu | Zdraví | Marek Ditz | Ředitel Partners Banky | Tomáš Odstrčil | Evropa v datech | Budoucnost prop tradingu | Monevis | Kamila Fialová | Sociologický ústav AV ČR | Sociologický ústav AV | Sociologický ústav | Body | Velké a stabilní společnosti | Rizikové chování | Moderní prop firmy | Čech | RebelsFunding | Dovolené ztráty | Proprietární obchodování pro banky | Reakce na finanční krizi | Rizikové chování bank | Návrh Volckerova pravidla | Hypotetická otázka | Prop firma vs. finanční společnosti | Úpravy obchodních podmínek | Držení dlouhodobých pozic | Retailoví klienti | Titulky novin během krize | Titulky novin | Krize roku 2008 | Závislost obchodníků | Tržní volatility | Prudké cenové pohyby | Koupit obchodní výzvu | Změna rozdělení zisku | Předčasné uzavírání pozic | Přehnané riskování | Kompenzovat ztráty | Talentované obchodníky | Prop firma seriózní | Burzovní data | Druhy prop tradingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Finanční páka
Finanční páka a rizika
Finanční páka - celková aktiva/vlastní jmění
Finanční páka výpočet
Finanční plán
Finanční plánování
Finanční platforma
Finanční podmínky
Finanční podniky
Finanční podvod

Následující klíčová slova

Finanční pomoc
Finanční pomoc ropným firmám
Finanční pomoc Řecku
Finanční poradce
Finanční poradci
Finanční poradenství
Finanční potíže
Finanční poučka
Finanční pozice
Finanční pozice PayPal
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít