Provident
Analytici: Důvěra v ekonomiku ukazuje na mírné oživení hospodářství
25.11.2024 Zlepšení důvěry v ekonomiku, které ukázal dnešní konjunkturální průzkum Českého statistického úřadu (ČSÚ), naznačuje, že české hospodářství nadále umírněným tempem ožívá. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň upozornili, že důvěra v ekonomiku je nejvyšší od poloviny roku 2022. Nálady podnikatelů ale podle odborníků ukazují, že problematická zůstává situace v průmyslu.
Důvěra v českou ekonomiku (říjen 2024)
25.10.2024 „Navzdory našim očekáváním se důvěra spotřebitelů v říjnu zvýšila poměrně výrazně. Zlepšení o 2,8 bodu je nejvyšší růst od dubna letošního roku. Vzhledem k mírně optimistickým výhledům na hospodářský růst a stabilní inflaci kolem 2% cíle předpokládáme, že důvěra spotřebitelů mírně poroste a bude se držet nad dlouhodobým průměrem.“
ČNB: Dluhy českých domácností stouply na 2,33 bilionu korun
30.09.2024 Dluhy českých domácností u bank letos v srpnu meziměsíčně stouply o 10,6 miliardy korun na téměř 2,33 bilionu. Dluhy firem se proti červenci naopak o 5,1 miliardy snížily, v srpnu činily 1,41 bilionu korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). V meziročním srovnání narostl objem úvěrů u domácností o 105,8 miliardy korun a u nefinančních podniků o 76 miliard.
ČNB: Dluhy českých domácností v červnu stouply
31.07.2024 Dluhy českých domácností u bank v červnu meziměsíčně vzrostly o 12 miliard korun na téměř 2,31 bilionu korun. Zadlužení firem se zvýšilo o 4,2 miliardy na 1,4 bilionu Kč. V meziročním srovnání byl objem úvěrů u domácností vyšší o 96 miliard Kč a u nefinančních podniků o 91,2 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
ČNB červnová zadluženost českých domácností
31.07.2024 „V porovnání s loňskem zadlužení v červnu rostlo mírně rychlejším tempem ve všech segmentech, nejrychleji u úvěrů na bydlení (0,5 % proti loňským 0,3 %). U spotřebitelských úvěrů vzrostlo o 0,6 %, jen kosmeticky více než loni. Je to v souladu s naším očekáváním, jelikož spotřeba domácností byla hlavním tahounem hospodářského růstu ve druhém čtvrtletí a domácnosti jsou ochotny se více zadlužit, jelikož vnímají ekonomickou situaci pozitivněji než ve dvou uplynulých letech.”
Důvěra v českou ekonomiku (červenec)
24.07.2024 „Již třetí pokles důvěry spotřebitelů není překvapivý, jde zřejmě o korekci přílišného optimismu, který vyvolalo výrazné snížení celkové inflace na začátku letošního roku. Zhoršené vnímání nynější finanční situace domácností je ovšem v kontrastu s nedávným pravidelným průzkumem společnosti Provident, z nějž vyplývá, že přibývá lidí, kterým z výplaty zůstává více peněz a jsou tak schopni i více spořit.“
Červencový pokles důvěry v ekonomiku je podle analytiků zklamáním
24.07.2024 Červencové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je podle analytiků zklamání. Údaje o důvěře v ekonomiku podle nich nenaznačují, že by české hospodářství mělo ve třetím čtvrtletí zrychlit. Průmysl brzdí nedostatek zakázek, spotřebitelé zase korigují svůj přehnaný optimismus z počátku roku, soudí odborníci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) důvěra v českou ekonomiku v červenci meziměsíčně klesla o 2,9 bodu na 95,1 bodu.
Finanční restart Čechů? Lidé touží opět více investovat do volného času i vlastní budoucnosti. Na jídle a bydlení chtějí naopak šetřit!
01.07.2024 Ekonomická situace v Česku se postupně stabilizuje a s ní i odvaha Čechů utrácet a zároveň si uvědomit, kde rodinný rozpočet krvácí nejvíce. Průzkum Provident Financial ukázal, že téměř polovina lidí by ráda více škrtila výdaje na nejnákladnější položky, jako jsou energie, údržba bytu i jídlo. Naopak v investicích do spořících produktů či vlastního volného času by Češi rádi opět přidali.
ČNB květnová zadluženost českých domácností
28.06.2024 „Růst zadlužení postupuje vcelku stabilním tempem. V souvislosti s poklesem sazeb a oživením realitního trhu však v posledních měsících zesiluje růst hlavně na hypotékách a úvěrech na bydlení. Na spotřebitelských úvěrech vzrostlo zadlužení o 0,9 %, tedy podobně jako v loňském květnu, kdy byl růst 1 %. Přes léto čekáme nižší tempo, přeci jen i z hlediska poptávky po úvěrech se jedná o takzvaně okurkovou sezónu.“
ČNB: Dluhy českých domácností u bank vzrostly na 2,293 bilionu Kč
28.06.2024 Dluhy českých domácností u bank v květnu meziměsíčně vzrostly o 12,5 miliardy korun na 2,293 bilionu korun. Zadlužení firem kleslo o 7,2 miliardy korun na 1,396 bilionu korun. V meziročním srovnání byl objem úvěrů u domácností vyšší o 91,8 miliardy Kč a u nefinančních podniků o 105,4 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
Vývoj důvěry v ekonomiku podle analytiků naznačuje slabé oživení
24.06.2024 Vývoj důvěry v českou ekonomiku naznačuje, že letošní hospodářské oživení bude jen opatrné. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešního konjunkturálního průzkumu od Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle kterého se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 1,6 bodu na 98 bodů. Výrazné zlepšení důvěry v průmyslu analytici nechtějí přeceňovat, podle nich tento sektor snadno podléhá výkyvům.
Důvěra v českou ekonomiku (červen)
24.06.2024 „Podle našeho očekávání dochází k mírné korekci indikátoru důvěry spotřebitelů. Červnová data odráží nevýrazný růst českého hospodářství v prvním kvartále. Ani různé prognózy pro celý rok 2024 na růst HDP nejsou oslnivé. Zrychlení hospodářského růstu by ale mohl indikovat růst důvěry podnikatelů.“
Dluhy českých domácností u bank v dubnu vzrostly
31.05.2024 Dluhy českých domácností u bank v dubnu meziměsíčně vzrostly o 11,4 miliardy korun na 2,281 bilionu korun. Zadlužení firem se zvýšilo o 5,5 miliardy korun na 1,403 bilionu korun. V meziročním srovnání byl objem úvěrů u domácností vyšší o 87,7 miliardy Kč a u nefinančních podniků o 117,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
Důvěra v českou ekonomiku (květen)
24.05.2024 „Nálada spotřebitelů mírně ochladla, nicméně indikátor důvěry v ekonomiku se stále nachází výrazně výše než před rokem. Může tak jít pouze o dočasné zmírnění optimismu, který byl tažen zejména poklesem inflace.”
Analýza: Nižší důvěra v ekonomiku je výkyv, ne obrat k horšímu
24.05.2024 Květnové snížení důvěry v ekonomiku je spíš jednorázový výkyv než začátek obratu k horšímu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň upozorňují na to, že důvěra, a to zejména spotřebitelská, je na vyšší úrovni než před rokem. Souhrnný indikátor důvěry se v porovnání s dubnem snížil o 0,6 bodu na 96,4 bodu, nižší byla důvěra podnikatelů i spotřebitelů, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
ČNB: Dluhy českých domácností u bank v únoru stouply
28.03.2024 Dluhy českých domácností u bank letos v únoru stouply meziměsíčně o 6,3 miliardy korun na více než 2,259 bilionu Kč. Zadlužení firem se zvýšilo o 10,9 miliardy na 1,386 bilionu korun. V meziročním srovnání byl na konci února objem úvěrů u domácností vyšší o 105,8 miliardy Kč a u nefinančních podniků o 128,4 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
Důvěra v českou ekonomiku (březen)
25.03.2024 „Důvěra spotřebitelů roste již tři měsíce po sobě, pravděpodobně vnímají silně pozitivně klesající inflaci v únoru letošního roku a výhled na růst reálných mezd. Díky tomu se zvyšuje počet lidí, kteří očekávají zlepšení své finanční situace. Zmírnil se i pesimismus podnikatelů, což nám poskytuje mírně pozitivní výhled na vývoj ekonomiky jako celku v letošním roce.”
Analytici: Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje zotavující se hospodářství
25.03.2024 Březnové zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku ukazuje, že české hospodářství začíná ožívat. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyzdvihují především optimismus spotřebitelů, který podle nich může podpořit spotřebu domácností. Ta by podle odborníků letos měla táhnout hrubý domácí produkt (HDP), sdělili ČTK.
Dluhy českých domácností u bank v lednu stouply
29.02.2024 Dluhy českých domácností u bank letos v lednu meziměsíčně stouply o 5,2 miliardy korun na 2,253 bilionu korun a zadlužení firem se zvýšilo o 9,7 miliardy korun na 1,374 bilionu korun. V meziročním srovnání byl na konci ledna objem úvěrů u domácností vyšší o 104 miliard a u nefinančních podniků o 109,2 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
ČNB lednová zadluženost českých domácností
29.02.2024 „Celková zadluženost roste konstantním tempem. U spotřebitelských úvěrů po poptávkově slabším prosinci, kdy zadluženost klesla o 0,1 %, došlo v lednu k oživení a růstu o 0,3 %. To je na leden poměrně výrazné, v předchozích dvou letech byl růst maximálně 0,2 %. Poptávka po spotřebitelských úvěrech tak zůstává poměrně silná, i u našich klientů jsme pozorovali meziroční nárůst v počtu žádostí.“
Důvěra v ekonomiku podle analytiků naznačuje pomalé hospodářské oživení
23.02.2024 Spotřebitelské nálady se zlepšují díky slábnoucí inflaci a dávají naději na postupné oživení spotřeby. Naproti tomu průmysl dál trápí nedostatek zakázek, což je spojeno zejména se slabým hospodářským vývojem v Německu. Oživení české ekonomiky v letošním roce proto bude pomalé, hodnotí analytici dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o důvěře v ekonomiku. Podle ČSÚ se spotřebitelská důvěra zlepšila, podnikatelská ale zhoršila a celkově důvěra meziměsíčně klesla o 1,9 bodu na 90,6 bodu, což je nejnižší hodnota od září.
Důvěra v českou ekonomiku (únor)
23.02.2024 „Spotřebitelé pravděpodobně pozitivně vnímají klesající meziroční míru inflace. Navíc se všeobecně v letošním roce očekává růst reálných mezd po dvou letech propadů. Není tedy překvapením, že vnímání stavu ekonomiky ze strany spotřebitelů je díky tomu pozitivnější. Opačný trend je patrný mezi podnikatelskými subjekty a svědčí o tom, že ani rok 2024 nebude pro českou ekonomiku jednoduchý a HDP poroste jen velmi mírně.”
Češi se v dobách krize naučili krotit výdaje a hodlají v tom pokračovat. Na spoření ale moc nezbývá
14.02.2024 Češi podle průzkumu Provident Financial chtějí i nadále držet běžné životní výdaje na uzdě. Stejně jako v uplynulých dvou letech nejčastěji plánují šetřit na nákupech potravin i oblečení. Úspory se dotknou třeba i návštěv restaurací a hospod, které plánuje omezit 69 % lidí. Zatímco k osekávání výdajů přistupuje stále větší počet lidí, v oblasti spoření značná část ještě pokulhává. Průzkum odhalil, že čtvrtina respondentů si ze svého příjmu nic neodkládá. Téměř polovina spořících pak odkládá méně než čtvrtinu příjmu.
V novém roce chceme více spořit i vydělávat. Finanční předsevzetí si letos dal každý druhý Čech
10.01.2024 Novoroční předsevzetí jako symbol nového začátku se nevyhýbají ani českým peněženkám. Průzkum Provident Financial ukázal, že s předsevzetím v oblasti financí do roku 2024 vkročilo až 53 % lidí. To je o 1 p. b. více než na přelomu roku 2022 a 2023. Ve srovnání s loňskem se bude méně šetřit na sportu a volnočasových aktivitách. Více Čechů ale plánuje tvořit finanční polštář i zvyšovat příjem.
Finanční bilance: Letošní rok Češi zakončují optimističtěji než loni. Rok 2024 vidí ještě nadějněji
29.12.2023 I navzdory náročným finančním zkouškám, které rok 2023 Čechům přinesl, zavládá při zpětném ohlédnutí spíše optimismus. Vyplynulo to z prosincového průzkumu Provident Financial. Za finančně úspěšný hodnotí letošní rok o 3 p.b. lidí více než rok předtím. Méně lidí zároveň letos škrtilo opasky či sahalo do úspor. V meziročním srovnání o polovinu více lidí investovalo a o čtvrtinu více si půjčilo. Nejnáročnějším obdobím z hlediska financí bylo pro polovinu lidí léto. Ve srovnání s loňskem do nového roku letos více lidí vstupuje s pozitivním výhledem. Obavy ze zvládnutí finanční situace má na přelomu roku o třetinu méně Čechů než loni.
ČNB - říjnová zadluženost českých domácností
30.11.2023 „Přestože se v říjnu celková zadluženost domácností příliš nezvýšila, hlavní nárůst vidíme na spotřebitelských úvěrech (+0,9 %). Tento nárůst je vyšší než v loňském říjnu a přičítáme ho brzkému začátku předvánoční sezóny. Lidé sice, dle našeho průzkumu, chtějí letos pojmout Vánoce úsporněji, nicméně je zřejmé, že inflace a růst cen se i tak odráží v této finančně nejnáročnější části roku a povede letos celkově k růstu objemu spotřebitelských úvěrů. Uvidíme, zda i ve výsledcích maloobchodníků uvidíme zvrat v trendu a spotřeba domácností se ve čtvrtém kvartálu zvýší.“
ČNB žářijová zadluženost českých domácností
31.10.2023 „Růst zadlužení domácností v září celkově zvolnil. Jak v úvěrech na bydlení, tak i na spotřebitelských úvěrech vidíme nižší tempo růstu než po většinu tohoto roku. I meziročně se tempo zadlužování snížilo. Pravděpodobně to souvisí s velmi nízkým indikátorem důvěry spotřebitelů v ekonomiku, která byla nedávno zveřejněna. Ani maloobchodní tržby se nevyvíjejí nijak příznivě čili lidé spíše šetří, méně utrácejí a pomaleji se zadlužují.“
ČNB: Červencová zadluženost českých domácností
31.08.2023 „Letní ‚okurková sezóna‘ se poněkud projevila i v tempu celkového zadlužení domácností. To platí především pro úvěry na bydlení, silněji ovlivněné výší úrokových sazeb. Ovšem u spotřebitelských úvěrů vidíme stabilní růst. Potvrzuje se tak silná poptávka domácností po financování svých potřeb a nenadálých výdajů. Aktuálně u našich zákazníků pozorujeme meziročně vyšší poptávku o 20 %.”
ČNB: Červnová zadluženost českých domácností
31.07.2023 „Celkové tempo růstu zadlužení domácností se v červnu nezměnilo, hlavně v oblasti úvěrů na bydlení je přírůstek stabilní. Naopak u spotřebitelských úvěrů pozorujeme mírné zpomalení, jak v meziročním srovnání, tak v porovnání s předchozími měsíci, což ostatně potvrzují i naše čísla. Výrazné změny trendu ve druhé půlce roku ovšem nečekáme.“
Důvěra v českou ekonomiku (červenec)
24.07.2023 „Důvěra spotřebitelů v ekonomiku zůstává velmi volatilní. Z červencového zvýšení nevyvozujeme výrazné závěry, v dalších měsících se opět může razantně snížit, stejně jako jsme to viděli v květnu. Pro výraznější oživení hospodářského růstu navíc nehovoří fakt, že důvěra podnikatelů v ekonomiku zůstává nižší než u spotřebitelů a nezvyšuje se.“
Červnová důvěra v ekonomiku - analytický komentář
26.06.2023 “Poslední dva měsíce pozorujeme výraznou erozi důvěry v českou ekonomiku. Index důvěry kulminoval na jaře, po odeznění akutní fáze energetické krize. Nyní atakuje nejnižší úrovně z roku 2022. Pokles je způsobený hlavně klesající důvěrou v průmyslu, což nevěstí nic dobrého pro budoucí ekonomické oživení. Snižuje se i důvěra domácností, které odkládají spotřebu. V letošním roce opět výrazněji rostou vklady domácností. Do konce roku nečekáme výraznější změnu trendu, tím pádem ani přispění spotřeby domácností k růstu ekonomiky,” říká Petr Javůrek, finanční analytik Provident Financial.
Dubnová zadluženost českých domácností
31.05.2023 „Po předchozím útlumu hypoteční trh v dubnu výrazně ožil. Takový nárůst úvěrů na bydlení (konkrétně o 1,5 %) nebyl k vidění několik let a překonal i hodnoty z covidového období. Zároveň zůstal zachován silný růst v objemu spotřebitelských úvěrů, které se zvýšily o 1,7 % (5 mld. Kč). Přičítáme to neustávajícímu tlaku na reálné mzdy způsobeném vyššími životními náklady, jež vedou domácnosti k hledání externího financování svých potřeb. Stále pozorujeme silnou poptávku po neúčelových úvěrech, které našim zákazníkům poskytujeme.“
Květnová důvěra v ekonomiku
24.05.2023 „V květnovém snížení důvěry spotřebitelů se pravděpodobně projevilo oznámení vládního konsolidačního balíčku, které se promítne do rodinných rozpočtů. Navzdory lepšímu hodnocení aktuální finanční situace přetrvávají obavy v delším horizontu. Spotřebitelé tak zvažují větší či zbytné výdaje, což potvrzuje i chování našich zákazníků, kteří si v menší míře berou úvěry na zbytné zboží.”
Březnová zadluženost českých domácností
28.04.2023 „Na meziměsíčním nárůstu zadlužení domácností se výrazně podílely spotřebitelské úvěry, jejich výše meziměsíčně vzrostla o 1,0 % (3 mld. Kč), nejvýrazněji od loňského listopadu. Úvěry na bydlení se zvýšily o 0,3 % (5 mld. Kč). Dynamika růstu zadlužení ve spotřebitelských úvěrech je v roce 2023 výrazně vyšší než u úvěrů na bydlení. V obecné rovině se tak pravděpodobně potvrzuje jev, který pozorujeme i u našich zákazníků. Ti méně využívají spotřebitelské úvěry na zbytnou spotřebu a vice jimi financují opravy, rekonstrukce a investice do snížení spotřeby energií. Důvodem může být fakt, že po zpřísnění kritérií a s vyššími úrokovými sazbami řada lidí na úvěr na bydlení nedosáhne.“
Analytici: Důvěra v ekonomiku naznačuje, že Česko už překonalo recesi
24.04.2023 Dubnové zlepšení důvěry v ekonomiku naznačuje, že Česko překonalo recesi a vrací se k hospodářskému růstu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale varují před tím, že hospodářské oživení může signalizovat i posílení inflačních tlaků. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se důvěra v ekonomiku v dubnu zvýšila u podnikatelů i spotřebitelů, celkový index důvěry meziměsíčně vzrostl o 3,3 bodu na 97,2 bodu.
Prolomí bitcoin 200denní klouzavý průměr?
23.01.2023 Bitcoin překonal hranici 23 000 dolarů a poprvé za rok se také dostal nad 200denní klouzavý průměr. To je široce sledovaný dlouhodobý ukazatel, protože překonání klouzavého průměru může signalizovat změnu směru trendu.
Češi spoří, ale skoro polovina přiznává slabší finanční gramotnost
09.02.2022 Každý druhý Čech si v posledním roce pravidelně odkládal finance stranou. Nejčastěji šetří mladí (25–34 let) a starší (45–64 let). Naopak sebejistota ve finanční gramotnosti Čechů je v mezinárodním srovnání horší. Přes 40 % občanů si není jisto, že se vyzná v nabídce finančních služeb a produktů na trhu. Přes 42 % spoluobčanů se zároveň muselo za svůj život potýkat s tíživou finanční situací. Vyplývá to z online průzkumu společnosti IPSOS MORI, který si nechala zpracovat britská skupina International Personal Finance (IPF), jež v České republice působí pod značkou Provident Financial.
Související klíčová slova:
Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Inflace | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | HDP | Austrálie | Polsko | Španělsko | Analytik | Medvědí trh | ETF | Poptávka | Maloobchodní tržby | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Bankovní rada | Centrální banka | Ekonomika | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Pozice | Rally | Rezistence | Sentiment | Trend | Ukazatel | Volatilita | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Dluhopisy | Obchodování | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Úroková sazba | Investoři | EU | Ekonom | Optimismus | Strach | ČSOB | Financování | Investovat | Český statistický úřad | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Volatilní | Analytika | Banka | Cyrrus | Česká ekonomika | Dolary | Finanční plán | Finanční prostředky | Hrubý domácí produkt | JP Morgan | Kurzy | Maďarsko | Portfolia | Pro investory | Reuters | Růst HDP | Signály | Trh | Vývoj inflace | Zpravodajství | Zisky | CNBC | CEE | ROCE | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Genesis | Vzdělání | Generali Investments CEE | PwC | Finanční gramotnost | Podnikání | Creditas | Energie | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Přehled | Odvaha | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Firmy | Inflační tlaky | Propad | Kryptoměny | Dnešní údaje | Tempo růstu | Zajištění | Výhled | Mzdy | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Česká vláda | Indikátor důvěry | Indikátory důvěry | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Generali Investments | Krypto burzy | Krypto | Bitcoiny | Růst úrokových sazeb | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Zadluženost | Finanční produkty | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | GBTC | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Bankovní statistika | Očekávaný růst | Trinity Bank | Rozpočet | Trinity | Jakub Seidler | Objem | ČSÚ | Období nejistoty | Radomír Jáč | Růst cen | Bilance | Ekonomický vývoj | Nálada domácností | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Průzkumy | Nálada podnikatelů | České hospodářství | Poptávka po úvěrech | Financovat | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Průmysl | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Ohlédnutí | Konec roku | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Vánoce | Bydlení | Ipsos | Důvěra domácností | Přelom roku | Miliardy korun | Předsevzetí | Nálada v průmyslu | Indikátor důvěry v ekonomiku | Irák | Budoucnost | Poradenství | Nedostatek zakázek | Analytička | Ukazatele | Zamyšlení | Trhy | Souhrnný indikátor | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Vít Hradil | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | FIAT | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Medvědi | Konjunkturální průzkum | Vývoj | Změny trendu | Pozitivní impulz | Dnešní čísla | Spotřebitelé | Aktuální situace | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Spoření | Růst | Signál | Potenciál | Bankovní asociace | Viry | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Organizace | Údaje | Spotřebitelské úvěry | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Více peněz | Úspory | Hospodářské oživení | S&P500 | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Posílení | Finanční polštář | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Oživení hospodářství | Pozitivní očekávání | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Auta | Vývoj ekonomiky | Manažerka projektu | Manažerka | Důvěra spotřebitelů | Odražení ode dna | JDE | ČR | Dluhy domácností u bank | Dluhy domácností | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Banka Creditas | Zpomalení inflace | Mladé generace | Růst tržeb | Ceny | Důvěra | Produkce v průmyslu | Růst důvěry | Klimatické změny | Odborníci | Tuzemské hospodářství | Česká republika | Zadlužování | FTX | Negativní vývoj | Silný růst | Fidelity | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Nejvyšší růst | Nejvíce peněz | Objednávky | Těžaři | Oslabení | Finanční gramotnost Čechů | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Chování | Vnímání | Úvěry na bydlení | Školení | Růst výroby | Společnosti | Opatření | Dna | Opačný trend | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Rumunsko | Pozornost | Česká národní banka (ČNB) | Průmyslový sektor | TIM | 3М | Úvěr na bydlení | Časové období | Optimismus spotřebitelů | Hry | Provident Financial | Sankce | Sberbank CZ | Bankovní licence | Pokles inflace | Vývoj důvěry v ekonomiku | Vyhlášení bankrotu | Vlastnictví | Nákupní aktivita | ZEN | Velmi volatilní | Centrum | Objem úvěrů | Objem úvěrů na bydlení | Český statistický úřad (ČSÚ) | Vklady zákazníků | CZ | Dynamika růstu | Světlo na konci tunelu | Sazba ČNB | Silvergate | Snížení spotřeby | Ženy | Vklady | Neziskové organizace | Silná poptávka | Dluhy českých domácností u bank | Odebrání bankovní licence | Petr Javůrek | Zavádění vysokých cel | Vice | Výhledy | Finanční cíle | Očekávání firem | PwC ČR | ProCent | Rok 2024 | Finanční bilance | Finanční předsevzetí | Oblečení | Portfólia | Investments | Výzva | Nákupy | Financial | Pozitivní výhled | Nárůst poptávky | Služby | Vzdělávací kurzy | Zdraví | Léto
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot