Přelom roku

V Česku vejce zdražují suverénně nejvíce v EU, uvádí ve své dnešní zprávě Eurostat. Vejce v Česku zdražují citelně více než v zemích, jako je Maďarsko, které přitom daleko tíživěji zasáhla ptačí chřipka
17.04.2025 Vejce v Česku zdražují suverénně nejvíce v EU. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Letos v březnu cena vajec v ČR narůstala meziročně o 46 procent. Druhý největší nárůst registrovali na Slovensku, o 29,8 procenta, zatímco třetí skončilo Maďarsko, kde vejce meziročně zdražila o 26,1 procenta.

Ceny českých zemědělců dále citelně rostou, zdraží potraviny. Rychle zdražují třeba vejce, i dokonce více než v zemích, jako je Maďarsko, jež ptačí chřipka zasáhla tíživěji
16.04.2025 Růst cen zemědělských výrobců sice oproti únoru mírně ubral na tempu, ale zůstává poměrně vysoký. Letos v březnu tyto ceny meziročně přidaly 8,2 procenta. Jde o neklamný znak, že do Česka se v určité míře vrací vlna zdražování potravin, neboť ceny zemědělců se s jistým časovým odstupem promítnou také do cen v maloobchodní síti. Rostou hlavně ceny vajec, drůbeže, olejnici, ovoce a obilovin.

V Česku teď vejce zdražují nejvíce v EU, více než v zemích, jako je Maďarsko, které daleko tíživěji zasáhla ptačí chřipka. Zdražují více i než v USA, kde tamní těžkou vaječnou krizi řeší i Trump
13.04.2025 Vejce v Česku zdražují nejvíce v EU, ba dokonce více než v USA kdykoli během tamní již několik měsíců probíhající vaječné krize. Podle analýzy společnosti Tradingpedia vejce v ČR mezi únorem a březnem letošního roku přidala na ceně 20,4 procenta. To je více než ve všech zemích EU. Vajíčka v Česku zdražují nejvíce ze všech zemí EU také v meziroční perspektivě, když oproti březnu 2024 zdražila o 44,4 procenta.

Jedno vejce za osm korun už brzy? Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli…
30.03.2025 Vejce jsou dnes v Česku nejdražší v dějinách. V tomto měsíci vychází jedno vejce na 6,80 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. To je o deset procent více než v únoru. Ještě v minulém desetiletí, v létě roku 2011, stálo vejce jen lehce přes dvě koruny.

Český pracovní trh pozvolna ochlazuje
17.02.2025 Český pracovní trh pozvolna ochlazuje, jak ostatně ukázaly i poslední statistiky registrované nezaměstnanosti. Ta v lednu vzrostla na 4,3 % (zejména kvůli sezónnosti typické pro přelom roku) a za poslední rok se zvýšila o 0,3procentního bodu. V tuto chvíli se podle nás nadále neděje nic mimořádného. Ochlazení se pohybuje v mantinelech, které jsme předpokládali – počet registrovaných nezaměstnaných meziročně vzrostl zhruba jen o 21 tisíc.

Kvantové počítače: Spekulativní příležitost nebo past na investory?
14.01.2025 Přelom roku přinesl nečekané rušno okolo akcií firem specializujících se na vývoj v oblasti kvantových počítačů. Kvantové počítače jsou zatím jedním z posledních výkřiků technologické módy. Zároveň však nejde o úplně neznámou věc. První kvantové kalkulačky se začaly stavět již v roce 1990. Jedná se tedy o technologii, kterou dříve či později čeká masové rozšíření. Otázkou za miliony je, kdy se tak stane. 2027, 2030, 2040 nebo 2050?

Finančně si na konci roku přilepší 36 % Čechů, kteří dostávají odměnu nebo mimořádný plat. Tři čtvrtiny z nich dokážou alespoň něco odložit stranou
30.12.2024 Zhruba 36 % lidí v Čechách dostává ke konci roku finanční odměny nebo mimořádný 13. plat. Všechny peníze navíc utratí jen necelá čtvrtina z nich. Slováci jsou v tomto směru o něco zodpovědnější než Češi, ukazuje průzkum pro online investiční platformu Portu.

Santa se snažil, více než mírný vzestup indexu S&P 500 ve vánočním týdnu ale nezvládl
29.12.2024 Aktivita na americkém akciovém trhu byla v uplynulém týdnu podle očekávání sváteční, hlavní indexy nicméně v některých dnech předvedly zajímavé pohyby. Index S&P 500 uzavřel týden se ziskem 0,67 %.

Cena štědrovečerní hostiny bude letos o 6 % vyšší než loni, její zdražení tak dvojnásobně překonává obecnou inflaci. Snížení DPH na potraviny vidět není
22.12.2024 Češi si letos za štědrovečerní hostinu připlatí; zaplatí více než loni, a to zhruba šest procent. Jde tak o její citelně výraznější cenový nárůst, než jakému čelili loni, kdy se souhrnná cena meziročně zvýšila pouze o 0,4 procenta. Vyplývá to z analýzy dat ČSÚ a portálu Kupi.cz (viz tabulka níže).

České motoristy čekají poměrně levné Vánoce, levnější než loni, pohonné hmoty opět zlevnily. Nic moc na tom nezmění ani včerejší zasedání americké centrální banky, z hlediska investorů šokující
19.12.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět mírně zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o pět haléřů na 35,64 koruny za litr a cena nafty o devět haléřů na 34,82 koruny za litr. Oproti stejnému období loni je nyní litr benzinu levnější o 47 haléřů, a nafta dokonce o 1,58 koruny.

Vejce jsou nyní v Česku nejdražší v dějinách, jedno vyjde na 6,40 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli
17.12.2024 Vejce jsou dnes v Česku nejdražší v dějinách. V prosinci vychází jedno vejce na zhruba 6,40 Kč, vyplývá z předběžného šetření ČSÚ. Ještě v minulém desetiletí, v létě roku 2011, stálo vejce jen lehce přes dvě koruny.

Rok 2023 se nesl ve znamení stabilních úroků u hypoték
04.01.2024 Hodnota Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů v prosinci opět zůstala v porovnání s předchozími měsíci téměř nezměněna. Průměrné úrokové sazby hypoték v posledním měsíci roku dosáhly hodnoty 5,71 procenta. Pro rok 2024 očekávají analytici i vzhledem k výsledkům prosincového zasedání České národní banky, na kterém došlo po roce a půl ke snížení dvoutýdenní repo sazby, postupné oživení poptávky na hypotečním trhu i velmi pozvolné snižování úrokových sazeb. Tento fakt je zásadní nejen pro nové žadatele o hypotéku, ale také pro ty, kterým bude letos končit fixace. Aktuálně je výhodné volit spíš kratší dobu fixace.

Finanční bilance: Letošní rok Češi zakončují optimističtěji než loni. Rok 2024 vidí ještě nadějněji
29.12.2023 I navzdory náročným finančním zkouškám, které rok 2023 Čechům přinesl, zavládá při zpětném ohlédnutí spíše optimismus. Vyplynulo to z prosincového průzkumu Provident Financial. Za finančně úspěšný hodnotí letošní rok o 3 p.b. lidí více než rok předtím. Méně lidí zároveň letos škrtilo opasky či sahalo do úspor. V meziročním srovnání o polovinu více lidí investovalo a o čtvrtinu více si půjčilo. Nejnáročnějším obdobím z hlediska financí bylo pro polovinu lidí léto. Ve srovnání s loňskem do nového roku letos více lidí vstupuje s pozitivním výhledem. Obavy ze zvládnutí finanční situace má na přelomu roku o třetinu méně Čechů než loni.

Češi plánují nákladnější Vánoce než Slováci, třetina Čechů chce přitom výdaje na vánoční nákupy omezit
04.12.2023 Nejvíce Čechů (38,5 %) chce na dárky vynaložit méně než 5 tisíc korun. Vyšší výdaje než vloni plánuje asi 9 %, naopak více šetřit chce třetina (34,3 %) dotázaných v průzkumu pro online investiční platformu Portu. Někteří si ke konci roku přilepší zvýšenými příjmy. Odměny na konci roku dostává od zaměstnavatele asi 37 % lidí, což je o něco méně než u slovenských sousedů.

Letní ekonomický výhled: Oživení globální ekonomiky očekávejme až v polovině roku 2024
18.07.2023 Pojišťovna Allianz Trade ve svém pravidelném ekonomickém výhledu nadále očekává oživení globální ekonomiky až v polovině příštího roku. Možnými riziky pro evropské státy by však mohla být chladná zima, která by opět vyhnala ceny energií nahoru, ale také například krachy dalších bank.

Zimní vlna veder nabídne úlevu od energetické krize
09.01.2023 Hlavně Evropané si užívají teplého počasí, například na Nový rok bylo v Berlíně 16 °C. I Čína a střední Japonsko předvídají na příští týden a Nový lunární rok mírné teploty.

Poslední díl série Expert Trade Idea tohoto roku je tady!
30.12.2022 Tento týden vyšla poslední epizoda XTB série EXPERT TRADE IDEA. Tato série je běžně určena výhradně pro klienty XTB, poslední díl tohoto roku byl ale zveřejněn i pro širší publikum přímo na kanálu XTB. Série se zaměřuje na tvorbu modelových portfolií napříč finančními instrumenty z nabídky XTB.

EXPERT TRADE IDEA – Bilanční přehled modelových portfolií 2022 (Komodity a akcie CFD)
30.12.2022 Je tu poslední epizoda z naší série EXPERT TRADE IDEA, která je určena pro klienty XTB! Jak jistě víte, tato série se zaměřuje na tvorbu modelových portfolií napříč finančními instrumenty z nabídky XTB.

Cena plynu v EU právě teď spadla nejníže od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Symbolický milník je tak zdolán, Fialova vláda nemusí tolik utratit za zastropování
27.12.2022 Referenční cena plynu v EU právě nyní klesla pod 77 eur za megawatthodinu. Je tak vůbec nejnižší za celou dobu od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Naposledy byl plyn v EU levnější letos 22. února (viz graf níže).

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed znovu razantně zvýší úrokové sazby
19.09.2022 Klíčovou událostí tohoto týdne bude zasedání Fedu, na kterém podle nás i trhu dojde ke zvýšení úrokových sazeb o 75 bb. Tempo jejich růstu by následně mělo zpomalit. I tak by sazby mohly v první polovině příštího roku vystoupat nad 4 %. Rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb by ve čtvrtek měla i Bank of England, od které čekáme hike o 50 bb. V závěru týdne budou zveřejněny zářijové předstihové indikátory z eurozóny. Jak spotřebitelská důvěra, tak předběžné PMI podle nás zůstanou v pásmu, které indikuje mírný pokles ekonomické aktivity.

Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky
07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.

Akcie v Evropě letos zpevnily o 22 procent, dařilo se bankám a technologiím
31.12.2021 Akcie v Evropě za sebou mají úspěšný rok, jejich hlavní index zpevnil asi o 22 procent. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 2009, kdy se svět vzpamatovával z globální finanční krize. Dnes bylo obchodování slabší, protože v Německu, Itálii nebo ve Španělsku byly trhy zavřené.

Rozbřesk: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem. Rozjedou Powell & spol. jestřábí show?
30.11.2021 Tuzemská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí mezikvartálně o 1,5 %, meziročně o 3,1 %. Obrázek posledního čtvrtletí díky dnešním a už díky předchozím měkkým datům začíná nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako předchozí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií. Když k tomu připočteme opětovnou explozi pandemie, tak to z pohledu ekonomiky letos rozhodně nevypadá na žádný radostný finiš.

Ranní glosa: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem
30.11.2021 Zatímco dnes trhy teprve čekají na podrobnější výsledky české ekonomiky za třetí kvartál, obrázek posledního čtvrtletí už začíná díky měkkým datům nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako třetí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií.

Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce
25.02.2021 Plošná karanténa z loňského jara sice připomněla, že je třeba stále počítat s americkým dolarem, současně ale potvrdila odolnost eura. Počátkem loňského dubna totiž nastal obrat trendu a euro začalo vůči dolaru opětovně posilovat. Koncem listopadu prolomilo hranici 1,2 dolaru za euro a přelom roku zakončilo ještě silnější. V současnosti je euro na nejvyšších úrovních od března 2018 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo vydat směrem ke slabším hodnotám. Do bezpečného přístavu však promlouvá stále významnější faktor ovlivňující hodnotu tradičních světových platidel, kterým je dominantní kryptoměna bitcoin.

Prosinec – lepší závěr roku, než jsme čekali
29.01.2021 Bilanční suma českého bankovního sektoru ukončila rok 2020 v objemu 8 018 mld. Kč, což je o 5,2 % více než na konci roku 2019. Na meziročním růstu se nejvíce podílely investice do dluhových cenných papírů (+32,6 % meziročně) a úvěrové obchody s klienty (+4,2 % meziročně). Přelom roku znamenal již standardně výrazný propad v celkové bilanční sumě (-8,9 % meziměsíčně), především pak v položce Vklady a úvěry u centrálních bank, což je spojeno s optimalizací bankovních bilancí v závěru roku. V lednové statistice uvidíme minimálně stejný, spíše však ještě výraznější pohyb opačným směrem.

Akcie přešlapují, výnosy opět rostou. Německu hrozí uzávěra do Velikonoc
12.01.2021 U klíčových akciových indexů dnes nesledujeme zásadní pohyb. Evropské benchmarky se během dne sesunuly mírně do záporu z pozic těsně v plusu. Wall Street naproti tomu obchoduje mírně v zeleném. Pražská burza si připisuje 0,4 pct, ačkoli ji brzdily ČEZ a Erste. Pokračující jízdu CZG dnes překonává Kofola s růstem přes 11 pct.

Index Exportu – opatrný přelom roku
29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.

Trading cíle a předsevzetí pro letošní rok
13.01.2020 Začátek nového roku je tu, a tak je nejvyšší čas položit si pár otázek a nastavit si nové cíle, aby se náš trading ubíral v následujícím roce tím správným směrem. Přelom roku či začátek tohoto měsíce je rozhodně ideální doba popřemýšlet, jaký jsme měli rok. Pokud si vedete pečlivě obchodní deník, budete mít obrovskou výhodu a snadnější práci s vyhodnocením uplynulého roku.

Ekonomický kalendář na tento týden - data budou přicházet hlavně z USA
30.12.2019 Přelom roku je známý pohyby, které často nedávají příliš smysl. Likvidita je nízká a trhy může pohnout i série větších objednávek. Nicméně makrodata jsou zveřejňována na přelomu roku a nejsou vždy jen do počtu!

Burzovní grafy: Akciové indexy opět posouvaly historická maxima
29.12.2019 Ve zkráceném obchodním týdnu americké akciové indexy opět posouvaly historická maxima, S&P 500 uzavřel silnější o 0,58 %.

Britské maloobchodní tržby překonaly očekávání
23.03.2017 Přelom roku byl z pohledu britských maloobchodníků slabý. Předvánoční nákupy ani období lednových slev s sebou navzdory očekávání nepřineslo nárůst tržeb. Ten se dostavil až v únoru a pozitivně překvapil. Celkové tržby stouply o 1,4 procenta, bez pohonných hmot to bylo o 1,3 procenta. Tato čísla značně překonávají tržní konsensus.
Související klíčová slova:
Klesající trend | Tempo růstu | Český průmysl | EUR | Matěj Široký | Akciové trhy | Alphabet | PLN | Tradingpedia | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Trend | Eurasia | Broker Consulting Martin Novák | Zápis obchodů | Statistiky | Britská libra | Investing | Střední Evropa | Index strachu | Pojišťovna | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Bilanční suma | Lagardeová | Vládní opatření | Americká inflace | Růst sazeb | Deflace | Rostoucí ceny | Výkyvy | Cenové výkyvy | Depozitní sazba | Vzdělávací video | Kvantový čip | Snížení emisí | Bazický bod | Kryptoměna Bitcoin | Britské maloobchodní tržby | Průměrná úroková sazba | Burza | Kvantový čip Willow | Základní úrokové sazby | ČSOB | Světové obchodní války | Společnost D-Wave | Weibo | Volby | Americký prezident | Klouzavé průměry | Obchodní cíle | Sazby hypoték | Petr Javůrek | Růst cen | Uložení svých peněz | Neziskové organizace | Výhled | Omezená nabídka | Vysoké riziko | CZK | Zasedání FOMC | Podnikání | Země EU | Vývoj měnového páru | Inflace | Měnová politika Evropské centrální banky | Události tohoto týdne | Prognóza IE | Index volatility VIX | Graf | ČSÚ | HUF | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Obchodní účet | Plošná karanténa | Zdanění výnosů | Plyn v EU | Centrální banky | Zpráva | Momentum | Zvyšování sazeb | Zápis obchodů do obchodního deníku | Perpetuum mobile | Willow | Covid | Dolary | Cenová stagnace | Globální ekonomiky | Nabídka | Data z USA | HoReCa | Výsledky průzkumu | Vysoké sazby | Velký zvrat | Futures | Ekonomiky | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | PLN/EUR | Volatilita | Maďarsko | Vývoj akcií D-Wave | Vysoké ceny energií | Průmyslová produkce | Průmyslová produkce v eurozóně | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Burzovní cena plynu | Peníze | Vzdělávat se | Pozitivní očekávání | CySEC | Brent | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Očekávání | Státy eurozóny | Snižování sazeb | Expert | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Ipsos | Kvantové počítače | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Allianz | Živé semináře o tradingu | Ingredience | Index hypotéčních úvěrů | CZK/EUR | Růst | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Národní měny | Včerejší obchodování | Nové metody | Prognóza | Výrazný propad | Trh práce | Záchranné programy | Aktuální kurzy měn | Hrozba | Allianz Trade | Asociace exportérů | Posouvat kupředu | Objem obchodů | Energie v Evropě | Obrat trendu | Volatility | Chladná zima | Chování | Nvidia Jensen Huang | Koruna | Geopolitická rizika | AUD | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Opatření | Meziroční růst | Portu | Trh | Sezónnost | Lukáš Kovanda | Počasí | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Ceny plynu | Index | Vice | Josef Košťál | D-Wave (QBTS) | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Vojtěch Slovák | Kapitál | Posílení | Rozhodnutí ČNB | Agentura Reuters | Chemický průmysl | Dalibor Trojek | Společnosti | Rekordní ceny | Čip Willow | Kurs eura | Majitel | Index STOXX Europe | S&P | Unie | Omezení dodávek | Maloobchodní tržby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Úroda | Burzovní grafy | Vývoj německé ekonomiky | Snížení DPH | Martin Novák | Čech | Invaze | Zdražování potravin | Analytika | Hlavní ekonomka | NAFTA | Trading cíle | Twitter | MIFID | Pozornost | Polský zlotý | Slabá úroda | Energetický sektor | Conference Board | Koronavirová pandemie | Statistický úřad | Bitcoin | Cena plynu | Poptávka | CEO Nvidia | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Vysoké inflace | Marketingová komunikace | Link | Finance | Český vývoz | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Eurasia Group | Prezident Donald Trump | Ukončení obchodního dne | Analytici | Problémy | Index Exportu | Vývoj obchodní bilance | Video | Pokles cen | Ropa | Broker Consulting Index | Klouzavý průměr | Firma | Analytik Portu | D-Wave | Byznys | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Komerční banka | Spekulativní příležitost | Indexy PMI | EXPERT TRADE IDEA | Bitcoiny | USA | 3М | Spojené státy | Globální finanční krize | Ziskový obchod | Futures na zemní plyn | Pandemie | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Investoři v USA | Zvyšování úrokových sazeb | Helena Horská | Testovat nové metody | Index volatility | Vysoká cena | Burze | Vývoj | Drahota | Výnosy | Obchodní dohody | Úroková sazba | Změny klimatu | Výdaje | Semináře o tradingu | Americké akcie | Zasedání České národní banky | Finanční bilance | Podíl firem | Světové obchodní organizace | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Tony Christoforou | Měnové politiky | Odvětví | Allianz Trade Dalibor Trojek | Investiční doporučení | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Předstihový ukazatel | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Marek Malina | Goldenburg | Trading | Zhodnocování peněz | Zlotý | Ekonomická situace | CNY | Důvěra v německou ekonomiku | QBTS | Goldenburg Group Ltd | Británie | Investiční strategie | Provident | Národní banka | Snížení úroků | Styl obchodování | Miliardy dolarů | Úkoly a cíle | Hike | Figúra | Supporty | Automobilka | Sazby | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Investovat | Komoditní | Provident Financial | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Zajištění | Cena ropy brent | Práce z domova | Vyšší ceny | Repo sazby | Aktivisté | Odvětví cestovního ruchu | Investování | Výpočet Raiffeisenbank | Past na investory | CEO Nvidia Jensen Huang | Fed | Nejbližší support | Maďarský forint | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Trhy | Trade | Cenotvorba | Rizika | Vánoce | Eurozóna | ISM | Zpomalování inflace | WAVE | Vývoj akcií D-Wave za poslední rok | Úspory | Prodávající | Jensen Huang | Michaela Pudilová | Vysoké ceny | Stagflace | Bilance | Americké akciové indexy | Obchodní řetězce | Tesla | Finanční polštář | Nejpopulárnější kryptoměny | Příběh D-Wave | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Evropský průmysl | CAD | Vlna zdražování | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Vstup na burzu | Na burze | Analytička | Automobilka Tesla | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Hospodaření | Vývoj indexu volatility | Ztráta | D-Wave za poslední rok | FXstreet | Obchod | Používání eura | Obavy ze stagflace | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Pracovní trh | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | Benchmarky | JPY | Otto Daněk | Semináře | Šok | Portfolio | GBP | Plyn | Veřejný sektor | Příležitosti k obchodování | Čína | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Německý ZEW index | Goldenburg Group | IDEA | Války | Raiffeisenbank | Ranní glosa | Proinflační | Centrální banka | DPH | Predikce | Restriktivní opatření | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | USD/EUR | Webinář | Klima | Forint | Výnos | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | Zlevnění ropy | CFD | Benchmark | CEO | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Snap | Historická maxima | Stoxx Europe 600 | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Oživení trhu | VIX | Jaromír Gec | Index STOXX Europe 600 | Obchodní deník | Pracovní místa | AT&T | Zisk | ČNB | Bank of England | Dovoz | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Obchodování | Prezident | Marek Pokorný | Vývoj indexu volatility VIX | Evropa | Olej | Nasdaq | Trump | Zprávy | Kupující | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Technologické firmy | xStation5 | ProCent | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Grafy | Společnost XTB | Situace | Epidemiologické situace | Google | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Konsensus | FOREX | Guvernér | Trader | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Ekonomka | Dolar | Euro | Instant Research | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Nouzový stav | Burzovní cena | Bonusy | Domácí měny | ČTK | Novinky | Předsevzetí | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Peníze navíc | Úvěr | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Mzda | Výhody | Pražská burza | Očkování | Zrychlení růstu | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Češi | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Jednání o brexitu | USDJPY | Kurz | Výběry | Panevropský index | Konkurenti | AMD | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Investice | Evropské banky | Microsoft | Potenciál | Finanční produkty | Zdravotnictví | Rally | Komunikace | Tržní trendy | Americká politika | Bod | Makrodata | Zisky | Hospodářství | Důvěra | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Lukáš Voženílek | Dynamika růstu | Export | Spotřebitelský sentiment | Kofola | SUGAR | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Média | Rozšíření | Nové mutace | Dvoutýdenní repo sazby | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | Hypotéky | Obchodní dny | ZEW | Prognóza Fedu | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Ženy | Americké centrální banky | Příjmy | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Akcie v Evropě | Hlavní indexy | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Ptačí chřipka | Asociace | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Přehled | Krize | CHF | Centrum | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Mutace viru | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Cena | Německo | CNN | Investiční služby | Apple | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | Přehled kurzů | Dlouhodobost | DSTI | Úrokový diferenciál | Erste | Kurzy měn | Profesionální trader | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní graf | SEC | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Depozitní sazba ECB | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Banky | Fundamenty | Finanční odměny | CZG | Wall Street | Halliburton | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Sazby Fedu | ČR | Horší časy | XTB | Pozice | Analytik Broker Consulting | Cenné papíry | Stoxx | Support | Průměrná mzda | Inflační tlaky | Služby | Počet klientů | Snižování sazeb ČNB | Broker | Řetězce | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Výkonný ředitel | Karanténa | Odměny | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Jeden dolar | Rezistence | Meziroční růst cen | ZEW index | Nařízení | Zdražování | Ropy | IPO | MT5 | Úročení | USD | Nová makroekonomická prognóza | Chřipka | Technologické tituly | Obchodní nástroje | D1 | Investing.com | Cestovní kanceláře | Vývoj akcií | Cena ropy | CZ | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Rakousko | ANO | Časové období | Nemovitosti | Nejistota | Broker Consulting | Kryptoměna | Nvidia | Malina | Indexy | Americký dolar | Mutace koronaviru | CFD akcie | ECB | NBP | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Rozkolísanost trhu | Evropské země | ROCE | Reálné příjmy | Omikron | Vánoční svátky | Cykly | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zpracovatelský průmysl | Pravidelnost | Protiepidemická opatření | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | Měnový pár | Obchodování na burze | Banka | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot