Horší časy
Dvě centrální banky s vlastní měnovou politikou: Japonsko a Švýcarsko
27.01.2025 Ve středu nás čeká první rozhodnutí Fedu pod druhým Trumpovým mandátem o výšce sazeb na americkém dolaru. Většina analytiků předpokládá, že sazby zůstanou na stejných úrovních. To se nemusí líbit novému americkému prezidentovi Trumpovi. Čekají nás minimálně čtyři roky, kdy síla měny se stane ekonomickou zbraní.
OECD varuje před protekcionismem, zatím čeká růst světové ekonomiky
04.12.2024 Globální ekonomika v letošním roce vykáže růst o 3,2 procenta, v dalších dvou letech pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) mírně zrychlí a dosáhne 3,3 procenta. Ve svém výhledu světové ekonomiky to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornila nicméně, že rizikem je sílící protekcionismus v mezinárodním obchodě. České ekonomice na letošek předpovídá růst o jedno procento, v příštím roce zrychlení tempa na 2,4 procenta a v roce následujícím na 2,6 procenta.
Bitcoin dosahuje nového historického maxima díky pokračující rally po volbách
19.11.2024 Bitcoin minulou středu dosáhl nového historického maxima 93 480 dolarů, což je výsledek dynamiky po amerických prezidentských volbách, která nadále podporuje trhy s kryptoměnami.
Z prezidentství Trumpa mohou těžit menší firmy
06.11.2024 Vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech by mohlo pomoci menším podnikům, a to díky krokům, které na jejich podporu Trump slíbil ve svých dřívějších vyjádřeních. Špatnou zprávou je ale Trumpovo prezidentství pro sektor obnovitelných zdrojů energie, jako jsou například solární elektrárny, ukazuje vývoj na burzách.
Kde je v Číně zakopán pes?
17.10.2024 Říjen 2024 bude navždy spjat s raketovým růstem čínských akcií. Po několik let byly čínské akcie naprosto opomíjeny.
Barometr: Češi preferují investice do nemovitostí, spořicí účty nebo drahé kovy
09.10.2024 Nejzajímavější možností investování nebo spoření peněz je podle 80 procent Čechů vlastnictví domu nebo bytu, na druhém místě je vlastnictví pozemku (72 procent) a na třetím místě je spořicí konto (54 procent). Následují investice do drahých kovů, které jsou atraktivní pro 49 procent Čechů.
INVESTIČNÍ GLOSA: Nečasujte trh. A hledejte investice, o kterých masa neví
30.09.2024 Iracionalita trhů nastartovaná covidovou érou ke štěstí investorů nadále pokračuje. Vypadá to, že akciové indexy zakončí rok další parádní rally. Současný vývoj na trhu tak odkrývá dvě trvající investiční pravdy. Za prvé – časovat trh se nevyplácí. Za druhé – na investičním boomu vydělají nejvíce ti, kteří nenásledují mainstream.
Do důchodu daleko? Nejčastější mýty o spoření na penzi
28.08.2024 V dynamickém finančním světě, kde je kladen důraz na dlouhodobé finanční zabezpečení, se doplňkové penzijní spoření stává jedním z hlavních stavebních kamenů solidního důchodového plánu. Přesto v kolektivním povědomí přežívají mýty, které zkreslují jeho skutečné výhody. Jaké jsou ty nejčastější? Pojďme je společně vyvrátit.
Povídání o trzích: Které společnosti jsou teď levné?
22.07.2024 Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka, Marek Nemky a Petr Horáček se po delší době opět sešli, aby diskutovali o nejnovějším vývoji na akciových trzích. Akciové indexy se pohybují na svých maximech, ale to neznamená, že by ve světě nebyly známé firmy, jejichž akcie jsou od svých maxim výrazně níže. Právě na takové společnosti se čtveřice analytiků tentokrát zaměřila. Probrali jejich směřování, aktuální problémy i to, jak vidí jejich budoucnost. V tomto článku přinášíme souhrn hlavních témat, která v aktuálním dílu série Povídání o trzích zazněla.
Rusku za červen vzrostou příjmy z prodeje ropy a plynu o 50 procent
25.06.2024 Rusko za červen zvýší tržby z prodeje ropy a plynu meziročně o více než 50 procent na 9,4 miliardy dolarů (téměř 218 miliard Kč). Na základě svých propočtů to uvedla agentura Reuters. Vývoj podle ní jednak odráží pokles dotací rafineriím, jednak schopnost ruské ekonomiky omezit dopady západních sankcí.
Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus
12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
Z ostravských hutí je po desetiletích „město duchů“, lidé se bojí o práci. Na vině je megalomanie majitele hutí, impérium mu teď „padá na hlavu“
14.12.2023 Když přijdou na směnu, připadají si pracovníci huti Liberty Ostrava jako ve „městě duchů“, jak sami říkají. Není z čeho vyrábět, i když zakázky by byly. Huť dluží dodavatelům přes tři miliardy korun, z toho jen dodavateli energií, firmě Tameh, více než 1,5 miliardy. Mezi hutníky tak propuká panika, že přijdou o práci. Může jít o stovky, ale také tisíce lidí.
NAPŘÍČ TRHY
28.11.2023 S blížícím se koncem roku zpravidla makroekonomičtí analytici brousí tužky, aby mohli narýsovat výhled na rok příští a tím ohromili svoje čtenáře. Ne jinak je tomu i letos, když jedno z kontroverzních témat, které rozhodne o úspěchu výhledu pro 2024 bude přesnost odhadu americké ekonomiky. Zde se názory přitom stále dosti liší, když ve hře je jak silná konjunktura, tak recese.
Ne všichni na burze vydělávají
02.08.2023 I přes aktuální bouře na trhu způsobené snížením hodnocení amerického dluhu společností Fitch si investoři, kteří nakoupili akcie nebo indexové ETF před prvním lednem 2023, nemohou stěžovat. Kdo by to řekl, že v roce, kdy úrokové sazby dosáhly svých mnohaletých maxim, budou světové indexy tak silně v plusu. Jenom namátkou Nasdaq posílil o 33 %, japonský Nikkei o 25 %, ale i německý Dax předvedl velmi solidní výkonnost 15 %.
HDP ČR – 0,5 Y/Y, 0 Q/Q
30.06.2023 „České hospodářství dál přešlapuje na místě. Nedá se očekávat, že nyní v době vládních úspor i šetření domácností česká ekonomika nějak výrazně posílí a začne výrazněji růst. Přichází tak účty za večírek, který jsme si užívali v posledních letech, kdy jsme neadresně cílili pomoc a všichni si zvykli mít nataženou ruku. Horší časy jsou ale dobrým důvodem k tomu, nadechnout se a posílit ty oblasti hospodářství, které nás povedou k robustnímu růstu v dalších letech. Už příští rok bychom měli sklízet ovoce toho, že jsme se v těžkých časech chovali zodpovědně.“
Forex: Koruna dnes posílila k euru i dolaru shodně o tři haléře
16.06.2023 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám ve srovnání se čtvrtkem shodně o tři haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,77 EUR/CZK a 21,78 USD/CZK. V mezitýdenním srovnání ale ztratila česká měna k euru zhruba půl procenta.
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
22.05.2023 Transakce carry trade zahrnuje půjčku nebo prodej finančního nástroje s nízkou úrokovou sazbou a následný nákup finančního nástroje s vyšší úrokovou sazbou. Zatímco za vypůjčený/prodaný finanční nástroj platíte nízkou úrokovou sazbu, za nakoupený finanční nástroj inkasujete vyšší úrok. Váš zisk jsou tedy peníze, které získáte z rozdílu úrokových sazeb.
Češi plánují šetřit především na jídle v restauracích a na dovolených
24.04.2023 Čtyři z pěti Čechů (80,1 %) počítají s tím, že se budou muset kvůli zvyšujícím se cenám uskromnit. Omezovat budou především výdaje za jídlo v restauracích (49,4 %), ušetřit chtějí také na dovolených (38,6 %) a nové výbavě do domácnosti (39,4 %). Ukazují to čísla z dotazování investiční platformy Portu v rámci Indexu investiční gramotnosti.
Až milion lidí v Česku si nevytváří finanční rezervu, žije z úspor či půjček. Počet takto živořících lidí se tedy kvůli drahotě ztrojnásobil, jsou vůči hrozícímu propouštění o to zranitelnější
07.02.2023 Zhruba 480 tisíc domácností v Česku není v současnosti s to vytvářet jakoukoli finanční rezervu. Takové situaci tedy nyní čelí až zhruba milion lidí v České republice. Vyplývá to z průzkumu Index finančního zdraví Čechů, který dnes představila Česká spořitelna se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR, a také z výsledků Sčítání 2021, které taktéž dnes zveřejnil ČSÚ.
Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem
10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
ECB zvýší sazby o dalších 75 bb
26.10.2022 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Ta vzhledem k inflaci na téměř deseti procentech podle našeho odhadu zvýší úrokové sazby o dalších 75 bb. Podobný krok, v rozsahu 50-75 bb, očekáváme v prosinci. Vrcholu by úrokové sazby měly dosáhnout v květnu příštího roku, a to na úrovni 3 % (depozitní sazba). Inflace se na cíl centrální banky vrátí až v roce 2024, jádrová inflace dokonce až v roce 2025. Rizika se tak koncentrují ve směru ještě vyšších úrokových sazeb. Další vývoj bude záležet i na tom, jak se centrální banka postaví ke snižování bilanční sumy. S tou podle našeho odhadu začne v polovině příštího roku. První snížení sazeb pak vidíme na konci roku 2024.
BrikkApp: Více než 53 % žen aktivně neinvestuje, investice více zvažují a upřednostňují fondy
13.09.2022 Pokud jde o ženy a investování, je jednou z hlavních výzev odstranění rozdílů v investování mezi muži a ženami, o čemž se příliš nemluví, a přesto je třeba to změnit. Ženám nejsou čísla cizí, protože převážná většina z nich spravuje měsíční rozpočet domácnosti. A přesto, pokud jde o investování na finančních trzích, mají tendenci zaostávat za muži. Jasně to ukazuje průzkum digitální investiční platformy.
Bloomberg: Rusko zvažuje nákup jüanů a měn spřátelených zemí za 70 miliard USD
01.09.2022 Rusko zvažuje, že v letošním roce nakoupí čínské jüany a měny dalších zemí považovaných za spřátelené celkem za 70 miliard USD (1,7 bilionu Kč), aby zpomalilo prudký růst kurzu rublu. Poté hodlá přejít k dlouhodobější strategii prodeje nakoupené čínské měny kvůli financování investic. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg.
Apple se připravuje na recesi, Alphabet dokončil split akcií 20:1
19.07.2022 Přízrak blížící se globální recese si vybírá svou daň na náladě managementu velkých společností, které stále častěji signalizují vnitřní změny, aby připravily své podnikání na horší časy. Nejinak je tomu u Applu (AAPL.US), který plánuje v nadcházejícím roce zpomalit dynamiku náboru a snížit výdaje v některých svých divizích. Změny se nedotknou všech týmů a Apple stále plánuje agresivní plán uvedení svých produktů na rok 2023, který mimo jiné zahrnuje sadu smíšené reality (VR/AR), ta je prvním velkým projektem nové kategorie od roku 2015. Opatrnější tón společnosti Apple je pozoruhodný vzhledem k síle společnosti tváří v tvář pandemii Covid-19 a dalším nepokojům (ve srovnání s konkurencí). Akcie společnosti včera po zprávě ztratily téměř 2,1 %.
Swingový výhled 26. týden 2022
04.07.2022 Po krátkodobé růstové korekci indexy znovu navázaly na medvědí trend a uzavřely týden v červených číslech. Spolu s tímto risk off sentimentem oslabovaly také komoditní měny a dále britská libra i euro. Zlato zatím jako prostředek ochrany proti inflaci prohrává a dostalo se opět pod hladinu 1 800 USD za unci. Silný je naopak americký dolar, který je v prostředí hrozící recese stále nejsilnější měnou.
Bankovní statistika - duben 2022
31.05.2022 Bilanční suma bankovního sektoru v průběhu dubna vzrostla o 0,9 % meziměsíčně na konečných 9 637 mld. Kč. Hlavním důvodem byl nárůst objemu úvěrů a vkladů u centrálních bank, kam se vrátilo v březnu odčerpaných 72 mld. Kč. Objem dluhových cenných papírů v držení bank, který byl po řadu měsíců tahounem růstu celkových aktiv, zpomalil tempo růstu z březnových 2,7 % na aktuálních 0,6 %. Růst aktiv také korigoval objem klientských úvěrů, který poklesl o 0,8 % meziměsíčně.
Lidé se bojí dalšího zdražování, nákupní horečka se po pandemii nakonec nekoná. Spotřebitelé vyhlížejí nejhorší rok minimálně od toho krizového roku 2013
08.02.2022 Velká nákupní horečka se loni v rámci otvírání ekonomiky po pandemii nakonec nekonala. Plyne to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Za celý rok vzrostly tržby maloobchodu o 4,4 procenta. To je nižší nárůst než v každém z předpandemických roků 2015 až 2019, přičemž loni navíc tržby v meziročním pohledu opticky navyšovala mimořádně snížená srovnávací základna roku 2020.
Akcie v Evropě letos zpevnily o 22 procent, dařilo se bankám a technologiím
31.12.2021 Akcie v Evropě za sebou mají úspěšný rok, jejich hlavní index zpevnil asi o 22 procent. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 2009, kdy se svět vzpamatovával z globální finanční krize. Dnes bylo obchodování slabší, protože v Německu, Itálii nebo ve Španělsku byly trhy zavřené.
Udělejte ze svých dětí malé finančníky. Není to tak složité...
28.12.2021 Říká se, že peníze vládnou světu. To je do jisté míry pravda, ale když začnou ovládat naše životy víc, než je zdrávo, je to špatně. Přitom se to lehce může se to stát každému, kdo se s nimi nenaučí hospodařit a kdo s nimi nerozumně nakládá. Aby k tomu nedošlo, měli bychom se s nimi učit zacházet už od dětství. Proto u svých potomků nepodceňujte výchovu k finanční gramotnosti.
Jak na vyrovnaný rozpočet v roce 2022?
21.12.2021 Investování by mělo tvořit běžnou součást nakládání s financemi domácnosti. Ale z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké si cíleně vytvářet finanční rezervu a začít tak investovat. Máte to stejně a nedaří se vám ušetřit si každý měsíc alespoň menší rezervu? Zde je několik kroků, jak se chovat zodpovědně. PS: ověřeno v praxi
Jak naložit s vydělanými penězi?
25.11.2021 Každý trader vstupuje na finanční trhy s vidinou vydělávání peněz. Mají ale tradeři plán, jak s vydělanými penězi naloží?
Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord
14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?
29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
Hotovosti se blýská na horší časy. EU plánuje přísnější regulace
25.01.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Zlato v roce 2020 aneb co nám krize opět připomněla
13.01.2021 V minulém roce jsme mohli být svědky nečekaného světového dění, kdy se naše planeta, díky jen velmi těžko předvídatelné situaci, opět ocitla v krizi, která nám zase pro jednou ukázala, jak moc se toho musíme ještě naučit. Hlavní otázkou však není, co tato v moderním světě moc nepoznaná krize ukázala všem, ale co ukázala nám obchodníkům.
Trading podle Vladimíra
18.06.2020 Do světa forexu vstupuje stále více začínajících obchodníků, kteří se pokouší nastartovat svou tradingovou kariéru s relativně malým množstvím finančních prostředků. Tento přístup je samozřejmě pochopitelný a zároveň i velmi rozumný, pokud obchodníci nemají opravdu žádné zkušenosti. A právě klientům, kteří mají chuť začít s tradingem, avšak stále neví, kde začít, pro ty by mohl být dnešní článek opravdovým přínosem, protože v pokračování níže je možné nejen nakouknout přímo na reálný účet jednoho z našich klientů Vladimíra Růžičky, ale navíc zde také můžete najít například odkaz na náš jedinečný ebook, který je určený právě obchodníkům, kteří mají v plánu obchodovat s malým účtem.
Investovat může být i zábavné
25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
Komentář Raiffeisenbank: Bankovní statistika - březen 2020
30.04.2020 Celková suma aktiv bankovního sektoru v březnu vzrostla o 3,7 % meziměsíčně. Meziroční tempo růstu se díky tomu skokově zvýšilo na 8,7 %. Hlavní zásluhu na březnovém růstu má úvěrová aktivita úvěrových institucí (+12,1 % meziměsíčně) i klientů (+2,4 % meziměsíčně). Mimořádný přírůstek zaznamenaly také položky ostatní bilanční aktiva (+106 mld. Kč) a dluhové cenné papíry v držení bank (+85 mld. Kč)
Dědek: ČNB by měla využít situace a snížit hlavní úrok na nulu
28.04.2020 Česká národní banka (ČNB) by měla využít současného prostoru k dalšímu uvolnění měnové politiky a snížit svůj základní úrok na technickou nulu. Agentuře Bloomberg to dnes řekl člen bankovní rady ČNB Oldřich Dědek. Banka by tak podle něj podpořila fiskální uvolňování. K dalšímu snížení základní sazby už minulý týden vyzval také Aleš Michl, další z členů rady ČNB.
Dobrá zpráva: Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru
31.03.2020 Češi loni spořili nejvíce za deset let, jakoby tušili blížící se úder koronaviru .České domácnosti začaly v loňském roce opět výrazněji spořit. V loňském čtvrtém čtvrtletí dokonce jejich míra úspor dosáhla hodnoty 15,1 procenta, což je nejvyšší údaj od roku 2010. Rok 2010 byl ovšem citelně poznamenán dopady světové finanční krize.
Ranní nadhoz - koruna stále ztrácí, dnes zasedá ECB
12.03.2020 Guvernér ČNB J. Rusnok soudí, že česká ekonomika se nachází ve slušné kondici a na přicházející horší časy je dobře připravena. Nízké zadlužení, zdravý bankovní sektor, devizové rezervy a vlastní měna vytvářejí pro českou ekonomiku poměrně komfortní situaci. Díky nízkému zadlužení má vláda dostatečný prostor nahradit pokles poptávky domácností zvýšením svých výdajů. Deficit státního rozpočtu plánovaný pro letošní rok ve výši 40 miliard korun je podle něho číslo už spíš teoretické a deficit bude nepochybně vyšší. ČNB bude podle něho také uvažovat o uvolnění měnových podmínek, v tuto chvíli však pro to nevidí akutní potřebu.
Investice pro radost aneb Vydělat se dá i na rumu či kabelkách
19.02.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. Ukazuje se ale, že bychom potřebovali zapojit trochu fantazie. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit část svých peněz.
Lidé si neodkládají peníze na horší časy
10.01.2020 „Češi málo spoří a dodatečně vydělané peníze utrácí. Takové chování je neodpovědné a může se lidem vymstít v případě zhoršení ekonomických podmínek,“ upozorňuje hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Češi zatím příliš nespoří na horší časy, krize se nebojí
10.01.2020 Míra úspor českých domácností vykázala v loňském třetím čtvrtletí úroveň 9,6 procenta, vyplývá z dnešních údajů ČSÚ. Jinými slovy, Češi během období července až září 2019 průměrně uspořili necelou desetinu peněz, které jim v kapse z příjmu zbývaly po zaplacení daní a případném přijetí sociálních dávek. To je znatelně méně než v letech 2014 až 2016, kdy si po proběhlé krizi vytvářeli „polštář úspor“, případně ještě žili v živé vzpomínce na krizová léta, což umocňovalo jejich opatrností motivaci k tvorbě úspor a šetrnějšímu přístupu ke spotřebě. S příchodem roku 2017 ale toto jejich chování vzalo v jisté míře za své a od té doby jsou Češi ve svých výdajích „uvolněnější“, resp. v tvorbě úspor nejsou tak důslední. Jejich obava ze ztráty zaměstnání je stále nízká, stejně jako obava ze zhoršení vlastní finanční situace. Krize se zkrátka Češi stále nebojí.
Ranní zpráva z FOREX trhu: PMI v eurozóně naznačí stabilizaci
24.07.2019 Červencové předběžné PMI poukáží na stabilizaci situace a mírné zlepšení prozatím stále nepříznivé situace v průmyslovém sektoru. Jak moc se recese v německém průmyslu dotýká českých výrobců, odhalí konjunkturální průzkum.
Související klíčová slova:
Bankéř | Vakcinace | Obchodování zlata | Gate | Kladný swap | Hlavní události | Nákupní centra | Hlavní ekonom | Investiční gramotnost | Mediální společnosti | Peugeot | Zkušenosti | Kryptoměnový průmysl | Matěj Široký | Nárůst objemů | Alphabet | USD/PLN | Swingové pohyby na forexovém trhu | Spořící účet | Veřejné finance | Valdis Dombrovskis | Obchodník | EUR | Subvence | Měnový pár EUR/CZK | Mince | Trend | Volatility | Petr Horáček | Podnikatel | Statistiky | Tempo růstu | Nákup jüanů | Vysoká rizika | Fond národního blahobytu (FNB) | Dovednosti | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Podíl na trhu | Covidová krize | Evropská komise | Záporné sazby | Obchodovat na finančních trzích | SP500 | Přesnost | Tempo růstu ekonomiky | Simon Peters | Nové peníze | Cenové stability | Více peněz | Zasedání ECB | Diverzifikace | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Bilanční suma | Goldman Sachs | Reality | Geopolitické napětí | PLN | Lagardeová | Poplatky | Ethereum | Vývoj na trzích | Richard Siuda | Ropa Brent | Německý DAX | Mišustin | Pensylvánie | Velký kapitál | Posilování dolaru | Ferrari | STLAM.IT | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Kolísání kurzu | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Index akcií | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Poptávky po oceli | ČSÚ | Strach | Analýzy | Vysoké riziko | Rozpočtový přebytek | Cena zlata | Dolary | ČSOB | Rafinerie | Termínované vklady | Vývoj ceny ropy WTI | Ženy a investování | Extrémně levné | Bankovní statistika | Roční zhodnocení | Index podnikatelské nálady ISM | Invesco | Uvolnění měnové politiky | CZK | Investování svých peněz | Výhled | Složené úročení | Trpělivost | Akcie automobilky Tesla | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Trumpová | Covid | Wealth | Jaroslav Brychta | Indexové ETF | Silně trendové trhy | Podnikatelská důvěra | Korunový výnos | Poplatky z obchodování | Boom | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Česká měna | RWE | AKAT ČR | Obchodní plán | Dnešní makroekonomické ukazatele | Invaze | Kongres | Index investiční gramotnosti | Posilování japonského jenu | Komoditní měny | BrikkApp | Válka | Carry trade obchodování | Alibaba | Snižování sazeb | Czech Fund | Investiční analytik | Vice | Futures | Náklady spojené s bydlením | Snižování inflace | Akciové trhy | Časování trhu | Donald Trump | Obchodní seance | Délka obchodování | LOGeco | Úrok z měnové pozice | Index BSE | Asociace pro kapitálový trh | Fiskální politiky | Reálný trading | Finanční gramotnost | WBD | Aktuální problémy | Poplatek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příklad měnového Carry Trade | MIFID | Domácnosti | Úder koronaviru | Čínské komunistické strany | Obchodní aktivita | Obchodní příležitosti | CL | BSE | Analytici | Marketingová komunikace | Republikánská senátorka | Obchodní války | Země EU | Oldřich Dědek | Investice do drahých kovů | Západní země | Aktuální hodnoty měny | Avalanche | Graf | Úsilí | Výkonná ředitelka | Crowfunding platformy | Globální ekonomiky | Záchranné programy | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Řízení rizika | Cena ruské ropy | Dluhopisy | Devalvace | Ekonomiky | Spoření na penzi | TLTRO | Futures na akcie | Nejnovější prognóza | Ruský státní investiční fond | Poptávka | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Fond národního blahobytu | Pozitivní zpráva | Pozitivní carry | GOOGL.US | Index BSE Sensex | Transakce carry trade | Bydlení | Potvrzení trendu | Peníze | Výkyvy cen | Portu | CySEC | Brent | Ipsos | Maloobchodní tržby | xStation | Jüan | Očekávání | Standardní lot | Výhled na rok | Komentář Raiffeisenbank | Větší riziko | Zvýšení sazeb | Indický index BSE Sensex | Války na Ukrajině | BSE Sensex | Výnosy | Majetek | ZEN | Denní pokles | Jana Steckerová | Prohlášení | Bitcoinoví obchodníci | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Akademie věd | Příležitosti | EUR/CZK | Znalosti forexového trhu | MiFID II | Senátorka | Akcie firmy | Michail Mišustin | Světové finanční krize | Pravidelné výplaty | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Vlastní měny | Hotovostní transakce | Trh práce | Nike | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Bit.plus Martin Stránský | Nové technologie | Spotřebitel | Asociace pro kapitálový trh ČR | Pochybnosti | Republikáni | Nastavení měnové politiky | Trendové trhy | Index podnikatelské nálady | Státní příspěvek | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Indikátor | Finanční vzdělání | Chování | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Makroekonomická data | Skutečný účet | Koruna | Odvětví | Investiční portfolio | Výnosové křivky | Možné riziko | Úrokový rozdíl | Úrokové sazby | Meziroční růst | Stavební spoření | Investujte zodpovědně | Dodge | Výsledky voleb | Trh | Deficit rozpočtu | Moskva | Problémy | Nižší ceny | Ruský prezident | Pověst | Spořící účty | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Studie | Parlamentní volby | Komerční banka | Rizika forexového carry tradingu | Historie | Konsolidace | Realizace zisku | The Magnificent Seven | MC.FR (LVMH) | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Investice do akcií | Posílení | Warner Bros | Agentura Reuters | Globální finanční krize | Majitel | Index STOXX Europe | S&P | Vít Hradil | Unie | Obchodování na finančních trzích | Kurz dolaru | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Obchodní napětí | Podílové fondy | Závislost | Participace | Zemětřesení v Turecku | Hang Seng | Liquidity | Deficit | Swingové pohyby | Firma | Strop na ruskou ropu | Statistický úřad | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání | Budoucnost | Zkusit investovat | Kurz koruny | Majetek ruského státního investičního fondu | Příklady carry trade obchodování | Hodnota majetku | Rada guvernérů | Vir | Automobilový sektor | Reálný účet | Opatření | Podnikatelé | Pozornost | 3М | Bankéři | Švýcarská centrální banka | Dluhopis | Členské státy | Šéf švýcarské centrální banky | Podnikání na kapitálovém trhu | Bohatství | České výnosy | Cena ropy dnes | Nákupní horečka | Daně z příjmů | Akcie Apple | Růst v letošním roce | Mainstream | Bitcoin | Člen bankovní rady | Filip Kalčák | Investiční gramotnost Čechů | Memecoiny | Pákový efekt 100:1 | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Videohry | Plánování | Záporný carry | Obchodníci | STLAM | Obchodovat | Obnovitelné energie | Tomáš Vranka | Burze | Patria Online | Finance | Příklad carry trade | Válka na Ukrajině | Fungování Carry Trade | Sebevědomí | USA | Růst akciových indexů | Raiffeisenbank a.s. | Úroky z úroků | Čistý zisk | Strach ze ztráty | Ekonomické aktivity | Jak obchodovat | Stres | Británie | Volby | Ropa | Statistika obchodů | Kolísání kurzu měnového páru | Výdaje | ETF | Společnost MicroStrategy | Drahá ropa | Ředitelka AKAT ČR | Majors | Statistici | UBS | Ziskový obchod | Síla měny | LVMH | Ekonomové | Indický index | Bitcoiny | Trading | Chuť investovat | Růst HDP | Jakub Hodan | Levnější půjčky | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Rizikové aspekty | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Magnát | Kurz dolarů | Forexové carry obchody | Vývoj | Pohyby na forexovém trhu | Povídání o trzích | Zajímavé zisky | Michal Valentík | Sazby v eurozóně | Distribuované účetní knihy | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Společnost Nike | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Miliardář Elon Musk | Členské země EU | EUR/USD | Varování | Konflikt na Ukrajině | Ruská ekonomika | Portfolio fondu | Spotřebitelská důvěra | Provozní výsledky | Člen bankovní rady ČNB | Další vývoj | Online platformy | Recese v USA | Měnové politiky | Investování do nemovitostí | Trump Media & Technology Group | Liberty Ostrava | Příjmy z ropy | Hennessy | Martin Stránský | Ceny akcie | Centrální bankéři | Třídy akcií | Přelom roku | Časovat trh | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Krása | Miliardy dolarů | Snížení úroků | Příklady carry trade | Vládní výdaje | Miliardy korun | Propad ceny | Růst mezd | Vývoj indexu Hang Seng | Sazby | Solární panely | Jak investovat do zlata | Obchodní pozice | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | First Solar | Data o HDP | Generální ředitel | Hotovost | Úvěrová aktivita v eurozóně | Průzkum | Firmy | Lepší výkonnost | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Práce z domova | Bit.plus | Hypotéza | Korunka ke korunce | Odvětví cestovního ruchu | Investování | Nápad | Fed | Magnificent | Maďarský forint | Vyšetřování | Časté obchodní příležitosti | Jana Večerková | Trhy | Trade | Nová britská vláda | Společnost BlackRock | Rachel Reevesová | Citroen | Pozastavení růstu | Země OECD | Utahování měnových podmínek | Rizika | Luboš Růžička | Eurozóna | Fond | ISM | Globální trhy | Fitch | Úspory | Velcí hráči | Japonský Nikkei | xStation 5 | Penzijní společnosti | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Ředitelka | Britská ministryně | NKE | Blockchainy | Proč investovat | Ministerstvo financí | Federální vláda | Vladimir Putin | Tesla | Finanční polštář | Miliardář | Příjmy domácností | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | FNB | Včerejší seance | Na burze | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Velké firmy | Carry obchody | MC.FR | Hospodaření | Ztráta | Měnové pozice | Alphabet (GOOGL.US) | Conseq | FXstreet | Sunrun | 8 nejlepších obchodních strategií | Obchod | Purple Trading | Akcie automobilky | Tradeři | Cenový pokles | Volkswagen | Next Finance Markéta Šichtařová | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | Trinity | MAM | JPY | Credit Suisse | Rollover | Citi | Kurz rublu | ArcelorMittal | Úrokové riziko | Transakce | Šok | Úvěrová aktivita | Portfolio | Carry trading | Nástroj | ACT | Lukáš Raška | Vyšší úrok | Čína | Risk | Inovace | Ceny | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | Války | Čínské měny | Raiffeisenbank | Centrální banka | Prodeje ropy | WTI | Biliony | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Libra | Dlužník | Zákonodárci | Webinář | Kurzové riziko | Propuštění | Forint | Důchod | Prezident Vladimir Putin | Výnos | Miliardáři | eBook | Podcast | Media & Technology | Frank | Kapitálové výdaje | Marek Nemky | CFD | Ekonomická krize | Discovery | CEO | Trinity Bank | Hospodářský propad | Silný pokles | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ceny akcií | Barometr | Energetická krize | AAPL.US | Index STOXX Europe 600 | Apple (AAPL.US) | Pracovní místa | Citroën | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Demokraté | Makléři | Zahraniční investoři | České hospodářství | Vklady | Progres | Obchodování | Armageddon | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Vzdělání | Úroky | Media & Technology Group | Prezident | Sensex | Bentley | Stellantis | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Spoření | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pokles exportu | Investování v Číně | CAD/JPY | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Obchodování se CFD | Technologické firmy | ProCent | Začátečník | RBC | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | DAO | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Grafy | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Situace | USD/CZK | Tržby | Časový horizont | Dluhy | Euro STOXX | Golden Gate | FOREX | Růst světové ekonomiky | Signály | Investiční produkty | Guvernér | Trader | HDP | Technology | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Velké téma | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Instant Research | Etoro | Investiční glosa | Vládní deficit | Členské země | Měnové páry | AAPL | Slovensko | ČTK | Investiční fond | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní styl | Životní styl | Úvěr | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Průmyslníci | Návratnost | Lepší zítřky | Výhody | Očkování | Podniky | Warner Bros. Discovery | Štěstí | Makléř | Louis Vuitton | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Finanční rezervy | Češi | Převis | Reuters | Globální ekonomika | AKAT | Technologie | Vydělávání peněz | Prognózy | Globální recese | Obchodované instrumenty | David Solomon | Kurz | Daně | Swingový výhled | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Panevropský index | Ztrátový obchod | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Zdražování energií | Sport | Bankovní rada | Investice | Evropské banky | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | Finanční produkty | Finanční nástroj | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komunikace | Trhy s kryptoměnami | Indie | Bod | Fitch Ratings | Myšlenka | Výše kapitálu | Zisky | Ruská vojska | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Risk Off | Protipandemická opatření | Vítězství republikánů | Kontrakce | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Burzy | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Export | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Většinový podíl | Signál | České firmy | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Organizace | Nemovitostní trh | Česká spořitelna | Praha | Britská vláda | Trump Media & Technology | Média | Forexové obchodování | Rozšíření | BABA | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Toyota | WBD.US | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Nikkei | Elon Musk | Myšlení | Rozdělení akcií | Euro Stoxx 50 | BABA.US | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Státní investiční fond | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Pákový efekt | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Finanční trhy | Míra | Špatné výsledky | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | Asociace | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Inflation Reduction Act | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | OECD | CHF | Akcie firem | Bohemia Energy | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Začínající obchodník | MT4 | Růst tržeb | Cena | Luxusní značky | MicroStrategy | Markéta Šichtařová | Makroekonomické ukazatele | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Snížení sazeb | DOT | Impérium | Česká ekonomika | Drahé kovy | Next | Obnovení důvěry | Bankovní vklady | Solana | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | EMA | Forexu | Akcie společnosti | Tempo růstu HDP | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Soubor pravidel | SEC | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Energetické krize | Dobrý obchodní plán | Práce | Investiční příležitosti | Navyšování cen | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Hodně peněz | Produktivita práce | Vlády | GFG Alliance | Nebezpečí | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Státní fond | Investiční platformy | Ruská vláda | Martin Schlegel | PMI v eurozóně | Výplaty dividend | Černá labuť | Průlom | Instrumenty | Ministr financí | Umění | Zlepšení | L.F. Investment Limited | ČR | Dot-com | XTB | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Štěpán Křeček | Kovy | Švýcarský frank | Silná poptávka | Cenné papíry | Stoxx | Crowdfunding | Služby | Ministryně financí | Broker | Pokročilé technologie | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Greensill | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Anton Siluanov | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Polsko | Čínská vláda | Začít investovat | Nákupní cena | Nařízení | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | Tržby z prodeje | Levné akcie | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Zvedání sazeb | Úročení | USD | Občané | Split | Zvýšení daní | Půjčka | Technologické tituly | Vyšší úrokové sazby | Cena ropy | Kupní síla | CZ | Pokles HDP | Rallye | Propad | Magnificent Seven | Dogecoin | Nemovitosti | USD/CHF | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Gambling | Investment | Martin Klass | Dlouhodobí investoři | Swap | Indexy | Americký dolar | Kupní síly peněz | Kurz eura vůči dolaru | Evropská centrální banka | Starbucks | Koruna dnes | ECB | Nižší ceny ropy | Ekonomiky eurozóny | Opatření vlády | Ziskovost | Doporučení | Body | Krypto | Fear and Greed | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Lot | Omikron | Objem vkladů | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | REIT | Jak investovat | Tržní kapitalizace kryptoměn | Prodeje | Pracovní síly | Komunistické strany | Investovat peníze | Investor | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Investování na finančních trzích | Vlastnictví | Jana Brodani | Nákupy zlata | Banka UBS | Denní obchodníci | Statistika | Spotřebitelské ceny | Ocenění | V4
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot