Deficit rozpočtu
Deficit rozpočtu v listopadu vzrostl na 259,2 mld. Kč
02.12.2024 Deficit státního rozpočtu na konci listopadu vzrostl na 259,2 miliardy korun z říjnových 200,7 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Listopadový schodek tak je nejlepší od pandemie covidu-19, ale zároveň pátý nejhlubší v historii Česka. Loni byl po 11 měsících rozpočet v deficitu 269,1 miliardy korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) za celý rok překročí schodek původně plánovaných 252 miliard korun jen o výdaje spojené s povodněmi. Kvůli nim vláda rozpočet novelizovala, deficit zvýšila na 282 miliard korun.
Proč vláda se zdůvodněním povodní navýšila možný schodek rozpočtu ve více než čtyřnásobném rozsahu, než by odpovídalo dosud hlášeným povodňovým škodám? Hodlá "spláchnout" své rozpočtové díry za 45 miliard?
14.10.2024 Naplánovaný státní rozpočet na příští rok se od toho pravděpodobně reálného liší jako málokdy. Pokouší se vláda údajnými výdaji na povodňové škody zakrýt rozpočtové díry za desítky miliard?
Deficit rozpočtu se zvýšil, konsolidace zpomaluje
01.10.2024 Státní rozpočet vykázal ke konci září mírné zvýšení dosavadního deficitu, který za tento rok činí již -181,7 mld. Kč (vs -175,8 mld. ke konci srpna). V meziročním srovnání je saldo rozpočtu prakticky na stejné úrovni (rozdíl -1,1 mld. Kč), pokud však odečteme prostředky z EU, vychází zatím letošní hospodaření lépe o 23,5 mld. Kč. Vzhledem k rozsahu škod po povodních došlo k navýšení schváleného salda o 30 mld. Kč na letošní a o 11 mld. Kč na příští rok, což značně zpomaluje konsolidaci veřejných financí.
Návrh rozpočtu na rok 2025 slibuje pokračování konsolidace
05.09.2024 Návrh státního rozpočtu na rok 2025 počítá se schodkem ve výši 230 mld. CZK. Deficit rozpočtu by tak měl v příštím roce dosáhnout nejnižší úrovně od roku 2019 a v poměru k HDP být podle našeho odhadu lehce pod průměrem let 2011 a 2012. Meziroční nárůst příjmové strany táhne především pojistné a vyšší inkaso DPFO a DPPO (včetně WFT). Z výdajových položek by nejvíce měly vzrůst investice a sociální dávky. Očekáváme, že navrhovaný státní rozpočet by měl vést ke zmírnění deficitu veřejných financí z letošních 2,2 % HDP na 2 % HDP. Postupná konsolidace by následně v souladu se střednědobým výhledem MF a zákonem o rozpočtové odpovědnosti měla pokračovat i v dalších letech.
Deficit rozpočtu se v srpnu zmírnil na 175,8 mld. CZK
02.09.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního srpna se schodkem 175,8 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 18,8 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Z hlediska sezónnosti docházelo v posledních letech v srpnu s výjimkou loňska spíše k mírnému meziměsíčnímu prohlubování schodku. Meziměsíční zmírnění o 16,5 mld. CZK tedy zvyšuje šanci na dosažení schváleného deficitu státního rozpočtu v celoročním objemu 252 mld. CZK. V poměru k HDP byl srpnový deficit státního rozpočtu za prvních osm měsíců ve výši 2,2 % nejnižší od roku 2019.
Deficit rozpočtu se v červenci mírně prohloubil na 192,3 mld. CZK
01.08.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního července se schodkem 192,3 mld. CZK. Oproti 178,6 mld. CZK v červnu se tedy meziměsíčně prohloubil o 13,7 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 21,8 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Z hlediska sezónnosti v červenci dochází tradičně k meziměsíčnímu snížení nekumulovaných příjmů i výdajů. V posledních čtyřech letech měl v tomto měsíci s výjimkou loňského roku deficit tendenci se mírně prohlubovat a letošní výsledek se tedy nedávné historii nijak zásadně nevymyká. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních sedm měsíců nejnižší od roku 2019. Schodek veřejných financí jako celku by tak mohl letos poprvé od té doby skončit v celoročním vyjádření pod 3 % HDP.
Deficit rozpočtu se v červnu zmírnil, MF věří ve splnění celoročního plánu
02.07.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního června se schodkem 178,6 mld. CZK. Oproti 210,4 mld. CZK v květnu se tedy meziměsíčně zmírnil o více než 30 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 36,7 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Červen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek mimo jiné vlivem sezónního inkasa záloh na DPPO příliš nezhoršuje nebo dokonce zlepšuje. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních šest měsíců nejnižší od roku 2019. Schodek veřejných financí by tak mohl letos poprvé od té doby skončit v celoročním vyjádření pod 3 % HDP.
Deficit rozpočtu se v červnu zmírnil, MF věří ve splnění celoročního plánu
01.07.2024 Stát hospodařil ke konci letošního června se schodkem 178,6 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 36,7 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Červen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek mimo jiné vlivem sezónního inkasa záloh na DPPO příliš nezhoršuje nebo dokonce zlepšuje. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních šest měsíců nejnižší od roku 2019 a mohl by tak letos poprvé od té doby skončit v celoročním vyjádření pod 3 % HDP.
Pokles cen drahých kovů, je současná „rally“ u konce s dechem?
10.06.2024 Zlato, stříbro a měď byly ještě nedávno uprostřed silného „býčího“ trhu. S každým dalším nárůstem zájmu investorů tak kovy posouvaly svoje historická maxima. Poslední týdny ovšem přinesly určitou korekci cen a nabízí se otázka, zda současný vývoj předznamenává hlubší pokles na trhu, nebo je možnou investiční příležitostí. Jaké jsou příčiny tohoto pádu? Co můžeme dále od těchto komodit očekávat?
Deficit rozpočtu se v květnu prohloubil na 210 mld. CZK
03.06.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního května se schodkem 210,4 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Květen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek prohlubuje výrazněji, když na příjmové straně klesá měsíční inkaso DPH a zároveň nedochází k platbě záloh na DPPO. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních pět měsíců zhruba na úrovni let 2020 a 2022.
ČR: Schodek státního rozpočtu v květnu dosáhl 210,4 mld. Kč
03.06.2024 “Díky silnějším daňovým příjmům a nižším výdajům v oblasti energetiky je letošní deficit rozpočtu ke konci května o 61 miliard korun nižší než loni ve stejném období. Červen a červenec bývají obvykle přebytkové vzhledem k inkasu čtvrtletních záloh DPH a daně z příjmů velkých firem po daňovém přiznání. Rozpočtové možnosti pro případné další letošní výdaje nad rámec schváleného rozpočtu budou známy až po výsledcích celého prvního pololetí,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura.
Aktuální vývoj v Německu nabízí mírný optimismus
29.04.2024 Poslední data, která přišla z německé ekonomiky, začínají vypadat konečně pozitivně. Tamní ekonomika si prochází určitou stabilizací, která by se mohla nakonec pozitivně přenést i do domácí ekonomiky. Připomeňme, že se Německu v posledním roce začalo přezdívat „nemocný muž“ Evropy. A kde jsou příčiny současného ekonomického oživení v největší evropském hospodářství? A jaký to má konkrétní dopad na ekonomiku?
V březnu se deficit rozpočtu neprohloubil, schodek za Q1 dosáhl 105 mld. CZK
02.04.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního března se schodkem 105 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61,2 mld. CZK mělčí, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst byl totiž v letošním prvním čtvrtletí patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku. Meziroční pokles výdajů odráží hlavně loňskou vysokou srovnávací základnu danou výplatou mimořádné pomoci domácnostem a firmám v souvislosti s vysokými cenami energií.
O současné investiční horečce
12.03.2024 Burza a krypto začínají být pořádně nabité. Index akcií S&P 500 dosáhnul hodnot nad 5 100 bodů, kryptoměna Bitcoin atakovala úrovně přes 70 000 USD. Můžeme si jednoznačně říci, že současná „rally“ na finančních trzích čím dál tím více připomíná Dot-com bublinu z počátku tisíciletí. Jaké jsou faktory, které ovlivňují tento vývoj? Máme nějaká vodítka z minulosti? Hrozí výraznější propad?
Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)
25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl
07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura
07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
Rok 2023 byl špatný. Statistici dnes potvrdili recesi. Nicméně rok 2024 bude lepší
30.01.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o tom, jak se v roce 2023 dařilo ekonomice. Podle statistiků poklesla ekonomika v roce 2023 o 0,4 %. To bylo o trochu lepší, než se čekalo. Většina ekonomů totiž čekala pokles o 0,5 %. Na výsledku ale nic nemění fakt, že je ekonomika v recesi, což je špatné.
Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně
02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Deficit rozpočtu v listopadu podle očekávání výrazně rostl
01.12.2023 Tradičně více deficitní listopad přinesl prohloubení salda státního rozpočtu na -269,1 mld. Kč, což je zhruba o 60 miliard více než na konci října. Při pohledu na vývoj v posledních třech letech se nejedná o nic neobvyklého, kdy v průměru od roku 2020 do roku 2022 rostl deficit během listopadu také o 60 miliard Kč. V kontextu celoročního plánu (-295 mld. Kč) by při obdobném vývoji jako v posledních letech (za poslední 3 roky v průměru -22,5 mld. Kč) měl státní rozpočet skončit zhruba na naplánované úrovni a nepřekročit 300miliardovou hranici.
Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, sazby pravděpodobně nezvýší
01.11.2023 Trhy nedostávají pauzu, a i první listopadový den bude ve znamení ekonomických dat. Z Česka dorazí index nákupních manažerů ve výrobě, odpoledne ho doplní report o stavu státního rozpočtu za prvních deset měsíců letošního roku. Pro trhy důležitější ale bude večerní zasedání Fedu, kde americká centrální banka s největší pravděpodobností rozhodně o stabilitě sazeb.
Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023
31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace
30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
Ranní okénko - Inflace v eurozóně ustupuje rychleji, než se čekalo
01.06.2023 Dnes je ekonomický kalendář naplněný, a to i údaji z tuzemské ekonomiky. Po ránu dorazí z Česka index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě, odpoledne pak statistika plnění státního rozpočtu ke konci května. V obou případech jde ale o čísla, na která trh příliš nereaguje. Z eurozóny bude trh vyčkávat na výsledek květnové inflace, byť je díky již zveřejněným číslům z vybraných států jasné, že finální hodnota bude pod odhady analytiků. Zajímavá tak bude zejména jádrová inflace. Z USA přijde v odpoledních hodinách report od ADP ohledně počtu vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru. Odhadováno je zpomalení takřka na polovinu proti dubnu, výsledek nad mediánem analytiků by pak patrně trh utvrdil v očekávání červnového hiku.
Ranní okénko - Německá květnová inflace má prostor překvapit
31.05.2023 Nejzajímavější údaj dneška bude představovat květnová inflace v Německu. Očekáván je pokles meziroční míry z dubnových 7,6 % na květnových 6,7 %. Možnost o něco nižšího výsledku naznačuje již první zveřejněný výsledek ze Španělska, kde inflace skončila pod očekáváními trhu, nápovědu přinese i dnes ráno zveřejňovaný výsledek ve Francii. Pokud by se potvrdil rychlejší ústup cenových tlaků napříč eurozónou, může docházet k dalšímu oslabování společné evropské měny, která od začátku května vůči dolaru ztratila přes 2 %. V posledních dnech totiž docházelo k částečnému zacenění tří hiků ECB v letošním roce, nižší inflace by patrně vedla k odmazání části těchto sázek.
Ranní okénko - Revize českého HDP může prodloužit recesi
30.05.2023 Hned po ránu přijde z Českého statistického úřadu důležitá informace ohledně struktury HDP za první kvartál letošního roku. Možná je i mírná revize směrem ke stagnaci nebo prodloužené technické recesi, byť zveřejněná březnová měsíční data jdou ve směru prvního odhadu, podle kterého česká ekonomika mezikvartálně rostla o 0,1 %. Samotná struktura patrně odhalí, že hlavní brzdu představuje poptávka domácností, která zůstává snížená již po delší dobu. Důvodem je zejména silný pokles reálných mezd, ale i zvýšená míra úspor, kterou české domácnosti na vzniklou situaci reagují. Zajímavá bude i statistika mezd v národních účtech, která může představovat silné vodítko před oficiálními čísly z příštího týdne, a především před červnovým zasedáním ČNB.
Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v eurozóně a nezaměstnanost v USA
29.05.2023 Nouze o ekonomická data tento týden rozhodně nebude. Zatímco dnes je kalendář prakticky prázdný, v průběhu týdne dorazí informace ohledně květnového růstu cen v zemích eurozóny, v USA pak budou nejzajímavější zápis patrně představovat data z trhu práce. V předchozích týdnech trh začal nejnovějším číslům přikládat menší význam, jelikož se zdálo, že o další trajektorii úrokových sazeb je na nějaký čas rozhodnuto. Jenže jestřábí komentáře z úst některých představitelů Fedu postupně navýšily nejistotu a začátkem tohoto týdne již převažuje názor, že na červnovém zasedání Fed opět zvýší sazby. Ke změně došlo i v pohledu na snižování sazeb, kdy ke konci roku trh očekává, že sazby budou zhruba na stejné úrovni, jako kde se nacházejí nyní.
Forex: Dolar stagnuje, investoři čekají na výsledek zasedání americké centrální banky
21.03.2023 Dolar dnes stagnuje. Investoři čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed). Euro k dolaru kolem 18:40 SEČ rostlo o 0,4 procenta na 1,0764 EUR/USD.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.03.2023 1) Míra inflace v Maďarsku se v únoru poprvé po více než roce snížila. Z lednové hodnoty 25,7 procenta klesla na 25,4 procenta, v růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl maďarský statistický úřad. Maďarsko má nadále nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie.
Hampl: Vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než příjmech rozpočtu
08.03.2023 Současná vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než na příjmech státního rozpočtu. ČTK to dnes řekl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Vítá oznámený krok vlády snížit strukturální deficit rozpočtu o 70 miliard korun. Podle něj to je ale jen první krok ke konsolidaci veřejných financí, protože problém je hlubší.
Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem
10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Do bankovní rady ČNB míří šéf EGAP Procházka a Kubíček z rozpočtové rady
14.12.2022 Novými členy bankovní rady České národní banky (ČNB) se od 13. února stanou dosavadní ředitel Exportní a garanční pojišťovací společnosti (EGAP) a koordinátor Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jan Procházka a vedoucí úřadu Národní rozpočtové rady Jan Kubíček. Ke stejnému dni se dosavadní člen rady Jan Frait stane viceguvernérem. Všechny dnes jmenoval prezident Miloš Zeman. Procházka a Kubíček nahradí dosavadního viceguvernéra Marka Moru a člena rady Oldřicha Dědka, kterým končí šestileté funkční období.
Ranní okénko - Deficit rozpočtu dosáhne 375 mld. Kč
19.10.2022 Dnes z významnějších dat dorazí jen čísla z amerického nemovitostního trhu. V eurozóně by se pak měl finálně potvrdit odhad zářijové inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala na 10 %. Včera zveřejněný ZEW index ukázal rozporuplný stav Německa, kdy aktuální nálada dále klesla, výhled se ale stabilizoval. Podpořit náladu mohly klesající ceny plynu, i plán německé vlády na pomoc firem. Americký průmysl pak ukázal lepší výsledek a v kombinaci s prozatím nad očekávání dobrými zveřejňovanými výsledky firem pomohl protáhnout optimistickou rally, která aktuálně panuje na trzích.
Kompenzace vysokých cen energií a valorizace důchodů prohlubují deficit rozpočtu
03.10.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního září hospodařil s deficitem ve výši 270,9 mld. Kč. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 55,4 mld. Kč, což je dáno zejména vyššími daňovými příjmy. Schodek státního rozpočtu bude do konce roku dále narůstat, avšak mohl by skončit pod 350 mld. Kč.
Britská vláda zmasakrovala dluhopisy i libru. Závěr týdne pod tíhou špatných zpráv
23.09.2022 Náladu investorů v posledních týdnech podlomila americká inflace spolu s jestřábím Fedem. Výrazně propadly dluhopisy, nárůst výnosů dostal pod tlak akcie a jejich kondici dál sráží klesající výhled pro fundament. Z tohoto soudku je například dnešní série horších indexů nákupních manažerů z eurozóny. Jenže to není vše. Že se podmínky zhoršují, dokládají přehodnocené výhledy pro akcie od velkých amerických bank. Dále to stále více vypadá, že strmý nárůst hypotéčních sazeb převáží zamrzající americký realitní trh směrem dolů. A k tomu se samozřejmě přidává technické varování s tím, jak se trhy blíží minimům z června.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Deficit rozpočtu USA v květnu klesl více, než se čekalo
12.06.2022 Rozpočtový deficit Spojených států v květnu klesl na 66 miliard USD (1,6 bilionu Kč), což byl nejnižší údaj pro tento měsíc od roku 2016. K lepšímu výsledku, než se čekalo, přispělo snížení výdajů souvisejících se zdravotní krizí. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Ekonomové: Inflace by mohla klesnout v červenci, bez války už by byla nižší
30.05.2022 Inflace v České republice by podle ekonomů mohla klesnout v červenci. Za květen a červen by se mohla dostat nad 15 procent. Nebýt války na Ukrajině, spotřebitelské ceny by už byly nižší. Na jednociferná čísla se inflace zřejmě dostane až příští rok. Situace by nemusela být výrazně lepší, ani kdyby se v ČR platilo eurem. V boji proti růstu inflace pomůže zvyšování úrokových sazeb, ale vláda by také měla zpomalovat růst mezd. Ekonomičtí experti to včera řekli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Polská vláda chce od léta snížit daň z příjmu fyzických osob na 12 procent
24.03.2022 Polsko chce od 1. července snížit daň z příjmu fyzických osob ze 17 na 12 procent. Změna by se měla dotknout důchodců nebo lidí pracujících na plný úvazek, uvedla dnes agentura PAP. Návrh vypracovalo ministerstvo financí, které tak reaguje na ekonomické dopady války na Ukrajině. Roční náklady na chystané daňové změny se odhadují na 15 miliard zlotých (bezmála 78 miliard Kč).
Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU
28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022
04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“
30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.9.2021)
20.09.2021 V minulém týdnu došlo k aktivaci short obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci sell-stop příkazu a vstupu do short pozice, u které však po zasažení první nejbližší S/R zóny došlo k posunu SL na hodnotu Break/Even, kde bohužel rychle skončila. Takže obchod byl na nule.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.09.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Z makrodat se investoři zaměřili na finální červencová data o japonské průmyslové výrobě. Nyní trhy čekají na zprávu o americké inflaci, která vyjde odpoledne.
Deficit rozpočtu USA v srpnu klesl o 15 procent, pomohl růst daňových příjmů
14.09.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v srpnu meziročně klesl o 15 procent na 171 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč). Daňové příjmy, k jejichž zvýšení pomohlo oživení ekonomiky, rostly rychleji než výdaje na programy zaměřené na překonání dopadů pandemie covidu-19. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD
12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Biden v Ohiu obhajoval plány na zvýšení daní bohatým a podnikům
28.05.2021 Americký prezident Joe Biden včera navštívil stát Ohio a na tamní škole obhajoval svoje ekonomické a investiční plány, které mimo jiné obnášejí vyšší zdanění podniků a bohatých. Biden se v pátek chystá představit svůj první návrh rozpočtu na rok 2022 i výhled na příští desetiletí, který počítá s nejvyššími veřejnými výdaji od druhé světové války, napsal list The New York Times, který se k dokumentům dostal ještě před jejich zveřejněním.
Ranní okénko - Vzali Američané obchody útokem?
15.04.2021 Pro zajímavá makroekonomická data budeme dnes muset za oceán, jelikož evropský kalendář zeje prázdnotou. Naopak v USA se během odpoledne našeho času strhne datová smršť. Zahájí ji Empire index podmínek ve zpracovatelském sektoru, který v letošním roce setrvale narůstá a tohoto trendu by se měl podržet i ve své dubnové edici. Trh si od něj slibuje navýšení ze 17,4 na čistých 20 bodů, a to navzdory tomu, že podobně jako v Evropě i v USA se zpracovatelé potýkají s výpadky dodávek výrobních vstupů. Že se i přesto Američanům daří navyšovat výrobu by následně měl potvrdit údaj o průmyslové produkci za měsíc březen, která podle odhadů přidá oproti únoru slušných 2,5 %, a zároveň by mělo narůst využití kapacit ze 73,8 až na 75,6 %, což již není daleko od dlouhodobého průměru, byť k předkrizovým cca 77 % bude stále trochu scházet. Nebudeme ochuzeni ani o náhled do situace v amerických domácnostech, které podle tržního odhadu v březnu konečně vyrazily ve větším počtu na nákupy. K tomu by je mělo motivovat nejen postupné otevírání části dříve zavřených provozoven a pocit bezpečí dodaný tím, že velká část jejich členů již podstoupila očkování, ale i štědrá fiskální podpora, která přistála na účtech velké části Američanů a vybízela k útratám. Po únorovém poklesu maloobchodních tržeb o 3 % meziměsíčně tak tentokrát trh vyhlíží růst o robustních 5,8 %, přičemž některé odhady předpokládají dokonce i dvouciferný výsledek. Do karet Američanům hraje i postupné zlepšování situace na trhu práce, byť je zde k ideálu ještě daleko. V týdnu končícím 10. dubna patrně opět poklesl počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kterých se tak na úřadech mělo objevit „jen“ 700 oproti předcházejícím 744 tisícům.
Rozbřesk: Ztráty českých dluhopisů narůstají
19.03.2021 Státu se tento týden podařilo vypůjčit si na finančních trzích dalších zhruba sedmnáct miliard korun na zalátání letošního plánovaného deficitu státního rozpočtu a na krytí letos splatných bondů. Na to, že je teprve březen, jde o docela vysokou částku, avšak to je zřejmě teprve jen začátek. Pokud vše půjde podle oficiálního plánu, bude stát potřebovat 500 mld. korun na pokrytí schváleného schodku a dalších přes 200 mld. na splátky dluhopisů. Neboli, celkově si tak musí obstarat přes rekordních sedm set miliard korun.
Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027
19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.2.2021)
15.02.2021 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD ke spuštění dalšího ziskového obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, díky čemuž se aktivoval nákupní long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.02.2021 1) Obchodování v Asii a Tichomoří bylo dnes omezeno kvůli svátku, na akciových trzích v Číně, Japonsku, Tchaj-wanu a Jižní Koreji se neobchodovalo. Z hlavních indexů v regionu uzavřel hongkongský index Hang Seng se ziskem 0,45 % na 30 173,57 bodu a australský ASX 200 oslabil o 0,10 % na 6 850,10 bodu.
Deficit rozpočtu USA v lednu stoupl na rekordních 163 miliard USD
11.02.2021 Deficit rozpočtu vlády Spojených států v lednu stoupl na 163 miliard USD (3,5 bilionu Kč), což je pro tento měsíc rekordní výše. Důvodem byly další přímé platby jednotlivcům v souvislosti s koronavirovou pomocí, uvedlo včera americké ministerstvo financí. Loni v lednu rozpočtový schodek činil 130 miliard USD.
Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP
14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.
Přijetí eura? Aktuálně ani nesplňujeme kritéria
19.08.2020 Nejasný postoj Česka k přijetí společné evropské měny nadále platí. Aktuálně je potvrdil premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Harvard International Review: na vstup je prý Česko připraveno, ale nejprve musí proběhnout v EU reformy, které mimo jiné přimějí jižní členy k větší rozpočtové kázni.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.8.2020)
17.08.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do short pozice, která se dostala do zisku na Profit-Target 1 (PT1), kde byla ukončena část pozice, nicméně trh nepokračoval v poklesu a zbytek obchodu tak skončil na nule na Break/Evenu. K jinému obchodu v průběhu týdne nedošlo.
Deficit rozpočtu je v USA kvůli dopadům koronaviru na rekordu
13.08.2020 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil na rekordních 2,81 bilionu dolarů (63,3 bilionu Kč). Na vině jsou dopady nového koronaviru a s tím spojená opatření na podporu ekonomiky. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.
Deficit rozpočtu Austrálie bude kvůli viru největší od války
23.07.2020 Kvůli boji s koronavirem čeká Austrálie v letošním finančním roce výrazné prohloubení deficitu státního rozpočtu. V uplynulém finančním roce, který skončil v červnu, schodek podle předběžných údajů činil 85,8 miliardy australských dolarů (1,4 bilionu Kč) a letos naroste až na 184,5 miliardy AUD (tři biliony Kč), uvedlo dnes ministerstvo financí. Podle agentury Reuters to bude největší schodek od druhé světové války.
Americké úrokové sazby si na stávající úrovni pobudou nejméně dva roky
09.06.2020 Americká centrální banka ponechá sazby tento týden beze změny. Na stávající nulové úrovni zřejmě zůstanou minimálně další dva roky. To pravděpodobně ukáže i nová prognóza Fedu. Program nákupů aktiv bude dále omezován, ale už podstatně pomalejším tempem, než tomu bylo v posledních týdnech. Diskuze se může stočit i k cílování výnosové křivky. Klíčová bude komunikace dalších kroků.
Ranní nadhoz - vláda zvyšuje deficit rozpočtu na 500 miliard
09.06.2020 Koronavirová epidemie způsobila meziroční propad průmyslové produkce v dubnu o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření. V meziměsíčním srovnání po sezónním očištění došlo k poklesu o 23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily tržní odhady. Evidenční počet zaměstnanců meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda dokonce o 5,6 %. Naději na brzký obrat hatí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %.
Francouzský rozpočet počítá s rekordním deficitem 11,4 pct. HDP
04.06.2020 Francouzská vláda v aktualizovaném rozpočtu na tento rok, který předloží příští středu, počítá s rekordním deficitem 11,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes francouzský ministr pro státní rozpočet Gérald Darmanin.
Forex: ECB bude hlavní událostí dne a nemusí ani nic udělat
04.06.2020 Od ECB na dnešním zasedání žádný krok k další podpoře ekonomiky spíše nečekáme, ale důležitá budou slova a údaje z nové prognózy. Tempo růstu mezd v ČR za první čtvrtletí by mělo vykázat zpomalení.
Komentář Raiffeisenbank: Deficit rozpočtu nabírá tempo
04.05.2020 Český státní rozpočet vykázal za první čtyři měsíce roku deficit na úrovni 93,8 mld. Kč. Překonal tak i dosud nejhorší výsledek z roku 2010, kdy vlivem světové ekonomické krize dosáhl „jen“ 78 mld. Kč. Pod tíhou ekonomických restrikcí, které si vynutila koronavirová pandemie, česká vláda opět přehodnotila svůj výhled na hospodaření za celý letošní rok. Z původně plánovaného deficitu na úrovni 40 mld. Kč se v březnu stalo 200 mld. Kč a nově pak rovnou 300 mld. Kč. S ohledem na dosavadní vývoj se nabízí otázka, zda nebude nutné přistoupit i k další revizi. Kromě nevyhnutelného propadu příjmů, které stojí a padají s výkonem aktuálně hibernované ekonomiky, si vládní protikrizová opatření vyžádají i citelný nárůst výdajů. Mnoho z nich, jako například ošetřovné, podpora OSVČ či kurzarbeit jsou navíc dále prodlužovány, a k nim přibývají návrhy nové, jako jsou příspěvky na úhradu fixních nákladů zavřených provozoven.
Deficit rozpočtu USA by mohl stoupnout téměř čtyřnásobně
26.04.2020 Recese způsobená epidemií nemoci covid-19 a prudký nárůst vládních výdajů za testování, zdravotní péči a pomoc pro firmy a domácnosti mohou zvýšit deficit státního rozpočtu Spojených států v letošním fiskálním roce téměř čtyřnásobně na rekordních 3,7 bilionu USD (93 bilionů Kč). Uvedl to ve své zprávě Rozpočtový úřad Kongresu (CBO).
Čína bude mít nejslabší růst od 70. Let. Zdá se, že to ale zvládla.
20.03.2020 Podle odhadu analytiků se zřejmě sníží vývoj hrubého domácího produktu Číny nejen za první čtvrtletí, ale i za celý letošní rok. Kvůli nemoci COVID-19 bude výkon druhé největší ekonomiky světa dle předpokladu nejhorší od konce takzvané kulturní revoluce v roce 1976.
Zadluženost Španělska loni klesla nejníže od roku 2013
18.02.2020 Španělsko na konci loňského roku snížilo poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) na 95,5 procenta, což je nejnižší údaj od roku 2013. Uvedlo to dnes španělské ministerstvo hospodářství. Zadlužení se tak snížilo z 97,6 procenta HDP v roce 2018, zejména díky nízkým úrokovým sazbám a ekonomickému růstu země.
Okénko trhu - Ministerstvo svůj ekonomický výhled příliš nezměnilo
04.02.2020 Ministerstvo financí České republiky dnes zveřejnilo další vydání své makroekonomické prognózy. Jeho výhled na rok 2020 se změnil jen nepatrně, když nadále počítá s růstem tuzemské ekonomiky o 2 %. Ministerstvo nicméně mírně přehodnotilo odhad příspěvků jednotlivých složek HDP, když nově očekává větší podíl vládní spotřeby a tvorby hrubého fixního kapitálu, zatímco méně si slibuje od zahraničního obchodu. Korekce doznala i predikce průměrné inflace za rok 2020, která má nově činit 2,8 namísto původních 2,6 %, a ministerstvo zároveň o desetník snížilo odhad na kurz české měny, jež tak podle něj dosáhne v průměru hladiny EUR/CZK 25,40. Pro rok 2021 pak úředníci očekávají zrychlení růstu na tempo 2,2 %, které se nadále bude opírat primárně o spotřebu domácností i vládního sektoru. Koruna by podle nich měla posílit až k EUR/CZK 25,10 a oživení si slibují i od eurozóny, jež by měla vykázat růst na úrovni 1,4 %. Ve srovnání s naší vlastní prognózou je tak ministerský odhad výkonu české ekonomiky téměř totožný. Lišíme se ovšem v názoru na kurz české měny, která podle nás tak svižně posilovat nebude. Zároveň jsme o něco méně optimističtí ve výhledu na růst eurozóny, které predikujeme pro rok 2021 pouze 1,2 %. Není též bez zajímavosti, že ministerstvo nadále věří, že naplní plánovaný deficit rozpočtu na úrovni 40 mld. Kč a to přesto, že daňové příjmy již v minulém roce významně zaostávaly za jeho očekáváními. Včerejší zpráva o plnění státní pokladny pak potvrdila, že stejná situace ve výběru daní trvá i v roce letošním. Vzhledem ke zpomalování ekonomiky tak předpokládáme, že tento problém povede k překročení plánovaného deficitu do blízkosti 58 mld. Kč.
Forex: Koruna k euru stagnovala, na zhoršený státní rozpočet nereagovala
03.02.2020 Česká měna dnes k euru stagnovala na 25,19 Kč/EUR, na zhoršená čísla o státním rozpočtu kurz nereagoval. Vůči dolaru koruna oslabila o šest haléřů na 22,78 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření analytiků.
Novozélandská vláda chystá nový fiskální balíček
11.12.2019 Novozélandská vláda hodlá zvýšit výdaje o 12 mld. NZD aby v nadcházejících letech přispěla ke zrychlení domácí ekonomiky. Zhruba dvě třetiny této částky mají být utraceny v sektorech dopravy, školství a zdravotnictví, kde se má začít více investovat. Report počítá s tím, že by mělo být více informací o detailech investic zveřejněno v průběhu příštího roku. Nový balíček by měl způsobit, že se příští rok dočkáme deficitu ve výši 943 mi. NZD, zatímco původně měla vláda hospodařit s přebytkem 1,3 mld. NZD. Přebytky pak budou kumulativně nižší i následujících letech.
Rozbřesk: Špatné zprávy z domácí ekonomiky nahrávají stabilitě sazeb ČNB
03.12.2019 Dvě a rozhodně ne dobré zprávy přišly včera z české ekonomiky. Tou první byl poslední výsledek indexu nákupních manažerů (PMI), který se po krátkém zlepšení propadl na čtyřměsíční minimum (43,5 bodu). Znamená to, že situaci v průmyslu nelze zdaleka ještě považovat za stabilizovanou, neboť padají jak nové zakázky, tak aktuálně i výroba a zaměstnanost.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.10.2019)
28.10.2019 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali aktivace obchodní příležitosti, na kterou jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu. Následně došlo k poklesu k další následující S/R zóně, což byl první cíl (Profit-Target 1 – PT1), kde byla možnost ukončení části pozice v zisku. Situace se však stala na konci týdne a trh již bohužel neměl sílu na další pokles na PT2, takže zbytek pozice byl ukončen také v zisku na konci páteční seance v blízkosti PT1, kde se trh v závěru pohyboval. Nerad totiž držím pozice přes víkend díky Brexit zprávám a riziku víkendového GAPu.
Deficit rozpočtu USA byl loni nejvyšší za sedm let
25.10.2019 Deficit rozpočtu americké vlády se v uplynulém fiskálním roce prohloubil na 984 miliard dolarů (22,7 bilionu Kč) ze 779 miliard USD v předchozím roce a byl nejvyšší za sedm let. Příjmy z daní sice vzrostly, tento růst ale překonaly vyšší rozpočtové výdaje a náklady na obsluhu dluhu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
Ranní nadhoz finančních trhů 2.10.2019
02.10.2019 Inflace v eurozóně v září dosáhla úrovně 0,9 %, tedy ještě o desetinu procentního bodu méně, než očekával trh. Nachází se tak hluboko pod cílem Evropské centrální banky, která by inflaci ráda viděla těsně pod 2 %. Zpětně se potvrzuje obava bankéřů ve Frankfurtu, že ochlazování zpracovatelského sektoru způsobené geopolitickým napětím stáhne inflaci směrem dolů.
Okénko finančního trhu 1.10.2019
01.10.2019 Růst českého hrubého domácího produktu ve druhém čtvrtletí byl revizí o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl 2,8 % meziročně a 0,7 % mezikvartálně. Největší měrou se na tomto výsledku podílela spotřeba domácností, která spolu se spotřebou vlády zůstává motorem ekonomického růstu, a saldo zahraničního obchodu. Naopak tvorba fixního kapitálu podruhé v řadě mezikvartálně poklesla, tentokrát o 0,6 %. Spolu s odhadem růstu HDP byly zveřejněny i čtvrtletní sektorové účty, podle kterých dále klesá ziskovost firem, na čemž se podílí zejména nárůst mzdových nákladů.
Deficit rozpočtu se v září prohloubil na 21 mld. Kč
01.10.2019 Schodek rozpočtu zaznamenal nejvyšší zářijovou hodnotu od roku 2014, když dosáhl 21 mld. Kč. Aktuální výsledky potvrzují trend pozorovaný v předchozích měsících, a totiž že příjmy se nedaří plnit podle původního plánu. Zatímco v případě daně z příjmu právnických osob se oproti předchozím měsícům výběr zlepšil, ostatní daně znatelně zaostávají, když se např. na dani z příjmu fyzických osob po uplynutí tří čtvrtin rozpočtového období vybralo jen necelých 72 %. Ještě výraznější je manko u DPH, kde se nevybralo ani 70 % plánovaných příjmů. Naproti tomu výdaje státu plánovaného tempa dosahují, hlavně ty neinvestiční. U kapitálových výdajů pak evidujeme výdaje pod plánem, jak je u českého rozpočtu obvyklé.
Deficit rozpočtu USA za 11 měsíců překonal jeden bilion USD
13.09.2019 Deficit rozpočtu americké vlády za 11 měsíců fiskálního roku překonal hranici jednoho bilionu USD (23,4 bilionu Kč). Výdaje totiž rostly rychleji než výběr daní. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí. Odborníci však očekávají, že v posledním měsíci fiskálního roku vykáže rozpočet přebytek a za celý fiskální rok bude deficit pod jedním bilionem USD, uvedla agentura AP.
Deficit rozpočtu USA se za deset měsíců prohloubil o 27 procent
13.08.2019 Deficit federálního rozpočtu USA se za deset měsíců tohoto fiskálního roku prohloubil o 27 procent na 867 miliard USD (20 bilionů Kč). Výdaje rozpočtu rostly více než dvakrát rychleji než výběr daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Chorvatsko chce přijmout euro do osmi let
30.10.2017 Chorvatsko se během sedmi až osmi let chce stát členem eurozóny. K mechanismu směnných kurzů ERM-2, což je mechanismus, který před přijetím jednotné evropské měny zajišťuje měnovou stabilitu, se Záhřeb zamýšlí připojit ještě před svým předsednictvím EU v roce 2020. Oznámil to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković.
EK by mohla pokutovat za deficit rozpočtu
25.04.2016 Evropská komise (EK) zvažuje pokutu pro Španělsko a Portugalsko kvůli porušení cílů v oblasti snižování...
Deficit rozpočtu Číny se zdvojnásobil
29.01.2016 Schodek čínského státního rozpočtu se v loňském roce prohloubil na 2,36 bilionu jüanů, což je proti schodku...
Francie prý napřesrok sníží deficit rozpočtu
26.11.2015 Francie hodlá v příštím roce dosáhnout plánovaného snížení rozpočtového schodku, a to navzdory...
Nejdůležitější ekonomické události roku 2014
08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
Deficit rozpočtu USA klesl na 483 mld. USD
15.10.2014 Rozpočtový deficit Spojených států klesl v posledním fiskálním roce do konce září díky oživení ekonomického...
Deficit rozpočtu USA prý letos klesne mnohem více
15.05.2013 Americký rozpočtový deficit se v tomto fiskálním roce do konce září sníží díky zvýšeným daňovým a dalším...
Deficit rozpočtu Řecka výrazně klesl
10.05.2013 Deficit rozpočtu ústřední vlády Řecka bez zahrnutí nákladů na obsluhu dluhu se za čtyři měsíce letošního...
Deficit rozpočtu USA klesl téměř o polovinu
11.04.2013 Rozpočtový deficit Spojených států v březnu klesl o 46 procent na 107 miliard dolarů ze 198 miliard dolarů...
Deficit rozpočtu Itálie klesl, dluh je rekordní
01.03.2013 Rozpočtový deficit Itálie klesl loni na tři procenta hrubého domácího produktu z 3,8 procenta v roce 2011...
Související klíčová slova:
Střední Evropa | HSBC Holdings | Obchodní pásmo | První odhad HDP | HDP Rakousko | Škody po povodních | Realitní trh | Války | Západní země | Vývoj | Časové řady | Data z trhu práce | Index amerických akcií | Sentix indikátor | Radim Dohnal | DPH | EUR | Bundesbank | Přijmout euro | Velké finanční krize | Standard & Poor's | Kurz kuny | Salesforce | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Finanční ústav | Stoxx | Vývoj hospodaření | Okénko finančního trhu | Dot-com | Očekávání | Korelace | Novozélandská vláda | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Státy eurozóny | Rozpočtový schodek USA | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | EUR/JPY | Goldenburg Group | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Trh práce | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Investice | Saldo běžného účtu | Potenciál | Mezinárodní ratingová agentura | Oslabování měny | Česká měna dnes | Nejdůležitější ekonomické události | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Argos Capital | Současná rozpočtová situace federální vlády | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Broadcom | Donohoe | HDP (Hrubý domácí produkt) | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Evropský index | Evropské měny | McKesson | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | EUR/USD | Spotřebitelé | Projekce | Reality | Price Action | Dánové | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Spotřebitelské inflace | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Investing | Cenné papíry | Výnos | Vydání dluhopisů | Japonská centrální banka | RBS | Goldman Sachs | Delta | Hospodářský růst v Evropě | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Index DOW | Miliardy dolarů | Ukazatel | Vatikán | ČEZ | Milton Friedman | Státní dluh | Gernot Blümel | Ekonomové | Světová rada pro zlato (WGC) | MAE | ISTAT | Summit EU | Capitalinked.com Radim Dohnal | Nákupní příležitosti | Investiční výhled | JPY | Růst hrubého domácího produktu | Plány | Dolar dnes | Odhad HDP | Brent | Uber Technologies | Kontrakce | Peníze | Robert Habeck | Pandemie COVID-19 | Fiskální pakt | Deficit rozpočtu Itálie | Nezaměstnanosti v Německu | Škoda | Rozhovor | Šéf ECB | Prognóza | Uchovatel hodnoty | Evropská měnová unie | Měnověpolitické zasedání Fedu | Analytici společnosti | Long obchod | Měny | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Evropský fond finanční stability | Burza | USD | ZEW index | Vláda prezidenta Baracka Obamy | Report ADP | Reálné výnosy | Burzy | USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | Broker | Slovenská vláda | Posílení koruny | Výnos desetiletého dluhopisu | Kryptoměna Bitcoin | HUF | Očkování proti covidu | Vládní opatření | Agentura Fitch | AI | Varianta delta | Nervozita | Kapitálové rezervy | Regulace | Zavedení eura | Bulharsko | Kofola | Schodek rozpočtu | Apple | Litva | Amsterodam | Tovární objednávky | Malta | Globální nálada | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | GBP/USD | UniCredit Bank | Unie | Posílení | Euronext | Vzdělání | Evropa | Přebytek rozpočtu | Zasedání Fedu | Viceguvernér ČNB | Světová finanční krize | Hospodářské výsledky | Investoři | Patria Online | Fidelity | Kabinet | Nejistoty | Americké ekonomiky | Hospodářský vývoj | Index PPI | Aktuální kurzy | Kurz japonského jenu | Karina Kubelková | Jestřábí postoj | Anheuser-Busch InBev | Automobilka Tesla | FXstreet.cz | Airbnb | Summit Evropské unie | Řešení krizí | Pracovní místa | Kč/USD | Rozpočtový deficit | Dopady války na Ukrajině | Vienna Insurance Group | Technologické tituly | Vývoj dolarového indexu | Kč/EUR | Qualcomm | Funkční období | Hospodaření státního rozpočtu | Jestřábí komentáře | Zisk | Zavedení eura v Chorvatsku | Německý DAX | GBP/EUR | Včerejší obchodování | Ruské ropy | Bank of England | BP | Patria | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Jan Kubíček | Hlavní události | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | CZK | Energie | Rozpočtový přebytek | Uber | CBO | S&P | Brusel | Koruna | Jakub Němec | Inflace v eurozóně | Zvýšení daní | JOLTS | Statistický úřad Eurostat | ADR | Mechanismus ERM II | Deflace | Nejbohatší | Marka | Německé firmy | Investiční banka | Investovat | Ruský rubl | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Pozitivní zprávy | Praha | NFP report | The New York Times | Investing.com | Umělé inteligence (AI) | Rizikovost | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Index cen domů | ZEW | Michail Mišustin | Výsledky | Firma Apple | Sazby | Státy Evropské unie | ProCent | Analytik | Euro Stoxx 50 | Bank of America | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Mechanismus ERM | ERM-2 | Americký index | Rumuni | TIM | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Prezident | OPEC+ | Index CPI | Stavebnictví | Ruská vojska | Nárůst výdajů | Objem | Finanční pomoc | Nezaměstnanost v USA | Jednotné měny | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Velké firmy | Čínské ministerstvo obchodu | Přehled | Barack Obama | Firmy | Pfizer | Šéf švýcarské centrální banky | Case-Shiller | Fiskální rok | AFP | Finance | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Polsko | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Ekonomické dopady | Jakub Matis | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Prémie | Cenová hladina | Mario Centeno | Kybernetické měny | Členské země EU | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Přijetí | Kupónový výnos | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Covidové krize | Ukrajina | Bloomberg | Nová prognóza | Investice do nemovitostí | KB | GBP | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Britský ministr financí | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Nasdaq | Deficit | Rozpočtový úřad Kongresu | Ministerstvo obchodu | Prohloubení schodku | Týdenní shrnutí | Evropský stabilizační mechanismus | Zprávy | Obchodování v Asii | Nadšení | Dolary | Federální rezervní systém | Dnešní makroekonomické ukazatele | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Futures | Britský statistický úřad | Instituce | Bydlení | Evropské akcie | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Předstihové indikátory | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Vyhlídky | Tržní podmínky | Kongres | Výdělky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | CVS Health | Guvernér ČNB | Program nákupu aktiv | Trh | Komise | Pandemie nemoci COVID-19 | Války na Ukrajině | Kurz EUR/USD | Maastrichtská kritéria | Výsledky firem | Korekce | Globální hospodářské krize | Meziroční inflace v eurozóně | Asociace | Výrazný pokles | Pražské burzy | Konkurenceschopnost | Ministři financí | Akcie | Francie | Pokles HDP | Turecká centrální banka | Plyn | Propad | ČR do ERM | Rating | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | SNB | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Ministři financí zemí Evropské unie | Období zvýšené volatility | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Alibaba | Americká měna | Mateusz Morawiecki | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kryptoměna | MFČR | Příjmy z prodeje ropy | Mondelez International | Automobilky | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Prosperity | Zpomalování ekonomiky | ANO | Bilion | Paušální daň | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | HICP | Americké měny | Graf | Ceny nemovitostí v USA | Ekonomické události | Centrální banka | Hrubý domácí produkt | U.S. Treasury | Oživení americké ekonomiky | Množství peněz | Evropská centrální banka | Ministr pro státní rozpočet | Jádrová inflace | Patrik Urban | Eurodolar | Výnosové křivky | Kovy | Fed | Bilance | Zpracovatelský sektor | Ošetřovné | Institut Ifo | Americká centrální banka | Rumunský ministr financí | Cena severomořské ropy | CVS | Měsíční data | Další růst | Růst eurozóny | Vyšší inflace | PMI ve výrobě | Analytik Cyrrusu | Reuters | Dluhopisoví investoři | Strop na ruskou ropu | Brexit | Kompozitní index | Rozpočtový rámec | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Umělá inteligence | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Agentura Bloomberg | Míra inflace v Evropské unii | Česká měna | Obchodování | PwC | Předseda | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | Libra | Koronavirová krize | CFD | Přímé zahraniční investice | Dopad na ekonomiku | 3M | Deficit rozpočtu Austrálie | Time-Frame | Komentář Raiffeisenbank | Medián | Události roku | Snížení daní | Financovat | Deficity a přebytky | Akciový index | Řecko | BRICS | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Alena Schillerová | Deglobalizace | Míra | Alibaba Group | Hospodaření státu | Úroky | Americký průmysl | Euro STOXX | Euro k dolaru | Ranní nadhoz | Obchody | Vice | Napětí na finančních trzích | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | Bankrot | Dluhopisy | Bankovní úvěry | Dluh USA | Ceny akcií | Výdaje | E-shopy | Forexové trhy | Pakt stability a růstu | Čínská ekonomika | Ceny | CHF | Kevin McCarthy | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Politická rozhodnutí | Parlamentní volby | VW | MT4 | Zahraniční obchod | Pokles | Rating AAA | Pozornost | CVVM | Finance Group | Polský premiér | Země EU | Rumunsko | NYT | Aleš Michl | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Podpora | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Deficit rozpočtu Řecka | Bohemia Energy | Miroslav Singer | Index cen | Index PX | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Plný úvazek | OECD | Míra inflace v Maďarsku | Největší ekonomika eurozóny | České HDP | Zlepšení nálady | Pozitivní sentiment | CBOE | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Měny&Sazby | Fio banka, a.s. | Oslabení koruny | Drahý kov | Sell | Nvidia | Broker Consulting | Thomas Jordan | Boris Johnson | Obrovské ztráty | Podniky | Ratingové agentury | Marže | HSBC | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Kapitálové trhy | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Propad poptávky po ropě | Kryštof Míšek | Federální rezervní banka | Německá vláda | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | MJ | Financování | ČSÚ | Vstup do ERM | Sentiment na finančním trhu | JDE | Makroekonomické ukazatele | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Snížení sazeb | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen v Německu | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | EGAP | Opatření proti šíření koronaviru | Indikátory | Nálady investorů | Denní pokles | Index nákupních manažerů ve výrobě | Obchodování na akciových trzích | Estee Lauder | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | První odhad | Dnes ČTK | Česká republika | Hospodářský růst | Kurz měny | Zavedení jednotné měny | Německé hospodářství | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Americký dolar | Ekonomika | WTI | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Miliardy korun | Kov | Polský zlotý | PRIBOR | Americké úrokové sazby | Index nákupních manažerů | Čína | Reserve Bank of Australia | Průměrná míra inflace | EU | Republikáni | Používání eura | EMU | Šíření nového koronaviru | Domácnosti | Španělsko | Cena ropy | Inflace | Advanced Micro Devices | Paras Anand | Využití kapacit | Situace | Koronavirová epidemie | Cboe Europe | Capitalinked.com | Snížení schodku | Erste Group | Daně z příjmů | Zkušenosti | ROCE | Cena ruské ropy | Spotřební daně | Koronavirus | USD/CZK | DOT | Ukončení činnosti | Statistiky | Peněžní zásoba | Koruna dnes | Světová ekonomika | Asijské země | FX | Ben Bernanke | Aukce | Optimismus | Ekonomiky eurozóny | Výhled pro EUR/USD | Česká ekonomika | Polská vláda | Stagnace | Kurz | IFO index | Pandemie covidu | Unicredit | Růst mezd | UST | Tržby | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Mezinárodní investoři | Pandemie nemoci | Vládní koalice | Nižší růst | Makroekonomické faktory | Investiční plány | Ranní okénko | Fixed income | Zpomalení hospodářského růstu | Deficit státního rozpočtu | Měď | Úspory | Přehled kurzů | Proinflační | Splatnost | Rozvíjející se trhy | AUD | Pilulka Lékárny | XTB Štěpán Hájek | Chorvatsko | Capitalinked | Predikce | Analytici | Stimulační balík | James Buchanan | Kurz koruny | Mario Draghi | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Zpracovatelský průmysl | Rada ČNB | Hang Seng | Největší evropská ekonomika | Vítězství nad inflací | Cenové stability | ERM II | Zasedání ECB | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Měnové unie | Moody's | Bankovky a mince | Miliardy eur | Recese | Výzkumný institut | Bank of Canada | Makro | FXstreet | Německý ZEW index | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Ekonomické krize | RRR | Kofola ČeskoSlovensko | Hospodářský cyklus | Ministři | ERM | Bukurešť | Kapitálové výdaje | Guvernér | Mondelez | ISM | Kurz eura | Rostoucí společnosti | Nárůst výnosů | Záchranný program | Francouzský ministr pro státní rozpočet | Konsenzus | Ceny energií | Doporučení | Protiruské sankce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Měnověpolitické zasedání | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Capital | Japonská ekonomika | Index euro stoxx 50 | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | CySEC | Rostoucí inflace | Německá centrální banka | OSN | Opatření proti pádu ekonomiky | Předpovědi | Prodeje ropy | Mince | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Adidas | Míra inflace | Daňové změny | Fundamentální data | Windfall tax | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Signály | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Černá Hora | Gérald Darmanin | Průmysl | Podnikání | Tempo růstu | Bankovnictví | Digi24 | Francouzská ekonomika | NBP | Biliony | Bankéři | Akciové trhy | Struktura HDP | Myšlenka | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Dluhová krize | Peněžní zásoby | Investiční výdaje | Long | Rally | Česká národní banka | Bankovní rada | Výrazný propad | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Politici | Použití finanční páky | Vakcíny proti COVID-19 | České měny | Vladimír Pikora | Prezident USA | Vrcholy | Pokles cen | Prodej aut | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Kurz rublu | Měny regionu | Fiskální politiky | RBI | Čínské akcie | Ministryně financí Alena Schillerová | Cena severomořské ropy Brent | Ministryně financí | Firma | Vysoké zisky | Paradox | Opatřením na podporu ekonomiky | Sentix | Tomáš Holub | Přístup ČNB | Joseph Stiglitz | Index akcií | Keynesiánci | Pochybnosti | Trinity | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Fio banka | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Zrychlení inflace | Sentiment | Hlubší pokles | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Politika | Hospodářské recese | PLN | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Profit-Target | Komunikace | Německá ekonomika | Předsednictví EU | Konsolidace | Forint | Marathon Petroleum | Světové události | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Durace | Ekonom | Zasedání FED | Daňové zatížení | Trader | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Výrobní index PMI | Invaze | Zhodnocení | Euro | Parita | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Menší poptávka | ESM | Fiskální politika | Erste Group Bank | Dividenda | Auta | Americký akciový index | Ukrajinská centrální banka | Akcie v Hongkongu | Americké ministerstvo | Kurzy měn | Economist | Debata | Úspěch | Propouštění | Index Hang Seng | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Medvědi | Finanční trhy | ANZ | Statistický úřad | Pandemie covidu-19 | Naše prognóza | Cyrrus | Data o inflaci | Akciový trh | Volkswagen | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Comfort Finance | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | DAX | Financial Times | Burze | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Návrh rozpočtu | New York | Kurz domácí měny | Daň z příjmu | Zajišťování | Zdanění | Problémy | Cíle | Norská centrální banka | Investiční společnosti | Slabší kurz | Likvidní | Erste | Dollar | Vratislav Zámiš | Francouzská centrální banka | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výplata | Lucembursko | ODS | Michal Brožka | Ropa | České vlády | Ekonomka | Problémy v Číně | Americká inflace | Rozvoj | Rychlost | Capital Economics | Dolar | Facebook | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Domácí měny | Gigafactory | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zaměstnanost | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Hodnoty měny | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Slabší dolar | Mzda | USDX | Údaje o HDP | Daňové příjmy | Oslabení eura | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Kypr | RBA | Spotřebitelská poptávka | Konzervativci | Opatření na podporu ekonomiky | JP Morgan | EFSF | Vládní deficit | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Inovace | American Depositary Receipt | Obchod | Globální finanční krize | EIA | Mt. Gox | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Iracionální | Rozpočtové příjmy | Úsilí | Poradce | Reálné úrokové sazby | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Pakt stability | Míra inflace v Británii | Ekonomický výhled | S/R zóny | Britská vláda | Inflace v Evropské unii | ADP | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | FOMC | Nejvyšší deficit | Ropy | Rozdílové smlouvy | Jan Procházka | Úspěšné obchodování | Makroekonomická data | Zadlužení země | Míra úspor | Forex trader | Nejslabší růst | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Break/Even | Časové období | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Libra k dolaru | Sázky | Jan Brázda | Futures na americké akcie | ASX 200 | Nové prognózy | Komerční banka | Zadluženost Španělska | SEC | Schodek veřejných financí | Inflace v Německu | Snížení základní úrokové sazby | Mark Carney | Světové ekonomické krize | Světové hospodářství | Rozšíření | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Nálada | Střední podniky | Umělé inteligence | List The New York Times | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Analytik skupiny | Stimuly | Nizozemsko | ACT | Brazílie | Celkové příjmy | Banky | Růst | 3М | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Federální vláda | Propad ceny | VMware | Zajištění | Propad poptávky | Propad cen ropy | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Schodek | Lockdown | Next Finance Vladimír Pikora | Čínský trh | Fundament | Odpůrci eura | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | ISM index | Nový týden | Stabilizační mechanismus | Ministři financí eurozóny | Kotace | Zbyněk Stanjura | Dobrá globální nálada | McKesson Corp | Meziroční inflace | Valorizace | FIXED | Riziko poklesu cen | Jerome Powell | Odvětví | Dánsko | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Obchodní příležitosti | Světové ceny potravin | Ukazatele | Dow Jones | Klesající inflace | Okénko trhu | CNY | Kompenzace | Program nákupů dluhopisů | Prohlášení | Portugalsko | Olívia Lacenová | Situace na trhu práce | Skupina Volkswagen | Banka | Deficit rozpočtu USA | Agentura AP | Covid | Americká administrativa | Rekordní deficit | Fannie Mae | Hospodaření | Rozpočtové deficity a přebytky | Maďarsko | Vladimir Putin | Inflace v České republice | Andorra | Kosovo | Emitenti | Vývoj státního rozpočtu | Ministr financí | Regulační orgány | Odhady analytiků | Pokles reálných mezd | Trhy | New York Times | Na burze | Agentura Reuters | Současná rozpočtová situace | Očkování proti covidu-19 | Rozpočtové deficity | Prodej nových osobních automobilů | Analytička | STAN | David Marek | Ekonomiky | Průmyslová výroba v Evropské unii | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | S&P 500 | Hodnota kybernetické měny | Next Finance | Deloitte | Index spotřebitelských cen | Bloomberg Economics | Rakousko | Moskva | Americký prezident | Vstup do eurozóny | Kurz EUR | Britský premiér | EK | Zdravotní péče | NZD | Evropská komise (EK) | Nový Zéland | Výdaje státního rozpočtu | WGC | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Američané | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Krize | Automobilka | Podnikatelská aktivita | Pandemie COVID | Horší časy | Zadluženost | Nová Čína | Negativní dopad | Hospodaření vlády | UBS | Indikátor ekonomického sentimentu | Údaje | Ztráty | Důvěra investorů | Evropská investiční banka | Plán zavedení eura | Short | Humana | Důvěra investorů v ekonomiku | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Rozpočtový schodek | Nemovitosti | Stříbro | Národní rozpočtová rada | Florin Citsu | Francouzská vláda | Refinancování dluhů | WIFO | Zahraniční forex | Deficit rozpočtu Číny | Hlavní ekonom | Koruna posiluje | Tesla | Kritéria konvergence | Volatility | Nižší náklady | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Finanční ztráty | Rozpočet | Australská vláda | Ministerstvo financí České republiky | AAA | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Pozitivní vliv | Švédsko | Daně z příjmů fyzických osob | Bezpečnost | Marathon | Historie | Zvýšení limitu pro zadlužení | Standard Chartered | Německo | Vstup do ERM II | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Goldenburg Group Ltd | Země eurozóny | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Ruská centrální banka | Nerovnováha | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Paschal Donohoe | Investování | Mojmír Hampl | Politbyro | Český HDP | Žádosti o podporu | COT | Francouzský rozpočet | Oživit ekonomiku | Člen bankovní rady České národní banky | Volby | Obchodní nastavení | Sněmovní volby | Aktuální Price Action | Digitální daň | EUR/GBP | Hospodářský pokles | Bilance zahraničního obchodu | Mišustin | Mzdy | Biden | Šíření koronaviru | Biliony USD | Čistý dluh | Slovensko | Pozice | Snížení úroků | Statistika | Zlepšení | Úrokové sazby | Riziko | DPFO | Ministři financí EU | Ministerstvo financí | Zahraniční investice | Klíčové zasedání | Mimořádná opatření | Fio | Česká vláda | USA | Mário Centeno | Poptávky po ropě | NERV | Největší pokles | Vývoj mezd | Pražská burza | Americký akciový index S&P 500 | Nemoc COVID-19 | MF | Ondřej Hartman | Evropský kalendář | Comfort Finance Group | HDP v eurozóně | Dollar General | Ocenění | Pražský PX | Indikátor | Výnosy dluhopisů | Fidelity International | Příjmy státního rozpočtu | Federální dluh | Dodavatelské řetězce | Nákupy aktiv | Rozpočtové přebytky | Pokračování růstu | Další pokles | Politické faktory | Analytik XTB | Kurzarbeit | Emise | Lufthansa | Dluhové krize | Aktuální nálada | Šinzó Abe | Americký akciový trh | Práce | Centrální bankéři | Vyrovnaný rozpočet | Konvergence | Joe Biden | Více peněz | Prodej | Rok 2024 | Výsledek inflace | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Přebytky zahraničního obchodu | Spekulovat | Pojišťovny | Největší ekonomika | Průmyslová výroba | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Investiční | Průzkum | Bitcoin | Úvěr | Střednědobý výhled | Andrej Babiš | Investice v Číně | Ústup inflace | Daně z příjmů právnických osob | Budoucnost | Anheuser-Busch inBev | Tempo růstu průmyslové výroby | Investiční příležitosti | Ekonomika Evropské unie | Opatření | Goldenburg | Index S&P 500 | DPA | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Kurz české měny | Obnovitelné zdroje | Intervence na forexovém trhu | Krypto | The U.S. Treasury | Daně z neočekávaných zisků | Rubl | Aktivita v sektoru služeb | Štěpán Hájek | HDP | Index euro | Rozpočtové přebytky USA | Restrikce | Maloobchodní tržby | CL | TopForex | Výhled růstu ekonomiky | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Luboš Růžička | Kurzy | CZK/USD | Rok 2025 | Šance | Statistici | Short pozice | Kurz eura k americkému dolaru | Členské země | Americká ministryně financí | XTB | Stabilita | Tým FXstreet.cz | Estée Lauder | Růst ekonomiky | Omezení nákupů aktiv | Index PMI | Dopad rozpočtových deficitů | Čínské vlády | Komodity | Výběr daní | GSK | Agentura Moody's | Miliardy | Blahobyt | DRFG | Kryptoměny | Objednávky | Očkování | MSCI China | Belgie | CAD | Výnosy | Likvidita | ČTK | Novozélandská centrální banka | Důchodový systém | Dluhopis | Jan Frait | Vysoké úrokové sazby | ONS | Štěstí | Pozitivní výhled | Vlády | Solidní růst | Produktivita práce | Hodně peněz | AUD/USD | David Vagenknecht | Malý prostor | ČR do ERM II | ČR | Americké vlády | Demografické trendy | Domácí poptávka | Fundamenty | Británie | Riziková prémie | Nesoulad | Výraznější pokles | Vojtěch Benda
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot