Rozpočtová pravidla
Analytici ČSOB čekají zrychlení růstu ČR, riziko je USA a Německo
10.12.2024 Českou ekonomiku v příštím roce čeká oživení, když hrubý domácí produkt (HDP) poroste o 2,3 procenta po letošní jednoprocentním růstu, a celoroční inflace zůstane na 2,5 procenta. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes novinářům představili analytici ČSOB. Rizikem pro zrychlení růstu podle nich zůstává politický vývoj ve Spojených státech po nástupu nového prezidenta Donalda Trumpa a rovněž dlouhodobé hospodářské potíže Německa.
Ministerstvo financí navrhlo rozpočet na rok 2025 se schodkem 230 miliard Kč
01.09.2024 Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 230 miliard korun. Mělo by tak pokračovat snižování deficitu, když na letošní rok je plánovaný 252 miliard korun a loni byl 288,5 miliardy korun. Rozpočtové příjmy vzrostou o 7,5 procenta na 2,086 bilionu korun, výdaje stoupnou o 5,7 procenta na 2,316 bilionu korun. Ministerstvo informace o návrhu zveřejnilo o půlnoci na svých internetových stránkách.
Bez dalšího zvyšování daní to nepůjde. Politici by měli lidem říct pravdu
20.08.2024 Debata o návrhu státního rozpočtu na příští rok byla v minulých letech v tuto dobu v plném proudu. Kabinet Petra Fialy ale v rámci konsolidačního balíčku změnil rozpočtová pravidla a technický návrh rozpočtu se nemusí schvalovat ani zveřejňovat. Má pro to důvod. Lidé se nebudou tolik ptát, kde se vlastně na látání schodku vezmou peníze. Protože i příští rok schodek podle všeho přeskočí 200 miliard korun, což veřejnost vnímá jako nesplnění slibu ozdravení veřejných financí.
CAC 40 se nesměle zvedá, protože nejistota ohledně francouzských voleb se zmírňuje
01.07.2024 Evropské indexy dnes ráno zaznamenaly výrazný nárůst po výsledcích prvního kola parlamentních voleb ve Francii, protože investoři jsou přesvědčeni, že radikální pravice nezíská absolutní většinu. Krátce po otevření trhu vykázal CAC 40 silný růstový pohyb, když vzrostl o 2,42 %, což následně pozvedlo EuroStoxx 50 a DAX. O dvě hodiny později se však francouzský index stáhl zpět na výkonnost 1,52 %, jak investoři trávili událost na trhu. Také euro zaznamenalo výrazný nárůst o 0,46 %.
Forex: Proč “napínavé” francouzské volby zajímají i české trhy?
28.06.2024 Francouzské parlamentní volby přináší i pro českou ekonomiku a trhy řadu důležitých otázek. Ostatně česká koruna v reakci na rozhodnutí prezidenta Macrona rozpustit Parlament oslabila přibližně o 0,5%. O co se tedy z pohledu české ekonomiky hraje? Pokud by krajně pravicové Národní sdružení Marine Le Penové po volbách bylo schopné sestavit vládu, těžko asi očekávat, že se budou realizovat některé důležité projekty směřující k dokončení jednotného vnitřního trhu.
O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB
18.06.2024 Vyhlášení předčasných parlamentní voleb ve Francii vneslo na dluhopisové trhy napětí – výnos francouzského desetiletého papíru se dostal na nejvyšší úroveň od listopadu 2023, riziková přirážka vůči německému bundu je dokonce nejvyšší od roku 2012, kdy naplno zuřila dluhová krize eurozóny. Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentních voleb enormní. Dvoukolový volební systém s možností tvořit aliance totiž může přinést různorodé výsledky, včetně tzv. kohabitace. K této situaci by došlo při vítězství Národního sdružení vedené Marine le Pen, které se profiluje jako anti-imigrační a anti-evropské hnutí s velmi ambiciózní rozpočtovou agendou.
EU má nová rozpočtová pravidla, jež zadlužování členských zemí ale spíše usnadní. Dosavadní Pakt růstu a stability z 90. let byl porušen ve stovkách případů
20.12.2023 EU má nová rozpočtová pravidla. Pakt růstu a stability z 90. let se tak definitivně stává minulostí. Nová pravidla umožní ještě snazší zadlužování zemí EU, zejména pak eurozóny.
Německo předčasně ukončí regulaci cen energií, podle Scholze už to není třeba
28.11.2023 Německo kvůli rozpočtové krizi předčasně ukončí regulaci cen elektřiny, plynu a dálkového tepla, které původně plánovalo dotovat do března 2024. Kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu prohlásil, že takzvaná brzda na ceny energií už není potřeba. Zároveň ale slíbil, že v případě prudkého růstu cen vláda zasáhne. Kancléř také veřejnost ujistil, že rozpočtová krize nebude mít žádný vliv na každodenní výdaje státu. To mimo jiné znamená, že senioři budou nadále dostávat penze a že stát bude vyplácet příspěvky na bydlení.
Americká sněmovna schválila návrh na odvrácení rozpočtové krize
15.11.2023 Americká sněmovna reprezentantů schválila návrh o krátkodobém financování vlády, který by zajistil plnohodnotný chod federálních úřadů i po pátečním konci aktuálního rozpočtového provizoria. Kongresmani učinili první krok k odvrácení takzvaného shutdownu, nyní plán projedná Senát, který jej může poslat k podpisu americkému prezidentovi Joeu Bidenovi.
Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně
19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU
28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Podle Macrona postcovidová ekonomika vyžaduje nová rozpočtová pravidla
10.12.2021 Evropská unie musí přehodnotit svůj rozpočtový rámec a změnit svá pravidla ohledně deficitů, aby podpořila postpandemické investice a hospodářský růst, protože svět se chce dostat z krize vyvolané nemocí covid-19. Prohlásil to včera prezident Emmanuel Macron při prezentaci priorit nadcházejícího francouzského předsednictví v EU.
Zeit: Nositel Nobelovy ceny varuje před Lindnerem jako ministrem financí
28.10.2021 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii varuje předtím, aby se německým ministrem financí stal šéf liberálů Christian Lindner. Joseph Stiglitz a jeho kolega Adam Tooze v příspěvku v týdeníku Die Zeit argumentují tím, že předseda strany FDP přichází s "předpotopní rozpočtovou agendou" a přimlouvají se za to, aby ministra nominovala strana Zelených.
Rozbřesk: Německé volby hrají euru lehce do karet, hlavním tématem ale Fed a americká inflace
13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby.
Ranní glosa: Německé volby hrají euru lehce do karet
13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby. V německých volbách se hraje o dvě zásadní věci. Za prvé, která z dvou velkých stran (pravicová CDU/CSU nebo levicová SPD) bude s koncem Angely Merkelové sestavovat novou vládu (obsadí křeslo kancléře).
Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP
14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.
EK schválila britskou státní pomoc firmám za 50 miliard liber
06.04.2020 Evropská komise (EK) schválila rozsáhlý záchranný balík, kterým chce britská vláda podpořit firmy strádající kvůli koronavirové pandemii. Brusel dnes oznámil, že v rámci uvolněných pravidel pro státní pomoc Londýnu povolil poskytnout velkým korporacím stejně jako malým a středním podnikům finanční pomoc 50 miliard liber (asi 1,57 bilionu Kč).
Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy
24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
EK navrhla uvolnit rozpočtová pravidla EU, pomůže to zemím bloku
20.03.2020 Evropská komise dnes členským zemím bloku navrhla uvolnit rozpočtová pravidla Evropské unie, což vládám umožní snáze se vyrovnat s dopady koronavirové krize na jejich hospodářství. Oznámila to večer předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž tak Brusel vůbec poprvé využívá nouzovou klauzuli fiskálního Paktu stability a růstu. Státy EU komise vyzvala, aby její nynější návrh podpořily co nejdříve.
EK kvůli koronaviru uvolní pravidla o rozpočtech a státní pomoci
13.03.2020 Evropská komise (EK) co nejrychleji umožní členským státům Evropské unie poskytovat pomoc odvětvím zasaženým koronavirem. Brusel je také připraven uvolnit rozpočtová pravidla zemím, které kvůli šířící se nákaze čelí hospodářskému propadu. Oznámili to dnes místopředsedové komise Margrethe Vestagerová a Valdis Dombrovskis, kteří spolu s předsedkyní Ursulou von der Leyenovou představili plán na zmírnění ekonomických dopadů viru. EK podle své šéfky hodlá zřídit fond investic v celkovém objemu 37 miliard eur (963 miliard Kč).
Část zemí se dopadům koronaviru brání dodatečnými rozpočty
10.03.2020 Některé země se rozhodly na šíření nového koronaviru zareagovat návrhem na dodatečný rozpočet. Podporou firem i lidí chtějí bránit negativním dopadům na ekonomiku a povzbudit značně otřesené finanční trhy. Jedny z nejvýraznějších opatření chystá Itálie a Japonsko, ráznou podporu ale slibuje také americký prezident Donald Trump, jehož slova dnes podpořila akciové trhy v mnoha zemích. Koronaviru, který se začal šířit z Číny, podlehlo v celém světě už přes 4000 lidí.
Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru
05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Gentiloni: Státy EU by měly lépe koordinovat fiskální politiku
19.12.2019 Země Evropské unie by měly lépe koordinovat svou fiskální politiku, řekl dnes eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. Méně zadlužené země bloku by tak podle něj měly více utrácet, aby unijní ekonomiku povzbudily. Zároveň by pomohly zadluženějším zemím, které musejí v zájmu ozdravení veřejných financí šetřit. Gentiloni to prohlásil na konferenci, kterou ve Frankfurtu nad Mohanem pořádala Evropská centrální banka (ECB).
Gentiloni slíbil, že dohlédne na italský rozpočet jako na ostatní
04.10.2019 Evropská komise bude proti zpomalování ekonomiky bojovat využíváním rozpočtových nástrojů či posilováním investic. Europoslancům to včera řekl navržený italský eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni, který rovněž přislíbil, že komise přijde s návrhem nového cla pro mimounijní firmy znečišťující ovzduší. Někdejší italský premiér na dotazy členů parlamentních výborů směřované ke kritizovanému italskému rozpočtu odpověděl, že bude ke své zemi přistupovat stejně jako ke všem ostatním.
Salvini: Itálie neuvažuje o odchodu z eurozóny
11.08.2019 O odchodu Itálie z eurozóny se neuvažovalo a neuvažuje. Novinářům to včera řekl šéf krajně pravicové strany Liga Matteo Salvini. Odmítl tak informaci listu La Repubblica, který včera napsal, že Salvini připravuje protievropskou kampaň a hrozí, že pokud se nepodaří dosáhnout kompromisu s Bruselem ohledně rozpočtu, odejde Itálie z eurozóny. Liga je vládní strana, list La Repubblica je blízký opozici.
Dobrá nálada se na trzích drží i po datech a Trumpovu komentáři. Itálie se vyhne pokutě
03.07.2019 Na hlavních finančních trzích se drží pozitivní sentiment založený na předpokladu velmi podpůrné měnové politiky. Tomu odpovídá růst akcií, který během dne v Evropě ještě nabral na síle, pokles dluhopisových výnosů i zisky zlata. Eurodolar se nadále pohybuje poblíž 1,1300 a páry libra-dolar nebo dolar-jen se odpoledne konsolidují.
EK před spuštěním disciplinárního řízení projedná italské finance
02.07.2019 Evropská komise (EK) před případným spuštěním disciplinárního řízení vůči Itálii kvůli porušování fiskálních pravidel Evropské unie projedná ve středu v Bruselu stav italských veřejných financí. Podle unijního zdroje agentury Reuters komise chce, aby Řím blíže vysvětlil svůj rozpočtový plán na příští rok.
Tisk: Salvini odejde z vlády, pokud neprosadí snížení daní
21.06.2019 Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini odejde z vlády, pokud se mu nepodaří prosadit snížení daní nejméně o deset miliard eur (256 miliard Kč). Šéf protiimigrační strany Liga to řekl v rozhovoru v dnešním vydání listu Corriere della Sera. Řím kvůli rostoucímu zadlužení vyjednává s Bruselem revizi italské rozpočtu, aby se země vyhnula disciplinárnímu řízení.
Disciplinární řízení s Itálií je podle zemí EU oprávněné
11.06.2019 Zástupci vlád členských zemí Evropské unie se dnes shodli na tom, že je důvod zahájit disciplinární řízení s Itálií kvůli rostoucímu dluhu. Agentuře Reuters to řekli nejmenovaní činitelé EU. Postoj členských zemí podle jednoho z činitelů potvrzuje názor Evropské komise, že Itálie porušuje rozpočtová pravidla EU.
Rozbřesk: ČNB nemá kam pospíchat
28.05.2019 ČNB může být s dosavadním vývojem ekonomiky spokojena. Naplnilo se její očekávání, ať už jde o inflaci nebo ekonomický růst, který se podle předběžného odhadu od prognózy centrální banky odchýlil jen o jednu desetinu procentního bodu. Zafungovaly i vyšší úrokové sazby, které spolu s přísnější regulatorikou omezily poptávku po hypotékách a zmírnily tak dřívější přetlak na realitním trhu.Situace se mění i na druhém přepjatém trhu, a sice tom pracovním. Nezaměstnanost sice už nemá kam klesat, na druhé straně už však přestala přibývat nová pracovní místa.
Forex: Shrnutí obchodování 16.5.2019
16.05.2019 Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování již druhým dnem se ziskem. Povzbudily je zprávy amerických médií, že americký prezident Donald Trump zřejmě odloží rozhodnutí o zavedení nových cel na auta dovážená do USA. Na forexovém trhu mírně zpevňoval americký dolar.
Forex: Euro dnes nepatrně posiluje
15.05.2019 Euro během dneška oslabovalo v reakci na slova italského vicepremiéra Mattea Salviniho, který opět kritizoval rozpočtová pravidla Evropské unie. Později však jednotná evropská měna ztráty smazala a nepatrně posílila. Podpořila ji zpráva, že americký prezident Donald Trump zřejmě odloží rozhodnutí o nových clech na dovoz automobilů do USA.
Rozbřesk: Silnější německé HDP neznamená konec německých problémů
15.05.2019 Český růst na začátku roku 2019 viditelně zpomalil, jak ráno potvrdil domácí statistický úřad. Náš nowcast ukazoval na zpomalení ekonomiky na 0,2-0,3 % mezikvartálně, a to především kvůli slabému výkonu průmyslu. Na ten se zpožděním dolehla německá průmyslová recese z konce roku 2018. Reálná čísla byla však o něco lepší, český HDP rostl mezikvartálně o 0,5 %.
Forex: Shrnutí obchodování 15.5.2019
15.05.2019 Americké akcie včera posílily v čele s technologickými podniky. Smazaly tak část pondělního propadu, za kterým stály obavy investorů z eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Tyto obavy včera polevily, protože obě strany daly najevo ochotu pokračovat v jednáních.
Forex: Euro kvůli obavám ohledně Itálie mírně oslabuje
14.05.2019 Euro dnes vůči americkému dolaru mírně oslabuje. Reaguje tak na prohlášení italského vicepremiéra Mattea Salviniho, že Itálie je v rámci snahy o snížení nezaměstnanosti připravena porušit rozpočtová pravidla Evropské unie. Kolem 18:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela 0,1 procenta na 1,1212 EUR/USD.
Za italskou Ligu kandidují do Evropského parlamentu odpůrci eura
19.04.2019 Na kandidátce, kterou sestavila nejsilnější italská strana Liga ke květnovým volbám do Evropského parlamentu, figurují i výrazní odpůrci eura. Informovala o tom včera agentura Reuters, podle níž tak ožívají pochyby o loajalitě této vládní strany vůči společné evropské měně.
Itálie a EK se dohodly na rozpočtu, jednat budou dnes
19.12.2018 Itálie se s Evropskou komisí (EK) dohodla na sporném rozpočtu na rok 2019. Uvedla to včera mluvčí italského ministerstva hospodářství. Řím ale zatím z Bruselu obdržel pouze verbální potvrzení, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zdroj blízký předsedovi vlády. Před dnešním jednáním komisařů EK dohoda pravděpodobně nebude oficiálně schválena.
Francie příští rok poruší rozpočtové pravidlo EU
17.12.2018 Rozpočtový schodek Francie se bude příští rok pohybovat kolem 3,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to francouzský premiér Édouard Philippe v rozhovoru, který v neděli zveřejnil list Les Echos. Země by tak opět překročila požadovanou tříprocentní hranici stanovenou pravidly Evropské unie, která má zajistit, aby se členské státy přehnaně nezadlužovaly.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.11.2018)
12.11.2018 Měnový pár EUR/USD minulý týden nabídl jednu obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který však ihned nedošel přesně k další následující S/R zóně a chyběly mu 2 pipy. Pokud zadáváte podle mého doporučení Profit-Target 2-5 pip pod/nad danou cílovou S/R zónu, tak by měl být váš Profit-Target aktivován podle toho, co jste mi psali v emailech. Já jsem bohužel vyplněný nebyl a skončil jsem na Break/Evenu. Pak se trh prudce obrátil dolů v reakci na výsledky voleb v USA, aby pak následně znovu cílovou S/R zónu atakoval. To už ale beze mě. Ti z vás, kdo jste pozici lépe „ukočírovali“ a dokázali na tom vydělat, gratuluji k zisku.
Řím by dle EK měl spolupracovat na revizi rozpočtu
05.11.2018 Ministři financí eurozóny souhlasí s názorem Evropské komise (EK), že návrh rozpočtu Itálie na příští rok porušuje rozpočtová pravidla. Chtějí proto, aby Řím a EK spolupracovaly na revizi rozpočtu, který by byl v souladu s Paktem stability a růstu. Vyplývá to z dnešního prohlášení zveřejněného na závěr zasedání ministrů financí zemí platících eurem.
Řím navzdory kritice z Bruselu nehodlá měnit své rozpočtové plány
22.10.2018 Italské ministerstvo financí sdělilo Evropské komisi (EK), že se hodlá držet svých rozpočtových plánů, i když jsou považovány za kontroverzní. Ministr Giovanni Tria v dopise adresovaném komisi uvedl, že si je vědom, že návrh rozpočtu na příští rok není v souladu s Paktem stability a růstu. Dodal však, že vláda musí reagovat na dlouhé období slabého výkonu domácí ekonomiky. Tria také upozornil, že v letech 2020 a 2021 nehodlá deficit dál zvyšovat.
Itálie porušuje pravidla – jak odpoví EU? Tržní analýza 22.10.2018
22.10.2018 A to obzvlášť závažným způsobem. Uvedla to Evropská komise, která se k rozpočtu vyjádřila dopisem pro Giovanniho Triu – italského ministra hospodářství a financí. Itálii narůstají vládní výdaje, italská vláda navrhla schodek rozpočtu ve výši 2,4 % HDP na příští rok, což je značně výše než cíle předchozí vlády. Itálie se má vyjádřit do dnešního dne do 11:55 a Evropské unii nejspíše oznámí, že tento plán chce dodržet. Pokud tak učiní, jednání Itálie a EU mohou být dlouhá a může se to podepsat i na měnovém páru EURUSD.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.10.2018)
22.10.2018 Minulý týden byl opět skvělý při obchodování průrazů S/R zón a EUR/USD nabídl velmi ziskové obchody podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long obchod (v grafu níže vyznačeno zeleně), který přesně došel do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1), bohužel na Profit-Target 2 neměl sílu. Já jsem nestihl ukončit na PT1 část zisku a tak jsem alespoň posunul Stop-Loss na hodnotu vstupu (Break/Even) a obchod tak skončil na nule. Později došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval první short obchod (v grafu níže vyznačeno červeně), který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Krátce na to byla prolomena další vstupní S/R zóna, což aktivovalo druhý short obchod, který také velmi přesně doputoval do zisku a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT).
Forex: Shrnutí obchodování 19.10.2018
19.10.2018 Americké akcie včera klesly o více než procento zejména kvůli slabým hospodářským výsledkům průmyslových podniků, rostoucím obavám z konfliktu Spojených států a Saúdské Arábie a situace kolem italského rozpočtu.
EK: Návrh italského rozpočtu závažným způsobem porušuje pravidla
19.10.2018 Návrh italského rozpočtu na příští rok obzvlášť závažným způsobem porušuje rozpočtová pravidla Evropské unie. Podle agentury Reuters to včera uvedla Evropská komise (EK) v dopise, jehož adresátem je italský ministr hospodářství a financí Giovanni Tria.
Šéfové MMF a SB vyzvali Čínu a USA, aby se řídily pravidly
11.10.2018 Šéfové Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) vyzvali Čínu a Spojené státy, aby se řídily obchodními pravidly. Prezident SB Jim Yong Kim a ředitelka MMF Christine Lagardeová to řekli na podzimním zasedání obou organizací, které se letos koná na indonéském ostrově Bali. USA a Čína letos začaly zavádět cla, což je podle MMF jeden z důvodů, proč bylo nutné zhoršit výhled růstu globální ekonomiky.
Italští populisté nemají v jednání s EU co ztratit
03.10.2018 Výnosy italských vládních dluhopisů jsou na nových maximech. Důvodem je tvrdý postoj Evropské unie vůči snaze Itálie zvýšit rozpočtový deficit. Něco se bude muset stát a to již brzy. U eura pravděpodobně uvidíme významné posuny, takže obchodníci, připoutejte se.
Rozpočet Itálie bude zahrnovat i základní příjem
26.09.2018 Rozpočet Itálie na rok 2019 bude počítat i se základním nepodmíněným příjmem pro chudé a s dřívějším věkem odchodu do důchodu. Řekl to dnes italský ministr financí Giovanni Tria. Vláda bude ve čtvrtek schvalovat veřejné finance a růstové cíle na roky 2019 až 2021, z nichž bude vycházet i rozpočet na příští rok.
Italská vláda podle vicepremiéra upřednostní občany před ratingem
03.09.2018 Italská vláda upřednostní Italy před ratingovými agenturami, řekl včera italský vicepremiér a šéf Hnutí pěti hvězd (M5S) Luigi di Maio. Reagoval tím na skutečnost, že mezinárodní ratingová agentura Fitch v pátek zhoršila výhled ratingu Itálie ze stabilního na negativní. Nová italská vláda vyvolává od června, kdy se zformovala, obavy, že nebude dodržovat unijní rozpočtová pravidla.
Rozpočtový deficit Francie byl loni nízký
16.01.2018 Deficit státního rozpočtu Francie byl vloni nejnižší od roku 2008, k poklesu přispěly vyšší příjmy z daní díky silnějšímu růstu ekonomiky. Celkový schodek činil 67,8 miliardy eur (1,7 bilionu Kč), což bylo o 1,3 miliardy eur méně než v roce 2016, oznámilo dnes ministerstvo pro rozpočet. Francie by tak mohla poprvé za posledních deset let splnit rozpočtová pravidla EU.
Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
04.10.2017 Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.
EK: Šesti zemím hrozí, že příští rok nedodrží rozpočtová pravidla
16.11.2016 Evropská komise (EK) dnes varovala šest zemí eurozóny včetně Itálie a Belgie, že by příští rok nemusely...
EK nenavrhne zmrazit Portugalsku a Španělsku peníze z fondů
16.11.2016 Evropská komise nenavrhne, aby byla Španělsku a Portugalsku na příští rok zmrazena část peněz...
Zakladatel eura má obavy o eurozónu
07.11.2016 Bývalý hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Otmar Issing, který je jedním ze zakladatelů eura...
Itálie nehodlá měnit svůj rozpočet
21.10.2016 Italská vláda nehodlá měnit své rozpočtové plány pro příští rok ani v případě, že vůči nim vznese námitky...
EU nebude nepokutovat Madrid a Lisabon
09.08.2016 Členské země Evropské unie dnes rozhodly, že nebudou pokutovat Španělsko a Portugalsko za nadměrné rozpočtové deficity a nedostatečné snahy o jejich snížení. Rada ministrů EU také oběma zemím stanovila nové termíny pro snížení schodků pod unijní limit tři procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedla agentura Reuters.
Budou Španělsko a Portugalsko bez pokuty?
27.07.2016 Evropská komise (EK) dnes doporučila členským zemím EU nepokutovat Španělsko a Portugalsko kvůli...
MMF zhoršil odhad růstu Francie
12.07.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli obavám z dopadů takzvaného brexitu zhoršil odhad hospodářského...
EU by mohla potrestat Španělsko a Portugalsko
06.07.2016 Evropská komise (EK) v úterý dospěla k závěru, že Španělsko a Portugalsko nepodnikly efektivní kroky ke splnění...
Členové EK chtějí pokuty pro Španělsko a Portugalsko
04.07.2016 Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger požaduje, aby EK dala Španělsku a Portugalsku...
Rozpočtová pravidla EU vyvolávají obavy
14.06.2016 Ministři financí Evropské unie jsou znepokojeni, že Evropská komise neuplatňuje společná rozpočtová...
Francie od EU asi získá výjimku v rozpočtu
19.11.2015 Francouzské výdaje na posílení bezpečnosti po pátečních teroristických útocích v Paříži by neměly být považovány za běžné rozpočtové náklady podléhající pravidlům Paktu stability a růstu. Uvedl to včera předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Francouzský premiér Manuel Valls již v úterý upozornil, že Francie nebude kvůli zvýšeným bezpečnostních výdajům schopna dodržet rozpočtové požadavky Evropské unie.
EK prověřovala rozpočty zemí eurozóny
17.11.2015 Rakousku, Itálii, Španělsku a Litvě hrozí, že v příštím roce nedodrží rozpočtová pravidla Evropské unie...
Eurozóna chce zabránit odchodu Řecka
05.05.2015 Eurozóna se ze všech sil snaží zabránit tomu, aby se Řecko muselo vzdát jednotné evropské měny...
EK bude tolerovat rozpočtové hříšníky
14.01.2015 Členské země Evropské unie, které porušují rozpočtová pravidla, by mohly získat více času na úsporná...
Zadlužené země eurozóny musí reformovat
09.12.2014 Země eurozóny, které nedávno Evropská komise upozornila na hrozbu příliš vysokého deficitu, by měly...
Reformy v Itálii a ve Francii prý nestačí
07.12.2014 Reformy veřejných financí v Itálii a ve Francii jsou nedostatečné, vlády těchto zemí musejí udělat víc, aby...
EU: Sedm zemí nedodrží rozpočtová pravidla
28.11.2014 Sedmi zemím eurozóny hrozí, že v příštím roce nedodrží unijní rozpočtová pravidla. Oznámila to dnes...
EU se prý zaměří na Belgii, Itálii a Francii
27.11.2014 Evropská komise (EK) v pátek upozorní Belgii, Francii a Itálii, že jejich rozpočty na příští rok by nemusely...
Eurokomisař odsoudil deficity Francie
21.11.2014 Eurokomisař pro digitální ekonomiku, Němec Günther Oettinger, včera ostře odsoudil francouzské...
Francie dál sníží rozpočtový deficit
28.10.2014 Francouzská vláda hodlá snížit rozpočtový deficit v příštím roce o dalších 3,6-3,7 miliardy eur, aby vyhověla...
Ministři financí EU projednají podporu růstu
14.10.2014 Diskusi o tom, jak rozhýbat jen pomalu rostoucí evropskou ekonomiku, se budou dnes v Lucemburku...
Francie čelí tlaku na snížení výdajů
14.10.2014 Francie čelí od partnerů v eurozóně obnovenému tlaku, aby v rozpočtu na příští rok snížila své výdajové...
Politiku ECB by měly doprovázet kroky vlád
12.09.2014 Uvolněnou měnovou politiku Evropské centrální banky (ECB) by měly doprovázet rozpočtové a reformní...
Pomůže jiný přístup ke schodkům růstu EU?
23.06.2014 Pružnější výklad rozpočtových pravidel Evropské unie by mohl pomoci realizovat potřebné reformy a tak výrazněji...
Zjednoduší EU pravidla fiskální politiky?
10.06.2014 Evropská unie by měla zjednodušit svá příliš komplikovaná rozpočtová pravidla, míní Reza Moghadam, šéf evropského...
Francie musí nadále snižovat deficit
06.04.2014 Evropský komisař pro měnu a ekonomiku Olli Rehn včera odmítl dát Francii více času na snížení rozpočtového...
Zprávy z regionu, analýza EUR/CZK, EUR/PLN
30.05.2013 V regionu střední Evropy dnes dominovalo obchodování na maďarském forintu (HUF), na kterém nastala po měsíčním po...
Denní přehled nejdůležitějších událostí
03.04.2013 Patová povolební situace v Itálii momentálně řídí evropský tržní sentiment. Prezident Giorgio Napolitano dal včer...
Bernanke chce vyřešit nová rozpočtová pravidla
21.11.2012 Šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke vyzval tamní Kongres a úřad prezidenta...
Německá média varují, že ECB může zruinovat euro
07.09.2012 Německá konzervativní média obvinila prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, že zadluženým...
Makro: Ministři financí eurozóny schválili finanční pomoc Španělsku
10.07.2012 Ministři financí eurozóny se dnes brzy ráno dohodli na podmínkách sanace problém...
Hlavní body a výsledky ze summitu EU
29.06.2012 V Bruselu dnes skončil summit EU, který byl dopředu označován za jeden z klíčových okamžiků...
Vrcholový evropský summit přináší první výsledky jednání evropských lídrů
29.06.2012 Vrcholový evropský summit přináší první výsledky jednání evropských lídrů. Ti se včera...
Eurozóna se shodla na jednotném dohledu
29.06.2012 Evropští lídři se po složitých jednáních v noci na dnešek dohodli na vytvoření jednotného dohledového orgánu pro banky eurozóny.
Evropská unie by mohla zasahovat do rozpočtů zemí eurozóny
26.06.2012 Evropská unie by mohla získat rozsáhlé pravomoci přepisovat rozpočty jednotlivých zemí společné měnové unie.
Merkelová nechce nově otvírat fiskální pakt
08.05.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová považuje pakt o rozpočtové disciplíně v Evropské unii za uzavřený...
Standard Chartered: Rizika rozpadu eurozóny vzrostla
02.01.2012 Rizika rozpadu eurozóny se zvýšila, protože evropští političtí vůdci zatím žádné smysluplnější řešení dluhové krize nenabídli, uvedl pro britský nedělník Sunday Telegraph šéf banky Standard Chartered Peter Sands. "Eurozóna vstupuje do roku 2012 s velmi nepříznivými vyhlídkami ... a zvýšenou možností, že ji některé země opustí," řekl Sands. "Nikdo by neměl podceňovat, jak velký dopad to bude mít, protože by bylo velmi těžké zvládnout riziko nákazy, i kdyby šlo jen o Řecko... Mělo by to dopad na celý svět," řekl. Naopak guvernér francouzské centrální banky v den desátého výročí zavedení hotovostního eura vyjádřil víru v zářnou budoucnost společné měny, pokud se podaří prosadit dohoda z prosincového summitu Evropské unie.
Merkelová rozptyluje naděje na „finanční bazuku“ a se Sarkozym plánuje na leden další summit
14.12.2011 Od spojení sil Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) a současného záchranné...
Forex komentář týdne - FXstreet.cz
10.10.2011 Forex komentář týdne od FXstreet.cz - autor Ondřej Hartman.
EU má přísnější pravidla pro rozpočtové hříšníky
05.10.2011 Snadnějšímu uvalování sankcí na státy Evropské unie porušující rozpočtová pravidla už nic nestojí v cestě.
Týdenní FOREX komentář - fxstreet.cz
12.09.2011 Pravidelný týdenní forex komentář společnosti FXstreet.cz.
Makro: Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2010 zúžil
26.04.2011 Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2010 snížil z 6,3% na 6,0% HDP, uvedl předběžný odhad...
Makro: V roce 2009 vykázalo v EU nejhlubší schodek rozpočtu Irsko
22.10.2010 Nejvyšší schodek veřejných financí v poměru k HDP byl v roce 2009 v rámci EU zaznamenán v Ir...
EUR / USD : první býci vyskakují z vlaku, medvědi se začínají hrnout do dveří.
22.10.2010 Vím, že titulek tohoto článku patří spíše do akčních filmů, ale také vám to tak připadá ?
Daily: Japonská a australská centrální banka zaskočily trhy, JPY a AUD oslabují
05.10.2010 První obchodní den tohoto týdne přiměl akciové indexy v Evropě i v USA částečně korigovat zářijové zisk...
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Profit-Target | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Break/Even | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | EFSF | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | G7 | IFO index | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investování | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Záloha | Měna | Měnový pár | Měny | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Pakt stability | Pip | Poplatek | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Příkaz | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Timeframe | Trader | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Finanční otázky | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Dluhopisové trhy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitost | Intervenovat | ČSOB | Ondřej Hartman | CAC 40 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | AdmiralMarkets | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | CAC40 | Cena | Cena stříbra | CZK | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektřina | Eura | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Rakousko | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Krize eurozóny | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Patria Finance | Pips | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řecká ekonomika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Švýcarská centrální banka | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | Buy | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Vzdělání | Graf EUR/USD | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | DPA | ANZ | Sentix | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Standard Chartered | BBC | Washington Post | Sentix index | Reporty | Obchodní nastavení | S/R zóna | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Výnosy německých dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelská důvěra | Přehled | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Bankovnictví | La Repubblica | Referendum | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Die Welt | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Summit EU | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Les Echos | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Erste | VIG | Günther Oettinger | Dodržování rozpočtových závazků | Stagnace | Tempo růstu | Libra vůči dolaru | Výrobní index PMI | Národní regulátor | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Úspěšné obchodování | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Krize | Měnové otázky | Migrační krize | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Libra k americkému dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Krize eura | Zahraniční forex | BHS | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | Analytik devizového trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Renaissance Capital | Čínské měny | Inflace v eurozóně | Forint | Obchodní rozhovory | Růst výnosů dluhopisů | Použití finanční páky | Die Zeit | Pipy | Ruská centrální banka | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Financování vlády | EK | M5S | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Měny považované za bezpečné | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Odpůrci eura | Link Campus | Antonio Rinaldi | Profesor ekonomie | Odchod z eurozóny | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Český průmysl | CNY | Štěpán Křeček | Americká cla | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Nová italská vláda | Italská vláda | Finanční situace | The Washington Post | Kurzarbeit | Uvalení cel | Trinity Bank | Vatikán | Investujte zodpovědně | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | WIFO | Trinity | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Růst ruské ekonomiky | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Vysoké riziko | Největší pokles | Miliardy | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Propouštění | Rozvoj | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Prognózy | Státy EU | Konzervativci | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Předseda | Investujte | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | Ministr hospodářství | Bydlení | SPD | Miliardy korun | Demokratické strany | Hospodaření | Zvýšení inflace | Bruno Le Maire | Inovace | Washington | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Poradenství | Vyšší inflace | Veřejné finance | Počet bankrotů | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdravotní pojištění | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Zlepšení | Úsilí | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daň z příjmu | Zrychlení růstu | Ministerstvo dopravy | Americká inflace | COVID-19 | Krize v eurozóně | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Výkyvy | Videokonference | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Pravidla o rozpočtech | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Evropské země | Brusel | Kabinet | Anton Siluanov | Pandemie COVID-19 | Historie | Zásobníky | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | Kongres | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | Poslanci | Ekonomiky | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Schodek | Práce | Údaje | DPH | Gernot Blümel | Trh dluhopisů | Uzavření trhů | Madrid | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Evropské indexy | Posílení | Lucembursko | Soud | Dovoz | Zadlužení | Členské země | CL | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | JDE | Unie | ČR | PEPP | Rozhodnutí soudu | WSF | Covid | Vyšší daně | Velké investice | Ceny | Praha | Společnost XTB | Důvěra | Oživení poptávky | Zvýšení daní | Zasedání amerického Fedu | Politici | App Store | Biden | České strojírenství | Pracovní místa | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Andorra | Nařízení | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Proražení | Investice státu | Zadlužování | Korporátní daně | Politická scéna | ERA | Pakt stability a růstu | Malta | Riziko ztráty | Rozpočtový deficit Francie | Ruský ministr | Plány | Zvyšování daní | Bilion | Rozpočtové příjmy | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Ceny plynu | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Příjmy z ropy | Zdravotnictví | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Adam Tooze | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Francouzský index | Společnost | TIM | 3М | Daňové zatížení | Postcovidová ekonomika | Kritéria konvergence | Konvergence | Kosovo | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Promsvjazbank | Ministr dopravy | Ruská vojska | Invaze | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Kancléř Olaf Scholz | Zákonodárci | Nové daně | Ceny plynu a elektřiny | Friedrich Merz | Přijetí | Marketingová komunikace | Jan Bureš | Udržitelnost | Německé ekonomiky | Hospodářské problémy | Marine Le Pen | Ruské ropy | Daňové škrty | Rating Česka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytici ČSOB | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Ruský ministr financí | Právo | Rozpočtová krize | Ministerstvo pro místní rozvoj | Místní rozvoj | Investiční apetit | Vice | Předseda sněmovny | Příjmy ruského rozpočtu | České trhy | Tlaky na růst mezd | Odvody | Aliance | Riziková přirážka | Přirážka | Denis Popov | Anton Tabach | Základní nástroj | Odvrácení rozpočtové krize | Rozpočtové krize | Letošní rozpočet | ProCent | Dobrá zpráva | Rizikové prémie | Martin Kupka | Kupka | Vlády | Francouzské společnosti | 256/2004 | Migrace | Odpovědnost | Vítězství | Kontrolní mechanismy | Směrnice | Národní sdružení | Francouzské volby | Německé vlády | Hospodářské potíže | Výzvy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot