Měnové války
Euro čelí nelehkému rozhodnutí
15.11.2024 Federální rezervní systém má připravený manuál, ale trhy se ptají, zda ho má Evropská centrální banka. Protekcionistická politika Donalda Trumpa pravděpodobně postaví ECB před těžké rozhodnutí: buď hodit záchranné lano potápějící se ekonomice eurozóny, nebo pokračovat v boji s dřímající bestií inflace, která se může lehce probudit. Hrozí, že případný nesprávný krok bude kritický a přiměje investory zdvojnásobit prodeje měnového páru EUR/USD.
Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
01.08.2024 Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.
Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)
26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
Mohutné intervence proti euru
08.07.2022 Euru proti americkému dolaru dále slábne. Propad posledních dnů dokonce přiblížil nejobchodovanější měnový pár EUR/USD k dlouho nevídané paritě 1,0000. Vždyť euro se naposledy prodávalo levněji než dolar před 20 lety!
Rozbřesk: Měnové války naruby
21.06.2022 Z restriktivních rozhodnutí centrálních bank posledních dnů bylo zcela jistě nejvíce překvapivé to švýcarské. Připomeňme, že švýcarská centrální banka (SNB) nejenže zcela nečekaně zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů a v podstatě přislíbila další růst sazeb, navíc varovala, že pokud frank nebude dostatečně silný, tak jej hodlá podpořit výprodejem vlastních devizových rezerv. Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur devizových rezerv. Pomyšlení na to, že by SNB tuto sumu začala ve velkém rozprodávat pak musí děsit ECB, neboť nejenže by to dále znehodnocovalo euro, ale navíc by se na trh začaly dostávat vládní dluhopisy z hlavních zemí eurozóny, přičemž jejich ceny by se “nekontrolovaně” tlačily dolů a výnosy reverzně nahoru.
Forex: Měnové války naruby
21.06.2022 Z restriktivních rozhodnutí centrálních bank posledních dnů bylo zcela jistě nejvíce překvapivé to švýcarské. Připomeňme, že švýcarská centrální banka (SNB) nejenže zcela nečekaně zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů a v podstatě přislíbila další růst sazeb, navíc varovala, že pokud frank nebude dostatečně silný, tak jej hodlá podpořit výprodejem vlastních devizových rezerv.
Měnové války 2.0
06.06.2022 V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.
Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?
11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
Americký dolar v začarovaném kruhu
07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
Měnové války
22.10.2019 Čas od času dochází na světových trzích k takzvaným měnovým válkám, s pomocí kterých se snaží jednotlivé země získat na trzích určitou výhodu a přilákávat nové investory. A o tom, co měnové války jsou a proč je k nim přistupováno, si povíme v pokračování níže.
Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu
01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
Čínská měna i akcie kvůli eskalaci obchodního sporu s USA klesají
26.08.2019 Čínské akcie dnes výrazně oslabují a čínský jüan sestoupil vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 11 let. Za poklesem stojí eskalace obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem, která by podle analytiků mohla těmto dvěma největším ekonomikám způsobit další škody a zbrzdit globální hospodářský růst.
Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti
25.08.2019 V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…
Benzín i nafta v Česku v srpnu zlevní. Řidiči tak budou profitovat z hrozby měnové války USA a Číny
08.08.2019 V uplynulém týdnu ceny pohonných hmot v ČR jen velmi nepatrně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na litr a prodává se nyní v průměru za 32,86 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o haléř na cenu 31,98 koruny za litr. Ceny pohonných hmot jsou v uplynulých týdnech „nejstojatější“ v tomto roce. Za poslední měsíc se změnily jen minimálně, benzín zlevnil o šestnáct haléřů na litr, nafta pak o třináct. Pohonné hmoty se prodávají v souhrnu nejlevněji od letošního dubna.
Výnos českého desetiletého vládního dluhopisu dnes poprvé od roku 2017 padá pod jedno procento. Svět se bojí krize
07.08.2019 Těžko si v posledních deseti letech vybavit dobu, kdy různé ekonomické ukazatele signalizovaly tak jednotně závažný světový hospodářský útlum jako právě teď. Tak například výnos třicetiletého amerického dluhopisu dnes spadl do blízkosti svého historického minima, aktuálně činí 2,165 procenta. Přitom ještě začátkem tohoto měsíce byl výnos zhruba o patnáct procent výše, když přesahoval 2,5 procenta. Takový „sešup“ během tak krátkého časového úseku je ojedinělý.
Svět se bojí měnové války. Americké burzy včera spadly nejvýrazněji v letošním roce, USA prvně od roku 1994 označily zemi - Čínu - za měnového manipulátora
06.08.2019 Americké akciové trhy se včera propadly nejvýrazněji v letošním roce. Důvodem byl strach burzovních obchodníků z měnové války mezi dvěma nejsilnějšími ekonomikami světa. USA a Čína spolu už přes rok válčí cly a jestliže by začaly válčit ještě záměrným oslabováním svých měn, ekonomická perspektiva světového hospodářství by se dále zatemnila. Zisky firem by tak padaly. Mezi nejpostiženější ekonomické celky by patřily eurozóna – a zprostředkovaně i Česko – a také Japonsko. To proto, že eurozóna a Japonsko jsou v případné měnové válce prakticky bezbranné, jelikož příslušné centrální banky už nemají příliš kam své úrokové sazby snižovat, a tedy jak oslabovat své měny.
Měnová válka mezi USA a Čínou zasadí úder bezbrannému Německu, zato však pomůže bitcoinu
05.08.2019 Čínská měna je vůči dolaru nejslabší od roku 2008. Co to zatím značí pro trhy? Pravděpodobná měnová válka mezi USA a Čínou poškodí bezbranné Německo, a tedy i Česko, naopak pomůže bitcoinu.
Komoditní výhled: Nastávají zlaté časy
16.07.2019 Globální fiskální panika, která se zřejmě spustí v nadcházejících čtvrtletích, přinese dodatečné zisky u několika klíčových komodit. Zdá se, že zlato je v nejlepší pozici, aby využilo obnoveného snižování sazeb centrálních bank a výnosů dluhopisů. Riziko obnovení měnové války by naopak mohlo oslabit americký dolar, což je pro komodity další pozitivní zpráva.
Letní hrozby pro finanční trhy
15.07.2019 Okurková sezona finančním trhům nevládne, spíše naopak. Investoři musí být obzvlášť v současné době neustále na pozoru. Aktuálně existují dvě hlavní rizika, která by mohla mít na trhy v následujících dvou měsících zásadních vliv: měnová válka a zhoršené vztahy mezi Íránem a USA.
Měnové války díky FOMC a Draghimu i nadále na pořadu dne. Zlato se dostalo nad psychologickou hranici 1400 USD.
21.06.2019 Člen výkonné rady ECB Coure v pondělí sdělil, že centrální banka má dostatek nástrojů, které nebude váhat použít při zhoršení ekonomiky. Podle průzkumu britské obchodní komory jsou firemní investice v Británii na nejnižších úrovních za deset let. I samotná BoE již dlouhodobě upozorňuje na neuspokojivý vývoj investic, který je poznamenaný nejistotou spojenou s brexitem.
Čínský jüan klesl k dolaru nejníže za deset let
29.10.2018 Čínská měna jüan klesla dnes vůči americkému dolaru na nejnižší hodnotu za deset let a přiblížila se politicky citlivé úrovni sedmi jüanů za americký dolar. Slabý jüan je jedním z bodů, na které si Washington stěžuje kvůli obrovskému obchodnímu deficitu s Čínou. Americké ministerstvo financí však tento měsíc odmítlo Čínu označit za manipulátora s měnou, i když zdůraznilo, že vývoj pozorně sleduje, napsala agentura AP.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.10.2018 1) Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily a navázaly tak na prudký středeční výprodej na akciových trzích ve Spojených státech. Hlavní akciové indexy odepsaly kolem 4 %, souhrnný index bez Japonska je nejníže za rok a půl. Nervozitu investorů vyvolává kromě dopadů globální obchodní války také růst výnosů dluhopisů americké vlády.
Šéfové MMF a SB vyzvali Čínu a USA, aby se řídily pravidly
11.10.2018 Šéfové Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) vyzvali Čínu a Spojené státy, aby se řídily obchodními pravidly. Prezident SB Jim Yong Kim a ředitelka MMF Christine Lagardeová to řekli na podzimním zasedání obou organizací, které se letos koná na indonéském ostrově Bali. USA a Čína letos začaly zavádět cla, což je podle MMF jeden z důvodů, proč bylo nutné zhoršit výhled růstu globální ekonomiky.
Lagardeová vyzvala státy, aby zmírnily vzájemné obchodní spory
11.10.2018 Obchodní a měnové války mohou poškodit ekonomický růst a ublížit těm, kteří pouze "nevině přihlížejí". Na podzimním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) to dnes řekla šéfka MMF Christine Lagardeová. Státy proto vyzvala, aby se spory snažily vyřešit a upevnily globální obchodní pravidla místo toho, aby je opouštěly.
Slabý jüan - po obchodní válce válka měnová?
03.08.2018 Čínská měna již několik měsíců ztrácí na hodnotě. Americký prezident Donald Trump Pekingu podsouvá, že chce devalvací zlevnit vývoz a zmírnit dopad amerických cel. Tak jednoduché to ale není, píše agentura DPA.
Trh od ECB čekal trochu víc, euro mírně slábne
26.07.2018 Dnes v 15 hod. jsem chtěl na youtube odstreamovat komentář k zasedání a tiskové konferenci ECB, ale bohužel se kvůli technickým problémům nezdařil, takže níže nabízím alespoň v odrážkách několik poznámek a komentář k dění na euru.
Koruně nepomáhá komentář z ČNB, hlavní měny se na úvod týdne konsolidují
23.07.2018 Česká měna začíná týden nevýraznou změnou. Obchoduje se vůči euru na 25,87 a nehledí přitom ani na další příspěvek z centrální banky. Viceguvernér Hampl říká, že otázka zvýšení úrokových sazeb bude aktuální i na dalších měnověpolitických zasedáních ČNB. Vrchol růstu mezd je podle něj možná ještě před námi. Jestřábí tón od tohoto zástupce bankovní rady nepřekvapí, ovšem koruna poslední dobou nereaguje ani na jiné komentáře.
Ranní nadhoz finančních trhů 23.7.2018
23.07.2018 Desetileté výnosy japonských státních dluhopisů vzrostly nejvíce za poslední dva roky v reakci na zprávy, že BoJ začne diskutovat možnost změny ve své ultra uvolněné měnové politice.
Rozbřesk: Rostoucí inflace činí hru na “měnové války? pro ČNB, MNB a NBP méně atraktivní
07.03.2017 Inflace ve střední Evropě roste. Tento týden se o tom budeme moci přesvědčit jak u nás, tak v Maďarsku, ale i v Polsku. V České republice a v Maďarsku budou zveřejněna inflační data za únor, která posunou inflaci dále nad v 2 % a polští centrální bankéři budou pro změnu projednávat novou prognózu, která bude muset reflektovat v podstatě totéž.
Čína prý nechce měnové války
03.02.2017 Čína nikdy nepoužila svou měnu jako nástroj k získání výhody ve světovém obchodu a neusiluje ani o měnovou válku. Uvedl to dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kchang. Reagoval tak na kritiku ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle něhož Peking oslabováním své měny poškozuje americké podniky i spotřebitele.
Akcie letí vzhůru a s nimi inflační očekávání. Is this time really different?
22.11.2016 Čtrnáct dní po volbách v USA kotví americké akciové indexy zcela bezpečně na historických maximech. Přitom po zvolení Donalda Trumpa prezidentem měl tak podle některých ekonomů nastat konec světa. Ten však stejně jako po brexitu nenastal, když předpovídaná výrazná korekce trvala jen několik hodin, přičemž v americkém podání se odehrávala mimo standardní obchodní hodiny.
Bank of Japan poslala naděje na stimul k šípku, JPY prudce posílil
28.04.2016 Japonská měna zpevnila nejvíce za posledních 8 měsíců a akciový index Nikkei se propadl v reakci na rozhodnutí Bank of...
Měnové války si dávají pauzu?
16.03.2016 Po dlouho trvajícím závodu o nejslabší měnu vypadají hlavní aktéři měnových válek v čele s centrálními bankéři eurozóny a Japonska, že místo neustálé snahy o depreciační hru nulového součtu se postupně zaměřují více na podporu růstu skrz vyšší úvěrovou aktivitu doma*. To je dobrá zpráva pro globální ekonomiku.
Co jsou to vlastně měnové války
07.03.2016 Možná se to zdá divné širší veřejnosti i některým forexovým obchodníkům, nicméně mnoho zemí napříč celým světem ovlivňuje svou domácí měnu. Na finančních trzích zasahují způsobem, kterým danou měnu uměle znehodnocují (tzv. intervenují). V dobách recese se devalvace měny často stává nástrojem, pomocí kterého se centrální banky pokouší získat pro svou zemi konkurenční výhodu a nastartovat ekonomický růst. Pokud ale určitá země začne svou měnu devalvovat, ostatní země se budou pravděpodobně snažit toto zvýhodnění anulovat. Jakmile se tak stane, můžeme hovořit o měnové válce, poněvadž jednotlivé země se snaží udržet hodnotu vlastní měny.
JPY už zpevňuje i navzdory rostoucím akciím. Blíží se další uvolnění měnové politiky v Japonsku?
23.02.2016 Něco velmi zajímavého se v posledních dnech děje na japonském jenu. JPY je díky svým velmi nízkým nízkým úrokovým sazbám hojně využívaný jako carry měna, což s sebou nese jistá specifika, jako je negativní korelace s vývojem akciových indexů. Zjednodušeně řečeno, pokud se akciím daří, JPY ztrácí, zatímco v případě akciových výprodejů, je to právě JPY který tradičně patří mezi nejsilnější světové měny, a to ať už se to Bank of Japan líbí nebo ne. Tato vazba se však v minulém týdnu pozoruhodně narušila a zatímco MSCI World Index největších světových společností v minulém týdnu vystoupal zpět na úrovně ze začátku měsíce, JPY se začíná přibližovat k úrovním, které testoval v první polovině února.
ECB nenechá euro posílit
17.02.2016 Dnes se podíváme na vývoj měnového páru EUR/USD, který po výletu na 1,1350 živeným holubičí rétorikou Fedu už zkorigoval o zhruba 200 pipů. Potvrzuje se tak náš novoroční výhled, kde cílujeme pásmo na eurodolaru 1,05 – 1,15, přičemž obě hranice si hlídají jak americká, tak Evropská centrální banka (ECB), aby nedošlo k příliš velkému posílení jejich měny.
MMF podpořil zařazení jüanu do SDR
14.11.2015 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová podpořila zařazení čínského jüanu do koše...
Měnové války v plném proudu
23.10.2015 Zdá se, že dvě největší světové centrální banky spolu znovu vytáhly do boje. V době nulové inflace i nulových...
Čína po devalvaci prodala rekordně deviz
14.09.2015 Čínská centrální banka spolu s tamními komerčními bankami prodaly v srpnu v čistém vyjádření devizy v hodnotě 723,8 miliardy jüanů (113,69 miliardy USD). To je zdaleka nejvíce v historii. Ukázaly to propočty agentury Reuters, které se opírají o nejnovější údaje čínské centrální banky. Data ukazují, jak v důsledku srpnové devalvace jüanu zrychlil odliv kapitálu. Předešlý rekord je z července a činil 249,1 miliardy jüanů (39,13 miliardy USD).
Čínské devizové rezervy v srpnu klesly
08.09.2015 Čínské devizové rezervy klesly v srpnu o rekordních 93,9 miliardy dolarů na 3,557 bilionu USD. Oznámila to...
Trh koriguje své včerejší volatilní pohyby, nicméně panice není konec, podnikatelská nálada v Německu se zlepšuje, analýza USD/CAD, BOSSA EUR, ZLATA
25.08.2015 Na světové trhy zavítala včera panika a spustil se globální akciový výprodej poté, co se v pondělí čínské akcie propadly téměř o 9 procent...
Čínský zpracovatelský průmysl prudce klesl
21.08.2015 Pokles aktivity v čínském zpracovatelském sektoru v srpnu dosáhl nejprudšího tempa za šest a půl roku...
Ozvěny trhu - Čína měnově neválčí
20.08.2015 Událostí minulého týdne na globálních finančních trzích bylo uvolnění vazby čínské měny na americkou a následné oslabení...
Jüan zatím nebude v měnovém koši MMF
19.08.2015 Mezinárodní měnový fond (MMF) se rozhodl ponechat složení svého koše hlavních světových měn beze změny...
Dočkáme se výraznější devalvace jüanu?
18.08.2015 Čínské akciové trhy dnes oslabily o více než šest procent. Pokles čínského jüanu vůči americkému dolaru...
Dolar v očekávání růstu úroků v USA posiluje
17.08.2015 Americký dolar dnes posiluje a vůči koši hlavních světových měn zpevňuje už třetí den za sebou. Obchodníci se...
MMF: Čína zvládá přechod k růstu
16.08.2015 Čína zatím úspěšně zvládá přechod domácí ekonomiky k pomalejšímu, ale stabilnějšímu hospodářskému...
Čínský jüan zastavil pokles
14.08.2015 Čínský jüan dnes zastavil pokles, podle analytiků k tomu mohla přispět intervence tamní centrální banky...
Obchodní analýzy - S&P 500 a EUR/USD
14.08.2015 Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 neovlivnila důležitá data z americké nezaměstnanosti (NFP report), jak jsem trošku očekával, ale až překvapivá akce čínské národní banky, která devalvovala kurz jüanu během 2 dnů o cca 4 %.
Peking dál mírně oslabil jüan
13.08.2015 Čínská centrální banka dnes snížila oficiální kurz jüanu o další zhruba jedno procento. Tržní kurz měny ale...
Zářijové zvýšení sazeb není kvůli Číně jisté
12.08.2015 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje a ke koši hlavních světových měn spadl na nejnižší hodnotu za...
Akciové indexy pod tíhou čínských experimentů; analýza Dow Jones, AUD/USD, NZD/USD
12.08.2015
Evropské burzy dnes pokračují ve včerejším výprodeji. Propadly se na měsíční minimum, když devalvace čínsk...
Čína opět devalvovala domácí měnu
12.08.2015 Čínský jüan dnes pokračoval v poklesu a vůči americkému dolaru sestoupil až na čtyřleté minimum. V úterý...
Devalvace jüanu je výstřelem v globální měnové válce
11.08.2015 Globální měnová válka vstoupila dnešní devalvací čínského jüanu do nové a kritické fáze. Krok Pekingu by totiž...
Čínský jüan oslabil nejvíce za 20 let
11.08.2015 Čínský jüan dnes vůči americkému dolaru zaznamenal nejhlubší propad za více než 20 let. Reagoval tak na...
Co nového v měnových válkách?
28.01.2015 Při nulových úrokových sazbách a slabé domácí poptávce chtějí země oslabit svou měnu, aby se z ekonomických útrap dostaly růstem exportů. Problémem je, že všichni nemohou devalvovat naráz a soutěží o oslabení měny vznikají měnové války.
Saxo Bank varuje: Nesoulad vývoje trhů a politik může v 1. čtvrtletí roku 2015 vrcholit
15.01.2015 Při vstupu do roku 2015 čelí svět extrémním disonancím mezi ekonomickými a monetární politikami, k nimž se přidávají dosud nevídaná geopolitická rizika. Nejvyššího nesouladu se můžeme dočkat už v prvním čtvrtletí roku 2015.
Měnové války dostávají nový rozměr
08.10.2014 Investiční banka HSBC sestavila předpokládaný vývoj kurzů napříč měnovým spektrem pro následujících 12 měsíců. Dominantním scénářem je pokračující posilování amerického dolaru, při kterém mu nejlépe sekundují asijské měny. Naopak měny komoditních producentů čeká pořádný pád.
Měnové války
04.04.2014 Vlády mohou podpořit vývoz domácích výrobků a dosáhnout tak lepších hospodářských výsledků. Stačí oslabit domácí měnu. Zboží tak pro zahraniční zájemce zlevní a začnou ho kupovat. Takový umělý zásah však poškodí firmy vyrábějící v zahraničí. Proto je tento postup kritizován jako rozpoutání měnové války (válka měn).
Měnové války se vrací na scénu
27.11.2013 Nízká inflace a pomalý hospodářský růst ve vyspělých zemích napovídají tomu, že v roce 2014 budeme svědky snah centrálních bank o účelné oslabení kurzu své měny. To je také jedna z mála možností, které centrálním bankám pro návrat inflace k jejich cíli zbývají. Úrokové sazby totiž při nulových hodnotách již nadále snižovat nelze. Stejně tak však nemohou všechny měny oslabit naráz; kdo tedy do měnových válek přijde s těžším kalibrem, ten vyhraje a jeho měna bude slabší.
Oslabení koruny by přineslo pozitiva, říká průzkum Citi. Erste radí shortovat EURCZK
05.06.2013 Měnové války ve střední Evropě neprobíhají a exportérům nikdo nepomáhá ani neškodí, i když slovní intervence ČNB jistý...
Inflace klesá a měnové války začínají
29.04.2013 Dnešek přilil zase více oleje do ohně ohledně měnových válek. Ceny totiž na obou stranách Atlantiku rostou...
Euro padá v očekávání poklesu sazeb
23.04.2013 Indexy nákupních manažerů dnes ukázaly na další pokračování recese v eurozóně. Světlo na konci tunelu tak...
Týdenní zprávy
22.04.2013 Evropa - Zhoršující se finanční vyhlídky v periferních státech eurozóny nadále tíží na evropské trhy, mezitímco dluhová...
VOLATILITA TRHU ODRÁŽÍ "MEDVĚDÍ" TREND
19.04.2013 Včera na Wall Street pokračoval pád poté, co eBay a další americké společnosti poskytly neuspokojivé předpov...
FXTM: AKTUÁLNÍ ZPRÁVA Z TRHU
18.04.2013 Dva ekonomičtí giganti, z USA a z Japonska, se účastní měnové války, a to snahou podpořit své ekonomiky. V posledních...
Týdenní zprávy
08.04.2013 Evropa - Protože záležitosti spojené s Kyprem jsou spíše krátkodobé, spekulanti přesouvají svou pozornost k dalšímu...
USD stoupá. Jak dlouho ještě?
10.03.2013 Rizika narůstají, volatilita FX trhů pokračuje. Financování USA vlády mělo za současné situace vydržet do 27.března ...
MMF podporuje kroky japonské centrální banky
22.02.2013 Obavy ostatních zemí z přílišného poklesu japonské měny jsou přehnané. Japonská centrální banka by měla činit ještě rozhodnější kroky k zastavení deflace, která třetí největší ekonomiku světa trápí poslední dvě desetiletí. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve zprávě pro nedávné zasedání skupiny G20.
Euro oslabila slova Merkelové, německá aukce i důvěra v eurozóně, která zklamala. Co Fed?
20.02.2013 Euro se v závěru dne ocitá na denních minimech. Zejména po silném výsledku včera zveřejněného indexu němec...
Eurodolar posílá nad 1,34 sázka na oživení v eurozóně po silném ZEWu
20.02.2013 Euro si připisuje nemalé zisky k americkému dolaru, které po včerejším mimořádně silném výsledku německého sentimentu...
Eurodolar posílá nad 1,34 sázka na oživení v eurozóně po silném ZEWu
20.02.2013 Euro si připisuje nemalé zisky k americkému dolaru, které po včerejším mimořádně silném výsledku německého sentimentu...
Euro se vrací z denních maxim, koruna hájí pozice
18.02.2013 Společná evropská měna euro v úvodu nového týdne umazává pokles z ranního obchodování a svá denní maxima nalezla na ...
Skupina G20 se postavila proti měnové válce
16.02.2013 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 dnes slíbili, že se vyhnou takzvané měnové...
Draghi je proti manipulacím s kurzy měn
15.02.2013 Neuvážená slova o devizových kurzech jsou nevhodná, zbytečná a odsouzená k nezdaru. Před zahájením...
Weidmann: Snížení sazeb ECB jen kvůli síle eura nečekejte
15.02.2013 Samotné posilování eura až na 14měsíční vrchol vůči dolaru a 3letá maxima k japonskému jenu není důvodem ke snižování ...
Asijské akcie stoupají na rizikovém optimismu
14.02.2013 Asijské akcie vzrostly v důsledku zlepšení rizikového optimismu, když si Wall Street dala pauzu před setkáním G...
Jen kolísá před setkáním G-20
13.02.2013 Na měnových trzích převládá obrovská nervozita v důsledku blížícího se meetingu G-20, která bude zasedat ve čtvrtek a ...
Draghi: Svět není v měnové válce
12.02.2013 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi odmítl myšlenku, že je svět v měnové válce.
Jak používat index Big Mac?
11.02.2013 Většina forex traderů využívá při svém obchodování hlavně technickou analýzu, nicméně pro obchodníky může být zajímavý i fundamentální pohled. Jedním z příkladů je průzkum měn na základě parity kupní síly, což si detailně popíšeme v dnešním článku pomocí takzvaného „Big Mac indexu“.
Britská superzbraň v měnové válce
05.02.2013 Nick Beecroft, předseda představenstva Saxo Capital Markets UK Limited, Saxo Bank. Myslím, že by bylo fér říct, že jsm...
Soros končí s kritikou: Euro přežije a měnové války ho ještě posílí
25.01.2013 Ani ne před rokem miliardář George Soros mluvil o tom, že by krize eura mohla zničit celou Evropskou unii a uvrhnout region do ztracené dekády, nyní už věří v překonání nejhoršího a posílení společné evropské měny. Dlouhodobý kritik německých politických zásahů v rámci Evropy byl tentokrát smířlivější i vůči krokům protlačovaným Angelou Merkelovou.
Forex: Koruna stabilní a slovní intervence ve Skandinávii
22.01.2013 Koruna se v úterý připsala další klidnější obchodování, které se bez jasné směru drželo kolem 25,6 CZK/EUR...
Udělala G20 dost, aby bylo v měnové válce vyhlášeno příměří?
25.10.2010 Víkendová ,,oťukávací" schůzka zemí G20 nepřinesla měnovým trhům téměř nic nového, i když určité nové zajímavé prvky stojí za ...
FXstreet: Týdenní FOREX přehled a komentář: Začala měnová válka
18.10.2010 Forex týdenní přehled a komentář pro týden 18.10 - 22.10.2010. Komentář pro EUR/USD.
Makro: MMF a hrozba měnové války
11.10.2010 Shrnutí klíčových bodů komuniké 22. zasedání Mezinárodního měnového fondu zahrnuje: fungování globální ekonom...
Zasedání MMF a zemí G7 nedokázala vyřešit ,,měnové války"
11.10.2010 Vyhlídky na další kvantitativní uvolňování ze strany Fedu způsobily v pátek jízdu jako na horské dráze,...
Kroky RBA/BoJ se ukazují být pouze dočasnou překážkou v pádu dolaru
06.10.2010 USD sklouzl v indexu na nová minima od letošního ledna, když včera oznámená opatření Bank of J...
Užitečné nástroje
02.06.2009 Na tomto místě najdete užitečné nástroje, které vám mohou pomoci ve vašem forex tradingu. Najdete zde slovník pojmů, PIP kalkulačku, on-line FX kalendáře, sledování vzájemné korelace měnových párů, Pivot Pointy nebo přehled úrokových sazeb hlavních měn.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Korelace měn | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Svíčkové formace | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MACD | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Oscilátor | Parita | Parita kupní síly | Peněžní zásoba | Pip | Pivot Point | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swing | Swiss | Swiss National Bank | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | OSN | Spekulanti | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Nick Beecroft | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Algoritmické obchodování | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | FXTM | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Forex signály | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Big Mac | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Burzovní zpravodajství | Capital Markets | Cena | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Devalvace měny | Devizové kurzy | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | Forex data | Forex futures | Forex live | Forex online | Forex volatilita | Forexo | ForexTime | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GfK | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | ISM | J&T Banka | J&T | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Komoditní | Konvertor měn | Kurzovní lístek | Kurz amerického dolaru | Kurz CZK | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz JPY | Kurz jüanu | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy online | Kurzy USD | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Markets | Měna euro | Měnová kalkulačka | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchod s cennými papíry | Obchodní platformy | Obchodování s Čínou | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patterns | Pip kalkulačka | Pips | Pivot | Portfolia | Prognóza | Převod měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | Hodnocení brokerů | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Švédská koruna | Světový čas | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Teorie parity kupní síly | Throwback | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | WTI | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Denní změna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Pivot Pointy | Retail | Vzdělání | COT | Dividendové akcie | Forex menové páry | Investment | Online forex | Válka měn | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Markit | Brown Brothers Harriman | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Microsoft | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | Caterpillar | CSI300 | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | Ole Hansen | Nová Čína | Americká mincovna | Agentura AP | Agentura DPA | Oslabení eura | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Renminbi | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Pro tradery | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Apreciace dolaru | Prezident ECB | Vývoj měn | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Devalvace čínského jüanu | Economist | Inflační tlaky | Forwardy | IHS | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Miliardář George Soros | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodování v Asii | Americké burzy | Světové centrální banky | Kolísání měn | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Čínské devizové rezervy | Blockchain | Vývoj měnového páru EUR/JPY | SWFX | Nákupní signál | Ekonomický institut | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Historická data | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Summit G20 | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Devalvace čínské měny | Pierre Moscovici | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | TRY | Odliv kapitálu | Indická rupie | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Setkání G20 | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | Devizy | Bill Gross | ex | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Krize eura | Zahraniční forex | Směnné kurzy měn | ING Groep NV | Vývoj na světových trzích | Obchodování s kryptoměnami | Technologie blockchain | Měnové obchody | Ray Dalio | NEST | MSCI World Index | Burzy kryptoměn | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Trumpova cla | Lockheed Martin | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální hospodářský růst | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Slabý jüan | Válka měnová | Geopolitické napětí | Geopolitika | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Stabilnější měny | Finanční války | Růst výnosů dluhopisů | Akcie na burzách | Banka Mizuho | Macquarie Group | Finanční skupina | Směnný kurz jüanu | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Propad cen ropy | Christopher Dembik | LYNX WhatsApp | Obchodování se CFD | Prezident Trump | Americké podniky | Zpřísňování měnové politiky | Švýcarská centrální banka (SNB) | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Denní obchodníci | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Sójové boby | Infineon | Infineon Technologies | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Silnější euro | Analýza kryptoměn | Finanční svět | Měnové manipulace | Hrozby pro finanční trhy | Komoditní výhled | Rozhodnutí centrálních bank | Oslabování čínské měny | Výnosové křivky | Situace na trzích | Depozitní sazby | Sazby ECB | Denní graf | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Analýza měnových párů | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Dopady devalvace | Devalvaci měn | Co jsou měnové války | Historie novodobých měnových válek | Devalvace měn | Devalvace české koruny | Oslabení čínské měny | Oslabování japonského jenu | Tisk nových dolarů | Devalvace USA | Mnoho ziskových obchodů | Střadatelé | Deficit | Obchod | FRED | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Zasedání ČNB | Technické analýzy | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Domácí měny | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | CBDC | Ceny zboží | Nízká inflace | Vládní výdaje | Zasedání FOMC | Nejistoty | Válka mezi USA a Čínou | Posílení domácí měny | Výsledek voleb | Nálada | Kontrakty | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Záporné úrokové sazby | Inovace | Budoucnost | Experti | Vliv na investice | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Obchodní sankce | Konkurenční devalvace | Ceny energií | Zamyšlení | Kancléřka Merkelová | Trump | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Silné měny | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | Vysoká inflace | FIAT | Úsilí | Výdaje | Zrychlení růstu | Rozhodování | Růst sazeb | Politika centrálních bank | COVID-19 | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Nástroje měnové politiky | Počet firemních bankrotů | Stimuly | Fiskální politiky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Demokraté | Velikost lotu | Posílení amerického dolaru | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Války | Umělá inteligence | Práce | Pomalé oživení | Hlavní měnové páry | Dodavatelské řetězce | Statistiky | Posílení | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Rezervní měny | Politická nestabilita | Technologický pokrok | Zboží z Číny | Tisknout peníze | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Globální poptávka | Covid | Vyšší daně | Ceny | Aktuální obchodní seance | Pár EUR/USD | Candlestick Patterns | Politické události | Růst měny | Cenové hladiny | Ceny dováženého zboží | Zdanění | Geopolitické faktory | Oslabování amerického dolaru | Politická stabilita | Přebytek obchodní bilance | Změny úrokových sazeb | Zájem o bitcoin | Server FXStreet | Investoři a obchodníci | Prudký růst cen | COIN | Objednávky | Pandemie COVID | Obavy z inflace | Oslabení | Prudké oslabení | Hodnota kryptoměn | Zajištění proti inflaci | Cíle | Příležitosti | Další kryptoměny | Cenové stability | Technologie | Rada guvernérů | Odvětví | Načasování | Ovlivňování | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Dnešní kalendář | Prostor pro růst | Společnosti | Národní měny | Opatření | Zájem o kryptoměny | Forex pozice | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Pozornost | Joseph Stiglitz | Vývoj měnových kurzů | Společnost | Další růst sazeb | TIM | 3М | Rostoucí inflace | Ceny energií v Evropě | Dlouhodobé trendy | Válka na Ukrajině | Instituce | Sankce | Švýcarská národní banka | Řetězce | Geopolitické události | Regulace kryptoměn | Přijetí | Přehled úrokových sazeb | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Mohutné intervence | Intervence proti euru | Extrémní ceny energií | Vysoké devizové rezervy | Devizové rezervy SNB | Vývoj devizových rezerv ve Švýcarsku | Umělé nadhodnocení | Umělé nadhodnocení franku | Nadhodnocení franku | Umělé oslabení | Umělé oslabení eura | Prolomení parity | Měnové instituce | Nejobchodovanější měnový pár | Znehodnocení | Zveřejnění zpráv | CZ | Aktuální informace | Line | Ekonomické prostředí | Válka | Přijetí kryptoměn | Postavení země | Vice | Směřování | Příležitosti a rizika | Vliv inflace | Plánování | Měnové intervence | Nebezpečí | Paul Samuelson | Jakub Matis | Depozitní sazby ECB | Pohled do budoucnosti | Makroekonomické faktory | Technologické inovace | Měnové trendy | Platformy | Příklady z historie | Portfólia | Dopad na ekonomiku | Hodnota měny | Prodeje | Olej | Silná ekonomika | Ekonomické výkonnosti | Dosažení zisku | Rezervy | Konflikty | Znehodnocení měny | Vlády | Výhody | Hospodářské politiky | Směřování ekonomiky | Geopolitické konflikty | Fungování | SOK | Nálady investorů | Vliv na ekonomiku | Historický okamžik | Kulturní faktory | Znalost měnových trendů | Jaké jsou měnové trendy? | Funkce měnových trendů | Řízení měnových trendů | Faktory ovlivňující měnové trendy | Hospodářská výkonnost | Fungování měnových trendů | Hlubší pohled na fungování | Hlubší pohled | Mechanismus měnových trendů | Vliv na mezinárodní obchod | Centrální banky a měnová politika | Rizika a nejistota | Vliv na ekonomickou stabilitu | Role hedgeových fondů | Dopad na spotřebitele | Technologický vliv | Přístup veřejnosti | Vliv geopolitických událostí | Plovoucí směnný kurz | Volatilita směnných kurzů | Výhody a nevýhody | Nevýhody | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Dynamika směnných kurzů | Raghuram Rajan | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Plovoucí směnné kurzy | Vliv pandemie | Významný dopad | Fundamentální analýza kryptoměn | Vliv pandemie COVID-19 | COVID-19 na kryptoměny | Sociální a kulturní faktory | Vliv na regulace | Vliv obchodní války | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Obchodní války mezi USA a Čínou | Únik kapitálu | Vliv na tradiční finanční trhy | Tradiční finanční trhy | SWFX Sentiment Index | SWFX Sentiment | Sentiment Index | Rok 2025 | Denní kalendář událostí | Indikátory technické analýzy | Velikost lotů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot