I přes silný dolar jsou přicházející výsledky amerických korporací ve většině lepší než očekávání. Pokles ropy je pozitivní pro domácnosti a navíc její postupné posilování v posledních dnech podporuje růst ropného sektoru. K tomu běžící evropské a japonské QE, americké úrokové sazby se nyní zvedat nebudou, geopolitická situace o něco klidnější, takže velmi pravděpodobně jdeme, ještě několik měsíců, dále nahoru, na další nová tržní maxima.
Na týdenním grafu vidíme 2měsíční konsolidaci v trianglu, která by měla vyústit v brzké prolomení výše.
Měnový pár EUR/USD (eurodolar) se dále krásně volatilně pohybuje v platném obchodním rozpětí 1,0500 - 1,1000. Poslední dny konsoliduje kolem 1,0800 hladiny, ke které se vůbec tento měnový pár v březnu a dubnu velmi ochotně vrací.
Úroveň 1,0800 je tedy tzv. magnet levelem a poklesy pod něj (či pro příznivce dalšího posilování dolaru i růsty nad) lze akumulovat s následným prodejem (nákupem) právě na 1,08+/- či na trailu.
Po dlouhém poklesu se začíná blýskat na lepší časy na uranu. Trigerrem uranového oživení může být Japonsko, které chce co nejdříve obnovit provoz ve svých jaderných elektrárnách, uzavřených po havárii ve Fukušimě na jaře roku 2011. I přes protesty a částečná soudní zamítnutí to vypadá, že se brzy elektrárny opravdu rozjedou. V Asie se dostavuje několik desítek dalších nových jaderných elektráren, poptávka po uranu bude jednoznačně narůstat.
Uran lze obchodovat přes ETF akcie těžařů uranu. Na grafu je ETF akcie URA – koš globálních uranových producentů Pouze k loňským maximům je růstový prostor +70 %!