Vše dohromady dává zajímavý býčí signál a pokud se jen trochu povedou dnešní americká makrodata (HDP v USA), index S&P 500 by se měl během 1 až 2 dnů, posunout výrazněji nahoru k 2.100 bodům.
Narušit tento swing býčí scénář ale mohou případné výrazně negativní zprávy z Arabského poloostrova a okolí.
Eurodolar (měnový pár EUR/USD) se dokázal vrátit nahoru k 1,10 úrovním a nadále tedy nejeví snahu posunout se na většinou analytiků a obchodníků očekávanou paritu. Další krátkodobý vývoj na tomto měnovém páru je jasný. Bude volatilní?
S dobrými americkými daty uvidíme náznaky poklesů eurodolaru, na horších datech a zprávách o posunu termínu zvyšování sazeb v USA apd. přijdou náznaky breaků přes 1,1000 úroveň.
Ke zvyšování úrokových sazeb však Fed nakonec stejně přistoupí později, než se aktuálně očekává. Spekulace o pozdějším termínu by měly v následujících týdnech pomoci eurodolaru i k 1,14 +/- úrovním (oblast tzv. apendixu a současně i cíl možného formovaného bullflagu).
Ropa je poslední týdny neustále (až podezřele) bombardována negativními zprávami o nadprodukci, obrovské nabídce ve srovnání s poptávkou, velkých zásobách, cílových cenách 15 až 20 dolarů apod?
To dostalo ropu opět na lednové úrovně několikaletých minim, aby cena následně, během pouhých 7 dní, více než 20% posílením poskočila na dohled rezistenci, kterou představují letošní maxima z února.
Ropný obchodní plán pro následující týdny zůstává stále stejný. Případné poklesy pod 50 USD (na Light Crude) řízeně, po menších pozicích, akumulovat a následně, do růstu ceny, uprodávat.