Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:46
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Globální akciové trhy

img

Ze zlata se v prostředí rostoucí globální nejistoty stává bezpečný přístav, Walmart a Nasdaq dosahují nových rekordů

20.11.2024 Akciové trhy zaznamenaly v úterý růst, přičemž Nasdaq si připsal více než 1 % a růstem zavřel i S&P 500. Indexy byly podpořeny působivými zisky technologických společností, zatímco Walmart získal na hodnotě díky zvýšení celoročního výhledu.
img

Pražská burza odolala negativnímu sentimentu ve světě, Čez +2,61 %

19.11.2024 Globální akciové trhy se dnes ponořily do záporného teritoria s nárůstem geopolitického napětí poté, co Ukrajina poprvé použila americké rakety s dlouhým doletem na území Ruska. Nicméně pražská burza negativnímu sentimentu odolala a nakonec měřeno indexem PX přidala 0,10 % na 1 677 bodů. Index udržel v kladných hodnotách silný nárůst akcií Čez a to o 2,61 % na 944 Kč. Moneta Money Bank potom přidala 1,49 % na 123 Kč. Naopak s poklesem bankovního sektoru na západoevropských trzích padla Erste Bank o -2,31 % na 1 312 Kč při nejvyšším denním objemu 221 mil. Kč. Akcie Colt CZ ubraly -0,95 % na 626 Kč a Komerční banka mírných -0,12 % na 814 Kč.
C:\fakepath\trader-04112024-47-zm.jpeg

Pražské burze pomohl k růstu o třetinu procenta především ČEZ

04.11.2024 Index PX pražské burzy dnes zpevnil o 0,32 procenta na 1653,62 bodu. K růstu mu pomohly především akcie energetické skupiny ČEZ. Opačně na index působily hlavně cenné papíry banky Moneta. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Pražská burza zahájila týden růstem

04.11.2024 Pražská burza v průběhu seance hledala směr dalšího vývoje, když i globální akciové trhy vyčkávají na zítřejší prezidentské volby v USA. Nakonec index PX zakončil se ziskem 0,32 % na hodnotě 1 653. Pomohl růst akcii Čez, které se zvedly o 1,06 % na 909 Kč. Erste Bank se potom zvedla o 0,65 % na 1 316 Kč při nejvyšším denním objemu 143 mil. Kč. Komerční banka si polepšila o 0,62 % na 810 Kč. Kofola stoupla o 0,90 % na 336 Kč. Naopak Moneta Moneta Money Bank ubrala -0,67 % k úrovni 118 Kč a akcie Colt CZ ztratily -0,32 % na 617 Kč.
C:\fakepath\trader monitory.jpg

Analytici: Světové akciové indexy by po zbytek roku již moc růst neměly

08.09.2024 Světové akciové indexy, z nichž mnohé letos již vykázaly rekordní hodnoty, by ve zbytku roku už příliš růst neměly. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Na trzích podle nich panuje stále vysoká nervozita. Notnou dávku nejistoty představují blížící se americké prezidentské volby a neutěšená geopolitická situace.
C:\fakepath\trader-30082024-64-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na rekordu, za celý měsíc si připsaly 1,3 procenta

30.08.2024 Evropské akciové trhy uzavřely na novém rekordu a zisky si připsaly i za celý měsíc. Náladu na trhu ovlivnila zpráva o inflaci, která posílila očekávání snížení úrokových sazeb. Panevropský index STOXX Europe 600 během dne stoupl až na rekordních 526,66 bodu. Později sice většinu zisků smazal, i tak poprvé uzavřel nad 525 body a za celý srpen si připsal 1,3 procenta.
img

Nvidia zachraňuje Wall Street, asijské akcie klesají kvůli slabým výsledkům PDD Holdings a Nongfu Spring

28.08.2024 Index S&P 500 v úterý uzavřel mírně výše, zatímco Dow Jones uzavřel na rekordním maximu. Investoři netrpělivě očekávají středeční zprávu o čtvrtletních výsledcích společnosti Nvidia, která by mohla objasnit, kterým směrem se trh vydá. Ekonomické údaje, které mají být zveřejněny koncem tohoto týdne, by navíc mohly poskytnout další vodítka ohledně možného snížení úrokových sazeb.
img

Fed se připravuje na snížení sazeb: Dolar posiluje, akcie klesají

23.08.2024 Americké akciové trhy zažily náročný čtvrtek, protože investoři zpracovávali nové ekonomické údaje a s napětím vyhlíželi další kroky Federálního rezervního systému. Očekávání se soustředila na možné snížení sazeb, které by regulátor mohl oznámit již v pátek.
img

Zatajený dech: Wall Street očekává rozhodnutí Fedu a další významné globální události

22.08.2024 Globální akciové trhy ve středu přestaly růst a stabilizovaly se po dlouhé rally, která je přivedla k nedávným rekordním maximům. Investoři čekají na potvrzení, že americký Federální rezervní systém se v souladu s očekáváním rozhodne snížit úrokové sazby.
img

EUR/USD: dolar silně pohmožděn, euro čeká na uklidnění situace

07.08.2024 Strmý pád amerického dolaru odráží rostoucí obavy trhu, i když jsou náhlé výprodeje považovány za méně rizikové než výprodeje pozvolné. Obavy pramení z nového strachu z možné recese americké ekonomiky.
C:\fakepath\burza-06082024.jpg

Trhy padají - co bude dál?

06.08.2024 Globální akciové trhy zažívají korekci. U těch asijských se sahá i k silnější rétorice. Pojďte se s námi podívat na fundamentální i technickou analýzu a nechte se pozvat na náš speciální webinář, kde dnes vše rozebereme podrobněji.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Analytici: Akciové trhy zažívají jeden z největších výprodejů od roku 2020

05.08.2024 Aktuální nervozita na akciových trzích po celém světě spustila jeden z největších výprodejů od března 2020, kdy trhy zasáhl obrovský propad způsobený strachem z šíření nového typu koronaviru. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Důvodem je podle nich kombinace očekávané recese ve Spojených státech, obav ze splasknutí bubliny umělé inteligence (AI) a také geopolitické napětí, které narůstá mezi Izraelem a Íránem.
img

Forex: Rostoucí podnikatelský optimismus v EMU pomáhá euru

24.04.2024 Na devizových trzích včera eurodolar krátce otestoval hladinu 1,0700, poté co byly zveřejněny první odhady PMI z eurozóny. Ty ukázaly na to, že podnikatelská nálada v eurozóně se dále vylepšuje. Zároveň s tím se v důsledku pokračující výsledkové sezóny zvyšuje i apetit po riziku, což euru rovněž pomáhá. Dnes může eurodolar na svoje včerejší zisky navázat, a to zejména pokud se ukáže, že se podnikatelská nálada v Německu vylepšuje (index Ifo) a globální akciové trhy budou schopny rozšířit svoje zisky.
img

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

11.04.2024 Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a jaký je možný výhled pro další měsíce?
img

Globální akciové trhy: investoři by měli zůstat velmi selektivní

05.03.2024 Buffettův valuační indikátor globálních akciových trhů je nyní na úrovni 111 %. Tato hodnota výrazně převyšuje úroveň dlouhodobého mediánu s hodnotou 87 % a je dokonce poměrně výrazně i nad další klíčovou úrovní dlouhodobého mediánu plus jedné směrodatné odchylky s hodnotou 105 %. Globální akciové trhy jako celek se proto nyní zdají být dosti nadhodnocené.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

Pražská burza i podruhé v tomto týdnu vzrostla, dnes přidala 0,46 procenta

14.11.2023 Pražská burza i podruhé v tomto týdnu vzrostla, když před tím klesala šest obchodních dnů po sobě. Index PX dnes přidal 0,46 procenta na 1374,04 bodu. O téměř dvě procenta si polepšily akcie Erste Bank, o procento cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila k euru a výrazně vůči dolaru.
img

Pražskou burzu dnes táhly do minusu především akcie bank

21.09.2023 Po středečním vzestupu dnes index PX pražské burzy oslabil o 0,18 procenta na 1347,35 bodu. Dolů ho táhly především finanční tituly v čele s bankovní skupinou Erste. Výraznějšímu poklesu indexu zabránila hlavně emise energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Pokles dnes zaznamenala i česká koruna, a to vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Vývoj trhů v prvním pololetí indikuje dlouhodobý růst, potvrzují to i výsledky Portu portfolií

29.08.2023 Finanční trhy v prvním i druhém kvartále letošního roku podávaly slušné výkony. Po letech pandemie, energetické krizi a navzdory probíhající válce nabírají na síle, což se odráží i na výkonnosti investičních produktů. Investiční online platforma Portu dokázala v prvním pololetí doručit výnosy v rozmezí 3-11 % na různých úrovních rizikovosti portfolií. Za poledních 12 měsíců nabídlo uživatelům řadu novinek od investic do kryptoměn přes investice do vybraných akciových titulů až po Odpovědná portfolia. Portu již podruhé v řadě obhájilo titul v kategorii Fintech v soutěži Zlatá koruna. Na přelomu roku chystá spustit Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který je daňově zvýhodněnou alternativou spořicích produktů pro zajištění na důchod.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
img

Obchody na Wall Street byly na začátku týdne utlumené

04.07.2023 Trhy mohou také vyhodnocovat americké statistiky zveřejněné během pondělí. Konkrétně index U.S. Manufacturing ISM Index v červnu klesl na 46 % z květnových 46,9 %, ačkoli analytici očekávali, že index vzroste na 47 %.
img

Kvůli dnešnímu státnímu svátku v USA bude tržní aktivita v Evropě na nízké úrovni

19.06.2023 Globální akciové trhy o víkendu vzrostly, když Fed ponechal úrokovou sazbu beze změny na 5,25 % a poté naznačil potenciální zvýšení sazeb koncem roku. Dvojí postoj se zdá být verbální intervencí, která naznačuje možnost drastičtějších opatření, která by zabránila kolapsu trhu nebo neodůvodněnému růstu.
img

I ve čtvrtek akcie v Praze rostly

05.01.2023 Ceny průmyslových výrobců v eurozóně se meziměsíčně za prosinec snížily více, než se čekalo. Přesto v meziročním srovnání stále zaznamenávají vysoký růst. Nejdůležitějším údajem pro globální akciové trhy byl dnes v USA počet nových pracovních míst (ADP). Těch bylo během prosince vytvořeno výrazně více, než byl konsensus trhu. Odhady trhu byly na 150 tis. nových míst, zatímco skutečnost byla masivních 235 tis. (předchozí údaj byl navíc vzestupně revidován ze 127 na 182 tis.). Silný trh práce je paradoxně pro akciové obchodníky spíše negativní zprávou. Jako by to potvrzovalo jestřábí politiku Fedu pro růst sazeb a setrvání na vyšších úrovních po delší dobu.
img

Rozbřesk: Výrobní ceny v průmyslu zvolňují, ČNB tento týden ponechá sazby beze změny

19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci. A pro konečné spotřebitele je bezesporu znepokojující opětovné zrychlení dynamiky výrobních cen v zemědělství (na 29,9 % z 27,1 %).
img

Výrobní ceny v průmyslu zvolňují

19.12.2022 Výrobní ceny v průmyslu podle očekávání v listopadu dál zvolnily svoji dynamiku (na 21,3 % z 24,1 % meziročně). Tempo růstu však nadále zůstává vysoké a meziměsíčně byly ceny nižší zejména díky poklesu cen ropy na globálních trzích. Navíc dynamika výrobních cen v ostatních sektorech (stavebnictví, služby) má na rozdíl od průmyslu zdá se daleko větší perzistenci.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Pražská burza oslabila, index PX táhly dolů Erste, VIG a Moneta

28.11.2022 Pražská burza v úvodu týdne oslabila, index PX klesl o 0,63 procenta na 1235,44 bodu. Dolů ho táhly především rakouské finanční tituly a Moneta Money Bank. Naopak akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky mírně posílily. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
img

Ranní okénko - Dnes bude trh vyhlížet čísla důležitá především pro Fed

15.11.2022 Nejzásadnější dnešní informaci budou představovat odpoledne zveřejňované ceny amerických výrobců. Trh očekává udržení meziměsíčního tempa na stejné úrovni jako v září, a tedy velmi mírný pokles meziroční dynamiky. Sledovat se bude každá desetina a trh doufá v nižší výsledek, tak jako se dočkal u spotřebitelské inflace. Potvrdilo by to totiž očekávání, že by Fed mohl zmírnit své tempo zvyšování sazeb a případně i dříve se zvyšováním skončit.
img

Pražská burza roste osm dní v řadě, dnes ji táhla Komerční banka

10.11.2022 Pražská burza dnes rostla poosmé za sebou. Index PX přidal 0,29 procenta na 1245,41 bodu. Zavřel tak nejsilnější od 14. září. Nahoru ho táhly zejména akcie Komerční banky. Ztrácela naopak elektrárenská společnost ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Anatomie dominance dolaru

02.11.2022 „ZDE ZŮSTANEME: Rally amerického dolaru se po letošním 19% nárůstu dostala z bodu varu, i když z hlediska výkonnosti hlavních aktiv stále zaostává už jen za ropou. Zelenou bankovku dostaly do pozadí naděje na blížící se zpomalení zvyšování sazeb Fedu a nejnovější medvědí rally na akciových trzích. Dolar je drahý a převážná část jeho lepší výkonnosti je již ve zpětném zrcátku, ale zůstává dobře podporován, protože úrokové diferenciály zůstanou široké a globální rizika nezmizí ze dne na den. To je recept na určitou úlevu, od komodit po EM, ale ne na zvrat. Nejnovější hloubkový ponor do světových měn od centrální banky BIS jasně ukazuje dominanci amerického dolaru.
img

Pražská burza stoupla o 0,61 procenta, růst bank převážil nad poklesem ČEZ

24.10.2022 Pražská burza dnes následovala světové akciové trhy a rostla. Index PX se zvýšil o 0,61 procenta na 1171,40 bodu. Proti poklesu akcií energetické společnosti ČEZ působil růst cenných papírů Komerční banky a Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna zpevnila mírně k euru, výrazněji vůči dolaru.
img

BREAKING: JAP225 přidává více než 3% díky zlepšení tržního sentimentu

14.10.2022 Globální akciové trhy ukončily včerejší obchodování poklesem rizikové averze a pozitivní sentiment lze zaznamenat i na začátku dnešní seance. Asijské akcie prudce vzrostly. Index Nikkei 225 si vedl nejlépe, vyrovnal velkou část ztrát z počátku tohoto týdne a převzal vedení asijské seance. Následoval tak včerejší úspěšnou seance na Wall Street, kde se indexům podařilo vyhrabat z několikaprocentních propadů, a to přestože data o inflaci v USA byla v září vyšší, než se očekávalo. Japonské akcie také těžily z řady holubičích komentářů od guvernéra BoJ Kurody, který řekl, že zvyšování sazeb v tuto chvíli by byl špatný nápad. Také futures z Evropy dnes ukazují na pozitivní otevření seance, německý DAX (DE30) je jedním z nejvýkonnějších s až 1,5% růstem. Zlepšení nálady na trzích je doprovázeno oslabením amerického dolaru a poklesem výnosů amerických dluhopisů.
img

Na Wall Street pokračovala divoká rally

05.10.2022 Globální akciové trhy včera pokračovaly v rally, když investoři na trhu nakupovaly za „zvýhodněné“ ceny způsobené nedávnými prudkými výprodeji. Mezi nejrychleji rostoucími akciemi v rámci indexu S&P 500 byly akcie provozovatelů výletních lodí. Akcie společnosti Norwegian Cruise Line posílily o více než 15 %, zatímco akcie jejího konkurenta Carnival stouply o více než 13 %. Hodně rušno bylo včera kolem akcií Twitter. Elon Musk potvrdil svůj záměr koupit Twitter při ceně 54,2 USD/akcii. Akcie Twitter vyskočily o více než 20 %. Akcie ropných společností Chevron a Exxon Mobil vzrostly o více než 3 %.
img

Globální akciová rally pokračuje; OPEC zvažuje razantní škrt produkce

04.10.2022 Globální akciové trhy dnes pokračují v rally, když investoři dále navyšují sázky, že slabší makrodata by mohla zbrzdit Fed v jeho jestřábích plánech na další agresivní zvyšování sazeb. Tyto úvahy se projevují i na dluhopisovém trhu, když výnosy amerických desetiletých vládních dluhopisů klesají již na 3,57 %, když ještě v minulém týdnu prorážely hranici 4 %. To nejdůležitější z pohledu makrodat nás čeká až na konci týdne, kdy budou zveřejněna čísla z amerického trhu práce. Podle současné logiky se tedy zdá, že rally by měla podpořit slabší čísla z ekonomiky, zatímco výrazně pozitivní překvapení by mohlo opět obnovit obavy investorů z jestřábího Fedu. Index S&P 500 roste o 3 %, a tak rozšiřuje svůj dvoudenní zisk na 5,5 %. Evropský Stoxx 600 roste rovněž o 3 %, což představuje nejvyšší denní růst od poloviny března.
img

Globální akciové trhy budou růst

22.07.2022 Na Investičním výboru ve čtvrtek 21. července jsme se rozhodli zvýšit váhu akcií, a to napříč všemi akciovými regiony. Globální akciovou alokaci jsme tak posunuli z mírného podvážení na neutrální váhu. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik důvodů.
img

Globální akciové indexy podpořilo oživení cen ropy

05.07.2022 Index evropských akciových trhů vzrostl o 0,8 %, zatímco britský index FTSE vzrostl o více než 1 %, a to díky podpoře ze strany rostoucích akcií ropných a plynárenských společností.
img

USA vstupují do recese (očekávejte pokles EUR/USD a USD/JPY)

01.07.2022 USA jsou již ve stavu ekonomické recese. I když to místní politické a ekonomické úřady ještě nepřiznaly, HDP za 1. čtvrtletí je při bezprecedentní inflaci nepochybně nižší o 1,6 %. Tato zpráva zvýšila tlak na americký akciový trh a prostřednictvím něj na globální akciové trhy, což vyvolalo vlnu růstu dolaru, pokles hodnoty komodit a surovin a také lokální zvýšení výnosu státních dluhopisů.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
img

Trhy dále tíží inflace a centrální banky, světlou výjimkou povýsledkový Oracle

14.06.2022 Zrcadlo dění na kapitálových trzích, a to ať v Evropě či v USA nastavuje inflace a vyhlídka chování centrálních bank. Šance, že FED či ostatní centrální banky budou nuceny agresivněji zvyšovat úrokové sazby vzrostla v předešlém týdnu, kdy byla reportována roční inflace v USA 8,6 %.
img

Index PX je pod 1300 body, dolů ho táhly banky, naopak se dařilo ČEZ či VIG

10.05.2022 Pražská burza oslabila pátý den v řadě, index PX klesl pod 1300 bodů, níže uzavřel naposledy před dvěma měsíci. Dnes index PX ztratil 0,42 procenta na 1297,84 bodu. Dolů ho táhly především bankovní tituly, naopak se dařilo energetické společnosti ČEZ, která dnes zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí, a pojišťovně VIG. Vyplývá to z dat na burzovním webu.
img

Hlavní americké indexy ztratily v pondělí 4 %

10.05.2022 Americké akciové indexy v pondělí klesly, přičemž největší ztráty utrpěly sektory ropy a plynu, technologií a základních materiálů.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie ztratily letos přes osm procent, méně než většina akciových indexů

10.05.2022 České akcie ztratily podle indexu PX od začátku letošního roku k dnešnímu dni přes osm procent hodnoty, což je výrazně méně než většina hlavních akciových indexů. V nynější době panických výprodejů téměř všech aktiv je však extrémně těžké předpovídat další vývoj, shodli se analytici oslovení dnes ČTK. Index PX dnes uzavíral těsně pod úrovní 1300 bodů, když v prvním obchodním dni letošního roku skončil na úrovni 1416 bodů.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Pražská burza klesla o 2,22 procenta a zakončila nejníže za téměř tři týdny

06.04.2022 Pražská burza dnes zakončila nejníže za téměř tři týdny. Index PX klesl o 2,22 procenta na 1333,94 bodu. Bezmála 6,5 procenta ztratily akcie Erste Bank, o víc než tři procenta si pohoršily cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes oslabila k euru a dál ztrácela také vůči dolaru.
img

Americké akcie po sebevědomém růstu z kraje týdne prohlubují ztráty

31.03.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve čtvrtek pokračují v poklesu. Na začátku obchodní seance sice šplhaly nahoru, později se ale začaly pohybovat dolů. Účastníky trhu hluboce znepokojují vyhlídky na zpomalení světové ekonomiky. Slábnoucí obavy z inflace v souvislosti s poklesem cen ropy omezují růst evropských burz.
img

V kurzu je investování s konzervativním výnosem. Fond na domovy seniorů hlásí nárůst

30.03.2022 Válečná situace na Ukrajině zasáhla také investiční svět, globální akciové trhy zažívají po nástupu pandemie další tvrdou ránu. Řada investorů tak přehodnocuje strategii a vyhledává nové možnosti pro zhodnocení svých peněz. „Je patrné, že lidé nyní hledají investičně klidné přístavy s konzervativním výnosem.
C:\fakepath\eurusd-20032022.png

Americké akcie zažily nejlepší týden od listopadu 2020

20.03.2022 Americké akcie dnes opět posílily, zaznamenaly tak nejvýraznější týdenní nárůst od listopadu 2020. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, se dnes zvýšil o 0,80 procenta a uzavřel obchodování na 34.754,93 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,17 procenta na 4463,12 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 2,05 procenta na 13.893,84 bodu.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Forex: Ruská invaze na Ukrajinu dnes rozbouří globální trhy

24.02.2022 Stejně jako v minulých dnech budou zraky finančních trhů i dnes upřeny především na Ukrajinu. Nad ránem Rusko spustilo invazi do celé země, což by mělo odstartovat i vysoce rizikový sentiment na trzích. Zisky si již začal připisovat dolar, naopak středoevropské měny dále oslabují. Západní politici plánují na dnešek řadu setkání, na kterých by měli přijmout odvetná opatření. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky tak budou mít na trhy patrně zanedbatelný vliv.
img

Forex: Výrobní ceny argumentem pro další růstu sazeb ČNB

23.02.2022 Tempo zdražování českých průmyslových výrobců v lednu drtivě překonalo odhady. Meziměsíčně tuzemští výrobci zvýšili ceny o 6,9 %, což je nejvíce od února 1991. Za posledních dvanáct měsíců tak ceny vzrostly již o 19,4 %. Trhy přitom očekávaly setrvání meziročního tempa růstu cen průmyslových výrobců na prosincových 13,2 %. Na dramatickém meziměsíčním nárůstu cen se podepsaly především ceny energií, méně výrazně ale rostly i ceny v ostatních odvětvích.
img

Ukrajinský konflikt – 3️⃣ tržní scénáře

13.02.2022 Zprávy z amerických tajných služeb o bezprostřední hrozbě ruského útoku na Ukrajinu vystrašily v pátek večer trhy. Přestože Rusové tyto informace popřeli, tak ani během víkendu se situace nezlepšila. Jaký vývoj na trzích můžeme očekávat?
img

Asijský akciový trh výrazně klesá

25.01.2022 Asijské akciové indexy zaznamenaly v úterý výrazný pokles. Index Shanghai Composite tedy klesl o 1,12 %, index Shenzhen Composite o 1,65 % a index Hang Seng o 1,36 %. Ostatní indexy asijského akciového trhu klesly ještě níž: korejský Kospi ztratil 2,92 %, australský S&P/ASX 200 klesl o 2,55 % a japonský Nikkei 225 spadl o 1,98 %.
img

Pražská burza dnes výrazně oslabila, PX klesl o 1,88 pct, rostl jen Avast

24.01.2022 Pražská burza počtvrté v řadě oslabila, v úvodu týdne výrazněji než předchozí dny, podle analytiků je to mimo jiné kvůli napětí okolo Ukrajiny. Dnes index PX klesl o 1,88 procenta na 1391,29 bodu, je to největší oslabení za poslední rok. Nejvíce, 4,5 procenta, ztratily cenné papíry Erste Bank, přes tři procenta odepsala Komerční banka a energetický ČEZ přišel o dvě procenta. Nedařilo se ale ani dalším titulům, jedinou růstovou emisí byla technologická firma Avast. Vyplývá z údajů na burzovním webu.
img

Americký akciový trh se propadá, protože zápis z FOMC potvrdil zvýšení sazeb

07.01.2022 Futures na americké akciové indexy byly ve středu svědky volatilního obchodování, a to i v době, kdy evropské akcie prudce klesaly v souvislosti s nárůstem výnosů státních dluhopisů, protože investoři vstřebávali zápis z jednání amerického Federálního rezervního systému urychlit zpřísnění své měnové politiky.
img

Pražská burza vylepšila více než třináctileté maximum, PX stoupl o 1,48 pct

21.12.2021 Pražská burza dnes posílila a vylepšila své více než třináctileté maximum. Index PX stoupl o 1,48 procenta na 1412,16 bodu, výrazněji posílil naposledy na začátku listopadu. Dnes se dařilo většině titulů v čele s ČEZ, Erste Bank a Komerční bankou, jejichž akcie si polepšily o více než dvě procenta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nad 1400 bodů a tedy na nejvyšší hodnoty od září 2008 se index PX dostal již 9. prosince, v minulém týdnu ale opět oslabil pod tuto hranici.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
C:\fakepath\trader-15102021-26-zm.jpeg

Forex: Japonský jen kvůli zájmu o rizikovější investice klesl na tříleté minimum

15.10.2021 Japonský jen se dnes propadl vůči dolaru až na nejnižší hodnotu za tři roky. Investoři totiž opět začali mít zájem o rizikovější investice, což snížilo poptávku po bezpečných měnách, jako je dolar a jen. Dolarový index zůstává téměř beze změny a za celý týden zřejmě přeruší svoji růstovou sérii trvající pět týdnů.
img

Rozbřesk: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande. Druhý největší čínský developer se dostal na pokraj bankrotu, jehož negativní dopady by mohly tvrdě zasáhnout nejen domácí realitní sektor, ale zprostředkovaně také navazující části čínské ekonomiky a finanční trhy.
img

Ranní glosa: Čínská realitní nákaza děsí trhy

21.09.2021 Globální akciové trhy včera zasáhl masivní výprodej, který odstartovaly obavy o kondici čínské ekonomiky. Ty byly ještě několik týdnu nazpět spojeny s šířením delta varianty koronaviru, nyní se však pozornost trhů upíná k problémům realitního giganta Evergrande.
C:\fakepath\p-20092021-lv.gif

Analytici: České akcie by letos mohly posunout svá 11letá maxima

20.09.2021 Akcie na pražské burze, které v pátek podle indexu PX posílily na jedenáctiletá maxima, by ve zbytku roku mohly rekord dále posunout. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Růst by již podle nich neměl být tak výrazný, při negativním vývoji na světových trzích nevyloučili ani korekci.
img

Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat

09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

PX propadl, ČEZ (CEZ1.CZ) masivně korigoval předchozí růsty

19.08.2021 Globální akciové trhy dnes zasáhla zvýšená riziková averze, která souvisí se včerejším zveřejněním zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) ztratil 1,29 % a obchodní den zakončil na úrovni 1 274,2 bodů. Obchodovaný objem dosáhl na 555,5 mil. korun.
img

Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback

19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Pražská burza na začátku týdne výrazně klesla, ztrácely hlavně banky

19.07.2021 Pražská burza začala týden poklesem o 1,71 procenta na 1177,01 bodu. Důvodem je obava z nové vlny koronaviru. Výrazně ztrácely především banky, Moneta Money Bank přišla téměř o čtyři procenta. V zisku ale dnes nebyl žádný z hlavních titulů. Aktivita na trhu byla nadprůměrná. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Rozbřesk: Trhy Fedu věří, dlouhé výnosy padají, koruna ztrácí

18.06.2021 Trhy pomalu vstřebávají jestřábí hlasy z Fedu. Obrat v americké centrální bance byl pro velkou část investorů překvapením, ale zdaleka ne pro všechny negativním…jak by se možná mohlo na první pohled zdát.
img

Pražská burza neudržela téměř desetileté maximum, klesla o 0,7 pct

19.05.2021 Pražská burza dnes sestoupila z téměř desetiletého maxima, na kterém zavírala v úterý. Index PX následoval globální akciové trhy a klesl o 0,70 procenta na 1135,24 bodu. Dolů šly akcie energetické firmy ČEZ a softwarové společnosti Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes oslabila k euru i dolaru.
img

PX uzavřel nejvýše od roku 2011, tentokrát v čele s MONETOU (MONET.CZ)

18.05.2021 Globální akciové trhy měly během úterní seance tendenci k růstu. Po ranním silném vzestupu v Evropě však přišlo vystřízlivění a většina indexů se v závěru seance pohybuje pouze v minimálních ziscích. Na Wall Street se nejvíce daří technologickým titulům, naopak Dow Jones se pohybuje v lehce negativním teritoriu. Ve srovnání s indexy velkých burz se dnes skvěle dařilo pražskému PX (CZKCASH). Vzrostl o 1,13 % na 1143,3 bodů. Jednalo se o nejvyšší závěr od roku 2011.
img

Týdenní tržní výhled: Očekávané ekonomické údaje USA

10.05.2021 Všechny oči budou tento týden pevně upřeny na americké ekonomické údaje a americký dolar po obrovské ztrátě v údajích o zaměstnanosti z minulého týdne. Ekonomové a analytici předpovídali, že do ekonomiky bude přidáno více než 990 000 pracovních míst, ale nakonec bylo oznámeno pouze 266 000 pracovních míst.
img

Rozbřesk: Eurozóna v druhé recesi. A dolar sílí...na vlně rychlého oživení

03.05.2021 HDP v eurozóně spadlo do druhé pandemické recese. Poklesy ale nejsou tak výrazné, jak ukazovaly na základě měsíčních statistik naše (nowcast) modely. HDP v eurozóně spadlo o 0,6 % mezikvartálně, zejména kvůli výraznému poklesu německého hospodářství.
img

Rozbřesk: Trhy čekají na výsledek z Fedu a polský zlotý na třítýdennich minimech

28.04.2021 Trhy čekají na to, jak dnes Fed zareaguje na poslední várku velice silných ekonomických čísel z americké ekonomiky. Ty ukazují na velmi rychlý růst USA na počátku roku 2021 - o více než 2 % mezikvartálně. Na druhou stranu Fed již na posledním zasedání hodně vylepšil svůj ekonomický výhled, a proto by měl zatím svoji rétoriku měnit jen kosmeticky.
img

Rozbřesk: Registrace aut prudce rostou, automotive však čekají velké změny

20.04.2021 Prodeje aut v březnu rostly a v Evropě raketovým tempem o 87,3% meziročně. Jde však v prvé řadě o důsledek extrémně slabého loňského března - chvíle, kdy pandemie COVID 19 zamířila do Evropy. Nejzasaženější regiony zaznamenaly nárůst ještě násobně vyšší - v Itálii vzrostly registrace nových aut letos v březnu meziročně dokonce o 497%. Tato čísla nesvědčí mnohé o dnešních trendech jako spíše o tom, že na jaře 2020 se v Itálii prakticky žádná auta neprodávala.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

PX uzavřel nad 1100 body poprvé od února 2020, ČEZ (CEZ1.CZ) opět v čele růstu

13.04.2021 Globální akciové trhy pokračují v růstu. Konečně se chytly také technologické akcie, když index NASDAQ dnes navýšil rekordní úrovně v blízkosti 14 000 bodů. Sentiment se zlepšil po zveřejnění dat inflace v USA, která meziročně v březnu vzrostla o 2,6 %. Dobré nálady si užíval také hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH). Přidal 0,46 % na závěrečných 1101,54 bodů. Jednalo se o nejvyšší vzestup za posledních 14 dní. Navíc index uzavřel poprvé nad 1100 body od února minulého roku. Obchodovaný objem dosáhl na nadprůměrných 783 mil. korun. Index opět táhly vzhůru akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ;+2,41 % na 595 Kč). Od začátku března už tyto akcie přidaly více než 12 %. Vzhůru mu pomáhá vzestup ceny elektřiny. Nejslabší z pražských blue chips dnes byly naopak akcie Erste Bank (RBAG.CZ;-1,21 % na 753,60 Kč). V červených číslech skončila také MONETA (MONET.CZ;-0,26 % na 77,80 Kč) a Česká Zbrojovka (CZG.CZ;-0,80 % na 371 Kč).
img

PX klesá už druhý týden v řadě, daří se ale ČEZu (CEZ1.CZ)

09.04.2021 Globální akciové trhy bojují poslední seanci tohoto týdne na hraně růstu a poklesu. Dnes nebyly na programu žádné důležité fundamenty a volatilita zůstala nízká. Pražský index PX (CZKCASH) má za sebou úspěšnou seanci. Přidal 0,34 % a uzavřel na úrovni 1091,83 bodů, přibližně uprostřed dnešního obchodního rozpětí. Obchodované objemy dosáhly na 391,2 mil. korun. Za celý zkrácený obchodní týden však PX ztrácí 0,01 % a jedná se už o druhý týdenní pokles v řadě. Nejvíce klesaly akcie Philip Morris (TABAK.CZ), které se však od středy obchodují bez nároku na dividendu. Týden zakončily se ztrátou 7,01 % na úrovni 14 600 Kč. V poklesu pokračovaly také akcie banky MONETA (MONET.CZ). Akcionáři jsou po smrti Petra Kelnera v nejistotě, jak bude probíhat plánovaná akvizice se společnostmi ze skupiny PPF. Ztráty banky se v tomto týdnu navýšily o 2,94 % na závěrečných 77,65 Kč. Naopak akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) přidaly v tomto týdnu 3,16 % na závěrečných 571,50 Kč. Akcie ČEZu jsou nejúspěšnější na českém trhu také z pohledu dění za poslední měsíc.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Týdenní výhled trhů: Trhy se zaměřují na report zaměstnanosti v USA

29.03.2021 S příchodem velikonočního víkendu se v pátek odpoledne všechny oči obrátí k výsledkům NFP v USA. Obchodníci v posledních týdnech zvyšují americký dolar, protože rostou spekulace, že Fed bude dříve nebo později nucen spíše zvyšovat úrokové sazby.
img

Forex: Finanční trhy hrají koruně do karet

19.03.2021 Finanční trhy se vzpamatovávají ze středečního zasedání americké centrální banky. Výnosy státních dluhopisů pokračují v růstu napříč kontinenty, zatímco optimismus udržuje akciové trhy poblíž historicky rekordních hodnot. Dnešní ekonomický kalendář nenabízí příliš důvodu, aby se na tom v závěru týdne něco změnilo. Podmínky na trhu vysílají stále více signálů pro silnější korunu.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC a BOE v centru pozornosti

15.03.2021 Zprávy centrálních bank tento týden budou hlavní událostí týdne, přičemž ve středu 17. března budou zveřejněny zápisy ze zasedání rady amerického Federálního rezervního systému FOMC, po nichž bude následovat tisková konference s předsedou Fedu Jerome Powellem.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost směřuje na Ifo z Německa

22.02.2021 Globální akciové trhy otevřely pondělní seanci na nižších úrovních. DAX se nachází přibližně 100 bodů pod pátečním závěrem. Ovšem komodity a komoditní měny stále ukazují solidní zisky.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

PX vzrostl nejvíce za poslední 3 týdny, Komerční banka (KOMB.CZ) +2,88 %

02.02.2021 Globální akciové trhy si dnes připisují výrazné zisky. Akciím pomáhá úspěšné pokračování výsledkové sezóny v USA, dobré výsledky makrodat a také ústup spekulací retailových investorů z některých akciových titulů či komodit. Pražský index PX se dnes vezl na pozitivní vlně. Přidal 1,91 % na 2047,88 bodů. Jednalo se o nejvyšší růst indexu od 8. ledna. Obchodovaný objem dosáhl na 686,3 mil. Kč. Na čele růstu Blue Chips akcií se umístil Avast (+4,21 % na 148,50 Kč), poté však již dominoval bankovní sektor. Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 2,88 % na 678 Kč. Erste Bank (RBAG.CZ) vzrostla o 2,54 % na 685,20 Kč. Moneta zakončila seanci po růstu o 0,94 % na 75 Kč. Výrazný růst zaznamenaly také akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 15 500 Kč). Akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) naopak opět vykázaly pokles – tentokrát o 0,38 % na 519 Kč. Od poloviny ledna vzrostly akcie ČEZu pouze 2x.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC, USA a EU v centru pozornosti

25.01.2021 V posledním týdnu konce měsíce se všechny oči obrátí k středečnímu prohlášení FOMC a tiskové konferenci. I když se neočekávají žádné změny, obchodníci rádi uslyší, co si předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell myslí o ekonomice a kdy by se mohlo začít rozvloňovat.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a inaugurace prezidenta USA

18.01.2021 Tento týden bude důležitý pro obchodníky a investory a do centra pozornosti se dostávají ekonomické údaje, zprávy společností a hlavně politika. 59. inaugurace amerického prezidenta se má konat ve středu 20. ledna. Investoři však budou po útoku na Capitol Hill ve Washingtonu velice pozorní.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Akcie možná nejsou zase až tak drahé

14.01.2021 Podle klasických valuačních ukazatelů jako P/E jsou globální akciové trhy extrémně předražené. Pokud ovšem přihlédneme k masivnímu růstu globální peněžní zásoby vlivem bezprecedentního kvantitativního uvolňování klíčových centrálních bank, ocenění globálních akciových trhů zase až tak draze vypadat nemusí.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Rozbřesk: Akcie lámou rekordy, vydrží jim “radost z vakcíny”?

04.01.2021 Do nového roku vkládají trhy velká očekávání. Investoři na očkování a konec pandemie na straně jedné a na masivní měnové a rozpočtové stimuly na straně druhé. Jakoby stranou zůstávají zrychlující nové přírůstky nakažených, které se pravděpodobně ještě zakousnou do hospodářského růstu na začátku roku 2021.
img

Pražská burza klesla nejvýrazněji za více než půl roku

21.12.2020 Pražská burza v úvodu týdne výrazně oslabila, index PX je tak zpět pod 1000 body. Dnes klesl o 3,09 procenta na 978,07 bodu, což je nejvýraznější pokles zhruba od poloviny června. Za propadem je podle analytiků zpráva o šíření nové mutace koronaviru v Británii. Nejvyšší ztráty dnes zaznamenaly bankovní tituly, téměř čtyři procenta odepsala i technologická firma Avast. S mírným ziskem uzavřel pouze operátor O2. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Wall Street si opět sáhla na rekord, optimismus ale s nejistým stimulem vyprchává

18.12.2020 Globální akciové trhy hledají směr. Hlavním indexům na Wall Street se po otevření povedlo vyrůst na nová rekordní maxima. Optimismus ale dlouho nevydržel.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Bankovní sektor v čele s Monetou (MONET.CZ) se dnes urval ze řetězu, Wall Street na rekordech

16.11.2020 Globální akciové trhy si dnes procházejí výraznou expanzí. Růstu se nevyhnula ani pražská burza v čele s bankovním sektorem. Index PX přidal 2,55 % na 934,75 bodů. Obchodovaný objem dnes dosáhl na nadprůměrných 760 mil. korun. Nejvyšší růst předvedla Moneta Money Bank (MONET.CZ), která přidala 6,6 % na 63 Kč. Následovala Este Bank (RBAG.CZ) s růstem o 4,3 % 611,20 Kč a Komerční banka (KOMB.CZ) s růstem o 3,97 % na 576 Kč. Růstu však nebyly ušetřeny ani další tituly. Například akcie společnosti O2 (TELEC.CZ) vzrostly o 4,42 % na 236 Kč. Jednalo se o nejvyšší jednodenní nárůst v tomto roce.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky, OPEC a brexit v centru pozornosti

16.11.2020 I když se volatilita trhu z amerických prezidentských voleb ustálila, tento týden by se mohla začít znovu zvyšovat aktivitu na trzích řadou různých oznámení a zpráv o ekonomických událostech.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky Nového Zélandu, Británie a USA v centru pozornosti

09.11.2020 Mezitím co se obchodníci a investoři zvládli vypořádat s tím, že se Joe Biden stal 46. prezidentem Spojených států, začíná další týden ekonomických událostí. I když je týden relativně slabý ve srovnání s posledními několika měsíci, mohl by se přesto podílet na pohybech na trhu.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
Související klíčová slova: Střední Evropa | NASDAQ: AAPL | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Čekací doba | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Živočišné pudy | Uvolněné měnové politiky | BCPP | Realitní trh | Kyriakos Mitsotakis | Zásoby zemního plynu | Výplach | Filip Louženský | Dolarová aktiva | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Marriott | Války | CECEEUR | Vývoj | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Opětovný pokles | Dolarový index DXY | Otřesy na trzích | Data z trhu práce | Sektor informačních technologií | Turecká krize | Aena | Panevropský index | Údaje z USA | Globální růst | Silná rezistence | Hospodaření firmy | Rostoucí úrokové sazby | EUR | Spotřebitelské výdaje | Hlavní trendy | Globální dluhopisový index | Prohlášení Fedu | Standard & Poor's | Levné peníze | Člen bankovní rady Aleš Michl | Pokračování výsledkové sezóny | Půjčování cenných papírů | Brokeři | Snížit úrokové sazby | Tvorba cash-flow | Oživení cen | Salesforce | Finanční ústav | Surová ropa | Automobilový sektor | OTP | Chování centrálních bank | Index CSI300 | Itálie | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Kulminace inflačních tlaků | PEPP | Cla na čínské zboží | Texas | Akcie firmy | Středoevropské devizové trhy | Očekávání | James Bullard | Společnost Hindenburg | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Posílení japonského jenu | Otevřené pozice | Akcie Colt | Michal Stupavský, CFA | Evropské centrální banky | Výnos desetiletého "giltu" | JAR | Komoditní fond | L.F. Investment | Americká cla na čínské zboží | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Alternativní investice | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Investiční horečka | Novartis | Analytik XTB | Příležitost k nákupu | Stimulační balíček | Cantor Fitzgerald | Trh práce | Dluhová krize | Evropská komise | Dopady energetické krize | Přesnost | Saúdská ropná zařízení | Philip Morris ČR | JD Sports | Crypto | Investice | Britská centrální banka | DXY | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Index DXY | Česká měna dnes | Norges Bank | Hluboká recese | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Norwegian Cruise Line Holdings | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Špatná nálada | E.ON | Jaroslav Tupý | Zpráva z Německa | Diverzifikace | Akcie Renaultu | LSEG | Pokles cen energií | Rekord | Raiffeisenbank | Výprodeje akcií | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Nákupy aktiv | Zpráva z akciového trhu | Hnojiva | FTSE MIB | Dění na trzích | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Výkonný ředitel | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Švédská koruna | Český průmysl | Reality | Necyklické aktivum | Neckline | Současná cena | Konkurenti | Akcie společnosti | Dánové | Výhled Saxo Bank | CSI 300 | Zboží každodenní spotřeby | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Wood&Company | Současná cena mědi | Cenné papíry | Globální pandemie koronaviru | Začátky obchodní kariéry | Výnos | P/S | Asijské akcie | Oxfam | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Nadprůměrné cash flow | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Marathon Oil | Snowflake | Akcie Erste | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Forexový trh | Firma ČEZ | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Investiční portfolio | Alcoa | Společnost Huawei | Přebytek ropy | Commodities | Investor Warren Buffett | Kontrakty | Konsenzus ekonomů | Devalvace čínské měny | Americký akciový trh | Odhad HDP | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Makroekonomické statistiky | JPY | AUDUSD | H&M | Michel Barnier | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Dosáhnout zisku | Brent | Report zaměstnanosti v USA | Globtrex.com | Peníze | Stimul | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Conseq Funds investiční společnost | Coinmarketcap | Rozhovor | Americká ropa | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | MONET.CZ | Služby | Long obchod | Měny | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Geely | Měnové zajištění | Tuzemská ekonomika | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Napětí mezi Íránem a USA | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Standard Chartered Bank | ZEW index | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Evropské burzy | DJI30 | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | USD/EUR | Ceny elektřiny | Akciový výhled | Dolar dnes | Dnešní obchodování | CSI300 | Broker | Daimler | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Odliv kapitálu | Italská průmyslová produkce | Export | Akcie Bank of America | NFLX | Dluhopisový index | Berkshire | Bond | Kapitálové strategie | Robert Shiller | Nárůst rizikové averze | Southwest Airlines | EUR/CZK | AI | Proces učení | Ropná zařízení | Varianta delta | Tisková konference ECB | Riziková averze | Měnové války | Obchodní platformy Metatrader | Index NASDAQ 100 | Akcie Avastu | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Hodnocení současné situace | Hongkong | Exekuce | Investor Warren | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | Elektrárenská společnost | Čtvrtletní výsledky | Boeing | Kapitálový trh | Polymetal International | Skutečný výsledek | GBP/USD | P.A. | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Bezpečné přístavy | Zastavení ztrát | Panevropský akciový index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Oživení trhu | Média | Jednotná evropská měna | Co bude dál? | Uklidnění situace | Inflační cíl | 1 milion | Stratégové | Růst ekonomiky USA | Situace na finančních trzích | MarketWatch | Caterpillar | Světový obchod | FANG | Makrodata | Investoři | Vyšší hodnoty | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Obavy z brexitu | MiFID II | Index SPX | Měnová krize | Inflační čísla | Karina Kubelková | Prezident ECB | McKinsey | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Otevřené podílové fondy | Cyklické odvětví | Tomáš Pfeiler | Záchranný fond | Akcie na vlastní účet | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | Futures na zlato | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | USD | Kč/USD | Polymetal | Bill Strazzullo | Růst společnosti | Hold | Zoom Video | Australský dolar | Vienna Insurance Group | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Akcie společnosti Tesla | Kč/EUR | Zisk | AT&T | Recese ve Spojených státech | Xetra | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Amerika na prvním místě | Tempo zdražování | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Cestování | Největší ekonomika | Německý DAX | Služby pro institucionální investory | Patria | Růstové akcie | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | DJI | Americké HDP | NFP report | Nobelovy ceny za ekonomii | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Swapy | Bohatí | Nové trendy | O2 | CZK | Akcie VIG | Česká zbrojovka | Širší index S&P 500 | Nový koronavirus | Trump dnes | WIG20 | Akcionáři | Ziskovosti společnosti | NFP | Americké investiční banky | Vysoké sazby | Investovat | Avast | Patria Online | Demokraté | Huawei | Bell Curve Trading | Shenzhen Composite | Analytik Purple Trading | Zajímavé zisky | CAC 40 | S&P | Umělé inteligence (AI) | Silný dolar | Agentura AP | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Německý export | Handelsblatt | DJIA | Kurz jüanu | Společnost Berkshire Hathaway | Dovoz | Unie | Kurz zlata | Technologické tituly | Nikkei | Žádosti o podporu z USA | InterContinental | Domácí investiční společnosti | Výzkumy | Obchodování na finančních trzích | Dvojciferné zhodnocení | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Short selling | Svět kryptoměn | Nemovitostní fondy | Top pick | Komoditní | TIM | Nízké úrokové sazby | Turecká lira | Odvětví polovodičů | Úřad Eurostat | Nasdaq a S&P | Althea Spinozzi | Praha | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | Asijská seance | Markets | Rostoucí nezaměstnanost | Utěsňování centrálních bank | Sazby v USA | Ekonomický kalendář | Prezident | Společnost Shell | Akcie Philip Morris | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Dluhopisoví investoři | ZEW | Rizikovost | Dnešní data | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Čínské zboží | Warren Buffett | Coca-Cola | Výsledky | Obchodní platforma | BREAKING | Evropská dluhová krize | Americké centrální banky | eTrader | Statistický úřad Eurostat | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Portfolio | Euro Stoxx 50 | YTD | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Minulá výkonnost | Bank of America | Cena ropy WTI | Anglie | EUR/PLN | Komodita | Celkový objem obchodů | Swing | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Broker Consulting Index | Akcie Moneta Money Bank | Lepší výsledky | Kosdaq | Globální akciové indexy | Americký index | ProCent | Index šanghajské akciové burzy | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Výkonnost dolaru | Energie | České banky | Akciové trhy ve Spojených státech | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Růst inflace | P/E | US500 | Trhy nadhodnocené | Makroekonomický výhled | Analytické služby | Druhy akcií | EMA | Pesimismus | Objem | Vývoj geopolitické situace | Dobré výsledky | Světové burzy | Dluhopisové fondy | Hedge Fund | Cena mědi | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Colt CZ | Vývoj měnového páru | BDO | Čínský akciový index | Hypoteční trh | Nárůst nově nakažených | Býčí trh | Investiční horizont | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Závěr roku | Hodnotové akcie | Trendová čára | IEA | Tržní podíl | Supreme Edition | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | Firmy | Dlouhodobé pozice | Investiční riziko | Investiční aktivita | Předstihové indikátory | Výkon společností | Ask | Ole Hansen | Hlavní úroková sazba | Důchod | FTSEurofirst | Pfizer | Agentura Bloomberg | Nejztrátovější finance | Medvědí divergence | Studie | SaxoBank | Třída aktiv | Nástroj | Zpráva | Globální dění | Dění na finančních trzích | Válka | Polsko | Rio Tinto | Prémie | Ratingová agentura | Zbrojovka | Příležitost akcie | Index RTS | Inflace v Česku | United Airlines | USDRUB | Měna | Rok 2024 | Platební neschopnost | Janet Yellenová | KOMB.CZ | Hypotéky | Ceny ropy | Ruské společnosti | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Zasedání Fedu | Bydlení | Vojtěch Boháč | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Geopolitická situace | HUF/EUR | Komoditní fondy | OPEC | USD/PLN | Produkce základních surovin | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | S&P/ASX 200 | Nabídka | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Odchod z Evropské unie | Růst výnosů u dluhopisů | Obchodní týden | Ústavní soud | Tiffany | Admiral Markets | Index Bloomberg Barclays | Euro k dolaru | Rostoucí obavy | Dlouhodobé rezistence | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Brands | Dolarové likvidity | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Prohloubení schodku | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | FTSEurofirst 300 | Argentinské peso | Hlavní indexy | Obavy z recese | Nezaměstnanost v USA | Společnost Nvidia | Cvičení | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Dolary | Ministerstvo práce | Federální rezervní systém | Dlouhodobé investování | Akciové výnosy | Nvidia Corp | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Události ve světě | Britský ministr financí | Akcie Komerční banky | Britský statistický úřad | Donald Trump | Digitální měny | USDCAD | Odhady trhu | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Evropské akcie | Bank of Japan | Saxo PrivatBank | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Libra vůči dolaru | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Index WIG20 | Vyhlídky | Průraz | Finanční domy | Vojenský konflikt | DMA | Špatné výsledky | CZ | Cena ropy brent | APA Corporation | UBS Group | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | MetaTrader | Kongres | Rutina | Výdělky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Hong Kong | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Akcie českých bank | Tapering | Obchodní nápady | Krize eurozóny | Institut Ifo | Trh | Korporátní zprávy | Divize | Snížení těžby | Kurz EUR/USD | Komise | Erste Bank | Bilion | Opatření proti koronaviru | CRO | Měnová autorita | Dnešní zasedání Fedu | Snížení zadlužení | Bailout | Lídři EU | Cena zlata dnes | Korekce | Investiční zprávy | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopad na finanční trhy | Výrazný pokles | Britské libry | Buffett | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Inflace ve službách | Průzkumy | Konkrétní akcie | Boháč | Akciové tituly | Kroky centrálních bank | Videokonference | Tržní výhled | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Geely Automobile Holdings | Globální recese | Propad | Posílení dolaru | Marka | Turecko | Stock | Apollo | IRS | Ekonomický propad | HDP eurozóny | Lukáš Novotný | Očekávání investorů | Globální dodavatelské řetězce | Exxon Mobil | Akcie Twitter | Pandemie koronaviru | Nejvýraznější ztráty | Technologické společnosti | Měnový pár EUR/PLN | Výkonnost indexů | Microsoft | Příležitosti | Makléř Fio banky | Alibaba | Akcie v západní Evropě | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Alza.cz | Členové Fedu | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | Shortování | Změny cen | Obchody | CEZ1.CZ | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Kurz dolarů | Televize CNBC | Exporty | Masivní propad | FAANG | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Krátkodobé strategie | Unce zlata | Likérka Stock | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Pojišťovny | Makroekonomika | Výsledky společnosti | Medián | CTA | Objem obchodů | Graf | CFTC | Čínská centrální banka (PBOC) | Pokles akcie | Patrick Harker | Akciový index | Centrální banka | Severomořská ropa | Vstup short | Hráči na trhu | Disciplína | Zdanění mimořádných zisků | Přehled | Zpráva o inflaci | Fondy peněžního trhu | Plyn | Inflační vývoj | Akcie na rozvíjejících se trzích | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Společnost Berkshire | Eurodolar | Výnosové křivky | Zvýšených cen vstupů | Čistý zisk | Jádrová inflace | Makléř Wood & Company | Kovy | Hospodaření | Fed | New York Stock Exchange | Fundamentální faktory | Akciový růst | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | TUI | Americká centrální banka | Index volatility | Růst zlata | Patria Finance Tomáš Vlk | Prosincová inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Makro data | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Cenné papíry Erste Bank | Ether | Bankovní tituly | Aktivní obchodování | Dolar | Globální index | Cena severomořské ropy | Rizikovější investice | Ekonomické sympozium | G10 | Akcie ve Spojených státech | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Analytik Cyrrusu | Reuters | Portu | Trading range | Londýnská burza | Klíčové události ve světě | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Hillary Clintonová | Brexit | BK Asset Management | Chevron | Kakao | Kompozitní index | Investment | Volatilita na trzích | Index US500 | Bernard Arnault | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | VTB | Akcie CME | Fluktuace | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Pozornost | Firma | Výkon společnosti | VIG | EURUSD | Tištění peněz | J&T | Akcie rozvinutých trhů | Traders | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | USDCZK | Commodity index | Výprodeje na trzích | Politická krize | Admirals | Rekordní růst | Wealth | Příkaz | High Yield | Prop Trading | Data z amerického trhu práce | Organizace ADP | Pražský akciový trh | Obchodování | Nápojové firmy | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | GMT | Americký dolar | Investovaný kapitál | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Globální ekonomická recese | Rekordní minima | Stoxx 600 | Komodity ropa | Snížení sazeb | 3M | Růst tržeb | Růst ceny zlata | RUS50 | Evropská měna | Investment management | Analýza trhu | Zvýšení základní sazby | Příprava | Aleš Michl | Pohyby na trhu | Řecko | Finanční instrumenty | Ziskové marže | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Samsung Electronics | Říjnová inflace | Celkový trend | Airbus | Míra | Hedgeové fondy | Oblečení | Úroky | MT4 | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Silné oživení | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Květnová inflace | Napětí na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Marek Pokorný | MONET | Budoucí vývoj | Silný trh | Globální index vládních dluhopisů | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Hindenburg | Ceny akcií | Indikace | Oblast rezistence | TABAK | Konference FOMC | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | ČNB | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | Pokles likvidity | Tuzemské banky | Investiční produkt | Jiří Rusnok | Peníze z prodeje akcií | Fundamentální informace | Ranní zpráva | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Množství peněz | Výběr zisků | Globální inflace | Trhy.cz | ex | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Podvážení | Investiční portfolia | New York Stock Exchange (NYSE) | Tržní ceny | Apollo Global Management | Asijské indexy | Obchodování jedním kliknutím | MJ | Charles Schwab | Jan Vejmělek | Hedge | Vlny koronaviru | Apache | Royal Caribbean | Globální rizika | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Rabobank | Větší regulace | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Tripadvisor | Vysoké ztráty | Kvantitativní utěsňování | Nové rekordy | NVDA | Stellar | Nejistota | Podpora | Obchodník | Roční výnos | Situace na ropě | Portfolio manažer | Doporučení | Produkce mědi | PVM | COVID-19 | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Carry trade pozice | Společnost XTB | Sberbank | Oživení světové ekonomiky | Zestátnění | Index PX | Čínská vláda | Očekávaná recese | Daně | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Lídři | 500 nejbohatších | Investment Management | OECD | Pivot | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Dluhopisový trh | Pozitivní sentiment | CBOE | Obchodování na páku | Růst zisků | Řecká krize | Zisky | Range | Devizové trhy | Současné ceny | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | RBAG.CZ | Drahý kov | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Broker Consulting | Měnový koš | Ceny komodit | Taper | PX index | Expedia | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | Pullback | CBRT | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Latinská Amerika | Vice | Breakout | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Hongkongský index Hang Seng | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Americké akciové trhy | Riksbank | Vývoj úrokových sazeb | Kryštof Míšek | Dluhový strop | Momentum | RSI | Exxon | Asset management | MSCI World | Sazby beze změny | Německá vláda | Nákupní příležitost | Výrobce čipů Nvidia | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Finance | Market Watch | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Photon Energy | Ekonomický a strategický výzkum | Body | Aktuální valuace | Pokles ekonomiky | Senior trader | Daň z nadměrných zisků | Dolar vůči jenu | USDJPY | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Termínové kontrakty | Cena americké ropy WTI | VŠE v Praze | Velké banky | ICE | Nálady investorů | Kov | QE | Obchodování na akciových trzích | opPORTUnity | Dolarové sazby | Cena | Jitan Solanki | CME | Profesionální obchodník | Pojišťovna VIG | Malina | Tatry Mountain Resorts | Výplata dividend | Hospodářský růst | Analytik J&T | Prezident Fedu | Globální akciový index MSCI | Výkyvy na trzích | Conseq Funds | Posílení eura | Odhodlání | Akciová rally | Zajímavé příležitosti | Spojené království | Bohumil Trampota | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Přenos | Starbucks | Značný zájem | Obchodování s Čínou | Silnější koruna | Startup společnosti | Venture investic | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | Akciové trhy jako celek | Americké úrokové sazby | Paládium | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | O2 CR | BNP | Trading Central | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Novozélandský dolar | OCI | Týdenní tržní výhled | FTSE | Akcie Super Micro Computer | Cena ropy | Analýzy trhu | Investiční služby | Obavy trhu | Inflace | Tržby | Růst bank | Kurzový vývoj | Marže | Valuace akcií | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | Statistiky z trhu práce | Ozbrojené složky | Německý Ifo index | Diskont | Koruna zpevnila | Ekonomie | Nejbohatší lidé světa | Bill Gates | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Dolar k japonskému jenu | Velcí institucionální investoři | Ripple | Marriott International | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akciové strategie | Zkušenosti | Covidová opatření | Počet žádostí o podporu | Telecom | Google | Super Micro Computer | 3M Company | Lira | INSEE | USD/CZK | Risk Management | Pokračování rally | Index pražské burzy PX | Obchodování na zámořských trzích | US100 | Jens Klatt | Europe 600 | Jarda Tupý | Euro proti libře | Výsledky bank | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Lukáš Raška | Světová ekonomika | Čínský index | Moneta | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Stagnace | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Růst mezd | Úspěch v tradingu | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Americký dolar vůči japonskému jenu | Michal Stupavský | Finanční systém | Arnault | Index relativní síly (RSI) | Kurz | Market | Americký PMI | DOT | Evropská centrální banka | Nadbytek ropy | IFO index | Cenné papíry Erste | IMPOSSIBLE | ISM | Unicredit | Double top | Inflace v listopadu | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Nákup akcií | CME Group | Close | Grafy | Žlutý kov | GOOGL | Lockdowny | Dealer | Mezinárodní investoři | Cena akcií podniku | Animal spirits | Institucionální investoři | Rizikovost investice | Vládní koalice | Aktivum | Oracle | Burza v Istanbulu | Ruská invaze na Ukrajinu | Výnos do splatnosti | Slabší euro | Ekonomové | Fiskální stimuly | Důležité fundamenty | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Měď | Úspory | Conseq | Proinflační | Stock Spirits | EuroStoxx50 | Konsensus | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Největší rizika | Ranní okénko | Historická minima | Pilulka Lékárny | Oscilátor | Commodity | Pozitivní výsledek | Týdenní Forex kalendář | Pegas Nonwovens | SPAD | Fond peněžního trhu | Fibo | Hewlett Packard | Analytici | Elektromobily | JD.com | Splatnost | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Přehled kurzů | Softbank | Index euro stoxx 50 | Mario Draghi | Index VIX | Provozní zisk | Hospodářství | Francouzský statistický úřad | Akciové alokace | Ředitelka AKAT ČR | Výkonnost akcií | Cenné papíry Komerční banky | Euro STOXX | EV | Jan Rohrbacher | Hodnota majetku | RRR | Hodnoty měny | Rovnováha na trhu | Vývoj na akciových trzích | Equity | Vyšší sazby | Klíčový faktor | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Akcie Monety | Intermediate | Globální akciový index | Kvantitativní utahování | Nové peníze | Vítězství nad inflací | Alokace | Zasedání ECB | Debata | Cena akcií ČEZ | Portfolia | Převis | Výsledkové sezóny v USA | LPL | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Poptávka | Shanghai Composite | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Saxo | Theresa May | AKAT | Americké ceny | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Account forex trading | Začínající tradeři | Ukončení konfliktu | HSI | Konsenzus | Makro | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | Německý ZEW index | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | Saxo PDF | Startup | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Stratég Saxo Bank | Napětí na Blízkém východě | ECB rozhodnutí o sazbách | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Modernizace přenosových sítí | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Zbohatnutí | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Americké burzy | Globální pandemie | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Frank | Ministři | Mutace koronaviru | Kurz eura | Zavedení plovoucího kurzu | Pokles akcií | Růst čínské ekonomiky | Spekulace na pokles | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Šíření nového typu koronaviru | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Recese světové ekonomiky | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Futures kontrakty | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Dosažení dohody | Základní sazby | Investiční příležitosti | Velké londýnské banky | Japonský premiér | Argentina | Rizika | Eurozóna | Obrat tržního akciového trendu | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Covidové uzávěry v Číně | Výhledy | Ekonomická recese | Británie | Prezident Donald Trump | Americké banky | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Advance | Reporty | Technologický sektor | OSN | Soud | Fair Value | Finanční poradce | Společnost ČEZ | Globální trhy | Henry Hub | Hang Seng | Akciový top pick | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Global Wealth Management | Vlna výprodejů | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Obchodování s komoditními futures | Dow Jones Industrial | Japonský index | Kroky Fedu | RBI | Obchodní pokyny | Tomáš Cverna | Míra inflace | RTS | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Náklady na úvěry | Zbrojovky | Čínské akciové trhy | EBITDA | Nařízení | Formace Head and Shoulders | Vzestup ceny | Globtrex | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Cenné papíry ČEZ | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Měna euro | Mezinárodní měnový fond | Gold | Peking | Průmysl | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Hrubý domácí produkt Německa | Firma Avast | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Tempo růstu | InPost | EU | GfK | Bankovnictví | Aerolinky | Nárůst sazeb | NBP | Biliony | Divergence | EasyJet | Co bude | Charlie Munger | Bilion dolarů | Dluhopisová výkonnost | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Německý index DAX | Redukce | Moneta Money Bank | Varování | Stabilní zisky | Risk | Situace na trhu | ANZ | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Komoditní index | Recese v USA | Pojišťovna | Asset alokace | Macron | DAX | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Velikost pozice | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | PDD | HDP za Q2 | Chesapeake | SWIFT | Yield | Renminbi | Smíšené fondy | Indexy na Wall Street | České měny | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Conseq Michal Stupavský | Business | Facebook | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Indikátor | Hlavní americké indexy | Vrcholy | Projevy centrálních bankéřů | Barclays | Růst cen akcií | Základní úrok | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Klid | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Dopady vysokých úrokových sazeb | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Snížení úrokových sazeb v USA | Index DJIA | Bankovní sektor | Program kvantitativního uvolňování | NEST | Výsledky amerických společností | Vývoj kurzu | Měny regionu | Tradingový portál | Index euro | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Hlavní index PX | Vývoj na finančních trzích | Trhy dnes | Deutsche Bank | Podílové listy | Pochybnosti | Index akcií | Erste | Bankovní sektor v ČR | Futures na ropu | Stratég | Nájemní bydlení | Splasknutí bubliny | FOREX | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | HDP report | Fio banka | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Investovat do ETF | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | New Vines Capital | Růst úrokových sazeb | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Fed funds | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Čínský prezident | Dnešní seance | Spoření na důchod | Americké futures | Obchodní aktivita | Výhled pro akcie | MAM | Pravidla hry | Poplatky | Forint | Výprodej | Americké akcie dnes | GDP | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Průmyslové ceny | Optimismus | Japonský akciový index | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Jak obchodovat | Clemens Fuest | Cizí měny | Mercedes-Benz | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Dohoda o brexitu | Akcie v obranném sektoru | Obchodování s cizími měnami | Janet Yellen | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Parita | Investiční manažer | Ceny zlata | Výhled | BofAML | Operátor O2 | Jan Kovalovský | Zdanění | České akcie | Eskalace napětí | Úrovně rezistence | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Kurzy měn | Dividenda | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Výnosy státních dluhopisů | Světové produkce | Americký trh práce | Radim Krejčí | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Zpomalení hospodářského růstu | Index pražské burzy | Vysoké ocenění | Počasí | Poptávka po dolaru | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | index CECEEUR | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Inverzní výnosová křivka | Bankovní krize | Jaromír Gec | Agentura DPA | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Zlaté rezervy | Oživení cen ropy | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | eBook | Advance Auto Parts | Prostor pro růst | Fiskální balík | Fondy | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Antivirové společnosti | Portu Marek Pokorný | Globální investoři | Komoditní trhy | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Francouzský index | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Konsensus trhu | Aeroports de Paris | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | MSFT | Video | Nemovitostní fond | Direct market | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Investment Banking | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Výkon dolaru | Riziková aktiva | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | BUX | Paramount | Bilance Fedu | G20 | Index strachu VIX | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Pravidelné investice | Nezaměstnanost | Dolarový index | Americké ceny výrobců | Výplata | Úrovně supportu | Ropa | JAP225 | Josef Dudek | Akcie společnosti Boeing | Dluhopis | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Bloomberg Commodity Index | Obchodování s CFD | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Nálada na trhu | Transakce | Volatility trhu | Emise dluhopisů | Hodinový graf | Nejslabší růst | Obchodní jednání | Růst podnikatelské aktivity | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Commonwealth Bank of Australia | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Černé zlato | MIB | Americká výnosová křivka | Varšavská burza | Výprodeje | Index MSCI | NZDUSD | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | Průzkum společnosti | Zpráva COT | Značný pokles | DE30 | USDX | CFA | Inaugurace | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Ronald Schubert | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Patria Direct | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | MetaTrader Supreme Edition | Investiční ředitel společnosti | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | Walgreens | Indikátor důvěry | | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Regionální měny | AMZN | Burza dnes | Kapitalismus | Optimismus na trhu | Zlotý | Battery Day | Oslabení | PriceWaterhouseCoopers | Earnings per Share | Sentiment na trzích | Čínská měna | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Purple Trading | Poradce | WEF | Obchodní den | Spojené státy | Zkušenost | Ifo Clemens Fuest | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | Ekonomické krize | Kurz libry | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Ředitelka | Zajímavé investiční příležitosti | Pips | Investoři a obchodníci | EPS | Komerční banka | ADP | BIST 100 | PMI ve službách | Wood & Company Vladimír Vávra | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Platforma | Atraktivní příležitosti | Devizové rezervy | Falešný break | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Korelační koeficient | Přikoupení | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | AAPL | Úspěch | Úvěrová aktivita | Investiční perioda | Sázky | ASX 200 | Ocenění akcií | Šéfka Fedu | Akcie Colt CZ | Poptávka investorů | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Kurz britské libry | Akciová tržní kapitalizace | SEC | Politici | Cena akcií | Ropný a plynárenský průmysl | Volatilita trhů | Mark Carney | ASX | Společná evropská měna | Ocenění globálních akciových trhů | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Vstup na pražskou burzu | Schwab | Nálada | Akcie energetických společností | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Japonská ekonomika | Index BIST 100 | Zpomalení v Číně | RBAG | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ryanair | Dnešní ekonomický kalendář | Ceny pohonných hmot | Akcie Deutsche Bank | Úrokové swapy | VIX | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Globální finanční trhy | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | ČEZ (CEZ1.CZ) | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Příjmy | JPMorgan | Průmyslová produkce v eurozóně | Prezident Ifo | Finanční situace | Michal Brožka | Risk-off | Proti trendu | Zajištění | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Colt | Investování do akcií | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Plynárenský průmysl | Index | Buy | REIT | Lockdown | Fundament | Eva Zamrazilová | Bohatství | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Forex trading | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Obchodní přebytek | MONETA Money Bank | Volby | Obchodní dohody | Zestátnění společnosti | Private equity | Individuální akcie | CEZ1 | Světové indexy | Energetická situace v Evropě | Elektrárenské společnosti | Bezpečné měny | Cenné papíry Avastu | Nositel Nobelovy ceny | Rychlé zisky | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Růst světového obchodu | Zveřejněné údaje | Výrobce elektromobilů | Nákupy centrálních bank | MSCI All Country World | Aktuální situace | Novinky | Unipetrol | Burzy v Evropě | Foreign Exchange | Výkyvy | Wood & Company | Volatilní | Nižší hodnoty | Retail | Aktuální kurzy měn | Investorské prezentace | Banky | Zajistit se na stáří | Kupci | Boris Schlossberg | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | Základní sazba | Brewin Dolphin | Slábnutí inflačních tlaků | Zvýšené riziko | Americká seance | Prodeje | Americké statistiky | Edelman | Zestátnění společnosti ČEZ | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | AKAT ČR | Trend klesající | Paramount Global | Americké firmy | Obchodní platforma MetaTrader | Čistý dluh | Protiinflační dluhopisy | Benchmark | Zvažované investice | Globální akcie | Úvěr | INTC | Index čínských akcií | Měnové trhy | Šance | Výnos dluhopisů | Zastropování cen energií | DMA obchodovaní | WFT zdanění | Nárůst negativního sentimentu | Costco | Oslabení dolaru | Obavy z recese v USA | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké vládní dluhopisy | Balancovaný fond | Úspěch v investování | Covid | Fio | Výrobní ceny | Warren Buffett a Charlie Munger | Příchod recese | Odvětví | Šok | Odvětví ropy | Developed markets | Francouzský prezident | Posílení indexu | SNOW | XTB Jiří Tyleček | Dlouhodobí investoři | Druhá vlna | TABAK.CZ | Měnové krize | Dna | Index podílových fondů | Investiční společnosti | Maďarsko | Neutrální výhled | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Mzda | Ztrátová investice | Řízení rizik | Zprostředkování obchodování | Overnight | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | EBITDA marže | Nervozita na trzích | Volby v USA | SMCI | Daně z příjmů právnických osob | Akcie společnosti Apple | Sentiment investorů | Ruská vláda | Akcie producentů mědi | Aktuální klíčová rizika | Světové akciové indexy | Výkonnost dluhopisů | Částečné zestátnění | Index vládních dluhopisů | Index MSCI Emerging Markets | Prodeje aut | Výhled úrokových sazeb | Bankrot | Banka | Vlna koronaviru | PHLX | ExxonMobil | Richard Kozul-Wright | Forward | PDD Holdings | Benchmarky | Tržní hodnota | Nižší náklady na úvěry | Polské maloobchodní tržby | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Ekonomická nerovnost | Christine Lagardeová | Sílící dolar | PX Pražské burzy | Resistence | Obrovské investice | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Nové údaje | Obchodované akcie | Analytička | Blue chip | ČSOB | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Sell Limit | Akcie Nike | Světové trhy | Měnová politika | Oblasti odporu | Bloomberg komoditní index | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Sazby hypoték | Výhled pro Evropu | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | CZG | Tesla | Portu Marek Malina | CEE Equities | Americké prezidentské volby | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Moskva | Akcie TMR | Největší ztráty | Stabilita | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Americký prezident | Cestovní kancelář | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Telecom Italia | Prognózy ČNB | Dynamika HDP | Obchodování na forexu | Britský premiér | Bank of Canada | Celoroční výhled | Maloobchodní sektor | APA | Zdravotní péče | Covidové uzávěry | Krachy velkých krypto burz | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Nákupy vládních dluhopisů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Akcie v Indii | Globální akciové valuace | Nový Zéland | Výkonnost fondů | Kurz dolaru | Moderna | Commitment of Traders | Finanční výkazy | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Ross Mayfield | Index francouzských akcií | Krize | Carnival | Akcie antivirové společnosti | Management | Průlom | PPF | XAU/USD | Pandemie COVID | Farmaceutický sektor | Bezpečnostní zákon | ATM | Kvantitativní uvolňování | Podíl majetku | Pražská burza | Panika | Úrokové diferenciály | CNBC | High | Ruská invaze | UBS | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Balkánské země | Nadprůměrný zisk | Halliburton | Finanční poradci | Suroviny | Index CSI 300 | Světová produkce mědi | American Airlines | Shell | Financial | Riziko recese | Jana Brodani | Jihokorejské akcie | Sezónní faktory | Dynamické portfolio | Broker Consulting Index podílových fondů | CAD | Short | Japonský akciový trh | Podíl nezaměstnaných | National Australia Bank | SPX 500 | PFNonwovens | Snižování sazeb | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Zdraví | Intel | UBS Global | Obchodní komora | Evropský statistický úřad | Výkonnost eura | Investiční společnost | Futures na americké indexy | Do čeho investovat | Royal Bank of Canada | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Práce | Procter & Gamble | DAX (DE30) | Očkování | Stimulační plán | XTB | Spoření | Vývoj trhu | Podniky | Obchodování pro klienty | Průmysl v eurozóně | Americká měna | Aramco | Kanada | Vývoj situace v Číně | Investice do AI | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Index PHLX | Analytické pokrytí | Volatility | Nižší náklady | Ministr financí | Napětí mezi USA a Čínou | Lehman Brothers | Tisková konference FOMC | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | xStation5 | Nasdaq a S&P 500 | Julius Baer | Klíčová rizika | Baker Hughes | Poptávky po ropě | Index technologického trhu Nasdaq | Textilka PFNonwovens | Maloobchodní prodeje | Snížení úrokové sazby | Výkonná ředitelka | Červnová inflace | Vánoce | Ekonomické nestability | City | Odliv prostředků | Směřování | AUD/USD | Inflace v české ekonomice | Akcie ropných firem | Nejbohatší světa | Volkswagen | Úroveň parity | Důvěra v českou ekonomiku | Odhady analytiků | Investoři do komodit | Instrument | Marathon | Koruna dnes | Standard Chartered | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Závratné zbohatnutí | USD/JPY | Bankovky | Biden | Rally akcií | Výnos u desetiletých dluhopisů | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Zrychlení růstu | Dostatečné zkušenosti | Britské společnosti | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Ekonomické prostředí | The Guardian | Šíření nákazy | Ztráty | Uzávěry v Číně | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Index relativní síly | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | WebTrader | Head and Shoulders | Hospodářské výsledky společnosti | Snížení úroků | Zlatá koruna | Direct market access | Sektor nemovitostí | L.F. Investment Limited | NZD | Tomáš Vlk | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Odpočinek | Investice do zlata | Louis Vuitton | EUR/GBP | Zajištění na důchod | Koš | EK | Investování | TradingView | Akumulace | Norwegian Cruise Line | Kotace | Oslabování koruny | Mzdy | Canary Wharf | HDP v eurozóně | UBS Group AG | Realizace zisku | Zadlužení | UBS Global Wealth Management | Obchodníci | Vývoj světové ekonomiky | Čeští investoři | Standardní odchylky | Mosaic | Ukazatele | Státní dluhopisy | Světové akciové trhy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Dot-com | Americké obchodování | Hodnota globálních akcií | Nejbohatší lidé | Bid | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Situace na trhu práce | Turecké liry | Uvalení cel | Rekordní pokles | Čína | Koruna | Ranní glosa | Nejvýraznější propad | Trade | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Akcie provozovatelů výletních lodí | Podnikatelská nálada v eurozóně | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Rozpočtové deficity | Kompenzace | Firma Alphabet | Akciové fondy | Statut | Zlepšení nálady | Robusta | FX a zlato | Evropské akciové indexy | KOSPI | Ministerstvo financí | Propad globálních akciových trhů | Kapitálové trhy | Předvánoční obchodování | Guvernér | Platina | Low | Býčí trend | Flag | Rezistence | Turecká ekonomika | Ministr zahraničí | Ruské akcie | Společnost Microsoft | Obchodování na burze | Uzavření obchodování | USA | Zemědělství | Riziko | Hindenburg Research | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Pozitivní zpráva | Sazby | Makléř | Kanadská vláda | Strategy Research | Výsledkové zprávy | Netflix | Paul Volcker | Hypoindex | EET | Největší pokles | Oživení podnikatelské aktivity | Dluhové krize | Kontrakt | Čínské devizové rezervy | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Správné informace | Peter Garnry | SPX | Riziková prémie | Výplaty dividend | Index BUX | Jan Frait | Finanční televize | Ceny v průmyslu | Velké technologické společnosti | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Odliv prostředků z trhu | Durace | ZM | Investovat peníze | Podnikové investice | Omezení pohybu obyvatelstva | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Americké trhy | Saudi Aramco | Společnost Philip Morris | Česká vláda | Legendární investor | Marek Malina | Zásobníky | Premiér Boris Johnson | Domácí akcie | Index amerických akcií | Ekonomické zprávy | Stimuly | Klíčové centrální banky | Středoevropský region | Denní graf | Nasdaq (US100) | Akcie v roce 2019 | Zasedání měnového výboru | KOMB | Obchodovaný objem | Americký ministr financí | AZN | Maďarský index BUX | Analytik | Vyšší výnosy | XTB Research | Medvědí rally | Nongfu Spring | Fond fondů | Akcie H&M | Investiční stratég | Banka Moneta | Statistika | Výnosy britských státních dluhopisů | Asijské akciové trhy | Další pokles | Burzovní parket | HFT | Vývoj ceny | Akcie amerických bank | Blockchainové infrastruktury | Energetická situace | Index MSCI All Country World | Maďarský index | Indonésie | World Markets | Maloobchodní gigant | Emise | Akcie Kofoly | Wealth Management | Rekordní nárůst | Průmyslové podniky | High-yield | Dluhopisový fond | Týdenní nárůst | Ceny amerických akcií | Dodavatelské řetězce | Index asijsko-pacifických akcií | Cena americké ropy | Sociální sítě | Struktura zastropování cen | Ceteris paribus | Milan Vaníček | Válka na Ukrajině | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Akcie Pegas | Prodej | Růst amerických výnosů | Nervozita | Výše zdanění | Home Depot | Steven Mnuchin | Britský akciový index FTSE 100 | Japonská centrální banka | Herní plán | CZKCASH | Vývoj válečného konfliktu | Invesco | Komoditní sektor | Investiční | Výhled recesních scénářů | Hang Seng Index | Spekulovat | Oznámení | Cenné papíry VIG | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Ekonomika USA | Tým XTB | SPAC v ČR | Další růst úrokových sazeb | Vývoj indexu VIX | CISCO | Posilování eura | Aegon | Index FTSE MIB | Online prostředí | Nejvíce obchodované akcie | Včerejší obchodování | Země platící eurem | Tvorby rezerv | Akcie Super Micro | Týden na finančních trzích | Opce | Bitcoin | Povinné očkování | Nerovnosti bohatství | Výkonnost | Průběh krize | Česká ekonomika | Radar Tradera | Nejbližší support | Energetická firma | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Valuace sektoru | Pokles valuací | Energetický sektor | Dot-com bubble | EURCZK | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Technické indikátory | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Akcie Airbnb | Euro vůči dolaru | Očekávané zhodnocení | Turecká měnová krize | Agency business | Akciový fond | Rovnováha | Vakcína | Rozhodování | Výhled pro akcie ČEZu | Index CPI | Obchodní války | Další růst | Středoevropské burzy | Opatření | Akcie Evergrande | Akcie bank | Walmart | Index S&P 500 | Experimentální vakcína | Sektorové alokace | Situace okolo koronaviru | Technologický index | Referendum | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Stimulační program | Akciový býčí trh | Kurz české měny | Nouzový stav | CEE region | Úřad pro energetické informace (EIA) | Uzavření trhů | Zmírňování opatření | Pokles technologických akcií | Kde investovat | Krypto | Emerging market měny | NQ100 | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Vývoj akciového indexu DAX | Prodej akcie | Lazard | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | Český PX index | CL | Libra klesá | Rakuten | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | TopForex | Hlavní akciové indexy | Vakcína proti koronaviru | Etoro | TSLA | Fond | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Společnost Philip Morris ČR | Forex kalendář | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Český kapitálový trh | Nový týden | Zvýšená riziková averze | Šířící se koronavirus | Spekulanti | Martin Luňáček | BlackRock | Měkké přistání | Rozmach kryptoměn | Slušný zisk | Tiering | Inflační očekávání | Akcie tabákové společnosti | Akcie v Číně | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | G7 | Dnes nejvíce obchodované akcie | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Evropské akciové trhy | BH Securities | Akcie pražské burzy | Index Nikkei 225 | Evropské země | Baird | Údaje Eurostatu | Reklasifikace | Analytik Portu | BMO | Čínské vlády | Kurz EUR | UNCTAD | Averze vůči riziku | Pfizer/BioNTech | Fundamenty | Durace portfolia | Japonský Nikkei | Předseda AKAT ČR | Růst ekonomiky | Index PMI | Americká cla | BIS | Komodity | Demo účet | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Novozélandská centrální banka | Americká centrální banka FED | Německé státní dluhopisy | COT | Renault | Pražský index PX | Definitivní obrat trendu | Oblast pro investování | Hewlett Packard Enterprise | Firemní výsledky | Londýnské banky | Dnes index PX | Miliardy | Výnosy | Odhad letošního růstu | Logistické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Index FTSE 100 | Velmi vysoká volatilita | Put | Zahraniční měny | Obchodní systémy | Disney | Pozitivní výhled | Applied Materials | Sazba Fedu | Mezinárodní obchod | Lukáš Vokel | Začínající investoři | Bloomberg Barclays | Částečný úvazek | Akcie společnosti Zoom | Kryptoměny | Investiční doporučení | Majetek 500 nejbohatších lidí | University of Leicester | Společnost Hindenburg Research | Velkoobchodní tržby | Zadluženost | Zachování neutrality | Vítězství | Promořenosti populace | Capital.com | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | Koronavirus | WESP | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Investor | Globální ekonomický růst | Objem obchodování | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Nonfarm Payrolls | ČTK | Měnové manipulace | Session | Akciový index Nikkei | Apollo Global | Měnové podmínky | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Diverzifikace bohatství | Španělsko | Výrobní inflace | TotalEnergies | InterContinental Hotels Group | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Západoevropské trhy | Epidemie koronaviru | Wall Street | SPAC | Nervozita na akciových trzích | Alokace aktiv | FocusEconomics | Index DAX | Základní úroková sazba | Portu Crypto | Aktuální konsenzus ekonomů | Nákup dluhopisů | Recese americké ekonomiky | Finanční emise | Graf dne | Prezident Federální rezervní banky | Frontier trh | Výkyvy akcií | Hike | Zoom Video Communications | Martin Řezáč
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Global Markets Research
GLOBAL MINNERS FX
GLOBAL MINNERS FX LTD
Globalnetmining
Global News
Global News Trade
Globální a ekonomické otřesy
Globální akcie
Globální akciové indexy
Globální akciové portfolio

Následující klíčová slova

Globální akciové valuace
Globální akciový index
Globální akciový index MSCI
Globální automobilový průmysl
Globální banky
Globální brány
Globální brokerská firma
Globální brokerské společnosti
Globální brokeři
Globální ceny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít