Středa 10. července 2024 14:28
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Celkový trend

img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poměrně pomalém poklesu a ke konci dne se potřetí přiblížil k úrovni 1,0678. Obecně je od doby prvního odrazu od této úrovně ve fázi flatu, což znamená, že se obchoduje v bočním kanálu. Jeho horní hranice neodpovídá úrovni 1,0726; je o něco výš. Třetí odraz od hladiny 1,0678 by tedy mohl vyvolat nový růst v rámci bočního kanálu. Naopak uzavření pod bočním kanálem by naznačilo, že flat skončil, a to by naznačilo, že euro bude dál klesat.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 25. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale bez úspěchu

26.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0723 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme si, co se zde stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly dobrý vstupní bod k nákupu eura, což vedlo k tomu, že pár vzrostl pouze o 12 bodů, než došlo k obnovení tlaku na tento pár. Technický výhled se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

Ranní shrnutí (17.06.2024)

17.06.2024 Páteční obchodování na Wall Street skončilo smíšeně. Technologický index Nasdaq byl jediným benchmarkem, který zaznamenal nějaké mezidenní zisky, nicméně ty nepřesáhly 0,15 %.
img

Přehled páru EUR/USD na 13. června. Inflace v USA uvrhla trh do euforie.

13.06.2024 Pár EUR/USD vykazoval po celou středu silný vzestupný pohyb. Zatímco v první polovině dne byl pohyb extrémně slabý, těsně před zveřejněním zprávy o inflaci v USA a bezprostředně poté se trh utrhl ze řetězu a rychle se amerického dolaru zbavoval. Vezměte na vědomí, že náš přehled nebere v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému a projev předsedy Fedu Jeroma Powella. Jak už jsme mnohokrát zmínili, nejlepší je analyzovat takto významnou událost nejdřív den poté, kdy napětí na trhu poleví.
img

Jak 7. června obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

07.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu s minimální volatilitou. Pár EUR/USD se obchoduje zvláštně, nelogicky a paradoxně, ale tato definice bohužel v současnosti platí pro mnoho měnových párů na trhu, například pro GBP/USD. Včera byly oznámeny výsledky zasedání ECB. Evropský regulátor poprvé v rámci cyklu uvolňování měnové politiky snížil klíčovou sazbu. Euro na to prakticky nezareagovalo. Pak vystoupila s projevem Christine Lagardeová. I když šéfka ECB neřekla nic důležitého, měl trh nějak zareagovat. Denní volatilita ale činila neskutečných 40 bodů a trh celý den hibernoval. Přehlížení fundamentálního pozadí a interpretace makroekonomických statistik jen ve prospěch eura tedy pokračuje.
img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
img

Nejrychlejší zavedení nové technologie v historii. Téměř polovina českých firem už pracuje nebo experimentuje s AI

05.06.2024 Rychlý nástup využívání generativní umělé inteligence (GenAI) je nepopiratelným trendem v českém podnikatelském sektoru. Tři pětiny firem považují tuto technologii za klíčovou pro své obchodní strategie a 42 % s ní aktivně pracuje nebo experimentuje. Vyplývá to z průzkumu poradenské a technologické společnosti Deloitte mezi finančními řediteli českých společností. Téměř polovina z nich očekává jako hlavní přínos zavedení GenAI snížení nákladů.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.06.2024 Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

Varovná znamení na Wall Street: Pokles akcií Dow Transportation a státních dluhopisů

03.06.2024 Index Dow Jones Transportation Average (.DJT) letos klesl o zhruba 5 %, což je v naprostém kontrastu s 9% meziročním růstem indexu S&P 500 (.SPX) a 1% růstem indexu Dow Jones Industrial Average (.DJI), který tento měsíc poprvé překonal hranici 40 000 bodů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

Plán obchodování EUR/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.05.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval níže, což začalo po druhém odrazu od úrovně 1,0888. Ačkoli si mnoho lidí přeje vidět klesající trend, musíme si přiznat, že EUR/USD v současné době vykazuje spíše flat fázi než trend. Jak je vidět v grafu výše, cena se již více než dva týdny pohybuje mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Navíc vzestupný kanál, který euro v posledním měsíci a půl podporoval, zůstává i nadále relevantní. Bylo velmi obtížné vytušit, že se objevuje klesající trend, i když na něj všichni čekají. Pokud však cena konsoliduje pod vzestupným kanálem a úrovní 1,0785, může to zvýšit pravděpodobnost delšího a výrazného poklesu eura, které v posledních týdnech roste z čirého nadšení a nezřízené touhy trhu nakupovat bez zjevného důvodu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 21. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.05.2024 Měnový pár EUR/USD se během pondělí nadále pohyboval v blízkosti svých lokálních maxim. Medvědi momentálně nemají sílu zahájit korekci, a tak se pár jednoduše pohybuje do strany, mírně pod úrovní 1,0888. Jak v EU, tak v USA se neodehrály žádné důležité a ani vedlejší události. Volatilita páru se pohybovala jen kolem 30 pipsů, což dokazuje, že nebylo co analyzovat.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.05.2024 EUR/USD se v pátek pokusil pokračovat v medvědí korekci, ale jako obvykle se odpoledne vyšplhal téměř na lokální maximum. Jak jsme již několikrát zopakovali, celý pohyb vzhůru, který trvá již více než měsíc, je třeba považovat za korekci. Při přechodu do 24hodinového časového rámce je totiž zřejmé, že předchozí pokles byl silnější, což znamená, že současný pohyb je korekcí. Stále tedy máme co do činění s klesajícím trendem, nikoli naopak. Euro nadále posiluje bez jakýchkoli formálních důvodů a pátek je toho živým potvrzením.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Pár EUR/USD nevykázal výrazné pohyby – vcelku očekávaně. Jedinou trochu významnější událostí, která byla v pondělí v plánu, byla zpráva o inflaci z Německa. Německo je nicméně jen jednou z 27 zemí Evropské unie, takže větší význam pro trh a euro mají přirozeně celkové evropské údaje o inflaci, které budou zveřejněny dnes.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál obchodoval v rámci vzestupného kanálu. Několikrát změnil směr. Částečně za to mohla zpráva o HDP USA, která se ukázala jako významná a zároveň velmi rozporuplná. Trh proto pár nejdřív nakupoval, pak zpanikařil a prodával, načež znovu nakupoval. Americká ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o pouhých 1,6 %, což bylo výrazně pod prognózami. V meziročním vyjádření ale vzrostla o 3,1 %, čímž očekávání trhu překonala. Trh proto dolar nejdřív nakupoval a pak prodával. Nedokázal prostě určit, jestli jde o dobrou, nebo špatnou zprávu. I pro nás je těžké tuto otázku zodpovědět. Hlavní podle nás je, že pár koriguje nahoru a dolar může snadno stoupat, jakmile tato fáze skončí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.04.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval ve vzestupné korekci. Euro v průběhu dne posilovalo, ale významnou roli hrály okolnosti. Nečekali jsme, že evropské údaje o PMI vyjdou pozitivně, zatímco americké zprávy budou stagnovat. Německo a Evropská unie nebyly přesvědčivé, protože výrobní sektory zůstaly pod úrovní 50,0, a podnikatelská aktivita v tomto sektoru v Evropské unii dokonce klesla. V sektorech služeb ale došlo k solidnímu růstu. Oba americké indexy S&P zklamaly, což vyvinulo tlak na americký dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval pomalu a neochotně. Volatilita činila už druhý den po sobě zhruba 40 pipů, což je málo i na euro. Obchodníci by ale na takové tržní podmínky měli být v posledních měsících už zvyklí. Na konci minulého týdne jsme díky Bank of England a Federálnímu rezervnímu systému byli svědky nárůstu volatility. Bylo ale jasné, že volatilita se na začátku nového týdne vrátí na předchozí úrovně.
img

EUR/USD. 26. března. Medvědi si udělali krátkou přestávku

26.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí odrazil od zóny supportu 1,0785–1,0801, obrátil se ve prospěch evropské měny a zahájil proces růstu směrem k Fibonacciho úrovni 38,2 % – 1,0866. Odraz kotací od této úrovně vyzní ve prospěch amerického dolaru a obnovení poklesu směrem k zóně 1,0785–1,0801. Konsolidace nad úrovní 1,0866 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem ke korekční úrovni 50,0 % – 1,0918. Trend však zůstává "medvědí".
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.03.2024 Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Předpověď ceny bitcoinu: Na pozadí nárůstu ETF společnosti BlackRock a optimismu na trhu očekáváme 75 000 dolarů

11.03.2024 Vzhledem k tomu, že cena bitcoinu klesla na 68 380 dolarů a v pondělí ztratila téměř 0,50 %, sledují pozorovatelé trhu zásadní pohyby a strategické investiční posuny.
img

Co tento týden čekat od amerického dolaru?

26.02.2024 Tento týden se ve Spojených státech odehraje mnoho zajímavých událostí. V úterý bude zveřejněna významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Zprávy z poslední doby jsou pro trh velkým překvapením a já nevylučuji, že i tentokrát přinesou zajímavé údaje. Očekávání trhu jsou velmi negativní – pokles objemu objednávek se může pohybovat v rozmezí od 4 do 4,8 %. Pro dolar je tu ale jedna dobrá zpráva – jakékoliv snížení, i menší než očekávané, vyvolá pozitivní reakci trhu a posílí americkou měnu.
C:\fakepath\trader-130202024.jpg

Jak propojit technickou a fundamentální analýzu?

13.02.2024 Na rozcestí technické a fundamentální analýzy se každý trader musí rozhodnout, jakou cestu zvolí pro svou cestu k úspěchu na finančních trzích. Není to o tom, zda se přiklonit k jedné nebo druhé, ale spíše o tom, jak tyto dvě metody propojit do koherentní strategie. Jaké tedy existují způsoby?
img

Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá

06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.
img

Luis de Guindos: ECB sníží sazby, až si bude jistá splněním inflačního cíle

30.01.2024 První den tohoto na události bohatého týdne byl ve znamení projevu viceprezidenta ECB Luise de Guindose. Kromě něj vystoupili i dva jeho kolegové (Kazimir a Centeno), ale jejich komentářům byla věnována mnohem menší pozornost. I když se Kazimir i Centeno vcelku zajímavě vyjadřovali k úrokovým sazbám (mimochodem každý jinak), trh se víc soustředil na Guindosův projev.
img

Jak geopolitika ovlivňuje ceny zemního plynu?

24.01.2024 Geopolitické události ve světě vyvolaly obavy o ceny plynu a připomněly rok 2022, kdy se Evropa obávala závislosti na dodávkách ruského plynu. Mediální senzacechtivost však často předčí konkrétní důkazy o skutečných problémech. Jak ovlivňují konflikty v Izraeli, útoky hútijských milicí a probíhající válka mezi Ruskem a Ukrajinou trh s plynem, zejména v Evropě? Jak se daří americkému trhu vzhledem k nedávnému rekordně chladnému počasí?
img

Pablo de Cos: začátek uvolňování politiky závisí na datech

03.01.2024 Evropská centrální banka (ECB) nejspíš nebude první centrální bankou, která v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby. Za prvé, hlavní úroková sazba ECB je nižší než sazba Bank of England nebo Federálního rezervního systému. Za druhé, inflace v Evropské unii je nižší než ve Spojených státech nebo ve Spojeném království. Tyto dvě skutečnosti ukazují, že ECB nemusí se snižováním hlavní úrokové sazby spěchat. Nižší inflace by mohla centrální banku tlačit k měkčí měnové politice, ale žádný z ředitelů ani manažerů nemá jistotu, že index spotřebitelských cen v zimě a na jaře 2024 znovu neporoste. Proto patrně nebude riskovat. ECB pravděpodobně nejdřív zajistí, aby inflace klesla na dostatečnou úroveň a ustálila se kolem 2 %, a teprve pak provede kroky k uvolnění politiky.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. listopadu: prodávejte pod 2 005 USD (Murray 8/8 – vyčerpání)

22.11.2023 Zlato se na začátku americké seance obchoduje u psychologické úrovně 2 000 USD, nad 21 SMA a uvnitř uptrendového kanálu, který se formuje od 10. listopadu. Vykazuje známky vyčerpání. Pokud tedy spadne pod Murray 8/8, mohli bychom očekávat technickou korekci a dosažení úrovně 1 986.
img

Klíčové události 3. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

03.11.2023 Pátek má dostatek makroekonomických událostí na aktivní den pro oba páry. Bohužel v posledních dnech bylo událostí dost, ale viděli jsme jen pohyby s průměrnou volatilitou v rámci plochého trendu. Byl by proto vcelku problém doufat, že se trh probudí a zformuje trend. Spojené státy nicméně zveřejní tři zásadní zprávy: nonfarm payrolls, nezaměstnanost a index ISM pro sektor služeb. Každá z těchto zpráv dokáže vyvolat silnou reakci. Pokud trh zareaguje na data pozitivně, mohl by se pár EUR/USD alespoň vymanit z plochého trendu. V opačném případě budeme prostě svědky nové etapy klesajícího pohybu v rámci flatu.
img

Obchodní signály pro zlato na 1.–5. října 2023: nakupujte při odrazu na 1 830 USD (měsíční support – přeprodáno)

03.10.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1 835,86 v silném medvědím trendu a s malým gapem na úrovni 1 849,04 kvůli zavírací ceně minulého týdne a otevírací ceně tohoto týdne.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA před námi!💡

10.08.2023 Klíčovou událostí dne je čtení údajů o inflaci CPI v USA. Jedná se o první ze dvou zpráv před dalším zasedáním FEDu v září. Reakce trhu by mohla být významná. Dosud trh reagoval na předchozí čtení růstem, protože údaje byly obvykle od poloviny roku 2022 pod očekáváním a celkový trend byl klesající. Dnešní zveřejnění předpokládá první zvýšení inflace CPI na 3,3 % r/r z předchozího údaje 3,0 % r/r a jádrové inflace na nezměněné úrovni 4,8 % r/r. Tato a další zpráva o CPI by měly ukázat, zda bude trend pokračovat směrem dolů, nebo zda skutečně dojde k mírnému oživení.
img

Změna na pojistném trhu s povinným ručením

09.08.2023 Hodnota Broker Consulting POVIndexu meziměsíčně poklesla o 105 korun na 6 783 korun. Za poklesem stojí změna v produktech na tuzemském pojišťovacím trhu, při němž skončilo poskytování jednoho z nejdražších pojištění vozidel v ČR. Nová nabídka POV logicky ovlivnila sledovaný vývoj ukazatele. Podle odborníků se ale trend mírného růstu cen i přesto nemění. Aktuálně na trhu dochází ke konsolidaci pojišťovacích možností a hledání rovnováhy v nabídce jednotlivých produktů. Výhled na podzim hovoří o dalším zdražování.
img

Graf dne - US500 (31.07.2023)

31.07.2023 Index S&P 500 (SPX) nedávno dosáhl kritické úrovně odporu na úrovni 4631, což vyvolává otázky ohledně dalších kroků trhu. Minulý týden Federální rezervní systém provedl široce očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů a účastníci trhu pozorně sledovali tiskovou konferenci předsedy Fedu Powella, aby získali náznaky ohledně budoucích politických rozhodnutí. Powell však žádné jasné signály nenabídl a zdůraznil, že Fed se při budoucích rozhodnutích spoléhá na data. Ekonomické údaje po zasedání FOMC naznačovaly scénář měkkého přistání, když americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti překonaly očekávání, ale americké PCE a index nákladů na zaměstnanost zaostaly za prognózami.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2023 Pár EUR/USD začal týden bez výraznějších pohybů, což nepřekvapí, protože pondělky bývají kvůli slabým cenovým pohybům často nudné. V průběhu dne se pár dostal na úroveň 1,0918, a dokonce se od ní odrazil, což naznačuje, že celkový trend na tomto měnovém páru se může změnit v medvědí. Předtím pár opustil vzestupný kanál a ještě víc tak ukázal větší pravděpodobnost klesajícího trendu v tomto týdnu. Jedinou významnou fundamentální událostí v eurozóně a Spojených státech byl projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na summitu ECB v Sintře. Její projev se ale konal v pozdních nočních hodinách a nemohl nijak ovlivnit obchodování během dne. Celkově vzato nedošlo v pondělí k žádným dalším významným událostem.
img

Analýza trhu s XRP (XRP/USD) – 21. června 2023

21.06.2023 Ke dni 21. června 2023 v 5:02 UTC se XRP na burze Binance obchoduje za 0,50030 USD, což je o 0,01000 USD (+2,04 %) více než při předchozím uzavření. Objem obchodů za posledních 24 hodin činil 399 399 802 XRP. Nabídková cena je 0,50030 USD a poptávková cena je 0,50040 USD. Denní rozpětí se pohybuje mezi 0,47160 a 0,50100 USD.
img

Ceny povinného ručení v květnu stagnovaly

31.05.2023 Broker Consulting POVIndex nezaznamenal meziměsíční posun a jeho hodnota tak zůstala na 6 848 korunách. To je stále více než celorepublikový průměr, který za celé období činí 6 727 korun. Letošní květen je také nejvyšší v porovnání s předchozími od počátku měření. Očekávání odborníků ohledně růstu cen dál trvá. Kvůli zdražování vstupů, ale i práce se cena za POV nejspíše o něco zvýší.
img

Obchod dňa - ZLATO(18.05.2023)

18.05.2023 Pokles zlata sa nezastavil na 38,2 Fibonacciho retracemente z 10. marca vzostupnej vlny, keď zlaté prúty začali rásť na vlne bankovej krízy, ale cena je stále veľmi blízko tejto úrovne. Index relatívnej sily (RSI) klesol pod 30 bodov, čo signalizuje stav prepredania. Práve na tejto úrovni je dopyt v posledných mesiacoch aktívny. Nedávne makrodáta z americkej ekonomiky vyšli dosť zmiešané, ale celkový trend poukazuje na spomalenie ekonomiky, o ktorom nedávno okrem iného hovorila Loretta Mester z Clevelandského Fedu.
img

Graf dňa - AUDJPY (18.05.2023)

18.05.2023 Údaje o austrálskom trhu práce za apríl boli zverejnené počas dnešnej ázijskej obchodnej seansy a boli veľkým sklamaním. Zamestnanosť sa v predchádzajúcom mesiaci znížila o 4,3 tisíc, zatiaľ čo priemerný odhad medzi ekonómami bol 24,5 tisíc pracovných miest. To viedlo ku skokovému nárastu miery nezamestnanosti z 3,5 na 3,7 % (oč. 3,5 %). Navyše zloženie poklesu zamestnanosti je znepokojujúce, keďže bolo spôsobené pracovnými miestami na plný úväzok, ktoré klesli o 27,1 tisíc, zatiaľ čo pracovné miesta na čiastočný úväzok vzrástli o 22,8 tisíc.
img

INVESCO: RŮST ÚROKOVÝCH SAZEB, DLUHOVÝ STROP A DALŠÍ

10.05.2023 Minulý týden byl plný zpráv, které ovlivnily globální trhy, od zpřísňování podmínek ze strany centrálních bank až po rostoucí obavy z překročení dluhového stropu USA.
img

GBP/USD. Přehled na 9. 5. 2023. Janet Yellenová se bojí defaultu, zatímco libra měla v pondělí podmínky k růstu.

09.05.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve svém pomalém růstu. Ať už pomalém nebo ne, je to jedno, protože pokračuje prakticky z ničeho. Připomeňme, že minulý týden se odehrálo dost důležitých událostí, z nichž některé mohly vést k posílení amerického dolaru, který je silně přeprodaný a nemůže se ani trochu korigovat. Trh však stejně jako dříve interpretoval všechny události a zprávy ve prospěch britské libry. Pár proto nadále roste a za 2 měsíce přidal již 860 bodů s maximální korekcí směrem dolů asi 180 bodů.
img

Trhy v panike pred rozhodnutím Fedu 💥

02.05.2023 Zvýšenie sadzby o 25 základných bodov na stretnutí FOMC v stredu o 20:00 vyzerá ako hotová vec. Zvýšenie sadzieb o 50 bps sa zdá nepravdepodobné, keďže inflácia sa nedávno spomalila. Existujú však náznaky, že inflačné tlaky sa môžu ku koncu roka znovu objaviť. Ak by sa tieto signály naďalej zvyšovali, Fed môže zdôrazniť, že zníženie sadzieb v tomto roku vyzerá nepravdepodobne.
img

Bitcoin, lov za 30 tisíci dolary

03.04.2023 Bitcoin minulý týden zaznamenal určitou volatilitu, když se nadále snažil prorazit hranici 30 000 USD. Kryptoměna se na začátku týdne propadla na eToro až na 26 500 USD, než v polovině týdne prudce vzrostla do blízkosti 28 800 USD, ale nedokázala udržet rally směrem k 30 tisícům USD. V současné době se pohybuje ve stejném pásmu, v jakém minulý týden začínala, tedy kolem 27 400 USD.
img

EUR/AUD: možný býčí růst k předchozímu swingovému maximu

07.02.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru EUR/AUD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Hledám vstupní bod pro nákup při pullbacku na úrovni 1,54488, kde je overlap support. Stop loss bude na úrovni 1,53332, kde je nedávné swingové minimum. Take profit bude na úrovni 1,57508, kde je předchozí swingové maximum.
img

UNI/USD: možný býčí růst k předchozímu swingovému maximu

01.02.2023 Při pohledu na graf H4 vidím celkový trend na UNI/USD jako býčí, protože cena je momentálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Hledám bezprostřední vstup pro nákup na úrovni 6,571, protože cena je uvnitř rostoucího kanálu a nedávno se odrazila od jeho dna. Stop loss bude na úrovni 5,981, kde je nedávné minimum. Take profit bude na úrovni 7,791, kde bylo předchozí swingové maximum.
img

EUR/GBP: možný býčí růst k předchozímu swingovému maximu

01.02.2023 Při pohledu na graf H4 vidím celkový trend páru EUR/GBP jako býčí, protože cena momentálně směřuje ke cloudu Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Hledáme bod vstupu pro nákup při pullbacku na úrovni 0,87981, kde je overlap support a Fibonacciho linie 50 %. Stop loss bude na úrovni 0,87624, kde je nedávné swingové minimum. Take profit bude na úrovni 0,88974, kde je overlap rezistence a Fibonacciho linie 61,8 %.
img

Ceny povinného ručení v lednu lehce vzrostly

31.01.2023 Lednové výsledky Broker Consulting POVIndexu nezaznamenaly výrazný nárůst hodnot, meziměsíčně se podle nich průměrná cena za povinné ručení navýšila pouze o 10 Kč, na celkových 6 735 korun. Mírné zvýšení se v cenách po Novém roce příliš neprojevilo, v příštích měsících ale odborníci očekávají, že může dojít k nárůstu cen až o šest procent.
img

DOGE/USD: možný býčí růst k overlap rezistenci

25.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru DOGE/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. V očekávání buy entry na úrovni 0,07961, kde je overlap support, směřujeme k úrovni take profit 0,09511, kde je overlap rezistence a Fibonacciho linie 61,8%. Stop loss umístíme na úroveň 0,07456, kde je předchozí overlap support.
img

AUD/USD: možný růst k rezistenci nedávného swingového maxima

25.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru AUD/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. V očekávání buy entry na úrovni 0,71115, kde je současná cena, směřujeme k úrovni take profit 0,74611, kde je nedávné swingové maximum. Stop loss bude umístěn na úroveň 0,68684, kde je předchozí overlap support.
img

EUR/GBP: možné pokračování býčího pohybu k nedávnému swingovému maximu

25.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru EUR/GBP za býčí, protože cena aktuálně proráží nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí strukturu trhu. Hledáme bod vstupu pro nákup při pullbacku na úrovni 0,87952, kde jsou overlap support a Fibonacciho linie 38,2 %. Stop loss bude na úrovni 0,87219, kde je poslední swingové minimum. Take profit bude na úrovni 0,88970, kde bylo předchozí swingové maximum.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 23. ledna 2023

23.01.2023 Překonat rezistenci na úrovni 1,2410 trvalo britské libře tři dny. Libra by stále mohla dostat určitou podporu k další rally, pokud by se dokázala vyrovnat s pátečními neuspokojivými údaji o maloobchodních tržbách (v prosinci –1,0 %).
img

ADA/USD: možný býčí růst k overlap rezistenci

20.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru ADA/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Jelikož se dotýká našeho bodu vstupu pro nákup na úrovni 0,3294, kde je overlap support, vyhlížíme možnost vybrat zisky na úrovni 0,3808, kde je overlap rezistence. Stop loss umístíme na úroveň 0,3067, kde je support a Fibonacciho linie 50 %.
img

USD/CAD: možné pokračování býčího trendu

20.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru USD/CAD za býčí, protože cena momentálně prorazila cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí strukturu trhu. Hledáme vstupní body pro nákup při pullbacku na úrovni 1,34356, kde je overlap support. Stop loss bude na úrovni 1,33214, kde je nedávné swingové minimum. Take profit bude na úrovni 1,36645, kde je předchozí swingové maximum.
img

XRP/USD: možné pokračování býčího růstu k overlap rezistenci

19.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru XRP/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Jelikož se dotkla našeho místa vstupu pro nákup 0,36901, kde je Fibonacciho linie 38,2 %, vyhlížíme možnost vybrat si zisk na úrovni 0,44792, tedy mírně nad úrovní Fibonacciho linie 61,8 %. Stop loss umístíme na úroveň 0,30000, kde je předchozí swingové minimum.
img

USD/CAD: možné pokračování býčího trendu

19.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru USD/CAD za býčí, protože cena momentálně proráží nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí strukturu trhu. Hledáme vstupní body pro nákup při pullbacku na úrovni 1,34356, kde je overlap support. Stop loss bude na úrovni 1,33214, kde je nedávné swingové minimum. Take profit bude na úrovni 1,36645, kde je předchozí swingové maximum.
img

EUR/USD: možné pokračování býčího trendu

18.01.2023 Při pohledu na denní graf považuji celkový trend páru EUR/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí strukturu trhu. Aby tento předpoklad podpořila, je zároveň v rostoucím kanálu. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 1,09445, kde je Fibonacciho linie 50 %. Podle alternativního scénáře by případně mohla znovu zamířit dolů a znovu otestovat 1. úroveň supportu 1,07120, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

DOGE/USD: možný býčí růst | 18. ledna 2023

18.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru DOGE/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 0,0933, kde je linie Fibonacciho projekce 61,8 %. Podle alternativního scénáře by případně mohla znovu zamířit dolů a znovu otestovat 1. support na úrovni 0,0817, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

BTC/USD: možný býčí růst | 16. ledna 2023

16.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru BTC/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může prorazit 1. rezistenci na úrovni 21 438,45, kde je předchozí swingové maximum, a pak zamíří k 2. rezistenci na úrovni 22 668,57, kde je Fibonacciho linie 61,8 %. Podle alternativního scénáře by mohla případně znovu zamířit dolů a znovu otestovat 1. support na úrovni 20 039,56, kde je Fibonacciho linie 78,6 %.
img

GBP/USD: možný býčí růst | 13. ledna 2023

13.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru GBP/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat dál s cílem prorazit 1. rezistenci na úrovni 1,22423, která je těsně nad Fibonacciho linií 61,8 %, a pak zamířit k 2. rezistenci na úrovni 1,24465, kde je předchozí swingové maximum. Podle alternativního scénáře by cena mohla případně znovu zamířit dolů k 1. supportu na úrovni 1,21123, kde je Fibonacciho linie 23,6 %.
img

USD/CAD: možné pokračování medvědího trendu | 13. ledna 2023

13.01.2023 Celkový trend páru USD/CAD v grafu H4 je medvědí. Dodejme, cena je pod cloudem Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Tento názor podporuje i skutečnost, že cena prorazila pod klesající trendovou linii, což naznačuje silné medvědí momentum. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1,33569, kde je nedávné minimum. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit nahoru a znovu otestovat 1. rezistenci na úrovni 1,34841, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

BTC/USD: možný býčí růst | 13. ledna 2023

13.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru BTC/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Tento názor podporuje i fakt, že cena prorazila nad býčí vzestupný kanál. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 20 068,00, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by mohla případně znovu zamířit dolů a znovu otestovat 1. support na úrovni 18 150,00, kde je předchozí maximum.
img

USD/CAD: možné pokračování medvědího trendu | 11. ledna 2023

11.01.2023 Celkový trend páru USD/CAD v grafu H4 je medvědí. Dodejme, že cena je pod cloudem Ichimoku, a ukazuje tak na medvědí t...
img

NZD/USD: možný býčí růst | 11. ledna 2023

11.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru NZD/USD za býčí, protože cena je momentálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 0,64094, kde je Fibonacciho linie 61,8 %. Podle alternativního scénáře by případně mohla znovu zamířit dolů a znovu otestovat 1. support na úrovni 0,63551, kde je Fibonacciho linie 23,6 %.
img

BTC/USD: možný býčí růst | 11. ledna 2023

11.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru BTC/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Aby tento trend podpořila, je také v býčím vzestupném kanálu. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 17 620,00, kde je Fibonacciho linie 61,8 %. Podle alternativního scénáře by mohla případně zamířit zpět dolů k 1. supportu na úrovni 16 330,81, kde je nedávné minimum a hotspot likvidity.
img

BTC/USD: možný býčí růst | 10. ledna 2023

10.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru BTC/USD za býčí, protože cena je aktuálně nad cloudem Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Aby tento trend podpořila, je také ve vzestupném býčím kanálu. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. rezistenci na úrovni 17 332,00, kde je Fibonacciho linie 50 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla znovu zamířit dolů k 1. supportu na úrovni 16 330,81, kde je nedávné minimum a hotspot likvidity.
img

EUR/USD: možný býčí růst | 9. ledna 2023

09.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru EUR/USD za býčí, protože cena se aktuálně snaží prorazit nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na možný posun směrem k býčí struktuře trhu. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena může prorazit 1. rezistenci na úrovni 1,06622, kde je Fibonacciho linie 78,6 % , a pak zamířit ke 2. rezistenci na úrovni 1,07138, kde je předchozí maximum a hotspot likvidity. Podle alternativního scénáře by cena mohla znovu zamířit dolů a otestovat 1. úroveň rezistence 1,05948, kde je Fibonacciho linie 50 %.
img

ETH/USD: možný býčí růst | 9. ledna 2023

09.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru ETH/USD za býčí, protože cena momentálně proráží nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Aby tento trend podpořila, stoupá podél vzestupné trendové linie. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena zamíří k 1. rezistenci na úrovni 1 308,21, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit dolů a otestovat 1. support na úrovni 1 231,62, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

USD/CAD: možné pokračování medvědího trendu | 9. ledna 2023

09.01.2023 Celkový trend páru USD/CAD v grafu 4H je medvědí. Dodejme, že cena je pod cloudem Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Aby tento trend podpořila, vyvíjí se podél klesající trendové linie. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1,34011, kde je Fibonacciho linie 61,8 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit nahoru a otestovat 1. rezistenci na úrovni 1,35206, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

EUR/USD: možný medvědí pokles | 6. ledna 2023

06.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru EUR/USD za medvědí, protože cena je aktuálně pod cloudem Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1,04818, kde je Fibonacciho linie 50 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit k 1. rezistenci na úrovni 1,05948, kde je Fibonacciho linie 23,6 %.
img

ETH/USD: možný medvědí pokles | 6. ledna 2023

06.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru ETH /USD za býčí, protože cena momentálně proráží nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena zamíří k 1. rezistenci na úrovni 1 308,21, kde je Fibonacciho linie 38,2 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit dolů k 1. supportu na úrovni 1 231,62, kde je Fibonacciho linie 50 %.
img

NZD/USD: možné pokračování medvědího trendu | 6. ledna 2023

06.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru NZD/USD za medvědí, protože cena momentálně proráží pod cloud Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může pokračovat k 1. supportu na úrovni 0,616 01, kde je Fibonacciho linie –27,2 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla znovu zamířit nahoru a prorazit 1. rezistenci na úrovni 0,623 05, kde je dosavadní swingové minimum, a pak ke 2. rezistenci na úrovni 0,630 24, kde je Fibonacciho linie 23,6 %.
img

NZD/USD: možný medvědí pokles | 5. ledna 2023

05.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru NZD/USD za medvědí, protože cena momentálně proráží pod cloud Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může prorazit 1. support na úrovni 0,62305, kde je dosavadní swingové minimum, a pak zamíří k 2. supportu na úrovni 0,61601, kde je Fibonacciho linie –27,2 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla znovu zamířit nahoru a prorazit 1. rezistenci na úrovni 0,63024, kde je Fibonacciho linie 23,6 %, a pak zamířit k 2. rezistenci na úrovni 0,63742, kde je Fibonacciho linie 50 %.
img

USD/CAD: možný medvědí pokles | 5. ledna 2023

05.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru USD/CAD za medvědí. Dodejme, že cena je pod cloudem Ichimoku, což ukazuje na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum vydrží, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1,33578, kde je Fibonacciho linie 20 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit nahoru a prorazit 1. rezistenci na úrovni 1,35029, kde je Fibonacciho linie 38,2 %, a pak zamířit k 2. rezistenci na úrovni 1,36865, kde je Fibonacciho linie 61,8 %.
img

ETH/USD: možný medvědí pokles | 5. ledna 2023

05.01.2023 Při pohledu na graf H4 považuji celkový trend páru ETH/USD za býčí, protože cena momentálně proráží nad cloud Ichimoku a ukazuje tak na býčí trh. Pokud toto býčí momentum vydrží, očekávejte, že cena zamíří k 1. rezistenci na úrovni 1 308,21, kde je Fibonacciho linie 38,2 %. Podle alternativního scénáře by mohla znovu zamířit dolů k 1. supportu na úrovni 1 231,62, kde je Fibonacciho linie 50 %.
img

Možný medvědí pokles páru BTC/USD | 3. ledna 2023

03.01.2023 Při pohledu na graf H4 vnímám celkový trend páru BTC/USD jako medvědí, protože cena momentálně prorazila pod cloud Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Aby tento trend podpořila, prorazila cena býčí vzestupný kanál směrem dolů. Pokud bude toto medvědí momentum pokračovat, očekávejte, že cena může dál směřovat k 1. supportu na úrovni 15 632,00, kde je předchozí swingové minimum. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit nahoru k 1. rezistenci na úrovni 17 297,00, kde je Fibonacciho linie 38,2 %.
img

Možný býčí růst páru USD/CAD | 3. ledna 2023

03.01.2023 Celkový trend páru USD/CAD v grafu 4H je býčí. Dodejme, že cena je nad cloudem Ichimoku, což ukazuje na býčí trh. Pokud toto býčí momentum bude pokračovat, očekávejte, že cena může zamířit k linii 1. rezistence na úrovni 1,38082, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by mohla prorazit 1. support na úrovni 1,35029, kde je Fibonacciho linie 38,2%, a pak zamířit k 2. supportu na úrovni 1,33578, kde je Fibonacciho linie 20 %.
img

Možný medvědí pokles páru NZD/USD | 3. ledna 2023

03.01.2023 Při pohledu na graf H4 odhaduji celkový trend páru NZD/USD na medvědí, protože cena momentálně proráží pod cloud Ichimoku a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud bude toto medvědí momentum pokračovat, očekávejte možný průraz 1. supportu na úrovni 0,63024, kde je Fibonacciho linie 23,6 %, a pak pohyb k 2. supportu na úrovni 0,62305, kde je předchozí swingové minimum. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit zpět k 1. rezistenci na úrovni 0,63742, kde je Fibonacciho linie 50 %.
img

Technická analýza páru EUR/USD na leden 2023

02.01.2023 Pár EUR/USD se bude v lednu podle očekávání pohybovat nahoru od úrovně 1,0706, kde v prosinci dosáhl měsíčního maxima, k cílové úrovni 1,0941, tj. úrovni Fibonacciho retracementu 50,0 %, která je vyznačená červenou tečkovanou linií. Po otestování této úrovně bude instrument dál stoupat k úrovni 1,1104, tj. historické úrovni rezistence, která je zakreslena modrou tečkovanou linií. Po otestování této úrovně bychom mohli očekávat retracement směrem dolů.
img

AUD/USD: možný medvědí pokles | 28. prosince 2022

28.12.2022 Při pohledu na graf H4 vnímám celkový trend páru AUD/USD jako medvědí, protože cena je aktuálně pod cloudem Ichimoku, což ukazuje na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum přetrvá, očekávejte, že cena bude dál směřovat k prvnímu supportu na úrovni 0,65849, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit zpět k první rezistenci na úrovni 0,67711, kde je Fibonacciho linie 61,8 %.
img

AUD/USD: možný medvědí pokles | 27. prosince 2022

27.12.2022 Při pohledu na graf H4 vidím celkový trend páru AUD/USD jako medvědí, protože cena je aktuálně pod cloudem Ichimoku, což ukazuje na medvědí trh. Pokud toto medvědí momentum přetrvá, očekávejte, že cena bude dál směřovat k prvnímu supportu na úrovni 0,65849, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit zpět k první rezistenci na úrovni 0,67711, kde je Fibonacciho linie 61,8 %.
img

Obchodování Boeing po výsledcích za 3. čtvrtletí a dohoda o nových letadlech

15.12.2022 Společnost Boeing vykázala ve své poslední zprávě o výsledcích za třetí čtvrtletí obrovskou ztrátu. Ani to však nezabr...
img

AUD/USD: Možné pokračování býčího trendu | 14. prosince 2022

14.12.2022 Při pohledu na graf H4 odhaduji celkový trend páru AUD/USD na býčí, a to kvůli faktu, že cena je akutálně nad cloudem Ichimoku a naznačuje tak býčí trh. Pokud tato býčí dynamika vydrží, očekávejte další pohyb ceny k první rezistenci na úrovni 0,69161, kde je Fibonacciho linie 78,6 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla opět zamířit dolů k prvnímu supportu na úrovni 0,67711, kde je Fibonacciho linie 61,8 %.
img

ETH/USD: možné pokračování medvědího trendu | 29. listopadu 2022

29.11.2022 Při pohledu na graf H4 odhaduji celkový trend páru ETH/USD na medvědí, protože cena je aktuálně pod cloudem Ichimoku, a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud bude tato medvědí dynamika pokračovat, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1 071,11, kde se nachází předchozí swingové minimum. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit zpět k 1. rezistenci na úrovni 1 291,84, kde se nachází Fibonacciho linie 38,2 %.
img

ETH/USD: možné pokračování medvědího trendu | 28. listopadu 2022

28.11.2022 Při pohledu na graf H4 odhaduji celkový trend páru ETH/USD na medvědí, protože cena je aktuálně pod cloudem Ichimoku, a ukazuje tak na medvědí trh. Pokud bude tato medvědí dynamika pokračovat, očekávejte, že cena může zamířit k 1. supportu na úrovni 1 071,11, kde se nachází předchozí swingové minimum. Podle alternativního scénáře by cena mohla zamířit zpět k 1. rezistenci na úrovni 1 291,84, kde se nachází Fibonacciho linie 38,2 %.
img

ETH/USD: Možné býčí momentum | 9. listopadu 2022

09.11.2022 Z grafu H4 vidíme, že aktuální celkový trend páru ETH/USD je medvědí, přičemž cena je v tuto chvíli pod cloudem Ichimoku, což ukazuje na medvědí trh. Přes noc měla cena silnou klesající medvědí dynamiku. V době psaní článku se obchoduje na úrovni 1 317,43. Pokud tato medvědí dynamika potrvá, očekávejte, že cena zamíří k prvnímu supportu na úrovni 1 220,00, kde se nachází předchozí minimum a Fibonacciho linie 100 %. Podle alternativního scénáře by cena mohla znovu zamířit nahoru a otestovat první rezistenci na úrovni 1 385,07, kde se nachází Fibonacciho linie 23,6 % a 61,8 %.
img

ETH/USD: Možné býčí momentum | 25. října 2022

25.10.2022 Podle grafu H4 je momentálně celkový trend páru ETH/USD medvědí. Cena se už měsíc konsoliduje mezi první rezistencí na úrovni 1 405,86 a prvním supportem na úrovni 1 405,86. Jelikož je cena aktuálně nad cloudem Ichimoku, mohlo by dojít ke změně krátkodobého momenta na býčí a cena by mohla zamířit k první rezistenci na úrovni 1 405,86.
img

ETH/USD: Možné býčí momentum | 21. října 2022

21.10.2022 Podle grafu H4 je aktuální celkový trend páru ETH/USD medvědí. Cena už měsíc konsoliduje mezi první rezistencí na úrovni 1 405,86 a prvním supportem na úrovni 1 405,86. Cena má podle očekávání v této oblasti v dohledné době konsolidovat bez zjevných signálů směřování.
Související klíčová slova: Porozumění divergenci | Banco Santander | První odhad HDP | Letecká společnost | Cenový kanál | Marlin | ChatGPT | Výnosy dluhopisů | Dukascopy | Války | Vývoj | Údaje z USA | Zveřejněné údaje | Allianz | Plán obchodování EUR/USD | Zasedání Bank of England | Svobodné podnikání | EUR | Bundesbank | S&P 500 (SPX) | Hlavní úrokové sazby | Zajištění zisků | Výkyvy | McDonald's | Stoxx | Take Profit | Očekávání | Korelace | Důvody k nákupu | Volatilní | Evropské centrální banky | Swingy | Předpověď ceny | EUR/JPY | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | FAA | Ark | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pro investory | Předpovědi cen | iShares | Investice | MACD | Potenciál | Support | Nové technologie | Volatilita páru EUR/USD | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Přesnost | Jak číst grafy | Ifo | Prognózy | Britská libra | Experti | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Bull run | Raiffeisenbank | Stop-Loss | Evropský index | Býčí výhled | Evropské měny | Měnový pár GBP/USD | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Goldman Sachs | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | Současná cena | Spotový trh | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Force | Euro dolů | Cenné papíry | Výnos | Brent | BreakEven | SMA | Retracementy | Medvědí Pin Bar | Vzdělávání | Russell 2000 | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Technický indikátor | Euro roste | Šéfové | Index DOW | Analytik Broker Consulting | GenAI | Základní pravidla | Investiční strategie | Kontrakty | Strach | Posílení | MiFID II | Cathie Woodová | AUDUSD | Praxe | Krátkodobé trendy | Makroekonomické statistiky | JPY | Spotřebitelské inflace | AI | NFP | Odhad HDP | Index Russell | EURUSD | Směřování trhu | Projekce | Obchodní tipy | Peníze | Ukazatel | Role Ruska | Unie | Dosáhnout zisku | Nakupovat akcie | Americká ropa | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Investovat | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Zisk z obchodu | FedEx | DOGE | Obchodní signály | Long obchod | Web Trader | Stochastický | Americký Fed | Medvědí signál | Solidní výnosy | Použití indikátoru | Ropa WTI | HDP v USA | Simon Peters | Zasedání FOMC | Volume indikátor | Velikost obchodu | Finanční vzdělání | Histogram | Burzy | Americké ekonomiky | Býčí divergence | Broker | Meta Trader | Proražení | USD | Technická analýza | EUR/AUD | Plány | Na burze | Inside Bar | Průměrná volatilita | Ekonomická aktivita | Makléři | Podílový fond | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | DJI | Tovární objednávky | Index Philadelphia | Spekulovat | Swapy | Cenové tlaky | Janet Yellenová | Posilování amerického dolaru | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Cenové úrovně | Covid | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Ceny akcií Apple | Admirals | Obchodník na finančních trzích | MT5 | Velké instituce | Zprávy o trhu | Obchodování na finančních trzích | Nikkei | Pro tradery | 1 milion | Cenové pohyby | Konvergence | Výkonnost indexů | Komoditní | Doji | Býčí sentiment | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Falešné proražení | Nejistoty | Evropská měna | Coca-Cola | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Bitcoin ETF | Christine Lagardeová | Dosažení zisku | Jádrový index | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Commonwealth Bank | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Bank of England | Instrument | Předpověď akcií | Pojišťovny | Zápis z posledního zasedání | BP | Commodity futures trading | Makrokalendář | Sestupný trend | Spotové ceny | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snížení nákladů | Avis | Analýzy | TTF | Investiční | Průzkum | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Sloučení | Nemovitosti | Válka | US500 | Evropské ekonomiky | Koupit akcie | Obchodní plán | Prodej | Zpráva | Bitcoin | Futures | Colt CZ | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | Oslabování japonského jenu | HDP USA | Obchodování | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Plynovody | JOLTS | Meta | Nabídka | GBP | Management | Posilování eura | ZEW | Zasedání OPEC | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Výkonnost indexu | Eurostat | Zprávy | Nadšení | Murray | Dolary | Tokeny | Růst inflace | Obchodování na Wall Street | CCI | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Distribuce | Ceny Bitcoinu | 3M | Silný růst | Evropská dluhová krize | Očekávání úrokových sazeb | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Tržní podmínky | Podpora | Medvědí divergence | Míra | Nástroj | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | Fundamentální zprávy | Hedgeové fondy | Současný trend | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | COT (Commitment of Traders) | Australský dolar | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Koruna | Komoditní měny | Eli Lilly | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Nižší low | American Airlines | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kupující | Flat | OPEC+ | Nastavení stop lossů | 787 Dreamliner | Cena akcií společnosti | Objem | xStation | Obavy z recese | Pokračující pokles | Výkonnost | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Asie | Období zvýšené volatility | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Přeprodání | Očekávání analytiků | Alibaba | mmBtu | Regulátor | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Prodejní příležitost | Dlouhodobý výhled | Ekonomika Německa | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Ukazatel inflace | Obchodování s akciemi | Studie | Průraz | Cena plynu | Deficit | Graf | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Ropa Brent | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | Technické ukazatele | Marathon | Směřování | ATR | Zájem o bitcoin | Obraty | OPEC | Short | USD/PLN | Hladiny rezistence | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Zpráva o inflaci | Dnešní makroekonomické ukazatele | Open interest | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | UPS | Technické analýzy | Růst eura | Rostoucí trend | High | Vstupy | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Grafy | Stříbro | EUR/USD a GBP/USD | APAC | Nejbližší support | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | DAX (DE30) | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | LNG | Býčí signál | Erste Group | Americké akcie | Kristina Hooper | Společnost XTB | MetaTrader | Růst amerického HDP | Hamás | Kongres | Denní rozpětí | Těžby Bitcoinu | Divize | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Index cen výrobců | Rozpočtový deficit | Apple | Avis Budget | Trh s futures | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Produkty s pákovým efektem | Výrazný růst | USD/CZK | Fed | Situace | Korekce | Klesající trend | Trendline | Pozornost | Kov | Analytici | Buffett | Money management | Heiken Ashi | Ceny zemního plynu | Nákupní příležitost | Potenciální změny | Downtrend | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Globální akciový index MSCI | Luis De Guindos | Swingové minimum | Volná pracovní místa | Objem akcií | JDE | Technické indikátory | Stock | Volatility | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Rating | MWh | Robert Kiyosaki | Dílčí index | Velké banky | Microsoft | Příležitosti | Dluhopisy a zlato | Nejistota | SBUX | Stagnace | Spotřebitelská inflace | Commission | Změny cen | Sell | CL | Mondelez International | Long pozice | Broker Consulting | Snížení sazeb | Tržní šum | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | ECB dnes | Oblast supportu | Jiří Váchal | Trendové linie | Výpadky | Plán obchodování pro EUR/USD | Objem obchodů | Range | Japonsko | Pokles eura | Futures kontrakty | XRP | Invest | Tržby | Centrální banka | MicroStrategy | Andrew Bailey | Philadelphia SE | Federální rezervní banka | Tržní sentiment | Překoupenost | Eurozóna | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Centrum | Společnosti | Další růst | Prohlášení | Pokles dolaru | Globální index | Obchodníci | Nízká volatilita | Komodita | Dluhopisy | CZK | POVIndex | Reuters | Obchodovat intradenně | Intenzivnější způsoby obchodování | Expirace | Společnost Admirals | Velikost pozice | ISM | Předseda | Americký index S&P 500 | Trhy jsou dynamické | Spinning Top | Index nových zakázek | Traders | Boeing | Očekávání trhu | Příkaz | Ekonomiky | Rychlý růst | Libra | CFD | SMA 100 | Evropská unie | Open | Psychologie tradingu | Cvičení | Analýza trhu | ONE | Řecko | Směřování trhů | Německý index DAX | MIFID | Alibaba Group | USA | Cena | Air | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Izrael | Rozpočet | FTSE | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Dolar | Fiskální politika | Ceny | Technologie | Opce | Swingoví obchodníci | MetaTrader 5 | Výkyvy cen | Finální odhad | ČNB | Potvrzení trendu | Těžaři | Pokles | Korekční fáze | Nvidia | Jednoduché tipy | Úvěrové podmínky | Index spotřebitelských cen | Potenciální zisk | Debata | CARA | Prodejní aktivity | Americký trh | Poplatek | Euro vůči dolaru | Úspěšně obchodovat | Mercedes | Důležitá zpráva | Index ISM | Americká ekonomika | Obchodník | Swingové obchodování | Odhady ekonomů | Rada guvernérů | COVID-19 | Google | BoE Andrew Bailey | Interpretace | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Paypal Holdings | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Pivot | Rizika | ECB | Kryptoměna | Sport | BAT | Close | Pokles indexu | Česká ekonomika | Momentum | Marketingová komunikace | Fond | Finanční prostředky | Čína | Zisky | HICP | Low | Ekonomické údaje | Konsenzus | Conference Board | Large speculators | Obchodní pozice | Identifikovat trend | Růst ceny | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Starbucks | NATGAS | Cena zlata | HSBC | Pullback | Ekonomiky eurozóny | Vyhodnocení tržní situace | Výkonnost akcií | Zlepšení nálady | Indikátory objemu | Tržní nálada | Navýšení kapitálu | Růst cen | Bull | Index Russell 2000 | Dluhový strop | RSI | Měnová politika | PMI ve výrobě | Býčí trh | Průměrná volatilita páru GBP/USD | SEC | Financování | Index S&P 500 (SPX) | Prodávající | Guvernér | Republikáni | Psychologie | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Investiční poradenství | Poptávka | Fibonacciho linie | Line | Dukascopy Europe | Americký ISM | Hodnoty měny | Investor | Recesia | Mali | DNO | Obchodovat | Přijetí bitcoinu | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Dluhová krize | WTI | Nakupovat zlato | Bod | Počasí | Nákup eura | Medvědi | Předpověď ceny bitcoinu | Pokladniční poukázky | Broker Consulting POVIndex | Co bude | Reserve Bank of Australia | HSBC Holdings | Klouzavý průměr | Dreamliner | RBI | Payrolls | Podnikání | Překoupené podmínky | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | UTC | Kiyosaki | ROCE | Dna | Klesající trendová linie | DAX | HDP | Trh kryptoměn | Graf dne | Klouzavý průměr EMA | Zkušenosti | Signály | Boeing Co. | Sektor služeb v USA | MCD | Erste | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Ether | Stoxx 600 | Monetární politika | Manufacturing PMI | Index PMI | Úroveň supportu | Kalendář ekonomických událostí | Američané | Kurz | Forexu | Týdenní pokles | Andy Tanner | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Indexy PMI | Horizon | Optimismus | Rozhodování | Investiční doporučení | Růst dolaru | Makroekonomické faktory | Reserve Bank of New Zealand | Jednotná měna | Generativní AI | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Binance | Federální rezervní banky | Trh se zlatem | Úsilí | Risk | Fibo | PMI ve službách | Daňový úřad | Zpracovatelský průmysl | Christine Lagarde | Index výdajů na osobní spotřebu | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Obchod | Řízení peněz | Růst ekonomiky | Pozice spekulantů | Etoro | Fibonacciho úrovně | Short obchody | Bollingerova pásma | Globální akciový index | EU | Poskytování úvěrů | Zasedání ECB | Inflace v Německu | Úrovně rezistence | Vývoz | xStation 5 | Úroveň rezistence | Recese | Index relativní síly (RSI) | Bank of Canada | Držení obchodní pozice | Mercedes-Benz | NZDUSD | Index Dow Jones | USD/CAD | Nápad | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Air Products | Hodnota indexu | Balance | Mondelez | Pin Bar | Technická korekce | Centrální banka USA | Hlavní trend | Oscilátor Marlin | Americké indexy | 1D | Japonský jen | Nákupní tlak | Swingové maximum | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Způsoby obchodování | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Kanadský dolar | Sell Stop | Předpovědi | Martin Novák | Ceny plynu | Trend | Dow Jones Industrial | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Zásoby plynu | Oslabení | Časový rámec | Letecká doprava | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | United Airlines | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Finanční situace | Nařízení | Jak obchodovat | Hlavní pravidla | Oblasti umělé inteligence | BTC | KOSPI | Indexy | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Výrobní inflace | Nadprodukce | Úvěrový rating | USD index | Divergence | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Akciové trhy | Omezení těžby | Větší zisky | Varování | Inflace v Evropské unii | Údaje o nezaměstnanosti | Spojení | Slábnoucí euro | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Pandemie | Nálady na trhu | Bear | Rychlost | Aktiva | Technický výhled | FOMC | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Výprodej | Jednoduchý klouzavý průměr | Staking | Komise v přenesené pravomoci (EU) | TradingView | Investiční společnosti | Indikátory | Produkce plynu | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Obchodní příkazy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Fiskální politiky | Konsolidace | NZD/USD | Spekulanti | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Brazílie | | Signál k nákupu | Majetek | Norfolk | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Politika | Konkurence | IBIT | Nálada na trhu | Commodity futures | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Indikátor MACD | MAM | ETF společnosti BlackRock | Nike | Poplatky | Úrovně supportu | Výnosy amerických dluhopisů | Indexy S&P | CAR | Federální vláda | Nálada | Aktivita ve službách | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Trend ceny | Sankce | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Trend klesající | Vývoj trhu | Výhled | ZEN | Erste Group Bank | Volume | Americké ministerstvo | Pokles zlata | Americký trh práce | Fundamenty | Finanční poradenství | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Odpovědnost | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Akcie | UNI/USD | Provize | Prodejní signál | Fondy | Austrálie | Riziko | USD za barel | Spread | Average True Range | Swing | Krize | Úspěšný investor | Zajišťování | Euro včera | Ceny akcie | Ekonomické zprávy | Risk Off | ETH/USD | Šance | Medvědí trend | Objednávky | Těžby bitcoinů | Obchodní přebytek | NFT | Oscilátor | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Globální trh | Poradci | Sazby | Ředitelka | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Rozhovor | Plán obchodování | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Banka | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Zpráva COT | Bezpečnost | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Důležité zprávy | Nakupovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | AUDJPY | DE30 | BTC/USD | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Údaje o HDP | Trading | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | CAD | Kotace | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Inside | Nabídková cena | Trade | Překoupené oblasti | Prodeje | Nákupní signál | Světová zdravotnická organizace | Obchodování pro EUR/USD | Generativní umělá inteligence | Poradce | ADA | Signál | Výrazný zisk | Jerome Powell | Zdražování | ADP | Číst grafy | CPI v USA | Ropy | Malé zisky | Řízení rizik | Výdaje | Silný trend | Společnost | Časové období | Denní volatilita | Stimuly | Obchodujte | Colt | BlackRock | Společnost MicroStrategy | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Cena akcií | Zkušenosti klientů | Rozšíření | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | On Balance Volume | Analýza indikátorů | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Ztráty | Obchodní signál | Organizace | Britský FTSE | Invesco Ltd. | Ceny pohonných hmot | Services | Růst | Obchodování EUR/USD | Objem obchodování | Index Dow Jones Industrial | Zobchodovaný objem | Příjmy | Komodity | Nejistoty na trzích | Vývoj amerického dolaru | Cena dnes | Pohyby cen | Cílová cena | Hospodářské výsledky | Jak koupit akcie | Zajištění | Index | Dow Jones | Lockdown | Cenový index | Uzavření obchodu | Nejbližší rezistence | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jestřábí politika | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Slabý trend | Pracovní místa v USA | Umělá inteligence | Illinois | Wall Street index | Pražská burza | DOGE/USD | Cenový index výdajů | Technické signály | Geopolitické události | Medvědí pokles | Investování | Deloitte | Rezistence | PayPal Holdings Inc | Průlom | Indikátor OBV | Ceny zemního plynu v Evropě | Tvrdý lockdown | Analýza | Odvětví | Pracovní místa | MQL5.com | Včerejší seance | Ceny povinného ručení | Držení pozice | Nasdaq Composite | Ekonomické podmínky | Zprávy o nezaměstnanosti | Nastavení Stop-Lossu | Nízké úrokové sazby | Americký index | Další pokles | MQL5 | Zemědělství | Analýza páru EUR/USD | Bloomberg | Bydlení | Ministerstvo obchodu | Reálné mzdy | Santander | Předpověď | Sektor služeb | Budoucí pohyby | Generativní umělé inteligence | Technologické společnosti | Over-The-Counter | Snižování sazeb | Zhoršení nálady | Pokles ceny | Akumulace | Velcí spekulanti | XTB | Kontrakt | Harmonizovaná inflace | Americké měny | Akciový index | Přehled | Nenad Kerkez | Dlouhodobý support | Volkswagen AG | Denní objem | Cenové výkyvy | Novozélandský dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | EU a USA | xStation5 | AAA | Trendová linie | Obchodní plán pro pár EUR/USD | XRP/USD | Německo | Akcie amerických bank | MT4 | Tržní situace | Konsolidace ceny | Analytik | Vice | Generovat zisk | Trader | Aktivum | Uptrend | Získávání zkušeností | Státní dluhopisy | Boční trend | Výraznější pokles | Over-the-counter (OTC) | Commitments of Traders (COT) | Zastánci bitcoinu | Tým FXstreet.cz | Americká ministryně financí | Pozice | Konfluence | Skalpování | Býčí trend | Směrnice | Index výdajů | Globální trhy | AAL | Obchody | Krypto | Nonfarm Payrolls | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Šéfka ECB | Stock Success System | AWS | Nové peníze | Podnikatelská aktivita | COT | Evropský regulátor | Investiční rozhodnutí | Hedging | Rozvojové země | Pepa Zeman | FDX | AUD/USD | Zavírací cena | Index PCE | Obchodní příležitosti | Býčí kanál | Evropský trh s plynem | Meziroční inflace | Pokles libry | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Budoucnost | Banky | Institute for Supply Management (ISM) | Halving | Doporučení | Investiční nástroj | Komplexní analýzy | Geopolitika | Exponenciální klouzavý průměr | Měnový pár | Ocenění | Trh Forex | Celková inflace | Pozice velkých spekulantů | EMA | Opatření | Novinky | Úrokové sazby | FXstreet | Nasdaq | Rate Of Change | Výkonnost dolaru | Volkswagen | Geopolitická situace | Průměrná cena | ADX | Hang Seng | Geopolitické napětí | Cenový vývoj | Stochastic | Práce | FOREX | Contracts for difference | Americké ministerstvo obrany | Swing Trading | Williams %R | Index DAX | Zásobníky | VIAC | Začínající obchodníci | Spojené státy | Buy Stop | Obchodování jedním kliknutím | MyFxBook | Kryptoměny | Index MSCI All Country World | Ark Invest | NKE | ADA/USD | Situace na trhu | Mzdy | Úspěch | MSCI All Country World | Ukazatele | Obchodní podmínky | Zlepšení | Zveřejnění úrokových sazeb | Produkce v Číně | Index relativní síly | Zlato | Pravidla systému obchodování | Přeprodáno | Posílení ekonomiky | NZD | ČR | Růst japonské ekonomiky | Významné události | Inflace v USA | Commitment of Traders | Politici | Správa | Vzestupný trend | Instrumenty | Obchodní styl | Amazon | Wall Street | Americká Federální rezervní banka | OTC | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Celkový provoz skupiny
Celkový příjem ČEZ
Celkový roční výkon
Celkový roční výkon indexu
Celkový sentiment
Celkový směr trhu
Celkový stav a vývoj trhu
Celkový stav ekonomiky
Celkový stav ekonomiky státu
Celkový světový dluh

Následující klíčová slova

Celkový úspěch
Celkový vlastní kapitál
Celkový výkon
Celkový výkon ekonomiky
Celkový výkon indexu
Celkový výsledek
Celkový zahraniční dluh
Celkový zahraniční dluh Ruska
Celkový zisk
Celkový zisk podniku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít