Úterý 24. prosince 2024 04:35
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Partner

Důležité zprávy

img

Jak 17. prosince obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

17.12.2024 Pár GBP/USD v pondělí nedokázal pokračovat v pohybu dolů, ani překonat hladinu 1,2613. Britská měna neměla více důvodů k růstu než euro. Zatímco euro se většinu dne obchodovalo do strany, libra vykazovala sebevědomý růst. Mohly za to makroekonomické údaje ze Spojeného království?
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. prosince. Flat pokračuje

17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval velmi klidně a zůstal uvnitř horizontálního kanálu, který zmiňujeme téměř v každé analýze. Stojí za to připomenout, že neexistuje žádné časové omezení, jak dlouho musí cena zůstat uvnitř flat rozpětí. Pár může v tomto režimu bez problémů pokračovat v obchodování i další měsíc, a to bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí. Fundamenty a makroekonomika jsou pouze spouštěče, které ovlivňují náladu a aktivitu obchodníků. Pokud trh nemá chuť obchodovat nebo tlačit pár určitým směrem, žádné zprávy mu nepomohou.
img

Přehled páru GBP/USD na 9. prosince: útlum v Británii a inflace v USA

09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek dál stoupal a kontrastoval tak se stagnujícím párem EUR/USD. Britská libra znovu projevuje větší odolnost než euro, a to za téměř stejných fundamentálních a makroekonomických podmínek. Toto schéma je konzistentní celý rok 2024, kdy libra snáz roste a méně dramaticky klesá než euro. I když je její houževnatost působivá, nepopírá případnou potřebu dalšího poklesu.
img

Jak 2. prosince obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

02.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil pokračovat v korekci, ale ke konci týdne se obchodníci soustředili spíše na relax než na aktivní obchodování. Stojí za zmínku, že USA slavily svátek – Den díkůvzdání, který jasně vysvětluje nízkou aktivitu na trzích. Euro se ve výsledku ani podruhé nedokázalo konsolidovat nad úrovní 1,0596. Nepomohla mu ani zpráva o inflaci v eurozóně, ze které vyplynulo zrychlení (nicméně v rámci předpokládaného rozpětí). Tuto zprávu lze tedy považovat za nevýraznou a nevýznamnou. Celkově pár dál koriguje, ale protože se jedná o korekci, může kdykoli skončit. K obchodování zdánlivých korekcí zůstáváme skeptičtí, i když mohou být dlouhodobé. Tento týden se v USA odehraje mnoho významných makroekonomických událostí, díky kterým může dojít k silnému růstu i prudkému poklesu páru.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 27. listopadu (americká seance)

28.11.2024 Test úrovně 1,2583 proběhl, když indikátor MACD už výrazně vzrostl nad linii nula, což omezilo růstový potenciál libry. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl nenakupovat. Absence významných ekonomických dat zvýhodnila kupce a umožnila obchodnímu instrumentu návrat na týdenní maximum. Blíží se ale důležité zprávy o HDP a inflaci z USA a silná data pravděpodobně obnoví tlak na pár.
img

Jak 25. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

25.11.2024 Pár EUR/USD zaznamenal v pátek další prudký pokles, když se během několika hodin propadl o 150 pipů. Začínající obchodníci by si měli uvědomit, že takto výrazný pohyb v tak krátkém časovém horizontu je u eura vzácný. K podobným reakcím trhu běžně nedochází, a to ani po zasedáních centrálních bank. Páteční propad eura, vyvolaný zveřejněním údajů o indexech PMI z eurozóny a Německa, odráží panické chování trhu, které signalizuje útěk od eura.
img

GBP/USD: 19. listopadu – libra je úplně bezmocná

19.11.2024 Pár GBP/USD se v pátek v grafu 1H odrazil od zóny supportu 1,2611–1,2620, takže býci se následně dokázali posunout o trochu výš. Rezistence v pásmu 1,2709–1,2734 ale nebyla otestována a cena se teď obrátila ve prospěch amerického dolaru, což znamená nový pokles. Libra má proto tento týden ve výsledku velkou šanci zavřít pod pásmem 1,2611–1,2620. Takové uzavření by pravděpodobně signalizovalo další pokles k Fibonacciho úrovním 1,2570 a 1,2517.
img

Jak 14. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

14.11.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu dál klesal. Klesá vlastně téměř každý den, aniž by k tomu potřeboval významné fundamentální nebo makroekonomické důvody. Včera byla zveřejněna pouze jedna zpráva a podpořila spíš euro než dolar. Inflace v USA v říjnu zrychlila na meziročních 2,6 %, což plně odpovídalo prognózám expertů. Protože se ale jádrová ani celková inflace neodchýlila od prognóz, trh neměl pádný důvod k dalším nákupům dolaru. Dolar ale přesto stabilně stoupal, což znovu dokazuje, že trh prostě vyrovnává kurz dolaru a přizpůsobuje ho po dvou letech nelogického poklesu spravedlivé hodnotě. Pokles páru může tedy pokračovat i dnes a zítra. Cena se už blíží k úrovni 1,05, což před měsícem bylo nemyslitelné, a podle nás může klidně dosáhnout našeho cílového pásma 1,00–1,02.
img

Prognóza pro pár GBP/USD ze dne 31. října 2024

01.11.2024 Pár GBP/USD se ve středu v grafu 1H propadl až téměř na úroveň 1,2931, i když jí nedosáhl úplně. Nevytvořil se tedy žádný nový nákupní signál. Během posledních dvou týdnů se libra obchodovala mezi úrovněmi 1,2931 a 1,3054 a vytvořila tak boční pásmo. K posílení dolaru budou potřeba silné údaje z USA; k růstu libry budou potřeba slabší údaje z USA. Možná se trh něčeho podobného dočká ve čtvrtek a v pátek.
img

Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA

30.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
img

Jak 30. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval do strany na lokálních minimech. Vzpomínáte si, kolikrát jsme v průběhu roku 2024 říkali totéž o dolaru? To znamená, že na trhu nejsou kupci a že prodejci nevybírají zisky na short pozicích. A pokud nevybírají zisky, znamená to, že očekávají další pokles. Klesající trendová linie byla proražena, ale jak jsme upozornili, toto nezaručuje vzestupnou korekci. Korekce by sice mohla tento týden začít kvůli makroekonomickému pozadí, které by mohlo dolaru způsobit problémy, ale včerejší zpráva JOLTs ukázala, že v září bylo vytvořeno méně pracovních míst, než se očekávalo. Uveďme ale také, že zbývající zprávy se mohou značně lišit. Pokud překonají prognózy, dolar by mohl pokračovat v růstu i bez korekce.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 25. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky

25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal minimální růst, který však stačil na to, aby cena poprvé po dlouhé době prorazila nad linii klesajícího trendu a nabídla tak šanci na určitý pohyb vzhůru. Začínající obchodníky chceme varovat, že toto proražení trendové linie může být falešné. Euro samozřejmě nemůže klesat donekonečna, ale je těžké uvěřit, že by po měsíčním poklesu mohl pár začít bez problémů a rychle stoupat. Například pro včerejší růst eura neexistovaly žádné makroekonomické důvody. Indexy podnikatelské aktivity v eurozóně byly smíšené, zatímco ty americké překonaly odhady. Pouze v Německu indexy překonaly očekávání trhu, což mohlo přispět k posílení eura. V tomto případě je však charakter růstu eura čistě zpravodajského charakteru. Dočkáme se dnes zpráv, které euro podpoří? Ne nutně.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o zásobách ropy v USA, několik řečníků z ECB a hospodářské výsledky podniků

22.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o zásobách ropy v USA, několik projevů představitelů ECB a důležité zprávy o hospodářských výsledcích podniků. Pozornost bude věnována summitu BRICS, komunikaci centrálních bank a čtvrtletním výsledkům významných amerických společností včetně General Motors a Verizon. Později během seance budou pozorně sledovány údaje o zásobách ropy.
img

Tři trhy, které stojí za sledování příští týden (21.10.2024)

18.10.2024 Tento týden silné výsledky amerického bankovního sektoru podpořily index US2000 menších společností a posílily naděje investorů na scénář měnového uvolňování Fedu bez recese. Příští týden investoři očekávají další kolo čtvrtletních výsledků, stejně jako předběžné zprávy PMI za říjen a projevy zástupců centrálních bank. Proto se vyplatí sledovat US500, EUR/USD a Bitcoin.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky

17.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem dolů, jako by se nic nestalo. Den předtím cena prorazila předchozí trendovou linii, ale upozorňovali jsme, že proražení trendové linie není v podmínkách téměř úplného flatu silným signálem. V důsledku toho cena tuto linii prolomila, a navíc byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, což způsobilo, že cena klidně zamířila zpět dolů. Samozřejmě, že skutečným důvodem včerejšího poklesu libry byla právě zpráva o inflaci. Všechny druhy inflace v září klesly mnohem více, než se předpokládalo. To donutí Bank of England, aby brzy obnovila uvolňování měnové politiky a snižovala sazby rychleji, než trh očekával. Zdá se, že trh ještě ani nezačal snižování sazeb ve Velké Británii oceňovat. Proto je každá holubičí zpráva dalším důvodem k prodeji libry. Cena nyní již potřetí klepe na dveře úrovně 1,2980 a dnes ji pravděpodobně prolomí.
img

GBP/USD 15. října. GBP klesá stejně jako nezaměstnanost ve Spojeném království

15.10.2024 Zdravím vás, vážení obchodníci! Měnový pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu obchodoval v bočním trendu podél hladiny korekce 127,2 % na úrovni 1,3054, přičemž tuto hladinu zcela ignoroval. Za účelem otevření pozic bychom tedy neměli očekávat odraz nebo konsolidaci pod touto úrovní. V tuto chvíli se obchodování zastavilo.
img

Jak 15. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

15.10.2024 Pár EUR/USD v pondělí dál klesal. Pokles pokračoval až do úterní noci, ačkoli v EU ani USA nebyly žádné důležité zprávy ani události. Euro ale každý den klesá, a to pozvolna a s nízkou volatilitou, zato stabilně. Tento pohyb nás nepřekvapuje, protože už delší dobu poukazujeme na fakt, že euro bylo překoupené a bezdůvodně drahé. Trh už zohlednil celý cyklus uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému a teď, když tento cyklus začal, už není důvod k prodeji dolaru. Navíc trh podle všeho úplně zapomněl, že i ECB snižuje sazby a tento týden by je mohla snížit už potřetí. Podle nás by měl pár ve střednědobém horizontu dál klesat.
img

GBP/USD. 10. října. Zpráva o inflaci by mohla podpořit medvědy

10.10.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H ve středu propadl na korekční úroveň 127,2 % (1,3054), ale k následnému růstu nedošlo. Medvědi tlačí kurz stále dolů a graf naznačuje, že uzavření pod úrovní 1,3054 je pravděpodobné. Cena se od této haldiny už několikrát neúspěšně pokusila odrazit. Konsolidace pod touto hladinou by mohla znamenat další pokles k úrovni 1,2931.
img

Jak 2. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

02.10.2024 Pár EUR/USD se v úterý prudce propadl a vymanil se z horizontálního kanálu 1,1091–1,1191. Jak už bylo řečeno, očekáváme jen pokles evropské měny. Nevidíme důvod, proč by euro mělo pokračovat v růstu nebo dolar v poklesu. Trh v uplynulých dvou letech už celý cyklus snižování sazeb Fedu zohlednil. Včera (a v pondělí) měl americký dolar dost důvodů k růstu. Za prvé, inflace v eurozóně klesla pod 2 %, což znamená, že Evropská centrální banka by mohla snižovat úrokovou sazbu rychleji než ob zasedání. Předseda Fedu Jerome Powell navíc odmítl možnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % a první významná zpráva o pracovním trhu – JOLTs – ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Věříme ale, že dolar by měl růst i bez makroekonomické podpory.
img

EUR/USD – 1. října: Lagardeová připravena snížit v říjnu sazby

02.10.2024 Pár EUR/USD v pondělí klesl pod úroveň retracementu 200,0 % (1,1165), ale jak bylo včera řečeno, tato úroveň je slabá a cena se v posledním týdnu pohybuje horizontálně. Proto, i když je možný pokles k zóně supportu 1,1070–1,1081, žádné grafické signály v současnosti nenaznačují začátek "medvědího" trendu.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět tíhnul k růstu. Pohyb páru za posledních několik týdnů však můžeme charakterizovat jako pohyb do strany. To je zcela zřejmé i pouhým okem. Většinu času se cena pohybuje mezi 1,1091 a 1,1191. Mírný sklon směrem vzhůru naznačuje, že trh se nevzdal své touhy nakupovat euro a prodávat dolar. V této fázi však můžeme alespoň říci, že se pohyb vzhůru zastavil.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 27. září 2024

27.09.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek vrátil k úrovni 1,3425 a od této hladiny se podruhé odrazil. Došlo k obratu ve prospěch dolaru a pokles může pokračovat směrem k nedávnému minimu na úrovni 1,3311. Libra zůstává překoupená a včerejší zprávy nenaznačují novou vlnu býčích útoků. Býci však pokračují ve své ofenzivě a medvědi nemají nic, čím by jim mohli čelit. Proto je možný další růst libry.
img

Jak 27. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.09.2024 I pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek vzestupný pohyb. Připomeňme, že kotace páru se ve středu bezdůvodně prudce propadly. Tehdy jsme zmínili, že tento pokles nic neznamená a že pár by mohl následující den obnovit růst. A přesně to se také stalo. Britská libra dokázala opět posílit navzdory silným makroekonomickým údajům z USA, které naznačily výborný stav americké ekonomiky. Později vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který ale nemluvil o měnové politice. Znovu se tedy musíme ptát, proč dolar klesl. Ekonomické údaje byly silnější, než se očekávalo, a Powell neřekl nic o sazbách ani o vyhlídkách měnové politiky. Jak ale vidíme, trh potřebuje k prodeji americké měny jen záminku.
img

Analýza páru EUR/USD na 26. září: Pomůže Powell dolaru?

26.09.2024 Ve středu se pár EUR/USD posunul ve prospěch amerického dolaru a konsolidoval se pod korekční úrovní 200,0 % (1,1165). Z toho vyplývá, že pokles by mohl pokračovat k nejbližší zóně supportu mezi úrovněmi 1,1070 a 1,1081. Odraz od ní by podpořil euro a mohl by vyvolat oživení k úrovni 1,1165 a možná i výš. Býčí trend zůstává neporušený.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění

26.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. září: euro roste, ale zůstává v plochém trendu

25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý dál stoupal. Jak vidíme na obrázku nahoře, cena se odrazila od linie Senkou Span B, což je velmi důležité. Zachovala tak uptrend, ale také je v časovém rámci 1H zřejmé, že se už déle než týden obchoduje v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,1092 a 1,1185. Vzhledem k tomu, že se naposled odrazila od spodní hranice, můžeme očekávat pohyb k horní hranici. Euro nepotřebuje k růstu ani makroekonomické zprávy. Roste samozřejmě skromněji než britská libra, ale přesto roste, i když k tomu nemá důvod. Eurozóna ani Spojené státy nezveřejnily v úterý žádné důležité zprávy.
img

Čemu 24. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.

24.09.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události, pokud jde o důležité zprávy. Jedinou zprávou dne, která stojí za trochu pozornosti, je index podnikatelského klimatu v Německu z institutu IFO. Podle našeho názoru nemá smysl očekávat na tuto zprávu jakoukoli reakci – pokud nějaká bude, bude nejspíš minimální. Trh tak dnes nebude mít na co reagovat. Euro pravděpodobně zůstane v horizontálním kanálu 1,1091–1,1191, zatímco libra může buď pokračovat v pohybu nahoru, nebo se zastavit poblíž úrovně 1,3365.
img

GBP/USD. 11. září. Britská ekonomika neroste.

11.09.2024 Pár GBP/USD v úterý v grafu 1H dál klesal ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054). Odraz od ní dává obchodníkům naději na obrat ve prospěch libry a určitý růst k Fibonacciho úrovni 161,8 % (1,3259). Jenže pochybuji, že by býci dokázali vyhnat pár zpět k této úrovni. Konsolidace pod cenou 1,3054 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k hodnotě 1,2931.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 11. září pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

11.09.2024 K otestování ceny na úrovni 1,1031 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej (sell) eura. V důsledku toho pár klesl o 15 pipsů, načež tlak polevil. Cílové úrovně 1,1005 jsme nedosáhli, takže další místa pro vstup do trhu nebyla k dispozici. Včerejší německý index spotřebitelských cen a italská zpráva o průmyslové výrobě odpovídaly prognózám ekonomů, takže euro nepodpořily. Dnes nemáme z eurozóny k dispozici žádná data, a tak se pozornost přesune na druhou polovinu dne a důležité zprávy z USA, kterým se budeme podrobněji věnovat později. Prozatím má euro potenciál udržet si růst pozorovaný během asijské seance, ale nezapomínejme na zítřejší zasedání Evropské centrální banky a snížení úrokových sazeb, které pravděpodobně omezí růstový potenciál páru. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Doporučení na obchodování a analýza EUR/USD na 11. září. Dolar pokračuje v růstu, i když pomalu

11.09.2024 Pár EUR/USD v úterý vykazoval nízkou volatilitu a malou ochotu se pohybovat. Americký dolar si během dne připsal velmi mírný zisk, ale jeho růst je pozitivním znamením. Pro dolar je stále obtížné dosáhnout nějakého výraznějšího růstu, takže když posiluje i bez fundamentální či makroekonomické podpory, dává to naději, že by se na trhu mohlo konečně začít obchodovat více či méně logicky. V pondělí nebyly zveřejněny žádné důležité zprávy ani události. Zpráva o inflaci v Německu upřímně nebyla považována za zásadní údaj. Inflace v Německu v meziročním vyjádření zpomalila na 1,9 %, jak se předpokládalo a jak naznačoval předběžný odhad. Proto na tuto zprávu trh nereagoval.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. září (americká seance)

11.09.2024 K testu hladiny 1,3085 došlo, když se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což podle mého názoru omezilo růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Růstový potenciál páru omezily v první polovině dne navzdory nad očekávání dobrým údajům o nezaměstnanosti ze Spojeného království neuspokojivé údaje o růstu příjmů. Ve druhé polovině čekáme méně důležité zprávy o indexu optimismu malých podniků NFIB a projev člena FOMC Michaela S. Barra. Jeho holubičí komentáře, jejichž smyslem je ujistit trhy o měkkém postoji regulátora, mohou mírně oslabit americký dolar, ale pravděpodobně výrazně nepodpoří britskou libru, která je v poslední době pod silným prodejním tlakem. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD 3. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí nezaznamenal žádné výrazné pohyby. Ceně se nepodařilo prolomit úroveň 1,1048 a poté došlo k mírné korekci směrem vzhůru. Pár však aktuálně vykazuje klesající trend, takže můžeme očekávat, že pohyb směrem dolů bude pokračovat.
img

Přehled páru GBP/USD na 19. srpna. Prázdný kalendář a vertikální růst libry.

19.08.2024 V pátek se obchodoval směrem nahoru i pár GBP/USD, ale jeho pohyb byl téměř vertikální. Mohlo by se zdát, že ho vyvolaly důležité zprávy a události, ale ve skutečnosti byly v pátek zveřejněny jen tři zprávy. Spojené království zveřejnilo zprávu o maloobchodních tržbách, která odpovídala prognózám. Spojené státy vydaly zprávu o stavebních povoleních a spotřebitelském sentimentu. Každý podle nás chápe, že nejde o nejkritičtější ukazatele, a hodnoty ve dvou ze tří těchto případů nenaznačovaly výrazný pokles dolaru.
img

Prognóza vývoje měnového páru EUR/USD na 13. srpna

13.08.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo konsolidovat nad zónou rezistence 1,0917–1,0929. Již dříve jsem zmínil, že tato zóna není v současné době nijak zvlášť silná a neměli bychom v jejím okolí očekávat silné obchodní signály. Konsolidaci nad touto zónou nepovažuji za signál k opětovnému růstu směrem ke korekční úrovni 0,0 % na 1,1008. Zprávy jsou i nadále slabé, takže také aktivita obchodníků dnes může být nízká.
img

Plán obchodování GBP/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 Ani v pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné zajímavé pohyby kvůli nedostatku makroekonomických a fundamentálních událostí. Nejzajímavější vývoj pro britskou libru začne dnes. Rádi bychom však poznamenali, že zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách, které budou zveřejněny za několik hodin, pravděpodobně nebudou považovány za "klíčové". Trh na tyto zprávy může reagovat, ale reakce pravděpodobně nebude silná. Na druhou stranu ve středu budou zveřejněny klíčové zprávy o inflaci ve Velké Británii a v USA. Budoucnost měnového páru GBP/USD bude do značné míry záviset na těchto zprávách.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 6. srpna 2024

06.08.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu nabyla poněkud odlišného vzhledu. Pokud analyzujeme celý segment trendu počínaje zářím 2022, kdy evropská měna klesla na úroveň 0,9530, nacházíme se v rostoucí vlně. Nicméně i v rámci tohoto segmentu je náročné rozlišit vlny většího rozsahu. Jinými slovy, neexistuje žádný jasný, impulzivní trend. Neustále pozorujeme střídání tří a pětivlnných korekčních struktur. Ani nyní se trhu nepodařilo vytvořit jasnou klesající třívlnnou strukturu z vrcholu dosaženého v červenci loňského roku. Začal klesající vlnou, která překlenula minima předchozích vln, následovala hluboká vlna vzhůru a nyní, již sedmý měsíc v řadě, je třeba teprve vyjasnit, co se vlastně vytváří.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

02.08.2024 Pár EUR/USD si ve čtvrtek udržel mírný pokles. V hodinovém časovém rámci se vytvořil klesající kanál, který neukazuje ani tak směr pohybu (ten už je jasný), jako spíš stabilitu klesajícího trendu. Tento týden se objevily zprávy o možném zářijovém snížení hlavní úrokové sazby Federálního rezervního systému. Pravděpodobnost tohoto kroku není 100 %, ale představuje posílení holubičí rétoriky předsedy Fedu Jeroma Powella. Americký dolar nicméně dál pozvolna a stabilně stoupal. Usuzujeme tedy, že hlavní pozornost se teď soustředí na horizontální kanál v časovém rámci 24H, který naznačuje pokles k pásmu 1,0600–1,0650. Euro nejdřív několik týdnů stoupalo navzdory fundamentům a makroekonomice; teď by podobný pohyb mohl vykázat i dolar.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 1. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.08.2024 Ve středu EUR/USD opět ukázal a dokázal, že se mu prostě nechce hýbat. V úterý byly zveřejněny důležité zprávy v Evropské unii a ve středu byly zveřejněny významné zprávy jak v Evropské unii, tak ve Spojených státech, kde zároveň proběhlo zasedání Federálního rezervního systému. A jakou volatilitu vidíme v těchto dnech? 37 a 44 pipsů. O nízké volatilitě hovoříme již několik měsíců, protože v současné době je na měnovém trhu rozhodujícím faktorem. Jak se dá obchodovat pár, který se denně pohybuje pouze o 30–40 pipsů? Je důležité pochopit, že se nejedná o jednosměrný pohyb o 40 pipsů, kdy můžete vstoupit do obchodu na jedné straně a na druhé vystoupit. Také v posledních dvou dnech se trh vyvíjel beze změny.
img

Klíčové události 31. července: fundamentální analýza pro začátečníky

31.07.2024 Na středu je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale stojí za zmínku, že hodně jich bylo už včera. Německo dnes zveřejní údaje o nezaměstnanosti, Evropská unie vydá údaje o inflaci a Spojené státy představí zprávu ADP o trhu práce. Nicméně, včerejší důležité zprávy o HDP a pracovních místech ovlivnily pohyb obou měnových párů jen málo. Problém je v tom, že trh není ochoten k větší aktivitě. Euro se pohybuje mezi úrovněmi 1,06 a 1,10, takže pravděpodobně klesne. Britská libra je vzhledem k očekávanému uvolnění měnové politiky Bank of England na cestě k medvědí korekci.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 29. července: Jednoduché tipy pro začátečníky

29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek nadále předstíral obchodování. Volatilita byla opět nízká, takže jsme v průběhu dne nebyli svědky v podstatě žádného pohybu. Začínající obchodníci si opět mohli všimnout, že aktivita na trhu (známá také jako volatilita) je jedním z nejkritičtějších ukazatelů. Ve čtvrtek byly v USA zveřejněny dvě důležité zprávy – ty o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. A co se stalo? Nic; ani tak nedošlo k žádným pohybům. V pátek byly v USA zveřejněny údaje o osobních příjmech a výdajích amerického obyvatelstva, index PCE a index spotřebitelského sentimentu. Co se stalo? Nic; stále nedocházelo k žádným pohybům. A to už pomlčíme o tom, že dolar měl ve čtvrtek a v pátek skvělou příležitost k posílení, protože HDP rostl mnohem výrazněji, než se očekávalo, a index PCE byl vyšší, než se předpokládalo. Vysoký HDP naznačuje, že Federální rezervní systém může i nadále držet sazbu na své maximální hodnotě, a vysoký PCE naznačuje, že inflace v USA může opět zrychlit.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.07.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek dál pozvolna klesal. Dolar by měl posilovat bez ohledu na makroekonomické pozadí. Cena se v hodinovém grafu usadila pod vzestupnou trendovou linií; britská libra je překoupená a nepřiměřeně drahá. Už tři měsíce roste téměř bez korekcí a trh už několikrát zpracoval celé fundamentální pozadí ve prospěch libry. Včerejší zpráva o americkém HDP navíc ukázala výraznější růst, než se čekalo. Proto by podle nás měl americký dolar růst mnohem výrazněji, než aktuálně roste.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.07.2024 Pár GBP/USD se ve středu také pohyboval smíšeně, částečně pod vlivem makroekonomických údajů. Velká Británie dopoledne zveřejnila údaje o PMI ve službách a ve výrobě, které dopadly nad očekávání. Tyto reporty podpořily libru. Tytéž americké indexy PMI byly odpoledne horší, než se očekávalo, což způsobilo chvilkové oslabení dolaru. Ke konci dne ale začal technický pullback, který ještě víc zkomplikoval intradenní technický obraz.Stejně jako euro, i britská libra má technické důvody k poklesu, ale v posledních třech dnech se cena pohybuje spíš do strany než dolů. Volatilita zůstává nízká a aktuálně vidíme pohyb, který silně připomíná flat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.07.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pohyboval velmi pomalu. Jakmile se cena vymanila z rostoucího kanálu, zahájila nový klesající trend. Pozor ale na tempo, jakým se cena pohybuje dolů. Za tři dny klesla o 60 pipů, což je zhruba 20 pipů denně. Tímto způsobem se pár obchoduje v posledních 3–4 měsících. Eurozóna a USA včera konečně zveřejnily první zprávy tohoto týdne, jenže ty obchodníky jen zmátly. Bez nich by pár možná pokračoval v pomalém pohybu dolů nebo by pozvolna zahájil býčí korekci. Místo toho jsme kvůli vlivu ekonomických reportů zaznamenali dva intradenní obraty, které pohyb páru ještě víc zkomplikovaly. Údaje o PMI v eurozóně dopadly hůř, než se očekávalo, což vedlo k rannímu poklesu eura. Index výrobní aktivity v USA pak klesl pod úroveň 50,0, což vyvinulo tlak na dolar. Celkově má pár podle očekávání pokračovat v klesajícím trendu, ale ten může být – jak jsme často říkali – pomalý a nevyzpytatelný.
img

Klíčové události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale některé zprávy mohou vyvolat reakci trhu. Pozornost bychom měli věnovat především míře nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu a mzdám ve Spojeném království. Jedná se o poměrně důležité zprávy, ale nejsme si jisti, zda na ně trh bude reagovat logicky. Stojí za zmínku, že trh využívá téměř každou událost k nákupu libry nebo eura. Růst nezaměstnanosti nebo pokles tempa růstu mezd proto nezaručuje pokles libry. Spojené státy zveřejní jen zprávu o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která je méně významná a má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu.
C:\fakepath\trade-09072024.jpg

Jak efektivně začít obchodní den?

09.07.2024 Úspěšný obchodní den by měl probíhat bez výrazných emocí. Profesionální obchodník má svůj plán perfektně zvládnutý a pracuje automaticky. Připravuje se předem na možné scénáře, takže řeší situace s klidem a bez zbytečného stresu. Tento přístup může působit monotónně, ale je klíčový pro úspěch v obchodování.
img

Klíčové události dne 27. června: fundamentální analýza pro začátečníky

27.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, mezi nimi i několik poměrně důležitých zpráv. Ekonomické kalendáře Německa, Spojeného království a Evropské unie jsou vcelku chudé. Pozornost by se ale dala věnovat alespoň konečnému hodnocení údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a zprávě o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ve skutečnosti jde o poměrně důležité zprávy, i když jsme na začátku týdne uvedli, že by na ně obchodníci neměli očekávat silnou reakci trhu. Tento týden ale nepřišla žádná zpráva, která by vzbudila zájem. Proto by i tyto zprávy mohly během americké obchodní seance vyvolat výrazné pohyby – jednoduše proto, že jiné důležité katalyzátory neexistují.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 25. června. Trh nadále čeká na důležité zprávy

26.06.2024 Vlnová analýza nástroje EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c medvědí části trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, neboť první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Západ mění investiční kurz, Východ reaguje růstem indexů

25.06.2024 Dow dosáhl v pondělí měsíčního maxima, zatímco Nasdaq klesl o více než 1 %, když investoři přešli od akcií firem z oblasti umělé inteligence k upadajícím firmám v naději, že Federální rezervní systém letos sníží úrokové sazby.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 18. června. Americký dolar má dnes volno.

18.06.2024 Pár EUR/USD v prvním obchodním dni nového týdne pokračoval v korekci po dokonalém odrazu z pásma 1,0658–1,0669, které otestoval koncem minulého týdne. Pár tedy může ještě nějakou dobu korigovat, což odpovídá současnému technickému obrazu. Tento týden se v USA ani v eurozóně nečekají významné události ani zprávy, takže pohyby páru mohou být mírné nebo až líné – ideální čas na korekci. Nejbližším cílem korekčního pohybu je linie Kijun-sen. Odraz od ní by mohl vrátit sestupný trend, což by bylo logické.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 11. června 2024

12.06.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu

10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.
img

Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.

05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Plán obchodování EUR/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.05.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval níže. Korekce proti korekci začala před více než týdnem. Pokud jde o malou korekci, cena dokázala klesnout o zhruba 80 pipsů, zatímco při větší korekci euro za měsíc kleslo o zhruba 260 pipsů. Volatilita je tedy i nadále poměrně slabá. V pátek však pár mohl pokračovat v pohybu směrem dolů, ovšem trh rozhodl jinak.
img

Powell uklidňuje investory: Nasdaq uzavřel na rekordním maximu, přičemž se zaměřil na cenový index

16.05.2024 Nasdaq dosáhl během úterního uzavření nového historického maxima, přičemž také indexy S&P 500 a Dow znamenaly zisky, protože komentáře předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella uklidnily investory před zveřejněním důležité zprávy o spotřebitelské inflaci, jež se očekává ve středu.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. května. Proč byli prodejci zklamaní z údajů o americkém indexu výrobních cen.

15.05.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval nízkou volatilitu a druhý den v týdnu se pohyboval mírně nahoru, jak už se stalo zvykem. Obecně vzato, cena se pohybuje každý den stejně – směrem nahoru, ale slabě. Euro v úterý nutně nepotřebovalo silné důvody k růstu. Obchodníci dopoledne ignorovali zprávy z Německa a eurozóny, přestože přinesly poměrně dobré výsledky. Jak jsme ale včera zmínili, jednalo se o sekundární údaje. Na druhou stranu, americký index výrobních cen (PPI) vyvolal na trhu emoční bouři. Je naprosto nejasné, jaké úmysly trh měl. Dolar nejdřív prudce stoupal a pak ještě silněji klesal.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
C:\fakepath\trader-14052024-54-zm.jpg

Forex: Dolar po zprávě o vývoji výrobních cen v USA klesá

14.05.2024 Americký dolar dnes oslabuje ke koši předních světových měn. Může za to zpráva o nečekaném růstu výrobních cen v USA za duben. To naznačuje, že inflace ve Spojených státech zůstává na počátku druhého čtvrtletí vysoká.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 14. května. Libra zůstává v novém bočním kanálu.

14.05.2024 Včera se pár GBP/USD postupně posouval nahoru poté, co se odrazil od úrovně 1,2445, kterou lze považovat za spodní hranici nového bočního kanálu. Jak už jsme dříve zmínili, linie indikátoru Ichimoku jsou na flat trhu slabé, stejně jako současný pohyb páru GBP/USD. Ať se na to díváte jakkoli, obchody jsou teď velmi obtížné a působí někdy až neprakticky. Libra se obchoduje líně, nelogicky a teď ještě ve flatu.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 10. května. Britská libra neuspěla. Nebo to prostě odmítla.

10.05.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil pokračovat v pohybu dolů. Trh se nejspíš domnívá, že mu stačilo dva dny obchodovat medvědí pozice, a otevírání short pozic na základě smíšených údajů z Bank of England považoval za nepatřičné. Vše kolem zasedání BoE bylo podle našeho názoru vcelku jasné. Inflace ve Spojeném království zpomaluje, ekonomika stagnuje, BoE informovala trhy o ochotě přejít k uvolnění měnové politiky v roce 2024, guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil snížení sazeb ani na příštím zasedání a dva členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali pro snížení sazeb. Nakolik holubičí musejí být výsledky, aby trh začal prodávat libru? Nebo snad někteří účastníci trhu čekali, že centrální banka začne snižovat sazby v květnu, kdy inflace přesáhne 3 %? Čekali a pak byli zklamáni.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,0675 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Absence údajů z eurozóny udržovala volatilitu na nízké úrovni, ale rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat sazby beze změny a dát trhu ještě trochu času bylo poměrně nečekané, i když nevedlo k žádné výrazné změně rozložení sil. Pár se nadále obchoduje v bočním kanálu a jeho směr určí průlom. K tomu by mohlo dojít zítra, po zveřejnění důležité zprávy z amerického trhu práce.
img

EUR/USD. 29. dubna. Býci pokračují v postupu

29.04.2024 V pátek pár EUR/USD zaznamenal pokles ke spodní linii vzestupného trendového kanálu. Hranice nedosáhl, došlo k obratu ve prospěch evropské měny a býčí nálada mezi obchodníky přetrvala. Cena se stále obchoduje uvnitř kanálu. Teprve konsolidaci pod kanálem budu považovat za konec období dominance býků a budu očekávat obnovení poklesu eura směrem k Fibonacciho retracementu 127,2 % na 1,0619 a níže.
img

Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD

22.04.2024 Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.
img

Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 15. dubna 2024

15.04.2024 Britská libra se v pátek propadla o 102 pipů, takže snadno překonala naši cílovou úroveň 1,2460 a vytvořila další na 1,2427, která vychází z maxima z 6. listopadu 2023. Úroveň 1,2460 ale zůstává pevná a teď slouží jako horní hranice konsolidačního pásma. Konsolidace nad ní může prodloužit korekci k úrovni 1,2515, směrem k minimu z 5. února.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou

11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.
img

EUR/USD. 10. dubna. Jak obchodovat s tímto instrumentem před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC

10.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu nad úroveň 1,0866, tedy korekční úroveň 38,2 %. Včera se však instrument obrátil ve prospěch americké měny a konsolidoval pod touto úrovní. EUR/USD tak může prodloužit svůj pokles směrem k zóně supportu 1,0785–1,0801. Nová konsolidace nad úrovní 1,0866 nám umožní očekávat další růst směrem k další korekční úrovni 50,0 % – 1,0918.
img

Pár GBP/USD 10. dubna. Dolar nespoléhá na podporu obchodníků

10.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! Pár GBP/USD v úterý v grafu 1H vystoupal do zóny rezistence 1,2705–1,2715 a odrazil se od ní. Instrument se obrátil ve prospěch amerického dolaru. Můžeme tedy očekávat určitý pokles k zóně supportu 1,2584–1,2611. Pokud se cena usadí nad zónou 1,2705–1,2715, vzroste pravděpodobnost dalšího růstu k další zóně 1,2788–1,2801.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

Co příští týden čeká libru?

08.04.2024 Libra zůstává v horizontální části trendu, který vlastně není trendem. Rád bych připomněl, že aktuálně se stále vytváří set klesající vlny, pravděpodobně vlna 2 nebo B, která by se ale mohla i prodloužit. Právě v rámci této vlny už několik měsíců pozorujeme horizontální segment. Vlnová analýza nicméně stále naznačuje, že libra bude klesat přinejmenším k úrovni 1,20.
img

GBP/USD. 5. dubna. Pomohou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor dolaru?

05.04.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Poté však došlo k obratu ve prospěch americké měny a začal proces poklesu směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Odraz od této zóny bude působit ve prospěch britské měny a obnovení růstu. Konsolidace pod ní zvýší šance na další pokles směrem k úrovni 1,2517.
img

Pár EUR/USD tři dny po sobě stabilně stoupal

05.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) možná předběhne Federální rezervní systém a uvolní měnovou politiku jako první, ale dění v USA nemůže neovlivňovat eurozónu. Všechny verdikty Fedu se okamžitě promítají do finančních trhů, měnových kurzů, úrokových sazeb, podmínek financování, zahraničního obchodu a dalších ukazatelů. Působí jako gravitace a ovlivňují celou globální ekonomiku. Neutrální rétorika předsedy Fedu Jeroma Powella proto podpořila kotace páru EUR/USD i v době ekonomické slabosti eurozóny a zvěstí o tom, že sazby na vklady budou sníženy už v dubnu.
img

GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval pomalu a neochotně. Volatilita činila už druhý den po sobě zhruba 40 pipů, což je málo i na euro. Obchodníci by ale na takové tržní podmínky měli být v posledních měsících už zvyklí. Na konci minulého týdne jsme díky Bank of England a Federálnímu rezervnímu systému byli svědky nárůstu volatility. Bylo ale jasné, že volatilita se na začátku nového týdne vrátí na předchozí úrovně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 25.–27. března 2024: nakupujte nad 66 900 USD (Murray 3/8 – 21 SMA)

26.03.2024 Bitcoin se obchoduje kolem 66 909 USD, nad 200 EMA a 21 SMA. V grafu H4 vidíme, že bitcoin oživil poté, co našel silný support kolem 2/8 Murray a 200 EMA na hladině 62 500. Tato oblast dala bitcoinovým býkům dobrou příležitost k novým nákupům, což se projevilo prudkým průrazem ven z klesajícího trendového kanálu vytvořeného 11. března.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Goldman Sachs a JP Morgan upravily své prognózy sazeb

19.03.2024 Nový týden začíná poměrně klidně, nicméně ekonomický kalendář vzbuzuje očekávání, že nás čeká vzrušující týden. V pondělí a v úterý bude zpráv méně, ale od středy bude mít trh k dispozici více událostí a publikací, které bude muset strávit.
img

Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky

18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.03.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek velmi nízkou volatilitu. Pásmo od denního minima do maxima bylo pouhých 26 pipů. Nečekali jsme tedy obchodní signály ani zisky z žádného obchodu. Ve čtvrtek pár zaznamenal volatilitu kolem 70 pipů a obchodníci okamžitě dostali dobré obchodní signály a mohli dosáhnout zisku. Proto bychom rádi připomněli, že pokud pár stojí na místě, neměli byste čekat dobrý zisk.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, i když ve srovnání s párem EUR/USD měl ještě méně důvodů k růstu. Vzestupný kanál v hodinovém časovém rámci jasně ukazuje, že cena pět dní roste bez výraznějšího pullbacku. Ve čtvrtek prorazila a překonala úroveň 1,2787, která déle než tři měsíce sloužila jako horní hranice bočního kanálu. Je tedy velmi nadějné, že v časovém rámci 24H konečně uvidíme konec bočního pohybu. V tom případě by se ve střednědobém horizontu pravděpodobně mohl obnovit vzestupný trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár EUR/USD celý čtvrtek vykazoval pozitivní obchody. Veškeré pohyby v tomto dni lze volně rozdělit na dobu před projevem prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a po něm. Jakmile byly oznámeny výsledky zasedání ECB (které mimochodem neobsahovaly nic zajímavého), euro začalo klesat. Hned po projevu Lagardeové (který mimochodem také nic důležitého a nového nepřinesl) ale euro obnovilo vzestupný pohyb. Ani první, ani druhý pohyb nedokážeme logicky vysvětlit. Růst eura vypadá zvlášť podivně, protože rétorika Lagardeové se ani trochu nezměnila. ECB stále hodlá čekat na další informace a důkazy, že inflace se ve střednědobém horizontu vrátí ke 2 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.03.2024 Pár GBP/USD v úterý posílil a ke konci dne otestoval úroveň 1,2725. Odraz od této úrovně může spustit novou fázi klesajícího pohybu; stojí ale za zmínku, že v časovém rámci 24H pár zůstává v rámci totálního flatu. Britská libra může pozvolna stoupat až k úrovni 1,2787 a flat bude stále přetrvávat. Jediným důvodem, proč se libra v úterý obchodovala směrem nahoru, je slabá americká zpráva o ISM ve službách. Britská libra ale ani v rámci flat pásma nepotřebovala důvod k růstu vůči dolaru. Pohyb nepotřebuje být ospravedlněn konkrétním důvodem, když se pár obchoduje uvnitř bočního kanálu. Ve středu tedy můžete obchodovat od úrovně 1,2725. Odraz naznačuje short pozice s cílovou úrovní 1,2611. Pokud cena tuto hranici překoná, můžete zvážit long pozice s cílovou úrovní 1,2787.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.03.2024 Pár EUR/USD se dál obchodoval v bočním kanálu. Jak vidíme v grafu nahoře, i bez dalších údajů je jasné, že cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany. Operuje v pásmu 1,0785–1,0888. Máme zde tedy klasický flat se všemi důsledky. Oba hlavní měnové páry se teď obchodují v omezeném cenovém pásmu. Zdá se, že rostoucí trend skončil, ale nevidíme známky příprav na nový klesající trend. Dokud tedy cena neopustí uvedené pásmo, lze očekávat jen slabé a zmatené pohyby.
img

Co tento týden čekat od britské libry?

26.02.2024 Spojené království bohužel zveřejní jen velmi málo zpráv. Navzdory značnému množství důležitých událostí se britská libra v posledních týdnech a měsících prostě nudí. Když chybí zpravodajské pozadí, má libra tendenci stagnovat. Tentokrát podle mého názoru skončí vcelku bez výrazné změny a ani nebude potřebovat důležité zprávy. Je ale třeba uznat, že šance na konec horizontálního pohybu jsou v tomto týdnu extrémně nízké.
img

Klíčové události 21. února: fundamentální analýza pro začátečníky

21.02.2024 Středeční nabídka makroekonomických událostí prakticky nulová a ani jedna událost klíčová. Nebudou zveřejněny ani zprávy sekundárního významu, takže se při obchodních rozhodnutích můžete spoléhat jen na technickou analýzu. V úterý byla volatilita obou párů poměrně dobrá, ale je třeba pamatovat na fakt, že vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Trh sice reagoval poněkud zvláštně (z našeho pohledu), ale přesto měl v úterý k aktivnějšímu obchodování důvod. Ve středu už ho mít nebude.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval ve středu nízkou volatilitu a trh se jen velmi málo zajímal o obchodování. V předchozích článcích jsme vás upozorňovali, že euro není volatilní měna, takže ani při zřetelném trendu (jako je teď) bychom neměli očekávat, že pár bude klesat každý den. Praxe to potvrzuje. Jestliže v úterý trh zareagoval na zprávu o inflaci v USA, která je považována za důležitou a jejíž hodnota se ukázala být rezonující, pevným medvědím směrem, teď žádné důležité zprávy nepřišly. Pozorovali jsme tudíž volatilitu odpovídající 38 pipům.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 13. února

13.02.2024 Než se ponořím do nové obchodní myšlenky, chci poznamenat, že aktivita obchodníků na trhu byla v minulém týdnu velmi nízká. Dnes byly ve Spojeném království zveřejněny již tři poměrně důležité zprávy, ale jediné, co se jim podařilo, bylo vyvolat růst libry o 30 bodů. Z mého pohledu se jedná o velmi slabou reakci trhu, která svědčí o zřejmém faktu: trh v současné době nemá náladu na aktivní obchodování.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 13. února. Fed opět prohlásil, že se sazbami není kam spěchat

13.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí inklinoval k poklesu. Úroveň Murray 7/8 – 1,2634 se opět nepodařilo překonat. Připomeňme, že tato úroveň (a několik sousedních) tvořila zhruba měsíc a půl silný support – spodní hranici bočního kanálu. Pár nemůže tuto "betonovou zátarasu" zespodu prorazit. Britská libra má tedy výbornou šanci na obnovení poklesu.
img

Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky

13.02.2024 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 6. února (americká seance)

06.02.2024 Úroveň 1,0745 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vyústil v pokles ceny o více než 25 pipů. Zveřejněné údaje z eurozóny nedaly kupcům možnost rozvinout korekci.
img

Goldman Sachs přišla s holubičí prognózou

30.01.2024 Blíží se čas shrnutí zasedání Federálního rezervního systému (FOMC) a Bank of England. Zasedání FOMC začne v úterý a skončí ve středu. Zasedání BoE začne ve středu a skončí ve čtvrtek. Euro a libra jsou pod mírným tlakem trhu, ale jejich pohyby z poslední doby se liší. Euro podle aktuální vlnové analýzy postoupilo k budování medvědí vlny, zatímco libra se dál obchoduje horizontálně.Tržní konsenzus ohledně sazeb Fedu se posunul z března na květen, ale někteří účastníci trhu stále trvají na březnovém snížení sazeb. Jedna z největších světových bank Goldman Sachs uvedla, že Fed podle ní letos sníží úrokové sazby pětkrát, poprvé v březnu. Vzhledem k tomu, že březnové zasedání bude druhým letošním zasedáním, předpokládají analytici banky v průběhu roku nejméně dvě pauzy. Patero snížení o 25 bazických bodů by přineslo pokles referenční sazby do konce roku na 4,25 %.
img

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.
img

Bitcoin během čtvrtečního obchodování prudce vzrostl

12.01.2024 Ve čtvrtek ráno začala přední kryptoměna flat trendem, pak ale přešla na stabilní růst. V době psaní článku činí hodnota BTC zhruba 47 468 USD.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Intradenní obchodování | Patrik Urban | Obchodní strategie | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | MQL4 | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | AUD/NZD | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Forex strategie | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | CCI | CEO | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Forex trader | Futures | G10 | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MT4 | Makro data | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Oscilátor | P/E | Platební bilance | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Směnný kurz | Spotová cena | Spotový trh | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | CAC 40 | Over-The-Counter | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Volkswagen | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Break Even | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Kiyosaki | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | MQL5 | MQL5.com | Nákup eura | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Pokles eura | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Směnárny | Směnný kurz dolaru | SPX | Stoxx | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Buy | Cenové rozpětí | EBITDA | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | ROE | Sell | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Over-the-counter (OTC) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | S/R hladiny | Rozhovor | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Burze | Forex trh | Investment | Traders | Dow Jonesův index | Bernstein | Natixis | Scotiabank | MSCI | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Macquarie | NATO | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Demo obchodování | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Commitments of Traders (COT) | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Precedens | Energie | Sentiment trhu | BlackRock | Příprava | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | City | Fundamentální faktory | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Japonský index Nikkei | Americké akciové indexy | Forexoví obchodníci | Index asijsko-pacifických akcií | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Bel Air Investment Advisors | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | TradingView | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Největší banky | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Americké akciové trhy | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Akcie na burze | General Electric | Obchodování eura | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Makroekonomika | Velké zisky | Zprávy a události | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | CME FedWatch | Purple Trading | Kurz americké měny | Akcie na newyorské burze | Makroekonomické zprávy | Bitcoin Cash | Americký akciový trh | Nenad Kerkez | Obchodování s cizími měnami | Trhy s kryptoměnami | Palladium | Ziskové akcie | BTC/USD | Cena Etherea | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Ethereum Classic | Invesco | Binance | Růst bitcoinu | Robinhood | RoboMarkets | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Asijské trhy | Investorský sentiment | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Lockheed Martin | OPEC+ | Tržní hráči | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Podniky | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Ether | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Profesionální obchodník | Pražský PX | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Pipy | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Long obchod | Posilování eura | Aktivita na trhu | Tlak na akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Jednotná měna | Silnější americký dolar | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Heiken Ashi | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Obchodování GBP | Evropský regulátor | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Obchodní aktivity | CNY | Intradenní strategie | Stav americké ekonomiky | NVDA | Začít obchodovat | Rostoucí příjmy | Token | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | NATGAS | Prezidentka ECB | Rozhodnutí centrálních bank | Medvědí výhled | Gazprom | Instant Trading EU | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Akcie týdne | Zprávy z Německa | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | US500 | Nárůst cen ropy | Natixis Investment Managers | Očekávání trhu | Dot plot | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Data z Německa | Pohyb měnových párů | GOOGL | Spotová cena zlata | Obchodování EUR/USD | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Stav trhu práce | Cena akcie | Obchodujte | Investujte zodpovědně | Světové akciové indexy | TOPIX | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Lineární regrese | Patterny | Výsledkové zprávy | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Histogram | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Den díkůvzdání | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Pozornost obchodníků | Ceny americké ropy WTI | Oblast supportu | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Impuls | Zasedání RBA | SoftBank Group | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Klesající trendové čáry | Velikost pozice | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Problémy | Finanční ztráty | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | HDP Německa | UTC | Centrální banky USA | Amgen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Nejdůležitější ekonomické události | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Zlepšení sentimentu | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Americké vlády | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Vývoj měnové politiky | Peking | Americký index | Obchodní podmínky | Hospodaření | Třetí světová válka | Světová válka | Klesající trend | Silný support | Volume indikátor | Inovace | Washington | Finální odhad | Miliardy eur | Írán | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Negativní zprávy | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Druhy inflace | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Údaje o HDP | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Nový virus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Sentiment ve světě | Provozní zisk | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Swingová minima | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | Americký ISM | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | GitLab | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Americké banky | Zveřejňování výsledků | Zasedání RBNZ | Medvědi | Prodávající | Indikátor RSI | Indikátor OBV | Technický indikátor | On Balance Volume | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Využití umělé inteligence | Údaje z USA | FedWatch | Představitelé Číny | Obchodní myšlenky | Šéfka ECB | Commonwealth Bank of Australia | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Stabilita | Longovat | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Mzda | Guru | Změny trendu | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Makroekonomické údaje | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Euro včera | Nifty 50 | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Americká seance | Euro roste | Největší propad | Cenový vývoj | Asijská seance | Stimul | Důležitý support | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Odhad inflace | Vedlejší účinky | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Automobilka | Směr trendů | Potenciální změny | Aktuální situace | Úspěch v obchodování | Žádosti o podporu | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Silná rezistence | Signál | Index spotřebitelské nálady | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Aktuální volatilita | Výhody obchodování | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Izrael | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | VW | Vzdělávací webináře | Index DXY | Války | Míra volatility | Březnová data | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Růst nezaměstnanosti | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Signály oživení | Velké americké banky | Hluboké recese | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Hlavní měnové páry | Mozek | Rutina | Celková inflace | Delaware | Více peněz | Inflace v březnu | Index US500 | AMC | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | S&P500 | Kontrakty na ropu | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Tweety | Jak trh reaguje | PMI ve službách | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Americký HDP | Bitcoin dnes | Lék na COVID-19 | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Zaměstnanci | FDA | Robert Holzmann | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Bankovní akcie | Dovoz | Dosáhnout zisku | Bilance aktiv | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Psychologické hladiny | RBI | T-Mobile | Dnešní výsledky | Oblasti rezistence | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Obchodování na krátko | Moderna | Stratég firmy | Více riskovat | Advance Auto Parts | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Velký růst | Nastavení indikátorů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Společnost Facebook | Falešný průraz | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Průraz | Tržní situace | Chování trhu | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Obchodní bilance eurozóny | Inflace v Evropské unii | Rostoucí trend | HDP EU | Otevření obchodu | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Cardano | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Nastavení Stop-Lossu | ONS | TTWO | Signál k prodeji | Jasný signál | MAM | Ceny výrobců v USA | Fundamentální pozadí | Úspěchy | Šance | Ceny | Krátkodobé trendy | Kolaps | Verizon Communications | PlanB | Reálná hodnota | Společnost XTB | Korekční fáze | Mírná korekce | HDP za Q2 | Silný trend | DeFi | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Překvapivý růst | Důvěra | Velké technologické firmy | Buy signály | Obnovení růstu | Philip Lane | Výzkumy | Významné události | Aktivita obchodníků | Vyšší dividenda | Zpomalování inflace | Erdogan | Turecký prezident | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Čas na nákup | Podhodnocený | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Trh s futures | Kryptoměnový trh | Projev šéfa centrální banky | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | FTMO | Dění v USA | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Typ obchodování | Odborníci | Rentabilita | Signál ke vstupu | Prognóza Fedu | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Japonské ministerstvo financí | Změny v ekonomice | NAHB | Politici | Nákupní příležitosti | App Store | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | AEX | Americké měny | iPhone | Klinické testy | MicroStrategy | Embargo | Projev šéfky ECB | BNB | Defi | Nařízení | JPM | První obchodní den | PFE | Zveřejnění výsledků | T-Mobile US | BioNTech vakcína | Pfizer a BioNTech | Albert Bourla | Průmysl v eurozóně | Číst grafy | QCOM | NFIB | Ministerstvo energetiky | Proražení | Nio | Li Auto | GME | GameStop | Futures na DAX | Vakcinace | Očkování | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Aktivita investorů | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Nákup libry | US2000 | Index US2000 | Ceny americké ropy | Pokles zásob | Počasí | Dobrý výsledek | Indikátory objemu | PMI ve výrobě | NIO.US | DOT | Zpráva pro dolar | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CARA | Indexy na Wall Street | Příkaz stop-loss | Situace na trhu | Pravidla obchodování | United Parcel Service | UPS | AMC Entertainment | Nárůst ceny | Koss | Velké fondy | Výrobní aktivity | Dnešní HDP | Akcie společnosti GameStop | Akcie společnosti Alphabet | Import DLL | DLL | Zisky akcií | General Motors (GM.US) | GM.US | Arcane Research | Tweety Elona Muska | Kov | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trend ceny | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Robinhood Markets | Manufacturing PMI | Třetí vlna | Falešné signály | Skluz | Air | Více obchodů | Míra inflace v Německu | Nio (NIO.US) | Nárůst výnosů | Admirals | Výrazný zisk | Výrazný pohyb | Silný růst | Porozumění divergenci | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Holubičí tón | Short obchody | Výhled pro EUR/USD | Tržní pohyb | PMI index | LMT | ISM ve službách | CoinGecko | Společnost MicroStrategy | Data o inflaci | Bitcoinové transakce | Advanced Micro Devices | AMD | COIN | AA | Předčasné vstupy | Advanced Micro Devices (AMD.US) | General Electric (GE.US) | AMD.US | GE.US | Objednávky | Verizon | Dluhový strop | Větší zisky | Zpráva amerického ministerstva práce | Boční trend | Přeprodané oblasti | Trh Forex | Cenové úrovně | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | API | Oslabení | PCE index | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | KOL | Akcie společnosti AMC | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Prodej | Jednotné měny | Graf akcie | Dolar dnes | Obchodování zpráv | Vliv na trh | Významné zprávy | Obrovský potenciál | Trh dnes | Paradox | Počet nezaměstnaných | Obchodování v Evropě | Odraz ceny | Vývoje ceny | Prodejní příležitost | Nvidia akcie | Rychlý zisk | Spotové ceny | Včerejší seance | USA inflace | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | VZ | TXN | AI | Recese americké ekonomiky | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Kryptoaktiva | HOOD | Načasování | Spotřebitelský sektor | Robinhood Markets (HOOD.US) | HOOD.US | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Mateřská společnost | HICP | Chování | Take-Two Interactive | Účetní období | Úrovně Fibonacciho | Použití indikátoru | FFcal | Nastavení FFCal | Indikátor FFcal | Použití FFcal | FFcal při obchodování | BioNTech | Index Sentix | Akcie společnosti AMC Entertainment | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Spotové ceny ropy | První odhad | Home Depot | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Vyšší úroky | Velké instituce | Výrobní inflace | Kansas City | Esther Georgeová | Analytici banky | ASX | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Národní měny | Opatření | Ideální čas | Vrcholy | Dna | Guvernér rakouské centrální banky | ANO | Uhlí | NFT | Energetika | Solana | Ropné a akciové trhy | Vyšší hodnoty | On Holding | Etherea | FTMO Account | Opačný trend | Pokračování trendu | Krize v Evropě | Klíčový údaj | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Automotive | Inflace v září | Regrese | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Verizon Communications (VZ.US) | Zdravotnictví | Pozornost | Gemini | Ceny zemního plynu v USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | TTWO.US | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Přístup k obchodování | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Broadcom | | Společnost Grayscale | BofA | Index S&P 500 (US500) | Kmen omikron | Postranní pohyb | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Participace | Informace z kryptoměnového trhu | Spotřebitelské inflace | Ceny energií v Evropě | Pokles cen zlata | Oscilátor Marlin | Marlin | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Názory na měnovou politiku | Hráči na trhu | Plynová krize | Volatilita páru EUR/USD | Bitcoin (BTC/USD) | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Doporučení k obchodování | Ceny domů | Hry | Upravený zisk | Simon Peters | Nový týden | Analýza páru EUR/USD | Murray | Pár USD/CAD | Amgen Inc. | Take-Two Interactive (TTWO.US) | Akcie společnosti Alibaba | Futures na americké akciové indexy | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Index PCE | Cenový index | Sankce | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Konflikt na Ukrajině | Dlouhodobý úspěch | MAAE | Nákupy dolaru | Řetězce | APP | Silné trendy | Hospodářské výsledky podniků | Akcie Nvidie | NIO (NIO.US) | Vysoké ceny energií | Celkový trend | Trh zlata | Inflační data | Správa | GMT | Zákonodárci | Vzestupný trend | Jack Janasiewicz | Investment Managers | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | PM.US | Korekční pohyb | Rozhodování o obchodování | Huw Pill | Oblasti supportu | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Varování před riziky | Christopher Waller | Šéfové | Snížení inflace | Volatilní měnový pár | Velmi volatilní | Velmi volatilní měnový pár | Obchodní instrument | Marketingová komunikace | Prime | Překoupené oblasti | Prognóza vývoje | Prognóza vývoje měnového páru | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Upozornění | Současná situace | Německé ekonomiky | Žádné časové omezení | Časové omezení | Investiční cíle | Cherry Lane | EU a USA | Cena OIL.WTI | Zveřejnění zpráv | Obraty | Odrazy | Ruské ropy | Bitinfocharts | Mary Dalyová | CFD (Rozdílové smlouvy) | Kryptoaktivum | Patrick Harker | Obchodování páru EUR/USD | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Obchodování důležitých zpráv | Konkurent | Širší index | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Ekosystém | CZ | Důvody k nákupu | Stav trhů | Nepokoje v Číně | Silné nepokoje | Důležité zprávy z USA | Line | Zprávy z ropného trhu | Technická korekce | Index cen výrobců | Aktivity v USA | HSI | Varování | LSEG | Společnost BlackRock | Růstový potenciál | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Vyhlídky dolaru | Rizikový sentiment | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Býčí sentiment | OCI | Žádný trend | Pokračující pokles | Nové příležitosti | Média | Raphael Bostic | Zajímavé pohyby | Zprávy o trhu | Instant Trading EU Ltd. | Dobré obchodní signály | Vklady | Válka | Tržní signály | Snižování nákladů | Překážky | JOLTS | Obchodní sdružení | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Graf páru | Graf páru GBP/USD | Partnerství | Evropská unie a Spojené státy | Inflace ve Spojeném království | Přesnost | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Tipy pro začínající | Ztráty peněz | Zvýšení dluhového stropu | Michelle Bowmanová | Velké problémy | Správce fondu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Odpočinek | Potvrzení trendu | Zvýšení sazeb Fedu | Rating USA | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Marvell Technology | Marvell | Výhledy | Silná data | Technický pullback | Současný klesající trend | Velké objemy | Ceny akcií Apple | Inflace v Austrálii | GTLB | GTLB.US | Gitlab (GTLB.US) | Společnost Gitlab | Nedostatek znalostí | ETF společnosti BlackRock | Nižší low | Uvolněná měnová politika | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Varovné znamení | Přehled měnového páru | Holubičí postoj | Sebevědomí | Tržní pohyby | John Williams | Cla na dovoz | Frankfurt | Graf měnového páru | Odhadovaná cena | Plánování | Signál k nákupu | Kupující | Izraelská armáda | Otevírací cena | Japonské úřady | Normální volatilita | Úroveň volatility | Schválení bitcoinových ETF | ETF na bitcoiny | ETF na bitcoiny společností BlackRock | Akcie třiceti předních amerických podniků | Texas Instruments | Struktura | Technology | Růst libry | Emoce pod kontrolou | Nepřesnost | Nebezpečí | Živé obchodování | Vytvoření býčí divergence | Argentinský prezident | Milei | Nové údaje | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Možnost poklesu | Aktuálně trh | Příležitost k prodeji | Obchodování GBP/USD | Index polovodičů | Veřejné služby | Rok 2024 | Údaje ISM | Dobrá zpráva | Holding | Měkké přistání | Sentiment na americkém akciovém trhu | Platforms | Výrobní ceny v USA | Reálné hodnoty | Japonský index | Platformy | Index výrobních cen (PPI) | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | 1D | D1 | Zavírací cena | Lockheed | Vstup do trhu | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Předpověď pro GBP/USD | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Hladina supportu | Výkon | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | Nákupy | Prodeje | DJI | Pohyby směrem dolů | Zóny supportu | Politické rozhodnutí | Nakupovat | Nápad | Vítězné tažení | Oblasti umělé inteligence | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Ochranné příkazy | Sázka na pokles | Oblasti pro zlepšení | Obchodovat intradenně | Vlnový pattern | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Korekce trhu | Důležité informace | Denní objem | Vlnová analýza | Vlastní kapitál | Ceny akcie | Tvůrci trhu | Plán obchodování pro EUR/USD | Obchodování pro EUR/USD | Oznámení | 256/2004 | Fungování | Reakce trhů | Nárůst poptávky | Makroekonomická zpráva | Obchodovat pro FTMO | Začněte obchodovat | Zprávy o nezaměstnanosti | Služby | Odpovědnost | S&P 500 a Nasdaq | Výhled pro GBP/USD | Úřady | Úrovně odporu | Čtvrtletní zprávy | Možné scénáře | Technické patterny | Účastníci trhu | Silnější pohyb | Výrazné pohyby | Žádné výrazné pohyby | Významné pohyby | Společnost Facebooku | Spojené království | Zpráva CoT | Zpráva Commitment of Traders | Směrnice | AVGO | Asijské seance | Body | Výdaje na osobní spotřebu | Americká zpráva | Analýza předchozího dne | Stanovená pravidla | Změny obchodních hodin | Plánování dnešního dne | Investování je rizikové | Vlnová struktura | Zprávy o inflaci | Včerejší zpráva | Impulzivní pohyby | Summit BRICS | Rok 2024
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Důležité makroekonomické zprávy
Důležité nástroje
Důležité nástroje centrální banky
Důležité rozhodnutí Fedu
Důležité signály
Důležité S/R
Důležité S/R úrovně
Důležité Tržní Trendy
Důležité úvahy
Důležité vlastnosti ekonomických modelů

Následující klíčová slova

Důležité zprávy z USA
Důležití cenoví hybatelé
Důležití hráči finančního světa
Důležitost denních návyků
Důležitost dolaru
Důležitost edukace
Důležitost fundamentální analýzy
Důležitost indexů
Důležitost indického trhu
Důležitost měn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít