Pokračování trendu
Měnový pár AUD/USD našel kupce a cena porostla
21.01.2025 AUD/USD se od 19. prosince obchoduje v konsolidaci a pohybuje se kolem klíčové zóny podpory 0,6165/0,6200, která v říjnu 2022 zastavila medvědy před dalším posunem na jih. V širším pohledu se však pár nadále obchoduje pod klesající trendovou linií vytyčenou z maxima z 30. září, což znamená, že medvědi mají stále slušnou šanci na dobití. Jak již bylo řečeno, signál k pokračování trendu může přijít při dalším a rozhodujícím uzavření pod úrovní 0,6165. Takový pohyb může do hry přizvat další prodejce a AUD/USD může sklouznout k zóně 0,5980, kterou jako support označují minima z dubna 2020.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a GBP/CAD
19.01.2025 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Jak 3. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.01.2025 Měnový pár EUR/USD prošel ve čtvrtek prudkým poklesem, což znamená výrazný propad v první obchodní den nového roku. Je důležité uvést, že za tento pokles nebyly 2. ledna zodpovědné žádné lokální faktory. Fundamentální pozadí nicméně v průběhu roku 2024 konzistentně ukazovalo na potenciální výrazný pokles eura i libry, což je scénář, na který jsme několikrát upozorňovali.
Nejhorší měna letošního roku
28.12.2024 Zatímco jedna latinskoamerická země prochází ozdravnou kúrou a skrz drastické rozpočtové škrty se snaží vydobýt ztracenou důvěru investorů, druhá si žije nad poměry, zapisuje hluboké fiskální deficity a finanční trhy ji začínají trestat.
USD/CHF je býčí a mohl by zaznamenat nová vyšší maxima
16.12.2024 USD/CHF zaznamenal působivý odraz poté, co se propadl až na 0,8733, což zpočátku vypadalo jako dokončení medvědí formace hlava a ramena pod 200denním jednoduchým klouzavým průměrem a číslem 0,8800. Nyní se pár vrátil do býčího kanálu a je ochoten dosáhnout listopadového maxima 08956. Podle technických ukazatelů je v nádrži více paliva, jelikož oscilátor RSI a stochastický oscilátor rostou a stále se nacházejí určitou vzdálenost pod svými překoupenými úrovněmi.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 16. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek nadále obchodoval v horizontálním kanálu, kde konsoliduje už zhruba tři týdny. Z technického hlediska se pro měnový pár EUR/USD nic nezměnilo. V minulém týdnu měly potenciál výrazněji ovlivnit pohyb páru pouze dvě události, obě se však ukázaly být spíše nevýrazné. Listopadová zpráva o inflaci v USA ukázala přesně ty údaje, které trh očekával, a zasedání Evropské centrální banky přineslo očekávané výsledky.
Trh GBP/USD protnul dlouhodobou trendovou čáru
13.12.2024 GBP/USD nedosáhl působivého výkonu, ale červencový politický posun doleva a relativně konzervativnější politika snižování sazeb ze strany Bank of England vyrovnaly prodejní tlaky a zanechaly tento pár s nepatrným ziskem 0,36 % od začátku roku. Inflace je opět nad 2,0 % cílem centrální banky a dopad nového fiskálního rozpočtu, který v dubnu donutí podniky zvýšit odvody na sociální pojištění, není znám.
Moje cesta prop tradingem – pěkný ziskový obchod a ocenění pro českou prop společnost
20.11.2024 Balance křivka opět roste, takže se v tomto článku podíváme na ziskový obchod. Také si povíme o úspěchu prop firmy Fintokei na mezinárodní scéně.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/GBP a CAD/CHF
17.11.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
12.11.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Měnový pár AUD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1-H4 TF)
07.11.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Adidas potěšil analytiky výsledky za 3Q a potvrdil zvýšený celoroční výhled
29.10.2024 Německý výrobce oblečení a obuvi Adidas zveřejnil výsledky hospodaření za 3Q 2024. Adidas výsledky potěšil analytiky a potvrdil zvýšený celoroční výhled z 15. října.
Na měnovém páru GBP/JPY nadále přebývají býci
25.10.2024 GBP/JPY zaznamenal tříměsíční maximum 198,42 na vrcholu býčího kanálu, což zvyšuje spekulace, že by brzy mohla začít nová medvědí vlna, zejména po uzavření pod úrovní 197,35. Technické ukazatele vykazují smíšené signály: stochastický oscilátor je připraven na pokles, zatímco RSI a MACD zůstávají v býčím teritoriu. Překročení 20denního SMA nad 50- a 200denními SMA naznačuje potenciální pokračování trendu, avšak medvědí rostoucí klín v současnosti vytváří nejistotu.
Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v eurozóně roste jen opatrně, podobný výsledek čeká i ČR
24.10.2024 Dnes bude zveřejněn měsíční konjunkturální průzkum ČSÚ, který prozradí, jak se v tuzemské ekonomice vyvíjí důvěra podnikatelů a spotřebitelů. V případě spotřebitelského indikátoru po prudkém zvýšení na začátku roku docházelo v posledních měsících ke značnému útlumu důvěry, jejíž hodnota klesla téměř na úroveň indikátoru podnikatelů. Důvěra podnikatelů v letošním roce zaznamenávala opatrnější pohyby, a i míra zlepšení od začátku roku tak byla nižší. V souhrnu by podle tržních odhadů mohla důvěra v českou ekonomiku v říjnu nepatrně vzrůst z hodnoty 97,0 v září na 97,1 indexových bodů, což by bylo stále pod dlouhodobým průměrem (100).
Solana: Připravena na výrazný růst, analytik předpovídá dosažení 370 USD
22.10.2024 Solana (SOL) se aktuálně nachází v klíčovém okamžiku svého vývoje, když úspěšně prolomila rezistenci na úrovni 160 USD. Toto proražení signalizuje potvrzený býčí trend a vzbuzuje optimismus mezi investory. Tento krok je považován za důležitý milník, protože cena byla od srpna na této úrovni zastavena. S pokračující pozitivní náladou na trhu se nyní očekávají další růstové impulsy.
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
16.10.2024 V minulém článku jsme si pověděli základní informace o trendovém kanálu, a jak v něm můžeme obchodovat odrazy. Dnes se podíváme na to, jak obchodovat breakout (průraz) tohoto kanálu. Tedy přesný opak.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/AUD a NZD/CAD
13.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na měnovém páru AUD/USD právě probíhá korekce rostoucího trendu. Price Action naznačuje možný návrat ceny zpět do hlavního trendu. Cena měnového páru EUR/AUD zareagovala na rezistenci a vykazuje známky poklesu. Nakonec se podíváme na Dvojité dno na denním grafu měnového páru NZD/CAD.
Trendový kanál v technické analýze - návod, tipy a strategie
10.10.2024 Obchodování v trendovém kanálu je jednou z nejefektivnějších strategií pro identifikaci a využití cenových příležitostí na trzích. Ať už jste začátečník nebo zkušený trader, pochopení a správné využití trendových kanálů může výrazně zvýšit vaše šance na úspěch. Tento článek vás provede základy trendových kanálů a naučí vás, jak na nich profitovat.
Prognóza pro EUR/USD na 10. října 2024
10.10.2024 Ve středu euro překonalo významnou hladinu supportu 1,0950, kterou cena testovala 4. října, 15. srpna a 17. července. V blízkosti této úrovně se cena obrátila už dříve i v roce 2023. Tímto proražením se otevřela cílová úroveň 1,0882 a i oscilátor Marlin se otáčí vzhůru, i když velmi pomalu.
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
08.10.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Zlato – technická analýza situace
30.09.2024 Býci přestali před koncem pracovního týdne tlačit cenu nahoru a předali iniciativu protivníkům. Hlavní otázkou teď je, jestli trh dokáže v pondělí otestovat vrchol (2685,09) a vytvořit podmínky pro pokračování trendu, nebo jestli zlato prodlouží horní stín měsíční svíčky za září, čímž v říjnu vytvoří příležitost pro další posílení medvědí korekce. V prvním scénáři bychom mohli vidět nová historická maxima s potenciálními psychologickými úrovněmi 2 700,00 – 2 750,00 – 2 800,00 atd. V případě sestupné korekce trh nejdřív narazí na supporty denního zlatého kříže Ichimoku, které se aktuálně nacházejí na úrovních 2 615,71 – 2 603,46 – 2 578,24 – 2 553,02.
Měnový pár USD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
18.09.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 16. září. Analýza forexových obchodů
16.09.2024 K testu ceny 1,3137 došlo, když indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný bod ke vstupu na trh. Libra ve výsledku vzrostla o pouhých 20 pipů, načež se vrátil tlak na pár. Výsledky průzkumu o inflačních očekáváních ve Spojeném království libře nepomohly udržet si růst, ale negativně pár neovlivnily. Obchodníci úplně ignorovali také údaje z USA. Dnes nemáme žádné ekonomické zprávy ze Spojeného království, takže kupci budou mít velkou šanci pokračovat v uptrendu, který pozorujeme od konce minulého týdne. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
GBP/USD: Plán obchodování během americké seance dne 11. září (analýza dopoledních obchodů). Slabé údaje o HDP obnovily tlak na libru
11.09.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,3083 a plánoval jsem na jejím základě učinit obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešné proražení této úrovně vyústily v příležitost pro nákup (buy) libry, která vedla k pohybu vzhůru o pouhých 15 bodů. Technický výhled pro druhou polovinu dne byl revidován.
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
05.09.2024 Price Action je metoda obchodování, která se zaměřuje výhradně na pohyby cen a ignoruje používání technických indikátorů. Trader, který obchoduje pomocí Price Action, analyzuje čistý cenový graf a dívá se na cenové svíčky, trendové linie, formace, supporty a rezistence, aby získal informace o tom, jak se trh pravděpodobně bude pohybovat.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 27. srpna pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů
27.08.2024 K otestování ceny 1,3200 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry v rámci rozvíjejícího se vzestupného trendu. Jak však můžete vidět v grafu, pár aktivně nerostl. Včerejší nedostatek údajů ze Spojeného království ovlivnil volatilitu trhu, i když nebyla tak nízká jako dříve. Dnes byly úrovně upraveny a čeká nás zveřejnění údajů o maloobchodních tržbách od Konfederace britského průmyslu. Silné údaje budou důvodem k novým nákupům libry v rámci pokračování vzestupného trendu. V případě slabých údajů budeme pokračovat v obchodování v rámci horizontálního kanálu pozorovaného v průběhu včerejška. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 26. srpna pro začátečníky. Analýza forexových obchodů
26.08.2024 K otestování ceny 1,3137 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry v rámci rozvíjejícího se rostoucího trendu. V důsledku toho pár zaznamenal růst o více než 80 pipsů. Na úrovni 1,3196 jsem neprodával, protože po projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a jeho přímém náznaku ohledně zářijového snížení sazeb v USA zjevně krátké (short) pozice na libře nepřipadaly v úvahu. Dnes nejsou k dispozici žádná data ze Spojeného království, takže se můžeme nadále spoléhat na pokračování vzestupného trendu. Optimální strategií zůstávají nákupy při korekcích. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 23. srpna pro začátečníky
23.08.2024 K otestování ceny 1,3098 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již výrazně posunul směrem dolů od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z toho důvodu jsem libru neprodával. Po delší době došlo k dalšímu otestování úrovně 1,3098, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod do krátké (short) pozice. V důsledku toho pár klesl o 25 pipsů, načež tlak polevil. Slabé údaje z USA vedly během americké seance k méně aktivnímu poklesu libry, což omezilo obchodování na horizontální kanál. Dnes nejsou k dispozici žádné ekonomické zprávy ze Spojeného království, a tak se pozornost zaměří na projev guvernéra Bank of England Baileyho, který je naplánován na odpoledne. Z toho důvodu je lepší hledat vstupní body pro nákup libry v souladu s trendem než proti němu. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 22. srpna pro začátečníky
22.08.2024 K otestování ceny 1,1135 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů. Jak už jsme zmínili ve včerejší předpovědi, cenový test úrovně 1,1171 a okamžitý výprodej z této úrovně nám umožnil vytěžit z trhu dalších přibližně 20 pipsů zisku. Včerejší zápis z červencového zasedání FOMC oslabil pozici dolaru a ukázal trhu, že centrální banka hodlá v blízké budoucnosti jednat více holubičím způsobem. Dnes čekáme na zveřejnění údajů o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitního PMI za eurozónu a také na zprávu Evropské centrální banky z jejího měnověpolitického zasedání. Slabé údaje, pravděpodobně z výrobního sektoru, budou omezovat růst eura a mohly by potenciálně vést k výraznému poklesu páru v první polovině dne. Při intradenní strategii budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 21. srpna pro začátečníky
21.08.2024 K otestování ceny 1,3013 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup libry v rámci pokračování rostoucího trendu. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů, avšak cílové úrovně 1,3051 jsme nedosáhli. Dnes byly v první polovině dne zveřejněny pouze údaje o čistých výpůjčkách britského vládního sektoru, které jsou pro obchodníky s měnami málo zajímavé. Proto se v nejlepším případě můžeme dočkat obchodování v rámci horizontálního kanálu. Budu však jednat na základě rostoucího trendu libry, který se dnes možná pozastaví, ale v krátkodobém výhledu zůstane platný. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 21. srpna pro začátečníky
21.08.2024 K otestování ceny 1,1092 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly a potvrdil tak vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů. Cílové úrovně 1,1139 jsme nedosáhli, což si vyžádalo přehodnocení obchodní strategie pro dnešní den. Údaje o indexu spotřebitelských cen v eurozóně nevyvinuly na pár tlak, což po prohlášeních představitelů Federálního rezervního systému, kteří postupně připravovali trh na snížení úrokových sazeb, vedlo k nákupům eura. Dnes nejsou k dispozici žádná data z eurozóny, takže se očekává, že první polovinu dne bude charakterizovat pohyb do strany s nízkou volatilitou, jak jsme pozorovali v poslední době. Nicméně působení na straně nákupu je stále lepší pro rozvoj růstového trendu, který zůstává nedotčen. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 2.
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
20.08.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
GBP/USD: jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 20. srpna
20.08.2024 Test ceny 1,2954 proběhl, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což omezilo další možnost poklesu libry. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Později, přibližně v polovině americké seance, byla otestována cena 1,2974, což odpovídalo začátku růstu MACD od úrovně nula, takže pokračoval uptrend. Pár ve výsledku urazil zhruba 20 pipů směrem nahoru, ale nedosáhl úrovně 1,2998. Opět nemáme k dispozici žádné významné údaje ze Spojeného království, takže libra by mohla klidně pokračovat v růstu vůči dolaru a udržet si uptrend. Osobně nevidím důvod k nákupům páru GBP/USD na současných maximech, takže je lepší jednat při korekcích. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování během evropské seance 20. srpna pro začátečníky
20.08.2024 K otestování ceny 1,1051 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 30 pipsů směrem k cílové úrovni 1,1086. Tam jsem při pullbacku neprodával, protože byl konec dne a silná volatilita na trhu byla málo pravděpodobná. Dnes budou mít na rozhodování Evropské centrální banky o měnové politice vliv některá zajímavá data z eurozóny. Konkrétně nás čeká index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně, které jsou pro centrální banku obzvláště důležité. Pokles cen by mohl vést k poklesu měnového páru EUR/USD. Pokud se inflace vyrovná očekávání ekonomů, pár si pravděpodobně zachová svůj růstový potenciál. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
GBP/USD: jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. srpna
19.08.2024 Cena 1,2896 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl od úrovně nula, což na konci týdne omezilo další růstový potenciál libry. Z tohoto důvodu jsem libru nenakupoval. Slabé údaje o americké ekonomice přesto umožnily kupcům prodrat se skrz týdenní maximum, usadit se na nových úrovních a ponechat si možnost dalšího růstu. V první polovině dnešního dne nemáme zprávy ze Spojeného království, takže libra by mohla klidně dál stoupat vůči dolaru a pokračovat v uptrendu. Nevidím ale důvod k nákupu páru GBP/USD na současných maximech, takže lepší je konat při pullbacku. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Forex: Pokles inflace v USA se v červenci pravděpodobně zadrhl
14.08.2024 Meziroční inflace podle našeho odhadu ve Spojených státech v červenci setrvala na 3,0 % y/y a jádrová na 3,3 % y/y. Dočasné pozastavení trendu poklesu spotřebitelské inflace by na trzích mohlo kompenzovat včerejší překvapivě slabý růst cen tamních průmyslových výrobců. Zklamání pro investory dnes očekáváme od červnové průmyslové produkce v eurozóně, když odhadujeme její mírný meziměsíční pokles. Růst HDP eurozóny za druhé letošní čtvrtletí by nicméně měl být potvrzen na předběžných 0,3 % q/q.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace podle nás v červenci stagnovala na 2 %
12.08.2024 Tento týden bude zveřejněna červencová inflace v ČR i USA. V obou zemích by podle našeho odhadu měla zůstat oproti červnu beze změny. V ČR tedy čekáme 2,0 % y/y a v USA 3,0 % y/y. Změn by neměla v meziročním vyjádření doznat ani jádrová složka. Americké maloobchodní tržby by měly potvrdit, že tamní spotřebitelská poptávka zůstává prozatím robustní. Naopak slabá čísla by tento týden měla přijít z amerického i evropského průmyslu. Výkon ekonomiky eurozóny nyní drží hlavně země více orientované na služby. Zpřesněný odhad HDP by měl pro druhé čtvrtletí potvrdit mezičtvrtletní nárůst ekonomiky eurozóny o 0,3 %. Na finančních trzích zůstane hlavním tématem zdraví americké ekonomiky a s tím související diskuze o načasování snižování úrokových sazeb Fedu. Tento týden zveřejněná data budou v tomto ohledu důležitá.
Forex: Celková i jádrová inflace v červnu na 2,5 % y/y
10.07.2024 V tuzemsku je dnes na programu zveřejnění červnové inflace, která podle našeho odhadu v meziročním vyjádření poklesla z květnových 2,6 % na 2,5 %. Jádrová inflace by pak měla zůstat oproti předchozímu měsíci beze změny rovněž na 2,5 % y/y, a to v důsledku nadále zvýšené dynamiky cen služeb. Obchodování na globálních finančních trzích by dnes mohla ovlivnit vyjádření centrálních bankéřů.
Forex: Koruna poprvé od dubna nad 25,20 EUR/CZK
09.07.2024 Podíl nezaměstnaných osob v ČR zůstává nízko. V červnu v souladu s tržním konsenzem stagnoval na květnových 3,6 %. Po očištění o sezónní výkyvy se nacházel na 3,8 %, poblíž kterých se drží již tři měsíce v řadě. Od začátku roku je sice patrný lehký nárůst podílu nezaměstnaných osob, a tedy i velmi mírné ochlazování tuzemského trhu práce. Z historického pohledu jsou ovšem současné úrovně stále velmi nízko, a svědčí tak o jeho přetrvávající napjatosti. Trh práce (respektive mzdový růst) proto nechybí mezi proinflačními riziky, která pravidelně zmiňuje ČNB.
USD/JPY narazil na podporu před dalším růstem
09.07.2024 USD/JPY se obchoduje na vyšší úrovni poté, co vyvolal několik nákupních příkazů v blízkosti bariéry 160,35. To znamená, že ačkoli se pár stále obchoduje nad trendovou linií vytyčenou z minima z tohoto dne, k obnovení vzestupného trendu je třeba překonat určitou zónu odporu. RSI i MACD potvrzují názor, že je příliš brzy na to, abychom začali zkoumat pokračování trendu.
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 27. června pro začátečníky
27.06.2024 K otestování ceny 1,2650 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji (sell) libry v rámci pokračování klesajícího trendu, který se v posledních dnech jasně rýsoval. GBP/USD se nakonec propadl o zhruba 30 pipsů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2627 nepřinesly výrazné zisky. Trh měsíční bilanci maloobchodních tržeb Konfederace britského průmyslu totiž ignoroval a ve středu už neexistovaly žádné důvody k nákupu libry. Dnes se pravděpodobně nic nezmění, protože se očekává projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který na konci posledního zasedání zaujal spíše holubičí postoj. Kromě toho bude zveřejněn zápis ze zasedání Výboru pro měnovou politiku BoE a libra dostane šanci na zotavení až ve druhé polovině dne, pokud kupující všechen tento tlak ustojí. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)
20.06.2024 Vzestupný trend na tomto páru pokračuje. Cenová úroveň 158,23 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což vedlo k realizaci prvního scénáře pro nákup dolaru za účelem pokračování trendu. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů, ale až na cílovou úroveň 158,60 se nedostal. Silné statistiky z USA ve druhé polovině dne – zvlášť pokud jde o nově zahájené stavby domů a stavební povolení – mohou páru USD/JPY umožnit další růst. Týdenní údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA mají na trh malý vliv, když odpovídají průměrným hodnotám. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 11. června pro začátečníky
11.06.2024 The price test of 157.05 occurred at a time when the MACD indicator had moved significantly above the zero mark, which limited the USD/JPY pair's potential to rise. For this reason, I did not buy the dollar. Yesterday's GDP figures from Japan weighed on the yen, and it is still under pressure after the release of another set of economic reports. The data on changes in the monetary aggregate and machine tool orders in Japan turned out to be worse than economists' forecasts, leading to the progress of the upward trend. Considering the upcoming Federal Reserve meeting, it is unlikely that the Bank of Japan will conduct a currency intervention. Therefore, further USD/JPY growth is not out of the question. It's better to follow the trend and buy the dollar on dips. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2 for buying.
Ranní okénko - Překvapí česká inflace opět směrem výše?
11.06.2024 Dnes za pár minut odhalí Český statistický úřad, jak se vyvíjela tuzemská inflace. V únoru a březnu sice bylo dosaženo inflačního cíle ČNB, ale existovala inflační rizika jejího opětovného zvýšení, ač ne takového rozsahu jako v posledních dvou letech. V dubnu se jedno z nich naplnilo, když meziroční inflace v dubnu dosáhla výše 2,9 % (odhad trhu 2,4 %) zejména z důvodu výrazného zpomalení poklesu cen potravin.
USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 6. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu
06.06.2024 K testu ceny 155,94 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo scénář pro prodej dolaru. Transakce však byla ztrátová, protože k pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Silné statistiky o aktivitě v americkém sektoru služeb vedly k dalšímu posílení páru. Dnes již proběhl prodej třicetiletých japonských dluhopisů, což nemělo na náladu na trhu vliv. Pár bude pokračovat v růstu a probíhající korekce budou dalším důvodem k nákupu dolaru za atraktivnější ceny. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června
05.06.2024 Cena 154,68 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru USD/JPY klesat. USA včera opět zveřejnily neuspokojivé údaje, které vyvinuly tlak na dolar. V dnešní asijské seanci byl ale dolar žádaný. Navzdory poměrně dobré zprávě o japonských mzdách se na trh vrátili kupci, kteří využili atraktivních cen a výrazného poklesu páru, který jsme pozorovali v průběhu týdne. Rád bych upozornil, že pokles může být rychle vykoupen, takže i když pár oživí, buďte na short pozicích velmi opatrní. Býčímu potenciálu páru by momentálně mohly vážně uškodit jen výrazně slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května
31.05.2024 Cena 156,95 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o pouhých 10 pipů a pak se znovu dostal pod tlak. Dolar se propadl v důsledku amerických údajů. Ačkoli obchodníci tento okamžik využili, je příliš brzy na slova o tom, že trh ovládají býci. Dnešní údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu a míře nezaměstnanosti v Japonsku odpovídaly prognózám ekonomů, zatímco zpráva o maloobchodních tržbách jejich očekávání překonala. Toto by teoreticky mohlo jenu během evropské seance poskytnout podporu. Čím níž ale dolar klesá, tím atraktivnější je pro býky, takže s prodejem páru na současných úrovních buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)
31.05.2024 Cenová úroveň 156,58 byla otestována ve chvíli, kdy pár výrazně klesl a indikátor MACD byl v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup s nadějí na oživení dolaru v rámci pokračování býčího trendu. To se také stalo a pár potom vzrostl o zhruba 40 bodů. Spojené státy čeká mnoho statistických údajů, takže v případě dobrých indikátorů se budou dolary stále nakupovat. Očekávají se údaje o změně HDP za první čtvrtletí letošního roku, které dopadlo mnohem hůř než čtvrté čtvrtletí loňského roku. Čekají se také údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, bilanci zahraničního obchodu se zbožím a objemu čekajících prodejů domů ve Spojených státech. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. května
30.05.2024 Cena 157,37 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 40 pipů. Včerejší indikátor spotřebitelské důvěry v Japonsku, který dopadl hůř, než ekonomové předpovídali, vyvinul tlak na japonský jen, který zesílil v druhé polovině dne po sérii projevů představitelů Federálního rezervního systému, protože Spojené státy zveřejnily průměrné údaje. Dnes je dolar pod tlakem, protože později během dne budou zveřejněny důležité údaje o americké ekonomice, které rozebereme později. V první polovině dne bude nejlepší jednat v rámci kanálu a využívat nákupních příležitostí při poklesu. Čím níž bude dolar před údaji z USA, tím větší je šance na dobrou reakci trhu ze strany býků po zveřejnění zpráv. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 29. května (seance v USA)
30.05.2024 K testům úrovní, které jsem označil, v první polovině dne nedošlo. Údaje z Japonska vyvíjely během asijského obchodování tlak na kurz jenu, ale k výraznějšímu pohybu směrem vzhůru v rámci vývoje trendu nedošlo. Co se týče americké seance, čekají nás údaje o výrobním indexu Fed-Richmond a zveřejnění tzv. "Béžové knihy". Údaje pravděpodobně nebudou mít na volatilitu velký vliv, takže se nedivme, pokud odpoledne také proběhne v rámci bočního kanálu. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 29. května (seance v USA)
30.05.2024 K otestování ceny 1,0843 došlo v době, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což se v rámci korekce směrem dolů jevilo jako výborný vstupní bod pro prodej eura v rámci pokračování trendu. Bohužel, jak je vidět v grafu, k výraznějšímu poklesu páru nikdy nedošlo. Odpoledne očekáváme zveřejnění údajů o inflaci v Německu, ke kterým se přidají zprávy ze Spojených států. Očekává se zveřejnění údajů o výrobním indexu Fed-Richmond a zveřejnění ekonomického přehledu Fedu podle regionů, tedy tzv. "Béžová kniha". Tato statistika je druhořadá, takže očekávám, že k pohybu dojde ihned po zveřejnění německého indexu spotřebitelských cen, který určí směr páru na odpoledne. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 28. května pro začínající obchodníky
28.05.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu a vracel se zpět z překoupené oblasti. Z toho důvodu jsem se rozhodl nečekat na další test, abych mohl uskutečnit druhý scénář pro prodej, a okamžitě jsem na dolaru otevřel krátké pozice. V době psaní tohoto článku se pár USD/JPY propadl o více než 10 pipsů a tlak se zvyšoval. Výrazný pokles však můžeme očekávat až po zveřejnění velmi slabých údajů, které naznačí pokles spotřebitelské důvěry v USA, protože by to svědčilo o poklesu důvěry Američanů v ekonomiku a její vyhlídky. Vzhledem k chování představitelů Federálního rezervního systému a jejich prohlášením o zachování vysokých úrokových sazeb je nepravděpodobné, že bychom se od indexu mohli dočkat dobrých výsledků, a to zvýší tlak na USD/JPY. Tlak na pár budou vyvíjet i slabé údaje o změnách indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.
28.05.2024 Cena 156,76 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula a poměrně dlouho oživoval z přeprodané oblasti, což v rámci uptrendu poskytlo skvělou příležitost k realizaci nákupního scénáře č. 2. Pár ve výsledku vzrostl o 20 bodů. Dnešní údaje o indexu cen služeb v japonských korporacích měly být řešeny, i když byly hodnoty mnohem lepší, než ekonomové předpovídali. Dolar, jehož cena vůči jenu výrazně klesla, je opět žádaný, a čím déle se bude obchodovat do strany, tím větší bude šance na nový skok nahoru a aktualizaci ročních maxim. Toto všechno se ale může stát až dnes odpoledne po zveřejnění důležitých statistik ze Spojených států. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 27. května pro začátečníky
27.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se na konci týdne rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Nemohl jsem čekat na realizaci druhého prodejního scénáře. Slabé údaje z USA odpoledne hnaly libru dá nahoru, předtím se býkům podařilo ustát a obnovit pokles páru během evropské seance, který způsobily slabé údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii. Nic dnes ráno nemůže vyvolat spike volatility, takže obchodníci zůstanou bez dat a výrazných pohybů. V této souvislosti je také možné vsadit na rozvoj uptrendu, který navzdory veškerému úsilí medvědů o opak z minulého týdne nezmizel. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. května. Analýza včerejších forexových transakcí
22.05.2024 K prvnímu otestování cenové hladiny 156,34 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem nenakupoval. Po krátké době došlo k druhému testu této úrovně, když se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což následně umožnilo realizovat scénář č. 2 pro prodej a způsobilo pokles páru o více než 40 bodů. Dnes už byly zveřejněny dobré údaje o změně objemu objednávek strojů a zařízení v Japonsku a bilance zahraničního obchodu. Ani to však nezastavilo vývoj vzestupného trendu dolaru, který je v páru s jenem nadále velmi žádaný. Je nepravděpodobné, že bychom v současné situaci mohli očekávat intervenci japonské centrální banky, takže je lepší obchodovat podle trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 16. května (americká seance)
17.05.2024 K otestování ceny 154,17 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo scénář pro nákup dolaru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 80 bodů a dosáhl cílové úrovně 155,01. Je zřejmé, že obchodníci po včerejším poklesu využili atraktivních cen a část poklesů rychle odkoupili. Poptávka po dolaru zůstane s největší pravděpodobností vysoká – zejména v případě silných údajů z USA. Čekají nás důležité údaje o týdenním počtu počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, počtu nových stavebních povolení a objemu vydaných stavebních povolení. Silné fundamentální zázemí povede k dalšímu růstu páru USD/JPY, jehož cílem bude vyrovnat včerejší pokles z ročních maxim. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a 2.
Forex: Další posilování koruny pod 25 EUR/CZK v režii nových dat o inflaci
13.05.2024 Minulý týden mnoho zásadních událostí nepřinesl, česká koruna se proto po většinu pracovního týdne držela na hranici 25 EUR/CZK. Zvrat přišel až ve čtvrtek po zveřejnění objemu maloobchodních tržeb, které byly výrazně vyšší oproti tržnímu konsenzu. Ačkoli se zveřejněná čísla týkala měsíce března, pozitivní výsledek maloobchodu pomohl vnést na trh více optimismu ohledně dalšího vývoje české ekonomiky, když došlo k meziročnímu růstu tržeb o 6,1 % v reálném vyjádření. Spotřeba českých domácností by tak v tomto roce mohla být ještě silnější, než jsme předpokládali. Koruna na tyto zprávy zareagovala posílením poblíž úrovni 24,90 EUR/CZK, kde se držela do konce týdne. Z hlediska měsíčního vývoje tak minulý týden přinesl další pokračování trendu sílící koruny.
Graf dne - USDIDX (08.05.2024)
08.05.2024 Dnes je dolar v první části dne mimořádně silný. Dolarový index (USDIDX) si připisuje 0,16 % a dříve během dne nárůsty dokonce přesáhly 0,20 %. Současné oživení je však reakcí na poklesy, ke kterým došlo v prvním květnovém týdnu po krátkém období konsolidace na maximech z konce dubna. Jak je vidět na grafu níže, nedávný pohyb dolaru posunul cenu USDIDX téměř na úroveň lokálních maxim z října 2023.
Prognóza pro USD/JPY na 29. dubna 2024
29.04.2024 Pár USD/JPY nás překvapil svým neutuchajícím růstem. K růstu došlo na pozadí velkých objemů (nejvyšších v dubnu), zdaleka se však nejednalo o letošní rekordní objemy. Cena pravděpodobně prudce vzrostla, protože byly aktivovány příkazy stop-loss pro krátké pozice umístěné nad úrovní 155,55. Cena dosáhla horní hranice globálního cenového kanálu na úrovni 160,45. A je pravděpodobné, že se pár nad touto úrovní udrží.
Výroba v českém průmyslu hlásí mírné posílení
08.04.2024 Česká průmyslová produkce se v únoru vrátila na růstovou trajektorii, kdy objem výroby oproti předchozímu roku vzrostl bez očištění o 1,5 %. Náš i tržní odhad počítal s vyšším růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl opravdu nejsilnější složkou průmyslu, vyvážen byl však poklesem v hutnictví a slévárenství a také nižší poptávkou po základních kovech. Meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 1,9 %.
Prognóza pro USD/JPY na 20. března 2024
20.03.2024 Pár USD/JPY jasně vykazuje rostoucí trend: oscilátor Marlin se v denním časovém rámci dostal do rostoucího teritoria a kotace překonala řadu úrovní rezistence (149,72, 150,80) včetně linie ukazatele rovnováhy.
BITCOIN: Technická analýza situace
27.02.2024 Minulý týden probíhal v nejistotě. Růst se zastavil a bitcoin se konsolidoval, aby nakonec vytvořil signál pokračování trendu. Včera při obnovené aktivitě býků trh prudce stoupal k historickým maximům z roku 2021 na cenách 64 768,80 a 68 959,73 USD. Výsledek interakce s těmito úrovněmi ovlivní další potenciál bitcoinu jako celku.
Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená
13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
Technická analýza EUR/USD na 12. února 2024
12.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář postrádá klíčové zprávy, které by mohly globálními trhy výrazně zamíchat. Futures kontrakty naznačují v úvodu evropské seance minimální volatilitu, přičemž většina instrumentů vykazuje změny v úzkém rozpětí 0,10 %. Pozornost bude upřena na projevy centrálních bankéřů ECB a Fedu a po skončení seance na výsledkové zprávy několika amerických společností.
Ceny starších bytů pokračovaly v mírném růstu, už jenom v pár městech je levněji než před rokem
12.01.2024 Ceny starších bytů pokračovaly v trendu druhé poloviny uplynulého roku. S výjimkou Ústí nad Labem v posledních měsících rostly ve všech v analýze zahrnutých městech v jednotkách procent, nejvíce pak v Brně. Při meziročním pohledu na ceny, tedy srovnání konce roku 2023 s koncem roku 2022, zůstalo ještě v části měst levněji než loni touto dobou, konkrétně v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem. V Praze, Brně i Ostravě už ceny šly nahoru i meziročně. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
Ceny starších bytů mírně rostly, průměr ve velkém městě je 71.094 Kč za m2
10.01.2024 Průměrná cena staršího bytu o rozloze 80 metrů čtverečních ve velkém českém městě činila ve 4. čtvrtletí minulého roku 71.094 Kč za metr čtvereční. To bylo mezičtvrtletně o dvě procenta více a meziročně o 210 Kč. Mezičtvrtletně rostla cena o jednotky procent ve všech krajských městech s výjimkou Ústí nad Labem. V meziročním srovnání naopak klesly ceny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem a vzrostly v Praze, Brně a Ostravě. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
Bitcoin vyskočil na nové maxima
10.01.2024 Bitcoin prudce vzrostl, prorazil zpět nad 45 000 USD a dosáhl nového 21měsíčního maxima na úrovni 47 955 USD. Zdá se, že euforie kolem potenciálního schválení spotového bitcoinového ETF Komisí pro cenné papíry (SEC) byla hlavním motorem současného vzestupného trendu, což zvýšilo šance na reakci na prodej v době oznámení.
Analytici: Rozhodnutí ČNB mírně snížit úrokové sazby bylo očekávané
21.12.2023 Dnešní rozhodnutí České národní banky mírně snížit úrokové sazby bylo očekávané. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Koruna na tento krok podle nich reagovala jen mírným oslabením o několik haléřů. Bankovní rada ČNB snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Sazby se změnily poprvé od června 2022.
Halving a ETF na Bitcoin 🗽 Začne v roce 2024 kryptoměna novou býčí vlnu? ⚡
20.12.2023 Trh s kryptoměnami zažívá po katastrofálním roce 2022 pro toto odvětví skutečné "oživení". Ani 140% růst bitcoinu však neuspokojil apetit investorů, kteří hledí do budoucnosti se stále větším optimismem. Odkud se bere tento závan naděje a je skutečně zářná budoucnost Bitcoinu v roce 2024 již předem daná?
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
04.12.2023 Nejsilnější měnou byl v listopadu novozélandský dolar, který si vůči americkému dolaru polepšil o 5,45 %. Listopad se stal zajímavý i tím, že vůči americkému dolaru posilovaly všechny světové měny, dokonce i japonský jen, který i přesto, že byl nejslabší měnou měsíce, tak si připsal růst o 1,93 %. Výrazné volatilní cenové pohyby vykázaly zlato a stříbro, zatímco cena ropy v listopadu trendově stagnovala. Na své si přišli rovněž i akcioví obchodníci a investoři, jelikož index S&P 500 skoro celý měsíc rostl. Nutno však říci, že v závěru měsíce už začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na ty nejzajímavější obchodní instrumenty a jejich vývoj.
Dnešní rozhodnutí FOMC❗
01.11.2023 Rozhodnutí FOMC bude přijato dnes v 19:00 SEČ/18:00 GMT. Zatímco investoři obecně očekávají, že Fed ponechá sazby beze změny, konference po zasedání bude velmi důležitá. Zde je pozadí.
Jak emoce ovlivňují naše obchodní rozhodnutí více, než si myslíme
14.08.2023 Všechny možné knihy a různé blogy o psychologii obchodování často hovoří o nutnosti "odstranit" emoce z rozhodování, abyste dosáhli konzistentnějších obchodních výsledků. Lze však emoce z rozhodování skutečně odstranit?
🏯 JAP225 poblíž 30letých maxim 📈
29.05.2023 Analytici Nomury upozornili, že míra tržního rizika klesla v souvislosti s dosažením základní dohody, přičemž obě strany se zavázaly vyhnout se i technickému defaultu. Na této vlně Nikkei krátce překonal úroveň 31 500 bodů, i když od té doby část zisků snížil, což signalizuje, že býci možná přehnali svou euforii. Někteří demokraté a republikáni kritizovali předběžnou dohodu mezi předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym a americkým prezidentem Joe Bidenem. Trhy jsou však uklidněny, že Kongres bude hlasovat ve prospěch dohody, kterou formovali klíčoví představitelé obou vládnoucích stran.
Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (MN až D1)
12.05.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na americký akciový index SP&500 a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Akcie týdne: Apple (05.05.2023)
05.05.2023 Společnost Apple (AAPL.US), výrobce iPhonů, včera po skončení seance na Wall Street oznámila zisk za 2. fiskální čtvrtletí 2023 (1. kalendářní čtvrtletí 2023). Výsledky dopadly lépe, než se očekávalo, a to díky lepšímu výsledku v oblasti prodeje iPhonů. Společnost rovněž oznámila navýšení programu zpětného odkupu v hodnotě 90 miliard USD a také zvýšení čtvrtletní dividendy, a to již jedenáctým rokem v řadě! Podívejme se blíže na to, jak se společnosti Apple dařilo v prvním čtvrtletí roku 2023.
Praktické okénko – Dlouhodobější obchod s příhozy do zisku
04.05.2023 Řízení obchodu v zisku je stejně tak důležité, jako řízení obchodu ve ztrátě. V tomto článku se podíváme na praktickou ukázku práce právě s obchodní pozicí v zisku.
Oddělení podniku Sodexo posiluje akcie společnosti
05.04.2023 Akcie společnosti Sodexo (SW.FR) během dnešní seance posilují o téměř 11 % a stoupají na nejvyšší úroveň za více než tři roky poté, co francouzská společnost oznámila výsledky za první pololetí svého fiskálního roku a plánuje oddělit a uvést na burzu svou jednotku Benefits&Rewards v roce 2024.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká inflace pokračuje v ústupu
13.02.2023 Klíčovou událostí tohoto týdne bude zveřejnění amerického indexu spotřebitelských cen za leden. Statistiky by sice měly ukázat, že inflace pokračuje ve zpomalování, nicméně pouze pomalým tempem. Přetrvávající nejistota ohledně toho, jak rychle může inflace polevit, je možná důvodem, proč představitelé Fedu zůstávají u svých prosincových „dot-plots“. Zejména tamní silný trh práce indikuje, že dolarové úrokové sazby půjdou dále nahoru. Evropské indikátory ukážou slabší prosincovou průmyslovou produkci, hlavně kvůli energetické produkci a slabšímu výkonu energeticky náročného průmyslu. Druhé čtení evropského HDP by mělo potvrdit předběžný odhad.
Krypto news: Kryptoměny otevírají nový rok se zisky. Solana pokračuje v býčím pohybu 📈
02.01.2023 Trh s kryptoměnami začíná začátek roku v lepší náladě, Bitcoin obhájil úroveň 16 500 USD. Vzhledem k tomu, že americké indexy a britský akciový trh jsou dnes zavřené, se však může ukázat, že toto oživení bude krátkodobé a bude hodně záležet na atmosféře na Wall Street v následujících dnech. Volatilita bitcoinu, stejně jako ostatních hlavních kryptoměn, v posledních dvou prosincových týdnech mohutně poklesla. 'Král kryptoměn' se dnes opět pohybuje kolem 16 750 dolarů, Solana posiluje o téměř 11 % a obchoduje se poblíž 11 dolarů, komentář Vitalika Buterina zastavil medvědí trend.
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2022)
02.01.2023 Závěr obchodního roku se nesl především ve znamení postranních trendů, při kterých vznikalo mnoho spekulací nad budoucím cenovým vývojem finančních aktiv. Ještě před tím, než si přiblížíme dění na jednotlivých instrumentech, porovnáme si sílu hlavních měn vůči americkému dolaru. Stejně jako v listopadu byl i v prosinci nejsilnější měnou japonský jen, který posílil vůči americkému dolaru o 5,36 %. Určitou výkonnost dále vykázalo euro a švýcarský frank se ziskem nad 2 %. Nejslabší měnou se stal kanadský dolar, který skončil ve ztrátě 0,88 %. Zbývající světové měny se držely zkrátka a díky cenové stagnaci jejich růst vůči americkému dolaru nepřekonal hranici 1 %.
FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny
24.10.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor s investičním stratégem České spořitelny Miroslavem Plojharem. Povídali jsme si o tom, jak to funguje v investičním oddělení této největší banky v Česku, nicméně hlavním tématem je aktuální situace na finančních trzích. V rozhovoru se tak dozvíte, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a další trhy v nejbližším období a co na trzích očekávat. Velký prostor v rozhovoru má samozřejmě také česká koruna, která je bedlivě sledovaným trhem v poslední době.
Technická analýza měnových párů EUR/CHF, GBP/JPY, AUD/JPY a AUD/NZD
16.10.2022 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena prvních dvou měnových párů dokončila reverzní pattern Hlava-Ramena na denních grafech. U následujícíh měnových párů cena testuje důležitou S/R úroveň Klíčový level.
V srpnu úroky u hypoték vzrostly na 5,82 %, nejvíce preferované jsou stále pětileté fixace sazeb
23.09.2022 Výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů deklarují, že nárůst úrokových sazeb v srpnu nadále nepolevil. Naopak průměrné sazby u hypoték meziměsíčně stouply o 0,21 procentního bodu, oproti červenci se tak v srpnu tento typ úvěru na bydlení poskytoval za 5,82 %. Nejvíce preferované jsou z dlouhodobého hlediska u hypoték stále pětileté fixace sazeb. Podle předstihového ukazatele se v září předpokládá poskytování hypoték s pětiletou fixací v blízkosti úrokové sazby 6,17 %.
Technická analýza platiny
23.09.2022 Pro pokračování trendu je důležitá úroveň supportu 897,0 USD. V případě průrazu se otevře cesta k nové cílové úrovni 874,0 USD (jak ukazuje graf). Stane se tak ale jen při průrazu úrovně rezistence 889,2 USD.
Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)
05.09.2022 Druhý prázdninový měsíc americký dolar opět ukázal svojí sílu, když poslal výkonnost všech hlavních světových měn do červených čísel. K posílení dolaru nejspíše přispělo i oznámení americké centrální banky (FED) o zářijovém zvyšování úrokových sazeb. Síle amerického dolaru nejlépe odolával dolar kanadský, který ztratil „pouze“ 2,46 %. Pod 3% ztrátu se dokázalo dostat ještě euro. Naopak nejslabší měnou se stal japonský jen, který odepsal vůči americkému dolaru 6,01 %. Výrazného oslabení se dočkala také britská libra, a to 5,7 %. Jak si vedly samotné měnové páry a ostatní hlavní finanční trhy? Tak na to se podíváme v tomto článku.
Záchrana evropské zimy
01.09.2022 NATGAS: Poté, co Rusko snížilo dodávky zemního plynu o 40 % evropské potřeby, vzrostly ceny zemního plynu v Evropě na dvanáctinásobek loňské ceny. Nord Stream I nyní čeká kompletní třídenní "údržbová" odstávka, která téměř zaručuje dvojcifernou inflaci a recesi ve Spojeném království a Evropě ještě v tomto roce. Úřady na to reagují výraznou finanční podporou, omezením cen plynu, příděly a mimořádnými daněmi uvalenými na společnosti. Místní ceny zemního plynu zůstanou vysoko nad dlouhodobými průměry, ale přesto by mohly prudce klesnout z nedávných maxim. Zásoby plynu jsou nadprůměrné, poptávka klesá a předpovídá se mírná zima. To bude mít široký dopad na trh, od systému obchodování s uhlíkem až po ceny zemního plynu v USA.
Praktické okénko – 2x zisk a důležitost neunáhlit se při řízení pozice
01.09.2022 Již jsme si ukázali, že nedodržování obchodní strategie vede k rychlému stop lossu. V tomto článku si připomeneme, že v rámci strategie je potřeba dodržovat i ty nejmenší detaily, aby obchod skončil v zisku.
Ceny výrobců v červenci výrazně zvolnily tempo
16.08.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v červenci po druhé v řadě překvapily nižším než očekávaným tempem. Tentokrát výrazně. Proti červnu došlo ke zvýšení cen o 0,3 %, zatímco trh počítal s 1 %. Došlo tím k pokračování trendu, kdy tempo meziměsíčního růstu cen klesá od letošního března. V meziročním srovnání se ceny vzdálily hranici 30 % na 26,8 %.
Bitcoin dosáhl 25 000 dolarů
15.08.2022 Bitcoin se 14. srpna poprvé za několik měsíců vyšplhal až na 25 000 dolarů. Náhodný pokles nad cenovou hranici 25 000 dolarů je plně vysledován, víkendové obchodování produkuje klasickou volatilitu.
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
15.08.2022 Dnešní článek představí další z řady obchodních strategií, konkrétně obchodování v trendu. V minulém díle jsme se zabývali obchodováním v obchodním pásmu.
Dodávky plynu Nord Streamem 1 vzrostly na původních 40 procent kapacity
21.07.2022 Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa se dnes dopoledne postupně zvýšily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven. Mluvčí Kremlu řekl, že unie si problémy svými restrikcemi způsobila sama.
Forex: Technická analýza zlata
11.07.2022 Zlato: Z technického hlediska 1hodinového grafu se vytvořila formace obdélník, což by mohlo značit pokračování trendu. Jasné prolomení supportu pásma u 1733 by potvrdilo medvědí výhled a mohli bychom oslabit. Pak bychom mohli otestovat support na 1721, hladinu 1700 a případně minima kolem 1687 – 1686. Na druhé straně nejbližší rezistence jsou páteční maxima u 1752. Po překonání této hladiny bychom mohli růst k oblasti 1767 - 1770. Další růst by naznačil, že se alespoň krátkodobě vytvořilo dno a mohli bychom posílit k hladině 1800.
Technická analýza S&P 500: Žádná sláva to není
21.06.2022 Technická analýza indexu S&P 500 nadále nenaplňuje optimismem, alespoň tedy ty investory, kteří již vyhlížejí obrat letošního klesajícího trendu. Trendové ukazatele ukazují jasně směr dolů. Naprosto výmluvný je pohled na průměry, které jsou poskládané jako z učebnice pro medvědí trh, kdy nahoře je 200denní klouzavý průměr (200 SMA), pod ním se nachází 100 SMA a dole je 50 SMA. Všechny tři průměry navíc míří dolů, což je dalším indikátorem klesajícího trendu.
Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU
19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
25.04.2022 Na finančních trzích hrají grafické formace velkou roli při předpovídání budoucího pohybu trhu. Formace, které si představíme v tomto článku, můžeme úspěšně používat pro všechny trhy: forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny.
Forex: Spotřebitelská nálada Američanů je překvapivě nízká
22.02.2022 Spotřebitelská důvěra amerických domácností je překvapivě nízká a nekoresponduje se situací na trhu práce. Obáváme se, že únorová hodnota ukáže na další zhoršení. Naopak na lednový růst zřejmě naváže německý Ifo index podnikatelské důvěry, a to díky zlepšování situace v dodavatelských řetězcích a zmírňování protipandemických opatření. Tématem dne nejenom pro trhy je ale vstup ruských vojsk na Ukrajinu a další eskalace rusko-ukrajinské krize.
Jak 10. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy pro začátečníky. Libra se posledními silami brání dalšímu poklesu.
10.01.2022 Pár GBP/USD se v pátek dvakrát odrazil od vzestupné trendové linie a obnovil růstový pohyb. Poslední obchodní den týdne tedy cena libra opět stoupala, tentokrát by ale bylo správné říct, že jí k tomu pomohly makroekonomické statistiky. Jak jsme už řekli, Spojené státy zveřejnily tři důležité zprávy, ale obchodníci se soustředili jen na zprávu o nonfarms. Ve druhé polovině dne tudíž americká měna vůči všem hlavním konkurentům včetně libry klesla. Je fakt, že zmíněná zpráva byla nakonec slabší než prognózy a odhady, a proto v průběhu páteční americké seance následovaly short pozice na dolaru a libra, která usiluje o překonání vzestupné trendové linie, z ní opět stoupala. Předchozí lokální maximum ale překonat nedokázala. Samotný růst trvá už více než tři týdny prakticky bez jediného pullbacku. Proto se přikláníme k názoru, že trendová linie bude v novém týdnu překonána a začne sestupná korekce.
BREAKING: EURUSD stabilní po zveřejnění odpoledních klíčových dat
06.01.2022 Prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostly v posledním prosincovém týdnu na 207 tisíc z předchozích 200 tisíc žádostí. Přes určité zhoršení data znovu potvrdila, že americký trh práce se v poslední době zlepšil. Pokračující žádosti o podporu vzrostly na 1,754 mil. z předchozích 1,718 mil. Trh však čekal pokles na 1,688 mil.
Turecká lira si opět sáhla na minima
13.12.2021 Turecká lira je opět pod tlakem. USD/TRY začal nový týden více než 3% cenovým gapem po relativně klidném obchodování v minulém týdnu. Turecká měnová politika je hlavním zdrojem obav obchodníků. Prezident Erdogan nehodlá slevit ze svého neortodoxního přístupu, který tvrdí, že nižší úrokové sazby vedou k nižší inflaci. Zatím se zdá, že ani masivní propad liry s tureckým vedením nepohnul.
Situace na trhu práce je nadále napjatá
08.12.2021 I v listopadu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl osob bez práce dosáhl hodnoty 3,3 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v říjnu, přičemž z toho jde zhruba třetina na vrub sezónním vlivům. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o něco málo přes šest tisíc, když dosáhl 245 549. Avšak stejně jako v říjnu došlo meziměsíčně ke snížení také u počtu volných pracovních míst.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Prosincová cenová stagnace | Fibo | Akcie včera | Retracement | IMF | Analytický tým FXstreet.cz | Celkový zisk | Vstupy a výstupy | Výnosy dluhopisů | Pokračování klesajícího trendu | Závěr obchodního roku | Klesající klín | Gisela Böhmová | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Silnější koruna | Cenový pohyb | Jackson Hole | Sazba hypoték | Volatilní cenové pohyby | Konfluenční oblast | Obrácená Hlava a ramena | Výkon | Treasury v České spořitelně | Lumír Kunz | Technická analýza měnových párů | PPI v USA | Kč/EUR | Všechny světové měny | Zajišťování | Trendová struktura | Daytrading | Breaking | Zkušenosti | Alphabet | Formace dvojitý vrchol | Vstupy | USD/PLN | Apetit investorů | Soustředění | Průraz dolů | Analytik Cyrrusu | Prodejní trend | Citibank | Nákupní trend | Formace vlajky | Stochastický | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Trend | Jak kombinovat Price Action | Obchodní příležitosti | Pokles sazeb | Kola kvantitativního uvolňování | Pokles akciových trhů | Siemens Energy | Krypto news | Bank of Japan | Fondy a ETF | Klíčový level | Makroprostředí | BTC | Volatility | Take Profit | Zakreslení cenové formace | Ceny uvnitř kanálu | Křížení klouzavých průměrů | Očekávané výsledky | Tržby ze služeb | Statistiky | Tempo růstu | Korelace | Německá průmyslová produkce | Nákupní pozice | Long pozice | Latinskoamerická země | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Přístup k investování | Britská libra | Aktiva | Obchodníci texaské ropy | Line | Ekvidistantní čára | GBPJPY | Pravděpodobnost | Investment Management | Capital Markets | Možnost vysokých zisků | Střední Evropa | Přesnost | Výsledkové sezóny | Reverzní svíčkové formace | Více peněz | Zásoby plynu | Příklad obchodního systému | Price Action a indikátory | Forecasty | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Analytický tým | Supportní úroveň | Výhled ekonomiky | První obchodní den | Chování trhu | USD/BRL | Medvědí výhled | PLN | Zavírací cena | TNOTE | Ethereum | GDP | Rostoucí ceny | Klínová formace | Zprávy z USA | Příklad bullish breaku | Obchodování v trendu | Medvědí Pin Bar | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Support úrovně | Německý DAX | Vyčerpání kupců | Pokračování poklesu | Bearish breakout | Údaje o americké ekonomice | Růst průmyslové produkce | Expanze | Jednoduché tipy | Zlato a stříbro | Příkaz | Kombinace Price Action | Americký akciový index | Obchodování podle Price Action | Support a rezistence | Proti trendu | Posilování dolaru | Britský akciový trh | Nakupuj levně a prodávej draze | Analyzování | Zakreslení trendového kanálu | Inflační swapy | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Bitstamp | Pandemie | Newton | Budoucí růst úrokových sazeb | Růst cen | Klouzavé průměry | Zakreslení patternu | První ETF | Výprodeje | PYPL.US | Zpráva | Potvrzení signálu | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Nová historická maxima | Důležité zprávy | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Burza | Obchodovaný měnový pár | Cenové svíčky | Rozpočtové škrty | Poskytování hypoték | Poslední den obchodování | Support a rezistence zóny | Bearish Engulfing | GBP/CHF | Vysoké riziko | Metody Price Action | Cena zlata | MACD indikátor | Průvodce krok za krokem | Trendová čára | Ceny aktiv | Dolary | Americká inflace | Změny trendu | Dodávky ruského plynu | Zajímavosti z prop tradingu | Uklidnění situace | NZD/USD | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Jak hledat patterny | Hedgers | Šance na úspěch | Tuzemská měna | Maloobchod | Používání technických indikátorů | Řízení obchodu | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Typy breakoutů | Evropská měna | Riziko měřené z minulé volatility | Pokles dolaru | Trend cen | Trojúhelník | Ceny pohonných hmot | Sodexo | Prudký pokles | Více obchodů | Order Block | Zakreslení S/R zón | Proražení | CZK | Nord Stream | Principy řízení rizik | Technické nastavení | Technická analýza EUR/USD | Grafické znázornění | CISCO | Vývoj měnového páru USD/BRL | Vysvětlení základních principů | Prodávej draze | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Výrazný klesající trend | Zasedání FOMC | Coca-Cola | Dassault Systemes | CBRT | Breakout | Signál pro pokračování trendu | Stochastic oscilátor | Title Transfer Facility | Německé tovární objednávky | Formace hlava a ramena | Pozitivní sentiment | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Trendové čáry | Boom | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | CDS v regionu | Cenové clustery | Lepší výsledky | Emocionální reakce | Centrální banky | Investment management | Válka | Price Action pro začátečníky | Přijetí | Geopolitická situace | Obchodování podle svíčkových formací | Tipy pro začínající obchodníky | Silné S/R úrovně | Předstihové indikátory | Současný stav | Predikovatelný | Pohyby cen | Obchodní plán | Business Outlook | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Uzavření trhů | Timeframe | Růst kryptoměn | Možnost poklesu | Covid | Směrová tendence | Kongres | Překonání SMA | Spolehlivost obchodů | Texaská ropa | Prodejní momentum | Obratový klín | Snižování cen | Domácnosti | Reakce trhu | Hedgeové fondy | Silné momentum | Support nebo rezistence | Vstup do obchodu | Obdélníková formace | Události tohoto týdne | Nákup libry | Turecko | Potvrzení obchodů | Předvídat budoucí pohyby | Bjorn Gulden | Snižování sazeb | Jak hledat patterny v grafu | Vytváření trendové strategie | Odliv dividend | Obchodní účet | Ropa Brent | Izrael | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Potvrzení průrazu | Pozice tradera | Ceny měnového páru | Futures | Důvěryhodnost průrazu | Obchod s trendem | Oblečení | Diamant | Komerční banka | Snížit riziko | Akciové trhy | Sell | Medvědí potenciál | Důvěra spotřebitelů | Velká změna | Asie | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Co jsou to supporty a rezistence | Délka obchodování | Proražení linie neckline | Nord Stream AG | Fiskální politiky | Odvětví | Vstoupit do obchodu | Solana (SOL) | Newton Investment Management | Výhled ekonomiky eurozóny | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Indexy aktivity | Další růst | Obchodní úspěchy | CL | Celková míra nezaměstnanosti | Největší pravděpodobnost úspěchu | Index Nikkei (JAP225) | Štěpán Hájek | Snížení úrokové sazby | Rezistentní zóny | Engulfing (pohlcení) | MIFID | OK POINT | Příhozy do zisku | Zachycení ziskových příležitostí | Hlavní úrokové sazby v Brazílii | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Plynovody | Dobrá strategie | Price Action s dalšími faktory | Ceny zemního plynu | Předpovídání budoucího pohybu | Analytici | Cointelegraph | Buy obchody | Moody's | Intraday | Moneta | Dlouhodobá předpověď | Očekávání analytiků | Překonání SMA 20 | Inside | Pepa Zeman | Texaská ropa WTI | Dnešní údaje | Stoupající kanál (uptrend) | RRR | Tuzemská inflace | Bullish breakout trendového kanálu | Identifikujte trend | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Intervence centrální banky | Klouzavý průměr SMA | Jak funguje Price Action | Komplexní strategie | Vstup do pozice | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Počítače Mac | Navýšení úrokových sazeb | Tržní optimismus | Inflace v Brazílii | Strategie obchodování s trendy | Monetární politika | Patterny v grafu | Ceny elektřiny | Akcioví investoři | Futures na bitcoin | Období konsolidace | Mistrovství světa v hokeji | Christine Lagarde | Konstrukce preferencí | Úrovně rezistence | Nejhorší měna | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Nákup dolaru | Pokles ceny | Sledování odrazu ceny | Boční kanál (sideways) | Aktuální hodnoty měny | Hodnoty COT | Relief rally | Riziko hyperinflace | Prop firma | Typy strategií | Medvědí formace | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Data z USA | Jednoduchá tradingová strategie | Pokles inflace v USA | Identifikace formací | Odkup akcií | Základy obchodování | Graf | Úsilí | Snižování úroků | Pokračovací grafické formace | Očekávání trhu | Tržní Struktura | Býčí signál | Medvědí signál | Směr trendů | Analytici Nomury | Forexpropreviews | Ukázka Uptrendového trhu | Výnosy | Poptávka | Prodejní aktivita | Short pozice | Pohonné hmoty | Zakreslení S/R | Překoupené úrovně | Flat | Příležitosti na trzích | Úspěšné obchodování | Řízení pozice | Ekonomiky | Bullish breakout | Lítost | Hutnictví | Zprávy o inflaci | RBI | Nový trend | Členové bankovní rady | Vývoj úrokových sazeb v USA | Riziko falešných průrazů | Blogy o psychologii | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Agresivní cenový růst | Rozhodnutí ČNB | Kanadský dolar | Způsob obchodování v trendu | Economist | Cenové hladiny | Validní kanál | Potvrzení patternu | Bydlení | Fio | Trendový kanál | Fiskální deficity | Cenové akce | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Fed vs. ECB | Politika | Závazek | Republikáni | xStation | Obchodní instrument | Očekávání | Jak nakreslit trendový kanál | Obchodní pásmo | Stratég finančních trhů | Multitimeframe analýza | Propad liry | Plaza Accord | SW.FR | Vybírání zisků | Investiční centrum | Doba vysoké inflace | Northrop Grumman | Zveřejnění ekonomických zpráv | Technická analýza platiny | Tržní prostředí | Vývoj na akciových trzích | Evropské měny | Důvěryhodnost | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Vzdálenosti stop-lossů | Sentiment investorů | EUR/CAD | Historie | Obchodní příležitost | Hlavní úrokové sazby | Identifikace průrazu | Silná rezistence | InstaForex | Stud | Řízení obchodu v zisku | Určování trendu | Situace na trzích | Rozhodování bez zapojení emocí | Novozélandský dolar | Technický výhled trhu | Obchodní signály | Nákupy | Růst | FérMakléři.cz | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index | GBP/CAD | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zveřejněná data | Neckline | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Zakreslení supportů a rezistencí | Co je to Price Action | Drahé dovozy | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Index hypotéčních úvěrů | Sentiment na trhu | Prognóza | Snížení volatility | Obchodování pomocí Price Action | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Ichimoku Kinko Hyo | Pravděpodobnost úspěchu | Long obchod | Jak obchodovat breakout | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Zásadní cenové pohyby | Vyšší minima | Způsob obchodování | Trh práce | Koruna | Potenciál pro růst | Swiss | Crypto | Dnešní seance | ETF fond | Fed Business Outlook | CBOE | SMA 100 | Svíčkový pattern | Miroslav Plojhar | Graf akciového indexu | Pochybnosti | Brian Armstrong | Konsolidace | Býčí výhled | Northern Rock | Pipfarm | Obchodování v pátek | Pohyb v jednom směru | Rozpětí trhu | Obchodování breakoutů | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Úrokové sazby v USA | Znalost | Hodnoty COT reportu | Evropské ekonomiky | Challenge | Obrat trendu | Dopad pandemie | Akcioví obchodníci | Poptávka po dolaru | Vývoj akcie | Indikátor | Odchod investorů | Ceny výrobců | Velmi volatilní | Long | Trendový kanál v technické analýze | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Bullish | Zakreslování trendových čar | Kontrakty | Odraz bitcoinu | Inflace v eurozóně | Kroky ČNB | Obchodování s českou korunou | Lira | Halving | ETS | Emocionální stav obchodníka | Měsíční report finančních trhů | AUD | Technické korekce | Základy Price Action | JOLTS | Obchod se ztrátou | Meziroční porovnání | Portál FXstreet.cz | Breakout strategie | Haresh Menghani | Oslabování koruny | Předpověď počasí | Cenové maximum | S&P500 | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Jak obchodovat Price Action | Kombinace s klouzavými průměry | GlassNode | Neutrální indikace | Chamtivost | Ranní okénko | OIL.WTI | Plynovod Nord Stream 1 | Chápání tržní struktury | Trh | Sezónnost | Sezónní výkyvy | Inflační hedge | Formace v grafu | Výhled snižování sazeb | Digitální aktiva | eSignal | Zkušenost | Nikkei (JAP225) | Bollingerova pásma | Problémy | Tržní korekce | Nižší ceny | Prop firmy | Prop společnosti | Falešné signály | Ruský prezident | SFX Funded | Open | Vlajkové formace | Sell pozice | Interpretace cenového vývoje | Fibonacci | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Klíčové S/R zóny v grafu | Měsíční futures report | Data z reálné ekonomiky | Zmeškání příležitosti | Budoucí cenové pohyby | Fibo úrovně | Odraz od hranice trendového kanálu | Zveřejnění důležitých zpráv | Medvědí tlak | Hardwarové peněženky | Rezervní měny | Konfederace britského průmyslu | TradingView | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Emocionální stav | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Vyšší maxima | Kapitál | Pozitivní komentář | Červencová inflace v ČR | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Covid panika | Cenová stagnace | Fondy ETF | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Celoroční výhled | Blogy o psychologii obchodování | Zpracování informací | Ministerstvo práce | S&P | Vít Hradil | Objednávky | Unie | Identifikace formace | Inflace ve Spojených státech | Retailový obchodník | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Časování obchodů | Akciové indexy | Marka | Coinbase | Sledování trhů | Počasí | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Vyhledávaná komodita | Valuo | Technické analýzy | PipFarm | Raff kanál | Tržní struktury | CBC | Swing | Použití indikátoru Stochastic | Klesající trend | Obchodování s trendy | Posilování kanadského dolaru | Obdélníkové formace | Potenciální obrat | Zvýšení dluhového stropu v USA | IRS | Reakce trhů | Spike | EUR/GBP | Tradingová strategie | Deficit | Zklamání pro investory | BREAKING | Work & Travel | Formace vlajka | Poměr rizika a zisku | Statistický úřad | Patterny | Podnikání | Ekonomické aktivity | Akciový výprodej | Budoucnost | Prodej dolaru | Pokračující pokles | Bankéři | Výrazný trend | Použití indikátoru CCI | Objektivnější způsob obchodování | Trendový trh | Největší banky v Česku | Banco Central do Brasil | Nárůst prodejních pozic | Korekce trendu | Odpor | Situace v USA | Case-Shiller | Vývoj jádrové inflace v Brazílii | Dividendový výnos | Title Transfer Facility (TTF) | Krátkodobé obchody | Clustery | Vývoj tržeb | Technická analýza zlata | Firma | Zlevňování ropy | Česká koruna | Velké varování | Nord Stream 1 | Klín | Jednání ČNB | Opatření | Obchodní výsledky | Extension | Ukázka Downtrendového trhu | Devizové trhy | Boční kanál | Plnění challenge | Akciový index | Zásadní supportní úrovně | Pozornost | Kdy trend začíná | Vývoj hlavní úrokové sazby v Brazílii | 3М | Riziko ztrát | Prostor pro pokles | Throwback | Range | Profit-Target | Francouzská společnost | Ifo | Stratégové | Prodejní reakce | Momentum | Bundesnetzagentur | ATR | Futures kontrakty | J.P. Morgan v Londýně | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Tomáš Cverna | Burze | Vývoj mezd | Jak zakreslit supporty a rezistence | Americká měna | Formace Inside Bar | Investiční stratégové | Výsledkové zprávy | Hybnosti trhu | Salvador | Bitcoin | Slabá čísla | Cena plynu | Primární trend | Rušivé indikátory | Hlavní finanční trhy | Polovodičové společnosti | Balance | Analýza platiny | ISM index | Nižší minima | Vysoké inflace | Příležitost pro odraz | Hedging strategie | Klesající praporek | Trader Jan | Británie | Atakování maxim | Analytik Raiffeisenbank | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Cenové konsolidace | Empire State Index | Pokračovací klínová formace | Euro-koruna | Kolísání cen | Cenový graf | Obchodovat | Hlavní ekonomka | EUR/MWh | Německé podnikové objednávky | Linie neckline | Head and Shoulders | Snížení základní úrokové sazby | Místní centrální banka | Metody analýzy trhu | FXstreet.com | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Tlak na USD | Americké indexy | Lítost obchodníka | Válka na Ukrajině | Obchodovat Price Action | Poptávka po čipech | Složení COT reportu | Naše prognóza | Nakupuj levně | USA | Růst úrokových sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Index DXY | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Hans-Rüdiger Pfister | HealthCare | Budoucnost Bitcoinu | Jak obchodovat | S/R zóny v grafu | Ekonomická zpráva | Stříbro | Mluvčí Kremlu | Využití analýzy | Největší banky | Zájem kupců | Pokles cen | Volby | Rezistence zóny | Silný fundament | Obchodování odrazu | Více volatilní | Předvídat budoucí pohyby cen | VaR modely | Fibonacciho expanze | Broker Consulting Index | Výdaje | Michigan | ETF | Hrot | Obchod s příhozy do zisku | Klouzavý průměr | Ekvidistantní kanál | Ceny starších bytů | Fintokei | Indikace RSI | Sell obchody | Helena Horská | SMA 200 | Signál k nákupu | Ziskový obchod | Fibonacciho projekce | Rostoucí praporek | Fibonacciho cenové Clustery | Ekonomové | Bitcoiny | Depozitní sazby | Čistý graf | Hranice kanálu | Neemocionální proces | Akcie Adidas | Spojené státy | Sazby v Brazílii | Backtest | Obchod s příhozy | Trading | Růst HDP | Jakub Hodan | Ruská ekonomika | Ceny zemního plynu v Evropě | Hledání patternů v grafu | Report finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Výsledky za první pololetí | Plán obchodování | Cenová akce | Ziskový potenciál | Oslabení trhu | Analýza zlata | Americká data | Vývoj | Zítřejší cenové pohyby | Inside Bar | Výkon ekonomiky | Období propadů | Dlouhodobější výhled | Časový rámec | Potenciální obrat trendu | Obchodování odrazu ceny | AUD/NZD | Masivní propad | Mistrovství světa | České prop firmy | Philadelphia Fed Business Outlook | Demokraté a Republikáni | Investiční poradenství | Combo Pattern | Glassnode | Investiční doporučení | Klesající kanál (downtrend) | Prop Trading | Obchodování v trendovém kanálu | Komodity ropa | Erdogan | Jisté pokračování trendu | Price Action a časování | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Starší byty | Zemědělství | Pin Bar | Platina | Varování | Intervence | Cenové dno | Trh s kryptoměnami | Identifikace trendového kanálu | Spotřebitelská důvěra | Supporty | Ceny průmyslových výrobců | Breakout trendového kanálu | Uptrend | Jednatel společnosti | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Kryptoburzy | Směr průrazu | Dění ve světě | Vysoká rizika | Měnové politiky | Proražení supportu | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Linie kanálu | Potvrzení signálů | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Obraz trhu | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Nevýhody | Manufacturing | Obchodování trendového kanálu | Prolomení supportu | Zlotý | Důvěryhodná prop firma | Využití trendových kanálů | Ekonomická situace | Odhad HDP | Prezident Erdogan | NextEra Energy | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Dna | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | Analyzovat cenové pohyby | Dosáhnout zisku | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Coinbase Brian Armstrong | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Trend je tvůj přítel | Výhody obchodování podle Price Action | Přiřazení relevance | Emoční stav | Boční kanály | Styl obchodování | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Denní graf měnového páru | Nervozita na finančních trzích | Snížení úroků | Krátkodobý výhled | Texas Instruments | Silný trend | Intradenní strategie | Dlouhodobější obchod | Přeprodané zóny | Fibonacciho extension | Obchodování formací | Kazachstán | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Světové měny | Cenové pohyby | Gigant Gazprom | Forexoví obchodníci | Obchodování v trendu EUR/USD | Platební bilance | Obratové grafické formace | Růst mezd | Směr cenového pohybu | Budoucí supporty a rezistence | Reálné ekonomiky | Denní graf komodity | Technické indikátory | Posilování koruny | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | PMI ve výrobě | Strategie řízení | Práce na sobě | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | České koruny | The Economist | Komise v přenesené pravomoci | Rozjetý rostoucí trend | Vývoj akciového indexu | Úrok | Investovat | Komoditní | Příklad vstupu do sell | Supportní úrovně | Odmítnutí ceny | Evropská data | Nerozhodnost | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Smazání celého účtu | SFX | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Metoda obchodování | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | Výkon hlavních měnových párů | Příklad vstupu do sell pozice | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Růst cen ropy | Konec downtrendu | Panika | Pochopení základních principů | OFP Funding | Zajištění | Sodexo (SW.FR) | Price Action a fundamentální analýza | Stoupající kanál | Zájem investorů | Umístění Stop-Lossu | Partnerství | Euro dnes | Money management | Peněžní prostředky | Provozní zisk | Základy trendových kanálů | Pokračování rostoucího trendu | Cena akciového indexu | Strategie obchodování trendového kanálu | Podíl nezaměstnaných | Hladiny Fibonacciho retracementu | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Struktura trendového kanálu | Prostor pro další posilování | Posilování švýcarského franku | Klouzavý průměr SMA 20 | Fed | Nonfarm Payrolls | Flow z ekonomiky | M2 | Načasování vstupů | Ukázka Dvojitého vrcholu | Nově zahájené stavby domů | Maďarský forint | Počet obchodních příležitostí | Forwardy | Rostoucí trendový kanál | Prodejní signál | Průraz vzhůru | Generali Investments | Hry | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Trhy | Trade | Emerging markets | Prop trading národ | Nárůst prodejních obchodních pozic | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Walmart | Sideways | Vystoupení šéfa Fedu | Doněcké lidové republiky | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Rychlé rozhodování | Rada ČNB | Varování před riziky | První vlna inflace | Commitment of Traders | Fond | USA inflace | ISM | Restrukturalizace | Globální trhy | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Průzkum ČSÚ | Předpovídání budoucího pohybu trhu | Pivotní body | Analýzy trhu | Nákup eura | Silný cenový pokles | Celkový výsledek | Úspory | Korekční klín | Meziroční vývoj jádrové inflace v Brazílii | Predikce cenového poklesu | Přeprodanost trhu | OFP | Prodávající | xStation 5 | Sláva | Možnosti vydělávat | Domino efekt | Zkušený trader | Trendové strategie | Začínající obchodníci | Cenový vývoj | Tipy pro začátečníky | FérMakléři | TradingEconomics | Horizontální linie | Neutrální grafické formace | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Přístup k obchodování | Babypips | Bilance | Formace praporek | Ondřej Hartman | Proces rozhodování | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Low | Růst Bitcoinů | David Vagenknecht | Prodej eura | Španělsko | XTB Research | Odrazy | Význam trendových kanálů | Cesta Prop Tradingem | Ekonomický růst | Průměrná sazba hypoték | Falešné breakouty | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Přeprodané podmínky | CAD | Ceny zemního plynu v USA | Dlouhodobý klouzavý průměr | Shares | ETF na bitcoin | Situace na finančních trzích | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Proobchodování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Zajímavý zisk | Obdélníkové grafické formace | Úrokové sazby v Brazílii | Sázet | Potenciální obraty | Obchodování obdélníkové formace | Svíčkové grafy | Hospodaření | Absence kupců | Ztráta | Očekávání do budoucna | Identifikace grafických formací | USDIDX | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | 8 nejlepších obchodních strategií | Fundamentální pozadí | Obchod | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Hrubá marže | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Tradeři | Dmitrij Peskov | Cenový pokles | CAD/CHF | AUD/USD | Vhodné emoce | Hospodářský pokles | Akcie společnosti Sodexo | Moving Average | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | Pražský PX | MAM | Nájemné | Capitalinked | JPY | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Swiss Life | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Order | Trend na trhu | Meta | Turecká lira | Pesimismus | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | Plyn | S&P/Case-Shiller | Čína | Capital | Risk | Úrovně supportu | J.P. Morgan | Aktuálně trh | Ceny | Tisk peněz | Siemens | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Pohyby na trhu | Short obchod | Německý ZEW index | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | COT report | Pivot Pointy | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Způsoby obchodování | ETN | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Softbank | Klíčové S/R zóny | USD/TRY | WTI | Tržní odhad | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Stavební povolení | Silný americký dolar | Měnový report | Státy EU | Illinois | SMA | Divergence | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Podnikání společnosti | Tradingový portál | Sentix | Stratég | Kurzové riziko | Výsledek obchodování | Instituce | Forint | Vstup do trhu | Prezident Vladimir Putin | RTX | Ceny zlata | Inflační krize | Stav trhů | Výnos | Michal Bárta | Balance křivka | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Benchmark | Zoetis | Pasiva | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Provozní náklady | Rozhovor | Order block | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | FTMO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Kroky Bank of England | Historická maxima | Společnost Siemens | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Akcie týdne | Obchodní tipy | Ceny energií | FTX | S/R zóny | Energetická krize | GBP/USD | AAPL.US | Velké instituce | Obchodní analýza | Identifikace trendu | Obratová formace | Jaromír Gec | Euforie | Rychlý růst cen | Výhody a nevýhody | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Apple (AAPL.US) | Cenové minimum | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Extrémní růst | Zisk | ČNB | Bank of England | Ceny BTC | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Makléři | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Finanční ředitel | JAP225 | Silná data | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Kurz jenu | TRY | Analýza páru EUR/USD | Konsolidace trhu | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Technický signál | Zprávy | Class A | CCI | Ceny ropy | Byty | Euro klesá | Úspěch v obchodování | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Dolarové sazby | CAD/JPY | Zájem o bitcoin | Luhanské lidové republiky | PYPL | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Profit Target | Běžný účet | Index CPI | xStation5 | Marriott | ProCent | Multitimeframe | Začátečník | Rostoucí klín | RBC | Dodržování obchodního plánu | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Trendové obchodování | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Visa | Velké objemy | Grafy | Fiserv | Aktivum | Společnost XTB | Finanční svět | Maximalizace zisku | CARA | GMT | Situace | USD/CZK | Dolarový index (USDIDX) | SMA 20 | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Startup | Konsensus | Pozitivní výsledek | NATGAS | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový výběžek | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | Resistance | Výrobní aktivity | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Další posilování | Euro | Pohyby ceny | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | Etoro | Fibonacciho úrovně | Průměrná cena | USD/CAD | Data společnosti | Obchodní bilance | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | AAPL | Martin Gürtler | CAR | 100 SMA | EUR/CHF | Zdraví | Average True Range | ČTK | Investiční fond | Novinky | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Americký ISM | Regulační rámec | Česká inflace | Brazilský real | 1D | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Pozitivní momentum | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Currency | Prodejní pozice | Kupci | Nižší úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace | Ukázka obchodování | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Pokračující výprodej | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | Týdenní pivot | Trojitý vrchol | Zrychlení růstu | SPOT | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Buy signály | Češi | Důležitý signál | Převis | Reuters | Týdenní zpráva | Vývoj BTC/USD | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Marlin | Společnost Apple | Analýza EUR/USD | Prognózy | Airbnb | Kurz | DNO | Daně | Velké finanční krize | Tichomoří | DXY | RBC Capital | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Americká ekonomika | Růstový trend | Úspěchy | Den obchodování | Ztrátový obchod | Seance v USA | Výsledky | Růst trhu | Rychlý růst | Swingy | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Objem úvěrů | Traders | Potenciál | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Důvody k nákupu | Německý průmysl | Pivoty | Indie | Bod | Vnímání | Myšlenka | TSM.US | Tipy pro začínající | Zisky | Investiční stratég | tradingeconomics.com | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | Kompletní průvodce | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | Důvěra | Výplata | Americký akciový trh | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Měny | Key level | Profitovat | Capitalinked.com | Dollar | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Thomson Reuters | Export | Milník | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Úbytek | NFIB | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | TABAK | Radomír Jáč | Komodity ropa WTI | Mnozí investoři | Zhodnocení | Nervozita | Ceny stavebních prací | Reakce investorů | Česká spořitelna | Praha | Fundament | Jižní Korea | Engulfing | Medvědí scénář | Optimistický výhled | Prodeje aut | Začněte obchodovat | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Formace Pin Bar | Krok za krokem | Béžová kniha | Cenové tlaky | CoinGecko | Silný trh | Pozitivní signál | Hypotéky | Graf komodity | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | ZEW | Analýza transakcí | Rozdělení akcií | Vlna inflace | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | EUR/AUD | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Trh kryptoměn | Inflace v červenci | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Equinor | Komoditní trhy | Pokles tržeb | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Nerozhodnost trhu | Riziko recese | Asociace | NZD/CAD | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Downtrend | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | High | Pivot Point | Tým InstaForex | Silná korelace | Odhadovaná cena | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Analýzy více časových rámců | Půlení bitcoinu | Instant Trading EU | Trojité dno | Volby v USA | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Relativní výkon | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | QE | MT4 | Růst tržeb | Výstupní body | Cena | Vývoje ceny | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | Obchodní spory | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Zoetis Inc | Americký trh | Interpretace | TSM | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Bullish Engulfing | Vstupní a výstupní body | Kurzy | Situace na trhu | Cenové formace | Odvody | Solana | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | EMA | Forexu | Nákupní korekce | Poměr RRR | Akcie společnosti | Indikátor důvěry | Boom kryptoměn | Zastavení dodávek | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | OMV | Nový býčí trh | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Likvidní | Banky | BlackRock | The5ers | Buy | Býčí scénář | Automotive | Vlády | Kotace | Rychlost | Taiwan Semiconductor | Cenový pattern | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Konfederace | Zisk na akcii | Měsíční měnový report | Svíčková formace | Wall Street | Prop společnost | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Budoucí pohyby cen | ČR | XTB | Meta Platforms | Breakouty | Jednatel | Výraznější pokles | Použití indikátoru | Pozice | Zájem obchodníků | Mzdový růst | Začínající tradeři | Dodávky suroviny | Neustálé vzdělávání | Pullback | Reálná hodnota | Bitcoinového ETF | TTF | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Dolarový index DXY | Červencová inflace | Hedge | Foxconn | Svíčkové formace | Cenné papíry | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Moje cesta Prop Tradingem | Texas | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Služby | Lednová inflace | Velikosti pozic | Vybrat zisk | Stochastický oscilátor | Návrat inflace | Plynovod Nord Stream | Broker | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Oscilátor RSI | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Graf komodity Zlato | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výstupy | Vývoj měnové politiky | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Problémy ekonomiky | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Bankovní rady ČNB | ZEW index | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Jasné signály | Spotřebitelská poptávka | W1 | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | Vydělávat na finančních trzích | Budoucí pohyby | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | XTB Tomáš Cverna | Tržby z prodeje | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Investování do Bitcoinu | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Krátké (short) pozice | Cenové stropy | USD | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Obchodování Price Action | Emoce | NextEra | PayPal | Doji | D1 | Silný dolar | Společnost Fintokei | 3M | US500 | Posilování amerického dolaru | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | CZ | Průraz | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Inflace ve službách | Propad | Trh s futures | Mistrovství | Britské libry | Pokles eura | Vlajka | Bearish | United Parcel Service | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Dlouhodobější trend | Time-Frame | Kanada | Praktické okénko | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Výhody obchodování | Broker Consulting | Německý Ifo index | Kryptoměna | Marriott International | Instant Trading EU Ltd. | Makroekonomický kalendář | Cena akciového indexu S&P 500 | Více časových rámců | Investment | Take-Profit | Martin Klass | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Vstup do LONG pozice | VaR | Zamyšlení | Ceny v eurozóně | Makro | Klesající trendové čáry | Situace v Německu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Stop-Loss a Take-Profit | ECB | HICP | Voda | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Růst ceny | Měnová politika | Altcoin | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | Obchodní instrumenty | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Plynárenský gigant | Body | Reverzní formace | Krypto | World Bank | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Krátkodobý klouzavý průměr | Vysoké zisky | Navýšení | Graf akciového indexu S&P 500 | Line Bin | MPSV | RBC Capital Markets | Vývoj indexu S&P 500 | Výhody a nevýhody | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Hedging | EU | Miliardy | Černé zlato | Úroveň supportu | Časové rámce | Analýza měnových párů | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | FUNDING | Nákupní signál | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Největší kryptoměny | Zasedání bankovní rady | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Nižší likvidita | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Růst bitcoinu | Růst cen průmyslových výrobců | Významné události | Graf dne | Pohyb dolaru | Sol | Odklon od fosilních paliv | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Richmond | Indonésie | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot