Neděle 08. září 2024 17:04
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner
reklama
CapXmaster

Inflace v únoru

img

USD/JPY: japonský jen slaví triumf

05.06.2024 Pár USD/JPY dnes aktualizoval třítýdenní minimum a propadl se do oblasti 154. Důležité je, že instrument klesá navzdory intradennímu růstu dolarového indexu. To znamená, že tón pohybu měnového páru směrem dolů udává jen, který reaguje na současné fundamentální pozadí.
img

Zdražení potravin a pohonných hmot zvýšilo inflaci na 2,9 %

13.05.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR zrychlil z 2,0 % dosažených v únoru a březnu na 2,9 % v dubnu. Výsledek tak skončil v podstatě nad všemi odhady analytiků. Naše prognóza i tržní konsensus očekávaly 2,4 % y/y, zatímco ČNB odhadovala 2,5 % y/y.
img

Zdražení potravin a pohonných hmot přispělo ke zrychlení inflace na 2,9 %

13.05.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR zrychlil z 2,0 % dosažených v únoru a březnu na 2,9 % v dubnu. Výsledek tak skončil v podstatě nad všemi odhady analytiků. Naše prognóza i tržní konsensus očekávaly 2,4 % y/y, zatímco ČNB odhadovala 2,5 % y/y.
img

Mnoho povyku pro nic

03.05.2024 Česká národní banka znovu snížila úrokové sazby o 50 bb a klíčová repo sazba tak klesla na 5,25 %. Rozhodnutí bylo tentokrát jednohlasné. Inflace se dostala na dvouprocentní cíl, poblíž kterého by se podle ČNB měla udržet i na celém horizontu prognózy. Bankovní rada ale nadále upřednostňuje pomalejší pokles sazeb, než ukazuje prognóza ČNB. Důvodem je hlavně slabší koruna a rychlý růst cen služeb. Na každém z dalších dvou zasedání očekáváme snížení úrokových sazeb opět o 50 bb. Na konci letošního roku by pak podle nás měla repo sazba klesnout na 3,5 %, což by zároveň měla být její terminální úroveň. Poblíž 3,5 % vidí neutrální sazbu podle slov guvernéra Michla také většina bankovní rady. Prognóza ČNB však bude sazby nadále směrovat ke 3 % a k žádné změně tak v tomto ohledu nakonec nedošlo.
img

ČNB snižuje sazby o dalšího půl procentního bodu

02.05.2024 Česká národní banka na dnešním zasedání rozhodla o snížení úrokových sazeb o dalšího půl procentního bodu, tedy stejně jako v únoru a březnu. Základní repo sazba tak klesla na 5,25 procenta. Toto rozhodnutí bylo v souladu s naší prognózou i konsensem analytiků. Finanční trh však před dnešním zasedáním zaceňoval mírnější snížení sazeb v rozmezí čtvrt až půl procentního bodu.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. května 2024

02.05.2024 Bankovní rada na svém květnovém zasedání opět snížila úrokové sazby o půl procentního bodu: repo sazbu na úroveň 5,25 %.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Denní shrnutí: Omezená volatilita na trzích se začátkem velikonočních prázdnin

29.03.2024 Poslední obchodní den tohoto týdne byl poměrně neradostný. Vzhledem k tomu, že většina trhů již byla uzavřena kvůli velikonočním svátkům, byly podmínky pro likviditu velmi řídké.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Maďarska centrální banka opět snížila základní úrok

26.03.2024 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 8,25 procenta. Uvedla to v dnešní tiskové zprávě. Je to už pošesté za sebou, kdy banka základní sazbu snížila, a to díky tomu, že se dál rychle zmírňuje inflace.
img

Bank of England učinila první krok ke snížení sazeb a Bailey ho potvrdil

25.03.2024 Ve čtvrtek skončilo druhé zasedání Bank of England roku 2024. Jak už mnoho analytiků a ekonomů upozornilo, jeho výsledky jsou spíš holubičí než jestřábí či neutrální. K hlavním bodům, kterým ekonomové věnují pozornost, patří slova guvernéra BoE o možném snížení sazeb v roce 2024 (ačkoli toto už bylo známo), stejně jako skutečnost, že počet členů centrální banky, kteří podporují zvýšení sazeb, klesl.
img

ČNB snižuje sazby opět o 50 bb, i přes slabou ekonomiku a inflaci na cíli

20.03.2024 Česká národní banka na březnovém zasedání snížila úrokové sazby opět o 50 bb a potvrdila odhodlání nadále pokračovat v pouze pozvolném uvolňování měnové politiky. Hlavními důvody jsou slabší koruna a přetrvávající rychlý růst cen služeb. Oba tyto faktory budou podle guvernéra Michla rozhodující pro další vývoj úrokových sazeb. Na každém ze zasedání v květnu, červnu a srpnu očekáváme jejich snížení o 50 bb, čímž by se zmírnil současný nesoulad mezi výši úrokových sazeb a vývojem ekonomiky a inflace. Do konce roku by podle naší prognózy měla repo sazba klesnout na 3,5 %. Bankovní rada nadále označuje politicky neutrální úroveň sazeb ve výši 3 % za příliš nízkou. V této souvislosti by centrální banka měla v květnu zveřejnit analýzu, která se neutrální úrovni bude věnovat.
C:\fakepath\trader-20032024-48-zm.jpg

ČNB snížila úrokovou sazbu na 5,75 pct., experti čekají zlevnění úvěrů

20.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,75 procenta. Dva ze sedmi členů bankovní rady navrhovali pokles sazby až na 5,5 procenta. Výsledek jednání odpovídal očekáváním analytiků. Podle nich je ČNB obezřetná zejména kvůli vyššímu růstu cen služeb a slabšímu kurzu koruny, přestože inflace v únoru klesla na dvouprocentní cíl centrální banky. Snížení sazeb podle expertů povede k dalšímu poklesu úroků tuzemských bank u vkladů i úvěrů, způsobí také růst cen nemovitostí.
img

ČNB snižuje sazby opět o 50 bb, navzdory slabé ekonomice a inflaci na cíli

20.03.2024 Česká národní banka dnes podruhé v řadě snížila úrokové sazby o 50 bb. Základní repo sazba tak klesla na 5,75 %. Toto rozhodnutí bylo zejména po výrocích od některých centrálních bankéřů z minulého týdne poměrně široce očekáváno.
img

💲 USD před rozhodnutím Fedu roste

20.03.2024 Obchodníci čekají na oznámení rozhodnutí Federálního rezervního systému, které je naplánováno na dnešních 19:00. Trhy očekávají, že sazby budou na pátém zasedání v řadě ponechány beze změny. Toto zasedání však může vnést více světla do potenciálního načasování prvního snížení sazeb.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed

20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
img

Tuzemská inflace hluboko pod průměrem EU

19.03.2024 Inflace v Česku je sedmá nejnižší v Evropské unii. Nejnovější harmonizovaná čísla Eurostatu potvrzují únorový pokles meziroční míry inflace na 2,2 %, zatímco v EU došlo v průměru ke zvolnění na 2,8 %. Mezi členskými státy nadále existují výrazné rozdíly – nejvyšší inflaci reportovalo s náskokem Rumunsko (7,1 %), na opačném konci se nachází Lotyšsko a Dánsko (0,6 %). U našich sousedů na Slovensku inflace v únoru poklesla ze 4,4 % na 3,8 %. Celková inflace napříč sedmadvacítkou sice plošně klesá, jádrové cenové tlaky, především ve službách zůstávají ale nadále zvýšené.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v únoru klesla na 2,8 procenta

18.03.2024 Míra inflace v Evropské unii v únoru zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla pod unijní průměr a z lednové hodnoty 2,7 procenta se dostala na 2,2 procenta. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

EUR/USD. Nejdůležitější týden měsíce března

18.03.2024 V průběhu tohoto týdne nás čeká spousta fundamentálních událostí. Na programu bude především zasedání amerického Federálního rezervního systému, který ve středu oznámí výsledky svého březnového zasedání. To však není jediná významná událost tohoto týdne – projev předsedy Fedu Jeromea Powella (nezávisle na tiskové konferenci po zasedání), indexy ZEW, PMI, IFO, zprávy o nemovitostech a stavebnictví v USA a tak dále. Není pochyb o tom, že volatilita se v nadcházejících dnech zvýší. Nahlédněme do ekonomického kalendáře nejdůležitějšího týdne v měsíci březnu.
img

Co příští týden čekat od libry?

18.03.2024 Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analýza: Češi před letní sezonou dostanou za české koruny méně eur

17.03.2024 Česká měna proti hlavním světovým měnám meziročně oslabila, Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny méně eur a dolarů než před rokem. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading. K euru koruna klesla o sedm procent, k dolaru o desetinu. Naopak proti egyptské libře posílila o 50 procent a k turecké liře o 15 procent.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Inflace v Polsku dál zpomaluje, dostala se na 2,8 procenta

15.03.2024 Míra inflace v Polsku v únoru podle předběžných údajů zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,7 procenta, oznámil dnes polský statistický úřad. Je to výraznější pokles, než se čekalo. Meziměsíčně pak ceny vzrostly o 0,3 procenta proti růstu o 0,4 procenta v předchozím měsíci.
img

Polská inflace se snížila

15.03.2024 Inflace v únoru vzrostla o 0,3 % meziměsíčně a o 2,8 % meziročně, oproti 0,4 % m/m a revidovaným 3,7 % y/y v lednu. Trhy očekávaly meziměsíčně růst o 0,5 % a meziročně o 3,2 %.
img

EUR/USD. Americká inflace v únoru náhle zrychlila. Co nám říkají údaje?

13.03.2024 Zveřejněná zpráva o inflaci v USA se ukázala být poměrně kontroverzní. Téměř všechny její složky vyšly v "zeleném" a ukázaly se být silnější, než se předpokládalo. Jádrová inflace však stále vykazovala klesající trend, a to i přes pomalejší tempo zpomalování. To účastníky trhu zaskočilo: obchodníci jednoduše nevěděli, jak na zprávu reagovat. Zpočátku ceny prudce klesly k hranici 9. čísla, ale pohyb směrem dolů již nenásledoval. Poté převzali iniciativu kupující, kteří cenu vytlačili až na úroveň 1,0945. Své pozice však neudrželi, protože zpráva o inflaci nakonec zafungovala ve prospěch amerického dolaru.
C:\fakepath\trader-11032024-57-zm.jpg

Inflace v únoru zvolnila na dvě pct., podle analytiků stále není překonána

11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Inflace je tak nejnižší od prosince 2018, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Tempo růstu cen dosáhlo cíle České národní banky (ČNB) a skončilo o 0,8 procentního bodu pod její prognózou. Analytici však upozorňují na přetrvávající inflační tlaky ve službách, proto podle nich nelze mluvit o úplném překonání inflace. Zpomalení inflace také neznamená návrat cen na dřívější úroveň, ale nižší tempo jejich růstu.
img

Klesající inflace začíná pozitivně ovlivňovat příjmy domácností

11.03.2024 „Inflace v únoru dále zpomalovala v souladu s očekáváním většiny analytiků. Po prudkém lednovém poklesu z prosincových 6,9 % na 2,3 % v únoru inflace dosáhla dvouprocentního cíle České národní banky. Na této úrovni byla inflace naposledy na konci roku 2018. Inflace tedy přestává být bolavým místem české ekonomiky a současně začíná pozitivně ovlivňovat i reálné příjmy domácností.
img

Inflace se dostala na dvouprocentní cíl ČNB

11.03.2024 Tuzemská inflace v únoru klesla na rovná 2 % y/y po lednových 2,3 %. To bylo mírně nad naším odhadem ve výši 1,8 % y/y. Tržní konsensus naopak čekal více (2,1 % y/y), stejně tak i ČNB, která ve své únorové prognóze odhadovala 2,8 % y/y. Již v lednu však byla inflace oproti prognóze ČNB nižší (2,3 % vs 3,0 %).
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Inflace v ČR byla v únoru osmá nejnižší z celé Evropy

11.03.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v únoru dále polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo osmou nejnižší, zatímco v lednu byla v ČR desátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta.
img

Inflace se dostala na dvouprocentní cíl ČNB

11.03.2024 Tuzemská inflace v únoru klesla na rovná 2 % y/y po lednových 2,3 %. To bylo mírně nad naším odhadem ve výši 1,8 % y/y. Tržní konsensus naopak čekal více (2,1 % y/y), stejně tak i ČNB, která ve své únorové prognóze odhadovala 2,8 % y/y. Již v lednu však byla inflace oproti prognóze ČNB nižší (3,0 % vs 2,3 %).
img

Inflace v únoru dál zvolňuje, jsme na cíli a můžeme ještě níž

11.03.2024 Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o + 0,3 % meziměsíčně, což je lehce pod naším odhadem i odhadem trhu (0,4 % m/m). Meziroční dynamika tak dál zvolnila z 2,3 % v lednu na 2,0 % - tedy přesně na cíl centrální banky.
img

Inflace dosáhla svého cíle

11.03.2024 „V únoru došlo k meziročnímu růstu cen o 2,0 procenta. Inflace tak přesně dosáhla cílované hodnoty stanovené Českou národní bankou. Období vysoké inflace se stalo minulostí. Nyní se můžeme zaměřit na snižování úrokových sazeb, které podpoří ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace v Česku dále výrazně klesá, nejníže od roku 2018. Padají ceny zeleniny – už nejen i zemědělců, ale i v obchodech, takže poprvé právě od roku 2018 je inflace přesně na inflačním cíli ČNB, v EU je podle všeho šestá nejnižší

11.03.2024 Únorová míra inflace činí v Česku rovná dvě procenta v meziročním vyjádření. Poprvé od konce roku 2018 se tak míra inflace ocitá přesně na cíli České národní banky. Od ledna 2019 včetně byla vždy nad tímto cílem.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace by měla zůstat v tolerančním pásmu cíle i po zbytek roku

11.03.2024 Z domácí ekonomiky bude hlavním údajem tohoto týdne dnes zveřejněná inflace za únor. Ta se podle nás v meziročním vyjádření dále snížila a mohla by se dokonce dočasně dostat pod 2% inflační cíl. Data z USA pravděpodobně nenabídnou příliš důvodů, aby Fed začal trhy připravovat na brzké snížení úrokových sazeb. Očekáváme, totiž, že inflace v únoru zůstala lehce nad 3 % y/y a solidní výsledek pravděpodobně zaznamenají také maloobchodní tržby. Statistiky průmyslové produkce v eurozóně budou i v únoru poznamenané enormní volatilitou dat z Irska. Ani bez tohoto vlivu se ale průmyslu v eurozóně na začátku letoška nedařilo, a to zejména v energeticky náročných odvětvích. Hlavní událostí z pohledu finančních trhů by však v tomto týdnu v eurozóně mělo být zveřejnění revize operačního rámce ECB.
img

EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace

11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
C:\\fakepath\\ceska koruna-24.jpg

Analytici odhadují v únoru opět zpomalení inflace

10.03.2024 Meziroční inflace v únoru dál zpomalila z lednových 2,3 procenta a přiblížila se dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB). Shoduje se na tom ve svých odhadech většina analytiků, které oslovila ČTK. Na vývoj inflace podle nich příznivě působí ceny potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.
img

Inflace v Maďarsku se mírně snížila

08.03.2024 Inflace v únoru se snížila na 3,7 % meziročně oproti 3,8 % v lednu. Trhy naopak očekávaly zvýšení na 3,9 % meziročně.
img

Forex: Sazby ECB dnes zůstanou beze změny, první snížení by mohlo přijít v červnu

07.03.2024 Hlavní událostí dneška je zasedání ECB. Ta by měla opět ponechat úrokové sazby beze změny. My i finanční trh očekáváme jejich první snížení až v červnu. To už bude jasné, jak silný byl růst mezd na začátku letošního roku a jak na to zareagovala jádrová inflace. Z ekonomických dat bude dnes zveřejněn lednový vývoj továrních objednávek v Německu.
img

Euro se pokouší obnovit růst

05.03.2024 Spotřebitelské ceny v eurozóně nadále klesají, i když ne takovým tempem, jak se původně předpokládalo. Inflace v únoru zpomalila z 2,8 % na 2,6 %, přičemž jádrová inflace překonala očekávání a dosáhla 3,1 % (očekávalo se 2,9 %). Vzhledem k silnému růstu mezd hrozí, že inflace na konci roku překoná prognózy Evropské centrální banky a mohla by banku přinutit udržovat přísnou měnovou politiku po delší dobu, než trh očekává.
img

Denní shrnutí: Bitcoin vyskočil nad 67 000 dolarů, GOLD dosáhl 2 100 dolarů

04.03.2024 Rally na Wall Street se dnes zastavila poté, co se hlavní americké indexy na konci minulého týdne vyšplhaly na nová rekordní maxima. S&P 500 500 se obchoduje beze změny, Dow Jones a Nasdaq klesají o 0,2 %, zatímco Russell 200 s malou kapitalizací získává 0,2 %.
img

Německá inflace klesá

29.02.2024 Celková inflace v únoru podle předběžných odhadů vzrostla o 2,5 % meziročně oproti +2,9 % v lednu. Trhy očekávaly růst o 2,6 % meziročně. Harmonizovaná inflace vzrostla podle očekávání trhů o 2,7 % meziročně oproti +3,1 % v lednu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Míra inflace v Německu klesla na 2,5 procenta

29.02.2024 Míra inflace v Německu v únoru zpomalila na 2,5 procenta z lednové hodnoty 2,9 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,7 procenta z lednového tempa 3,1 procenta.
img

Co příští týden čeká americký dolar?

12.02.2024 V Americe dojde k mnoha dalším zajímavým a potenciálně významným událostem. V úterý bude zveřejněna zpráva o inflaci za leden. Připomínám, že americké reporty o inflaci přicházejí v jediném odhadu a následně nejsou revidovány ani upravovány. Index spotřebitelských cen může v meziročním srovnání zpomalit na 3 %. Jádrová inflace může meziročně klesnout na 3,7–3,8 %. Je toto zpomalení významné? Je dostatečně silné na to, aby trochu zmírnilo jestřábí sentiment tvůrců politiky Federálního rezervního systému?
C:\fakepath\Polsko.jpg

Ministryně: Kvůli inflaci Polsko příští rok opět dvakrát zvýší minimální mzdu

28.05.2023 Polsko má v příštím roce kvůli vysoké inflaci v plánu dvakrát zvýšit minimální mzdu, stejně jako v roce letošním. Řekla to dnes ministryně rodiny, práce a sociální politiky Marlena Malagová. V Polsku se na podzim budou konat parlamentní volby a ministryně je členkou vládní strany Právo a spravedlnost (PiS).
img

Analýza Invesca: Nálada na trhu se zlepšila. Vydrží?

06.04.2023 Březen se ve Spojených státech zaměřuje na vysokoškolský basketbal a March Madness®. Letos tento termín nabyl většího významu vzhledem k šílenství, které jsme viděli na trzích v průběhu března. Na začátku měsíce se objevily bankovní problémy, které se dále zhoršovaly. Následovalo extrémní prostředí „risk-off“, když ve spojených státech došlo ke klasickému runu na banky, a i v Evropě se v bankách objevilo určité napětí. Tvrdili jsme, že tyto problémy byly specifické pro některé banky, nikoli systémové, a byli jsme přesvědčeni, že tvůrci politik jsou velmi citliví na rizika vzniklá agresivním zpřísňováním a jednají rychle a účinně, aby problémy zastavili.
C:\fakepath\cnb6.jpg

ČNB podle očekávání sazby neměnila, analytici už jejich růst nečekají

29.03.2023 Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, na této úrovni je od loňského června. Rozhodnutí podpořilo šest členů rady, jeden navrhoval růst sazby o 0,25 procentního bodu. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla bankovní rada na svém příštím jednání na počátku května zváží, zda sazby ponechat na současné výši, nebo je zvednout. Analytici už ale další růst sazeb neočekávají. Ke snižování sazeb by podle nich mohla ČNB přistoupit nejdříve v srpnu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: ČNB už sazby nezvýší, ke snížení přistoupí nejdřív v srpnu

29.03.2023 Česká národní banka (ČNB) už základní úrokovou sazbu zvyšovat nebude. K jejímu snížení ze současných sedmi procent by mohla přistoupit nejdříve v srpnu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB, která ponechala sazby na úrovni platné od loňského června, označují za očekávané.
img

ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny, brzy začne přemýšlet o jejich snižování

29.03.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na 7 procentech bylo široce očekávané. Bankovní rada byla v uplynulém půlroce překvapivě pasivní a rezistentní vůči doporučením svého odborného aparátu. Ve světle nervozity okolo stability významných bank v USA a eurozóně a s ohledem na postupný pokles jádrové inflace proto bylo předem jasné, že další zvýšení úrokových sazeb je prakticky vyloučené.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Bankovní rada ČNB opět ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

29.03.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes i na jednání v novém složení ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Na stejné úrovni je sazba od loňského června. Bankovní rada dnes také rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Ranní shrnutí (29.03.2023)

29.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování mírně níže. S&P 500 klesl o 0,16 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % níže a Nasdaq se propadl o 0,45 %. Index malých podniků Russell 2000 klesl o 0,06 %.
img

Bank of England je zaskočena obnoveným růstem inflace

22.03.2023 Libra pokračovala v aktualizaci měsíčních maxim poté, co se objevily zprávy, že britská inflace v únoru nečekaně vzrostla. Růst byl způsoben účty za potraviny a energie, které zvýšily tlak na domácnosti.
img

GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England

21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.
img

Trhy rostou s tím, jak se zmírňují obavy bank

21.03.2023 Převzetí Credit Suisse švýcarskou UBS pomohlo akciovým trhům k úlevné rallye. Analytici Moody's Investors Services ve své zprávě napsali, že "navzdory případným výhodám pro franšízu Moody's také poznamenává, že transakce představuje pro UBSG významné finanční, kulturní a s franšízou související integrační problémy".
img

Ranní okénko - Boj s inflací se odkládá na neurčito, trh sází na prudký pokles sazeb

14.03.2023 Dnes vychází v USA únorová inflace. Ta bude jedním z posledních dílků před zasedáním Fedu, které je naplánované na příští týden. Po turbulentním dění v americkém bankovním sektoru ale na výsledné cifře patrně bude záležet méně, než se původně čekalo. Inflační tlaky v americké ekonomice sice setrvávají a meziměsíční růst dosáhne hodnoty okolo 0,4 %. Trh přesto v posledních několika dnech výrazně posunul svá očekávání a namísto původně předpokládaného vrcholu sazeb poblíž 5,8 % nyní očekává vrchol o procentní bod nižší.
img

Spotřebitelské ceny zmírnily svůj meziroční růst

13.03.2023 „Inflaci nám pomáhá krotit silný kurz koruny. Naopak nedostatečná konkurence na některých trzích umožňuje další zdražování. Lidem přitom výrazně klesají reálné příjmy a rovněž dochází ke znehodnocování životních úspor domácností,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila

10.03.2023 České spotřebitelské ceny vzrostly v únoru tak, jak jsme očekávali o 0,6 % meziměsíčně, což vedlo k poklesu meziroční inflace ze 17,5 % na 16,7 % (ČNB a trh shodně předpokládaly lehce výraznější pokles na 16,5 %). V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a ovocem. I tak byl ovšem příspěvek potravin o něco nižší, než jsme předpokládali - některé dříve rychle zdražující potraviny jako máslo a vepřové maso začaly zlevňovat.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v únoru dosáhla 16,7 procenta, podle analytiků odeznívá jen zvolna

10.03.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v únoru meziročně vzrostly o 16,7 procenta, inflace tak zpomalila z lednových 17,5 procenta. Proti lednu ceny stouply o 0,6 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ke zpomalení inflace přispělo podle statistiků hlavně zmírnění růstu cen týkajících se bydlení. Podle analytiků inflační tlaky odeznívají jen zvolna, pokles inflace na jednocifernou hodnotu čekají v polovině roku nebo ve třetím čtvrtletí. Podle analýzy investiční společnosti Portu patřilo Česko i v únoru mezi země Evropské unie s nejvyšší inflací.
img

Inflace v únoru klesla, dynamika cen ale zůstává pořád silná

10.03.2023 Česká inflace v únoru klesla na meziročních 16,7 % z lednových 17,5 %. Oproti tržnímu konsensu (16,6 % y/y) tak byl únorový růst spotřebitelských cen nepatrně vyšší, ve srovnání s naší prognózou (16,9 % y/y) naopak mírně nižší. ČNB očekávala 16,5 % y/y.
img

Inflace v únoru pravděpodobně zahájila trend postupného poklesu

10.03.2023 Česká inflace v únoru klesla na meziročních 16,7 % z lednových 17,5 %. Oproti tržnímu konsensu (16,6 % y/y) tak byl únorový růst spotřebitelských cen nepatrně vyšší, oproti naší prognóze naopak mírně nižší (16,9 % y/y). ČNB očekávala 16,5 % y/y.
img

Inflace, ČR, únor 2023

10.03.2023 Meziroční inflace v české ekonomice se v únoru vydala k poklesu a potvrdila tak, že lednové zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen, jež bylo taženo zejména cenami elektřiny, představovalo jednorázovou výjimku.
img

Únorová inflace je vyšší, než ČNB čekala, takže opět může rozdmýchat debatu nad signálním zvýšením základního úroku. To doporučuje i MMF

10.03.2023 Únorová inflace v ČR byla mírně vyšší, než se čekalo. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 16,7 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě růst o 16,6 procenta. Vyšší, než se čekalo, byla v únoru také meziměsíční inflace. Činila 0,6 procenta, kdežto odhad počítal s 0,5 procenta. Meziroční inflace předčila také očekávání České národní banky, která ve své aktuální prognóze předpokládá únorový údaj 16,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici čekají v únoru zpomalení inflace v ČR na 16,6 až 16,9 procenta

09.03.2023 Tempo růstu cen v Česku se v únoru proti lednu snížilo, zejména kvůli tomu, že ceny energií už narazily na cenové stropy. Zdražování v únoru táhly hlavně potraviny, shodují se analytici oslovení ČTK. Podle jejich odhadu byla únorová meziroční inflace mezi 16,6 a 16,9 procenta. V lednu inflace byla 17,5 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorové inflaci v pátek.
img

Ranní shrnutí (06.03.2023)

06.03.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodují převážně výše, pravděpodobně v reakci na páteční růst na Wall Street.
C:\fakepath\euro star.jpg

Inflace v eurozóně v únoru klesla na 8,5 procenta, čekal se výraznější pokles

02.03.2023 Míra inflace v eurozóně v únoru čtvrtý měsíc v řadě klesla, tentokrát ale jen o 0,1 bodu na 8,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Na trhu se čekal výraznější pokles, analytici počítali s inflací 8,3 procenta nebo nižší. Za vyšším růstem jsou opět zejména drahé potraviny.
img

Forex: Nálada v Německu se zlepšuje

22.02.2023 Zápis z posledního jednání americké centrální banky potvrdí její odhodlání úrokové sazby dále zvyšovat. Z dat stojí za zmínku německý únorový IFO index. Ten zřejmě vzhledem ke klesajícím cenám energií a rozvolňování pandemických opatření v Číně přinese další zlepšení. V regionu bude kalendář prázdný.
img

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

14.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11, 1% a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-inflacni_strategie-11042022-hp.jpg

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

11.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11,1 % a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
img

Forex: Nižší růst ekonomiky při vyšší inflaci

18.03.2022 Válka na Ukrajině ovlivnila vývoj globální ekonomiky. Obavy ohledně možného přerušení dodávek energií z Ruska vyhnaly ceny komodit směrem vzhůru, což jen přiživí již tak silné inflační tlaky. Nedostatek energií z Ruska by navíc mohl negativně dopadnout na reálný výkon ekonomik, především těch evropských, které jsou na těchto dovozech vysoce závislé.
img

Ceny zlata by mohly díky přísnější politice Fedu růst

18.03.2022 Fed načrtl jasnou cestu zpřísňování, a tak by zlato nyní mohlo stoupat k novým maximům nad úrovní 2 000 USD za unci. George Milling-Stanley, hlavní stratég ve společnosti State Street Global Advisors, řekl, že rozhodnutí o měnové politice bylo víc jestřábí, než očekával, ale mnohem víc holubičí, než předpokládal trh. Dále, americká centrální banka nejenže zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale také naznačila, že by už na příštím zasedání mohla začít snižovat svou bilanci. Aktualizovala také své prognózy, když snížila hospodářský růst a zvýšila inflační očekávání pro rok 2022. Neopomněla oznámit možné sedmero zvýšení sazeb v letošním roce.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU vystoupila na rekordních 6,2 procenta, Česko má třetí nejvyšší

17.03.2022 Míra inflace v Evropské unii v únoru vystoupila na rekordních 6,2 procenta z lednové hodnoty 5,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika má z celé unie třetí nejvyšší inflaci, a to rovných deset procent. Tak jako v minulých měsících i v únoru se na růstu cen podílely nejvíce energie.
img

Rekordní inflace v USA i v ČR za desítky let. Západ dává ruce pryč od ruské ropy

11.03.2022 Americký prezident Joe Biden 8.3.2022 oznámil embargo na import ruské ropy. Upozornil, že tento krok zřejmě povede ke zvýšení ceny plynu v USA, ale že je nezbytný k zesílení ekonomického tlaku na Rusko.
img

Ranní okénko - ECB bude pokračovat ve snižování tempa nákupu aktiv

11.03.2022 Dnes se dozvíme, jak si na začátku roku vedl český průmysl. Oproti prosinci se mělo dostavit zlepšení a v meziročním srovnání odhadujeme vyšší objem produkce o 4,2 %. K dobru měl ale letošní leden jeden pracovní den navíc, po očištění tak bude výsledek nižší. Z USA odpoledne dorazí index od University of Michigan, který by měl poukázat mírný pokles spotřebitelské důvěry a další navýšení inflačních očekávání.
img

Forex: Válka na Ukrajině a inflace zůstávají v centru pozornosti

11.03.2022 Lednová průmyslová produkce v ČR patrně ukáže dočasné zlepšení situace, zejména ve výrobě automobilů. Konflikt na Ukrajině však pro nejbližší měsíce optimistické vyhlídky průmyslu sráží. První dopady války na spotřebitelský sentiment amerických domácností odhalí index Michiganské univerzity za březen. Trhy budou nadále sledovat i další vývoj války na Ukrajině.
img

Forex: Inflace v ČR i USA nahrává růstu sazeb

10.03.2022 Zasedání Evropské centrální banky překvapilo trhy rychlejším plánovaným ukončením programu nákupu aktiv. ECB sice podle očekávání zopakovala, že k ukončení pandemického programu PEPP dojde na konci března, v rámci „běžného“ programu nákupu aktiv (APP) ale od začátku května zpomalí nákupy a k jejich úplnému zastavení by mohlo dojít již v letošním třetím čtvrtletí.
img

Inflace v únoru vzrostla na 11,1 %

10.03.2022 Spotřebitelské ceny v ČR se v únoru zvýšily meziměsíčně v průměru o dalších 1,3 %. Téměř totožně vysoký byl jejich nárůst i po sezónním očištění, když činil 1,2 %, po výrazném lednovém zvýšení cen o 2,9 % (SA). Z hlediska struktury k meziměsíčnímu zdražení ve spotřebitelském sektoru přispěly nejvíce náklady spojené s bydlením (příspěvek 0,5 pb), významně podpořené pokračujícím růstem cen energií, a potraviny (příspěvek 0,3 pb).
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta a zřejmě ještě poroste

10.03.2022 Meziroční inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta a je tak nejvyšší od června 1998. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Růst inflace přitom bude podle ekonomů ještě pokračovat, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. Inflace by tak mohla v následujících měsících přesáhnout i 12 procent, odhadují analytici. Další růst inflace očekává i Česká národní banka, přičemž inflace v únoru byla o 1,4 procentního vyšší, než odhadovala ve své prognóze.
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
img

Českou ekonomiku zasáhla pádivá inflace

10.03.2022 „Inflace v České republice se dostala na dvoucifernou úroveň, takže ji oficiálně můžeme označovat za pádivou. V důsledku tohoto vývoje dochází k výraznému snížení kupní síly úspor a inflace se stává součástí kalkulací při uzavírání smluv. To může způsobit, že období vysoké inflace v naší zemi bude trvat déle než do konce letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v únoru zrychlila na 11,1 pct, je nejvyšší od června 1998

10.03.2022 Inflace v Česku v únoru zrychlila meziroční růst na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta. Je tak nejvyšší od června 1998, kdy dosáhla 12 procent. Překonala odhady analytiků, kteří očekávali růst mezi 10,3 až 10,6 procenta. Inflace zrychluje osm měsíců v řadě. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,3 procenta.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku stoupla na 8,3 procenta, je nejvyšší za téměř 15 let

09.03.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v únoru zrychlil na 8,3 procenta z lednových 7,9 procenta. Inflace je tak nejvýše od srpna 2007, oznámil dnes maďarský statistický úřad. Únorový růst cen překonal očekávání analytiků, kteří inflaci odhadovali na 8,1 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Forex: ČNB brání koruně v dalším oslabení

07.03.2022 Koruna, stejně jako ostatní měny středoevropského regionu, zlotý a forint, podléhají od vypuknutí války na Ukrajině výprodejovým tlakům, kdy se investoři odklání od rizikových aktiv a přesouvají kapitál do bezpečných přístavů, jako například amerických státních dluhopisů. Od 22. února koruna oproti euru oslabila o téměř 6 % a dosáhla přechodně úrovně 25,92 EUR/CZK. Její oslabující jízdu stabilizovala až intervence ČNB v závěru týdne.
img

Harmonizovaná inflace vzrostla

01.03.2022 Harmonizovaná inflace v únoru podle předběžných odhadů vzrostla na 5,5 % meziročně oproti 5,1 % v lednu. Trhy očekávaly růst na 5,4 % meziročně.
img

GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení

04.02.2022 Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Guvernér ČNB Rusnok nemá strach, že by Česko postihl inflační šok

12.04.2021 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nemá strach z toho, že by ČR postihl v nejbližších měsících inflační šok a prudký růst cen. Řekl to včera v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Připustil ale to, že inflace může letos být mírně nad dvouprocentním inflačním cílem. Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová uvedla, že souhlasí s Rusnokem v tom, že je otázkou, co s cenami udělá rozvolnění protikoronavirových opatření.
img

Akcie před víkendem klesají

19.03.2021 Akciové trhy v Evropě dnes navázaly na včerejší pokles amerických protějšků. Americký akciový trh dnes zahájil mírným poklesem. Volatilita na trhu by dnes mohla vzrůst s ohledem na končící platnosti derivátových instrumentů na akcie a akciové indexy (quadruple witching). Dluhopisové výnosy USA mírně povyrostly, naopak v Německu klesly.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v únoru vystoupila na 1,3 procenta

17.03.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v únoru vzrostla proti lednové hodnotě o desetinu procentního bodu na 1,3 procenta. Po půlročním období pomalého růstu tak ceny druhý měsíc v řadě stoupají výrazněji. Stabilní růst cen pokračoval v únoru v eurozóně, kde inflace stejně jako v prvním měsíci roku dosáhla 0,9 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat, který v případě 19 zemí platících eurem potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku března.
C:\fakepath\i-10032021-lv.gif

Únorová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.03.2021 Únorová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem rozdílu byl především, stejně jako v lednu, vývoj cen potravin. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v únoru podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,1 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v únoru klesla na 2,1 procenta, je nejnižší od konce 2018

10.03.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru zpomalil posedmé v řadě. Ceny stouply o 2,1 procenta, zatímco v lednu to bylo o 2,2 procenta. Meziroční inflace se tak dostala nejníže od konce roku 2018. V meziměsíčním srovnání inflace rostla o 0,2 procenta, ovlivnily to především ceny za dopravu.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace dál zvolna brzdí

10.03.2021 Inflace v únoru zpomalila díky stagnujícím cenám potravin, ale také díky jádrové složce, která ceny potravin nezahrnuje. Pohonné hmoty u čerpacích stanic naopak zdražují. Efekt srovnávací základny povede k navýšení meziroční míry inflace v nejbližších měsících. Zvyšování sazeb ČNB i nadále čekáme v posledním čtvrtletí letošního roku.
img

Inflace, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

10.03.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v únoru mírně zpomalil a na úrovni 2,1 % se meziroční míra inflace v české ekonomice dostala na nejníže od konce roku 2018. Ke zpomalení cenového růstu přispěl vývoj u většiny hlavních skupin spotřebního koše, za zmínku ale stojí zejména položky spadající do jádrové inflace, jako odívání a obuv, bytové vybavení, rekreace a kultura či stravování a ubytování, neboť ve všech těchto případech se meziroční cenový růst v únoru viditelně zmírnil. Inflace se sice stále drží mírně nad úrovní dvou procent, tedy na inflačním cílem centrální banky a také nad její prognózou, nicméně data za únor naznačují, že se cenové tlaky v tuzemské ekonomice v porovnání s předchozími měsíci začaly zmírňovat.
img

Růst cen posedmé za sebou zpomalil

10.03.2021 „Banky a další společnosti z finančního sektoru zdražují své služby v průměru o 6,8 procenta. Snaží se napravit špatné výsledky z minulého roku, kdy kvůli pandemii koronaviru došlo k výraznému snížení úrokových sazeb. To mělo fatální dopad na výši jejich zisků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Tuzemská inflace v únoru zřejmě zůstala nad 2 %

10.03.2021 Inflace v ČR podle našeho odhadu v únoru jen nepatrně vzrostla z předchozích 2,2 % na 2,3 %. Hlavním zdrojem meziročního růstu spotřebitelských cen by měla i nadále zůstat jádrová inflace, která podle našeho odhadu setrvala nad 3 %. Ve zdražování však pokračovaly i potraviny a pohonné hmoty. Únorová inflace bude zveřejněna také v USA, kde očekáváme její nárůst na 1,7 %.
img

Americký dolar vzrostl na 3 měsíční maximum

08.03.2021 Minulý týden byl pro americký dolar pozitivní, jeho index prudce vzrostl a dosáhl nejvyšší úrovně od konce listopadu 2020. Přes víkend bylo oznámeno, že Senát USA schválil program ekonomických stimulů 1,9 bilionu USD. Plán nyní musí být schválen Sněmovnou reprezentantů, hlasování je naplánováno na úterý, poté jej podepíše prezident Joe Biden. Program rovněž zahrnuje výhody 1,4 tisíce amerických dolarů pro mnoho obyvatel země, jejichž kontrola by měla začít již na konci března, pokud bude plán schválen podle plánu.
img

Ranní okénko - Celková a jádrová inflace na rozcestí

08.03.2021 Následující dny nás čeká hned několik důležitých tuzemských dat včetně únorové míry inflace. Nudit nebude ani ekonomický kalendář eurozóny. K jednacímu stolu zasedne ECB a dorazí také údaje z průmyslu. Finanční trh bude nadále bedlivě sledovat růst dluhopisových státních výnosů, který se nevyhnul ani těm domácím.
img

Americký dolar zůstal v konsolidačním režimu

01.03.2021 Minulý týden zůstal americký dolar v posledním 2 měsíčním obchodním kanálu, přičemž týden začal korekcí, ale později v pátek zotavil všechny týdenní ztráty. Vzhledem k tomu, že se finanční trhy obávají rostoucích výnosů dluhopisů, investoři se stahují z akciových trhů a vedou k návratu kapitálu k americkému dolaru, který je považován za bezpečnou investici.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
img

Rozbřesk: Boom průmyslu na východě EU

16.02.2021 Motorem české ekonomiky byl v závěru loňského roku nepochybně průmysl. A jak ukázaly včerejší evropské výsledky tohoto odvětví, podobně tomu bylo i v řadě dalších – převážně východních – zemí. Prosincová průmyslová výroba v této části unie totiž dokázala překonal předloňské výsledky, zatímco ve starých členských zemích v podstatě zaostala za očekáváním trhu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Únorová inflace byla vyšší, než odhadovala ČNB

10.03.2020 Únorová meziroční inflace byla o 0,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka ve své prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byl především růst tzv. jádrové inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v únoru podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,7 procenta.
img

Analýzy makroindikátorů: Růst cen zrychlil, další nárůst bude tlumen zlevněním ropy

10.03.2020 Inflace v únoru pokračovala ve zrychlování. Rostly zejména ceny služeb, přičemž dál zrychlila jádrová inflace. Propad cen ropy nicméně znamená, že nárůst cen v dalších měsících bude pravděpodobně menší, než jsme odhadovali. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Trh počítá se snížením úrokových sazeb již na konci března.
img

V Česku rostou ceny nejvíce za osm let, a růst ještě zrychlí. Citelně zdražuje elektřina, tvrdý alkohol či vepřové... a obecně bydlení

10.03.2020 Míra inflace v únoru podle zrychlila meziročně na úroveň 3,7, z lednové hodnoty 3,6 procenta. Inflace je tak nejrychlejší do března 2012, kdy dosáhla úrovně 3,8 procenta.
Související klíčová slova: Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Prostor k růstu | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Údaje z USA | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Jana Steckerová | Zdražovat | EUR | Bundesbank | Oživení cen | Zhodnocení vašeho vkladu | Itálie | BHS Štěpán Křeček | Epidemická situace | PEPP | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Války v Evropě | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Uvolněné měnové | Volatilní | Zvyšování sazeb ČNB | Zasedání ČNB | Trh práce | Roční míra inflace | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Potenciál | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | ČNB úrokové sazby | Pokles cen energií | Dění na světových burzách | Cyklus zvyšování sazeb | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Slabá koruna | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | FTSE MIB | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Spotřebitelé | Český průmysl | Inflace v únoru 2022 | Cena bitcoinu | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Investing | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Průměrné mzdy | State Street Global Advisors | New York Community | REITs | Goldman Sachs | Americký akciový trh | Vzdělávání | Russell 2000 | Výkon průmyslu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | ČNB Petra Krmelová | Zkrocení inflace | Měny | Index DOW | Quadruple witching | Import | ČEZ | Marian Jurečka | Epidemie afrického moru | Forexový trh | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Hluboké recese | Brent | Směřování měnové politiky | Strach | Výraznější impuls | Americká nezaměstnanost | Rumunsko | Propad cen | AUDUSD | Efekt posilující koruny | JPY | Stavebnictví v USA | Agentura Reuters | Odhad HDP | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Jak před inflací ochránit své úspory | Peníze | FTSE | Investorský sentiment | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Covid | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Výrobní sektor | Prognóza | FTSE 100 | Jeffrey Gundlach | Běžný účet platební bilance | Škoda | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Finanční trh | Pracovní místa | Bankovní rada ČNB | Federální rezervní systém (FED) | ZEW index | Pozornost investorů | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Vlnový pattern | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | MiFID II | Proražení | Posílení koruny | Kapitál | FedWatch | Posílení | USD | Reálné ekonomiky | Kč/USD | Šok | Nová makroekonomická prognóza | Britové | Evropská inflace | Posilování koruny | Výsledky za první čtvrtletí | Historický vývoj inflace | Ekonomická aktivita | Myšlení | Analytička | Měnový fond | Viceguvernér ČNB | Zisk | Trh s nemovitostmi | Růst prodejů | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Inflace v České republice | Litva | Tovární objednávky | UniCredit Bank | Skutečný výsledek | Nižší úroky | Maďarsko | Růst výrobních cen | MT4 Supreme Edition | Zvýšení sazeb | EURUSD | GBP/USD | Dopady krize | Ceny zboží | Zpráva o inflaci | Swapy | Cenové tlaky | CZK | Pokles HDP | Vysoké sazby | Tempo zdražování | Akciové trhy v Evropě | Výsledek inflace | NFP | Úroková sazba | Vít Hradil | Plyn | Patria Online | Obrovský potenciál | EUR/CZK | Unie | Dovoz | Výkon | Nikkei | Jestřábí postoj | Analýzy společnosti Purple Trading | Investoři | Malta | First Republic Bank | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Evropská měna | Nastavení úrokových sazeb | NFP report | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Válka na Ukrajině | Prezident ECB | Inflační čísla | Index PPI | Data z amerického trhu práce | Jádrový index | Inflace v lednu | Býčí sentiment | Část zisků | Makroekonomická prognóza | Měna | Akciové indexy | Sazby ČNB | Bank of England | Investing.com | Volatilita na trzích | Zápis z posledního zasedání | Ekonomiky | Cíl ČNB | Statistický úřad Eurostat | Sestupný trend | Ekonomický kalendář | Bydlení | Dovoz ropy | Kč/EUR | Americký index | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Cenový růst | Prezident | Trigger | Praní špinavých peněz | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Růst inflace | EP | Analytik Purple Trading | Obavy ze zrychlení inflace | Přehled | Úrok | Evropské ekonomiky | Turecká inflace | Obchodní ředitel | Spotřebitelský sentiment | Mary Dalyová | Americké centrální banky | Bohatý | Ministr práce | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Ekonom BHS | Otevření Číny | Dluhopisové výnosy | Obchodování | Zpráva | S&P | EUR/PLN | Jak na to | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní kryptoměny | Investovat | ZEW | Úspory | Česká měna | Masové propouštění | Rok 2024 | Prodej | České firmy | Christine Lagardeová | Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | Úřad Eurostat | Ruský rubl | Deflace | Bitcoin | Nová prognóza | GBP | Růst úrokových sazeb úvěrů | Boj s inflací | Německá vláda | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Nasdaq | Obchodní týden | Inflační překvapení | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zveřejnění zpráv | CME FedWatch Tool | Průzkum | Útok na Ukrajinu | 3M | Dobré výsledky | Hlavní úroková sazba | Zprávy | Prezidentka ECB | Právo | Marek Pokorný | Odhad inflace | Firmy | Odhad analytiků | Prognózy ČNB | François Villeroy de Galhau | Ceny ropy | G10 | Nástroj | Výsledky | HUF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zápis ze zasedání Fedu | Island | Inflace v Česku | Ceny komodit | ČNB Petr Král | Supreme Edition | Bloomberg | Úrokové sazby 3M PRIBOR | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | S&P Global | TIM | Snižování cen | Fundamentální analýza | Admiral Markets | Petr Lajsek | Aktuální inflace | Cena ropy brent | Zpomalení ekonomického růstu | InvestBay | Míra | ECB | Program nákupu aktiv | Petr Král | Depozitní sazby | OPEC+ | Rozpočet | Britský ministr financí | BHS | Objem | Zvyšování mezd | Silný růst | Kurz EUR/USD | Kurzový vývoj | Vyhlídky | Stavebnictví | Federální rezervní systém | Výrobce letadel | Cenový šok | České koruny | Ruská invaze na Ukrajinu | Inflace v Polsku | West Texas Intermediate | Finanční služby | Výrazný pokles | Regulátor | Projev Jeroma Powella | Špatné výsledky | Průmyslová výroba | Tržní ceny | Šéf centrální banky | Francie | Míra inflace v Německu | Předpověď | Zemědělství | S&P/ASX 200 | Posílení amerického dolaru | Vývoj inflačních očekávání | Akcie bankovních společností | Studie | Asociace | Ipsos | CME FedWatch | Převzetí Credit Suisse | Slabší koruna | Vysoké ceny energií | Průraz | Údaje | HDP eurozóny | Historický vývoj inflace v ČR | Polsko | Index cen průmyslových výrobců | Růst cen komodit | Výkonnost | DoubleLine | FRA | Pandemie koronaviru | Pohyb kurzu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Očekávání analytiků | Nájmy | Česká spořitelna | Webináře | HUF/EUR | Maso | Powell v Kongresu | USD/PLN | OPEC | Výsledky průzkumu | Michelle Bowmanová | Ukrajina | Náklady na práci | Ruská invaze | Egypt | KB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Britské libry | Srovnávací základna | Intervence ČNB | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Dnešní růst | Graf | Index S&P 500 | Britský FTSE 100 | Silnější dolar | Volodymyr Zelenskyj | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Akcie Barrick Gold | Obchodní strategie | 3M PRIBOR | Inflace ve Spojených státech | Ekonomické události | Short | Bitcoin dnes | Instituce | Výnosové křivky | Dogecoin | Bank of Japan | Nakupovat státní dluhopisy | Voda | Vepřové maso | Futures | Zveřejněná data | Devalvace | Inflace v eurozóně | Hospodářské oživení | Americká centrální banka | Ústup inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Dobrá data | Guvernér ČNB Rusnok | Základní úroková sazba | Czech Fund | Finanční krize | Ropná krize | Nemovitosti | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Výdělky | Surové ropy | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Ekonomická situace | Moore Czech Republic | Indikace | Portu | Spotřebitelské ceny v Číně | Růst dovozu | Zvýšená volatilita | Česká koruna | OECD | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Německý PMI | Výrobce letadel Boeing | Obchody | Další růst | CHF | Fed | Dezinflační proces | Korekce | Údaje o inflaci | Běžný účet | Tržní prostředí | Ekonom UniCredit Bank | Oslabení koruny | Vývoj ekonomiky | Drahý kov | Americká data | Boj proti inflaci | Zasedání americké centrální banky | Naše ekonomika | Zdražení ropy | Obchodování se CFD | Zahraniční obchod | Růst sazeb ČNB | Přehled o dění na světových burzách | Koruny vůči euru | ANO | Signál na akcie | Klesající trend | Rating | Pozornost | Rubl | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ebury | Medián | Payrolls | Příležitosti | Index CPI | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | Automobilový průmysl | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | Členové Fedu | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | JDE | Sell | Snížení sazeb | Long pozice | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Webináře zdarma | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Unce zlata | Chorvatsko | Prezident Joe Biden | Bancorp | Futures na DAX | Pokles úrokových sazeb | Spotřební zboží | Polská inflace | Volkswagen AG | Natixis | Nifty 50 | COIN | Volatility | CME | Růst tržeb | Centrální banka | Andrew Bailey | Makroekonomické údaje | Vyplácet dividendy | QE | ECB dnes | LYNX | Jádrová inflace | Společnosti | Fundamentální faktory | Výkyvy kurzu koruny | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Bankovní tituly | Ekonomický růst | Německý Ifo index | API | Margin | Barclays | Nejvýraznější pokles | ČNB Aleš Michl | Reuters | Import ruské ropy | CL | Invaze | Maďarský forint | Situace na Ukrajině | Portugalsko | Guvernér Michl | Vývoj cenové hladiny | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Předseda | Slábnutí koruny | Utahování měnové politiky | Společnost XTB | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Přenos | Index výdajů | Silná data | Boeing | Ministerstvo práce | Rychlý růst | Strategie pro obchodování české koruny | Zemní plyn | Libra | Kurzový závazek | Analytici | Indikátor | CFD | New York Community Bancorp | Polský zlotý | Makroekonomické ukazatele | Nová data | Evropská unie | Biden | Index Sentix | Nižší růst | Řecko | Nájemné | Bollinger Bands | Snižování úrokových sazeb | Vyšší ceny | Úroky | Maďarská ekonomika | Ranní nadhoz | Silné oživení | Vystoupení šéfa Fedu | DOT | Global Advisors | Economic | Ceny v eurozóně | Ztráta | Česká republika | TABAK | Vývoj kurzu koruny | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | Analytik Raiffeisenbank | Utahování měnových podmínek | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Domácnosti | Technologie | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Šíření koronavirové nákazy | Cena | Jiří Rusnok | USD/CZK | Lukáš Raška | Pokles | Nálada na trzích | Cena zemního plynu | Investiční rozhodnutí | Závislost | Inflace v EU v únoru | Cenové minimum | Úvěrové podmínky | EUR/HUF | Index nákupních manažerů | Čísla o inflaci | Index ISM | Ceny zemního plynu | Prognózy inflace | Americký dolar | Americká ekonomika | Proinflační rizika | Situace | Kurz koruny | Data z reálné ekonomiky | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | US100 | Tempo poklesu | Hladiny rezistence | Evropská centrální banka | Index cen | Šíření koronaviru | Index PX | Švédsko | Luboš Růžička | Růst mezd | Daně | Situace v Německu | Stabilita | Rizika | Kryptoměna | Pokles indexu | Momentum | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Fond | Konsensus | Růst zisků | Obchodní rozpětí | Zisky | Sazby ECB | Tradingové webináře zdarma | Růst cen nemovitostí | Prudký růst cen | Oslabení kurzu koruny | Vývoj inflace | Cena benzínu | Oslabení kurzu | USA inflace | Proinflační riziko | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Nižší ceny ropy | ISM | SPAD | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Maloobchodní tržby | Trinity Bank | Přecenění | Analytici Goldman Sachs | FOREX | Růst cen | Drahé kovy | Růst ceny | Konsenzus | Měnová politika | Vysoké inflace | PMI ve výrobě | Repo sazby | Statistici | IFO index | Prodávající | Měnověpolitické zasedání | Financování | Akcie | ČSÚ | Konec kurzového závazku | Prostor pro pokles | Maďarská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Finance | Inflační očekávání | Analytika | Sazby beze změny | Pšenice | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Fitch | Obchodníci | NIFTY | Poptávky po dolaru | Zasedání Bank of England | Guvernér | Globální trhy | Hang Seng | Očekávání trhu | Christopher Waller | Růst HDP | Průměrná mzda | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | Zvýšení inflace | Snížení úroků | Hospodářský růst | Tržní sazby | Posílení eura | Technologický Nasdaq | Odhodlání | Nárůst výnosů | Inflace v Maďarsku | WTI | Bod | Bankovní rada České národní banky | Počasí | Reporty | Silnější koruna | Ministr financí Jeremy Hunt | PRIBOR | Úrokový diferenciál | Co bude | Inflační epizoda | Epidemie afrického moru prasat | Únorová inflace | RBI | Americká měna | Spotřebitelské ceny v Česku | Pokles zásob | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Cena ropy | Podnikání | Inflace | Spready | Analytik Portu | Inflace ve Velké Británii | Účet platební bilance | Akcie bank | Německá ekonomika | DAX | ROCE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Celková inflace | Struktura | Fiskální politika | Zkušenosti | Tuzemský HDP | Signály | PCE inflace | Reálné příjmy | Odhad letošního růstu HDP | Devizový trh | JPMorgan | Načasování | Rezervy | Lot | Ropa | Příjmy domácností | Statistiky | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ekonom | Ceny zeleniny | Kalendář ekonomických událostí | Kurz | Fiskální balíček | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | Dolar | Oslabení české koruny | UST | Guvernér ČNB Aleš Michl | Optimismus | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Debata | BH Securities | Hodnoty měny | Naše prognóza | Kukuřice | Měď | USA | Proinflační | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | OsMA | Německá průmyslová výroba | Risk | Predikce | Christine Lagarde | Ceny zemního plynu v USA | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Rada ČNB | Ruská agrese | Zpomalení růstu | Obchod | Pandemická situace | Růst ekonomiky | Jádrový CPI | Objem transakce | Ekonomický poradce | Bollingerova pásma | Intermediate | EU | Zasedání ECB | Credit Suisse | Purple Trading Petr Lajsek | Portfolia | Odhad letošního růstu | Kurz domácí měny | Komerční banka | Vývoz | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Geopolitika | Recese | Inflace v Německu | Německý ZEW index | Podnikání na kapitálovém trhu | ASX 200 | CZK/EUR | Dow Jones | Index Dow Jones | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Sekce měnové | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Štěpán Křeček | Denní graf | Hodnota indexu | Mzdové požadavky | Hike | Společná evropská měna | Prodeje existujících domů | Kurz eura | Objem investic | Dnešní zpráva | Hlavní americké indexy | Indikátory | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Analytik Komerční banky | Cena surové ropy | Indexy PMI | Epidemie koronaviru | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Meziroční růst spotřebitelských cen | Evropské méně | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Pokles sazeb | CEE | Dow Jones Industrial | Vstoupit do obchodu | Míra inflace | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Vyšší inflace | Oslabení | Nařízení | Ropné akcie | SWIFT | WP | KOSPI | Bankovní sektor | Investiční platformy | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Údaje Eurostatu | Tržní ocenění | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Zpomalení inflace v ČR | Úsilí | Tempo růstu | Úvěrový rating | Práce | Pohonné hmoty | Biliony | Zdražování energií | ETF | PMI ve službách | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Úspěch | Úrokové sazby ČNB | Finanční situace | Nasdaq-100 (US100) | Inflace v Evropské unii | Hospodářské soutěže | Trading.com | Snížení volatility | Zvyšování úrokových sazeb | Long | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Aktiva | Pokles inflace | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | České měny | Business | Martin Gürtler | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Základní úrok | Pokles cen | Žádosti o podporu | Investments | Veřejný dluh | Míra inflace v eurozóně | Peněžní trh | FedWatch Tool | Vývoj kurzu | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Časový úsek | Diskontní sazba | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Pochybnosti | Členské země | Trinity | Stratég | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ekonomické prognózy | Purple Trading | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Lucembursko | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Banka Barclays | Nálada na trhu | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Zasedání bankovní rady | MAM | Indikátory důvěry | Forint | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Investment Banking | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | Cíle | Nákupy | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Průmyslové ceny | Ekonomika | Živobytí | Michal Brožka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Člen bankovní rady | Ceny zlata | Výhled | Jednání ČNB | Nejlepší ropné akcie | Komerční banky | Obchodní analýza | Britský FTSE | Ethereum | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Zajištění kurzu české koruny | Obchodování české koruny | Propouštění | Sentix index | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Cyrrus | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Fondy | Volkswagen | Výdaje | Ukrajinský prezident | PAP | Situace v Číně | Cenové hladiny | Španělsko | Německé ekonomiky | Prodeje | USD za barel | Spread | Peněžní trhy | Významné riziko | New York | Tradingové webináře | GS | Zajišťování | Úrokové sazby | Euro včera | ČNB dnes | Správní rada | Jádrová inflace v eurozóně | Exotické měny | Slabá čísla | Předseda FOMC Powell | Slabší kurz | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Ceny v dopravě | Trhy | IBEX | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Semináře | Lehman Brothers | Americká inflace | Akciový trh | Základní sazba | Ceny v Česku | Španělský IBEX | Ekonomické aktivity | Transakce | Nákup aktiv | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | MasterCard | Daniel Rajnoch | Zlotý | Zaměstnanost | Slovensko | Maloobchodní prodej | Pracovní den | Uhlí | Spotřeba domácností | Březnová data | Strategy Research | Vývoj koruny | Investovat peníze | Inflace v březnu | Komise v přenesené pravomoci | Jasný signál | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Pozice dolaru | Guvernér ČNB | Thomson Reuters | Snižování nezaměstnanosti | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Risk On | Regionální měny | Výnosy desetiletých dluhopisů | Aktuální kurz | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Fixní kurz | Český statistický úřad (ČSÚ) | Poradce | Vicepremiér | Bankovní asociace | Obchodní den | Další růst sazeb | 1D | Japonský jen | Signál | Zdražování | Bělorusko | Předstihové indikátory | State Street | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Centrální bankéři | CPI v USA | Ropy | Důvěra amerických spotřebitelů | Devizové rezervy | Joe Biden | Guvernér české národní banky | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Akcie ropy | Ministr financí | Předseda FOMC | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Nifty | Nové prognózy | Radomír Jáč | Generální ředitel | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | ASX | CAC40 | Volatilita | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | D1 | České maloobchodní tržby | Nálada | Burze | Tisková konference | Eura | Komentář Radomíra Jáče | Ekonomické prostředí | Invesco Ltd. | Saudi Aramco | Ceny pohonných hmot | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Vyšší úroveň | Turecká ekonomika | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Standard and Poor's | Meziroční inflace | Risk-off | Zajištění | Domácí měny | Investiční společnosti | Inflace v Číně | Propad cen ropy | Snížení inflace | USD/JPY | Index | Výkyvy kurzu | Rychlý růst cen | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Klesající inflace | FOMC | Znovuotevření Číny | Průmyslová produkce | Šance | Meziroční růst | Cenové stropy | Portfolio cenných papírů | Trading | Vývoj jádrové inflace | Wall Street | Bilance zahraničního obchodu | Výkyvy | Měnový pár | Petr Kymlička | Hypoteční sazba | Michael Barr | Fundamenty | Vlna omikronu | Vývoj na trhu | Kurzové intervence | Emise | Británie | Nová historická maxima | Podniky | Cíl růstu HDP | Prohlášení | Odhady analytiků | Jednociferná inflace | Barrick Gold (GOLD) | Odvětví | David Vagenknecht | Dopady pandemie | Vývoj měnového kurzu | AEX | Klienti Purple Trading | ČSOB | Snižování úroků | Nasdaq Composite | Výsledek jednání ČNB | Zhodnocení koruny | Zasedání FOMC | Cukr | Včerejší obchodování | Rekordní maxima | Vklady | Nemovitostní fondy | Vyšší úrokové sazby | Americký prezident | HDP v USA | Minimální mzda | Britské domácnosti | Nízká inflace | Rostoucí ceny ropy | Energie | Válka Ruska proti Ukrajině | Očkování | EQT | Zasedání Fedu | Kurz EUR | Zlepšení | Reálné mzdy | MTI | Úroková sazba v Maďarsku | Dolary | NATO | Český běžný účet | UBS | Senát USA | Aramco | ČR | Zahraniční forex | First Republic | Nejistota | Pokračující pokles | Raphael Bostic | Kupující | Propad | Konec roku | Levnější půjčky | Střednědobý výhled | Spotřebitelské ceny v únoru | Generali Investments | Generali Investments CEE | Údaje o prodejích | Podíl nezaměstnaných | Ceny na čerpacích stanicích | Nejnovější údaje | Pár EUR/USD | Snižování sazeb | Zlevnění hypoték | Proinflační faktory | Americké měny | Medvědi | Instrument | Stříbro | Moody's | Kristina Hooper | Harmonizovaná inflace | Americký fiskální balíček | Společnost EQT | Odhady ČNB | Průmyslová výroba v ČR | Tulipány | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Petra Krmelová | Zvýšení úrokových sazeb | Index nákupních manažerů (PMI) | Penále | Aleš Michl | XTB | MT4 | xStation5 | Rozhodnutí ČNB | Statistika | Kladné swapy | Omezení kvůli koronaviru | Pokles cen ropy | Apple | Míra inflace v únoru | Prognóza ČNB | ONS | Koruna dnes | Německo | Podnikatelé | Státní dluhopisy | Ruská centrální banka | Polský zlotý a maďarský forint | Další pokles | Růst české ekonomiky | Japonská centrální banka | Vice | Britské společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Vysoká inflace | Rostoucí úrokové sazby | Inflace výhledově | Platební bilance | Spotřebitelské ceny | VaR | Stabilita sazeb | Nesoulad | Domácí poptávka | Amazon | Americký index S&P 500 | Tuzemská inflace | Vysoká hodnota | Evropské akciové indexy | Kurzy | Mzdová dynamika | Inflace zpomaluje | Pražský PX | Pozice | Sílící euro | Společnost Saudi Aramco | Jerome Powell | Dluhopisy | Narůstající ceny | Problémy | Čína | Koruna | Barrick Gold | MIFID | Platina | Analýzy makroindikátorů | | Analýza makroindikátorů | Oslabení dolaru | Rezistence | Dividendy | Předběžný údaj o HDP | Výrobní aktivity | Index PCE | Sazby | Vývoj inflace v ČR | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Inflace v české ekonomice | Nakupovat | Poradenství | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Inflace v USA | Výraznější pokles | Plány | Nastartování české ekonomiky | Nonfarm Payrolls | Míra inflace v EU | Čínské úřady | Ocenění | Portfolio | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Investiční | Růst cen ropy | Budoucnost | Opatření | Přehled o dění | Zakladatel | Objem maloobchodních tržeb | Analytik | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nízké úrokové sazby | Klouzavý průměr | Investment | Krize | Prognóza ECB | Tesla | Spojené státy | Parlamentní volby | CAD | Konsolidace | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Volby | Statistický úřad | Banka | Index spotřebitelských cen | Kov | DoubleLine Capital | Sazba ČNB | Současná hodnota | Tržby | Zrychlení růstu | Kurz české koruny | Dánsko | NIFTY 50 | Bilance | Inflační šok | Agentura PAP | Evropské země | Zlato | Han Tan | Mzdy | Výrobní náklady | Kanadský statistický úřad | Cenový vývoj | Oslabování kurzu koruny | Spotřebitelské ceny v ČR | Koupěschopnost | Kotace | Mluvčí ČNB | NZD | Riziko | Šířením nového typu koronaviru | Ukazatele | Průměrná cena | Úroveň supportu | Německá inflace | Caixin | Kryptoměny | Objednávky | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | ČTK | Stimuly | Vysoká rizika | Ztráty | Silná koruna | Banky | Komodity | Sazba Fedu | Analýza | Česká národní banka | Měnové podmínky | Hlavní ekonom | Exinity | XTB Research | Oživení německé ekonomiky | Mzda | Intervenovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Inflace v Norsku
Inflace v OECD
Inflace v Polsku
Inflace v prosinci
Inflace v roce 2023
Inflace v Rusku
Inflace v říjnu
Inflace v Súdánu
Inflace vs. úrokové sazby
Inflace v Turecku

Následující klíčová slova

Inflace v únoru 2022
Inflace v USA
Inflace výhledově
Inflace v září
Inflace v zemích EU
Inflace v zemích Evropské Unie
Inflace ze Spojených států
Inflace zpomaluje
Inflačně mzdová spirála
Inflačně-očištěný vývoj indexu S&P 500
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít