Nájemné
Investování do REIT: Dělení REITs podle typu nemovitostí – 2. část (4. díl)
20.01.2025 V minulém díle jsme si představili prvních šest nemovitostních sektorů, ve kterých REITs působí. V dnešním díle vám představíme zbývajících šest nemovitostních sektorů a stejně jako minule, uvedeme vám příklady konkrétních REITs, které jsou ve svých sektorech lídrem.
Forex: Americká inflace v prosinci zrychlila
15.01.2025 Inflace ve Spojených státech se v prosinci podle našeho odhadu v meziročním vyjádření dále mírně zvýšila. Dobrou zprávou by ale měl být vývoj cen imputovaného nájemného. Evropská průmyslová produkce v listopadu zřejmě meziměsíčně stagnovala. Vzhledem k vysokým cenám energií, obavám ze zavádění cel i politické nejistotě nejsou její vyhlídky příznivé ani pro počátek letošního roku. Pomoci by mohlo chladnější počasí a vyšší výroba energetického průmyslu a pomalu oživující výroba dopravních prostředků. V regionu je kalendář událostí prázdný.
Prosincový nárůst inflace nebyl oproti očekávání tak silný
13.01.2025 Česká inflace sice v prosinci vzrostla v meziročním vyjádření z 2,8 % na 3,0 %, i tak ale zaostala za očekáváními. Náš odhad, tržní konsensus i prognóza ČNB totiž shodně očekávaly nárůst na 3,3 %. Za prosincovým zrychlením meziročního růstu spotřebitelských cen stály především ceny pohonných hmot a potravin.
Prosincový nárůst inflace nebyl oproti očekávání tak silný
13.01.2025 Česká inflace sice v prosinci vzrostla v meziročním vyjádření z 2,8 % na 3,0 %, i tak ale zaostala za očekáváními. Náš odhad, tržní konsensus i prognóza ČNB totiž shodně očekávaly nárůst na 3,3 %. Za prosincovým zrychlením meziročního růstu spotřebitelských cen stály především ceny pohonných hmot a potravin.
Inflace se zuby nehty drží v tolerančním pásmu ČNB
13.01.2025 Meziroční inflace se překvapivě i v prosinci udržela v tolerančním pásmu ČNB, když vzrostla z listopadových 2,8 % na aktuální 3 %. Mediánový odhad (včetně ČNB) očekával výraznější nárůst až na 3,3 %, zatímco naše prognóza (3,2 %) byla v rámci analytické obce nejblíže skutečnému výsledku. Průměrná inflace skokově poklesla ve srovnání s roky 2022 a 2023 a za celý loňský rok činila 2,4 % v souladu s naší predikcí.
Proč lednová inflace rozhodne o dalším pohybu sazeb?
13.01.2025 Bude to právě inflace, která do značné míry rozhodne o tom, jak moc ještě letos poklesnou úrokové sazby. Centrální banka si v prosinci vzala čas na rozmyšlenou a vyhlásila v rámci snižování sazeb “taktickou pauzu” - kromě čísel z reálné ekonomiky (zejména z klopýtajícího průmyslu) pro ni budou klíčové zejména výsledky inflace.
Starší byty zdražily koncem roku o 17 %, metr čtvereční stál 68.421 Kč
08.01.2025 Starší byty v posledním čtvrtletí loňského roku zdražily meziročně v průměru o 17 procent. Medián cen za metr čtvereční činil 68.421 korun. V žádném z velkých českých měst ceny neklesly, a to ani v mezičtvrtletním srovnání. Důvodem byla nedostatečná nabídka nemovitostí na trhu a ochota kupujících akceptovat dražší hypotéky. Vyplývá to z analýzy realitní platformy FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Ceny starších bytů rostly v průběhu celého loňského roku. Odborníci navíc očekávají, že i letos jejich ceny dále porostou.
Odborníci: V roce 2025 se opět zvýší poptávka po nemovitostech, ty zdraží
27.12.2024 V roce 2025 by se poptávka po českých nemovitostech měla opět zvýšit, což povede k jejich dalšímu zdražování. Důvodem vyššího zájmu bude zlepšení ekonomické situace i postupné mírné snižování hypotečních sazeb. Podobně jako letos by kvůli nižší bytové výstavbě, a tedy nižší nabídce na trhu, měly zdražovat o jednotky procent také starší byty. Současně s vlastnickým bydlením by obdobným způsobem mělo růst také nájemné. Vzrůst by oproti letošku měla i hodnota investic do komerčních nemovitostí. ČTK to řekli oslovení odborníci z oblasti realit.
Bydlení dnes Čechy vyjde ve vztahu k průměrnému příjmů tři- až čtyřikrát dráže než roku 1989. Vajec či másla si sice možná koupí za průměrnou mzdu více, ale nájmů méně
22.12.2024 V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční. Za průměrnou pražskou měsíční mzdu lze tedy dnes pořídit 2,5 průměrného měsíčního nájmu v metropoli. V roce 1989 přitom člověk za běžnou pražskou výplatu té doby, 3250 korun, pořídil hned více než devět měsíčních nájmů průměrného pražského bytu.
Stačí průměrná mzda na průměrné bydlení?
19.12.2024 Analýza UlovDomov.cz se dívá na náklady spojené s bydlením v bytě o velikosti 2+kk a rozloze 60 m² v Praze, v Brně a v Ostravě. Porovnává výši nájmu s průměrnou mzdu v dané lokalitě a zároveň do toho porovnání doplňuje i modelovou splátku hypotéky. Analýza ukazuje, že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě. Náklady na vlastní bydlení pak pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší.
Analýza: V Praze a Brně dají lidé za nájem 60 % mzdy, v Ostravě polovinu
17.12.2024 Za nájem v bytě o 60 metrech čtverečních zaplatí lidé v Praze a Brně měsíčně necelých 60 procent průměrné čisté měsíční mzdy. V Ostravě si lze stejně velký byt pronajmout za necelou polovinu mzdy. Vyplývá to z analýzy realitní platformy UlovDomov.cz, kterou má ČTK k dispozici. Podle té mzdy v posledním roce v ČR sice rostly, nikoliv ale tak rychle jako ceny nájemného. Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu v ČR nedosáhnou.
Inflace lehce pod odhadem ČNB
11.12.2024 Inflace v listopadu vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně zůstala nezměněna na 2,8 %. My jsme očekávali zrychlení inflace na 3,0 % a ČNB na 2,9 %. Za překvapením však stál opět o něco mírnější než očekávaný růst cen potravin, které zdražují zejména v případě mlékárenských výrobků o něco pomaleji, než naznačovala předčasná šetření. Ve zbytku spotřebitelského koše jsou překvapení pro nás (a pravděpodobně i pro ČNB) relativně malá.
Graf dne - USDIDX (11.12.2024)
11.12.2024 Před středečními údaji o CPI se americký dolarový index nachází v kritické situaci, neboť očekávání trhu směřují k přetrvávajícím inflačním tlakům, které by mohly oddálit očekávané snížení sazeb Fedu. Jádrová inflace zůstává nadále tvrdošíjně zvýšená, zatímco politická transformace přidává do trajektorie dolaru nové vrstvy nejistoty.
Inflace lehce pod odhadem ČNB: jaký bude prosincový verdikt bankovní rady?
10.12.2024 Inflace v listopadu vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně zůstala nezměněna na 2,8 %. My jsme očekávali zrychlení inflace na 3,0 % a ČNB na 2,9 %. Za překvapením však stál opět o něco mírnější než očekávaný růst cen potravin, které zdražují zejména v případě mlékárenských výrobků o něco pomaleji, než naznačovala předčasná šetření. Ve zbytku spotřebitelského koše jsou překvapení pro nás (a pravděpodobně i pro ČNB) relativně malá.
Inflace pod 3 % i v listopadu
10.12.2024 Meziroční inflace i v listopadu zůstala v tolerančním pásmu ČNB. Náš i tržní odhad očekával nárůst na 3 % s potenciálním rizikem zvýšení až nad tuto úroveň. Listopadová inflace ale nakonec zůstala na 2,8 % stejně jako v říjnu.
Listopadová inflace byla pod očekáváním
10.12.2024 Listopadová inflace skončila pod očekáváním finančního trhu, když spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 2,8 procenta, zatímco odborníci čekali růst o tři procenta. Slabší cenový růst přitom nebyl způsoben výkyvem jedné kategorie, ale byl rozložen do více oddílů, upozorňují analytici, které oslovila ČTK. Za celý rok podle nich inflace míří k 2,5 procenta po loňských 10,7 procenta.
Ceny potravin potáhnou inflaci v nejbližších měsících směrem vzhůru
06.12.2024 Ceny potravin a ceny spojené s bydlením (energie, nájemné) jsou jedněmi z hlavních hybatelů inflace v posledních letech. A stejné to bude i v roce 2025. Zvlášť důležitá pro příští rok bude dynamika cen potravin, které letos po většinu roku držely inflaci na uzdě - meziročně jejich ceny díky vysoké srovnávací základně klesaly. V roce 2025 se však karta obrátí.
Zvyšování nájmů a inflace. Co řeší inflační doložka ve smlouvě?
02.12.2024 Míra inflace od 2. čtvrtletí 2023 obecně klesá, ale z pohledu nájemného bydlení je situace trochu jiná. Ceny za nájem bytu podle Českého statistického úřadu celorepublikově meziročně vzrostly o 6,2 % a trend posledních let potvrzují i data UlovDomov.cz. I proto se v nájemních smlouvách stále častěji objevuje inflační doložka, která majitelům nemovitostí přidává na jistotě, že jejich byt nebude pronajímán pod cenou. Jak vnímají inflační doložku nájemníci? A řeší inflační doložka pohyb cen v ekonomice komplexně?
Inflace znovu v české ekonomice negativně překvapila
19.11.2024 Volební komentáře pomalu utichly a nastal čas se vrátit do domácí reality. Inflace v českém hospodářství totiž znovu mírně zrychlila a od 2% cíle centrální banky se tak znovu víc odchýlila. Data ukazují negativní vývoj cen za říjen, která by mohla zahýbat i s politikou snižování sazeb. Tu české „churavějící“ ekonomice ordinuje domácí měnová autorita. Jaký by mohl být další vývoj? Přestane ČNB snižovat svoje úrokové sazby?
Nájemné v ČR vzrostlo mezičtvrtletně o 1,6 % na 310 Kč za metr čtvereční
18.11.2024 Průměrné nájemné v České republice v letošním třetím čtvrtletí vzrostlo oproti předešlému čtvrtletí o 1,6 procenta. Metr čtvereční se pronajímal zhruba za 310 korun. Nárůst cen byl ve všech velkých českých městech. Nejvíce mezičtvrtletně zdražilo nájemné v Olomouci, a to o 5,7 procenta. Nejnižší nárůst zaznamenal Zlín, kde se nájemné průměrně zvýšilo o necelé procento. Vyplývá to z dat poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
Říjnová inflace nechává otevřené dveře k prosincové redukci sazeb Fedu, ale…
14.11.2024 Včera zveřejněné výsledky americké inflace za měsíc říjen byly zcela nepřekvapivé, co však stálo za pozornost, byly komentáře, které se v posledních hodinách linou z útrob Fedu. Člověku se to nechce ani věřit, ale jako by američtí centrální bankéři po volbách přepnuli na jinou - zjevně více jestřábí notu. Vraťme se ale nejprve nakrátko k říjnovým inflačním datům, která tentokrát skončila přesně v souladu s naším a tržním očekáváním. Podíváme-li se do inflačních střev, tak inflaci v USA aktuálně brzdí ceny energií, což - pokud se podíváme na ceny ropy - bude zřejmě fenomén, který bude fungovat i ve zbývající části tohoto roku.
Inflace v říjnu blízko očekávání, ke konci roku však poroste
12.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %). Oproti našemu očekávání rostly o něco pomaleji ceny potravin - za očekáváním zůstaly zejména mléčné výrobky a maso, zatímco ovoce a máslo zdražovaly víceméně podle očekávání.
Inflace v říjnu zrychlila, analytici čekají další růst
11.11.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně vzrostly o 2,8 procenta, inflace tak zrychlila ze zářijových 2,6 procenta. Proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta. Dnes o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků táhly inflaci vzhůru především ceny služeb spojených s bydlením, u zboží byl růst cen umírněný. V závěru roku lze podle nich očekávat další zrychlení inflace nad tři procenta. V evropském srovnání si Česko pohoršilo, když mělo 15. nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných zemí, zatímco v září byla 17. nejvyšší.
ČSOB Data Watch: Inflace v říjnu blízko odhadům, v zimě bude vyšší
11.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %).
Inflace se blíží ke 3 %
11.11.2024 Spotřebitelská inflace meziročně dle očekávání opět povyskočila směrem výše. V říjnu se zvýšila z 2,6 % na 2,8 %, což bylo v souladu s mediánovým odhadem trhu. Naše prognóza očekávala mírnější nárůst (2,7 %). Na celkovém vývoji inflace se ale příliš nemění, když ceny rostou zejména v oblasti bydlení či služeb a také zvlášť některých potravin.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v ČR vlivem statistické základny dále vzroste blíže ke 3 %
11.11.2024 Tuzemská inflace podle nás vzhledem k nízké srovnávací základně cen energií z loňska v říjnu vzrostla na 2,8 % y/y, ta jádrová by ale měla stagnovat na 2,3 %. Růst cen potravin v říjnu zřejmě pokračoval. Inflace v USA po srpnových a zářijových překvapeních směrem nahoru podle našeho odhadu v říjnu stagnovala na 2,4 % y/y, zatímco její jádrová složka o desetinu zpomalila na 3,2 %.
Invesco: Průvodce investora prezidentskými volbami v USA
04.11.2024 Prezidentský souboj v USA mezi viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem vstoupil do posledních hodin. Jeho výsledek může mít výrazný dopad na vybraná odvětví a průmyslové obory, stejně jako na regiony, měny a komodity. Některé z těchto tržních dopadů však nemusí být intuitivní.
Starší nemovitosti v ČR dál zdražují, může za to i vyšší poptávka
28.10.2024 Starší nemovitosti v České republice ve třetím čtvrtletí dál zdražují. Důvodem je kromě jiného vyšší poptávka způsobená lepší dostupností hypoték. Ceny bytů se meziročně průměrně zvýšily o 11 procent a proti letošnímu druhému čtvrtletí o pět procent. Vyšší nárůst cen bytů byl spíše v regionech než v tradičně vyhledávaných lokalitách. Obdobným tempem jako ceny bytů zdražilo také nájemné. Rodinné domy oproti stejnému období minulého roku zvýšily hodnotu o desetinu a mezičtvrtletně o procento. Vyplývá to z dat realitní platformy Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici.
Inflace se nevzdává
10.10.2024 Meziroční inflace v září vzrostla z prázdninových 2,2 % až na 2,6 %. Nárůst byl všeobecně očekáván, ale výsledek je vyšší, než se kterým počítala naše i tržní prognóza (2,4 %). Významným faktorem byly opět ceny potravin, které ale tentokrát působily opačným směrem než v průběhu letošního roku, když poprvé od loňského listopadu se jejich ceny meziročně zvýšily. Naše prognóza sice očekávala tento scénář, ale mírnějšího rozsahu.
Inflace v Česku v září mírně zrychlila na 2,6 procenta
10.10.2024 Inflace v Česku v září mírně zrychlila. Spotřebitelské ceny meziročně stouply o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z informací na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání se srpnem ale ceny v září klesly o 0,4 procenta. Analytici podobný vývoj očekávali.
Ranní zpráva z finančního trhu: Inflace v ČR vlivem statistické základny v září mírně zrychlila
10.10.2024 Tuzemská inflace podle nás vlivem efektu srovnávací základny v září mírně zrychlila na 2,3 % y/y. Meziměsíčně spotřebitelské ceny klesly o 0,6 % díky zlevnění pohonných hmot a potravin. Jádrová inflace podle nás zpomalila na 2,3 % y/y. Zářijová inflace v USA zřejmě klesla ze srpnových 2,5 % na 2,2 % a v případě jádrové složky pouze o desetinu na 3,1 % y/y. Na celkové inflaci se podepíšou nižší ceny pohonných hmot. Ty ale vzhledem k růstu cen ropy vlivem eskalace konfliktu na Blízkém východě mohou v říjnu mít již opačný efekt.
WSJ: Prezidentova léčba šokem v Argentině zabírá
30.09.2024 Reformy argentinského prezidenta Javiera Mileie vyvolávají vášnivé debaty o roli státu v ekonomice. Tento libertariánský ekonom sám rád mluví o léčbě šokem. Trhu s bydlením naordinoval zrušení přísné regulace nájemného a zatím se zdá, že léčba zabrala a bydlení je díky ní dostupnější, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ).
Forex: Jádrové cenové tlaky v USA v srpnu mírně ožily
27.09.2024 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny deflátory osobní spotřeby (PCE) za srpen. Podobně jako v případě již známých spotřebitelských cen (CPI) za stejný měsíc lze očekávat určité zvýšení meziměsíční dynamiky jeho jádrové složky. Riziko zvýšeného cenového růstu ve službách tedy ještě definitivně nepominulo. Ekonomická důvěra v eurozóně se v září podle našeho odhadu nezlepšila. Růst tamní ekonomiky tak pravděpodobně zůstane i v letošním třetím čtvrtletí nevýrazný.
Inflace nad naším odhadem, na konci roku se může pohybovat v blízkosti 3 %
11.09.2024 Inflace skončila v srpnu viditelně nad naším odhadem +0,3 % m/m a 2,2 % meziročně - náš odhad počítal s poklesem dynamiky k 1,9 % a ČNB k 1,8 %. Vyšší byly oproti našim předpokladům ceny potravin, alkoholu a tabáku, imputovaného nájemného a nakonec nezlevnily ceny rekreací.
Inflace v srpnu zůstala na 2,2 % kvůli silnému růstu cen potravin
10.09.2024 Česká meziroční inflace v srpnu stagnovala na 2,2 % navzdory jejímu očekávanému mírnému poklesu. Jak náš odhad, tak i tržní konsensus totiž počítaly s 2,0 %. Centrální banka ve své prognóze zveřejněné začátkem srpna pak očekávala dokonce 1,8 %.
Inflace v srpnu zůstala na 2,2 % kvůli silnému růstu cen potravin
10.09.2024 Česká meziroční inflace v srpnu stagnovala na 2,2 % navzdory očekávanému mírnému snížení. Jak náš odhad tak i tržní konsensus počítaly s 2,0 %. Centrální banka ve své prognóze zveřejněné začátkem srpna pak očekávala 1,8 %.
Inflace zůstala na svém
10.09.2024 Tuzemská inflace si pro nás opět připravila překvapení, když spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %, přičemž naše i tržní prognóza očekávala stagnaci. Zásadní roli sehrál vývoj cen v oddílech alkoholické nápoje a tabák a také potraviny a nealkoholické nápoje. Na toto riziko jsme upozorňovali, že pokud neklesnou ceny potravin například jako v minulém měsíci, meziroční inflace zůstane v horním pásmu tolerančního pásma ČNB. To se také stalo, když inflace zůstala na úrovni 2,2 % stejně jako v červenci.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole v centru pozornosti
19.08.2024 Pozornost finančních trhů bude tento týden směřovat hlavně na dění kolem výročního setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, které bude probíhat od čtvrtka do soboty. Navzdory obecnému zaměření konference na dlouhodobější výzvy měnové politiky jistě přijde na přetřes i vývoj úrokových sazeb v nejbližších měsících. V tomto kontextu lze předpokládat, že v popředí zůstanou diskuze týkající se zdraví americké ekonomiky. Data z minulého týdne dále zmírnila obavy z nástupu recese v USA. Upozaděny ve výsledku nejspíše budou záznamy z červencových zasedání ECB a Fedu. Z hlediska nových dat tento týden nabídne zejména indikátor vyjednaných mezd za Q2 od ECB, předběžné odhady PMI a evropské spotřebitelské důvěry za srpen. Zatímco mzdový růst v eurozóně pravděpodobně jen mírně zpomalil k 4 % y/y, předstihové indikátory sentimentu by měly pro druhou polovinu letošního roku potvrdit výhled zpomalující evropské ekonomiky.
Forex: Na recesi v USA to moc nevypadá
16.08.2024 Data z americké ekonomiky zveřejněná v tomto týdnu dále zmírnila obavy týkající se nástupu recese v USA. Z hlediska spekulací kolem zdraví americké ekonomiky, které vyvstaly po červencovém výrazném zpomalení růstu tamní zaměstnanosti, byl důležitý zejména výsledek maloobchodních tržeb. Ty v červenci meziměsíčně vzrostly o výrazné 1 %, což byl ve srovnání s tržním konsensem více než dvojnásobný nárůst. Ze zhruba dvou třetin se na tom podílely vyšší prodeje aut, které kompenzovaly hluboký propad z předchozího měsíce.
Inflace v USA nadále klesá
16.08.2024 Euro a libra vůči americkému dolaru posílily po zprávě, že jádrová inflace v USA v červenci už čtvrtý měsíc po sobě v meziročním srovnání klesla. Očekává se, že tento pokles umožní Federálnímu rezervnímu systému začít příští měsíc snižovat úrokové sazby.
Fed může být s červencovou inflaci spokojen
15.08.2024 Americká spotřebitelská inflace i v červenci dále jemně zpomalila, což vytváří prostor proto, aby Fed na svém zářijovém zasedání zahájil cyklus snižování oficiálních úrokových sazeb. V tuto chvíli to vcelku jasně vypadá na to, že prvním krokem bude pokles o standardních 25 bazických bodů.
Inflace v USA povede k dalšímu oslabení dolaru
14.08.2024 Včerejší údaje o cenách výrobců již naznačily, jak budou obchodníci na zprávy pravděpodobně reagovat a co by se mohlo stát s dolarem, pokud dnešní měsíční zpráva o spotřebitelských cenách v USA vykáže další mírný nárůst, podobný tomu, který byl zaznamenán minulý měsíc. To by jistě posílilo široce rozšířená očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v září letošního roku.
Inflace zrychlila na 2,2 %, významně vlivem dražších dovolených
12.08.2024 Tuzemská meziroční inflace se v červenci zvýšila z 2,0 % na 2,2 %. To bylo mírně nad naším odhadem i konsensem trhu ve výši 2,0 %. Setrvání inflace na červnových 2,0 % y/y očekávala také centrální banka. Odchylku nicméně opticky navyšuje i zaokrouhlení, když v podrobnějším vyjádření meziroční růst cen dosáhl 2,15 %.
Inflace v červenci v ČR zrychlila, v Evropě tak byla 15. nejnižší
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta, tedy o dvě desetiny bodu více než v červnu. Za zrychlením inflace stálo hlavně pomalejší zlevňování potravin. Meziměsíčně byly ceny zboží a služeb zejména kvůli dražším dovoleným o 0,7 procenta vyšší, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziroční inflace tak skončila mírně nad očekáváním trhu i nad prognózou České národní banky (ČNB), z jejího pohledu tak může být podle oslovených analytiků argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb.
Inflace zrychlila na 2,2 %, významně vlivem dražších dovolených
12.08.2024 Tuzemská meziroční inflace se v červenci zvýšila z 2,0 % na 2,2 %. To bylo mírně nad naším odhadem i konsensem trhu ve výši 2,0 %. Setrvání inflace na červnových 2,0 % y/y očekávala také centrální banka.
Inflace v červenci zrychlila na 2,2 procenta
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Zpomalilo zlevňování potravin. Proti červnu se ceny zvýšily o 0,7 procenta zejména kvůli zdražení dovolených s komplexními službami. Údaje dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.
Deloitte: Nájemné v 2. čtvrtletí rostlo mezičtvrtletně o 3,4 pct na 305 Kč za m2
31.07.2024 Nájemné v Česku v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostlo o 3,4 procenta na průměrných 305 korun za metr čtvereční (m2). Nejvíce zdražilo v Hradci Králové o 5,7 procenta, v Liberci o 5,4 procenta a v Brně - téměř o pět procent. Ceny rostly i ve všech dalších krajských městech kromě Olomouce, kde klesly o 1,5 procenta. Vyplývá to z dat Rent Index poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropské předstihové indikátory pod vlivem francouzské politiky, Biden končí
22.07.2024 V tomto týdnu zveřejňované sentiment indikátory (PMI, Ifo, INSEE, GfK) zřejmě vykážou zhoršení ve světle politických turbulencí ve Francii, kde se na přelomu června a července konaly předčasné parlamentní volby. Růst americké ekonomiky během Q2 24 by měl být zdravý a nijak by neměl zesilovat očekávání na výraznější pokles dolarových úrokových sazeb. Trh podle nás zaceňuje jejich příliš rychlé snížení ze strany Fedu. Po víkendovém oznámení prezidenta USA J. Bidena, že již nebude usilovat o své znovuzvolení, budou trhy sledovat další vývoj na tamní politické scéně.
Denní přehled: US100 prohlubuje pokles a ztrácí 2,5 % 📉Wall Street se propadá navzdory "příznivým" údajům o CPI
11.07.2024 Evropské indexy dnes prožily úspěšnou seanci. DAX a CAC40 si připsaly téměř 0,7 %, o něco méně se dařilo britskému FTSE, který si připsal 0,4 %. Akcie norské banky DNB po zveřejnění výsledků posílily o téměř 6 %. Na německém akciovém trhu vedlo zklamání z výsledků EBITDA ke korekci akcií Suedzucker.
📉US100 ztrácí 1,5 %
11.07.2024 Indexy na Wall Street dnes smazaly počáteční euforické zisky, a to v důsledku nižšího než předpokládaného údaje o inflaci v USA. Jak vidíme, klesající výnosy a rostoucí očekávání kolem uvolňování měnové politiky v USA se dnes nepromítly do pokračování rally futures na Nasdaq 100 (US100), které nyní ztrácejí téměř 1,5 %. Korekci vedou technologické akcie, kde vidíme téměř 3,8% pokles společnosti Nvidia a téměř 3% korekci u většiny BigTech akcií. Zároveň kontrakty na index Russell 2000 posilují o více než 3 %; vyšší šance na uvolnění politiky Fedu i v září 2024 podporují ocenění menších, amerických podniků.
Inflace v ČR v červnu zpomalila na 2 procenta
10.07.2024 Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Červnový vývoj ovlivnil zejména nižší růst cen pohonných hmot a zlevnění dovolených a potravin. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,3 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Graf dňa - AUDUSD (26.06.2024)
26.06.2024 Australský dolar dnes výrazně posiluje a pár AUD/USD si připisuje téměř 0,55 % poté, co údaje o květnové inflaci v Austrálii přinesly výrazné jestřábí překvapení. V důsledku toho, zatímco ve většině vyspělých ekonomik převládá názor, že úrokové sazby se již zvyšovat nebudou, nebo nanejvýš začnou klesat (jako je tomu v případě Evropské centrální banky nebo Bank of Canada), očekávání kolem RBA naznačují možné zvýšení sazeb na jejím příštím zasedání v srpnu, které je nyní oceněno s více než 50% pravděpodobností.
Inflace zpomalila, dvouprocentní cíl ČNB je do budoucna na dohled
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zpomalení inflace bylo razantnější, než očekával finanční trh, podle analytiků za ním stálo zejména zlevnění potravin. Analytici ale upozorňují, že tempo růstu cen služeb zůstává zvýšené. Květnová inflace byla 0,1 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB), očekává, že se tempo růstu spotřebitelských cen bude po zbytek roku držet na dohled jejího dvouprocentního cíle.
Inflace klesla a je nyní bezpečněji v pásmu ČNB
11.06.2024 Tuzemské spotřebitelské ceny v květnu meziměsíčně stagnovaly a jejich meziroční růst zpomalil z 2,9 % na 2,6 %. Jak meziměsíční, tak i meziroční vývoj odpovídal naší prognóze. Tržní konsensus však pro květen očekával vyšší meziroční inflaci na úrovni 2,8 %. Naopak ČNB odhadovala 2,5 % y/y.
Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje. Výrazně zlevňují potraviny jako vejce či maso, povážlivě ale zdražují služby, nájemné či elektřina
11.06.2024 Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu.
I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí
05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
Daň z nemovitosti poškodí hlavně důchodce a mladé rodiny bez vlastního bytu. Jde o další porušený slib vlády, již několikátý
28.05.2024 Tento týden vyprší termín pro řádné uhrazení daně z nemovitosti, která letos řadu domácností nepříjemně zaskočila. I když se v průměru zvedá o osmdesát procent, v důsledku loni schváleného konsolidačního balíčku, řada domácností se musí smířit třeba i s jejím vícenásobným nárůstem. Najdou se třeba tací, jež loni platili zhruba tisícovku ročně, ale letos už na dani odvedou přibližně čtyři tisíce.
Graf dne - NZDUSD (22.05.2024)
22.05.2024 Novozélandská centrální banka (RBNZ) dnes ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 5,50 %. Prohlášení bylo relativně více jestřábí než dříve, což způsobilo prudké posílení novozélandského dolaru (NZD). Během následné tiskové konference však guvernér Orr zaujal holubičí postoj, což vedlo k mírnému snížení zisků.
Potraviny v dubnu výrazně zdražily, co čekat dál?
20.05.2024 Ceny potravin nás v dubnu překvapily výrazným růstem napříč většinou kategorií od masa, přes mléčné výrobky po pečivo. Klesly pouze ceny olejů, tuků a zeleniny. Celkově vzrostly ceny potravin o 1,6 % meziměsíčně (naše očekávání +0,2 %), což nás vedlo k posunu inflační trajektorie pro nejbližší měsíce směrem vzhůru.
Forex: Za výraznějším nárůstem inflace jsou potraviny, ČNB bude i tak opatrnější
14.05.2024 Inflace v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,7 %, což bylo více než jsme čekali my (0,4 %), ČNB (0,3 %) i trh (0,2 %). Meziročně tak dynamika cen zrychlila na 2,9 %, což je 0,4procentního bodu nad poslední květnovou prognózou centrální banky. Za překvapením stál z našeho pohledu především daleko svižnější růst cen potravin (+ 1,7 % meziměsíčně), za kterým stály zejména ceny masa, mléčných výrobků a zeleniny.
ČSOB Data Watch: Inflace v dubnu výrazněji vzrostla kvůli potravinám, v létě čekáme mírnější pokles
13.05.2024 Inflace v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,7 %, což bylo více než jsme čekali my (0,4 %), ČNB (0,3 %) i trh (0,2 %). Meziročně tak dynamika cen zrychlila na 2,9 %, což je 0,4procentního bodu nad poslední květnovou prognózou centrální banky.
Inflace vyšplhala k horní hraně tolerančního pásma
13.05.2024 Po dvou měsících, kdy se inflace dostala přesně na inflační cíl ČNB, došlo v dubnu ke zvýšení inflace až na 2,9 %, tedy k horní hranici tolerančního pásma. Za tímto nárůstem stojí především zpomalení poklesu cen potravin, a potvrzuje se tak hypotéza, že pokud se zastaví klesající trend u potravin, inflace povyskočí ke 3 %.
Americká inflace ukáže trhům směr
13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
Nájemné je stále výrazně levnější než splátka hypotéky, uvádí analýza
29.04.2024 Nájemní bydlení je stále výrazně levnější než splátka hypotéky. Podle analýzy Asociace nájemního bydlení (ANB), kterou má ČTK k dispozici, je měsíční splátka hypotéky bytu o velikosti 53 metrů čtverečních o 7604 korun dražší než měsíční nájemné. Hypotéka tak v současnosti stojí 1,5krát více, asociace ale sama přiznává, že nevýhodou nájemného je, že nevytváří žádnou majetkovou hodnotu. Další nevýhodou může také být riziko náhlého vystěhování. Od začátku roku se rozdíl mezi hypotékou a nájmem snížil zhruba o 150 korun, v roce 2022 byla hypotéka dražší o 10.000 korun.
Deloitte: Cena nájemného v prvním čtvrtletí vzrostla o procento na 295 Kč/m2
18.04.2024 Průměrné nájemné v České republice v prvním čtvrtletí vzrostlo mezičtvrtletně o procento na 295 korun za metr čtvereční. Nejvýznamněji vzrostlo nájemné v Olomouci o 4,3 procenta a o 3,1 procenta v Hradci Králové. Naopak propad cen pronájmů byl zaznamenán v Karlových Varech o 1,8 procenta, v Liberci o 1,2 procenta a v Jihlavě o necelé procento. Vyplývá to z dat Rent Indexu poradenské a technologické společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
Inflace v březnu zůstává na cíli
10.04.2024 Inflace v březnu zůstala na 2,0 %, když meziměsíčně ceny vzrostly jen kosmeticky o 0,1 %. To je v souladu s naším očekáváním i očekáváním trhu a 0,9procentního bodu pod poslední prognózou ČNB. Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné. Za poměrně výraznou dezinflací v tomto roce stojí i nadále zejména ceny potravin – ty meziročně zlevňují o 5,9 % a meziměsíčně v lednu dál zlevňovaly prakticky všechny kategorie potravin (v čele s mléčnými výrobky).
Inflace se drží na 2,0 %. Stále máme ale inflaci nižší než Eurozóna
10.04.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil statistiku spotřebitelských cen. Ukázalo se, že v březnu zůstala inflace na 2,0 % stejně jako v únoru. To bylo pro trh nepříjemné překvapení. Sázelo se na pokles na 1,9 %. Nicméně i 2,0 % jsou krásná vzhledem k tomu, že se jedná o cíl centrální banky.
Inflace, ČR, březen 2024
10.04.2024 Meziroční inflace zůstala v březnu beze změny přesně na úrovni dvouprocentního inflačního cíle: v souladu s očekáváním finančního trhu.
💲USD posiluje před čtením PCE
29.03.2024 Přestože je Velký pátek ve Spojených státech svátkem a mnoho dalších trhů je již kvůli velikonočním svátkům uzavřeno, obchodníci dnes v brzkých odpoledních hodinách obdrží klíčový údaj z USA - zprávu o PCE inflaci za únor. Jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, který účastníci trhů bedlivě sledují. Očekává se, že celková PCE zrychlí v důsledku vyšších mezd a výdajů a také vyšších cen benzinu. Očekává se však, že jádrový PCE ve srovnání s předchozím měsícem dále zpomalí nebo zůstane beze změny. Změní dnešní čtení úvahy Fedu o snižování sazeb?
Co znamená nízká inflace pro ČNB?
12.03.2024 Inflace v lednu opět zvolnila a přistála přesně na 2% cíli centrální banky. Celková inflace je tak 0,8procentního bodu nižší a jádrová o 0,7procentního bodu než poslední prognóza. A poslední prognóza indikuje relativně strmý pokles úrokových sazeb ke 3 % na konci roku.
Zmaří americká inflace akciovou rally?
11.03.2024 V úterý budou v centru pozornosti investorů především americká inflační data za únor. Předpokládá se meziměsíční růst cenové hladiny o 0,4 % zejména z důvodu růstu cen pohonných hmot, jádrové složky pak o 0,3 %. Meziročně by měla inflace stagnovat na 3,1 %, jádrová by se měla mírně snížit na 3,7 %.
Inflace v únoru dál zvolňuje, jsme na cíli a můžeme ještě níž
11.03.2024 Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o + 0,3 % meziměsíčně, což je lehce pod naším odhadem i odhadem trhu (0,4 % m/m). Meziroční dynamika tak dál zvolnila z 2,3 % v lednu na 2,0 % - tedy přesně na cíl centrální banky.
Forex: Fed nechce se snižováním úroků pospíchat
22.02.2024 Zveřejnění podrobného zápisu z posledního zasedání centrální banky bývá příležitostí k tomu, aby monetární autorita dovysvětlila svoji politiku a nasměrovala tržní očekávání “správným směrem”. Včera zveřejněný podrobný zápis z jednání FOMC, aneb tzv. “Minutes” byl přesně takovým dokumentem a to přesto, že nevyvolal masivní tržní reakci. Fed však vyslal několik důležitých informací, o které je třeba se podělit.
Inflace v USA je mimo
16.02.2024 Lednové přecenění ukázalo na výrazné rozdíly mezi rozžhavenou ekonomikou Spojených států a zchlazenou eurozónou, potažmo Českou republikou. Dosavadní vývoj inflace bude mít silný dopad na nastavení měnové politiky Fedu a ECB v letošním roce. Zatímco ve výhledu na začátku roku jsme predikovali, že úroky začnou klesat dříve v USA, nyní makrodata favorizují v uvolňování měnové politiky spíše eurozónu.
Forex: Lednová inflace hlásí výrazný pokles, čeká nás prudší pokles sazeb
16.02.2024 Lednová inflace v Česku vzrostla meziměsíčně pouze o 1,3 % a v důsledku toho meziroční dynamika zvolnila na 2,3 % a skončila viditelně pod naším odhadem (2,8 %), odhadem trhu (2,9 %) i odhadem ČNB (3,0 %). Oproti našemu odhadu rostly pomaleji ceny potravin a o něco méně také v lednu zdražily energie. Hlavním překvapením však byl prudký pokles cen v segmentu imputované nájemné (-1,0 %). Jedná se tak trochu o “černou skříňku”, která zohledňuje ceny vlastnického bydlení a vstupují do něho kromě cen nemovitostí například ceny stavebních prací.
ČSOB Data Watch: Lednová inflace hlásí výrazný pokles
15.02.2024 Lednová inflace v Česku vzrostla meziměsíčně pouze o 1,3 % a v důsledku toho meziroční dynamika zvolnila na 2,3 % a skončila viditelně pod naším odhadem (2,8 %), odhadem trhu (2,9 %) i odhadem ČNB (3,0 %).
Lednová inflace hlásí výrazný pokles, čeká nás výraznější pokles sazeb
15.02.2024 Lednová inflace v Česku vzrostla meziměsíčně pouze o 1,3 % a v důsledku toho meziroční dynamika zvolnila na 2,3 % a skončila viditelně pod naším odhadem (2,8 %), odhadem trhu (2,9 %) i odhadem ČNB (3,0 %). Oproti našemu odhadu rostly pomaleji ceny potravin a o něco méně také v lednu zdražily energie. Hlavním překvapením však byl prudký pokles cen v segmentu imputované nájemné (-1,0 %).
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rozluštění lednové inflační hádanky
12.02.2024 Ve čtvrtek ČSÚ publikuje široce očekávanou lednovou inflaci. Ta má potenciál výrazně ovlivnit úroveň meziroční inflace po zbytek celého roku, a tedy i komunikaci a další kroky ČNB. Podle našeho odhadu meziroční růst spotřebitelských cen na začátku letošního roku poklesl na 2,7 %, zvýšenou nejistotu však přináší změny některých daní a vah spotřebního koše. Lednová inflace je již v úterý na programu i v USA. Také tam se pravděpodobně snížila pod 3 % y/y. V eurozóně očekáváme ve středu silný údaj o prosincové průmyslové produkci, který by měl zčásti přispět k vzestupné revizi dynamiky tamního HDP v Q4 23.
Fidelity International: Čínský trh s hotely jako výnosný byznys
25.01.2024 Expanze předních čínských značek hotelů může vzhledem k ekonomické situaci vypadat šíleně, ale tento sektor vstupuje do fáze konsolidace, což si žádný z velkých hráčů nemůže dovolit promeškat.
Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?
18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.1.2024
12.01.2024 Americké akcie včera uzavřely téměř beze změny. Zprávy o vývoji inflace a pracovního trhu v USA utlumily naděje ohledně toho, že americká centrální banka (Fed) v březnu sníží úrokové sazby.
Forex: Dolar posiluje ke koši měn, přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace v USA
11.01.2024 Dolar posiluje ke koši měn, vůči jenu vystoupal na měsíční maximum. Přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech. Růst spotřebitelských cen překonal očekávání ekonomů, což vyvolalo určité pochybnosti o tom, že americká centrální banka (Fed) v březnu sníží sazby.
Nižší ceny potravin přispěly k poklesu inflace pod 7 % y/y
11.01.2024 Růst tuzemských spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který předpokládal stagnaci na 7,3 % y/y. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 % y/y.
Inflace ve Spojených státech v prosinci zrychlila na 3,4 procenta
11.01.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v prosinci zrychlilo na 3,4 procenta z listopadových 3,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem ceny stouply o 0,3 procenta, zatímco růst v listopadu činil 0,1 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo práce.
Inflace klesla pod 7 %
11.01.2024 Růst spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který očekával stagnaci na 7,3 %. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt toho statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 %.
Inflace v prosinci zpomalila na 6,9 procenta, za celý rok činila 10,7 procenta
11.01.2024 Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně stouply o 6,9 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 7,3 procenta. Meziměsíčně se ceny snížily o 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok činila průměrná míra inflace 10,7 procenta. Bylo to o 4,4 procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR.
Analytici: Pavlova výzva k plnění závazku přijetí eura je správný krok
02.01.2024 Výzva prezidenta Petra Pavla, aby ČR po letech začala dělat konkrétní kroky, které zemi dovedou k naplnění závazku přijetí eura, je správná. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Ekonomické přínosy přijetí eura jsou ale podle nich minimálně sporné. Pavel ve včerejším novoročním projevu řekl, že společná evropská měna je logickou budoucností.
Forex: Sazby i komunikace Fedu dnes pravděpodobně zůstanou beze změny
13.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne a společně se zítřejším zasedáním ECB i celého týdne je pro globální trhy rozhodnutí amerického Fedu. Ten podle nás ponechá úrokové sazby beze změny, když trh práce v USA zůstává napjatý a inflace klesá jen pozvolna. Z hlediska ekonomických dat dnešek nabídne říjnovou průmyslovou produkci za celou eurozónu. Zveřejněné údaje pro většinu členských států ukazují na další pokles, který odhadujeme ve výši -0,7 % m/m. V meziročním srovnání by měl průmysl klesnout o 5,2 %. Významně se na tom podle nás podílela nižší produkce energetického průmyslu v souvislosti s neobvykle teplým říjnovým počasím. Po včerejších spotřebitelských cenách bude dnes v USA zveřejněn vývoj průmyslových cen.
Forex: Americká inflace zpomaluje, ale jen pozvolna
12.12.2023 Americká inflace v listopadu klesla z 3,2 % y/y na 3,1 %, ta jádrová pak stagnovala na 4 % y/y. To bylo v obou případech v souladu s očekáváními. V meziměsíčním vyjádření spotřebitelské ceny vzrostly v průměru o 0,1 % (desetinu nad konsensem), v případě jádrové složky o 0,3 %. K inflaci v USA nadále významně přispívá imputované nájemné. To se meziměsíčně zvýšilo o 0,5 % po říjnových 0,4 % a jeho meziroční růst činil stále vysokých 6,9 %. Aby inflace dosáhla dvouprocentního cíle musel by přitom podle našeho odhadu růst imputovaného nájemného klesnout alespoň na 3,5 % y/y.
Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základny, byla by již pod 5 %
11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
Inflace klesla k 7 % y/y, nebýt statistické základy, byla by již pod 5 %
11.12.2023 Česká inflace v listopadu klesla na 7,3 % y/y po říjnových 8,5 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem a tržním konsensem (oboje 7,2 %). ČNB očekávala listopadové číslo ve výši 7,1 % y/y. Meziroční inflace zůstává na zvýšených úrovních kvůli vlivu nižší srovnávací základny. V posledním loňském čtvrtletí došlo k zavedení úsporného energetického tarifu, který výrazně snížil ceny elektřiny. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 4,7 % y/y.
Meziroční růst cen v listopadu zpomalil na 7,3 procenta, oznámil ČSÚ
11.12.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku letos v listopadu zpomalil na 7,3 procenta z říjnových 8,5 procenta. Zmírnil se například růst cen potravin či elektřiny. Ceny plynu nebo tuhých paliv dokonce oproti loňsku klesly. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Navzdory opětovnému zpomalení inflace po jejím říjnovém nárůstu je růst cen stále vysoko nad dvouprocentním cílem České národní banky. Meziměsíčně ceny vzrostly o 0,1 procenta.
Tomáš Chrobák ze Sur Real: Před koupí investičního apartmánu v zahraničí je důležité si ujasnit priority
22.11.2023 Lidé se stále větší měrou snaží investovat do nemovitostí a to zejména do těch zahraničních. Tento rostoucí trend nelze přičítat pouze touze po odpočinku, nýbrž především snaze zabezpečit své finanční prostředky před nepříznivými vlivy inflace. Investiční nemovitosti, jak název napovídá, slouží nejen k osobnímu užívání, ale paralelně generují také příjmy prostřednictvím turistického pronájmu. Tím pádem investoři pravidelně inkasují nájemné, zatímco hodnota jejich majetku průběžně stoupá. Tomáš Chrobák ze společnosti Sur Real Investments v článku rozebral potenciální výhody a nevýhody spojené s investicemi v Rakousku, Chorvatsku a Španělsku.
Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší v Česku. „Příkopům“ se ji nejen nepodařilo sesadit, ale po minimálně dvaceti letech se poprvé nedostaly ani do první padesátky nejdražších ulic Evropy
21.11.2023 Pražská Pařížská ulice zůstává nejdražší adresou v Česku. Po desetiletích loni v žebříčku nejdražších ulic v zemi předstihla „Příkopy“ – a podařilo se jí to i letos. Vyplývá to z nyní zveřejněné analýzy poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Ta pro letošek vyčísluje nájemné maloobchodních provozů v Pařížské na 2700 eur za metr čtvereční ročně, což odpovídá zhruba 66 200 korunám. Oproti loňsku nájemné nepatrně kleslo, z hodnoty 2719 eur za metr čtvereční.
Raz, dva, tři, už jdu! Pro hypotéku, než si meziročního nárůstu objemu poskytnutých úvěrů o 123 % začnou všímat i majitelé nemovitostí
21.11.2023 Podle ČBA Hypomonitoru vzrostl objem poskytnutých hypoték v říjnu meziročně o 123 %, oproti zářijovému nárůstu 90 %. Říjen sice z hlediska objemů nových hypoték bývá každoročně o něco silnější než září, ale i tak – třetinový skok? A kvůli čemu – třem setinám procenta na průměrné úrokové sazbě?
Investiční nemovitosti v zahraničí: Vždy záleží na prioritách
14.11.2023 Nákup zahraniční nemovitosti již není jen pro bohaté. Češi se stále více stávají majiteli vil u Jaderského moře či horských chat v Alpách. Hlavním motivem jejich investice přitom není rekreace, ale snaha ochránit své finanční prostředky před inflací. Investiční nemovitosti, jak už název napovídá, totiž slouží nejen pro vlastní využití, ale současně generují příjmy z turistického pronájmu. Investoři tak pravidelně získávají nájemné, a navíc průběžně roste cena jejich nemovitosti. Možnost využít apartmán pro vlastní dovolenou je pak velmi příjemný bonus.
NAPŘÍČ TRHY
14.11.2023 Tok důležitých amerických makro čísel začíná proudit dnešním dnem, když je na pořadu výsledek říjnové inflace. Podle našich odhadů by trh neměl být zásadně překvapen, neboť společně s ním počítáme, že celková inflace dále zpomalí a to jednak díky nižším cenám benzínu a jednak díky vyšší srovnávací základně. Pro centrální bankéře bude pochopitelně důležitější pohled na tzv. jádrovou inflaci (popřípadě její další snížení), aneb vývoj spotřebitelských cen pokud z něj vyzobneme volatilní položky, jako jsou ceny potravin a energií (popř. i další položky, které vykazují velkou setrvačnost jako např. ceny bydleni).
Cena nového bytu v Praze stagnovala, starší byty podražily o necelé procento
13.11.2023 Průměrná nabídková cena nového pražského bytu v druhém až třetím čtvrtletí oproti předešlému půlroku stagnovala na 9,5 milionu korunách. V nabídce se jich objevilo o 3,5 procenta více. Starší byty v hlavním městě podražily o necelé jedno procento, jejich cena se tak průměrně pohybovala kolem 8,4 milionu korun. Jejich nabídka oproti novostavbám naopak poklesla oproti minulému pololetí o 1,5 procenta, vyplývá z analýzy investičně poradenské společnosti Knight Frank, kterou má ČTK k dispozici.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pokles inflace v USA táhnou levnější energie, růst cen bydlení zůstává vysoký
13.11.2023 Nejdůležitějšími daty tohoto týdne budou ta z USA. Zveřejněna zde bude říjnová inflace, která se podle nás snížila z 3,7 % y/y na 3,3 %. Pomohly k tomu ale hlavně levnější energie, jádrová inflace pravděpodobně stagnovala na 4,1 % y/y. Maloobchodní tržby a průmyslová produkce podle nás meziměsíčně klesly. V prvním případě šlo pouze o korekci předchozího rychlého růstu, v tom druhém pak o vliv stávek v automobilovém průmyslu. V eurozóně bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za Q3. Očekáváme potvrzení mezičtvrtletního poklesu ekonomiky o 0,1 %. Na tom se podepsal i horší výkon evropského průmyslu, který byl podle našeho odhadu v září meziměsíčně nižší o 1,2 %.
Související klíčová slova:
Společnost W. P. Carey (WPC) | Zvyšování sazeb | Invaze | Člen bankovní rady | AMT | Premiér Andrej Babiš | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | Analýza makroindikátorů | Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Ceny rýže | Podíl Industrial REITs | Úsporný balíček | Evropský datový kalendář | Silnější americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Silnější koruna | LYNX | Developeři | Jackson Hole | Sazba hypoték | Deficit veřejných financí | Nákupní centra | Dolar dnes | Výkon | Čínský trh s hotely | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Koronavirové krize | Maďarská inflace | Breaking | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Nárůst objemů | Prezident Biden | Alphabet | Refinitiv | Centrální instituce | Pozitivní vliv | USD/PLN | Byty v ČR | Advertising Company | Inflace v září | Americký dolarový index | Sekce měnové | Veřejné finance | Analytik Cyrrusu | České nemovitosti | Tržní kapitalizace Lineage | Obchodník | Zpravodajský server | Uskladnění osobních předmětů | EUR | Společnost Weyerhaeuser Company | Měnový pár EUR/CZK | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Řecko | Mince | Trend | Prognózy banky | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Prodejní ceny starších bytů | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Velikost fondu | Epidemie afrického moru | Potvrzení transakce | Životní prostředí | Volatilnější příjmy | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Skupiny akcií | Koruna zpevnila | Self-storage REIT | Prosperity | Podnikatel | Automobilka Volkswagen | Vývoj akcií Weyerhaeuser | Statistiky | Patria Finance | Daňové povinnosti | Vývoj meziročního růstu cen | Tempo růstu | Nadprodukce | Host Hotels | Blog | Korelace | Německá průmyslová produkce | Dovednosti | Lineage (LINE) | Oživení poptávky | Prodej zboží | Chování lidí | Výše dividendy | Vzdělávací webináře | Výhled růstu HDP | Výkyvy | Kapitalizace společnosti Weyerhaeuser | Pojišťovna | Realitní trhy v Německu | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Zdražující bydlení | Vládní opatření | ZDR Investments | Úroky na hypotékách | Line | Lednové přecenění | Širší index | Schodek státního rozpočtu | Podíl na trhu | Škoda Auto | Indexy na Wall Street | Snížení emisí | Evropská komise | Timberlands | Společnost CBRE | Statistics | České vlády | Pravděpodobnost | Překvapení trhu | Japonská měna | Self-storage | Investment Management | Capital Markets | ČBA | Index aktivity | Společnost Prologis | Index UlovDomov.cz | Řízení výnosové křivky | Nálada v eurozóně | Bilance ČNB | Menší poptávka | Danske Bank | Tuzemská ekonomika | Nájemní bydlení | APP | Meziroční vývoj inflace v ČR | Cenové stability | Public Storage (PSA) | Více peněz | HDP za Q2 | Energetika | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Nárůst cen energií | Spotřebitelské ceny v únoru | Inflační index | Příjmy z pronájmu nemovitostí | Diverzifikace | Aktuální prognózy | Zveřejnění výsledků | Letadla | Český statistický úřad | Uskladnění zboží | Reálné příjmy domácností | Depozitní sazba | Oregon | Index volatility VIX | Analytický tým | Bydlení v ČR | Vývoj akcií W. P. Carey | Výhled ekonomiky | Šéf Fedu Jerome Powell | Koncern Volkswagen | Bytové jednotky | Accolade Industrial Lease | Indexy S&P | Virgin Galactic | Reality | Self-storage REITs | Výkon amerického dolaru | W. P. Carey (WPC) | Velcí investoři | PLN | Lagardeová | JLL | čnBlog | Weyerhaeuser Company | Poplatky | Rostoucí ceny | Passerinvest Group | Kontrolované sklady | Růst sazeb | Hotelové resorty | Financial Times | Finanční prostředí | Růst průmyslové produkce | Expanze | Zlato a stříbro | Směřování měnové politiky | E-shopy | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Four Seasons Resort and Residences | Argos Capital | Investiční nemovitosti | Průměrná úroková sazba | Společnost Public Storage (PSA) | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Plýtvání s potravinami | Masternods | Nová data | Nezaměstnanost | Společnost Host Hotels & Resorts (HST) | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Udržitelné lesní hospodářství | REITs | Výprodeje | Největší Industrial REIT | Zpráva | Dělení REITs podle typu | Snížení úrokových sazeb | Weyerhaeuser Company (WY) | Trápení | Virgin Galactic akcie | Směrnice | Silné oživení | Vlastní bydlení | Bloomberg TV | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Ritz-Carlton | Strach | Dividendy | Inflace v prosinci | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Data z Německa | Vývoj meziroční jádrové inflace v USA | Nejvyšší inflace | LAMR | Výnosy lesnických REITs | WPC | Mimořádná inflace | Nastavení úrokových sazeb | Vývoj hospodaření | Úspěšný týden | Poskytování hypoték | Rodinné domy | Ranní zpráva pro tradery | Čínské elektromobily | Snížení DPH | Vysoké riziko | Obrat v měnové politice | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Skladovací prostory | Dnešní statistiky | Vyšší daň | Americká inflace | Příklady nemovitostí | Společnost Lamar | Společnosti napojené na kryptoměny | Objem hypotečních úvěrů | Retailové fondy | Daňové škrty | Termínované vklady | Bezrealitky.cz | Four Seasons | Příjem z pronájmu | Včerejší obchodování | Knight | Základní úrokové sazby | Fondy kvalifikovaných investorů | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | IPO v roce 2024 | CPI Property Group | OX Capital Markets Ltd | Úsporný energetický tarif | Tuzemská měna | Stavební spořitelny | Maloobchod | Dow Jonesův index | Konflikty | Tomáš Jícha | Lodging/Resorts REIT | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | CapitalPanda | Oceňování majetku | ČSOB Data Watch | Parlament dnes | Ceny nájemního | EUR/PLN | Největší zastoupení | Evropská měna | Silné cenové tlaky | Invesco | Nizozemsko | Delta Air | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | Dopady války na Ukrajině | Viceguvernér ČNB | WSJ | Investiční analytik | Ceny v dopravě | ACA | Výrazný pohyb | Společnost Lineage (LINE) | Stabilní příjmy z pronájmu nemovitostí | Prudký pokles | BP | Růst českého HDP | David Marek | Prognóza Evropské komise | ČSOB | Proražení | Ranní zpráva z finančního trhu | Hlavní události | Bohatí | CZK | Širší index S&P 500 | Ceny starších nemovitostí | Oslabení USD | Vysoké sazby | Výsledek inflace | Porovnání vývoje | Výhled | BCM Begin Capital Markets CY | Sazby hypoték | Společnost Lineage | Oznámení | Rostoucí obavy | Trpělivost | Zasedání FOMC | Investiční platforma | Vývojová zařízení | Wall Street Journal | Historický vývoj | Amerika na prvním místě | HUF | Zmírnění inflace | Dnes ČNB | Investice amerických podniků | EIA | Vývoj hospodaření americké federální vlády | Úvěr na bydlení | Cena nájemného | Medicare | Obavy investorů | Projev šéfa Fedu | Snížení nákladů | České banky | Korekční pohyb | Německé tovární objednávky | Nemovitosti s venkovní reklamou | Snižování inflace | Raiffeisen | Boom | Průmysl | Antivirus | Bílý dům | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Jak rychle zbohatnout | Vývoj měnového páru | ForexFactory | Odhady ČNB | Výhled Fidelity | Výroba v eurozóně | Sklady | Zdravotní péče | Irsko | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Realitní horečka | Koronavir | Ekonomika provincie Chu-pej | Tržní reakce | Válka | Tým Admiral Markets | Česká měna | Investiční nemovitosti v zahraničí | Mimořádná inflace roku 2022 | Objem hypoték | ROE | REITs podle tržní kapitalizace | Přijetí | NFP report | Polská centrální banka | Předstihové indikátory | Nemovitosti v zahraničí | Poplatek | Bankovní krach | FB | Ceny zemědělských výrobců | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vládní dluh | Výnosy dvouletých dluhopisů | American Airlines | Covid | Kongres | Diverzifikované REIT | Základní úrokové sazby ČNB | Snižování cen | Největší hráči | Domácnosti | Reakce trhu | Tapering | Sazba ČNB | Generali Investments, Fond realit | Opatření proti koronaviru | Ceny cukru | Události tohoto týdne | Resorts REIT | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | W. P. Carey | Spotřební daně | Ceny čokolády | Vysoké ceny energií | Moderna akcie | Pandemie koronaviru | Hotel Four Seasons | Industrial REITs podle tržní kapitalizace | Růst úroků | Český nemovitostní trh | Snižování sazeb | Behaviorální vzorce | Prognóza České národní banky | Czech Fund | Období nejistoty | Nárůst sazeb | Investiční firmy | Ropa Brent | Výrobní závody | Investování do apartmánů | Vladimír Pikora | Vice | Zpráva o inflaci | Dubnový PMI | Specialty REIT | Ekonomické ukazatele | Futures | Podíl podle tržní kapitalizace | Náklady spojené s bydlením | Oblečení | Úrokové míry | Komerční banka | Investovat do fondů | Cíl ČNB | Akciové trhy | Ekonom UniCredit Bank | Sell | Silné akcie | Důvěra spotřebitelů | Tomáš Odstrčil | Český rozhlas | Hotelový REIT | Lodging | Vývoj akcií Host Hotels & Resorts | Specialty | Podfond | Zdražování cen | Objem úvěrů na bydlení | Surové ropy | Virus SARS | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Největší Self-storage | Industrial REIT | Ownest | Dovoz z Číny | Vývoj akcií Host Hotels | Zpráva pro dolar | Venkovní reklamy | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Další růst | Snížení zisku | CL | Moderna | Štěpán Hájek | Hendrik Meyer | Směnný kurz | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Evropská průmyslová produkce | Největší propady | Ceny zemního plynu | Czech Real Estate Investment Fund | Analytici | Host Hotels & Resorts | Ceny nájemního bydlení | Moldavsko | Největší Self-storage REIT | Dash (DASH) | Omezení dodávek | NAFTA | Sell-off | Miroslav Novák | Silnější euro | Celková inflace v české ekonomice | Očekávání analytiků | Samou | Bondster | ČSOB Data | Nabídka nemovitostí | Japonský parlament | Lineage | Různé nemovitosti | Prodeje dřeva | Nákup akcií | Robert Novoměstský | Aktuální tržní kapitalizace | G7 | Citelná inflace | Quincy Krosby | Tuzemská inflace | Self-storage REITs podle tržní kapitalizace | Nájemné v Česku | Inflace zpomaluje | Společnost W. P. Carey | Nižší produkce | Larry Hu | OX Capital Markets | Největší IPO v roce 2024 | Lodging/Resorts | Teplotně kontrolované sklady | Meziroční vývoj inflace | Vlastní nemovitost | Venkovní reklamní plochy | Příznivý výhled | Vakcína proti koronaviru | Výhled cen | Přesun výroby | FRED | Webináře | Inflace cen | Trh s komerčními nemovitostmi | Navýšení úrokových sazeb | Fed úroky | Hodnota aktiv | Daňové přiznání | Boháči | Typy průmyslových nemovitostí | Deutsche Bank | Nejbohatší lidé | Inflační trajektorie | Ojeté vozy | Tomáš Chrobák | Ceny elektřiny | Akcioví investoři | Osobní finance | Síla ČNB | Mistrovství světa v hokeji | Byznys | Vyšší poptávka | Země EU | Moore Advisory CZ | Oldřich Dědek | Marketingová komunikace | Analytik Saxo Bank | Pokles ceny | Cena Virgin Galactic akcie | Aktuální hodnoty měny | Ekonomové Deutsche Bank | Zařízení | Růst cen nájmů | Sazby na hypotékách | Data z USA | Výnos do splatnosti | Zbyněk Stanjura | Welltower | Pokles inflace v USA | Aktuální výše dividendy | Sběratelské kartičky | Graf | Úsilí | Jednociferná inflace | Hypoteční banka | Dceřiné společnosti | Manažeři | Šíření nákazy | Portu | Očekávání trhu | Čech | Nesoulad | Tisková zpráva | Passerinvest | Odhodlání | Lamar Advertising Company | PwC | Subdodávky | Ústecký kraj | Výnosy | Poptávka | Finanční transakce | Údaje o inflaci | Hypoteční banky | Ziskové marže | Do čeho investovat | Cyklus zvyšování sazeb | Příjmy z pronájmu | Inflační doložka | Výrobní inflace | Pohonné hmoty | OK POINT | Ekonomický přínos | Rent Index | Lamar Advertising Company (LAMR) | Timberlands REIT | Koruna oslabuje | Americká Komise pro cenné papíry | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Jana Mücková | Historická minima | United Auto Workers | Společnost Host Hotels & Resorts | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | RBI | Průměrné nájemné v České republice | Evropský statistický úřad Eurostat | Re/Max | CBAM | Německá automobilka | Investice do komerčních nemovitostí | Trigema | NZDUSD | BIDU | Negativní dopad | Český trh práce | Vývoj na kapitálových trzích | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Rozhodnutí ČNB | Nedůvěra investorů | Ekonomické indikátory | Petr Bartoň | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | Kapitalizace Lineage | Snížení schodku | Cenové hladiny | Mariott | Průmyslová produkce v eurozóně | PEPSICO | Stabilní příjmy z pronájmu | Bydlení | ERA | Zveřejněné údaje | Peníze | Realitní bubliny | Zprávy z ekonomiky | Dobrá zpráva pro dolar | Data Watch | CySEC | Brent | Mince a starožitnosti | Březnová inflace | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | Stimul | xStation | Four Seasons Resort | Budoucnost nemovitostí | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | Cena Virgin Galactic | Odeznívání inflace | Hospodaření státu | Expert | Vstupu do EU | Nedostatek likvidity | Odhady PMI | Pomoc od vlády | Ceny novostaveb | Vybírání zisků | Lucembursko | Inflační riziko | Margin | Růst v oblasti služeb | Červnová inflace | Bublina v ČR | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Holubičí názor | Finanční plánování | Prodeje akcií | Pasivní příjem z pronájmu | Celní války | Restriktivní politika | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Bitcoin Cash | Hypotéky v Česku | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | CPI Property Group (CPIPG) | Allianz | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | ZEN | Blockchain | Host Hotels & Resorts (HST) | Hlavní úrokové sazby | Zdražovat | Denní pokles | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Americké volby | P/E | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Oslabení maďarského forintu | Nárůst zásob | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Účetní období | Ceny bydlení | FérMakléři.cz | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | PoW | Kina | Podfondy | Nabídka | Profesionálové | Americký index | Vojtěch Benda | Příležitosti | Trh dluhopisů | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zveřejněná data | MiFID II | Cable | BH Securities | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Dopad na ekonomiku USA | Vzorce chování | Jednání FOMC | Nižší daně | Hypoindex | Koronavirus | Prognóza | Natland | Výnosová křivka | Petr Král | Zajímavé investiční příležitosti | Výrazný propad | Vládní podpory | Index prosperity | Použití finanční páky | Asset management | Počet nezaměstnaných | Trh práce | Koruna | Výhled Fidelity International | Změny cen | Ceny benzínu v USA | Robotaxi | Swiss | Trh práce v USA | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Polovodiče | Tempo poklesu | Akvizice | Index hypotéčních úvěrů | Exxon Mobil | Pochybnosti | Rozvoj měst | Reakce dolaru | Konsolidace | Bezrealitky | Shelter | First Republic Bank | AvalonBay | Nastavení měnové politiky | Ekonomické zpomalení | Public Storage | Růst cen v Česku | Náhoda | Koronavirová krize | Lesnické REITs | Ceny pozemků | Znalost | Nový stavební zákon | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Realia Fund | Snížit emise | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Technologické akcie | Oslabení koruny vůči euru | Spotové bitcoiny | Vysoké úroky | Globální finanční krize | Dolarová výnosová křivka | Ceny výrobců | Ministr energetiky | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | ZFP | Zdenka Klapalová | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Devalvace | Inflace v eurozóně | Evropská inflace | Tuzemské banky | Kroky ČNB | Umělá inteligence | Koruna posílila | Gepard Finance | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Americká spotřebitelská důvěra | Starší nemovitosti | Saxo | AUD | ATRIS | Dřevo | Výnosové křivky | Příklady nejznámějších REITs | Přehřátý trh práce | Portál FXstreet.cz | Členové rady ČNB | Oslabování koruny | Zpřesněný odhad | Expanzivní měnová politika | Úrokové sazby | Červencová meziroční inflace | Fond Accolade | Meziroční růst | Cvičení | Počet osobních bankrotů | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Pravděpodobnost ztráty | Ranní okénko | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Drahé energie | Fincentrum | Trh | Michal Brožka | Sezónnost | Listopadová inflace | Společné evropské měny | Kroky k přijetí eura | Byty v Praze | Lamar | Cox | Portfolio manažer | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Cenové tlaky v USA | Zdroje energie | Problémy | Gama | BHS Real Estate Fund | Nižší ceny | Rezidenční fond | Intervenční režim | Analýza Moderna akcie | Fialova vláda | Imperial College | Průměrné mzdy | Česká národní banka (ČNB) | Spořící účty | Počet osobních bankrotů v Německu | Open | Frederick Weyerhaeuser | Fond realit | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Pronájmy | Studie | Data z reálné ekonomiky | Vyšší náklady | Nemovitosti v ČR | Recyklace | Parlamentní volby | Resorts REITs | Riziko nákazy | Elektřina | MMF | European Housing Services | Salutem | Měsíční data | Výrobní ceny | Sur Real | Vládní koalice | Zpřísnění měnové politiky | Jozo Perić | TradingView | Investiční platforma Portu | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Zájem o hypotéky | Bydlení v Evropě | Tržní kapitalizace | Weyerhaeuser | Ekonomika Itálie | Kapitál | Tržby v eurozóně | Jiří Rusnok | Posílení | Korunové sazby | Odeznění energetické krize | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Provozní zisk EBITDA | Platební neschopnost | Ústup pandemie | Poskytování úvěrů | Zvýšené úrokové sazby | Callie Cox | Maďarsko | Američtí centrální bankéři | Majitel | Ministerstvo práce | Společnost Weyerhaeuser Company (WY) | HB Index | Dluhopis | S&P | Penta | Rekordní pokles | Vít Hradil | Ekonomická důvěra v eurozóně | UlovDomov.cz | Objednávky | Unie | Porovnání meziročního vývoje | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Investiční analytička | Inflační tlaky v české ekonomice | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Data z tuzemské ekonomiky | Vstup do eurozóny | FIXINDEX | Akciové indexy | Vládní představitelé | Coinbase | Christine Lagardeová | Shell | Papírenský průmysl | Ukrajinští uprchlíci | Počasí | Světové ceny ropy | Výroba počítačů | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Konjunkturální průzkum | Střadatelé | Podíl Self-storage REITs | Polský zlotý | Bankovní rada České národní banky | Valuo | Technické analýzy | Úroda | Ocel | Bank of Canada | Růst cen stavebních materiálů | Klesající trend | Pozornost trhu | Závislost | Logistická centra | Zpráva o vývoji inflace v USA | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | Dražší půjčky | Čínská média | Investiční horizont | Konzervativní investice | EUR/GBP | Vývoj inflačních očekávání | Vývoj inflace | Hang Seng | Vášeň | Nová prognóza | Deficit | COP27 | BREAKING | Spotřební daň z nafty | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Hotelové REITs | Varianty koronaviru | Energetický tarif | Měsíční mzda | Podnikání | Kapitalizace společnosti Host Hotels & Resorts | Ekonomické aktivity | Ceny nájmů | Ceny domů | Budoucnost | Nájemné od nájemců | Virus | Termínové kontrakty | Swedbank | Cukr | Umělecké předměty | Pokračující pokles | Bankéři | Wood & Company Office Podfond | KOL | Sektor služeb | Odpor | Největší bankovní krach | Nadějné zprávy | Case-Shiller | Plánování | Meziměsíční vývoj inflace | Fincentrum Hypoindex | Barclays | Vyšší úroky | Maloobchodní tržby v ČR | Eskalace | Ústup inflace | Dnešní report | Výroba aut | Zvýšení daně | Větší riziko | Automobilový sektor | Firma | Twitter | Česká koruna | G10 | European Housing Services (EHS) | Dění na Ukrajině | Opatření | Benzín | Vývoz zemního plynu | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Wall Street Journal (WSJ) | Hoteliéři | Daně z nemovitosti | Růst ceny elektřiny | Pozornost | Uvolněné fiskální politiky | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | 3М | REITs podle typu | Moderna akcie (MRNA) | Množství peněz | Elektromobily | Martin Novák | Buenos Aires | Lesní hospodářství | Měsíční příjem | Dopad na realitní trh | Meziroční míra inflace | Akcie ConocoPhillips | Michal Koubek | Korporátní dluhopisy | WOOD & Company Retail podfond | Obchody a nákupní centra | Bohatství | Propady cen | Radim Passer | Apple Podcasts | Společnost Weyerhaeuser | Ifo | Momentum | Americká průmyslová produkce | Realitní fond | Analytik skupiny | Příklady nejznámějších REITs indexů | Nová prognóza ECB | Náklady | Úvěrové podmínky | Index UlovDomov | Index nákupních manažerů | Mint rezidenční fond | Burze | Nejdražší ulice v Česku | Bureau of Labor Statistics | Americká měna | Vysoká volatilita | Daně z příjmů | Harrisová | Úrokové politiky | Mainstream | Růst vývozu | speciální REIT | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Bitcoin | Sběratelské kartičky a známky | Cena plynu | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Polovodičové společnosti | Řetězec | Čínský trh | Platforma | Americké akcie včera | ISM index | Cla na dovoz | Guvernér NBP | Vyšší sazby | Kalendář událostí | Vysoké inflace | Hlavní investiční analytik | Analytik Raiffeisenbank | Větší pokles | Obchodníci | Research | Data o inflaci | Obchodovat | EUR/MWh | Wood & Company Retail Podfond | Softwarová společnost Microsoft | Rolls-Royce | Inflace CPI v USA | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Očekávání zisku | Conseq realitní | Finance | Válka na Ukrajině | Banky a stavební spořitelny | Ceny benzínu | EHS | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Kapitalizace společnosti W. P. Carey | Růst úrokových sazeb | Co jsou Masternods? | Platformy | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Spotřebitelské inflace | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Rostoucí úrokové sazby | Index PMI | Rozpočtové schodky | Výkon dolaru | Nabídky akcií | Cenový index | Stres | Stříbro | Michal Hrbatý | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové sazby na hypotékách | Peníze investorů | Ministr práce a sociálních věcí | Pokles cen | Volby | PMI index | Arete Industrial | Broker Consulting Index | Výdaje | Přijetí eura | Zvyšování sazeb Fedu | Pozemky | Ceny zeleniny a ovoce | Zájem o nájemní bydlení | ETF | Lamar Advertising | Klouzavý průměr | Jádrová inflace v eurozóně | Proof of Work | Evropský statistický úřad | Dow Jones | Durace | Investiční aktivita | Ceny starších bytů | Průmysl v březnu | Nájemné v USA | Cena zemního plynu | Realitní fondy | Pokračování trendu | Statistici | UBS | Kancelářské nemovitosti | Zpomalení inflace | Ekonomové | Oslabení české koruny | Naplnění inflačního cíle | Bitcoiny | Prohlášení | Zvýšení DPH | Důležitý support | Vývoj inflace v ČR | Martin Vašek | Prologis | Trading | Růst HDP | Kapitalizace společnosti Lamar Advertising | Společnost Public Storage | Záznam z posledního zasedání ČNB | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Investika realitní fond | Stabilní příjmy | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Wood & Company | Index volatility | Zpracování kovů | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Filip Louženský | Softwarová společnost | UCL | Zisky dolaru | Americká data | Jestřábí komentáře | Diversified | Výše nájemného | RTR | Vývoj | Drahota | Bedřich Skalický | Výkon ekonomiky | Komerční nemovitosti. | Christopher Dembik | Úroková sazba | Deloitte | Inflační výhled | Paul Krugman | Český stát | Meziroční inflace v září | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Riziko inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Salutem Fund | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Mezinárodní porovnání | Resorts | Diversified REIT | Prodražování staveb | Slevy | Slabost v průmyslu | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Důsledky epidemie | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Výnosný byznys | Americké akcie | Generali Investments CEE | Pokles cen nemovitostí | UlovDomov | Vývoj cen komodit | Akcie třiceti předních amerických podniků | Chu-pej | Struktura HDP | Rostoucí ceny ropy | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Realitní bublina | Investice do nemovitostí | Data z průmyslu | Šéfka ECB | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Volatilní | Industrial REITs | Riziko ztráty | EUR/USD | Riot | Severomořská ropa Brent | Martin Machala | Starší byty | Zemědělství | Varování | OSN | Intervence | Blackstone | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Reico ČS nemovitostní | Fundamentální analýza akcie | Úrokový hike | Vývoj akcií Lamar Advertising Company | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Vstupní náklady | Člen bankovní rady ČNB | Míra inflace v ČR | Pokles cen energií | Nové peníze | Další vývoj | Obchodní centra | Dnes zveřejněná data | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Vývoj akcií Public Storage | Hlavní ekonom Cyrrusu | Onemocnění | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Natland Petr Bartoň | Fiskální politika | Hospodaření americké federální vlády | Znovuotevření ekonomiky | Kapitalizace společnosti Public Storage | Realitní trhy | Kompenzace | Trh s hotely | Zlotý | REITs podle typu nemovitostí | Výdělky | Organizovanost | Akcenta Miroslav Novák | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Index Russell | Dna | Centrální bankéři | Jak se stát lepším investorem | Klíčový údaj | Milei | Vítězství | Investiční strategie | Hypoteční sazby | Nabídková cena | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | Špatná zpráva | Ceny komodit na světových trzích | Zvyšování marží | ADP | AI | Snížení úroků | Monthly Treasury Statement | Jet Industrial Lease | Analytik Komerční banky | SPCE | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nemovitostní fond | Hlavní komanditní společnosti | Deník The Wall Street Journal | Spolkový ústavní soud | Zcash | ZDR Investments Public | Ochrana proti inflaci | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Miliardy korun | Tisková konference | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst mezd | Kasina | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Solární panely | Daň z nemovitých věcí | Inflace v České republice | Inflační situace | Fond Domus | Tvorba Dash | Vlastníci nemovitostí | Patria | Symposium centrálních bankéřů | Otevření obchodu | České koruny | The Economist | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Růst cen v USA | Vývoj akciového indexu | Akcie Moderny | Medián ceny | Stavební zákon | Úrok | Investovat | Komoditní | Přehřátý trh | Inflace roku 2022 | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Počet zahájených bytů | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Čeští centrální bankéři | Boj s inflací | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Firmy | Investování do apartmánů v zahraničí | MRNA | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | SUR REAL Investments | Budoucí vývoj | Nejdražší ulice | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Mimořádná inflace roku | Životní náklady | Práce z domova | Banka Creditas | Vyšší ceny | Partnerství | Dovoz oceli | Money management | Repo sazby | Provozní zisk | Ekonomický propad | Hypotéza | Odhady ekonomů | Starší nemovitosti v ČR | Místní rozvoj | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Argentina | Investování | Reakce České národní banky | Firma Re/Max | Fed | Nonfarm Payrolls | M2 | Chránit ekonomiku | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Euro k dolaru | Michal Šnobr | Finská společnost | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Podíl úvěrů na nemovitosti | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | INVESTIKA | Trhy | Dělení REITs | Investovat do nemovitostí | Epidemie afrického moru prasat | Monero | Vývoj akciového indexu Nasdaq | DPH u elektřiny | FTSE | Dubnová inflace | Další růst úrokových sazeb | Důvěra v eurozóně | Země OECD | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Pokračování rally | Rizika | Bytové krize | ZFP realitní fond | Futures na US100 | Rada ČNB | Cena nemovitostí | Sazba u hypotečních úvěrů | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Přicházející recese | Sdružení automobilového průmyslu | Globální trhy | Wu-chan | Nákup nemovitostí | Index inflace | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Dluhopisový trh | Zakladatel a CEO | Zpomalování inflace | Cena práce | Úspory | Zábavní parky | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Prodávající | Energetické společnosti | Covid-krize | xStation 5 | Realitní bublina v ČR | Dosavadní vývoj inflace | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Průměrné nájemné v Česku | PMI indikátor | Porovnání vývoje výnosu | Výprodeje akcií | Inflace roku | Obnovení růstu | Raiffeisen realitní fond | Začínající obchodníci | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Cenový vývoj | Nemo Fund | Silné inflační tlaky | Úroveň vzdělání | FérMakléři | TradingEconomics | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Holubice | Americký kongres | Bankovní asociace | WOOD & Company Office podfond | Tesla | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | Solidní růst | REIT na světě | Nárůst volatility | Akcie velkých technologických společností | ARTN | Ekonomický růst | Středoevropský region | Průměrné nájemné | Provincie Chu-pej | Průměrná sazba hypoték | Globální sentiment | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Obchodování s finanční pákou | St. Louis | Výkonnost v roce 2022 | Nálada na finančních trzích | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Evropský průmysl | Květnový růst | Cenové války | Investors | Mzdová vyjednávání | Jádrová PCE inflace | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Pokles americké jádrové inflace | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inflační překvapení | NOVA Real Estate | Ekonom Cyrrusu | Analytická společnost | Sázet | Politika centrální banky | Květnová inflace | S&P Case-Shiller | Hospodaření | Zahraniční obchod | Expozice bank | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Návrat růstu cen | Severomořská ropa | Moore Advisory | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | USDIDX | Aleš Hála | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | EBITDA | Pokles průmyslové produkce | Inflační očekávání trhu | Obchod | Inflace v Austrálii | Purple Trading | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Alkohol a doutníky | Tradeři | Ceny ropy Brent | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Volkswagen | Čas na nákup | AUD/USD | Chudoba | Eskalace konfliktu | Retailová asociace | Evropa v datech | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Emise | Zvýšení daně z nemovitosti | Trinity | MAM | ATH | Capitalinked | JPY | Zdravotní pojištění | Zasedání ČNB | FT | Evoluce | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | Swiss Life | SARS | Bankovní skupina | RSI | Cenový strop | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | LTV | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | ACT | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Životní úroveň | INSEE | ISM indexy | Vyšší úrok | Čína | Capital | Know-how | Risk | Inovace | WP | J.P. Morgan | Pocity | Bonita | Ceny | Tisk peněz | Prognóza vývoje | Stavební společnosti | Turistická sezona | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Virtuální měny | Záloha | Realitní trh | Německý ZEW index | LPL Financial | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Obranný průmysl | Realitní společnosti | Dukascopy | Války | Omega | Impuls | Ukrajina | Jan Dvořák | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Ranní glosa | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | VW | Jedno euro | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Obchodní kapitál | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | ČNB Jiří Rusnok | Mileniálové | Státy EU | Yahoo | Praxe | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Překvapivý růst | Slábnoucí dolar | Paříž | Stratég | Prodeje automobilů | Instituce | Počáteční zisky | Forint | Obchodní domy | Důchod | Kupní cena | Cena cukru | Živobytí | Říjnová inflace | Inflační krize | Náklady na financování | Výnos | Přecenění zboží | Zlevnění potravin | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Růst cen energií | Podcast | IHNED | Prognostici | ČEZ | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Nájmy | Akcie ropných společností | CFD | Ekonomická krize | Algoritmy | Prostor pro růst | Discovery | CEO | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Marian Jurečka | Vývoj koruny | MNB | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Obchodní den | CO2 | Hodnota investic | Akcie týdne | Rostoucí ceny energií | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | VIX | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Malta | Euforie | Bitfarms | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Dynamika mezd | Čínské zboží | Pracovní místa | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | Odvětví kryptoměn | Akciové trhy v USA | Výše nájemného v Berlíně | Tržní hodnota | Stav devizových rezerv | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | Obchodníci dnes | ČNB | Bank of England | Spikevax | Výše investice | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Nejbohatší | Tržní sazby | Nemovitostní fondy | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Úsporný tarif | Růst inflace | Hypoteční trh | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | CPIPG | Fyzické akcie | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Reakce centrální banky | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Real-estate | Tesla dnes | Kupující | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Maso | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | Indikace | Domácí události | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Snížení daní | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Zvýšení těžby | Zpráva pro tradery | Roční maximum | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | ForexFactory.com | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výrazné cenové pohyby | ConocoPhillips | Český trh | Inflace v říjnu | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Behaviorální | Lego | Pokles spotřebitelských cen | Výroba automobilů | Maximalizace zisku | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Konsensus | ERM II | Ruský útok | Costco | Dluhy | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | GfK | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Technology | Devizový trh | Načasování | Daňové zatížení | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Otevření ekonomik | Etoro | Akciové portfolio | Objem investic | Průměrná cena | Politici | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Nouzový stav | Politika ČNB | Poradenské firmy | Výprodej | Průmyslové ceny | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zdraví | ČTK | FX Street | Retail | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Hlavní město Praha | Ztráty | Penta Real Estate | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Obchodní omezení | Česká inflace | Prodejní ceny | Životní styl | Technický výhled | Úvěr | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Ruský útok na Ukrajinu | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Největší švýcarské banky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Société Générale | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Základní úroková sazba | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | City | Zrychlení růstu | Koš | DNB | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Investování do REIT | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Alternativní investice | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | PEPP | Pokles cen komodit | Index VIX | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Růst v eurozóně | Logistika | Price Action | Vývoj ekonomiky | Sněmovna reprezentantů | Globální indexy | Technologie | Nižší DPH | Kryštof Míšek | Největší propad | Koronakrize | Pokles úroků | Prognózy | Zvyšování cen | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Daně | ÚOHS | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Zvýšení těžby ropy | Americká ekonomika | Pracovní místa v USA | Společnost Invesco | PCE inflace | Analýza akcie | Ceny bytů | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Rekord | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Zdražování energií | Rychlý růst | Bankovní rada | Střední třída | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Objem úvěrů | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Ohodnocení | Špatné zprávy | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Výkon průmyslu | Makroekonomický vývoj | Jiří Hrbáček | tradingeconomics.com | Dražší energie | Delta | Zhodnotit své peníze | Regulace | Zaměstnanci | Vládnoucí strana | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | Equinix | Rentabilita | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Míra neobsazenosti kanceláří | Kontrakce | Očekávání ČNB | HN | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Slabší dolar | Marika Čupa | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Akcie Shell | Pasivní příjem | Cash flow | Patria.cz | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Investovat do akcií | Unicredit | Petr Dufek | TABAK | Forbes | Real Estate | Radomír Jáč | Letectví | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Ceny stavebních prací | Riot Platforms | 1 milion | Pro tradery | Services | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | Praha | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Pokles společnosti | Prodeje aut | Pokles výnosů dluhopisů | Air | Zvyšující se inflace | Technická analýza | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Nižší poptávka | CEO společnosti | Home office | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | Silný trh | Největší IPO | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Brusel | Radovan Vítek | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Ekonomika USA | Americké společnosti | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | ZEW | Příklady konkrétních REITs | Fenomén | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ministr práce | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | MPO | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Zhoršování situace | Inflace v květnu | Admiral Markets | Německé ceny | Vliv na ceny | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Ústavní soud | Inflace v červenci | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | RIOT | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Dash | Předčasné parlamentní volby | Pád ceny | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Elektrické vozy | CBRE | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | Euler Hermes | Starší byty v ČR | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | OECD | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Ekonomická důvěra | Centrum | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Koruny vůči euru | Frustrace | Zakladatel | Penále | Leasing | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Začínající obchodník | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | MT4 | First Republic | Cena | Luxusní značky | Německo | Útok na Ukrajinu | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Pohyb cen | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Silnější kurz | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Tempo inflace | DSTI | Možnost diverzifikace | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Ceny zeleniny | Podnik | Recese ekonomiky | Debata | Datový kalendář | Kypr | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Jan Procházka | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Ekonomické krize | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Ceny kávy | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | EET | Bezpečnost | Vývoj meziroční jádrové inflace | Cena americké ropy WTI | Banky | Ceny v Česku | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zisk na akcii | Volatilní položky | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Akcie Delta Air Lines | Data ze Spojených států | Ministr financí | Umění | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Jednatel | Freedom Financial Services | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Ropovody | Zastavení poklesu | Americký Fed | Americká softwarová společnost | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Finance Group | Mzdový růst | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Creditas | Inflační report | Chevron | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Červencová inflace | Čokoláda | Analytik Broker Consulting | Market | Měnová autorita | Tovární objednávky v Německu | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Stoxx | Průměrný roční výnos | Sestupný trend | Medvědí trh | Bankéři z Fedu | Global Times | Vývoj HDP | Zdražování ropy | Support | Průměrná mzda | Gabriel Štefaňák | Živnostníci | FX | Náklady na úvěry | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Představitelé ČNB | Družba | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | CPI Property | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Prudké zdražování | Marek Mora | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Úrokové platby | Broker | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Experti | Dění na trhu | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Guvernér Michl | Bohatý | Největší pokles | Průměrná hodnota | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Zkrocení inflace | Přecenění | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Čínská vláda | Ceny potravin | Nákupní cena | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Volatility trhu | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Noviny | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Ben Laidler | RBA | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zisk EBITDA | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | Generace Z | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Úročení | Karina Kubelková | Cenové stropy | Inflace v lednu | USD | CAC40 | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Cena americké ropy | Cestování | Sentiment indikátory | Emoce | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Získané peníze | Legislativa | Zprostředkovatelé | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | D1 | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Praktické tipy | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | 3M | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Čistá energie | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | BCM | Federální rezervní systém | Index bank | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Komanditní společnosti | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Inflace ve službách | Bohatí lidé | Maastrichtská kritéria | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | Elektrická auta | Rakousko | Mistrovství | Zlomový okamžik | ANO | Paušální daň | Tempo růstu spotřebitelských cen | Oživení inflace | Proinflační faktory | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Andrej Babiš | Rezidenční nemovitosti | Markets | Data z americké ekonomiky | PSA | Pořízení vlastního bydlení | Nová Čína | Rok 2024 | Aleš Michl | Zájem o investice | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Panelové diskuze | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Německý Ifo index | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Zastropování výše nájemného | Indexy | Bilance běžného účtu | Zajištění bezpečnosti | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Hotely | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Analytik Trinity Bank | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Voda | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Nastavení trhů | Accolade | Body | Zvýšení inflace | Růst produktivity | Stavební výroba | Obilniny | Turistický ruch | Payrolls | Holubičí postoj | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | Dovozní ceny | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Lockdowny | OsMA | EU | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Černé zlato | Cena surové ropy | Dostupnost bydlení | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | REIT | Inflační vlna | Výnosy 10letých dluhopisů | Globální trh | SVB | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Slábnoucí americký dolar | Jak investovat | Schodek veřejných financí | Prodeje | Devizy | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Klesající dolar | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Vlastnictví | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Situace na americkém trhu práce | Úřady | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Nízká inflace | Graf akcie | Pohyb dolaru | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | News | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot