Neděle 22. prosince 2024 15:22
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Investingfox Nastroje

Cena cukru

C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

ČSÚ: Meziroční růst cen v lednu zpomalil na 2,3 procenta

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace je sice stále nad dvouprocentním cílem České národní banky, ale značně se mu přiblížila. Přesně na dvou procentech byla inflace naposledy na konci roku 2018 a ve stejný rok na jaře byla i pod hranicí dvou procent. Loni v lednu spotřebitelské ceny v Česku meziročně stouply o 17,5 procenta. Meziměsíčně ceny letos v lednu vzrostly o 1,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\cukr-19012024.jpg

Multitimeframe analýza: 19.1.2024 SUGAR (bílý cukr)

19.01.2024 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\cukr-07092023-1.jpg

Multitimeframe analýza: 7.9.2023 SUGAR (bílý cukr)

07.09.2023 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční inflace v červnu činila 9,7 procenta, byla nejnižší od prosince 2021

13.07.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta. Nižší byla inflace naposledy v prosinci 2021. Pod deset procent se dostala poprvé od loňského ledna. Před tím se ale pod deseti procenty držela nepřetržitě od července roku 1998, a to většinou výrazně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s letošním květnem spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Inflace v Česku v březnu zmírnila na 15 procent, je nejnižší od loňského dubna

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v Česku stouply v březnu meziročně o 15 procent, tempo růstu zvolnilo z únorových 16,7 procenta. Inflace je tak nejnižší od loňského dubna. Vliv mělo zlevnění pohonných hmot, zmírnil růst cen zemního plynu. Téměř o čtvrtinu nadále zdražovaly potraviny. Čísla dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace odpovídá očekávání analytiků. Meziměsíčně spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o desetinu procenta.
img

Leden přinesl prudký růst inflace. Následující měsíce by již měly být lepší

10.02.2023 „Zatímco inflace v závěrečných měsících minulého roku byla vylepšována administrativními zásahy, v lednu došlo k jejich ukončení, což vedlo ke skokovému navýšení cen. Navíc někteří obchodníci zvolili strategii prodávat míň s vyšší marží, což se odrazilo v přecenění na začátku roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Cukr prodlužuje sestupný pohyb

28.11.2022 Cena cukru se ještě více vzdálila od sedmiměsíčního maxima 20,45 USD centů, protože klesající ceny ropy zvýšily alternativní náklady na využití třtinové suroviny k destilaci etanolu, což přimělo výrobce ke zvýšení lisování cukru. Na druhé straně Indie, která je jedním z hlavních producentů, snížila vývozní kvótu pro hospodářský rok 2022/23. Úřady povolí vývoz 6 milionů tun cukru do května 2023, což je téměř o polovinu méně než v předchozím roce. Rovněž investoři se snaží vyhodnotit očekávání ohledně dodávek pro největšího producenta Brazílii v souvislosti s možností, že nově zvolený prezident Lula by mohl po novém roce zvýšit cenový strop pro pohonné hmoty v zemi, což by dále podpořilo ceny. 
img

Zásahy vlády výrazně snížily inflaci

10.11.2022 „Pokles inflace díky zásahům vlády může vést k myšlence, že by bylo vhodné, aby docházelo k navyšování štědrosti vládních opatření a tím se ještě více bojovalo proti inflaci. Tato teze však neplatí, protože vládní opatření jsou prováděna na dluh a budou v ekonomice vytvářet nové inflační tlaky. Lze tedy říct, že jsem si pouze koupili čas na řešení problémů, které však nejdou odstranit tím, že se budeme ještě rychleji zadlužovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\káva.jpg

Eurostat: Z ranní kávy se stává téměř luxus, v srpnu v EU podražila o 16,9 pct.

06.10.2022 Začínat ráno šálkem kávy se čím dál více prodražuje. V srpnu káva v zemích EU meziročně zdražila o 16,9 procenta, uvedl dnes ve zprávě evropský statistický úřad Eurostat. Skokově se zvýšila i cena cukru a mléka.
img

Inflace se začíná zadýchávat

12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cukr-08062022-3.jpg

Multitimeframe analýza: 8.6.2022 SUGAR (bílý cukr)

08.06.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\cukr-10032022-5.jpg

Multitimeframe analýza: 10.3.2022 SUGAR (bílý cukr)

10.03.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\cukr-11112021.jpg

Multitimeframe analýza: 11.11.2021 SUGAR (bílý cukr)

11.11.2021 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Drahé kovy letos zlevňují, průmyslové zdražily o desítky procent

01.11.2021 Drahé kovy letos zlevňují, zlato o osm procent, stříbro o 12 procent a platina o 5,5 procenta. Opačný vývoj je u průmyslových kovů, jako jsou měď, zinek nebo hliník, které do konce října zdražily o desítky procent. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
img

Káva a cukr jsou s blížící se zimou v ohrožení

14.10.2021 Jižní oblast v Brazílii opět zasáhl minulý týden polární vzduch z Antarktidy, tlačila teploty až na 6 stupňů Celsia pod nulou. Do jindy tropické země tak přinesl sníh.
C:\fakepath\komodity-25022021.jpg

Zemědělské komodity silně rostou

25.02.2021 S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.
img

Graf dne: SUGAR (03.02.2021)

03.02.2021 Cena cukru v poslední době rostla, ovšem cenové přírůstky byly včera zastaveny na zóně rezistence okolo 16,30. Důsledkem je potenciální vytvoření formace Hlava a ramena na H1. Úroveň ramen se nachází na zmíněné rezistenci a úroveň krku formace můžeme najít v oblasti 15,55. Pokud bychom se dočkali učebnicového dotvoření patternu, tak by průraz mohl znamenat pokles o 1,30 do oblasti supportu na úrovni 14,35. Pokud se však dnes dočkáme opětovného tlaku na růst ceny a instrument SUGAR prorazí nad rezistenci na 16,30 centů, tak tato technická situace bude zneplatněna.
img

📈Ceny cukru rostou už druhým dnem⬆

14.01.2021 Futures cukru se v nedávné době odrazily od dlouhodobého klesajícího trendu. Dnes se cena vrátila nad 16 centů za libru. Cena cukru se blíží nejvyšší úrovni od května 2017. Komoditu žene vzhůru naděje na globální ekonomické oživení a obavy o produkci v Thajsku a Brazílii. Produkce cukru v Thajsku by se měla v sezóně 2020/21 snížit na 70 mil. tun z očekávaných 75 mil. tun. Hlavním důvodem je sucho a nižší počet plantáží cukrové třtiny kvůli poklesu poptávky po komoditě v souvislosti s pandemií Covid-19. V Brazílii, která je největším producentem na světě, je problém se suchem v centrální a jižní části země. Spousta farmářů navíc profituje z přeměny cukru na etanol, což v důsledku snižuje zásoby cukru. Očekává se, že nabídka na trhu zůstane i nadále omezená alespoň do dubna, kdy by měla brazilská produkce začít opět růst díky nové sklizni.
img

Čo sa deje s cukrom

12.02.2020 V poslednej dobe sme sa zamerali na analýzu cukru táto komodita prudko vystrelila nahor a zaujímalo nás ako sa dokážeme na tomto raste zviesť....
img

Inflace se dostala mimo toleranční pásmo

10.12.2019 „Rostoucí mzdy v soukromém sektoru, platy ve veřejném sektoru a důchody v systému sociálního zabezpečení pomáhají navyšovat životní úroveň lidí. Zároveň však vedou k růstu spotřebitelských cen. Lidé, kterým se v posledních letech nenavýšily příjmy, se mají reálně hůře,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hořký obchod s cukrem

27.08.2019 České cukrovarnictví má historii, která sahá do 18. století. K prudkému rozvoji však došlo až po roce 1806, kdy Napoleon vyhlásil kontinentální blokádu. Ta výrazným způsobem omezila mezinárodní obchod se zahraničím a vedla k nedostatku cukru na evropském trhu. V důsledku tohoto vývoje došlo k rozvoji pěstování cukrové řepy. Nejlépe se této plodině dařilo na území českých zemí, kde koncem 19. století sídlila produkce více než čtyř pětin výroby cukru v rámci celé rakousko-uherské monarchie.
C:\fakepath\Cukr5.png

Včerejší obrat na cukru může mít pokračování

24.07.2019 Cukr na své hodnotě ztratil od roku 2017 přes 40 % a nyní se pohybuje v déletrvající rovnovážné oblasti. Včerejší obrat na spodní hraně range má nejen technické důvody.
img

Komodity v roce 2019

29.01.2019 Komodity jsou v dlouhodobém horizontu nízké a dostupné. Zlato si udržuje cenovou hladinu. Cena ropy a průmyslových kovů navíc ještě poklesla. Cena kávy je dokonce nejnižší od roku 2005. Zvýšila se cena uranu a kakaa.
img

Západoeurópska produkcia cukru výrazne znižuje jeho cenu. Hlavnou obeťou je Taliansko

15.06.2018 Za desať rokov sa 16 z 19 talianskych cukrovarov zatvorilo. Priemysel znáša náklady, ktoré vznikli v Nemecku a vo Francúzsku.
img

Evropa zaplavena levným cukrem. Na burzách cena cukru padá.

08.02.2018 Evropu v současné době zaplavuje levný cukr. Cukrovary v ČR ale přesto navyšují výrobu. Cukru je na trhu přebytek a výrobci jej proto zlevňují.
img

Rozbřesk: Komodity v minulém roce nepřesvědčily, co rok 2018?

09.01.2018 Komoditní trh se v roce 2017 rozhodně nenudil, ovšem i přes mocný finiš ve druhé části roku investory příliš nepotěšil. Komoditní index agentury Bloomberg, který mapuje vývoj cen koše 22 hlavních komodit, vynesl bídné 2 %. Jiné komoditní indexy vykazují sice zisky vyšší, ale stále nikterak přesvědčivé. Komodity tak přenechávají záři reflektorů jiným aktivům, především akciím, které zažily snový rok – například akciový index S&P 500 vynesl 20 %. Na stranu druhou, celková výkonnost komoditních indexů říká jen pramálo o tom, jak si vedly jednotlivé skupiny komodit.
C:\fakepath\rok-2017-2.png

Nejlepší a nejhorší aktiva v roce 2017

31.12.2017 Česká koruna se v letošním roce zařadila mezi měny s nejvyšším růstem. Nejvíce letos posílila měna Mosambiku, která si k dolaru připsala 21 procent. Druhé místo patří české koruně a polskému zlotému s růstem o 18 procent. Na opačném konci skončil uzbecký som, který se propadl o 60 procent. Vyplývá to z analýzy nejlepších a nejhorších aktiv v letošním roce, kterou vypracovala agentura Bloomberg. Nejlépe se dařilo kryptoměnám.
img

Cukr – Aktuální cena

29.08.2017 Cena cukru je v současnosti nejnižší za posledních 6 let. Aktuálně se libra cukru obchoduje za 13.84 USD. A jeho cena by měla i do budoucna zůstat pod hranicí 15 USD za libru. A jaký bude vývoj této komodity do budoucna? Rozhodně nepředpokládáme, že by překročila šestiletou hranici na úrovni 35 USD. Do této hodnoty má hodně daleko. Navíc je v současnosti cukr považován za „bílou drogu“, kvůli čemu jeho popularita příliš neroste. Můžeme tedy očekávat udržení současné úrovně i do budoucna.
img

Cena cukru vystoupala na 3,5 letá maxima kvůli problémům v Indii a Brazílii

17.06.2016 Cena červencového kontraktu Sugar No. 11 včera vystoupala až na hladinu 20,18 centů za libru – nejvýše od prosin...
img

Potraviny jsou nejlevnější za 6 let, klesá široké spektrum zemědělských komodit

10.09.2015 Ač se to z regálů maloobchodních řetězců nemusí zdát zřejmé, ceny potravin na burzách se nacházejí na mnohaletých mini...
img

Komoditní RSI: Co frčí a co ne?

11.08.2014 Komodity se v červenci propadly o téměř 5 %, což je největší propad od června 2013. Cena americké ropy WTI se za posledních několik týdnů propadla o 10 dolarů za barel. Cenu cukru i nadále tlačí dolů očekávání rekordní úrody v Brazílii.
img

Situace v Iráku vrhla stín na trh s ropou; stříbro zahájilo své vítězné tažení

23.06.2014 Irácká krize dál doutná v pozadí, ceny ropy zatím neučinily rozhodný krok směrem vzůru. Ropných polí na jihu země ovlá...
img

Energetický sektor a vzácné kovy se po oznámení Evropské centrální banky ocitly na vrcholu

12.06.2014 Pšenice obchodovaná na chicagské burze zažívá nejdelší sérii propadů za posledních 20 let. Zlato si polepšilo v důsled...
img

Komodity zahájily únor úspěšně, hlavně díky zemědělskému sektoru

11.02.2014 Komoditnímu sektoru se podařilo úspěšně vstoupit do nového měsíce února. Nejvíce zisků mu přitom v předešlém týdnu plynulo z obilovin a sektoru měkkých komodit, a částečně taky z obou sektorů s kovy. Akciové trhy se po slabém úvodu roku 2014 nakonec stabilizovaly, v čemž jim pomohla hlavně lepší ekonomická data ze Spojených států. A taky fakt, že se měny rozvíjejících se trhů vzpamatovaly z nedávných těžkých ztrát.
img

Cena zemního plynu stoupala, zatímco barel ropy WTI padal ke dnu

02.12.2013 Každoroční oslavy Dne díkůvzdání, které připadají na čtvrtý čtvrtek v listopadu, utlumily v uplynulém týdnu činnost finančních trhů, včetně těch komoditních...
img

Ropa Brent zpátky na 110 dolarech za barel, zlato se propadá

25.11.2013 Komodity závislé na růstu ekonomiky, jako je třeba energetika a průmyslové kovy, těžily z lepších hospodářských dat pocházejících ze Spojených států. Oznámená čísla navíc pomohla také ke slušným výsledkům světových akciových trhů. Nejviditelnější to bylo v USA, kde průmyslový index Dow Jones dosáhl na nová maxima. Zároveň se však opět začalo mluvit o “přehřátých? akciových trzích, které posilují díky hromadě peněz pumpovaných do ekonomik skrze několik centrálních bank.
img

Komodity: Cena cukru v pátek vyskočila o více než 3pct

17.06.2013 Cena surového cukru vzrostla v pátek na burze ICE o více než 3% na třítýdenní vrchol. Aktivní červencový kontrakt zako...
img

Přichází opět období cukru..?

03.05.2013 Rok se s rokem sešel a tak stejně jako v loňském roce bychom si dnes mohli oživit myšlenky při pohledu na dlouhodob...
img

Komodity: Czarnikow zvýšil odhad globálního přebytku cukru

22.03.2013 Londýnská poradenská a obchodní společnost Czarnikow zvýšila odhad globálního přebytku cukru v marketingovém roce 2012...
img

Komodity: Cena cukru se odrazila z 30-ti měsíčních minim

13.03.2013 Záměr brazilské vlády zmírnit inflaci a podpořit výrobu etanolu nakonec pohnul s cenami rafinovaného cukru na burze IC...
img

Komodity: Bude medvědí trend v cukru v roce 2013 pokračovat?

08.01.2013 Poté, co předních pět světových bank zveřejnilo své prognózy na rok 2013, se většina obchodníků domnívá, že bude medvě...
img

Komodity: Odhad brazílskej úrody cukrovej trstiny sa znížil o 2%

04.07.2012 Produkcia cukrovej trstiny v hlavnom pestovateľskom regióne v centrálnej a južne...
img

Komodity: Cukor by mohol v budúcom týždni rásť

29.06.2012 Podľa prieskumu agentúry Bloomberg medzi 13 analytikmi a obchodníkmi ohľadom cen...
img

Ranní zprávy

12.06.2012 Evropa - Po uzavření na 6,00% po tom, co vyšly zprávy o záchranném balíku, úroky ...
img

Komodity: Dažde v Brazílii pomáhajú cene cukru, zrejme však len krátkodobo

08.06.2012 Cena na trhu s trstinovým cukrom po prekonaní kľúčového supportu na hladine 19,0...
img

Ranní zprávy

07.06.2012 Evropa - ECB včera ponechala úrokovou sazbu beze změny na 1,00%, což jasně svědčí...
img

Komodity: Cukor sa opäť vydáva smerom na juh v očakávaní dobrej úrody

21.05.2012 Cena na trhu s trstinovým cukrom v piatok opäť klesala a odpísala si tak takmer ...
img

Komodity: Cena cukru klesá v očakávaní prebytku ponuky na trhu

11.05.2012 Cena na trhu so surovým trstinovým cukrom zaznamenáva už od marca kontinuálny pr...
img

Komodity: Prebytok cukru na trhu a rast indických exportov posielajú cenu nadol

19.04.2012 Cena na trhu s trstinovým cukrom zaznamenáva v tomto týždni ďalší prepad ...
img

Ranní zprávy

17.04.2012 Evropské akcie včera převážně rostly. Švýcarský SMI se zvýšil o 0,87% a švédský OMX přidal 0,85%. Avšak španělský byl ...
img

Zlato doplatilo na konec kvantitativního uvolňování. Ropa před korekcí?

20.03.2012 Celý uplynulý týden pokračovaly akcie v růstu, protože americká ekonomická data se nadále zlepšují. Dolar nezaznamenal téměř žádnou změnu a obchoduje se do strany. Komoditní index DJ-USB zůstal beze změny, zemědělský sektor si připsal výrazné zisky především díky cukru a sojovým bobům. Vzácné kovy ztratily podporu ve formě kvantitativního uvolňování a platina poprvé po šesti měsících překonala zlato. Lehké prodeje zasáhly energetický sektor díky řečem o uvolnění strategických rezerv.
img

Komodity: Obchodníci s cukrom očakávajú koniec prebytku na trhu

19.01.2012 Obchodníci s cukrom podľa prieskumu agentúry Bloomberg očakávajú, že cena komodi...
img

Komodity: Mesačná správa ISO za december – prebytok na trhu s cukrom sa zvýši

11.01.2012 Medzinárodná organizácia pre cukor uverejnila ďalšiu zo svojich pravideln...
img

Komodity: Import cukru Číny ďalej rastie

22.12.2011 Cena cukru počas včerajšieho obchodného dňa mierne klesala, v týchto dňoc...
img

Komodity: Cukor v 3Q/2012 nad 25,00 USD/100 libier

20.12.2011 Podľa Macquarie Group Ltd. by cena cukru mohla od tretieho kvartálu budúceho rok...
img

Komodity: Soft komodity môžu klesať v reakcii na rast ponuky

16.12.2011 Podľa Barclays Capital by ceny cukru, kakaa a kávy mohli do budúcna ďalej klesať...
img

24.10. Těžké časy pro Evropu i komodity

24.10.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankOptimismus, který hnal v předminulém t...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v září meziročně rostly o 5,5 pct

20.10.2011 Index cen průmyslových výrobců Německa se v září meziměsíčně zvýšil o 0,3% a v...
img

Zlato na novém rekordu díky obavám na obou stranách Atlantiku

18.07.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankKomoditám se v uplynulých několika týdnech dařilo mazat červ...
img

Večerné zhrnutie

01.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

01.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Technická analýza: Cukr

18.01.2011 Cena cukru dnes klesla na hranici 30,80 USD za libru. Z hlediska fundamentální ana...
img

Makro: Inflace Německa za září v souladu s očekáváním

12.10.2010 Spotřebitelské ceny Německa v září podle očekávání klesly o 0,1% a následovaly stagnaci za srpen...
img

Makro: Inflace Německa v srpnu zpomalila meziroční růst na 1,0 pct

09.09.2010 Spotřebitelské ceny Německa v srpnu stagnovaly a následovaly 0,3% růst za červenec. V meziročním...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Turecko | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Burza | CBOT | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Komoditní fondy | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | High | Hlava a ramena | ISO | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | JForex | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Platforma | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Swap | Pokladniční poukázky | Trader | Trend | Ukazatel | Volatilita | Volume | Výkonnost | WTO | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz koruny | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Golden Gate | Gold | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Swingové obchodování | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Aktivum | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokers | Cena | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický růst | Elektřina | EURCHF | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Krize eurozóny | Libra | London metal exchange | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prodej dolaru | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Spekulace na růst | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buy | Diskont | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Měď | Range | Redukce | ROCE | Itálie | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Cukr | Frustrace | COT | Burze | Traders | Hedžové fondy | Rabobank | Sucden Financial | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Ole Hansen | Barclays Capital | Bloomberg komoditní index | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Finanční aktiva | Velcí obchodníci | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Klid | Cena kontraktu | Contango | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Inflační tlaky | IBEX | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Rizikovější aktiva | Nervozita | Propad | Kryptoměny | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | FTSE 100 | Litecoin | Ethereum | Dluhové krize | Výhled | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Americký trh práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Příjmy | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Globtrex | Spekulativní investoři | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Cena hliníku | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | MiFID II | xPartners | Vývoj ceny pšenice | Měna Mosambiku | Uzbecký som | Lithium | Podnikání na kapitálovém trhu | Komoditní index Bloombergu | OPEC+ | Portu | Geopolitické napětí | Trendové čáry | I-Trader | Pomerančový džus | Cena plynu | Vysoké zisky | Petr Plecháč | Ceny zemního plynu | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Technická situace | Statistický úřad | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Cena železné rudy | Ceny niklu | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Pokles cen | Štěpán Křeček | Vývoj české ekonomiky | Cena niklu | Pohonné hmoty | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Finanční situace | Ceny palladia | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Tým FXstreet.cz | Káva | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Růst cen | Skupina OPEC+ | Statistici | Vyhlídky | Martin Stránský | Na burze | Gabriel Štefaňák | Výrazný pokles | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Plyn | Nálada | Míra | xStation5 | Nákupy centrálních bank | Bydlení | SUGAR | Cena bavlny | Cena pšenice | Napětí na Blízkém východě | Růst poptávky | Silný support | Commodity index | Zemědělství | Poradenství | Růst cen potravin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vstupy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Indikátor RSI | Inflace v lednu | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Nejvýraznější ztráty | Vývoj | Ceny nafty | Vládní opatření | Vysoké ztráty | Cenový vývoj | Stimul | Spotřebitelé | Směr trendů | Určení trendu | Rozkolísaný | Texas | Domácnosti | Průmyslové komodity | Tomáš Raputa | Graf dne | Růst | Signál | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Války | Organizace | Závislost | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | Ekonomické oživení | Cena benzínu | Inflace v březnu | Hospodářské oživení | Statistiky | Cenové pohyby | Posílení | Cenový pokles | Dovoz | Vývoz | Průmyslové kovy | CL | Marek Brávník | Klíčové oblasti | JDE | Unie | Průraz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Covid | Úroda | Ceny kávy | Ceny | Společnost XTB | Životní úroveň | Vepřové maso | Nikl | Spotřebitelské ceny v Česku | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Analytik XTB | Vývoj ceny sojových bobů | Ceny mědi | Ceny sójových bobů | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Česká republika | Ceny v Česku | Nařízení | Proražení | Voda | Počasí | Růst ceny | Futures cukru | Ceny cukru | Multitimeframe | Multitimeframe analýza | Platforma JForex | Zinek | Kov | Růst ceny sójových bobů | Růst ceny cukru | Přeprodané zóny | Více časových rámců | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | LME | Dluhový strop | Přeprodané oblasti | Meziroční růst cen | Oslabení | Ceny dřeva | Naše hospodářství | Cíle | Příležitosti | Hliník | Načasování | Vstupy do longových pozic | Úrovně Fibonacciho | Ceny v dopravě | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | Uhlí | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Růst cen zemního plynu | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Bílý cukr | Společnost | TIM | | Ocel | Gate | XTB Jiří Tyleček | MWh | EUR/MWh | Pokles inflace | Vývoj ceny niklu | SUGAR (bílý cukr) | Výrazné cenové pohyby | SUGAR.CMD | SUGAR.CMD/USD | Prudký růst inflace | Přicházející recese | Cenový strop | Marketingová komunikace | Ceny komodit na světových trzích | Zastropování cen | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Zastropování cen energií | Energetické komodity | Typ ropy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Lula | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vývoj ceny bavlny | USD za tunu | Cena kukuřice | Pokles cen energií | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Srovnávací základna | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | Vice | Ceny platiny | Dovozní ceny | Ceny paliv | Obchodovaných komodit | Pavel Ryba | Krize na Blízkém východě | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | ProCent | Komoditní index agentury Bloomberg | Dukascopy Europe Team | D1 | Pokles cen elektřiny | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Ceny bavlny | Nákupy | Maso
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Cena bitcoinu dnes
Cena Brentu
Cena Brentu (OIL)
Cena BTC
Cena Cardana
Cena Cardana (ADA)
Cena CARDANO
Cena CARDANO (ADA/USDT)
Cena cibule
Cena Cudos

Následující klíčová slova

Cena cukru na burze
Cena cukru na burze v New Yorku
Cena ČEZ
Cena diamantů
Cena digitální měny
Cena digitální měny dogecoin
Cena dnes
Cena dogecoinu
Cena DOGECOINu
Cena dolarového indexu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít