Úterý 21. ledna 2025 14:52
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Ropný benchmark

img

Fundamenty trhu s ropou se nemění

07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.
img

Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?

26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos zdražilo zlato či kakao

03.09.2024 Z komodit na světových trzích v prvních osmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila železná ruda, bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce srpna klesl o tři procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Aktuální komoditní výhled: Brent překonal $90 za barel. Porostou ceny paliv?

06.09.2023 Komoditní trhy mají za sebou několikatýdenní růst. V čele stála ropa a její deriváty. Cena severomořského Brentu vzrostla jen za poslední týden o 4,4 % a ropný benchmark WTI přidal dokonce 6,5 %. Brent se dokonce poprvé od listopadu minulého roku v úterý vyhoupnul nad úroveň 90 dolarů za barel. Velké nebezpečí se rodí zvláště na cenách nafty. Prudký růst její ceny hrozí zdražováním a negativním dopadem na inflaci nejen v Česku či na Slovensku. O této problematice a situaci také na dalších komoditách bude diskutovat Jiří Tyleček a Martin Jakubec v živém vysílání od 16:15.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Ropný benchmark WTI se stabilizuje v blízkosti 80 dolarů za barel

10.04.2023 Ceny ropy se stabilizují po velkém cenovém skoku z minulého týdne v reakci na rozhodnutí OPEC+ o dalším snižování těžby. Volatilita se výrazně snížila, protože nejistota poptávky v Číně a USA kompenzovala snížení produkce OPEC+. Minulý týden jsme mohli zaznamenat další čerpání zásob, ale perspektiva budoucí poptávky je nejistá, protože šance na další zvýšení úrokových sazeb roste.

Další články k tématu Ropný benchmark

img

WTI roste o 2,5 % kvůli odstávce ropovodu Keystone

08.12.2022 Společnost TC Energy, provozovatel ropovodu Keystone spojujícího Kanadu a Spojené státy, uvedla, že aktivně pracuje na vyřešení problému, který vedl k úniku ropy z jednoho z hlavních severoamerických ropovodů. Společnost TC Energy musela provést nouzové odstavení systému, který má přepravní kapacitu 622 tisíc barelů ropy denně. V prohlášení společnosti TC Energy nebyl uveden žádný termín opětovného spuštění systému. Ropa na základě této zprávy posílila, přičemž WTI vykreslila denní maximum mírně pod 75 USD za barel, což představuje denní zisk přibližně 3 %. Část tohoto pohybu však již byla vymazána a severoamerický ropný benchmark se nyní obchoduje přibližně o 2,5 % výše za celý den.
img

Ropa WTI klesá na pozadí skokového růstu ropy Brent. USA mohou ze situace těžit

01.02.2022 Americký ropný benchmark ztrácí na hodnotě uprostřed skokového růstu ceny ropy Brent. V současné době není důvod k panice. Rostoucí rozdíl mezi oběma benchmarky však může změnit strukturu amerického vývozu.
img

Spread Brent - WTI se zvyšuje kvůli rostoucím zásobám v Cushingu, dnes přesáhl 3,6 dolaru

11.02.2016 Americký ropný benchmark WTI je pod rostoucím tlakem. Dnes ztrácel až 4,5 % a na úrovni 26,22 USD/bbl se téměř dotkl n...
img

Ropa na rozhodnutí OPEC+ výrazně nereaguje

04.01.2022 Ropný benchmark WTI zatím reagoval na očekávané rozhodnutí OPEC+ navýšit lednovou těžbu o 400 tis. barelů ropy denně pouze zvýšenou volatilitou. Zpráva technické komise organizace už včera ukázala, že skupina neočekává vysoký dopad mutace Omicron. OPEC+ naopak projektuje přebytek nabídky na trhu v každém kvartále roku 2022, pokud bude organizace pokračovat v pravidelném zvyšování těžby. Celoroční přebytek ve výši 1,4 mil. bpd. je však nižší než v prosinci projektovaných 1,7 mil. bpd. Mezitím dnes přišly zprávy, že Libye začala pracovat na opravách poškozeného potrubí, které stojí za ztrátou 200 tis. barelů ropy denní produkce.
img

Market Alert: Ropa prudce vzrostla po útocích v Saúdské Arábii

16.09.2019 Máme za sebou dramatický start do nového týdne na ropných trzích. Severomořský ropný benchmark Brent (Oil v platformě xStation) si prošel nejvyšším nárůstem od invaze Saddáma Husseina do Kuwaitu v roce 1990. Cena ropných futures se zvýšila takřka o 20 % po otevření trhu kvůli víkendovým útokům na ropnou infrastrukturu Saúdské Arábie. Trh si prochází nabídkovým šokem, když se těžební kapacita země omezila o více než 5 mil. barelů ropy denně. Jedná se o dosavadní největší incident podobného charakteru. Z trhu zmizela 1/20 globální produkce. Obchodníci se navíc bojí, že se podobné útoky mohou opakovat.
img

📉Ropa padá o více než 4 %🛢

18.03.2021 Ropa se dnes obchoduje pod tlakem, padá nejvíce od listopadu. Ropný benchmark WTI ztrácí více než 4 % a obchoduje se pod úrovní $62 za barel. Brent se dostal až pod $65 dolarů, přičemž ještě v pondělí atakoval úroveň $70. Ropa padá kvůli uspokojivé nabídce na trhu a obavám o dostatečný růst poptávky kvůli přicházející další vlně koronaviru v Evropě a problémům vakcíny Astra Zeneca. Navíc Mezinárodní agentura pro energii IEA ve svém včerejším reportu zveřejnila, že poptávka po ropě by se neměla vrátit na předkrizovou úroveň do roku 2023.
img

Ranní komentář: Trump hrozí novými cly Číně, ropa WTI se dostala na měsíční maximum

31.08.2018 Včerejší seance znamenala návrat rizikové averze na finanční trhy. Německý DAX klesl nejvíce za dva týdny a v červených číslech skončila také Wall Street po zprávách, že americký prezident Trump zvažuje další cla na čínské zboží. Nového kola obchodních válek se polekala také další riziková aktiva. Situace neprospěla měnám Emerging Markets v čele s tureckou lirou nebo argentinským pesem. V čele výkonnosti na forexu se naopak držely bezpečné přístavy japonského jenu, švýcarského franku či amerického dolaru. Texaský ropný benchmark WTI se dostal nad 70 dolarů. Kromě poklesu zásob v USA mu pomohla stagnace těžby v této zemi a blížící se sankce na íránskou ropu.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

06.09.2017 Minulý týden se nejvyšším ziskem na pozici potěšil trader ze Slovenska spekulací na ropě Brent, která mu vynesla 20 531 euro. Short obchod otevřel s objemem 26,8 lotů v pondělí 28. srpna na úrovni 51,76 USD/bbl. Pozici udržel do středy 30. srpna, kdy obchod uzavřel na ceně 50,84 USD/bbl. Ropný benchmark Brent klesl ve prospěch obchodníka o 92 centů.
img

Ropu povzbudily zprávy o snížení těžby Saúdů; EURUSD klesl pod 1,13

12.11.2018 Máme za sebou ostrý start do nového týdne s výraznými pohyby napříč finančními aktivy. Hlavním tématem pondělního dopoledne byla ropa, která rostla o více než 2 %. Na trhu se objevily zprávy, že by Saúdská Arábie mohla už od prosince snížit těžbu o 500 tis. barelů ropy denně. Saúdský ministr pro energie, Khalid al Falih, řekl, že na základě analýz mezi členy OPEC by organizace mohla snížit těžbu o 1 mil. barelů. Není příliš složité hledat v těchto dnech motivaci pro snížení těžby. Ceny ropy výrazně klesly ze čtyřletých maxim, na kterých se ropa pohybovala ještě na počátku října. V minulém týdnu ceny klesly až do medvědího teritoria. Brent se dostal až pod 70 dolarů za barel a texaský ropný benchmark WTI neudržel hladinu 60 dolarů. Přestože ceny vystřelily v pondělí ráno nad zmíněné hladiny, tak pro stabilizaci na ropném trhu možná bude třeba udělat ještě více.
img

Market Alert: Ropa prudce vzrostla po útocích v Saúdské Arábii

18.09.2019 Máme za sebou dramatický start do nového týdne na ropných trzích. Severomořský ropný benchmark Brent (Oil v platformě xStation) si prošel nejvyšším nárůstem od invaze Saddáma Husseina do Kuwaitu v roce 1990. Cena ropných futures se zvýšila takřka o 20 % po otevření trhu kvůli víkendovým útokům na ropnou infrastrukturu Saúdské Arábie. Trh si prochází nabídkovým šokem, když se těžební kapacita země omezila o více než 5 mil. barelů ropy denně. Jedná se o dosavadní největší incident podobného charakteru. Z trhu zmizela 1/20 globální produkce. Obchodníci se navíc bojí, že se podobné útoky mohou opakovat.
Související klíčová slova: Gate | Výnosy dluhopisů | Vývoj ceny zemního plynu | Cap | Vojenské lesy | Cena pšenice | Trend | Volatility | Nikl | Dow Jones Industrial | Statistiky | Pravděpodobnost | Vývoj ceny hliníku | Analytik společnosti XTB | Asijské trhy | FAO | Snížení produkce | Příkaz | Saúdská Arábie | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Světová kryptoměna | Globální akciový index MSCI | Kryptoměna Bitcoin | Cena zlata | Dolary | Vývoj ceny ropy WTI | Dluhopisy | Cenové rozpětí | Volatilita | Tempo hospodářského růstu | Vývoj ceny ropy Brent | Index agentury Bloomberg | Výhled | Wall Street Journal | Optimismus investorů | Obavy investorů | Správci aktiv | Pozitivní sentiment | Inflace | Výrazný růst | Vývoj ceny kakaa | Adam Sarhan | Ceny cukru | Komoditní index agentury Bloomberg | Snižování sazeb | Donald Trump | Ropa Brent | Izrael | Vice | Riziková přirážka | ÚRS | Rovnováha | Futures | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Akciové trhy | Globální poptávka | Kontrakt na burze | Cena cukru na burze | Odvětví | Martin Jakubec | Kov | CL | MIFID | Ceny zemního plynu | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Ceny obilovin | NAFTA | Komoditní výhled | Cena palladia | Ceny hliníku | Deutsche Bank | Ceny elektřiny | Růst akcií | Marketingová komunikace | Washington | Pokles ceny | Vývoj na komoditních trzích | Graf | Výnosy | Poptávka | Ekonomiky | Kanadský dolar | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | BMO Family Office | Bydlení | Brent | Analytik investiční společnosti | Politika | Kakao | Očekávání | Daňové úlevy | Měď | Palladium | Války na Ukrajině | Energetický sektor | Cena elektřiny | Růst | Analytika | Nabídka | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Sentiment na trhu | Výzva | Káva Arabica | Konsolidace | Objem obchodů | Opatrný optimismus | Těžba v USA | Klíčové události | Ropný benchmark WTI | Ceny palladia | Geopolitická rizika | Americké státní dluhopisy | Počasí | Trh | MSCI | Vývoj ceny plynu | Problémy | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | The Washington Post | Společnosti | Index | Komoditní index | Elektřina | Vývoj ceny stříbra | Eura | Komise | Nejistoty | Historické maximum | 50 Park Investments | Rijád | Ceny plynu | Golden Gate Pavel Ryba | Ceny komodit letos | S&P | Cena elektřiny na burze | Hnutí Hizballáh | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Úroda | Ocel | Deficit | Index Stoxx 600 | Podnikání | Budoucnost | MXN | Cukr | Nejvýraznější ztráty | Dow Jones Industrial Average | Barclays | Pomerančový džus | Opatření | Benzín | Offshore | Akciový index | Vývoj ceny platiny | Pozornost | Index Nasdaq Composite | | Cena hliníku | Burze | Bitcoin | Cena plynu | Správce fondu | Obchodníci | Obchodovat | Vývoj ceny cukru | Pavel Ryba | Ropa | Americké indexy | Golden Gate CZ | Norsko | Ceny benzínu | Omezení těžby | USA | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Stříbro | Intradenní rekordy | Cena stříbra | Sankce | Finanční instituce | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Výdaje | Globální akciový index | Cena kontraktu | Dow Jones | Cena cukru na burze v New Yorku | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | Prohlášení | Severomořský Brent | Sázka | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj ceny pšenice | Americké burzy | Euro posiluje | Amazon | Investiční doporučení | Předchozí seance | Washington Post | Pin Bar | Platina | West Texas Intermediate | Rok 2025 | Cena kávy arabica | Dánové | Fiskální politika | Index Russell | CNY | Americká administrativa | Investiční strategie | Ceny komodit na světových trzích | Obilí | Změny úrokových sazeb | Světový obchod | Sazby | Komise v přenesené pravomoci | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Signály z trhu | Firmy | Pondělní obchodování | Zájem investorů | Fed | Čekající příkaz | Účastníci trhu | Trhy | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Rizika | Žlutý kov | Globální trhy | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Ceny niklu | Japonský Nikkei | Vysoké ceny | Ředitelka | Americké akciové indexy | Cena kávy | Stabilita | Komodity | Poradenství | CAD | Na burze | Společnost | Ceny bavlny | Maloobchodní sektor | Kukuřice | Obchod | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | JPY | Bank of America | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Plyn | Pokles cen ropy | Spekulativní pozice | Capital | Libanon | Vývoj ceny niklu | BMO | Ceny | Spotřebitelský sektor | Pokles | Ceny sóji | Války | Zemědělské komodity | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | WTI | Zápis z posledního zasedání | Blízký východ | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Překvapivý růst | Celní politiky | Instituce | Morgan Stanley | Cena cukru | Ceny zlata | Blue-chip | Výnos | Index DOW | Index Nasdaq | Benchmark | Vývoj ceny palladia | Sankce proti Rusku | Minulá výkonnost | Situace na komoditních trzích | Zboží z Číny | Index Dow Jones Industrial | Káva | Zisk | Futures na zlato | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Obchodování | Býčí sentiment | Cenový růst | Prezident | Akciový index S&P 500 | Cena mědi | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Drahý kov | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | Zemní plyn | Směřování | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Index Russell 2000 | Golden Gate | FOREX | Signály | Americké akciové trhy | Spready | HDP | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | Brazílie | Přirážka | ČTK | Ztráty | Akcie | Kupci | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Železná ruda | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | Ceny platiny | Index cen | Reuters | OPEC+ | Libra šterlinků | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Index Dow Jones Industrial Average | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Intermediate | Rekord | Výsledky | Rally | Ceny kakaa | Komunikace | Americké futures | Zisky | Deriváty | USD za barel | Kurz eura | Situace v Číně | Russell 2000 | Index MSCI | Měny | Burzy | Hospodářský růst | Vývoj ceny ropy | Organizace | 1 milion | Ceny surovin | FedWatch | Plány | Nižší poptávka | Administrativa | Nikkei | Energie | Objem | Investiční | Zasedání Fedu | Bloomberg | Ceny stříbra | Capital Economics | Vyhlídky | Udržitelnost | Komoditní trhy | Výrazný pokles | Očekávání investorů | Výkonnost | Downtrend | Index S&P 500 | Stavebnictví | Rostoucí trend | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Synergie | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | MT4 | Cena | Komodita | Americký trh | Family Office | Snížení sazeb | CME Group | Ceny kukuřice | Nové rekordy | Drahé kovy | Hliník | Vývoj ceny kávy | Zlato | Geopolitika | Denní graf | Macy's | Finanční situace | Ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Ceny v Česku | Investiční společnosti | Ceny mědi | Australský index | Šance | Fundamenty | Wall Street | Ministr financí | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Bavlna | Pozice | Objem transakcí | Pullback | Dlouhé pozice | Kovy | Stoxx | Support | Vývoj ceny zlata | Texas | OPEC | Sentiment | NYSE | Investoři | Americká ropa | Evropský index | Spotřebitelé | Vývoj ceny sóji | Guyana | Rezistence | Index Dow Jones | Nařízení | Snižování daní | Ropy | S&P 500 a Dow Jones | Zvolený prezident | USD | Peso | D1 | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Federální rezervní systém | CZ | Australský dolar | Propad | Objemy obchodů | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Kanada | Nejistota | CME | Kryptoměna | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Stoxx 600 | Doporučení | Body | Arabica | Krypto | ROCE | Negativní vývoj | Hizballáh | EU | Akciový trh | Uhlí | Zvýšený objem | Průmyslové kovy | CNBC
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ropné vrty
Ropné zásoby
Ropné zásoby ve Spojených státech
Ropné zdroje
Ropní giganti
Ropní piráti
Ropní těžaři
Ropní vládci
Ropný analytik
Ropný a plynárenský průmysl

Následující klíčová slova

Ropný benchmark WTI
Ropný býčí trh
Ropný deficit
Ropný gigant
Ropný gigant Lukoil
Ropný institut
Ropný institut API
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný magnát
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít